Új privát üzeneted érkezett!

Balint:) Tenyleg, ezt mar kerdezte valaki, de erre is elfelejtettem valaszolni.
A koldokcsonk nalunk azota nem volt ujra veres szerencsere, ugyhogy ugy latszik, tenyleg csak a nagy sirastol volt... Szegenykem:(
Oltoztetes: itthon egy hosszu ujju body+egy ujjatlan rugdalozo van rajta, es ha nyitott teraszajtoval vagyunk, akkor egy kis pamut sapi. Ha nem kezben/olben van, hanem alszik, vagy csak fekve nezeget, olyankor van rajta egy kis puha baba-pled.
caramel
 
 


Linh:enni eszik eleget mert mikor befejezi a szopit a mellem ugy leereszt mint a lufi.2x mértem akkor ilyen 30ml szivott ki.
Amugy mindenki azt mondja hogy ha nyugott és van kaksi ne aggódjak,lehet nála nehezebben indul be a hizás.Meg aztán mire megyek kelteni van hogy már fel kel eszik szépen aztán megint szundi vagy nézelodés.

oltoztetés nekem itthon hosszú ujjú body meg egy kis gatya van rajta +pólya ha nincs pólya akkor pléd. 23-24 fok van bent.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Linh, a Tanyáról van az infó. :) Örülök, hogy javul Dani köldöke.

Ma voltam bent a munkahelyemen utoljára, bár már 1 hónapja csak csütörtökönként jártam be, így annyira nem lesz nagy változás.
És igen, már csak 6 nap van hivatalosan hátra, az már tényleg nem sok. Már látom a végét, és ez jó!!!

Szegény Zsuzsi, csak nem bent fogták, hogy nem jelentkezik? :?
Vendég
 

 
 

Ezt kaptam Zsuzstol:
Szia!Nem szulok, de befektettek,nem valoszinu h. a hetvegen meglesz, a mehszaj nem nyilik, 2100-as csak meg mindig. Lehet csaszaroz majd, mert nagy baba+a cukor, de ez meg nem biztos. Holnap anesztes vizsgalat, hetfon oxis terheles, ha minden jo 1 hetet var ra. Koszi az erdeklodest, puszi mindenkinek! :)

Szegény, csak bent fogták...

linhbaba
 
 


De sajnálom hogy szegényt ben fogták nekem ez volt a leg nagyobb félelmem.De reméljuk a kis picur gondol anyukájára és hamar kibújik. :D

Linh:Jó hogy megold´dott a koldok gond! :D

Nor:pihenj még lehet !!!Lesz még mit csinálnod!

Na most lemértem és megint 30ml szivott.Valahogy a boocskéje ugy szarad kaptunk a furdovizbe ilyen olajos dolgot már egyszer furodtunk benne majd meglátjuk,de mellette még ilyen liutései is mindig vissza jonnek.
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Szegény Zsuzsi! :( Mi az az oxis terhelés? :oops: Remélem, kibújik magától Zsoltijuk!
Félig-meddig végül egyedül maradtam itt pocakosan. :shock:

Georgia is nagyon eltűnt, de megértem, babázás mellett már nincs ugyanannyi ideje/energiája az embernek... már én is akarok!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem én ös, hogy Zsuzsinak legkésőbb a hétvégén kibújik a fia, szegény. Én utaltam 3 napot is a kórházban lenni.

Nor: az oxitocin terhelessel azt nézik meg, hogy "bírja-e még a lepeny" vagy be kell fejezni a terhességet.
Minden nap gondolok Rád, de már tényleg napok kérdése, bármikor eszébe juthat a kis pasasodnak, hogy kijöjjön. Addig aludj sokat! Mi ma 4:40kor keltünk...

Bea: nem akarlak ijesztgetni, de most az orvos beszél belőlem. A babának naponta 120-150gr anyatejet kellene ennie testtömegkilógrammonként. Nem tudom hány kiló Lena, de így kb. ki tudod számolni, eleget eszik-e a lanyod.
A tejkiutes normális dolog, majd elmúlik.

linhbaba
 
 


Igen, ez nekem is kerdeses vol, hogy Bea konzekvensen ml-t ir, mi viszont grammot tudunk merni, nem? Vagy kb ahany gramm, annyi ml??? Nslunk egy szoptatas az 80-90 g, de volt mar olyan is, hogy 110-et mertem. Es ez egy eves, a szokasos kb 20 perc alatt.
caramel
 
 


minden szopinál az a 30-40g el irtam g-mot akartam.és 2-2,5 óránként eszik.Igy a napi amit írtatok az meg van.Nem méregetem minden alkalommal mert csak ideges leszek tole meg adoktorno is azt mondta,hogy ne méregessem etesse amikor kéri vagy 2-3 óránként csak mindig kelcsem.
meglátjuk jovohéten mi lesz.

ugy néz ki Léna bore nem birja a baba olajat tegnap bekentem ot és tele lett ilyen gennyes kiutésekkel ahol kentem.Most ilyen gyógynovényes teával kenegetem remélem segít.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Én egy fejés alkalmával lemértem és nagyon furcsa, de a 30 ml az 30g volt... legalábbis az én tejembol. Nálunk is egy átlag etetes 100-120 gramm, de volt már 170 is...

Mondjuk a fiúk zabálósabbak szerintem (bár nekem nincs lányom), Dani 1 hét alatt 560g-ot hízott... :shock:

Bea: ha szerinted megeszik annyit, amennyit "kell", akkor nincs min parázni!

linhbaba
 
 


NYugtatom magam,de ugy érzem meg ugy gondolom hogy ha nem enne eleget nem lenne ilyen nyugott kislány.!mert ugye ha éhezik nagyon tud ordítani!MEg mindent bekap.Még az is megfordult a fejembe hogy az uh mindig azt mondta az orvos,hogy kicsi a gyomra lehet az miatt van ,hogy tobbszor eszik keveset.

Nem tetszettek ezek a kiutések hivtam a dokit és azt mondta meg áll megnézni,szegény biztos megfogja bánni ,hogy hozzá vittem Lénát amilyen parázós vagyok :lol: :oops:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


:D
Tényleg ne aggódj akkor! A dokinak meg ez a dolga, hozzá van szokva már az anyukákhoz! :)

linhbaba
 
 


Kaptunk kenicsot a potyikre.A kaksira meg probiotikumot!Megynugtatott hogy szép formás baba és és nem sovány :lol: Meg mondta hogy tartsam be a 3-3,5 órát mert tul etetem :oops: (ez anyósom nagyon okos otlete volt hogy tobbet etessem).

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea: anyatejes babát nem lehet túletetni!

linhbaba
 
 


Hát, ehhez a méregetéshez nem nagyon tudok hozzászólni. Nekünk nem volt mérlegünk, hetente vittem Zsombort mérésre, és mivel rendesen gyarapodott nem is éreztem hiányát, sőt. Így viszont nem tudom, mennyit evett egy alkalom során. De, Bea, ha az orvos szerint minden rendben, akkor te se pánikolj ezen!!! Hidd el, ha nyugodt és szép, arányos baba, akkor nincs semmi baj.
Vendég
 


Koszi lányok!

Ma egész nap jottunk mentunk dédi meg nagyi látogatások voltak meg este még hivatalosak voltunk grillezésre ott voltunk egy órácskát,Most majd lefekvés elotti rendbe rakás aztán szopi és szundi!
Holnap megyunk Pestre Auchanba mert pár dolgot be kell szereznunk ami nálunk nincs meg ott olcsóbb aztán megállunk Dunakezi barátainknál és haza.Igazi kis utazó baba lesz a Léna csak anya purcan ki!

Mindenkinek további kellemes hétvégét!!
Puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


sziasztok!

nagyon köszönöm mindenkinek a gratulációt:)

végre itthon vagyunk, pénteken engedtek haza minket és nagyon jó itthon lenni és 3 tagú családnak lenni:) Nórikánk jól veszi az akadályokat, a pelenkázást és a fürdetést egyelőre nem kedveli, de minden más jól megy, ismerkedünk egymással:)

a szülésről: végül császár lett, mert elkezdtem vérezni és nem mertek kockáztatni, féltek hogy a méhlepény kezdett idő előtt leválni..., utána kiderült, hogy rá volt tekeredve a köldökzsinór a nyakára és rövid is volt, ezért húzta a lepényt is, plusz nagyon furcsa pózban volt befészkelődve a pocakomban, az sem kedvezett a hüvelyi szüléshez. de a lényeg az, hogy egészségesen született meg:) a szülésznő nagyon sokat segitett igy is, hogy császár lett, pl. odahozta nekem Nórit a császár után fél órával, hogy mellre tegyük, nagyon örültem neki, és a szülőszobán pedig megkapta a párom, hogy a mellkasára tegye, vagyis kenguruztassa:) ezt nem mindenhol csinálják meg! a kórház olyan volt amilyen, de azért mindig akadt egy-két rendes és segitőkész nővér és csecsemős, akitől lehetett kérdezni és készséges volt. az egyágyas szoba sajnos csak az utolsó 2 napra sikerült, de sebaj.

igyekszem majd hirt adni magunkról és hozok majd képet is! most ennyire futotta... remélem mindenki jól van:)

Kép
oroszlán
 
 


Oroszlán, örülök, hogy otthon vagytok és minden rendben veletek! Lesz varratszedés, vagy felszívódóval csinálják a császárt is?
Vendég
 


Nor: mi is örülünk, hogy itthon vagyunk, megijedtünk pénteken, mert egy kicsit besárgult Nóri és féltünk, hogy nem engednek haza, de normál volt az érték, igy jöhettünk:)
- hétfőn megyünk varratszedésre, egy kicsit félek tőle, mert nagyon érzékeny még a hasam, főleg a jobb oldalon, nem tudom köze van-e ahhoz, hogy Nóri is jobb oldalon volt "beszorúlva"...
- te hogy vagy? birod még 2in1?

ma kicsit nyűgösebb napunk van, max. fél órát alszik és csak a cici vigasztalja meg:) lehet, hogy ezt a meleget sem viseli könnyen, nekem a fejem fáj tegnap óta...

Zsuzsiról van hire vkinek?

Kép
oroszlán
 
 


Oroszlán, majd mesélj, hogy mit mondott a dokid hétfőn.
Nem csodálom, hogy nyűgös Nóri, én is borzasztó nehezen viselem ezt a hőséget.
Furcsa, hogy most még nincs is annyira meleg, de úgy érzem magam, mint a legdurvább kánikulában. Jajjjj, már nagyon rossz minden és nagyon elegem van!!!! És a legrosszabb, hogy ez a gyerek semmi jelét nem mutatja annak, hogy ki szeretne jönni. :cry:
Vendég
 


Ja, este megyek ctg-re, lehet, hogy meg is vizsgál a dokim, majd írok utána...
Vendég
 


és akkor két kép Nóriról:

Kép

Kép

Kép
oroszlán
 
 


Meg mindig nagyon szép Nori!!
Nekem sajnos be kellett feküdnöm, mert kevés a magzatvíz és a lepény is harmad fokban érett már. Holnap reggel újra ctg, flow, uh és utána döntenek, hogy beindítsák-e. :(
Vendég
 


Nor, ne band, hogy be kellett fekudnod, tudod, az a legfontosabb, hogy maximalisan figyeljenek rad. Es ha ehhez az kell, hogy folyamatosan szem elott legyel, am legyen. Ezt a keveset mar fejenallva is, nem?:)))
caramel
 
 


Végül ma mindent rendben találtak, a magzatvíz a normális érték alsó határán, de még elfogadható. Az orvosom, hogy nyugodt legyen ő is és én is, azt szeretné, hogy továbbra is bent legyek. Szerencsére nem kell egész nap, így most is hazajöhettem, de reggel 7-től a nagyvizitig bent kell lennem holnap is, és szerintem egészen szülésig így lesz már. Persze, ha valami gond lesz, akkor nyilván nem jöhetek haza. Hát igen, Caramel, most szorosabb megfigyelés alatt tartanak, de ez így van jól.
A mai uh-on nagyon alaposan megvizsgáltak és súlyt is becsültek, 3780 g körül van, ami nem is olyan vészesen nagy, bár nem is kicsi. :)
Vendég
 


Nor: sajnálom, hogy bent kellett maradnod, de ahogy te is irod, ez a legbiztonságosabb és minden nappal, órával, perccel közelebb kerülsz a kisfiatok megszületéséhez, gondolj erre:) de kár, hogy nem tudtam bent vagy, ma voltam varratszedésen, beugrottam volna hozzád, bár jó korán mentünk reggel 7re! kiszedte a doki a varratot, azt mondta, hogy szép a seb, ha nincs panaszom, akkor csak a 6 hetes kontrollon találkozunk.

tegnap nyűgösebb esténk volt, hajnal fél 1-kor aludt el először több mint fél órára, addig csak a cicin akart vigasztalódni, az alvás nem érdekelte... ma már jobb a helyzet, eszik-alszik-eszik...

volt a védőnő, nagyon helyes lány, örülök, hogy hozzá tartozunk, lehet tőle kérdezni és képben van mindennel. még ma jön a gyerekorvos is...

többiek, hogy vagytok?

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Nor: örülök, hogy minden rendben van, már tényleg nincs messze a vége! Látod, egész jol becsülted meg a súlyát 1 hete és nem is olyan nagy! Homeopatiat szedsz? Caulophyllum C12 segithet beindítani a szülést.

Oroszlán: gyönyörű a kislányod és szuper hogy otthon vagytok! Szopi hogy megy?

Ezt kaptam Zsuzsitól:
Szia!Nem szultem meg,de gondoltam hirt adok magunkrol.Jol reagaltunk az oxira,ha nem indul be,2 naponta ismetles,napi 2NST,meg flowm. Mar kicsit nyiltam(tollszarnyira),ha minden jo de nem indul meg vasarnap este kapok kupot,ami felpuhitja a mehszajat es masnap lesz baba.Rem. mindenki jol van,puszi nektek!

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Nor:Tényleg ugy van ,hogy legalább oda fogyelnek rád és vigyáznak ,hogy mind2 rendben legyetek ezt már fél lábon ugrálva is kibírod!Kitartás! :lol:

Oroszlán:Akkor nektek is van minden féle éjjeletek!Ezek szerint szereti a pociját!Jó ,hogy ilyen rendes a védonot,számíthatsz rá!!

A tegnapi napunk nagyon jól ment kicsilány nagyon bírta a jovés menést,csak én voltam ki nyekkenve mert elotte éjjel alig aludt.Tegnap este már csillagokat láttam a fáradtságtól ,de ma éjjel már jót buviztunk.MA ki mentunk sétálni és elkapott a zuhé a temploba kellett bebújnunk.Olyan rossz anyának éresztem magam,tudnom kellett volna ,hogy esni fog! :cry:
Holnap megyunk orvoshoz,már izgulok,hogy hiztunk e vagy fogytunk.

Puszi jó babázást a pocakosoknak pedig kitartás!! :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Oroszlán:Nórika nagyon szép kis tundérke!!Olyan hosszú haja van ,mint az én kis Lénámnak.Igazi kis hajasbabák!!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Tegnap elfelejtettem írni, hogy beszéltem Georgiaval, szegény nagyon kivan. A férje sokat dolgozik, nem nagyon tud segíteni, Virág még nagyon hasfájós, szegényke. Hiába ad neki bármit Georgia, nem segít. Raadasul elapadt a teje is, úgyhogy még a tápszer is rátesz egy lapáttal a pocak problémára. De viszont Virág már több mint 4 kiló, szépen fejlődik és imádják a szülei.

Lekopogom, de úgy néz ki Dani köldöke meggyógyult! :) Úgyhogy szerintem még
egy hét és már a tesójával fog fürdeni :). Szóval jol vagyunk, végre!

Csajok, ti hová viszitek majd a babákat csipőszűrésre?

Bea: ne aggódj, minden rendben lesz a dokinal!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára linhbaba 2011.05.24 07:29-kor.

linhbaba
 
 


Most kaptam Nortól:
Ma 4.05-kor megszületett Somlai Botond, 4050 g és 57cm. Kicsit faradtan, de jól vagyunk.

linhbaba
 
 


Eloszor is hatalmas gratula nornak!!Sok egészséget nektek !!!!

MEg jottunk az orvostól sajnos nem híztunk eleget :( .Elkuld valami kivizsgálásra valami gastro...... nem tudom(Linh szerintem te tudod)mert hogy lehet a tejem nem megfelelo a Lénának,hogy alergiás rá vagy valami ilyesmi.Holnap Hív hogy sikerult idopontot szereznie ha 1-2 napon belul sikerult hogy addig ne adjam a tápo de ha tobb hét akkor naponta 2x ugy hogy délelott egy szopi helyett táp meg délután is!Szornyu pedig olyan nyugott mikor éhes ordít eszik és alszik nemértem ezt az egészet.Lehet itt jon ki ,hogy már az uh is mondta a doki hogy kicsi a gyomra?!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Nor: éljen éljen, olyan jó, hogy ti is túl vagytok rajta, nagyon jó babázást kívánok nektek! Gyors volt nagyon a hír, azok után, hogy mégis mindent rendben találtak. Legalább már nem kellett sokat várnotok:)

Bea: olyan ez, amit írsz, hogy nem is értem. Tényleg olyan, mintha tök jókat enne, és fejlődne is szépen, és fura, hogy az orvos máshogy látja. Nem tudtok egy mérleget szerezni, és otthon mérni minden szoptatás előtt és után?

Linh: nagyon laza vagy!!! Komolyan, összerakod a két fiút a köldökcsonk leesés/begyógyulás után? Én azt hittem, ezzel még illik várni egy kicsit. De az ötlet tetszik, ha nektek beválik, lehet, hogy én is összerakom őket:)
caramel
 
 


Caramel:Ez az amit én se értek,de szerintem a doki se azért kuld tovább.Mert ugye ha egy gyerek éhes akkor nem olyan nyugott mint Léna.Eltelik a 3-3,5 óra kel és ordít.Megetettem bofi aztán már alszik is.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Nor: itt is gratulálok és nagyon jó babázást kivánok:) remélem gyorsan hazamehettek majd a kórházból!

köszönöm mindnekinek a Nóri dicséretet:) a tegnapi nap nagyon flottul ment, ahogy a könyvekben meg van irva:) egyedül a pelenkázást és a fürdetést nem szereti, de azt mondta a védőnő, hogy kb. 1 hónapos korukig még nem annyira élvezik a meztelenséget, majd alakul ez még. na meg mi is ügyesebbek leszünk napról napra:)

ma egy kicsit nyűgösebb, de nem vészes, még igy sem ordit vagy sir olyan vészesen, csak sürűbben kéri a cicit. gondolom ezt a meleget is nehezebben viseli ő is...

Georgia: sajnálom, hogy nincs segitséged, én nem is tudom mit csinálnék, ha a párom nem lenne itthon... és az anyukája nem főzne ránk... örülök, hogy Virág szépen fejlődik, ez a legfontosabb:)

Zsuzsi: kiváncsi vagyok mikor bújik elő a kisfiad:) holnapra frontot mondanak...

Bea: sajnálom, hogy plusz vizsgálatra kell mennetek Lénával, de talán jobb, ha most fény derül vmire és gyorsan beindul a gyarapodás. én is parázok egy kicsit, hogy eleget szopizik-e, de ma reggel evés előtt 3480 grammot mértem és 3270 grammal jöttünk el a kórházból, úgy tudom ahhoz kell hasonlitani a "hizast". egyébként a kakis és pisis pelenkák száma is fontos, nem csak a grammok, és azzal elég jól állunk:) de nem szeretnék ezen parázni, nehogy pont azért ne legyen elég tejcsi:)
oroszlán
 
 


Sziasztok.
nem sikerult idopontot kapni ezért a doktorno nyomja ezt a tápot!
De en attól félek ogy teljesen át fog nekem állni a tápra azt meg nem szeretném ha van tejem.Van aki azt mondja novérkék innen lentrol,hogy ne adjam mert ha elindult a ízás akkor az már menni fog mert nem éhezik a kislány!nem tudom mit csináljak szerintetek át áll vagy a napi két táp még nem gond?

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


én nem vagyok orvos, így csak laikusként vedd figyelembe a véleményemet: ha adsz is tápszert, akkor próbáld meg ne cumisüvegből, hanem kiskanállal. Sokáig tart, és szívás, de nem lesz legalább cumizavaros a baba. Mert a cumisüveghez könnyű hozzászokni, könnyebben jön belőle a cucc, nem kell érte dolgozni, mint ciciből. És ha tudja, hogy van cumisüveg is, könnyen elutasíthatja a cicit. Tudom, miről beszélek, nálunk volt ilyen.
Amúgy: én tuti maradnék a szoptatásnál+méregetésnél, amíg nincs végleges orvosi vélemény:)
caramel
 
 


Sziasztok!

Nor: ezúton is Gratulálok a kis Botond érkezéséhez!!! Remélem hamarosan hazamehettek!!

Bea: először is ne keseredj el!!!! Milyen Léna széklete? Aranysárga és folyékony? Véres esetleg?
Milyen súllyal mentetek haza a kórházból, és mennyi a súlya most a picinek?
Próbáltál már csinálni egy 24 órás mérést, hogy kb. pontosan mennyit szopizik a csajszi?
Ha adod a tápszert, mindenképp szopi UTÁN add szerintem, nem pedig helyette. Megszoptatod, utána odaadod neki és meglátod mennyit eszik. És ha bírod cérnával, egyelőre ne add cumisüvegből, mert tényleg megzavarhatja a csajszit!!!
Végülis mikorra kaptatok időpontot gasztroenterológiára?

Caramel: egyelőre még várom a védőnőt, de én szerintem jövő hét végén már fogom engedni, hogy együtt fürödjenek a fiúk. Legfeljebb majd fürdetőkrémmel fürdik Marci, jót tesz a bőrének. Egymás flóráját meg kénytelenek megszokni, szóval szerintem nem lesz gond.

Oroszlán: örülök, hogy rendben mennek a dolgok nálatok! Milyenek az éjszakák?

Nálunk mostanában kicsit idegölő, éjjel 2 körül felébred Dani és kb. 1 órát szenvedünk (mármint én szenvedek, ő csak fent van), majd f5-5 körül ébred és onnantól nem hajlandó visszaaludni 7ig, akkor meg már a nagyfiúk is ébrednek... szóval eléggé kivagyok, ez van.

Zsuzsi egyelőre nem jelentkezett még, gondolom még mindig bent van a kórházban szegény.

linhbaba
 
 


bresbea
Bocsáss meg, ide tévedtem véletlenül és nem tudtam megállni, hogy ne szóljak hozzá. A kislányom is nagyon nehezen hízott, azért voltam érintett ebben a témában. De ő más miatt.
Szerintem is jobban jársz, ha a tápszert a legvégére hagyod. Mennyit hízott egyébként? 60 dkg a legkevesebb egy hónapra, amennyit kell híznia. Egyébként anyósod nem tudom mit mondott, de az valóban jobb, ha sűrűbben eteted, mert akkor többet tudsz neki adni, ha a gyomra pici. A te tejed pedig több lesz attól, hogy sűrűbben szopik és ez egy önmagát gerjesztő folyamat, mert ahogy a te tejed több, úgy az ő gyomrocskája is tágul szép lassan.
Még valami: nem bukik sokat szopi után?
A tápszerrel csak az a gond, hogy ha adsz neki, akkor egyrészt keveset fog szopizni, mert jobban jóllakik és utána neked nem termelődik annyi tejed, másrészt ilyenkor tényleg gond a cumisüveg, mert utána vesződni fogsz, hogy szopizzon ciciből, mert az sokkal melósabb.
Nekem mindkét gyereknél kellett adnom teát, mert nem tudtak kakilni, ezért ezzel én vesződtem eleget, de nekem az volt a szerencsém, hogy hamar felfogták, hogy onnan tea jön, innen meg tejecske, tehát ha jól akar lakni, akkor kell neki melózni. :) De azért nem mondom, hogy nem volt küzdelem, mert mindkét esetben megszenvedtük a cumisüveget. A kisfiamnál nem is annyira, mert ő nagyon szeret enni, de a kislányommal nehezebb volt. Ráadásul neked nagyon pici a babócka, könnyen fárad, sokkal inkább hajlani fog a cumisüvegre sajnos. Ettől függetlenül a kislányom 13 hónapig szopizott. :) Bár nem tudom, hogy fog menni a második gyereknél, mert azért ez az egész napos rohangálás... Nem könnyű...
Bár ha allergiás, akkor mindegy, mert akkor a tejed nem tesz neki jót, de reméljük, hogy nem az.
Remélem, hogy nem veszed tolakodásnak, csak segíteni szeretnék, mert mi nagyon sokat vesződtünk a hízással és meg tudlak érteni...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


SZiasztok!

Koszonom a tanácsokat mindenkinek!

Kinlódunk!Elkezdtem méregetni 30g-kat evett ami ugye kevés!Lehet rosszat tettem ,de adtam tápot tegnap 2xer délelott meg este.Ekkor nem szopiztattam és kifejtem kiváncsiságból hát meglepodtem a két mellembol mindossze 50 tudtam kifejni!Most azt csinálom,hogy szopiztatom és még utána kifejem.MA a reggeli szopinál már a 70-et szívott a a két mellembol az igaz,hogy sokat kellett ébresztgetnem meg meg majd egy órán keresztul ment a dolog.

Linh.:Még nem kaptunk idopontot!Léna széklete aranysárga és folyékonyas olyan "túródarabos."3000 el jottunk haza és most 2980.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea: a súlya az tényleg kevés, de azért remélhetőleg attól, hogy nem volt elég tejed.A 70g az nagyon szép, csak így tovább! Az is jó, ha 2 mellből szoptatsz és minden szopi után fejsz, az is segíti! Igyál sokat, esetleg próbálj még vmi tejserkentő teát!
Na, mindjart jövök...

linhbaba
 
 


Mivel a széklete úgy tűnik rendben van, szerintem nagyon ne aggódj! A tápszerrel meg nem csináltál bajt, remélhetőleg majd el fogjátok tudni hagyni!!!

linhbaba
 
 


hívott a doktorno,kérdezte mi a helyzet aztán mondta mivel kiderult hogy kevés a tejem akkor keddig csináljam továbra is igy meglátjuk mennyit hízik és akkor majd dontunk hogy mi legyen tovább.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


ja most is szívott mindkét mellembol és még a tápból szívozz 50-et aztán már kilokte.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


En csak azt nem ertem, hogy a pici hogyhogy nem sirt, ha keves volt a tej, hogy ehes??? Amikor nekem elkezdett fogyni a tejem (mert ujra teherbe estem:), az en gyerekem
ugy uvoltott, mint a sakal...es egy het utan rajottem, hogy azert, mert ehes maradt szegeny:)
caramel
 
 


sziasztok!

mi azzal kinlodunk, hogy nagyon hamar bealszik a cicin, kb. 10 perc, utana van hogy megebred es eszik meg, de nem olyan intenziven. viszont ahogy letennem aludni, megebred es kezdi a kukacolast majd sirast... de nem szeretnek nyugtato cumit adni neki, ha nem muszaj!par napig 1 cicibol evett csak es elaludt utana, de ma meg csak fel orara tudtam letenni reggel, del ota viszont csak cicizni akar...nem alszik el utana, ahogy az agyat eri, megebred, pedig a karomban mar aludt.... mar volt egy ilyen napunk, majdnem egesz du. cicin volt (masnapra majdnem 2x annyi tejem lett, remelem most is erre megy ki a jatek:) az ejszakak nem voltak eddig veszesek, kb. 3 orankent ebred enni, utana alszik. mertem a sulyat, 3270 g-mal jottunk haza a korhazbol (majus 20-an), ma reggel 3530 g. volt. megprobalok nem aggodni, hogy nem eleg a tejem csak vannak olyan napok, amikor mindig cici kell:)

Kép
oroszlán
 
 


Bea: ezen a web oldalon sok hasznos infot talalsz es ha szeretnel, tudsz segitseget is kerni a szoptatashoz: http://www.lll.hu/node/4, en is most olvasgatom:)

Kép
oroszlán
 
 


egyenlore nem javult a dolog.annyira kiárad a cicin hogy 10 perc után k.o.nem bír jonni a tejem és kevés is van volt olyan hogy a 2 mellembol 50-et szívtam ki pedig táp elott is cicire teszem,de enni se eszik sokat és nyugott.A megadott tápnak is néha csak a felét eszi és vége mélyen bealzsik.Cicinél is 30at kiszív vége utána még adom neki uvegbol kínkeservesen és nem ordít hogy éhes.
Mennyi ido míg beindul a tej?már teljesen ki vannak a melleim maszírozom melegvíz pihenek szívom szívja és rengeteget iszok.Nagyon ugy néz ki hogy tápodsak leszunk hiábba harcolok!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Ja, és én még azt sem értem, hogy hogyan van az, hogy valaki "véletlenül idekerül" a 2011 májusi topicba. (OK, most szerencsére ötleteket is tudott adni az adott témában) Ti is olvastok más topicokat is, ami nem a ti babaáitokkal kapcsolatos????

Bea: azt hiszem, ha át is kell állnotok tápszerre, senki nem mondhatja, hogy nem tettél meg mindent a szoptatásért...

Oroszlán: szoptatás közben Bálint is belaszik rendre 10 perc után, és gyakran nem segít a talp-csiklandozás, vagy függőlegesbe állítás sem. Ilyenkor leteszem, és 5 perc múlva már jön is a jelzés, hogy hello, igazából ő nem is álmos, csak túl gyorsan evett, de jöhet a folytatás. Ilyenkor szívbaj nélkül folytatom, akkor is, ha 10 perc is eltelt közben (lehet, hogy nem szabadna?), és szépen befejezi, utána pedig már nyugodtan alszik, vagy pihenget. A cumit már nekünk is elő kellett venni, mert van, hogy annyira igényli, hogy velem lehessen, hogy csak sír kétségbeesetten. Ahogy felveszem, elhallgat:) De bizony van az úgy, hogy a nagyobbikkal pont olyan dolgot csinálunk, amit nem tudok ezért megszakítani, ilyenkor jól jön a cumi. Igyekszem minél kevesebbszer használni, és nem összekapcsolni az elalvással. Éjszaka pl. egyáltalán nincs rá szükség (egyelőre?). Meglátjuk, mi lesz így belőle.
caramel
 
 


Caramel: akkor nálatok is hasonló a helyzet:) most Nóri még azzal fejelte meg mindezt, hogy nem alszik a 2. kör után sem... van, hogy elnézeget 20 perceket, de utána kéri újra a cicit. ma pl. csak reggel aludt 2 órát 11-ig, utána most du. 1 órát 3/4 3-tól... én egyelőre annak tudom be, hogy gyarapszik, ezért ez a sok cicizés:) a cumival még várok, meglátjuk, a végletekig nem akarom én se húzni!

Bea: ahogy Caramel is irta, mindent megtettél, hogy szoptasd Lénát, de még ne add fel, igy is szoptasd, legalább azt kapja meg, ami van! nézted azt az oldalt, amit küldtem? ott fel is lehet hivni tanácsadókat, nekem az a dúla ajánlotta, akinél voltunk szülésfelkészitőn! egy próbát megér!

szerintetek az mitől lehet, hogy végigorditja a pelenkázást? bármilyen finoman, óvatosan, beszélve/énekelve csináljuk, nagyon-nagyon bemérgeli magát, persze utána amikor felveszem, szent a béke, de addig...

másik topic olvasása: nekem igazándiból nincs időm más topikot is olvasni, ezen kivül egy van, ahova szoktam irni, de elég ritkán jutok hozzá, főleg mióta megszületett Nóri!

többiek, hogy vagytok?

Kép
oroszlán
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: