Új privát üzeneted érkezett!

Koszi lányok a biztatást!Tényleg megteszek mindent de egyszeruen nem indul be ugy a tejem hogy Léna bírja szívni,belefárad bele alszik keltegetem utána próbálom uvegbol,de semmi.Annak ellenére ,hogy igyekszem nagyon rosszul érzem magam miatta.Mikor meg olyanok elkezdik beszélni,hogy ha egyszer uveget adsz neki tobbet nemfog szopni,aés olyanok mondják akik probléma nélkul szoptattak.Kiváncsi vagyok,hogy ok inkább hagyták volna éhezni a gyerekuket ilyen helyzetbe.Ma már mondtam hogy nem fogom éheztetni a tápból megevett 80 azt az elégedett mosolyt a végén nem adom semmiért.De nem adom fel a dolgot szoptatom meg még fejem is.
AZ éjjel is 2-tol négyik ettunk és még így is csak 30 szívott ki aztán adtam neki az uvegbol az anyatejet.

Hát más topikiokat én se olvasok idom sincs meg nem is nagyon érdekel,ha valamire kiváncsi vagyok és topicot dob ki akkor elolvasom.Mondjuk az ápriliba bele olvastam mikor Georgiával ossze akadtak.
Már nagyon kivagyok kdva annyira akarom és nem :cry:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea
nem lehet, hogy nagyon fáradt vagy? Szopi előtt nem tudsz pihenni kicsit? Én úgy csináltam, hogy minden szopi előtt ittam és feküdtem egy kicsit. Úgy jobban volt tejem. Van otthon segítséged? Valaki, aki segít neked a házimunkában? Mert ha nincs, akkor nehezen fog menni. Egyébként meg az sem baj, ha kap hozzá tápit, ha kap hozzá anyatejet az elején. Lehet az is, hogy csak egyszerűen erőtlen, az elején erőtlenebbek szoktak lenni, de ahogy erőre kap (és lehet, hogy a mostani tápiztatásod segít is ebben), úgy jobban fog szopizni. Azért tudod, ha ő sokat szopik, neked is jobban lesz majd tejed. A tejecskéhez kell sok ennivaló, innivaló és nyugalom és pihenés. De az ivással kapcsolatban azt hallottam, hogy nem szabad nagyon sokat, napi 2,5 l elég. Állítólag ha nagyon sokat iszol, az sem segít. És tudod, mit? Ne görcsölj rajta, mert a nyugalom segít a legtöbbet. Bízd ezt a természetre, megoldja. Egyébként előfordulhat az is, hogy most adod neki a tápit, kitágul a gyomrocskája, utána meg egyre többet fog szívni, egyre több lesz a tejed. Bízz abban, hogy jól teszed, amit teszel és tartsd szem előtt, hogy elsősorban az anyatej a legjobb a babának. DE az éhezésnél azért sokkal jobb a tápi. Azért ne legyen alulfejlett a gyereked!

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


koszonom Piroska én is ugy gondolom,hogy mindegy mitol de fejlodjon.
Az éjjel kiszopizott 60 meg és negyed 4tol aludt negyed 8ig :lol: most is 60 szívott!Lehet hogy fog menni.
Amugy igyekszem nem túl hajtani magam .

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 

 
 

Sziasztok!

Caramel: én se szoktam más topikokat olvasgatni...
Volt tegnap a védőnő nálunk és megerősítette nekem, hogy ha begyógyult a köldöke Daninak, akkor nyugodtan fürödhetnek együtt (felnőttel természetesen) a gyerekek! Szóval amint lehetőségem lesz, egy délután össze is rakom a fiúkat 1 kádba! :D :D

Oroszlán: örülök, hogy jól mennek a dolgok! A pelenkázást az enyém is néha végigordítja, majd megszokja Nóri és akkor már minden rendben lesz! Meg biztos zavarja, hogy a hideg nedves törlőkendő éri a popsiját, Dani akkor mindig összerezzen.
Cumi már nálunk is előkerült, mert néha szükség van rá, ez van. A cumiban az a legrosszabb, hogy nehéz leszedni róla később a gyereket, Marcit pl. még mindig nem sikerült.

Bea: ha tápszer, akkor tápszer, ez van. De mellé még tudod az anyatejet is adni, és úgy látom azért növekszik a tej mennyisége is! Ettől ne érezd rosszul magad!!! A sok "jóakaró" tanácsából meg azt halld meg, amire szükséged van, a többi meg egyik füleden be, másikon ki...
A tápszerezésnél arra figyelj, hogy olyan pozícióban add, mintha szoptatnál. Ugyanúgy szorítsd magadhoz Lénát és ciciirányból tartsd a cumisüveget és maradjon meg az egész "esemény" intimitása (nem saját gondolat, Ransburg Jenő egyik könyvében olvastam). És PIHENJ sokat, ha tudsz, az nagyon fontos!!
Ja és van ám homeopátia erre is, tudok mondani/küldeni, ha kell.

Nor: hazamentetek már a kórházból? Ha tudsz, jelentkezz, csak annyit hogy jól vagytok minden rendben stb.

Info Zsuzsiról: jól vannak, ma kapja Zsuzsi a 4. oxitocin terhelést, de kicsit kevés a magzatvize, úgyhogy ha addig nem gondolja meg magát a pici, akkor hétfőn megindítják a szülést. Szóval HAJRÁ Zsuzsi!

Rólunk: megvagyunk, bár mostanában Danikám nagyon hajnalban kel (értsd 4 óra) és utána nem alszik vissza hosszabb időre kora délutánig! NAgyon figyelget, már kisebb időre leköt a zenélős körforgója vagy a játszószőnyeg zenéje/villogása. Csak a nagy betaknyosodott 2 napja és úgy néz ki, Danikám is elkapta tőle, mert ilyen sárga száraz cupák van az orrában, amit még ki se lehet nagyon szívni...
Most sűrű hétvégénk lesz, mindkét nap úton vagyunk, remélem a srácok fogják bírni (meg főleg én).

linhbaba
 
 


Bea
szupi, szupi! :) Ki tudja, még a végén beindul a tejecskéd. :) Tudod, én amikor úgy láttam, hogy kicsit kevés a tejem, akkor mindig sokat ittam, ettem és aznap kevesebbet tettem-vettem. Második gyereknél ugyanis a pihenés csak álom. :) Szülésem után egy héttel már én vittem tornára a kislányomat. De ugye ezt vállaltuk. :) A lényeg az egészség. Szerintem mindenképpen a szopi legyen az első, aztán lehet, hogy beindul. De egy biztos: ha görcsölsz rajta, kevésbé fog menni. Ne aggódj, bízd a jó sorsra, vagy jó Istenre, vagy a természetre (kinek mi) és meglátod, hogy úgy lesz, ahogy lennie kell. A nyugalom és a pihenés éppannyira alapvető szükséglet a tejtermeléshez, mint a folyadék.
Mondjuk én bevallom őszintén, hogy ha sokat rohangálok és elfelejtek inni, akkor alkoholmentes sört szoktam inni (kikeverem belőle a szénsavat), az nekem nagyon jól megindítja a tejet. A szoptatós teától csak begyulladt a cicim, az nálam nem működött. Még a madártej indítja be, de az a baj vele, hogy a tojás is érzékeny dolog, meg a tej is. De attól tuti, hogy sok lesz. Csak tejet nem szabad sokat inni, csak max egy bögrével egy nap, a tojás meg kiütheti a kicsit. Nem tudom, még nekem a 100%-os őszilé vált be (bár attól lehet hasfájós is, tehát azt is csak óvatosan). Szemerkélj, hátha valami segít... :)

Linhbaba
de érdekes, én sokszor csináltam ezt a teával, hogy úgy itattam, mintha szoptatnám. :) Nem is gondoltam bele... De olyan jó vele összebújni. :) Köszönöm, hogy ezt leírtad! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Bea: tök jó tök jó, ez már elég nagy ugrás, a végén tényleg megcsinálod:) Ügyes vagy, hogy így küzdesz!

Oroszlán: a "hideg" popsitörlő tuti nem tetszik nekik (Amerikában lehet kapni popsitörlő melegítőt, nem vicc!), meg szerintem leginkább a türelmetlenség, hogy mikor lesz már kaja:) (már ha te is szoptatás előtt pelenkázol)

Linh: te fürdésnél nem csinálsz plusz meleget Daninak? Én egyelőre a szobájában fürdetem, állványon, és bekapcsolom előtte kicsit a hősugárzót. Na tessék, én nem öltöztetem agyon, de feleslegesen fűtök? Mert gondolom, Marcinak nem akarsz meleget csinálni a fürdéshez. Vagy csak a legelején kell a melegebb hőmérséklet, amikor még nagyon újszülött a baba? A 4 órás kelés nagyon durva...és ilyenkor, ha odaadod a cumit, akkor elvan csendben, vagy mit csinál? És te mit csinálsz 4-től reggelig????? Bálint is nézegeti már a zenélő forgót, tök jó, nem is gondoltam, hogy ilyen hamar kinyílik körülöttük a világ. Meg tesztelgetem, meddig lát, és már bőven sokkal messzebb, mint 20 cm. Első gyerekkel valahogy ezekkel nem foglalkoztam, de most már tudatosan figyelek rá, és hihetetlen látni, milyen gyorsan fejlődik. Pl. a fejét forgatja a hang irányába...ez is olyan aranyos egy ilyen kis picurkától!

2 db heti körkérdésem van:) Az egyik az az, hogy kinek esett már le a köldökcsonk, és mikor? Bálint 3 hetes múlt, és még nem látom, hogy kezdene leválni:( És szegény annyira utálja, amikor tisztítom, remélem, tényleg nem azért mert fáj neki, hanem csak azért, mert hideg az alkohol...
Másik: kinek mennyi plusz kilót kell ledolgozni, mondjuk a terhesség előtti súly eléréséhez?
caramel
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a sok gratulációt! Tegnap hazajöttünk, de most még elég kaotikus minden. Egyelőre ő is egész nap csak enne, szerencsére van mit. Nagyjából minden rendben van velünk, kivéve ezt a streptococcus dolgot. Mivel én pozitív voltam, szülésnél kaptam két adag antibiotikumot, hogy Botond ne fertőződjön meg. Mivel a magzatvízből is kitenyészett ez a cucc, CRP-t (gyulladást mutatja ki)néztek Botondnál a hazajövetel napján. Kicsit emelkedett volt, ezért ő is kapott vénásan egy adag antibiotikumot és itthon is kell adnunk neki szirupot egészen keddig. Kedd reggel CRP kontroll... Nagyon kétségbe vagyunk esve, rettegünk attól, hogy mindezek ellenére megfertőződik. 12 hét után nyugodhatunk meg, de az még rengeteg idő! Linh, nem tudod, nincs arra valami módszer, hogy kimutassák, ha esetleg belekerült a szervezetébe?

Sajnos most nincs időm reagálni, de igyekszem mostantól újra gyakrabban jelentkezni.
Vendég
 


Bea
tudod, még mire gondoltam? Szedsz magnéziumot? Mert az segít a teherbírásban, stressztűrésben és elősegíti a simaizmok működését is.
Találtam egy cikket, amiben leírja a szoptatást, hogyan is működik, ajánlom figyelmedbe, ha esetleg rá tudsz szánni két percet. Ott leírja részletesen, de nem túl terjedelmesen a szoptatás anatómiai hátterét és a javaslatokat, mit miért érdemes. Esetleg ez segíthet... Lehet, hogy ahogy olvasod rá fogsz jönni arra, hogy van valami apróság, amire nem is gondoltál, és akkor megoldódik a probléma.
http://www.diagnozis.hu/a_szoptatas_fog ... folyamata/

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

A szopi még mindig nehézkes de mintha már kezdene beindulni a dolog néha 2 órát is tart!MA valahgy a tegnapi hoz képest kevesebbet evett most icsak 50-et de már nem bírom felkelteni így ha akármikor nyoszorog egy kicsit azonnal cicire teszem.A napi 2 tápot még egyenlore tartom.Eddig az éjjeleink jól mentek éjjeli szopinál a 60at szépen kiszívja és tobbet nem kér.
Ma jól kifáradtam vendégul láttam anyósomékat meg az anyuékat mert Petinek szulinapja lesz holnap,meg még a Lénát sem unnepeltuk meg!Jól sikerult csak nagyon kimerultem.

Piroska.nem szedek magnéziumot MgB6om van itthon de arra az van írva hogy nem szedhetem.Koszonom a linket ma még nem volt idom elolvasni de majd holnap.

Caramel :nekem még 7kg plusszom van eddig ment le most valahogy megállt.A koldok csonk nekunk hama le esett a 2ik hét végén,utána még 2-3 napo vérezgetett és rendbe jott.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea
igen, az elején sokáig tart a szopi. Eddig nem is vettem észre, mert a kislányommal ráértem szoptatni, de most, hogy itt van a kisfiam, hááát... Az első egy-két hónapban folyton szoptattam-pelenkáztam, majd újra szoptattam, majd újra pelenkáztam. :) A kisfiam az elején kb két óránként szopott és minden szopi minimum háromnegyed óra, vagy egy óra volt. De most már szépen beállt, kb három óránként szopik, már nem is nézem, mert annyira kialakult a napirendünk, hogy már észre sem veszem, hogy szoptatok, sitty-sutty megvan. :) Meg tudod, az elején erőtlen és azért tart sokáig a szopi, szép komótosan elszívogat. Sokan mondták, hogy ne hagyjam sokáig cicin, meg ilyenek. Nem tudom... Én akkor adtam nekik cicit, amikor kérték, addig amíg kérték és két-három hónapos korukra mindketten szopiztak ezerrel. :) Szóval meglátod, lehet, hogy ez csak egy átmeneti dolog. És ha kell adnod neki tápit mellé, az egy dolog, a lényeg, hogy tejecskét is kapjon

Magnézium
én is olvastam, hogy nem javasolják szoptatás alatt, de aztán kicsit jobban szétnéztem, megkérdeztem a védőnőt, gyerekorvost és mind azt mondták, meg azt olvastam a legtöbb helyen, hogy kell a magnézium. Úgyhogy eszegetem. Két gyerekkel nem is bírnám (mert mellette én még tanulok is). Itt egy link, itt leírja, hogy miért jó a magnézium szoptatás alatt. Most az ember eldöntheti, kinek, minek hisz... Apósom orvos, ő sem mondta, hogy ne lehetne...
http://webcache.googleusercontent.com/s ... .google.hu
Én szedem, aztán mindenki eldönti, hogy mit tart jónak, mit nem. :) Kinek a pap, kinek a papné. :)

De azért örülök, hogy pozitívabban látod a dolgot. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Hello lányok, hol vagytok??? Komolyan mondom, momentán Piroska a legaktívabb "közülünk":))))
Linh, várunk a hírrel Zsuzsiról!
caramel
 
 


Sziasztok!

Most kaptam Zsuzsitol:
Szia!Nagy orommel tudatom,hogy 15.35-kor,termeszetes uton,3880 g-mal, 53 cm-rel megszuletett Simon Zsolt Bence. Mindketten jol vagyunk,pihenjuk a faradalmakat.

Este jövök remelem!
Puszi

linhbaba
 
 


Ezek szerint működött a "szülés indító" kúp??? Ez nagyon izgalmas, nem is tudtam, hogy van ilyen! Persze, az is lehet, hogy Zsolt is pont így időzített, na kíváncsi vagyok:)
caramel
 
 


Caramel
bocsánat, én csak itt bepofátlankodtam, mert én is érintett voltam a témában sokáig, így írtam a Beának, de nem véletlenül nem szóltam hozzá a többi hozzászóláshoz, mert nem szeretnék betolakodni. Láttam, hogy ti itt nagyon szépen összeszoktatok, úgy gondoltam, hogy jól elvagytok ti itt, csak a Bea problémája miatt írtam ide. Egyébként nem áll szándékomban felzavarni a nyugodt vizeket. :)
Az újdonsült anyukának és a babájának jó egészséget kívánok szép csendben és megyek tanulok tovább. :)

Kellemes napot mindenkinek! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Zsuzsi: ezúton is GRATULÁLOK a kis Zsolt születéséhez!

Na, este nem sikerült jönnöm, de most vagyok! :)
Már 45 perce fent vagyunk Danikámmal, már az orrát is leszívtam szegénynek... valszeg a hétvégén megfázott a dédnagypapájánál. :(

Caramel: Dani köldökcsonkja 1 hét után leesett (csak utána még 10 napig vérzett). Én minden tisztába tételnél alkoholoztam-hintőporoztam. Te úgy csinálod, vagy csak az esti fürdetésnél alkoholozod?
Már 2x fürödtek együtt a fiúk! :) Ami azért jó, mert nincs kádállványunk, és a kiskádat mindig a wc-re kellett tennük, ami annyira nem volt biztonságos. Dani persze még egyáltalán nem élvezi az együttfürdést, szegénykém.
Fel szoktuk fűteni a fürdőszobát (igazából az egész házat) fürdetés előtt, persze. Kell az szerintem még most is!
Ha ilyen korán vagy még korábban kelünk, akkor belerakom Danit a BabyBjorn-be és csinálom a házimunkát vele. Eléggé szenvedtem még az elején ezektől a korai kelésektől, de lassan már hozzászokok.

Bea: na, mi a helyzet szopifronton? Gyarapodtatok valamit 1 hét alatt?

Nor: örülök, hogy már otthon vagytok!
Mi volt ma a CRP-kontrollon? Van egy laborparaméter az AST ( antisztreptolizin-titer), aminek az emelkedése utal Streptococcus fertőzésre, de nem vagyok biztos benne, hogy újszülötteknél kialakult már ez az antitest, ma utánanézek mindenképp és jelentkezem!
Próbálj meg nem aggódni!!!!

linhbaba
 
 


Jaj, igen, Nor, neked en is irni akartam, hogy ertem az aggodast, de probalj meg (ha mashogy nem megy:) tudatosan) pozitiv maradni, azzal is segithetsz magatoknak. Biztos, hogy minden rendben lesz, lenyeg, hogy az orvosok kepben vannak, es kezelik a fertozest. Adj hirt magatokrol azert!
Linh: igen, az elejen csak furdesnel alkoholoztam, mert most ezt mondtak, pedig en is mashogy emlekeztem. De most mar en is alkoholozom (nappal) minden pelusozasnal...
caramel
 
 


Köszönöm a biztatást! A mai CRP teljesen jó értékű volt!! Ráadásul tegnap itt volt a gyerekorvos és ő is megnyugtatott, hogy ezzel az antibiotikum kúrával el is kapták a dolgot, nem kell izgulnom egyáltalán.

Caramel, nekünk tegnap egy erőteljesebb tisztítással (gyerekorvos csinálta) le is vált a köldökcsonk. A kilók, hááát, jelenleg 11 kiló van még rajtam a 20-ból, de bízom benne, hogy az elkövetkező pár napban még megy le rólam, és az, amit majd nekem kell ledolgozni, az kevesebb lesz ennél. Te hogy állsz?

Kinek mennyi idő után lett éberebb a gyerkőce? Botond egyelőre rengeteget alszik, de gondolom, ez hamarosan változni fog.
Vendég
 


De jó Nor, hogy máris jöttél a jó hírrel:) Örülök, hogy minden rendben!!!
Hmmm...köldökcsonk...csütörtökön Bálint betölti a 4 hetet, szerintem még addigra sem fog leesni. Én is tisztítom még erősebben!:)
Kilók: hát igen. Nekem ugye 22 plusz volt a vége, és szülés után is zabáltam a csokikat... Így a terhesség előtti súlyomhoz képest rajtam 14 kiló van! De sebaj, most elkezdem a csoki megvonást, és bízom benne, hogy a szoptatás leviszi megint ezt a sok felesleget rólam. Nézegettem a múltkori feljegyzéseimet, 4 hónap volt, mire visszaálltam az eredeti súlyomra. Kicsit türelmetlen vagyok azt hiszem:) De most ugye itt a nyár, a kevés ruhák, valahogy sokkal nyomasztóbb ez az egész, mint annak idején télen volt.

Éberebbé válás: az éjszakáink szerencsére még mindig nagyon jók, nappal viszont már többször kapom rajta, hogy nem alszik (kint van velünk a nappaliban, emelt lapos járókában), hanem nézelődik. Ez mondjuk kb. egy hete van így. És persze van olyan is, hogy ébren van, és anyahiánya van, de én mondjuk nem tudok ugrani (éppen főzök, vagy eszünk, vagy vagy vagy), olyankor pedig ideiglenes pótlékként előkerül a cumi...
caramel
 
 


Sziasztok!

Mi a koldoksconkot naponta 2xer kentuk alkohollal nem volt gond vele.
ZSU:GRATULáLOK!!!REMéLEM JÓL VAGYTOK MINDEN RENDBEN éA MAJD VáRUNK A HIREKKEL.

Akkor mostmár mindenki babázik:D
Ebbe a nagy szoptatási strapába,hogy egyek meg egyek most felszeladt egy kiló.
Cramel:én is nyomaztónak tartom kinlódok a ruhákban pl.nem vagyok hajlandó ujjatlan pólót fel venni :oops: a maci kezeimre.

MA voltunk ortopédnál minden ok.,de hogy még 6 hétik csavarjam szélesre aztán kontrol és meglátjuk!

És annyira boldog vagyo a az etetési technikámmal Lénának sikerult felszednie 310g-mot felszednie.NAgyon orulok,folytatóm így tovább úgy veszem észre a tejem is kezd tobb lenni csak még tobbet kellen pihennem.Éjjeli szopinál rendesen feszulnek a melleim :lol:
Egy hét alatt sikerult felszednuk az egy havi lemaradást :shock: :shock: :shock: :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea, de ugyes vagy!!! Ugy orulok, hogy ennyire kuzdesz, es sikerul is megcsinalnod. Nekem nem egy baratnom, illetve ismeroson van, aki ennel kevesebb problemanal feladta, es atallt a tapszerre. Nem vagyok egy osanya tipus, vagy szoptatas fan, de abban hiszek, hogy jo a babaknak az anyatej, es nehez potolni, vagy kivaltani massal.
Jelentem, a koldokcsonk lehet, hogy megsem eri meg a negy hetes kort, ma hatarozott haladast tapasztaltam az elvalasban!
caramel
 
 


Bea
gratulálok! :):):) Nagyon-nagyon sok tejecskét és jó egészséget kívánok nektek! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


sziasztok!

Zsuzsi: hatalmas gratula és sok-sok boldogságot kivánok Nektek:) végre, te/ti is babázhatsz/babázhattok:)

Nor: örülök, hogy jó eredményt kaptatok, remélem sikerül ettől megnyugodni:) látod, nálunk pont az ellenkezője van: Nóri nagyon keveset alszik napközben, valamennyi időt elvan nézelődéssel, pihenőszékben, de sokat vágyik kézbe... aminek nehéz ellenállni. tegnap vettünk egy hordozókendőt, ma kipróbáltam, elsőre fel tudtam kötni és el is aludt benne, majd átettem a babakocsiba és kitoltam az előtérbe szellőzni, egy 20 percet birta... a szopi nálunk is megy, de van hogy 1 óránként szopizna és még mindig max. 15 percig szopizik... belealszik, de utána ahogy letenném felébred... most kivételesen bealudt utána, igy van időm irni nektek:)

köldökcsonk: múlt héten esett le, nálunk párom kezeli, nagyon ügyesen csinálja: reggel este alkohol + hintőpor (plusz néha pelusozásnál extra hintőpor), már nagyon szépen gyógyul, a védőnő is megdicsérte:)

Bea: örülök, hogy jól megy a szopi + hozzátáplálás, nagyon ügyes vagy, hogy nem adtad fel!!! és hogy még gyarapodtatok is, az is nagyon jó!

Caramel: le sem merem irni, de rajtam +2 kg maradt a szüléskor felszedett 13 kg-ból... de ez alkati kérdés, apukámtól örököltem az izmos, inas testalkatot + nagyon sokáig sportoltam, úgyhogy én nem vagyok mérvadó:) ha múltkor 4 hónap alatt lement, szerintem most is adj időt magadnak:) a 2 gyerkőc utáni szaladgálás pedig 100% megteszi majd a hatását:)

Piroska: gyere bátran, mindig szivesen vesszük az új meglátásokat, ötleteket, amiből mindenki válogathat kedvére:) Caramel inkább azon lepődött meg, hogy van időd csak úgy más topikokat olvasni... pláne, hogy még tanulsz is 2 gyerkőc mellett, le a kalappal:)

Georgia: mi újság nálatok? irj, ha van egy kis időd!

Kép
oroszlán
 
 


Oroszlán
teljesen véletlenül láttam, hogy Bea mivel küzd. Egyébként az a topic, ahová én szoktam írni, halódik is, meg van, hogy heti egyszer van időm megnézni. Itt is csak Bea miatt voltam ennyire aktív, de most már nagyon közeleg a vizsga, akkor már nem nagyon lesz rá időm. :)
De azért köszönöm a kedvességed! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok csajok!

Tegnap végre hazaengedtek bennünket, most még csak nagyjából futottam át amiket írtatok, köszi a sok drukkot, és hogy gondoltatok ránk! :)
Az első fürdetés jól tűrte Zsoltika, türelmes volt, a cicizés nem nagyon akar menni, valahogy nem szívja rendesen, azt mondták a kórházban hogy kicsi a szája a mellbimbómhoz képest ... :shock: Úgyhogy bimbókiemelővel próbálkozunk, és fejek, üvegből kapja meg ami van tejcsi, de még nem is indult be igazán, úgyhogy pótolni is kell tápszerrel, ma reggel megevett 40ml tápot meg 30 ml tejet, van étvágya :) Ma jön a gyerekorvos hozzánk, úgyhogy most megyek is, majd ha lesz időm jövök és mesélek a szülésről, meg a kórházi élményekről!

Nor, Oroszlán, gratulálok a babáitokhoz! :)

Sok puszi mindenkinek!
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Jól eltűnt mindenki, nyaraltok?

Én nem jöttem, mostanában családi problémák vannak, a szüleim úgy néz ki, elválnak, ezért mostanában kicsit ramatyul vagyok. A tejem mennyisége is erősen csökkent ettől az állandó lelki stressztől, szóval nem vagyok jól...

Danikám szépen fejlődik, a köldöke is teljesen rendben van, csak sokat mérgelődik a cicin, mert nem lakik jól.

Zsuzsi: örülök hogy már otthon vagytok! Hogy bírod? Beindult a tejed?

Nor: az nagyon jó, hogy rendben volt a CRP! Most már minden rendben van, ugye?
Dani általában egész délelőtt fent van, kisebb szundikkal, és délután alszik minden szopi között.

Bea: örülök, hogy rendeződött a szoptatás, nagyon ügyes vagy!

Oroszlán: ti hogy vagytok? Nagyon irigylem a +2kg-odat! Rajtam még 10 kiló maradt, meg még +7 a Marcirol...

Caramel: mi a helyzet q köldökcsonkkal?

Csajok, ti igény szerint szoptattok, vagy 3 óránként?

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Linh, nagyon sajnálom, hogy válnak a szüleid. Ez már biztos? :( Próbálj meg kevesebbet stresszelni, hogy legyen elég tejed Daninak. Persze tudom, könnyű ezt mondani.

Én is kicsit eltűntem, mert teljesen hulla vagyok. Igény szerint szoptatok, de Botond szinte mindig eszik, ha fent van, egyébként pedig örülök, ha 1,5-2 órát alszik egyhuzamban, pedig az első napokban volt legalább éjjel egy "hosszabb" (3-4 óra) alvása. Nem sírós, de mindig arra ébred, hogy pukizgat, úgyhogy valamennyire szenvedhet a hasával, ezért most vettünk Infacolt. Holnap jön a gyerekorvos, majd beszélek vele, mert ötletem sincs, hogy mit csináljak. Ha nem etetem meg, akkor üvölt, így az sem tűnik túl humánus megoldásnak, ha széthúzom az étkezéseket. Sokszor csak cuminak használ és látom rajta, hogy kifejezetten rosszul esik neki, hogyha beindul a tej, de a cumit nem fogadja el, pedig már többfélét is kipróbáltunk. Ráadásul 3950-nel jöttünk haza a kórházból és 1 héttel később vittem mérésre, ahol 4450 g volt... Lassan kipukkad. Én meg holdkóros vagyok és nappal próbálok aludni, de ugye, akkor is csak 1/2 - 1 órát tudok egyszerre. :(

Hát, most ennyi fért bele, bocs a panaszáradatért.
Vendég
 


Hat, en minden nap (tobbszor) beneztem ide, hogy meg mindig semmi, meg mindig??? De nem akartam megint en lenni az, aki felkurtoli a tobbieket, ezt mar elegszer megtettem. Mindenki ennyire elfoglalt?:))) En egy gyerekke. Az elejen csomot unatkoztam, pedig nem volt segitsegem, es foztem is minden nap, dehat egy ujszulott annyit alszik meg!!! De tuuudom tuuudom, biztos nem mindenkinel van ez igy. Azert neha gyertek, es meseljetek, foleg elso babasak, hogy milyen erzes?:)))
Linh: koldokcsonk... Csutortokon lesz 5 hetes, es meg mindig megvan:((( Tok nagy szivas, ugy sajnalom, amikor tisztitom, nagyon sir, tuti, hogy nem faj, vagy csip neki??? Ma felhivtam a doktornot , azt mondta, ne aggodjak, talalkozott o mar olyan hat hetessel is, akinek megvolt. Oket elkuldte a sebeszetre, de ott is csak a "piros ecsetelot" irtak fel nekik, hogy az gyorsabban szarit. Azt mondta, varjunk megegy hetet, es ha nem esett le, o felirja nekem
ezt a piros ecsetelot. Hmmm... Nem is zavarna ennyire, ha nem lenne az az erzesem, hogy kellemetlen neki:(((
Alvas: napkozben ossze-vissza, a fix az az ebed utani, es az ejszakai. Viszont eleg sokat keretozik kezbe, ehhez nem vagyok hozzaszokva:)))
caramel
 
 


Na, masodik resz megint elszallt:(((
Linh, neked irtam, hogy nagyon sajnalom a csaladi zuroket, borzaszto lehet felnott fejjel (is) ilyent megerni.
Es meg a szoptatos kerdesedre valaszoltam hosszasan, megprobalom ujra osszeszedni. Nalunk igy nez ki egy atlagos nap: 3, 6, 9, 12, 16, 19, 21. Este direkt suritek, hogy megtelken a pocakja, du pedig azert hosszabb, mert olyankor alszanak egyutt a fiuk: beviszem Balintot is a szobajaba, es be is sotetitek, hogy szokja meg. Amigy az alvas es ebrenlet elegge osszevissza van nalunk, csak a delutani es az ejszakai fix. Napkozben, ha latom, hogy nagyon keri, akkor qvan igeny szerint plusz, merr ilyenkor arra gondolok, hogy elozoleg valamiert nem lakott jol, vagy szomjas a nagy meleg miatt. Ekszaka 3-kor kel legkorabban, amikor pedig kesobb, akkor besurit, es delig behizza az elmaradast. Ami nagyon jo: az ejszakai utan nincs ramazuri: leteszem es alszik. Ilyenkor (meg a hat orasnal ugyanez) csak minal villanyt kapcsolok, es nem pelusozok.
caramel
 
 


Nor: huhh, szegény! Mindig kiüríti a cicidet Boti? Mert lehet azért sok a puki, mert mindig csak a laktózban gazdag elől lévő tejet issza. Bár akkor nem lenne ilyen jó a súlyfejlődése. Dani is majdnem 600g-ot hízott az első héten, szerintem ez jó!

Caramel: :( hát nagyon sajnálom ezt a köldök dolgot, de legyél türelemmel, ha bírod. Olvastam olyanról is, akinek 3 hónapos korában is még megvolt. Ez persze nek vigasztal, tudom...

Pénteken Marci meg az apja is megjárták a sebészeti ügyeletet, mert Marci belelépett valamibe és begennyesedett a seb szegénykémnek és nagyon fájlalta. De szerencsére nem volt semmi komoly, csak egy párakötést tettek a lábára.

linhbaba
 
 


Bocsanat a sok tevesztesert, telefonrol irok, szoptatas kozben:)
Latom, mig itt szenvedtem az ujrairassal, Nor, te is megjottel. A sulygyarapodas nalunk is ilyen nagy, orulet, en nem tudom, mi van itt. A gyakori cici keres nem azert van, mert kezben van, es erzi rajtad a tej szagot? Amikor apa otthon van, probald ilyenkor odaadni neki, hogy megnyugszik-e. Csak otletelek...
caramel
 
 


Caramel: :shock: :shock: este 9től hajnali 3ig bírja!!! hát nagyon irigyellek. Ilyen napirendünk nekünk nincs, én 2-3 óránként szoptatok, ahogy épp ébred a fickó. Ezt a jó kis napirendet ő alakította ki?

linhbaba
 
 


sziasztok!

en is itt vagyok, de nehezebben jutok gepkozelbe:) van, hogy csak olvasok, de irni mar nem jut ido...

szoval nalunk is eleg ossze-vissza meg a helyzet, en is igeny szerint etetem, van hogy orankent ker es van hogy 2 orat is kibir, ennel tobbet csak akkor, ha alszik kozben. ami fix, az az ejszaka, furdes utan mar akar 5-6 orat is alszik, tegnap pl. 20.30-kor tettem le es csak 2.20-kor kelt:) utana surusodik egy kicsit az ebredes (tegnap 4.20, 6.30, 8.20), de szerencsere mindig visszaalszik. nalunk is delelott van inkabb fent, van hogy semmi alvas nincs. ma 11-kor dolt ki, 12-ig aludt, utana eves, majd 13 oratol aludt 15.30-ig, es most is eves volt es ujra elaludt, amin csodalkozom, mert nem szokott ilyen gyorsan, ha elotte aludt... remelem ez a franya vihar nem ebreszti fel!

Nori is szeret kezben lenni, kb. 15-20 percig van el magaban, ha leteszem az agyra vagy a pihenoszekebe, utana siras van... en vettem egy hordozokendot, delutan abban nyugtatom meg, ha elalszik, akkor abbol le is tudom tenni - bar ezt meg gyakorolni kell azert;) a babakocsizastol egyelore nem alszik el, pedig ebben nagyon biztam, csak akkor, ha eleve ugy teszem bele, hogy alszik, akkor mar nem ebred fel!

a koldoke is szepen gyogyul, mar csak nagyon pici sebe van, alig kell alkoholozni es hintoporozni!

Caramel: en mint elso gyerekes anyuka azt tudom mondani, hogy egyreszt fantasztikus erzes, hogy itt foghatom a kezemben a parommal kozos kis gyumolcsunket, de azert el tud fogni az aggodalom es felelem, amikor sir, hogy vajon kitalalom-e mi a baj es meg tudom-e vigasztalni, ill. oldani a problemat:) az is fantasztikus, hogy minden nap lessuk a parommal, hogy miben valtozik! igyekszem sokat fenykepezni, mert azokat visszanezve latvanyosabb a valtozas:)

Linh: sajnalom, hogy valna a szuleid! ha mar tenyleg vegleges, akkor legalabb remelem, hogy bekeben tudnak elvalni es elni tovabb az eletuket! ne szomorkodj ezen, neked a sajat csaladodra kell elsosorban tartalekolni az energiadat:)

Bea: nalatok mi ujsag? gyarapodik Lenacska?

Zsuzsi: hogy vagytok? ha van idod irj:)

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Meg vagyunk!TEljesen ki vagyok a szoptatás nálunk úgy néz ki hogy amikor fel ébred azonnal cicire teszem,ami olykor 2 óráig is tart.Mivel még mindig nagyon alvós az ébrenlét nálink cicizéssel telik.A tápot még kapja napi 2x .Elég hasfájós a kicsi és a kaksi!-olyankor nyakig olyan :lol: Már a tejem is gyarapodik,csak mostanába szopi kozben elkezd ordítani amit nem tudom miért van mert most már jon a tejcsi.

Nor:Léna is olyanakat pukizik mint egy felnott!MAjd írj mit mondott az orvos!

Linh:NAgyon sajnálom ,hogy így alakulnak a dolgok! :cry: De tényleg ne idegeskedj,próbálj meg,megnyugodni.Tudom,hogy konnyu mondani,de át érzem a dolgot nekem nem váltak el a szuleim,de nagyon nehéz házasságuk van sok problémával!

Caramel:oda vagyok az anyaságért!Szegény picuromat agyon puszilgatom :lol: mikor rám néz,most elkezdett gagyogni hát oda vagyok érte!Már értem miért mondják,hogy csoda! :lol:
Ez a koldokcsonk nagyon kitartó,azért már feladhatná!

Oroszlán:Orulok,hogy jól vagytok! :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Linh: o alakitotta ki:) Eleinte 1-kor es 5-kor kelt, de amikortol lett ez az esti surites (ok, ezt en csinaltam), tehat hogy furdes elott 2 oraval is kap enni, 19-kor (es ehhez gyakran ebresztenem is kell) azota kitolodott. De latod, Oroszlaneknal is nagy alvasok vannak ejszaka! Ja, es amig nem volt a 19 orai, addig az kimaradt, de nagyon nehez volt mondjuk 20-tol furdesig, mert mar ehes volt, de akkor mar nem etethettem meg.
Meg valami: hazateresi (es szuletesi egyben) suly: 3450, mai meres: 4630... Orulet!
caramel
 
 


Bea
nem jött meg a menszeszed véletlenül? Mert olyankor is szoktak sírni szopi közben, keserű lesz tőle a tejecske. Meg lehet az is, amiről beszéltünk előtte, hogy a cumisüvegből jobban jön. De nem baj, te csak légy kitartó, majd megszokja és meglátod, hogy ha már rendezi magában, hogy innen ez jön, onnan meg az, akkor majd fog szopizni. Nem tudnád a tápit kicsit visszavenni? Mondjuk 30 ml helyett 25-öt adni, vagy ilyesmi? Meg még azt szokták javasolni ilyenkor, hogy egyél finom édességet, hogy finom édes legyen a tejecskéd, hátha az vonzóbb lesz neki, mint a tápi. Aztán, ha már rászeretett a tejecskére, akkor már mindegy lesz neki. Ja, és még lehet olyan is, hogy valami fűszereset ettél vagy csípőset (hagyma, fokhagyma, vagy ilyesmi). Egyébként meglátod, hogy sokat fog változni a helyzet, ahogy nő, erősödik. Könnyen kiszívja, sok tejed lesz és nem is fog kelleni a tápi. Meg akkor már kinyílik a világ felé, kívánni fogja a közelséged, ahogy mellémész, már tátogni fog és oldalra fordul, hogy add már a cicit. :)

Napirend
ha megengeditek, megosztom a tapasztalatomat: a napirend az első három hónapban alakult ki nálunk, szép lassan. Ahol van második gyerek (lásd Caramel), ott megvan eleve a napirend: reggeli, szopi, játszótér, ebéd, szopi, altatás, ébrednek, uzsi, szopi, játszótér, vacsi, szopi és így tovább... Persze ez változhat, esetleg csak egyszer megy az ember játszótérre, másik alkalommal a gyerek otthon játszik. De második gyerekkel sokkal könnyebb napirendet kialakítani. Ugyanis nincs időd máskor. :)
Az éjszakai alvással kapcsolatban én azt tapasztaltam, hogy ha este figyelek arra, hogy jó sokat igyak, az utolsó vagy az utolsó két szopinál legyen elég tejem, akkor a kisfiam is kibírja este nyolctól éjjel egyig-kettőig. Ha nem megy, akkor jön az alkoholmentes sör, de kinek mi működik... A lényeg, hogy este legyen elég tejecske, mert akkor jobban alszik. A napközbeni sok rohangálástól, takarítástól ugyanis kevesebb az ember teje, ezért jó az, hogy Caramel többször szoptat délután. :)

Kellemes napot mindenkinek! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Nekem nem esett le, de igen, a cicin siras cumizavar lehet. Nalunk is volt ilyen, eronek erejevel, de vissza tudtam csinalni. Raszoktam arra, hogy a potlast kiskanallal adom: maceras, de megerte, egy honap mulva eleg volt a cici, es nem sirt rajta. (a siras eleg hamar, 1-2 nap alatt abba is maradt) Ja, es napi egy alkoholmentes sort en is megiszom, en nagyon szeretem:)
caramel
 
 


Na, lehet ezt az alkoholmentes sört én is ki fogom próbálni, bár én kifejezetten nem szeretem.

Csajok, ti kávéztok? Mert reggel tejes kávé helyett Cappuccinot ittam, és ma összesen reggel 6 óta fél órát aludt Dani. Pedig naponta csak 1x iszik kávét... most is már 1,5 órája altatót a kis pasit, de mindig felébred.

linhbaba
 
 


Én nem kávézom (amúgy sem), csak Cola lightozom:) Az is koffeines, nem? Egyébként lehet, hogy az időjárás is zavarja őket, Bálint tegnap volt teljesen megbolondulva:(

Linh: gondolj arra, hogy cserében nyugis estéd és éjszakád lesz, tuti kifárad:)
caramel
 
 


Hát nagyon remélem! Te mersz light colat inni? Nekem nagyon hiányzik, de nem merek inni. Mennyit iszol naponta?

linhbaba
 
 


Hááát, terhesen nem nagyon mertem inni,de nekem is hiányzott. És akkor beszéltem egy ismerősünkkel, akinek a férje táplálkozástannal (vagy mivel:) foglalkozik, és ő mondta, hogy amennyi aszpartam van a cola lightban, az messze nem éri el azt a káros szintet, amivel riogatnak. De pl. most olvastam egy cikket, amiben arról írnak, hogy a cola kioldja a kalciumot a csontokból, és tudom, hogy ez is igaz, de kérdés, hogy az anyatejjel is átmegy-e ez a hatás? Szóval...idáig bátran ittam (néha fél litert is naponta), amióta az ismerőssel beszéltem, de most megint lelkiismeretfurdalásom lett, ahogy ezt a cikket elolvastam. Le kéne róla szokni:)))
caramel
 
 


Ahh, pedig már örültem! A következő szopi után megyünk vásárolni,már készültem rá, hogy veszek. Bebuktam. Mindegy, még egy év és kedvemre mérgezhetem majd magamat tovább!

linhbaba
 
 


Szerinted ezek szerint átmegy ez a csont-romboló hatás?:((( Pedig én tényleg szinte minden nap ittam azóta...jajjj, olyan lelkiismeretfurdalásom van!
caramel
 
 


Caramel
hát lehet, hogy kerülni kellene azt a Cola dolgot. Nem lenne jó helyette tea vagy valami más? Bár ahogy én tudom, a kávé is gátolja a calcium felszívódást és mégsem tiltják. Szerintem nem megy át sok a tejbe. De a cola-val más is van, a szénsav. Fájhat tőle a baba pocija. Én az alkoholmentes sört is úgy iszom, hogy erőteljesen kikeverem belőle a szénsavat. Szerintem nem lesz gond a cola-ból, de azért nem lenne baj, ha inkább kihagynád...
Kávé:
napi két kávé megengedett. Ha babavárás alatt is kávéztál, akkor amiatt tuti nem lesz a baba fent, szerintem az idő miatt ilyen, mert itt nálunk mindegyik anyuka panaszkodott.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Nem tudom, hogy átmegy-e ez a "Ca-oldó" hatás, valószínűleg senki nem tudja... én is inkább a buborékok miatt aggódom, bár az én gyerekem nem hasfájós, gondolom a tied sem az.
Egyébként ezt a szénsav-hasfájás összefüggést bizonyították már? Vagy tapasztalat? Mert nekem volt bevállalós barátnőm, aki napi 2 liter Fanta valamit ivott szopi alatt és nem voltak hasfájósak a gyerekek...

Amikor rövideket írok, akkor én is telefonról jelentkezem, mert csak ilyenkor tudok gép elé kerülni, mikor a párom alszik.

Dani itt tekereg rajtam, akkorákat rottyan, hogy nemigaz :D :shock: :D

Ja, még a napirend. Hát, nekem is 2 gyerekem van, de nincs ilyen szép kis napirendünk, mint mondjuk Carameléknek, csak 2 fix pont van - az, hogy Marci 2 körül lefekszik aludni és hogy a fürdetés 8 körül van este. A többi.. ahogy puffan...

linhbaba
 
 


Sziasztok

Napirend hát az nincs!De remélem majd lesz.Az egyetlen aminek orulo az esti lefekvés furdés hami és alvás beteszem a kiságyba ha kell cumi ha nem akkor még jobb felhúzom a zenélojét és elaltatja magát.Remélem ez így marad legalább egy darabig :lol:

Alkohol mentes sort én is iszom naponta egyett,buborékosakat iszom már a kórházba is ittam Vineat ezt a buborékos szolo italt azt mondják az is tejtermelo.Ezeken kivul LAktoherb tea+More Milk Plus kapszulát szedek.Valami segitett mert már 2x a kiszívtam 150g mikor a kicsi tápot kapott :lol: .

Kólát nem iszom esetleg ha megkívánom akkor egy két kortyot,kávét szintén nagy ritkán mikor már teljesen kivagyok akkor/multkor azért ittam hátha Léna nem alszik annyit de nem segített/Amugy Nescafe 3in1 szoktam inni.

Linh:Léna is hatalmasakt tud :oops: :lol: :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Jaaaa, en meg a szensav miatt nem aggodom:) Ott van meg ugye a fel liter sor egy nap, meg szodat, ill bubis vizet is iszom gond nelkul, noncs belole gond!
caramel
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, hát jöttem, bár voltam ma már fent, de csak olvasásra jutott időm, aztán riasztott Zsoltika.
Nagyon szeretem ezt a kis Manót, de számomra még mindig hihetetlen, hogy én szültem meg... :)
A szopizással vannak gondjaink. A tejem napról napra több, úgyhogy összeadogatva több anyatejet eszik meg, mint tápot. A bal mellemből gond nélkül kiszívja a 60-at, de a jobb mellemmel bajok vannak. Valahogy nem tudja rendesen bekapni, én közben csillagokat látok, ő meg felidegesíti magát, biztos nem is tudja rendesen szívni. A másik cicivel nincs semmi gond, egész tegnap estig az is fájt eléggé, de mostmár csak az elején, amikor beleszív, az fáj jobban, aztán nem. És be is alszik rajta. Nem tudom a másik cicivel mit csináljak. Abban reménykedem, hogy ahogy nő a picim, majd a kis szája is nagyobb lesz, és később sikerül abból is szopizni. Most úgy csinálom, hajnal óta, hogy kifejem belőle a tejet, és megkapja üvegből. Ezzel csak annyi baj van, hogy nem fárad el evés közben, és nehezebben alszik el utána. De amikor próbálkozunk, hogy abból is szopizzon, alig eszik valamennyit ugyanannyi idő alatt, míg a másikat kiüríti, és tényleg nagyon-nagyon fáj. Mondtam is, hogy a kismamák a szüléstől tartanak nagyon, hát ha tudnák, hogy a szoptatás beindulása sem semmi... A kórházban a hazajövetel előtti estére durrantak be a melleim, meg is ijedtem, hogy már begyulladtak. Be is mentem a csecsemősökhöz, hogy éjjel hozzák ki, ha sír. Mondta a nővérke, hogy szerintem majd reggel jobb lenne, mert addigra termelődne annyi tej, hogy elég lehet neki. Erre én kérdeztem, hogy de nem baj hogy ilyen kemények? Tényleg szabályosan olyan volt, mintha jó kemény szilvák lennének bennük. Na erre mondta a nővér hogy majd megfej. Hát, nem tudom volt-e részetek ilyenben, mondhatom olyan volt, mintha ott is szültem volna. De reggelre tényleg lett tejcsi.
A fürdéssel nincsenek gondjaink, apa fürdeti, egyre jobban élvezi, főleg amikor a kis "golyóit" mossa neki :) Egyre türelmesebb a törölközéssel is. 8-9 között fürdetjük, ahogy ébred. Ma sikerült mindjárt 8 után, és most aludt el, kb. 20 perce. Éjjel egyszer ébred, éjfél-1-2 óra körül, aztán reggel 5-6-7-ig alszik. Szépen eszik, aztán megint alszik 9-10-ig, ezután az ébredés után szokott tovább fent lenni, meg délután is hosszabban van ébren. Ma már nem tudtam vele mit csinálni, kézbe szeretett volna lenni, de nem szeretném felszoktatni, úgyhogy inkább kivittük sétálni, kb. egy fél órát voltunk kint, de olyan jót aludt a picim :) 4 órán át, olyan mélyen :)
A köldökcsonk talán kezdi elengedni, tartok tőle, hogy esetleg túl hamar esik le, vagy úgy egyáltalán, hogy mi lesz, ha leesik.
Ez a cici-dolog bánt, tényleg csak remélni tudom, hogy majd sikerül.

Egyébként, nagyon hosszú volt az a két hét, amíg a kórházban voltam. Bár szerencsém volt, mert egyágyas szobába kerültem, szerintem a dokim intézte el. Amikor felvett az osztályra, nagyon csalódott voltam, mert akkor mondta hogy szabadnapos lesz, 10 napig. De fog ő bejönni, meg ha szülök jön. Hát gondolhatjátok, hogy mennyire cserben hagyva éreztem magam. De tényleg két naponta bejött, rám nézett, megvizsgált, szóval nem hagyott magamra, meg az az orvos is nagyon rendes volt, akinek a gondjaira bízott. A szüléskor pedig szinte végig mellettünk volt. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Apa is bent volt, és nővérem is mellettem lehetett, nagyon rendes dolog volt az orvostól, hogy megengedte, mert nem tudom máshol mi a szokás, de itt úgy van, hogy lehet bent több személy, de egyszerre csak egy.
A bentlét alatt négyszer kaptam oxitocint, ezt hívják próbaszülésnek, bár az egész arra jó, hogy megnézzék hogy reagál a baba, meg a méhem az oxira. Meg is beszéltük a dokival, hogy ha nem indul meg, 29-én este kapok méhszáj érlelő kúpot. Na erről is kifaggattam már a szülésznőket előtte, mondták, hogy nagyon keveseknek használ valamit. A szomszéd szobában lévő csajt is végül császározták, mert nem tágult semmit. Én meg mikor bent fogtak, nem is voltam kinyílva, 2100-as volt a méhszáj. Aztán 5 nap múlva "tollszárnyira" kinyíltam, két napra rá meg egy ujjnyira. Gondolom a homeo-s bogyó segített, amit elkezdtem szedni.
Szóval 29-én este bementem a szülőszobára, felrakták ezt a kúpot, rám rakták az NST-t, és mondták, hogy aludjak. Gondolhatjátok, mennyit bírtam aludni, az izgalomtól is, na meg az NST is rajtam ugye, meg a szülőágy is elég magas és keskeny. Szóval össze-vissza kb. 2,5-3 órát aludtam. De ez a kúp nekem sem hatott igazából. Hajnal 4-5 körül megkaptam a beöntést, aztán fél 8-kor jött a doki, burkot repeszteni. Na akkor beindultak a fájások. Kb. 2-3 percenként jöttek már akkor is. 9 körül hívtam apát, hogy jöhet. Akkor már a zuhany alatt ültem egy labdán, meg sétálgattam előtte. Ahogy vajúdtam csajok, voltak olyan gondolataim, hogy egyke lesz a fiunk, meg hogy nem is vagyok én normális... Komolyan mondom, hogyha apa, na meg tesóm nem lett volna mellettem, nem tudom hogy szültem volna meg. Nagyon nagy segítség voltak, meg támasz. És ha szülök még egyszer, meg fogom fogadni a szülésznőt is, vele is teljesen meg vagyok elégedve.
Szóval fél 8-tól 2-ig tágultam ki négy ujjnyira. Dél körül kértem fájdalomcsillapító injekciót, amitől kicsit ritkultak a fájások, de nem gyengültek. Fél háromkor mondta a doki, hogy akkor nyomhatok. De nekem előtte már dél körül is volt az a bizonyos "kakilós" érzésem. Szóval fél háromkor kezdtem nyomni, és egy óra alatt sikerült megszülni a babát. Közben többször is mondta a doki, hogy 2-3 fájást ki kell várni, ne nyomjak, hogy a baba hagy haladjon magától, meg pihenjen kicsit. Na az volt nagyon nehéz. Egész a végéig nem volt biztos, hogy simán meglesz, mint utólag kiderült, egyszer "virágnyelven" meg is beszélték a szülésznővel, hogy készítsék a műtőt, de aztán sikerült jókat nyomnom, így nem kellett. A fájások között oxigén maszkot tartottak elém. Hihetetlen érzés volt, amikor kibújt. Ezt ugyan már mind tudjátok, ti is szültetek. Nem emlékszem a hangjára mikor felsírt,csak arra, hogy mikor rám tették, elhallgatott. Még most is meghatódom. Aztán elvitték megfürdetni, a pancser csecsemős jól meg is ütötte a kis fejét közben, kicsúszott a kezéből, rajta van a videón, apa mondta, hogy majdnem nyakon vágta... És apuka vágya is teljesült, gödröcske van az állán Zsoltikának, pont mint neki. A köldökzsinór vágást nem könnyezte meg apa, de amikor ezt észrevette, na ezen meghatódott. Nagyon sokat segít, körülugrál bennünket, csak reméltem, hogy feleennyire kiveszi majd a részét a dolgokból, úgyhogy egy szavam nem lehet.
Még szülés után jött ugye a varrás, hát nem tudom, másokat mennyi idő alatt varrnak össze, nekem 3/4 órán át tartott. Még a méhszájat is varrni kellett, úgy szétszakadtam. Ezután lecsöpögött két infúzió, közben visszahozták Zsoltikát, mellre is tehettem, szívta is a drágám :) Aztán kitoltak, nem engedték hogy felkeljek, mert már egy napja voltam bent akkor majdnem. Aztán este 9 körül letusoltam, akkor bírtam már felkelni.
Kicsit hosszúra nyújtottam, bocsi.

Linh, nagyon sajnálom a válást, remélem nem idegesíted magad nagyon, és a tejjel is minden rendben lesz.

Másra most nem is reagálok, gyorsan megfürdök, és igyekszem aludni, még mielőtt kel a babám!

Puszi mindenkinek, majd igyekszem jönni, nagyon hiányoztatok!!!
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: de örülök, hogy jöttél!!! Köszi, hogy leírtad a szüléstörténeteteket! :) Nekem is voltak olyan gondolataim, amikor Marcit szültem, hogy én még ezt egyszer végig nem csinálom, és most Dani itt alszik rajtam a kenguruban... :D
A szoptatás miatt próbálj meg nem bánkódni!!! Hátha előbb-utóbb beindul és minden rendben lesz, csak tedd sokszor rá a "rosszabbik" cicre Zsoltit, hogy gyakoroljon!!!!

Többiek, hogy vagytok? Gondolom mindenki fáradt meg minden. Fogtok menni a babákkal nyaralni?

Mi ma visszük Marcimat ortopédhez, mert van egy kis popsiredő-asszimmetriája. Remélem nem lesz semmi komoly, csak ír a doki valami talpbetétet és kész. :? :? azért persze kicsit aggódom (nem is én lennék, ha nem aggódnék).

Puszi

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, de azt hiszem, állandósulni látszik ez a puki-kaki probléma, ezért az éjszakáink nem túl jók. Szerencsére a cumit elfogadta Botond, így az étkezések széthúzódtak, 2-3 óránként vannak, de ez sem segített a pocakján. :( Ez az Infacol semmit nem ér, most majd kipróbáljuk az Espumisan cseppet és lehet, hogy a szélcsövet is.

A nyaralást még nem tudjuk, én szeretnék pár napra elmenni a Balatonra az egyik ismerősünk telkére, de ez még kérdéses.

Zsuzsi, örülök, hogy írtál, és nagyon irigyellek az éjszakák miatt (és a többieket is). :oops:

Mennem kell, teszek-veszek, amíg alszik Botond.
Vendég
 


Sziasztok!

Zsu:Jó így elolvasni más szuléstorténetét.!Hát 2 fájás kozott én is azt mondtam,hogy Léna egyke lesz meg hogy teljesen elment az eszem:DPedig nem is volt hosszú és fájdalmas szulésem.Most utólag már élménynek fogom fel meg hogy tok jó volt :oops:

Nor:Nekunk a kaki gondjainra az orvos probiotikumot ajánlott.VAlami svajci szert 20 drb-os pici kapszulák és valami 10 Eur volt :shock:

Linh:Ne aggódj!Minden rendben lesz aztán majd írj mi volt!

Mire megjon a tejem addigra nem akar szopizni.Tegnap már teljesen végem volt egész nap alig szopizott meg kapta a cicit és csak ordított
:cry: .Aztán már begurultam na ha a muanyagot szereted akkor kapod mellvédovel és lássatok csodát ....gyonyoruen cicizik vele a mennyiség mindig nem sok 50-70 ha tobbet eszik kijon belole.Akkor csak elég neki ennyi?Ezek szerint a bimbóim se paszolnak neki.
Egyetértek zsuzsival,hogy mindenki a szuléstol fél na de a szopi....fú :twisted:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: