Új privát üzeneted érkezett!

Én minden reggel beveszek egy Magne B6-ot és csak a 7-8. héten volt émelygésem.Szerintem használ.
Én megcsináltatom a Down-kór szűrést és azt hiszem,az integráltat,amihez kétszer vesznek vért.Így nyugodtabb leszek.
dina2013
 
 


Ha belegondolok , hogy pár napja még azon aggódtam, hogy miért nincs hányingerem... :lol: De tegnap a védőnő megnyugtatott, hogy jaaaj dehogy baj, h. nincs, örüljek neki. Én csak eset émelygek, szédelgek, és rajtam is a kóla segít :)
Ma voltunk a táppénzes papírért, UH: Crl: 1,7 cm 8) Már kezd babaformája lenni :) Vérnyomásom sajnos ma még rosszabb volt (munkanapom is) de már csak egyet kell kibírni, és pihi. Jövő héten labor m. még nem voltam koraterhességin, és ápr. 2. kombináltteszt.
A kombinált az más, mint az integrált? Vagy hogy is van ez? Mi is szeretnénk mindent megcsinálni, csak már kezdek elveszni a sok vizsgálatban :shock: Labor az Istvánban, nődoki Istenhegyiről átköltözött Zuglóba :lol: háziorvosom meg újpesten, védőnő szintén, de kb. a másik végen.
Mondjuk mi más dolgom lenne a köv. 7,5 hónapban :roll:

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Azt elfelejtettem, hogy ma vagyok 7 hét 6 nap. UH alapján 8 hét 3 nap, úgyh. doki szerint picit nagy a korához képest. Az nem baj, ugye? Anyuval egyeztettem, hárman vagyunk tesók, én 3530 gr, nagyobb öcsém 4220 gr, legkisebb 5110 gr :shock: Úgyhogy nem voltunk kicsik, az tény. Ebből az következik, hogy nagy babám lesz?
Vagy még bármi lehet...
:roll:

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 

 
 

Sziasztok!


Mi már kb. mindenkinek elmondtuk...család, közeli barátok, közeli kollégák, épp hogy csak a FB-ra ki nem írtuk. :lol: Ez van, ilyenek vagyunk, ránk senki ne bízzon nagy titkokat! 8) Mondjuk nekem alapból nincs hasam, és most akkora lett hirtelen, h nehéz nem észrevenni. :roll:

Down-kór szűrés: biztosan csináltatunk. Már Rékánál is megcsináltattuk, és most is megyünk. Anno az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban csináltattuk, nagyon korrekt volt, amíg az uh-ot csinálták, kiértékelték az előzőleg levett vérmintát, úh ultrahang után már hívtak is az eredmény közlésre, szóval sztem most is oda megyünk. 28 az integrált, és 30E a kombinált teszt, de már nem emlékszem, h melyiket csináltattuk. Kicsit húzós, de mi nem az, ami a szüléssel/gyerekkel kapcsolatos? Tudják, h a szülő úgyis kifizeti....ez van.

Hányinger: nekem még mindig semmi. Viszont minden bevitt kalóriát eltárol a szervezetem, úh kicsit ki vagyok bukva a hízás miatt, pedig nem eszem többet, mint teherbeesés előtt. :( Sajnos ez az előző két terhességnél is így volt, úh kénytelen vagyok elfogadni. Szerencsére szoptatásnál viszont minden lemegy, úh remélem ez most is így lesz. :roll:

És akkor egy pocakos kép, bár múlt heti, azért látszik, h miről beszélek a hasmérettel kapcsolatban:

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pann3 2013.02.28 19:29-kor.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Aztán azon is elmeditálhatunk, h ki vetet le köldökzsinór vért, és tároltatja majd csilliókért.... hm? 8) :) 8)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Én Gordonnál szemeztem az őssejt dologgal, mert találtam egyet ami havi fizetést tesz lehetővé. Lényegében havonta fizethető a tárolási ktg és nem kell előre 2évet kifizetni.

http://www.hepinet.hu/ossejttarolas/arak_csomagok.php

down kór szűrésről azé hallgatok, m apa szerint uccse vetetnénk el, így tök mind1... Gordonnal megcsináltattuk, de csak azé, me ingyé volt. :D
Én azért szeretném..

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Pann, nagyon szépen látszik már a pocid :) Nekem szerencsére nincs mérlegem itthon, így nem idegesítem magam :) én mindent szeretnék kiszürni amit lehet. Csak hogy értsétek van fogyatékos gyerek a tág családban, bár ott is vizsgáltak mindent, mégsem derült ki a terhesség alatt. Igaz,úgy tudom kettôjük kombinációja a hiba, így pozitívan állok a dolgokhoz :)
A cola segített egy kicsit a hányingeren. Aztán délután rámjött hogy ennék egy kis nachost salsa szósszal. Fura, de az enyhén csipôs szósz csodát tett, azóta teljesen jó vagyok. Holnap megyek dolgozni, kiváncsi leszek hogy bírom majd.
Én szeretnék köldökzsinorvér levetetni de tényleg jó sok pénz kérnek érte:/

Lilypie First Birthday tickers
baboca12
Budapest
 
 


Pann,ne aggódj,én is híztam hasra!De Neked olyan babás pocid van,nekem meg inkább olyan hájasos.Legalábbis én úgy látom. :)

Szanita!
A kombinált meg az integrált lényegében ugyanaz,mindkettő a Dawn-kórt szűri.Az a különbség,hogy a kombinált tesztnél egyszer vesznek vért a 12-14. hét körül,86%-os biztonsággal kimutatja,8 ezer ft.Az integráltnál kétszer vesznek vért,a 12-14. hét körül és a 20-25. hét körül.Ez 94%-os biztonsággal mutatja ki és 20 ezer ft.Én az utóbbit szeretném.
Köldökzsinórvért mi nem vetetünk,mert egyszerűen szinte megfizethetetlen.Nagyon jó dolog,de sajnos a hétköznapi ember korlátai végesek. :(
Most én is teljesen jól vagyok,hányinger elmúlt,mellfeszülés elmúlt.Kicsit feszül a poci,ha felhúzom a lábam.Mert én a kismedencében érzem a picúrt,ott kézzel tapinthatóan kidomborodik a méhem.
A képen még mindig dolgozom,nem felejtettem el,nem vagyok egy számítógép zseni és ez a kis köcsög sehogy sem akarja elfogadni.
dina2013
 
 


Megtaláltam azt a tesztet ami 99%os, viszint jóval drágább mint a többi :( nem értem ha van valami ami felválthatná a hasszurit, miért nem támogatja a TB? tudnám miért fizetünk ennyi pénzt:/
ha valakit érdekel itt a link:

http://www.prenatest.hu/media.html

Lilypie First Birthday tickers
baboca12
Budapest
 
 


Pann! Istenhegyin biztos Gasztonyi doktornal voltal,nekem o az allando dokim:) Es szep a pocid:)
Mar nekem is van,csak nalam is az a baj,h.szelteben hosszaban es lehet h.siman hizasnak nezik:)
Es igen,mivel mi mar egy eve istenhegyire jarunk kb.200.000ben van EDDIG a baba.De nem banjuk, m.nagyon profik es alaposak. Es vervetelt is helyben csinaljak,eredmenyeket emailen kuldik.
En dokim azt mondta,ha a kombinaltnak jo az eredmenye felesleges az integralt,ha bizonytalan az eredmeny akkor lehet integraltat kerni.Es kortol is fugg,nekem remelem eleg lesz a kombinalt. :lol:

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Most komolyan ha az integralt a 25.hetben vmi anomaliat mutat vki elveteti?? Hiszen 24. hettol mar szulesnek szamit! Gordon 26 hetre szuletett tokeletes kisember! Nem ertem en ezt. A kombinak van ertelme,de ennek mi??? :shock:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Csak egy gyors bekukk a vizsgálatok kapcsán:
van egy jó oldal, ahol nagyon szépen össze van szedve a válasz ezerféle terhességgel kapcsolatos kérdésre, itt van a genetikai szűrésekkel kapcsolatban:
http://piszenpisze.hu/terhessegi-vizsga ... zsgalatok/
és a cikk vége felé vannak a linkek külön az egyes vizsgálatokról, nem túl hosszú, de nagyon értelmes magyarázatokkal. De érdemes egyéb cikkeket is böngészni is, pl több foglalkozik az "idős", 35 feletti kismamák kérdéssel.
Az integrált teszt második fele 16.-18. héten van, tehát nem annyira későn, de beszélgettem szakemberrel, annyiban késő, hogy ha baj van, akkor az ember lánya ugye biztos csináltat utána amniót és azzal együtt bizony kicsúszik az időből, míg dönthet....törvényi határidő 20.hét.
Nagyon jól összeszedett a különböző invazív vizsgálatokról szóló cikk is:
http://piszenpisze.hu/terhessegi-vizsga ... ocentezis/

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenkinek cseperedik a pocaklakója :)
Pann, szép pocakod van :)

Mi tegnap voltunk az első UH-n, és 9 mm-es a tesó babócánk :) Láttam, ahogy pulzált a kis szíve, nagyon jó élmény volt :)
Csak a 12 hetes UH-ra hívott vissza, hiszen mindjárt 8 hetes vagyok úgyis. A Down szűrést megcsináltatjuk, Nórinál is így volt. A nőgyógyászom is megcsinálja a városba az Uh-t és a vérvétel is lehet ott, ezért döntöttünk így, hogy ne kelljen rohangálni, úgyis annyi vizsgálat van ill. lesz...Az első szülésem után hátrahajló méhem lett, a doki csodálkozott is, hogy ilyen hamar összejött a kistesó baba.

Köldökzsinór őssejt: Nórinál levetettük a köldökzsinór vért, a terhesség alatt gyűjtöttünk az induló részletre, a nagyszülők is beszálltak valamennyivel és 1 év a törlesztés, most fog lejárni. Mi a KRIO intézettel szerződtünk, ha vkit érdekel, bemásolom a linket (nekünk a Kényelmi II-es csomag van):
http://krio.hu/ossejt_bank/csomagok_arak.php

Kormi, jók az oldalak, köszönjük :)

Üdv Mindenkinek, szép napot és jó hétvégét Nektek! :)

Évi
nagyne86
 
 


jghjg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dina2013 2013.06.13 08:25-kor.
dina2013
 
 


Na i
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dina2013 2013.06.13 08:25-kor.
dina2013
 
 


Hát csajok,ahogy így olvasgatlak benneteket,lehet,hogy igazatok van.Most elgondolkodtam,hogy tényleg elég lenne a kombinált teszt is....??
dina2013
 
 


Sziasztok!
De sok pozitív élmény mára :)
Kormi átolvastam az oldalt, nagyon jó!
Nagyne gratula a picurhoz!
Dina szépen sikerült fotó, tényleg nagyon jól látszik :)
Sajna nekem nincs ilyen szerencsém most, elég vacak a gépe a dokinak, nyomtatni nem lehet, a telefontól meg csíkos lett a monitor :? Sebaj, a mérete CRL 30mm, 10 hetes. Behozta az 1 hetes lemaradását is :)
Az őssejt érdekes és szuper dolog, de ez nekünk kimarad. A kombi tesztet viszont kértem. Meg is kaptam a csekket :lol:
No de most go pancsolni és alvás. Nektek is jó éjt!

Kép

Kép
angooo76
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Jaj, de szép képeket látok, hihetetlen, hogy ilyen picin már mindene megvan egy kisembernek :)
Én talán a jövő héten megyek uh-ra, már nagyon kiváncsi vagyok. Sajnos a hányingerem még mindig nagyon durva, megőrít, nem hagy nyugton egy percre sem :(
Én a Kisfiamnál semmilyen szűrést nem csináltattam, egészen egyszerűen azért, mert külföldön voltunk, és mire kilábaltam a hatalmas okádásból annyira, hogy haza tudtunk jönni, már 26 hetes voltam ... De az az igazság, hogy pontosan Fatamorgana által leírt okok miatt fölöslegesnek is tartom - huszon akárhány hetesen elvetetné valaki????? A kombinált teszt pedig szerintem hülyeség, adnak egy arányszámot, ami vagy bejön, vagy nem. (És erről most szintén le fogok csúszni, úgy néz ki ...)
Őssejt-levétel nem lesz, abban sem bízom. (Bocsánat, remélem, senkit nem idegesítek a hozzáálásommal, mindenki maga dönt természetesen.)

Nincs valakinek valami tuti tippje masszív hányinger ellen????

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók az uh képek! Milyen kis formásak már ekkora korban is a bébik.:)

Az én véleményem is az,hogy nem tudnám elvetetni...de minden rendben van,lesz és kész. :) Csak pozitívan,a gondolatnak ereje van. :wink:
Én emiatt is csökkentem minimálisra a vizsgálatokat..pl cukorterhelés..az ég világon semmi értelme szerintem..ha odafigyelünk arra,hogy mit eszünk baj nem lehet ha persze előtte sem volt ezzel gond.Sőt olvastam,hogy akkor van a terheléses cukor vizsgálat ha az éhgyomorra végzett rendben volt! ???...ezt meg aztán tényleg nem értem...na mindegy ez csak az én véleményem én sem akarok senkit sem megbántani.:) És az őssejt levételről egy szó jut eszembe: üzlet... engem nem győztek meg... no csendben maradok :D

Zizien!

Már nem tudom ki ajánlotta először hányingerre a kólát ,majd visszaolvasom,de egész nap őt istenítettem :D Teljesen jól érzem magam azóta hogy ittam pár pohárral..pedig amúgy kóla ellenes vagyok, de már nem bírtam az egész napos émelygést.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nokedli83 2013.03.01 23:50-kor.

Kép
Kép
Kép
nokedli83
 
 
 
 
 


Zizien nekem a 3x1 magneb6 eltuntette a hanyingerem. El is felejtem idonkent,h vki lakik odabent :wink:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Uh kepek csodasak!!! Irigy-irigy :-P :-D

En ma 160as vernyomit mertem , most estere 150et, de csuklossal ami allitolag nm tul pontos... Hetfon rameretek vedonenivel... Remelem nm kell befekudnom emiatt.. :shock:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Engem csak az éhség gyötör,eszem kicsit 1 múlva megint éhes vagyok,pedig nem kéne sokat hízni,van kis fölöslegem.A másik: én a hétalvó már 7 órakor fent vagyok és ébresztgetem szegény férjem,h ne unatkozzam... :)
Hát szerintem én is fogok tesztet csináltatni, a doki bácsi jól rám ijesztett. Tele voltam kérdésekkel,amikre nem került sor csak arra,h ide és ide menjek szűrésre...No mindegy,ő tudja.(remélem)A korom sajnos megindokolja.(soha nem gondoltam,h én ezt valaha leírom :D )
Csak 34 vagyok :roll:

Lilypie Pregnancy tickers
kovine79
 
 


Kovine, én is 34 leszek májusban. Szerintem az még nem öreg :D
Bár mi viszonylag korán kezdtük a családalapítást (mai viszonylatban korán), 26 évesen szültem az elsőt.

Én sem kérek semmilyen vizsgálatot, csak ami kötelező, soha nem vetetném el a babát, már a legelején sem, úgyhogy fölösleges a vizsgálat is.
A dokim régebben még ajánlgatta, most már tudja, hogy kár ajánlani, úgysem kérjük.

Így is kaptam egy gondozási tervet (mik vannak, korábban ilyen nem volt), leírva az összes tudnivaló, mikor hova, milyen vérvétel stb. Átlag kéthetente menni kell valahova :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Az éhséggel én is küzdök amikor épp nincs hányingerem éy persze mindig valami roppant hizlalót ennék:( pedig az elmúlt hónapokban rámjött 6kg, így jó lenne most vigyázni. Persze tetejébe most a mérleg is elromlott itthon ,de legalább nem idegesítem magam.
Lányok, lehet szörnyen hangzik, de én elvetetném ha korán valami rendellenesség kiderülne, mert sajnos én tudom hogy tesz tökre mindenki a környezetben egy ilyen tragédia. Vessetek rám követ, de ilyet én senkinek sem kivánok... Na de biztos vagyok benne, hogy mindenkinek roppant egészséges a pocaklakója :)Gondolkodjuk pozitivan :)

Lilypie First Birthday tickers
baboca12
Budapest
 
 


Az éhséggel én is küzdök amikor épp nincs hányingerem éy persze mindig valami roppant hizlalót ennék:( pedig az elmúlt hónapokban rámjött 6kg, így jó lenne most vigyázni. Persze tetejébe most a mérleg is elromlott itthon ,de legalább nem idegesítem magam.
Lányok, lehet szörnyen hangzik, de én elvetetném ha korán valami rendellenesség kiderülne, mert sajnos én tudom hogy tesz tökre mindenki a környezetben egy ilyen tragédia. Vessetek rám követ, de ilyet én senkinek sem kivánok... Na de biztos vagyok benne, hogy mindenkinek roppant egészséges a pocaklakója :)Gondolkodjuk pozitivan :)

Lilypie First Birthday tickers
baboca12
Budapest
 
 


Sziasztok!


Nyilván annak érdemes gen-i rendellenességeket szűretni, aki nem vállalja a babát, ha vmi gond van. Mi is ezért csináltatjuk a tesztet....sztem ez egészen egyértelmű. :roll:

Köldökzsinór vér: ezt viszont kihagyjuk. Én ellenzem, úh aki biztos leveteti, most ugorjon! :) Viszonylag kevés az olyan betegség, aminek a kezeléséhez szükség van rá, összesen 1-1.5 dl vért tudnak ilyenkor levenni optimális esetben, ez felnőttkorra kevés, kamasz-fiatal felnőtt korig meg termel még a szervezet őssejteket. (Az első beültetett mű gégeporc, amit saját őssejtből nyert szövettel vontak be, egy 28 éves nő saját őssejtjeinek felhasználásával készült, pedig már 28 éves volt...) Plusz most végzik az őssejtek tisztításával foglalkozó kísérleteket, tavaly mondtak rá két évet, h olyan őssejt bankokat tudnak létrehozni, mint a most működő vérbankok. Akkor meg miért is? Szóval mi ezért nem. :roll: Ja, meg minden orvos ismerős azt mondta, h fölösleges, úh ez is egy érv volt. Azért ha van vkinek olyan ismerőse, aki ezt felhasználta és milyen jó volt, h volt, arról szívesen olvasnék! :wink: Vhol egyszer olvastam a hazai tárolt köldökzsinór vér felhasználási adatairól, de erről most nem mernék érdemben nyilatkozni, mert nem emlékszem pontosan, de ha vkinek van ideje ránézni, az is érdekelni. :mrgreen:

most ki kell halászom a kicsiket a kádból, úh mindenkinek szép estét, és hányinger nélküli napokat (nagyon hideg bmilyen folyadék nekem szokott segíteni!)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


gyerekek kint, cikk pedig itt:


http://www.ovsz.hu/csv/koldokzsinorverb ... hasznalasa

az engem érdeklő adat pedig: 3. :lol:

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Sziasztok Kismamik!

Köszönöm a hányinger-ellenes tanácsokat :D A kóla nekem sajnos csak pillanatnyi megkönnyebbülést hoz, de iszogatom, mert baromi jól tud esni. Sajnos azok közé tartozom, akik a terhességük első felében a lehető legegészségtelenebbül táplálkoznak, minden jószándékuk ellenére. A Kisfiamnál (akinél ugye 21. hétig okádtam és végig hányingerem maradt) ezeket tudtam megenni: GUMICUKOR (megőrültem érte, pedig soha nem szerettem), kóla, chips, Camembert sajt (tudom, hogy elvileg tilos, de akkor is ettem, és most is, mert szinte az egyetlen kaja, amit effektíve kívánok), kolbász, savanyú ubi, néha barack, de azt rendszerint ki is hánytam. Nagyjából ennyi :shock: És pontosan tudom, mit kéne és mit nem ... "Becsületemre" legyen mondva, a Kicsi Fiam gyönyörű, egészséges, tökéletes :) 52 kilóval mentem szülni, ez persze nem nagy dolog annyi hányás után, mint amit én megejtettem, de annak ellenére, hogy kicsinek meg "retardáltnak" minősítették Uh-k alapján, 3160 gramm lett ... Szerintem ez nem olyan kicsi ... Most nem fogyok szerencsére, remélem, békén fognak hagyni és nem idegelnek még azzal is, hogy kicsi lesz a babám, mert nem kap enni ...

Köldökzsinór-vér: Pann jól összefoglalta, amiért mi sem ... A Férjem orvos, Ő sem akarja, bár Ő nagy fazon, mert a legtöbb terhesség alatti vizsgálódást fölöslegesnek tartja, beleértve a cukorterhelést is. Ezt viszont én nem hagynám ki, nekem jó buli volt és jól esett a hideg, cukros lötty :D

A Magne B6-ot megpróbálom úgy rendszeresen, ahogy Fatamorgana írja, hátha ... Köszi a tippet!

Jó éjt mindenkinek!!!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Hogy vagytok?
Ma voltam haziorvosnal,jovo heten mehetek vissza m.*utolag*adjak a tappenzes papirt.Nem is ertem...Mi az h.utolag?Es negyhetente meg kell ujitani.Raadasul a nogyogyi a kervenyre nem irt ra vmi bno kodot ugyh.oda is mehetek vissza.Vert mar leveszik a haziorvosnal ugyh.annyi konnyebseg van h.nem kell sztkba menni.
Voltam Brendonban :oops: Csak stria elleni kremet kellett vennem.Es ha mar ott voltam lecsaptam egy tavaszi kismama szoknyara is:)Lassan szuksegem lesz ra m.kezd minden szoritani. Brendon ugyan jo draga,de uuugy szerettem volna mar vasarolni babacuccot:)De persze meg kb.augusztusig varok vele babonabol.Addig nezegetem a kelengyelistat:)
Gumicukorhoz engem is gyenged szalak fuznek :lol: Sot ma bunoztem,kaposztas tesztat foztem ebedre:( Pedig az inzulinrez.miatt nem szabadna:(
Vernyomasom ma is 142 volt,pedig ez az elso szabadnapom, oktoberig pihi van.Hogy lehetne levinni?Aki szinten magas vernyomassal kuzd gyogyszer nelkul,tippek?Seta ma megvolt tobb mint 2 ora,tornazni majd csak 12.het utan.

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Sziasztok! Ha nem baj, csatlakozhatnék én is a bandához? :)
4.babucinkat várjuk, okt.30 ra. (de úgyis nov.eleje lesz belőle notórius túlhordó vagyok:))

Már van fiú-lány-fiú, most lányban bízunk, persze teljesen mindegy:)

Lilypie Pregnancy tickers
tulipan1806
 
 


Voni ellenőrzés bocsi

Lilypie Pregnancy tickers
tulipan1806
 
 


szanita
Én tegnap az ügyeleten kötöttem ki a vérnyomim miatt... kaptam csökkentő tabit, vmi akutot ma 4körül megyek dokihoz megbeszélni a továbbiakat. Tegnap 160-170 körül voltam, ma 2x mértem mind 2x 143, de fáj a fejem és szédelgek. Őszintén szólva örülnék a gyógyszernek, mert ilyenkor nem tul jo a magas vérnyomi a babának... ahogy olvasgattam. :roll:
Egyébként sok víz és nulla só, más ötletem nincs.

Üdv köztünk tulip!
:D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Nézzétek csak mit találtam:

http://www.nytud.hu/oszt/nyelvmuvelo/utonevek/index

2013-as hivatalosan anyakönyvezhető utónevek listája.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Hellobello:)

Én eléggé gyógynövény párti vagyok,csak végszükségben ennék meg (vegy)gyógyszereket. A gyógynövényes könyvemből néztem ki ,hogy magas vérnyomásra: galagonyavirág teát kell inni.
Fatamorgana,(vagy bárki más)ha érdekelnek a részletek akkor átküldöm ezt az oldalt neked priviben,mert be van szkennelve. Ott azért részletezve is van,meddig,hogyan kell inni,stb.


Uxi!
De jó,meglesem.Bár nekünk a lány nevünk megvan,csak a fiú név hiányzik....

Tulipán!

Üdv itt!:) És gratulálok a babához!:)

Kép
Kép
Kép
nokedli83
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Üdv Tulipán! :)

Hát csajok,biztos nem lehet egyszerű ez a magas vérnyomás dolog.Én majd jövő héten megyek megint a védőnőhöz.
Próbáltatok már valami hasra kenhető kencét,ami be is vált és nem csíkosodik ki a bőr az idő előrehaladtával?Készülök venni,csak nem tudom,milyet vegyek.

De végre itt a jó idő,süt a nap és hatalmas jó kedvünk lesz!! :D
dina2013
 
 


Üdv Tulipán!

Nokedli:
Én is gyógynövény párti vagyok, iszom is a palástfűteát mint a kisangyal:) Nekem jöhet a beszkennelt oldal, ha nem gond. szanita084@gmail.com Köszönöm szépen!

Dina:
Pont ma vettem csíkokra való krémet. Brendonban, Chicco márkájú Mamma donna. 3000 Ft volt a tubus. Utána (mert előtte nehezemre esett volna :idea: ) beszéltem a kozmetikusommal, azt mondta igazából mindegy mivel kenem, mert mindegyik stria elleni krémben ugyanaz van. Tehát elég a legegyszerűbb dm-est megvenni, és kenni ezerrel. Reggel- este, jó vastagon. Has, fenék, combok. Azt mondta tocsogjak a krémben :roll:

Ma volt első munka nélküli napom, úgy elment hogy csak na. Tavaszi ajtódíszeket gyártottam, aztán tartottam egy délutáni sziesztát és aludtam két órát :lol: Pedig fürdőszobát akartam takarítani...no meg olvasni....végülis este 7 óra, és nekiálltam páromnak megfőzni a holnapi ebédet, úgyhogy ennyi volt a mai nap :oops:

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


noki ari vagy de en Gordonnaltortentek utan biztosra megyek...

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok! Ma voltam dokinál és hallottam a kicsikém szívét. Annyira furcsa és ugyanakkor jó érzés volt. Képeket is kaptam, majd megpróbálom feltölteni. Kaptam beutelót vérvételre de a háziorvos kell küldjön és a védônôt is fel kell keresnem.
Én olivaolajjal kenegetem megem egyenlôre, tettem bele jojoba, mandula és egy kevés búzacsira olajat is. Azt olvastam hogy a dm saját márkás de a natur termékcsalád a legtisztább, nincs benne semmi mérgezô, én szerintem azt fogom kipróbálni.
A palástfû teát még ilyenkor is kell inni? Ilyenkor mire segít?

Lilypie First Birthday tickers
baboca12
Budapest
 
 


A palastfu tea a mehet erositi.Segiti a megtapadast,erositi a mehlepenyt.12.het vegeig lehet inni napi egy poharral.

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Sziasztok! Jöttem tőletek elbúcsúzni mert sajnos már biztos nem lesz októberi babám sőt 2013-as sem .Sajnos hétfőn az UH-on kiderült hogy már nincs szívhangja így tegnap műtéti úton eltávolították belőlem :(

Nektek további jó babavárást!
angel100
 
 


Sziasztok babavárók! Én egy hónappal előttetek járok, de azért írok ide, mert a megmaradt Femibion 800-at szeretném felajánlani valakinek. 16 szem maradt meg, mert át kellett már térnem másikra a 12. hét után. Ha valaki ilyet szed és szüksége van rá, szívesen odaadom, hogy feleslegesen ne kelljen kiváltania egy teljes dobozzal. Tudom, hogy a hirdetés jellegű dolgokra van külön fórum, de Nektek lehet a legaktuálisabb most. Jó babavárást kívánok Nektek!

Azt elfelejtettem írni, hogy pénzt nem kérek érte, legfeljebb vidékre küldés esetén postaköltséget.
spindi
 
 


Angel, őszintén sajnálom, remélem jövőre gyönyörű-tökéletes babának lehettek a szülei! Minden jót nektek a továbbiakra! :(

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Angel, én is nagyon sajnálom, vigyázz magadra és szívből kívánom, hogy minden álmotok teljesüljön. Én is minden jót kívánok!

Évi
nagyne86
 
 


Lányok! Titeket mikorra hívott vissza a doki a köv. UH-ra? Én 1 hete voltam, de azt mondta, elég a 12 hetesre menni, ha nincs semmi panasz. Nórinál 9 hetesen is voltam, úgy emlékszem.

Akiknél többedik baba jön, tényleg előbb lehet majd érezni a magzatmozgást a második ill. későbbi terhességnél?

Fatamorgana, hogy vagy?

Hétfőn megyek védőnőhöz és köv héten vmikor az első vizsgálatokra.
Ti?

Köszi a köldökzsinórvérrel kapcs. infókat, tanulságos volt elolvasni, úgy döntöttünk, nem vetetjük le.

Üdv itt Tulipán!

Évi
nagyne86
 
 


Sziasztok!

Angel,nagyon-nagyon sajnálom!



Húúú,most nagyon rossz érzés,hogy Angellel ez történt.Kicsit parás lettem.

Amúgy hogy vagytok? Én teljesen jól,a folyamatos wc-re járástól eltekintve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dina2013 2013.06.13 08:27-kor.
dina2013
 
 


Pann!!
Mikor mész uh-ra? Írtad,hogy a 11. héten.Most vagyunk a 11. hétben. :D Amúgy milyen tüneteid vannak?Mivel egyidősek vagyunk,ezért kérdezem.
dina2013
 
 


Angel! Ez borzalmas :( Nagyon sajnálom, és kitartást a továbbiakra!

Én is félek ettől, naponta többször eszembe jut, hogy vajon minden rendben van- e odabent. De azzal nyugtatom magam, hogy amíg nem vérzek, nem görcsölök, nem lehet baj. Még csak barnázásom sem volt az elmúlt 9 hétben, úgyhogy próbálom elhessegetni a rossz gondolatokat.

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Szanita,én ugyan így vagyok. :) De hála ég,nekem sincs semmi panaszom! Én igazából akkor lennék nyugodt,ha minden héten láthatnám,hogy jól van a bébi.Gondolkodtam egy ilyen otthon használható szívhang hallgató készüléken is,de nem tudom,hol lehetne beszerezni,és csak kölcsönzésre gondoltam,mert tudom,hogy rettentő drága.
dina2013
 
 


Nagyne:

Én múlt héten voltam ultrahangon, és engem is csak a 12. - re hívott vissza kombinált tesztre és a genetikaira. Az április 2 lesz.

DE mivel az rengeteg idő, jövő hét csütörtökön megyek megint
:lol: Indokom van rá, nem voltam még laboron, hétfőn fogok menni, és viszem neki az eredményt megmutatni. És ha már ott vagyok, nézzünk is be a babához:wink:

Múlt héten csak a táppénzes papíromért mentem, akkor is szó nélkül megnézett ultrahanggal.

Igazából a dokinak mindegy szerintem hányszor nézzük, 5000 Ftom/ alkalom bánja. De legalább pár napra megnyugszom.

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Dina:

Brendonban láttam, 8000 Ft volt a legolcsóbb. Én is elgondolkodtam rajta :lol: De szerintem most még nem lehet vele hallani, és csak még idegesebb lennék. Később meg már ha mozog, könnyebb lesz. Persze akkor azon fogunk pánikolni, miért nem mozog :roll:
Barátnőm tavaly szült, neki 2 óránként mozgolódott, éjjel is. Egyik nap "már" öt órája nem mozdult, bevágtattak az ügyeletre, ahol persze minden rendben volt :lol:

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: