Új privát üzeneted érkezett!

Szifla:
Én egyszer sem jártam felkészítőre. Annánál sokat kellett benn feküdnöm a kórházban, pláne a vége felé, Bencénél pedig már tudtam, mi vár rám.
Ösztönösen jöttek a dolgok, tudtam, hogy nyomásnál szemet be kell csukni, fejet megemelni, de pl. ösztönösen tartottam a sahját lábamat, ösztönösen nyomtam. Ősösztön :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Zárt topic:
Itt a babán szeretnétek, vagy más oldalon?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

A zárt fórumot én is támogatom :-)
Szerintem Erpé, Mági, Judit fognak legközelebb gólyahírt hozni, már csak a sorrend a kérdés :-)

Witch-ről tudtok valamit?

Én is túl vagyok a heti körúton: CTG, fogorvos, védőnő, aneszteziológus. Hiába van elvileg lehetőség epidurálra, ha előre nem beszéljük meg, akkor zsákbamacska, hogy éppen ráér-e vagy bejön-e éjszaka, hajnalban, ha arra van szükség. Persze, ha 3 óra alatt megszülök, akkor nem lesz EDA, de erre első gyereknél kicsi az esély :-)

Szifla, biztos, hogy mindenkit más nyugtat meg, nekem nagyon jó érzés, hogy fájdalomcsillapításra biztosan lesz lehetőség. Ettől teljesen megnyugodtam.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 

 
 

Ági, szerintem maradjunk itt a babaneten zárt topikként.
Vagy miért kérdezed? Van más ötlet? Én tagja vagyok itt egy zárt topiknak, és tök jól működik.

Manni, és milyen fájdalomcsillapítást ajánlott az aneszteziológus?

Szifla, első gyereknél én jártam felkészítőkre (védőnősre, meg kórházira, meg hordozókendős oktatásra) és kismamajógára is. Na, azóta ez mission impossible, egyrészt időm sincs nagyon a gyerekek mellett, másrészt nagyon sok újat nem is tudnak mondani szerintem. De Samu születése előtt jók voltak ezek, sokat tanultam.

Megyek aludni, elfáradtam ma rendesen... Jó éjt!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Jó reggelt!

Szüléstörténet
Nagyon sokat lehet olvasni a neten. Ilyet is, olyat is...
Én úgy vagyok ezzel, hogy majd a MI aktuális helyzetünk eldönti, hogy hogyan fogunk szülni. Én bízom a kórházunkban dolgozó szülésznőkben, orvosokban :wink:

Vérnyomás
Én úgy tudom, hogy a 140 feletti már nem olyan jó, de az se, ha a saját megszokottadhoz képest hirtelen 30-40-nel megemelkedik...
Főleg, ha vizesedés is van mellette... (érdemes vizeletet ellenőriztetni-fehérje, meg labort-vérkép, májfunkció)

Mágnes
Hamarosan babázol? :wink:

Szifla
Szülésnél az a legjobb, ha az ott levő szülésznőre, orvosra hallgat az ember!
Nem kell bonyolítani! :wink:

Zárt
Szerintem itt... nekem pl. az anyatanya nagyon nem tetszik, ezért nem is mentem az októberiekkel oda... bonyolult és átláthatatalan... :?

Manni
Anesztes nincs ott a kórházban állandóan? :roll:
EDA-t külön intézni kell? Férjecskéd nem tud protekciót szerezni? :wink:

molly80
 
 


Sziasztok
Tegnap esti doki letudva. Zárt méhszáj, minden rendbe.
Jövő héten uhu meg vérvétel, 27-én első ctg!
Aneszteshez nekem is kell menni bemutatásra.
a.ibici te mikor mész első ctg-re?
Neked kell menni aneszteshez?

Rizsmike Csengének boldog szülinapoz!!

Felkészítőre én sose jártam, elsőnél nagyon fiatal voltam azt se tudtam létezik ilyen, ikreknél pedig császár volt egyértelműen ott is felesleges lett volna.
Molly neked befordultak a babáid, vagy legalább az egyik?

Zárt topikhoz én kibic vagyok elég későn csatlakoztam, ez a ti dőntésetek.

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 


Olyan jót aludtam, mint a terhességem alatt még egyszer sem :lol:

Zártat csak azért kérdeztem, mert a tanyán regisztrálva vagyok,ha oda akarnánk menni, akkor ott tudok újat létrehozni, de teljesen mindegy, hová megyünk, nekem a babanetes felület szimpibb, csak akkor még nem volt lehetőség itt zártat kérni.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Erpé! A kórházban lévő protoll szerint, attól még, hogy most negatív pl. a kenetvétel (ami holnap lesz), a 40. hétig még előjöhet, amikor már nem nézik, mivel egyszer már volt, hordozó vagyok, mint pl. egy herpesz esetében. :( és ez a baci nagyon csúnya dolgokat tud okozni egy kisbabánál sajnos, szóval inkább az antibika, mint valami nagyon rosssz.....

A zárt topicban én is benne vagyok, nem tudom mi a menete....

Nagyon kíváncsi vagyok a következő topic babára, én is minden reggel izgalommal nyitom meg a babanetet, háhta-hátha... :D

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Köszönjük a szülinapi köszöntést! :)

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Sziasztok!

Holnap én is letudom a dokit,tenyésztést.11-re kell mennem.

napsugáreperke!
Holnap tudom meg szerintem az első ctg idejét.Meg minden mást anesztest is akartam kérdezni.Van egy nem rég szült ismerősöm aki az uzsokiba szült és mondta,hogy ruha nem kell a babynek,mindent adnak csak majd a hazajövős kell.

zárt topikban én is benne vagyok csak az a kérésem egyszerű legyen használni,mert műszaki analfabéta vagyok :lol: :lol:

Tegnap voltam patikába megvettem a betéteket,eldobható bugyit,kenőcsöket.Már ez is meg van :shock: :shock:
Szombaton megyünk Vikinek a könyveiért 17000ft + a füzetek ez az augusztus szeptember anyagi csőd lesz :shock: :evil: :evil:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Erpé, epidurálról beszéltünk az anesztessel. Majd a szülésnél kiderül, hogy alakulnak időben a dolgok, mennyire zajlik gyorsan/lassan, de erre készülünk. Én félek a fájdalomtól és ha van rá lehetőség, inkább kihagyom az órákig tartó vajúdást. Ha lesz gátmetszés, akkor a varrásnál is hasznos az EDA. Nagyon bízom az orvosban, ahogy Molly is írta, majd a szülésnél eldől minden: EDA, beöntés, gátmetszés. Lélekben mindenre próbálok felkészülni, persze úgysem lehet…:-)

Molly, az orvos javasolta, hogy mindenképpen beszéljünk az anesztessel előre, az a biztos. Azért kell külön intézni, hogy ne legyen az, hogy éppen nem ér rá, majd csak 2 óra múlva tud jönni stb. Vagyis elvileg van anesztes, de a gyakorlatban nem működik olyan gördülékenyen a dolog. És hát boríték nélkül senki nem áll éjjel-nappal rendelkezésre, ezt is meg kellett beszélnünk.
A protekció kimerül annyiban, hogy ezt előre elintézte a férjem és szüléskor nem leszek kiszolgáltatva a körülményeknek. Mi az orvos miatt szülünk itt, a férjem nem itt dolgozik.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Az EDA lehetőségét én is kihasználom,azt gondolom.Vikinél is volt és a vajúdás felét végig nevettük a férjemmel és én voltam aki nyugtatta őt nem fordítva :lol: :lol: Jó persze az utolsó fél óra már annyira nem volt vicces,de azt gondolom nem mindegy :? :? :?

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk... jó volt... mosok... takarítok... pihengetek... visszarázódom...

Szifla: én anno, mikor akartam baldahint- most már nem, mert számomra unpraktikátlan és sosem úgy állt ahogy tetszett volna az ágy arányaihoz- szóval mikor szerettem volna, akkor nekem nem tetszettek a bolti/gyáriak- ezért varrtam... vegyél függöny anyagot és alul felül be kell szegni, a felsőrészt pedig még egyszer hajtsd be... ez akár kézzel is megoldható, ha nincs géped, mert a ráncolástól úgy sem fog látszódni a varrás...

Manni: ne félj! a félelem gátolja az oxitocin termelődést és ez lassítja a szülést... nyugi! én mondom- fájni fog, hogy betojsz, erre készülj- én erre készültem, már amennyire ezt el lehet képzelni... de aztán még se fájt annyira mint gondoltam...
a gátmetszés nem fáj, mivel fájás alatt vágnak... így azt meg se érzed... a varrásnál meg előbb úgy is adnak érzéstelenítőt, ami nem ér sokat, de akkor sztem már mindegy... :) akkor már ott lesz a baba :)
a gát varrás inkább utána érezhető a kövi napokban... (alváz mosás segít enyhíteni+gát kezelés a nővérektől, nagyon tuti a cucc, amivel befújják- egy pár órát segít, vagy az éjszakát ki lehet bírni vele)
viszont akkor meg fáj a szoptatás miatti méhösszehúzódás...
szóval kb- 2 napra- többedszer szülőknek vagy 3-4 napi fájdalom csillapító lenne szükséges.
én nem is tudom, hogy van e olyan, hogy valaki fájdalom nélkül megússza a szülést- mert a szopi alatt brutálul fáj a méh.
persze a csaszinál nem tudom hogy van ez, de akkor meg gondolom, hogy ott a varrás és az se kutya.

Ági: nem írtál sms-t így gondoltam még nincsen kint Soma :)

még én sem akarok szülni... de már érzem hogy vége...
a linea nigrámat én nem látom :(

ja lebarnultam a Balcsin, viszont mivel 3 napig bikiniben álltam a napon, derekamon a kezemmel (terhes póz), így a derekamon jó kis ujjnyomok körbe barnulva :)

Isten éltessen Rizsi!

zárt- felőlem mindegy... de én is inkább ide szavazok- láttam az anyatanyát, de ott nem sikerült a régiekkel maradnom, mert számomra is fura... :( vagy csak én vagyok béna...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Csengének, Nagyon Boldog Szülinapot!!!!


Konkri, :lol: :lol: :lol: ujjlenyomatos barnulás. :lol: :lol: :lol: Én meg ahogy ültem a gyerek mellett a homokozóban, víz parton, nekem a mellem alatt és a hasam feletti rész fehér. :lol: Ha ültem nem cinkes, de ahogy fölálltam... :lol: Meg tudod hol nem sültem le? A pocakom alján... :D
Örülök, hogy jól telt.

Molly, köszi, nagyon bevizesedtem. Ma kellett volna vizeletet néznie a védőnőnek, de nem tudtam menni, mert Bibunak hőemelkedése lett. :shock:

Jaj, azt hittem Szifla kérdezte a szüléseket. Bocsi Szifla... :oops: Lassan már nemcsak zokni agyam lesz, hanem lukas zokni-agyam.
:?

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Csak eszembe jutott, hogy tegnap voltam a szülésznővel találkozni és mondta, hogy a SOTE II-n már nem adnak se betétet, se pelenkát. Szóval mindent vinni kell. hálóinget is. Effektíve SEMMIT nem adnak sajnos. :roll:

Zárt topic jó ötlet.

Én úgy érzem, hogy nekem még nagyon messze van az idő, nem érzek semmit, mondjuk nem baj.

Tegnap felhívtam a háziorvost, hogy írjon ki (eddig szabin voltam) és mondtam, hogy szeretném még megszakítani a táppénzt 2 nap szabival, hogy ne vesszen el a cafeteriám (30 nap táppénz egyfolytában). Erre kikérte magának kiabálva, hogy ilyet nem lehet csinálni, orvosilag ez nem indokolható, mit képzelek. Hát nem szeretném elveszteni azt a 60 rugót...azt...
Anyám szerint fizetni kéne a háziorvosnak. Ti szoktatok pénzt adni neki? Én naív vagyok és ezt nem tudtam, most meg már csakazértsem :evil:

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Én annak csak örültem, hogy szopinál fájt a méh, legalább megúsztam a szurit, tudtam, hogy magától összehúzódik :wink:

Most sem készülök EDÁ-ra, mivel gyors szülésem lesz :wink: Tegnap kérdezte az uuh-s doki, hogy a másik két gyerkőc könnyen született-e, mondtam neki, hogy nagyon is, 2 óra alatt kinn voltak első fájástól. Mondta, hogy na ő is kipottyanós kategória lesz. ÁMEN! :lol:

Apa nálunk mostanra fogta fel a "most aztán tényleg mindjárt szülhetünk" dolgot. Azzal jött ma, hogy a feladatom a kint lévő gyerekek motyóinak összekészítése, és ugye tudom az S.O.S. telefonszámot, amin őt értesíteni tudom (nem lehet a sajátja nála).

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Zsófi:
Az az igazság, hogy én TB ellátásért csak egyetlen helyen fizetek orvosnak, és ez a nőgyógyászom. Azt valahogy más dolognak tartom, hiszen nem csak értem felel, hanem a babámért is, akiért bármit megteszek. Tudom, hogy pénz nélkül is ellát lelkiismerettel, de valahogy ez az a helyzet, amikor nem sajnálom , hogy szülés után megháljam, amiért vigyázott ránk. Ez valahogy olyan nekem, mintha "félig Isten" lenne, mégis csak egy életet segít a világra,és ez hatalmas dolog. :roll: :wink: Arról nem is beszélve, hogy akár karácsonyi vacsoráról rángatják el, akár hajnalban, akkor mennie kell. Nyilván ezt vállalja, de én akkor is hálás vagyok ezért.

A többi helyen nem fizetek, pláne, ha azt látom, hogy elvárnák. Eléggé dacos tudok lenni...:)Háziorvosnál sem fizettem még, ha nem írt ki valamiért, akkor kimentem az ajtón, és bemásztam az ablakon más ürüggyel..
Azért most a Te helyzeted más, mert pénz múlik rajta, de nem tudom elképzelni, hogy néz ki az ilyen helyzet, visszamégy, és borítékot csúsztatva azt kérded, nem gondolta-e meg magát? Szóval nem tudom ilyenkor ez hogyan is működik.. :roll:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Még mindig Zsófi: :)
Már Bencénél sem volt pelenka, emlékszem Annánál még napi 5 pelust kaptunk, de Bencénél már semmit.... :cry: Most bíztam benne, hogy megint lesz, beraktam 3 pelust, de akkor berakom az egész csomaggal..Köszi az infot!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Bruck, nem a nődokinak kell adnia valamilyen papírt. Mert akkor lehetne vele az adott naptól íratni a papírt és akkor Ő már ehhez nem tud még mit hozzátenni. :evil: Jó paraszt ez a házidoki. Én sose fizettem még házi dokinak. Most fogok váltani, neki sem fogok.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát paraszt a házidoki. Én szinte semmi TB-set nem használok, fogorvos és nőgyógyász magán, szemész ismerős, máshova meg szerencsére eddig nem kellett menni. Persze a házibanyához néha igen. :evil: De nem szeretem. A múltkor voltam nála a 30. hét körül valami papírért, én voltam az utolsó a rendelésen, nem sietett, de a hogy van? kérdés nem csúszott ki a száján. Remélem Sárika megszületik szept. 13-ig, akkor nem lesz gond a cafeteriával. Vagy elkezdem előbb a TGYÁS-t. :evil: Könyörögni nem fogok az tuti.
A nődokinak havonta 1x kell adnia papírt a veszélyeztetettségről, hogy a házi ki tudjon írni, legutóbb haskeményedést írt rá.

Mágnes!
Én is beszerzek még egy kis csomag pelust, eddig vártam, hogy hátha nem kell, és a nagy gazdaságosabbat vettem otthonra, de most kényszerülök egy kezelhető méretűt betenni. És kell popsitörlő is meg 2-3 textilpelus a szülésznő szerint.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Rizsmike Csengéjének nagyon boldog szülinapot!

Anyukáink nagyon eltűntek... :cry:
Pedig jó lenne róluk olvasni! Hogy telnek az első napok, hetek...

Napsugáreperke
Mindkét baba pillanatnyilag fejjel lefelé van. A legjobb helyzet :lol: :wink:
Nagyon gyúrok a spontán szülésre :wink:
Ha nem muszáj, nincs veszélyeztető tényező, akkor nem szeretnék császárt... majd az adott helyzet dönti el, hogy mi lesz...

Manni
És ha sürgős műtétre van szükség, akkor is csak x idő múlva ér oda az anesztes? Az úgy nem nagyon megnyugtató... :?
Vagy abban a kórházban csak boríték ellenében dolgoznak az anesztesek???? :roll: :roll: :roll: :evil: :evil: :evil:
Nálunk nincs boríték... itt nem lehet elfogadni... max. virág, vagy csokoládé...

Bruck
Azt azért ne felejtsd el, hogy a táppénzre kiírás rengeteg adminisztrációval jár és a háziorvosokat is ellenőrzik!!!!
Táppénzrevételnek is vannak szabályai!!!!
Nem mindig az orvos a bunkó!!!!!

molly80
 
 


Ki vagyok- nem érek a munka végére... ez elszomorít... mert én most már minden nap napra kész akarok lenni.. :(
a takarítást napolnom kell... és még a virágoskertre kell rágyúrnom úgy este felére...
de Fanni feje rohadt lent van.

Ági- én szurit is kaptam, de két napig így is fájt a szopi mint beszarás- volt hogy fél óra után letettem Martint, és mondtam neki, hogy bocs, kicsit várjunk most az evéssel, mert fél óra fájás egyhuzamban... :shock:

Molly: sztem Geminiék még bent lehetnek... Villőék meg még gondolom szoknak... ilyenkor még nincs meg az a stabil napirend... az evések se biztos hogy 3 óránként mennek. de aztán ki tudja... vannak indulástól pöc-röff babák :) akik mindent álom módon csinálnak :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Molly!

Tudom, hogy vannak szabályok, de ezt sokféle képpen el lehet mondani, pl nem ordítva a telefonban....

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Molly, itt sajnos ilyen a rendszer :-( Jobb lenne virággal vagy csokoládéval köszönetet mondani az orvosnak, de kétlem, hogy a következő pár évben ide eljutunk… Igen, a nőgyógyász, akihez járok, kertelés nélkül megmondta, hogy ha biztosra akarunk menni, akkor fizetni kell az anesztesnek. Így biztos, hogy ott lesz, akár éjszaka lesz, akár hétvége. Gondolom, Te is éltél Magyarországon Ausztria előtt és nem újdonság számodra, hogy működnek itt a dolgok :? Nekem se tetszik, de vagy elfogadom így, vagy rábízom magam a körülményekre. Az anesztesek időbeosztásáról és sürgős műtétekről nem volt szó, úgyhogy erre nem tudok válaszolni.

Pont ma mesélte egy barátnőm, hogy még terhesgondozáson mondta neki az orvos, hogy van lehetőség epidurálra, aztán amikor szükség lett volna rá, épp nem ért rá senki, nem tudták neki beadni, úgyhogy mondta az orvos, hogy tűrjön. Vajúdott kb. 15 órát. Én ezt szeretném elkerülni.

Sti, szerintem Szifla kérdezte a szüléseket és ő írta, hogy ezért (is) kellene a zárt topic. Csak utána én is írtam ezzel kapcsolatban.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Konkri:
Hú, én a szurit megúsztam így, hogy fájt. Az első éjszaka volt brutál, akkor kértem fájdalomcsillapítót, de utána jobb lett, és másodjára pl. már a vérzésem is hamarabb elmúlt.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Az utófájások nálam is nagyon brutálisak voltak. Az elsőnél még elment, a másodiknál a fejem is nagyon fájt közben, a harmadiknál meg volt, hogy hánytam is közben. Az remek, szopi közben, baba gyorsan a kosárba, futás a klotyóra. Azért most ettől is félek kicsit, mert ez minden szülés után egyre rosszabb.
De most azt vettem észre, hogy minden nap egyre könnyebben állok a szüléshez. Tudom, hogy rohadtul fog fájni,de már nem ragadok le itt,hanem csak az lebeg a szemem előtt, hogy nemsokára babázhatok. Már nagyon várom. És a gyerekek is, jóformán egész nap a kisbabáról beszélünk.
Ma megérkezett a babakocsi is, és hétvégére tervezzük átrendezni a hálószobát, hogy elférjen a babasarok.
Hát nem irigyellek benneteket a fizetős orvoslás miatt. Itt szerencsére nem is szabad. Én állami dokihoz járok és jobb a rendelője, mint még otthon a méreg drága magánorvosomnak. Múlthéten voltunk a kórházban is, ahol mindenféle vizsgálat nélkül azt mondták, hogy ha nincs panaszom, két héttel a terminus előtt menjek bejelentkezni. Hát ott is csak a dekoráció és az információs rendszer annyiba kerülhetett, hogy abból kijönne pár magyar kórház teljes felújítása. Eszméletlen különbségek, én még szokom őket.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Manni
Dolgoztam több éven keresztül Mo-i kórházban, intenziv osztályon. Ott nem volt jellemző, hogy paraszolvenciát kapjunk, akár mi, akár az orvosok... és mégis maximálisn elláttuk a betegeket...
Vannak egyes területek, ahol nagyon kiéleződött a hálapénzes rendszer :evil: :evil: :evil: :evil:
És ez főleg a szülészet és főleg Budapest... vidéken egy kicsit emberibb a helyzet...
(anesztes doktor műtét közben is ki tud lépni a műtőből, annyi időre, hogy beszúrjon pl. egy EDA kanült...)

molly80
 
 


Judit
Ugye?

És érdekes... akik orvosok, ápolók átjönnek ide dolgozni, belerázódnak ebbe a rendszerbe... Nem alapvetően a személyek hibája a hálapénz-rendszer...

molly80
 
 


Már írtam a múltkor, hogy egy dok műsorban láttam, hogy rezidens doki a túlórával együtt hazavisz 110-120 körül és azt mondta, hogy ez később se lesz hóóó de sokkal több...
én sajnálom azokat a munkaköröket, ahol az ember ha megfeszül is köti a bértábla...
és elhiszem, hogy ebbe bele lehet fásulni. én személy szerint el tudom fogadni a hálapénz létét... az más kérdés, hogy ha elvárás...
a boltos is elfogad borravalót... máshol ez sincs...
én el tudom fogadni a külföldi rendszert is...
el tudom fogadni azt is ha valaki külföldre megy dolgozni, de azt is hogy aki állami pénzből tanult az ne mehessen...
mindennek van pro és kontra oldala... ok-okozat...
igazándiból mióta gyerekeim vannak azóta a világ dolgaiban is elég elfogadó lettem...
ez van...
egy másik bolygón gondolom ezek nem lennénk kérdéses dolgok... :)
rájöttem, hogy ha az ember elfogadóbb a világgal, akkor sokkal boldogabb lehet. legalább is én így gondolom. kevesebbet lázongok, kevesebb dühöngés, több boldogság :) én így gondolom :)

Judit: na pont ezen gondolkodtam- hogy okés hogy szülök, de 3. (te 4.)- lehet hogy ami utána jön, mármint a szülés után... azok a fájdalmak rosszabbak lesznek... most hogy így belegondoltam, fejben már itt is vannak azok az érzések...
én konkrétan úgy érzem az első két-három napi szopi közben, mintha a gyerek a tejjel együtt szívná össze a méhem és közben még a szemem is kiszívja és kiesik :lol: :lol: :lol: és akkor ez nem csak egy kis pár perces izé, mint egy fájás, hanem ameddig szív addig f@sza :lol: :lol: :lol: de jó hogy most elröhögök rajta- csak majd akkor meg pislogok, mint a lukinyúl.
ja Ági- nekem úgy adták a szurit, hogy már szülés után megkaptam- popóba, fini volt... Apával még vártuk a két óránkat a pihenőbe, én meg már frankón fájtam, de akkor legalább ciklikusan... és ráadásul ezek a fini fájások jöttek utána is, úgy hogy pihenni is így kellett... na aztán mikor meg megérkezett Martin... onnantól meg még durvább volt.
Elsőnél még elment- akkor a szobatársam szólt, hogy vigyázzak, fájni fog... az könnyű volt. de a második az brutális. így készülök lélekben, hogy harmadik meg még durvább lesz.

Judit: készülj úgy, hogy álom szülésed lesz! én így tervezem enyémet... rövid lesz és így tűrhető.
nekem egyébként mind két esetben rásegített picit a doki, hogy kézzel picit eltolta a méhszájat- mondjuk Martinnál muszáj volt, mert a feje annyira ott volt, hogy a víz se folyt el tőle.
szóval nyugiba legyél és akkor tuti sokkal jobb lesz minden! fájdalom mentes szülés nincs- bár én erre gyúrok most :) viszont gyors lehet! és 4-re meg van rá az esélyed! ha akár elsőre is lehet gyors... sokunknak sikerült...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Molly, ahogy az előbb is írtam, én se örülök annak, hogy így működnek a dolgok :-( És tudom, hogy sok olyan orvos és kórház van, ahol para nélkül is maximálisan és lelkiismeretesen dolgozik az egészségügyi személyzet (arról egy külön topicot lehetne nyitni, hogy aki nem fogad el hálapénzt és nincs magánrendelése, az hogy finanszírozza az életét)

Sajnos nem mi fogjuk megváltoztatni a rendszert, itt ilyen áron van EDA - és ahogy írtad Budapesten a legtöbb helyen ez van :-(

Örüljetek neki, hogy Ti (ha jól emlékszem, hárman éltek Ausztriában a fórumozók közül) ebből kimaradtok. Ez szerintem olyan megalázó az orvosnak is, a betegnek is, én tényleg nagyon utálom ezt a mutyizást.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok, megjöttünk mi is!

Zárt topik szerintem is maradjon a babaneten.

Én tökre nem emlékszem, hogy ennyire fájt volna a szoptatás az elején. :? Sőt, a szülési fájdalmakra sem. EDA nélkül is végigröhögtem a napot a férjemmel, tök nagy élmény volt az egész. A dokim meg is jegyezte, hogy fakír vagyok. :roll: Hát amiket írtok, most kíváncsi vagyok a másodikra. Szerintem nagyon sokat számít a hozzáállás. Annak idején semmitől sem féltem, csak a komplikációktól, de azokra nem gondoltam (annyit :)), hanem tök izgatottan, kíváncsian vártam a szülést, és gyakorlatilag egész nap magamat figyeltem, hogy hol tartunk, mennyi lehet még, mi jön ezután,... Fölöslegesnek tartottam előre félni olyantól, ami nem is biztos, hogy rossz.
Ezt olvasgattam előtte, nagyon sokat segített a felkészülésben:
http://www.maternet.hu/Tanfolyam/4Asz%C ... fault.aspx (bal oldalon vannak a címszavak)

Nekem a dokim adhat be EDA-t, ha jól tudom. De én egyáltalán nem tervezem. Ha nagyon nem tágulnék, akkor rá tudnak majd beszélni talán, mert olyankor csodákat művel állítólag.

Molly, drukkolok, hogy így maradjanak a babák, és sima szülésed lehessen! ;)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Zsó- elsőnél feledhető a szopi összehúzó hatása... :)
látod megint egyformán gondolkodunk... nem kell félni, fáji fog :) oszt lesz majd valami :)

most hívtam a szülésznőmet- jövő hét vasárnap már én is megyek nst-re :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri
Egyik barátnőm Bp-i menő kórházban aneszt-intenzives rezidens, ügyel ott a sűrgősségi osztályon is... havi 240-260 órákat dolgozik!!!!
Ne menjen külföldre... akkor vonatkozzon ez mindenkire! Ne csak az orvosokat, az egészségügyiseket emeljék ki. Meg teremtsenek olyan körülményeket...
Ma meg már nem muszáj Mo-n tanulni. Soproni ismerősök mesélték, hogy ott pl. a középiskolásoknak már a bécsi egyetemet ajánlják! :wink:

Manni
Tudod, beszélgetünk... :wink:
Nem minden orvos tud magánrendelést nyitni... Milyen rendelése lenne egy aneszt-intenzívesnek? Vagy egy patológusnak? Belgyógyászoknak se sűrűn van magánrendelésük... leginkább a szülészekre jellemző ez... :?

molly80
 
 



Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Molly, persze, hogy beszélgetünk :wink:
Igen patológus nem ez a kategória...És vannak még területek bőven, ahol nem lehet magánrendelést nyitni.
Viszont - és ez lehet, hogy főleg Bp-en van így- egyre több magánkórház van, ahol kardiológus, endokrinológus, szemész, bőrgyógyász, fogorvos, urológus, reumatológus stb. rendel. Egynapos sebészeti beavatkozást is végeznek több ilyen magán helyen és ott van anesztes is :wink:
Bár tényleg nem ez a jellemző és a szülészek sokan vannak, az biztos.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Hálapénz:
Én úgy gondolom, hogy,ahogy a nevében is benne van, ennek hálám jeléül kellene szolgálnia. Amíg ez így van, és amíg én dönthetem el, kinek és miért vagyok hálás,kivel szemben vagyok nagyon elégedett, addig szívesen adok. Egészen eddig és nem tovább. Abban a pillanatban viszont, ahogy éreztetik velem, hogy ez kötelességem lenne, vagy esetleg így szokás,vagy kaphatnék más bánásmódot is, máris elzárkózom a dolog elől, attól fogva már nem az én hálámról van szó, hanem az ő követeléseiről. Szerencsére kevés ilyen orvossal találkoztam, talán szerencsém volt, talán körültekintő voltam, amikor orvoshoz jelentkeztem, vagy orvost választottam. Nem tudom, de tény, keveset keresnek, és maximálisan megértem őket, amiért inkább máshol próbálnak szerencsét. Felháborító, hogy vissza akarják fizettetni az állami finanszírozott diplomások tandíját,ha külföldre mennek. Akkor fizessen az ács, a bádogos, a műszerész, a nyelvtanár, és még sorolhatnám ki, aki külföldre megy, mert nagyrészt ők is államilag támogatott pénzen szerezték meg a végzettségüket.

Én is keveset keresek,mint pedagógus. Örülök, és boldog vagyok, ha év végén akár egy csokor virágot is kapok,annak jelélül, hogy valaki értékeli a munkámat, de sosem tartom a markom, hogy csókolom, felszeleteltem Pistikének a húst az ebédlőben, ez plusz szolgáltatás... Nem is tehetném, mert engem azonnal kirúgnának. :roll: Ezt kellene az eü-ben is szabályozni valahogyan, de Mo. még nem érett meg erre. Amíg ilyen fizetések vannak, addig semmi képpen :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Na, basszus lefagyott a gép!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Majd holnap!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Molly- mint írtam én elfogadó vagyok minden oldalról és meg tudok érteni minden álláspontot, mivel semmi sem fehér és fekete... ok-okozat... egy új bolygó...

én a felsőoktatásban dolgoztam- tudom mi megy ott a pénzekkel... tudom hogy egy félév mibe kerül az államnak és tudom azt hogy sok emberre mennyi pénz megy pocsékba, azok, akik csak úgy lébecolnak, ilyen olyan módon áf-en tanulnak... na jó, oké, hogy ezzel meg tanároknak teremthetünk munkát... szóval akár bárminek lehet értelme... én elfogadom az összes álláspontot... megértek mindent, megértem, akinek nehéz... még tán a gerinctelenséget is el tudom fogadni... még talán a világválsággal is egyet tudok érteni... minden csak nézőpont kérdése... én próbálok megélni, próbálok boldogan élni... feleslegesen meg nem fogok idegeskedni, lázadozni... magamért, magunkért kiállok, ahogy épp gondolom- ki tudja, lehet hogy holnap már másként gondolnám... nekem csak az számít, hogy boldogok legyünk-nekem ebben van benne minden...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri, Te vagy ma a megtestesült világbéke :-)

Az biztos, hogy semmi nem fehér vagy fekete, sokkal árnyaltabbak ennél a dolgok, százféle nézőpontból meg lehet vitatni bármit.
A férjem szerint és szerintem is vérlázító az előre bemondott tarifa, de a nőgyógyász és a kórház adott, az anesztest nem választottuk, ez van :?

Mégiscsak az a legfontosabb, hogy egy (vagy kettő :wink: ) egészséges kisbaba növekszik a hasunkban és hamarosan megszületnek :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Ági- olvasom a bolgod, meg nézem hogy sokan írjátok, hogy már babáznátok... én meg nyomi módon még tartani akarom ezt az állapotot és valahogy nem is készítem a lelkem a babázásra...
én félek picit... nekem az az egy hét is úgy hiányzott Martinnal...
minden itt van rendben, csak még belül nem állok készen... pedig már a harmadik... talán ez a baj? hogy nem lesz több? talán az hogy az én babavárásom nem onnan indult, mint egyébként? talán az hogy kb. a 22. héttől vagyok boldog, nyugodt, fájdalom és félelem mentes...
vasalni akartam, de lehet megyek fürdeni, azt bőgök egyet... okát nem tudom, de talán helyre rázza a lelkem...
a múltkor néztem Fanni képeit és sírni kezdtem. ma megint néztem, de semmi... látom benne Martint, kicsit érzem a személyiségét is... de olyan furcsa... ő lesz az én kislányom... kb 30 hete tudom, hogy van... és annyi dolog miatt volt bennem küzdelem érte- először magammal, aztán a vérzés, aztán Apa, aztán a hülye kipottyanós érzés... most meg itt vagyunk a küszöbön és én még bent akarom tartani- miatta is, de azért is hogy még élvezzem ezt a nagyon ritka és vissza nem térő állapotot...
na megyek...
jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


konkri:
Érdekes dolog ez, amit írsz. Bencénél a terhesség végén teljesen befelé fordultam, és ugyanezt éreztem, hogy nem, még húzni akarom,nem akarok szülni. Nála meg voltam győződve arról,hogy utolsó terhességem lesz, és életem legszebb szakasza volt mindkét terhességem. Ki akartam élvezni minden pillanatát, és egyetlen nyűgöm sem volt vele, tényleg álomterhesség volt,nem akartam, hogy vége legyen. Szülés után hiányzott a pocak, a rugdosás. Annánál és Bencénél még azt gondoltam, egy baba érkezésével megáll az élet.

Most éppen azt gondolom, hogy most indul csak be igazán! :lol:
Tudom, hogy TÉNYLEG az utolsó lesz, de nem bánom, ha vége lesz a terhességemnek. Most nem olyan felhőtlen, mint volt előzőleg, volt min aggódni, és bár most tudom kiélvezni igazán, mégis, érzem, hogy lassan a fizikai határaimat súrolom.Sokat vagyok a nagyokkal egyedül, korlátoz a mozgásban a pocak, holott ma pl. két biciklit cipeltem fel a lépcsőn, és Bence elesett ,őt is fel kellett volna vennem, de nem ment. Ez bosszant. Én most a három gyerekkel lévő életet várom. A nagyokat, ahogy oviba mennek, és büszke lehetek rájuk, és látom magam előtt, hogy közben milyen jó lesz, hogy, amíg ők oviznak, én babázom, aztán délután ők is bekapcsolódnak. Tudom, hogy nem lesz sétagalopp, de én a pörgést szeretem, és abban jócskán lesz részem a következő időszakban. Ovi szoktatás, Anna készül a suliba, itt lesz velem egy kis babaillatú motyó, szóval nem fogok unatkozni, de alig várom már :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Olvasgatok, de az írásig nem mindig jutok el. Van egy eléggé erőszakos bébim, aki mindig kiköveteli a magáét :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Olyan jó dolog babázni! Én legalábbis nagyon élvezem :lol: :wink:

Kép

villo86
Mátészalka
 
 


Manni
Érdekes ez az anesztes dolog! :oops: :cry: :evil: :evil: :evil:
Örülök annak, hogy egy kisvárosban élek, hogy itt szültem. Itt nem okoz gondot ügyeleti időben sem az EDA.
Nálam, a magasvérnyomás miatt javasolt is volt...

Sti
Vérnyomásemelkedésre nagyon kell figyelni!!!! Nekem pár óra alatt a 140-ről majd 200-ra ment fel!!! És az már veszélyes volt rám is és Bubura is!!!!

Molly
Kelet-magyarországi középiskolákban is reklámozzák az osztrák egyetemeket, főiskolákat!

Tanulmányi költség visszafizetése vagy vonatkozik mindenkire, vagy senkire sem! Diszkriminatív egyes szakmacsoportok kiemelése!!!! :evil:

Hálapénz
Hagyják az én döntésemre, hogy adok-e, mennyit adok!
Mondjuk, én nem magánrendelésre jártam terhesség alatt. És általában a TB-s ellátásokat veszem igénybe.
A környékünkön nem annyira jellemző, hogy magánrendelések, magánkórházak lennének... nem érdemes, mert nincs fizetőképes kereslet... :?
Szerintem, Pesten és néhány nagyvárosban az a baj, hogy túl sok az orvos...

villo86
Mátészalka
 
 


Villő! Nagyon szép Bubu! Az eddig megosztott képeid alapján igazi kis kontakt baba, szeret rajtad, melletted pihenni.... :D

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Sziasztok!

Szifla:én a Margitba bementem a vége felé a szülésfelkészítőre,meg a babaápolási előadásra,nézd meg a leírásukban,ott van,hogy minden hónapban hogy vannak az időpontok.Nekem jó volt akkor,megmutogatták a szülőszobát,meg hasznos infókat.Nekem az egész egy (így utólag) "kellemes élményként" él,leszámítva az utolsó fél órát,na akkor azt hittem,meghalok... :)

Nekem a dokim adja az EDA-t,és én kérem is,mert rövidíti a szülést.Nekem a magzatvíztől számítva 8 óra volt,de abból csak a tóló (utcsó fél óra) volt az igazán kemény.Az EDA nem szünteti meg a fájdalmat,azt nem is lehet,csak tompítja.Én örültem neki!
A méhem visszahúzódása sem volt túl vészes,kiváncsi vagyok most,hogy mondjátok,ez második,harmadik babánál durvul.

Én sem szeretném még,ha vége lenne,bár Lilivel nem volt ennyi "nyűgöm",de élvezem azért minden percét,nem tudom,lesz-e még egy babánk.Nehezebb,mert ugye van egy örökmozgóm mellette,de ez a világ legjobb dolga!!!!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Jó reggelt!

Valami front vagy tényleg hőség jön, mert fáj a hasam alja és bár nem vagyok érzékeny, de e terhesség kihozta belőlem...

Felszívom magam, aztán megyünk a fiúkkal ügyeket intézni, aztán haza egy gyors lazanyát-lazanyanyát bedobok a sütőbe... aztán mostohanyámmal vissza a dokihoz... és délután kitakarítás... meg még vasalni is kéne...
meg még a férjemnek se fejeztem be a minden tudó füzetet a családi infókkal :)
ja és még elgondolkodtam, hogy lehet e már őszirózsát kapni és kéne ülteti :)

Ági- köszi! én is nagyon várom a 3 gyerekes létet,mert amíg nincs itt igazán Fanni, addig nem vagyok nyugodt- tudod a szlogenem- még nincs itthon minden gyerekem :) de már érzem hogy köztünk van, csak szó szerint burokban.
azt hiszem tudom mi a problémám- hogy nem tudom magam sokszor csak rá hangolni...
ahogy Bencéről is írtad- nekem Martin a kis önálló... néztük őt a strandon is Apával... jött ment... de a legszebb pillanat az volt, mikor Marcell kifeküdt a homokra (homokos részen voltunk, így meleg volt a víz is, tapicskáltak, építettünk és közvetlen a víz mellett voltunk, nem kint a parton) hogy fázik, Martin meg kiment hozzá és mellé bújt- mi meg álltunk a vízben Apával és néztük őket- ott hagytak vagy 30m-re...

na megyünk!
szép napot mindenkinek!

Sissy: lehet/szabad már valamit tudni a nevetekről? :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Én a második és a harmadik után is úgy gondoltam, hogy nem lesz több gyerekünk, el is ajándékoztam az összes babaholmit. Aztán valami mégis mindig megváltozott, egyik pillanatról a másikra, és szerencsére a férjemet sem kellett győzködni, neki is természetes volt. Abban is szerencsém volt, hogy a harmadikra két hónapot kellett csak várni, most a negyedik rögtön "összejött". Most már szerintem a szervezetem hozzá szokott, hogy kb. ennyi időnként teherbe esem, és a hormonjaim már jeleztek, hogy kérem a következőt... Nekem most azt volt nehéz feldolgozni, hogy mindenki hülyének nézett, hogy négy gyereket vállalunk, és ennek persze hangot is adtak páran. Próbáltak finoman rákérdezgetni, hogy véletlen volt-e. Hát én büszke vagyok rá, hogy nem és mindegyik gyerekünk tervezett volt, és nem győzők hálát adni, hogy nem kellett évekig várnunk. Persze most úgy gondolom, hogy nem lesz ötödik, de már csak mosolygok magamon, hogy mondtam már ilyet.
Egyébként Konkri teljesen a szívemből szóltál, mert én is úgy érzem, hogy nincs még itthon az összes gyerekem...

Most éjszaka megint három órán át fájdogáltam, de aztán elmúlt. Tegnap délutántól olyan erős húzós-fájós volt a hasam alja, hogy nem tudtam kiegyenesedni. Annyira lent fejecskézik Viktor baba, hogy nem is értem, hogy nem esett még ki.
Egyébként én is álom szülésre készülök, és gyorsra... Annak ellenére, hogy nagyon várom már, mindig kitalálok valamit, amit még a baba előtt meg kéne csinálnom.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Judit:
Minket már a harmadiknál is hülyének néztek, folyamatosan hallgatom, hogy nagyon bátrak vagyunk, meg a kolléganőm pl. átölelt, hogy olyan büszke rám..Kérdeztem, hogy miért? Hát ,mert dönthettünk volna másként is, és megtartjuk a babát...Tény, hogy nem tervezett volt, de eszünkbe sem jutott , hogy ne tartanánk meg, bármennyire is rosszul álltunk anyagilag akkor.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


na ezt én is megkaptam... legelőször a férjemtől...
de szerintem egy idő után az embernek természetes, hogy hány fővel kell számolni és mivel mi ebben élnünk, hogy 3-4 gyerek így ez lesz a normális.
egy ikres anyuka mondta, mikor kérdezték tőle, hogy mennyire nehéz- hogy neki ez a természetes, hogy kettő van... ők ezt kapták alapcsomagban.
én éreztem, hogy van még egy gyerekem...

a múltkor Marcell olyan aranyos volt, mondta a férjemnek, hogy mutassa meg, hogy hogy kell az ajtón a gyerekzárat működtetni, mert ha lesz felesége és gyereke, akkor tudja, hogy működik... :) és azt mondta, hogy 3 gyereket szeretne.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


A zárt fórum ügye hogy áll?

Hú én nagyon bevizesedtem reggelre, fáj a lábfejem is, a kezemet is alig bírom ökölbe szorítani. Vérnyomás elvileg rendben, de csak csuklómérőnk van, az meg állítólag nem sokat ér.. :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: