Új privát üzeneted érkezett!

Voltam dokinál és láttam a kis babámat! :D Hallottam a szívét is dobogni, annyira jó érzés volt, Roli arcán is láttam, hogy alig akarja elhinni ami történik velünk. :D KAptam egy levelet, amivel a védőnőhöz mehetek. Ki is derítem holnap, hogy kihez kell mennem, mert azt még nem tudom.

Delila


Kép
delila11
 
 


Delila
Igen, tudom...

Védőnő
Az 1. oldalon egy hozzászólásomban van egy link... ott meg lehet keresni, hogy ki a lakóhelyed szerint illetékes védőnő

KépKép
sargarepa85
 
 


sárgarépa

Köszönöm, már meg is találtam, felhívtam és hétfőn megyek. :)

Delila


Kép
delila11
 
 

 
 

Delila! Gratulálok a kicsi babához, a lényeg, hogy mindent rendben találtak! Szép neved van, az enyém is D(Daniella) :wink: :wink:

Lányok, drukkoljatok, ma fél ötre megyünk UH-ra mi is!!! :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nohh megjöttünk! Sajnos egyik kistesó lemondott a másik javára, látszik az UH-n egy kis fekete pont(amelyik lemondott...) és egy élő kicsike aki most 20mm és van szívhangja is már, minden rendben van vele és az UH szerinti is pont 8hetes 3 napos :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


DAna!

Sajnálom a picit. :cry: Én ilyenről még nem is hallottam, hogy az egyik csak úgy eltűnik. :shock: Ebből nem is érzékeltél semmit? Nem volt görcs, vagy vérzés? Semmi? ÉS a másiknak nem lesz baja? VAgy mi lesz azzal a "ponttal" ? Valahogy ki kell ürülnie nem?

Delila


Kép
delila11
 
 


Delila, egyszerűen elindult majd nem fejlődött tovább. Nem éreztem semmit ebből, de hát valószínű, hogy még azelőtt feladta, hogy elkezdett volna dobogni a szíve...Nem, nem semmi baja nem lesz attól a másiknak, a doki olyasmit magyarázott, hogy ilyenkor mint egy vérömleny úgy viselkedik a "lemondott" kicsi, egész egyszerűen felszívódik a méhen belül, anélkül, hogy bármi problémát okozna, nagyon hülye kifejezéssel : megeszi a másik....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana
Lehet, hogy bután hangzik, de biztos, hogy a szervezeted jelzett... Azért csak sok lett volna egy picurka mellett egy ikerterhesség, főleg az egyéb problémáid miatt is :?

Egyébként olvastam, hogy nagyon sok terhesség ikerterhességként indul, aztán az "erősebb" győz...

KépKép
sargarepa85
 
 


Sárgarépa! Igen ezt én is olvastam,sokszor nem is tudjuk, hogy ikreket várunk, mert az egyik általában még nagyon az elején 7.hétig "felszívódik". Érdekes...Őszintén, az egyik szemem sír a másik nevet. Örülök, hogy aki maradt, ő jól van és biztosan megvolt az oka a másik sikertelenségének....Gyengébb volt, beteg lehetett....stb, ezeket mondta a doki is.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


csak gyorsan voltunk mi is dokinál végre, 29 mm, 9+5-nél tartunk állitólag. ;)
sajna van mellette egy hematóma :( a doki nem ijesztgetett, de basszus a neten durva dolgokat találtam, ráadásul mindenki azt irta, hogy szigorú fekvés javasolt... :? mondjuk az orvosom nekem ezt nem mondta, (már hogy feküdjek), csak azt, hogy kiméljem magam, de nálunk ez abszolút lehetetlen egy 3 éves gyerek mellett. ráadásul most még oké, itthon vagyunk, de otthon, ahol csak én vagyok vele, senki más?! kicsit beijedtem. :(

hibernia
 
 
 


Nyugi.....felszívódik! Ha nem így lenne, akkor úgyis észreveszik, ha jól tudom csak akkor okoz gondot, ha nyom vagy elzár eret a babához, de erre kicsi esély van. Nekem is van "hematómám", a felszívódott kistesóból maradt, de azt mondta dokinőm, hogy akár ez a végéig is ott maradhat, nem gond, figyelni kell rá. Azt nem tudom, hogyan lehet megszüntetni ha gondot okoz....erre rá sem kérdeztem.... :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


köszi, hát remélem nem lesz gond. azt mondta, kicsi és már vhogy alvadt is (?) ezt nem nagyon értettem. de szerencsére eddig nem véreztem. :roll:
az ikertesót sajnálom, nem is irtam múltkor. :?
nekem akkora a hasam, hogy gondoltunk az ikrekre, de egy szivhang volt. ;)

hibernia
 
 
 


Hibernia, ma ha lesz időm lefotozóm neked az UH képemet, amin látszik a "hematóma-ikertesó" és az élő kicsi is :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


köszi. :)

tud vki vmilyen jó tesós könyvet? amit lehet olvasgatni, hogy mi lesz, ha már ketten lesznek?
én ezt találtam: http://www.libri.hu/konyv/a-teso-ugy.html

más esetleg?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

BEkukkantottam, eddig elég sok munkám volt, de sajnálattal látom, hogy még mindig nem gyarapodik a társaság. :( Vajon miért nem? :shock:

hibernia

Én mindenben a dokimra hallgatok. Ha ő azt mondta nem kell feküdnöd, nem kell félned, akkor ne tedd! ;) Én mindig azt mondom, hogy nem vagyok orvos és Isten mentsen a saját munkámban is a sok okoskodótól aki mindent jobban tud és tudja mit hogyan kell megszervezni. Nyilván az a helyzet, hogy ennek is több fajtája van, vagy van kisebb-nagyobb hematóma, és biztos attól függ, hogy milyen kezelést kell alkalmazni.

bdana

Kistesóból hematóma lett? :shock: Mik vannak! :shock:

Velünk csak annyi történt, hogy voltunk védőnőnél, megmérte a súlyom, vérnyomásom, elküldött vérvételre meg ezer papírt kitöltött. Ja, és kaptam sok olvasnivalót, régi újságokat, meg mindenfajta kupont amit be lehet váltani termékmintákra. Hát én már a felét kiselejteztem, mert annyi gyűlölt reklámanyag volt benne, sok papírszemét. :evil: Nem is tudom, hogy fogok-e regisztrálni erre a Felicitas programra, mert sejtem, ha megadom az e-mail címem, meg a rendeset, akkor jön majd a sok kéretlen reklám. Ki ismeri ezt a programot? Megéri csatlakozni? Volt már aki nyert vele? Milyen termékmintákat kapunk? Hasznosak?

Delila


Kép
delila11
 
 


hibernia, Hááát ilyen nincs....a férjem takarított(egyébként ez tök aranyos tőle ) és kidobta a legutóbbi UH fotót, meg a leletet :lol: :lol: :lol: Noohhh sebaj, elvileg jövő héten ismét megyek, úgy hogy akkor fotózok majd.... :roll:

Delila, nem lett a kistesóból hematóma, csak egy fekete pötty, csak azt mondta a dokinőm, hogy kb olyan, mintha egy hematóma lenne, csak ez biztosan nem fog vérezni.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Delila, ezek a termékminták egyébként jók, mi abból vittünk a kórházba popsikrémet, pelust, meg volt benne még egy cumi is. A Felicitas könyvek pedig hasznosak nagyon, érdemes kiváltani(szerintem). Engem nem zaklattak eddig sok reklámmal, email se jött túl sok, mondjuk havi egy. Akkor is abban kupon nyomtatási lehetőség volt. A kórházban úgy is kapsz majd egy nagy "kezdőcsomagot" vagy kettőt, amiben mindenféle hasznos meg haszontalan dolog lesz :lol: :lol: A DM sokkal többet zargat, mint a Felicitas.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok! Csatlakozhatok?

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csilla

Hát persze!!!! Már alig vártalak!! :lol: Isten hozott, gratulálok a kisbabádhoz!! Külföldön éltek?

Dana

Köszi az infót, akkor regisztrálok, aztán majd meglátjuk. :)

Nem mondod, hogy férjed tényleg kidobta az uh képet? Én ezért öltem volna!!! :twisted: De a te hibád, biztos nem pakoltad el rendesen, széthagytad. :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

Delila


Kép
delila11
 
 


Rendes tőle, hogy takarít? Roli mióta babát várok mindent megcsinál helyettem. :lol: Mondjuk amúgy is segített mindig, de most ha meglátja, hogy seprű, porszívó, vagy bármiféle háztartási eszköz van a kezemben, rögtön leteteti velem. Pedig tényleg nem érzem magam rosszul mindent ugyanúgy meg tudok csinálni. Egy kis fáradtság van ugyan, de azt egy kiadós hétvégi délutáni alvással pótolni tudok. Amúgy is edzeni kell magunkat az éjszakázásra nemde? :lol:

Tényleg még nem is kérdeztem. Adél milyen baba? Ébred még éjszaka? HAgy téged pihenni? Szoptatsz még így várandósan is? Hogy bírja ezt a nagy meleget? ÉS hogy tervezitek? Egy szobájuk lesz tesóval, vagy külön lesznek. (természetesen nem az első időre gondolok, hanem már a kisgyermekkorra)

Delila


Kép
delila11
 
 


Nem mondod, hogy férjed tényleg kidobta az uh képet? Én ezért öltem volna!!! :twisted: De a te hibád, biztos nem pakoltad el rendesen, "széthagytad. :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:"

Delila, tényleg kidobta :lol: :lol: és össze kellene titeket kötni, mert pont ugyanezt mondta, hogy miért nem tettem olyan helyre ahol nem volt szem előtt, mert ő csak az nézte, hogy egy darab papír meg négy valami fekete fehér fotó szerű izé, szóval nem kell :lol: :lol: :lol: :lol:

Alíz egy angyal....egy hónapos kora után már végig aludta az éjszakákat szinte, de az utóbbi két hónapban este 8-kor lefekszik reggel 6-kor kel, órát lehet hozzá igazítani.

Szoptatás, sajnos csak két hónapig volt lehetőségem szoptatni, nem volt több tejem, a dokinőm szerint a sok stressz miatt, meg nem biztos nem tett jót, hogy dec.16-án még dolgoztam dec.18-án szültem és jan.7-én már dolgoztam....ez hosszú történet, azóta már nem vagyok ott és semmi pénzért nem mennénk vissza....Azóta találtam másik helyet, de nem kell bemenjek minden nap és ha van rá lehetőség akkor haza is hozhatom a munkát, szóval ez jó. Nem mondom, hogy sokat keresek vele, de legalább több mint a semmi :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bocsánat, ez a része lemaradt:

Szoba, úgy tervezzük, hogy 3-4 éves korukig biztosan együtt lesznek, egy szobában, reménykedem, hogy a kistesó is ilyen jó fej lesz és hagyja majd aludni Alízt. Egyébként a kiscsaj nagyon alkalmazkodó, most voltunk egy pár napot anyósóméknál, első két nap nagyon nyűgős volt, minden kis apró zajra felébredt, felsírt, de azonnal visszaaludt, viszont a 3. naptól már olyan volt, mint akit fejbevágtak. Megszokta a más zajokat, hangokat és aludt. Ezért remélem, hogy ha nyűgősebb is lesz a kistesó, hozzászokik az új szituhoz. Azért is szeretnénk egy szobába tenni őket, mert kicsi lesz a korkülönbség és szerintem így jobban tudnak együtt játszani majd, mert nem az lesz, hogy az egyik még formabedobósat se tudja, a másik meg már gazdálkodj okosannál tart, hanem nagyrészt "egykorúak" lesznek.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Szia Csuppancs! Neeeeeeem, te már nem csatlakozhatsz :lol: :lol: :lol: :lol:

Hálaistennek, hogy egyre többen jönnek..... Én azt vettem észre, hogy a másik topicockban is általában a 12.hét után csatlakozott a java, mert ugye addig még bármi történhet..... Én mondjuk nem ilyen vagyok, mert örültem a kétcsíkos tesztnek márciusban is, de az a baba elment, ennek ellenére írtam a 2013.novemberi topicba, amint megtudtam és ahogy elment azt is. Szerintem ez is hozzátartozik ( sajnos.... ). De azért remélem itt mindenki rendben van/lesz és szép egészséges bak meg vízöntő babáink lesznek :lol: :lol: :lol: :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Hibernia, ettől én is félek kicsit, hogy milyenek lesznek majd egymással....ahogy írtam abban reménykedek, hogy a kicsi korkülönbség jobban összekovácsolja őket.
Sajnos képet nem tudok Neked mutatni,mert a férjem kitakarította.... :lol: :lol: :lol: viszont jövő héten hét vége felé megyek ismét UH-ra ( 2 hetente kell menjek a többszörös veszélyeztetettség miatt.... ) akkor elrakom valami nem jól látható helyre :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Köszi csajok!

Delila, nem, nem külföldön élek. Miből gondoltad?

Dana, nekem tavaly tavasszal volt egy vetélésem 6 hetesen, azért nem írtam eddig fórumba a kicsiről. (Na meg a férjem a kombiteszt eredményéig nem is engedte kidobolni a hírt.)
Akkor már korán jelentkeztem a babás topikba, és igen xar volt utána amikor mindenki írta a sajnálkozó hozzászólásokat.

A céldátumom január 4., de valszleg december lesz belőle, meg mindenképpen császár.
Harmadik baba amúgy, van egy 22 éves fiam is, de ő már felnőttnek számít (fizikailag csak persze), így nem vonalzózom. :)

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csuppancs!!! Hát igen, rossz a sajnálkozás, de véleményem az, hogy az élethez hozzátartozik a jó és a rossz is.

Húúúhhha, az igen 22 éves fiad van :shock: :shock: meg szabad kérdezni hány évesen vágsz neki a kicsinek?

Engem már Alíznál is leöregeztek a 35 évemmel... :D :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana

Nem semmi amit írsz! Én is szeretem a munkám, és szülés előtt (ha bírom) akkor dolgozom szerintem az utolsó pillanatig, és utána is ahogy tudok visszaállok, de azért 2 hónapig még tuti nem, úgy gondolom az arról szól, hogy szokjunk össze, én legalábbis azt tervezem, hogy minden csak másodlagos, a kisbabám az első. Persze ehhez kell egy háttér, egy olyan család, ami nekem megadatott, ők tényleg mindenben támogatnak. Minden akkor fog kiderülni, amikor már Ő is itt lesz velünk. Én tervezhetek, de akkor ezt hiszem Ő fog diktálni. :) Mindegy, van mindenre forgatókönyv. ;)

Furcsa ez, mert csípőből azt írtam volna, hogy Alíz biztosan azért ilyen nyugodt baba, mert ti is azok vagytok, de ez nem passzol ahhoz amit írtál, hogy stressz miatt ment el a tejed. :( Sajnálom. :( Nincs segítséged? Az sokat számít én azt mondom, kell valaki, aki melletted van. Persze a párodon kívül. Édesanyád, vagy egy barátnő esetleg.

Csilla

A kisfiad vonalzóján olvasom, hogy Leloci Meme. :D Nekem ez nagyon úgy hangzott, mintha valami távoli országban adtátok volna neki. :) Persze, hogy írtad miért, elgondolkoztam és gondolom a Leloci a családnevetek a Meme, meg egyfajta becenév lehet. Igaz?

Engem is érdekel, hogy hány éves korodban szülted a nagyfiadat? És hogyhogy ekkora a korkülönbség? Miért kell neked is a császár?

Én ezekkel a vetélésekkel nem nagyon tudok mit kezdeni. Amikor itt szembesültem, hogy ilyen sűrűn előfordul, akkor utánaolvastam és megdöbbentő, de nem igazán fogom fel, én nem tudok tőle félni. Persze érthető, hogy ha valaki már átélt egyszer egy ilyet, akkor másképp gondolkodik.

Delila


Kép
delila11
 
 


delila, megragadom a lényeget :lol: szerintem az egyik legidegesitőbb (és hamisabb) tévhit, hogy ha a gyerek nyugodt, az azért van, mert a szülei azok (és ha nehéz természetű, akkor meg azért, mert a szülők idegbetegek). persze a babák minden rezgést átvesznek, ez igaz, de mind meghatározott temperamentummal születik és ha fejen állsz, ez akkor sem változik. van egy barátnőm, hulla ideges tipus - a lánya pedig a kis buddha maga. :D mi a férjemmel egész lazák vagyunk (úgy értem, sosem paráztunk rá úgy igazán semmire, az életünk folyton változik, de állitólag talpraesettek vagyunk mindketten) - és ehhez képest jött hozzánk egy kisfiú, aki bármit csináltunk, iszonyat sokat sirt az első időszakban és ez azért keményen adott az önbizalmunknak. :? szóval amellett, hogy persze az a jó, ha a szülő kiegyensúlyozott és ezt a gyerek is átveszi, ez egy interakció, mert a gyerek is hat a szülőre és sokszor a kivülállók nekünk is azt mondták, hogy azért sir a baba, mert idegesek vagyunk - de bakker, mi azért lettünk idegesek, mert ő sirt. :roll: ez ilyen tyúk vagy a tojás probléma kissé, nem egyértelmű, hogy a kiegyensúlyozott természetű gyerek mögött kiegyensúlyozott szülő áll, mint ahogy az sem, hogy a nehezebb természetű baba azért az, mert a szülők bénák. na, ezt túlragoztam, csak szeretem a témát. :D

csuppancs, olyan ismerős a neved!! nem fórumoztál az indexen is?? 22 éves fiú, nem semmi. :)

dana a kis korkülönbségnek lesznek biztosan előnyei, főleg, ha egyneműek. :) bár amúgy is. kidobta az uh képet? :D de legalább takarit. ;)
mit dolgozol?

delila, felicitas emailjeiről én simán leiratkoztam, nem zaklattak. a csomag jó volt, kis popsikrém, egy pelus, ilyesmi. én a hipp csomagot szerettem még, abban volt bébiétel minta meg kis póló. :D

hibernia
 
 
 


HIbernia

Értem. :lol: Abban egyetértünk, hogy mindegyik baba kis személyiség. :wink: Majd meglátom, én sem vagyok az az idegeskedős típus, biztos, csak szeretném azt hinni, hogy a babám is nyugodt lesz. :lol: :lol: Azért az nem lehet semmi, amikor egy ilyen jól összeszokott laza családba születik egy teljesen más temperamentumú baba. :shock: Azért már gondolom tudjátok kezelni és hozzászoktatok. :)

Delila


Kép
delila11
 
 


mi azt tanultuk anno, hogy annál, hogy nehéz / könnyű vagy lassan felmelegedő temperamentumú-e a baba, sokkal fontosabb, hogy összeillik-e a családdal (pl egy pörgős párt lehet, hogy kiakaszt egy megfontolt, lassú természetű baba) és ez kb igy is van.
mi úgy vagyunk vele most már (bár egyikünk sem túl spirituális), hogy nem véletlen, milyen gyereket kapsz. ;) mi mindketten elég "kontrollálók" vagyunk, makacsok, szeretjük, ha úgy mennek a dolgok, ahogy mi mondjuk, szóval számunkra egy halkszavú, engedelmes, csendes, simulékony gyerek jól jött volna olyan értelemben, hogy nem lett volna sok súrlódás :lol: - és ehhez képest a fiunk (amellett, hogy pont olyan, mint mi, vagyis kitartó, makacs, kontrolláló, jég hátán is megél stb) szépen nevel abba irányba, hogy engedjünk ezekből a tulajdonságainkból, ami tulképp jó, mert jobb emberré (pl elfogadóbbá, nyitottabbá stb) tesz.
mi bizunk azért benne, hogy no2 gyerek kicsit puhább dió lesz, mint a bátyja. :lol:

hibernia
 
 
 


Ámen. :lol:

Delila


Kép
delila11
 
 


Hibernia, egyetértek! Egyébként mi nem vagyunk idegbetegek :lol: :lol: csak sok minden jött össze Alíz születése környékén. ( kilakoltattak, elveszettünk mindketten a munkahelyünket, új albérletet keresni...stb...szóval ezek nagyon betettek.) Ugyanakkor biztosan mér a diliházban lennék, ha nem egy ilyen kiegyensúlyozott, marha jó fej babánk lenne, aki kb. 2 hónapos korától végig alussza már az éjszakát, nagyon-nagyon ritkán sír, hetente mondjuk egyszer....türelmes, kedves, mosolyog.....nahh szóval egy álombaba, tényleg. És ez szerintem nem véletlen....lehet úgy gondolta a Jóisten (karma....akármi), hogy ennyi szar mellett nem tesz rá még egy lapáttal, hanem küld egy angyalt....aki segít nekünk elviselni és átvészelni a hullámvölgyet.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Hibernia
Sajnálom, hogy van az a hematómád. Arról mindenhol azt lehet olvasni, hogy tényleg pihenni kell vele, mert vetéléshez vezethet! :?
Gyerekes ismerőseim közül sokan ezeket a könyveket olvassák...
http://www.bartoserika.hu/konyvek_anna_ ... _gergo.htm

Delila
Én a dM-s bababónuszra fogok csak regisztrálni...

Bdana
Én leszedtem volna a férjem fejét, ha kidobta volna az UH-leletet, képet! :oops: :wink:
Bár az is igaz, hogy nekem egy dossziéban van minden papírom... :wink:
Nem egyszerű akkor az életetek... Én ilyen körülmények között nem hiszem, hogy vállaltam volna gyereket... :?

Csuppancs
Üdv itt! Jó nagy a korkülönbség akkor a gyerekeid között! :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Sárgarépa, igen a racionális énem egyet ért veled gyerekvállalás ügyében, viszont mi úgy vagyunk vele, hogy minden gyermek egy kis csoda és ha jönni akar, jöjjön, megoldjuk, ha ő lenne a 12. akkor is megtartanám ( ha egészséges lenne, csak akkor) Sajnos van a baráti körünkben több gyengébb és erősebb Downkóros és autista gyerek, nagyon nehéz velük....bár a férjem azt mondta, hogy ha kiderülne beteg a baba, ő akkor is megtartaná, hát ebben nem értünk egyet, úgy hogy nagyon remélem nem fogunk ilyen helyzetbe kerülne sem most, sem később.

Az viszont biztos, ha most megszületik Bogyóka 2.0, akkor valamilyen módon védekezni fogunk, mert pihennie kell a testemnek. De szeretnénk még Bogyóka 3.0-át :oops: :wink: :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Khhhmmmm....hát igen, nem vagyok az élére vasalt, minden a helyén van rend mintaképe :oops: :oops: :oops: de mit is vársz egy Vízöntőtől......

( Én is összeszoktam szedni a papírjaimat a következő vizsgálatra....., csak hát addig még lett volna két hét :roll: :roll: :roll: )

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana, persze, hozzátartozik. Nekem egyszer megvolt, többször nem kértem belőle. Ennyi. :D

Dana, Delila, 16 és fél voltam amikor a nagyfiam született, szóval nem most vagyok annyira öreg, akkor voltam csitri. Van egy gyakorlatilag diagnosztizálatlan eü. problémám (szándékosan nem használom a betegség szót), ami miatt mindig csak vártunk, vártunk, aztán odáig jutottunk, hogy most már nem várunk tovább, vállaljuk a mindig is tervezett második gyerkőcöt. Mikor a nagy elsőbe ment, akkorra terveztük eredetileg, de akkor váltottam munkahelyet, nem lett volna ildomos egyből szülni menni. Kb. másfél év után meg már kezdődtek a problémáim.
Ezért is lesz császár, nem engednének simán szülni. Mondjuk nem is bánom, mert nem szeretném ha miattam baja esne.
Amúgy kb. a 39. szülinapomra kapom ajándéknak.

Delila, nem tudta kimondani a vezetéknevét (nem az ami ki van írva, de ha eszedbe jut egy Zsuzsa nevű színésznő és cserélsz egy mássalhangzót, meg beteszel még egyet, akkor rájössz), a Meme becenevet meg ő adta magának mikor még alig tudott beszélni. Nem tudjuk honnan jött, először nem is tudtuk mit akar vele mondani. Amúgy Milán.

Hibernia, de, fórumoztam az indexen is.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csuppancs

Én 16 évesen még javában középiskolás voltam, tele tervekkel és abban egyáltalán nem szerepelt még egy baba. :lol: Mesélsz róla, neked hogyhogy így alakult?

Dana

Én is úgy vagyok vele, mint Sárgarépa, ha nincs meg a biztonság, akkor nem vállalok babát, de persze az élet közbe tud szólni, nekünk sem tervezett a baba. De szerencsére meg vannak a feltételek, amit mi elterveztünk (anyagiak, autó, lakás, állás ahová visszavárnak :arrow: tudom, ezek nélkül is jöhetne egy bébi, igazából ezek az én nyugalmamhoz kellenek)Csak a munka miatt szerettünk volna még várni, meg voltak még terveink, hova utazunk el kettesben, no de sebaj, majd hármasban, vagy majd ha elég nagy lesz, akkor kettesben újra. ;)

Delila


Kép
delila11
 
 


Pénteken megyek genetikai uh-ra. VAjon az mennyiben különbözik a többitől? VAgy egyszerűen csak alaposabban megvizsgálják a bébit?

Delila


Kép
delila11
 
 


Delila

Igen, jól átnézik minden kis porcikáját és nem a dokid fogja csinálni, hanem egy szonográfus, aki ki is állít erről egy leletet. Ha valamit talál, akkor javasolhatja az integrált tesztet, genetikai tanácsadást...stb. De előbb megszokták még várni a 16. héten az AFP eredményt is és utána jön a megbeszélés. Illetve kivételes az eset, ha nagyon súlyos fejlődési rendellenességet tapasztal, pl: nyitott gerinc és/vagy koponya, nem megfelelő szervi működések...stb... szóval olyan ami valószínűleg az élettel összeegyeztethetetlen. Akkor nyilván már nem várnak a 16.hétig.

Anyagiak......hát ha mi arra vártunk volna, hogy minden feltétel meglegyen akkor soha nem lett volna Alíz sem már. Sajna nem egy gazdag családból származunk se én, se a férjem. A szüleink sem azok, egyszerű emberek. De ez nem zavar annyira, a gyereknek/gyerekeknek meg van mindig minden, abban nem spórolunk sosem :wink: :wink:

Aztán csak feltörünk már valamikor.... :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Jahh igen, utazás, kettesben program...stb... szerintem most menjetek amíg "ketten" vagytok....Hidd el utána legalább 1 évig nem lesz rá alkalom, hogy akár csak egy moziba menjetek, főleg ha tudsz szoptatni.... :wink: :wink: Illetve hát meglehet oldani, fejéssel, rábízod nagyira, dadára----valami, de két hetes nyaralásra ne készülj :wink: :wink: :wink: :wink:

Most lehet hülyén hangzik amit mondok, de felfordul az életetek, teljesen, ez egy akkora változást hoz, hogy valami hihetetlen, megváltozol, teljesen máshogy látod majd a világot. Olyan "gondjaid" lesznek, hogy jajjj mennyit kakil, miért nem kakil, miért eszik csak 90ml-t, miért eszik 200 ml-t, miért sír, miért nem alszik, miért alszik ennyit.....bla...bla....stb. :lol: :lol: :lol: És ez kitölti az életed. Szerintem egy állati nagy krízis az egész, a sok öröm és mosoly meg boldogság mellett, egy iszonyatos nagy próba. Aztán lehet csak megint én gondolom így és nálatok nem így lesz...nem tudom.....nekünk minden megváltozott és nem volt könnyű az első három hónap

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Köszi Dana :)

Csak sejtem, hogy minden meg fog változni igen, de megtapasztalni majd akkor fogom amikor itt lesz. Igazából úgy érzem nagyjából fel vagyunk rá készülve, illetve igyekszem felkészülni lelkileg is. Olvastam a gyermekágyi depresszióról is, ami velem is megeshet, még ha nem is látom nagy esélyét, mert hát ugye hormonok stb. stb.

Utazás az lesz még a baba előtt is, de mindenhova már nem mehetünk el amit beterveztünk. :lol: Úgyhogy azok maradnak majd későbbre amikor újra lesz rá lehetőségünk. ;)

Anyagiak

Tudom, hogy nem mindenki születik gazdag családba, azért is írtam, hogy ez az én biztonságom inkább, mert úgymond hozzászoktam a jóhoz. persze mi sem vagyunk dúsgazdagok, de azért elvagyunk. :lol: Úgy értem, hogy hozzászoktam a jóhoz, hogy van pl. aki akár 3, 4 gyerekkel közlekedik, vonatozik egyedül, én még egy babával is nehezen fogom magam rávenni, nekem nagy szabadság az autó. Persze autó nélkül is fel lehet nőni, de én már hozzászoktam és biztonságot nyújt. Ott vannak a szüleim, ők is hozzátartoznak a biztonságomhoz, ha bármi van, rájuk mindig számíthatok. Eléggé anyás vagyok, lehet, hogy ilyen szempontból még nem nőttem fel a feladathoz, de ez is biztonság nekem, hogy ő majd tud segíteni. Ennek ellenére azért szeretem, hogy van egy külön kis fészkünk, és nem kell tőlük függnöm és jó, hogy van egy szoba, amit ki tudunk alakítani gyerekszobának (az is volt a terv, csak később terveztük :D ) , hogy majd később neki is legyen egy kis külön zuga ahova félrevonulhat. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de most rohanok!!

Ja! Nekem a saját dokim csinál minden vizsgálatot, még vért is ő vesz, mint kiderült. ;)

Delila


Kép
delila11
 
 


Sziasztok Lányok!

Megjöttem a dokinénitől! Minden rendben van, 5kg-ot fogytam, deeeeeeeeee a legjobb hír, hogy a cukrom nagyon jó!!!! Nem kell diétázni sem""""

Bogyóka 2.0 jól van, most 11 hetesnek felel meg, minden oké vele, mozog, rúgkapál, hoztam egy képet is róla.

A fogyásra meg a hányingerre, azt mondta nincsen gyógymód...... ez van, ez most ilyen.

Kép

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nagyon eltűnt Mindenki!!! Nyaraltok????


Lányok, kaptam ezt a nyári kismamaruhát, de az én bálnaméretemre kicsi, 36-os van beleírva, de szerintem ez nagyobb - vagy nem tudom ez milyen méret - . Szóval én vagyok 80kg, véleményem szerint egy 65kg-os kismamára még ha hízik is, akkor is jó, de lemérem ha érdekel valakit. Csak a postaköltségbe kerül.



Kép
Kép

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Hova tűnt mindenki :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


sziasztok, ma voltam uh-n, 12 hetes 1 naposnak mérte a doki. :shock: január 16-ot irt a papirra. :)
a hematóma eltűnt, viszont még mindig mélyen fekszik a méhlepény, igy kimélnem kéne magam. :roll:
ez a ruha tök jó, bdana, de nekem ezek után már nem lesz ilyen lenge rucira szükségem. :cry: szerdán repülünk haza.
a c&a-ben vannak kismamanadrágok leárazva, vettem egy kéket, 3600 ft volt. van már egy ugyanilyen barnám, szóval szuper a fazon is. de van farmer is pl, igaz, az drágább.
ki hová tűnt? mi állandóan kinn vagyunk, sosem jutok gép elé.

hibernia
 
 
 


Én sokat dolgozom. Néha fel-felnéztem, de mivel senki nem írt nem tudtam reagálni semmire. :( Velem meg semmi különös nem történik. :)

Hibernia

Mi az, hogy annak mérte a doki? Akkor ilyenkor megváltoztatják a menzesz szerinti időpontot?

Nekem barátnőm ügyesen varr, ő alakítja át nekem a ruhatáram.

Delila


Kép
delila11
 
 


delila, semmi tünet? ;)

január 22 volt a számitott időpont, de mivel már 2 uh-n nagyobbnak tűnt jóval, most január 16-ra változtatta a dátumot a doki, mert én is mondtam neki, hogy nem 28 napos a ciklusom, hanem inkább 24-25 és ez igy stimmel is. mondjuk furi volt nekem is kicsit, mert ugyanez az orvos múltkor nem módositotta a számolt időpontot, pedig a fiam is nagyobb volt mindig az uh-n, mint a kora szerinti méret... mondjuk nála még 28 naposok voltak a ciklusaim, lehet ezért maradtunk a menses alapján számolt dátumnál.

holnap lesz a down-kór szűrés (végül kombinált), szurkoljatok. ;)

hibernia
 
 
 


Hibernia!!! Megy a drukk, és én is kérem viszont ....nekem integrált teszt úgy hogy majd csak három hét múlva lesz eredmény, mert két hét múlva megint vérvétel..... :roll:

Delila! Alíznál először jan1-et mondott a doki, majd dec.26-ot, végül dec.18-ára írta ki a császárt és akkor jött világra a kisasszony( 39.hetes volt pont azon a napon). Nekem is simán számolgatta az UH szerint, nem is volt igazából érdekes mikor volt a menszesz, aszerint mentek a vizsgálatok amit ő mondott, hogy annyi idős a baba, de nem volt sose gond az AFP-t is teljesen eltalálta.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok Lányok, sajnos rossz lett az eredmény, a tarkóredő 5,2mm, nagyon sok. Holnap kérek időpontot az istenhegyi géndiagnosztikai központba, azt ajánlották, hogy ott 1000%-ra megmondják mi az eredmény. A "poén" az, hogy ezen az adaton kívül minden más jó, jó a szíve, meg van mindene, zárt koponya, hasfal....bla...bla... a szonográfus azt mondta, hogy szerinte egészséges a baba, a helyettes doki meg már holnap beakart fektetni, hogy megszüljem. Hát most itt tartunk.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


bdana, annyira sajnálom!! az istenhegyit sokan dicsérik, a doki fel sem ajánlotta a cvs-t??? vagy az amniocentézist??? én mindenképp elmennék előbb az egyikre (inkább a cvs-re)... hú, most de rossz kedvem lett. :(
egyébként ezek az uh-k nem 100% biztosak, lehet, csak rosszul lehetett látni... csak az invaziv eljárások adnak normális eredményt.

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: