Új privát üzeneted érkezett!

Vikianya: kitartás!!!!!!!!!!!!!

Dalma nekem sokat mozog!! egész nap..most is nyújtogatja a lábát...

KépKép
kaqk
 
 


Köszi Kaqk!!Igyekszem... :oops:

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Én továbbra is amondó vagyok, hogy pl. a pocakvilágítástól garantáltan nem lesz baja a gyerekemnek, mivel aludni is abban a pózban szoktunk, csak lámpa nélkül, az ágyban előrehajolós póz meg nagyon hasonló kismamajógában vagy -pilatesben is megtalálható pózokkal, szerintem ezeket is betiltották volna már akkor.

Nekem ez a külső, orvos általi megfordítás nem szimpi, én tuti nem engedném, ennyire nem fontos hüvelyi úton szülnöm... :?

Sophie, köszi :)

Vikianya, én is morcosabb vagyok, pedig én még 2 héttel alattad vagyok, barátnőm meg ilyenkor, 36-37. héten már minden nap sírt 2-3 órát... szerintem csak a hormonok. Amúgy mi a baj? Minden összejött, vagy mi történt?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 

 
 

Jeanner!!!Igen minden összejött,és elszakadt a cérna.. :oops:
Apa dolgozik,és szokás szerint ilyenkor megy tönkre minden.Gép szarakszik,vezeték nélküli egér beadta a kulcsot.A telefonom tönkre ment,a régi hátlapját nem tudom leszedni...éjszaka 2 orán keresztül jártam szinte folyamatosan nagy wc-zni,és közben olyan görcseim voltak,hogy az csak na...reggel ugy ébredtem mint akin átment 1 uthenger,,,vagy inkább 2...fáj mindenem,minden mozdulat...
Szoval röviden ennyi...
Sorry,mára befejeztem nektek a nyafogást... :oops:

Jaa ,és az egészben a Drága Törpjeimet sajnálom a legjobban,mert rajtuk csattan az ostor... :twisted: :evil: és ezért meg mégjobban utálom magamat..

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Anita
Hogyan romlik a baba oxigén-ellátása, ha az ember pl. négykézlábon áll?
Én úgy tudom, hogy az a helyzet jó, mert az ember dereka nem terhelődik, a méh súlya nem nyomja el a vesémet, a húgyvezetékemet, nem nyomja össze a nagyereket.
Szüléskor is javasolt testhelyzet a négykézláb...

Vikianya
Kitartást!

Kaqk
Lehet, hogy Dalma hamarosan kibújik????
Vendég
 


Életjel :
Bocsi, hogy el vagyok tűnve, de nem időm nincs írni, hanem kedvem . :P :D:D:D
Tudjátok, én nem vagyok vetítőgép, de most (egyelőre) minden olyan lávlibjutifull :) :) :) . Botond teljesen odáig van Andorért, a legnagyobb "gondunk", hogy sír, hogy fürödjön vele, meg, hogy még ne vigyük lefeküdni a babát, mert simizni akarja :D . Folyton magyaráz neki, mindent megoszt vele, és utasítgat engem, hogy adjak neki hamikát, meg cicikét, meg manyikát (cumi)... Viszont nem cseszteti, ha nincs szem előtt akkor szépen békénhagyja, meg szoptatáskor is max. mellémkucorodik és autózik, vagy mesét mondunk ;) . Féltékenységnek egyelőre nyoma sincs, bár láthatóan be van pörögve mióta itthon vagyunk.
Andor továbbra is egy tündér, folyton csak szagolgatni, meg csókolgatni lehet :roll: :lol: :lol: . Tejem megint hektoszámra ( 8) ), de ebből ugyanúgy para lehet mint Botondnál, de már felkészülve várjuk az akadályokat.
Apuka teljesen szerelembe esve (mindhármunkba :P ), és már első nap azzal jött be a kórházba, hogy most már biztos, hogy szeretne harmadik babát (válasz: én meg biztos, hogy nem :twisted: ! De azóta felülbíráltam magam :P ). Azóta ezt többször elmondja naponta, annyira édes .

Na, majd jövök részletes beszámolóval is, csak a fiúk fürdenek, (baba alszik), még kihasználjuk ezt a pár nyári napot .
Csóközön

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Szia Kicsidodi!!!!!

Nagyon örülök,hogy jelentkeztél,annak pedig még jobban hogy minden a legnagyobb rendben van Andorral,és Botonddal is...Tök jo hogy ilyen jol elvan,kistesoval.Maradjon is igy... :P
Örülök,hogy tejcid is van(böven)...
Menjetek is ki ebben a szép idöben...még pár napig ilyen lesz állitolag,használjátok csak ki. 8)
Éjszakák hogy telnek???
Aztán várom/várjuk ám a részletes beszámolot...
Puszi Nektek....

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


58 tény odabentről
Ami régen örök titoknak tűnt, ma már megismerhető. Megmutatjuk, hogyan cseperedik a magzat az anyaméh biztonságában.

1. A megtermékenyítéshez egyetlenegy hímivarsejtre van szükség, a szeretkezés során viszont mintegy negyvenmillió spermium fut versenyt a győzelemért. A leggyorsabbra nem kisebb feladat vár, mint a méhen át bejutni a petevezetékbe, és ott elsőként egyesülni a petesejttel.

2. Akár huszonnégy óra is eltelhet, míg a spermium bebocsátást nyer, és megtermékenyíti a petesejtet, megadva ezzel a kezdőlökést egy kilenc hónapig tartó, bravúros utazáshoz az anyaméhben.

3. Két héttel a fogamzás után akkora, mint egy mákszem.

4. Fiú vagy lány? Ez bizony az apától függ. A petesejtek csakis X, azaz női kromoszómával rendelkeznek, míg a spermiumnak X és Y (férfi) kromoszómája is lehet. Ha a petesejtet egy „férfias” spermium termékenyíti meg, fiú születik, a nőies X viszont kislányt eredményez.

5. Négy héttel a fogamzás után dobban meg először a parányi magzat szíve…

6. ...habár a mérete még most sem nagyobb egy lencsénél.

7. Hogyan fejlődik a baba mozgása?

Hetedik hét: kissé döcögősen ugyan, de a kis babszem megpróbálkozik az első moccanásokkal.
Nyolcadik hét: behajlítja a csuklóját. (Igen, van csuklója!)
Tizedik hét: már rugdalózik és nagyokat kortyol közben.
Tizenkettedik hét: apró tüdeje próbálgatja a légzés mozdulatait.
Tizenhatodik hét: tapsikol a kezeivel, kedvenc játékszere a köldökzsinór.
Tizennyolcadik hét: a legtöbb első szülő anya ekkortájt érzi meg először a baba mozgását.
Huszadik hét: a legaktívabb időszak, a baba sokat nyújtózkodik, sőt bukfencezni is tud.
Harmincadik hét: a magzatvíz termelődése csökken, a baba mozgása jobban érzékelhető ebben a kevésbé kipárnázott közegben.
Harminckettedik hét: a kicsi mozgása lelassul, mert egyre kevesebb a helye.
Harmincötödik hét: a helyzete már valószínűleg nem fog változni.

8. Hét hét telt el az utolsó menstruáció óta, és a magzat agya fejlődésnek indult. Már megkülönböztethető a három agyterület, amely majd meghatározza kisbabánk gondolkodását és viselkedését.

9. A nyolcadik héttől a baba hivatalos neve fetus, ami latinul annyit tesz: magzat.

10. Ha a nyolcadik heti ultrahangon is látható a szívdobogás, a vetélés esélye már csak két százalék!

11. Két hét alatt ebihalból helyes kis baba lett!

12. Apró körmei és a tejfogak csírái is megjelennek a tizedik hétre.

13. A tizedik hétre a magzat akkora, mint egy borsóhüvely, látható a szeme, füle, orra, szája, mind a négy végtagja kifejlődött, ujjakkal, lábujjakkal.

14. A baba szíve 110-160-at dobban percenként – ez kétszer gyorsabb a felnőttek szívverésénél.

15. A 10. héten a baba képes reagálni az érintésre. Egy kis kopogtatásra elhúzódik – bár ezt a mama nem feltétlenül érzi.

16. A tizedik hétre már kialakult a magzat összes létfontosságú szerve. Működik a szíve, a tüdeje, a veséje, az agya és a belei.

17. A tizenkettedik héten a baba reflexei is fejlődésnek indulnak. Amikor véletlenül végigsimítja arcát a kezével vagy a lábával, ajkait máris szopáshoz igazítja, ha pedig megérinti, megrándul a szemhéja.

18. A legtöbb nőnek az első harmad végére csészényi magzatvize van – a várandósság végére már borosüvegnyi mennyiség lesz.

19. A 12. héten a magzat körülbelül 14 gramm – alig több, mint 3 centi.

20. A 13. héten már van ujjlenyomata...

21 ...miközben még csak akkora, mint egy nagyobbacska szilva.

22. A 13. hét elején a kicsi feje olyan pelyhes, mint egy friss őszibarack. Van szempillája és szemöldöke, testét pedig a tenyér és a talp kivételével nagyon finom szőrzet, a lanugo borítja. Ez utóbbi általában a harmadik harmad idején kezd csak eltűnni.

23. A 14. héten a magzat már mosolyog és ráncolja a szemöldökét.

24. Habár a szemhéja csukva van, érzékeli a fényt és a sötétséget.

25. A 15. héten egy hozzáértő ultrahangos orvos általában meg tudja mondani, hogy kislány vagy kisfiú lakozik odabent.

26. A 20. heti ultrahangvizsgálaton egy többé-kevésbé arányos, helyes kis kópét láthatunk a biztonságot adó pocakban.

27. 3 000 000 petesejt – ezt rejti a kislánymagzat petefészke a 20. héten!

28. A huszonegy hetes magzat súlyra és méretre is éppen akkora, mint egy banán.

29. A 21. héten a pici megkülönbözteti az édes és a keserű ízeket – a magzatvíz íze pedig attól függően változik, hogy mit evett előtte a mama.

30. A terhesség második felében hetente egy centivel növekszik a méh.

31. A 24. héten a baba agyhullámai ugyanolyanok, mint az újszülötté. Kutatások szerint megkezdődik a tudatos gondolkodás kora. A magzat különbséget tud tenni apja és anyja hangja közt, és a méhen belül rendszeresen hallott zenére születése után is emlékezni fog.

32. A 24. hét a terhesség egyik mérföldköve. A baba ekkor nyeri el hivatalosan az „életképes” címet: az ekkor megszületett magzatok 39 százaléka valóban életben is marad.

33. Mik ezek a finom kis döccenések odabenn? Csuklik a baba!

34. A 24. héten a magzatnak már egyedi alvás-ébrenlét ritmusa van. Sajnálatos módon ez nem minden esetben egyezik meg a mamáéval.

35. A kis pocaklakó jókat iszik a magzatvízből, majd ugyanazzal a lendülettel ki is csorgatja alul, ami fönt bement. A magzatvíz háromóránként megújul.

36. A 27. héten kinyílik a szeme. Születésekor már képes fókuszálni, bár csak húszcentis távolságban.

37. A 28. és a 32. hét között a magzat másfél kilót gyarapszik, ami oda vezet, hogy lassan a terhesnadrágról is lepattan a gomb.

38. A 28. hét körül a baba mind kényelmetlenebbül érzi magát a napról napra szűkösebbé váló térben: kényelmesebb, ha felveszi a jellegzetes magzatpózt.

39. A 30. héten a méhlepény nagyjából fél kiló. Percenként félliternyi anyai vérből szűri ki a magzat számára a tápanyagokat és az oxigént.

40. A 35. hétre a baba valószínűleg fölveszi azt a pózt, amelyikben majd megszületik. Ha függőlegesen helyezkedik el a méhben, lehet fejfekvésű (ekkor a buksija van elöl) és medencevégű fekvésű („faros”), de az is előfordulhat, hogy haránt- vagy ferde fekvésben helyezkedik el. Az utóbbi három póz nem túl szerencsés, de a szülésig akár magától is megfordulhat még. A 40. hétre a babák 95 százaléka fejvégűen, négy százaléka farosan, és csupán egy százaléka fekszik haránt vagy ferdén. Ha úgy tűnik, hogy mégsem akar „fejreállni” a pici, a szülészorvos megpróbálhatja kívülről helyes irányba fordítani.

41. A 32. héten a baba félliternyit pisil naponta. Még jó, hogy bent nem kell pelenkát cserélni!

42. Illatos levegő ugyan nincs a méhben, a 32. hétre a baba mégis képes megkülönböztetni a különféle szagokat.

43. A baba agya roppant gyorsan nő ebben a szakaszban. Ehhez a fejkörfogatnak is alkalmazkodnia kell: heti két és fél centiméternyi tágulás éppen elég.

44. A tüdő szintén rendkívüli módon fejlődik – a 34 hetesen világra jött csöppségnek még esetleg szüksége lehet átmeneti légzéstámogatásra, 36 hetesen viszont már önállóan is megbirkózik a feladattal.

45. A 35 hetes magzat átlagos súlya 2500 gramm. Nem csoda, ha megérzi a mama háta!

46. A finom bababőr védelméről és hidratálásáról a magzatmáz, egy csúszós-nyálkás anyag gondoskodik. Az utolsó időszakban már nincs rá szükség, ezért a zöme felszívódik, de nyomokban láthatjuk majd az újszülött bőrén is. A túlhordott babákon viszont legtöbbször egyáltalán nincs, ezért gyakran száraz a bőrük és töredezett a körmük.

47. A nyolcadik hónaptól megfigyelték, hogy a babáknál megjelenik az alvás REM-fázisa – ebben a gyors szemmozgásokkal járó állapotban szoktunk álmodni.

48. Az utolsó hetekben a baba emésztőrendszere magzatszurokkal telik meg – ez a zöldes-feketés anyag elhalt bőrsejtekből, finom pihékből, a tápcsatorna és a máj termékeiből áll. A keverék teljesen szagtalan, ellenben rendkívül nyúlós és ragadós – ez okozhat némi meglepetést az újdonsült mamának, amikor az első pelenkacserére kerül sor.

49. A baba csontjai egyre erősödnek, de a koponyája lágy és rugalmas marad, hogy könnyen át tudjon haladni a szülőcsatornán. Megesik, hogy mire kijut a napvilágra, egészen csúcsossá válik a buksija – de semmi vész, hamarosan nagyon csinos fejformája lesz!

50. A kis 35 hetesnek tökéletesen fejlett a hallása, érdemes beszélni hozzá!

51. A 35. hét után született gyerekek 99 százaléka már teljesen életképes.

52. A 36. héten a magzat feje beilleszkedik a medence bemenetébe.

53. A 40. héten méhlepény akkora, mint egy nagyobb tányér, súlya fél kiló, és két-három centi vastag.

54. A terhesség végére az anyaméh eredeti méretének 500-1000-szeresére növekszik.

55. A babák kobakja sokféle lehet. Van aki kopaszon jön világra, míg mások dús fürtökkel érkeznek, és akár két-három centis hajjal is büszkélkednek az első randin.

56. A babák mindössze öt százaléka érkezik időben, a kiírt időpontban.

57. Néhány nő a 42. héten szül. A szülésindításra akkor van szükség, ha a méhlepény már nem látja el maradéktalanul a feladatát, és emiatt károsodhat a baba egészsége.

58. A csodálatos, változásokkal teli utazás végső próbája már a méhen kívül vár a babára. Az újszülött eddig „vízi életmódhoz” szokott szíve és tüdeje pillanatok alatt alkalmazkodik a külvilághoz. Lezárult egy korszak. Jöhet a következő!

http://www.katadula.hu/cikkek/58_teny.html
Vendég
 


Vendég
 


Sziasztok!

Vikianya: kitartást, szerintem Ricsi baba a 38 héten meg fog születni. Ismerős az érzés nálunk is, ha apa kiteszi a lábát minden elromlik, ami elromolhat.
Viszont jó hir, ahogy megszültem eltűnt a nyűgösség, a hiszti stb. Úgyhogy már csak tényleg pár hét és vége és lehet babázni.

Megforditós praktikák a négykézlábas dolgot próbáltam nekem nem jött be. Valahol azt olvastam akkor, hogy oka van, hogy miért nem fordul meg a gyerek. Ennek ellenére nekem megforditották, természetesen minden rendben volt, köldökzsinór, magzatviz mennyisége, és a baba feneke sem volt annyira lent. Ha nem igy lett volna neki sem láttak volna. Most én azt mondom, hogy inkább egy külső forditás, mint egy császár. De itt is ahány doki és anya annyi vélemény.

Dodi örülök, hogy minden rendben veletek, Botond nagyon édes, hogy igy pátyolgatja az öcsit.

Carotta jók a táblázatok meg az 58 tény is.

Marcell és Bendegúz javulgat, még kapják az antibiotikumot. Marci 18ml-t kap és 1800 gramm, Bendegúz 12ml-t és 1820gramm. Tegnap mikor bementünk hozzájuk képzeljétek 1 órát várni kellett, hogy bemehessünk. De nem mondták, hogy miért kell várni, csak azt lehetett hallani, hogy sipolnak a műszerek stb. Senki nem szólt semmit, apával már kezdtünk rosszul lenni, hogy valami baj van. Aztán egy óra múlva be lehetett menni, de csak felváltva (szabály egy gyereknél egy időben csak egy szülő lehet, de nekünk kettő van ezért eddig bemehettünk ketten), egyből kezdtem rosszul lenni, hogy tuti történt valami. Végül kiderült, hogy a Bendegúz mellett lévő kislány lett nagyon rosszul és őt látták el, valamint nekitolták az inkubátornak a kislány ágyát, hogy elférjenek a műszerek és ezért nem mehetünk be ketten, mert nincs hely. De azért köszi, legalább annyit ki vakkanthattak volna, hogy minden ok anyuka, csak egy másik gyereknél beavatkozás folyik és ezért kell ennyit várni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Preszlera
Tényleg szólhattak volna... :?
Az viszont nagyon jó, hogy Marci is és Bendegúz is szépen javul :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Megyek doktorhoz!
Vendég
 


Sziasztok!
dodi:ügyesek vagytok :) Kérünk képet majd :)
Preszlera:Örülök,hogy ilyen szépen fejlődnek..reméljük most már hamar mehetnek is haza hozzátok :)
Mi jól vagyunk.Tegnap elmentünk Szlovákiába kicsit kirándulni.Jó volt csak nagyon elfáradtam és vissza felé már nem tudtam sehogy se ülni a kocsiba...már nagyon rossz volt. Éjjel viszont jót aludtam..gondolom a kimerültségtől.Erre reggel hazajöttem a suliból oviból elmentem pisilni és a wc-be volt egy nagy paca "tojásfehérje" :lol: Tudom ez nem jelent semmit még de attól izgi nagyon :)

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Praszlera!!!Huu,azért ez az 1 ora várakozás necces lehett,és hogy nem mondtak semmit.Annyit tényleg odabökhettek volna nektek,hogy nem nállatok van gáz...vagy ilyesmi.
De a lényeg,hogy minden oké a fiukkal,és szépen gyarapodnak,nönek.Mikorra várhato a hazamentel????

Kicsidodi!!Tényleg kérünk szépen majd képeket.... :)

Anyamci,nagyon jok a képek,néztem fb-on!!!Gondolom,hogy jol elfáradhattál...de legalább jol aludtál éjjel...

Carotta!Aztán ird ám meg lécci,hogy mit mondott a doki...+++++

Én is ma megyek dokihoz,kb 11-re...Majd irok...remélem alakul valami odalent...
Tegnap megint sokat keményedett apoacak,kisebb fájással együtt,kb. 10 percenként,de aztán elmult.Aztán éjjel megint jött,megint elmult...most reggel ota meg feszeng Ricsi baba,és már vagy 4.-jére csuklik,reggel 7 ota...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Huu,csajokmost néztem a kis vonalzomat(nem is kicsi...),és meglepett hogy "már "csak 18 nap...annyira gyorsan eltelt,és már nem lesz több ilyen...mégsem szeretnék még szülni......kikell használni,minden pillanatát..még ha fáj akkor is....huu,most elkeskenyedtem....kicsit...
Nemrég kezdtük az egészet..és már lassan vége is...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Dodi: de jó h jöttél..Édes lehet Botond hogy pátyolgatja tesót. Képet hozz majd!!

Carotta: jók ezek a tények.:-) Terhes gondozás lesz?

Anyamci: hát egy kirándulás után nem csoda hogy jól kifáradtál.....tegnap én is alig éltem.....ahogy felállok kő kemény a hasam..majd szét/le szakadt tegnap. Biztos nő..:-)


Praszlera: de jó hogy szépen javulnak :lol: , de hogy nem szóltak legalább :evil:

KépKép
kaqk
 
 


Kép Kép

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!

Kaqk, így kép alapján nincs még olyan óriási pocid. Gondolom a baba elhelyezkedésétől is függ. Engem is sokszor kisebb terhesnek néznek, pedig Botond mindig picit nagyobb, mint az átlag az UH-alapján.
Még pár hónapja írtad, h lehet felköltöztök BP-re. Van valami terv, hogy kb mikor jöttök?

Carotta, Viki,mindenképp írjatok, mit mondott a doki. lesz UH is?
Én majd pénteken megyek UH-ra+NST-re, akkor leszek épp 38 hetes. Múlt pénteken is volt már nst. Szerencsére minden ok. Furcsa, hogy a kórházas eset óta, minden féle fájdalom teljesen elmúlt, és nemhogy nehezebb lenne minden, inkább energikusabb vagyok, mint eddig.

Anyamci, ma van telihold + hidegfront is. Lehet hamarabbra tervezi a születését Milán baba?:)

Jeanner, péntek óta jól vagy? nem voltak görcseid?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
szilda5
Budapest III. kerület
 
 



Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


dokihoz menőknek csupa ++++++ és jó híreket :)
kaqk:ari poci...de tényleg nem nagy :D csini vagy!
szilda:Jó hír,hogy elmúltak a fájdalmaid!Ennek örülök...Hát már te is nagyon a célban vagy!38.hét...jól elment az idő anyám :lol:
Ma van telihold?Én azt hittem tegnap volt :oops: Hideg front is lesz?Nem is foigyeltem most.Nagyon tudnék örülni ha lenne akciónk nekünk is :D Bár tényleg kibírható a 11 napom is.Van is mit csinálnom még ...csak húzom az időt mindennel azt hiszem sose fogy el :D
Én pénteken megyek az azt hiszem utsó CTG-Re és Uh-ra :)

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma reggel voltam a harmadik cukorterhelésen, szugerálni kellett magamat, hogy bent maradjon a lötty, nagyon rossz volt. Na mindegy, holnap kiderül, most már igazán nem is érdekel az eredmény, ha diéta, akkor kibírom azt a pár hetet.

Anyamci:

Ez tényleg nagyon izgi, akkor lehet, hogy már azt a 11 napot sem kell megvárni? Olyankor mi van, ha beindul nálad a szülés a tervezett császár előtt, akkor gyorsan kórház, és egyből meg is császároznak? Le a kalappal a szlovákiai kirándulás előtt, én nem bírtam volna :wink:

Jeanner:

Elég húzós sztori Samu visszafordulása, de ha erre volt elég helye, akkor szerintem vissza is fog fordulni :wink: De ha mégsem, szerintem az sem annyira gáz, az a lényeg, hogy így vagy úgy , de egészségesen bújjon ki Samu baba :wink: Amúgy cuki lett a a helye, szépek a kiságy felett is a dekorok. Én is szeretnék a kiságy fölé Kristóf feliratot, de a férjem szerint tönkreteszi alatta a festést(két hónapja lett kifestve), nektek ragasztva van a felírat?

Praszlera:

Elég bunkók bent az ápolók, én is tiszta ideg lettem volna, remélem minél hamarabb hazamehettek, elvileg mekkora súllyal engedik haza, azt hiszem 2.5 kg körül?

Dodi:

De jó, hogy minden rendben nálatok, reméljük Botond lelkesedése megmarad a későbbiekben is :wink:

Vikianya:

Hatalmas a pocakod, neked sincs sok hátra, majd írj, hogy mit mondott a doki.


Bennem is vasárnap tudatosult, hogy már a 33. hetet töltöttem be, és hogy már csak pár hét van a terhességből, emiatt elkezdtem egy kicsit pozitívabban gondolkozni, és nem nyávogni minden zavaró tüneten( pedig van előlük épp elég), inkább úgy fogom fel, hogy megpróbálom kiélvezni minden percét ennek az utolsó pár hétnek, ami tényleg nem könnyű, de úgy látszik nekem segített,mert sokkal jobb volt a hangulatom is egész vasárnap. Ki tudja, hogy leszek e még valaha terhes, elvileg 4 évet mindenképp várunk a tesóval, aztán meglátjuk.

Szilda:

38. hét?? Azta, Te is a finisben vagy már :D :D

Kaqk:

Csini pocak, nem is híztál semmit :D :D

Elkezdtem olvasgatni a Suttogót, hogy mire kibújik a kisfiam, tudjam nagyjából, hogy miről szól, örülnék neki nagyon, ha nekünk is beválna. Még nem tiszta benne egy két rész, de remélem fogjuk tudni alkalmazni, az ismerőseim ódákat zengenek róla :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


zsanka:Hát ha beindul magától akkor azonnal mennem is kell.(de ez nekem azért vicc mert honnan tudjam,hogy jaj csak jóslók vagy már igaziak?!sose volt még fájásom se jóslóm eddig csak most ez alatt a terhességem alatt :? )A dokim szerint eléggé el van vékonyodva a méhfal ezért nem szabad várni meg mondott még pár dolgot de azt akkor nem jegyeztem meg :? :shock: mind1..én azon imátkozok,hogy ha jönni szeretne Milán akkor rúgja ki a ház oldalát és a víz távozzon el...ne fájások jöjjenek.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Csak gyorsan!!!!!

Megvan a zárt topikunk! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewforum.php?f=405658

Elérhető bejelentkezés után! Ha nem vagy bejelentkezbve, azt írja ki, hogy téma nem létezik!

Társalgó főoldalán, legalul van a mi topikunk!

próbáltam mindenkit felvenni... aki az 55. oldaltól írt, az szerintem benne van!

Aki kimaradt, visítson!!!!!!
Vendég
 


Carotta
Köszönjük!

Akkor odaát folytatjuk a társalgást! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Köszi, hát igen, nem túl nagy pocak..ezért is gondolom h nem fér.. :lol:

Szilda: de jó h elmúltak a fájások, tünetek..már 38. hét???

Jeanner: tényleg azóta???

Vikianya: jó nagy pocak..hát a tiedhez képest az enyém elbújhat...

Anyamci: ha van még 11 nap akkor miért az utolsó a pénteki ctg? Akkor elfolyó magzatvizet kívánok! :-)

Zsanka: Te egy hős vagy ezzel a cukros lötyis ivással. azért ++++ remélem mégis csak jó lesz az eredmény. De tetszik a hozzáállásod....na összeszedem magam én is:-)

Carotta: kösziii:-)

KépKép
kaqk
 
 


sziasztok!

jó rég voltam már én is...ne haragudjatok,de olvasgatlak titeket,nagyn megnyugtat,hogy mások is hasonlóan vannak,mint én :lol:

megszületett picikékhez gratulálok,az ikreknek gyors hazamenetelt és mindenkinek olyan édes tesókapcsolatot ahogy kicsidodi fiai vannak egymással :)

nálunk annyi változás,hog yoktóber 9 helyett 16-ra tettük a szülés várható idejét,picike Léna és végre a fogadott dokim figyelembe vette,hogy nem 28 napos ciklussal rendelkeztem.most 2200grammra becsülte a 34 héten,sztem nem olyan pici.Nagyfiam nagoyn várja már ez érkezését,közben lakásfelújítás,szobacserék,festés-mászolás itthon és még hátravan Bazsi kiszoktatása a rácsos ágyból,nem unatkozunk.

ha nem bánjátok,hogy csak olvasok és néha jentkzem,szívesem mennék a zártba is,mert jó lenne,majd olvasni,ha a babók megszülettek akkor is,igyekeznék sűrűbben jönni azért :oops:

mindenkinek kitaratás a végéhez,nekem is nehéz már,pedig kiló kevés van rajtam az utóbbi hetekben fogyok is,de állandó légszomjam van és ha egyhelyben kell állnom,ájulás kerülget.Léna fejvégű fekvésben van,elkezdtem a málnalevél tea-kúrát és ahomeós bogyókat,orvosom végül enged a programcsszárból a 40.hétig várunk,hátha Léna magától elindul kifelé,drukkoljatok hogy úgy legyen,nem hiányzik még egy hasi műtét(Zsabi császáros volt és kilyikaszották a belem a műtét közben,rá 3.napra volt életmentő bélműtétem,mert nem vették észre akkor)úgyhogy nagyon szeretnék szülni műtét helyett.

most eldőlök balra,fiam elaludt már,tiszta takony és nyűgös volt ma,kell az energia a délutáni műszakhoz.

Kép
nilabali
 
 


kaqk:
nem semmi, hogy cirkuszba mentél.... én nem bírtam volna ki az tuti.
Igyál egy tejeskávét vagy egyél egy kis csokit nst előtt.
Szép pocak!

ddia:
Nekem nincs csík a hasamon, csak narancsbőr. :(

jeanner: szép pocakod van!!

Carotta: köszi!! Próbálok kitartani, de napról napra rosszabb. Pont ilyen könnyen viseltem a várandósságot mint te mikor a lányomat vártam.

ativerus: szép kis babakocsi!

zsanka: Kristóf nagyon szép név!!!
Anita: sokat gondolok rátok! Szorítok, hogy minden rendben legyen!! Erős kis pasik!!! Hát nem semmi, hogy egy szót sem szóltak miért nem mehettek be. Halálra izgultam volna magam én is.

vikianya:kitartás!!
nekem is fáj már mindenem.

Dodi:Irigy vagyok:)
nagyon jó nektek most :) Botond ilyen jól fogadta a kis tesót nagyon szuper!!!

Pénteken én is voltam nst-n és vérvételen is.
Az nst elég vicces volt :) A nővér mondja, hogy ikreknél a szülőszobán csinálják az nst. Átcsattogunk a szülőszobára... szülésznő közli, hogy nem möködik az ikres gép :( ÁÁÁÁÁÁ
Vissza a nővérez. Jól van akkor ő megcsinálja, de 20perc/gyerek.
Leülök felcsatolja, erre a gépbe nincs papír elfogyott!!! Irány a másik szoba.... Van papír végre elindul a gép. 10-15 perc múlva jön a nővér, ez a gép meg nem nyomtatott, mert beragadt a papír!!!!! Újra 20 perc ugyan azzal a gyerekkel.... Már nagyon untam..... De minden rendben jó sokat mozogtak, voltak fájásaim is.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Aki kimaradt a zárt topikból, nekem írjon PÜ-t!!!!!!!!
Vendég
 


kaqk: Azért az utsó (elvileg)mert mindig pénteken van ctg-ém.A kiírt programozott császár meg jövőhét pénteken lesz.Tehát előtte már minek is csinálnának még 1 ctg-? :) Persze még a doki kitalálhatja h na csütörtökön lesz még 1 de szerintem nem fogja..
Csajok körkérdés: Most akkor ide már ne írjunk semmit?Vagy megmarad ez a fő topicnak és ha olyan van azt a másikba ?Csak mert akkor zárjuk le valahogy ezt egy szép végszóval.Pl carotta :lol:

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Benei Zsuzsa: Hogy vártalak

Azt kérdezed tőlem,
hogyan vártalak?



Mint az éjszakára
fölvirrad a nap,
mint a délutánra
jő az alkonyat,
mint ha szellő jelzi
a förgeteget –
ezer pici jelből
tudtam jöttödet.



Mint tavaszi reggel
a nap sugarát,
fagyos téli este
jégcsap csillagát,
mint az alma ízét,
tejet, kenyeret –
pedig nem is láttalak még,
úgy ismertelek.



Mint a fény az árnyat,
záport a virág,
mint patak a medrét,
madarat az ág,
mint sóhajos nyári éjjel
a fák az eget –
mindenkinél jobban téged
így szerettelek.
Vendég
 


Drága Istennő, Földanyánk, Holdnővérünk, Tengerek és Óceánok, Folyók, Tavak és Barlangok!

Új élet van születőben. Lányotok, Éva nyílni készül, szirmai bontakoznak. Mi, akik asszonyok szolgái lettünk, most segítségül hívunk Benneteket. Kérünk, adjátok erőtöket Neki, segítsetek megtalálni a Forrást Önmagában, hogy ősi, ösztönös Nőként adjon életet gyermekének. Kérünk, látogassátok meg Őt, óvjátok magzatát, vegyétek körül Őket.

Kérünk, áldjátok meg kezeinket tisztasággal, erővel, gyengédséggel; kérünk, adjatok kezeinkbe hatalmat, hogy távol tudjuk tartani az ártó erőket.

Kérünk, áldjátok meg szívünket szeretettel, bátorsággal, rátermettséggel.

Kérünk, áldjátok meg elménket bölcsességgel és tisztánlátással.

Hogy gyógyulást hozhassunk sebzett asszonyaink szívére, hogy gyermekeink a Fény gyermekei lehessenek, hogy Földünk új életre keljen.

/2006. március 12./
http://holdudvar.babahaz.hu/Babamesek/Virag_ima.htm
Vendég
 


Sziasztok !

Gyerkőcök fél 9 óta szimultán szundítanak, maguktól gond nélkül :D . (Persze folyton imát mormol a szám, hogy ez így is maradjon :P ). Én persze most is hajlamos lennék a lágyulásra, mert ugye Botondnak ez most jajdenehézidőszakügyülügügyülü, Andornak pedig mostszületettmindentlehetügyülügügyülü, de apa "felügyel" és neki hála nincs fejvesztés ;) . Ma Andor fürcsi után 20 percet nézelődött, és aztán nem akart egyedül elaludni, hanem visszakéreckedett a cicimre (biztos nem éhes volt, mert előtte 110-et evett ) és apa már ma mondta, hogy ne szoktassam cicin alvásra, elég lett volna kicsit kézbe venni, babázni, ringatni.... De nekem full tejszagom van, és ahogy kézbe veszem tátog, mint egy ponty :lol: . Majd apa használt pólóját a vállamra dobom, és akkor talán babázhatok anélkül, hogy a gyerekem csak a tejcsárdát látná bennem :lol: .

Eddig amúgy minden zökkenőmentes :D . Botond kicsit szeleburdi, főleg ha jön vki és a babát nézné, akkor látom rajta, hogy fel akarja hívni magára a figyelmet. Ezért én ilyenkor mindig vele foglalkozom, meg igyekszem csitítani az embereket, mert szegénynek sztem a töke kivan az "Örülsz a kistesónak? Hogy hívják a testvérkédet? Ugye milyen cuki a baba?" kérdésektől . Én ilyenkor még direkt produkáltatom is egy kicsit, hagy legyen a középpontban, mert nem akarom, hogy rosszul érezze magát emiatt, Andor meg úgyis nagy kegyesen carik rá, hogy hány olvadozó tekintet szegeződik rá egy körben :lol: .
Ha nincs vendég akkor nagyon drága, semmi gond vele: ha megkérem segít, de amúgy nem "kotnyeleskedik", nem cseszteti a kicsit, csak odaszalad néha, megsimizi, köszön, beszélget neki, aztán megy tovább a dolgára ;) . Sose vadul, nem erőszakoskodik, szóval tényleg tündérien viselkedik vele (sztem nagyon sokat számít, hogy a közvetlen környezetünkben mostanában több baba is született és már náluk megtanulta, hogy milyen egy baba, és mit szabad vele. Így nem volt neki újdonság ).
Szóval Botondról csak szuperlatívuszokban tudok beszélni :D . Persze most is becsúszik egy-két hiszti, meg ellenkezés, de az nem Andor miatt, hanem a dackorszak miatt, ahogy eddig. Igyekszünk az ő szempontjából nem nagy feneket keríteni Andor érkezésének, hogy neki is természetes legyen, hogy ittvan, és marad is, de amúgy forog tovább a családi gépezet ;) .

Na, persze Andorról is áradozhatok órákat, ha gondoljátok, bár leginkább csak az illatáról, puhaságáról, hangjáról...stb. tudnék áradozni :P :lol: .
A kis Mazsola olyan, amilyenről én eddig csak sci-fikben hallottam: eszik-alszik . Botond nekünk sosem volt ilyen, tök nyugis baba volt, de napközben cseszett aludni :twisted: . Andor viszont szunyál szépen, ha ébren van, akkor is bármit elnézeget (legalábbis úgy csinál ). Tök ügyesen eszik, gondot megint csak a tejcsárdáim okoznak (pl. ma délelőtt az egyik cicimet kicsit sebesre szívta, mert annyira kemény volt a cicim, hogy rosszul kapta be a bimbót ). 70 és 90 között evett eddig, egy ciciből, 3,5 óránként. Most fürcsi előtt nyomott egy eddigi rekord 110-et :D . A kaki is ügyesen megy neki, bár a pukikkal néha van gond, de egy nagyon pici hőmérőzésre egyből kilövi a sorozatot :lol: . Sírni emiatt sem szokott, csak látszik, hogy zaklatott lesz, meg nagyon tekereg, nem tud elaludni, vagy vadul keresi a cicit, pedg nem éhes. NA, ilyenkor tudjuk, hogy ki kell engedni a gőzt :lol: . Aztán elernyed, mint a (...rátok bízom a hasonlatot :lol: ), és szunyál, vagy nézelődik. Szóval egyelőre álombaba, és nagyon figyelünk a legapróbb jelzéseire is, mert nem akarjuk, hogy "elromoljon" :roll: . Bár bevallom, azt gondolom, hogy egy ilyen gáz terhesség, és szülés után, jár nekem egy álombaba :lol:... Neeem, csak viccelek, Istennek hála érte hogy ilyen, akármeddig tart is :) .

Ja, a császárról annyit, hogy az idő megszépítette az emlékeket :twisted: :lol: . A műtét alatt mondjuk Botondnál semmi gond nem volt, és nem is éreztem semmit, most viszont ahogy megkaptam az EDA-t, és lefektettek, egyből szarul lettem, mert ugye a fő probléma a légszomj volt, ami nálam nem csak szubjektíven állt fent, hogy "olyanmintha", hanem ténylegesen. Erre ők lefektettek hátra, nekem meg fél percen belül olyan légszomjam lett, hogy úgy éreztem, ott fulladok meg (nem értem, miből gondolták, hogy a bénítástól majd nem érzem :( ), és mondtam nekik, hogy nagyon rosszul vagyok, és el fogok ájulni, erre kedvesen közölték, hogy ez normális érzés, és csak izgatott vagyok . Aztán épp mért a vérnyomásmérő, és 70/40-es vérnyomás (!), és 180-as pulzus(!) után elhitték, hogy nem csak "izgul a kismama" :twisted: . Egyből kaptam vmit a vérnyomásomra, kicsit megdöntötték a műtőasztalt és belehúztak a kiemelésbe is. Kicsit meg is nyomta és vágta a dokim a baba homlokát, de nagyon minimálisan, csak egy picike karc az egész, mert ráadásul nem tudta ott vágni a méhem, ahol kellett volna...
Ja, a másik meg, hogy éles fájdalmat ugyan nem éreztem, de végig éreztem, hogy bennem turkálnak, húznak-vonnak...stb. nem volt vmi felemelő, bár örültem, hogy élek, és a baba is jól van. Egy nagyon lelkes anesztes volt bent, aki végig mondta, mi történik, de azért a "most kiveszik a méhét és kiteszik a hasára, hogy megvizsgálják, nincs-e rajta sérülés"-típusú mondatokra nem biztos, hogy igényt tartottam volna :twisted: :lol: .
Ráadásul most műtét után is durva fájdalmaim voltak, bár Ricsi esküszik rá, hogy Botonddal sokkal szarabbul voltam, és hogy most jobban viseltem. Háát, nemtom, lehet akkor még lelkesebb voltam, meg tényleg az idő szépít :lol: . De napról napra drasztikusan csökkent a fájdalom, és a szurira jelentősen enyhült mindig, szombatra már tök jól voltam, ma meg már semmi gyógyszert nem vettem be, alig érzek fájdalmat, mindent meg tudok csinálni ;) . És még csak 5 napja... Ez mondjuk kicsit para is, mert annyira ellazáskodom a fájdalommentesség miatt, hogy félő, nehogy ne gyógyuljak jól, vagy mittomén, szóval mindig fogadkozom, hogy többet pihenek... Csak olyan jó érzés végre magam lenni a testemben, és levegőt kapni, jókat aludni, enni....
Arról meg nem is beszélve, hogy végre itt ez a kis konyakmeggy, akibe simán olyan szerelmes vagyok, mint anno Botondba, és a világ legjobb érzése őket megcsókolgatni, megölelni, vagy csak tudni, hogy vannak :D:D:D.

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Dodi: de jó volt olvasni...na nem a csaszis részt.. :? hát ezekre a mondatokra én sem tartottam volna igéynt..de a lényeg hoyg gyógyulsz, Andor álombaba..szóval minde ok, csak vgyázz azért magadra, pihenj!!!

Most már én is nagyon babáznék...de még egy hetet várjon.!!! de amíg ennyit mozog, szerintem nem megyünk szülni... :shock:

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!


P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára futrinka33 2011.10.20 14:59-kor.

Kriszta

Dávid, Zézé, Csana, és Sára baba Anyája
futrinka33
 
 


Futrinka kitartas. az uh eredmenyek alapjan hoztak elorebb?
Mi jol, dalma rengereget mozog es 2-3 honap utan most nott a pocim kormerete nott 2-3 cmt. mondjuk most kixsit tobbet is kivanok enni.

KépKép
kaqk
 
 


kaqk, igen, nekem az volt a mérvadó, mert mensi nem nagyon volt a szopi miatt :lol:

Te hogy vagy?

Hozott babát a hidegfront?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára futrinka33 2011.10.20 14:59-kor.

Kriszta

Dávid, Zézé, Csana, és Sára baba Anyája
futrinka33
 
 


Futrinka: köszi jól. Betöltött 37. hét. :-) ezt vártam. :-)

Hidegfront...eddig még nem jött hír!! :D de még bármi lehet.

írd meg mi volt a dokinál!!! Hátha megfordul még!!!

Jóga..na ma én is ráveszem magam.:-)

KépKép
kaqk
 
 


Hozott babát: Carotta Mirája megszületett tegnap! :-)

KépKép
kaqk
 
 


Anyamci Milánja is megérkezett pénteken!!

KépKép
kaqk
 
 


.111
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára futrinka33 2011.10.20 14:58-kor.

Kriszta

Dávid, Zézé, Csana, és Sára baba Anyája
futrinka33
 
 


Sziasztok!

Szeptember 23an megszuletett Linda baba is .
Nagy gratula mindenkinek a babakhoz es kitartast a tobbieknek.
imolax
Abaliget
 
 


Sziasztok! Megszületett zsebbi kisbabája!

"11:06-kor kiszabadult Natasa :lol: 3320 g, 52 cm, 9/10 Apgar"

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Hú már nagyon a finisben van itt mindenki Kitartás lányok! Ne haragudjatok ha zavarok van egy fiam és egy lányom és az ő kis és nagyobbacska ruháit árulom. Az egészen picitól nagyobb méretig van ez meg az , bár tudom ilyenkor már nem nagyon vásárolgatunk de hátha mégis valami megtetszik.

Keressetek bizalommal vmiraeszter@gmail.com ha valaki szeretne valamit!

További szép napot nektek!

Vagyok itt is
http://www.facebook.com/media/set/?id=1 ... 5757892149

és itt is
https://picasaweb.google.com/1078773812 ... zeptember9

https://picasaweb.google.com/1078773812 ... jToltes369

https://picasaweb.google.com/1078773812 ... sOverallok

https://picasaweb.google.com/1078773812 ... oRuhakFius

https://picasaweb.google.com/1078773812 ... EladoRuhak

Üdvözlettel MEcsi

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Nagyon régóta nem voltam.

Gratulálok akinek azóta meglett a picurja :)

nekem még 5 hetem van elvileg, ekkora a pocak most :)
Kép

syngonium
 
 


syn
Átmentünk egy zárt topicba. Ha gondolod szólok, hogy vegyenek be téged is.
Szép a pocakod :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


mi 2012 januari babĂĄra kexultunk,de Gordon a 26.heten okt.14en megxuletett,800g ,34cm. Az orwosok xerint meg mindig nincs tul az eletwexelyen,de a fiam nagyon kuzd az eleteert. Gondoltam irok,h itt is wan meg egy oktoberi baba. :) Es igy ismeretlenul is,ha Ti is xoritanatok,imadkoznatok Erte,nagyon megkoxonom! Jo babazast mindenkinek!

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


fatamorgana
Én szorítok nektek. Kívánom,hogy mielőbb rendben legyen minden :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Fatamorgana!

Véletlenül olvastam bele most a topikba, mert az októberi csapat már átköltözött egy zárt csapatba, ha van kedved csatlakozhatnál oda.
Gratulálok a pici babához. Nekem is koraszülöttek voltak a babáim 33 hétre születtek. Úgyhogy gondolom, hogy most min mehetsz keresztül. Én nagyon szoritok nektek és nagyon sok erőt kivánok. Melyik kórházban van a baba? Ha van kedved irj én kiváncsi vagyok, hogy mi van a babátokkal.

Anita

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Sziasztok!
Ha valaki meg eszrevesz en is szretnek csatlakozni a zart topikhoz csak nem tudom hogyan kell. Koszonom
imolax
Abaliget
 
 


imolax.
Már jeleztem az illetékesnek aki ezt intézi. Hamarosan jelentkezik, felvesz majd titeket és majd tudtok csatlakozni.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Intéztem! :lol: :wink:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: