Új privát üzeneted érkezett!

Linh, majd írj, hogy mi volt az ortopédián!
Vendég
 


Linh: ez az a redő asszimetria, amit most a Piciknél a csípőszűrésen is néznek? Mert olyan nálunk is van (röntgenezték is), de nem hívtak minket vissza, csak mondták, hogy nem csípő probléma, csak duciság :? Viszont nagyon nagyon eltérő a két combja hátulról...nekem kéne utánajárnom?
caramel
 
 


Sziasztok!

Ma érdekes délutánunk volt, fél négykor felébredt, és nem is aludt el egészen mostanáig, fürdés után kapott enni, és beájult. Még az udvarra is kivittük öt után, hátha a friss levegő elnyomja, de csak kb. negyed órát aludt, aztán fent volt, cicit is adtam neki fél hét felé, ötvenet szopott, de aztán sem aludt el, de éhes sem volt. Mondjuk nem baj, gondolom így majd tovább alszik most. Ma nem nagyon pihentem, pedig eddig minden nap aludtam Zsoltikával egy kicsit, és így hogy ma nem sikerült, a tejem is kevesebb volt. Majd holnap igyekszem többet pihenni.
Képzeljétek, nem csoda, hogy szegény kisfiam nem tud cicizni a jobb mellemből, hát azon a mellbimbó kb. kétszer akkora, mint a másikon :shock: Remélem hamar nő a kis szája, és megoldódik ez is...
Most megyek is, próbálok aludni, hogy legyen tej mire ébred.

Puszi nektek!
knzs
Csongrád
 
 

 
 

Bea, ti kipróbáltátok a probiotikumot? Bevált? Sajnálom, hogy ilyen macerás a szoptatás, de előbb-utóbb csak beáll, és akkor majd nem csak ebből áll az ébrenlét nálatok!
Vendég
 


Bea
azért hihetetlen, hogy milyen kitartó vagy! :) Nagyon szupi. :) Lehet ám, hogy nem a műanyag kell neki, hanem a szájacskája kicsi még. Ahogy Knzs írta. Mindkét gyerekem bimbóvédővel kezdte, mert nem fért el a szájában a cicim. Nekem a bimbóm is nagy, de az volt a gond, hogy nem emelkedett ki eléggé, de a tejem meg sok volt és ezért szinte elsimult, nem tudta szegény gyerek bekapni, mert nagyra kellett volna nyitni a kis szájacskáját, de nem volt még neki akkora. :) Nem baj, szoptass csak bimbóvédővel most egy ideig, szerintem egy hónap múlva már elég nagy lesz és sima ügy lesz. De azért időnként próbáld meg, hátha rákap, mert bimbóvédővel kicsit nehezebb szívni, kevesebbet tud kiszívni, meg vannak olyan csatornák, amik bimbóvédővel nem is ürülnek ki. Ja, erre figyelj!!! Tudod, az a csatorna, amit eltakar a bimbóvédő (ha van olyan), az ilyenkor nagyon megtelik, eldugul, begyullad, meg ilyenek. Ezt saját káromon tanultam meg. Aztán amikor elkezdett szopizni bimbóvédő nélkül, akkor éreztem, hogy felszakította és akkor újra végig kellett szenvednem azzal a csatornával azt, amit az elején a többivel, tudod, amikor még nagyon fáj a szopi. Hát ez van... De meglátod, hogy később a szoptatás egy élmény lesz. :) Míg ki nem jön az első fogacska. :) Ha szerencséd lesz, akkor utána is. :)

Olyan érdekes olvasni nálatok ezeket a negyven-ötveneket, amiket szopnak a kicsik. :) Az én kisfiam már két cici alatt nem áll meg. Nem tudom, hogy az mennyi lehet, de kb 120-130 vagy kicsit több, valahogy így...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Nor12
mennyi idős a nagyobbik gyerek? Csak mert nálunk volt egy hasonló eset, lehet, hogy nálatok nem ez a gond, de gondoltam, hogy leírom: a nagylányom folyton ugrált a kicsi körül, így a kisfiam nem tudott aludni és rászokott arra, hogy folyton cicin legyen. Gondolom, hogy rájött arra, hogy mellettem biztonságban van, meg a cici is biztonságot nyújtott neki. Akkor ő is folyton cicin akart lenni és sírt, ha jött a tejecske, mert álmos volt, aludni akart, nem enni. Én bevallom, cumit adtam neki és a kis fejét benyomta a cicik közé, aztán aludt. De volt olyan is, hogy babahintába tettem, mert csak ott tudott aludni. Nem tudom, hogy ez az infó ér valamit vagy nem, hátha...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Piroska, nálunk ilyen gond nincs. Az evések már normál időben zajlanak, amióta elfogadta a cumit, így ez a probléma megoldódott, már csak a hasa rossz szegénynek.
Sajnos a hintát nem szereti Botond, pedig nagyon bíztam abban is.
Vendég
 


Nor12
nagyon pici még, szerintem egy-két hét és elmúlik. :) Hányszor kakil egy nap? Minden szopi alkalmával? Csak mert nekünk még az csinált hasfájást...
A cumi nálunk is bejátszik, bár a kisfiam nem nagyon szereti. De én meg azt nem szeretem, ha sír. :oops:

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


nor.Mi rengeteget kaksiztunk.és csak ugy lott belole.szerintem segített csokkent a kaki száma mondjuk az igaz,hogy a napi 2 táp is suritette de akkor sem kakil annyiszor.piszkít meg nagyokat pukizik és egyszer kakil egy hatalmasat. :oops: :shock:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea
a kaki ritkább lesz akkor is, ha fejlődik az emésztőrendszere. Nekünk akkor volt gondunk, amikor átállt a napi egy kakira.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Ma reggel odaadtam a "rossz" cicit Zsoltikának, most előtte másfél napig fejegettem. És bimbóvédővel tudott belőle szopizni, de egy óra alatt csak 20-at sikerült, aztán megpróbáltam fejni belőle, de nem jött tej... Remélem délutánra lesz benne bőven. Mondjuk most a tejszaporító teát is máshogy csináltam két napja, 1 l vízhez raktam két filtert a teafőzőben, (a kórházban mondták a csecsemősök, hogy 1,5 l vízhez rakjak 3 filtert), előtte meg mindig 2,5-3 dl vízhez raktam 1 filtert. Gondolom az töményebb volt, jobban serkentett. Hát ma megint úgy iszom ahogy elkezdtem.
Most várom a gyerekorvost.
Lassan szerintem leesik a köldökcsonkja Zsoltikának, már alig tartja valami. Meg tegnap egész nap nem volt kaki, mondjuk jó pisisek voltak a pelusok, meg pukizott sokat, ezért nem aggódtam, de amikor az éjjeli etetéskor sem volt ma, akkor már elgondolkodtam. Viszont reggel sikerült a babámnak, jó nagy adagot... :D
Remélem hamarosan beáll a tejem, meg sikerül majd szopizni rendesen.
Bea, sokszor eszembe jutsz, szopi közeledtével, meg közben is, hogy nektek sem egyszerű, te vagy a példa előttem, hogy egy hónap után sem adtad fel!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Zsuzsi koszi :lol: sokszor megfordult már a fejembe hogy futyulok bele de mindig elkap a buntudat.Viszont azzal nyugtatom magam lesz ami lesz ameddig megy addig szopizunk más gyerek is felnott már tápon.Csak már nagyon belefáradtam,és már rettegek a szopitól.De ha már a kilenc hónapo kvégig szenvedtem......

Piroska:nalunk is most siratással kezdodik a kaki meg mikor már kinlódik....de nem vészes

na megyunk egyett sétálni meg kozbe iktatjuk az abc-t és a konyvesboltot

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea, nálunk pont az ellenkezője a gond, Botond nagyon nehezen kakil, helyette csak pukik jönnek és közben nagyon fáj a hasa. Talán egy kicsit jobb lett az Espumisan csepptől, de ezt azért még nem merem egyértelműen kijelenteni.
Mi a neve a probiotikumnak? Megnézném, mit írnak róla, hátha erre is jó...
Köszi a segítséget!
Vendég
 


Nor12
mi nagyon szenvedtünk a kakilással. És azt tettük, amivel sokan nem értenek egyet: kapott egy kis kamillateát. De ha már három napja nem kakil a gyereked, akkor jöhet bármi, csak ne szenvedjen. Aztán néhány alkalom után rendeződött. Még most is van, hogy nem sikerül neki, akkor kap egy kis csipkebogyó teát és 10-15 perc múlva rottyol. :) Neked persze nem muszáj ezt tenned, de ha biztos eredményt akarsz, az tuti, hogy negyed órán belül egy kis jó meleg kamillateácska meghozza. Aztán a csipkebogyó is működik, de a kamilla tuti. Csak azt nem szabad sűrűn adni, mert kiszárítja a nyálkahártyát. Fontos, hogy legyen benne kristálycukor, mert az a bélmozgást indítja be. De ne érts félre, csak leírtam, ha nem akarod, ne adj neki! Én csak azért írtam le, mert nekem mindkét gyerek szenvedett ezzel és ez tutira működött. Se szélcső, se hőmérő, semmi. De ez gyors és hatásos volt. Csak nem lehet rendszert csinálni belőle, bár nem is kell, mert hamar hozzászokik a kakiláshoz, ha van sikerélménye.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Megvoltunk az ortopédiával, hál' Istennek minden rendben van, egy kicsit iksz lábú a gyerekem, arra mondott a doki egy cipőt, de semmi extra nem volt, szóval megkönnyebbültem.
Csak a műsor volt gáz, amit Marci levágott! Ordított, le kellett fogni, nem volt hajlandó sétálni, szóval borzasztó volt.

Tudom, hogy furcsa kérdés lesz, mert mi akik itt vagyunk azért vagyunk itt, mert egyszer már nemet mondtunk egy zárt fórumra, de azért megkérdezem, csajok - Nem akarunk elmenni egy zárt fórumra? - hogy illetéktelenek ne olvashassák amiket írunk? Nekem vannak mostanában olyan gondjaim, amiket egy zártba nektek szívesen leírnék, de így mindenkinek, aki véletlenül erre jár, nem szívesen tenném ezt.
Persze megértem azt is, ha nemet mondtok.

Puszilok mindenkit!

linhbaba
 
 


Linh, mehetünk zártba, ha szeretnéd. ;)
Vendég
 


Sziasztok!

Tőlem is mehetünk zártba!

Linh, örülök, hogy minden rendben volt az ortopédián! És remélem nem vagy nagyon szomorú a családi gondok miatt!

Bea, ezzel a táp-dologgal én is így vagyok, engem is bánt h. kevés a tej, meg hogy nem úgy megy, ahogy szeretném, de már annak is nagyon örülök, hogy több tejet eszik mint tápot, és tényleg úgy van, ahogy a gyerekorvosunk mondta, ne aggódjak, gyerek éhen még nem halt, azért mert az anyukának kevés volt a teje. Ha pótolni kell, hát pótoljuk. 6 hónapos kortól lehet hozzátáplálni, ha jól tudom, csak addig legyen tejcsi, még ha nem is túl sok. Az immunrendszerüknek a kicsi is jót tesz, barátnőm mondta az anyatejre, hogy olyan mint az arany, minden cseppje érték :)
Szóval ne bánkódj te sem! :)

Csajok, ti hogy szoptattok? Fekve? Vagy ülve? Vagy mikor hogy?
Meg még annyit akarok kérdezni, hogy mit csináltok, ha csuklik a babátok? Zsoltika nagyon sokat csuklik, sok ideig, és úgy szoktam sajnálni, meg mindig evés után, és félek hogy kijön belőle, amit megevett, úgyhogy mindig próbálom egy kis vízzel megitatni, de nem mindig fogadja el, ha meg iszik, nem mindig múlik el tőle.... :?

Köszi, puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Linh: milyen kengurutok van? mennyi időt van benne Dani? nekem hordozókendőm van, tegnap abban sétáltam át Nórival a párom szüleihez, akik 2-3 utcára laknak tőlünk, jól birta, végig aludt benne :) örülök, hogy minden rendben volt az ortopédián! tőlem is mehetünk zárt topikba, itt a babaneten is lehet zárttá tenni ezt a topikot, nem?

Knzs: köszi, hogy megosztottad velünk a szüléstörténetedet! remélem idővel megoldódik nálatok is a cici probléma. most én is elkezdtem parázni, hogy elég-e a tejem, tegnap nagy sirás volt este és nem tudtunk rájönni mitől... ma elkezdtem mérni, hogy mennyit eszik egyszerre, hát csak 70 grammot szopizott 2 ciciból most az alvás előtt... meglátjuk, próbálok nem pánikolni! Kérdezted, hogy szoptatunk, hát én váltogatom a klasszikus bölcsőtartást és a hónalj tartást, néha fekve is szopizott, de inkább éjszaka, amikor én is fáradt voltam! a csuklás normális dolog, majd ritkulni fog, Nóri is sokat és sokáig csuklott, nem nagyon tudtam mivel elmúlasztani neki...

Caramel: én is iszom az alkoholmentes sört + maláta sört is :D a kávét elhagytam, helyette gabonakávét (alias Maci kávé) iszom, nekem most nagyon bejön, volt idő, hogy rá sem tudtam nézni...

Nor: én is gondolkodom a cumin, de egyelőre sikertelenül próbálkoztam vele... alapból ellenzem, de nagyon ott tartok, hogy muszáj lesz bevetni... ti mikor használjátok? altatáshoz vagy napközben is, ha nyűgös?

nálunk még mindig elég hektikus a helyzet, minden nap más, elég messze állunk a napirend kialakulásától... én most azon gyötröm magam, hogy vmiért Nóri max. másfél órát bir ki 2 szopizás között és hogy ez nem túl kevés idő-e? és még mindig hamar elalszik a cicin, úgy kell nógatni, hogy szopizzon végig 15-20 percet! félek, hogy igy nem szivja ki a tartalmasabb hátsó tejet és azért is éhezik meg ilyen gyorsan... plusz hasfájás is lehet ettől, valamint lehet, hogy ezért is nem tud elaludni, mert nincs tele a poci... vagy csak fogadjam el, hogy ő ilyen ütemben tud enni és éberebb baba????

egy kérdés: ti mivel kötitek le napközben a piciket? Nóri elég sokat van fent és max 20 percet nézelődik el magában, utána kézben szeretne lenni... amit ugye egész nap nem lehet... próbálok ráállni, hogy délelőtt és délután is menjünk sétálni, de ne birom egyedül levinni a babakocsit a 3. emeletről és egyelőre nincs hely a földszinti tárolóban, ahova be lehetne tenni a babakocsi vázat és akkor csak a mózesben kellene levinnem Nórit. amikor a párommal vittük le csak akkor aludt a babakocsiban, ha már eleve aludt, amikor beletettük. próbáltuk abban altatni, 2-ből 1x sikerült :)
még egy kérdés: mivel nyugtatjátok meg, ha túlpörgött??? ilyen is van nálunk, amikor már kézben lenni sem jó... és ilyenkor érzek késztetést a cumi használatára :D

Kép
oroszlán
 
 


Nekem is ok a zart forum, akar probaljuk ki ezt a babanetest! Poroska erkezese elott nekem eszembe nem jutott volna, hogy valaki "veletlenul" mas forumokat is olvas, ertsd ezt akar ugy, hogy en szerintem meg idot sem szannek ra. Egy szonak is szaz a vege, csinaljuk! Ki nez utana, hogy hogy kell?:)
caramel
 
 


Oroszlán
szerintem még erőtlen, be fog állni a szopi.
A séta nagyon kellene neki. Próbáld ki, hogy felöltözteted és jól kiszellőztetsz, vagy teraszra mész vele. Most itt van az ölemben... :D

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni, de talán alakul valami a "rossz" cicivel! :)
Éjszaka próbáltam megszoptatni belőle, de annyira fájt, hogy nem bírtam, így tápszert kapott, a tejet meg lefejtem. Nagyon lelkifurdalásom volt miatta, de tényleg baromira fájt. Aztán délelőtt megint odaadtam neki, akkor tudott belőle szopizni 40-et, meg megkapta a lefejt tejet, így összesen 100-at kapott. És most este is a "rossz" ciciből szopizott, megint sikerült 45-öt, és már nem is fájt annyira. Lehet, hogy éjjel én is érzékenyebb vagyok, vagy nem bírom annyira a fájdalmat, és ez volt a baj, de az is lehet, hogy mostanra alakul a helyzet.

Cumi-kérdés: én is nagyon ellene voltam, nem akartam neki adni. De rá kellett jönnöm, hogy szüksége van a babámnak "komfort" szopizásra, és jobban járok, ha a cumit adom oda neki, mintha a cicin lógna, és nem mellesleg, megnyugszik tőle, és amikor már nem kell neki, magától kiköpi. Elaludni pl. cumival szokott, mikor már félálomban van, mindig kiköpi.

Oroszlán, sajnálom ezt a tároló-dolgot, remélem hamarosan lesz hely, és tudod ott tárolni a babakocsi vázat. Mi is sétáltunk ma délelőtt is, meg délután is. Mióta egyszer kivittem kb. 10-15 percre, azóta annyira igényli a friss levegőt, hogy hihetetlen... Ma is addig volt nyűgös, amíg a sapka rá nem került a fejére. A kis segge még nem érte a babakocsit, de már aludt. Cseles kis manó. Nálunk kb. 2 órát van fent egy huzamban, az etetés eltart egy 3/4 órát, vagy 1 órát (a pelenkázással, büfizéssel), aztán visszateszem a babaágyba, van hogy ott nézelődik egy kicsit, van hogy bekapcsolom neki a zenélőforgót (de azt vettem észre, hogy néha kifejezetten felidegesíti... :? ), vagy ha nem szeret a kiságyban, odateszem a mi ágyunkra, ott jobban éri fény is, és ott nézelődik. Ha ez sem jön be, marad a séta. Ja, és ha kell, odaadom a cumit.
Köszi a választ a kérdéseimre. Én eddig mindig fekve szoptattam, de ma próbáltam ülve is, hát ezt még gyakorolnunk kell... Csak azt hallottam, hogy jó váltogatni, mert így több tejcsatorna tud "felszabadulni", vagy kiürülni, nem tudom hogy írjam. És nem mellesleg, abban reménykedtem, hogy kevésbé fog fájni.

Na jó éjt, és puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Zsu:a szopi nálunk is ilyen hosszú de nekem még ebbe nincs benne a bofi.Az éjjel olyannehezen bufizett nem is a syopiba de ebbe fáradtam bele.A fájdalmat volt szerencsém nekem is tapasztalni volt hogy sirata szoptattam mert annyira fájt.Most megint kezd fájdogálni de remélem nem sebesedik ki.Nálam i a fekveszopi jon be az ulve szopihoz még béna vagyok,de a konyokem már nagyon fáj.

Cumi:nekem mióta a novérke a kórházba a syájába tette azóta fuggo,még vettem ezt a nyugtató cumit na ay meg már......de ugy vagyok vele,hogy ha látom megnyugszik tole akkor miért ne.Minket is van ami megnyugtat akkor ot miérrt kínozzam.Nálam is az van,hogy álos megkapja a cumit és már alszik is.Léna a zenélo forgot nagyon szereti.

Sétálni én is igyekszek minden nap ha tudok ,mint tegnap is akkor ki megyek anyuékhoz és egész délután kint szundizik olyankor olyakat alszik,és én is tudok pihenni. Ma is megyunk.
:lol:
oroszlán :mi napirenden nem is gondolkodunk egyenlore,tudom,hogy kellene ,de még nem megy.De azt vettem észre,hogy +- egy két óra majdnem van napirendunk.:D

Szopi:egyre jobban alakul.már szépen termelodik a tej.néha már szívja védo nélul is,de még mindig csak ilyen hatvanat hetvenet ha tobb akkor ki bukja,meg fáj a pocija akkor csak elég neki ennyi.

más téma:képzeljéte sikerult telket venni :lol: :lol: :lol: :lol: ugy orulok,hogy már van kilátás arra ,hogy elszabaduljunk innen.Peti már epret meg gyumolcsfákat aka.az a jó,hogy csak az egyik felérol van szomszéd :lol:

Elnézést,hogy ilyen ossze-vissza irok,de mindig bufiztetés kozben írok és picur a jobb felén szeret lenni.
:oops

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok, intezkedtem zart topic ugyben. Ezt nem lehet zartta tenni, ujat kell adni, es ki kell jelolnunk egy moderatort, ha jol ertem, magunk kozul. Ki vallalja?:) En ugyan gondolkodtam rajta, de arra jutottam, hogy barmilyen lazan is vagyok most, ket gyerekkel valoszinuleg elobb utobb elszalad a lo, es nyugnek ereznem a "plusz feladatot":) Bocsiiii! Remelem, valamelyotoknek lesz kedve hozza.
Megint annyi mindenre akartam valaszolni, de igy telefonrol nem tudok visszagorgetni, fejben meg nehez megtartani, hogy kinek mit is akartam...
Ket tema: en mindig ulve szoptatok, nekem fekve elzsibbad a kezem:) Viszont van szopiparnam, es ha tehetem, az van az olemben, es rajta a baba, igy nagyon kenyelmes.
Tulporges eseten mit csinalok, ill mivel
kotom le? Oooo...a tulporgest hogyan kell erteni? Van olyan, hogy sir sir, sehogy sem jo, a cumi sem jo, ilyenkor csak szeretgetem, probalom kenyelmesen fogni, es varpm, hogu vege legyen a nyugossegnek:) Pihenoszek esetleg??? Azt nsgyon szeretik.
oroszlan: Linhnek BabyBjorn kenguruja van, nekunk anno nem jott be sajna.
Nor: javul a helyzet?
Ja, es nyaralas: hat, nalunk semmi
komoly, neha szerintem lesz 1-2 nap Balcsi, es kb ennyi... Majd jovore!:)
caramel
 
 


lányok hol vagytok?már zárt fórumon vagytok én is megyek!

megy a hízás 3600g :lol:

A szopi is alakul,de nagyon lassan :?

A probiotikum és prebiotikum neve laktobacilusok /laktobacílky/svájci termék

mi idén nem nyaralunk majd az osszel elmegyunk egy hosszu wellnes hétvégére valahova.

most csak ennyi majd még jovok
puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Én is valami ilyesmt akartam írni, hogy mindjárt zárt fórum lesz ez is, LEzárt:), mert senki nem ír...
Én addig nem tudok a zárt ügyében intézkedni, amíg nincs egy önkéntes moderátorunk:)

Addig is egy kérdés, hátha válaszoltok. Most látom úgy (2 nap múlva 6 hetes B.), hogy csak 1-2 nap van hára a köldökcsonknak. Viszont alatta nem "gödör" van, hanem egy kis dombocska (ami kiemelkedik a "gödörből"), ami vagy vadhús (?), vagy egy ottmaradt köldökzsinór-rész. Már nem emlékszem, milyennek kell lennie...Nektek milyen volt? Amikor leesett a köldökcsonk, akkor szép sima volt alatta, olyan, mint a köldök begyógyulva, vagy nektek is volt ott alatta kiemelkedő valami, és az majd visszahúzódik? Nem tudom, érthetően magyarázom-e...
caramel
 
 


Nekunk ugy ossze húzódott és még egy darabigugy nedvedzett vagy mit csinált és úgy mondta a doktorno,hogy húzzam szét még pár napig csak óvatosan és alkohollal ecseteljem aztán teljesen osszehúzódott és szép koldoke lett.Nem lehet hogy nektek olyan kifordulós lesz a koldoke?NAgyon hosszú életu az a csonk.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Nem, nem az a kifordulós fajta, mert ez valahogy úgy van, hogy van a gödör, és abból jön ki egy kiemelkedés. A kifordulós meg csak kiemelkedik, de nincs körülötte gödör:)
Igen, a 6 hét rengeteg, nekem is szívás a fürdetéskor, meg szegény, neki sem kellemes, amikor tisztogatom...jó lenne már a végére érni!
caramel
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, nagy dolgok történtek velünk! :)
Vasárnap leesett a köldökcsonk, és át is aludta az éjszakát Zsoltika, meg ma reggelre is! :) Úgy örülök! Persze első éjjel én fent voltam 1-2 óra körül, vártam, hogy ébred majd, de csak "nyüszögött", nem ébredt fel, így hagytam, hogy majd saját tempójában úgyis fél órán belül ébred. És nem. 4.50-ig aludt, ma reggel meg 6.20-kor kelt :) Persze nem akarom elkiabálni, de úgy örülök.

Caramel, nekünk még friss a köldök-dolog, nálunk mielőtt leesett, kicsi kiemelkedés talán volt, de most hogy leesett már két napja, szép kis mélyedés van csak. Szerintem ne aggódj, majdcsak leesik már végre nálatok is, és szépen begyógyul.

Én is kérdeznék: mi a dolga egy ilyen moderátornak?

Bea, örülök a teleknek, és hogy alakul a szopi! :) Nálunk is lassan, már nem fáj annyira, csak mikor beleszív, de még mindig nem elég a tej. Pedig iszom a teát, eszem eleget, igyekszem pihenni is... Mondjuk gyarapszik a tej, de a kis manónk is egyre többet akar. :) Tegnap a jó ciciből sikerült 90-et enni, de van hogy csak 45-50 van benne... Remélem több lesz azért, még a 90-nél is! A könyök-fájdalmat megértem, én is így vagyok, fekve megy a legjobban nekünk is!

Mi sem megyünk nyaralni, majd talán jövőre.

Többiek, merre vagytok? Remélem mindenkivel minden rendben!

Puszi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


A moderátor kérdésre ezt a választ kaptam: "A moderátor veszi fel a többieket, meg az új tagokat a topikba, meg ha gond van, akkor intézkedik, vagy jelzi nekünk és mi intézkedünk! :)"
caramel
 
 


Sziasztok,

olvaslak titeket, de annyi mindenkivel tartom emailben a kapcsolatot, hogy mire mindenkinek írok, ide már nincs időm pötyögni.
Nagyon irigykedve olvasok mindenkit, akiknél ilyen jók az éjszakák. Úgy tűnik, mi vagyunk az egyetlenek, ahol ez még mindig problémás. Nálunk sajnos még nem állt be az egyszeri hosszabb alvás, legfeljebb 3 órát bír Botond ki. Ráadásul az elmúlt héten mindig kipattant a szeme fürdés után és fent volt kb. 23-ig... de tegnap pl. éjjel 1-kor aludt csak el, előtte egy fél órát durmolt csak.
Az étkezéseket próbálom minél inkább széthúzni, sokszor kibír 3 órát, így talán picit javult a hasa is.
Zsuzsi, Bea le a kalappal, hogy így bírjátok a szoptatás nehézségeit!

Na, mennem is kell...
Vendég
 


Köldök: hát, Botondnak bőrköldöke van (az a kiállós fajta), így nehéz látni, milyen belül, de talán valami kis dudor neki is volt a csonk "leesése" után.
Vendég
 


SZiasztok!

Sajnos csak azért jöttem, hogy szóljak, hogy egy darabig most nem nagyon leszek. Vasárnap a 84 éves nagymamám leesett a verandáról (egy kicsi szabolcsi faluban lakik) és jól összetörte magát szegénykém. Unokatesómék felhozták, náluk lakik - ők is itt laknak Harasztiban - és délutánonként most oda megyek segíteni a fiúkkal vagy nélkülük, attól függ hogy sikerül letenni őket, úgyhogy teljesen kivagyok.

Puszilok mindenkit és amikor tudok, jövök!

linhbaba
 
 


Jaj, Linh, nagyon sajnálom szegény nagyidat. Remélem, semmi komoly baja nem lett!
Vigyázz magadra is, már a szüleid miatt is azt írtad, hogy kevesebb lett a tejed, gondolom, ez még inkább megnehezíti a dolgot! :(

Caramel, ha jól értem, igazán csak a tagfelvétel a moderátor dolga, utána csak akkor kell bármit tennie, ha valakivel valami probléma adódik, de ilyen csak nem lesz már! Én elvállalom, ha más jelentkező nincs, bár ahogy látom, nem nagyon tolongunk.
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg elég ritkán jövünk mostanság.
Nekem tegnap kevesebb volt a tejem, előtte már az 50-60 volt a minimum, tegnap meg egész nap csak 30-35 volt :( Remélem azért visszaáll a rend.

Nor, remélem alakul nálatok is az evés, és köszi a dicséretet! Sokszor elkeseredek, és igazából el sem tudom lassan már képzelni, hogy valaha elég lesz a tejem Zsoltikának... De azért remélem!

Linh, nagyon sajnálom ami a nagymamáddal történt, jól rátok jár a rúd mostanság, Nornak igaza van, azért vigyázz magadra!

Caramel, Nor, a moderátorságot én is bevállalhatom, nem tudtam hogy csak ennyi az egész.

Most megyek is, kijárt a mosásom, meg Zsoltika is nemsokára ébred.
Puszilok mindenkit!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Linh: én is nagyon sajnálom! A baj csőstül jön...de ilyenkor én mindig azt mondom, hogy ennyi nehézség után már csak jó dolgok következhetnek!

Moderátornak akkor megadom knzs nevét, aztán lássuk a medvét:) Intézem!

Köldökcsonkunk: utánaolvastam, azt hiszem, nálunk amolyan vadhús kinövés van. (állítólag igen gyakori) Ha minden igaz, lápiszolni fogják, ami fogalmam sincs, hogy zajlik (jaj Linh, de kellenél!), de nagyon remélem, hogy nem fájdalmas.
caramel
 
 


Caramel, sajnálom, sajnos én sem tudom, hogy az hogy történik, de reméljük, nem fájdalmas!

Ma voltunk mérésen, Botond 5300 g :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: , 2 hete 4550 volt... És... hát... meg is látszik rajta... :roll: :roll: Remélem, most már megáll ez az őrületes növekedés!!!
Vendég
 


nor orulj hogy van tejed és ilyen szépen novekszik.

Zsu hogy bírod.én ma már megint elkeseredtem.megint kevesebb tejem van léna meg teljesen belefárad :cry: szopi után ugy szívtam ki és adtam neki uvegbol,mert már ugy begurult,ogy hiába szívta nem ment.nem tudom meddig bírom még :cry:

caramel:remélem nem valami nagy dolog és minden rendben lesz!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea, sajnálom, de próbálj kitartani, olyan nagyon jól csináltad eddig is!!

Hááát, örülök, hogy van tejem, csak az a baj, hogy mindenki teljesen kiakad, ha meghallja, mekkora Botond, és azzal piszkál, hogy ne etessem annyit. Tök nagy nyomást érzek emiatt magamon. Meg hát, én is látom, hogy egyrészt szenved a hasával, másrészt tényleg hatalmas már, de mit csináljak, ha sokszor addig üvölt, amíg nem etetem meg. Próbálom húzni az időt két evés között, néha tök jól megy (ha nem azért szenved, mert éhes), de van, hogy nem jó neki semmi csak, ha eszik, akkor meg ne adjak neki?? Tegnap pl. nagyon jó napunk volt ebből a szempontból, ma viszont szörnyű. Az orvos tök jófej, modern felfogású, azt mondja, nincs ezzel baj, anyatejes gyereket nem lehet túletetni, ha kér, etessem meg. A védőnő pedig egyfolytában a 3 órás etetésekkel nyaggat. De az anyukám és az anyósom is állandóan megjegyzéseket tesz arra, hogy mennyit eszik Botond. Olyan rossz ezt hallgatni, főleg azért, mert én is látom, hogy ez probléma, de nem igazán tudom kezelni, pedig próbálom. Egyszerűen gyakran éhes. Zsombi is ennyiszer evett, csak ő nem gyarapodott ettől ilyen ütemben.
Vendég
 


Sziasztok!

Caramel, sajnálom én is, remélem hamar túl lesztek rajta, jól megszenvedtek ezzel a köldökkel! Majd megírod a fejleményeket, meg hogy mikor mit kell csinálnom zárt fórum ügyben!

Nor, a kisfiad tényleg nem semmi ütemben növekszik! :)

Bea, ne add fel, csak ezt írhatom! Én is szoktam keseregni, épp ma mondtam hogy el sem tudom képzelni, hogy valaha lesz annyi tejem, ami elég lesz a kis manómnak! De azért remélem. Zsoltika nálunk is belefárad, bár nekem nem nagyon marad benne, max. 10, csak a végén már annyira nehezen szívja, inkább csak cumizna, azt meg nem hagyom, nehogy feláztassa. Tegnap reggel úgy örültem, a jó ciciből sikerült 95-öt szopizni, és be is ájult! :) Olyan kis édes volt, ez volt az első, hogy nem kellett pótolni. De aztán nap közben csak 30-35 volt a cicikben. Nem értem mitől ingadozik ennyire a mennyiség.

Na, most megyek, jó éjt mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Bea, meg egy otletem van. Ha szoptatas (vagy fejes) kozben kucsit megnyomod oldalt a melledet, jobban jon a tej. Gondolom, szabadabba teszi az utat nehany csatornaban. Pl fejesnel probald ki, hogy "mukodik-e", probald ki tobb helyen finoman megnyomni, van-e valtozas. Es ha igen, vesd be szoptataskor is, hatha igy konnyebb dolga lesz Lenanak.
Nor: B is 5 kg felett van, es a szuletesi sulya 3450 g volt. Hat ha ennyi, hat ennyi! Ok tudjak, mire, milyen mennyisegre van szukseguk!
caramel
 
 


Lányok inkább noljenek a babák mint,hogy ne!Ne hallgassatok senkire ha éhes egyen ugy is tudja mennyi kell neki.Milyen érdekes ti az egyik véglet mi meg a másik. :shock:

Caramel:Már halálramaszirozom még szopi kozben is.Nem tudom mit nem próbáltam még ki!?

Az lehet,hogy Léna nem tud sokat enni?Lassan 2 hónapos lesz és orulok ha itt-ott meg eszi a 60,70-et.De pl.tegnap este meg ette a tápból a 40-et és reggel fél-ig k.o.Az igaz ,hogy tegnap egész nap nem kakilt meg az esti utolsó evés elott 2X szopizott keveseket.Lehet tele volt?Ma reggel evett szintén 30-at,fájt a pocija aludt egyet aztán sikerult kaksizni és most evett 50-60 és megint k.o.Próbáltam még uvegbol de már kilokte meg a cicit is.

Zsu:Te cicizteted aztán még kiszívod és adod neki uvegbol?

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Bea, én ma vagyok úgy, ahogy te tegnap... Délután 15-öt szívott ki a mellemből, meg még utána talán 10-et tudtam kifejni belőle.... Basszus teljesen kiakadtam, hogy ennyire ingadozik a tejmennyiség. Előtte 75-öt, meg az éjjel 60-at szopott, este 65-öt, most meg összesen talán 25 volt a ciciben. Annyira nekikeseredtem. Én is masszírozom etetés, meg fejés közben, de ma ezt a 15-öt annyira nehezen szívta ki, kész szenvedés volt, folyton felmérgelte magát. Próbálom gyakrabban szoptatni, hátha szaporodna, de ez mai nap... Nem akarok panaszkodni, csak olyan rossz, bánt is a dolog, egyre jobban, pedig tudom hogy ez sem használ.
Ja, és igen, cicizik, és ha még marad a ciciben, kifejem, aztán megkapja üvegből.
Szerintem nem egyforma étvágyúak a babák, meg az sem mindegy, hogy milyen időközönként eszi meg a 60-70-et. Zsoltika kb. 3,5-4-4,5 óránként eszik meg 100-120-at, de van hogy 90 is elég neki.

Van olyan, hogy evés után eltelik egy 15-20 perc kb. és még enne. De amikor megeszik 120-at, nem merek neki adni már kaját, mert félek hogy túleszi magát, és olyankor egy kis vizet szoktam adni neki. Ez baj?

Írtam pár napja, hogy átalussza az éjszakákat. Na egymás után átaludt 3 éjszakát, de most 2 napja megint felkel éjjelente, igaz hogy csak egyszer, és nem panaszkodni akarok, nehogy félreértsetek, csak nem értem, hogy ha akkor átaludta az éjjelt, és nem volt éhes, most meg este is többet eszik, mégis felébred, ma éjjel még a gyomra is korgott...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Eladó SNUZA HALO pelenkára csíptethető légzésfigyelő, szinte original új (egyszer használt) majdnem eredeti csomagolásban.

Használati utasítással, garanciális elemcserével (örök garancia), káészülék garancia 2011 novemberig.
ÁR: 15 000Ft

Kép [/img]

Kép
mók
 
 


Jó állapotú, dönthető, háttámlás, rezgő zenélő pihenőszék játékhíddal (3 játék) biztonsági övvel, hordozó füllel eladó! Újszülött kortól 9 kg-ig használható.

Anyaga levehető és mosható (30°).

Működő elemet adok hozzá.
Kép

Kép
mók
 
 


sziasztok!

mi is itt vagyunk, csak nehezen jutok a gép elé:)

Zsu: köszi, hogy elvállalod a moderátorságot:) sajnálom, hogy igy ingadozik a tej mennyiség, nem tudom ez mitől függ és mi befolyásolja. mondjuk szerintem nem csak az számit, hogy egy etetés alkalmával mennyit eszik, hanem az egész napot kell nézni. nekem is volt, hogy csak 60-at evett, utána pedig 120-at.
nálunk az kezdődött el, hogy kb. 6-8 perc szopizás után nagyon elkezd nyüglődni a cicin, van hogy sir is. van amikor a nyüglődést kakilás követi, de van hogy csak tekereg-nyekereg... nem tudom ez mitől van, nehezen szivja ki a hátsó tejet vagy fáj a hasa ...

mennem kell, majd még jövök!

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Felvettelek titeket a zártba, de Nor hova tűnt????????

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Nor: jajj, nem tudom. Tenyleg olyan, mintha kilepett volna, mint annak idejen georgia. Most visszaolvastam, nem talalok olyant, amin megbantodhatott volna. Nor, remelem, visszajossz, es irany a zart forum:)
knzs: neked meg mintha az avatarod (vagy hogy hivjak) ment volna tonkre.
caramel
 
 


Igen, töröltem magam, de azóta visszatértem. :)
Kicsit befordultam az elmúlt napokban...
Vendég
 


Hogy jutok be a zárt fórumba hol keresselek titeket?

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


bea: nem volt egyszerű, de megtaláltam!
Bejelentkezés UTÁN találod meg a 2011 májusi babák - zárt fórumot a Társalgó alatti linken. Tudod, ott, ahol eddig a Várandóság alatt voltunk.
caramel
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: