Új privát üzeneted érkezett!

csiripori: Akkor neked pedig megy a drukk vasárnapra a tökikének! :)

Én is gondolkozom a 4D-n, nem tudom mikor lenne jó menni, lehet még a hónap felé mi is bejelentkezünk!

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Csiripori az elsőnél még én sem éreztem azt, h nekem sok gyerek kell :) jött szépen magától. Mindig elkezdtem vágyni egy újabb babára, magára a várandósságra, a szülésre :D mákom volt, mindhárom villámgyorsan,könnyen született. Semmi gond nem volt, jó babák voltak, a tejem csak őmlött. Ezek mimd pozitiv dolgok. Lehet, ha lett volna vmi nehézség, egynél én is megállok. Nővérem pl sokkot kapott a szülésnél, depis lett, ő nem is vállalt többet. Van akinek egy évig éjjel-nappal üvöltött a gyerek. Szóval nem tudom,h ez szerencse kérdése e, vagy rátermettségé. De azért megnyugtatlak, én is szoktam kiabálni,kiborulni :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Ja, afp-re nem kell éhgyomorra menni :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 

 
 

Kedves andzs!

Köszönöm a bíztatást! Majd kibírom valahogy fekve is ezt a kis időt  Csak kórházba nem nagyon szeretnék menni.
Ma voltam AFPF-en. Kicsit horrorisztikusra sikeredett. Az ápolónő nem volt valami gyakorlott, ezért nem találta elsőnek a vénát, majd amikor cserélte az ampullát, véletlenül belémnyomta még jobban a tűt. Csak annyit mondott, hogy "hoppá" én meg majd összecsináltam magam Pár kismama mondta, hogy nekik nem kellett vizetetet vinni, tőlem viszont kértek. Te vittél? Neked mikor lesz eredményed? Itt nálunk egy hét múlva automatikusan átküldik a terhesgondozóba az eredményt, csak a vizeletteszt eredményéért kell ma este bemenni még.

maryardenn
 
 


Zsuzska88 én is így tudtam, de megkérdeztem a dokimat, és nekem éhgyomorra kellett menni, és vizeletet is kellett vinni. A beutaló alapján csak AFP-re mentem, nem néztek mást. Passz....

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit eltűntem, de az örökmozgó lányom mellett nem könnyű jönni. Amikor alszik akkor próbálok főzni és ha még van egy kis idő akkor én is lefekszem.

Én 14. héten voltam uh, akkor minden rendben volt. Legközelebb kb. 1 hét múlva megyek. Dokim szerint mehetnék szeptember végén, csak időközben elkaptam valami vírust, amiről nem tudták megmondani, hogy árt-e babának. Ezért szeretném, ha lenne egy alapos vizsgálat és hogy minden vizsgálatnál nézze meg minden szervét alaposabban.
Csináltam laborokat, ott minden ok volt.
A 16 hetes vizsgálatra nem mentem, mert nekem mindegy az eredmény.

Már nagyon kíváncsi vagyok a nemére is :).

Egyébként semmi bajom, estére szoktam nagyon elfáradni a lányom emelgetése miatt. Olyankor eléggé keményedik a hasam és alul fáj is.

Eszti33: örülök, hogy csatlakoztál, boldog babavárást.

Pfffu név szempontjából mi nagyon bajba vagyunk. A fiú név megvan már évek óta, de lány névvel rosszul állunk. Jöhetnek a tippek a Mag vezeték név mellé :). Virág nevek kizárva :P.

Zsuzska: én hamar éreztem a mozgást, de sokkal gyengébb, mint ahogy emlékszem a lányommal.
Gratulálok a kisfiúhoz, és nem baj az ha fiú, csak egészséges legyen :).

Noci: nagyon sajnálom, és örülök, hogy te ilyen pozitívan fogtad fel a dolgot. Én azért megkönnyeztem a dolgot :(.

Judy5: Üdv neked is :), és boldog babavárást.
Na még eddig nem beszéltem soha olyannal akinek természetes szülése is volt és császár is. A kettő közti külömbségről írnál nekem?

Maryardenn: kitartást a fekvéshez. A lányommal én is sokat kellett feküdjek, utólag visszagondolva olyan jó volt :P. Sokat tévéztem, neteztem, olvastam. Mióta meglett ezekre alig van időm. És hát a végeredmény megéri!


Egyet értek Csiriporival én is felnézek a "sok" gyerekes anyukákra!
Szerintem Zsuzska az is sokat számít, hogy az anyuka hogy áll a dolgokhoz, mert ha laza vagy és nem idgesekedsz, akkor a baba is nyugis lesz. Én is szeretnék több babát, még egyet mindenképp, de azt majd egy kicsit később.

Megy a drukk, a kisfiúkért, kislányokért!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Eszti33, andzs, naaaaaaaaaaaaa, mi újság??? :)

Más: Ti látjátok bármi értelmét annak, hogy havonta védőnőhöz kell járni? :-\

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Kaccso: Szilvia? Izabella? Melinda? :)

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Szia Csiripori és Mindenki!

Voltunk kedden a dokinál. Megerősítette, hogy még mindig fiúcska és még mindig szép nagy, kb. koránál 1 héttel nagyobb :) Sajna a múltkori kombinált szűrés eredményem közepes kockázat lett, ezért tegnap el kellett mennem plusszba a szekvenciális szűrésre és csak jövő pénteken lesz eredmény, addig izgulhatok! Bár érzem legbelül, hogy minden ok és a doki is megnyugtatott hogy az Uh teljesen rendben van, és nyugi. Tegnap még levették minden máshoz is a vért, összesen kb. 5 üvegcsével, de hősiesen tűrtem :)
Amúgy nagyon cukika volt a kisfiam, szépen ücsörgött épp és mocorgott is. Meglepődtünk a párommal, hogy mekkorát nőtt a múltkori óta. Olyan volt szemből, mint egy kis ufó a kis feje, de a gerince, bordái, mindene annyira szépen kirajzólodott :)

Képzeljétek ma megint eléggé leesett a vérnyomásom nem először. Épp hogy leszálltam a buszról, örültem, hogy leültem. Aztán kis idő múlva átslattyogtam a szembe lévő boltba kávé, kóláért, az rendbe tett. Ez állítólag benne van, mert nekem amúgy is alacsony és ilyenkor nagyon ki vannak tágulva az erek, csak nem lehet erre felkészülni az a rossz, reggel még semmi aztán hoppá. Általában délelőttönként jön elő, ha előjön. Na de épségben megúsztam hál isten :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Sziasztok!

kislány ruha csomag:5000 Ft!!
overál,hálózsák,rugik,kisnacik,badyk..mind szép,megkímélt(next,kengurug,brendon)

Kisfiú:rugik,badyk,hálózsákok..

overál kislánynak

3 hós:1200 FT
56-os:1200 Ft
köszi .

szép napot!
L.
linus999
 
 


Csiripori, miért te havonta jársz? Nekem eszembe sem jut :) majd megyek októberben, ikor lesz jó pár leletem

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szasztok!
maryardenn Nekem Debrecenbe vettek vért és ott nézik az AFP is ott nem kértek vizeletet,de az előző gyerkőcömnél úgy emlékszem kellett vizelet is ,akkor nézték Miskolcon is és Debrecenbe is az AFP. Igen Miskolcon nekünk is az eredményeket a vizeletet is a várandósgondozóba küldik,most viszont 4-én vették le a vért és 16 -án megyek megint Debrecenbe és akkor lesz eredmény. Majd írj hogy megy hosszú távon a fekvés.

csiripori Jólesett az érdeklődésed. nem derült kia neme mert először azt mondta a doktornő hogy törökülésben ül( medencevégű fekvésben van ),utána meg hogy annyira mozog hogy aligbírja követni ,sokáig próbálta is. De 10 nap múlva remélem már látni fogja ,már így is izgultam ,de addig is reménykedhetek hogy kislány.
Én sem találkozok havonta a védőnővel először amikor ide adta a kiskönyvet és azóta még nem ,azt mondta majd Debrecen után.
eszti Gratulálok a megerősített kisfiúhoz:):)

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bejelentkezem én is :)

Noci, nagyon sajnálom a Veletek történteket, kívánom, hogy mihamarabb sikerüljön feldolgozni, és ha eljött az ideje, jöhessen a Kistesó!

Én is havonta járok védőnőhöz, de mivel a kisfiamat még 2 havonta kell vinni, miatta amúgy is mennék.

AFP-nél nekem sem néztek vizeletet, legutóbb sem, és szerencsére a cukorterhelés kivételével sehova nem kell éhgyomorra menni.

Szerdán megvolt a 2es genetikai uh, jó nagyot nőtt, mióta legutóbb láttuk. És, úgy tűnik kishugink lesz :)

4D-re én csak a betöltött 26. hét után megyek, először is úgy voltunk, akkor egy ismerősünk csinálta, ő mondta, hogy ekkor érdemes, addigra szednek magukra annyi husit, hogy igazi baba formájúak, és már könnyen felismerhető, hogy kire hasonlít :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


andzs: Reméljük 10 nap múlva látni fogod a kiscsajszidat végre! :)

zoya: Nektek pedig gratula a kislányhoz! :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Csiripori: köszi a tippeket az Izabella tetszik, az felmerült a nagy lányomnál is. Most ami még tetszik az az Adél, Rita, Réka és a Zenkő. A férjemnek ebből egyik sem :D, de pihentetjük addig, míg megtudjuk, hogy ki lakik a pocakba :P.

Eszti: örülök, hogy minden ok a fiúcskátokkal :), csak így tovább! jah és az az eredmény tuti jó lesz!
A vérnyomásom most nekem is valamiért elég alacsony, pedig a lányommal nagy volt :S. Egyelőre csak fejfájással jár, de nem örülök neki. Vigyázz magadra, legyen a táskádba valami, ami mindig segíthet.

Andzs: megy a drukk a kislányhoz, én is aznap megyek majd dokihoz.

Zoya: gratulálok a kis csajhoz :D

Valakinek nincs kedve egy táblázatot csinálni? Kacsintás

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


kaccso: köszönöm szépen, aranyos  vagy! Nektek is gratula! :) A babával minden rendben lesz, ne aggódj, védve van! Egyébként mit szeretnél inkább? Kisfiút, vagy csajszit? 
A férjeknek meg soha nem tetszik semmi név kb. :) Mi is nagy nehezen találtunk, sokadszori nekifutásra: Máté lesz :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Hát engem havonta visszarendel a védőnő, pedig nincs semmi oka rá.És a vérvételre is mindig éhgyomorra küldenek.Azért vicces, hogy mindenkitől mást kérnek...

Kaccso: milyen táblázatra gondolsz?

Nekem is sokat fáj a fejem sajnos, meg szédülős is vagyok. Egy-egy müzliszelet szokott segíteni, fejfájásra meg kaptam levendulaolajat, ha azt szagolgatom, kicsit segít.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Eszti: nekem teljesen mindegy, hogy mi lesz. Csupán kíváncsiságból érdekel a neme. A férjem elsőre lényt várt, teljesült neki, most fiút vár és majd meglátjuk mi lesz :).

Csiripori: Hát mondjuk név, kor, kiírt dátumok, Születés helye, hányadik gyerek, fiú/lány, neve. Ilyesmi táblázatra gondoltam.

És ha gondoljátok átmehetnénk zárt fórumba is, és azon belül több topikot lehet indítani és akkor képeket is tölthetnénk fel magunkról, gyermekeinkről.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Voltunk 4D-n, továbbra is kisfiú! :)

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok!


Ma voltam terhesgondozóba és megkaptam az AFP eredményét. A korrigált AFP MOM érték, amit nézni kell ugye  1, 22 lett. A doki szerint ez a tökéletes eredmény, mert se nem alacsony, se nem magas. Úgyhogy most nagy a boldogság, mert ettől az elavult vizsgállattól paráztam eléggé.

Várom én is az eredményeteket! Nagyon remélem, hogy mindenkinek jó lesz!

Ti érzitek már a pici mozgását? Nekem ugye első baba, de egyre határozottabb vagyok, hogy most már Őt érzem. 14. héttől olyan fura mozgásokat éreztem néha, mintha remegne belülről a hasam. Ezeket hetente egyszer-kétszer éreztem. Az elmúlt egy hétben viszont minden nap előjött. Tegnap már amikor a kanapén ültem a párommal este és filmeztünk, többször egymás után már viszonylag erős rúgásokat éreztem. Össze is rezzentem és a párom is megkérdezte, hogy mi bajom :)Kicsit csodálkozom, mert mellső fali a lepény és első gyerek és 18. hét, na de nekem az erősen hátrahajló méhem miatt is azt mondták a dokik, hogy iszonyat nehezen fogok teherbe esni. Hál'Istennek, nem lett igazuk.


Szerintetek lehet, hogy kisfiú lesz, ha már ilyen korán, ilyen erősen rúg? Hallottam egy városi legendát, miszerint, ha korán elkezdi érezni a kismama a rúgásokat, akkor kisfiú lesz. Olyan fura, mert mindig úgy gondolok rá, hogy kisfiú és már ki is csúszott a számon az, hogy ő a kisfiam. Néha álmodok róla és akkor is kisfiúként jelenik meg. Kíváncsi leszek, hogy igaza lesz-e anyósomnak, aki szerint éppen ezek miatt lesz kislány :)

maryardenn
 
 


maryardenn, ez tényleg jó AFP eredmény. Én ehhez kapcsolódóan hallottam egy legandát, hogy ha az alsó határhoz közelít az érték, akkor lány, ha a felsőhöz, akkor fiú. Az, hogy mennyire erőseket rúg, szerintem nem függ attól, hogy milyen nemű.

Egy pár napja nekem már kívülről is érezhetőek a nagyobb mozgolódások, pedig nekem is első fali a lepény. Sok függ szerintem attól is, hogy maga a hasfal milyen vastag, illetve, hogy milyen az alkatod.

Szerintem érdemes a megérzésekre hallgatni, a fiamnál nem voltam ilyen biztos, de a gyerekruha osztályon automatikusan a fiú ruhákhoz mentem, akkor mondta a férjem, hogy tutira fiú. Most viszont biztos voltam benne, hogy lány.




 




 




Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok Csajszik! Én szombaton leszek 18. hetes és kb. 1 hete érzek bal oldalt alul rúgit, de csak esténként mikor hátradőlök. Érdekes, hogy mindig ugyanott, pedig elvileg forog, de az én fiam úgy látszik befészkelte magát egy pontba. Amúgy jobb mellsőfali a méhlepényem, az igazi mozgásokat még ezután várom :) Nálam a köldök körül megjelnetek jó pár hete ilyen erősebb pihék, ez a fiúcskától is lehet, mert ugye náluk már megindul a tesztoszteron termelődés, ez nem feltétlen utal erre, de mindkét barátnőmnél így volt, és fiú lett. Szülés után persze ez majd eltűnik.  Nálatok látszik már a Linea Nigra, a köldöktől lefelé futó barna csík? Nálam szépen megjelent épp a napokban fedeztem fel. Eddig még csak 1 kg-ot híztam, de ha eszek, akkor utána nagyon feszül a pocak. Terhestornára se mehetek még addig, amíg van a keményedés. Bár inkább esténként érzem. A laboreredményem jó lett nem vagyok vérszegény, egyelőre vas nem kell, a szűrés eredményt pedig péntekre várom, bízom benne továbbra is, hogy minden okéss!

Csiripori: Grat a tökihez, gondolom most már fiú is marad, most már nálunk is?!

Többiekkel mizu van? Andzs, zsuzska, kaccso, mindenki más....:)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Zoya04: Köszönöm a válaszod. Tök jó, hogy már kívűlről is lehet érezni a babád mozgását! Az én párom már nagyon várja, hogy érezze a picit. Szerintem ez fontos az apukáknak nagyon, mert tulajdonképpen ez az első "érintkezésük" a picivel :) Remélem, hogy jók a megérzéseim és a kis Olivér mozgolódik bennem, de Lucának is ugyanúgy örülnék, csak inkább fiús anyukaként képzelem el magam.

Eszti33:
Én is ott érzem a babát, ahol Te. A köldököm alatt, de inkább bal oldalt. Ma ott fogta be a doki is a baba szívverését, szóval tuti, hogy ott van. :) A köldök körüli pihékről érdekes dolgot írtál. Nekem ugyanis nem csak pihék vannak, hanem hát elég erős sötét szőrszállak is (már bocsánat a gusztustalanságért ). A Linea Nigra nekem is kezd erősödni. Tegnap este meg is mutatta a páromnak, mire Ő is felhúzta a pólóját és azt mondta viccesen, hogy akkor ő is terhes, mert neki is látszik a Linea Nigra. Mondtam neki, hogy pasiknál is van, csak a terhes nőknél sokkal jobban látszódik Azért édes volt :) Én amúgy teli lettem pattanással. Más is küzd velük? A hasamtól kezdve a combomig mindenhol van pattanás. Állítólag ezt is okozhatja a tesztoszteron a fiú babákat váró nőknél, bár ki tudja. :) De jó, hogy csak 1 kg-ot híztál. Én már majdnem hetet Remélem azért nem leszek 100 kg-os, mert az nálam már nagyon sok lenne.


Ezek szerint inkább fiús mamik vannak itt jelenleg. Meglátjuk, én melyik tábort erősítem majd :)


 


 

maryardenn
 
 


Uh, bocsánat, nem akartam kiabálni, már ha másnál is ekkora betűmérettel jelent meg a mondókám Szemüveges vagyok és átállítottam a betűméretemet, mert még a szemüveggel is vaksi vagyok, de nem gondoltam, hogy ilyen orbitális betűkkel fogja posztolni automatikusan
maryardenn
 
 


maryardenn: na jó nekem is inkább szőr, mint pihe, szép sötét, csak nem akartam ezzel dícsekedni :) Párommal csak nevetünk rajta :) Nekem is vannak néha pattik, de elég szépen zabálom a szotyit, mogyorót, ki tudja tehát mitől...:) Mindenesetre drukk a tökinek, ha fütyköst vársz! :)

Volt már itt valaki 4D-zni?  Én tervezem valamikor.....

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


4D: mellső fali lepényeseknek egy jó tanács: 26. hét után nekünk már nem érdemes 4D-re menni.
A 4D Genesist ajánlom amúgy Nektek kuponnal, 7500,- Ft-ért lelet+CD+DVD+1 fotó, 30 perc a vizsgálat.
Mi most voltunk 18 hetesen, és még egyszer szeretnénk menni a 25-26. héten, hogy az arcát meglessük :)

Eszti33: szerintem most már marad a fiú, elég sokszor és elég egyértelműen mutatta magát a 4D-n. Szerintem nem számít, hogy fiút vagy lányt érez az ember, mert én lányt éreztem végig, és kisfiú lett, úgyhogy most kicsit nehéz átállni agyban kisfiúra :D Én kisfiút várok, és nincsenek extra szőrszálak, csak amennyi pihe korábban is volt. 

Mozgás: én eddig 2 rúgást éreztem hétfőn a metrón ülve, jobb oldalt alul, amire biztosan azt tudom mondani, hogy Ő volt, amúgy nem vagyok biztos benne az enyhébb mozgásoknál, hogy a baba, vagy a gyomrom korog :)

AFP eredményem talán hétfőn lesz.
Linea negra: nagyon halványka még.
Hízás: hát én. kb. 4 kg-nál tartok sajna, pedig nem eszem többet, mint korábban. Mondjuk nekem ez nem tűnik soknak, de a védőnő már beszólt miatta...
Pattanások nekem is vannak az arcomon, mellkasomon sajnos.

Engem továbbra is a fejfájás kínoz időnként, meg elég rosszul alszom mostanában, sokszor felébredek (pisilni...), meg rémálmaim vannak :(

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


csiripori: köszi a 4D infot! Pisi nekem is mindig kétszer kell éjjel, és rémálmok folyamat...

Képzeljétek! Tegnap este, megint kezdte a bal olali kis rugikat, még mondtam is, hogy mindig ott, párom rátette a kezét, akkor vagy semmi, vagy ő nem érezte. Aztán egyszer csak!!!!! :) Egy óvatos bal rugi után, egy határozott jobb oldali, épp mellettem ült az apuja, mondtam neki most tegye rá a kezét, és kapott olyan 3 rúgást jobb oldalon, hogy csak na!! Mondanom sem kell, fülig ért a szánk!! :)))

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Sziasztok. Már majdnem ìrtam, h én még nem hìztam semmit, de aztán ráálltam a mérlegre. Pff, nem kellett volna, feljött 2 kg :( na jó,azért nem a világ vége,amúgy sem vagyok hajlamos a hìzásra :)


Viszont most parázok egy kicsit,pár napja nem érzem, h mozogna :( ha ma sem lesz semmi akkor holnap reggel irány a dokim :(  bár azért,ha vmi baj lenne(konkrétan ha nem élne) akkor azért csak én is rosszul lennék. Biztos lenne vmi tünet. De csak nincs semmi. Lepény nekem is elöl tapad, és ha jól bevackolta magát akkor azért nem érzem.nem szeretem az esőt,frontérzékeny vok, a fiúk mind ilyenkor születtek,esőben. Fájt tegnap a derekam is rendesen.


Elkezdödött az ovi,szóval rohanás a napom, este meg bezuhanok az ágyba. Szóval majd jelentkezem!


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuzska88 ne aggódj, biztos minden rendben van. Nekem azt mondta a 4D-n a hölgy, hogy mivel pici még a baba, és elöl van a lepény, ezért még csak az igazán nagy rúgásokat érezhetem, a mocorgásokat nem. Ha baj lenne, akkor szerintem vérezgetnél, görcsölnél. Úgyhogy ne idegeskedj, annál rosszabbat nem is tehetsz. Ha a dokid tud csak megnyugtatni, akkor inkább keresd fel. Az a baj, hogy tele van a net paráztatós történetekkel, pedig azért a terhességek nagy része szép rendben megy...

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Köszi csiripori :) amúgy nem vok egy paramami, mindig ésszerűen gondolkozok, ja és eszembe sem jutott itz sztorikat olvasni :)  csak most vhogy elkezdtem aggódni, pedig átéltem már szörnyűbb dolgokat is. Na addig is pihizek. Pusz

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok Csajok!

Ismét bejelentkezek. :)

Ma nagyon boldog vagyok! Hál Isten, végre megjött a szekvenciális szűrés eredménye és 1:12 000-hez lett a Down, a múltkori 1:420-hoz képest. Nagy kő esett le a sízvünkről! Ráadásul ma már egész nap rúgdos a picúr, amikor leülök, hihetetlen jó érzés!!! :) 2 nap múlva leszek amúgy 18 hetes, még nem számítottam rá, és mellsőfali a lepény, első baba, de nem hogy megmozdult, hanem alig áll le ma! :) Igaz kétszer is azt mondták, hogy korához képest kb. egy jó héttel előrébb van a méretek alapján, ezt a pocakom nagysága is mutatja.

zsuzska: Nyugi van, sugalld, hogy minden rendben van odabenn és ez így is van! Majd nyugtass meg azért minket is :)

Mindenkinek hasonló szépeket kívánok, mint amit én ma megéltem :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Eszti33: jaj de jó, úgy örülök Neked! :)
De szeretném már én is érezni a rugdosásokat, állítólag tisza függője lesz az ember a végére! ;)

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Zsuzska: Gondolkoztál esetleg mondjuk egy Angelsounds magzati szívhangfigyelőn? Mi Brendon-ban vettünk 8000HUF körül a 14. héten. Akkor még nem tudtam megtalálni vele a pici szívhangját, de aztán most a 18. hét elején már sikerült, ráadásul a dokim meg is mutatta, merre kell keresnem. Engem megnyugtat, ha néha aggódok :)Mondjuk sokáig nem engedi a picike, hogy hallgassam a szívverését, mert elmozdul. Nem árt neki, de annyira nem csípi. :) Amúgy teljesen bevizsgált orvosi eszköz, ugyanolyan doppler, mint amit a dokik használnak. Egyébként én sem mindig érzem a mozgását. Ahogy korábban írtam, pár napig majd kiugrott, annyira aktív volt, most meg már két napja semmi. Néha ha egy kicsit megsimogatom, vagy enyhén megrázom a pocim, akkor reagál rá, de nem mindig. :)

maryardenn
 
 


Köszi csajok az aggódást, természetesen minden rendben van. Este is meg éjjel is rugkapált a kispöcsös, szóval megúsztuk a dokit.


Maryardenn aranyos vagy :) de nem hiszem h szükségem van ilyenekre ìgy a 4.gyereknél :) mert ha meg nem találod vele vmiért a szìvhangot, v elromlik v mittudomén, akkor az külön hatalmas stressz. Szóval szerintem szükségtelen.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


zsuzska: én is úgy tudok örülni minden mocorgásnak, és már hiányolom ha nincsen.


Milyen terhesvitamint szedtek és mennyit?

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Elevit és hipp natal előìrás szerint.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok! Ma meg volt a második vizsgálat Debrecenbe, ideges voltam nagyon. A genetikus azt mondta tökéletesek lettek az eredményeim, de a korom miatt döntsek hogy kérjük a magzatvízvételt vagy sem. Bár a uh leletemre ráírták 1: hogy kis echogen fókusz sejthető, megkérdeztem hogy ez mi és baj e de azt mondta semmi baj csak két szívbillentyű között egy kicsi fehér folt látható, és nem is küldött tovább szívultrahangra. 2: A magzatvíz átlagosnál több, mikor ránéztem a uh-osra azt mondta ez nem baj a gyerek el van legalább van helye. A 12 hetes uh eredmény is jó lett ott még átlagos volt a magzatvíz is . Holnap megyek az orvosomhoz eddig ő akárhányszor nézte a a magzatvíz átlagos volt, hát most kiváncsi leszek ő mit mond.  maryardenn Az AFP 0,99 A 21-triszómia számított kockázata 1/4657 Az életkorom alapján :1/132 Csak emiatt javasolták, de a kockázati erdmények a korom kívűl jók lettek így nem kértük a vizsgálatot. Ja és :):):) kislány! És a nagy öröm közepette, remélem jól döntöttünk ebben a nehéz kérdésben. :):) Én idáig 2,5 kilót híztam. Már nem is tudtam követni rendesen idáig hány kislány van és kisfiú?
Ja és lemaradt hogy femibiont szedek, valaki kérdezte. :)

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


És megint lemaradt én pont amikor betöltöttem a 16 hetet akkor éreztem meg először a mozgást,gyengébben érzem mint a kisfiamat ezért nem voltam biztos rögtön benne.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Jajj de jó andzs, gratula a nunisodhoz!!! :))

Én majd csak 1-jén megyek legközelebb a dokihoz, gondolom akkor csinálja a genetikai uh-t, bízom benne, hogy minden okés lesz a kis tökivel!

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Andzs: gratulálok a kislányhoz!! :)
Én Femibiont szedek + néha Magnerotot, D vitamint.
Egy-egy kis rugást már sikerült elcsípni jobb oldalon, egyszer a férjem is érezte! :)

Azt hiszem eddig így állunk, javítsatok ki, ha tévedek:

Zoya04: kislány, 2. baba
Andzs: kislány, 3. baba

Eszti33: kisfiú, 1. baba
Zsuzska88: kisfiú, 4. baba
Judy5: kisfiú, 5. baba
Csiripori: kisfiú, 1. baba

Kaccso: ?, 2. baba
Maryardenn: ?, 1. baba
Aquamarine: ?, 1. baba
Vihar: ?, 3. baba
Cirmex83: ?, 1. baba
Szemana (Anita): ?, 1. baba
Bonca 83: ?, 3. baba


Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Köszönöm eszti és csiripori :):)
 Gyógyszerek még: Magneb6-ot is szedek ,kedden volt nálam a védőnő ő mondta hogy napi kettőt szedjek belőle eddig egyet szedtem a 9. héttől, és akkortól szedem a sorbifer, vas tabletát is. Kértem hogy hozza már a szívhang figyelőt, és így meghallgattam akkor is. :)
eszti Drukkolunk majd akkor is de biztosan jó lesz.
csiripori de jó hogy így leírtad, köszi.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Megjött az AFP eredménye, és tökéletes! (1,49) :)

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Gratulálok csiripori!
Fejfájás: nekem is sokszor fáj a fejem, az egyik várandós könyvben azt olvastam még az előző várandóságnál hogy okozhatja kálcium hiány is így akkor vettem kalcium pezsgő tablettát én azt szoktam inni vagy tűröm.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Köszi a tippet, kipróbálom! :)

Ti választott orvosnál fogtok szülni, vagy ügyeleten?

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Nekem van választott orvosom, már az előző várandósságomnál is ő volt vagy is akkor ismertem meg ajánlották és bejött.
Ma voltam az orvosomnál és szerinte ezt szokták írni mármint az echogen fókuszt, és az nem baj,és a magzatvizem is átlagos ,úgy hogy rendben van minden

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Engem is gyötört fejfájás,  még az első trim.ben. de akkor hetekig. :(


nekem is van dokim, előzőeket is nála szültem, ill.az első babát nem, mert nem ért be :) sőt a 2.at is majdnem lekéste, a 3hoz is a budiról riasztották :) azért nekem egy hatalmas biztonságérzet, h ő ott van. Nagyon bìzom benne, ő meg bennem, szóval jó páros vagyunk :) viszont szülésznőm nincs, eddig ügyeletes volt velem ,de egyik jobb volt mint a másik :) 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Van dokim, de most az a hír járja, hogy februárig van már csak a szülészeten, remélem ez azt jelenti, hogy nálam még lesz. De majd csak 1-jén tudom legközelebb kikérdezni, akkor megyünk.
Ja a fejem nem fáj szerencsére, de állítólag egy Panadolt simán be lehet rá szedni.

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Nem gondoltam volna, hogy egyszer ennyire fogok örülni annak, hogy valaki folyton rugdos! :D <3

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok! 

Egy 5 perces gondolatébresztő kérdőív kitöltésével nagyon sokat segítenétek egy várandóssággal kapcsolatos kutatásban.Az alábbi linken találjátok:


https://docs.google.com/forms/d/1CW9RGBgNKEpbM Z-lQUTQjCqwn9rsz8fQwQaBKeMGt68/viewform



Kérlek töltsétek ki minél többen!Köszönöm! Vigyor
adoula
 
 


Hali mindenkinek!
Jönnék egy kis helyzetjelentéssel.
Megvolt az ultrahang. Ma vagyunk 19+1 hetesek és kisfiút várok :) Elsőnek az ultrahang asszisztens nézett meg, majd jött egy prof és ő is. A prof. az elején azt mondta, nem egyértelmű a neme, de a végén még egyszer megnézte és akkor már Ő is kisfiúra tippelt :) A nehézséget az okozta, hogy a köldökzsinór is a lába között van a gyereknek.  Minden rendben volt amúgy. Plusszban a prof. még a méhszájamat is megnézte és azt mondta, szerinte nem is 2000-es hanem inkább 3000-es, de nem akar vitatkozni a kollégákkal. Kicsit mondjuk erőszakosan vizsgált meg, de az idősebb dokiknál már megszoktam. Szóltam is neki, hogy ez fáj ám picit Külön jó pont volt, hogy a kórház tart 4D-s uh-t is, és amíg a prof. meg nem érkezett, addig az asszisztens ingyen babamozit tartott nekünk. Benn volt a párom és a húgom is, szóval ők is élvezhették.
Ami vicces volt, hogy a pici utálja az uh-t és most is az első dolga az volt, hogy elmeneküljön. Bement a mellső fali lepény mögé :) Ott is persze csak a hátát mutatta meg :) Rá is írták a papíromra, hogy "intenzíven mozgó magzat". Éreztem is utána, hogy nem bír leállni szegényke.
Röviden ennyi most a történet. Remélem ilyen lesz a folytatás is! Szép napot mindenkinek!

maryardenn
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: