Új privát üzeneted érkezett!

Kedves nina!


Elméletileg lehetséges, a pozitìv teszt mindig biztosabb, mint a negatìv. Az is számìt, hogy ha nagyon korai a terhesség, akkor még kevés a hcg a szervezetedben. Mindenképp csinálj még egy tesztet pár nap múlva, vagy akár minden nap is ,ha jobb neked :) lehetőleg reggel. Nekem is volt már ilyen tesztem, h csak később jelent meg a 2.csìk. És volt baba. Szóval hajrá! És ha pozitìv,akkor minél előbb menj orvoshoz, a pajzsmirigy égy cukorprobléma miatt!


Majd ìrj, h mi volt!


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Jó reggelt! 

Zsuzska, ez elég durva... olyan gonoszak tudnak lenni az emberek! Amúgy mi is négyen vagyunk testvérek, szerintem klassz, hogy a negyediket várjátok!  

Nina! Gratulálok a babához!  Mi amikor teszteltünk vártunk 5 percet, aztán kihoztuk, és a nappaliban a fényben forgatgattuk. Valahogy így lehetett: -Szerinted van ott csík? -Nem tudom, szerinted van? - szóval volt is, meg nem is... Még halványabban, mint Neked! Aztán napközben felhívtam egy védőnőt (szerencsére volt kit hívni), és azt mondta, hogy a HCG hormon egyáltalán nincs a szervezetben, ha valaki nem vár babát. Tehát a halvány csík, vagy a későbbi felerősödés is számít (délután munka utánra nekünk is felerősödött), hiszen baba nélkül még a leghalványabb csík sem jelenne meg...  
Hívd fel hétfő reggel az orvosodat!  


Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


Sziasztok!
Nina Én a 4 hét 2. napon teszteltem a mostani babánál és halvány volt a csík szerintem várandós vagy :):)

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 

 
 

Sziasztok Lányok

Köszönöm a  válaszokat :) nagyon jó lenne ha tényleg babánk lenne, már nagyon várunk rá biztos nem szellemcsik? csak izgulok mert nem egyből lett zebrám, csak később elvileg 3-4 hetes lehetek akkor.. orvos ilyenkor már látt valamit? holnap megyek majd :)
nina05
Kecskemét
 
 


Majd írd meg, hogy mit mondott az orvos! :-) Drukkolok!  


Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


oké
nina05
Kecskemét
 
 


Szerintem is pozitív, gratulálok! :) Nekem azt mondta a doki, betöltött 6. hét után menjek, előtte lehet, hogy nem lát semmit.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok Lányok :) voltam dokinál...hát baba van :) :) :) szerinte is, mert nagy a méhem,UH még nem csinált mert picike és nem látnák. De nem tudja hány hetes lehetek.. szerinte 4-5 hét. De a papron csak a nagyobb méh szerepel, hetet nem irt jövőhéten megyek magénba egy uh hogy megnézük minden oké a picurkával..remélhetőleg szivhangja is lesz, a  doki szerint.. Tudom hülle vagyok de nem merek még örülni, majd UH után
nina05
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Nekem a cicim néha bedurran egy-egy napra, de általában nem fáj. Tegnap végre találtam szuper melltartót is szuper áron, úgyhogy mellesleg most boldog vagyok! :)

Nina: Ahogy én látom ez bizony pozitív, kb. nekem is ilyesmi volt az első teszt, 3-4 nap múlva ez már jóval határozottabb csík lesz! Gratula! :)

Csajok, itt már nagyon megy ficergés, rugizás, na és mikor kinyomja egy pukliba valamilyét, az ám a csudi, olyankor visszasimizem, mert az nem annyira jó, de cuki! :)
Estére általában már fáj a pocak alja, jelzi hogy pihenni kell, de éjjel már beleszól a Picúr, hogy melyik oldalon, mert ha átfordulok a másik oldalra és neki nem jó, akkor szintén aktív rúgásokkal jelzi. Van akarat már most! :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Nina gratulálok! :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuzska88 köszönöm szépen :)
nina05
Kecskemét
 
 


Sziasztok! 

Hát, ma nálunk is nagy ramazurit csapott a kislány bent... :-) 
Alig bírtam a munkahelyen ülni, annyira mocorgott! Fel kellett állnom, hogy kicsit megnyugodjon, de délután szinte semmit nem pihent... :-) Aztán itthon apukája hangjára már olyan nagyokat rúgott középen előre, hogy lehetett látni is! Eddig nem is láttam még, bár lehet, hogy csak a vastag pulcsik miatt nem figyeltem... :-) 
Én éjszaka nem érzem, hogy mocorogna, de 2 napja jobbról alátámasztott pocakkal alszom, mert jobb oldalt "nyom" (jobb felé van kicsit a méhem). Meg persze átfordulni egyik oldalról a másikra nem a legjobb érzés... Ilyenkor eszembe jut, hogy mi lesz, ha még nagyobb lesz!  

Nina! Én is nagyon gratulálok! Pihenj sokat! 

Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni!Ha megengeditek! :)
23 éves vagyok.Pici fiam a szivem alatt ma 24hetes és 2napos.
A párom és én két éve vagyunk együtt.Szeptemberbe sikerűlt beköltöznünk a saját házikónkba! :) Előtte 10hónapot voltunk albérletbe.
Tavaly decemberben teherbe estem.Terveztük a babát.De sajnos februárban elment. :(
Dokim tanácsára 3hònap után pròbálkoztunk megint.Jùniusban pozitìv tesztek tucatjait halmoztam fel!Nem mertem elhinni!!! :)
Egy sörözőben dolgoztam második éve,egyből eljöttem tàppènzre.
Sokat hánytam.Dokim 3hetente vizsgál kezdettől fogva.12hetesen 47kg voltam.A vérvétel eredménye jò lett.
Sajna a 16hetes vérvétel AFP szintje alacsony lett.Down-kòr rizikò...
18hetesen magzatvìz mintát vetettünk!3hét mùlva tudtuk meg hogy minden rendben!!!Kemény 3hét volt!Senkinek nem kìvánom!
Ja!Már 12hetesentudtuk hogy fiù.16hetesen már éreztem hogy mocizik! :)
20hetesen mondta a Dokim hogy veseüregi tágulatom

Kép
bogi422
 
 
 


(Bocs...folyt.köv. :) )
Szòval jobb veseüregi tágulatom van.A Babym sùlya miatt.Azòta csak bal oldalon fekszem többnyire.Nektek van ilyenetek?
Mùlt héten voltunk 4D-n!Nagyon élveztük!Csoda szép!!! :)
566g! :)
Alig várom már!Február 10.e körűl érkezik!
A héten mennék a vércukorterheléses vérvételre!Nektek mikor kell menni???Nem tudom miért de tartok tőle kicsit.Habár lehet mert a tű gondolatátòl is borzongok már... :/
Hogy álltok a szexel?
Erre nagyon kiváncsi vagyok!Párom nagyon ritkán van rá...F
élt minket.Mondjuk érthető :) Tegnap előtt össze bùjtunk.Azòta van egy kis nyomás hol a hasam aljàn hol a derekamban.
Picit aggòdom...Mit gondoltok?Vérzésem görcseim nincsenek.
Olvasgattam hogy fáj a cicitek.Nekem nem csak olyan mint egy térkép! :D
A melltartòimat még jùliusban eltettem a fiòkom legmélyére.Sport toppot hordok.Nagyon kényelmes,tart de nem nyom és nem szorít sehol! ;)
Hirtelen ennyi!
Várom hogy ìrjatok!!!
Sziasztok! :)

Kép
bogi422
 
 
 


szia bogi, üdv itt nálunk :) még egy fiú, meg sem lepődök :)
mi is mostanában megyünk cukorterhelésre. ne aggódj, nem olyan rossz,főleg ha szereted a nagyon édeset. Vigyél citromot,úgy jobb :)


sex:teljesen normális,hogy aggódik a párod,az elsó babánknál nálunk is ez volt. Főleg,hogy nagyon kìvánós voltam, állandóan csak sexelni akartam :) még a fájäsaim is sex után indultak be. Ha nincs vérzés,vagy nagyon erős,szűnni nem akaró görcsöd,akkor minden oké. Egy kis fájdogálás megengedett. Nálam pl terhesség nélkůl is néha fáj sex után,ha pont megnyomjuk a méhem. De lakóval együtt jobban érzed. Szóval ami jó a mamának az jó a babának is :) mi pl azt vettük észre, hogy máshogy áll bent minden :) fura is,nem a megszokott, sőt most a pocakom is zavar, pedig nem szokott...


 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok csajok!
Hát én túl vagyok egy jó kis calicivíruson, gyomorgörccsel, hasmenéssel és sajnos lázam is volt 38 felett, két este is. Védőnő tanácsára Algopyrint vettem be, plussz hidegzuhany és aztán szép lassan minden jobb lett. Túl vagyunk rajta, Picúr is jól van! Amúgy nővérem kisfiától szedtem össze, pedig direkt nem is puszilgattam meg ölelgettem, bármennyire szeretem, de úgy látszik elég volt az, hogy egy légtérbe voltunk.
Mindenki nagyon vigyázzon magára a hátralévő időben!

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Szia Zsuzska!
Köszi az üdvözlést! :)
A pocakom szinte egyik napról a másikra (pontosabban 4.napról a 4.napra :D) minket is akadályozni kezdett.Nagyon meglepett!Még mondtam is a Páromnak,hogy szép lassan úgy néz ki mindent fel kell adnom majd,mivel a kerékpárról már le vagyok tiltva 2 hete.
Na de volt ez a fájdogálás...engem csak nem hagyott nyugodni,szóval terveztem,hogy jövő hétre foglalok majd egy időpontot a Dokimnál.Pedig múlthét kedden voltunk nála.
Akkor adott egy doboz lactofeelt.Azt mondta,hogy nincs gond,de ez egy jó kis gél,és segít megakadályozni bármilyen most nem hiányzó "bacitámadást". 7-10 naponta kell egyet elhasználnom.
Te/Ti használtok ilyesmit?
Nagyon megilyedtem egyébként tegnap előtt este,mikor felakartam tenni az elsőt,mert valamiért nem akart sikerűlni...mintha valami nem engedné odabent,hogy benyomjam ezt a gélt.
Be tapiztam és meglepődve tapasztaltam azt amit Te is írtál Zsuzska,hogy odabent másképp vannak a dolgok,mivel elértem a méhszájamat!!!Pedig azt azért szerintem nem kellene!!!
Na de a para rám jött rendesen,úgyhogy mára foglaltam időpontot a Dokinál.Már itthon vagyok.
Azt mondta,hogy nem oktalan a megjelenésem!
Igaz,hogy a méhnyak 34mm,a méhszáj zárt teljesen,de a kicsi fiam nyomást gyakorol rá (egyébként 3 hete popóval lefele van) ezért van lejebb elhelyezkedve,ami nem túl szerencsés,úgyanis így nagyobb az esélye a rövidülésnek,és a nyillásnak...Szóval most ez a helyzet.
Szteroidos tüdőérlelő szuri-kúrát javasolt,hogy ha beindúlna a szülés a picim tüdeje kb 4 héttel lenne fejletebb a korához képest...ami növelné az esélyeit idekint.
Kiváltottam...de megbeszéltük a Párommal,hogy nem adatom be magamnak (egyelőre) hisz olyan pici még!!!Meg hát még most nincs is semmi konkrét veszély.Sokat kell pihennem,sok folyadék,magnézium!És bizti vagyok benne,hogy nem lesz itt gond!
egyébként meg,hogy őszinte legyek nekem erről a tüdőérlelő cuccról,nem is tudom miért de az eper jut az eszembe!Tudod...az amit kapsz a boltban szezonon kívűl!Nagyon szép,nagyon piros,nagyon jó illatú de íze semmi!!!
Tartok tőle,hogy később bajunk lehetne belőle,mivel ez a szteroid 4 nap alatt 4 hetet érlel a kis tüdején...
Hazafele beugrottam a háziorvosomhoz beutalót íratni vele holnapra a terhelésesre.
Legalább túlleszek rajta!
Veletek miújs???


Kép
bogi422
 
 
 


Bogi: Üdv, itt a csopiban, látom kemény dolgok mész ám keresztül, azért nem semmi, pedig még fiatal is vagy! Az a legfonosabb, hogy te érzed, hogy minden ok, ez sokat számít a babóra nézve is!

Lányok, amúgy Ti hogy álltok az alvással? Nekem már kezd nem jó lenni sehogy, igaz elég nagy már a pocim is. Se balra, se jobbra, se hanyatt, se szopizóspárnával, ááá ma hajnalban már kkijöttem a nappaliba a sarokülőre és kinn folytattam az alvást, félülő pózban hátradőlve, egy darabig.... :) Lesz ez még így se? :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Hááát bogi,őszintén én nem biztos,hogy beadatnám a tüdőérlelőt. Tudom, hogy mindenki biztosra akar menni,főleg a dokid, nyilvän ti is. Viszont én inkább feküdnék egészen addig, mìg feljebb nem költözik a baba, és már nem fogja nyomni a méhszájat, illetve lemondanék a sexről is egy időre, magneb6ból napi 3x2,illetve gyakrabban kéne ellenőriztetni, hogy áll a méhszáj. Ha kinyìlik egy kicsit is, abban az esetben lenne megfontolandó a szuri. De addig...mindez az én véleményem. Nem szeretem a felesleges beavatkozásokat...


Mi nem hasznaltunk ilyen gélt, sajna nálam mindig felborul a hüvelyflóra terhesség alatt, egyből jön is a gomba, meg a canesten kúp. Szerencsére ennyi elég is.


Alvással nincs gondom, még, ...... ez bármikor változhat :/ viszont ez a melegfront nem volt jó,szédülés ,fejfájás, na meg 97 volt a vérnyomásom :/ de már egész jól vagyok. 31én megyek a cukorterhelésre, azon is túl leszek


Nem tudom, de feltűnt valakinek hogy száguldanak a hetek?  Mindjárt február :/ :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Azért még messze van a február, most jön a java! :)

Eszti33: nekem is folyamatosan az jár a fejemben, hogy mi lesz később? Mert már most olyan nagynak érzem a hasam. Nekem az alvás nem gond, de igazából csak ülni és feküdni jó, mert az ácsorgás és a séta is nagyon fáraszt. Enni sokkal kevesebbet tudok, mert nem fér, ha nagyon bekajálok, rosszul leszek tőle. Hamar kifulladok és akkor csak szuszogok.
Amúgy hol vettél szuper melltartót szuper áron? Nekem is kéne nagyobbat venni.

Hát én lehet, hogy beadatnám a tüdőérlelőt, biztos nem ajánlotta volna a doki, ha nem lenne több előnye, mint hátránya... Ha nem bízol benne, kérj másodvéleményt és másik dokitól, de ne Tőlünk, mert mi nem vagyunk dokik. Ha mégis megindul a kicsi, utólag megbánnád, hogy nem adattad be.

Mi szombaton megyünk 4D-re, már nagyon várom! :) És megvettük a babakocsit! :)

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Csiripori: Képzeld, nem  is gondoltam volna, de egy tök gagyi boltban vettem a melltartót, véletlen tértem csak be oda. Na nem azért, hanem eddig sosem találtam ott semmi jót. Viszont amiket meg eddig néztem azok kb. 3-4 ezer forintba kerültek, szóval nem szívesen vettem volna meg annyiért. Na a lényeg, hogy az Invázió nevű boltban nézd meg, ez már kb. mindenhol van, neten fenn van melyik városban hol, és 1000Ft/db. Mindjárt vettem is hármat az elég lesz gondolom, tök jó színekben van. Ez is pamut sportmelltartó, tehát alul nincs benne semmi kemény merev cucc, mert gumis, viszont a melltartó része a kosár az szépen meg van hagyva. Szóval mutat is, tart is, és nem látszik át semmiben, nem kell kapcsolgatni sem.  De a legjobb, hogy mintha nem lenne rajtam semmi, mert már kezdett megőríteni ez a ruhadarab, pedig eddig nem volt soha gondom vele :) Viszont mindenképp próbálj, mert nem lehet tudni melyik a jó. Nekem a szokásos régi 80b helyett most 90C kellett. :)

Na és amúgy milyen babakocsit vettetek??? És mennyiért? Mindenkinek van már? Mi Abc Design Cobra-t, bézs-barna, féláron használtan, és hozzá nevetséges áron egy szinte új Maxi cosi hordozót. Már csak az adapter kell amivel rátesszük a babakocsira. Na ez nemigen van használtan. Kiságyatok is van már? Nekünk lesz egy kölcsönbe, viszont egyedi méret, ezért úgy kell bele szivacsot vágatnom, ezzel nem tudom még hogy lesz, mert azért nem szeretném a baba alá a legszarabb szivacsot, még körül kell néznem. Mi  a véleményetek?

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Mi faktum mókus kiságyat vettünk használtan, és új kókuszmatracot. A babakocsi CAM Combi Family.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok! 
Jaj de jó, hogy ilyen sokat írtatok! :-) 
Bogi, üdv a csapatban! Én nem adatnám be az injekciót, hanem feküdnék... Szerintem sok orvos túlfélti magát (nem a babát ). De ezt Neked kell érezned! Lactofeel nevű dologról nem is hallottam még. 
Eszti, jaj de jó, hogy meggyógyultál! Nekem múltkor fél napig volt gyomorrontásom (hasmenés apósom főztjétől...), de nagyon kifáradtam tőle. 
Csiripori: én jópár hete volt, hogy rendkívül fáradékony voltam, és később kiderült, hogy akkor volt nagyon alacsony a vasam. Pedig azt hittem, normális ez a fáradtság, de nem. Persze, én is hamarabb elfáradok, és állni nem jó sokat... Viszont mióta szedem a vasat, határozottan jobban vagyok, és többet bírok! 

Szex: engem már jó ideje zavar a pocakom, na de annyi lehetőség van...  
Babakocsi és ágy: Ti már itt tartotok??? Húha, le vagyok maradva... Én kinéztem egy babaöblöt, karácsonyra azt kap a kicsi lány. Ruhákat és még jó pár dolgot öröklünk (légzésfigyelő, babahinta, kiságy). Babakocsit meg majd akkor veszünk, ha látjuk már, hogy kell-e. Kocsiba újszülöttnek való ülést szintén öröklünk. Amikor még kicsi, én a kendős hordozást szeretném. Lehet, hogy csak sportbabakocsit veszünk majd. Aztán persze majd meglátjuk, ha végül égető szüksgét érzem egy babakocsinak, akkor szerzünk egyet...  A fészekrakó ösztönöm egyelőre csak a lakástakarításban nyilvánul meg (a hűtőszekrényt pl. kitisztítottam, mert így ráér majd szülés után legközelebb )... 
Alvás: nekem egyre nehezebb... Írják, hogy párnával a térdek között jó... Nekem nem! Jobb oldalt nagyjából jó párnával kitámasztva, de bal oldalra már nem tudok átfordulni (írtam pár napja, hogy egyre nehezebb... már nem is megy... ). Esetleg háton egy darabig, majd vissza jobb oldalra. De kezd a hátam beállni ettől a statikus alvástól. 
Evés: hát én egyre többet eszek, nem tudom, mi lesz így velem... Persze szorít utána a pocakom teteje, de valahogy "muszáj ennem" érzésem van... Soha nem volt még velem ilyen, kezdem megérteni a túlsúlyos embereket. Most tartok plusz 5 kilónál. Ti? (Amúgy még így sem érem el az 50-et... )

Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


Sziasztok!

Üdv. Bogi! Gratulálok a kisfiúhoz! Kisfiút is akartál? Én is sport melltartót hordok az a kényelmes. Illetve Belvia Bra-t vettem.
Nekem mind két előző várandósságomnál 6 hónaposan begörcsölt a vesém mind kétszer voltam vele korházban remélem most megúszom holnap töltöm a 24 hetet. Az első babánál láz is volt a másodiknál csak görcsölt.
Eszti még jó hogy 2 nap alatt megúsztad, szerencsés gyógyulást neked. Az előző várandóságomnál dolgoztam, és hasmenéses járvány volt a munkahelyemen de szerencsére nem kaptam el.

Bogi a kisfiamnál amikor bent voltam a vese görcs miatt a korházban nekem az orvos adott be tüdőérlelő injekciót és én örültem neki hogy előre látó ,én egyet kaptam.

Eszti az alvás pröblémák már nekem is elő jöttek kb egy hónapja nem minden nap de azért sokszor felkelek éjszaka és alig tudok vissza aludni. És nekem most megint kezd elő jönni a sűrű pisilési inger mint az első trimeszterben.
A fejem nekem is szokott fájni,ma egy kis ideig  a tarkóm fájt. Ja és éjszaka a lábam is szokott fájni.
Csiripori tudom ne tőlem kérdezted de én a Belvia -t a Tescoban vettem le volt akciózva, és kényelmes.
majd mesélsz a 4d -ről.
Nekünk Bergon babakocsink van, és kókuszmatracra szavazok én is nekünk is az van.

Kristályvíz én 3 kilót híztam a 20. hétig én hétfőn megyek tanácsadásra kiváncsi leszek, rám jöhetnének a kilók, a 20. héten voltam 53,5 kiló.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok Lányok :)
Ma voltam dokinál és csinált UH.. Petezsákot talált csak remélem hamar baba lesz. 1 hét mulva megyek megint UH.. jó lenne ha már nem lenne üres a zsák De azt mondta lehet azért üres még mert nagyon pici terhes vagyok még.. 4-5  hetes lehetek. Valaki járt igy hogy elsőbb üres petezsákja volt? szuper legyen a hetem, keddre elkaptam egy szuper mandullagyuszit.. nem birtam nyelni, nagyon fájt a torkom. szerencsére ma már nem fáj, csak kicsit kapar a torkom és reket vagyok. Nincs nagyon étvágyam, de azért eszek, és reggel a buszon, azok a  szagok..ahhhhhh végem van olyankor :)
nina05
Kecskemét
 
 


Sziasztok!
Köszi a további üdvözléseket!Nagyon jó itt lenni!Nem is értem eddig miért nem kerestem Rátok?!
Jó,hogy Ti értitek,hogy mikor miről beszélek...Érti persze Anyukám is és a Párom is...de náluk teljesen másképp kerűlnek feldolgozásra a történtek. :)
Remélem nem fogtok utálni!De már megint annyi írni valóm van,hogy tuti elfoglal majd egy fél oldal! :D

Először is ezzel a tüdőérlelős cuccal kapcsolatban már az első pillanattól kezdve határozott véleményem van!
Míg zárt méhszájjal rendelkezem nem adatom be,mert szerintem addig míg az oké nincs is igazán veszély!
Nem de?
A szexel kapcsolatban pedig csak annyit,hogy eszembe sem jutott,hogy...sőt én is úgy gondoltam,hogy ez talán most kockázatnövelő lehet,mikor a Kedvesem közölte,hogy ha majd szülés után 3 héttel mindent rendben talál a doki beszélhetünk róla!!! :D "Kicsit" félt a Drága... :) 

Eszti:Igyekszem pozitívan állni a dolgokhoz! :)
Én egyébként két pózban alszok.Az egyik amikor csak simán a bal oldalamon fekve.A másik pedig mikor a hasamra fordulok,felhúzom a jobb lábam,ami alá teszek egy magasabb párnát,ami megemel annyira,hogy a pocim épp csak hozzáér az ágyhoz.Nekem ez most elég kényelmes. :)
Babakocsit még most kezdtem el nézegetni a neten.Feleslegesnek tartom,hogy újat vegyünk,úgyis max 3 év a kifutási ideje.Inkább arra megyek,hogy minél kombibb legyen (hordozó,merevfalú mózeskosár,állítható tolókar és háttámla,eső védő stb.stb.)
A kiságyat Párom barátjáéktól vesszük majd át ami kókusz matracos.Úgy tudom ez most a "legmenőbb".És mintha olvastam volna már valahol,hogy 10ezer ft-ért már újat lehet venni...ami végülis szerintem annyira nem vészes ár...

Kristályvíz:Sajnos teljesen egyet kell értenem azzal a kijelentéseddel,hogy az orvosok magukat féltik inkább...de én már a terhességem előtt is ehhez a dokihoz jártam,és nagyon megkedvelet,mivel sajna volt egy betegségem amit előtte egy másik doki kezelt eredménytelenűl,Ő viszont sity-suty helyre hozott,és azóta is minden oké...úgyhogy én teljesen bízom benne...Ezt a tüdőérlelőt pedig szerintem azért erőltette volna picit,hogy ha esetleg baj lenne az Ő prakszisa nem kerűlhet majd veszélybe mivel ő mindenre lehetőséget kínált,és tájékoztatott.Nem???
Ilyen "valamit ennem kell" érzéseim nekem is vannak egy pár hete...de nem nagyon szabok neki határt :) 47kg voltam 12 hetesen.Most 52kg vagyok :)

Andzs:Igen!Kisfiút szerettünk volna!!! :) Nyílván örültünk volna a kislánynak is,hisz mikor a családalapítás melett döntöttünk,nem fiút vagy lányt akartunk,hanem gyereket!Szóval ez így most csak hab a tortánkon,hogy fütyis!!! :D

Nina:Szerintem ne parázz...persze még semmi nem bizti...De nekem úgy rémlik,hogy az első vizsgálatnál,ha az a 4.-5. héten történik max azt írják a papírría,hogy az uteruszban szabályos petezsák látható.És ennyi...Mivel a szivecskéje a 6.hét után dobban meg,így mást nem is nagyon láthat,mint egy petezsákot,de szerintem elég hülye megfogalmazás,hogy üres...mert nem is az!
Nekem az első babánál az 5. héten írta rá a papírra a doki,hogy szabályos petezsák.Rá két hétre meg amikor már 1 napja véreztem írta azt,hogy petezsákban embrió,szívhang nem látható...Tehát volt Baby,csak nem élt :(
De nem akarlak elkeseríteni!!!Nem azért írtam!!!Sőt pont azt akarom mondani,hogy korai még azon agyalnod,hogy van e vagy nincs,hisz még az orvoss sem látja!Én szurkolok nagyon!!!

Egyébként tegnap voltam terhelésesen!Hála a jó Istennek!!!Túl vagyok rajta!De elég is volt!!!
Éhgyomorra levettek két csövecske vért,meg megnézték a vércukromat,ami 4.3 volt.Azt mondta a nő az tökéletes :)
Aztán megkeverte az italomat,aminek az íze olyan volt mint egy elcseszett limanádénak! 
Ez volt fél8kor.9:25re kellett vissza mennem,de akk már nagyon rosszúl voltam vagy fél órája...azt hittem nem is tudom majd kibírni,hogy ne hányjam ki,meg már nagyon szédűltem is.De szerencsére kibírtam.Itthon ettem egy kis pirítóst,aztán szinte egész nap csak pihiztem.
Hülye egy teszt!!!Na de ha kell akk kell!!!
Hétfőn már lesz is eredmény! :) remélem jó lesz!

Na hát ennyi :)
Szép hétvégét Nektek! :) :) :)

Kép
bogi422
 
 
 


Jaaaa!!!
Elfelejtettem megkérdezni,hogy hogy álltok a Baba csuklással?
Éreztek ilyet???
Nekem Noel már vagy 4 napj minden nap csuklik legalább egyszer,de tegnap példáúl kétszer is! :)

Kép
bogi422
 
 
 


Bogi: Képzeld, mióta írtad, hogy a gél használata után fura dolgokat tapasztaltál odabenn, rájöttem, hogy én már tök rég nem vizsgáltam magamat ott és mi lehet vajon. Így óvatosan énis megvizsgálatm tegnap fürdés közben, hát tényleg nagyon durva. Szerencsére én nem értem el semmi "akadályt", de olyan szűk, mint egy szívószál és tökre hátrafelé kanyarodik. :) Bocs a megfogalmazásokért. :) Persze igaza van a párodnak, ilyen esetben nálunk is kizárt lenne a sex. Amúgy egyáltalán nem baj, hogy sokat írsz, sőt én szívesen olvasgatom mindenki gondolatait, észrevételeit, pláne itt, mert itt egy tök értelmes, normális kis banda jött össze. :)
Úgyhogy én is örülök ám Nektek! :)
Na szóval biztos ez a belső változás is az oka annak, hogy már mi is nagyon ritkán sexelünk, bár nekem már szinte pár hónap után csak egy pózba megy, mert máshogy nem megy be. :) Viszont érdekes, hogy énis hallottam olyant, aki naponta többször is bírja, kívánja, hát úgy látszik mindenki más. Nálunk már egyre ritkább, még jó, hogy, ahogy kristályviz is írja, van más lehetőség, mert agyban viszont mégiscsak kívánom a párom.

Más. Közben utánanéztem ennek a szivacstémának és megnyugodva olvastam, hogy nagyon sokan előnyben részesítik a sima szivacsot a kókusszal ellenben. Mivel azzal is vannak sok helyen rossz tapasztalatok. Igazából lényeg, hogy a sima szivacson is kényelmesen fekhet a  baba, nyilván nem  szabad nagyon süppedőset venni, hanem kicsit keményebbet kell, de ha jól belegondolunk mi is ilyenen feküdtünk anno, hol volak még akkor kókuszmatracok. :) Tehát ez kipipálva.

Csiripori: Várjuk a 4d-s beszámolódat, ha tudsz tegyél majd fel egy fotót is. Már én is annyira várom, mi még kb. 2 hét múlva fogunk menni.

Nina: Én megértem, hogy izgulsz, nehéz kivárni ilyenkor a napokat, hogy mi az eremény, bízz benne, hogy minden ok. Én először 9 hetesen mentem csak dokihoz, mondta hogy előbb nincs értelme, mert sokat nem látni, csak felesleges izgalom.

Én eddig 4 kilót szedtem fel összvissz, most 64 kiló vagyok, de gondolom most jön majd még a java. :)
Kedden megyek amúgy dokihoz legközelebb és kapom énis a beutalót a cukorra, hát biztos nem kellemes, de túl kell esni rajta.
Mindenkinek szép hétvégét, használjátok ki, mielőtt begubózunk itthon! :)
Teszek fel egy friss pocakképet, majd Ti is csatoljatok, ha lehet!!! :)


Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Eszti:Hát örülök,hogy Te örülsz a "regényeimnek" :)
És annak is,hogy nem én vagyok az egyetlen aki be-be tapizott eddig is néha...Azt hiszem gyakorikérdések.hu-n olvasgattam ilyen önvizsgálós kérdésekről...de ott a szegény kérdezőket lehordták mindennek...hogy milyen hülye meg idióta meg felelőtlen stb.stb. amiért oda nyúlkál...pedig szerencsétlen biztos nem piszkos kézzel tette.Sőt!
Egyébként is tini koromban számtalan serdülőknek szóló kiskönyvben azt olvastam,hogy ismerjük meg a testünket!Nyílván ésszel...
Na mindegy.
Ahogy elkezdted ecsetelni most ezt a szivacs témát nekem is az villant be,hogy az én Anyukám sem kókuszmatracra fektetett :) Mégis megvagyok :) Másrészrő pedig úgy gondolom,hogy mindegy mi a téma...pro és kontra érvek mindíg vannak.Nem az a lényeg hogy min alszik majd.Hanem,hogy érezze,hogy szeretitek,kapjon elég táplálékot.Megfelelő gondoskodást,és hogy ne legyen ingerszegény a környezet amiben cseperedik! :)

Kép
bogi422
 
 
 


Én még nem éreztem babacsuklást, vagy nem jöttem rá, hogy ez az.
A cukrom jó lett, nem kell diétázni! :) Picurka jól van, 72 dkg! :)
Szex: én nem lettem kívánós, sőt, aggódós vagyok. Fejben tudom, hogy nem árthat, de ritkábban csináljuk.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


csiripori:  csuklást én sem éreztem még, vagy tényleg nem tudjuk, hogy az e az. :) De amúgy mi volt 4D-n? Lehetett jól látni a babót? Elégedett voltál? Csak azért kéredezem, mert mi is megyünk nemsokára.

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Dolgoztok?Èn itthon vagyok.Tùl sok a kitöltetlen szabadidőm,biztos azérz figyelek fel minden rezdülésére,mozdulatára.Ez a csuklás nem is olyan erősen érezhető,csak érzem,hogy ütemes és ugyan ott.
Mennyiért voltatok 4D-n Csiripori?
Azt tudtátok,hogy s legtöbb baba a 27.héten lesz 1kg-os???

Kép
bogi422
 
 
 


Csuklást már én is éreztem párszor, viszont én nem szeretem. Azt is utálom mikor én csuklok,vagy mellettem valaki :/ ááh. És ez egyre rosszabb lesz, ahogy nő majd a pocimban :/


4d-n mi 6500ért voltunk, ez volt a legolcsóbb. Oda szerettem volna menni,ahová a többiekkel, de 12ezer lett volna :/


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!

Ha megengeditek csatlakozok hozzátok!
Hamarosan töltöm a 24. hetet a kisfiammal. Eddig szerencsére minden a legnagyobb rendben, bár
mint kezdő kismama izgulok rendesen.a dokim szerint túl is gondolom a dolgokat, de eddig mindig nagyobb volt a riadalom, mint az okozója.
Sajnos nem volt időm végigolvasgatni az egész topicot, de látom, nagy a mozgás és hátha elcsípek egy-két hasznos dolgot.
Több kérédsem is lenne?!
Azt azért láttam, hogy vannak páran, akik már úgymond rutinosak
A dokim azt mondta egy hónapja, hogy nyitva van a külső méhszájam, de ne aggódjak, ez nem jelent semmi bajt.Közben viszont majdnem állandó fertőzéssel élek.Eddig is hajlamos voltam rá nagyon, de a várandóság rettenetesen felerősítette.Most éppen Lactofeelt kaptam rá, el is ment mind a 7 adag.Ma megyek vissza a dokihoz, remélem nem szolgál újabb rossz hírekkel.
A másik kérdésem az a fránya babakocsi.Sajnos a családban és a baráti körben Zéti lesz az első kisbaba, ezért örökölni nem tudunk.Viszont kinéztem egy számomra nagyon szimpatikus lengyel babakocsit, de sokan azt mondják, hogy lengyelt ne.Viszont sokan szidják az olaszt is....
Akkor most mi van???
Múlt csütörtökön túl voltam a terheléses cukorvizsgálaton, szerintem nincs baj, de majd ma kiderül.
Szerencsére nagyon eleven fiam van, szeptember 14 óta folyamatosan jelzi az ittlétét!Ez teljesen megnyugtató.
Van olyan köztetek esetleg aki a Szent Istvánt ismeri Pesten, ha minden igaz ott fogok szülni!
Szép napot nektek!

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


Eszti: a 4D Genesisnél voltunk kuponnal 7.500,- Ft-ért, fél óra, adnak DVD-t és CD-n 50-60 fotót, plusz egy fotót nyomtatva. Elégedett voltam, de nem volt könnyű előcsalogatni a babát, rázta meg böködte a hasam a hölgy, ami nem volt kellemes. A lába közé egyáltalán nem tudtunk benézni, mert összeszorította a combját. A keze is gyakran a pofija előtt volt.

Bogi: én még dolgozom, úgy tervezem, hogy Karácsonyig.

Szia andrix! :) Nem értek a lengyel babakocsikhoz :-\ Mi a Minimanóban voltunk, ahol nagyon segítőkészek, elmondod az igényeidet, és mutogatnak egy csomó babakocsit, szerintem érdemes elmenni akkor is, ha végül nem ott veszed meg.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok!

Én már jó pár hete érzek csuklást elég sokszor,csiripori az ilyen ritmikus mozgás,tehát nem össze vissza mozgás hol egy hol kettő ha nem ütemesen. Igen és a 4d élmény?
Bogi én sem dolgozom:)
Zsuzska és az milyen volt?

Tegnap voltam tanácsadáson már 5,5 kiló hízásnál tartok :) És voltam háziorvosnál is és fura volt ,mert az előző babánál más volt a házi orvosom és az megcsinálta az EKG-t ,a mostani meg beutalót adott,csodálkoztam ,nektek hogy volt? Örültem hogy a házi orvoson is túl leszek erre nem.
És szintén ma megyek uh-ra is még csak a 18 hetes uh-n mondták hogy kislány úgy hogy most megkérdezem az orvosom hogy tényleg az e ,remélem igen lesz a válasz:)

Üdv. Andrix itt is ?

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Szia Andrix!Én is a lactofeelt kaptam a dokimtól.Igaz...szerencsére eddig semmi bajom nem volt!Így megelőzés képpen kaptam...4-5 naponta használok el egyet.Azt mondta egyébként,hogy a koraszülés megakadályozásában is nagy szerepet játszik.Egyébként én elégedett vagyok vele. :)

Csiripori!Mit dolgozol,hogy karácsonyig tervezel???

Andzs!Neked csak másabb,hogy van egy kisfiad is!Én végigolvastam a topikot mielőtt beléptem volna.Jó volt látni,hogy Ti,hogy vészeltétek át azokat a forró nyári napokat...nosztalgiáztam kicsit...engem nem sokat lehetett látni azokban a hónapokban.Folyton rosszúl voltam.Még jó,hogy elmúlt!!!

Ne de úgy rémlik Andzs,hogy Te debrecenbe is jártál vizsgálatokra,vagy dokihoz?!Megkérdezhetem,hogy miért vagy hova,kihez?

Kép
bogi422
 
 
 


Bogi Igen jártam Debrecenbe kétszer voltam ,genetikai tanácsadásra oda küldtek Miskolcról,mivel elmúltam 35 így menni kellett, orvot ott nem ismerek,csak genetikai orvossal találkoztam és uh és vérvétel volt.

Meg volt a 24 hetes uh az orvosom is lányt mondott:):) , és meg is vizsgált szerencsére minden rendben van a méhszáj zárt és az uh is jó:):). Legközelebb 8 hét múlva kell mennem , ezen csodálkoztam mert a kisfiammal 4 hetenként mentem csak egyszer 6 hét múlva. És úgy örülök hogy 56 kiló vagyok:)
Jövőhéten hétfőn megyek a terheléses cukorra, meg lesz azt hiszem ellen anyag szűrés vagy mi.

Csiripori jó élmény lehetett.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Irodai munka. Jól bírom, csak estére eléggé elfáradok.
Engem 4 hetente rendel vissza a dokim és a védőnő is.
Az EKG-t a háziorvos csinálta, de mástól is hallottam már, hogy csak beutalót kapott.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Én nem is jártam még háziorvosnál. Csak az első terhességem alatt, azt is csak a táppénzpapr miatt :/

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Megjöttünk a dokitól, minden ok. Kb. 600-700 gramm között van a bébi. bal oldali 1-es medencevégben ücsörög, ezen már meg sem lepődök, mindig ebben a pózban van, ott jó neki biztos. :) Gyorsan túl voltunk az uh-án, csak adatokat néztünk, alig láttam most valamit, mozgást semmit. Szóval most méginkább várom a  4D-t. Azért a fütyköst még megkerestük, megvan!! :) Én 4 hét múlva megyek újra, itt mindig 4 hetente van, de néha még ezt is keveslem.  Jövőhéten megyek cukorterhelésre, mondta a doki hogy egy citromot vigyek magammal, szar ízű lesz, fogjam be az orrom esetleg, úgy igyam. :)
Ja pozitív a vércsoportom, úgyhogy nekem nem kell ilyen anti akármi. :)

andzs: De jó, hogy kislány :) Azért ezt nem értem 8 hét elég sok, így a vége felé azért rádnézhetne gyakrabban.

bogi: én már augusztus óta táppénzen vagyok.

andrix: üdv a fórumon, a nyitott méhszáj valóban nem olyan nagy baj, egyik barátnőmnek is hetek óta már nyitva van, de ő sem aggódja túl, mértékkel, de mászkál is. Viszont tényleg nagyobb az esély a fertőzésre, pláne ha alapból hajlamos vagy, próbálj azért vigyázni, amennyire lehet, mást nemigen tudsz. Néha, pár naponta egyél meg egy kinyomott fokhagymát mézzel, az elvileg minden bacit, gombát kiűz, ha van benned. Babakocsiban én sem tudok segíteni, én a fórumokon itt-ott nézgettem, melyik milyen, mi végül abc design cobrát vettünk.

Amúgy nekem is a háziorvosom belgyógyász és kardiológus szakorvos és ő megcsinálta helyben az EKG-t.

Mostanában néha érzek alul a hasamban ilyen hirtelen összehúzódás, ami kisugárzik a hüvelyembe, még jó hogy nem rendszeres és nem tart soká, azt mondta a doki így nem gáz. Nálatok van ilyen?
Titeket nem csíp az a cucc, amit a hüvelyi uh-nál tesznek a  végére? Én úgy viszketek utána, alig várom hogy hazaérjek fürdeni.
Ti szedtek külön calciumot, vasat, vagy c vitamint?




Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Eszti: még nem szedem ezeket a vitaminokat, csak Femibiont, Magnerotot és D vitamint. Majd ha szól a doki, hogy alacsony a vasam. Nincs ilyen fájdalmam, és viszketés se, elvileg síkosító+gumi van a hüvelyi UH-n, nem vagy allergiás az óvszerre véletlenül?

Elvileg egy terhesség alatt csak 4 UH van, de részemről simán lehetne 3 hetente...

Háziorvosnál csak egyszer voltam eddig EKG+vérnyomás miatt.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok! 

De jó látni, hogy szépen fejlődnek mindenkinél a babák!  
Én is karácsonyig tervezek dolgozni. Napközben azért sem írok. Az én munkám úgy 70-80%-ban irodai ülőmunka, a többi picit mozgás, de szerencsére azt is tudom úgy ütemezni, hogy ha fáradtabb vagyok, akkor max. másnap pótolom. Ráadásul nagyon rugalmas a munkaidőm, ha reggel nincs erőm, csak 10-re megyek be, persze akkor maradok is legalább 6-ig. Egyelőre bírom, de fel vagyok arra készülve, hogy bármikor abbahagyjam, ha karácsony előtt nagyon elfáradnék... 

Csuklást továbbra sem éreztem, bár volt olyan, hogy ütemesebben mozgott a pocakom. Viszont azt gondoltam, hogy a pici úgy kinyomja valamilyét, hogy a saját szívdobogásomat látom a pocakomon valamelyik ütőéren... Szóval még megfigyelem majd jobban, ha megint lesz!  

EKG-ra én is beutalót kaptam, a 11. héten volt, nem tudom, hogy most lesz-e. 

Doktornőhöz csütörtök reggel megyünk, már nagyon várom!  

Védőnőnél én még csak 2-szer voltam, plusz 1 családlátogatás volt. Igazából én nem akartam havonta menni, mert ha valami van, úgyis a doktornőmtől kérdezem meg... 

Jut eszembe, már van szülésznőm is, majd decemberben lesz személyes találkozás és megbeszélés vele is! Addig is olvasom Ina May Gaskin: Útmutató szüléshez című könyvét!  Erről itt a babaneten jókat olvastam, múlt héten Libriben megszereztem, de tegnap is láttam, hogy pont erről írtak jókat az indexen... Na majd utólag meglátjuk... ;-) 
Ti olvastok valamit? 

Üdv., Andrix! Szintén Szt. István... :-) Bár tapasztalatom még nincs, a kórházban bent csak egyszer voltam genetikai uh-on... Lehet, hogy majd találkozunk? Mikor mentek szülésfelkészítőre? Mi csak januárban szerintem... 


Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


csiripori: az óvszerre szerintem nem vagyok allergiás, legalábbis eddig nem voltam, de a síkosító lehet a ludas!

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


andzs, zsuzska: Mi egyidősek vagyunk, szóval ti mikorra vagytok kiírva? Nekem a védőnő számolta csak ki, ő febr. 18-at mondott.

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


eszti, febr.16 elvileg, de úgy néz ki, hogy egy héttel nagyobb, hát majd kiderül. Nagyon nem tartom magam ehhez a dátumhoz, szerintem január vége, február eleje.


itthon lesz a férjem 2 hetet biztos,de inkább 3at :) kell egy kis idő, mire összerázódunk. Főleg ,hogy a két nagyot vinni kell az oviba,nem kell a pár napos picit vinnem magammal. Majd apa mindent elintéz, én meg pihizek ;)


Ja, nem tudom, hogy ìrtam e már,de én pl úgy csinálom, hogy mostantól minden hónapban veszek 1-2 cs.pelust. Tapasztalatom szerint igen sok kell, és legalább ezt nem egyszerre kell megvenni


Most, hogy holnapután november van, én már nagyon érzem a finisht :) lesz most egy csomó ünnepünk: Gerinek és Andrisnak névnapja, aztán az Advent, Mikulás, Andris szülinapja,Karácsony,Szilveszter (bulit tervezünk a barátokkal) , aztán meg  a január elmegy a ctg-re járással . Hát én kb erre számìtok :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!

Nekem még soha sem csináltak hüvelyi ultrahangot szerencsére.
Eszti szerintem is.(uh) Igen tökéletes hogy kislány
Nekem is szokott lenni fájdalom rövid ideig,mostanában meg kétszer a combom tövénél fájt este mikor lefeküdtem, a hátam fojamatosan . És már korábban fájt a lábam azt olvastam hogy kevesebb vér jut oda azért,de most az elmúlt szerencsére. Mostanában nagyon sokat mozog és a hólyagom rugdoshatja mert az kellemetlen szokott lenni. C vitamint nem szedek külön csak a femibiont vasat igen az elejétől fogva ,mióta megállapította a várandósságot, de én azért mert amikor megszültem azt mondta az orvos hogy vérszegény vagyok a várandósság miatt és akkor nem szedtem rendesen ,és amikor párhónapos volt a kisfiam szédültem és fáradékony voltam ezt mondtam a dokinak és rögtön írt vasat, calcium pezsgő tablettát szoktam inni ha fáj a fejem. De miért még kellhet a vitaminon felül c vitamin?

Kristályvíz én az előző várandósságomnál olvasta várandós könyvet a tesóm adta kölcsön de már nem emlékszem a címére, mosta neten szoktam olvasni. Pont tegnap olvastam arról a könyvről amit te olvasol jó kritikát. Szerinted milyen?

Zsuzska a pelus ötleted jó.

Eszti nekem még az elején a védőnő február 18. mondott , a dokim meg február 15.

Mindig olvasom álltalában a pestieknél de máshol lakóknál is hogy,  nekik mondják hogy hány dk ,kiló a baba meg hogy nagyobb kisebb, nálunk nem szokták mondani .

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok!

Nem tudom ki hogy van vele, de én két napja ájuldozni akarok....Tegnap este alig tudtam elmenni a dokimhoz, már azon gondolkoztam, hogy mentőt hívok.Ráadásul ilyenkor metrózok, a kocsit leteszem otthon, mert horror a közlekedés estefelé, a parkolásról ne is beszélkjünk.Na mindegy, szerencsésen összeszedtem magam és eljutottam a nőgyógyászomhoz.
Ő is látta, hogy baj van, megnézte a vérnyomásom, és azt mondta hogy baromi alacsony.A pulzusszámom pedig szinte semmi...EKG-n én is voltam, állítólag kötelező, ott azt mondták, hogy látszik a sportolói múltam, mert sportszívem van, és a vérnyomásomat sem lehet kizökkenteni.Akkor még örültem neki, most viszont már annyira nem.Remélem a mai napot kihagyom aléldozás nélkül....
Írtt fel tegnap az orvos vas+folsavat (az ára horror), mert az kicsit alacsony volt, és Pimaflucin(??? azt hiszem így kell írni) kúpot a kis problémámra, azt mondta ne aggódjak a baba biztonságban van.
A terheléses cukron én már túl estem a múlt héten, a Szent Istvánban nem cukrot kell inni, hanem 2dl tejet és mellé egy zsemlét.Szerencsére ott minden rendben.
Kritályvíz:Ki a dokid?Én csak a vérvételekre járok be, mert a doktornőmnek magánrendelése van, a genetikát pedig fent csinálták az RMC-ben.Nagyon nem ismerem a kórházat, de sok jót hallottam róla és a dokimról is.Szüléselőkészítőn még nem is gondolkoztam, majd megbeszélem a dokival, vagy a védőnővel.
Andzs:Sziaaaaaa!Igen, itt is találkozunk, ott nem túl nagy az aktivitás....Remélem jól vagy, hatalmas gratula a kislányodhoz!

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


Ez a védőnői családlátogatás kötelező már a terhesség alatt? Hozzánk eddig nem akart jönni, én olyan feleslegesnek érzem... Majd jöjjön, ha lesz ki miatt :D

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Hát csajok, szerintem se febr. 18, hanem picivel előbb, zsuzska jól mondod te kb. Nagyon jó a pelus ötlet, anyuék vettek már ugyan  egyszer 100 db-ot, de az tényleg nem sok, ha igaz, amit mondanak, hogy az eléjén napi 10 db is elmegy. Most még jobban van idő nézni akár akciókat is, elmenni érte, a garázsba meg eláll. :)
Hát ebbe már én is belegondoltam, hogy ahogy eddig nagyon ment az idő, most talán még inkább, eleve a decembert szerintem alig lehet észrevenni az ünnepekre való készülődés miatt.

kristályvíz: én csak régi összegyűjtött babamagazinokat olvasok esténként. :) Szülésznőt én majd csak később fogadok, még ráér...:) Azt fogom egyébként, akivel a dokim együtt szokott szülni, nekem is jobb, ha jobban össze tudnak dolgozni.
Képzeld, épp most kaptam meg az e-mailt, hogy nov 14-én kezdődik a szülésfelkészítő, amire jelentkeztem. Bízom benne, hogy ez hasznosabb lesz, mint bármelyik könyv. Igaz, nekem van is időm, hogy eljárogassak, mivel már rég nem dolgozok. :)

Védőnőnk nagyon aranyos, havi egyszer megyek hozzá, amúgy már hónapok óta ígérgeti, hogy lassan kijön hozzánk a lakásra, meg átbeszélni a babakelengyét. Én nem bánom ha kijön, még akkor se, ha amúgy nincs sok értelme, biztos azért mert tényleg nagyon csípem. :)
Egyébként szerintem igen, kötelező nekik mindenképp kijönni, hogy megnézzék a helyet, ahova jön a baba, még akkor is, ha látszólag minden ok.

andzs: a hátam esténként már nekem is sokat fáj, én eddig csak a femibion 400-at szedtem, de ebben nincsen vas úgy tudom, meg magnéziumot szedek. Most elfogy már ez a vitamin és most áttérek a Gravidára, mondjuk minden másnap bekapok majd egyet. A vassal úgy vagyok, hogy nem volt határértéken kívűl és bár mondta a dokim, hogy néha szedjek be egyet, eddig nem szedtem, mert amúgy is székrekedéssel küzdök. Calciumot is a tejtermékekből szedem össze, a c vitamint a dokim mondta, hogy szedjek néha, de nem tudom minek amúgy. Nekem is most először mondta a dokim, hogy kb. hány kiló a baba, eddig csak adatokat mért. De ha tudod a BPD-t, meg az AC-t, akkor van itt fenn neten egy kalkulátor, ami kidobja, hogy kb, hány kiló, meg amúgy is vannak fenn ilyen táblázatok, ha gondolod, szívesen belinkelem neked.

andrix: Én mostanában jobban vagyok, de régebben sokszor voltam én is ájulás környékén, alapból kb 90/50 a vérnyomásom, pedig kávézok is. Nekem azt tanácsolta a védőnőm, hogy bármilyen fura, de mindig legyen nálam kóla ilyen esetekre, ha elmegyek valahova, az kicsit visszahoz, mert koffein is és cukros is. Tegnap különben kiröhögtek a dokinál, mert 80/40 mért az asszisztens csaj, de érdekes módon nem volt még semmi bajom. :)
Viszont szólt a dokim, hogy készüljek a hidegfrontra, ami hétvégén jön, mert meg szokták érezni a kismamik, kicsit több magnéziumot lehet ilyenkor szedni, ha szükséges. Ja múltkor én is Pimafucin kúpot kaptam, meg Pimafucin krémet, amikor viszkettem, ezt nyugodtan lehet terhesség alatt is, ha gáz van. Én néha pszichésen is viszketek, akkor a krémet egyből használom, valóban igaz, hogy a babó védve van!










Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: