Új privát üzeneted érkezett!

Majd megírom, ha úgy alakult. De hol? Itt babaneten? Csak privibe? Miért, azt látod, vagy nem értem.... :/
tiger23
 
 


Csak mert azt írtad, hogy nem leszel net közelben.
tiger23
 
 


Gondoltam megosztom veletek: voltam MRI-n azt mondtak nem talaltak elterest ami okozna barmit is :) Hurra :)

Ja, hazafele meg osszetortem a kocsit:( parkolaskor, felmentem a padkara, es letort ott alul az a vmi disz ize.. lesz vagy 70..:(
20140211131327
 
 

 
 

Holnaptól nem leszek 8-áig!

Most is csak elköszöni jöttem!

Nyaralunk egyet a családdal! :D

Remélem sok sok pozi tesztre jövök vissza! :D

Tiger23! Igen, privibe írd meg, lehet sok mindent fogtok írni és ha átsiklom rajta akkor nagyon le leszek maradva! :D

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Reginand: ne törődj azzal a díszléccel! :D Ennyit megért! Fő, hogy Neked nincs bajod semmilyen értelemben! :D

Dia: Ja, miután megírtam, gondoltam, hogy emiatt kéred a privit, hogy sok lesz az üzi, és nem tudod "kiválogatni" :D
Majd megírom.
Szép nyaralást kívánok Nektek! Vigyázz magatokra! Puszi! :D
tiger23
 
 


Örülök, hogy nincs gond, de gondolom ez a parkolásos autótörés most nem hiányzott.



vicky79
 
 


Én is örülök, meg minden, kivéve a törésnek...
Nekem kitört a nyári szünet, bezártuk az ovit.
Elvitték az egyik kiskutyát, tehát már kevesebben őriznek minket. Pedig még csak most született és el is telt 7 hét...
Mást nem tudok írni csak hogy hajrá csajok!

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Helenka,
teszteltel ??
20140211131327
 
 


reginand, nem teszteltem, mert nem vagyok terhes. most jár le a norcolut 10 napos terápia, egy-két napon belül gondolom, meg fog jönni, akkor az ötödik napon elkezdem a clostilbegyt-et, 12. napon megnézzük uh-n, hogy van-e tüsző, és jól viselkedik-e? Aztán gondolom, ha minden okés, akkor hajrázunk :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


ertem, csak a vonalzodat neztem..
hanyszor kell majd mennek tuszo-nezobe? ill hanyadik naptol?
van pontos menetrended? ugy ertem, h kapsz e szurit stb..
20140211131327
 
 


a 11 vagy 12. napon kell mennem tüszőnézőbe, ha nem rendel a doki, akkor a szakrendelésre. Bemelegítő dózist kaptam és majd meglátjuk, hogy mi lesz az eredménye. az ultrahang utáni konzultáció alkalmával leszünk okosabbak.
A vonalzót meg azért állítottam be, hogy kábé lássam, hogy hányadán állok a dolognak :) mondjuk a clostilbegyt azt írja, hogy végezzek terhességi tesztet a szedés előtt. én meg ugye szófogadó vagyok :D

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Sziasztok Csajok!

Én sajna tutkó már nem vagyok terhes. :( Eddig úgy éreztem, de mivel már több napja (5) van pecsételő vérzésem, ami inkább barnás, úgy érzem reménytelen ebben a hónapban. :(
Múlt hónapban 6 nappal előbb, de most 13 nappal előbb jelentkezett menzi előtt, ezért hittem benne, hogy hátha a beágyazódás miatt.
Azért holnap tesztelek egyet, igaz még 1 hét van vissza a nem vártig!

Kati
tiger23
 
 


Kati,
dehat ez igy nem jo, nem? ha mar 1 hettel van vmi, nem lehet h. megis??
addig amig nem piros a cucc, sztem meg van esely..

Helenka, kivancsi leszek hogy fog ez nalad zajlani. Drukkolok hogy minel simabban :)
20140211131327
 
 


köszönöm Reginand én is nagyon bízom benne, hogy ennyi elegendő lesz és versenyre léphetek apa pocakjával :D

Kati, szerintem sem túl jó jel a folyamatos pecsételgetés, de a hozzá nem értő véleményemtől függetlenül simán lehet baba, sőt legyen is!

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Köszi csajok a bíztatást! :) Aranyosak vagytok! De egyébként eddig nem szokott előtte barnázgatásom lenni.
Most mind a 2x, mióta próbálkozhatunk van ez, meg a menstruációs görcseim is orbitálisak. :(
Majd meglátjuk, mi lesz. Drukkolok Nektek is! Egyszer csak összejön nekünk is! :D

Puszi!
tiger23
 
 


orbitalisak?? ez sem jo hir :(
remeljuk ez ez uccso:)
20140211131327
 
 


Hát nem túl jó, igen. Bár ez az orbitális nem nagy mennyiségű vért, hanem erős görcsölést jelent az esetemben.
Ma reggel azért csináltam egy tesztet, nem bírtam magammal, de persze negatív. :( Végül is gondoltam, mert ez múlt hónapban sem jelentett jót, hogy barnáztam már jóval menzi előtt.
Szerintem próbál valami megtapadni, csak nem tud, és mindig leválik.... Vagy nem tudom. A férjem mindig csak türelemre int, de hát a férfiak! :D
Nekik azért egy kicsit könnyebb. Azon gondolkodom, hogy holnap el kellene mennem nőgyógyászhoz, megkérdezni, hogy normális e ilyenkor ennyivel menzi előtt pecsételgetni. Hát ha valami okosat mond, vagy legalább vérvételre elküld. Úgysem voltam még hormon ügyileg nézve.
tiger23
 
 


Lányok,nagyon-nagyon korai egy héttel a nem várt előtt tesztelni!!!

a hitelesség kedvéért bemásolom Vida Ági irományát:

A HCG (humán gonatropin hormon) a beágyazódás után kezd el termelődni az anya szervezetében. De nézzük csak a dolgokat sorjában!

1. Először is a spermiumok bejutnak a szervezetedbe és ott várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy akár 2-3 napig is várnak rá, mert éppen nincsen peteérés. Ha félidőben történt az “akció” akkor jó eséllyel 1 napon belül összetalálkoznak a spermiumok és a petesejt és megtörténik a fogantatás.

2. Ezt követően 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, és a fogantatástól számított 7 nap múlva megkezdődik a beágyazódás. Innentől kezdve már lehet HCG a véredben. Ha a ciklus kezdetétől fogva mérted a testhőmérsékletedet, akkor most azt tapasztalhatod, hogy megemelkedik a testhőmérséklet.

3. A beágyazódás 5 napig tart, tehát a 12. napon fejeződik be, innentől kezdve rohamosan nő a HCG mennyisége és a 14. napon már kimutatható a vizeletből is (ha rövidebb a ciklusod, akkor már 1-2 nappal hamarabb is). A baba ekkor már 0,5 mm-es.

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


Normál esetben minden embernek 14 nappal az ovuláció után van menstruációja,és ettől a naptól mutatható ki a két csík is elmaradt menstruáció esetén :)

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


Eszti Drága! :)

Ezt én is tudom, már csak ápolónő létemre is. Csak azért néztem ilyen korán, mert nem bírtam magammal, na és persze azért, mert előző terhességemnél kereken 1 héttel a nem várt előtt pozitívat teszteltem.
Persze, én is tudom, hogy a mostani tesztelésem még nem hiteles, ezért majd még megnézem, ha esetleg nem jön meg, de nem reménykedem benne, mert eléggé úgy néz ki. Puszi!
tiger23
 
 


Na meg persze a hőm se nagyon azt mutatja, hogy terhes lennék.

http://ciklus.hu/images/diagramok/f6ce6 ... 23200_.png
tiger23
 
 


No meg aztán esetemben pl. nem 14 nappal az ovuláció után van menzim. A ciklusaim is 33-asak. :/
tiger23
 
 


Tiger,ne vedd magadra,ha úgy érzed :)
Ezért is írtam,hogy normál esetben! ;)

Egyébként akkor se értem,hogy lehet 1 héttel korábban pozitívat tesztelni,talán akkor hamar volt peteérés,és későbbre "vártad",vagy néztél akkor ovulációt?

Én nem vagyok ápolónő,csak 9 éves tesztelés,majd lombikozás van mögöttem,de én így tudom:

A ciklus első felét folliculáris szaknak, második felét luteális szaknak nevezzük. Ez utóbbi az ovulációtól a következő vérzés első napjáig tart. Ilyenkor a megrepedt tüszők helyén kialakuló sárgatest progeszteront termel, mely előkészíti a méhnyálkahártyát a megtermékenyített petesejt befogadására. Hossza állandó : 14 nap.


(természetesen csak az utolsó mondat miatt másoltam be)

Nekem 1 nappal a nem várt előtt lett pozitív,de olyan halványan,hogy azt se mindenki látta volna...

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


Nyilván Vicky-nek is van időközben peteérése,mégsem menstruál,ha nem kap gyógyszeres segítséget ehhez,de alapból nem így működik a ciklus,ha minden rendben van vele ;)

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


Persze, én sem azért írtam. :D
Nyugi, nem vettem magamra! Te se vedd! :) Csak azért írtam, hogy sajna nem vagyok a megszokott(normál) eset én sem. :(
Akkoriban nem néztem ovulációt. Nem tudom, miért mutatta ki, igaz nekem is halványan, de kimutatta 1 héttel előbb.
Azért reménykedem, most hátha lehetek még terhes, csak most vmiért később volt a megtermékenyülés, és azért tolódik az egész. :D Persze mese-mese meskete, de azért hátha! :D
tiger23
 
 


Neked sem lehet könnyű azt megmondom! :roll: 9 év, meg lombik! :?
És akkor még Neked sem volt idáig sikeres terhességed?
tiger23
 
 


Igen, peteérésem csak tüszőrepedésem nincs. Ezek a félig megnőtt tüszők tokosodnak be és lesznek belőle a cisztáim. Bár egyébként nem tudom ténylegesen van-e peteérésem, domináns tüszőt nem szokott a dokim látni szuri nélkül. Nem bánnám ha mégis lenne peteérésem. Egyébként a meddőségis kezeléseknél azért nem nézünk hamarabb tesztet, mert a tüszőrepesztő miatt pozitív lehet a teszt még 10 napig. Mi beavatkozás után 14-16 nappal teszteltünk, a lombikosok hamarabb. Ott függ az embrió nagyságától is, hogy hány naposakat ültettek vissza. Én most nem tesztelek, aztán lehet hogy egyszer csak már azzal fogok jönni, hogy mennem kell a 12 hetes uh-ra. :-)



vicky79
 
 


Eszti, nekem 28 naposak a ciklusaim és 6 nappal a nem várt előtt már mutatta a teszt a kisebbik fiamat.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Jajj Lányok! Hát tényleg nem egyszerű az élet! Remélem Viki Nálad is hamar rendbe jönnek a dolgok! Azt hiszem mindegyikünk megérdemelné már azt a babát! :D
tiger23
 
 


(És valamelyikőtöknél volt barnázás terhesség előtt?)
tiger23
 
 


Most már hivatalosan is megállapítottam magamról, hogy én vagyok a Dugító. Ha én megszólalok, bereked a beszélgetés :D
Ehhez a beágyazódásos, pozitív tesztes dologhoz nem tudok hozzá szólni, én is a bevágott leírásokat találtam róla, amikor nézegettem.

Nekem ma még nem jött meg, remélem kibírja a holnapot és csak utána érkezik, mert különben hétvégére esik az uh időpontja. Ami ugye meg kellemetlen.

Egyébként ma tudtam meg az egyik ismerősömről, hogy terhes és már mindenki tudja rajtam kívül. Veszélyeztetett, amit nem irigylek, de terhes. Én meg nem.

Kati én még mindig nem tudok mit mondani a pecsételésedre, remélem még mindig, hogy baba van a dologban.

Holnap eltávozok, de majd telefonról úgyis bekukkantok rátok ;)
Ja és van minden kiskutyámnak gazdája! Holnap el is jut hozzájuk :D

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


en kedden megyek ismet dokihoz..
tuszonezobe.. most nagyon szur a jobb oldalam, es altalaban a balban van dominans tuszo-..
20140211131327
 
 


Tiger, nekem sosem. Ha barnázás volt, azt mensi követte. De nem vagyunk egyformák.

Helenka, Te mint a Hivatalos Dugító. :lol:
Drukk Neked és Reginandnak is!

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Meg persze mindenki másnak. Nektek most külön a tüszőkukucska miatt írtam. :oops:

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Tiger: nekem is általában a barnázást menstruáció követi,DE októberben barnáztam,miközben pozitívat teszteltem,-a barnázás állítólag progeszteron-hiányra utal,mi az én betegsége(i)m mellett sajnos egyértelmű...
Elég egyszerűen orvosolható lett volna,ha a doki ír fel progeszteront, akkor talán menthető lett volna az a terhesség,ha akkor még fennállt,de nem írt sajnos,így egy héttel később elkezdődött egy újabb ciklusom :?

Kérdésedre válaszolva: ezelőtt volt már egy terhességem,ami elhalt,majd egy évre rá született a babócám,aki már 2 éves lesz. :)
pozitív teszt nélkül 5 év telt el...

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


Ja,és én is veszélyeztetett terhes voltam,ezért otthon voltam a terhesség alatt is,de legalább egészséges a picurim :D

Vicky: persze,hogy lombikosként előbb teszteltünk,hisz esetünkben a megtermékenyített petesejtnek nem kellett azt a 6-7 napos utat megtenni a méhbe,nekem 2 naposan helyezték be,és onnantól kezdhetett is beágyazódni (sikeresen :) ).

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


Nekem volt egy pici barnázás, de akkor már volt pozitív tesztem. Ez olyan 7. hét körül volt. Elmentem uh-ra és nem talált a doki semmit, viszont így volt már szívhang is és hamarabb adott át a meddőségi a saját dokimnak.



vicky79
 
 


Sziasztok Lányok!

Hűűű mennyi mindent írtatok! :) Nekem idáig nem volt túl sok időm, 6 kg meggyet magoztam lekvárnak. :( :?

Egyébként sajna nálam sem baba van a dologban, mert ma reggel a hőm is 36,2-re visszaugrott és meg is jött. :( Gondoltam, mert múlt hónapban is barnázás után megjött. Mikor terhes voltam tavaly októberben, semmi nem volt, még csak egy kevés sem.

Én in is gondoltam rá, hogy progeszteron hiány esetleg lehet a dologban, de aztán nem értem fel ma a dokihoz, hogy rákérdezzek, mi van ilyenkor. Lehet még regenerálódni kell a méhnyálkahártyámnak, még nem készült fel az újabb picire, hiszen csak idén februárban volt a művi vetélésem. :(

Az is lehet, hogy szegényem próbál megtapadni, csak még nem tud, nem olyan a terep....

Ja, és eddig 33-asak voltak a ciklusaim, ma meg mivel megjött, csak 28 nap tellett el.
tiger23
 
 


Eszti: Na, most rám dumáltad a 28-as ciklust! :D Ami jó is lenne, ha így maradna, mert végre beleszámítanék a normálba! :D
Egyébként gondolom Neked sem lehet könnyű! Baszki! 5 év! Akkor én jobb ha befogom a számat! De legalább van már egy 2 éves babócád! :)

Továbbra is szorítok Mindenkinek! :)

Puszi!
tiger23
 
 


Barbus nekünk is 3 évig váratott magára. Talán ezért nem is sürgetem a dolgokat. Nagyon rossz, mikor ilyen sokat várat magára a gyerek.



vicky79
 
 


Ez így igaz Viki! A gyerek-gyártás nem is olyan egyszer dolog! :D
tiger23
 
 


En ezt mindennap megkapom.. azt hiszik ez olyan egyszeru..

Nekem inkabb rovidebbek a ciklusaim: 25-26-27 napos, attol fugg mikor hogy.. csinaltam ma egy lh tesztet, hatha, de semmi.
Ja azert is mert eszrevettem h kezdodik, volt egy kis tojasfeherjeszeru ize..
20140211131327
 
 


én most kezdtem barnázni, lassan megjön. Persze pesten vagyunk, juppí... de legalább hétfőre esik majd az uh. vagy ahogy megjön. lényeg,hogy nem hétvége.
jó lenne, ha nekem nem tartana évekig. elég volt kivárni, hogy neki kezdjünk a babázásnak!

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Mondtam én, hogy dugítok :D

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


:D

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Nyugi Helenka, nem vagy dugító! :) Csak annyi, hogy este már nem léptem fel, mert fáradt voltam, ma meg dolgoztam reggel 7-től este 7-ig. :(

Elhiszem, hogy Te sem szeretnél éveket várni a babára. Én sem. :)
Különben nem tudom, lehet csak beképzelem magamnak, de olyan puffadt a hasam, a cicim is nagyobb lett, meg érzékeny... De ugye menstruálok. Szóval nem tudom. Az is lehet, hogy vmi elkezdődött, de levált, és csak a hormonok miatt van ez. Lehet azért ha így marad, elmegyek egy UH-ra. Vagy hülyeség?
tiger23
 
 


Különben nálatok ezt a tüszőérést mivel nézik? Hüvely UH-gal?
tiger23
 
 


Tiger,
nalam igen :)
de igazabol h reped e azt meg nem neztek, csak az erest.. ill van e vmi ott, eddig mindig volt, ill egyszer keson mentem , akkor mar csak folyadek maradt vissza, de abbol azt vonta le a doki h. volt..

En sem szeretnek eveket. mar igy is az lesz, ha megfogan..

nos, en is beleptem a korbe h. mindenki terhes korulottem:
ma hivott a baratnom, 8 honapos babaja mellett 8 hetes..
aztan a nemet nyelvtanulo csoportban az egyik kollegano 3 honapos..
20140211131327
 
 


Hüvelyi uh-val szokták nézni a tüszőket.



vicky79
 
 


erre nem is gondoltam, hogy hüvelyi uh lesz...
még jó akkor, hogy a kórházba megyek majd :D Nem kerül milliókba. Kiváncsi leszek, hogy a konzultációért mennyit kér majd el.
Ősszel remélhetőleg csökken az anyagi kényelmetlenségünk a gazdaság első évi reménybeli bevételétől. No meg a béremelésemtől. Az is érdekel :)
Az a bajom, ha terhest látok, vagy pici babát, akkor elszorul a szívem.

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: