Új privát üzeneted érkezett!

Fatamorgana!
Köszi az infókat!

Crysta!

Üdv itt és nagyon gratulálok! :)

Debra!

Lehet látni őket a képen.:) Páromnak néha mondogatom,hogy mi van ha kiderül ikrek? :lol: Mi még nem voltunk UH-n...és a testvérének ikrei születtek nem rég...szóóóóval... :D
Mondjuk nem tudom bennem hol férne el 2 gyerek,de ezen igazából kár is agyalnom... :)


Nálunk ma kb. világvége idő van..vizszintesen esik a hó reggel óta. :roll:
Ja és ma csak alig volt hányingerem,jupiiii :D

Kép
Kép
Kép
nokedli83
 
 
 
 
 


Kép

Remélem sikerült feltölteni.

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Sikerüüült:)

De először is: Nagyon gratulálok az ikres babásoknak!!!!

Ma voltunk uhon. És hát események vannak :lol: Uh szerint 10 hét 5 nap, utolsó mensi első napja szerint 9 hét 6 nap. Úgyhogy most össze vagyok zavarodva :oops: Doki szerint nagy baba, de az a lényeg, hogy szépen fejlődik. És hát mi sem vagyunk párommal kis növésűek:D Így a genetikai+kombinált teszt is elölrébb jött egy héttel, márc. 28. Majd ott kiderül mi a helyzet pontosan. Lényeg az, hogy örülünk :) Nagyon. Jó volt már látni és egy kis megnyugvás 2 hét után :)
(Vonalzómat majd módosítom ha már tuti a méret)

Viszont: a dokim nem "engedi" hallani a szívhangot. Azt mondja elég az, hogy látjuk, ne kínozzuk a babát. És kérdeztem, hogy miért, az kínzás? Azt mondta persze, az nagyobb igénybevétel neki ha hangot is akarunk...Furi. Így viszont elbizonytalanodtam 4D ügyben, lehet mégsem megyünk. Dokim nagyon profi, saját hiúságunk lenne 4D-n "nézegetni", úgyh. lehet nem megyünk. 20-25. hét még arrébb van, még utánaolvasok, de most úgy gondolom nem kell "kínozni".
Véleményetek? Ti hallottátok a szívverését vagy csak láttátok?

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 

 
 

Én láttam is ahogy pulzál a kis szíve meg hallottam is és nagyon gyorsan vert:-)Fura hallani ahogy benned egy élet lüktet.Én még mindig nem fogtam fel,majd szerintem akkor ha már mozog bennem meg amikor majd mellettem fog szuszogni.Én szerintem első napokban egyfolytában nézegetni s puszilgatni fogom.Olyan elképesztő hogy egy pici kis sejtből mi lesz pont a nők pocakjában....Aztán meg milyen hamar megnőnek s majd elmennek tőlünk.No de az még messze van addig más nem érdekel csak egészséges legyen mint más baba!!

Kép
monayka25
Debrecen
 
 


crysta! Örülök, h jöttél a kis mogyikkal!!! :D :D :D :D

szanita
én is hallottam a szívverését kb 5 mpre. nm hallottam h ez igénybevétel lenne számukra... :roll:
A mérete meg sztem nem attóll nagyobb 1 héttel, h Ti nagyok vagytok hanem sztem volt egy spontán peteérésed féllidő előtt. :wink: :D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Szanita
Ennyi eltérés simán belefér! Nem teljesen egyformán fejlődnek a babák!
Nekem lombikbabáim vannak, pontosan tudjuk, hogy mikor fogantak. Az UH mégse azt a kort hozza ki és a két baba között is van különbség! :wink:
Az UH az egy ÁTLAGGAL számol!

1361461224.5834.pdf

Ebben meg meg lehet nézni, hogy az adott CRL, BPD milyen terhességi idejű baba mérete... :wink:

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


crysta:Nekunk pedig inszemes baba:)Ugyh.mi is pontosan tudjuk a nagy napot.,es elotte tuti nem volt peteeresem m.uhgal figyeltuk.Na sebaj.Abbol meg nem hallottam bajt,h.nagyobb:)

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Már vártam, mikor jelentik be, h vki megszült az autópályán rekedt autókban. Gondolta hátha nem ragadnak be? Hátha csak vicceltek a hóval? Hátha nem szül meg közben? Nem értem....

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


szanita
na azt hittem 1 hetes eltérés az sok, de akkor ezek szerint nem. :)

Pann
hol hallottad ezt és hogy van a baba? nálunk nm megy a tv napközben, így teljes hírzárlat alatt állunk. 8) :D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Index volt, részleteket nem tudok.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


http://www.origo.hu/itthon/20130315-a-h ... olika.html

Így azért kicsit más a történet :wink:

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Sziasztok!

2. napja hőemelkedésem van, köhögök többször mélyről. Panadollal csillapítom, hogy ne menjen magasabbra (eddig 37.5 körül mozog), a torkomra a patikában Sinupretet adtak. Ti mit javasoltok? Érdemes ezért telózni az orv.ügyeletre? Remélem, pocaklakónak nem lesz semmi baja. Páran írtátok, hogy voltatok hasonlóan...mennyi idő alatt kellene lemennie?
Előre is köszi a válaszokat. Kicsit aggódom...

Évi
nagyne86
 
 


Nagyne
Jobbulást!
Én 38 fok alatt nem szoktam lázat csillapítani... A hőemelkedés serkentheti az immunrendszer működését, segít legyőzni a vírusokat!

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Hôemelkedésem volt már nekem is, de nem vettem be semmit. Doki szerint algopiryn-t és panadolt és még rubophent is lehet szedni.

Lilypie First Birthday tickers
baboca12
Budapest
 
 


Nagyne!!
Nekem a doki Nurofent írt fel ,de azt mondta,ha csak hőemelkedésem van,akkor ne vegyek be belőle,csak ha 38 fölé megy. És azt mondta,hogy nem kell elhinni a sok téves magyarázást,csak a nagyon magas hőemelkedés árt a bébinek,az is akkor,ha pár napon keresztül van.Ha csak egy este mondjuk,az még nem vészes.De szerintem lehet,ez is olyan dolog,hogy minden doki mást mond...?
Nekem 37.3 volt a hőemelkedésem múltkor,de csak este és utána nap reggel,aztán elmúlt.Köhögésem nem volt,tehát arra nem kaptam gyógyszert,náthás voltam,arra Oscilococcinum-ot szedtem,homeopátiás és nagyon jó.4 nap alatt kb. elmúlt a dolog.
Jobbulást Neked!
dina2013
 
 


szia!Ti mit hallottatok,lehet szénsavas dolgokat inni?meg hajat festeni szerintetek lehet?nem találkoztam még védőnőmmel,nem tudom igy a dolgokat?:-)

Kép
monayka25
Debrecen
 
 


Monayka!
Lehet szénsavasat inni,de nem ajánlják,amúgy is puffad az ember lánya ilyenkor.Hajfestést állítólag lehet,ammónia mentes festék jobb ilyenkor.Én ezzel úgy vagyok,hogy megvárom az első trimeszter végét és utána festem be a hajam.Már nagyon ráférne,de eddig nem nagyon mertem. :)
dina2013
 
 


Hőemelkedés/láz
A babának a tartósan, magas láz árt. A hőemelkedés még segít is a fertőzés leküzdésében.
Én a gyerekeimnek is csak 38-38,5 feletti láznál adok fájdalomcsillapítót.

Monayka
Én szoktam szénsavasat inni... és a hajamat is befestettem :wink:

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Abban a hosszu posztban bemasoltam czeizel doki velemenyet amiben irja,h nonszensz, h boron at beszivodjon vmi a babahoz. Igy elvileg a hajfestes is okes,, de en aze megse fwstek. :-D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon eredményes napunk volt, kiválasztottuk a bkocsit, és el is fogjuk hozni, mivel kifutó darab, és már csak kettő van belőle. Kellőképpen beijesztettek, h nem lesz addigra, mire akkora a baba, h az ember már tényleg elmenne bkocsit venni, úh rábólintottunk. Így is Szombathelyről hozzák fel, mert a bp-i darab fekete, és az nem tecc. Ez lesz:

http://www.brendon.hu/Products/Details/32124


Szólok mindenkinek, hogy a 12. heti kombinált teszt most Babakasszás kuponnal 50%-os kedvezménnyel a Hepinetnél (Váci út, Brendon) csak 11900 Ft. Az Istenhegyi 30E-ért csinálja uezt, úh sztem megéri. Megnéztem, és uazokat a markereket szűrik, és megkérdeztem, nekik is FMF uh-os szakemberük van rá, úh rábólintottunk. Mégiscsak 18E Ft a különbség. :roll: Ráadásul mi náluk voltunk az első uh-on is, és nagyon jó élmény volt, alaposak voltak és kedvesek. Na ennyit a reklámról, ha jól emlékszem márc. 19-ig él a kupon. és jún. 19-ig váltható be. :wink:
Jaja. El ne felejtsem: itt négy nap múlva lesz csak a vérvizsgálatnak eredménye, ez kétségtelen hátrány.

Hajfestés: már túl vagyunk rajta, két hét múlva esedékes a következő. Szóltam a fodrásznak, h mi a szitu, de igazából már Rékánál is festettem, és nem volt belőle gond. :roll:

Szénsavas: csak kólát nem, mert abban foszforsav van, ami a kálcium beépülését gátolja a csontokba....bár ennek pont most próbáltam utánanézni, h tényleg hogy is van ez, foszforsav és csontritkulás, és az olvasott tanulmányok-tesztek nem támasztották alá ezt az összefüggést, de ezzel nem akarok senkit sem untatni. Lényeg az, h azt inkább nem, amiben van foszforsav. Fantában pl. nincs. :D

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


pann
csúcs a babakocsi :D :D :D
ez sima, nm multi ugye jol láttam?

Én bkocsi ügyben tök tanácstalan vagyok, mert Gordon a koraszüléséből adódóan és a csipőficama miatt sajna még csak kúszik. Az egyik oldali csipőműtét már megvolt, ápr 22én lesz a másik. Igazából a szándéka megvan ara, h feláljon , vagy másszon, de rossz oldal miatt nem megy neki, mert rácsuklik a már jó lábára. na ez most hülyén hangzik, mind1 szóval hátrányos helyzetben van sok minden miatt.
Szóval Júniusban lekerül a gipsz és majd kell 1hó, h az izmok visszalazuljanak, az július. onnantól kezdve van esélye kszásból tovább lépni. Ugye nekünk emiatt lényegében a séta babakocsizásból áll. Mikor vele voltam terhes multifunkciósa bkocsit vettünk, de kinőtte az autósülést és a mózest és a sport része vmi ultra kényelmetlen volt, így eladtuk és vettünk használtan egy sport bkocsit, oriási felfujható kerekekkel amit imád, mert tök kényelmes és praktikus darab.
Nos, ha mire tesó megszületik megtanulna járni (adná Isten), akkor vennék ismét egy multis bkocsit sztem és Gordonnak arra egy fellépőt. mert most is imád amugy állni és a kanapé mntén sétálni(de csak ha felállítjuk). szóval sztem az jó opció lenne.
Viszont ha még mindig nem jár addigra, akkor lehet h egy testvér babakocsit vennék... Mi a véleményetek a gondolatmenetemről? :)
Nos a fentiekben leírtak alapján mi sztem kb az utolsó hónapban veszünk babakocsit. :D

illetve egy kérdés: a multis bkocsik sportrésze mindnek szar? csak az alapból sportos a masszív? ugye nekem ez a tapasztalatom, de egy-egy bkocsival ami nm biztos h mérvadó...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fatamorgana 2013.03.16 20:01-kor.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Amúgy ami nekünk volt és utáltam babakocsi az a HAUCK Malibu... Olyat ne vegyetek. :roll:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Kép
http://www.babakucko.eu/index.php?page= ... &Itemid=15

Amúgy erre vágytam Gordonnál (Espiro Enzo evo 3in1), de apa drágállta... viszont az olcsóval meg megszívtuk... remélem most következetesebb lesz... :roll:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Huh...mar vasarlasnal tartunk?:) Mert nekiindulnek en is de nem merek:( Olyan messzi van meg oktober.
Parom pedig talalt a grandon egy nagyon jo kisagy plussz pelenkazo kombinaciot ajandek kokuszmatraccal.Es nem volt draga.O lecsapna ra,en nem mertem,azt mondtam varjunk meg.
Vagy ti mar megveszitek?Akkor is,ha elso baba?

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Fatamorgana! Meg lehetne nézni azokat a bkocsikat mennyiért vesztegetik, aminek a hátsó részére fel lehet pattintani a tesó helyét....ha kell. Mindjárt rákeresek.

Ilyesmire gondolok, mit a Phil and Ted-ek:

http://blogs.babycenter.com/wp-content/ ... -buggy.jpg


De láttam már más márkát is, csak most hirtelen ezt találtam. Egyébként amikor én testvérkocsin gondolkoztam, /mert attól, h tud járni a nagyobb, még nem bír annyit menni, amennyit adott esetben mi felnőttek szeretnénk/, szóval én anno a Graco testvérkocsinál kötöttem ki, sokan ajánlották, ki is próbáltam, de végül is egy második, kicsi, minimál kocsi beszerzése mellett döntöttünk. :)

Egyébként nekem egy Graco Mirage Plus-om volt, sőt még meg is van, minden kiegészítőjével, és bár kiszolgált két gyereket, még mindig alkalmas lenne....viszont van két olyan hibája, amivel nem szeretnék megint 2-3 évet lehúzni: nem fordítható meg az ülés, csak menetirányba néz, a másik pedig a habosított műa. kerék. Ami hiányozni fog belőle: nagyon könnyű (~7 kg), és a tálca a gyerek előtt, aminek a mélyedésébe be lehet szórni kölesgolyót, bármit....ezek jó dolgok....azért szerettem azt a kocsit....rám tört a nosztalgia. :lol:

Ez volt ő:

http://www.kaboodle.com/reviews/graco-m ... -liquorice

Ja, és ezt újszülött kortól használtuk, bár Rékusnak már vettünk bele egy puha mózest.....a tarvel system funkciót (kattintsuk rá az autósülést, és már tolhatjuk is) szinte sohasem használtuk. Ezt csak azért írom, mert rengeteg az olyan bkocsi, amit merev mózessel, meg travel system funkcióval árulnak, és nem biztos, h tényleg kihasználja az ember.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Szanita, nekünk első gyereknél olyan hamar volt bkocsink, akció miatt, h már-már Istenkísértésnek éreztem, de bejött. Most is bízom benne, h már minden oké lesz....mégiscsak a 12. hétben vagyunk...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


http://m.grando.hu/klups-safari-zsiraf- ... 1524009615

Minden mas babacuccot a babaszafari boltban ill.brendonban vesszuk.Babaszafariban nagyon jo cuccok vannak es joval olcsobb mint a brendon. Ruhak pedig allitolag nagyon jo minosegu a tescos f&f.

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


http://babaszafari.hu/spd/Esp12GTX05_3/ ... ocsi_ocean

fatamorgana lehet ugyanazt neztem ki:)

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


szanita a nevük más, de tleg nagyon hasonlítanak. :)

Csak a sportrésznek az állíthatósága nem tetszik, h nem sines(vagy h mondják), hanem egy ponton kell egy kötelet huzni-vonni... ez volt a bajom a hauckkal is... :roll:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Nagy kedvencem:
http://babaszafari.hu/spd/SHE00081LIO/C ... pihenoszek

ismerosnek pedig van ilyen hinta,egy eves lesz a pici es allitolag nagyon szereti.Es kozben fejleszti is a babat. Ismeri valamelyikotok?

http://m.grando.hu/adamo-hinta-0-3-eves ... 1521782868

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


pann
nekem nagyon nem jön be ez a tesó egymás alatt/mögött... ha már akkor egymás mellett, csak az meg kva széles, nem? :roll:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Fatamorgana, nagyon jól néz ki az Espiro, de megértem az árral kapcsolatos szájhúzást. Én is rábólintanék, de sztem ennek sem fordítható az ülése.
Nálam 80-nál van a lélektani határ, annál többet már elvből sem....mondjuk ezt csak a kocsira értem, tartozékokra nem, de nekünk van minden, hordozó, mózes, lábzsák, stb.

És igen, ez a Bebe Confort is multi, csak mi nem vesszük meg hozzá a merev mózest. Remélem, azért elég stabil lesz.... :roll:

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


fatamorgana (es mas gyakorlo anyukak) :)
Majd szivesen fogadom a hasznos tanacsokat.Pl.ez utobbi is jol jott. Ugyh.babakocsi ugyben azt hiszem sok velemenyre lesz szuksegunk :oops:
Annyira mar kiokositottak,h.esernyore csukhato legyen es ne harmonikas,ne felfujhato es ne haromkereku.

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Fatamorgana, ne ez az, ha egymás mellett vannak, nem lehet elférni a kisebb közértekben, Dm-ben, ha meg hosszú, akkor meg a liftbe nem fér be, BKV-n meg mindkét típussal csak a baj van. :lol: Nehéz ügy.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Szanita, nagyon nehéz jó tanácsot adni babakocsi ügyben, mert amit az egyik anyuka gyűlöl, azt a másik imádja. Én pl. pont azokat akartam, amit te nem, a három, felfújható kereket. :D Úgyhogy én csak két tanácsot adnék:
1. sztem praktikusabb az egybefüggő tolókaros bkocsi, mert azt fél kézzel is lehet irányítani, ellentétben a két "fogantyúsokkal"
2. érdemes többször ellátogatni bababoltokba, és kipróbálni, tologatni, emelgetni, összecsukni, kinyitni a kinézett babakocsit, és összehasonlítani más babakocsikkal, olyanokkal is ami biztos nem jöhet szóba (ár, méret, egyéb miatt), csak az érzés kedvéért, h tudjuk, milyenek vannak.

Meg még egy ráadás: gondold végig, hogy milyen életet éltek, hova szoktatok járni, ahova ezentúl majd bkocsival jártok. Mi pl. szeretünk kint lenni, kirándulni, úh kell a terep kocsi, de aki nem nagyon jár földúton, annak fölösleges kínlódnia egy ilyennel. :wink:

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Sziasztok Kismamik!!
Gratulálok az újaknak,az ikreseknek duplán!!! :)
A kórházból jelentkezem,szerda óta bent vagyok.A vérzés már elállt,kaptam Utrogesant,meg B6 vitamint.Remélem hamarosan kiengednek...
Szerencsére csak barna volt,a picivel meg minden rendben.
Az enyém is nagyobb amikor nézték 10 hetes 6 napos voltam és a képre 11 hét 4 napot írtak.Érdekes,h nem csak én vagyok ezzel így.
Én is vásárolnék már!!!!!! De anyám ebből a szempontból babonás,le akar beszélni,sőt,le is beszélt. no nem baj,majd egyszerre mindent.

Lilypie Pregnancy tickers
kovine79
 
 


kovine
Jajj, örülök, h már minden oké. De ne feledd! inkább Te feküdj a kórházban, minthogy a babád feküdjön hetekig!!! :wink:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


amúgy sztem egybefüggőkar és 4 NAGY kerék. :)

De tényleg el kell menni és megnézegteni, bár nekem első babásként mind olyan csodás volt... most már más szemmel nézek majd rájuk, de tényleg nem tudom h lehet megoldani a két gyerekkel közlekedést. :D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Nekünk volt testvérfellépőnk...nagyjából használtuk,de sokszor volt még ahhoz is fáradt,h tartsa magát rajta. Most jut eszembe,Gergő sokat üldögélt a bkocsi hálójában alul. :lol: Ez van. :)

Fatamorgana, miért 4 kerék? Nekem még nem volt 3 kerekűm,és most még pont időben vagyunk, h lebeszélj! :roll: :wink:

Koviné, válogatni, nézegetni akkor is lehet,ha csak később vásároltok. Legalább addigra biztos leszel benne,h mit szeretnél. Hm? :) Kórházhoz meg kitartást, örülök, h minden szépen alakul. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Pann3
Jól néz ki az a kocsi. Mennyire fektethető benne a baba? (Leírás szerint 6 hónapos kortól használható). Mennyire téliesíthető?

Fatamorgana
Graco sportrésze nekem nem jött be. Akkor lecseréltem egy baby joggerre. Az szuper kocsi!
Azt át lehet alakítani ikres-, testvérkocsivá, de van ikres változata.
http://www.diapers.com/p/baby-jogger-ci ... nyx-101010
Ilyen a miénk...
http://www.diapers.com/p/baby-jogger-ci ... nge-243539
Ilyent is használtam már...

Kovine
Vigyázz magatokra!

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


crysta
fontos a nagy kerék, mert mi sokat járunk a patkhoz sétálni, mivel itt van a ház mögött és az igencsak természetes környezet, ha érted mire gondolok. :D

A 4 kereket jobban lehet irányítani és stabilabb, mint a 3, ezt eladók és anyukák is mondták. :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Köviné, remélem, minden rendben, vigyázz Magatokra!!!!

Látom, előjött az egyik nagy téma, a babakocsi :D A világ egyik legnehezebb kérdése ... Nekünk volt/van vagy 5 különböző babakocsink (mindegyiket használtan kaptuk, kivéve egyet :D ), amit nem tudok ajánlani, az a Graco Mosaic ... 36 hónapos korig van, de az 1 éves fiamat már alig tudtam belekötni, a feje már akkor túllógott a háttámlán, a lába elől leér a kerékre, stb ... Nekünk nagyon nem jött be, pedig szép, jópofa.
A Maclaren Quest egy ultrakönnyű, esernyőre csukható, kicsi kocsi, mégis simán elfér benne a fiam most is, 2 évesen. Hátrány, hogy kicsik a kerekei, nehéz terepen tolni. Volt valami régi Graconk is, olyan klasszikus mózeskosaras, sportrészes, nagykerekű, hát ez nagyon szép kocsi, de a mózest hamar megutálta a fiam, a sportrész pedig nem annyira kényelmes (nekünk), ettől függetlenül szerettem ...

Szóval, ahány ember, annyi féle, nem lehet tanácsot adni. Csak gyakorlatban derül ki, kinek mi a jó.

Fatamorgana, nektek Gordonnál most milyen kocsitok van?

Ja, az ultrahangról én is úgy tudom, hogy a sima 2D-s se tesz jót a babának, pláne gyakran és hosszú ideig használva, a párom most volt egy erről szóló kongresszuson. A 4D pedig nagyságrendekkel nagyobb megterhelést jelent a magzatra, úgyhogy mi Áronnal sem voltunk és most a kicsivel sem megyünk ...

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Gordon most ABC Design Focus GSL-ben nyomul. Tipikus terep jármű. :D

olyan mint ez, csak teljesen kék, egy kis sárgával:
http://www.jofogas.hu/vas/ABC_Design_Fo ... 847742.htm

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


nagy a csönd :?:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


De sokat írtatok. :)

Nekünk még a 9 évvel ezelőtt vásárolt babakocsink marad a 3.gyerkőcnél is. Nem használtam túl sokat és nem is fogom,mert itt vidéken nincs bkv,(hálaégnek) meg nem kell messze menni egy kis friss levegőért. :D

Egyébként nekünk is Graco-nk van, világoskék,tálcás,mifenés...mózes nincs hozzá azt az egyet sajnálom.
Ja meg annyi,hogy ennek is úgy van megoldva a tolókar,hogy háttal van a gyerek.De párom MacGyver személyesen :D és mondta hogy átalakítja mind a 2 irányból tolhatóra. :lol:

Kép
Kép
Kép
nokedli83
 
 
 
 
 


Viszont ha még mindig nem jár addigra, akkor lehet h egy testvér babakocsit vennék... Mi a véleményetek a gondolatmenetemről? Smile
Nos a fentiekben leírtak alapján mi sztem kb az utolsó hónapban veszünk babakocsit.


Fatamorgana, jó szívvel tudom ajánlani a Graco Stadium Duo babakocsit.
Nem tudom, újonnan lehet-e még kapni, de használtan 30-35 ezer körül már jó állapotúak vannak. Az első ülés félig fektethető, a hátsó teljesen, vízszintesig, van hozzá két tálca, két bundazsák, két nagy kupola, az első ülés kupolájának a hátulja átlátszó, így ha tolod, látod mit csinál a nagytesó.
Nagyon jó a futóműve, nagy kereke van, mégis könnyen irányítható, összesen 12 kg, ami tesókocsiknál szerintem jó súly.

Nekem már a második ilyenem van, az első két gyerekem között 21 hónap volt, akkor volt egy ilyen babakocsim, de utána eladtam (majdnem annyiért, mint amennyiért vettem, egy óra alatt lecsaptak rá a neten). A harmadik és negyedik gyerekünk között 2 év van, akkor megint vettem használtan, mert itt nem igazán biztonságos sétálgatni vele, meg tesófellépőzni, úgyhogy most is azt fogjuk használni majd, most 20 hónap lesz a kicsit között.

Ilyesmi a miénk:
http://bolthely.hu/babyshop/id/01147_Gr ... kkal_2012_


Az ABC Desing márkájú tesókocsikat nem ajánlom, egyszer volt egy nálunk, igaz, régebbi típus, de dögnehéz volt, alig tudtam irányítani, rengeteget szenvedtem vele.

Én nem szeretem a tesófellépőt, nagyon kínlódós vele tolni a babakocsit.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


. Nekünk volt/van vagy 5 különböző babakocsink (mindegyiket használtan kaptuk, kivéve egyet :D ), amit nem tudok ajánlani, az a Graco Mosaic ...


Azt én sem ajánlom, nekünk is volt, egy évet használtuk, aztán mélyen áron alul szabadultam meg tőle, örülök, hogy elvitte valaki.
És az Espritek sem igazán nyerőek, nekünk sportkocsiban az van, mert nem fér be más a hétszemélyes kocsi csomagtartójába hátra, de ha nem lenne muszáj, nem használnám, katasztrofális a futóműve, sokszor kiesik a kereke. (sajnos ez az egyetlen, ami teljesen vízszintesre fektethető és viszonylag kicsi esernyőkocsi)

Van még egy nagy , hagyományos mózeses mélykocsink, az nagyon jó.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jaaaj nekem olyan szintu fejfajasom volt/van tegnap este ota h.hajnalban mar azon gondolkodtam h.hivom az ugyeletet vagy a dokimat.De fejfajas miatt?!
Vernyomasom az elmult ket hetben szepen beallt 110, 115/70 re,most reggel mar sejtettem h.az a baj,megmertem fel7kor es 125 volt.De mitol lehet ez?:(Nem vagyok ideges,pihenek sokat,nem is volt baj 2 hete a vernyomasommal.De annyira fajt a fejem h.nem is emlekszsm fajt e igy valaha.Szemem alig birtam kinyitni,szedultem. Ugyh.kis dilemmazas hajnali forgolodas utan bevettem egy Panadolt.Nem birtam tovabb.Allitolag paracetamolt lehet.Neha.Most erzem,de mar megmaradok ugyh segitett a bogyo.Ha visszajonne akkor felhivom a dokit.
Nektek volt ilyen?:(

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Uxi, jó, hogy írsz a Graco Stadium-ról. Igaz, nálunk 2,5 év lesz a korkülönbség, de rengeteget kell gyalogolnunk, messze a bolt, stb, úgyhogy erősen gondolkodom, hogy kéne tesókocsi.
Ezt mennyire könnyű tolni, irányítani, lehet vele közlekedni?

Fatamorgana, mi volt a baj a Hauck Malibu-val? Mert amúgy nagyon szép!

Szanita, paracetamolt (pl. Panadol, Benuron) nyugodtan vegyél be, hidd el, a szenvedés sem tesz jót a babádnak!
Én is szoktam bevenni, időnként nekem is borzalmas fejfájásom van :(

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien:voltal mar genetikain?Vonalzod szerint 13 hetes vagy csak azert kerdezem:)

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: