Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! 

Hát, rohan az idő, mi ma kezdtük a 26. hetet!  Jó ötlet a pelenka vásárlás, azt hiszem, én is elkezdem...  
Eddig nagyon büszke voltam magamra, hogy milyen jól bírom. Tegnapelőtt kétfélét főztem, tegnap sütöttem, közben ugye a munka... Na, ma meglett a böjtje...  Délután 2 körül kezdtem érezni, hogy fáradok, aztán 5 körül már alig bírtam hazabotorkálni, annyira kimerültem... Szóval azóta ágyban vagyok, és csak pihenek!  És máskor akkor is korábban lefekszem, ha nem érzem magam fáradtnak, hogy ne járjak újra így...  

Könyv és egyéb tájékozódás: én az elején mindent elolvastam, sokmindent a neten, de aztán valahogy úgy éreztem, hogy ez sok nekem. Az ellentmondó információk, vagy olykor sokszor ugyanaz... Szóval egy idő után úgy döntöttem, hogy maradok a babanetnél, itt minden fontosabb/érdekesebb dolgot leírnak a baba fejlődéséről, és igazából ez érdekelt. Aztán elkezdtem a szüléstörténeteket olvasni, ami egyrészről nagyon érdekes volt, másrészről meg eléggé rémisztő is helyenként, főleg, hogy én valahogyan a természetes szülés pártján vagyok... Mármint úgy gondolom, hogy ha kell beavatkozás, akkor legyen, ami szükséges, de úgy szeretném jól végigvajúdni az egészet... Kicsit mazoista hozzáállás...  Viszont volt olyan a környezetemben, akinek pl. burkot repesztettek, és emiatt a köldökzsinór előre sodródott, és ezért végül császár lett. Meg olyan is volt, akinek repesztettek, és valószínűleg tényleg így volt jobb... Szóval eleve kórházat és doktornőt is úgy kerestem, hogy a természetesebb útvonalat részesítsék előnyben, viszont megbízzak szakmailag is abban, hogy ha beavatkozásra van szükség, akkor magas színvonalon, biztos kezekben legyünk a babával. A természetes szüléshez hozzáteszem, hogy nem ezoterikus szülésre gondolok, mert sajnos sok könyv meg a mindenféle csakrák irányába viszi el a dolgot, na az nekem nem jön be. Szóval ekkor olvastam az Ina May féle könyvről, és eddig nekem nagyon tetszik. A szüléstörténetek pl. nem úgy mutatják be a szülést, mint az élet legrosszabb néhány órája, hanem mint az élet legfontosabb néhány órája. Persze, attól még leírja, hogy hol és mennyire nagyon fáj, csak épp nem erre helyezi a hangsúlyt, hanem a fájások fontosságára, és hogy közben arra kell gondolni, hogy de jó, a pici feje megint egy kicsit lejjebb van, mindjárt a karjaimban tarthatom, tehát megéri még egy kicsit dolgozni... Így rögtön jobban hhangzik!  A könyv második fele pedig szakmailag alátámasztva mutatja be a szülés teljes folyamatát, ír a módszerekről (pl. burokrepesztés is), viszont azt is leírja, hogy mit mikor és miért csinálnak, és melyiknek mi a kockázata... Nekem ez tetszik. De még ennél a második résznél nem tartok!  
A babamagazinokkal az a bajom, hogy annyit írnak a már megszületett babákról! Ami persze jó, csak én még valahogy annyira távolinak érzem magamtól a babázást... Talán 1-2 hónap múlva máshogy lesz, de még most szinte riaszt a hozzátáplálás kérdése, stb.  Ehhez még kicsit érnie kell bennem az anyaság gondolatának, azt hiszem...  Karácsony után kezdem majd el kimosni a kicsi ruháit, és berendezni a kis sarkát...  

Védőnő: hozzánk még decemberben is jön majd látogatni! Én sem értem, miért... Mondjuk lehet, hogy azért lesz még egy látogatás, mert közben másik védőnőt kaptunk, és ennek az újnak is el kell jönnie... Örülök amúgy az új védőnőnek, az előző amolyan "majd én megmondom, mi van" típus volt, persze érezhetően és láthatóan tapasztalatlan fiatal lány. A új is nagyon fiatal, most végzett, viszont nagyon kedves és odaadó, hozzá szívesen megyek, és jót lehet vele beszélgetni.  

Na, regényt írtam, talán azért elolvassátok...  


Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


kristályvíz: Ina may -útmutató a szüléshez- erre gondolosz? felkeltetted az érdeklődésemet! :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Igen  
http://www.libri.hu/konyv/ina_may_gaski ... eshez.html
A hozzám legközelebbi Libriben nem volt készleten, felhívtam őket telefonon, és ingyen átkértek egy példányt másik üzletből, majd küldtek sms-t, amikor megérkezett. Alexandra-ban már egyáltalán nincs. 
Amúgy kicsit megijedtem, hogy mennyire elvont ez a nő, úgyhogy utána olvastam, meg előadását is meghallagattam a neten, és tényleg nagyon elismert orvos körökben is... 

Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 

 
 

Én az elején kaptam mindenféle könyvet, de egy idő után abbahagytam a lapozgatásukat.
Amit tudni szeretnék azt a neten el tudom olvasni.Mondjuk most ezzel is leálltam, mert a héten leszünk (holnap) 24 hetesek és több topik is azt elemezte hogy ha most születene, akkor egy 24 hetes baba...... nem is folytatom!
Szóval csak idegesítenek!Képzeljétek ma sikerült belemennem egy autóba...
Miért mindig az a hibás, aki belemegy?Aki az ember előtt hirtelen megáll, az nem???
Na mindegy, szerencsére csak egy gyenge puffanás volt, épp csak begörbült a vonóhorgától a rendszámtáblám.Szerencsére senkinek nem lett baja, az övterelőt pedig továbbra is rendületlenül használom!!!!


Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


Tényleg jónak hangzik ez a könyv, ahogy mesélsz róla. Én is a természetesség híve vagyok. Nem értem azokat, akik lefizetik az orvost, hogy császározza meg őket, mert félnek a szüléstől és a fájdalomtól... Én sokkal jobban félek a császártól, mert szerintem egy nagyon komoly hasi műtét, átvágják a hasizmaidat, lassan gyógyul és fáj a seb stb...

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Igen, én is bízom benne, hogy sikerül természetes úton szülnöm. Amúgy a dokim nagy támogatója a gátvédelemmel szülésnek is. Két vékony barátnőm is így szült meg nála. És már beöntés sincs.
Egyébként van, akinek már befordult a baba? Nekem azt mondta a doki, még ráér, majd próbálom ösztönözni, hogy időben megtegye. :)

andrix: Jó ég, még jó, hogy nem lett nagyobb baj. Én is használom az övterelőt, utasként is, mert zavar az öv.

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Andrix ,huhh, szerencsed volt, gondolom rendesen megijedtél
hát csajok, en is olvastam régebben a Kismamát,szerintem szakmailag az volt a legjobb folyóirat,csak lassan kezdett átmenni egy önvédő dologba, h nehogy rosszat ìrjon már...tehát nem volt konkrét vélemény,csak pedzegették a dolgokat :/ nekem ez nem jött be . Könyveket nem igazán olvastam. Viszont a kedvenc mondásom: a babák sem olvastak könyveket,tehát nem tudják mit "kell" csinálniuk. Persze, ezt már arra értem, amikor ezt mondják: de hát a könyvben az van ìrva...ehhez képest az én babám... Teljesen mäst csinäl, naná, hiszen ösztönlény. A babának csak egyetlen dolog fontos/létezik/kell , és az pedig a Édesanyja. Es egy kis (sok) szeretgetés , ölelgetés, és szoptatás minden gondra gyógyìr. Nálam MINDIG bevált. Hogy szerencsém volt-e? Nem hiszem....3 gyereknél,akik tök különbözőek? Szinte kizárt..! Hallgassatok mindig befelé,mit súg a szivetek. 


Bocsi a sok "okoskodásért",szóljatok ha már uncsi,igérem abbahagyom. Csak utálom nézni,ahogy pl.sok bnőm is csinálja a dolgokat. Jönnek,tanácsot kérnek,nem fogadják meg,aztán meg csak lesnek,h miért nem megy ez vagy az.....bocs,de nagyon lelkis vok ezen a téren :/ én minden babának csak jót akarok.


Még valami. Nagy hìvője vok a homeopátiának. 5 éve folyton terhes vagyok és szoptatok,volt időm minden nyavalyára kitapasztalni a dolgokat. El sem hiszitek mi mindenre van itt gyógyìr. Szinte mindenre. De most csak szért emlìtem, eszembe jutott, hogy el lehet kezdeni trenìrozni a méhet a szülésre. N most, majd a 36.héttől. Van egy teám és 2 homeos bogyóm. Nekem eddig iszonyúan bevált. Sőt a tejserkentésre is. Ha érdekel vkit ,szìvesen leìrom a nevüket. Jah meg emlìtette itt vki a gátvédelmet. Ehhez is van praktikám ;) gátmasszázs+olaj hozzá. Fantasztikus :)


Na most rohanok a cukorterhelésre, sziasztok


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Én a homeopátiával úgy vagyok hogy hiszem is, meg nem is...
Rólam amúgy tudni kell, hogy fogamzásgátló mellett lettem várandós.Épp orvosi kezelés alatt álltam, ami egy nagyon szigorú diétából és homeopátiás kezelésből állt, amikor is nem jött meg....
Ijedelem, teszt, egy csík, megkönnyebülés.Szakvélemény szerint azért maradt ki, mert ugye a diéta miatt súlyvesztésem volt, és távoztak a méreganyagok belőlem, ezért kicsit megbolondult a hormonháztartásom.Újabb hónap, újra kimarad, újra teszt(mostmár teljesen nyugodtan, mert ugye megvan rá a magyarázat), KÉT CSÍK... na akkor úgy maradtam.Épp megmelegedett a helyem az új, imádott, munkahelyemen, a főiskolán (levelező) elkezdődött a vizsgaidőszak, erre én produkálok egy pozitív tesztet.Az orvosi szakvélemény?!A felborult hormonháztartás...De az az igazság, hogy nem keresek okokat, mert ha a fiam úgy érezte, hogy neki érkeznie kell hozzám, akkor ki vagyok én, hogy megtagadjam tőle az életet.Persze, hazudnék, ha azt mondanám, nem vettem számba az összes lehetőséget, de éppencsak felmerült és már el is tűnt a másik opció...
Szóval az én élményem a homepátiával ez volt
Kíváncsi lennék a véleményetekre az őssejtbankokkal kapcsolatban.Elkezdtem nézegetni őket, de van egy pár...Valakinek tapasztalat?

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


Zsuzska engem érdekelne!
Bár sajna a homeopátiás fejfájáscsillapító (atropa belladonna 9ch) pl. nekem nem használ :(

Andrix: én az őssejtbankokban valamiért nem hiszek.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok!
Andrix köszi!

Eszti tudom hogy van olyan vagyis régebben néztem már ,de most még nem , most majd megnézem,csak mások mindig mondják, itt Miskolcon meg nem, a uh papirra sincs írva , szóval Pesten álltalában mindenben előrébb járnak.

Csipori a védőnő már másodjára jön hozzám jövőhét csütörtökön, bár nekem a kisfiam miatt is jön bár hozzá már ritkábban ,és mindig elkezd magyarázni mindent hogy milyen a terheléses ,megminden mást, és szoktam neki mondani hogy tudom mert nem rég átestem ezeken, de mindig elfelejti ezt ,a kisfiammal nem itt laktunk a várandósság alatt és akkor nem ő volt a védő nő, biztos ezért ,de amúgy szeretem szimpatikus sokat szoktunk másról is beszélgetni , szerintem ő is kedvel.

Andrix jó hogy csak ijedtség lett a dologból.

Eszti nekem folyamatosan más fekvésben van , 16 hetesen medencevégű volt, 18 hetesen Debrecenbe fejvégű majd egynappal később a dokimnál már megint medencevégű, most 24 hetesen voltam kedden és fejvégű de most még van helyük mozogni majd a vége felé fordul be véglegesen.
Engem az első babával vágtak ,(bár az rég volt, akkor nem is tudom volt e már gátvédelem)a kisfiammal gátvédelemmel szűltem ,nem is beszéltem erről az orvossal ,pedig akartam kérdezni csak hamarabb jött a baby-m ,így meglepetés volt a gátvédelem de annyira jó ,utána nem sokkal pihenés után már ültem mászkáltam a szoba társam meg is jegyezte hogy csinálom .
De én úgy értelmeztem , a neten más kismamáktól meg talán olvastam is hogy az elsőnél vágni szoktak és a többinél van védelem, de lehet nem jó információ,vagy orvosa válogatja . Igen nincs beöntés, ugye én 18 éve szültem a kisfiamhoz képest és kérdeztem a szülésznőt hogy nem kapok és mondta, hogy voltam e vécén otthon ment e a hasam mondtam hogy igen sokszor vajúdás alatt, mondta hogy akkor jó meg hogy már nincs. örültem is neki.

Zsuzska a tejserkentésre való engem érdekelne,kipróbálnám, bár én úgy gondolom volt csak azt gondoltuk a védőnővel lehet nem volt elég tápláló ,mert amikor aludt időm sem volt enni vagy takarítás vagy főzés , és vékony is vagyok a védőnő is azt mondta egyek mert nekem nincs tartalékom. És olyan praktikát nem tudsz esetleg ami az érzékeny melbimbóra van? a garmastán betegtájékoztatójára az van írva hogy a 8 hónaptól lehet kenni ha érzékeny.

Andrix őssejtbank igaz nekem nincs tapasztalatom, engem megkerestek telefonon de nem kértem ,végül is gondolkoztam rajta kicsit ,mert mi van ha fel lehetne használni és nincs , de olvastam olyat is hogy még csak kevés esetben tudják felhasználni ,meg hogy nem minden orvos tudja levenni úgy hogy jó legyen , meg hogy van olyan bank ami megszünt és a mintákat sem tartották meg, na most ezeket neten olvastam szóval igaz nem igaz nem tudom. Valami Kiro intézetet emlegettek legjobbnak. De én nem mélyedtem el a témában.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok! 

Tudom, hogy nem vagyok normális, hogy még mindig nem alszok, de tortát sütök holnapra!  

Reggel voltunk doktornéninél! Nagyon jó volt!  Valahogy rám jött, hogy kérdezzek a burokrepesztésről, oxytocinról, stb., és nagyon megnyugtató válaszokat kaptam. Vagyis azt, hogy lehetőleg semmi beavatkozást nem szeret. És örült, hogy az Ina May könyvet olvasom!  Meg arról is beszéltünk, hogy a babával mit csinálnak, ha megszületett, és azt is jó volt hallani, hogy rögtön odaadják. Ha minden rendben, akkor csak kb. 1 óra múlva viszik el megfürdetni is. Úgy magzatmázasan, kicsit ugyan letörölgetve, de azonnal a mellkasomra teszik, hogy barátkozzunk...  Már csak abban kell hinnem, hogy menni fog szépen rendben megszülni! Viszont ha valamiért mégis császáros lenne a baba, apuka kapja a mellkasára, hogy megkapja az első órában a törődést a bőr-bőr kapcsolattal...  Szóval most nagyon meg vagyok nyugodva!  
Amúgy szépen nő a pici lány, 839 g szerepel az uh-on nyomtatott adatlistán. Ezen kívül kaptunk még 6 képet is, meghallgattuk a szívét és a köldökzsinór keringését. Csuda jó volt!  

Őssejtekről nekem az a véleményem, hogy valószínűleg nagyon hasznos az egész, de rendkívül drága! Ráadásul már minden szövetből tudnak őssejtet előállítani, csak nem olyan tiszta, jó minőségben, mint a köldökzsinór vérből és szövetből. Viszont amennyit fejlődött ez az irány az utóbbi években, én valahogy abban bízok, hogy mire szüksége lenne ilyen jellegű orvoslásra, már a saját sejtjeit is tudják megfelelően alkalmazni. Illetve ezért (is) jó egy testvér, akinek nagyon hasonló a génállománya, így tőle is tudnak levenni sejteket... 

Andrix, vigyázz magatokra! Övterelő nélkül engem pl. a férjem nem is enged autóba ülni. Amikor a 4. hónapban repültünk külföldre, vinnem kellett a csomagomban, hogy kint is csak úgy utazzak autóban...  Még jó, hogy használtad Te is! 

Tudom, hogy hihetetlen, de nem kell cukros löttyöt innom a vércukros vérvételen. Sőt, éhgyomori vérvétel sem kell, mert az első trimeszteri jó lett. Reggel 7-kor 1 zsömle és 2 dl tej, majd 8-ra bemenni vérvételre...  

Más téma: lesz Budapesten a 2-es metró vonalán egy szülői szerepre felkészítő kurzus, amire lehet még jelentkezni babát váró pároknak (korlátozott számban). A kurzus 6 alkalomból áll, szerda délutánonként lesz, és pszichológusok tartják. Taj kártyára elszámolható, vagyis ingyenes. Írjon magánban, akit érdekel, és megadom az előrhetőségeket, hátha még van hely. 


Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


kristályvíz: Már meg is van a könyv, most kezdem, majd írom a véleményt! :)

Csajok, képzeljétek, hétvégén hazautaztunk kicsit a szülőkhöz, igaz elég sokat jöttem-mentem, de nap végére nagyon megfájdult alul a szeméremcsontom  és a combom belső fele és megint mindkét nap volt ilyen erősebb, hirtelen nyilaló fájdalom alul  a hasamban, mintha hirtelen beleszúrtak volna egy kést, mit ne mondjak kicsit azért megijedtem.  Ma már jobb, talán csak tágulok!

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Akkor szerintem magnézium, igyál sok vizet és sok pihi, vedd komolyan!

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Igen, igyekszem pihenni, magnéziumot pedig szedem folyamatosan.

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Sziasztok!

Eszti pont nekem is pár napja volt olyan hogy a combom tövénél fájt lefekvéskor ,azt gondoltam megrántottam magam vagy hirtelen mozdulattól ,aztán én is gondoltam hogy a a csontok készülődnek a szülésre.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok!

Nos igen, a hátfájás és nyilalások kora.
Ilyenkor irigylem a már tapasztaltabb kismamákat, mert ők tudják mi miért fáj.
Nekem a derekem akar leszakadni, de ez már a terhességem eleje óta fentáll!
Szóval a Jaj a forgóm felkiáltás és én együttjárunk egy ideje
Az normális, ha mostanába néha bekeményedik a hasam?!Eddig is szedtem a Magnerotot, de mostmár szinte kapkodom...
A nyilalások pedig nekem is olyan Eszti, mintha kést szúrtak volna belém és meg is forgatnák bennem. De lassan kezdek hozzászokni, csak akkor ciki, amikor épp tárgyalok és hirtelen olyan helyen kezd nyilalni, amin keresztül a fiam fog érkezni...Na akkor vágj pókerarcot

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


Hát csajok, úgy látszik, akkor tényleg valami tágulás lehet a háttérben, a babó most kezd nőni igazán végülis.  Az biztos, hogy fontos a pihenés és a sok folyadék. Mást nem nagyon tudunk tenni, mert a gyógyszereket amúgy is mindenki kapkodja gondolom.
Kicsit azért megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül ezekkel az érzésekkel.

andrix: derekam nekem is szokott fájni, főleg estére, vagy hosszabb autózás után (pl. mikor hazautazunk szülőkhöz). A nyilalás vége pedig nekem is pontosan ott végződik, ahol neked, hát tárgyalás közben tényleg nem lehet túl üdítő a dolog, nagy nyelések után folytatod gondolom. Hang nekem se nagyon jön ki ilyenkor, inkább összeszorítom a fogam, még jó hogy csak rövid idő volt. Remélem nem lesz túl sűrűn.

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


zsuzska: engem érdekelne a homeopátiás dolog, én úgy vagyok vele, hogy nem feltétlen hiszek benne, de nem is vetem el. Szóval, ha leszel, írj róla légyszi! :)

andrix: még az őssejtbankot akartam írni, én először úgy gondoltam, hogy kell, aztán egy idő után énis úgy voltam, mint a többiek itt, hogy nincs rá garancia még, mert annyira gyerekcipőben jár az ügy, viszont rengeteg pénz, ha lenne nagyon sok, akkor bizti kéne, de így m eggondolandó, azt hiszem most nem.

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Tudom, a sejtbank igen drága.Én felvetettem a dolgot, az édesapja pedig azonnalo rávágta az igent.Abban a naygon szerencsés helyzetben vagyok, hogy megengedhető a dolog anyagi része.
De azért persze ha már így alakult, szeretnék egy megbízható céget választani.Beszéltem a védőnőmmel telefonon róla, ha minden igaz tud nekem segíteni benne.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de bennem minden egyes ap újabb és újabb kérdések merülnek fel.
Jelenleg hatalmas problémának érzem a mellszívó kérdését (kell v nem), a légzésfigyelőt és a szülésznő megfogadását.
Persze, ahogy ismerem magam, holnap máson fogok idegeskedni!

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


andrix: Ha megteheted, akkor persze, vágj bele! A Krio központot nagyon ajánlják. Ja énis sokáig gondolkodtam a mellszívón, légzésfigyelőn. Egyik se lesz egyelőre. :) Mellszívó lehet, hogy nem is kell, nekem vett pár barátnőm és egyik sem használta végül, de úgy vagyok vele, ha mégis szükségét érzem, akkor veszek majd, hiszen mindig lehet kapni! A légzésfigyelővel meg arra jutottam, hogy egészséges baba lesz és kész! Még az elején megkérdeztem két gazdag barinőmet, hogy van e kölcsönbe, mert ugye ez sem olcsó, és legnagyobb meglepetésemre mindkettő azt mondta, hogy eszükbe se jutott venni. :)

Én meg még mindig a matracon dilemmázok. Most mégis ott tartok, hogy inkább kókuszmatrac, mint sima szivacs. De abból kell az új, vagy nézzek használtat...?
Többgyerekes kismamik, Ti mit ajánlotok?? :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Eszti, ìrok majd akkor privit a homeos bogyókról.


mondjuk százszor inkább azon agyalnék, hogy milyen légzésfigyelőt vegyek, mint h kókuszmatrac v.sima. A bölcsőhalálnak nem sok köze van a baba egészségi állapotához :/ én tényleg nem vok az a fajta,aki minden hülyeséget megveszek, még az elsőnél is megfontolt voltam (mert van már pl.popsitörlőkendő melegìtő is !!. Nálam hülyeség kat.I.helyezett :) ) soha ne legyen rá szükség,de ha csak egyszer is riaszt, megérte.


Ha lenne rá pénzem, én is levetetném a köldökvérből az őssejteket. Fantasztikus lehetőségek rejlenek benne, persze soha ne  legyen rá szükség. Ne 1-2 évben gondolkozzatok,hanem 10-20. Sokat fog fejlődni ennyi év alatt az orvostudomány.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


andzs, most olvastam csak vissza. Termeszetesen neked is tudok mit ajánlani, de azt hiszem, ezt kicsit jobban ki kéne/lehetne vesézni.és hogy ilyet mond egy védőnő??! Az eszem megáll!komolyan. Mi a túróért ülnek ők ott? Még hogy nem elég tápláló a tej?? Mert? Vészesen alultáplált vagy? Mert ez esetben elhiszem, de amúgy , KIZÁRT. bocsika, nem neked szól, de ilyenkor irtó dühös tudok lenni az eü.alkalmazottakra!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Légzésfigyelőt és babamérleget bérelni is lehet, mi azt tervezzük.
A homeo bogyók engem is érdekelnek, szerintem jöhet a közösbe az infó! :)

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Másik kérdés, most jutott eszembe.Tudom, ez nem a legvidámabb téma, de állítólag van egy olyan nyilatkozat, amit szülés előtt tehetsz, hogy ha ne adja Isten baj van, akkor ki élvezz elsőbbséget!
Tudtok erről valamit?!

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


Sziasztok! 

Múlt héten, amikor voltam a doktornőmnél, azt hittem, hogy nekem is kemény a pocakom. Megfogta, és azt mondta, hogy ez nem számít keménynek, csak a baba helyezkedett valahogy úgy. Mondtam, hogy egyik reggel begörcsölt a lábam, és elkezdtem szedni magnéziumot. Mondta, hogy rendben, a lábgörcs miatt szedjek napi 2x1-et egy, vagy maximum két hétig. De többet ne! Egyrészt, mert hozzászokik a szervezet, és nem lesz már hatása. Másrészt pedig az ég világon semmi hatása nincs a has keményedésére. Azt mondta, ezt korábban ő sem tudta, és tényleg haskeményedés ellen használták, de néhány éve kijött egy tanulmány, ami bizonyította, hogy valójában nincs rá hatással (mondta a tanulmány nevét is, de sajnos elfelejtettem). Ellenben a túl sok magnézium tüdőembóliát okoz. Érdekes, hogy ez nem ment még át az orvosi gyakorlatba, de szerinte egyre több orvos tudja ezt, és már nem szedeti automatikusan... 

Eszti: majd várom a véleményedet a könyvről! :-) 
Zsuzska: szerintem is jöhetnek ide a homeopátiás tapasztalatok, engem is érdekel... :-) 
Andrix: én mellszívót nem tervezek venni, de légzésfigyelőnk lesz! Egyetértek Zsuzskával abban, hogy egészséges babának is lehet légzésleállása sajnos. Viszont nekem olyan anyuka, akinek a babája életét légzésfigyelő mentette meg (tény, hogy koraszülött volt a baba), azt mondta, hogy a matrac alá rakhatót ajánlja, a pelenkára szerelhetőnek szerinte nem volt sok értelme. Olyat is hallottam, hogy sok a téves jelzés (besípol akkor is, ha nincs baj), de a közvetlen környezetemben senkinek nem sípolt feleslegesen soha (jól kell elhelyezni...). Meg aztán inkább örször sípoljon feleslegesen, mint egyszer ne használjuk, amikor kellett volna... 
Csiripori: én babamérleget nem tervezek még kölcsönözni se. Zsuzska, mi a véleményed? Nem akarok azon görcsölni, hogy evett-e eleget... Ha éhes még, úgyis szól... :-) 
Andrix: én nem tudok semmilyen nyilatkozatról... Viszont ha nincs is sztenderd nyilatkozat, akkor is írhatsz szerintem egyet, amit odaadsz a nőgyógyásznak előre... 


Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


Sziasztok!
Nekünk kókusz matrac van a párom kizárólag azt akart,nekünk az ágyunkban is jóminőségű matrac van gondolom ezért tudta milyen kell, milyen a jó. És mi használtuk is a kiságyat ,és a pelenkázót is mert más kismamától pl. a régebbi fodrászommal egy időben szültem neki első baba és állandóan mondta hogy egyiket sem használja csak ott állnak. Érdekes mert az első fiamat én sem sűrűn raktam kiságyba mellettem maradt szoptatás után de most a kisfiammal minden jól ment a kiságy kihasználva ,és az elején sokszor volt olyan hogy pont akkor pisilt sőt kakilt is pl.engem hasba, amikor pelenkát cseréltem és sokkal könnyebb a pelenkázót tisztítíni mint az ágyat a balesetek után, kicsit elkalandoztam.Tehát szerintem kókusz.

Légzés figyelő már egyszer írtam itt ,először nem volt nekünk aztán szortyogott vagy nem tudom hogy írjam a gyerek, majd kiderült az anyatej az orrába is bekerül mert ilyenkor mohón szopiznak ,az orvos mondta és azért adott ki fura hangoka,t mi meg amikor először meghallottuk azt hittük nem kap rendesen levegőt, mi ezért vettünk párnaposan egy Angel Care légzésfigyelőt,és baby őrt, mi utánna tudtunk nyugodtan aludni csak ,előtte kétnapig hétvége volt állandóan fent voltunk és azt figyeltük lélegzik e még pedig nem vagyunk álltalában para szülők ahogy mostanában mondják. Úgy hogy szerintem az kell , zsuszkával egyet értek,de ez az én véleményem és mindenki magának dönti úgy is el nekik mi a jó.

Értem zsuzska, vékony vagyok de nem alultáplált szülés után 48 kiló voltam,54 szülés előtt, de most 51 -ről kezdtem. Először hízott a gyerek és egyre többet szopizott, majd egy idő után egyre több ideig szopott volt hogy egy órát és egyre kevesebb tejet szívott ki mert mértem ,ez után mondta, a védőnő. De folyton sebes volt a bimbóm ,fájt de 3 hónapig bírtam így. Amúgy ha tanácsot kérek valakitől az első hogy azt mondja nem volt jó a szoptatási technika nem volt jól rátéve a mellre a gyerek,amitől a falra mászok, de ez nem igaz a kórházban is volt mellettem csecsemős az első két szoptatásnál és nem mondta hogy rosszul tettem rá, és egyébként amikor kezdett gyógyulni a cicim volt néha kisebb időszak amikor már nem fájt vagy nem annyira, és az első babámmal meg egyáltalán nem volt ilyen probléma nem fájt egyáltalán a cicim ,tudtam rendesen szoptatni ,még akkor akivel egyszobában voltam kismama fájt a cicije szoptatás közben és sírt én meg azt hittem hisztizik mert nekem nem fájt és most jöttem rá hogy az nem csak hiszti volt. Szóval ennyi, ezért kérdeztem nem e tudsz rá homeopátiás bogyót rá már mindent kipróbálnék hogy sokáig tudjak szoptatni. Már most érzékeny ha csak a törölköző hozzá ér majd hogy nem fáj,, az előző babával is érzékeny volt már a terhesség allatt is a törölközre is.

Csiripori a babamérleget mi is béreltük a védőnőtől.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


zsuzska: Azért én sem veszem ilyen könnyelműen, hogy legyen-e vagy sem a légzésfigyelő. Mindig agyalok rajta, csak nagyon nehéz így eldönteni, hogy egyik nap le akarnak beszélni róla, mások másnap pedig rá. Azt hiszem majd énis utánajárok még, hogy hol lehet kölcsönözni, úgyis megyek most szülésfelkészítőre ott biztos hallok majd pár hasznos tanácsot és a védőnőmet is kikérdezem majd. Persze hogy kevésbé fontos a szivacstéma, de látod még azon is megakadok. Ezt mondjuk tegnap dűlőre vittem, veszünk szépen új kókuszmatracot, még szeretnénk majd tesót is, neki is jó lesz. Bár nekünk nem szabványméretű a kiságyunk, de majd vágunk le belőle, amennyi kell.
Sokan írják, hogy bevált nekik ez a homeopátiás bogyó, persze itt is sok az ellenvélemény, van aki azt írja, hogy neki nem használt. Van aki azt mondja, hogy ő epidurálist fog kérni, akkor meg minek. Ezt viszont eldöntöttem, hogy megpróbálom, magamon szeretném megtapasztalni nem máson, hisz mindenkinek más-más jön be. Úgyhogy köszi a tanácsot!

andrix: Ez lemaradt múltkor, de szülésznőt én fogadok, épp hónap végén fogom elkérni az elérhetőségét és fel is veszem vele a kapcsolatot, sok jót hallottam róluk. Ezt a nyilatkozatot még nem hallottam.


Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Igen a Krio és a CBC között vacilálok, de majd a védőnő elméletileg segít dönteni.
Amúgy nem tudom, nekem van-a csak üldözési mániám, de mióta ilyesmin gondolkozok, mindenhol, de tényleg mindenhol, a sejtbankok reklámaiba botlok...
A magnéziumról beszéltünk a védőnővel, mondta is, hogy a 32. hét után le kell vele állni (a 32 nem biztos), mert gondot okozhat a szülésnél.
Légzésfigyelőt lehet valóban jobb bérelni, szerintem fogok is, mert amennyit izgulok most a babámért valószínűsítem, hogy megszületése után sem leszek sokkal nyugodtabb!
Már kész listát írtam mind a védőnőnek, mind az orvosomnak!Remélem lesz türelmük válaszolgatni!
A szülésznőt is meg fogom kérdezni, ha azt mondja van olyan akihez szeretne ragaszkodni, vagy vele nagyon jól tud összedolgozni, akkor szerintem megkeresem és megkérem a segédkezésre.
Annyit beszéltek a matracokról, hogy lassan én is elkezdek gondolkozni a dolgon...Mi a különbség?

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


A kókusz jobban szellőzik, ezért egészségesebb. De teljesen jó a szivacs is, az meg olcsóbb. A lényeg, hogy kemény legyen, hogy ne tudjon hason fekve belefulladni a baba.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


A matrac lényegét csiripori teljes jól összefoglalta szerintem :)

andrix: Közben utánajártam, ha a légzésfigyelő mellett döntesz, lehet érdemes akkor már inkább használtat venni, mert kb 2000 Ft/hó a bérlés, ahogy én hallottam és amúgy min. 6 hónapig kell használni.

Én mivel ezen agyalok napok óta, ma döntöttem, nem lesz. Tartom magam az eredeti elgondolásomhoz, ami a szűrésnél is volt, hogy egészséges baba lesz, ezért nem fogok emiatt parázni. :)  Ez az én véleményem, de tiszteletben tartom persze, aki épp ellenkezőleg gondolja. :)
Számomra ezzel kapcsoltban a legkorrektebb cikk ez volt, amit olvastam:
http://www.femina.hu/gyerek/legzesfigyyelo_kell_e

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Most voltunk dokinál, már egy kg a baba! :))

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok hozzátok? Az első babámat várom, holnap töltjük a 27. hetet:)

sonjaskava
 
 


Sziasztok! 

A légzésfigyelőhöz annyit, hogy szerintem is drága kölcsönözni, talán használtan olcsóbb. Ahogyan írtam, nálunk volt a közvetlen környezetünkben olyan baba, akinek megmentette az életét, de iker baba volt és koraszülött! Csak hogy ne riogassak, ezt le kellett írnom, mert ezek tényleg plusz kockázatot jelentenek! Szerencsés vagyok, mert nekünk lesz kölcsönbe, tehát nem kell gondolkodnom azon, hogy megéri-e kiadni érte a pénzt. 
Csiripori, gratulálok a nagy babához! Most tudatosult bennem, hogy Te is hónap elejére vagy kiírva...  
Üdv, Sonjaskava! Írj valamit magatokról! 



Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


Sziasztok! Jó rég voltam! :) Jó látni,hogy aktív a topic! :) Csak leírnám,hogy nálunk mi a helyzet a fenti felmerülő témákkal kapcsolatban. :) Ami először eszembe jut az az őssejt tárolás.Nekem nem volt kifejezetten elképzelésem ezzel a dologgal kapcsolatban.DE mivel most vettünk házat,és hát kellett még bele ez-az,illetve első Babynk lesz,szóval babakocsitól kezdve az utolsó zokniig mindent vennünk kell neki,ráadásul szerintem az sem mellékes,hogy téli Baba (mert,hogy úgy gondolom egy nyári kevesebbe van,vagy legalábbis jobban el van osztva a hónapokra a vásárlandó holmik összege),plusz a magánrendeléses vizsgálatok (alkalmanként 8ezer),a terhes vitamin (2900.-),a vas (1200.-),a magnerot (4600.-),a lactofeel (3000.-) /1,5hó!!!,majd a szüléskor a dokinak egy nagyobb összeg...és persze szülésznőt is szeretnék,tehát annak is...így mi úgy döntöttünk,hogy talán nem kellene levetetnünk és tároltatnunk a vért 3-4száz ezer forintért.Mivel párom mezőgazdaságban dolgozik.Még most jól keres,és ebből tudunk mindent megteremteni,illetve félre tenni,de a december,január,február olyan...ami tök jó lesz,hogy itthon lesz,mert nincs neki olyankor munka,de nem is keres,csak havonta egy fix összeget utalnak majd.Na a lényeg,hogy inkább legyen még félretett pénzünk márciusba is,minthogy januárba azon törjük a fejünket,hogy mi kerüljön az asztalra?!Egyébként is a testvérek vére is jó...szóval nincs ez a kapu még bezárva!Meg ennyi erővel nézhetjük úgy is,hogy a mostani Babyk egészségét valamilyen szinten tudjuk így biztosítani,de pl. az enyém sincs,a páromé sem.... Na szóval bizti értitek... Múlthét csütörtökön voltam a védőnőmnél,a terhelésesnek jó lett az eredménye! :D pedig milyen rosszúl voltam!!!Azt hittem nem tudok majd vissza menni a második vérvételre,nagyon ki kívánkozott belőlem az a lötty,és szédűltem is,de Anyósom szerencsére ráért,így vissza vitt kocsival,és még haza is hozott,úgyhogy egyből ágynak eshettem,még este fele is olyan szar volt a gyomrom és a közérzetem attól a tömény cukortól. :S Vagy két hónappal ezelőtt már beszéltünk arról a védőnőmmel,hogy lejönne majd.Mondtam neki,hogy nekem/nekünk végülis bármikor jó :) de nagyon kiváncsi voltam,hogy miért is szeretne lejönni??? Hogy az érdekli,hogy rendet tudok e itthon tartani,vagy,hogy milyen állapotban van a ház???Amit mellesleg ismer... Így rákérdeztem,és azt mondta,hogy persze az is...de inkább azért jönne,hogy megnézze a baba holmikat,meg,hogy mi hiányzik még!?Erre elröhögtem magam! :D Mivel akkor még semmink nem volt ami a "baba holmik" fogalmát képezte volna! :D Úgyhogy meg is beszéltük,hogy szólok neki,ha van már mit nézni! :) Úgy tervezem,hogy ebben a hónapban lehívom :) mivel van már két kis szatyor baba ruhánk :) ill. megvettük a babakocsit is (merevfalú mózeskosár,baby hordozó,mind a kettő kocsiba rögzíthető,sportra átalakítható,téliesíthető,szóval nekem nagyon tetszik! :))Meg,hogy akár a kiságyat is elhozhatjuk a párom barátjáéktól. :) úgyhogy gyarapodunk már szép lassan mi is :) Csak nekem van olyan érzésem,hogy mindjárt itt a vége a terhességnek??? Folyton ezen forgok mostanában,hogy november sitty-sutty eltelik,a december első két hete nálunk arról szól majd,hogy ami még hiányzik beszerezzük.A második fele gyorsan elrepűl majd a karácsony,új év miatt,és mivel a védőnőm és a dokim is azt mondja,hogy nem vagyok valami erőss alkatú,nem leszek én 40 hetes terhes...meg jó lenne a 37. hétig kihúzni legalább...én már nem is nagyon számolok a januári hónappal.Legfeljebb majd ha mégis egyben maradunk még Noellel akkor,jól elleszünk kettecskény a kedvesemmel :) :) Én szeretnék légzés figyelőt,és mellszívót is,szerintem mind a kettő fontos. Mi elég mélyen alszunk (még most...),szóval én így nyugodtabb leszek.a mellszívót meg azért tartom fontosnak,mert pl. barátnőmnek széjjel volt repedve a mellbimbója,és kellett,hogy megindítsa a tejet,hogy lássa nem e véres. Viszont a babamérlegnek nem látom értelmét!Ösztönösen akarom etetni majd a Babám,nem táblázat szerint,hogy ennyi meg ennyi hetesen ennyit meg ennyit kell ennie,híznia... Picit aggódom egyébként...nem tudom pontosan mióta,de kb a 20.-21. hét óta faros Noel,forgolódik,de nem le és fel,csak hol a jobb hol a bal oldalára!Nagyon remélem,hogy dolgozik benne az ösztön és megfordúl majd!Egyébként nagyon mozgékony :) reggel fél7-től,este pedig 6órától nagyon aktív! :) Tornáztok egyébként valamit??? Én kipróbáltam a kismama jógát,igaz csak itthon youtub-ról :) a hajlongós része nem nagyon tetszik,és nem is esik nagyon jól,de a lazítás,az egyenes gerinccel való űlés,a könnyű mozdulatok légzésgyakorlatokkal nagyon jól esnek! :) Van egy 12 hetes labrador kiskutyánk,délután vele szoktam menni sétálni. Itthon a házimunka is megmozgat,úgyhogy mostanában nagyon jókat alszom éjszakánként,azt leszámítva,hogy vagy 3 napja ég a gyomrom ami elég kellemetlen :( A homeopátiás szerekben nem vagyok otthon,de ha vélatlanűl mondjuk hasfájós lesz a Babám,vagy ilyesmi szerintem kipróbálom...ugyanis jól tudom,hogy ez ilyan természetes anyagokból álló készítmény?!

Kép
bogi422
 
 
 


Sonjaskava szia :) üdv itt nálunk! Mesélj magatokról egy kicsit!


Mellszìvó:az első fiammal én sem akartam venni,ill.inkább az ára tántorìtott el, ahhoz , hogy ha mégsem kell elég drága. Aztán az élet máshogy hozta,besárgult Máté születése után,ettől aluszékony lett,szopni nem akart,na meg 2 napig kékfényben volt. Viszont az anyatej nagyon kellett neki, pont a sárgaság miatt,ergo vhogy ki kellett jönnie a tejcinek, ìgy ott vettem a kórházban. Ami később a legjobb barátom lett :)  mivel rengeteg tejem volt,ezért tejadó lettem, :) na meg olyankor is jól jön, mikor becsomósodnak a mirigyek. Tényleg olyan iszonyat mennyiségű tejem volt, h a 10%át ha kiszopizta a gyerek, egy mellemből!a többit muszáj leszìvni,mert nagy gondok lehetnek belőle,és lesznek is. Mikor arra ébredsz,h kőkemények a melleid,és folyik kifelé a tej....na az nagyon durva. Én kb 3-4 hónapon át, két etetés közt 2x fejtem, annyira brutál. Szóval vhol néha már azt gondoltam,hogy átok is lehet a sok tej. Pedig jó evők voltak a fiaim,mégis vmiért sok termelődött. Ilyenkor irigyeltem a bnőmet,akinek épp csak annyi volt,amennyi kellett. Nem baj, pár kisbaba legalább anyatejen cseperedhetett :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


@andrix:


Szia Andrix!
Köszi ide az invitálást, itt tényleg csak úgy pörögnek a dolgok! :-)

A többieket szeretném üdvözölni és minden jót kívánni ebben az izgalmas élethelyzetben, amiben most vagyunk!
Egy másik oldalról hívott meg Andrix, remélem szívesen fogadtok! 

Én egy 35 éves, első babaáját váró nőci vagyok Siófokról. Szóval megy az izgulás rendesen!
Mindenféle vizsgálaton részt vettem, amit a korom miatt ajánlottak, de hála Istennek úgy néz ki, hogy minden rendben van! Kislányunk lesz, ha az UH igazat mutat! :-) És egy igazi boxolóval vagy focistával kell számolnunk, ha a rúgásokból amit produkál következtetni lehet.
23 hetes és 5 napos a várandósságom, szóval a rettegett cukros-szmötyis vizsgálaton én jövő héten fogok részt venni. Hát ott majd kiderül, hogy döntök, megiszom vagy sem! 
Ti mind megcsináltátok a vizsgálatot? Senki nem surrant ki az utolsó pillanatban?

Tegnap elolvastam az utolsó két oldalnyi hozzászólást, hát van gondotok a sok beszereznivalóval, úgy látom! :-) Ismerősöktől, vagy hirdetésekből választotok inkább, vagy újat vennétek, ha lehet? Mi nagyon sok mindent kapunk szerencsére, de olyat, mint matrac, pelenkázó szivacs, ágynemű a kiságyba, ezeket mindenképpen újonnan szeretném beszerezni.
Az időpontom március 1., de annyira érzem, hogy februári lurkónk lesz!!! Tuti nem húzom ki addig!
Olvastam az eddigi hízásokról és sokkot kaptam a sajátomtól!!! Én 10 kg plusznál tartok és még csak jövő héten töltöm be a 6. hónapot! És nem eszem édességeket, nem iszom cukrosat, nem vagyok kívánós, nem zabálok és mégis ennyi az annyi! 170 cm magas vagyok, 65-ről kezdtem és most vagyok 75 kg. 
Most nagyon szarul kell éreznem magam???? Bár nem látszik rajtam, inkább vizesedek szerintem, meg a dokim szerint is, mert a gyűrűimet már egy hónapja nem tudom hordani és a lábam is vastagodott valamennyire. Pont tegnap voltam nála és diétára fogott, ami heti egy nap gyümölcsnapból fog állni, hogy a víz távozni tudjon,mert vízhajtót nem enged szedni. De a panaszaim igazából ennyiben ki is merültek, mert én egyáltalán nem voltam hányingeres, hányós, szédelgős, meg semmilyen szokásos terhességi tünetes! Szóval valaminek már jönnie kellett! :-)
Bár az alvással mostanában nekem is gondjaim vannak, nehéz megtalálni a kényelmes pozíciót, szóval inkább fáradtan, mint kipihenten ébredek.
Pedig most vagyunk benne egy teljes lakásfelújításban, a gyerekszoba és a konyha kész, most jön a mi szobánk, majd a nappali, szóval nem unatkozunk! Reméljük Karácsonyra csak hátrdőlünk és végre pihenhetünk!
Hosszan-röviden ennyi rólam, rólunk, remélem hamarosan olvashatom a ti újabb élményeiteket is!

Lilypie Pregnancy tickers
timancs
 
 


Sziasztok!
Üdv. az újaknak!
Én megittam a cukros vizet, azért meg lehet azt inni,nem olyan vészes, gyorsan túl kell lenni rajta.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


@andzs:


Szia Andzs!
Mi is "ismerjük" egymást a Szülőklapja oldalról! :-)  Ugye?

Lilypie Pregnancy tickers
timancs
 
 


Igen! Timancs

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Üdv a csopiban sonjaskava és timancs! :)

csiripori: azta, akkor szép nagy már a bébid! :)

Bogi: Én eddig még nem igazán tornáztam a keményedés miatt, de azért minden nap muszáj pár nyújtó gyakorlatot végeznem, mert fáj a hátam.
A combom belseje, illetve  a szeméremcsontomnál továbbra is fájdogál, de kibírható.
Ma elkezdtem hordani a hasfogót, mármint amikor voltam benn a városban feltettem és tényleg tök jól tartja a pocit.

andrix: Képzeld ma ketten is megtaláltak az ősejttárolással kapcsolatban, nem tudom honnan szerezték meg a számom, mert nem igazán adtam meg sehol. Az egyik a Humancell volt, a másik pedig az Sejtbank Kft. Kb 3-4 száz ezer körüli összeget mondtak 25 éves tárolással együtt.

timancs: Én tegnap voltam cukorterhelésen, hát egyáltalán nem vészes. Én is annyi rosszat olvastam róla, hogy mennyire gáz, szóval én sokkal rosszabbra számítottam. Azt hittem, hogy olyan sűrű cukros szirupot kapok, amiben megáll a kanál, de nem volt az, igaz hogy édes volt, de mire megkaptam én már annyira éhes voltam (szerintem lement a cukrom a nem evéstől :), hogy már majdnem jól is esett. Belenyomtam egy fél citromot és kb. húzóra megittam. Olyan volt, mint egy túlcukrozott limonádé. :) A vérvétel rosszabb szerintem, pláne így hogy kétszer is szúrnak.
Egyébként jó lett az eredményem, az éhgyomri 3,9 a 2 órás pedig 4,4 volt.
Szerintem a hízás miatt egyáltalán ne aggódj, ha amúgy orvosilag minden rendben van. Nekem 2 olyan ismerősöm is van, aki vékonyan kezdte és 30 kilót hízott, ami nem kevés, de utána szépen leadta és semmi gond nem volt. Ez mindenkinél más. A súly viszont, ha túl sok jön fel, hozhat ki visszeret meg striákat, erre is kell figyelni.
Én 33 vagyok és szintén első baba, kisfiú. :)

Az alvással nekem is egyre több bajom van, kényelmi okokból is, meg azért is, mert kb 3-4-szer kell pisilnem éjjel. Ma hajnalban pedig valami nagyon rosszat álmodtam, mert úgy ébredtem hogy potyogtak a könnyeim, ilyen sosem történt még velem. Már nem emlékeztem mi volt az álom, csak az érzés maradt meg.  :(
Ti nem szoktatok mostanában több hülyeséget álmodni, mint azelőtt?

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Én is felkelek éjszaka álltalában egyszer , de van mikor lusta vagyok kimenni ,pedig nem jó visszatartani .
Én álmodtam már olyat hogy eltűnt a párom , és nagyon rossz érzés volt amikor felkelltem pár másodpercig gondolkoztam hogy most megtörtént vagy nem. Máskor láttam magam vízben vajúdni ,pedig nem is tervezem azt,és egyszer láttam a lányomat a kezemben , de akkor még nem tudtam hogy lány lesz és a kisfiam arca volt.
Nekem is sokat fáj a hasam ha főzök ,vagy sokat mászkálok ,és a derekam, ma húztam fel a nadrágot és volt egy rossz mozdulatom és belenyilalt a hasamba, már ügyelnem kell a mozdulataimra is.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Üdv az újaknak! :)

Timancs: a terhességi hízás a KEDVENC témám... Én azt mondom, hogy amíg nem zabálsz, addig szarj le mindent és mindenkit... Én 56 kg-ról indultam, 17 hetesen 60, 21 hetesen 62 kg voltam. A védőnő beszólt, hogy "jól megindultunk"... Holnapután töltöm a 27. hetet, ugyanúgy kajálok, és még mindig 62 kg vagyok, úgyhogy mindenki befoghatja... Valakinek így reagál a szervezete, másnak meg máshogy, ne hagyd magad felhúzni. Azt is rühellem amúgy, hogy a környezetemben a "hogy vagy" kérdést felváltotta az "és mennyit híztál eddig?" kérdés, ami egyrészt magánügy, másrészt ne nevezzük már hízásnak, hogy méhlepényt, gyereket és magzatvizet növesztek hetek óta... Szóval ez az én álláspontom! :)

Eszti, nekem már egy ideje állandóan rémálmaim vannak, állítólag azért, mert sokkal felületesebben alszunk a pisilés/rugdosás/kényelmetlen póz miatt plusz a tudatalattink aggódik a babavárás miatt... :-\

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok!

Ha már az éjszakáknál tartunk!
Két hete kaptam egy szopi párnát, most mindenhova viszem magammal a lakásban, ahova csak leteszem magam és éjjel azzal alszok!Nagyon sok helyzetben megkönnyíti a dolgom, mert mostanában le akar szakadni a hátam!
Az éjszakai pisilés mostanában elmarad, nem is olyan régen még hajnali 3 körül mindig mentem, aztán visszaaludni persze már nem tudtam.Mindt mondjak, akkoriban nem én voltam a  megtestesült kedvesség....
Mostanában viszont alszok, mint akit agyonvertek, viszont rém hülye dolgokat álmodok.Nem tudnám megmondani hogy mit, de nem kellemesek.Valahogy úgy érzem, hogy amitől valóban félek, azok álmomban meg is történnek, remélem így marad és csak alvás közben élem át őket!
Persze volt jó álmom is, amikor még épp csak megtudtam hogy babát várok, már álmodtam is vele, onnan tudtam hogy kisfiam lesz és bevallom a neve is az álombeli lesz.Valahogy természetesnek tűnt az egész, amikor reggel felkeltem
A hízásról pedig annyit, hogy mindenkitől azt hallom, 15 kg a normális (??!!).Szerintem ez hülyeség, mert sok mindentől függ (én úgy gondolom)!Pl én sosem voltam hízásra hajlamos, most is tartom a 72kgt 2 hónapja, de ez alkatomból adódik és igen aktív életet élek, még így várandósan is.Más lehet hogy amúgyis hajlamosabb a hízásra, esetleg az elejétől táppénzen van, így teljesen más az életmódja.Édesanyám velem 8. hónapig dolgozott és 6 kgt hízott összesen, míg a hugommal végig otthon volt táppénzem és 20 kgt szedett fel!De azt mondom, pont letojom mennyi jön fel, majd szoptatásnál (mert arra készülök, hogy menni fog ) majd szépen lecsúsznak a kilók is!




Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


Az biztos nem mindegy, hogy valaki dolgozik vagy végig táppénzen van, és utóbbin belül aktívabb vagy passzívabb típus. Meg aki vékonyabbként kezdi, többet is szed fel, mert a teste többet raktároz. Ez amúgy szerintem egy elég jó kalkulátor, ha vki aggódik:

http://bertengo.com/kalkulatorok/terhes ... alkulator/

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Én is szoptatós párnával alszom, szerintem is segít.

Ma egész nap annyira fáj a hátam, hogy megőrülök :( Pedig már kismama-tornáztam, a férjem is megmasszírozott, de csak kicsit lett jobb :( Ötletek hátfájásra??

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Megnéztem ezt a súlykalkulátort...
Na most szerintem a magasságom és a kezdeti súlyom alapján el vagyok hízva!
A mostani súlyom a 32. héten lenne normális...
De mindenki más szerint "gazella"kismama vagyok!
Akkor kinek higyjek?!

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


Hátfájásra a cosmodisc nagyon jó! Én főleg a szoptatási időszakban hordom, nekem akkor a legrosszabb a hátfájás.


Tegnap voltam a dokimnál, minden oké, kb.70-80 dkg Ádi. Szerintem elég pici, szerinte normális, főleg,h a másikak sem voltak óriások. Nem baj, kilátásban van ismét egy könnyü szülés :)


A cukrom 3,5 és 4 . Szerintem ez se túl sok :/ de a doki szerint ez is normális :) és most nem vok vashiányos sem :) el sem hiszem. Mindig ezzel küzdök. Úgy látszik jó ez az új vitamin,jobban szìvódik fel.


Amúgy teljesen jól vagyok, alszok mint akit agyon csaptak,ingajáratban én is megyek pisilni 4-5x, de vissza is alszok. Én nem tudnám visszatartani, annyira nyom :/


Hìzás :most vok 75, hat kg jött fel eddig. Picit sokallom,célom az a 10 kg, remélem tudom tartani. De ha nem ,hát ìgy jártam. Igyekszem sok zöldséget gyümit enni, de imádom az édességet :)  múlltkor egy hétvégén lement 6 tábla csoki ;) na nem vok rá büszke  :P


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


@csiripori: Köszi csajok a sok kedves, nyugtató sorokat a terhességi hízással kapcsolatban! Igazán jól esett!  Én sem értem, hogy miért van a dokim most ennyire oda, mikor szemmel láthatóan vízről van inkább szó,  mint hájról, de hát ez a dolga, hogy oda figyeljen rám! :-) Az biztos, hogy eddig sem és ezután sem fogok zabálni, meg csokit tömni magamba! A sport meg eddig az életem része volt (kondi termi edzés, zumba), sőt aerobic oktatóként is dolgoztam, most mégsem kívánom valahogy a mozgást! Hogy ez is mitől függ, azt nem tudom! De nem akarok erőltetni magamra semmit! A cukros löttyre akkor citrommal készülök én is! :-) Ha nektek bevált.....akkor én is kibírom valahogy! Ti dolgoztok vagy valaki otthon van már? Én eddig december végéig terveztem a munkát, de most mégis úgy döntöttem, hogy november vége után már nem megyek! 20 km oda és 20 km vissza a munkahelyem, ki tudja decemberben milyen időjárás lesz, nem akarok kockáztatni a közlekedéssel,pláne, hogy kocsival járok dolgozni és azon a szakaszon rengeteg a baleset.

Lilypie Pregnancy tickers
timancs
 
 


Én is megnéztem a súlykalkulátort...hát egy-másfél hónap múlva kéne ennyinek lennem! 
De nem érdekel innentől kezdve! Odafigyelek ezután is, úgy látszik ez alkati kérdés lehet!

Lilypie Pregnancy tickers
timancs
 
 


Na ha már mindenki nézi, akkor ránéztem énis a kalkulátorra, hát én meg el vagyok maradva a minimál súlytól is 2 kilóval. Eddig összesen majdnem 5 kilót híztam. Már kérdeztem is a dokitól, hogy jól van-e ez így, de azt mondta nagyon jól. Pedig eszek rendesen, de úgy látszik ez alkati kérdés, de engem az se érdekelne, ha húsz kiló többletem lenne, csak a Töki legyen jól és szépen gyarapodjon! Szerintem egyébként bármennyi is jön fel bárkire, ha jó evő lesz a baba, akkor pár hónap alatt leeszi rólunk. Mondjuk én akkor nem tudom hogy fogok kinézni...

zsuzska: Grat a jó értékekhez, ez a lényeg, a  többi nem számít, szerintem a baba súlya is jó nálad, gondolom az hogy most ennyi, abból még nem kell kalkulálni, hiszen lehet egyik héten meg beindul a zsírszedésben aztán szépen feljön súlyban.  Most látom, hogy egyik kisfiad Máté, mi is ezt a nevet választottuk!
Jó hogy mondod a Cosmodisc-et el is kérem anyósomtól, mert ő nem hordja. Nekem a hátfájáson egy kiadós alvás tud csak segíteni igazán.

Látom nem vagyok egyedül a rémálmokkal.........De ma pl. meg tök jól aludtam,. :)

timancs: Én már augusztus eleje óta táppénzen vagyok, 3 hónaposan kiírt a dokim a munkám miatt. De nem is bánom, jó itthon lenni, azaz nyüzsgök folyamatosan, tök jó, hogy a városba is nem kell rohannom, ha bemegyek. Lakás is mindig csillivilli. Ezt most nagyon évezem, amíg tudom!
Szerintem se dolgozz tovább, bizony az időjárással is számolni kell! Meg december már nagyon gyorsan el fog menni az ünnepek miatt, utána meg már hajrá van.


Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: