Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Végül felhívtuk a dokim, ki azt mondta, h azonnal menjek be, mert ugye azt így telefonon nem lehet megmondani, hogy az a (vérzés, mert ez is az!) mitől van. Azzal riogatott, h lehet, h be kell feküdnöm pár napra megfigyelésre. Rá kellett döbbennem, h lényegében semmim sincs egy kórházi tartózkodáshoz.
Minden esetre összepakoltunk és bementünk. Addigra a dokim már műtőben volt, így az nézett meg, aki épp bent volt.
8 hét egy naposra tippelte a terhességem vizsgálat előtt. Először kézzel nézett meg, azt mondta kicsit kisebb a méhem, mint egy 8+1 hetesnek.Utána UH.Nézi, nézegeti, egyszer csak bekapcsolta a hangot. Na ott azért kicsit elsírtam magam, mert meghallottam a szívét, ahogy dobog. Kérdezte, tudom-e ez mit jelent. Mondtam igen, hogy él. Erre mondta, h igen,élő magzat. Mert ugye eddig én még ezt sem tudtam, mert a legutóbbi UH-n még túl kicsi volt a szívhanghoz.
17 mm és a gép is azt hozta ki, h 8+1 hetes vagyok, így pont akkora mint kellene, h legyen.
Írt fel gyógyszert, mert azt mondta, h vszínű kevés a sárgatest hormon és azért következett ez be. No-spa és magnézium mellé, plusz pihenés.
Szerdán megyek a rendes vizsgálatra, akkor majd megkapom a beutalókat meg a papírokat védőnőhöz, terhesgondozásra.
Viszont akkor már vszínű nem fognak vizsgálni, mert ma megnéztek mindent, amit kellene. Így a párom potyára kérte ki magát a munkahelyén, nem fogja látni Zigit. Képet nem kaptam, csak odafordította a monitort és megnézhettem.
Mindenkinek szép délutánt!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Sziasztok!

Katinkababa
Sajnálom a vérezgetést! Használsz valami progeszteron készítményt? Ilyenkor még a Rutascorbin is jó lehet, meg nagy-nagy adag magnézium és pihenés :wink:

Evelin
Hajdú-Bihar megyében :wink:

Szilva
Rosszulltekkel nagyon jól állok, vagy rosszul. Fáradt vagyok és émelygek folyamatosan :cry:
Még jó, hogy én utrogestan hüvelytablettát használok, így kevesebb gyógyszer irritálja a gyomromat.
Nekem nagyon régóta, mióta férjhez mentem, mióta babát szeretnék azóta van netes naplóm.

Kriszti
Vigyázz magatokra!

Hope
Nagyon szép a babácskád!

Nitt
Nekem a két fiam gondoskodik arról, hogy ne unatkozzam itthon :wink:
És közben tanulok is :wink:
Védőnő: érdemes előtte felhívni, hogy te kihez is tartozol pontosan, mikor van terhestanácsadás...

Hajni
Nagyon szép a kisemberkéd :lol: :lol:

Pókica
Profilodban engedélyezve van a bbcode és a htlm?

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Hajni ez csodaszép UH- kép már, gyönyörűűűűűűűűűűű:)))))))))))))))))

Kriszti, jólvan okés akkor minden rendben pihenj sokat:)

Hope, hát igen pihenned is kell és ahogy a doki is mondta most minden rendben lesz:)

Én meg megjöttem a védőnőtől aki egy tünemény:)) megkaptam mindent, a kiskönyvet, szept. 20-ra számolta ő is a szülés idejét... beutalót sztk-ban kell kérnem, úgyhogy jövőhét kedden megyek 1 héttel előrehoztuk úgyhogy már csak 8 nap jeee:)))és utána megyek vérvételre valamelyiknap. Kaptam képzeljétek 2 kuponfüzetet ez biztos véletlen volt:)) meg az a felicitas féle kupont amit 6 hónaposan válthatok be ugye... Jövőhét pénteken megyek EKG-ra megcsinálják a rendelőben úgyhogy jövőhét nagyon izgalmas hét lesz:)
Mindenkinek sok pihit:)) Én asszem szundizok egyet, nagyon fáradt vagyok:)))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 

 
 

Szilvi!
Ismerős... én is nagyon light-os üzemmódban élek. Bár ugye nekem már itt van délutánonként egy aktív kétéves. :)

Kriszti!
Örülök, hogy megnyugtattak. :) És gratulálok a szívdobogáshoz. :) Pihizz sokat!

Chrysta!
Micsoda szuper - ikrek. :) Mozgalmas napoknak néztek elébe. :)
De, kapok duphastont és napi 2000 mg magnéziumot... No-spa esélytelen, ahol bemegy, ott távozik... Soha nem bírta a gyomrom. :( Progipótlásból sem mehet több, mert véralvadási probléma miatt vérhígítóznom kell magam. (Lényeg: utóbb jöttek rá, hogy a koraszülésemet és a 23. heti vetélésemet az okozta, hogy trombózist kaptam, a vérrögök miatt nagyrészt idő előtt elhalt a lepény - ergó túl hamar adta le a jelet, hogy itt az idő... :(). Szóval pihizek és imádkozom, hogy ezúttal szerencsém legyen.

Beus!
Szuper, hogy jól sikerült a védőnői látogatás. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!
Yzballe nagyon jól néz ki a muffin , és Nimród is a jelezbe .
Hope: Hogy vagy?

Ki hogy van?
Már megint hétfő úgy hogy dokiná voltunk ( minden egyes hétfőn megyünk ) . Ma vagyunk 10 hetesek . 4 cm 3,5 grammosak vagyunk . Zsiga kérdezte ma hogy nya mekkora a pocaklakó a vonalzoján megmutatam neki hogy ekkora és nem hittem el hogy pár hónap múlva mikor kibujik akor olyan 10-12 x nagyobb lesz :-) Most vagyun ott , hogy azért elkezdjük mondani a családnak hogy jön a kicsi , mindenki nagyon örült . Nálunk a farsangon Zsiga lúdas Matyi lesz ,Nimród ninja lesz :-)
kinél mi lesz a vacsi? Ki hogyvan?
nimrodzsiga
Nagylengyel
 
 


Én egész jól lettem estére, de reggel meg ebédkor alig tudtam enni, ezért este pótoltam egy kakaóscsigát ette meg mert megkívántam:)))
Most épp a palástfüvet kortyolgatom.

Biztos nagyon cuki lesz Nimród is meg Zsiga is:)) Már 4cm ez nagyon jó, mindenki szépen növekszik:)))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Szép estét! :)

Kriszti: örülök, hogy minden rendben, és, hogy hallottad a pici szívét. Én is majdnem elsírtam magam akkor. :)

Crysta: köszi az infót, már felhívtam és holnap reggel megyek 10 órára. :) Vinnem kell vizeletmintát (azt most minek? tudja valaki?) :)

Beus: én szeptember 14-18 között szülök elvileg! :D Nagyon izgalmas lesz, egyelőre bele sem merek még gondolni, mert soha nem voltam még kórházban csak látogatóként....

Most voltam a háziorvosomnál, odaadtam neki a nőgyógyászom által kiállított papírt, amin javasolja a táppénzt és azt mondta a doki, hogy elvileg 2 hetente újra igazolást kell kérni az nőgyógyászomtól, hogy indokolt a táppénz, és, hogy attól még elég havonta egyszer mennem hozzá, csak akkor minden hónap elején rögtön 2 táppénz papírt fogok kapni... Ez nálatok is így van?? Rendszeresen le kell adni újra és újra az indoklást, és 2 hetente meg kell hosszabbítani a táppénzt?

Szép estét mindenkinek! :)

Kép
nitt
Budapest
 
 


Nitt:) még én sem voltam kórházba, csak látogatóként, kiváncsi vagyok hogy fogom bírni a szülést:)) Én is már nagyon várom bárcsak már ottlennénk:)))
Én a táppénzről nem tudok nyilatkozni mert nem vagyok táppénzen, de köztünk itt biztos megírja valaki.

Első terhesek, ti hogy álltok a szüléssel? Féltek tőle vagy még nem gondoltok rá?
Én a magam részéről nem tartok tőle, halkan megjegyzem még:)))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Sziasztok!!
Hope nagyon szupiiii!!! Nagyon megnyugodtam hogy jól vagy!!!
Szupre az uh-s kép csajok!!!

A fánk recept a következő:
500gliszt
200ml tej
40g élesztő
50gporcukor
60g vaj/vagy margarin
3db tojás sárgája

A langyos cukros tejbe felfuttatod az élesztőt,a lisztet átszitálod,a vajat felolvasztod és amikor felfut az élesztő akkor ezt az egésszet beleöntöd a szitált liszthez a sárgájával együtt és megdagasztod!!!
Amikor kb a 3* dagadt kinyújtod,kiszaggatod benyomod a kis ujjaddal a közepét és kb még fél órát keleszted!!!Az olajat felteszed melegedni és amikor már megfelelő a hőmérséglet akkor kisütöd!!!
Tipp: A benyomott felével kezd el sütni fedő alatt amikor megsült fordícsd meg és fedő nélkül süsd tovább!!!Remélem elég jól megfogalmaztam(NEM AZ ERŐSSÉGEM)

Nitt:A táppénz nekem ugy van hogy minden 2.héten mennem kell a háziorvoshoz és odaadja az igazolást hogy még mindig táppénzen vagyok azt hiszem!!!
Mert ugye te is veszélyeztetett vagy!!!!?? Én is az lettem!!!! :(

Hát a főnököm ugy reagált ahogy gondoltam!!! Köcsögül!!!! Ugyhogy elkértem a fő-fő telefonszámát és megbeszéljük mikor tudunk találkozni !!!
Hátha kitudok hozni valami bíztatót egy személyes találkozás során!!! :?

Kép
evelin241
 
 


Sziasztok!

Nem tudtok segíteni,hogy mi enyhíti igazán a hányingert,mert iszonyatosan rosszul vagyok.Még nem hánytam,de annyira küszöbén vagyok... Alig bírok létezni. :oops:
Vegyek be B6vitamint? Nincs itthon MagneB6 csak olyan ampullás fajta,amit be lehet venni szájon át vagy szuriba adva...A fiamnak adták amikor félóránként hányt szegény...Azt csak bevehetem,sima B-vitamin.

Beus,
tényleg nem te hanem Evelin csinálta a fánkot!! Jajj,de akkor is úgy ettem volna még tegnap belőle.(ma már nem tudnék semmit legyűrni)

Jajj, HOLNAP fél3-kor lesz az UH-om!! ÚGY VÁROM!! Remélem minden ok!!! :D

emma87! Örülünk,hogy csatlakoztál!!

Azért jó lesz ha majd lesz kép egymásról meg több infó,mert én már kezdem elveszteni a fonalat,hogy ki-hol merre...
Vagy csak nekem ilyen szita az agyam...? :)
Akkor írjuk már be a profilba,hogy ki hol lakik pontosan... Jó? :D

Emma! Én mostanában mindentől rosszul vagyok,kajaszagtól főleg!! Reggel éhgyomorra éreztem,hogy egyik szomszéd főz valamit és kiakadtam,hogy mi az a kajaszag! De lehet már beképzelem! Mert családi házban lakunk,ennyire csak nem érezni át a szagokat!
Nagyon szép a vonalzód!!

Hajni: Én is minden reggel mérlegelem magam,mert heti szintem már vezetem a Várandós kalendáriumomat. Én pár napja mertem elkezdtem tölteni és visszafele a 4.hétig... Előbb nem mert mi van ha.... :/ Fotó nincs még benne,de heti rendszerességgel fogok csinálni képet...Ja van a 1.pocakomról egy video(képek összerakva),ha érdekel valakit...Na meg ha fel lehet tölteni...
https://plus.google.com/photos/11774046 ... enb_fqLswE

katinkababa: Nálunk még nem volt meg a nagy bejelentés. 23-án tervezzük csak akkor leszek 11hetes és nagy családi névnapozás... De amúgy sok ismerősöm tudja már,de a család még nem.Amúgy is UH-ot szeretnék mutatni nekik,holnap remélem jó kép készül.

Hope: Örülök,hogy jól vagytok és már otthon! Sokat pihenj és kíméld magad!! A kép nagyon cuki!! Holnap én is hozok...

Ja nem tudom már ki írta a kálcium pezsgőtabit,de ma vettem... 500g.os Pharmavit-et mert a Calcium Sandoz aszpartánt tartalmaz azt nem akartam! :shock:
Akkor HETI 1tabi elég a 8.héttől?
VAGY MENNYIT IGYAK? 500 vagy 1000mg kell??

VÉDŐNŐHÖZ már mindenki eljutott? Én még nem voltam,mert olyan izé lett az uh és a doki nem mondta. Meg vérvételes beutalós se meg semmit. Hú a vérvételt hogy utálom és vagy 5x fognak megint szúrni...ÁÁÁ! :x

Nitt:
Én az első kettőnél,telefonáltam a védőnek,elmondta,hogy babát várok és kaptam időpontot aztán 4hetente találkoztunk...
Amúgy mi napra pontosan egy idő terhesek vagyunk!! ;)
Vizeletminta amiatt kell úgy emlékszem,mert nézik,hogy tartalmaz-e esetleg fehérjét,mert az nem jó ha igen...már nem tudom miért nem jó,csak erre emlékszem.

Ha holnap meglesz az UH én is megkeresem a védőnőt...néztem a régi kiskönyveimet és már a 7héten írt bele...szóval már hamar megjelentem nála...

Hajni:
Nagyon jó kis képet hoztál,már tök jól látszik rajta minden...én látom...szóval szupi!! :D

Szilvi: ez a szülőszoba műsor hol megy? Melyik adón,hánykor?Érdekelne,belenéznék...

Pókica: És mit árultok? :) Szerintem nekünk ugyanaz a böngésző fut azért nem látjuk a 2vonalzót.
Én Google Chrome-t használok...Te is?

Kriszti: Örülök,hogy minden okés és hogy mégis elmentél a dokihoz.

Beus: Én őszintén, ugyan ilyen bátor voltam az elsőnél mint most te,de azért a szülés közben már nem voltam annyira az. :) A másodiknál meg már ugye tudtam mire számítsak szülés tekintetében akkor meg azért voltam ideges...Emlékszem mondtam is a páromnak,hogy: Nem hiszem el,hogy megint itt vagyok,pedig nemrég(21hónapja) szültem és mégis?! Persze nem rosszból csak azért valljuk be,nem egy wellness dolog a szülés... :D Na de nem akarok senkit paráztatni,csak azért meg kell dolgozni a kicsiért,nem is gondolnátok milyen izmokat kell használni,amiről nem is tudtad,hogy van!! :D Amiatt a 2.nál mert könnyebb volt,mert tudtam hol kell nyomni... :D De komolyan és kukkra nem értettem mit magyaráz az elsőnél a szülésznő!!Hogy hol és hogyan???!! :lol:

Na puszi,ma már nem leszek!! Szép álmokat!

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Ja akartam kérdezni hogy a palástfű teát azt lehet napi 2szer is inni?
evelin241
 
 


Evelin:) Elvileg napi 1x ajánlják...

Yza, igen van egy barátnőm aki beavatott minden részletbe tényleg mindenbe, tudom, h fáj, de még ráérek izgulni rajta:)) Úgyis fogok, vagyis úgymondom remélem eljutok odáig, h kelljen:)

Már én sem leszek, mindenkinek szép estét jó éjszakát puszi csajok...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Sziasztok!

Köszi a fogadtatást, arik vagytok! :)

yzabella, nekem is még sok az új infó rólatok, de szívesen olvasom a tapasztalatokat.
Én hányingerre a B6-ot ismerem, ott lapul egy kis dobozkával a táskám alján, de szerencsére még nem kellett elővennem. Amúgy még a gyömbért ismerem, feltéve, ha szereted, lehet teát is főzni belőle, nagyon fini, meg aszalva is jó. Egy próbát megér!
Kajaszagtól én is ki tudok akadni a munkahelyen, ráadásul nem is nyafoghatok mert még csak nem is sejtik… Tegnap a férjem főzött itthon, és a szobában kellett ebédelnem, mert nem bírtam a kaja illatát.

De leginkább magamtól vagyok készen mostanában: elmegyek boltba valamiért, a boltban undorral tölt el a gondolat, hogy azt megegyem és veszek egy teljesen más dolgot, amit otthon némi gondolkodás után kezdek rágcsálni. Nem értem!

beus, én félek a szüléstől mert hallottam egy-két barátnőm, ismerősöm történetét. Persze pozitívan állok a dolgokhoz, hiszen mindenki más.

Az a gond, hogy én is nagyon kívánom a péksütiket és a kenyeret, pedig ritkán szoktam enni. Ennek nem igazán örülök.

Chrysta, én is 87-es vagyok. Nagyon jól hangzik, hogy ikreket vársz!!!! Egy izgalmas kaland! És is örültem volna neki, nálunk is van egy-két ikerpár a családban.

hope, örülök, hogy jól vagytok! hope & hajni, nagyon édik a kicsik az UH képen!!!!!!!!
:D

Én hétfőn megyek dokihoz következő vizsgálatra, várom. Védőnőnél meg vérvételen még nem voltam, nekem azt mondta az orvos, hogy majd a 3. hónapban ráérek.

Ti, hogy álltok a késői éhséggel? Én most nyitottam ki egy joghurtot, mert majdnem éhen haltam már, rég volt vacsora. ajajj, nem tudom mi lesz így… :(

Kép
emma87
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak az ultrahnag képek és örülök, hogy Mindenki jól van! Képzelem mennyire megijedhetettek!
Mi ma voltunk UH-On 5 hét 3 napos, 4,5 mm és dobog a szíve!:))))))
forgine
 
 


Mégis visszajöttem...

Emma!

Köszi a tippeket,a gyömbért nagyon szeretem,főleg sushihoz!!:D De az egy ideig nem kerül a tányéromra... :(
Teának meg lehet csinálni a friss gyömbért?Hogy,leforrázod? Mennyit?
A szüléstől ne félj,mert abszolút lehet szép emlék is!!:) Van A meg B verzió is... Kinek mekkora a fájdalom küszöbe,a lélekjelenléte,mennyire tud koncentrálni meg ilyenek...
Ha sikerül sokkal "könnyebb" a szülés...
3.hónapba kell csak védőnőhöz menned???
Az szerintem nagyon késő...mármint korábban szoktak azért...úgy tudom a 12.hétig "illik" elmenni az elsőre...hogy felvegyen...


Valaki írja meg mennyi kálciumot igyak,akkor most???

Forgine: Rég voltál itt fent... De jó,hogy láttad/halottad a picikédet!! 4,5mm szép méret. Főleg az enyémhez,mert 6+3naposan csak 1mm-t láttak! :?

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Kissé izgatott vagyok. 8-ra megyek UH-ra. Mit fogunk ma látni?????

Beus
Akkor haladsz majd a vizsgálatokkal! :wink:

Katinkababa
No-spa-t nekem sose javasolta terhesség alatt a doktor, mert a méhszáj izmait is lazíthatja :?
Előzményeidet sajnálom! Bízzunk benne, hogy most minden rendben lesz!

Nitt
Amikor a védőnőhöz mentem, mindig nézték a vizelelet. Most még olyan nagy jelentősége nincs is, de később nem jó, ha cukor, fehérje, aceton van benne. Bár, ilyenkor, ha valaki sokat hány, nem nagyon tud enni, lehet benne aceton és akkor szoktak javasolni esetleg kórházasdit, hogy beléd töltsenek egy kis infúziót.

Beus
Szüléstől nem félek. Inkább attól, hogy az ikrek miatt császármetszés lesz. Azt azért nem nagyon szeretném, az egy nagy hasi műtét, és utána nem tudom, hogyan lehet 4 gyereket ellátni!
A sima szüléseket már próbáltam :wink:
Szerintem, szülésnél nagyon fontos, hogy a doktorral, a szülésznővel összhangban legyetek! Nekem pl. orvosválasztásnál elsődleges szempont volt, hogyan viszonyul a szüléshez! Mennyire avatkozik bele a természetes folyamatba? Mennyire ragaszkodik a megszokott dolgokhoz? Mennyire kapható az alternatív dolgokra (kádban szülés, szülőszék, stb.)

Táppénz
Jobban jártok, ha az első 15 munkanapra nem terhesség miatt mentek táppénzre, hanem pl. egy vírusfertőzés miatt!
Ha veszélyeztetett terhesség miatt vagytok táppénzen, akkor nem jár a betegszabadság, hanem egyből a táppénz, ami az átlagkereset 60, vagy 50%-a, attól függően, hogy mennyi ideje dolgoztok!
Viszont... ha egy vírusfertőzéssel vesznek táppénzre, akkor az első 15 napot a munkáltató fizeti és az 70%!!!!!

Yzabella
Én sima, B6-vitamint szedek, abban 20mg van, a MagneB6-ban viszont csak 5!!!! (szerintem, a magne-b6 semmire sem jó... magnézium is csak minimális van benne, és b6 is... viszont sokba kerül!)
UH-n minden rendben lesz! :wink:
Calcium: én sose szedtem... elég sok tejet, tejterméket fogyasztunk és szedek D3-vitamint ami segíti a alcium felszívódását!

Palástfű tea mire jó? (bár, nem vagyok egy teaivó :oops: :wink: )

Emmaa
Ikrek: valóban izgalmas kaland lesz! DE nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz! Azért nagyon át kell majd alakítanunk az életünket. :wink:
Védőnőhöz én eddig a 12. heti UH után mentem el. Addig a meddőségi intézetbe jártam, akkortól mentem ahhoz a doktorhoz, akinél szültem. És a 12. UH leletével mentem a védőnőhöz.
Bár lehet, hogy majd szólok neki, mikor Tomit viszem az 1 éves vizsgálatra :wink:

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Én kéthetente megyek a háziorvoshoz a táppénzesért és a nődokitól havonta 1x kell ismét ajánlást hozni hozzá.
Mozzillát használok, de megnézem a profilom is, hátha ott nincs valami beállítva.

Evelyn, köszi a fánk receptet!!!!!

Na majd még jövök, viszem a picikéket oviba.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!Hát csajok én már kicsit parázok a szüléstől :D Ez az 5 nap amit bent töltöttem, mindenórás kismamákkal voltunk és volt akinek elkezdődtek a fájásai, vele voltam NSTn éjjel fogtam a kezét, és hát nem adják könnyen a picit az tuti biztos :) Volt aki reggel 10kor bement a szülőszobára, és délután 6ra lett meg a pici, mondta a dokim, h nagyon szenvedett szegény csaj!Szal kicsit elgondolkodtam, h úristen 32 hét múlva én is itt fogok tartani :D De mondták a lányok, akik már második babájukat várták, h ha figyelsz a dokira és a szülésznőre, akkor nagyon hamar meglesz a picur.

Már csak 5 nap a kövi uhig :)))) juppii :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Yzabella!
Engem is érdekelne a hányinger ellenszere... Most az előző két terhességemét kapom - együtt. Tegnap elkövettem még azt a hibát is, hogy éhgyomorra vettem be a duphastont... Olyan gyomorfájással vegyes hányinger kínzott, hogy azt hittem belepusztulok... Gyömbért próbáltam - többek közt - nem hat... Semmi...

Forgine!
Gratulálok a babócádhoz. :)

Chrysta!
Szerintem sincs semmi baj azzal, ha a 12. hét után mész védőnőhöz - úgyis formalitás az egész...
Én is mindig megvártam a 10. hetet.

Szülés: én nagyon szeretnék természetesen szülni - de ugye az előzményi császár miatt ez soktényezős történet (meg hát el is kéne jutni odáig...). Ami viszont érdekes, én nem szeretnék apásan szülni. Mert valóban ott a lényeg, amit a lányok leírnak: nagyon befelé kell figyelni, összpontosítani... Az első szülésemnél bent volt, a párom - a vetélésemnél (ami gyakorlatilag ugyanúgy szülés volt....) nem. A mai napig úgy gondolom, ha bárki ott van, nem tudom így végigcsinálni, és megint császárba csúszok bele... Szóval én egy nagyon jó szülésznőt szeretnék és a párom pedig szorítson a folyosón.

Hope!
Elrepül az az öt nap...

Én jövő hétfőn megyek... Már alig várom.

Lassan tényleg jó lenne a zárt, mert egyre nehezebben boldogulok a nevekkel....

Schpeteráról tud valaki valamit? Az elején jött ő is - aztán eltűnt. Remélem, nincs baj.

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Szép Jó Reggelt!

Remélem mindenkinek jó volt az éjszaka és mérséklődtek a reggeli rosszullétek.

Vagytok páran, akik szedtek Duphaston-t. Tudom, hogy migrénes vagyok, ezért nálam nagyobb esély volt erre, de csak nálam hozta ki a fejfájást?

Holnap megyek vissza a dokimhoz, akkor kapom meg a papírt vérvételre, védőnőhöz. Tudom, első gyerek, ezért nálam még minden izgalmas, de én várom ezeket.
Ez a tegnapi történet megrémített, de anyu mondott valamit, ami azért szöget ütött a fejembe. Rengeteget olvasok a terhesség után és beszívok mindent, ami rossz csak történhet és aggódok minden miatt. De hol van az, hogy örülök és boldog vagyok és élvezem a várakozást, amennyire csak lehet?
És igaza van, mert minden miatt aggódom és elfelejtettem örülni annak, hogy ez az élet bennem növekszik.
Mindenkinek szép napot!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Kriszti: Én szedem a duphastont emelt adagban, én is migrénes vagyok, de hála istennek nem hozta ki!
Igaza van anyudnak én anyum is mindig ezt mondja nekem!Részben igaza is van, örömtelinek kellene lennie a babavárásnak, de akinek pl volt már előzménye, szerintem sosem fog felhőtlenül aggódás nélkül gondolni a terhességre. Én sem tudok, és irigylem a sok kismamát, aki minden aggódás nélkül boldogan végigviszi ezt a 9 hónapot!Nekem pl az első terhességnél is volt aggódás, szóval a történtek nekem csak felerősítették ezt a dolgot!Második terhességnél már felhőtlenül boldog voltam a 8ik héttől, aztán akkora koppanás lett belőle, h azóta is bennem van!Szóval én inkább nem élem bele magam a dolgokba, talán majd később, de addig sem lesz nagy koppanás ha esetleg nem sikerülne most sem!

Február 18án megyünk vissza immunologiára, addigra készen lesz az összes eredményem, jujj nagyon izgulok, remélem nem fogok kapni injekciót, és nincs ilyen véralvadási problémám!Majd drukkoljatok csajok :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Valahogy én is úgy érzem, mint Hope... Próbálok pozitív lenni, de azért elég nehéz...

Hope!
Szorítok, hogy elkerüld a szurit (ha mégsem, hidd el, túl lehet élni... már "meg sem érzem".... :)))

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Kata: köszike a drukkot, én minden injekciótól rettegek, szóval nekem már a gondolatától is izzadni kezd a tenyerem, hasmenésem van, szóval én biztos h nem fogom tudni beadni magamnak, szóval az lesz a nagy kérdés majd, h ki fogja beadni, férjem kizárva, szóval reménykedünk, h a védőnő betudja majd adni, mert itt van a lakásunk mellett a rendelése :D Váá nagyon remélem h nem kell szúrnom magam :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Hope!
Én is azt gondoltam, de hidd el, ha úgy hozza a szükség menni fog - csak az elsőn kell túlesni. :) (Mert a védőnőd sincs ott szombat-vasárnap...) Én már 22-nél tartok. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Igen, azt tudom h nincs ott szombat vasárnap, de akkor beadja majd a szülésznőm, nagyon jó ismerősünk ő :) vagy lesétálok a kórházba, az is csak 10 percre van tőlünk :) De nem is akarok még erre gondolni, még nagyon nagyon reménykedek h nem kell :D

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Szép jó reggelt, bár nekem nem annyira jó, egy pohár tejen kívül semmit nem ettem, egyszerűen nem bírtam majd talán megpróbálkozom nemsokára... Mert azért enni csak kellene...
Hát én nem szedek duphastont, de nekem nagyon fáj a fejem reggel, lehet még ez is fokozza az étvágytalanságot, bár ez szerintem az émelygés...de hála égnek délutánra annyira enyhül h tudok enni.

Csajok a védőnői látogatásról nekem meg azt mondták 12 hét előtt kötelező megejteni, nem tudom ebből mi igaz. Meg mondjuk nekem első terhesség és ő tette helyre a dolgokat mikor hova meg ilyenek...úgyhogy nekem segített.
Én 1 hét múlva megyek terhestanácsadásra a beutalóért remélem csinál UH-t a doki...

Hope febr. 18 hamar itt lesz:) majd szorítunk:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Tegnap éjjel megszült az egyik barátnőm:))))))) 3765g-al nem is pici baba és Máténak hívják:))
Mi is a Máté nevet tűztük ki amúgy:)) Ez szuper, de jó lenne mi tartanánk már itt:))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Beus!
Gratulálok a barátnődnek a pici Mátéhoz. :)
Remélem, 1 hét múlva babales. :)

Kriszti!
Még Neked akartam írni, hogy anyudnak valahol igaza van... Az első terhességemet még teljesen másként éltem meg: olyanok voltunk a párommal, mint két gyerek, aki áll a karácsonyfa előtt és várja az ajándékát.... :)))) Semminek nem olvastam utána, mindent csináltam, ahogy eddig - végigkocogtam az első trimesztert, ennyit a rázkódással járó sportokról... - , megbíztam a dokimban, vettem csini kismama-ruhákat, dolgoztam a 31. hétig, 24 hetesen még egy hetes továbbképzésen voltam, és nem aggódtam, meg sem fordult a fejemben, hogy bármi gond lehet. És valahol sokkal jobb volt ez így...
Szóval valahol irigyelem anyáink, nagyanyáink korosztályát - azzal együtt, hogy természetesen nem vitathatjuk el a modern orvostudomány érdemeit. Sokkal természetesebben élték meg ezeket a dolgokat. Van egy idős "barátnőm", akinek a fia ugyancsak koraszülött lett, aki ugyancsak elvesztett egy húsz hetes babát, de utána még simán vállaltak kettőt... Nekem az ő példája - mert igenis lássuk meg a pozitív példákat is, sőt lehetőleg azt :) - nagyon sok erőt adott. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Jó reggelt!

Hú csajok én tegnap este lefekvés előtt...Ááá,visszajött az esti chips!!:/ Én már nem is emlékeztem,hogy ilyen rossz dolog hányni!!Váá!!Remélem nem lesz ez gyakori mert nam akarom megszokni. És miért pont esténként émelygek?+VUKK?? :O

Főztem gyömbérteát(leforrázva friss gyömbér...)hát nincs túl jó szaga.Frissen finomabb!!

Védőnő: Nem tudom én biztosan megyek a 12.heti uh előtt védőnőhöz és én is úgy emlékszem,ahogy Beus,hogy kötelezlő megejteni,mert egy csomó infót ő mond el.Első babásoknak főleg hasznos...

Na megyek készülődni,mert 1-kor indulok be vonattal az UH-ra...

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Yza!
Nekem is esténként van jobban hányinger - egyelőre talán a citromos hideg víz segít kissé...
Aztán majd mesélj, mi volt az uh-on. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Hali!!!!
Már várom az uh- kèpeket!!! :D
Hát nekem nem nagyon van hányingerem,nèha-nèha rámtõr egy kis èmelygès de annyi!!! Ooo nem is nagy problèma, csak rendben legyen mibden odabenn!!!!
De!!!!! Tud nekem valaki választ adni arra hogy mi az az erzes amit általába estère szoktam èrezni es olyan mintha valami bugyborèkolna a hasamba teljesen
alul :shock:
Nagyin fura erzes!!!
Megjelent a puffadas es szekrekedes nalam is!!

Hát èn egyáltalán nem fèlek a szülèstöl, sõt mâr alig várom!!!! :D
A cicitek hogy van? Nekem tele van kèk
erekkel ès kissè be van durranva! De
annyira nem fâj!!
Beus gratulálik a barátnõdnek!!!!

Kép
evelin241
 
 


Sziasztok!

Beus: gratula barátnődnek :)
Nekem is 7.-8. héten volt a hányósság csúcspontja, tudom milyen rossz, de most 2 napja sokat enyhült, hidd el neked is fog nemsokára. Volt hogy délután 4-kor tudtam enni először, akkor is csak pár falatot. Ja, nekem is sokat fájt a fejem, az erőlködéstől is :S

Kisfiammal is 12 hetesen mentem védőnőhöz, most is úgy tervezem kb.

Hope: örülök hogy otthon vagy! Szép a babád ;) Szorítok hogy megúszd szuri nélkül.

Kriszti: igaza van Anyukádnak, de néha nem könnyű... Mi annyit vártunk erre a második babára....
A Duphastont csak szájon át lehet szedni? Én Utrot használok és ezt hüvelybe kell tenni, sokkal kevesebb mellékhatás lehetséges így.
Légszomjat említetted a dokinak? Ismerősömnek felnőttkori asztmája lett terhesen.

Katinka: sajnos a hányinger ellenszerét még én sem találtam meg :(

Első babások! Ne parázzatok a szüléstől, annyiféleképp reagál a szervezetünk! Ha nagyon ráparázik valaki, akkor sok-sok órával meghosszabodhat a vajúdás, mert az agy nem engedi ellazulni a megfelelő szöveteket.

Crysta: üdv! Férjem irigykedne rátok, nagyon ikreket akart! Én csak a császárt nem szerettem volna ami esetleg vele jár, ha választani kell én is a simát kérném... (Igazából nem is értettem sosem miért kér valaki direkt hasfelvágást, persze ha muszáj, akkor nagyon muszáj).
Mit láttak az uh-n?

Yza: kálciumból mehet a napi 500 mg, de egyél inkább sok ca tartalmú ételt pl. mákot. A tejtermék a közhiedelemmel ellentétben nem kifejezetten ca építők.
Várjuk az uh képet!!!

Forginé: gratula!

Emma: szia :) késői éhség nálam is megvan. Mandulát, tökmagot szoktam ropogtatni.

Eveliin: csak jobb hogy otthon vagy! :) Jól hangzik a fánk, kár hogy ilyeneket nem ehetek :(

Nimródzsiga: szép nagyok vagytok már ti is!

Pókica: én is ilyen rudakat sütöttem, csak nem köménnyel hanem sajttal , ill. káposztás rétest, mert ölni tudtam volna érte :D

Nitt: sztem is mondd el a munkahelyeden a kész tényeket, magaddal teszel jót mert nem izgulsz rajta! Csomó mindent lehet otthon is csinálni, kreatívkodni, nyelvet tanulni....

Hajni: gyönyörű a kölyök kutyus :))))

Hízni még nem híztam, 4 kilót fogytam eddig, pedig most már néha olyat is eszem amit eddig nem (krumpli ), de nekem nagyon oda kell figyelni, mert terhességi cukros voltam kisfiamnál, ill. a második baba sem jött könnyen össze mert IR maradt utána. Kemény diétát kellett csinálnom ezért a piciért, de megérte! Amúgy alattomos dolog ez az IR, csomó nőnél ez okozza a korai vetéléseket, mégis olyan kevés nőgyógyász vizsgálja.....

Kép
Kép
csipkebogyo33
 
 


Csipkebogyó, nem a saját orvosom vizsgált, mert ő a műtőben volt. Szerdán megyek hozzá, akkor beszélek majd vele a légzésről.

Onnantól, h elkezdtem szedni a Duphastont meddig tart még a barnázás? Tegnap estére teljesen elmúlt, de ma is veszem észre, h nagyon kicsi, de van még.

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Kata :) köszi hát sajna babales nem lesz külföldön élnek...úgyhogy elmarad...

Evelin nekem is ez van este ugyanígy vagyok vele elég furcsa 1-2 napja kezdődött, cicfájdalom most nincs, viszont nagyobb már eresedés talán egy kicsit jobban látszanak már az erek...
Jah igen ha már az asztmáról beszéltek, én járok tüdőgondozóba nekem oda is kell majd mennem most h terhes vagyok, mert a kishörgőim be vannak szűkülve, viszont asztmás nem vagyok... jah és allergiás is vagyok, nem szedem a gyógyszerem már november óta...néha jön csak ki...

Nah megyek egy kicsit dolgozom, majd csak kibírom valahogy...

Yza várjuk a fejleményeket:)))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Úristen csajok! :) :) :) Ma megpróbálkoztam a szívhang figyelővel, és megtaláltaaaaam :) A pici kincsünk szívét :) Istenem :') annyira jó volt hallgatni, de csak picit hallgatóztam, h ne zavarjam a nyugalmát :) Olyan boldogság és nyugodtság szállt meg most h el nem tudom mondani :) Felvettem telóra, most arról hallgatom :) :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Hope én csoadálkozom az lenne nem téveszted össze nem piszkálodás képen de a 11-12hétöl hallhato csak ezekel a küzyükel sokan azt hiszik a ködökzsinor áramlásra is :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi az infókat.. Elég rossz, hogy két hetente kell menni a háziorvoshoz, a sok beteg ember közé, dehát ez van... :(

Voltam védőnőél, és nagyon kedves, aranyos. Valóban kellett vinnem vizeletet is, de most nem vagyok nyugodt, mert az enyémben említette, hogy van egy kis fehérje... (Bár azt mondta, hogy az a hüvelyi folyásomból származhat, ami a terhességi hormonok miatt termelődik).... Gondolom mondta volna, ha valami nagyobb gond lenne! Ugye?...

Hope: már 8-9 hetesen lehet hallani a baba szívhangját?? Akkor én is lehet, hogy hallanám egy ilyen készülékkel??? De jó lenne :D Bár úgy tudom nem egy olcsó mulatság ez a szívhangfigyelő...

Yza: tényleg egy idősek vagyunk :) Kíváncsi leszek az UH-dra, nekem 7 hetesen és 4 naposan volt a kicsi 9,99 mm... Azóta gondolom nőtt már :)

4 hét múlva kell mennem diagnosztikai központba, ahol megcsinálják a dawn kór szűrést is, ami 25.000. Ft. (Hát ez sem egy olcsóság), de a dokim azt mondta, mindenképpen menjek el.

Ma szinte egész nap alszom, olyan vagyok mint egy álomkóros... A védőnő megmérte a vérnyomásom, és 80/60 volt, ami elég alacsony, de azt mondta, hogy ez amolyan kismamás vérnyomás... A férjem rögtön bort akart tölteni belém, de én utálom a bort. :(

Szép napot mindenkinek! :)

Kép
nitt
Budapest
 
 


Yzabella, kérdezted látom, hogy mikor és hol van a Szülõszoba. 3-tõl és fél 4-tõl van egy-egy rész a life networkon, most is megy épp.
szilva83
 
 


Nem sorlyke, ugyanolyan gyors ütemben ver, mint amilyen az ultrahang vizsgálat alatt hallani, meg youtubon is egy csomó fent van ami 8-9 hetes :) Ezt nem lehet összetéveszteni sem a sajátommal, mert azt már csomószor megtaláltam, mármint a hasi ütőeremet, ha gondolod felrakom youtubra meghallgathatod, de ez biztosan Ő, vagy akkor az ultrahang is csak a köldökzsinort adja vissza?mert ugyanaz a két hang :) Dokim is mondta, h nem lehetetlen megtalálni, csak nagyon türelmesen és lassan kell mozgatni a készüléket!
Nem sokáig lesz fent, este leveszem a videót, nehogy bárki rátaláljon :)
http://youtu.be/pfA5QD5NdxA

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Sziasztok!

Fejfájás: nálam is megjelenik szinte minden nap. Nem szoktam bevenni semmit, inkább lefekszem olyankor. Az a baj, hogy általában hányinger is kíséri (pl most is).
A mellfeszülés-és növekedés napról napra durvább, lassan nem férek bele a melltartóimba és nehezen találom meg az alvához is a megfelelõ pozíciót. Amúgy én hason szeretek aludni, de arról úgyis le kell tenni lassan. Bár, állítólag amúgy is új szokást vettem fel ezzel kapcsolatban, reggel mondta a párom, hogy mikor bejött lefeküdni, hanyatt aludtam és úgy, hogy felhúztam a térdem. Azt is hitte, hogy ébren vagyok.
És az éhség.... jaaa, én olyan éhenkörász lettem, hogy borzasztó! Igyekszem nem enni hülyeségeket és túlságosan sokat sem, de minden annyira jól esik most nekem! Nem hozok haza olyan kaját, amit nem akarok megenni, csak olyat, ami hasznos. :) De tésztát kívánok és kenyeret meg pizzát meg csupa olyasmit, amitõl évek óta tartózkodom. Remélem, azért a 12. héttõl majd mozoghatok egy kicsit, mert nagyon hiányzik.
szilva83
 
 


Hope megnéztem nagyon szupi!!
Nagyon várom már hogy én is lássam az én picikémet!!!
Ha meg a köldökzsinór áramlást hallod az is jó, mert az is azt jelenti minden oké!!!! :D :D :D
Az angel sound-ot használod?
Azt hallom hogy az a legjobb!!!

Nitt:ha ujat veszel az kb 10.000.-ft de a teszvesz,apród stb tele van vele és már lehet venni 5000-6000ft-ért!!! Angelsound-ot!!

Meséljetek ki mit érez a hasába? Vagy egyáltalán éreztek már valamit!!! Én néha érzek valami furát,lehet még korai de olyan mintha nehezebb lenne a hasamalja és néha azt is érzem van ott tényleg valami!!!!(lehet nagyon bután hangzik de tényleg így van)
Nektek szokott szurni görcsölni mintha megjönne?Na nem olyan erőssen de érzem néha rendesen!!!!
Hali mindenkinek!!!

Kép
evelin241
 
 


Hát nem is tudom...én azért nem irigylem nagyanyáink korát. A nagymamám mesélte hogy neki volt egy fiú testvére, aki pici babakorában meghalt. Csupán annyi volt a baj, hogy kevés volt az anyatej és a szervezete nem fogadta el se a tehén se a kecsketejet. Tápszer meg még akkoriban nem volt. A mai tudományos állás szerint szépen élhette volna babakorát tápszeres babaként. Így nagymamim egyedüli gyerekként nőtt fel mert olyannyira nem élte meg természetesen a várandósságot a dédmamim, hogy több gyereket nem mertek vállalni.
A nagy ovis szerelme pedig tüdőgyulladásban halt meg még ovis korában.Akkoriban gyógyíthatatlan volt, most már nem az. Én személy szerint örülök hogy nem abban a korban élünk és az orvosok sokszor segíteni tudnak hogy ha vetélés fenyeget, megmenthető a baba ha koraszülött lesz és még sorolhatnám azt a millióegy dolgot amiért áldás hogy ebben a korban vagyunk várandósak.
Tudom sokan nem értik, de én meg nem akarok többet simán szülni. A császárt szeretném elintézni úgy, hogy el is kössenek közben.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Evelin: igen, angelsound, legjobb vétel volt, teszveszen 3500Ftért vettem, nekem megért ennyit :) és tuti h nem a köldökzsinor, de ha az is, nembaj, legalább tudom, h minden oké :) És ez a legmegnyugtatóbb számomra most per pill :)

Én a pocimban még nem érzek semmit, vagyis de, néha szurkálódást, de az csak a méhszalagok nyúlása :) És egyre jobban szorítanak a nacijaim, lassan elő kell majd vennem a kismama nacijaimat.

Pókica: egyetértek veled, én sem élnék nagyanyáink korában!Nekem akkor ott abban a korban, tuti h nem lehetett volna kisbabám!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Megvan a két gyönyörűségünk :lol: :lol: :lol: :lol:
Két szabályos petezsákban, két gyönyörűséges embrió :lol: :lol: :lol: HCG emelkedik gyönyörűen!
Nagyon-nagyon boldog vagyok! És hálás a modern orvostudománynak, hogy a végén valóra válik az álmom, nagycsaládos anyuka lehetek :wink:

Két hét múlva megyek újra a doktorhoz, de ha van valami, akkor előbb! De bízom benne, hogy nem ijesztgetnek majd a Mogyorók!
Ha volt erejük megkapaszkodni, akkor maradjanak is már ott még vagy 8 hónapig!

Közben elkezdtem beszoktatni Mikit az oviba. Ma már délelőtt ott is hagytam, az óvónénik szerint nem volt smmi gond a gyerekemmel :lol: :lol: :lol:

Hope
Az szerintem, teljesen normális, ha 10-tól 6-ig születik meg valakinek a babája. Egy 8 órás szülés szerintem, kell ahhoz, hogy normálisan ki tudjon alakulni a szülőcsatorna, és hozzá tudjon idomulni a baba. A hirtelen, gyors, rohamos szüléseknél gyakoribb a baba és az anyuka sérülése.
Az, hogy ki mennyire szenved az az egyén pszichéjétől függ!
Bízz magadban, amennyire lehet, készülj fel! Az ismeretlen dolgoktól fél az ember és akkor mindent nehezebben visel el! :wink:

Katinkababa
Érdekes... én inkább a páromat viseltem el vajúdás alatt. Nekem nem is kellett fogadott szülésznő. Engem zavart volna, ha egy idegen van ott folyamatosan körülöttem. Nekem elég volt, hogy időnként ellenőriztek mindent, aztán magunkra hagytak...

Kriszti
Én nem tudtam szedni a Duphastont, az Utrogestant éppen a fejfájás és az iszonyatos hányinger miatt. Ezért is használok most inkább Utrogestan hüvelytablettát. Ez inkább helyileg hat, kevesebb az általános mellékhatása. Lehet, hogy eked is meg kellene próbálni a hüvelytablettát...
Aggódás: ha az ember akar, akkor mindig talál valami aggódnivalót és ez nem ér véget a baba megszületésével!

Hope
Drukkolok! És ha kell az injekció, akkor gondolj arra, hogy ez a te és a babád életét menti meg! És ezeket a pici szurikat nem egy nagy dolog beadni!
És pikk-pakk megtanulja az ember magának beadni és nem kell mindig valakitől szívességet kérni! (az IVF-hez én is mindig szúrkáltam magam, mint egy jó drogos :wink: )

Beus
Elvileg, az egyszeri anyasági segély feltétele, hogy terhesgondozáson megjelenjél legalább 4 alkalommal és az első vizsgálat a 12. hét előtt történjen meg.
Terhesgondozás az is, ha az orvoshoz mész!
Barátnődnek gratulálok!

Yzabella
Várjuk a beszámolódat!

Evelin
Az én cicim most kezd helyrejönni, még csak december közepén hagytam abba a szoptatást :wink:

Csipkebogyó
Nálunk a meddőségis doktorok már elismerik, vizsgáltatják az IR-t! :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára crysta87 2013.05.31 17:41-kor.

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 



Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Nagyanyáink korában én küzdenék a gyermektelenséggel :cry:

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Kriszti: értem. De ugyanolyan rossz most is?
Nekem az Utro után 2 napig volt még barnázás.

Hope: de szuper hallani!!! :) Eddig nem szerettem volna ilyet de most beindultam ;)

Nitt: simán lehet a folyástól. Igazából mosakodás után lehet valós mintát venni.
Nekem rendes a házidokim, elég havonta egyszer mennem, akkor odaadja a 2 ív táppénzes papírt.

Evelin: én is azt érzem, mintha nehezebb lenne a hasam alja, olyan mintha kő lenne benne :)

Szilva: üdv a hasonalvós klubban... Érdekes pózt vehettél fel!

Pókica: remélem nem értettél félre, nem ítélem én el a császárosokat. Egyszerűen magamnak nagyon nem szeretném. Nem emlékszem írtad-e hogy születtek a gyerekek.

Valami hülye font jön, olyan kába vagyok ilyenkor :roll:

Kép
Kép
csipkebogyo33
 
 


Crysta: nagyon klassz hír!

Kép
Kép
csipkebogyo33
 
 


Csipkebogyó, már sokkal kevesebb. Azt is tudom, h nem múlik el egyik napról a másikra, csak gondoltam megkérdezem, h meddig "normális" Mert ugye azt mondták, h ha továbbra is fennáll vagy erősödik, akkor be kell feküdni.
De amúgy jól vagyok, kicsit görcsölök, de ez csak a megszokott nyúlnak a szalagok.
Evés ügyileg viszont én meg nem kívánok semmit az ég egy adta világon. Eszem, ami jó Ziginek és ennyi. 5 hete nem nasiztam vagy ettem egészségtelenül finom kaját. Igazából remélem, h ez fennmarad és nem kezdek el örült módjára kajálni, mert a székrekedés miatt viszont máris híztam 2 kilót :(

Szép estét Mindenkinek!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


cryta de szupi 2kis mano gratula :roll:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: