Új privát üzeneted érkezett!

Sandie: nagyon élveztem a sok ?-et:)
A két torna simán beindíthatta a mozgást, ennyi elég a letapadt izom megmozgatására.
Jó rég, de leforráztam az arcom és a vállam, másod-harmad fokú volt. Akkor egy Mepitel nevű cuccot tettünk rá. Úgy tudom mostmár lehet kapni patikába. Ez tápanyagos gèz-szerűség. Nem ragad bele a sebbe, könnyű leszedni, véd, és tud az apró réseiben újulni a bőr. Nézz utána, nekem sokat segített

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sandie: nagyon élveztem a sok ?-et:)
A két torna simán beindíthatta a mozgást, ennyi elég a letapadt izom megmozgatására.
Jó rég, de leforráztam az arcom és a vállam, másod-harmad fokú volt. Akkor egy Mepitel nevű cuccot tettünk rá. Úgy tudom mostmár lehet kapni patikába. Ez tápanyagos gèz-szerűség. Nem ragad bele a sebbe, könnyű leszedni, véd, és tud az apró réseiben újulni a bőr. Nézz utána, nekem sokat segített

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Magnoli, Boldog szülinapot!! Lénónak meg boldog névnapot!!
puszi!!!


Lilypie First Birthday tickers
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 

 
 

Sandie ? Jelekkel ír, az én hozzászólásom vagy 10x jelenik meg. Bocsi, de ezzel sikerült csak laptetőre jutnom, ami úgy tudom átaludt éjszakát jelent, ami most rám fér:)

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Picur/Álmos 2013.március 25
fehérvári Szt. György Kórház

Sz.Veronika/Adri 2013.április9
MÁV Kórház

Magnoli/Lènó 2013.május2
János Kórház

Kat78/Balu 2013.május4
Maternity

Nusildi/Barnabás 2013.május8

Monis/Gergő 2013. május16
Sote II

Sandie/Zoárd 2013.május16
Kaposi Mór Oktatókórház-Kaposvár

Ether/Fanni 2013.május 23.
ceglédi Toldy Ferenc Kórház

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Hellocsajok,

Ma volt itt a védőnő, elmondta a hozzátáplálást... nagyjából, hogy majd a 7.hónapban kezdjem almával, barackkal, meggyel, körtével.. krupplit, zöldséget nem is említett.. és azt mondta hogy délután kezdjem 2 etetés között....
szerintetek?

Veronika, remélem Adri nem lesz beteg! erős kiscsaj! a családnak meg gyors gyógyulást!

Ildi, én azért nem "merek" elindulni gergővel wellnesezni, mert ott az étkezéseket hogy oldjam meg? mármint a mi reggelinket, vacsoránkat.. ebédet..... letolom babakocsival a gyereket az étterembe? és ott ellesz amig mi megkajálunk?
szerintem beviheted a vizbe, de ne a termál, gyógyvizbe... csak sima melegvizesbe.. ha van ilyen..

Picur, szuper hogy ilyen jól elvannak a fiúk! nálunk is elvan apa gergővel, de főleg itthon.. együtt kettesben még nem mentek sehová...

Jó hogy vagytok nekem! nekünk! igy legalább egy kicsit megnyugodtam a hozzátáplálás miatt...
hol csináljátok? etetőszékben? pihenőszékben? műanyag kanállal, fémkanállal?
és tényleg két étkezés között kell? délelőtt vagy délután? alvás előtt vagy alvás után?

Lilypie First Birthday tickers
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


folytatás:
Kat, gratulálok a 6 hónapos méretekhez! szép súly!
Gergőnek szerintem nem fog menni a duplázás... múltkor volt 7160.. ésé 69 cm... kiváncsi vagyok mennyi lesz 2 hét múlva..
de már én is 74/80as ruhákat adok rá...

Magnoli, kérdeztem a védőnőt hogy akkor a sütőtök maradékát lefagyaszthatom-e, erre azt mondta hogy nyersen kellene azt fagyasztani.. és akkor kockánkét sütöm meg??

nem is értem miért vacakolunk ennyit a kajával ( én még nem is vacakolok) a végén ugyis olyan pasik lesznek akik húst krumplival fognak enni....

Kat, boldog féléves szülinapot BAlunak! és a mindenkinek!!

Kat, jó sokszor küldted le a bejegyzést.. igy már biztos mindenki elolvassa!!! :))


Gergőnek már kint van az alsó két foga.. a védőnő szerint a felső négy is elég duzzadt, jonnek azok is hamarosan.. nem akarom!! harapni fog??
már igy is érzem az alsó fogacskáit... főleg amikor bealszik a cicin és kezd kicsúszni... jaj!

3 napja nagyon nehezen tudjuk elaltatni.. nem tudom miért...
fürdésnél már nagyon fáradt, a szopi alatt be is alszik... után büfi de úgy felébred, vagy nem tudom mi, hogy sem a kiságyában, sem a kezünkben nem tudjuk álomba ringatni.. csak kb 1 óra elteltével....
fáj a foga? felébred? túl fáradt?
adtam neki cumit, de csak játszik vele, ő a fogóját rakja a szájába... érdekes megközelítés...
mondjuk miután elalszik, akkor alszik hajnali 4ig, és utána 8-9ig.. csak elaltatni nehéz...

Andi remélem jól telik a szülinapi wellness! majd mesélj! hátha összejön a kistesó!



Lilypie First Birthday tickers
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Magnoli, Boldog születésnapot neked és boldog névnapot Lénónak. Ti legalább olyan nevet választottatok a gyerekeknek, amik jó messze vannak a szülinapjuktól! Nálunk ez nem sikerült és Liza és Boti névnapja is nagyon mözel van a szülinapjukhoz.
Oli is kapott ajándékot ez jó és Lénó is kap majd mindig ha Olinak lesz valamilye? Nagyon jó dolga van nálatok a gyerekeknek !!

Monis, a wellnessnél vigyétek le az étterembe Gergőt nyugodtan, annyi minden érdekes lesz ott neki, hogy simán elnézelődik. Ha meg nyűgös lesz akkor az egyikőtök eszik, a másik meg Gergőzik, sajnos ha nagyobbak lesznek a babák akkor sok család pont emiatt nem is tud együtt kajálni, mert a gyerekkel is kell foglalkozni vagy őt etetni! 1-2 évre el lehet köszönni a nyugodt családi kajálásoktól, ahogy Magnoli mondaná hussss!

Én ma wellnesseztem Botival és a nagykádban együtt fürödtünk (most volt az első), csak úgy úszott a fürdőszoba

Tegnap voltunk oltáson és mázsáláson 7230 g és 68,5 cm.

Látom már mindenki karácsonyi lázban ég, engem még nem kapott el.

Kat,

mmc/Boti SOTE 1
2013.május 3.

Írtad hogy hímeztél adventi naptárt. A csokin/mogyoró aszalványok stb. kívül miket raksz bele? Van pár ötleted ami nem édesség és nem kaja? Neked olyan jó tippjeid vannak mindig!

Veronika, jobbulást nektek!! Szuperadri nagyon ügyes, ha anyatejes lenne most biztos mindenki azt mondaná, hogy amiatt van. De szerintem anyatejes babák is lehetnek betegesek és fordítva.

Kunkáj

Kép
Kép
mmc
 
 


Picur/Álmos 2013.március 25
fehérvári Szt. György Kórház

Sz.Veronika/Adri 2013.április9
MÁV Kórház

Magnoli/Lènó 2013.május2
János Kórház

mmc/Boti 2013.május 3.
SOTE1

Kat78/Balu 2013.május4
Maternity

Nusildi/Barnabás 2013.május8

Monis/Gergő 2013. május16
Sote II

Sandie/Zoárd 2013.május16
Kaposi Mór Oktatókórház-Kaposvár

Ether/Fanni 2013.május 23.
ceglédi Toldy Ferenc Kórház

KépKép
KépKép
kat78
 
 


mmc: én az Ikea-ban vettem plüss zöldségeket, meg konyhai eszközöket, azok lesznek benne. De Liza könnyebb dolog: csatt, hajgumi, Dm ben van kicsi figura, amiben habfürdő van, radír, gumiàllatka, matrica, nyomda

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok,
Külön szia Sandie, de jó hogy írtál, bár éjjel amikor olvastam kész keresztrejtvény volt megértenem a sok ? miatt, hát az én agyam aztán nem fordít semmit olyan fáradt vagyok, jó ha a fejemet nem hagyom el...
Mi történt a karoddal, hogy égetted meg jézusom, fájhat nagyon, jobbulást!!! (Ha írtad akkor bocsi, nem fogtam fel...)
Végre alakul a házatokban a rend, ez jó, és kiderült hogy mitől voltak a csípések Zalánon??
Mi újsi a hajacskájával és az új ovival?
Nem semmi hogy nőnek a Fiaid, Zozó lett a leggyorsabb :lol:
A ruhatémával egyetértek, de jót röhögtem :lol:
A sógornődnél jön a kislány, hűha... Gondolj bele, ha akarod még Nálatok is lehetne...
És a gyönyörű Fiaidat ettől még nem fogja a Család kevésbé szeretni (reméljük :shock: )...
Sokat gondolok ám Rád, hogy hogy bírod 3-mal, én néha a 2-be is belefáradok :oops:
Köszönjük a köszöntést, jól esett hogy gondoltál Ránk! :lol:
Fb-on fenn vagyok, küldj privit és megjelöljük egymást.
Már a Férjem is beletörődik lassan hogy "modern csaj" lettem és kevésbé morog meg az internyetezés miatt, hahaha 8)

Monis, nem nagy szám ám ez a hozzátápi, nem kell ám félni tőle...
Kaptál táblázatot és itt is rengeteg tippet, próbálkozz és Geri majd szépen segíteni fog az irányokat megtalálni...
Van akinek könnyen megy, pl. Kat, mi szenvedünk a 20 milikkel, de valószínűleg egyik gyerek sem fog 20 évesen még szopizni... (Vagy ha mégis, az már egy másik történet) :lol:
Különféle irányzatok vannak a kezdés idejére, lehet délelőtt de délután is, ha hasfájós Gergő, jobb délelőtt, hogy éjjel ne fájjon a pocija...
Kanál szerintem mindegy, mi a műanyaggal kezdünk...
Szék: vehetsz etetőszéket. Mi Olinál egy nagyon drága dönthetőt vettünk, de 8 hónaposan kezdett csak enni, amikor már tudott ülni, tehát bőven elég lett volna a 4 ezer forintos IKEÁs etetőszék is :shock:
Az alvással mi is ugyanígy szenvedünk :(
Neked is nagyon köszi a köszöntést, puszi!!!

Mmc, á, Te is írtál, de jó!!!
Köszi szépen a gratut! :lol:
Elárulom, a Fiúknál a dátumokat is figyelembe vettük a nevek választásánál :lol:
Bár a Férjem szerint direkt választottam a szülinapom köré, de nem baj, mert Neki meg a szülinapja köré születtek, pedig abba aztán nem sok beleszólásom volt, hahaha :lol:
Hogy van Boti szeme???

Veronika, jobbulást Nektek, reméljük Adrika kitart és ápol Titeket :lol:
Klassz a ringatózós kép!!!
Képzeld Lénó is tolatva kezd kúszni, erről Ti jutottatok eszembe :wink:

A Gulliverben akciós a nagy tatami puzzle, 10 db 1990 Ft, akit érdekel, bár csak csajos hercegnőset láttam...

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Kat, de jó adventi tippeket adtál!!
Mivel kevésbé vagyok kreatív, adventi fiókos dobozra gondoltam kis meglepikkel.
Látott már valaki ilyet, vajon hol lehet kapni???
Mármint adventi fiókos kütyüt, a meglepiket felkutatom bele...
Klasszul összefoglaltad a születéseket, köszi!

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Magnoli,
igen az IKEÁ-ban pont ilyet vettem, csak elég kicsik a fiókok, azért vagyok gondban, de Kat jó ötletet adott.

Persze csoki beleférna, de nem akarom, hogy csak az legyen benne.

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00253634/

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00253648/
én a fenyőfásat vettem.

Kép
Kép
mmc
 
 


Sziasztok!

A táblázathoz:

Bátor május 23. Szent János Kórház

Kép
savariaa
Érd
 
 


Ezek az adventi naptárok nagyon cukik, de megmondom őszintén, 2 évig csináltuk így, hogy vettem külön dolgokat és belerakosgattam, de annyira macerás volt, mert nekünk kisebb lyukak vannak rajta és olyan dolgokat találni, amik beférnek, a fele kilógott és Lotti már látta, hogy mi lesz másnap és harmadnap és stb... :) Szóva idén tervezek egy lusta anyák adventi naptárját megvenni, amiben már minden benne van :D Főleg játék :)


Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Magnoli: a Tchibo-nak meg az Aldinak volt számozott zsákocskái textilből. Meg a Mammutban nyílt egy xmas shop a piac bejáratával szemben ott is volt, igaz nem túl olcsón


KépKép
KépKép
kat78
 
 


Picur/Álmos 2013.március 25

fehérvári Szt. György Kórház

 

Sz.Veronika/Adri  2013.április9
MÁV Kórház



Magnoli/Lènó 2013.május2 

János Kórház

 


mmc/Boti  2013.május 3.

SOTE1

 

Kat78/Balu 2013.május4

Maternity

 

Nusildi/Barnabás 2013.május8


 

Monis/Gergő 2013. május16

Sote II


 

Sandie/Zoárd 2013.május16

Kaposi Mór Oktatókórház-Kaposvár

 

Ether/Fanni 2013.május 23.

ceglédi Toldy Ferenc Kórház

 

Savariaa/Bàtor2013 május23.

Szt.János Kórház

 

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Mmc és Kat köszönöm a szuper adventi naptár ötleteket, utána is nézek!
Ma már vettem is jópár cuki belevalót :wink:

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Hellomindenki! :)

Sandie, megfejtettem az írásod, jót vigyorogtam én is a rengeteg kérdőjelen. Az égésed csúnyán hangzik, remélem tudsz olyan csodakötést szerezni, amit Kat mondott. Gyors gyógyulást! Ez a sz.r blogmotor meg mondjon le. Sajnálom, hogy padlón érzed magad, gyere, és csacsogj velünk, hátha segít a kedveden! ;)

Monis, hozzátápihoz mi még nem használunk etetőszéket, mert Picur magától még nem tud ülni, bár már egyre ügyesebben tartja magát, ha segítek neki felülni. Szóval, amig nem tud biztonságosan egyedül ülni, addig a hordozójában etetem, mert amúgy is abban van, ha kint vagyunk a konyhában. Egyébként nekünk is az az olcsó Ikeás székünk van. Tökéletesen megfelel a célnak. Én (ezt is még pocakosan) vettem neki egy kanálszettet, gumis és nagyon menő sárga-kék színe van. Picur szereti. Sokszor ráharap, így én nem használok fém kanalat, szerintem az nagyon sérülésveszélyes. Harapás: leamortizálta a fogkeféjét! Totál recés már a hátulja, és szétállnak a sörtéi... :D :D Tartott 1 hónapig kb. :D

A sütőtököt süsd meg nyugodtan, turmixold le egy kis forralt vízzel, és úgy fagyaszd le, sokkal könnyebb, mint nyersen. Ugyanígy tegyél minden kajával, amit Gerinek szeretnél adni. Én ma pl. magunknak korhely kelbimbólevest főztem, mielőtt berántottam, kivettem pár szem bogyót és krumplit Picurnak, összetrutymákoltam villával, és betettem a fagyasztóba. Aztán majd előveszek két kockát, meg egy kocka húst, és kész az ebédje, utána leöblíti még némi (nem kevés) anyatejjel.

Képzeljétek, ma kapott Picur először húst, csirkemellet sütőtökkel, nyelte, mint kacsa a nokedlit. Olyan büszke vagyok rá! Igaz, állati guszta, mikor tele szájjal elvigyorogja magát, és az összes foga sütőtökös... :D :D

Adventi naptár, én is szeretnék majd készíteni saját kézzel Picurnak, de inkább jövőre, idén még nincs értelme, elég lesz a feldíszített ház.

Alvás, sajnálom, hogy gondok vannak a babákkal, de gondoljatok bele, ők most kezdenek el mozogni úgy igazán, és ez kihat ám az alvásukra is. Plusz még esetleg egy-két fog megindul, némi szeparációs szorongás is lehet, hát gyerek legyen a talpán, aki simán elalszik, és nyugiban van reggelig... Egyik este mentem fel Picurt betakargatni, hát úgy aludt, hogy a popsija az égnek állt, a feje meg belefúrba a rácsvédőbe. És édesdeden szuszogott. Szóval ő is gyakorol rendesen álmában. De ébren persze még nem megy neki a négykézlábazás, ezért elképesztő "ideges" tud lenni, kapálózik és ordít a kiszemelt játékkal, amit nem ér el. Természetesen felvettem videóra... :D

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Hellocsajok,

Sandie, bevallom én már túl fáradt voltam hozzá éjjel hogy megfejtsem az irásod! valahogy nem váltott át az agyam.. egy pár szónál sikeült, de a nem mindenhol...

Picur, durva hogy picur már szétrágta a fogkeféjét.. hogy birják a cicijeid??
Gergőnek már kint van a két alsó egyes foga és hát azért érezni mikor szopizik.. szerencsére még nem harapott meg, de már látom hogy kezdi a fogával rágni, tépni a játékait... csak negyon cicivel is ilyeneket játszon..

Ildi, gratulálok Barnabás féléves korához!! cukorfalat!
Magnoli, hogy állsz a vásárlásokkal? Karácsonyi ajándékokat idén jó korán megveszed!

ma mennénk babaklubba 10.30tól, de gergő mindig ilyenkor 10 körül alszik egy kicsit és utána szopi.. akkor hogy menjek??
Lányok akik jártok babaklubba, jógára hogy csináljátok??

hétvégén babaruhabörzére megyek... holnap a III keröletben, és vasárnap a pecsában van! Lányok jön vki?

mindenkinek szép napsütéses napokat.. vasárnaptól jön a hideg!!

Lilypie First Birthday tickers
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Hellomindenki! :)

Monis, hát a cickóim, már rongyokban vannak, a bimbik, mint két fonnyadt málnaszem, kissé hogyismondjam' viseletesek, és vöröses-lilás színben "pompáznak". Már a "mellehusom" is fáj, nem csak a bimbik, szóval néha már úgy érzem, hogy lassan elhagyom őket. A bimbiudvarban ott a 8 fog lenyomata, mint a kulcs a zárba, úgy illenek bele a fogai... Napi ötször eszik, minimum fél órákat, úgyhogy nem kíméli őket. Ne reménykedjetek, harapni fognak. Ez csak álszent duma, hogy ha nincs csőrös pohár, meg cumi, akkor nem harapnak. Nekünk egyik sincs, mégis cincálja őket. Főleg, ha hirtelen felfigyel valamilyen zajra, akkor elfordítja a fejét, persze a cicimmel a szájában. Mint amikor a gumicukrot rágcsálják-cibálják, na pont olyan. Visítani tudnék, ha csak úgy egy lenge póló hozzájuk ér, úgyhogy még mindig kenem, és tappancs rá, meg a top és így vagyok már 7 hónapja. Melltartó felejtős, mert attól becsomósodnak, és akkor még durvábban fájnak, eldugulnak, így a melltartókat likvidáltam egy időre. Szóval a lényeg: a babák harapnak. És ez fáj. Viszont imádom, amikor rám néz, mosolyog, a kis kezét a számhoz tartja, hogy puszilgassam közben, megfogja a kezemet, és úgy alszik el este, ráteszi a kis mancsát a cicimre és megsimogatja, amikor vigyorogva kapálózik, mikor meglátja a "Lányokat", szóval ezek meg mind kárpótolnak. :) :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Hova lettetek Lányok?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


A pólód alatt

Kép
Kép
mmc
 
 



Kép
Kép
Kép
sandie
Kaposvár
 
 


:lol:

en nem tudtam belepni tok sokaig... valami vacakolt a Babanettel...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


...kozben meg Adrika 7 honapos lett 2 napja :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Nekem is ez volt. Nem tudtam belépni napokig.  gratuls Adrinak a 7 hónaphoz! Úgy látom megint beindultatok és lesz mit vissza olvasni  
Kat a táblázathoz : Luca, 2013.május 4. MISEK

Kép

Kép
csicsi85
Tiszaújváros
 
 


Miért nem jó a vonalzóm?

Kép

Kép
csicsi85
Tiszaújváros
 
 


Picur/Álmos 2013.március 25
fehérvári Szt. György Kórház

Sz.Veronika/Adri 2013.április9
MÁV Kórház

Magnoli/Lènó 2013.május2
János Kórház

mmc/Boti 2013.május 3.
SOTE1

Csicsi85/Luca 2013.május 4. MISEK

Kat78/Balu 2013.május4
Maternity

Nusildi/Barnabás 2013.május8

Monis/Gergő 2013. május16
Sote II

Sandie/Zoárd 2013.május16
Kaposi Mór Oktatókórház-Kaposvár

Ether/Fanni 2013.május 23.
ceglédi Toldy Ferenc Kórház

Savariaa/Bàtor2013 május23.
Szt.János Kórház

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Hháháháááhááá Mmc, már mikor elküldtem, tudtam, hogy lesz valaki, aki lecsapja ezt a magas labdát! :D :P

Adrikának gratula a 7 hónaphoz! Hogy álltok a hozzátápival? Rendben van már a leányzó pocakja?

Nálunk komoly boszorkánykonyha alakult ki, ma gesztenyés-sütőtökös csirkemellet lakomázott a pici fiam, és meg kell mondjam, az utolsó porszemig bepuszilta. És komolyan mondom, méltatlankodott, hogy elfogyott. Na jó, leöblítette némi tejjel. :)

Picur már teljesen körbe fordul a hasán (mint a mutató az óralapon), húzgálja a lábait, nyújtózik a játékai után, és már pár centit "halad" is, szóval ügyesedik a legénykém. De ha nem éri el a kiszemeltet, jajjjjj a dobhártyánknak! :D :D



Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Kat, Barnus az Uzsokiban született :)

Veronika, gratula a 7. hónaphoz :) Hogy nőnek!

gesztenyeeeeeeee, de jóóóóó, Lotti imádta, egyelőre nem kaptam még babusnak a boltban :(

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Picur,
igen, jol volt a pocija egy darabig, aztan most megint volt 2 napig hasmenes es most durvan piros es pottyos volt a popsija... gyanakodom a glutenra, most par napig nem kap aztan teszunk egy probat es kiderul hogy az-e a gond...

Egyelore csak egy etkezest valtottunk ki, foleg gyumolccsel, a zoldseget nem eszi annyira (kiveve sutotok, de az edeskes ugye...)

Mozgasban nem tortent valtozas, o is hason korbe-korbe forog, illetve meg mindig csak tolat, elore fele nem halad. A tolatasnal is csak a kezet hasznalja, a labat nem. Illetve negykezlabra all sokat, de azt csak ugy egy helyben, nem halad vele semerre sem :)

Ugyes Almos hogy ilyen szepen kajal :)


Alvaskor meg mindig 4 orankent ebred, bar most novekedesi ugras volt, talan most kezd visszaallni hogy kibirjon 5-6 orat kaja nelkul ejjel... Igy 2-szer kelunk ejjel enni, de tegnap osszejott hogy csak egyszer... remelem effele tendalunk mostmar :)


Nekem is azt a meretet hordja amiben Palmi mar allt! (mar nem emlekszem ki irta, talan Kat)

4-es pelust hord es 74-80-as ruhat.


A foga meg mindig nem ert ki, pedig mar jo sok hete kinlodik vele szegenykem...

Nagyobb gyerekek figyelmebe ajanlom, hogy nyilt egy Eleven Park a Vaci uton, a regi Reno udvarban az OBI helyen. Az eddigi legjobb jatszohaz amiben voltunk... Itt aztan tenyleg ki tudja magat tombolni a gyerek! (Meg az anyuka is :))) ) Es nem oradijas, hanem egyszeri belepo van, amivel annyit maradsz amennyi jol esik!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ildi, ha van kedved/időd, a zöldségosztályon tutira van, csak hát azt meg kell főzni, én ilyet vettem, és elvoltam vele egy darabig, mire elkészült Picurnak...

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Veronika, vicces, hogy pont most írod a játszóházat, Lotti ott volt szülinapi bulin vasárnap! 
Viszont nagyon durva a hely, ha nem mész  a gyerekeddel végig - és ugye csomó olyan dolog van, ahol nem lehetsz mellette - akkor elég para. 3 gyerek sérült meg a 3,5 óra alatt, Lotti a lábán, egyik kisfiú a fején és egy kislányt arcon rúgtak, na olyan a fél arca, hogy borzalmas, szó szerint lila az egész :( :( :( Szóval tényleg igazán nagyoknak való, a mi 5 éveseink is veszélyben voltak egy-egy helyen sajnos. Aztán lehet, hogy most azért volt ilyen, mert nagyon-nagyon sokan voltak, párom kész is volt, ezeket ő mesélte, mert én itthon maradtam Barnussal.



Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Hellocsajok,

Ma eljutottam fodrászhoz!! 6 hónap után! Apa szabin volt és addig vigyázott Gergőre. Nagyon jól elvoltak, játszottak, kétszer el is altatta.. de csak fél órákat aludt..
végre rövidebb a hajam, mert már olyan hosszú volt hogy csak összekötve tudtam elviselni.. meg kaptam végre melír csíkokat... éljen!!!
Bejelentkeztem a fogorvoshoz is, de végül lemondtam mert az már túl sok lett volna!!


Picur, sajnálom hogy a lányok ilyen ramaty állapotban vannak..
engem még nem harapott meg gergő a két fogával, de azért érzem hogy ott vannak..

Adrinak boldog 7. hófordulót! hogy nőnek ezek a gyerekek!!

Picur, gratula a forgáshoz! nagyon ügyesek vagytok!
Gergő is ugy el tud keseredni ha nem sikerül az amit eltervezett... megrágcsálni a báránykát.. pl.. 
a legújabb hogy a kiságyában olyan sokat forog, hogy a végén a rácson köt ki és beszorul.. na akkor is van nagy sírás.. múltkor vhogy a sarokba fordult be de a feje már nem fért el, és ezért kifacsart fejjel várt hogy mentsem meg...  vagy egy egy fordulásnál beveri a fejét a rácsba .. akkor is van nagy sírás..

Veronika, szoritok hogy beálljon az éjjeli 1x ébredés!
Én is hallottam az eleven parkról, kaptam is szórólapot, meg a szomszédét is ellopikáltam.. és odaadom a tesómank, ott már nagyobban a gyerekek ki tudják használni..
mennyi a belépő?

Már mi is 4es pelust és 74/80as rucikat hordunk..

Kat, szuper hogy összeirtad a babákat! köszi

Ildi, elég horror amit a gyerekekkel történt az elevenparkban. Lotti lába nagyon megsérült?
remélem már jobban van.

Andi, hogy vagytok? Jól telt a szülinapi wellness?
Sikerült összehozni a kistesót? Mesélj!

Savaria, hogy mennek az éjszakák! jobb már egy kicsit igy hogy elkezdtétek a hozzátáplálást?
milyen a mai tai? használod sokat? küldj majd fotót!

Magnoli, hogy állsz a karácsonyi ajándékvásárlással? de jó, neked már időben meglesz minden!!

Tegnap voltam bent a munkahelyemen.. nagyon aranyosak voltak a kollegák, mindenki megcsodálta gergőt.. aki nagyon álmos volt, mert leginkább itthon aludt volna..
rágta a kacsáját és nézett körbe körbe, egy hangos szava sem volt, mindenki el volt képedve hogy milyen jó fiú! én meg nagyon büszke voltam.
Beszéltem a főnökömmel is. Mikor áprilisban elmentem szülési szabadságra mondtam neki hogy nem akarok "sokáig" itthon maradni.. pénz, munkahely.. stb.. miatt.. most kérdezte hogy mik a terveim.. mondtam neki hogy jövőre még nem tervezek visszamenni... nem nagyon örült neki... :(
hogy a helyettes csajszinak - aki egy másik osztályról jött át - már csináljáka helyét hogy vissza tudjon menni.....  jaj!!
tegnap nagyon letört voltam emiatt..
nem is a pénz miatt mennék vissza (persze az is kellene) hanem mert nem akarom elveszíteni az állásom!!
de úgyis vissza kell hogy vegyenek nem??
nem akarok lemardni a kisfiam első mozzanatairól, amikor megszólal, amikor elkezd járni, futni...
igyekszem nem stresszelni magam emiatt.. meg jó hogy igy visszavárnak, de én még inkább itthon maradnék..
ti mit csinálnátok??


Lilypie First Birthday tickers
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Móni, szerintem jól döntesz, ha jövőre még nem mész vissza dolgozni (ha megteheted)! Nagyon sok öröm jön még, én azt az időszakot imádtam, amikor Lotti elkezdett beszélni, kb. 15 hónaposan és utána ahogy mondta a kis szavakat, ahogy totyogott, felfedezett... erről nagyon nem jó lemaradni. Ha muszáj visszamenni anyagilag, akkor persze nem is kérdés, de én a gyerek 2 éves koráig nem megyek vissza, az biztos. Más az is, ha valaki otthonról tud dolgozni vagy 4 órában és addig a nagyszülők babáznak, de ez sajnos ritka. 
Vissza kell hogy vegyenek, de már nincs az a védelem, ami anno, én legalábbis úgy tudom, tehát másnap mondhatják, hogy fel is út le is út  Ne stresszelj ezen, szerintem jól döntesz, ha maradsz még, a munka megvár, ha nem ez a mh., akkor majd egy másik. Tudom, könnyű mondani, és a mai világban nehéz munkát találni amikor már van egy (vagy több) gyermeked, de az még nem most lesz...

Köszi, Lotti nem sérült meg komolyan, de amúgy akkora a hely, hogy el is "veszett", egy biztonsági őr bácsinál pityergett szegényke :(

Szuper hogy tudtál fodrászhoz menniiiiiiiiiiiiiiiii, az egy igazi feltöltődés, nekem is kéne, mert le van nőve a hajam és sajna őszülök :(

Na megyek, mert babus nyekereg a játszószőnyegen, mi is beindultunk, elkezdett kúszni, nem az az igazi kúszás, de eljut A-ból B-be :)

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


monis,
szerintem ha mar mondtad hogy jovore nem mesz, akkor majd megemesztik... lehet hirtelen meglepte mert maskepp keszult, de majd akkor most eszerint intezi a tovabbiakat..

Ildi,
nekunk meg sosem volt olyan hogy siras nelkul megusztunk volna egy jatszohazat :)

Barnus megindult? Aztaaa! :)

Adri ma reggeli uj tudomanya, hogy kinyutja a bal labat elore, es elore tamaszkodva ugyan, de majdnem ul! Viszont fraszban vagyok hogy mikor vagodik hanyatt... bar a masik behajlitott labatol talan nem fog... mondjuk jobban orulnek ha inkabb kuszna mar o is!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok,
Monis a Férjem jókat szokott azon nevetni amikor a beosztottai közlik hogy terhesek és szülni mennek, de egy év múlva jönnek vissza dolgozni...
Mindegyik így tervezi, aztán az élet máshogy alakul...
Leggyakrabban az egy év leteltével nem a visszatérést hanem a kistesó érkezését jelentik be :wink:
De honnan is tudná előre az ember, milyen érzés anyának lenni?!...

Képzeljétek felbosszantottam Lénót, mivel eddig hátrafelé kúszott, mondom segítek Neki, megtámasztottam a lábacskáit hogy előrefelé tolja magát, mert csak kaszál a csülkeivel a levegőben.
Erre feltolja a fenekét és előre-hátra ringatja magát négykézláb!!!
Mindeközben dühösen ordibál meg berreg, a nyála folyik mint a tenger :shock:
Szépen vagyunk :oops:

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Lénóbosszantás hihihhhihihii :D :D És hogy álltok az alvással? Belefér még Lénó a mózesbe?

Mi most a konyhai eszközöket vesszük sorra, és irtó nagy móka egy merőkanál, vagy a krumplinyomó, esetleg egy szedőlapát. Ma pl. az a játék, hogy a merőkanálba pompásan belefér a pingponglabda, és pörög-forog benne, ha ügyes, és még ki is gurul belőle, hááááát ezek csudadolgok' kéremszépen! :) :) Kúszással mi is próbálkozunk, a popsiemelés már megy, a lábhúzás is, de a kettő együtt még nem. Viszont kombinál a Drágám, tehát ha nem éri el a játékát, akkor megfog egyet azok közül, amiket elér, és azzal próbálja meg becserkészni a kiszemeltet. Okosodik a legénykém, nem mondom. :)

Hozzátápi megyeget, bár még nem komoly mennyiségeket eszik, de azt nagyon változatosan, van zöldség-gyümölcs-husi-rizs-krumpli a létező összes verzióban, és szívesen eszi mindegyiket. Nagyon örülök ennek. Iszik már vizet is, megkapta a csudiúj csőrös poharát, nagyon tetszik neki, de még meg kell tanulnia használni. :) Ildi mi vettünk egy másikat az Ikeás pohár mellé, ez csavaros, nem tudja szétszedni, és nem ömlik a nyakába a víz. Rossmann-os, menő kék-sárga ez is, mint a kanala. :)

Az éjszakák továbbra is szuperjók. Este nyolc körül lerakom és nyolc-fél kilenc körül szoktunk kelni a hajnali evés után.

Megyek, kezdődik a mese... :) Szép estét!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Picúr, hát már elég szűkös a mózes Lénónak, még szerencse hogy pár hónapja felvette a csülök-kipakolás szokását, vagyis kirakja őket a babakocsi lábvégére (párnázott rész mert visszahajtom oda a tetején levő szivacsot)...
Így legalább nem kellett tappancsokat vágni a mózes végébe hogy ki tudja dugni őket :wink:
Egyébként nappal alszik a kiságyában, de ott pár óra mulva felébred, mert túl sok helye van 8)
Persze hamarosan nem lesz alternatíva...
Jövő héten beadatom Neki az influenza elleni oltást, asszem fel kell szerelnünk a sport részt, mert kabátban már esélytelen...

Ügyes KisPicúr hogy eléri a játékait :lol:
Oli imádta kipakolni a konyhaszekrényt kb. egy évesen, de mivel ezt napi 100x tette, elég fárasztó volt :oops:
Klassz hogy ennyi mindent esztek már!!!
Hajrá főzés :lol:

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Hellocsajok,

Ildi, köszi a támogató szavakat.. nagyon nehéz dönteni munkahely ügyben, de egyenlőre nem akarom magam ezzel stresszelni... majd ha már "döntés helyzetben" leszek..
én is úgy vagyok vele, hogy ezeket az első pillanatokat nem lenne szabad kihagynom...
én úgy hallottam hogy a gyes végéig védett a kismama (a gyerek 3 éves koráig), vagyis ha visszamész/visszamegyek dolgozni a baba 2 éves korában akkor még egy évig védett vagyok nem?? (nem tudom pontosan)  Magnoli a férjed hogy tudja? vagy ezzel nem foglalkozik?

Veronika, Magnoli köszi a támogató szavakat! olyan nehéz ilyenkor jól dönteni.. nem? A férjed már nagyon járatos ilyenben.. :)  Mondjuk egy kistesó nem is lenne rossz, azzal tuti elodázhatnám a visszatérést a munkába!

Lénó aranyos lehet fenekét ringatva! és még kiabál is hozzá. Édes lehet!
Gergő is a mi kis kanárink! olyan hangokon tud rikácsolni, hogy egy papgáj is megirigyelné...

Picur milyen ügyes már! már a konyhai eszközöknél jártok? Gergő most a hűtőn lévő figurákat szemelte ki, van 2 plüss cica a hűtőn (mirr és murr) és szereti őket leszedegegtni, nevet rájuk és ledobja a földre.... (én meg szedegethetem fel)

De amúgy nagyon bírom, hogy minden játéknak úgy tud örülni.. mindegy mit adok neki.. a nagy kedvenc a fürdős gumikacsa... már nem csak a kádban játszunk vele, hanem mindenhol, nagyon jól lehet rágcsálni..


Magnoli beadatod a gyerekeknek az influenza oltálst? magatoknak is be szoktátok adatni? és arra gondoltam hogy csak apa adassa be, ő jár "emberek" közé... :))

 
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Móni, én úgy tudom, hogy az a védettség megszünt, amit írtál. De most néztem egy cikket, és nem vagyok biztos benne:

http://penztelenseg.blogspot.hu/2013/04 ... ndasi.html

Lányok, egy kérdés ahhoz aki már adott meggyet a babának vagy anno emlékszik, hogy a nagyobbnak hogy s mint adta!

Vettem fagyasztott magozott meggyet. Hogy adjam? Még mielőtt felolvad 1-2 szem meggy, húzzam le a héját és aztán? Egy ilyen pici mennyiséget hogy török össze, hogy ne legyen darab? 


Nem tudom, hogy mivel folytassam, ment már az alma, őszibarack, sütőtök, krumpli... most próbálnám a meggyet... vagy más tipp? Banánban is gondolkodtam, de annyira sokat emelgeti a lábát, szerintem a pocakja szokja még nagyon a plusz kaját...
És 2 napja kelünk éjjel  Ma is fél 2-kor vittem ki enni, mert nem aludt vissza cumival és ringatással, csak sírt, tegnap is fél 1-kor evett... lehet hogy a 6 hós növkedési ugrás? Ti tapasztaltatok ilyet???

picur, lehet hogy én is megpróbálkozok egy másik itatós eszközzel, hátha 

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi,
abszolut!!! Adri is hetekig kelt most ejjel 2-szer, en is arra jutottam hogy novekedesi ugras! Mi meg pont 2 napja alszunk jol - mit jol, csodasan! :lol: - pedig mar nagyon elegem volt az ejszakai kelesekbol! Ez a 6 hos novekedesi ugras lesz akkor nalatok is!


Az elmult 2 ejszaka 9-tol 6-ig aludt kaja nelkul!
Pont 2 napja kezdtuk egyebkent hogy az uzsit is kivaltottuk gyumolccsel (tudom elobb az ebed jott volna, de ugy nez ki ezeket a gyumiket mar jol veszi a gyomra es azert...), illetve 2 napja melegebb ruhaban melegebb takaroval alszik... lehet ez a ket tenyezo is rasegitett az alvasra...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Na végre gépről vagyok, tudok bővebben írni :)

Magnoli,
elképzeltem milyen cuki lehet Lénó, ahogy kilógatja a lábát a mózesből :lol: Adri még belefér, pedig egy időben úgy nézett ki, hogy mindjárt kinövi, aztán tessék... :)
Ha túl nagy a hely neki, akkor tegyél köré ágyneműt... én úgy altatom Adrit a kiságyban, hogy kétoldalról még mindig ott a guribába feltekert türülköző és ahhoz bújik.

Picur,
hogy te miket ki tudsz találni! Hát ezután én is megmutatom Adrinak a merőkanalat! :lol: Hátha jobb háziasszony lesz, mint én! :lol: :lol: :lol:

Képzeljétek, kiderült, hogy Adri mégis halad előre! :lol: Csak a lökött anyjának nem tűnt fel! Nekem úgy tűnt, hogy csak négykézlábra áll majd visszapottyan hasra... de Apa mutatta tegnap, hogy elé tett egy játékot 10 cm-re és két ilyen "négykézlábra állás - lehuppanás" kombóval elment érte! Hááát... érdekesen csinálja! :D

Ildi,
amúgy én sosem viszem hétvégén játszóházba, csak hétközben, mikor kevesen vannak... Hétfőn kettesben mentünk Pálmival, aztán úgy megtetszett, hogy elugrottunk még szerdán is, akkor Adristul. Rájöttem hogy Adri már unatkozik itthon és élvezi ha történik valami... itthon nyüszög, ha valahova elmegyünk, akkor hangját se hallani!

Kedden pl. Pálmi barátnőjénél voltunk át és egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy mint aki álmából felocsúdik néztem körbe, hogy hol van Adri, mert annyira elvolt :D Persze ott ültem vele a földön, csak olyan csendben volt és nem nyaggatott semmivel hogy teljesen meglepődtem! Elvolt az ismeretlen játékok felfedezésével és a nagylányok figyelésével :)

Teszek pár képet is :)










Na úgy látom a szélrózsa minden irányába forogtak a képek, de nem sikerül átforgatni...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ildi: gesztenye, és ha megy minden szerintem jöhet a tök és a cukkini. Én anno a meggyet nem adtam magába, hanem pár szemetet kevertem bele a gyümölcsébe, pl.: almával, alma-gesztenye-meggy. mi nagyon jól vagyunk, Balu is sokat mozog, ő is tolat, lassan forog, de ma jön hozzá a gyógytornász, mert a fejét nem nagyon szereti forgatni forgáskor, meg tarja nagyon, de ha ülésbe felhúzom, akkor lóg. Szóval Anya lelkének kell. ajánlat karácsonyra a kölyköknek: biliboo. Ez egy igen hasznos hintaszerű, nagyon jól ingerli a vesztibuláris rendszerüket, azaz az egyensúly-rendszert, ami sok mozgás beindításának alapja. Nagyobb gyerekek is tudnak vele játszani, és csomó kiegészítő játék van hozzá. Kicsit hasznosabbnak érzem, mint még egy zenélő kütyű

KépKép
KépKép
kat78
 
 


na, megvolt az elso balesetunk... felult, majd hanyatt vagodott es jol beutotte a fejet... :(

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hello csajok,

köszi a linket Ildi, majd átolvasom.
A meggyel kapcsolatban nekem a védőnő azt mondta hogy szűrőn át kell préselni, hogy a héjja ne legyen benne.
Sajnálom az éjszakai keléseket!
biztos növekedési ugrás van nálatok és ezért kell neki kajcsi...
(most olvasom hogy Veronika is ezt irja)

na megyek, mert gergő nyűgös, fürödni kell.. majd altatás után még jövök

Lilypie First Birthday tickers
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Hellómindenki! :)

Veronika, nálunk is ma volt az első komolyabb sírással járó baleset, próbált kúszni a Drágám, majd annyira koncentrált, hogy "megharapta" a parkettát. De elkövettem a kezdő anyukák hibáját, én nagyobbat szisszentem, mint kellett volna, erre eltört a mécses, de úgy igazán, krokodilkönnyekkel, meg zokogással, meg anyához bújással. Nála azért ez necces, mert simán letörheti a fogát, szétharaphatja a száját-nyelvét, talán ezért ijedtem meg jobban, a kelleténél. Szerencsére nem történt semmi komoly baj.

Ildi, én már simán adtam meggyet Picurnak, nem hámoztam meg, sőt igazából a meggylevesből vettem ki neki egy szemet, hogy megkóstolja. Ízlett neki, semmi baja nem lett tőle. Úgyhogy hajrá meggy! :) Amúgy, meg annyira puha a húsa a meggynek, hogy kézzel szét tudod trancsírozni. Utána meg kutyuld az eddigieket, aztán jöhet a többi finomság is Barnusnak.

Móni, bármit adhatsz Gerinek, amit biztonságosnak tartasz, mi is csak olyanokat adunk Picur kezébe. A pingponglabda továbbra is kedvenc, nagyon tetszik neki a gurigázás. Cicázni is szoktunk, Picur hasal középen, és Apa meg én gurítjuk egymásnak a labdát, ő meg próbálja elkapni. Hááááát azt a sikongatást! :D :D Aztán persze megkapja a labdát, és van öröm-bódottág'. :)

Nálunk az új csőrös pohár nagyon bejött, úgy iszik a kislegény, mint a kacsa. Ebből nem folyik, csak ha szívja, úgyhogy még a nyakába sem borul a lé. Továbbra is nagyon szépen eszik, alig-alig keni össze magát, és az előkét. Mindent szívesen elfogad, semmit nem tol már vissza. Egy egész alma uzsonnára meg sem kottyan már neki úgy, hogy délben is eszik valami "koktélt". Még mindig nem nagy mennyiségek, kb. 60-80 gramm, de mivel van bőven tejem, nem akarok még étkezést kiváltani. Szerintetek ez elég neki? Amúgy éjjel továbbra is remekül alszik, nappal is minden rendben vele, mosolygós kis cukorbébi. :)

Megyek, filmezünk egyet Apával. Szép estét! :)




Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


De előtte hoztam egy képet a nem-fészbúkos' Lányoknak is Picurról... :)


Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Sziasztok!

Moni, a a kifejezett felmondási védettség megszűnt, Ildi által közölt cikk nagyjából összefoglalja, hogy jelenleg mi a helyzet.
Ezzel csak az a baj, hogy a "amennyiben a pici 3 éves kora előtt visszatér és nincs számára megfelelő pozíció vagy a felajánlott pozíciót nem fogadja el." eléggé gumiszabály, ami arra jó, ha a munkáltató ki akar rúgni valakit, akkor ki is fogja.  Meg ugye az egy dolog, hogy valakit visszavesznek dolgozni és egy másik dolog, hogy nem rűgják ki 3 hónap múlva egy másik okra hivatkozva. Ráadásul ennek az új gumiszabálynak nem alakult még ki a bírói gyakorlata és így mindenki máshogy értelmezi.

Kat, nekünk van biliboonk, de a picit csak akkor lehet belerakni, ha már ülni tud, nem?
Liza pont ma játszott vele és kalapként használta.

Kép
Kép
mmc
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: