Új privát üzeneted érkezett!

ZafÍr, köszi, muszáj volt beújítani a vonalzókkal. :)

Rekuja, de van kanapé, ott egy ember elalszik, ha kell. De mondjuk mi régen is csináltunk olyat a férjemmel, hogy kiköltöztünk a nappaliba, megágyaztunk, lefeküdtünk és kint aludtunk. :) TV miatt volt, de jó volt :) Így ez nem lesz újdonság, max. most a várandósság... De majd ha nyomorgok, lejövök.

Szerintem is várj egy kicsit a vasalással, bár őszintén, én sokkal lazább vagyok most Macival... Persze mostam, vasaltunk Anyummal, de nem kapok szívrohamot a steril körülmények kapcsán... Második baba és most már van annyi tapasztalat.... :roll:

Ma Dóri megkapta az MMR-t, várom majd a következményeket.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


"november 1-től változik az ambuláns szülésre vonatkozó jogszabály" Erről hallottatok valamit? Elvileg nem kellene bent lenni 4-5 napot, ha mindenkivel minden oké :roll:.
http://divany.hu/poronty/2012/09/29/szuleteshaz/

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Nyuszuli, hááát, nem értek én a homeos szerekhez, leginkább azoknak a használatát ismerem, amit már mi is alkalmaztunk, na meg egy-kettőt még, de hát a szakértéstől messze van! Hogy milyen szerek kellenek a szülés felkészítéséhez és a szülés alatt , azt majd összeírom, és kiteszem ide is.
Örülök, hogy jól vagytok Ti is!

Bobek, herpeszed? Bútort összerakni??? hát én már lehajolni sem bírok:DD Bár tény, hogy kérem a munka hőse címet...kitakarítottam a hűtőt!!!:DD Kész lett a bútor? bepakoltál?
Szülésznő ügyben Rekujával értek egyet, meg azzal, hogy nem valószínű, hogy emlékszik rád! szóval, nyugi!:DD

Zsuzskó, próbálom nem agyonparázni a fiú-anya kérdést...de hát a fene tudja miért, olyan sokat jár ez a fejembe...mindegy..:D úgy lesz ahogy kell!:D
Kicsit irigykedem az elsősegély nyújtó tanfolyam miatt...én is akartam, de hát ez itt a világ vége...ide még a madár is három napi hideg élelemmel indul...úgyhogy, néztek rám, mint az UFÓ-ra, hogy mit is akarok én?? na, szép...Borsod megye...

Zafír, Rekuja, nem tudok hozzá szólni a lombik kérdéshez, csak csodálni a kitartásotokat meg a lelki erőtöket! Bár elgondolkodva annak azon a mondaton, hogy egy nő két dologért képes megtenni mindent, hogy legyen gyereke, meg hogy ne...lehet én is nekifutottam volna többször is, bár el se tudom képzelni mekkora lelki és fizikális teher lehet egy ilyen tortúra! Szóval, emelem a kalapom előttetek!

Már napok óta akarom kérdezni, hogy nektek is melegetek van?
Én éjjel takaró nélkül, fehérneműben alszom, mert borzasztóan melegem van! Kint az utcán is rövidújjúba járok még (mások szerint) hűvös idő esetén is, mert azt érzem, hogy olyan melegem van, hogy meggyulladok!
Arra emlékszem, hogy a lányokkal is így voltam, sőt a szoptatás elején állandóan ömlött rólam a víz, ha szopizás volt...most is valami ilyenre számítok!

Holnap doki, 32hetes uh, vérvétel! Kedden jelentkezem! Szép hétvégét (még ami hátra van belőle) mindenkinek!

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 

 
 

Sziasztok!

Gemini, herpeszem már hegesedik. 1-2 napig féltem, hogy a szememre ment, mert szúrt a szemem, de már nem aggódom annyira. Elég ödémás az egész terület, de már nem fáj. Biztos sokat segítettek a kis bogyók, mert a méretéhez képest nagyon gyorsan gyógyul.
A bútor még mindig nincs kész, bár már csak az íróasztal van hátra, meg a pakolás. Azért már látni a végét.
Nekem is mindig melegem van mostanában, pedig általában fagyos vagyok.
Én majd kedden megyek dokihoz.

Rekuja, nem hallottam erről, de én nem mennék haza a szülés után pár órával. Szerintem ez tiszta hülyeség. Aztán majd jönnek vissza sorra a kismamák mentővel.
Szülésznővel az a baj, hogy az újnak azt mondtam, nem akarom a régit, mert a lányomnál miatta nem ért be sem a doki, sem ő. Szóval elég ciki lenne bármit is szólni. Ezért vagyok nagy dilemmában.

Most mennem kell, majd folytatom később.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan leírom, megszületett Gergő baba, Ronika fia. 31 hetes körül, 1760g és 42 cm. Én konkrétan elsírtam magam a képektől, olyan picuri,aranyos kismanó, azt mondják erős kisbaba, jól vannak mindketten.
Besokkoltam, majd jövök.
Szép, napos vasárnapot Nektek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Gemini: Köszi! Biztosan te is megtetted volna, hiszen valóban igaz az a mondat amit írtál. :D A lényeg mindig a cél, amit elérve, már csak egy különleges emlék az egész. :D Nekem nincsen melegem, bár én mindig is fázós típus voltam. Ma délelőtt is el kellett mennem zuhanyozni forró vízzel, mert fáztam.

Nyuszuli: Gratulálok Ronikának! Jó hamar érkezett a baba, de a lényeg az, hogy mindketten jól vannak. :D Remélem hamarosan mi is láthajuk a képeket.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Baromi lassan gyógyulok :( és már veszettül elegem van az egészből :evil:. Köhögőrohamok közben meg annyira feszít Mesó lent, félek, hogy kipottyan :oops:. Megértem, mert köhögésnél az összes rekeszizom-hasizom befeszül, szóval kb. olyan, mintha felüléseket csinálnék, csak még levegőt se veszek közben :oops:. Holnap doki, egy cseppet aggódok, hogy mi a helyzet odabent :roll:. Még bent kéne maradnia azért 6 hétig :roll:.

Bobek Pár órával szülés után én se mennék haza, de az 5 nap bent létet nem érzem minden esetben igazán indokoltnak :roll:. Valahogy azt tartanám normálisnak, ha ilyenkor hazamész mondjuk 48 óra múlva, és utána mondjuk 1 héten belül 3x megnézi a gyereket a gyerekorvos, meg egy szoptatási tanácsadó vagy ilyesmi :roll:. Érted, hogy nem kilökjük a kórházból, azt csá, de csak azért bent feküdni hogy kétnaponta ránézzenek, tök felesleges :roll:. Főleg, az olyan kórházakban, ahol a gyerektérbe bemehetnek a látogatók :roll:. Én itthon jó steril körülményeket csinálok, de ott a szomszéd egész családja a bébim mellett vacsorázik :roll:. Arról nem is beszélve, hogy sztem olcsóbb a gyerekorvost finanszírozni, mint a kórházi férőhelyet :roll:.
Lehet, most olyan gyorsan szülsz, hogy egyik szülésznőt se lesz időd elérni, és akkor meg tök mindegy, melyiket választod :wink:.

Gemini Sztem aki lombikra megy, az már megszokta, hogy ez kell a gyerekhez. Én legalábbis nem érzem ettől hősnek magam, nekem ez a „természetes” fogantatási folyamat :roll:. És igen, én is hiszem, hogy két dologért tesz meg egy nő bármit :wink:.
Jaj, meleget ne is mond, folyton alulöltöztetem Szaffit, mert anyának melege van :oops:. Aztán mikor meglátom a játszón a többi gyereket gyorsan előkapok egy kardigánt neki :oops:. Még jó, hogy apja-vére és nem fázós :).

Nyuszika Bizti írtad, de elfelejtettem, mire is kellett MMR Dórinak?
Vasalásos kivárást megfogadom, jól megvan a kupac ruha a vasalóállványon, nem kér enni :D.

Zafír Nem olyan triviális EKG-ra menni Szaffival :roll:. Szóval nem, terhesség óta nem voltam. Januárban volt a lombik miatt, nekem meg marha jó szívem van (minden szempontból :lol:), úgyhogy emiatt sose paráztam, nálam ez csak nyűg kategória :roll:.

Kanapénk megérkezett, hát a fene se gondolta, hogy ennyire darabokban lesz :oops:. Apa nekiesett, aztán fél óra múlva áthívtuk apámat is, így ketten együtt majd 3 órán át szerelték :shock:. Viszont tényleg fel tudok állni róla :D. Szaffinak nagyon tetszik, bár ennek a csajnak minden nagyon tetszik :).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: Elhiszem. :cry: Nekem is volt januárban EKG, de ettől függetlenül mennem kellett a 11. héten és azt be is vezették a terheskiskönyvbe.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Újra itt.

Nyuszuli, kösz az infókat Ronikáról! Majd írd meg neki légyszi, hogy benézhetne ide is pár sorra, ha lesz ideje! Drukkolok, hogy minden rendben legyen velük! Azért nagyon pici az a babó. Bár manpság fél kilós babák is felnőhetnek, úgyhogy ahhoz képest hatalmas. Csak sajnálom, mert most sokáig bent kell majd lenniük a kórházban. Mármint a picúrnak.

Rekuja, hársfateát iszol? Kálciumot iszol? Nekem ezek segítettek, amikor a babavárás elején beteg voltam. Vettél Stodal szirupot, amit Gemini ajánlott?
Szülésznőkkel már lassan én is úgy vagyok, hogy majd lesz, aki lesz, de a ctg-knél jó, ha valaki időre vár, meg ha épp dömping van, jó, ha valaki csak miattam van bent. A régi szülésznőm ráadásul már nyugdíjas, úgyhogy csak néha jár be dolgozni. Mostmár biztos nem lesz olyan fáradt, mint a múltkor. Csak azért akarom mégis inkább őt egyébként, mert a másik olyan nagyon csendes, lágy hangú, és szerintem túlontúl alternatív. Nekem meg ez nem való. Hozzám egy nagyszájú, temperamentumos szülésznő való, aki észheztérít, ha elborul az agyam. :D :oops:

A két fiúszoba lassan kész. Már csak ki kéne porszívóznom őket. De majd csak holnap. Nagyfiamé nagyon vagány lett. Kell majd vennem neki új ágytakarót, meg hozzá egy-két díszpárnát, és szuper lesz.

Szép maradék vasárnapot!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


na kicsit itt:D

Bobek, hát ez szuper jó hír! De már ugye nem szeded a rhus-t? Ha hegesedik már használhatod a calendulát, az majd szépen rendbe rakja a szöveteket!

Zafír, persze, ha akartam volna és más út nem lett volna, biztosan vállalom, mert én is az a típus vagyok, hogy legalább megpróbálom, aztán ha nem sikerül, legalább nem tudom magam vádolni, hogy még csak meg sem próbáltam. Csak úgy belegondolok a tortúrába, a hormonokba, meg a kudarcokba...aztán újra felállni..na mindegy..szóval minden tiszteletem...tényleg!

Rekuja, nem jó ez az elhúzódó köhögés, ha nem szedsz antibiotikumot legalább valami tea nagyon jó lenne...
szerintem meg hősök vagytok és pont:D

ööö...mi az az MMR?


Bobek, én is még ágytakarót akarok a lányok szobájába, meg párnát...hát na...adjunk a részletekre:DD

mondjuk az bosszant, hogy már nem tudom kitapétázni a nagyszobát...de egye fene..majd tavasszal:D

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Rekuja: A hásfatea valóban nagyon hatásos.

Gemini, Bobek: Én már régóta keresek a hálószobánkba megfelelő ágytakarót, ami jó árban is van. Most Ikeás van, jól kezelhető, nem kell vasalni és magas fokon lehet mosni. De nem valami szép! :( Ha találtok olyan helyet, ahol jó ágytakarókat lehet venni, kérlek osszátok meg velem is. Előre is köszönöm!

Ma egyfolytában csak írok. Itt ülök a tévé előtt laptoppal az ölemben. Próbálok pihenni. Ma sokszor görcsöltem. Csajok nagyon nyugtalanok, sokat mocorognak és befeszítik magukat. A hasam is elég kemény. :cry: Ismét nehéz a pocakom és reggel óta megint nőhetett is, mert ismét véraláfutásos lett a hasam alja. Este összekészítem a kórházi pakkot, mert most beparáztam. Drukkoljatok, hogy még nehogy megszülessenek. Szerintem minimum még 2 hét kellene nekik, hogy biztosan minden rendben legyen velük.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Húúú, Ronika!!! Gratulálok innen!!!!! Erősek vagytok, semmi gond nem lesz!!!!

Rekuja, MMR 15 hós kötelező oltás.

Zafír, semmi gond, szerintem nőnek.... Ugyanezt éltem át egy jó hétig, szerintem nem szüléssel kapcsolatos dolgokat érzel, hanem az, hogy nő a hasad, nálad rohamos tempóban és a tested nehezen követi le a változásokat. Innen a véraláfutás is. Ne izgulj, de persze ha tudsz, pihenj, ártani ezzel nem ártasz. De szerintem bőven húzod még, meg is lepődsz majd utólag meddig együtt maradtatok !!!!

Most ennyire futotta, ma is sokat melóztak a fiúk (Férjem, Apum), Anyummal mi meg Dóriztunk, főztünk, csillárokat mostunk. Készülünk az ágyba, pihenni..., Hmmmm.... Ágyba..... :) Nincs is :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


sziasztok:)

látom eljuutott a hír hozzátok. Igen2012.09.29-én hajnal 06.05-kor rakétaként érkezett a világra Bence Gergő fiam. Vezetek egy blogot róla de zárt így aki szeretné olvasni akkor adjon privibe emailt nekem és felveszem de freeblogos regi kell előbb hozzá ha nem lenne regizzetek előbb.

fertőzést kaptam mert nem tudtam hogy elkezdtem kinyílni én meg beleültem egy kád vízbe:( meg szexeltem is szóóval emiatt.

Kép

puszi ronika
tunderlala06
Budapest X. kerület
 
 


Ronika!!!! Köszönjük a személyes beköszönést és bemutatót is!!! Nagyon drága kisfiú Gergő, kemény legény, nem lesz semmi baj és tényleg jóóóó nagy lábon él :)
Te jól vagy? Hogy élted meg ezt a váratlan helyzetet? És a szülést?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Megjöttem a dokitól. Mesó meghaladta a 3 kg-t :shock: shock: :shock:. A doki 2x is lemérte a fejét, mert gyanúsan nagy értéket kapott :roll:. Elsőre is jól mérte :shock:. Le kell állnom a magnéziummal, és ha szerencsém van, 2-3 héten belül megszülöm, akkor még menni fog természetesen is :roll:. Hááááát… mondtam, hogy de én túl akarom hordani, jót röhögött rajtam, majd megjegyezte, hogy akkor viszont 68-as ruhát hozzak rögtön a kórházba :shock:. Kicsit sokkolt ez a 2-3 hét :shock:. Jövő szerdán megyek megint, azt mondta, látni akar a hivatalos 36. héten, utána meg minél gyakrabban :roll:. Persze Mesónak már a feje is alig fért be az uh képbe, így a 4d felvételen (automatikusan csinál) egy bal fül látszódott csak a a csajból :lol:. Mondta, hogy a punciát viszont sikerült befogni, de arról valahogy nem igényeltem fotót :lol:.
Nyuszuli, viszont csak 6000-t fizettem az uh-ért, szóval az 1000 Ft különbségért fölösleges az Istvánba menni, szerintem :roll:. Ja és kérdezte, hol akarok ctg-zni, mondtam hogy nincs időm az Istvánra, mire ő, hogy hát igen, sűrűn hallja, hogy 3-4 órát várnak sorba a ctg-re a kórházban :shock:. Szaffi mellett ez nálam nem alternatíva :roll:.
Megkerestem Szaffi papírjait, ő ennyi idősen fél kilóval könnyebb volt, pedig ő se volt kicsi baba ugye :roll:. Ja, és szülés előtt 1 héttel volt ekkora feje :shock:. PÁNIK!!!
Viszont a doki adott gyógyszert a köhögésre, mondta melyik homeopátiás köhögőst igyam (stodal vagy mi), meg írt fel algopyrint a fejfájásra (köhögéstől baromira fáj a fejem). Az viszont tény, hogy Mesót nem hatotta meg anya betegsége :roll: :lol:. Én ugye az elmúlt hónapban nem nagyon híztam, a gyerek meg 1 kg-t, + ilyenkor még ennyi vizet meg lepénynövekedést számolva lényegében fogytam :D. Kiszipolyoz a kis elefánt-bébim :lol:.

BobekHársfatea nevét mindig elfelejtem, mire elérek a gyógyszertárig, úgyhogy az nincs itthon :D. Kálciumot iszok is, meg már napi 1 liter felett van a tejfogyasztásom, abban is van kálcium bőven.
Szülésznőből nekem is temperamentumos kell, aki egy kicsit lecsillapítja a hisztimet :lol:. Mondjuk az jól esett, hogy a múltkori mondta, nem mindenki ugyanúgy éli meg a fájdalmat, a szülőszobán senkinek semmit nem kell szégyellnie :wink:.

Zafír Én a hétvégén minden egyes köhögő rohamnál azt hittem, megszülök :roll:. Pedig már tudom milyen az, és tényleg olyan volt :roll:. Szóval ha ezek után Mesó bent van, a te lánykáid is ellesznek még egy ideig anyában :wink:.
Has növekedés marhára fájhat, olyan menstruációs-görcs erősen. Szülési fájás fentről, középről indul (szegycsont) két oldalt végighalad és a méhszájban ér véget. Ha nem ér le végig, akkor jóslófájás (szülésfelkészítőn fogalmazták meg így, de tényleg ilyen érzés).

Nyuszika Ja hogy oltás! :) Azt hittem, valami vizsgálat :oops:. Na az oltások nevét sose bírtam megjegyezni, amilyen hülye vagyok, egyszer még rossz vakcinát is vittem magunkkal, még jó, hogy 20 perc alatt megjártam oda-vissza, apa meg addig játszott a rendelőben Szaffival :oops:.
Hogy megy a földön alvás?

Ronika Gratulálok! Kitartást és jó egészséget mindkettőtöknek!!!

Pénteken jön uncsitesóm ablakot pucolni meg nagytakarítani (hiába, egyetemista bármit megtesz egy kis pénzért :D). Aszem ő fogja Mesó ruhácskáit is kivasalni :roll:. Hétvégén össze kell raknunk a kiságyat is, most már a kórházi csomagot se halogathatom, nincs mese, szülni fogunk hamarosan :roll:. Jaj, csajok, ezt a gondolatot még szoknom kell :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hű, Rekuja! :) Mesó jó nagyra nőtt odabenn :)
A 6000-es uh-t tudom, de köszi, hogy szóltál! Még multkor mondta Móni. Viszont dokika kifejezetten az Istvánba akarta az időpontot, gondolom mert az "tisztán" 5, amott meg a nekem 6, de neki ki tudja.. :evil: de kihagyom az Istvánt, mert messze van..na meg nem mindegy, hogy Koszovóba megyünk -e, vagy a csilivili rendelőbe :D
2-3 hét? :shock: húúúúú..én mondjuk örülnék, mert már nagyon várom, de a jóslók azért nyugalomra intenek.. nem semmi, hogy tud az is fájni......
Köszi a privit, még nem volt időm írni rá..

Képzeljétek, 15 kilót híztam eddig :( comorúúúúúú comorúúúúú :( és még nincs vége :evil: :evil: :evil: :shock: :shock: :shock: :shock:
Lehet kéne csinálni a cukros diétát? :roll: mondjuk igazából már nem is érdekel, nekem már úgyis szívás lesz visszaváltozni, és már mindennél fontosabb a babácskám.. úgyhogy ha egy egész doboz Lindt golyót akar a kicsikém, hát megkapja :D:D:D:D:D

Zafír! Kitartást a fájdalmakhoz, egek, milyen lehet, nekem ez az egy kismanó is olyanokat tud kapálózni, feszengeni, hogy pislogok..hát még szinkronban :D

Zsuzskó hogy vagytok? Többiek? mindenki jól van? Nagyon (baba)esőre áll már az ég :) egy Októberi fórumon már dömping van :) valamiért úgy érzem, mi is októberiek leszünk.. de ha nem, az is nagyon jó lenne :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Ronika, örülök, hogy benéztél, és köszönjük a képet! Nagyon cuki a kisfiad, és egyáltalán nem olyan, mint a koraszülöttek. A lábacskája meg nem semmi!
Kitartást a kórházi időszakhoz és jó egészséget kívánok mindkettőtöknek, meg persze a nagyoknak is!
Ha tudsz, mesélj majd még!

Rekuja, 3 kiló???? Az nem semmi! Mekkora lesz ez a lány? :shock:
Bizony, ez a szülés téma engem is kezd sokkolni. Eddig nem zavart, nem is féltem, de egyre többször jut eszembe és valahogy nem tudok hozzászokni a gondolathoz. Bemenni, fáj..., meg még jobban fáj... aztán meg hirtelen ott lesz egy kis bébi... Hát nem is tudom. Még mindig olyan távolinak tűnik.
Egyébként meg írd fel egy papírra, és vegyél HÁRSFATEÁT! Igyad sok mézzel, meglátod szuper jó.

Sebike széttépi a hasamat, meg van vadulva...

Kész a két fiúszoba, nagyon jók lettek. Apa szerint Sebié a legjobb szoba a lakásban, mert abban alig van bútor. :? (még nincs bent a kiságy, csak egy szekrény, meg a pelenkázó komód) Mondtam neki, hogy egy üres lakásban kéne laknia, ahol nincs semmi. :twisted: Szerinte én telehordom bútorokkal a házat, úgyhogy már be sem lehet férni.
Férfiak... :twisted:

Holnap doki, majd írok.

Üdv nektek!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok!

Ronika! Tényleg nagyon szép Gergő és nagyon kis formás is! Kitartás nektek, biztos minden rendben lesz!

Rekuja, ne pánikolj, simán megszülöd, ha 4 kilós lesz, akkor is! Én egyébként nem értem, hogy miért mondják a dokik, ha a méretei alapján nagyobb, mint az átlag, hogy tuti hamarabb jön...szerintem ez ennyire nem egyszerű...vagy igen?
Írd már meg légyszi a múltkori meg a mostani bpd, ac, meg fl értékeit Mesónak.
Na, ennek örülök, hogy a dokid is a Stodalt javasolta! Tuti jó szer, csak arra figyelj, hogy kizárólag műanyag kanalálla vedd be, vagy én úgy szoktam, hogy a pici kávéspohárba öntök.

Nyuszuli, de hát Te egyébként is vékony alkat vagy, nem? az a 15 kiló nem sok, szerintem hamar le fog menni. ha meg kell valami a kis pulyának, hát kapja csak meg :P :P úgy van az jól:D


Bobek, örülök, hogy elégedett vagy a szobákkal:D A lakás az asszony dolga, az urad, meg csak keresse a pénzt (ahogy Rekuja mondta) hogy lehessen mit elkölteni:D Most történetesen bútorra:D

Voltam ma uh, 1950 grammnak mérte a doki, a méhszájam rendben, levette a kenetet, és majd csak a 38. héten akar látni (ha csak a kenetben nincs valami). Amire számítottam bejött, befektet a 38. betöltött héten. Nincs apelláta, azt mondta, halmozottan hátrányos helyzetűnek számítok:D mert, messze lakom, nincs autónk, 4. szülés, nagy baba...úgyhogy, ő akkor lesz nyugodt (na persze én is) ha a keze ügyében leszek! Ez van, a lányokkal is így volt, csak akkor Debrecenben szültem.

Most viszont szét akar robbani a fejem. Órám lett volna, de totál összeomlott az én gépem, ez meg a páromé, de ezen meg nem jó a hangszóró, nem tudok skype-olni... :twisted: :twisted: :twisted: komolyan mondom, sokszor nem tudom eldönteni,hogy a technika áldás, vagy átok...annyira ki vagyunk neki szolgáltatva...na mindegy..kidühöngtem magam!

Jó éjt, holnap várjuk Sebiről is a híreket!

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Gemini Na, persze, hogy fém kanállal vettem be :roll:. Holnap reggel már figyelek rá aszem :roll:. Ja, visszaolvastam, látom, te is pont a stodal-t ajánlottad. Marha rossz íze van :roll:. Kiírtam a szüléshez a bogyókat, megrendelem a gyógyszertárban, meg azt hiszem a málnalevél tea beszerzése is időszerű lassan :roll:.
Babád kb. akkora lesz akkor, mint Mesó :roll:.
A dokim nem azt mondta, hogy korábban fog jönni, csak hogy jó lenne, ha korábban jönne :roll:. Nem a súlya miatt aggódik, azt már Szaffinál is mondta, hogy nem érdekli, ha nehéz a baba, amíg nem a feje nagy :roll:. Úgy van vele, hogy bizonyos fejméret (orvosi protokol szerint a 100-as) már túl nagy kockázattal okozna maradandó károsodást az anyában hüvelyi szülésnél. Na ez meg nekem se tetszik :(. Pedig nagyon hüvelyi szülés párti vagyok, így nincs mese, Mesó kénytelen lesz még 100-as fejméret alatt kibújni :wink:
Adatok, először a 31w+0d, aztán / jellel a 34w+5d
BPD (fejátmérő) 82,6 / 93,5
HC (fejkörfogat) 299,3 / 323,5
AC (haskörfogat) 279,6 / 336,3
FL (combcsonthossz) 61,9 / 67,4
Súlybecslés 1970 g / 3035 g
32w+5d-nak felel meg / 36w+5d-nak felel meg
Befektetésnek én nem örülnék,de az adott körülmények között, meg hogy a legkisebb lánykád is már elég nagy, megértem, hogy te igen :wink:.

Bobek Hársfatea feljegyezve a homeos szülős bogyók mellé :wink:. Én a szüléstől nem tartok, majd ha elfolyt a magzatvíz jól beparázok :lol:. Inkább a tény, hogy most már tényleg ott vagyunk a finishben, valahogy fura :roll:.
Lakást én is „telepakolom bútorokkal”, aztán ő meg semmit sem talál meg, de persze még így is kevés a tároló és mért nem őrizgethetjük inkább meg ezeket a lomokat, na azt nem szabad kidobni, mert attól még,hogy elfüstölt a mikro, bizti jó lesz valamire :lol:.

nyuszuli Azért te a november eleji dátumoddal nyugodtan lehetsz októberi is :wink:. Szaffinál én jan 12-re voltam kiírva, jan 15-én szültem, és ezzel a fórumon az egyik utsó voltam :shock:.
Én 13 kg-nál tartok összesen, Szaffinál 16 volt a végső, szóval ne parázz. Aztán minden fogyás stb. nélkül „csak” 4 kg maradt rajtam, azt ha nagyon akartam volna azért nem nagy meló leadni :wink:.
Doki sztem nem a pénzre megy, de lehet, hogy az Istvánban az 5e-ből a Móninak is ad :wink:. Viszont azt pletykálták az Istenhegyin a múltkor (hallottam, ahogy cigizés közben az utcán beszél két nővér), hogy túl vannak terhelve géndiagnosztikával, és erre jönnek holmi apró kis terhes-rendelésre a népek :roll: :lol:. Jót röhögtem rajtuk, hogy no lám-lám, a biológus nem kap jattot, ha csak egy uh-ra megyek? :lol: :lol: Lehet, ezért akar minket folyton az Istvánba hívni?

Összepakoltam a kórházi csomagot. Oké, nem mindent, mert a pongyolámnak büdös szekrény-szaga van, azt még kimosom holnap. Csak tudnám, hogy fértem bele ebbe a táskába a múltkor?! Reggel óta nem vettem be magnéziumot, a hasam mint a beton, a lábaim meg mintha maratont futottam volna :oops:. Remek heteim lesznek :?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok

Ne haragudjatok, hogy bepofátlankodom...

zsuzsko78
Neked szerettem volna írni, hogy a kisfiammal nekem is volt terhességi cukorbetegségem, és én ittam a málnalevél teát. Igaz, csak a 37. héten kezdtem el, és napi egy csészével, de ez csak a saját magam megnyugtatásaképpen. Én megkérdeztem a dietetikusomat és azt mondta, hogy nyugodtan lehet inni, annak a CH tartalma minimális, amúgy édesítővel ittam.
Egyébként 37+6-ra megszületett a kisfiam, igaz 2. baba, de ha hiszitek ha nem másfél óra alatt jött a világra, én merem hinni, hogy a tea miatt. Ugyebár a cukrosoknál inkább fennáll a lehetőség arra, hogy esetleg nem nyílik a méhszáj, ezért császár, szerencsére nekem nem így lett. Ja és nem a tea miatt jött hamarabb a kisfiam.

Bocsi mégegyszer a belekottyért :D
sziasztok.

Kellemes babavárást és szép szülést, egészséges babákat kívánok :)

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Zsuzsko Én írtam a málnalevél teát, és nekem nem volt cukrom, de nem tudtam, hogy ezek közt van összefüggés :roll:. Mondjuk Szaffinál 3 hétig ittam napi 2 csészét, aztán mégis majd 20 órát vajúdtam és nem akart nyílni a méhszáj, de lehet, tea nélkül még több lett volna :lol:. Viszont én szeretem az ízét :roll:.
Én épp azért megyek ki 2-3 órát Szaffival, mert itthon ő is unatkozik, ergó „rombol” :oops:. Kint meg kirohangálhatja-ugrálhatja magát a levegőn. Mondjuk ma is nagyon szenvedtem, a közértben rám jött megint egy köhögő roham, ha nincs ott a barátnőm és nem foglalja le Szaffit amíg anya negyed órát ücsörög egy padon és fuldoklik, nemtom mit csinálok :oops:. Szaffi is ha egy nap elesik/töri magát, akkor aznap még vagy 3x valamit csinál, amitől kék-zöld lesz :evil:. Anya meg aggódik :oops:. És a legnagyobb eséseket mindig kb. 50 centis körzetemben produkálja, mint tegnap, mikor koppant a falon, a sütőn és a padlón is a feje, ahogy a hokedliről lezuhant, míg én a sütő előtt álltam, vagyis lényegében a bokámra esett, de az egész, mint egy lassított felvétel, mégse tudtam elkapni :oops:. Ilyenkor persze abszolút nem számít, hogy anya nem emelhet, ugye :roll:, gondolom nálad sem.
Danitól rendes, hogy végre odébb úszott :). Tiszta meglepő, nekem Szaffinál nem volt ilyen, hogy rossz helyen van, el se tudtam képzelni, de Mesó is csinálja, annyira idétlen, egyetlen mozdulat és minden vacak vagy hirtelen megjavul :shock:.
Adatok szerint akkor Dani most akkora, mint a kora szerinti átlagbaba? Ez azért reménykeltő :D
Néztem a számokat, hát, Mesó tényleg nagy fejű, nagy hasú, de kis rövid lábai lesznek, mint Szaffinak :lol:. Remek, megint hajthatom fel a gatyókat majd :lol:. Mindkettő apja-lánya :D.

Anyám ma megint kedves volt, mivel tegnap mondtam neki, hogy lehet, mégse hordom túl a dokim szerint, ezért most ő nem ér rá, mert akkor még a szülésem előtt ő egy csomó mindent meg akar csinálni, mint takarítás, stb :shock:. Mondtam, hogy jó, de most jól jönne napi 2-3 óra tehermentesítés, szülés után meg úgyis Loló 2 hétig itthon lesz, akkor majd ő nyugodtan bepótolhatja mindezt. Mintha direkt kiszúrnék vele, amiért megemlítettem, hogy nem bizti, hogy pont november 10-én fogok szülni :roll:. Ja és azt is felvetette, hogy ők még ide-oda akarnak utazni, szóval ha akkor szülök, akkor a nővéremet hívjam. Így megbeszéltem Anett barátnőmmel, hogy lehet, náluk lesz Szaffi, mert vele amúgy is sokat van együtt a csajszim.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Megvolt a dokijárás. Sebi jó nagy, utol akarja érni a ti babáitokat. :D Én is leírom az adatokat:
BPD:84 mm
HC:315 mm
AC 299 mm
FL: 66 mm
Súlybecslés:2322 gr, szülés várható ideje: 11.11. (Apukám szülinapja)
Mondom majd Sebinek, hogy ne akarjon versenyezni nála 2-3 héttel idősebbekkel. :D :D :D
Szóval minden ok, méhszáj zárt. 3 hét múlva kell újra mennem, akkor lesz a kenet, meg az első ctg.

Gemini, neked nem lesz ctg a 36. héttől? Azt írtad, csak 38 hetesen kell újra menned. Vagy a ctg a dokitól független?
Ne szomorkodj a befektetés miatt, legalább rápihensz egy kicsit a szülésre. Ott nem tudsz majd négykézláb felmosni, meg szőnyeget kefélni. :D :wink:

Rekuja, Anyukád nem semmi. Az enyémmel pont az a bajom, hogy túlkészüli a szüléseket. Meg akarjuk hívni őket az iskolai síszünet idejére Kolpingozni február elejére. Erre azt mondja, hogy az nem biztos, hogy jó, mert az öcsém felesége (nem a saját lánya!) január közepére van kiírva, és nem akar úgy utazgatni, hogy talán akkor szül. Mondtam neki, hogy az első gyereket is egy hónappal előbb szülte (állítólag ez náluk családi vonás, mert alacsonyak és vékonyak), de anyu mégis ezen aggódik. Pedig a sógornőm nem tart igényt anyu szolgálataira. Szóval Ő a másik véglet. Azért ez a véglet mégis jobban esik az ember lányának, ha szülésről van szó. Nem is értem, te hogy lettél ilyen gondoskodó, ha anyukád ennyire más. :shock:

Zsuzskó, megértelek, hogy ki vagy fáradva. Egy ilyen örök mozgó kisfiú mellett... Már el is felejtettem, mennyire szeretik kipakolni a popsitörlő kendőket. :twisted:

Nekem nagyon rossz éjszakám volt. Keményedett a hasam. Azt hittem, szülünk ma. Reggel mondtam is Apának, ő meg teljesen kivan, nehogy előbb szüljek. Tegnap bejelentette, hogy október 23-án 2 éjszakára Brüsszelbe kell utaznia hivatalos ügyben. :shock: Na, mondom, akkor biztos azidő alatt szülök. :? Persze nem ő tehet róla, utálja az ilyen külföldi utakat, amikor csak lehet mást küld maga helyett, de pont most nem mondhat nemet. Jó, a nővérem szívesen bejönne helyette a szülésre, de én Apát szeretném inkább. Úgyhogy Sebi, maradsz bent!

Ja, és felhívtam végre a régi szülésznőmet. Nagyon cuki volt, örült, és természetesen vállal. Azért a másiknak asszem szólnom kéne valahogy, hogy nem őt választom, hogy köztük ne legyen kellemetlenség. Ugye?

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Zsuzskó, apukád, vagy a férjed? Nekem a férjem utazik el. :(

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


sziasztok.

huuu lassan finish hangulat lesz pedig nemrég még arról írtunk ki mikor lett pozi:)

egérke jól van. már nincs gépen. 1600g. én benyulhatok hála simizni. a nővérkék szerint akkora hangja van:) cumit kellett adni neki úgy szipákolta:) ennek nagyon örülök mert akkor a szopóreflexe a helyén.

7-10 napot mondanak még itt a picen utána 2-3 hét hizlalda
tunderlala06
Budapest X. kerület
 
 


Jó reggelt,

Rekuja, hogy vagy? Nem olyan rossz az a stodal:DD én szeretem az ízét:D
Anyukádról annyit, hogy csak a fontossági sorrendet illetően vannak köztetek nézetbeli különbségek:DD Elég diplomatikusan fogalmaztam? :D :D

Köszi az adatokat. Igen, olyan forma-forma lesz Mesó meg Előd, legalább is most úgy tűnik. 31 hét 3 naposan a Bpd: 84 mm, Ac: 280mm , Fl: 61 mm.
Megnéztem a legkisebb lányom adatait . Nála 32 hét 5 naposan volt a BPD 87 mm, az AC meg talán 290..asszem. De 36. héten a BPD 90-es volt, és 3300-ra becsülték. már az Ac-re nem emlékszem. A vége 41. hét 4000 gramm, 56 cm.

Szerintem lesz Mesó is 4 kg.

Zsuzskó, Gyurka nem semmi:D zabálni való:D Bár nem tudom, hogy én nem fakadnék-e sírva, amikor meglátnám, hogy szétdobált mindent a gyerkőcöm. Most azt csinálom, hogy ha nagyon lusta vagyok, ami leesik a földre azt egy helyre rugdosom a lakásban, és aki először hazajön, majd összeszedi
8) 8) 8) Mekkora ötlet, ugye? :D :D :D

Bobek, Sebi jól beleúzott:D biztos jót tett a növekedésének a szekrényszerelés:DD
Kenetet nekem is vettek, jövőhéten kell telózni az eredmény miatt!
Ctg-re kell mennem, csak ide helyben, mert a kórház tőlünk másfél órára van, és inkább azt javasolta ide menjek, ha bármi van meg csörögjek rá. Nekünk itt, a 34. 35. héten kell elkezdeni járni.

Jaj, lányok! Segítsetek már legyetek szívesek! Úgy néz ki, mégis csak szülésznővel szülünk. Szombaton találkozunk vele először! Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor amikor felkéri az ember, kell neki pénzt adni? Illik megkérdezni a tarifáját?

Bobek, hát ez az!!!! Se szőnyeg, se padló felmosás...ne baj, úgy is három éve vár a polcon Nietzsche...jól kiolvasom 8) 8) 8)

Szerintem szólj, persze, nehogy félreértés legyen a szülésznők között. Nem olyan kellemetlen ez a helyzet, mint ahogyan Te érzed:D Ők vannak érted, és nem fordítva:D

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem. Örülök, hogy mindenki jól van. Éljenek az óriásbébik!

Tündérlala, gratula a pici fiúhoz. Kitartást, jó egészséget és mielőbbi hazatérést kívánok nektek.

Gemini, földre hullott cuccok egy helyen való gyűjtése? Fantasztikus ötlet!!!! Én is bevezetem, ügyes vagy! Hiába a női leleményesség!

Zsuzskó, nagyon édes a kisfiad! Sajnálom, hogy ennyire eleven, most tutti nem jól jön. Én is ezt érzem, Eszter is nagyon eleven, de nekem szerencsém van a férjemmel, igyekszik haza és lefoglalja a csajszit.

Én is ittam málnalevél teát a 36 héttől Esztivel, és az első fájás után 4 órával már kint volt a kiscsaj, hiszem, hogy a teának is köszönhető. Most még bizonytalan vagyok, hogy elkezdjem e majd inni, rákérdezek a dokinál, legfeljebb ha sikerül majd a 37-38 héttől.

Rekuja, köszi. Eszter tényleg nagylány már, és egyelőre olyan hihetetlen, hogy egy picuri érezik hozzánk nemsokára megint.

Pénteken megyek dokihoz, és jövő héten elkezdjük a ctg-ket. Annyira örülök, hogy kihúztuk idáig. Tényleg nem szeretnék telhetetlennek tűnni, de most már szeretném a 37 hetet is egyben tölteni és akkor már nem lesz koraszülött Vera, és nem viszik el tőlem, egyből el tusom kezdeni szoptatni.
Én már elhatároztam, hogy ha lesz lehetőség igényben fogom venni a VIP szobák egyikét, egy ágyas szoba saját fürdővel, és csak 5000 Ft/éjszaka. Nekem megéri, hogy ott legyen velem, és nyugi legyen.
Esztert csak 3 óránként kaptam meg, és mindig teli volt a hasa mikor kihozták, alig szopott bent a kórházban, ezt most szeretném elkerülni.

Nálunk most szoba átrendezési láz zajlik. Egyszerűen nem jutunk dűlőre. Olyan pici a hálószoba, hogy nem sikerül úgy átrendezni, hogy mindkét gyereknek legyen külön ágya és én is elférjek. Úgyhogy most azt teszteljük, hogy az Eszti velem alszik a nagyágyban, a kiságyat pedig megfordítottuk, és lebeszéltük az Esztivel, hogy az Vera ágya lesz. Úgy gondoltuk, hogy sokat nem változtat a dolgon a helyzet, mert Eszti eddig is mindig átkúszott a mi ágyunkba és ott aludta végig az éjszakát. Mindig úgy helyezkedik a drága, hogy valamije hozzám érjen.
Meglátjuk, hogy jön össze. Van egy kis időnk, hogy kipróbáljuk így. Biztosan nehéz lesz, de majd megleszünk valahogy…..

Pocaklakón most veszem észre, hogy kevesebbet mozog. Mocorog, de sokkal kevésbé aktív most már. Mindig tudom, hogy melyik testrészét tolja ki a drága. Nekem is keményedik a pocakom, de nem vészes, és görcseim sincsenek. Egészen jól érezzük magunkat.

Szép napot kívánok mindannyiótoknak.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Ronika: Köszi a képet. Nagyon szép kisfiú Gergő. Szép nagy haja van már. :D Remélem minél hamarabb hazaengednek titeket.

Rekuja: 3 kiló????? Ez igen! :lol: Húúúúúú! 2-3 hét? Nem riasztó, hogy már csak ennyi idő van hátra? Bár neked van már egy lánykád, így gondolom, nem annyira riasztó a dolog mint nekem. Engem nagyon elborzaszt, hogy mindjárt itt az idő. Ennyit a novemberi babavárókról. Lassan átnevezhetjük kicsiny csoportunkat október-novemberi babavárókra. :lol: Nagyon hasznos volt, amit a görcsökről írtál. Nagyon köszönöm! Annyira figyelmeztettek csak pluszban engem, hogy az alhasi görcs nyíló méhszáj jele is lehet.

Nyuszuli: Neked magas volt a cukrod? Ha igen, akkor jársz kontroll vérvételekre?

Bobek: Kaphatunk képet a szobákról? Szépen nő! Hajrá Sebike!!!!! :lol:

Gemini: Nekem mindig azt mondták a dokik, hogy azért érdekes a méret, mert ha gyorsan nőnek, hamar kinövik a helyet. De az is lehet, hogy ez csak többes terhességnél van így. Nem tudom. Meddig fogsz még dolgozni?

Zsuzsko: Milyen most a cukrod? Voltál kontroll vérvételen? Ne aggódj, nem csak te éled meg tehernek most már. Sajnos én is. Az elmúlt napokban én is szó szerint a túlélésért küzdöttem, mert nem szeretném, ha a csajok 2 kiló alatt jönnének világra. Bár szerintem már elérték a versenysúlyukat. Kitartás! Nincsen már sok hátra és minden rendben lesz! Óóóóóóó! Anyuka drága! Gyurka igazi kisangyal, nézd csak azokat az ártatlan szemeket. :wink: :lol:
Jó hogy írtad a málnalevél teát, épp most akartam rákérdezni, hogy azt mikortól kell inni és mire jó. :cry:

Zsabo: Fantasztikusan ügyes vagy! :D Szerintem nagyon jó, hogy célokat állítasz fel magadnak. Természetesen el is fogod azokat érni. :D

Visszaolvastam amiket írtam. Húúúúúú! Nagyon pozitív lettem hirtelen. :lol: Pedig 2 napig valóban ott tartottam, hogy megszülök. De szerencsére még mind a 3-an együtt vagyunk. :D Képzeljétek! Tegnap megmutattam az egyik barátnőmnek a videót, amit a telefonommal sikerült csinálnom a lányok mozgásáról. Barátnőm májusban szült. Kidülledt szemekkel nézte és mondta, hogy te úr Isten, neki nem hullámzott ennyire a hasa és félelmetes, ahogy kijön valami balra és közben végigsimul valami a bőröm alatt a mellem alatt is. :shock: Meg hogy jobbra balra mozog a hasam mintha valaki ide oda lökdösné. Nekem ez olyan természetes volt, hiszen minden nap ez megy. Azt hittem ez 1 babás terhességnél is így van. :shock: Pedig csak 3 percet vettem fel.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


De jól esett ez a kis napsütés 8). Hiába, így még fuldokolni is jobb :lol:. Na jó, ma már kevesebbet fulladtam :roll:. Viszont Szaffi jól lefáradt Dáviddal való rohangálásban, remélem megint nagyot alszik :D. Anyám mondta, hogy leviszi őt 1 órára, de hát attól a csajszi nem fárad el, neki kell lent a 3 óra. Ma mondjuk jó idő miatt 3,5 órát sétáltunk, csúszdázott, gesztenyét szedtünk meg csipkebogyót, csigákat stb. Újabb anyakímélés: barátnőm játszik a két naggyal, én meg az ő 8 hónaposát abajgatom a padon :wink:.
Na és persze mikor fagy le a spár kasszarendszere? Mondtam a pénztárosnak, ha sokig vacakol a gép, megszülök neki a futószalagra :lol:.

Zsabó Figyeld meg, a végén még túlhordod :lol:. Nálatok jóval olcsóbb az 1 ágyas!!! Mindig meglepődök, hogy még vannak kórházak, ahol csak 3 óránként kapod meg a gyereket és addig is tömik :evil:. Nekem ez még logikátlan is, hiszen így a nővéreknek több meló van a gyerekekkel, tiszta hülyeség. Mondjuk megértem, hogy nem érnek rá szoptatási tanácsokat adni a kismamáknak, ha folyton cumisüveget kell sterilizálniuk :evil:.

Gemini Szerintem, ha a szülésznő munkaidőn kívül csapot-papot otthagyva bejön a te kedvedért, akkor jár neki valami plusz pénz (konkrét összeg helyi viszonyoktól függ, ne a pesti árral számolj :wink:). Ha viszont épp ügyeletes, és nem tud veled extrán foglalkozni emiatt, hát én úgy nem érzem jogosnak, bár ő tuti elvárja :roll:.
Nekem most pont az a bajom az olvasással, hogy olyan macera tartani a könyvet a nagy pocak felett :roll:. Apa el is határozta, hogy vesz nekem e-book olvasót, mert a legutóbb anyám kölcsön akart adni egy Ken Folettet, én meg mondtam, hogy kizárt, hogy egy két kilós könyvvel rohangáljak :D. Pedig nagyon nyomtatott-könyv párti voltam eddig, de ez most megbukott :roll:.
Fontossági sorrend megfogalmazás találó :lol:. Meg hát, tényleg, én valahogy nem élem meg olyan remek gyerekfelvigyázásnak, hogy milyen jól elvolt Szaffi vele, másfél órán át csendben nézte a kisvakondot :roll:.

Bobek 37. hétben voltam Szaffival, amikor apának haza kellett mennie 3 napra Mvhelyre, mert a nagymamájának 91 évesen combnyaktörése volt. Őt ugye a nagymama nevelte fel, mert az anyja otthagyta fél évesen. Na akkor én is hosszasan beszélgettem Szaffival, hogy nehogy most akarjon megszületni, és megértette a csajszi, hogy meg kell várni apát :wink:. Hozzáteszem, nagymama azóta is él és virul :lol:. És az én férjem is olyan, hogy mindent megtesz, hogy ne neki kelljen utaznia :wink:.
Sógornődről jutott eszembe, minap a rádióban volt beszélgetés egy dúlával arról, hogy öröklődnek a szülési szokások családon belül. Marha érdekes volt! Azt mondta a nő, hogy egyrészt alkati adottságok tényleg vannak, másrészt a kislányok sokat kérdeznek a szülésről, és egész kicsi korban már arra áll be az agyuk, ahogy az anyjuk szült, így akaratlanul a generációk átörökítik ezeket az élményeket. Ő azzal kapcsolatban mondta, hogy ha valakinek nehéz születése volt, az mennyire befolyásolja a saját szülését, és hogy ezt ki lehet beszélni belőle. Nagyon érdekesnek találtam!
Múlt éjjel én is azt hittem, megszülök :roll:. De nem :D. Még nem lehet, az istennek se akar megszáradni a pongyolám :evil:.

Zsuzsko Elméletben az én anyukám is örül nagyon és csak az unokáival van elfoglalva. Elméletben :lol:. Mondjuk tényleg szívesen van velük, amikor neki jól esik, ameddig neki jól esik. Csak hát egy gyerek nem így működik :roll:. Néha rá kell jönnöm, milyen szerencse, hogy mi olyan korán bölcsibe kerültünk annak idején (nővérem 8 hónaposan én 1,5 évesen). Abban például nagyon lelkes, hogy ő főz, mi meg menjünk át Szaffival ebédelni :wink:. Ennek meg én roppant mód örülök, mert magamtól nem nagyon főzök (Szaffi sose eszi meg, amit csinálok, tiszta kudarcélmény). Tehát csak találunk valami közös nevezőt :wink:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zafír Videót feltehetnéd nekünk is valahová :wink:. Szerintem nem a gyerekszámon múlik, hanem a gyerekeken, hogy mennyire látszik a mozgás, Zsuzsko is mutatott olyan videót, ahol nagyon látszott, Mesó meg most legaktívabb idejében is épp hogy csak látható kívülről.
De, második gyereknél is rémisztő, hogy mindjárt itt van :D. Sőt! Minden percet szeretnék kihasználni Szaffival, mert hülye módon attól rettegek, hogy Mesó mellett már nem lesz időm szagolgatni a kis porcelán-babám (veszettül fehér a bőre és kis rózsás szája van a szöszke hajhoz meg nagy kék szemhez, tiszta porcelán-baba :D). És az a mókás, hogy legalább annyira nem tudom elképzelni, hogy fognak telni a napjaink, mint az első gyereknél :roll:.
Legyél is pozitív, ha hiszünk annak a cikknek, amit kb. 2 hónapja küldtem, akkor a lánykáid tüdeje már teljesen kész van az életre, innentől már minden bent töltött nap a hízásukról, erősödésükről szól :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Úgy látom a nagy babák fóruma ez.... Ma voltam dokinál, aki mondta, hogy a hasam alsó hangon 35 hetesnek felel meg, s mivel semmi cukorbajom nem volt, így biztosan a baba nagy, tippjei szerint, ha egyben maradunk, akkor 4200 gramm körüli babóra számolhatunk :) A méhszájam ugyanott maradt, költözés ide-oda, annyira boldog voltam!!!! 3 hét múlva megyek újra, strepto szűrés, utána rá 2 héttel már CTG, meg a nagylaborra is megkaptam a beutalót, mert hát nagy a baba, ki tudja, lehet, hamarabb is jön a súlyánál fogva. De mint tudjuk, ez nem jelent semmit, de tény, kezdem érezni a végét :) Jujjj, most repkedek, mert nagyon jóóóó, hogy nem nyíltam tovább, holott az elmúlt hetekben sok bajom volt, féltem, hogy rossz híreket kapok.

Folyt. köv. később :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok a zavarásért van egy-két nagyon cuki fiú rucim. Ha esetleg érdekel titeket írjatok.

Kép Marks&Spencer pulcsi
900Ft

Kép Next pulcsi
900 Ft

Kép Mothercare Kertésznaci
1100 Ft

Ne haragudjatok még egyszer, ha nem érdekel titeket!

Szép babavárást és könnyű szülést mindenkinek!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


A mérteket elfelejtettem:
pulcsik: 3-6 hós
naci: 0-3 hós

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gabi85
 
 


Sziasztok,

Zsabó! Nagyon örülök, hogy már itt tartotok! Szerintem Vera már megvárja a 37. hetet! Egyébként meg van szerintem nagyon jó kis "vackotok" lesz négyőtöknek a hálószoba, bár tény, hogy a helyzet a legtöbb alkalmazkodást tőletek kívánja meg!

Zafír, szerintem is inkább többes terhességnél lehet igaz, de mindegy is. Mindegy, hogy 3vagy 4kilóval jönnek a babáink, csak már lennének itt:DD Az a baj, azt érzem, hogy egyre türelmetlenebb vagyok, sürgetném az időt! Most már tisztán emlékszem, a lányokkal is így éreztem...mondjuk háromszor húztam el a betöltött 41. hétig... :shock:
Most még minden nap tanítok, egészen november 7-ig, szerintem az lesz az utolsó napom. Aztán a december végig kimarad, és ha minden jól megy, akkor januárban kezdem újra!
A videó engem is érdekelne

Rekuja, nálunk 4000/ éjszaka a szülés utáni privát szoba. Nem gondolom soknak, de csak akkor kerülhetek oda, ha éppen szabad (logikusan:DDD).
Szülésznővel kapcsolatban nem fogalmaztam pontosan!
Szóval, arra vagyok kiváncsi, ha most szombaton találkozom vele ELŐSZÖR, akkor adnom kell neki pénzt? Mert hétfőn a dokim felhívta és mondta a szülésznő, hogy szombaton bent lesz, be tudunk-e menni hozzá egy megbeszélésre? Szóval, ez még az első randink lesz :oops:
Én is a nyomtatott könyveket szeretem. Na, mondjuk ez nem jutott eszembe,hogy milyen módon olvasok majd...teljesen igazad van, háton sem tudok feküdni, mert nem kapok levegőt, oldalt feküdni, meg gáz, mert szétnyomom a vállam...na..kitaláltam: majd négykézláb olvasok!!! :D :D :D :D
Jaj, az én anyám is örül ELMÉLETBEN, csak még egyszer nem jutott eszébe, hogy megvan-e mindene Elődnek, tud-e valamiben segíteni...de hát állítólag Ő mindenkinek kürtöli, hogy megint unokája lesz...áhhh...átlátok a szitán:DD

Nyuszika, ha ekkora babát vezényeltek neked elő, te se vegyél 56-os tipegőt :lol: :lol: készülhetsz a 62 méretűekkel:DD

Ja, Rekuja! Az jutott eszembe az éjjel, hogy megvan még a táblázatod? Tudod, amiben vezetted, hogy ki, mikor, hol fog szülni? Fel tudnád tölteni újra, hogy képben legyünk? Azt hiszem Zsuzskó meg még valaki a legkorábbi...de már tök elfelejtettem....

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok!!

Jelentem, itt vagyok!!! :D :D :D
Most vissza kell olvasnom egy kicsit, aztán jövök. :D :D :D

Egyébként magamról csak annyit, hogy még hál' istennek egyben. Ma vagyok annyi idős terhes, mint amikor Livikét szültem. Úgyhogy a múltkor elbeszélgettem Izával, és mondtam neki, hogy maradjon még benn, mert most jelenleg jobb ott neki, mint idekint. :D :D

Egyébként a házfestés még mindig nincs kész :( De a hétvégére úgy néz ki, hogy meglesz. :D :D Már nagyon várom :)

Na, nemsoká jövök, csak visszaolvasok :)

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok,

Én is elmaradtam picit. Jól vagyunk, a pici leánykát legutóbb kicsivel 3 kg alá saccolták, így mi igazítunk kicsit a magas átlagon:) Legközelebbi kötelező UH a 38. héten lesz. Kicsit fura, hogy 34. heti nincs. Mondjuk az őssejtes szerződéssel kapunk egy ingyen babamozit, azt lehet felhasználom majd akkor. Magunktól már nem mennénk, mert nagyon bujkált már múltkor is. Annyiból viszont kíváncsi vagyok, hogy irányba fordult-e már. Sokat mocorog, így azért esélyes. Azaz bízok benne:)

A szobát már mi is berendeztük, icipici hely maradt, de befért minden. Szerencsére minőségi gond se volt a faktummal (még). Úgy néz ki, hogy pakolni is lesz helyem, de egész nap képes vagyok aludni, így lassan haladok. Még a sok kölcsönruhát nem volt időm szétválogatni, kórházi csomagunk sincs még:) A pelenkázó lappal picit bajban vagyok. 70x80-as fér rá, szép nagy a pelenkázós komód:) Viszont ezek a nagyon puha lapok nem tetszenek, rendes szélük sincs, de ilyen nagyban csak olyanokat láttam eddig. Nem mintha tudnám mi praktikus pelusozásnál:)

Ne haragudjatok, nem reagálok mindenkinek visszafelé, csak egy-két szálon:
gemini, hangosan kacagtam, amikor olvastam:D Én is utálok hajolgatni, lehet bevezetem az egy sarokba mindent elvet:)

zsuzskó, megijesztettél a sotével kapcsolatban. Én se fogok már váltani szerintem, de még mindig nem tudtam a szülésznővel találkozni, így a kétágyasról még nem beszéltünk, de nagyon pályázok rá én is:) Ha kiderítek vmit, szólok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
csusz
Budapest
 
 


Oké, látom a végén még Mesó lesz itt a legkisebb, mindenki túllicitálja :lol: :lol: :lol:.

Csusz Nekem a kicsi pelenkázó lap praktikus, mert a szélei miatt nem fordult hasra rajta sose :wink:. De hogy neked mi esik kézre, azt nem tudom megmondani :).

Gittus Gondoltam rád a minap, vajon most egyben vagy-e még :wink:. Ezek szerint Iza szófogadó kislány lesz :).

Gemini Táblázat elvileg megvan, mindjárt megkeresem.
Én szülésznőnek csak utólag, szülés után adnék pénzt :roll:. Most arra, hogy beszélget veletek sztem nem kell :roll:.
4kézláb olvasásról majd tegyél fel fotókat, hadd röhögjek :lol: :lol: :lol:
Anyáink úgy tűnik a kényelmes, kellemes végét fogják meg a nagymamaságnak :wink:. Barátnőm mondta, hogy de szívesen lenne Szaffi nagymamája, ő aztán simán játszana vele napi 3-4 órát munka helyett :lol: (barátnőm 53 éves de a legnagyobb lánya is csak 23 úgyhogy még nem nagymama. Viszont a férjének az első házasságából van már 4 unokája).
Hogy sikerült skyp-os tanítványokat szerezni? Hogy fizetnek (mármint technikailag)? Nekem néha hiányzik a matekozás, de valahogy se kimozdulni, se ideszervezni nincs sok kedvem :roll:.

Nyuszika Éljen a nem-nyílás :D. Te is indulsz a legnagyobb baba versenyben, no jól van, megnyugodtam :D.

Megjöttek a homeos szüléssegítő bogyóim, megszáradt a pongyolám, most már akár szülhetek is :lol: :lol: :lol:. Fogadjunk, hogy a végén mégis túlhordom :lol: :lol:. Mondtam is tegnap apának (minden este úgy fekszik le, hogy megkérdi „szülünk az éjjel?”, majd reggel, hogy mehet-e dolgozni, vagy szülünk ma?). A következő 5 hétben végig parázunk, aztán csak 4,5 kg lesz a „pici lány” mire kibújik november közepén :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Persze pontatlanságok még mindig lehetnek :roll:. Majd szülés után csinálunk méret-hossz táblát is, hogy ki nyeri az elefánt-bébi címet végül :lol: :lol: :lol: :lol:. Nem ér 5 kgsat hazudni, úgyse hisszük el :lol:

Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Most nézem, Gemini még mindig november 31-én fog szülni a tábla szerint :lol: Bravúros lenne :lol:.

Szoktam kapni e-mailben a baba heteiről kis leírást egy oldalról. A maiban az áll, hogy a baba a 35. héten már elérheti a 2,4 kg-t és a 46 centit :lol: :lol: :lol:. Meg hogy 13 kg-t szedtem fel, ami spec pont igaz, szóval aki ez alatt van, az túl könnyű, tessék hízni :lol: :lol:. Annyira szeretem az átlag-baba leírásokat, veszettül mókás :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


sziasztok!

Nagyon nyűgös napom van ma, úgyhogy csak fejből reagálok, elnézést!

Rekuja, köszi a táblát, már én is gondoltam rá, hogy újra fel lehetne tenni. Érdekes lesz majd összehasonlítani a tényleges sorrendet.

Gemini! Látom a négykézlábazást átkonvertálod szépen a kórházi létre. :D Még ilyet! Négykézláb olvasni... :D

Zafír, majd teszek fel képet, csak a fényképező adatkábelét meg kéne keresnem.

Én teljesen kivagyok. Voltam a Tecsóban, alig fél órát, de a hasam úgy húzott, csak úgy tudtam menni, hogy rátehénkedtem a bevásárlókocsira. :? Aztán hazajöttem és ledőltem a kanapéra. Aludtam egy órát. 1/2 10-kor. :shock: Tiszta gáz... Aztán azon gondolkodtam, hogy ezt miért csinálom? A vashiány miatt, vagy a 3. trimeszter miatt, vagy szülni fogok hamarosan? Azt mondják, szülés előtt 1-2 nappal aluszékonyabb az anyuka. Hát nem tudom, azért ilyen korán még nam akarok szülni. De úgy vagyok, mint Gemini, én is sürgetném már a heteket. Olyan fáradt vagyok, és fáj már lassan mindenem. Hogy lesz erőm a szüléshez? Ezt most el sem tudom képzelni.

Azért van jó hírem is: Apa Brüsszeli útját a kinti fél lefújta, hála Istennek!Úgyhogy marad. De jönnek majd novemberben ezek a jó brüsszeliek, és akkor itt kell majd velük jönnie-mennie, de az már nem érdekel. Mondtam Apának, hogy akkor feláll az asztaltól, és bejelenti, hogy megy szülni, bocsi. Ezt még a brüsszeli emberek is megérthetik. :D

Ti hogy bírjátok?

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Rekuja: Szerintem nem is tudod, hogy az a cikk mekkora erőt adott és ad ma is nekem. :D Kevésbé érzem azt, hogy nagy baj lenne, ha most érkeznének. Nem ér! Ennyi erővel engem be is írhatsz a sor végére. Vagy nevezhetek a 2 gyerek összegzett súlyával? :lol:

Nyuszika: Itt is gratulálok a szép eredményekhez. :D

Rekuja és Gemini: Ide lehet videót feltenni? Vagy csak képet? Majd a hétvégén kivarázsolom a telefonomból és a férjemmel megpróbáljuk feltenni, ha ide nem megy, akkor valahová.

Bobek: Nekem ez a pocaknehezedés néhány napja jött el. Mi most voltunk a Tescoban és végig fogni kellett a hasamat alul, mert máshogyan már nem tudtam menni. :(

Zsuzsko: Nagyon eltűntél. Aggódom! Mi van veled?

Lehet hogy furcsa, de én annyira megkedveltelek benneteket, hogy szeretném tudni, hogy kivel mi van, főleg, ha valaki elindul szülni. Persze csak ha lehet. Hogy lehet ezt megoldani?

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Gittus, örülünk, hogy újra itt és túl a kritikus időponton!

Csusz, halállazavagyanya!:DD nem kapkodod el a dolgokat!:D
Kicsivel három kiló alatt?? hát...elvittétek a pálmát:D

Rekuja, ülsz? Próbáltam a párom rávenni, hogy csináljunk egy ilyen fotót...sajnos szörnyű nagy röhögésbe fulladtunk, mert a lányom pont haza jött és nem tudta mire vélni a dolgot, hogy négykézláb áll az anyja a francia ágy mellett, egy könyv van előtte, az embere meg fotómasinával a kezébe épp könnyesre röhögi magát...szegény a meglepetéstől annyit bírt kérdezni, hogy: leesett a könyv??? Na, ettől szétdőltünk :lol: :lol: :lol:

Igazából én mindig is úgy tanítottam, hogy egyik városból utaztam a másikba. Két lehetőség volt, lehetett személyesen tanulni, vagy skype-os órákat felvenni. Ez utóbbi főleg azoknak volt jó, akik mondjuk nem tudták megoldani a hétvégi órákat, de hétközben meg volt szabad idejük, vagy éppen várandósok, vagy kismamák voltak, vagy messze voltak az órák helyszínétől. Így előfordult, hogy egy skype-os csoportban volt győri, miskolci, debreceni, kaposvári tanítványom is. Most meg ugye, mivel már nem bírok utazni, minden csoportomat áttettem skype-ra, így nekem sokkal könnyebb és nekik sem marad el az órájuk (már akiknek havonta egy alkalommal volt).

Jaj, hát ne zavarjon már a november 31-e:DD sosem álltam be a sorba, miért pont most tenném:D az idén lesz nov. 31 és pont 8) 8) :lol: :lol:

Bobek, hidd el, egy istennő vagy! én nem bírom ki reggel fél tízig:DDD 5-kor ébredek és 8-kor vissza alszom:D És én is épp úgy fogom a hasam mint Te/Ti :lol: szóval, ez normális!
Brüsszeliek szerintem érteni fogják...csak szülnek az asszonyok, külhonban is :lol:

Zafír, jaj hát én antitallentum vagyok műszaki téren, de szerintem Rekuja, vagy Zsuzskó tudni fogja...Zsuzskó még videót is csinált, amit egyszer ide felrakott!
Én sajnos az a típus vagyok, akinek ha telefont kell cserélni és megkérdezik: milyet szeretnék, mindig mondom: könyörgöm, a legegyszerűbbet..mert csak hívást akarok kezdeményezni, meg fogadni..nem kell nekem a sok fakszni..az engem mindig megzavar :lol: :lol:

Szerintem priviben lehet telószámot cserélni!

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok!

Gemini, köszi, most nagyon megnyugtattál, hogy nem én vagyok reménytelenül ellustult. :D
Ezen a négykézlábas fotózáson halálra röhögtem magam majdnem. :D szegény lányod. Most abban a tudatban fekszik le aludni, hogy az anyukája és a párja megőrült. :D

Zafír, nálad azért jobban érthető a pocaknehezedés. Mégiscsak két baba húzza a te hasadat. Csodálom, hogy még jössz-mész.
Jó ötlet, hogy 1-2 telefonszámot megadjunk, hogy valaki tudjon hírt adni a szülésekről. De kinek kiét?

Zsuzskó tényleg nem írt kedd óta. Talán csak nincs ideje-ereje Gyurka mellett. Vagy bevonult volna?

Nekem még kell vennem kiskádat, meg melltartó betétet, de egyre kevesebb kedvem van mászkálni. És ez napról napra nehezebb lesz.

Olyan cuki volt a fiacskám, meg akarta puszilni a hasamat, de már hálóingben voltam, bugyi nélkül, mert már az is idegesít, szóval mondtam neki, hogy most ne húzogassa fel a hálóingemet. Erre inkább jó erősen becsukta a szemét, csak hogy rendes pocakpuszit adhasson.
:)
Nagyon odavannak már. Múltkor azon veszekedtek, ki ül majd Sebi mellett a kocsiban. :roll:

Na, leragad a szemem.
Jó éjt!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Gemini Legközelebb Szaffi ébrenlétében olvasom, amit írsz, mert felébred a röhögéstől :lol: :lol: :lol:. Szegény kislányod egy életen át frusztrált lesz a „terhes anya kutyapózba, könyvel fényképezőgéppel” formációtól :lol: :lol: :lol:.
Oké, de hol hirdetsz skyp-os órát? Ha nem akarod ide, privben írd meg létszi! Bár nem hiszem, hogy a következő fél évben foglalkoznék ezzel, csak birizgálja a fantáziámat. Meg úgyse vagyok konkurencia a matekkal neked :wink:.

Zafír Videót ide nem lehet feltenni. Youtube-ra tedd fel, esetleg állítsd be, hogy nem publikus, és akkor csak az látja, akinek a linket elküldöd, ha csak úgy rákeresnek nem jelenik meg a listában. Szerintem Zsuzsko is youtube-os videók linkjét töltötte fel :roll:.
Hascipelés nekem is volt 3 napja, most meg minden okés. Bizti itt is igaz, hogy vannak rosszabb meg jobb napok.
Oké, te jöhetsz együttes súllyal, már be is írtalak első helyre :lol: :lol: :lol:.

Bobek Éjen a befulladt Brüsszeli út :D. Különben is, max viszi a brüsszeli fickókat is a szülőszobára magával, hadd tudják meg, mi az igazi magyar vendégszeretet :lol:. Erről eszembe jutott egy régi TotalCar adás, ahol télen kimentek valami traktor miatt egy tanyára, de a tulaj nem bírta a hidegben beindítani a 40 éves szovjet műemlék járműt, vagy mit. De, hogy a stáb ne maradjon program nélkül, a felesége gyorsan megszült nekik :D :D :D :D.
Bár én is visszaaludhatnék délelőtt :oops:. Oké, mondjuk délután szoktam :roll:. Most anya veszi át a benti baba üzemidejét :wink:.
Én a babakocsira tehénkedve közlekedem itt a telepen, mint te a tecsós kocsira, már csak ezért tologatom, mert Szaffi nem ül bele, csak telepakolja gesztenyével meg csipkebogyóval. Remek lesz, mikor Mesóra dobálja majd a terméseket :roll: :D.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok! Már megint rég írtam, pedig voltam dokinál is 2hete. Ő nem csinál súlybecslést, annyi biztos, hogy a kislegény 5-7 nappal nagyobb a terhességi hétnél. Továbbra is keresztben van, egyre biztosabb a császár. Holnap nst.
Bútorára meg várni kell, de a nappali bútorunk ma érkezett, de még holnap is jön az asztalos az utolsó simítások miatt. Babacucc 80%-ban, kórházi cucc 90%-ban kész. Jövő héten véglegelek mindent, és várom a védőnőt, aki múlt héten elfelejtett eljönni. Örülök, hogy mindenki egyben, Ronikának grat és jó egészséget! Remélem, jövő héten tudok végre jönni rendesen, mert mobilról macerás pötyögni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Jó reggelt,

nem bírom megállni, muszáj vagyok ide beszúrni egy videót...nem számítottam a poénra, és akkorát röhögtem reggel 5-kor, hogy még. Emlékeztek erre?

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... F8iCewUMRI

Bobek, mondta is a lányom, ha ennyire kifordul az ember magából terhesség idején, akkor inkább örökbe fogad egy galapagosi gyíkot...amellett bizti nem akar majd négykézláb olvasgatni:DD Még jó, hogy nálunk mindenkinek van humora a családban, szóval elpoénkodtunk, elröhögcséltünk még egy ideig. :lol:
A fürdődézsád már nincs meg? Csak, mert említetted, hogy használtad, azt gondoltam most is azt fogod.

Nagyon aranyosak a gyerkőceid, büszke lehetsz rájuk!

Rekuja, nem hírdetem, pont ez a lényeg. Egyrészt megkeresnek, elemzések alkalmával, vagy valaki ajánl, másrészt mindig a személyes előadás a meggyőző. Illetve hajtom az uram, hogy minél előbb legyen kész a honlapom, mert Előd úgy is bekorlátoz utazás szempontjából minimum a jövő év szeptemberéig, viszont még is szeretném, ha tudnák, hogy szakmailag aktív és elérhető vagyok!

Makkmarci! örülök, hogy minden rendben, várunk itt,ha már jobban ráérsz!

Hát...lehetne csinálni egy közös postafiókot, közös jelszóval. Ott lehetne egy táblázat telószámokkal. Lehetne a fiókba olyat írni, amit nem akarunk nyilvánossá tenni, de megosztanánk a csoporttal (mint Zafír a videót). ...csak egy ötlet...valakinek valami más javaslat? Esetleg ezt a topikot zárttá tenni...?

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok, Jó reggelt!

Éljen a betöltött 36. hét! :D Ne haragudjatok, hogy magamat éltetem, de úgy örülök. Zsuzskó is 36 hetes lett!

Nehéz a pocak? Ne is mondjátok, valóban az. Én az ágyból, fotelből való felkeléstől, ágyban való megfordulástól és a hajolgatástól vagyok ki. Ez ezzel jár csajok, örülhetünk, hogy egyéb bajunk nincsen, csak, hogy ezeket az édes kis terheket hordozzuk! :)

Gemini, jót derültem a négykézlábas sztorin. Jópofák lehettetek. :lol:
Ugye, jól emlékszem, Te vagy a homeopata tudós a csapatban. Eszter lányom kb 1 hónapja benáthásodott. Nem volt láza, csak dugult orr és slejm felköhögés, de semmi súlyosabb. Viszont valahogy nem akar neki teljesen elmúlni, éjszaka nem bírok mellette megmaradni, mert annyira horkol, be van dugulva az orra és nyugtalanul alszik, hiszen alig kap levegőt szegénykém. Elvittük a héten a dokihoz, aki azt mondta a tüdeje tiszta. Hiába szippantom az orrát nem igen jön belőle semmi, csak felköhögés után jön ki a slejm. (ne haragudj, hogy ilyen részletekbe megyek bele, de most már aggódom) viszont olyan mintha tele lenne az orra. Tudsz erre valamit? Most kapott Sinupret cseppet és calciumot, és orrsprayt adok neki leekvés előtt. Azt mondta a doki, hogy ilyen felépítésű a csaj, lassabban jön rendbe. Ha van valami ötleted szívesen fogadom, és előre is köszönöm.
Most próbálok felkutatni itt Kecsón egy gyermek fül orr gégészt, hátha az orrmandulája okozza a gondot. Ki tudja....

Streptococcus tenyésztés még nem jött meg, pedig egy hete levették a kenetet. Azt mondta a doki, hogy jövő héten.

Tegnap elmostam és kisterilizáltam a mellszívó és cumisüvegek alkatrészeit. Vettem egy két új cumisüveget Verának, féláron adták a DM-ben, mert állítólag jönnek az új termékek. Nekem teljesen jók BPA mentesek ezek is. Most gondolkodom azon, hogy a biztonság kedvéért veszek egy Tomee Tippee cimusüveget (habár egyelőre nem is gondolok arra, hogy baj lesz a tejjel), kezdő cumival, állítólag az adja vissza legjobban a cici formáját. Valakinek tapasztalata van ezekkel?

Én is szívesen hallanék rólatok a szülés után is, támogatom a topik zárttá tételét is ha kell.

Szép napsütéses napot mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Gemini: Ez a négykézlábas fotózás nagyon jó! :lol: Jót mulattam rajta. :lol:

Bobek: Nagyon aranyos a pocakpuszis történeted. :D Egyszer használatos melltartó betétet akartam én is tegnap venni a DM-ben. A csaj mondta, hogy a babacsomagban amit kaptam, van kupon erre is, 100 Ft-al olcsóbb egy doboz. Kérdeztem, hogy milyen kuponról beszél? Erre megmutatta a csomagot amit én is kaptam, amiben 6 hónapos korig vannak kuponok. Na nekem egyik gyerek csomagjában sem volt ilyen. :evil: Gondolom kivették belőle ott ahol a csomagot kiváltottam. :twisted:

Rekuja: Hétvégén majd valamit kezdünk ezzel a videó dologgal. :D Ezen gondolkodtam, hogy ha külön súllyal számoljuk őket akkot tuti veszítek, de ha együttes súllyak, akkor nagy esélyem van a dobogó 1. fokára. :lol: Mert ugye most már biztosan 2 kiló felett vannak, vagyis 4 kilóval most vezetek. :lol:
Könnyesre röhögöm magam az írásaidon. :lol: Ez a későbbi termés gyűtögetés nagyon tetszett. :lol:

Zsabo: Teljesen természetes, hogy örülsz. Szuper, hogy idáig eljutottál. :D Lesz ez még több is. Kitartás! :D

Nekem minden megoldás tetszik. Pont azért írtam ezt, mert most már bárki bármikor szülhet vagy befektetésre kerülhet és olyan jó lenne tudni, hogy minden rendben van. Zsuzskóról tud esetleg valaki valamit?
Ki tudja a topikot zártá tenni? Aki nyitotta? Ha jól emlékszem, akkor Nyuszuli nyitotta, ugye?

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsabó, Zsuzskó, hurráááááááááá! Most már tényleg nincs ok az aggodalomra!:D

Zsabó, nem vagyok nagy homeopata szakértő, azért ez túlzás!:D
Írj Eszti köhögéséről légyszi.Mikor fokozódik a köhögés (mondjuk hajnalban), meleg vagy a kinti levegő hoz neki enyhülést? Ha felköhögi a váladékot megkönnyebbül? Este inkább szárazabb, ébredés után hurutosan köhög? Bújós, vígasztalást igénylő kislány?

Az az igazság, hogy nekem egyiknél sem volt cumisüveg. Olyan kis presszós poharat vettem és abból itattam őket az elején, mikor kissé besárgultak (fekete teával), aztán meg forralt vizet kaptak belőle. Nem teáztattam egyiket sem. Most homeos bogyót adok majd Elődnek, ha sárgulna.

Zsuzskó...hát nincs nálatok egy cserép virág sem, hogy Gyurkának a plüss jószágait kell locsolni??? :lol: :lol: Mekkora csibész ez a fiú, imádni való!!!:DDDD

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok!

Zsuzskó, örülök, hogy előkerülteél! Gratula a 36.héthez! Gyurka ügyesen mosdatja az állatkákat!

Rekuja, éljenek a gurulós járókeretes kismamák! Ki milyet használ. :D Szerintem Szaffinak vigyél inkább valami kosárkát a kincseknek, nehogy Mesó szájába pakoljon a végén! :D

Makkmarci, hajrá a pakolással! Ennyi még nekem is hátra van, ha nem több. Beszélj azzal a kis lakóval, hogy forduljon be szépen!

Gemini, fürdődézsámat az öcsémék tönkretették :twisted: (mondtam korábban, hogy majdnem mindenem odalett, amit kölcsönadtam), de megmondtam nekik, hogy szülési ajándéknak vehetnek egy újat. A kiskádamat az unokatesóm törte el és nem adott másikat helyette. :? Azért akarok kádat is, mert egyrészt amíg van köldökcsonk, addig nem lehet használni a dézsát, másrészt később jobb a kád. A dézsa meg főleg utazáshoz jön jól, amikor nincs kád valahol. Úgyhogy megalomán vagyok. Mindkettő kell.
Én javaslom, hogy legyen zárt a topic. Az a legegyszerűbb. De mielőbb el kéne kezdeni ezt elintézni.

Zsabó, tök jó, hogy már 36. hét és még mindig egyben vagytok!
A pocaksúly hisztivel kapcsolatban igazad van. Nem kéne ennyit panaszkodni. Elég majd a túlhordás után. Addig kutya kötelességünk mosolyogva bírni. Csak nem mindig könnyű. :oops:

Zafir, én azt a Felicitasos kártyát nem találom. Arról beszélsz? Az az a csomag? Van benne értelmes dolog, keressem még?

Sajnos mennem kell!

Üdv mindenkinek!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Köszi Gemini, éjjel nem köhög Eszti. Reggel ébredés után, valamint miután megissza a kakaóját, akkor szakad fel neki, és ha olyankor kiszívom az orrát, akkor jön is slejm (egyébként nem). Nem köhög egyébként, egész nap szinte semmi. Ami van még tüsszögés, tüsszög, de az sem egész nap. Igen, anyás kislány. Szeret bújni, és szereti ha megvigasztalják. De ez sem mindig igaz, ha rossz passzban van, akkor akarhatok én bújni...

Na most beindult Vera, mintha kinyújtózott volna. Jajjjjj....

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: