Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
maryardenn Gratulálok a kisfiúhoz!

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


sziasztok. Hát ez tényleg egy fiús hónap lesz. A januári topicban meg sok a lány.
Tegnap nálunk is megvolt a 18 hetes uh, igaz már 19 hetes Ádám, nagyon szépen fejlődik,minden a legnagyobb rendben. Én is jól érzem magam, néha gôrcsöl a hasam, de kibirható. Főleg a megerőltetőbb munkák után. Meg aztán cipelni sem kéne már  a 2 évest.


Elnézegettem tegnap a kórházban mìg vártam azt a sok apró babát...annyira cukik, védtelenek és...picik.. Hazajöttem és kérdezem a férjemtől:tudod te milyen egy pici baba? Hát pici....a nagyobbak után megint újra olyan furcsa lesz egy apróság....


Aztán sokszor eszembe jut a szülés...h mekkora idióta vok, h újra kiteszem magam ennek a fájdalomnak.persze ott akkor úgyis mindegy és fantasztikus érzés mikor világra hozol egy babát....na de akkor is fáááj :)


Szóval én lassan átmegyek filozofálásba, mert ugye máshogy nem tudok "készülni",hiszen mindenünk meg van, max egy új hazahozós ruhát és törölközőt veszek neki. Ezért kicsit irigylem az elsőbabásakat :) szóval egészen más többedik babát várni, mint elsőt...nem is vok annyira izgatott, hiszen tudom mi vár rám. Tehát csak annyi dolgom , h növesszem meg Ádit szép nagyra :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!! Gyöngyi vagyok,én az első kisbabámat várom február 18-ra.Tehát kedden leszek 19 hetes terhes:) Remélem,nem baj,hogy csatlakozom Hozzátok...Olvastam,hogy ebben a topicban főleg kisfiúk fognak születni,nekünk kislányunk lesz:) Sajnos úgy alakult,hogy nekem februárig itthon kell feküdnöm,mert a méhlepény eléri a méhszájat,emiatt picit vérezgetek...Valakinek volt vagy van hasonló tapasztalata? Nem túl kellemes folyamatosan feküdni,de kis Gyöngyikéért bármit:) Szép napot Nektek!!!Gyöngyi

Kép
diengyongy
 
 

 
 

Sziasztok!

Igen ez egy fiús hónap,topik, de annyira jó hogy kislányom lesz!!
Nekünk is meg van már mindenünk,zsuzska ,nem rég mondtam a páromnak hogy csak egy hazahozós overál kell meg pár rózsaszín rugi, de már azt is aligvárom hogy megvegyük.
Nekem a nevek miatt van nehézségem ,mert ami nekem tetszik az a páromnak nem, és egyikünk sem akar engedni ,annak ellenére hogy a kisfiúnknál csak az a név lehetett amit ő akart ,ezért mondtam neki hogy akkor a másodiknak én adok ,erre most mégsem engedi azt ami nekem tetszik,mert én nem megszokott nevet szeretnék,nem is giccseset de ritkát.

Én egy felől kiszeretném még élvezni a várandósságot, de várom már azt amikor megszületik az és az utána következő napok annyira szépek ,és örök élmény.

A szülés és a fájdalom hát igen én attól félek mert már tudom milyen, de az utána következő pillanatok apával az a csodás,de igen fáj,nem szeretm mikor valaki azt mondja hogy neki nem fájt mert azt én nem hiszem.
Szóval (minden hízelgés nélkül,mi előtt ezt lehetne érteni) jó témát vetettél fel.

Üdv. itt Gyöngyi, a menszezs alpján nekem is a dátumom február 18, de az ultrahang alapján február 15:)
és nekem is kislányom lesz!!!!!:):)
Ebben a témában nem tudok segíteni ,mert nekem ilyen még nem volt a 3 várandósság alatt.
nekem a második fiam 36 hétre született, amit most szeretnék elkerülni.
Kitartást a fekvésben!

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


szia Gyöngyi, üdv itt nálunk :)  én csak annyit tudok hozzászólni, h én a 3.fiammal voltam ìgy,h nagyon a méhszájnál tapadt a lepény, nekem is mondta a doki, h pihenjek sokat, de hát lehetetlen volt. Mondjuk nálam vérzés nem volt. Viszont ahogy halad az idő, úgy egyre feljebb lesz aa méhed, és ez javìthat a helyzeten. De úgyis mondja majd a dokid


andzs nekem is Andris 36 hétre született, jó lenne ha most sikerülne végig bent tartani.bár akkoriban sok stressz ért, nem is nőtt már egy ideje, pedig fizukailag minden rendben volt.



 


A szülés utáni állapotot én is imádom :D lehet ezért is vágok bele újra :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Maryardenn, gratulálok a kisfiúhoz! :)
Szia Gyöngyi, sok kitartást kívánok Neked a fekvéshez. Te legalább biztos nem hajtod túl magad annyira, mint én, nekem valahogy nem sikerül lassítani...

Hát én annyira a terhesség részét nem élvezem (pedig vágytam rá nagyon). Annak ellenére, hogy nem voltam rosszul az első 3 hónapban. De én lelkileg és fizikailag is elég rosszul élem meg már most, hogy nő a hasam és minden átalakul belül... Első baba, és nekem olyan fura ez az egész... Már előre félek, mi lesz, ha tényleg nekiindul a hasam. Már most folyamatosan pisilni járok, és borzasztó fáradt, szédülékeny meg nyugtalan vagyok, nem tudom, mit vegyek fel, ugyanúgy dolgozni kell járni + házimunka, és megvisel, hogy nincs annyi energiám, ami kéne mindehhez :-\

Azok a szerencsések, akiknek nem kell már semmit beszerezni, segíthetnének nekem egy kb. darabszámmal, hogy melyik méretből és ruhatípusból hány darabot érdemes beszerezni első körben egy februári kisfiúnak, mert minden kelengye-lista mást mond, én meg olyan tanácstalan vagyok! :) Nagyon hálás lennék! :) Sőt, olyan tanácsok is jöhetnek, hogy mi vált be nagyon (pl. valakinek a pihenőszék), és mi az, ami tök fölösleges volt (pl. valakinek a biztonsági körömvágó olló).

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Csiripori, bocs első körben csak mosolygok egyet :)  de vhogy megpróbálok visszaemlékezni, milyen volt első babát várni, de kérlek hidd el, ìrtó nehéz :)  szóval a terhességet mindenki máskepp éli meg, van akinek könnyebb,nehezebb, semmi nem jó, minden oké. Sajnos azt muszáj lesz elfogadnod, h nő a pocakod, ez egy nehezìtő körülmény. Van akinek meg a sex sem megy a pocaktól. Söt van ahol az apuka fél,h baja lesz a babának,pedig nem. Nálunk most pl az van, h nem olyan helyen van a méhem,mint eddig, és ez tök fura. Olyan mintha új lenne a berendezés :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Csiripori, bocs első körben csak mosolygok egyet :)  de vhogy megpróbálok visszaemlékezni, milyen volt első babát várni, de kérlek hidd el, ìrtó nehéz :)  szóval a terhességet mindenki máskepp éli meg, van akinek könnyebb,nehezebb, semmi nem jó, minden oké. Sajnos azt muszáj lesz elfogadnod, h nő a pocakod, ez egy nehezìtő körülmény. Van akinek meg a sex sem megy a pocaktól. Söt van ahol az apuka fél,h baja lesz a babának,pedig nem. Nálunk most pl az van, h nem olyan helyen van a méhem,mint eddig, és ez tök fura. Olyan mintha új lenne a berendezés :) Szóval neked most még új minden, de nézd a dolgok jó oldalát :) én pl imádom ezt az időszakot, most minden jó, nem vagyok rosszul, leszámítva, h éjjel görcsöl a méhem, lehet, h több magneb6-ot fogok szedni :( már nagyon szép a pocakom, és engem most még nem is akadályoz semmiben sem. Ma pl nagytakarítást csináltam, ill. az első felét, mert szerdán jönnek az oviból családlátogatásra, és hát na...
tehát élvezd ki ezt az állapotot, és ne akarj mindent megcsinálni...a háztartásban pedig segítsen a párod!!! igenis,segítsen, te is dolgozol, vegye ki ő is a részét a babavárásból. Én pl mikor Mátét vártam, reggel 8ra mentem dolgozni, 5ig, hazaértem fél 6ra, lefeküdtem aludni, felkeltem 7-8kor vacsi fürdés, és aludtam tovább reggel 7ig :) nagyon sokat segített a párom. Sőt segít a mai napig is, akár meg is főz, takarít, fiúkkal van, fürdet, etet, szóval bármit. Nem mondom, néha noszogatni kell, hogy segítsen, de van, hogy ha látja, mennyire fáradt vagyok, akkor szó nélkül csinál mindent. Pedig ugye dolgozik ő is. Én egyáltalán nem akarok szuperanyu lenni, főleg mert ennyi gyerek van, és ők a legfontosabbak. Már nem esek kétségbe, ha nincs felmosva, nem ragyog a fürdő és így tovább...egyedül a főzésből nem engedek, de hát azt nem tehetem meg :)4 férfinak enni kell :)

És akkor hogy mi kell a kelengyelistába: pár gondolat előre. Teljesen mindegy, ki mit mond, mert van ami szerinted nagyon fontos, anélkül lehet, h én tök jól meg vagyok. SŐt olyan is lesz, h vmihez nagyon ragaszkodsz, aztán mikor már benne vagy a babázásban, rájössz, h írtó felesleges dolog :)
de azért az alap cuccok:
ruhák: bodyk, rugdalózók, esetleg kisnadrág, kispulcsi. (én csak rugi-body az amit rájuk adtam kicsinek). Ez tökéletesen elég a lakásban. Illetve attól függően, h milyen az idő, esetleg kisebb súllyal születik a baba, ezért nem jó még a hőháztartása, kellhet még vékony sapi a lakásban is, kardigán, ill. harisnya a rugi/kisnadrág alál (mivel a babának a   feje a legnagyobb, ott távozik a legtöbb hő, ezért kell befedni )
aztán ugye nem árt egy meleg sapka (vagy egy vékonyabb egy vastagabb egyszerre) ami egyaránt takarja a homlokát és a fülét is.
Aztán az overál, amiből jó ha olyan 62-es méretet veszel, hogy alá tudd öltöztetni. Mert ha pont 56-ost veszel, abba épp belefér a baba...
Lehet, hogy valakinek kevés ez a ruha, de tapasztalatom szerint tökéletesen elegendő, nem kell túlzásba vinni a ruhák vásárlását, főleg mert hamar kinövi. De kb 5-10 db rugi/body az ami kell, és így is moshatod 2 naponta kb.

Textilpelus: na ebből nyugodtan vehetsz 10-15 db-ot, ez fogyóeszköz :) majd rájössz erre :)

Kiscipő szerintem nem kell, bőven elég az overál "cipőcskéje" amibe beledugod a lábát

Takaró: ebből jöhet vékonyabb vastagabb is. szerintem 1-2 db elég.

Hirtelen több ruházati dolog nem jut eszembe, ha mégis, akkor majd pótolom.

Aztán a többi:babakocsi, hordozó/autósülés, kiságy, kiskád, ez ugye alap. Ágyba rácsvédő/fejvédő takaró, esetleg egy körforgó, de ennek úgyis később lesz jelentősége majd.
Szerintem nagyon nagyon HASZNOS: légzésfigyelő. nyugodtabb vagy te is, ha biztonságban tudod a babád. Sokak szerint hülyeség, de persze ez csak akkor derül ki, ha már megtörtént a baj. Na meg, ha nagyobb a lakás, akkor hallod máshol is a kicsit, a bébiőrön át.Ebből megéri jó minőségűt venni, nevezetesen az Angelcaret. Piszok drága, de ....
Aztán babamérleg: végülis elhanyagolható, én azért szeretem lemérni a babát, NÉHA, hogy mennyit evett egyszerre,  no meg én nem járok a védőbe sem, ezért legalább így tudom, mennyit hízott.
Mellszívó: nekem elengedhetetlenül fontos, mivel tejadó vagyok :) ez azért nem árt ha van otthon, nagyon hasznos dolog. Ehhez tartoznak a poharak is, amiben fagyasztom az anyatejet. Ezekből AVENT. nem vagyok egy márkabuzi, de ami jó az jó....

Aztán az apróságok: lázmérő, (nem kell ilyen-olyan fülhőmérő, meg anyámkinnya, tök jó a sima digitális ), olló, nekem ebből sem volt az a biztonsági babaolló,  nem láttam értelmét, és ha sikerül vmi gagyit venned (mások elmondása alapján) akkor az még csak nem is vág...majd belejössz, és nem fog gondot okozni a körömvágás sima ollóval sem. Én annyit csináltam, h alkohollal lefertőtlenítettem használat előtt.
Cumisüveg:ez a te döntésed, nekem pl nincs cümisüvegem, illetve a mellszívóhoz van, de sosem használtam. 6 hónapig szoptatás kizárólag, (nincs szüksége a babának az anyatejen kívül sem vízre, sem teára, semmire. Persze jól szopó,/gyarapodó babáról beszélünk) . Aztán meg mikor elkezdtem őket etetni, simán kispohárból itattam....
Kell majd még fültisztító a köldökéhez, sampon, fürdető (én nem szeretem a patikait)
Pelenka, törlőkendő. Én pl azt csinálom, h 7.hónaptól minden hónapban veszek egy csomag pelust, így nem egyszerre kell majd megvenni.

NA jó , több minden nem jut eszembe, illetve még egy dolog : Hordozókendő. Én imádom, roppant praktikus, főleg hasfájós babának. Meg csak úgy is ....

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


ÉS egy pocakfotó nektek :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


maryardenn: grat a kisfiúhoz! :)

gyöngyi: üdv, és grat a kislányhoz, eddig én is febr. 18-ra vagyok kiírva. Kitartást a fekvéshez!

zsuzska: jó, hogy írtál ilyen kelengyés infokat. Nálunk nem lesz légzésfigyelő, nővérem lebeszélt róla, hogy felesleges aggodalom, reméljük igaza van, neki sem volt egyik babánál sem.  A mellszívóról is lebeszélt, egyelőre azt is hagyom, nem akarok feleslegesen pénz kiadni, majd ha mégis kell beszerzem. :) NAgyon nagy pocid van már, és szép formás!!! :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Sziasztok!
 Én az előző várandóságomnál dolgoztam ,majdnem 6hónaposig,és sokszor voltam én is fáradt mikor mentem haza a munkából már menni is aligbírtam fájt a hasam,elfáradtam,most ugye itthon vagyok gyeden és így nem megerőltető viszont unalmas.
Amikor dolgoztam aligvártam hogy otthon legyek várandósan nyugalomban ,egyhónapig nagyon jó volt utána már nem,én azon gondolkodom most,hogy menni kellene valami suliba hogy elfoglaljam magam, de lehet már csak majd szülés után pár hónappal.
Én szeretem a várandósságot mert a második babámmal jó volt és megtapasztalatam milyen igazán várandósnak lenni,mert az első gyermekemmel ,nem volt jó mert nem jó párt választottam,(szóval megtapasztalatam a rosszat is a névleges apukát ahogy én nevezem) is és most és a második gyereknél éltem át hogy milyen jó. Pesze nekem is a vége felé már fájt a lábam éjszaka és nem kaptam levegőt rendesen bedugult a fülem,de a párom miatt is annyira jó volt minden, ahogy foglalkozott velem ahogy rám nézett és várta a babát velem, és amikor ezeket megtapasztalatam a párommal, ezért akartam még egy babát ő szertette meg velem, sokszor nem volt időm enni az elején ,amikor szoptattam a párom engem etetett közben,nekem is szokott főzni,múlt hétvégén kínait csinált amit nagyon szeretek:) és még sorolhatnám, szóval én ezért szeretem a várandósságot is,és a gyerek nevelés is vele könnyebb.

A bab ruhákat már leírta zsuzska. Nekem bevált a biztonsági olló ,nekem András mostanában nem akarja engedni így azzal biztonságosabbnak érzem,viszont a lábán a köröm nem tudom hogy írjam rásimul a bőrére és a biztonsági ollóval nehéz hozzá férni, ott ezért a mi ollónkat használom, de azt még kb 1 éveskorától.
Szoptatós szék vagy fotel ,a Brendonban láttam és beleültem az tetszene :), de nekem sima ilyen irodai szék vagy fotel van amit a számítógéphez használnak  ez is jó .
A kádba valaki vesz csúszásgátlót azt hiszem így hívják amibe bele lehet fektetni a babát na én azt is akartam de a párom úgy gondolta nem kell mi első fürdetéstől kezdve együtt fürdetjük ,nekünk végül ez vált be .
Légzés figyelőt mi is vettünk először nem volt de párnap után fura hangokat adott ki a gyerek és azt hittük nem kap rendesen levegőt az orvos azt mondta hogy az anyatej valószínű bejut az orrába mert mohón szopizik, valami ilyesmi,és akkor vettünk angelcare-t és utána már nyugodtak voltunk, mert előtte volt hogy azt néztük éjszaka hogy lélegzik e még ,úgy hogy szerintem is ez jó ha van.

Babamérleget mi nem vettünk ha nem bérelni lehet a védőnőktől, nekünk ez megfelelt.
nekem van mellszívó de vagy kétszer használtam,ezért is igaz mindenkinek mi válik be vagy mi nem.
Hordozó nekünk cybex van ez is bevált mi szeretjük .
Nálunk úgy van hogy amikor megszültem felhívtam a védőnőt és ő elhozta a rcepteket amikor haza jöttünk: fürdető ,popsikrém,szesz a köldökhöz bár nem emlékszem hogy az is receptre van vagy csak venni kell ,hintőpor cebion ,vigantol,gézlap az is a köldökhöz, szóval ami kell először a győgyszertárból.

Igen egyetértek azzal hogy ha mondjuk fej az ember vagy netán kell tápszer mert nem elég az anya tej akkor szerintem ,hogy ne szokjon rá a cumisüvegre,ezáltal leszokik a ciciről,pohárból jó itatni,én játszócumit sem adtam neki. Mondjuk nekem nem sikerült sokáig szoptatni sajnos pedig szerettem volna.

Jó nagy a pocakod zsuzska.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Hú köszi, nagyon hasznos, amiket írtatok!!!!! :)
Szép pocak, nekem kb. mostanában kezd még csak látszódni! Ma kérdezett rá először olyan, aki nem tudta! :)

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Nekem még az lemaradt hogy az ismerőseim közül többen mondták hogy nem is használták a pelenkázót,mert nem álltak fel ott pelenkázni,nekem viszont bevált én azon szeretek pelenkázni ,még éjszaka is felálltam mikor kicsi volt ,bármikor történhet pisi kaki baleset,és könnyebb csak azt tisztán tartani mint hogy, az ágy matraca is olyan legyen.
Nekem is nagy már a pocakom ,de hát már többedszer szülök:)

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok!! Hú,mennyi mindent be kell még szereznünk:) Igazából még csak pár cuccom van,amit Nővéremtől kaptam(babamérleg,színes forgó a kiságyra fölé stb.) mondjuk itthonról,fekve elég nehéz babaholmikat venni,de majd a férjem segít ebben:) Eddig még csak a babakocsit néztük ki,azt is majd februárban vesszük meg. A pihenést egyelőre meg tudom oldani,de ha lenne itt mellettem egy virgonc kisgyerek,akkor biztosan kivitelezhetetlen lenne:) Egy olyan kérdésem lenne,hogy Ti mennyi MagneB6-ot szoktatok bevenni?Nekem tegnap este görcsölt picit a hasam,de gyorsan elmúlt...Vettem be rá magnéziumot,remélem,nem jön elő újra...Nektek szokott görcsölni? Nekem sokkal kisebb a pocakom,mint Zsuzska88-nak,de már régóta észrevehető,mert elég vékony vagyok... Szép napot Nektek!! Gyöngyi

Kép
diengyongy
 
 


Sziasztok!
Gyöngyi nekem is szokott fájni ,görcsölni ,meg a derekam is vagy a hátam,főleg ha főzök sokáig ,vagy ha járkálok sokat.
Én napi két magneb6-ot szedek de ha fáj a hasam akkor beveszek mégegyet.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Nemsokára jön a cukorterheléses vizsgálat... Nektek kellett diétázni a korábbi terhességeteknél?

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok!

Én is írni akartam már hogy hol vagytok? senkivel nem történt semmi?
Nekem szerencsére nem kellett ,rendben volt.
A védőnő előtte mondta hogy ne egyek előtte kétnappal sem csokit sem sütit és gyümölcsöt sem hogy ne hogy rossz legyen az eredmény, most sem fogok csak rossz mert ezeket folyton eszem.
Én mostanában vagy egy hete rossz alvó vagyok ,éjszaka arra ébredek hogy fáj a lábam és alig tudok vissza aludni. Úgy fáj mint amikor azt monták hogy az előző babám valószínű elnyomja az eremet és azért fájt a lábam és a tarkóm is egy ideig ,gondolom mivel ilyenkor több vért pumpál a szív az erekbe .
Ilyenkor fel kell magasra tenni a lábam .
És mostanában megint szédülök is.
Neketek tünetek?

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok!
Kedves andzs! Én is hasonló gondokkal küzdök. A hasamon már nem tudok aludi, de ha bármelyik oldalamra fekszek, tuti arra ébredek fél óra múlva, hogy a forgómba éles fájdalom van. Mintha kést szúrkálnának bele, ráadásul mindenem zsibbad is. Ma reggel arra ébredtem, hogy a térdembe állt be valamiféle zsibbadás és szó szerint 10 percig nem tudtam megmozdítani a lábam A szoptatós párnát használom és az nagyon jó is, addig amíg álmomban ki nem rúgom magam alól


Szintén sokat szédülök én is, pedig ilyet csak 6-7 hetesen éreztem, meg néha olyan, mintha kalimpálna a szívem. A pulzusom is mindig magas, 100 körül van. A terhesgondozóba azt mondták, hogy ez normális terhesség alatt, de azért ne ugráljak

Kedves csiripori! Nekem ugye ez az első terhességem, de mivel nagyon sok kg felszaladt, ezért fogyózni kellene, de nagyon nehéz nem enni pl. csokit meg édességet, mert iszonyat kívánom. A terhelésestől cseppet félek, mert már mértük egyszer egy kakaóscsiga után és sajnos 6 felett lett. Bár úgy gondoltam, az nem annyira gázos még

Amúgy nagyon sokat rúgdal a kisfiam. Szerintem lassan kezd kialakulni a napi ritmusa. Általában reggel 9 körül kezd mozogni aktívan. Majd délben, három óra körül, és hat óra tájékán. Aztán éjszaka egyszer szoktam érezni és ez a ritmus már pár napja ismétlődik Tapasztaltatok hasonlót?

maryardenn
 
 


Sziasztok. Engem most utálni fogtok, de én jól vagyok, szuperül :) oké, a bicajozás napi 2x az oviba már nehezebb, de hát na...


Amúgy az jutott eszembe, hogy lehet h nekem sokadik gyerekem lesz, viszont lemerem fogadni, h én vagyok a legfiatalabb :) vagy majdnem. Szóval lányok, elő a korokkal :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Hahó  Csajok!

Hát a korom a nevemben van, nem titok. :)

A Picúrkám már nekem is sokat rugizik:) Nekem mondjuk összevissza, de nem baj. Van hogy alig hagy aludni, és reggel már ébreszt, de én úgy imádom!! Gondolom Ti is élvezitek a ficergést!
Összességében véve sokkal jobban vagyok, mint az első trimeszterben, tök sok energiám van. Még az sem zavar, hogy néha fáj a hátam, vagy a cicim, vagy hogy esténként megfeszül a pocak. Ezek sztem mind a terhességgel járó dolgok.

Egyik nap a torkom eléggé elkezdett fájni , ettől kicsit megijedtem, elkezdtem teázni, mézezni, Homeogene 9 stb., hát alig-alig használt. Aztán kipróbáltam valamit, amir már régóta ajánlgattak, de nem hangzott túl jól. Kipréseltem fokhagymanyomón 2 gerezd fokhagymát, beletettem egy evőkanálba, teleraktam még mézzel és gyorsan egyben lenyeltem. Egész tűrhető volt, sokkal rosszabra számítottam. Kicsit szkeptikusan vártam a hatást, gondoltam ártani nem fog, aztán majd kiderül. Másnap alig akartam elhinni, mintha elvágták volna semmi bajom nem volt és azóta se. :) Utánaolvastam, hogy a bacik, gombák nem bírják elviselni a hagymát és kipusztulnak. Hát bejött, úgyhogy csak ajánlani tudom!!!!

Kedden megyek végre dokihoz 1 hónap után, most lesz a gentikai Uh, már várom, hogy újra lássam  Picúrt!!! Utána majd jelentkezek friss infokkal! :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


26 éves vagyok.
Én is szoptatós párnával alszom, nekem segít! :) Mondjuk nincs is nagy hasam.
Én akkor vagyok rosszul, ha túlhajtom magam, pl. munka, házimunka...

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Hát mi mocorgás terén elég gyérül állunk :( általában csak akkor érzem, mikor lepihenek. Vagy neha mikor leülök, akkor is. Kicsit rossz, mert a többiekkel ilyenkor már javában tudtam kommunikálni, meg sokkal többet és jobban éreztem őket :( na nem baj, most már csak növöget, majd lesz még mikor lerúgja a vesém :)


Nagyon sokszor álmodom vele, annyira szép arcocskája van :) és még szopizott is álmomban :) én úgy imádok szoptatni :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!

Nekem is sokat mozog a baba van hogy reggel hatkor már érzem aztán napközben is és esete is ,észre is vettem hogy a kisfiam már alszik a kislányom a pocakban meg még fent van és rugdos:), és álltalában minden evés után is érzem, vagy még akkor észlelem ha hátamra fekszem.

Zsuzska az nagyon jó neked hogy nem vagy rosszul ,én már ma reggel is és 10-kor is szédültem.
És bírsz bicajozni? ez szép teljesítmény, én hamar elfáradok ha sétálok akkor is, mondjuk a korom lehet számít 37 éves vagyok, 38 leszek decembereben,ha jól számolom te 24 vagy.

Igen Eszti én is imádom mikor mozog jó élmény, főleg akkor amikor a kisfiamnak sikerült kicsit fejjel a hasamba jönnie akkor megijedtem és gyorsan ettem hogy érezzem mozog e de rendben volt.
A fokhagymát már én is hallottam hogy jó a megfázásra, többen mondták már ,szerencsére még nem voltam beteg a várandósság alatt, de szoktam enni fokhagymás vajas pirítóst, még Andriska is eszi.

Sajnos nekem már most érzékeny a mellbimbóm, már akkor is fáj ha a törölköző hozzá ér ,kiváncsi leszek a szoptatásra pedig szeretnék sokáig.

És rakok fel én is pocak fotót:)

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


19 hét  4 nap

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Kicsit elbénáztam.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


zsuzska88: Ha 1988-ban születtél, akkor egyidősek vagyunk :) Én '88 nyarán születtem, szóval 25 éves vagyok.
maryardenn
 
 


maryardenn ,igen,márciusi vagyok :)


Szóval andzs nem 24hanem 25 :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma dokinál, ma volt a genetikai Uh és hál Isten minden a legnagyobb rendben van. Az eredmények teljesen jók. Na és most már tutira kisfiam lesz, minden alkalommal láttuk a fütyit :) Azt mondta a dokim, hogy ha ezek után lány lesz, akkor ő fizeti a kék színű babakocsit :)))
Amúgy a dokim már csak február végig vállal szülést, de megerősítette, hogy mi még együtt szülünk, úgyhogy most megnyugodtam.
Legközelebb 4 hét múlva megyek, akkor egyből kapom a beutalót a cukorterhelésre, de legalább túlleszek rajta.
Tök jó volt látni a Picúrkám, már nem fér rá egyben a monitorra, mint eddig. :)

andzs: tök jó kis pocid van már, elég nagy is!

Hogy ne maradjak le én is teszek fel egy pocakfotót, ez múlt pénteki pocakállás. :) Pusz mindenkinek!


Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Sziasztok!

Eszti akkor jó híreket kaptál ez jó.

Szerintem neked sem kicsi a hasad.
Olyan szépek ilyenkor a pocakok:)
Már én is írni akartam hogy tegyetek fel pocak fotót,mindenki:)

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


hello lányok! Alakulnak már a pocakok :) kiváncsi vok a végére kinek mekkora lesz :) na meg arra is, hogy ki lesz , ha lesz, aki átcsúszik vmelyik hónapba. Szóval kinek lesz tényleg februári babája. Sajnos nekem is áll a zászló, de most érzem , h ne fog előbb születni! Andrissal még ctg-n sem voltam :(


Én 10én megyek a dokimhoz, akkor kapok beutalót cukorterhelésre, de amúgy elég eseménytelen lesz az elkövetkező jó néhány hét.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok! Azt hittem, csak nekem fáj a lábam a folyamatos fekvés miatt, de ezek szerint nem vagyok egyedül... Mondjuk a doki mondta,hogy azért sétáljak néha, nehogy baj legyen... Szerintetek kb.3 kg hízás nem kevés a 21.héten? Olvasgattam több helyen, és mindenki többet hízott,mint én... Pedig eszem sokat,mondjuk cukrosat nem nagyon,mert kicsit félek a vércukorszintemtől... Hamarosan kiderül, hogy mennyi. De eszem mindenfélét,husit,tésztát,zöldséget,gyümölcsöt,mégsem híztam túl sokat...Nekem keményedni szokott még a pocakom,furcsa módon estére,pedig én napközben sem erőltetem meg magam... Szedem rá a sok MagneB6-ot,iszom a rengeteg vizet, hátha segít. Ez a keményedés normális? Nem sok, nem is fáj, de néha előfordul. Hétfőn megyek a d

Kép
diengyongy
 
 


Sziasztok! Azt hittem, csak nekem fáj a lábam a folyamatos fekvés miatt, de ezek szerint nem vagyok egyedül... Mondjuk a doki mondta,hogy azért sétáljak néha, nehogy baj legyen... Szerintetek kb.3 kg hízás nem kevés a 21.héten? Olvasgattam több helyen, és mindenki többet hízott,mint én... Pedig eszem sokat,mondjuk cukrosat nem nagyon,mert kicsit félek a vércukorszintemtől... Hamarosan kiderül, hogy mennyi. De eszem mindenfélét,husit,tésztát,zöldséget,gyümölcsöt,mégsem híztam túl sokat...Nekem keményedni szokott még a pocakom,furcsa módon estére,pedig én napközben sem erőltetem meg magam... Szedem rá a sok MagneB6-ot,iszom a rengeteg vizet, hátha segít. Ez a keményedés normális? Nem sok, nem is fáj, de néha előfordul. Hétfőn megyek a doki hoz és ultrahangra,majd megkérdezem.Hétfőn nézik a méhlepényt,drukkoljatok,hogy már ne lógjon be annyira!!! Szép hétvégét!!:)

Kép
diengyongy
 
 


Diengyongy: Én is 3 kilót híztam eddig, nekem azt mondta a doki, hogy nem baj egyáltalán sőt! Mondjuk alapból nem vagyok hízékony szerencsére, valószínű ezért, úgyhogy mondta is hogy összeségében, nekem 8 max. 12 kiló össz hízás az ideális. A baba magáért beszél, nagyobb is a koránál a méretek alapján, ez a lényeg. Most kb. 450 grammos.
Ja és ugyanúgy estére keményedik a pocakom, ez is normális egyelőre, addigra elfárad a pocak :)
Nekem úgy van írva a méhlepény, hogy fundusi mellsőfali, nem mondta a doki, hogy ez rossz lenne, szóval gondolom jó.
Drukk neked hétfőre! :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Bár ez lenne a problémám, hogy csak 3 kg-t híztam!! :) Én kb. 6-ot, ami állítólag teljesen normális, de én tök ideges vagyok miatta, mert a nagy hízás még csak a 3. trimeszterben jön, hiszen a baba most még tök soványka! :DDD

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Én is 3 kilót híztam idáig ,de nekem jöhetnek a kilók .

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok!

Mostanában nem vagyunk aktívak , mi van veletek?
Nektek mikor lesz a terheléses vérvétel? nekem a betöltött 26. héten kell mennem azt mondta a védőnő ,mástol meg azt hallottam hogy 24.hét vagy 24 és 28 hét között mondták neki,azt hittem ez mindenkinek egyforma.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Szióka!

Ja nagy a kuss, mindenki elvan, mint a befőtt :) Én 29-én megyek legközelebb dokihoz, akkor 24 és fél hetes leszek, és azt mondta, hogy adja is majd a beutalót, de mivel utána elutazunk, majd az azutáni héten megyek 25 hetesen.

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Én jövő héten megyek dokihoz 23 hetesen, és akkor kapom a beutalót.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok


Bizony elvagyunk mint a befőtt :) én is most voltam dokimnál, minden rendben, egy picit nagyobb lesz  baba, mint a többiek, lehet őt mégis a postás csinálta ;-) nekem is azt mondta, hogy a 24.héten menjek, pedig tutira emlékszem, h a többiekkel 24-26 közt kellett menni. Mindegy, valószinű csak a 25en megyek, akkor tud itthon maradni a férjem, nincs kedvem vinni a kicsiket,főleg a 2 óra várakozás miatt! Csajok, citromlevet vigyetek!


Ádi most már iszonyú aktìv, reggel akkor kel mikor én, na meg este is akkor van fent mikor én aludnék. Ebből lesz majd vele némi balhém,ha kibújik :) napközben is fent van többször, de nagyjából olyan ritmusban van, mint mi.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Voltam tegnap dokinál, nem volt semmi extra, csak beutalót adott a cukorterhelésre. Pénteken megyek a vérvételre :-\

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok Kismamák! 
Én is szeretnék csatlakozni a csoporthoz. Első babánkkal február 8-ra vagyunk kiírva, 24+1 hetes a kicsi lány. Bizony, a lányos oldalt erősítenénk... 
Visszaolvasva az egész topicot megpróbálom leírni a mi babavárásunkról azokat, amik előzőleg itt felmerültek. 
Az első időszak nem volt a legjobb a folyamatos émelygés és rendkívüli fáradtság miatt, de most szerencsére már minden a legnagyobb rendben. 
Elevitet és vasat (Maltofer Fol) szedek. A vas azért kellett, mert 82 g/l-re lement a hemoglobinom. Azóta szerencsére sokkal jobb!  
Október 31-én megyünk legközelebb uh-ra, és akkor kapok majd beutalót vérvételre. Mivel az előző, 12 hetes vérvételemen a glükóz nagyon jó lett (4,4 mmol/l), ezért azt mondta a nőgyógyász, hogy lehet, hogy éhgyomori vércukor mérést nem is fog kérni, csak egy zsömle és egy pohár tej után 1 órával kell levetetnem a vért... Hát, majd meglátjuk, hogy tényleg így lesz-e... Én reménykedek!  
Én is elég vékonyan kezdtem, eddig kb. 4 kilót híztam, de azt is tulajdonképpen csak hasra (na jó, picit popsira is).  
Már egyértelműen nagy a pocakom, és kismama kabátot is kellett már vennem, mert a régi kabátomat vastag pulcsival már alig tudtam összehúzni...  
Mocorgást először a 15. héten éreztem, de a 16. héttől voltam biztos benne. Akkor már apuka is érezte (valószínűleg, mert vékony vagyok, plusz nekem hátul van a méhlepény).
Mostanában már folyamatos bentről a rugdosás, ami tényleg szuper érzés, kivéve, amikor lefelé rúg, a hólyagomra... Hát, az azért nem mindig esik jól...  
Hirtelen ennyi, bocs a regényért...  

Csiripori: majd írd meg, hogy hogyan bírtad a vérvételt? Cukros löttyöt kellett innod, vagy elég volt a zsömle+tej megoldás? 


Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


Üdv a csoportban kristályvíz :) Gratula a kislányhoz! Hány éves vagy és melyik megyében laksz?

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Szia kristalyviz! :) A rossz hír az, hogy állítólag október 1-től kötelező a cukros lötyi, nincs több zsömi+tej, mert annak nem olyan biztos az eredménye.

Hú elég vacak volt, 7-re mentem, vettek egy kémcső vért éhgyomorra, utána kikeverték a 75 g cukromat (receptre vettem gyógyszertárban) kb. 4 dl vízzel, kis citromot tehettem bele, és le kellett húzni egyben. Utána 2 óra ücsörgés, nem lehetett mozogni-enni, és újabb egy kémcső vérvétel. Az első egy óra olyan mindjárt elájulok-hányok érzés volt, a második órában baromi szomjas voltam. Most tiszta kóma vagyok a cukortól :-\

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


szia kristályvìz :)


Én még nem vagyok túl a cukorterhelésen, de megyek nemsokára.


Olyan iszonyúan fájnak a melleim. Másnak is? Nekem még ilyen nem volt :/ éjjel alig bìrtam aludni.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok! 

27 éves vagyok, és Budapestről írok. 
Ez a cukros dolog elég rémisztően hangzik...  
A melleim nem fájnak, bár megint ki kellett vonni a forgalomból egy melltartót, mert már túl kicsi volt a kosara... Nekem most megint a gyomorsavam kezd jönni (az elején is volt ilyen, de az elmúlt két hónapban szerencsére nem)...  

Amúgy: ha megkérdezi Tőletek valaki, hogy hogy vagytok, mit szoktatok rá válaszolni? 
Tőlem folyton kérdezik mostanában, hogy hogy vagyok. Ha azt mondom, hogy 1) jól, akkor elégedetlenül megjegyzik, hogy többet kellene pihennem (mintha a jól azt jelentené, hogy jól vagyok, tehát hülyére hajtom magam). 2) kicsit fáradt vagyok, akkor szintén pihennem kellene, plusz xy ételeket ennem/kerülnöm, mert ilyen meg olyan vitaminok/ásványi anyagok/rostok... vannak bennük. 3) kicsit fáj estére a pocakom (bár ezt inkább nem is merem mondani ), akkor megint jön a kioktatós pihenős, evős/ivós sztory. Tehát valahogy nincs olyan válasz, amire ne azt kapnám, hogy nem tudom felmérni az állapotomat és a szervezetem igényeit, és rosszul csinálom a dolgokat... És olyan rossz minden áldott nap valakitől ezt hallgatni... 
Nektek is vannak ilyen élményeitek? Ti mit válaszoltok? Hogyan építitek le a kritikákat? 



Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


Nekem sem fáj a cicim szerencsére.

Én az összes, a terhességemmel kapcsolatos kérdést és csevegést kezdem nagyon unni. Csupa jó szándékú ember vesz körül, mégis az jön ki, hogy valamit mindig rosszul csinálok. Mosolyogj, köszönd meg a tanácsot, és menj a saját fejed után! ;) :D

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Igen, én is ezt csinálom amit csiripori mond...bár én még az első terhességnél büszken ecseteltem hogysmint vagyok, meséltem az uhkról,a rosszulléteimről,akárkinek aki kérdezte. Aztán rájöttem, h igazából senkit nem érdekel, hogyan is vagyunk, mert csak illendőségből vagy kiváncsiságból kérdeznek. Főleg itt falun,imádják a pletykát. És szinte bármiből tudnak rosszat csinálni. Pont ezért nem is mondtuk senkinek, mikor beköltözött 4eske...el akartam kerülni addig amig lehet a rosszindulatú mejegyzéseket:minek annyi gyerek,fel kell nevelni,nem kerestek annyit,kocsit vettetek volna inkább,terveztétek, véletlen volt mi? Stb stb...  erre mi t hallok vissza? Hogy azért nem mondtuk el,mert mástól van a gyerek! Hát a pofám leszakad....


Szóval én már csak nagyokat mosolygok, és azt mondom minden a legnagyobb rendben,jól vagyok. Én erre még nem kaptam semmilyen megjegyzést :) mondjuk volt már olyan is,akit simán faképnél hagytam,miközben beszélt hozzám...mert tudjátok csajok, más mindig "jobban" fogja tudni, h mi a jó nektek:/


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!

Üdv. kristályvíz:)  Gratulálok a kislányhoz:)

Nekem most nem fáj a cicim csak érzékeny , viszont a mellbimbóm szuper érzékeny és van mikor fáj is.
A kisfiammal viszont nagyon fájt az elején a cicim.

Zsuszka jót nevettem,ilyenek az emberek falun, de amúgy itt is.

Cukorterheléses vérvételem nekem sem volt még 28- án kapok rá beutalót ,meg a következő uh-ot is akkor beszéljük meg .

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Na, úgy néz ki tejcsiből nálunk megint nem lesz hiány :) már csöpög... Pedig hogy utálom a melltartóbetétet :/ na mindegy,ha kell hát kell.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok :)

pajzsmirigy alulmükődésem és 2es cukrom van, 1hója derült ki és szedek rá gyógyszert is. Letroxot. 1hete vannak bizonyos dolgaim, mellfájás, idegbajos lettem és szurka a hasamnál lent :) Tegnap délután teszteltem és lett párperc alatt egy halvány második csikom. Ma reggel is csináltam egy tesztet, 5percig néztem de negativ volt, utána vissza aludtam. mikor felkeltem ez várt. Szeritetek lehet pozitiv a  teszt? vagy ez szellem csik? elvileg 3-4 hetesnek kell lennem ha baba van de mivel sok gondom van és csak most keztem a gyógyszereket igy nem merek bizni. 2 éve szeretnénk babát..  Kép a  tesztről :  http://kepfeltoltes.hu/view/131019/5757 ... es.hu_.jpg  
nina05
Kecskemét
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: