Új privát üzeneted érkezett!

Sirena
Sajnálom!
Drukkolok, hogy minél előbb összejöjjön a babátok!

Fluxus
Várjuk majd a beszámolót!

Orsi
Drukkolok neked is!

KépKép
sargarepa85
 
 


Sárgarépa, akartam már milliószor kérdezni, de most eszembe jutott, spanyol vagy? Csak mert a vonalzód spanyol.....
Wink


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Miért? Te angol vagy? A te vonalzód angol... :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Jahh neeem, csak nem találtam magyar nyelvű vonalzót.... Egyébként nekem jut eszembe olasznak kellene hogy legyen, mert én az vagyok :D

Lányok...ezt le kell írjam...Alízzal soha semmi kaját nem kívántam úgy, hogy jujjjj nekem azonnal ennem kell. Most viszont muszáj voltam enni panírozott halrudacskákat kávétortával..... szerintem meghülyültem..... :oops: :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

 
 

Bdana
A lilypie-n tudsz olasz feliratos vonalzót is készíteni :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Sirena!
Nagyon sajnálom és kívánom neked, hogy minél előbb összejöjjön a baba.

Most én is eléggé el vagyok kenődve, tegnap voltam UH-on és két héttel kisebbnek nézték. Ami talán kicsit megnyugtat, hogy volt szívverés látható és hallható.
Az előző uh-on is kisebb volt és akkor még nem is láttunk szívműködést. Próbálok nem ezen rágódni de elég nehéz. Jövő hétfőn megyek kontrollra. Egyébként a doki azt mondta nincs miért idegeskedni, minden ok. Remélem is.

Lilypie Pregnancy tickers
fluxus
 
 
 


Jó reggelt!

Fluxus
Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Bdana
Halrudacska+kávétorta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Furcsa párosítás :lol: :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Halihó!
Hol van mindenki?

Lilypie Pregnancy tickers
fluxus
 
 
 


Sziasztok!

Gyorsan csatlakoznék hozzátok, annyira váratlanul ért minket a baba, hogy szinte fel sem fogtuk még. :D Nem terveztük, védekeztünk, ennek ellenére úgy néz ki jönni szeretett volna, mi meg állunk elébe kis szerelemgyerkőcünknek. 8) Első baba, úgyhogy lesz sok kérdésem a tapasztaltabbakhoz. :) Most rohanok, majd még jelentkezem.

Delila
delila11
 
 


Magamról annyit, hogy 25 éves vagyok, párom 30 és Veszprémben élünk. Családi vállalkozásban dolgozom, úgyhogy nem kell igazán titkolni az állapotomat, sőt, igazából anyusnak mondtam el először és már mindenki tudja, ők is nagyon boldogok. :D
delila11
 
 


JAnuár 6-ára vagyok kiírva, majd csinálok vonalzót is, látom mindenkinek van, nagyon jópofa. :lol:

NAgyjából elolvastam mi történt eddig veletek, próbálom megjegyezni kinek a neve kit takar. :lol:

No, megyek már tényleg, mert még ezer dolgom van, de repkedek és állandóan pörög az agyam. Dokinál még nem voltam, jövő hétre van időpontom, már alig várom. (húha, milyen nehéz innen elszakadni :lol: )

Szép napot nektek!

Delila
delila11
 
 


Vonalzó!
delila11
 
 


öööö :oops: NA most!

Delila


Kép
delila11
 
 


Üdv nálunk Deila!

Noooh csak nem olasznak tetszik lenni? :lol: :lol: :lol:

Most már megváltoztatom a vonalzómat, mert nem vagyok angol....hanem olasz :D

Én itt vagyok, csak most gondolkoztam, hogy leírjam-e mi történt velem.....Semmi nagy baj,csak kellemetlen. Ma reggel úgy ébredtem, hogy teljesen bevérzett a jobb szemem, a fehér része tök véres volt. Szaladtam orvoshoz, persze mondtam, hogy a terhesség elején vagyok, mire közölte üljön le anyuka, szemnyomásvizsgálat, aminek eredménye, hogy állati alacsony a vércukor szintem(ott megmértük 2,3 volt) Kaptam rá valami szemcseppet és "majd elmúlik" ennyi volt a búcsúszó. Na most ez azért érdekes, mert az előző babánkkal terhességi cukorbetegségem volt, soha nem mértem ilyen alacsony értéket, diétáztam...stb, szóval most értetlenül állok és pont úgy nézek ki most egy zombi valamelyik horrorfilmből.... :?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


:lol: Szia bdana!

Az olasz a kedvenc nyelvem, azért állítottam erre a vonalzómat, ha már magyarra nem lehetett. :lol:

Az ember azt gondolná, hogy a vérnyomásod magas, már ami a szem bevérzését illeti. Akkor ennek most van köze az állapotodhoz? Mindenesetre megnyugtató, hogy egy szemcseppel lehet orvosolni a problémát. :D

Tényleg olasz vagy? 8) Imádom az olaszokat, meg a franciákat. Mindegyik nép más más tulajdonságait természetesen. :lol:

Delila


Kép
delila11
 
 


Igen, tényleg az vagyok anyukám magyar, apukám olasz(volt)....

Hát nem értem, te hol tudtad beállítani, hogy olasz legyen a terhességes vonalzód? :o :o

Meg hiába állítom át, csak a régit látom a babásnál is..... ki érti ezt????

Szemnyomás, ezt én sem értettem igazából, hogy nem akkor kellene megpattani az ereknek ha magas a nyomás?Nem tudom...mindegy,most ettől a szemcsepptől némileg javult a helyzet, kezdek kizombulni tőle....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Úgy látom mégis sikerült átállítanod a vonalzódat! ;)

Alíz még tényleg csak ilyen picuri, vagy csak elírtál véletlenül valamit?
:shock: Fotón nem igazán látom, hogy megtippeljem a korát. a napszemüveg eltakarja. :D

Visszanézegettem és látom, hogy sok első babás van, sorstársak. :lol:

Akiknél van már tesó, hogy fogadták a hírt a bátyók és nővérek?

Orsi


Igazán tündéri kislányod van! Kis Götz baba! És látom nálatok harmadik baba lesz, nem semmi le a kalappal, biztos nagy-nagy türelem kell ennyi gyerkőchöz, hisz még ők is milyen picik!! :roll:

Delila


Kép
delila11
 
 


Hmmm...remélem nem én kergettem el a többieket a szószátyárságommal! :lol: Bizony bizony én ilyen beszédes vagyok, remélem jöttök és beszélgettek velem, mert igazán nincs a környezetemben babaváró barátnő, vagy testvér, még mindenki a karrierjét építgeti, én meg már a babás oldalakat lesem meló közben is, ajajjj elvesztem! :D

Delila


Kép
delila11
 
 


Nem , nem elírás.... most lesz hat hónapos Alíz....Hát nem terveztük ilyen korán a tesót/tesókat - ugye egyenlőre úgy tűnik ráadásul ikerterhesség - de hát így lett....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Ááááh nem hiszem, csak nem mindenki írogat, sokan inkább olvasnak csak. De majd beindul!!! Most még nincsenek vizsgálatok....majd a 12-16. hét körül, jön az AFP, genetikai UH.....beindul az élet ne félj!!! :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


bdana

:lol: Remélem is, mert nekem rengeteg kérdésem van, csak még nem állnak össze a fejemben. :lol:

Ikrek???? :shock: Gratulálok!! Spontán sikerült? Milyen különleges dolog ez!! :) Mi sem terveztük Őt, védekeztünk, nem vagyunk felelőtlenek, de ha már így alakult, akkor természetesen kicsattanunk a boldogságtól. :lol: Talán még jobb is így, mint tervezgetni előre, ő igazi szerelemgyerkőc lett. :D És így leteszteltem Rolit is (párom) amikor megmondtam neki, tényleg meglepetés volt és igazi örömöt láttam az arcán. No nem mintha féltem volna a reakciójától, tudtam, hogy ő is boldog lesz a hírtől, de ez az igazi filmbeli meglepődős bejelentés volt. Persze azért nem csöpögtük túl a dolgokat :lol: , de másnap kaptam virágot és azóta még a széltől is óv, pedig szerintem ez annyira természetes dolog, már most érzem, hogy az, nem vagyok én mimóza! :lol:

Delila


Kép
delila11
 
 


Delila
Üdv itt! :lol: :lol: :lol: :lol:
Végre valaki, aki ír is! És még egy első babás :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
És a vonaó alapján még egy idősek is vagyunk :lol: :lol: :lol: :wink:
Munka közben én nem tudok netezni :? :oops: :wink:

Bdana
És az alacsony cukor hogyan okoz bevérzést a szemen? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
(A 2,3-as vércukorszint az annyira alacsony, hogy az már egyéb tünetekkel is jár! 20 éve vagyok diabéteszes :oops: :? )
(A terhességes vonalzód szerint a kistesó terhes... Alíz életkorát jelzőnél meg a létige hiányzik :wink: )

KépKép
sargarepa85
 
 


sargarepa85

:lol: Rólad mit kell tudnom? Látom a sárgarépát nagyon kedveled! :lol:

Ó, nekem sokat kell szervezkednem a neten, úgyhogy most már mindig meg van nyitva ilyen-olyan babás oldal is, nem bírom ki. :lol: Babaszobát tervezek, olvasgatok a szoptatásról stb. stb. nagyon le vagyok maradva. :lol: Persze ésszel kell csinálni, mert nem mehet a munka rovására, úgyhogy azért szigorúan csak pihiidőben olvasgatok. Ez a fórumozás meg nem vesz el sok időt amúgy, egész nap e-maileket írogatok, belefér ez is. :lol:

20 éve vagy diabéteszes?
:roll: Gondolom hozzá lehet szokni, de mennyiben befolyásolja ez a babavárást? Oda kell figyelni valamire pluszban, vagy csak simán élsz úgy, mint eddig? Inzulint is kell, hogy kapj, vagy gyógyszert, vagy csak az étkezésedre figyelsz?

Bdana!

Tényleg kistesó vár babát! :lol: Válaszd a másik lehetőséget amit felkínál a program! ;)

Delila


Kép
delila11
 
 


Sárgarépa, ez egy szemészorvos volt aki mondta, én meg aztán pláne nem értek hozzá, de az biztos, hogy amit adott szemcsepp attól jobb. Most mértem a cukromat, kaja után egy órával 5,6 volt, nem is biztos, hogy van összefüggés a kettő között, csak mondott rá valamit, passzolom. Egyébként volt már 2,3 a cukrom a császár után, de nem volt semmi problémám, meg ha éhes voltam, de semmi ájulás vagy ilyesmi...


Most nézem a vonalzót, de nálam jó... Alíz 5 hónapos 2 hetes...bla bla
Kistesó meg 7 hetes 2 napos....bla bla vag yén valami mást látok??? :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Delila
Sárgarépa: kellett valami nick... és anno az oviban sárgarépa volt a jelem :lol: :wink:
Babaszobát én nem tervezek még. Valószínű, hogy az első időkben nem is lesz babaszoba, hanem a mi hálónkba lesz beállítva a kiságy :wink:
Szoptatásról kaptam egy nagyon jó anyagot (neten azért elég sok félinformáció is van :? )
Meg van egy eléggé hiteles forrásom, anyukám védőnő :wink:

Diabetes: inzulinozom magam... eddig is figyeltem magamra, most meg főleg :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Jaaahhh basszus már látom! Kicsit korai lenne a kistesónak terhesnek lennie...javítom....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


És a terhesség alatt ez nem fog gondot okozni?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sárgarépa

Akkor neked nagy segítséged van! De jó!!! :D Mi anyussal együtt tervezgetünk, és csodálkozunk rá az új dolgokra, ami azóta jött divatba, míg én voltam kicsi. :lol: Mondjuk Ő nekem is nagy segítség már most is, de sok minden változott mióta én pici baba voltam. :lol:

Szoptatásról a la leche liga oldalát olvasom az jó? :roll: Alapból nem szeretem túlbonyolítani a dolgokat, és nagyon vonzódom a természetes megoldásokhoz. Gyógynövények, homeopátia stb. stb.

Az jó, hogy semmi különös tennivaló nincs pluszban, hogy diabéteszes vagy. :wink: Én is figyelek magamra, de eddig is figyeltem. NEm zabálok, egészségesen étkezem, sportolok és nincs semmi káros szenvedélyem (az édességen kívül :lol: , de azért azt is mértékkel eszem, meg próbálok inkább kevesebb minőségit, sütiből meg én sütök teljes kiőrlésű lisztből, nyírfacukorból stb. stb. )

Bdana

Miért kellett császár Alíznál? Nem úgy alakult a szülés ahogy te szeretted volna?

Delila


Kép
delila11
 
 


Deila! Nem, nem. Sajna csípőficammal és dongalábbal születtem aztán még volt egy nagyon komoly autóbalesetem, mozgássérült vagyok/lettem és a csípőmet (is)műtötték, ezért (sajnos) programozott császárra volt/lesz szükség, mert azt sem szabad megvárni, hogy elinduljon a szülés és esetleg beforduljon a baba szülőcsatornába. Összevissza vagyok csavarozva és rendkívül kötött vagyok emiatt, többek között a csípőm is. De a doktornőm azt mondta és ezzel én is egyetértek, hogy örüljek annak, hogy ebben a korban élek és nem mondjuk 100 évvel ezelőtt, mert akkor esélyem sem lenne a szülésre. ( a születési rendellenességem eleve kizárja a normál szülést, a többi már csak hab a tortán....)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


en csak olvasok, irjatok csak. ;)
meg mindig telorol, ugy meg nem tudok irni normalisan.
tegnap este erkeztunk haza, kedd este indultunk, remelem a repulout nem artott, osszesen 12 orat repultunk. :? mondjuk a kapukon siman atkuldtek, pedig mondtam, mi van...
orvoshoz majd otthon megyunk, bar meg azt sem tudom, kinel, hol szeretnek szulni.
csak engem keszit ki a hanyinger??? en 2 hete meghalok, amikor nem alszom, folyamatosan emelygek es kb semmit sem tufok se enni, se inni. :(

ja udv az ujaknak, ha vegre lesz laptopom megint meg kipakoltunk vegre ( 5 borond + 3 kezipoggyasz :D) igyekszem kapcsolodni.

hibernia
 
 
 


bdana

Az autóbaleset :? húha, hogyan történt? Rémálmom, nekem még szerencsére soha nem volt és családtagjaimnak sem.

A császárnak akkor ebben az esetben örülni kell, mert tényleg így legalább lehet neked is babád! Szuper, és az is, hogy így fogod fel a dolgokat, ilyen pozitívan. Én is mindig próbálom, mondom is mindenkinek, de hát olyan könnyű a mai világban elkeseredni! Le a kalappal! :D

(Delila a nevem (dec. 9 ), azért írom, mert látom, hogy már többször rosszul írtad. Nem gond, tudom, nem túl gyakori név. :wink: )

hibernia

Akkor nem is kérdezek, majd ha visszajöttetek, jó utat nektek, majd elmeséled, hol voltatok. Szerintem nem lehet gond a biztonsági kapu, elvileg a tüdőröntgen sem gond, pedig én úgy tudtam, de felvilágosítottak orvos ismerősök. persze azért ha nem létszükség akkor most kihagyom majd a szűrést én is.

Hányingerem nincs, csak ólmos fáradtság, így kicsit visszavettem a pörgésből, nem bírom. :lol: De nekem szerencsére van segítségem, most hétvégén is esküvő lesz és még csomó meló van vele, megyek is. Szép hétvégét jó pihenést mindenkinek, talán vasárnap este ha idejutok újra. :)

Delila


Kép
delila11
 
 


Bdana
Hűha... akkor nagyon merészek vagytok, hogy így, ilyen hamar bevállaljátok a kistesót, egy újabb császárt... én félteném magamat... :?
Az én diabéteszem nagy gondot nem okoz, ha figyelek magamra... 24 órás vércukormonitorom van, az étkezéseimnek megfelelően adom magamnak az inzulint... a hosszú évek alatt már kitapasztaltam, hogy miből mennyit tudok megenni, mennyi inzulint kell adnom, hogy a cukrom ne ingadozzon nagyon...

Delila
A lll nagyon jó és a szoptatásportál is és a szoptatasért egyesület honlapja is.
www.lll.hu
www.szoptatasert.hu
www.szoptatasportal.hu

KépKép
sargarepa85
 
 


sárgarépa, tök jó neked, hogy anyukád védőnő, irigykedem. :)

én is akartam már irni, hogy bdana kis korkülönbsége durva. :) én amikor 6 hós volt a kölyök, szexre sem gondoltam, nem hogy tesóra, örültem, hogy élek. :lol: :lol: nálunk az első év volt teljesen brutális, azután a 2. év már jobb volt, a 3. pedig sétagalopp. egyelőre nem értek egyet azzal, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond, de gondolom ez majd változik idővel.

delila, kaliforniában voltunk 6 hetet, a férjem munkája miatt, most visszajöttünk irországba, majd jövő héten utazunk haza magyarországra egy hónapra kb. a pakolás kissé déva vára jellegű: amit elpakolok, P. úgyis kipakolja, mert eszébe juttatom, hogy jééé, meg kell nézni ezt is meg azt is... a segitség jó lehet, ez nagy hátrány külföldön, hogy egy magad vagy, mint az ujjad, mindig. :? :?

a szoptatással kapcsolatban nekem egy fogadalmam van: ezúttal igyekszem nem foggal-körömmel ragaszkodni hozzá. :( a fiamnál eléggé túlparáztuk a dolgot, mindenáron szoptatni akartam, mert mindenki azt nyomatta, hogy anyatej kell a babának, mindenképp, abba ne hagyd stb stb, ami persze igy van, de nem mindenáron. szóval én most igyekszem lazán venni ezt a kérdést, nem hallgatni senkire, csak a gyerekemre és elhinni neki, ha esetleg neki sem lesz elég a tejem. no de majd meglátjuk, mit hoz a jövő, lehet, hogy a második gyerkőc nem lesz olyan bélpoklos, mint a bátyja. :D :D

hibernia
 
 
 


Hibernia
Kalifornia nagyon klassz lehetett :lol: :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


húúú, az volt, imádtam, a férjemet alig birtam lebeszélni, hogy hazajöjjünk. :D nekem is nagyon tetszett, de iszonyat messze van. :? egyedül, két gyerekkel nem tudnék soha hazajönni. :(

hibernia
 
 
 


már hogy alig birtam rábeszélni, hogy hazajöjjünk. ;)

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Hétvégi semmittevés közben csak benézek :wink:
Erőt vett rajtam a lustaság és semmi értelmeset nem csináltam... :oops: :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Nektek látszik már, hogy kisbabát vártok? Én úgy veszem észre, hogy már növöget a pocakom :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Hibernia

Akkor ha jól értelmezem, ti Írországban éltek? Most csak látogatóba jöttök haza Magyarországra?

Én még sosem voltam Kaliforniában, de vágyom oda. NApfény, szabadság! 8) :lol: :lol:

Szoptatásról én is úgy gondolkozom, hogy nagyon szeretnék addig amíg bírok. Remélem minden jól alakul majd, én is ügyes leszek, meg a kisbabám is. Ha mégsem úgy alakul, akkor sem esünk kétségbe. ;)
:lol:

Sárgarépa

Köszi a honlapcímeket, akkor majd azokat is átolvasom. :)

Nekem nem nő még a hasam. Te tényleg észrevettél már magadon bármiféle változást? :shock: Nekem a melleim mintha érzékenyebbek lennének, de ennyi. :D

Delila


Kép
delila11
 
 


nekem már eléggé látszik... :oops: pont azt beszéltük, hogy anyukám tuti ki fogja szúrni... ismeretlenek még nem biztos, hogy észreveszik, de aki kicsit is ismer, már látja. fura, mert megnéztem és múltkor a 15-16. hét körül volt ekkora a hasam, mint most, pedig kb ugyanonnan indultunk... :roll:

delila, igen, hazamegyünk kicsit nyaralni jövő héten. ;) kalifornia szuper hely, tényleg, én teli előitélettel mentem ki, hogy igy-úgy az amerikaiak stb stb, ehhez képest most teljesen odáig vagyok, milyen jó hely. hihetetlen, milyen más ott az élet.

esküvő hogy ment?

hibernia
 
 
 


Jó reggelt!

Én tudnék Amerikában élni :wink:
Voltam már néhányszor ott... :wink:


Most is éppen gondolkozom azon, hogy ki kéne menni. Ott elérhető a legkorszerűbb, nem invazív beavatkozásos Down-szűrés :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


sárgarépa

Milyen az a szűrés? Vérből? Nekem az a bajom minden ilyen szűréssel, hogy már a fogantatás után tudják csak megcsinálni, nyilván hogy máshogy... Én csakis akkor tudnám elengedni a kisbabámat, ha az élettel összeegyeztethetetlen betegsége van. Sőt, talán akkor is megszülném, ha élne még egy kis ideig... de lehet, nekem beteges a gondolkodásom... :oops: :roll: Én ezért nem csináltatok semmiféle plusz szűrést, csak ami benne van a terhesgondozásban.

hibernia

Hát igen, az anyák! :lol: :lol: Nekem is tuti kiszúrná, ha nem tudná, már csak a viselkedésemből is, de én nem is bírnám magamban tartani. :lol: Te miért titkolod?

Úgy hallottam második babánál eleve gyorsabban növekszik a anyaméh, biztos azért látszik már a pocid. Illetve alkati is lehet talán, ha már sárgarépának is látszik. :)

Esküvő jól ment köszönöm, igyekszem mindig a maximálisat nyújtani, de hát muszáj is. ;)

Delila


Kép
delila11
 
 


Delila
Anyai vérből tudnak kimutatni magzati eredetű DNS-t és abból végzik a vizsgálatot. A Down mellett szűrik a Patau és az Edwards-kórt is, valamint a nemi kromoszómák eltérését.

Én beteg babát nem biztos, hogy bevállalnék... inkább adnék esélyt arra, hogy pár hónappal később egészséges babám legyen :oops:

KépKép
sargarepa85
 
 


sárgarépa

Persze most így gondolom, de azért éles helyzetben mérlegelni kell. Nem csak az Ő és az én életemről van szó.

Elég drága vizsgálat lenne, ha kiutaznál és ott megcsináltatnád! :lol:

De a kombinált tesztet azt gondolom megcsináltatod, vagy talán van annál még biztosabb vizsgálat is itt Magyarországon?

Miért csak mi írunk? Többiek hova tűntek? Miért nem jönnek újak? :shock:

Holnap megyek orvoshoz, már tűkön ülök. :lol:

Delila


Kép
delila11
 
 


Kombinált tesztre sajnálom a pénzt. Az csak egy arányszámot ad... akkor inkább a PRENATEST :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Sárgarépa, mi az a Prenatest??? :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


sárgarépa, hát igen, elég drága Down-szűrés lenne. ;)
prenatest?? :)

dalila, személyesen akarom elmondani a hirt, telefonon olyan bénának érzem... :roll: meg én titkolom az ismerősök elől is, nem szeretném, ha véletlenül, egy elszólás miatt a fb-n előbb kinn lenne a neme, neve stb, hogy én akarom. ;)
én kombináltat fogok otthon csináltatni. AFP nem lesz. :P asszem.

tudja vki, hogy ha nincs TB-m, vagyis érvénytelen a kártyám, akkor is el tudok menni (a régi) háziorvosomhoz megcsináltatni pl a vér- és vizeletvizsgálatokat vagy akkor is elmehetek EKG-ra pl? kapok majd egy számlát vagy hogy van ez? itt kinn nincs semmi ilyesmi (:lol:) ezért most otthon csináltatnám meg a főbb vizsgálatokat.

hibernia
 
 
 


http://www.prenatest.hu/


Hibernia
Ha nincs biztosításod, akkor simán elmész a laborba. Kifizeted a vizsgálatok árát és kész...
http://www.regenero.hu/
http://www.laboratoriumkft.hu/dokumentu ... klinikai_kémia_Laboratorium201207.pdf
http://www.pentacorelab.hu/

EKG-t is tudsz magánúton csináltatni! (elvileg háziorvosnál is kell, hogy legyen EKG-készülék)

KépKép
sargarepa85
 
 


Sárgarépa!!! Majdnem megszültem!!! 295.000Ft ????????????????? Akkor a kombinált teszt miért "csak" 30-40.000Ft? Jessszusom......jó, oké, nem szeretnék beteg babát én sem, de hát ennyi pénz a világon nincs.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana
Kombinált és integrált teszt csak egy arányszámot ad meg. Nem konkrétan azt mondja meg, hogy beteg-e a babád vagy sem... egy statisztikai elemzés... aztán vagy szerencséd van, vagy peches vagy...
A Prenatest konkrétan a babád DNS-ét, kromoszómáit vizsgálja... :wink:

Az ember mérlegel, ha van lehetősége, hogy megér-e neki ennyi pénzt, vagy esetleg egy beteg babát szül meg...és az mennyibe kerül...

Egyébként bennem felmerült az is, hogy megcsináltatom a boholybiopsziát, vagy az amniocentesist...

KépKép
sargarepa85
 
 


sárgarépa

No, elolvastam ezeket a vizsgálatokat, amiket írtál és a hideg kirázott! :shock: Azt tudtad, hogy ezeknek mind van vetélési kockázata? :shock: JAj, én nem merném! Akkor már inkább kifizetek sok pénzt, csak ne legyen ilyen kockázatos a vizsgálat! :roll:

Delila


Kép
delila11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: