Új privát üzeneted érkezett!

Tündi

Ugyan, dehogy gyanús! :D :lol: Ne legyél már ilyen rosszindulatú! :lol: :D
Tuti csak véletlen! :D :twisted:

Maci

Köszi a választ! Én meg azt hittem, hogy a 30. héttől kell inni. De örülök, hogy nem, mert annyira nincs menő íze. :wink: :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Zsófi: megnéztem a jegyzetembe, és azt írja, hogy "a 34-36. héttől egy csésze málnalevél tea fogyasztása javasolt. elkészítése: 3dl forró vízhez 1teáskanál málnalevél és 1 teáskanál bodzavirág. Legalább 10 percig állni hagyjuk, leszűrjük és fogyasztjuk."
Lehet, hogy a bodzától kicsit tűrhetőbb lesz az íze
:wink:

Kép
maci80
 
 


Maci

Köszi, akkor majd beszerzem ezeket...és kipróbálom a bodzás verziót is...hátha attól tényleg jobb lesz. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 

 
 

Én Zsófinál ittam a málnalevélteát a 36. héttől. 41. héten indították a szülést :) Két kicsinél nem ittam, hamarabb jöttek és könnyebben :)

Köszi, én már jobban vagyok, még náthásan és köhögök, de azért megvagyok :) Gábor tegnap mégelesett, újra elkezdett vérezni a szája, de szerencsére nem repedt fel. Hajjjajjjj. Sosem fogom ezt megszokni.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi, a málnalevél tea ezek szerint rád tök fordítva hatott...

Tiszta hülye vagyok, 1 hétig abban a hitben voltam, hogy a 23. héten vagyok, erre ma rájöttem, hogy a 24. volt. Sőt! Ma töltöttem be a 24-et. Kezd leépülni az agyam. :lol:

Ma voltam terhelésesen, nálunk 0, 60, 120 perceset néztek, holnap megpróbálom megkaparintani az eredményt. Kíváncsi vagyok.
Belenyomtam a cuccba egy fél citromot, de még így is nehezen maradt bent... De én nyertem. :lol:

Mindjárt indulok a ............ háziorvosomhoz, remélem, nem esünk egymásnak. Azért azt mindenképpen megmondom neki a végén, hogy köszi, hogy átvert, hogy 1 napra nem lehet táppénzre menni. :twisted: :twisted: :twisted:

holnap megyek védőnőhöz, hétfőn hemofília, és akkor 3 hétre letudok mindent.

És egy kérdés: mitől lehet az, hogy a jobb kézfejem időnként bedagad? Iszom eleget, a vérnyomásom inkább alacsony, mint magas...

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!

"Anyosóm" elvitte a kisfiamat játszóterezni, így van időm írni.

Barbcsi
Szerintem Csabi még nem igazán fogja fel mit jelent, hogy testvére lesz. Ráadásul ő még csak mostanában kezdte el a beszédet (pár szót tud még csak), így nem is tudja még szóban kifejezni a gondolatait. Persze mondogattam és mutattam neki, hogy a hasamban van a kistestvére, így ha kérdezem, hogy hol van a tesója, mutat a hasamra, ha kérdezem, hogy fogják hívni, mondja, hogy Ati. Próbálom valamilyen szinten felkészíteni őt. Pl. ha kisbabát látunk az utcán, mondom hogy majd a tesója is ilyen kicsi lesz, így fogjuk babakocsiban sétáltatni, ő még csak feküdni, aludni, sírni, enni fog tudni stb. De szerintem majd ha megszületik a kicsi és itt lesz velünk, akkor fog számára mindez tudatosulni.

Te szíved szerint fiút vagy lányt szerettél volna másodjára?
Megmondom őszintén, hogy én kicsit csalódott voltam, mikor kiderült, hogy fiú, mert szerettem volna egy lányt is, mivel valószínű több gyereket már nem vállalunk. De elég hamar belenyugodtam, sőt lehet jobb is. Arra gondolok pl. lehet jobban el tudnak majd egymással játszani, és az se utolsó szempont, hogy Csabi ruhái is jók lesznek.

Panndi
Sajnálom, ami Gáborral történt. Ismerős a helyzet. A fiam 1 éves születésnapja előtt 1 héttel kapott a homlokába 2 öltést. Azóta (lekopogom) nem volt ilyen komoly eset, de puklik a fejen, plezúrok, kék-zöld foltok a lábon nagyon gyakoriak.
Neked mielőbbi gyógyulást!
Egyébként meg minden elismerésem a Tiéd, 4 gyerkőc ilyen kis korkülönbséggel!

Fairytale20
Remélem Rózi pöttyei most már hamarosan elmúlnak!

Szülés közbeni fájdalomcsillapítás
Az első szülésem előtt kérdeztem az orvosom, és ő nem ajánlotta az EDA-t, mert szerinte így sokszor vákummal végződik a szülés. Én bíztam/bízok benne, így nem is foglalkoztam akkor ezzel a kérdéssel többet. Közben persze azt is hallottam, hogy itt Szolnokon sincs EDA, esetleg ha fizetek egy aneszteziológust. Nem tudom igaz-e, majd kíváncsiságból rákérdezek az orvosomtól.
Nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, így kicsit féltem, hogy milyen lesz fájdalomcsillapítás nélkül, de túléltem. Ráadásul oxitocint is kaptam, amitől állítólag még durvábbak a fájások. Volt persze olyan pillanat, amikor azért könyörögtem, hogy inkább császározzanak már meg, csak legyen már vége. De utólag tényleg megszépülnek a dolgok, pár nappal később már azt mondtam ismét szülnék.

Málnalevél tea
Én nem ittam előző terhességnél, de most lehet, hogy kipróbálom. Gondolkozok rajta, hogy valamilyen más homeopátiás szerrel is megpróbálkozok, de ennek még nem néztem utána igazán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 81judit 2012.09.04 18:27-kor.

Judit

Kép
Kép
81judit
 
 
 
 


Szia, Judit, még nem is köszöntem, bocsi!

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang: Mindig a betöltött hetet nézzük.Szóval jó hitben voltál. :)

Ma van Rózi névnapja. Így megint vettem neki két ruhát a H&Mben. :) Lassan elkészítem vele a 2012es őszi-téli kollekciós fotósorozatot vele. :lol: :lol: Édes kis cuccokat vettem.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


A "hány hetes?" kérdésre tudom, hogy a betöltött heteket kell mondani, de a "hányadik héten", akkor szerintem nem. Azt hittem, most fogom betölteni a 23. hetet, közben a 24. hetet töltöttem be.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Ne is mond....én csak egy zacskó glükózt vettem vagy mit, ha kiteszem a rendelőben, akkor mi van??? :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana: egyáltalán nincs citromod??? Jól jönne azèrt.

Pitypang:hjaas. Amugy könnyü àm lemaradni. Telik az idö nagyon.
Nemrèg még csak félidö volt most meg lassan 30.hét.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Citrom? Oké, veszek egyet! :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


És fogd be az orrod, miközben iszod. :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Judit!

:) De jó, hogy írsz!! :) Látod, meg ez neked! ;) Jók a vonalzók is!

Soha ne mondd, hogy soha! Ki tudja, talán még később úgy döntötök, hogy bevállaltok még egy babát és hátha kislány lesz. ;)

Én tuti addig próbálkoztam volna, míg nem lesz egy lányom, és most hogy van, még biztosabb vagyok benne, hogy kellett ő nekem. :D

Tündi!

NA hadd lássuk azt a fotósorozatot! ;)

Málnalevél tea!

Én is ittam, de nem igazán használt. Nekem inkább a genetika jön be. Anyu is sokat vajúdott első szülésénél, a második már könnyű volt. Én is sokat vajúdtam, remélem most beigazolódnak a dolgok és megúszom könnyebben. :)

Pitypang!

Nem árt elmondani a dokinak, vagy legalább a védőnőnek ezt a kézdagadást. Bár lehet, hogy csak szimplán vizes és azért az, mert valószínűleg jobb kezes vagy és többet használod nem? Zsibbad is ilyenkor?

PAnndi!

Szegény Gábor! :( Nekem a kislányom esik el rendszeresen, pedig már nagyobb és mindig az arcára. :( Szerencsére eddig még megúsztunk egy nagyobb balesetet, remélem lassan megtanul ő is esni...

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Dana!

Nekem olyan íze volt a löttynek, mintha tömény porcukros vizet innál. Citrommal még finom is volt, de ne nevessetek ki. :D Aztán ittam anélkül is, lecsúszott. Nekem nem okozott gondot, biztos ilyen is van. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Nekem a cukros lötty ízének a gondolatától is felfordul a gyomrom. Éjjel 2-szer is bevillant az íze... :? Én is hallottam olyat, akinek fincsi volt. :)
Kézdagadás: ma megemlítem a védőnőnek. Egyébként igen, jobb kezes vagyok, azon van a gyűrűm is. Sose zsibbad, csak érzem (meg látom), hogy feszül. Ha ez van, felemelem, meg hideg víz alá tartom, és elmúlik. De addig kellemetlen. Ok, kibírom, de jobb lenne, ha nem lenne. :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Ízisz! Nagyon remélem neked lesz igazad, az édeset szeretem, úgy hogy ha ilyesmi íze van csak tömény, akkor nem gond. Csak ugye utána még ki kell bírni 2 órát vagy mennyit, na az lesz a gond...félek, hogy elájulok, így olyan rohadt alacsony a vérnyomásom, ha még nem is eszem/iszom akkor lehet baj lesz, ráadásul nekem a kaja szerintem olyan mint másnak a cigi, egyszerűen egy idő után elkezd remegni a kezem és halál idegbeteg leszek ha nem ehetek, ahogy ettem ezek mind egy csapásra megszűnnek. Nem vagyok cukros, mert sokan mondták, hogy az okozhat ilyet, csak egyszerűen kajafüggő... :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Pitypang, most olvasom ezt a kézdagadást, nekem ugyan ezt csinálja a bal lábam, sőt most az utóbbi három napban mindig hajnal 2 és 3között úgy begörcsöl, hogy a bokámtól a csípőmig beleáll a görcs, neki álltam most iszogatni magnéziumot hátha az segít, de azt gondoltam, hogy elég ami az Elevitbe van.... Mi szerdán megyünk a doktornőhöz, lehet megemlítem, mert kellemetlen :?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Miért kell befogni az orrát? :lol: :lol: Én simán ittam citrommal, és tényleg csak limonádé íze van. Semmi más. Na jó, most jutottam el odáig,hogy utálod a cukros lötty ízt! :D Így már értem!

Én pénteken megyek védőnénihez! Pont most néztem a régi kiskönyvem. Rózival a 31. hét után nem is voltam nála. Remélem most se kell már sokat menni.

Izisz: Én annyi furcsa másodikszülős sztorit hallottam már, hogy szinte rettegek, hogy majd nem érek be a kórházba. Nekem ugye sokmindent át kell gondolni addig. Mert Petinek kb 1óra hazaérni a munkából, de addig valakit találnom kell, aki Róziért is ideér, hogy együtt tudjunk majd bemenni, és természetesen ez olyan ember legyen aki tudja a napirendjét a gyereknek, és lehetőleg ismeri is. És ezalatt az 1-1.5 óra alatt azért nem kellene megszülni se. Majd látjuk!

Már vettem melltartóbetétet is a DMben. Most volt rá 50%os kupon,ami csak szept végéig váltható ki. Így vettem egy 50db-os Johnsonosat. Nekem ez jött be. A dm-es egy szar. A libero még jó.

Csajok nektek látszik már a csík (linea nigra vagy mi a fene)???
Nekem még nem, pedig Rózival volt.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Szia Tündi!

Nekem pont tegnap mondta a férjem, hogy jééé egy barna csík van a hasadon a gyomorszájamtól a legaljáig, hát én csak a köldökömig látom a hasam, utána már nem látom, de azt mondja lent sötétebb, itt fent látom én is, halvány, de látszik.... Ez mitől van egyébként? :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Jahhh és nem csak a hasam lett ilyen, hanem a mellemen is van két "linea negra", teljesen besötétedett és két egészen sötét barna csíkom lett :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Elvileg természetes. Csak pigmentek. Majd elmúlik.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Tündi, azért csak beérsz :) Bár tény, hogy nálunk Fruzsi volt a leggyorsabb ;) Nekem annyiból macerásabb, hogy nem csak Gábi mellé kell szerezni valakit, hanem gondoskodni arról is, hogy a lányokat valaki elhozza az oviból. Bár jóban vagyunk az óvónővel, legrosszabb esetben megkérem, hogy vigye őket haza magához.

Én holnap megyek a cukros vérvételre, Gáborral, jó móka lesz :) Én sem bírom az ízét, főleg nem éhgyomorra, de hát ez van. Pénteken én is megyek védőnőhöz, utána meg Gáborral vissza a sebészetre, megnézik a száját. Ez egy egészségügyis hét :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Judit, látod, megy ez, jó kis csapat ez, jól fogod érezni magad köztünk :)

Glükóz: Este egy nagy pohárba rakjátok bele, és rá kell engedni kb 2-3 dl meleg (csapmeleg) vizet. Összekevergetni és ott hagyni a konyhapulton, reggelre kihűl. Én akkor szoktam bele egy egész citromot csavarni. így nekem minden alkalommal teljesen felolvadt és iható volt. Ja és én szívószállal ittam, így kevésbé érezni az ízét és lecsúszik simán.

Én holnap megyek, bár most csak reggelizősre, nekem már volt terhelés a 16. héten.

Tegnap este nagyon begörcsölt a hasam :( Alig aludtam valamit :(

Én is ezt akartam kérdezni, hogy nekem nincsen semmilyen csík... A szőrcsíkon kívül, ami a terhesség óta odaköltözött :roll: :?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


[b]Viki, ez a szívószálas megoldás jónak tűnik. Majd legközelebb!
Tündi[/b], hát igen, utálom a tömény édes ízt... :?
Bdana, most voltam védőnőnél, megnyomkodta a lábamat, azt mondta, kicsit vizes. Nem érzek semmit, nem fáj vagy ilyesmi. Mondtam a kezemet is. Azt mondta, amim dagad, azt borogassam ecetes vízzel. 1 liter vízhez fél dl 20%-os ecetet mondott. Kíváncsi vagyok, hogy a te orvosod mit mond.

Meghallgattuk a Baba szívét is, olyan cuki volt. A mozgását light-osan éreztem (bezzeg lefekvéskor és reggel...), de határozottan ébren volt a védőnő szerint, mert 152-t számolt.

Viki, a görcsölésed nem hangzik valami jól... Dolgozol még? lehet, hogy jobb lenne, ha otthon pihennél... Az orvosom ajánlott egy számomra teljesen ismeretlen magnéziumkészítményt: Magnosolv (http://www.hazipatika.com/gyogyszerkere ... latum/5328), azt mondta, ebből még a Magnesii citrici-nél is több szívódik fel. Még nem próbáltam. Egy nagy hátránya tuti, hogy van: nekem drágának tűnik...

Nekem nincs csík a hasamon, viszont vannak szőreim, amik nem voltak. :? Azt olvastam, hogy akik kisfiút várnak, előfordulhat szőrösödés. Azért remélem, a szülés után elmúlik...

Panndi, ahogy írod, a cukros izé azért is olyan borzasztó, mert éhgyomorra kell legurítani... Fél 5-kor keltem tegnap, 7.20-kor ittam meg a cukrot, és már kellőképpen éhes voltam addigra. Na, mindegy, túl vagyok rajta. :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang! És jó lett az eredmény? Vagy azt még nem tudod?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Mizu a zárt csopival? Alakul?? Ircsi??

Nevekkel ki hogy áll?

Én beléptem most ebbe a gmailes fiókba, Írkálhatnátok ám az adatokat a táblázatba. Az újakat még fel se vettük. Most beírtam Lilit, de nemtudom ,hogy hány éves, meg ilyenek.Lépjetek be, azt töltögesse mindenki a saját rublikáit!!

Lilinek meg küldjünk jelszót, meg felhasználót.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Bdana, még nincs eredményem, de bevallom, tegnap megettem a kávés Carte D'or maradékát, biztos, ami biztos, hátha mától diétáznom kell. :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Viki!

Nálunk nem lehet itthon megcsinálni, hanem ott csinálják meg. Gondolom bizalmatlanok, vagy mifene, mintha nem rólam és a gyerekemről lenne szó, nade ilyeneken már meg sem lepődöm.

Ircsi most biztos elfoglalt, vagy még nem írt vissza a babanetes moderátor, szerintem intézi ő ahogy tudja. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Hogy is kell belépni a gmail-es fiókba? (Az azonosítót és a jelszót tudom.) :oops: :oops: :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


(Na, megtaláltam a 22. oldalon.)

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


megnyitod a google.hu-t majd jobb oldalon van h bejelentkezés

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Rebelen! Hirtelen azt hittem, a korunkra gondolsz, hogy úgy vagyunk egyidősek. :roll: Kellett 5 perc, mire rájöttem, hogy ugyanaz a terminusunk. :lol: :lol: Kíváncsi leszek, hogy aztán egyszerre bújnak-e ki a babáink! :wink: És mindkettőnknek kisfia lesz! :D
Tetszik ez az osztrák rendszer!

Izisz Én ellenzem az olyan császárt, ahol csak az anyuka kényelmi szempontjából történik meg, és az orvost is elítélem, aki ezt bevállalja. :? Az egy komoly hasi műtét, és ahogy elnézegettem a császáros anyukákat, magukat is alig tudták ellátni, nemhogy még a babájukat is... Én is meg tudtam szülni természetes úton a 3600 g-os, 54 cm-es fiamat ilyen vékony testalkattal, csípővel, egy pillanatra nem merült fel bennem, hogy legyen császár, csakis akkor, ha olyan állapotba került volna valamelyikünk, hogy indokolt lett volna. :roll:

Panndi! Jobbulást Gábornak! Szegényem :(, Bencével eddig hál' Istennek ilyen baleset nem történt, jó esik-kel ő is, de sebészetre még nem kellett menni. (kopp kopp)
Na, akkor Rád is gondolok holnap, te is cukrozol, én is Bencével megyek! :) De haza tudunk jönni arra a 2 órára, mert 10-15 perces séta tőlünk az SZTK. :D

EDA Én is jobban féltem a gerincbe szuritól, mint a szüléstől, és szerettem volna átélni teljes egészében, nem is bántam meg, pedig aztán már vasárnap délután kezdődtek a rendszertelen fájások, mondjuk azok el-elmúltak, de hétfő délutántól visszajöttek, csak 3-15 perc között minden volt, és csak kedd délután született meg Bence. :wink: Kedd reggel fél 8kor kerültem a szülőszobára, akkor 3-4 cm voltam, óránként tágultam 1 cm-t, de megálltam 7-8 centinél, akkor kaptam én is oxitocint, az segített, bár 9 centinél így sem tágultam tovább, Bence meg már kifelé tartott... :) Én már ott mondtam a dokinak, hogy szülhetünk megint, sőt inkább a szülés, mint a fogorvos. :D

Tündi! Akkor ebben egyet értünk, mármint Rubint Réka, de Sarka Kata is kezet foghat vele... :evil: Az a baba nem véletlenül nem jön még akkor, nem vagyok híve ennek, hogy akkor vegyék ki, amikor anyuka akarja. :?
Rózinak boldog névnapot! :) Fotósorozatot megnézzük szívesen!
Én is megnéztem a Bencés kiskönyvem, és 38 hetesen voltam utoljára védőnőnél... Kíváncsi vagyok, most meddig kell menjek, mert más lett a költözés miatt, de én szeretem őt, nagyon kedves, rendes, lehet vele beszélgetni. :)

Kuglofka! 36. héttől kell elkezdeni a málnalevél teát, Bencénél így tettem, mégis 40+4-nél szültem és nem is volt gyors. :)

Pitypang Ezt a bedagadást szerintem is említsd a védőnőnek, a dokidnak, nem tudom, mitől lehet.

Judit! Én kisfiút szerettem volna másodikra, férjem is, Bence is, imádok fiús anyának lenni! :wink: Persze ha kislány lenne, akkor is ugyanígy örülnénk, 3 babát szeretnénk, nekem tetszik a 2 fiú, 1 lány felállás, bár 3 fiúval is boldog lennék! Talán azért, mert mi ketten voltunk lányok a húgommal, és többet veszekedtünk, rosszabbak volt a húgom, mint 2 fiú... :roll:
Kisfiad a kiírt időpontnál előbb született és augusztus mikor? Vonalzók szuperek!

Terheléses cukor Én is holnap megyek, tegnap vettem meg a glükózt, de itt úgy van, hogy be kell vinni magaddal, és ők kikeverik, én viszek egy fél citromot is, Bencénél ezzel együtt jobb volt az íze, nem jött vissza, most meg pláne odavagyok az édesért, remélem nem lesz gond. :)

Genetika Hát nem tudom, nekem nem jött be... Anyum mind a kettőnket nagyon gyorsan szülte, ehhez képest én Bencét nem, bár azt mondják, a második szülés gyorsabb lesz. :) De pl. ilyen a szoptatás is, a családban mindenkit leköröztem, anyum 3 hónapig szoptatott mindkettőnket, mamám 3 hétig tudott, másik mamám pár napig, én meg 2 évet, most már csak délutáni alváskor szokott Bence... :roll:

Vádligörcs Mostanában nekem is van éjjelente, szörnyű erre ébredni. Elvileg kalcium- és magnéziumhiány, lábizomzat vérellátottságának romlása az oka.

Csíkok: nekem a pocim alatt nincs, csak picit felette, alatta, meg a combomon, fenekemen. :? De ez Bencénél is így volt, és szülés után fokozatosan halványultak.

Viki! Görcsöket sajnálom, lehet tényleg nem tesz már jót a sok ülés, mostanában nekem is többet van. :(

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Nekem sincs csíkom, de a köldököm teljesen bebarnult. Először próbáltam sikálni, azt hittem koszos :lol: , de nem.

Nekem is tetszik a 2 fiú egy lány felállás, de a 2 fiú két lány még jobban. :wink: Az a legjobb, ahogy Panndiéknak sikerült, irigylésreméltó, 2 lány jól összenő és a két fiú is. És persze amúgy négyen is. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Barbcsi: De a Sarka Kata legalább normálisan hízott...aki 30kilót felszed az leglább nem fest totál torz képet egy kismama elé.

Ez a zebrásodás furi. Nem is hallottam még, hogy máshol is lehet, mint a hason. Ez mind pigmentmennyiség függő??

Most sokan majd megköveztek, de jöhetne már az Ősz...ez a mai, meg tegnapi meleg engem kikészít. Izzadok nagyon. Bizti a pára miatt, mert fokban volt már több is.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Hát Tündi, legszívesebben lefotóznám és megmutatnám, mert annyira furi, de azt hiszem az a kép nem ide való :oops: :oops: :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana!

MAjd a zártban! ;)

Tündi!

Igen elég párás a levegő, én főleg tegnap éreztem, pedig akkor nem is sütött nagyon a nap. De állítólag ma este jön megint lehűlés.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Jó, ja zártak leszünk felteszem, ilyet még én sem láttam, szóval érdekes :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Tündi, ha a 26 fok lehűlésnek számít, akkor tényleg hűvösebb lesz :-)

http://www.idokep.hu/elorejelzes

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Ízisz, mindig nézem a vonalzókat, olyan jó, hogy ti már a harmadik babánál tartotok :) Várom már, hogy nekem is 3-4 vonalzóm legyen :P , remélem Apa is :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a kedves fogadtatást és biztatást! :)

Izisz7
Persze, nem mondom biztosra, hogy nem lesz 3. gyerek (főleg úgy, hogy a mostani pocaklakót nem is igazán terveztük). A párom nagyon fiút akart mind a kétszer, az ő kívánsága már teljesült...

Viki1983

Remélem ma már jól vagy?! Szedsz magnéziumot?

Barbcsi

Kisfiam augusztus 6-án született, a kiírás után 1 nappal. Nem magától indult a szülés, hanem indította a dokim. Tudom, vannak akik ezt elítélik... Aznap volt nst és először magzatvízvizsgálat. Minden rendben volt, de a dokim rákérdezett, hogy mi lenne ha ma szülnénk. Sokat vacilláltam rajta, de végül belementem, mert már napok óta alig aludtam éjszaka, gondoltam, még pár nap, és erőm se lesz szülni. Meg persze az is járt a fejembe, hogy Murphy törvénye szerint, ha nemet mondok, másnap biztos beindul a szülés, mikor lejár a dokim ügyeleti ideje, vagy lehet nem is indulna be magától és így is úgy is indítanák stb. Persze azért kíváncsi voltam, beindult-e volna magától és mikor, valamint milyen, ha magától indul. Hátha most majd megtudom decemberben milyen is az.

Nálam sokan csodálkoztak, hogy simán megszültem Csabit a vékony testalkatomhoz képest. 166 cm magas vagyok 47 kg-ról indultam, kb 56 kg-val mentem szülni. Kisfiam 3870 g, 56 cm volt. (Persze az apukája mellett még így is eltörpült volna, aki 4700g-mal született anno)

Kívánságra császár

Miután már szültem természetesen, egyet nem értek vele, de megmondom őszintén teljesen elítélni se tudom. Első terhességem alatt olyan szinten irtóztam még a gondolatától is, hogy természetes úton szüljek, hogy kijelentettem, én csak császárral vagyok hajlandó szülni. Már el is határoztam, hogy rákérdezek az orvosomnál, ő hogy áll ehhez, de végül nem mertem felhozni, mert a kijelentéseiből éreztem, hogy ő csak nagyon szükséges esetben végez császárt. Így a kocka el volt vetve. Persze szülés után 360 fokos fordulatot vett a hozzáállásom, már én is a természetes szülés híve vagyok.

Terheléses cukor

Látom, nálunk elég gazdag lehet az SZTK, mert nem nekünk kell vinni a szőlőcukrot, hanem ott adják ingyen. Sőt az eredményért is lehet menni aznap délután.

Szerintem is mindenképpen kell bele a citromlé. Én nagyon édesszájú vagyok, de citromé nélkül nem hiszem hogy képes lettem volna meginni.

Linea negra


Nekem még nem látszik. Amikor Csabival voltam terhes, a köldököm alatt nagyon erősen látszott, de úgy emlékszem, csak a terhesség vége felé alakult ki.
Májfoltok is előjöhetnek az ember arcán terhesség alatt, és ezt sajnos tapasztalatból tudom.
Terhesség alatt jellemző a fokozott pigmentáció.

Én holnap megyek védőnőhöz, kíváncsi vagyok mennyit híztam. Itthon szerencsére nincs mérlegünk.

Judit

Kép
Kép
81judit
 
 
 
 


judit: 9kg plusz amiből 4 a gyerek...és ugye kb ugyanannyi a többi, mint a baba súlya...na le a kalappal. :D

A mérleg kidobása nálam lassan aktuális lesz. :D

:lol: :lol: :lol: És hol van még a vége? Ilyenkor nem tűnik ám olyan gyorsnak.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Zárt topik
Még nem kaptam választ!

Judit
Megy ez! :lol: :lol: :lol:

Panndi
Jobbulást Gábornak!
Nálunk Chloenak a térdéről megy le rendszeresen a bőr :?

Pitypang
Kézdagadás: próbáld tornáztatni!

Cukorterheléseseknek kitartást! Gondoljatok arra, hogy az életeteket menti meg a cukoranyagcsere zavarának korai felismerése!!!!

Bdana
Ízisz! Nagyon remélem neked lesz igazad, az édeset szeretem, úgy hogy ha ilyesmi íze van csak tömény, akkor nem gond. Csak ugye utána még ki kell bírni 2 órát vagy mennyit, na az lesz a gond...félek, hogy elájulok, így olyan rohadt alacsony a vérnyomásom, ha még nem is eszem/iszom akkor lehet baj lesz, ráadásul nekem a kaja szerintem olyan mint másnak a cigi, egyszerűen egy idő után elkezd remegni a kezem és halál idegbeteg leszek ha nem ehetek, ahogy ettem ezek mind egy csapásra megszűnnek. Nem vagyok cukros, mert sokan mondták, hogy az okozhat ilyet, csak egyszerűen kajafüggő...

Érdemes lenne a cukorterheléses vizsgálatnál inzulinszintet is nézni!!! IR okozhat ilyen tüneteket!

Tünde
Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi! Nem tudom, hogy rajta van-e a beutalón és ha nincs attól még lehet kérni? Huhh, a kettő nem ugyan az, az inzulinhiány meg a cukorbetegség? :oops: bocs ha hülyeséget kérdeztem....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Ircsi! Ez te vagy??? :shock: :shock: Szép pocak! Neked nem is linea negra csíkos :P :P :P

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Mi sajnos nem tudunk hazajönni a vérvételek között, ahhoz messze van a kórház, meg nálunk elvileg van egyórás és kétórás vérvétel is :roll: Majd elütjük az időt :)

Nekem is tetszik ez a két lány, két fiú felállás ;) Majd az ötödik babával mi lesz, szegény... :)

Én ma voltam vásárolni, EGYEDÜL, tök fura volt :) Megvettem a lányoknak a balett-dresszt, meg tutyit, harisnyát, jaj de szeretnék újra kislány lenni ilyenkor :D

Én már nem állok mérlegre inkább, pénteken úgyis megtudom, mennyit híztam :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ircsi,nekem mehet a zárt topik,köszi,hogy intézed. :wink:

Üdv,Judit! :lol: Én is nemrég csatlakoztam a többiekhez,ugyan nem tudok naponta jönni,de próbálok képben lenni. :oops:

Panndi-Gábor,Tündi-Rózi,jobban vagytok :?:

Nem irigylem,akik még dolgoztok.Persze,aki jól bírja,annak nem gond. :lol: Nekem sokszor le kell feküdnöm napközben.

EDA-tól én is félek,pedig nekem anno még nem volt,de most kell. :oops:

A kisruhákat én is mindig elraktam"hátha kell" alapon.Aztán évente átválogattam,elajándékoztam,de azért néhányat hagytam magunknak. :wink:

A cukros lötty-ivászathoz kitartást!Én a 16.héten letudtam,már csak reggelizősre járok.De nálunk olyan rosszul volt ez megoldva,hogy levették tőlem 8-kor a 0 perceset,9-kor kellett meginnom a löttyöt,és 11-kor levették a 120 perceset.Hát alig bírtam ki étlen-szomjan! :cry:

Bdana,Pitypang,nem tudom,mitől lehet a kézdagadás.A magas vérnyomásnál olvastam,de ez nektek nincs.
A Magnosolvról erre nem is hallottak,ezt akartam szedni,mivel egy összehasonlító táblázatban a legtöbb mg ebben volt.

Egy nap nekünk mennyi mg magnéziumot lehet bevenni,ami még nem ártalmas :?:

Viki,sajnálom a görcsöket :cry: ,elmúltak?

Nekem mostanában kevesebbet mozog a Picurka,remélem csak a front miatt.Van még így valaki :?:

Köszönöm,ha beléphetek a gmailes fiókba! :lol:

Lett egy lyukas fogam,ami kezd sajogni. :cry: A fogorvos tud nekünk való fájdalomcsillapítót adni,vagy anélkül kell fúrni-tömni?Terhesen volt valakinek ilyen fogproblémája :?:

lili

Kép
lili72
 
 


Lili
Én 3x1000mg magnéziumot szedek...

Fogorvos adhat Lidocaint, Ultracaint. Lényegében ilyen gyógyszert adnak EDA-ban is. A fogak elérzéstelenítéséhez meg kicsi mennyiséget adnak, az helyileg hat. Általában olyan érzéstelenítőt adnak, amiben érösszehúzó hatású szer is van... nagyon kicsi mennyiségben szívódik fel az általános keringésbe, a babához szinte csak nyomokban jut el...
Nyíregyházán tudok jó fogorvos-szájsebészeket! :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Haza kellett jonnom a munkabol, nagyon nem voltam jol... Dokinal voltam, nagyon kedves volt, minden rendben, szerencsere zart a mehszaj. Viszont nem mehetek dolgozni, matol itthon! Nem kell fekudnom, csak kimelnem magam. Nagyon fura a tudat, hogy holnaptol nincs reggeli keles...

Dana, az ir pontosan az ellentete, mivel a szervezet nem reagal az inzulinra, ezert tul sokat termel, amitol viszont tulsagosan leesik a vercukor, ez okozhat olyan tuneteket, amiket leirtal! Ezt nem nezik automatikusan.
viki1983
Budaörs
 
 


Judit, szedek! Bar most hogy Ircsi irta, hogy o mennyit szed... Hat en annxi nem... Kb 750-1000 mgot naponta!

Ircsi, ezt lehet emelni?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: