Új privát üzeneted érkezett!

Tündi, boldog szülinapot utólag is :-) Eddig valahogy lemaradtam a köszöntésedről...

Én meg azt gondolom, hogy mindennek megvan az ára. Ahogy a doki mondta a barátnőmnek, ha ő elvállal, az azt jelenti, hogy a kiírt időpont előtt pár héttel már nem megy külföldre, nem megy olyan vidékre, hogy ne tudjon beérni, ha kell felkel éjszaka, vagy hétvégén a családja mellől. Ezt a rendelkezésre állást kell megfizetni. Azt, hogy ismered, hogy tudja ki vagy, hogy nem egy tök ismeretlen ember van veled akkor. Azért ha végigtanultál X évet, mégis te mennyi órabérért dolgoznál? Szóval még ha soknak is hangzik a 100 ezer forint, azért érdemes erről az oldalról is végiggondolni. Az már más kérdés, hogy sajnos baromi sok pénz, és főleg ilyenkor, amikor annyi mindenre kell, sokszor meg az ember táppénzen is van, baromi soknak tűnik összeszedni. De ez van, ez egy lehetőség, nem muszáj senkinek magánorvosnál szülni. Én azért remélem, hogy a dokim nem mond fix tarifát és akkor én dönthetem el. :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki, nem tudom, nekünk eszünkbe se jutott, hogy államiba menjünk, pedig nem vagyunk valami jól eleresztve anyagilag, kilakoltatás előtt állunk...stb, de annyi rosszat hallottam az állami kórházakról és ott is elkérik a pénzt...szóval nem tudom, talán aki szült államiban és magánban is az jobban tudna ehhez a témához hozzászólni!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana
Én állami órházban fogok szülni. Nekem magánkórház eszembe sem jutott, mint lehetőség. Itt a környéken nem is tudok olyan magánhelyet, ahol szülni lehet...

Ircsinek igaza van... intenzív osztályos, koraszülött osztályos hátterük van a magánintézeteknek?
Nekem nagyon sokat jelent, hogy a kórházban nagyon jó a koraszülöttellátás! A koraszülött intenzív egy folyosón van a gyerekágyas részleggel.
Nem kell baj esetén se engem, se a babámat más intézetbe szállítani!

Terhesgondozásra is simán a kórházba járok, nem is a doktor magánrendelésére.

Orvosnak olyan 100-at gondoltunk. Nekem nem lesz választott szülésznőm.
A velem foglalkozó anesztes orvos, asszisztens, a szülésznők munkája majd meg lesz hálálva... annak mértéke szerint, hogy elégítik ki az én és a babáim igényeit...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:27-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 

 
 

Viki!Amikor elvállal akkor azt is vállaja,hogy éjszaka kell menni ...stb.Aki orvosnak tanul szerintem ezt tudja és azt is,hogy itt nem milliókat keresnek csak magánba szedhetik meg magukat.És én akkor is pofátlanságnak tartom,hogy közli a terhesség megállapítása után,hogy ha szülésnél nem ad 100e akkor viszlát keressen mást :roll: Sógoroméknál fogadott doki volt éppen csak szarta le Őket pedig meg egyeztek és alig akart bemenni a kórházba mikor szóltak.Szó szerint elkapta a gyereket a szülésznő többet csinált mint a doki és szépen elrakta a pénzt :roll: Én állami kórházba szülők és fogadott dokinál úgy is adunk pénzt de én nem tehetem meg,hogy 100e adjak mikor lesz elég kiadás 3 gyereknél :oops: Én már ez első kettőt is állami kórházba szültem és semmi bajom nem lett kibírtam azt a 4 napot :lol: Magánba szerintem azt kell megfizetni,hogy saját szóba ágy apának meg luxus körülmények ezt mindenki maga dönti el megteheti-e ezt :wink: A hálapénzt is de tényleg az a szokás a magán 10x ezt is mindenki maga tudja megtudja-e fizetni vagy nem akar-e annyit adni vagy nem:wink:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Évi! Pont rólad gondoltam, hogy az ikrek miatt biztosan magán rendelésre mész :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bocs, visszatérve a kérdésedre, hogy van-e intenzív meg ilyesmi, nem tudom. Azt tudom, hogy ez egy nagy kórházban van , csak ezt a részleget magánba tették át. Egyébként a Róbert Klinika az, ahol a dokinőm rendel és oda járunk. Megnéztem a szülési árakat és hát elég horror :shock: :shock: :shock: :shock: alap 250, plussz 50 a spinál, plussz a doki pénze és ahogy írtad ebben benne van a négy nap Apával......Tehát ha ezt összeadom, akkor kb 400.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Hát ennyi pénzünk biztosan nem lesz decemberig...

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Kata, annyi kórház van, meg annyi doki :? hogyan lehet eldönteni, hogy ki az aki normális lesz veled végig????

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Viki, akkor te most magánba jársz vagy államiba? Lehet már mondtad, akkor bocs :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana!Ez sajnos lutri mert ahogy írtad ahány doki annyi fajta!Szerintem az a fontos,hogy a kismama kiben bízik ez ártól független.Én minden dokiról itt hallottam jót és rosszat de hát emberke nyilván hibáznak.Én dokimról is hallottam már rémtörténetet de én mondtam is nekem nincs ilyen tapasztalatom ezért nem váltok :) Szerintem az sem ciki ha megkérdezed a dokidat mikor mész legközelebb ezt tényleg így kell-e fizetni vagy még is,hogy kalkulálj :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Dana
Nagy választási lehetőség a pesti, a Pest környékieknek adatott meg. Hajdú-Bihar megyében van 3 kórház!!!!
Nekem kb. 10 éve ugyanaz a nőgyógyászom... ismeri az egész előéletemet... és hát az nagyon számított, hogy baj esetén se engem, se a babámat nem kell más kórházba szállítani...

Megnéztem a Nyírőt. Nincs intenzív ellátásuk!!!! Gyerekosztály sincs!!!!
(Én megkérdezném a doktortól, hogy akkor mi van, ha valami probléma adódik!)

Elvileg melyik kórház a területileg illetékes nálatok? Ott orvos?

Állami kórházban kb. 100 körül van a doktor, olyan 30-50 a választott szülésznő...

Általában a kórházakban is vannak ún. alapítványi, családi szobák (nálunk az a szoba, ahol apuka is ott lehe az 15000/éjszaka)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:28-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Dana: 400ezer!!! Na ez már az ami sok szerintem

Ezt a 10x-es árat ki-hogy-érzi... szerintem. Egy dokit se vág földhöz ha épp egy páciens nem ad csak pl 60at....nem 100at. Függ ez sokmindentől. Miattad megy-e be, vagy épp amúgy is ügyelne, van-e komplikáció szülés közben, vagy nélküle is ugyanúgy menne....stb.stb.

Mi most értünk haza az ikeából....ott volt Bp egész , és még 5 környező település lakossága.... :x :x :x Ilyen a formánk. nagyon megfájdult mindenem. És csak azért mentünk ki, mert megkívántam a húsgolyót....

Évi: Asszem a Péterfyben is ilyen áron van az alapítványi szoba...Mi úgy voltunk vele, hogy már nem azon fog múlni. Azt szerettünk volna. Aztán mégse az lett belőle, és nem bántam meg, mert sokkal jobb volt, hogy volt szobatársam. Nem voltam egész nap egyedül. Igaz nem volt se mikró, se tv...de nem bántam meg. Mondjuk minden szoba 2 ágyas...nem 4vagy 6. Ami nem mindegy. 5 másik emberrel nem mennék egy szobába. Főleg nem egy bababarát kórházban. Még 4 újszülött már azt jelentené h nem fogok aludni.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Zárt topic Én is amondó vagyok (bár fent vagyok fb-n), hogy inkább itt babaneten legyen zárt topikunk, ez sokkal átláthatóbb, jobban szeretem. :roll: :oops: Szerintem is Ircsi legyen a moderátor, ha van kedve, bár látom már elvállalta. :wink:

Dana! Én is Ircsitől loptam a szokást, hogy 2 ablakban nyitom meg az oldalt, egyikben olvasok, másikban reagálok. :)
Ügyintézés: Bencénél a férjem elintézett mindent, elment mindenhova, amit alá kellett írnom papírokat, hazahozta, de ha egyedül mész, kisbabával, biztosan előreengednek. Felesleges erre költeni, inkább azt a babára költsétek. :wink:

Ruha Anyósom varrónő, sok Bencés kismamanadrágomat és egyéb nadrágom (amit csak várandósság alatt használok) ő alakította át nekem, így szerencsém van. :D Szívesen ajánlanám, mert otthon is szokott munkát vállalni, csak hát ugye veszprémiek vagyunk. Nekem pulcsira és hosszú ujjú felsőre lesz szükségem, egy se jön rám, meg farmert veszek, amit átalakítunk. Talán a téli síkabátom rámjön, kicsit nagyobb méret. :roll:

Panndi! Jobbulást, remélem most már elmúlik már ez a betegség! Egyedül borozgatni én sem szeretek, régen sokszor ültünk le Tomival (meg mikor már Bence nem szopizott annyit éjjel), gyertyafényes vacsi, filmnézés vagy beszélgettünk, jó volt. :) Amúgy pár hete ittam 1 dl bort a füredi borheteken, nem hagyhattam ki, a kedvenc borászunknál. :wink:

Tündi! Utólagosan is boldog szülinapot!!! Elesést sajnálom, viszont jó, hogy nem lett belőle baj! Fényképezés: akinél voltunk Bencével, és akihez most megyünk (barátnőm) nem csinálnak mű képeket, az tetszett meg nagyon, hogy elkapták a pillanatot, nem volt beállítás, így a hangulat is oldottabb volt. :wink:

Babakocsi Nekünk Giraffe Club van, én szerettem, barátnőméknek Pierre Cardin (most olyan a gyerekülésünk), az is szuper, igaz most Coneco Toledo-t néztem, árban az felel meg nekünk a legjobban, annyi kiadás lesz a köv. hónapokban... Meglátjuk, élőben is tetszik-e. :)

Éva! Elhiszem, hogy feszülnek a ruhák, 3 babának kell a hely! :wink: Igen, én is Bencével való várandósság nagyon azt éreztem, hogy az egész H1N1-et azért fújták annyira fel itthon, hogy el lehessen adni az oltásokat, érdekes, külföldön ennyire nem volt felfújva... :? Azért sem akartuk beadatni, mert nem lehetett tudni, milyen hatása lesz a magzatra... Mi is nagy bécsi adventi vásárosok vagyunk! :lol:

Nutty! Sajnálom a sok fertőzést, mitől lehet? Igen, én jövő hét csütörtökön megyek cukorterhelésre, Bencénél is vittem citromot, sokat segített. :D

Viki! Amit belinkeltél oldalt, abban a bababoltban sok mindent vettünk, ezért és egy másikért felmentünk Pestre Bencénél, csak ajánlani tudom. :)

Hálapénz, dokiválasztás Dana, a szülésznőnek ajándékcsomagot érdemes szerintem venni, mi egy hatalmas Merci bonbont adtunk neki. :) Mivel a saját dokimnál sikerült szülnöm, így adtunk neki 50ezret, most is 30-50e körül akarunk, de ha ügyeletesnél, akkor nem szánunk neki sokat, mert a szülésznő sokkal többet van Veled szülés közben, és attól is függ, hogyan bánik velünk. Itt Veszprémben nem lehet fogadott orvosod, mert pár éve volt egy tragédia, egy népszerű doki rengeteg szülést bevállalt az ügyeletei, magánrendelése mellett, aztán elment úszni a Balatonra, és a túlhajszoltság miatt infarktust kapott, meghalt. :( Azóta ügyeletesnél lehet szülni, illetve 5 orvos szerződött a kórháznál, akiket meg lehet fogadni, persze ők nem a legnépszerűbbek... Bencénél szomorú voltam emiatt, és izgultam, sikerül-e kifogni a dokim, végül sikerült, bár sokat is kérleltem Bencét :D, most már megértem ezt, de jó lenne megint nála szülni!!! És nekem sem szimpatikus az olyan doki, aki előre megmondja, ennyit kérek, ha nem tetszik, akkor mehetsz, de az sem, ha nem tetszik neki, mennyit adsz. Dokim nagyon örült, szabadkozott is, pedig nem tudta mennyi van a borítékban. Dana, tényleg lutri, melyik doki milyen, mindenkiről hallani jót is, rosszat is, emberfüggő ki milyennek gondolja, én szeretem a dokim, minden kérdésemre válaszol, legyen akár butaság/tabu, és hát Bence születésénél bizonyított nekünk, rendes, kedves volt, áradt belőle a nyugalom, mindent elmondott, mit miért csinál, Tomi hogyan masszírozza a derekam, sűrűbben nézett rám, mint más dokik tennék, előbb bejöhetett Tomi is, gátsebemet olyan ügyesen varrta össze, hogy másnap már simán álltam, ültem, feküdtem.
Mi is állami kórházban szülünk, Bencénél is így volt, azt a 3-4 napot kibírtuk féllábon is, magánban horror árak vannak... :? És sokat jelent, hogy van PIC is. :)

Bencének is van saját szobája, de ha nyűgös, sokat ébred, akkor átköltözik hozzánk, nekem így könnyebb, és ettől még nem szokott át hozzánk. Míg nem költöztünk saját lakásba, egy szobában voltunk, az elején kellett is, a sok éjszakai szopi miatt kényelmesebb volt, ahogy Ircsi is írta, mégis költözés előtt már jelezte, hogy saját szobára van szüksége, mert a legapróbb neszünkre felébredt, egyedül sokkal jobban aludt, szóval a közös szobától egyáltalán nem nőtt a fejünkre. :wink: Tesó majd Bencével lesz egy szobában, de ha zavarja (sok hasfájás, fogak kínozzák), nyilván áthozom hozzánk. :)

Hát elteszem magam holnapra, úgy megfájdult a pocim. :(

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Én dokihoz magánrendelőbe járok, de egyébként állami kórházban (János) fogok szülni, ahol nyilván ha szeretném, hogy a saját dokim mellettem legyen, akkor fizetnem kell majd neki, hogy bejöjjön és levezesse a szülést. Ő egyébként is ott orvos, tehát még az is lehet, hogy ha nem fogadnám fel, nála szülnék, mert pont ő az ügyeletes, de én nem kockáztatok. :) Életemben párszor szülök csak, ennyi belefér :)

Dana, nekem egy ismerősöm is ott szült, és nagyon nem volt megelégedve... Sőt... A másik meg, hogy én azt is hallottam, hogy ha véletlenül bármi történik és egyéb ellátásokra is szükséged van és adott esetben akármi miatt nem 4 napot, hanem többet maradsz benn, akkor azt mind ki kell fizetni.

Megnéztem én is a klinikát és ennyiért még mással vagy egy szobában és a folyosón van a zuhanyzó?

Én változatlanul állítom, hogy ez egy igénybevehető szolgáltatás, hogy magánrendelőbe jár az ember, és ugyanazzal a dokival szeretne szülni. El lehet dönteni, hogy ezt megfizeted-e, vagy nem, nem kötelező ezt választani. Azt nem tudom, hogy hogy mennek ezek a dolgok, ha valaki nem magánrendelőbe, hanem sztk-ba jár, mert nőgyógyásznál sosem voltam sztkban. De ot sem muszáj a dokit választani, a kórházban, ahova tartozik az ember, ott lehet szülni az ügyeletessel. Sajnos ilyen világban élünk. Én egyébként ha nem lenne lehetőségem anyagilag (nem mintha nem kéne megszorítani rendesen a költségvetést ezek miatt...), akkor én nem fogadnék dokit, ügyeletes orvossal, de fogadott szülésznővel szülnék.

A magán terhesgondozás árában korrektül benne vannak nem csak a vizsgálatok, de az, hogy időpontra mehet az ember, nem kell várni, hogy jó minőségű felszerelésekkel vizsgálnak, hogy nekem pl egyszer sem kellett máshova mennem vérvételre és várakoznom, hogy megkérdezhetem telefonon az eredményeimet, hogy ha bármi bajom van, telefonálhatok. Hogy amikor problémám volt, azonnal fogadott a doki és megnézett. Ennek nyilván ára van, nem?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok :)

Én is állami kórházban szülök (de szó szerint, mert az ÁEK-ben :) ), nekem eddig is megfelelt :) Sőt, anno a lepukkant Szabolcs utcai telephely ellen sem volt kifogásom :) Ami nekem fontos, hogy a dokim ott legyen, na meg hogy legyen PIC, bár eddig sosem volt rá szükség, és remélem, most sem lesz, de ha mégis, azért jó, hogy egy épületben marad velem a baba.

Testvérbabakocsink nekünk nem lesz, a fellépőn gondolkodom, bár most épp szervízben van a babakocsink, mert kitört a kereke :roll: Ezek után nem biztos, hogy rá merek tenni még egy fellépőt egy gyerekkel együtt :) Meglátjuk, Gábor hogy bír akkor sétálni, a lányok 15 hónapos korukig babakocsiztak, Gábor szerintem tovább fog, majd kiderül.

Húúú, úgy elkezdtem hízni, hogy csuda... Már rá sem merek állni a mérlegre, pénteken úgyis megyek a védőnőhöz, elég ott sokkot kapnom :roll:

barbcsi, jók is ezek a romantikus kis esték :)

Tündi, én is ezt a 10-szeres árat hallottam, de sok mindentől függ, hogy épp mennyit adtunk. Ugyan Fruzsinál volt a legkevesebb dolga a nagyon gyors szülés miatt, viszont miattunk jött vissza este a kórházba, így többet kapott, mint eleve terveztük. Na majd meglátjuk :)

Köszi a jobbulásokat, háááát, többet vártam az antibiotikumtól... Már a fél dobozt beszedtem, nem kéne már hű de jól lennem? :? Na mert egyelőre nem vagyok.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ja, meg arra gondoltam, hogy legfeljebb Petit magamra kötöm, és Gábort tudom tolni, ha sietni kell valahova. Majd élesben meglátjuk, végülis Gábor is már egy majdnem másfél éves nagyfiú lesz :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Jééé, közben nap alá kerültem én is :)

Zárt topic nekem mindegy, én ide is, oda is írok :) Legyen, ahogy szeretnétek.

Bocs, hogy ennyi részletben, de szita az agyam :roll:

Megyek is aludni :arrow:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi: ezzel csak annyi lehet majd a baj,hogy tél lesz. A kabat ala kellene kotni a kicsit,de be fog alà férni??
Nekem is lesz meg ezzel bajom.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Én egy "zugolvasó" vagyok.
Sajnálom, hogy zárt lesz a topik, mert az elejétől kezdve olvasom. Én is 2012 decemberre várom a 2. babám. Az első kisfiam 2010. augusztusban született. A 2010 augusztusi fórumot is olvasom a mai napig, örültem is, hogy ők nem mentek el zártba. (Így lombikbabát és barbcsit már "ismerősként" láttam viszont itt.)
Ha van rá lehetőség, szeretném továbbra is nyomon követni a fórumot. Azt nem ígérhetem, hogy aktív tagja is leszek, mert én inkább csak olvasni szeretem.

Üdvözlettel: Judit
81judit
 
 
 
 


Tündi, már kaptam ígéretet egy kölcsön kabátra, ami jó nagy :)

Judit, üdv köztünk :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Judit! Nem kötelező írni :roll: , de természetesen úgy gondolom, hogy "zugolvasókat" is bevehetünk a topicba. Nekem is van két topic, ahová egy szót nem írtam még, de mindig olvasom, azok nyitottak, de ha zárttá tennék, biztosan megkérném, hogy engedjenek be :-)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Közben kicsit utánanéztem a dolgoknak, mi körzetileg a Dél-pestibe tartozunk, nagyon sokszor dél-tepsinek hívják :? mert annyira gáz. Hálaistennek nem tudom, utoljára az autóbalesetemnél voltam kórházban 12 évesen akkor sem itthon, hanem Németben, tehát nem tudok ítélni. Szóval, mivel biztosan programozott császár lesz a balesetem miatt, arra gondoltam egy próbát megér, ha odamegyek és megnézem milyen is ez a kórház, senkit nem ismerek ott, fogalmam sincs hova-kihez, de megnézem. Kicsit megijedtem attól amit írtatok, hogy a Nyírőnek nincs se PIC, se intenzív közvetlenül ott, illetve van, de az belgyógyászati intenzív,nem értek hozzá, de gondolom az nem újszülöttre van berendezkedve..... Most nagyon besz....am, mert azt gondoltam, hogy ezzel a dokinővel végig fogjuk vinni a szülést, de ilyen árak mellett ez nem fog menni..... Ugyanakkor tudom, hogy nem vagyok egyszerű eset, mert nem tudok "rendesen" szülni és mindenképpen programozott császárra van szükség, tehát ezért gondoltam azt, hogy egy magánklinika lehet erre csak a megoldás.

Huhh, ha kicsit össze-visszára sikeredett a hozzászólás akkor bocsánat, de most a gondolataim is összekeveredtek és most nagyon rosszul érzem magam a bizonytalanságom miatt.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Az ÁEK-ben is több programozott császárról tudok különben.

Ma lehozatom Zolival a padlásról a babacuccokat, alig várom, hogy átválogassam, lássam, mi van és mi kell még :) Én ezt úgy szeretem :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Dana
Programozott császárt nagyjából mindenhol le lehet beszélni a doktorral!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:30-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Dana, én tudok ott jó orvost és amúgy több ismerősöm is szült ott és nem mondana rosszakat! Mindjárt írok privit!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Én meg azt hallottam, hogy ilyen szempontból nem gáz, ha vesz az ember terheskabátot, mert befér alá a baba. Ezt még én sem tudom hogy lesz, majd megkérdem sógornőmet, ő ennek a nagy tudója :wink:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Judit
Üdv itt!
Én úgy tartom fernek a dolgokat, ha nem csak olvasol, hanem te is elmondod a véleményedet, megosztod az örömeidet, esetleg a bánataidat... :wink:
Hogy hívják a kisfiadat? Most kisfiút vagy kislányt vársz? Merre laksz?

Dana
Dél-pestiben ismerek anesztest. És a szülészet főorvosa babanetezik :lol: :wink: Az írásai alapján nagyon szimpatikusnak tűnik... és a szülészet se olyan gáz a netes írások alapján (persze, van mindig, akinek az adott hely nem tetszik...)
Programozott császárra mindenhol van lehetőség! Ezért nem kell magánklinikára menni!!!!
400 ezerért folyosón levő mosdó???? Akkor ehhez képest a dél-pesti luxusszálló!!!!
http://www.jahndelpest.hu/szuleszet.html
(ahogy néztem a netes leírásokat, én inkább a dél-pestit választanám! :oops: :wink: )

Hálapénzt mindig csak utólag szabad adni!!!! Érzés szerint lehetnek növelő/csökkentő tényezők... És ha az összeg nem tetszik a doktornak, akkor se tud semmit ellened tenni! Legfeljebb keresel magadnak másik orvost! Nőgyógyász nagyon sok van! :wink:

(Azt tudom, hogy anesztes doktorként én nem sok hálapénzt kaptam... időnként olyan 10-20000 körüli összeget. Igaz, nem tudtam másképpen kezelni azt a beteget sem, aki adott és azt sem, aki nem adott. :oops: :wink: )

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Nem voltam gépközelben néhány napig, képtelen vagyok most mindent visszaolvasni, mert hulla vagyok. Elkezdtem, de feladtam. A zárt topikot viszont nagyon támogatom!!! Bárki intézi, előre is köszi!

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Tündi!

KIsmamakabát nem mindig jó szülés után, ha felkötöd a babát, mert én pl. feljebb kötöm, mint most a hasam van. De ha van egy nagyobb méretű xxxxl-es kabátod, az tuti jó. Amúgy lehet kapni sirekt hordozó kabátot, persze horror áron, utoljára a liliputiban olvastam, hogy kihoztak egyet, úgy 40 ezerért. NA, majd ha leszünk zártak, akkor rakok fel az enyémről, mondjuk az csak háton hordozásra alkalmas, de vannak olyanok is, amiket lehet variálni. Ezt is olcsóbb megvarratni. Enyém is házilag készült, mondjuk én hamar váltok hátra. De mondom a nagy méretű kabát tökéletes elölhordozásra. ;)

Ircsi!

köszi, hogy megszervezed a zárt topicot. Az én véleményem az, hogy csak az jöjjön aki ír is. :roll: Persze van úgy, hogy néha behavazódunk, de csak olvasó üzemmódban...az olyan, mintha kenne egy nagy testvér... :lol: Bocsánat, ha ezzel nem leszek népszerű... :roll:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Én is egyet értek vele, hogy csak az jöjjön, aki aktív tag. :roll:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Szülés, anyagiak!

Nekem sosem volt fogadott dokim, szülésznőm volt és dúlám. Most is sztk-ba járok, azt fontosnak tartom, hogy ugyanahhoz a dokihoz járjak végig, és szerencsére olyan dokit fogtam ki, aki nagyon lelkiismeretes, mindig felismer, tudja ki vagyok, mi az előéletem és kizárólag csak bejelentkezés alapján lehet hozzá menni kvázi időpontra. Ingyen. Volt már olyan, hogy nem itthonról mentem és késésben voltam, odatelefonáltam és nem volt gond, megoldotta, fogadott később is. Ő egy olyan doki, akit szívesen felfogadnék, de nem lehet, mert nem vezet le valamiért szüléseket. Az okát nem tudom és nem is firtattam.

Első babámmal (nem ez a doki volt) azért nem fogadtam fel a dokit akihez jártam (szintén sztk-ba), mert kiderült, hogy progi császár lesz, nekem mindegy volt ki vág fel, azért nem voltam hajlandó pénzt kiadni, rutinműtét, számtalan nődoki csinálja naponta sokszor. Nem is volt gond. Miért lenne.

Kislányomat természetesen szültem, szülésznőre és dúlára hagyatkozva, akkor azért nem volt fogadott dokim, mert nem bíztam egyikben sem, hogy nem tolnak egyből műtőbe egy császár után. De pozitívan csalódtam a kórházi ügyeletes dokikban, hagytak szülni. Sőt, megköszönték a végén a kitartásomat, hogy nem kellett műteniük. :)

MAgánkórházba sosem mennék, tényleg a szállodáért kell fizetni, nem az orvosi ellátásért. Nekem ez utóbbi fontosabb. Nem mellesleg ami a kórházban van kétágyas alapítványi szoba (5000 ft. ) nekem teljesen megfelel. (külön fürdőszobával, az a legfontosabb nekem)

100 ezret sosem fizetnék egy szülésért, szerintem mi kismamák kapattuk el a dokikat, akiket természetesen jobban meg kellene fizetni, de azért azt túlzásnak tartom, hogy fizetjük a tb-t plusz még ennyit is kiadni... Amelyik doki meg megmondja, hogy mennyit kér egy szülésért, én nem is választanám, ez nekem is felháborító. örülök, ha kapok, akármennyit, nade megmondani előre...
No, mennem kell folyt köv. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Megmondom őszintén, azért nem szoktam fórumokra írni, mert nekem nehézkesen megy a kommunikáció szóban és írásban is. Ne tudjátok meg, meddig tartott mire az előző hozzászólásomat is megfogalmaztam és elküldtem, nem beszélve a mostaniról... Annyi időm meg persze többnyire nincs, hogy órákat üljek a gép előtt, mire sikerül megfogalmaznom pár épkézláb hozzászólást. Tudom, nagyon hülyén hangzik, de ilyen vagyok.

Teljesen megértem azokat is, akik úgy gondolják, hogy a zárt topikba csak azok mehessenek, akik írnak is.

Ircsi kérdésére válaszolva: Szolnokon élek. A kisfiamat Csabinak hívják. Öcsikéje lesz és az Attila nevet választottuk.

Most 25. hetes vagyok. A szolnoki megyei kórházba fogok szülni, de van fogadott orvosom, akihez magánrendelésre járok.
Első szülésemnél velem nem közölte az orvosom, hogy nála mennyibe kerül a szülés, hanem mi kérdeztünk rá, mert úgy gondoltuk, hogy se alulfizetni, se túlfizetni nem akarjuk. Mondott egy összeget, és mivel elégedettek voltunk a munkájával annyit kapott. Persze szimpatikusabb lett volna, ha nem mond összeget, hanem azt, hogy amennyit gondolunk...
Szülésznőt nem fogadtunk akkor, de most lehet hogy lesz. Szerintem aki megteheti, fogadjon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 81judit 2012.09.03 12:56-kor.

Judit

Kép
Kép
81judit
 
 
 
 


Kedves Judit!

Igen látom, hogy eddig két üzenetet írtál összesen 8)

Mondjuk azokat én sem támogatom, hogy itt legyenek akik csak "Nagy testvérként" vannak jelen, de aki mondjuk ír magáról és néha hozzászól - mint pl. a te - azt támogatom. Nem tudom, hogy áll a zárt topicos téma :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Lányok, közben írok egy gyors helyzet jelentést :-)


Ami a rosszabbik.... fáj a hasam a sok üléstől, fekszem már a székben, de legalábbis kitolom a hasam. Az utóbbi napokban nagyon elkezdett nőni, napok óta feszít-nyom-kemény minden irányban....nagyon kellemetlen érzés, de kárpótol amikor Alíz méltatlankodik odabent. Viszont a jó hír, hogy megálltam a hízásban, sőt most fogytam is két kilót, olyan érzésem van, mintha a hasamba híztam volna csak ( meg a fenekemre )

Csütörtökön megyek a terheléses cukorra, hétfőn 10-én pedig Apával a 4D Genesisbe, remélem a kisasszony nem adja elő amit nekem legutóbb és nem kell másfél órát tornáznom, hogy egyszer láthassunk is belőle valamit

Aztán szept.12-én megyünk be a dokinőmhöz a leletekkel, - még a Róbert Klinikára, Dr. Nega -hoz - akkor megkérdezek mindent, amiről beszéltünk itt a napokban - mennyit kellene fizetni, van-e PIC, mi van ha nekem lenne bajom, Apa velünk lehet-e.....stb...stb...

Nagyon halkan megjegyzem - mert félek olvassa a főnököm is esetleg a babenetet - , hogy semmi de semmi kedvem dolgozni pedig imádom a munkámat, de egész egyszerűen szétszórt lettem, két óránál tovább nem vagyok képes figyelni, pedig pontosan tudom a feladataimat, itt várnak sorba az asztalon az elintézetlen, lefűzetlen dolgok, pontosan tudom mit kell(ene) csináljak, de valami hihetetlen nehezen veszem rá magamat...mintha nem is én lennék....mert nem ilyen vagyok. Persze ettől függetlenül megcsinálom a dolgom, csak mint valami lassított film.... nahhh közben Alíz is elkezdett rugdosni....nem fekszem eléggé vízszintesen a székben :lol: :lol: még szerencse, hogy paravánosak az íróasztalok, mert elég hülyén nézek ki lefolyva a székről.... :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Látom Dana, te is hasonlóan nyomod a két topicot egyszerre, néha már azt sem tudom, hogy mit hova írtam :wink:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Jahh, igen, bár egészen úgy tűnik, hogy decemberi lesz a baba, de a kezdet kezdetén még januári volt....de végül is ha meg - Jóisten neadja - koraszülött lenne, akár lehet írhatnék a novemberi topicba is :lol: Nem baj, legalább még többet tanulok a többiektől, akik már szültek, tapasztaltabak, ezért is járok ide, mert nagyon jó, hogy van az internet és megtudjuk osztani egymás között az infókat - legyen jó vagy rossz -

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Látom, nagyon aktívak voltatok hétvégén 8)
Nekünk elég sűrű volt a két nap, így nem jutottam gép közelben, nálunk a hétvége mindig a családé.
Szombaton voltunk kórházban babalátogatóban, mert szerdán megszületett a legjobb barátnőm babája. Annyira édes kis gombóc, Petrám azóta még jobban várja az öcsikét.
Zárt topic: felőlem mehet, Ircsi, köszi az "ügyintézést"! Akkor ez a topic ugye nem fog tovább élni, mert két helyet olvasni, kommentezni :roll:
Tündi: így utólag is Isten éltessen nagyon sokáig!! Örülök, hogy jól sikerült az ünneplés.
Dana: az egyik barátnőm is tavaly a Róbert Klinikán szült, én teljesen ledöbbentem, amikor mondta, hogy a folyosón van a mosdó/WC. Szerintem felháborító, hogy ennyi pénzt elkérnek, és közben semmivel nem nyújtanak többet, mint egy állami kórház. Eleve nem értek egyet a programozott császárral, akkor lehet császározni, ha a baba úgy dönt, itt az ideje világra jönnie. Ezen már jó sokszor felbosszantottam magam :twisted: (aki a Róbert-ben szült, neki is megmondta a doktornő augusztus 12-én, hogy szeptember 12-én reggel 7-re menjen be és megcsászározza. Tisztára mint én a kozmetikusnál, vagy fodrásznál...
Én az első két gyerkőcömet is állami kórházban szültem (BM kórház a Városligeti fasoron) fogadott orvossal, és ügyeletes szülésznővel. Nagyon meg voltam elégedve az ellátással, az a pár nap úgysem a kényelemről szólt, hanem a várva várt babáról. Ráadásul ez az orvos csak félidőtől kezelt, mert az előző doki lepasszolt (később kiderült, hogy nála 60.000Ft/gyerek egy szülés-ez 2000-ben volt, biztosan nem nézte ki belőlem ezt az összeget) és nagyon jól jártam, azóta is az "átvevő" orvoshoz járok, immár 13. éve és a harmadik babám fog nála születni. Ő most az Uzsokiban van, de igazán nem érdekel, én a dokihoz ragaszkodom. Most magánrendelésre járok, de tuti nem fogok tudni 100ezret fizetni szüléskor. A terhesgondozást is egészségkártyával fizetem. Szerintem egyáltalán nem etikus, ha egy orvos tarifa alapján dolgozik. Úgyis annyit ad az ember, amennyit tud, ezért én rá sem kérdezek majd (az előzőeknél sem kérdeztem rá, annyit adtam, amennyit tudtam, és soha nem éreztette velem, hogy elégedetlen lenne, sőt!). Azért három gyerek mellett van jobb helye is a pénznek, és a magánrendelésen úgyis 100ezer fölötti összeget otthagyok.
A Dél-Pestibe szült most egy ismerősöm fogadott orvos/szülésznő nélkül, és nagyon meg voltak elégedve, még a férje is áradozott a helyről. Derékmasszázs, illóolajokkal enyhítették a fájdalmat, és hagyták a természetet szépen dolgozni. Szóval, ha nem ragaszkodnék az orvosomhoz, tuti oda mennék, mert közel is van, és mostanában jókat hallok róla.
Ne is mondd a munkahelyi kényelmes testhelyzetet. Én is rosszul vagyok a sok üléstől, az asztal alá már nem fér be a pocakom, viszont a karom sem túl hosszú... Néha viccelődnek a kollégák, hogy vágassam ki az asztalt :lol:
Csütörtökön voltam terheléses cukorvizsgálaton, 7,12 lett a 120 perces eredményem. Azt mondta az orvosom, hogy még határon belül van, de azért próbáljak diétázni, nehogy elszaladjon az utolsó időszakban az érték. Van néhány tippetek, mikre figyeljek, hogy ne legyen gond a cukorral? Nem igazán eszem sokat, teljes kiőrlésű rozskenyeret eszem, na jó, néha nassolok :oops: . Arról muszáj teljesen lemondanom?
A Bippában mi voltunk, sok jó dolgot láttunk, úgyhogy visszatérünk még majd oda. És van egy másik bababolt, ahol már voltunk és nagyon jó (ott fogjuk megvenni a komódokat) a http://tucsokbababolt.hu/

Kép
maci80
 
 


Sziasztok!

Ma voltam terheléses cukron, de most óvatosabb voltam, így István elkísért. Múltkor kis híján elájultam, és így nem volt nagy élmény hazafelé vezetni. Jó volt így, hogy nem voltam egyedül, mert megint igen carul voltam.

Zárt topic

Benne vagyok!

Kórház

Én is sima kórházban fogok szülni, a Margitban, Budán. Mi Gödöllőn lakunk, de Kerepesre (v. Kistarcsa) nem voltam hajlandó menni, mert az a kórház elég béna. Ott pl. nincs epidurál, csak akkor, ha valami oltári mázlid van és van ott anesztes...de orvos mondta, hogy gyakrabb az, hogy nem adnak. Így inkább oda visszamentem a Margitba, ahol Bence született. Teljesen meg voltam vele elégedve, szuper élmény volt. Itt a szobák három ágyasak és szerintem tök jók. Látogatók nem jöhetnek be a kórtermekben, szóval szuper...mármint szerintem. Alapítványi szoba nem vészesen drága, de nem vágyom arra, egyedül legyek a szobába...jó volt anno beszélgetni, meg segítettünk is egymásnak elég sokat a gyerkőcök körül.

Zsófi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Még mindig nincs időm visszaolvasni, csak megláttam, hogy a Dél-pestiről beszéltek. Az én orvosom '"odavalósi", bár a magánrendelésére járok. Sok helyen utánaolvastam a kórháznak, és a szülészetéről mindenhol jókat olvastam! És nagyon bízom bennük, főleg az orvosomban. A kórház maga tényleg gusztustalan (bocsi :oops: ), a WC-kben hányni tudnék, inkább bepisilek, mint ott, de egyszer már kénytelen voltam használni... Kicsit olyan háborús-fíingje van a helynek.
Mi egyáltalán nem oda tartozunk, csak az orvosom. A szülést elvállalta (mármint nem helyettem :lol: ), viszont az árról nem kérdeztem. Szerintetek rákérdezzek? Hogy szokták ezt csinálni? Sok helyen olvastam, hogy a szokásos ár tízszeresét szokták adni a szülésért, de egy kicsit soknak találom. 11.000-ot fizetünk 1 alkalomért, és eddig 2 kivételével a 4. hét óta 3 hetente járok (kétszer voltam 4 hét kihagyással). Nagyon szeretnék nála szülni, remélem, menni is fog... Örülnék, ha szülésznőm is lenne, de nincs rá pénzünk. Egyébként csak jókat hallottam az ottani szülésznőkről.
Én is az előéletem miatt "ragaszkodom" a doktornőmhöz. Nem olyan kacifántos, ami eddig mögöttem van, de nekem biztonságosabbnak tűnik így a dolog.
Csak annyi a problémám a kórházzal, hogy azt hallottam, hogy a környék adottságai miatt ki lehet fogni érdekes szobatársakat... :oops: Ja, és szeretnék fájdalomcsillapítást (bár ezzel még nem nagyon vagyok tisztában, hogy melyik milyen... :oops: ), remélem, van rá lehetőség.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Bdana,a babakasszás ajánlat jó dolog,ha van rá keret,meg nem szeretsz várakozni. :lol:

Tündi,szerencse,hogy nem lett bajotok!Utólag is boldog születésnapot! :lol:

Ircsi,a"fázósságról"mintha magamat olvasnám.Valamelyik nap a hajnali órákban indultam az orvoshoz,jól felöltöztem a hideg miatt.Délben már 35 fok is volt,mászkálhattam egy fél táska ruhával. :lol:

Éva,köszi,majd benézek oda,úgyis most pénteken is megyek. :lol:

Panndi,még mindig jobbulást,már csak fog használni az az antibió! :wink:


Itt felénk nincs magánkórház.Az orvosomhoz magánrendelésre járok már évek óta.Ismeri az előéletem,nagyon megbízom benne,minden kérdésemre válaszol.Államiban fogok vele szülni,annyit adok majd,amennyit tudok.A többieknek meg ajándékcsomagot.Itt is van alapítványi szoba,ahol apa is bent lehet velünk,lehet ezt fogom kérni.A nagy születésekor még nem volt ilyen lehetőség,úgyhogy lehet most
kipróbáljuk. :wink:

lili

Kép
lili72
 
 


Sziasztok!

Egyetértek Vikivel, én is pontosan ezért járok magánrendelésre. Bármikor hívhatom a dokim, ha valami gondom van, sőt be is hív gyorsan megvizsgálni/uh-ra, ha olyanok a panaszaim, és nem kér érte semmit... Időpontra mehetünk, meghallgatja az összes kérdésem, készségesen válaszol, kivétel a 12 hetes és a 18 hetes uh vizsgálatot nem ő csinálta. Amikor meg Bencével a 40. hét betöltése után be kellett feküdnöm, akkor megismertem nagyjából az összes orvost, szülésznőt... Az a rossz nálunk Veszprémben, hogy se szülésznőt, se orvost nem lehet fogadni (kivéve az említett 5-öt, akik meg nem a legnépszerűbbek...) Pedig ha szülésznőt lehetne, szívesen megtenném, Bencénél a világ legjobb szülésznőjét fogtam ki! :) Egy magánkórház, csak azért, mert magán, nem feltétlen jobb egy államinál, sőt rossz tapasztalatokat onnan is hallani... Nekünk jó lesz most is az állami, alapítványi szobára meg nem költünk, Tomi addig Bencézik, lesz elég dolga. :wink:

És azzal is egyet értek, hogy ott, szülés után dől el, mennyit adsz végül, attól függően, hogyan bánt veletek az orvos, legalábbis nekem sokat számít.

Tündi! Egy nagyobb kabát alá simán befér a kicsi, így lehet a terheskabátot hasznosítani! :wink: Mondjuk nekem a terheskabát az a nagyobb méretű kabát.

Judit! Örülök, hogy jelentkeztél! :) És annak is, hogy mindkét babánkat egyszerre várjuk! És igen, szívesen olvasnék Rólatok én is bővebben! :wink: De jó, neked is 2 fiad lesz! És mit szól Csabi a kistesóhoz?

Dana! Szerintem állami kórházban, fogadott vagy nem fogadott orvossal is lehet programozott császárral szülni!!! Elég sok embernek sajnos nincs keret a magánra. :(
Én is csütörtökön megyek a cukorterhelésre, majd gondoljunk egymásra! :wink:

Panndi! Én is nemrég álltam neki babaruhákat válogatni, én is szeretem ezt. :) Olyan furcsa volt elővenni, és Bencéhez mérni, hogy tényleg ilyen pici volt nem is olyan rég... :roll:

Most nekem is sokat nőtt a hasam, kíváncsi is vagyok, hány kilő lettem. Ez a hétvégi hidegfront megviselt valakit? Dávid szokás szerint rosszul viselte, rengeteget mozgott, helyezkedett, de én is cudarul voltam. Úgy leesett a vérnyomásom, hogy hajolni sem tudtam, felállni, ülni is több percig tartott, fejem is zúgott, ilyen még nem volt. :(

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Ja, és az EDA: itt nálunk nincs sima szülésnél, nincs annyi anesztes orvos állítólag, csak császárnál van, vagy ha sürgősségi császár, akkor altatnak, simán szülőknek marad a kéjgáz... De én Bencét is fájdalomcsillapítás nélkül szültem, és csodálatos élmény volt akkor is, most is, Dávidnál is erre készülök. :wink: (amilyen brutál erős menzeszeim voltak mindig is sajnos, úgy voltam vele, hogy ezt is kibírom akkor... :roll: :oops: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barbcsi 2012.09.04 07:20-kor.

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Jó reggelt!

Kórház/orvos
Én simán a tartományi kórházba járok (állami). Oda járok terhesgondozásra, ott fogok szülni.
Nincs se választott orvosom, se szülésznőm. Itt nem is szokás.
Hálapénz is ismeretlen...
Nem hiszem, hogy rossz lenne ez a rendszer, Ausztria még nem halt ki! :wink:

Bdana
Ha magánklinikán akarsz szülni, akkor érdemes minden részletet alaposan tisztázni!!!!!
Most még esetleg tudsz váltani!
Programozott császárra MINDEN kórházban van lehetőség!

Ircsi
Köszi az intézkedést!

Én is úgy gondolom, hogy csak az legyen csapattag, aki ír is! Ha a háttérben olvasókat is simán bevennénk, akkor miért kell a zárt topik?

Judit
Fórumozást egyszer el kell kezdeni, aztán már az ember függő lesz :oops: :wink:
Nem kell regényeket írni! Ez is olyan, mintha leülnénk és trécselnénk egy kávé mellett.
Sokszor elég egy-két szó is! :wink:

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Barbcsi
Nekem most tünt fel, hogy mi egy idősek vagyunk :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Rebelen!

Amit a kórházról és a hálapénzről írtál: ámen. Ennyi. Igazad van, csak itt már ez az elfogadott. Teljesen más téma, bár szüléshez kapcsolódik, de egy külföldi gerincspecialistával beszélgettünk anno a császárról (nem közeli ismerős, mindegy külföldi magyar) és teljesen ki volt akadva, hogy Mo-on KÉRNI lehet a dokitól a császárt. Most olyan anyukákra gondolok, akik valamiért félnek, vagy valami gondjuk van a természetes szüléssel, de meg tudnák szülni természetesen is a babájukat. Először nem is akarta elhinni, utána kiakadt, hogy ez mégiscsak egy hasi nagyműtét, és hogy pénzért ezt is lehet... Láttam rajta, hogy tényleg sokáig nem tér napirendre a dolog fölött.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Hát igen, hihetetlen, hogy ezek a gyerekek milyen pici babák voltak :D Olyan hamar megnőnek... Mi lassan indulunk a játszótérre.

Jaj, azt hiszem, nem is írtam. Hétvégén sebészeti ügyeleten jártunk, Gábor úgy leesett a dömperről, hogy három öltéssel belülről össze kellett varrni a száját :( Most csak pépeset ehet, pénteken kontroll.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


EDA: én egyszer szültem vele, kétszer nélküle, most sem tervezem, hogy kérek. Zsófinál viszont rengeteget segített, a dokim beszélt rá, mikor a brutál adag oxitocin után sem történt semmi. Reggel héttől délután háromig egy ujjnyiről bő egy ujjnyira tágultam. Akkor rébeszéltek az EDA-ra, volt másfél jó órám, és azalatt kitágultam, majd utána az utolsó egy órában megint éreztem mindent. A többieknél meg jó volt, hogy nem volt EDA ;)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Barbcsi: Apa helyzet nálunk is hasonló. Örülök ha be tud majd jönni Peti néhanap, mert a Péterfybe nem engednek be 12 éven aluli gyereket..szóval Ő itthon lesz Rózival én meg benn Momoval. Jó lesz ez így. Ez csak pár nap.
Nekem nem lesz még nagyobb kabátom se. :) Nem jön be a kendőzés...itthon néha jó volt, de utcára akárhányszor próbáltam besültem vele.
front engem nem viselt meg, Momo meg folyton izeg-mozog. Tegnap betelepedett a hasam jobb oldalára, és féloldalas lettem. Peti csak lesett, hogy milyen furi alakú a hasam.

Nincs EDA!!!! Te jó ég! Na én olyan helyen tuti nem szülnék. ki tudja mennyire húzódik el...20órákat nem vajúdnék EDA nélkül.

Izisz: Nekem anyám szült így....tiszta Rubint Réka effekt...kivetetik a babát a 36. héten , hogy ne hízzanak sokat, mert ugye utána még tök sokat hízik a gyerek. Na meg hogy nehogy szétszakadjon a hasuk. Ezeket a nőket lapáttal verném fejbe.
:oops: :oops: Már bocsánat...

Dana:Székbe fekvés :lol: :lol: :lol:
4Dhez sok sikert hétfőre!!! :) :)

Tegnap lehet,hogy új kiütést fedeztem fel Rózin...basszus, pedig már úgy örültem, hogy elmúlnak.
Na megyek tököt pucolni....valamit adni kell reggelire Rosenak.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Panndi

Jaj, szegény Gábor! :( Fáj még nagyon a szája?

Én most is EDA-s szülést tervezek! Bencével anno semmit nem tágultam...6. héten C3100-al vettek fel és 38. héten, mikor Bence született szintén ezzel az értékkel vettek fel. Kaptam oxyt, azzal is eltartott egy ideig, míg a szülésig eljutottam. Jó volt, hogy közben legalább tudtam pihenni.

Tündi

Rubint Réka kivetette 36. héten a babáját??? :shock: Ez komoly? Nem is tudtam! Anyukádnál nem lehetett, hogy a doki tervezte így. Anyunál is anno megindították a szülést (bár én nem császárral születtem), mert az orvosa szabadságra ment. :?

Szegény Rózi! Orvos nem mondta, hogy mennyi idő, amíg a pöttyök elmúlnak?

Lányok? Anno Bencével ittam málnalevél teát (ha jól emlékszem a nevére), hogy megkönnyítse a szülést. De már nem emlékszem, hogy mikor kezdtem el inni? Ti tudjátok, hogy mikortól javasolják?

Zsófi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Hát Zsófi szerintem alapból gyanus,hogy mindhárom gyerekét a 36. hétre szülte...másról már nem is beszélek...

Annyit mondott a doki h vigyük vissza ha szaporodnak a pöttyök...na most még nemtudom eldönteni h ez az-e?!
Azért kenem ezt is,ártani nem árthat.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Panndi: sajnálom Gáborod, gondolom, volt nagy riadalom. Még az a szerencse, hogy a kicsik könnyen viselik a megpróbáltatásokat. Te jobban vagy már?
Zsófi: a málnalevél teát a 36. után érdemes fogyasztani, megkönnyíti a szülést. Én is tervezem iszogatni, főleg, hogy október-november hónapban megyek fitoterápiából szakvizsgázni. Mire elérjük a 36. hetet, profi leszek a kérdésben (legalábbis remélem :lol: )
Képzeljétek, tegnap felpróbáltam a sídzsekimet, háááááát... még most éppen beleférek... aztán elővettem az összes fellelhető télikabátomat... mindegyik kicsi már most :oops: A párom felajánlotta, hogy kölcsönadja az ő sídzsekijét, de a elég furán néztem ki benne, és terveim szerint november 16-ig dolgozom, tehát olyan megoldás kell, amit emberek közé fel tudok venni, mert azért illik normálisan öltözni egy multinál...
EDA: én jobban félek a "gerincbeszuritól", mint a szüléstől. Mind a két csemetém fájdalomcsillapítás nélkül jött a világra, most sem tervezem másként.
Kisruhák: a hétvégén a sógornómtől kaptunk kölcsön egy csomó babarucit, annyira édesek. Hihetetlen, hogy a kamasz fiam is volt olyan picike, hogy nagy volt rá az 56-os rugi/body. Nagyon öregszenek a gyerekek
:roll:

Kép
maci80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: