Új privát üzeneted érkezett!

Én Karácsonyig tervezek dolgozni, ha minden rendben.

Timancs: a dokit nem azért érdekli ám a súlyod, hogy nem nassolsz-e otthon túl sokat, hanem ha hirtelen sok felugrik, az lehet cukorbetegség / toxémia JELE, nem a Te hibád. Csak emiatt nézi.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Igen igaza van csiriporinak Timancs ,meg úgy tudom a hirtelen sok vizesedés veszélyes.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok!

Ez a súlykérdés engem is foglalkoztatott néha, mert egy családtagom folyton a súlyom és az alakom miatt piszkál amióta élek, és hát most se tud leállni...szóval 68ról indultam és most hopp 75 lettem, amit kicsit sokkallok meg a ruháimon is érzem hogy kezdenek szűkösek lenni függetlenül a hasamtól. Viszont ez a belinkelt kalkulátor azt mutatja, hogy el vagyok maradva 2-3 kilóval:D Jah és táppénzen vagyok.
Nekem a védőnőm azt mondta, egyek azt amit szeretnék, és ne foglalkozzak senkivel a lényeg, hogy jól érezzem magam mert az a legjobb a babának. Viszont sajnos nagyon puffadok és elég kevés kaja is fér belém egyszerre, székrekedésem is van, így nem túl fényes a helyzet:(
Az én babám kislány, Lénának fogják hívni, és február első hetére várjuk, és első baba lesz.
Én most leszek 26 éves Budapesten élek a férjemmel és a két kutyánkkal akiket a gyerekeinkként szeretünk:)
A beszerzési körökkel jól állunk, mert úgy döntöttünk nem lesz se kiságy, se babakocsi, se légzésfigyelő, így a legdrágább kiadásunk az autós babahordozó volt amit brendon outlet részében tök jó áron meg tudtunk venni. Ezen kívül még egy komódot szeretnék venni az ikeában ami a szekrénye és a pelenkázója lesz a babának.
Egyébként azért nem lesz kiságy, mert annak idején (amíg terhes nem lettem) mi a kutyákkal együtt aludtunk (most lehet megkövezni) mert annyira jó volt velük esténként összebújni, hogy nem volt szívünk/kedvünk letiltani őket. És ha ezt veszem alapul akkor babussal se lesz ez másképp, csak a helyet foglalná az a kiságy. (mondjuk kölcsönbe kapunk egy bölcsőt a tesóméktól azt majd kipróbáljuk)
Na jó sokat írtam:)
Ti hol fogtok szülni? Mindenkinek van választott-magán dokija?

sonjaskava
 
 

 
 

Na ennek a hirtelen vizesedésnek majd utána olvasok, mert szerintem ez elég korainak tűnik. Mások szülés előtt kínlódnak emiatt, én meg már most emiatt vagyok diétán. Pffff!  Majd megkérdezem dr Google-t! 
A védőnőm elég fiatalka, most jött a fősuliról, úgyhogy nagyon sok mindenben nem fog tudni segíteni, amihez tapasztalat, a rutin és az évek lennének szükségesek. Egyébként kedves és aranyos, remélem elég lesz! :-) Nektek milyen a védőnőtök? Ti is a körzetetek szerintihez kerültetek vagy választottátok őket is? Igénybe veszitek őket, ha kérdésetek van?

Van választott magándokim és a városomban lévő kórházba fogok menni. Nem akarok az utolsó pillanatban sokat utazni egy távoli kórházba, ki tudja történik e valami abban az időben velem, jó, ha hamar biztos kezekbe kerülök. Ezek szerint a ti fejetekben sem fordult meg az otthon szülés gondolata?

Lilypie Pregnancy tickers
timancs
 
 


Az én védőnőm egy angyal, nagyon lelkiismeretes, tapasztalt és segítőkész. Havonta egyszer megyek hozzá, akkor viszont mindig egy jó órát beszélgetünk!Türelmesen válaszol a kérdéseimre és nagyon jó tanácsai vannak!Nem választottam, hanem területileg ő az illetékes nálunk.Sajnos még a baba érkezése előtt költözés lesz, így nem hiszem hogy meg tudom tartani

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! :)

Timancs:Én elég parázós vagyok ha vérvételről van szó...és a figyelmem elterelése érdekében,ilyenkor folyton elkezdek csacsogni valamiről :)
Na és a terheléses mikor volt,az jutott eszembe,hogy megkérdezem a kedves vért levevő csajtól,hogy kötelező e ez egyáltalán?Vagy csak azért kell megcsináltatni,hogy nehogy uncsi legyen már a terhesség?! :)
Azt mondta,hogy valamilyen szinten kötelező.Pontosabban csak akkor nem kell megcsináltatni,ha az orvosod külön papírra rögzíti,hogy ebből és ebből az okból nem szükséges.
Ja és a legjobb...ha nincs ilyen papírod,tehát kötelező,de mondjuk nem tudod meginni a löttyöt...vagy megiszod,de mondjuk a második vérvétel előtt kihányod meg kell ismételni egy másik napon.
És ez addig megy így míg nem tudják levenni 2óra különbséggel a vért úgy,hogy megmarad benned a cukor.
Ez van!Citromot vagy citromlevet vigyél,illetve én ihattam vizet is.Viszont mást nem szabad fogyasztani!
Nekem nagyon ari védőnőm van,és igen a körzet szerinti,szerencsére nem kezdő,de nem is a nyugdíj előtt áll. :) Ami eszembe jut megkérdezem tőle mindíg :)
Orvosom is van!
Nem is mernék fogadott orvos nélkül szűlni.
Még egy pár évvel ez előtt elmentem a legközelebbi korházba,szakrendelésre megcsináltatni az éves méhnyakrák szűrést.
Azt hittem elbőgöm magam...ott várok félpucin az öltözőbe,hogy majd szólít a doki,mikor egyszer szinte szó szerint feltépi az ajtót és köszönés nélkül,szinte rám ordít,hogy
"Mért jöttél fiam?!"
Nagyon nehezen nyögtem ki,hogy csak szűrést csináltatni...mire ő:
"Akkor be kéne moccani!"
Alig vártam,hogy elvégezze és jöhessek el.Azóta van magánorvosom...nem nagyon beszéltek még így velem.Nagyon megalázónak éreztem. :(

Jajjj...akinek több kg van fent mint amennyit szeretne üzenem,hogy a másik véglet sem jó!!!Én meg sem néztem a kalkulátort mert az 52 kilómmal bizti alultápláltnak titulálna!
Pedig eszek én...csak mindíg akkor és annyit amennyi jól esik,mondjuk húsból nem sok kell,inkább a zöldség,gyümölcs,tejtermékek...meg a csoki ami jöhet,de ez így volt a terhességem előtt is :)

Egyébként pont tegnap gondolkoztam el az otthon szülésen...Mostanában szüléstörténeteket olvasgatok itt a neten,és pont belebotlottam egy ilyenbe.Megemlítettem a páromnak...de egyből lefújta,arra hivatkozva,hogy egyrészt Noel faros!
Pedig még bőven van ideje megfordúlni :) 
Másrészt meg mert itt nincs 5 km-es körzetben kórház,így szó sem lehet róla!!!
Úgyhogy én a második legközelebbi kórházban fogok szűlni,mivel ott van a dokim :)

Sonjankava:Én nem akarlak "megkövezni",hisz ez csakis kizárólag a Ti döntésetek,hogy hogy alszatok majd :) de Mi mondjuk nem fogunk egy ágyba aludni a Picinkkel.Nem azért mert nem tennénk szivesen,hanem mert párom nővéréjék együtt aludta kezdettől fogva,és most meg nem tudják külön tenni a gyereket,pedig már 5 éves...
Nagybátyáméknál is ez volt a helyzet anno.7 évig aludtak egy ágyba hárman...
Mind a két pár azt mondja egyébként,hogy a házaséletüknek annyira nem kedvez(ett).
Tényleg nem bántásból írom,remélem nem veszed zokon!Ez csak egy vélemény! :)

Amúgy úgy tervezzük,hogy min. fél évig,vagy míg nem alussza át majdnem teljesen az éjszakákat egy szobában leszünk a Kicsivel.Azután ha minden oké megcsináljuk neki a gyerekszobát :)





Kép
bogi422
 
 
 


Én végül választottam dokit (akihez jártam terhesgondozásra), és a Bajcsyban fogok szülni.

Védőnőt is lehet választani? Úgy tudtam, hogy azt nem. Nálam eddig nem sok értelme volt a védőnőnk, talán majd ha meglesz a pici. Fölösleges körnek érzem havonta 1x, ha kérdésem van, ott a család / barátok / orvos / könyvek / internet...

Engem nem vonz az otthon szülés, ha beteg vagyok vagy fáj valami, akkor ösztönösen bízom a fehér köpenyben és a kórházban :)

Én úgy tervezem, hogy külön szobában fog aludni a pici, ha nagyon nem megy gyakorlatban, akkor pedig áthozom a mózesben, de egy ágyban félnék, hogy ráfekszünk, és nem tudnék aludni! :D

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Nagyon beindultatok :) én takarìtottam egész nap , jól el is fáradtam.


Nagyon nagyon szeretnék itthon szülni, de nem merek :/ végülis a 3.szülésem már nagyon szép volt, és én a dokimmal érzem magam biztonságban. Semmit nem csináltak amit nem akartam, gondolom ez most is ìgy lesz, szóval jó lesz megint :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Én is nagyon szeretnék otthon szülni, a kórház is 10 percre van, a férjem is meggyőzhető lenne, de mivel első baba ezért fosok a kudarctól, hogy segítség nélkül nem fogom tudni megszülni. Majd a másodikat.
Fogadott dokim nincs, és a Délpestiben tervezek szülni, ahol nincs bent orvos a szülésnél csak a szülésznő és az apuka. Én nagyon nem szeretem az orvosokat,max akkor ha beteg vagyok, viszont ez egy természetes folyamat. Attól meg mérges is leszek ha valaki olyan magyaráz aki csak elviekben van képben. Szülésznőt azt fogadok, mert sztem fontos a kölcsönös szimpátia, hogy szép élmény legyen. Ez a videót ismeritek? http://www.youtube.com/watch?v=EsNhCWsDVQI
sonjaskava
 
 


Hát... eddig nem ismertem. De rám a frászt hozzák ezek a szülés-videók... Ez meg különösen. Én ezt nem látom szépnek, inkább baromi természetellenesnek, hogy ott van vele még a másik gyereke is...

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Mi is egy szobában leszünk, mivel eleve csak egy nappali van meg egy háló. De kiságyba fog aludni, persze ez nem jelenti azt, hogy mondjuk reggelente nem vesszük oda magunkhoz kicsit megszeretgetni, de ezzel gondolom más így lesz. Vagy olyat is hallottam már, hogy annyira fáradt volt a kismami, hogy éjjel odavette maga mellé szoptatni és úgy alszanak el, hát ezt nem tervezem, de sose lehet tudni, hogy miylen fázist érünk el majd.
Egyébként nővéreméknél is pont ez a helyzet, hogy odavette még pici korában maguk közé a babát, mert így kényelmesebb volt, és még mindig ott van, pedig most lesz 5 éves és van már szép kis berendezett szobája.
Párom mikor pici volt, elég sokáig a szülőkkel aludt egy szobában (külön ágyban), mert félt egyedül. Hát ha így lenne, nekem se lenne szívem külön tenni.
Nekem is nagyon aranyos a körzeti védőnőm, nem beszél összevissza, viszont bármiben segít és válaszol. Eddig mikor igazán kellett volna,  pont ki volt mind kétszer (estefelé) kapcsolva a dokim és Ő pedig elérhető volt és nagyon kedves, segítőkész! Szóval nálam már nyert!
Nekem is van dokim és szülésznőt is szeretnék, ez utóbbit hónap végén el is akarom intézni, mert állítólag van valami rendelet, hogy adott időn belül egy szülésznő hány kismamit fogadhat és mivel tudom, hogy az én dokimnál februárban szülünk jópáran, ezért időben le szeretném stoppizni.
Én itthon nem szeretnék szülni, épp úgy vagyok ezzel, mint csiripori. Bár még nem voltam szülőszoba látogatáson, de állítólag nagyon szépen meg vannak csinálva és jól felszereltek, szóval nem hinném, hogy hátrány lenne bent szülni .

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Jujj én ezt a videót láttam már, hát mit ne mondjak érdekes!

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Nektek mondott előre tarifát a doki? És a szülésznő?

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok!
Nekem van fogadott orvosom, még az előző babánál ismertem meg.
Én szeretm a védőnőt szerintem mindkettőnknek szimpatikus a másik.
A kisfiammal másik volt ,akkor neki sokat telefonáltam még a várandósság alatt és soha nem mondta hogy baj ,sőt még volt hogy munkaidőn kivül felhívott hogy vagyok mert fájt a tarkóm nappal ,ő is szimpi volt.
Én nem szeretnék otthon szülni, a korházban szerintem biztonságosabb ha lenne valami komplikáció.
Szerintem sem kellene hogy ott legyen egy gyerek a szülésnél, máshol is olvastam otthon szülésről és ott is ott volt a gyerek nekem ez sokkoló.
Nekem nem mondott előre árat , az előző babámnál kétszer adtam neki uh-on és a szülés után amennyit gondoltunk és most mosolyogva fogadott amikor mondtam hogy pozitív a tesztem ,akivel szültem mondta hogy az ő dokija előre mondta az árat.
Szerintem az hogy mikor tudja valaki át szoktatni külön szobába az nem biztos vagy nem mindig attól függhet hogy az elején a szülőkkel aludt,én az első gyereket alig tudtam átszoktatni másik szobába, a második 6 hónapos korig a kiságyban aludt , aztán bekerültünkl a korházba agyhártya gyanuval de kiderült nem az volt, és bár a kórházban bent voltam vele én is de mellettem aludt mert annyira aggódtam miatta, utána itthon is úgy alakult velünk aludt,egy ideig azt hittem nem tudjuk majd vissza szoktatni a kiságyba ,de egyszer megpróbáltuk és a kiságyban aludt egész éjszaka.
A nagy fiam hasfájós volt, csak a kezemben aludt ha letettem felkelt.
A kisfiammal használjuk a kiságyat a pelenkázót , nyugodt kiegyensúlyozott baba, nem volt hasfájós, sírós , csak a szopizással volt gond mert kisebesedett a cicim, szóval érdekes.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Na hát azt hiszem a vége úgy is az lesz,hogy "Ember tervez,Isten végez!"
Vagy a Mi helyzetünkben mondhatnánk úgy,hogy

SZÜLŐ TERVEZ,GYEREK DÖNT!

:D

Persze,milyen jó lenne könnyen szűlni.Komplikációk nélkül.Épp csak annyi fájdalommam amennyi nem borítja fel komfort érzetünket!Milyen jó lenne ha mindenkinek lenne elég teje,és mindenki picije ügyesen tudna szopizni!Nem fájna a pocijuk,és mindìg boldogan mosolyognának!Ès ìgy tovább,és ìgy tovább...

:)

Hátha szerencsések leszünk! :)

Kép
bogi422
 
 
 


Elkezdtem félni a szüléstől :( Eddig nem féltem :(

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Melyik részétől?
A fájdalomtól?
Hogy sokáig tart?
Vagy,hogy esetleg komplikáció adódhat?

Kép
bogi422
 
 
 


A sokáig tartó fájdalomtól.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Sziasztok,

Hát én is félni fogok mikor már nem sok lesz hátra a szülésig, hiába a harmadik akkor is fél az ember ,én azért mert tudom mi lesz , vagyis a fájdalomtól.
Nekem  vajúdás része kibírható, nekem csak a kitolás a tolófájás az ami fáj, de az ott és akkor olyan érzés mintha nem bírnád tovább , én konkrétan azt éreztem hogy most meghalok, de az csak párperc és kint van a baba, csak az a bökkenő hogy amikor fáj akkor a párperc sem párpercnek tűnik úgy hogy bíztatni nem tudlak de elijeszteni sem akarlak. Viszont ami jó hogy én egyikkel sem vajúdtam sokat, az első emlékeim szerint,kb 2,5 órát tartott, a második 4 óra volt tehát szerintem a szerencsésebbek közé tartozom. A szobatársamnak például csak a kitolás egyórát tartott tehát ezért is szerencsésnek érzem magam.
Viszont a lepény kinyomása és  utána az orvosi vizsgálat már nem volt fájdalmas ,az elsőnél az is fájt ,és az elsőnél vágtak  a varrást éreztem fájt,most meg gátvédelemmel szültem hát isteni volt.
Tehát a második szülésem könnyebb volt. azért írtam le a fájdalmat is mert én szeretem ha az igazat elmondják én nem szeretem  azt ha valaki azt mondja neki nem fájt a szülés egyáltalán én azt nem hiszem én ezért írtam le így. De gondolom már ismerőstől vagy anyukádtól is hallottál már a szülésről hogy milyen volt.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok! 

Az utóbbi napokban nem tudtam írni, most bepótolom...  
Először is üdv. az újaknak! 
Nekem is még kb. 3 kilót kellene híznom, hogy hozzam a kalkulátor számításait. De amíg a baba súlya és méretei megfelelőek, addig nem aggódok! 
Ezt az együtt alvós/nem alvós problémát mi úgy fogjuk megoldani, hogy vettünk egy babaöblöt. Ez egy levehető oldalú kiságy, így állítólag a baba megszokja, hogy külön alszik, tehát nem fog évekig köztünk ragadni, viszont nem kell felkelni éjszaka szoptatni, mert közvetlen ott lesz mellettem (és nem fekszünk rá, amitől én nagyon félnék). Persze ez a kiságy rendesen a mi ágyunkhoz lesz rögzítve, és a matrac részének van egy nyúlványa, hogy ne legyen köztünk lyuk. Olvastam, hogy bármilyen normál, levehető oldalú kisággyal is megoldható, csak ki kell fúrni, hogy pontosan olyan magasra lehessen állítani a fekvőfelületet, ahol a szülői ágy van, és persze jól rögzíteni kell a nagy ágyhoz. Ezt az öblöt kb. 6 hónapos koráig tudja használni a baba, mert rövidebb a normál kiságynál. 
Én úgy tudom, hogy védőnőt választani nem lehet, területileg illetékes van. Én nem megyek havonta, igazából nem sok értelmét látom egyelőre. Szerencsére a doktornőmben nagyon bízom, bár a védőnő is aranyos és segítőkész, semmi bajom vele!  
Engem nagyon vonzz az otthonszülés kérdése. Ettől függetlenül nem fogok itthon szülni, mert valahogy a kórházi háttér egyelőre jelent nekem egy kis biztonságérzetet. Viszont ha minden rendben lesz, akkor a következőt szülném itthon, bár korai még ezt tervezgetni. Az is a kórház mellett szól az esetemben, hogy a doktornőm és a szülésznőm is nagyon természetesség pártiak, tehát azt remélem, hogy így is háborítatlan szülésem lesz. Ha pedig mégis közbe jön valami, akkor ott van rögtön a műtő... Én korábban féltem kicsit a szüléstől, mostmár inkább kíváncsian ódzkodok tőle... Szóval már kicsit várom...  Egyébként a fájdalomról azt mondta a doktornőm, hogy "emberi léptékkel elviselhető", ha mesterségesen nem segítenek rá (pl. oxitocin, kézzel tágítás). És az ő gyakorlata az, hogy amíg nincs rá komoly indok, addig nem segít rá semmivel. 
Ehhez tartozik a mozgás kérdése is. Én járok tartásjavító tornára évek óta, amit szerencsére most is folytathatok. Gyógytornász tartja, így mindig mondja, hogy mit nem csinálhatok. És járok vízi kismamatornára. Hetente a kettő közül az egyikre általában el is jutok...  A vízi tornát is gyógytornász tartja, speciális képesítéssel, és ott sokmindent tanulunk, ami elvileg majd a szülést fogja segíteni. Lazítások, légzéstechnika, kontrakciók alatti és közbeni teendők. Aztán majd meglátjuk, mennyire veszem ezeknek hasznát...   
A doktornőm és a szülésznő is fix tarifával dolgoznak, számlát adnak, amit egészségpénztárnál el tudunk számolni. 80+30 ezer. 

Szép hetet mindenkinek!  

U.i.: nekem ez a kedvenc videóm otthonszülés témában: http://www.youtube.com/watch?v=15mesDn8Utk 


Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


Na ez a videó szép. Ettől nem kaptam frászt :D

Ti fogtok kérni fájdalomcsillapítót?

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Én nem félek a szüléstől inkább várom már, mert úúgy szeretném a kezemben tartani a kicsi lányom:)
A fájdalomra ígyekszem készülni légző illetve meditációs gyakorlatokkal, persze nincsenek illuzióim a kitolási szakasz biztos bitang lesz, de ha ez az ára hát legyen.
Kristályvíz ez a vízi torna hol van helyileg, és mennyibe kerül egy alkalom? Nagyon jól hangzik! Én csak usziba szoktam járni, de egyre hamarabb elfáradok ezért marad az itthoni torna videó amit viszont nagyon szeretek.
A link nagyon megható főleg az apuka részéről. Remélem az én emberem sem dobja be a törülközőt és esik össze:D
Az alváshoz szerettem volna még hozzá szólni, hogy szerintem ez gyerek függő, mert mi pl. külön szobába lettünk altatva a kezdetektől a tesómmal, és ennek ellenére kb. 7 éves korunkig "ment a vándorlás éjszaka". Viszont tesóméknál köztük aludt az unoka öcsém, és 4 évesen magától ment a szobájába aludni, persze ha rosszat álmodik akkor megy anyához.


sonjaskava
 
 


Andzs!
Szerintem tök jó,hogy Te kerek-perec kijelentetted,hogy neked fájt és fájni is fog!Most komolyan!!!Írjátok már le,hogy mihez hasonlítható?!
Pont azért kezdtem el szüléstörténeteket olvasni,hogy megtudjam mi vár rám?!
Arra számítottam,hogy majd a sorok közt szinte hallani fogom az örjítő kínok közti ordításokat!!!De nem...és ezért kicsit csalódott vagyok!
Anyukám azt mondta,hogy ő már igazából csak annyira emlékszik,hogy neki 23évvel ezelőtt mikor én (mint első szülöttje) születtem,ùgy érezte,hogy a gátmetszés megvàltás volt.Utánna pedig nagy öröm!

Èn is félek nagyon!Ráadásul Noel még mindìg faros...
Valamiért a félelem ellenére mégis ùgy vagyok ezzel a dologgal,hogy inkàbb a fájdalom!De természetes szülés,mint a csàszàr!

Kép
bogi422
 
 
 


Hogy mihez hasonlìt? A menstruációs görcsökhöz! Csak 100szorosára nagyìtva :) de amúgy szerencsés az,aki már menzesz alatt is nagyon görcsőlni szokott,jobban bìrja a fájásokat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Már azt sem tudom mi az a menstruálció! xD Fél éve volt az utolsó! :D

Jó!Nyílván tudom :)
Azzal szoktam magam vígasztalni,hogyha annyira kibírhatatlan lenne,minden nőnek csak egy gyereke lenne! :)

Kép
bogi422
 
 
 


Hát lányok, ha tényleg olyan, mint a menstuációs görcsök 100X, akkor én nem úszom meg könnyen az tuti.Nekem azzal is rengeteg problémám volt, szinte ki kellett ütni az első napon, hogy kibírjam valahogy!Az egyik nagyon okos ismerősöm szerint azért, mert nem fogadtam el a nőiességemet....
Én is egyre gyakrabban gondolok a szülésre, hogy kibírjuk-e a terminusig, vagy korábban jön, hogy jutok be a kórházba, milyen lesz maga a szülés, ki lesz mellettem...Szóval egy újabb probléma ..
Valaki Pest környékéről esetleg jön a hétvégi baba-mama expóra?!Nincsenek nagy elvárásaim, de azért kinézek a sorstárs barátnőmmel

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


Persze, olyan szempontból én is nagyon várom a szülést, hogy tök kíváncsi vagyok a kisbabánkra, kire hasonlít, mekkora lesz, lesz-e haja... Alig várom, hogy kézbe vehessem, lássam a férjem reakcióját, amikor a kezébe adják, kíváncsi vagyok, milyen érzés szoptatni stb... :)

Nekem a menstruáció nem szokott különösebben fájni, főleg amíg szedtem a fogamzásgátlót.

Na attól én is félek, hogy a párom rosszul lesz az apás szülés közben! Én is rosszul vagyok a szülős videóktól, szörnyű lehet a párunk szenvedését nézni órákon keresztül, nagyrészt tehetetlenül... :-\

Bogi: ne aggódj, amiért faros, bőven van még ideje megfordulni!
Én is a természetes szülés híve vagyok, a császár szerintem még ijesztőbb.
Hihi a menstruációt tényleg már el is felejtettem, fura lesz szülés után újra észben tartani! :D
Nyilván nem kibírhatatlan, csak aznap, és ott és akkor nagyon rossz. Viszont akkora boldogság, amikor a kezedbe adják, hogy ezért az élményért - állítólag - megéri újra szülni, bár KÖZBEN 5 percenként megfogadod, hogy SOHA többet! :D Főleg a kitolási szak egy halálközeli élmény állítólag :-\

Én abban reménykedem, hogy nem lesz hosszú a vajúdás, mert abban azért nagyon ki lehet fáradni. Sétálni meg kádban vajúdni tervezek, a meleg víz itthon is jól szokott esni, ha fáj a hasam. A fájdalomcsillapítást még nem döntöttem el, elnyújtani se akarom vele a kitolást :-\

Nekem azt is mesélte ismerősöm, hogy a végén a lepény megszülése azért volt nagyon rossz, mert már teljesen elfogyott az ereje, a varrás meg fájt, és nem értette, hogy ha már kint van a gyerek, miért nem hagyják már végre békén?? :DDD

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Andrix pont azért fogod bìrni,mert már előtte sokszor volt részed ilyen mértékű fájdalomban (pontosan havonta ;)) nálam ugyanez a szitu


Jaaaaa, és készüljetek fel még egy iszonyú fájdalmas dologra :/ az első pár szoptatás is nagyon tud fájni. Mármint szoptatás során/alatt húzódik össze a méhed, ami megfelel kb.a vajúdás első felében érzett fájdalomnak :/  De ez végülis jó dolog, a természet ezt is ìgy intézte :) kár,hogy nekem erről nem szóltak anno.....saját tapasztalat :/


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok!

Hát lányok látszik hogy beléptem a harmadik trimeszterbe, elkezdődtek az ismerős dolgok, kétnapja esténként arra kelek görcsöl a vádlim, nappal meg bedugul a fülem és alig hallok, valamikor e mellé még az orrom is, és néha bedagad a kezem de az még alig észrevehető.
Neketek?

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


A harmadik trimeszter nem a 28. héttől van? Össze-vissza írják a babás oldalak...
Nekem az orrom van sokszor bedugulva, de az már kb. a 12. héttől :-\

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Köszi zsuzska a biztató szavakat
Andzs nekem minden ugyanabban a mederben folyik, mint eddig.Tegnap egy kicsit megviselt a hidegfront, párszor be is keményedtem a délután és az este folyamán, de amúgy minden rendben.
Szerencsére a kúpkúra is használt, így most arról a részről is nyugodt vagyok.
Pont ma gongolkoztam rajta, hogy már november közepe lesz lassan mindjárt december, ami hamar eltelik a nagy hajtás miatt (nálunk ilyenkor van szezon), aztán karácsony után már szabadságra szeretnék menni.Utánna január, amikor mindent szépen beszerzünk, berendezünk, akkor lesz egy költözés is...Szóval hihetlenül gyorsan el fog telni, ez a pár hónap...

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


Igen Csiripori mindegyik mást ír , általában azt hiszem a 27, hetet ,  az orvosok veszik 40 hétenk , amúgy én most perpillanat a 9 hónapra  asszociáltam, de teljesen mindegy:):), vagy nem is mindegy , a kislányom a 40. héten látja meg a napvilágot ,megbeszéltem vele aztán meglátjuk ,ő mit szól ehhez:)

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


na mi sikeresen benyaltunk valami  vìrust,nem súlyos,kis kôhögés meg takony :/ pedig Geri hétfőn kezdte az ovit. Mondjuj végig sìrta a délelőttöt állìtólag. Nem is értrm miert nem engedték,hogy vele maradjunk. Nem értem én ezt,hát csak kicsi még,be kéne szoknia. Csüt.megyünk megint,na akkor apa vele marad 2-3 órát,aztán én meg ebéd után megyek értük. Mert az ovónőnek az is probléma volt,h Máté miért nincs ott (ugye beteg lett ) mert ìgy nehezen fog Geri beszokni. Hát igen,ezért akartunk mi maradni kicsit. Na én itthon bőgtem,h szegény mit csinálhat benta

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Andrix: hát az tényleg jó sűrű lesz. Aztán nehogy túlhajtsd magad, és korábban jöjjön a pici!
A november-december még nekem is sűrű lesz, de januárban már csak pihizni, vizsgálatokra / szülésfelkészítőre járni, vásárolgatni és mosni-vasalni tervezek. Nagy hassal még ez is sok lesz! :D

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Zsuzska jobbulást nektek , és nem is tudom mitszoktak ilyenkor írni szerencsés beszoktatást.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Hát csajok, ma voltunk 4D-n, de ma nem jött össze. Töki annyira befúrta magát a méhlepénybe, hogy semmit nem látszott belőle. Hiába próbáltunk mindent, rázogatni, forogtam stb., olyan mélyen aludt, hogy semmit nem ment arrébb. Negyed óra után feladtuk, szerencsére kaptunk új időpontot, de majd csak egy hét múlva. Talán többet mutat majd magából lustika.

Ti voltatok már babamozin, volt aki így járt, mint mi?

Annyit azért megtudtunk, hogy egészséges a babó, ez a legfontosabb! Sőt, majdnem 2 héttel nagyobb a koránál, 1098 gramm jelenleg.
A szülés miatt én is izgulok kicsit, egyrészt, hogy forduljon majd be időben, másrészt, hogy bírjam majd kitolni, mivel ezek szerint nem lesz kicsi.

zsuzska: jobbulást nektek!

andzs: nekem a hátam fáj sokat és továbbra is a szeméremcsontom fáj, meg újabban már feljebb is a fenék medence körüli részek, de nem bánom, táguljon csak, hogy legyen hely kijönni. Amúgy nagyon szép nagy pocid van, nálatok is nagyobb a baba a korához képest?

Csütörtöktől megyek szülésfelkészítőre :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Andzs!Szép poci! :)

Zsuzska én is kívánok hamari gyógyulást!

Egy pár napja,nálam sehogy sem okés az alvás... :( bárhogyan is fekszem,vagy elnyomva érzem magam,vagy zsibbadva.De más gondom nincs szerencsére! :)

Eszti!!!
Mi akkor voltunk mozizni amikor 23 hetesek voltunk.Noel már akkor is faros volt,és befelé fordúlt.Nekem a méhlepény hátul,fent van megtapadva,és ahogy ott feküdtem a hátamon mondta a szonográfus hölgy,hogy olyan mintha a méhlepény egy babzsák lenne,a Mi kisfiunk pedig ezen hasal. :) Szerencsére ébren volt!De nem fordúlt ki,hiába nyomkodta a pocim a nő,vagy fordúltam 5 percenként jobbra vagy balra.Annyit viszont megtett nekünk,hogy a fejecskéjét forgatta,így az arcát láthattuk,meg néha-néha a kis melkhasát is :)
Ennek ellenére lett 40 képünk!Meg a mozi! :) 


Nálatok egyébként mennyit vannak mostanság ébren a babócák???
Az én picim szerintem elég sokat!Ráadásúl ha ébren van nem az van,hogy meg-meg moccan,hanem folyamatosan mocizik!A hasam csak úgy bubizik!!! :D
Szóval,ha éjszaka kezd rá,én is egyből felkelek,és képtelen vagyok vissza aludni addig míg nem csitúl! :)
Persze nagyon élvezem!!!Csodálatos érzés,hogy van! :D


Kép
bogi422
 
 
 


bogi: ugyanez volt nálunk is, forognom kellett ide-oda, de nem ébredt fel és befúrta a pofiját a lepénybe, nekem mellsőfali a méhlepény ráadásul, így negyed óra után már békén hagytuk, sajna ma nem lett egy kép se, de 1 hét múlva lebeszélem vele, hogy mozi lesz és ügyes legyen! :) Egyébként ilyenkor délután nem is nagyon szokott mozogni inkább délelőtt, meg reggel  (legközelebb akkor megyünk), de főleg este, éjjel csak néha érzem, ha átfordulok, de tudok tőle aludni. :)

Ja és a méretek miatt új időpontunk van febr 18 helyett, febr 5, szóval eléggé előreugrottunk, hát valahogy éreztem én ezt.....

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Sziasztok! 

Csiripori: én nem fogok kérni fájdalomcsillapítót. Szeretném érezni, mi hogyan történik, és nem felszólításra nyomni. Max. megbánom...  

Sonjaskava: írok magánban a vízi tornáról! Ma is voltam, szuper volt! 

Eszti: nekem azt mondta a doktornő, hogy ha nagyon megindul a baba súlya, majd a végén szénhidrát mentes étrendet tartok, hogy kiférjen... Majd eldől...  


Nálunk óriási mozgások vannak! Apuka már félti az orrát, akkorákat rúg, amikor közel hajolva beszél a pici lányhoz...  És ma először éreztem csuklani! Nem a korábbi lüktető érzés volt, ami szerintem az ütőerek miatt van, hanem nagyon határozott, sűrű, ütemes kis rángások. Nagyon jó volt!  Amúgy iszonyatosan mozgékony, én uh-okon nem panaszkodom, mert eddig mindig produkálta magát...  Nővéremnél viszont volt olyan a babájával, hogy nem lehetett mozgásra bírni, és kiküldték, hogy igyon egy kólát, és menjen vissza fél óra múlva, és ettől tényleg felébredt... 


Lilypie Pregnancy tickers
kristalyviz
 
 


Eszti: húha, azért az elég sokkoló tud lenni, ha előre hozzák az időpontot! :D
Mi 2x voltunk 4D-n, délelőtt 10 órakor, és mondták, hogy előtte jól reggelizzek be, esetleg kávé-csoki-kóla-szőlőcukor, és akkor aktív lesz a baba.
(Cukrod jó lett amúgy? Mert akkor szokott még nagyobb lenni a baba 2 héttel.)

Bogi: sokat van ébren, főleg étkezések körül (reggel, délben, délutáni kávé, vacsi), meg amikor lefekszem aludni. Tegnap este nekem se ment az alvás, órákon át rugdosott.

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


http://www.babamama.hu/cikk/777-baby-spa
Ezt találtam a Facebookon!

Lilypie Pregnancy tickers
andrix
 
 


amúgy ez tök érdekes, hogy azért hozzák előbbre a szülés várható időpontját, mert nagyobb a baba az átlagnál...pedig lehet, hogy csak szép nagy baba,de az igazi kora még sehol nincs. És két hét azért marha sokat számít, főleg ha terminus túllépés második napján megindítják a szülést, neadj Isten császárt csinálnak. Holott lehet, hogy ő még csak nem érett meg igazából arra, hogy megszülessen. :( akármekkora is. Oké, értem én ,hogy nem fog kiférni 5 kg-an, de akkor is inkább később császározzanak. Főleg akkor gáz, ha pontosan tudod, hogy mikor fogant/foganhatott a baba.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuzska: abszolút egyetértek.

Más: ez a videó olyan megható:
http://bezzeganya.postr.hu/te-is-szaran ... olod-magad
:)

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 


Igen, szerintem sem befolyásolja, feltétlen a a baba mérete, hogy mosta akkor előbb születik. Igazából a dokim még nem látta, csak az adatok alapján, amit a szonográfus csajszi mért, ezt saccolták születési időre. NA mindegy ezt nem lehet tudni, lényeg, hogy februártól már lehet izgulni. :)

csiripori: A cukrom teljesen rendben volt!

Jók a videók, nekem most ez a kedvencem! :)
http://www.youtube.com/watch?v=qY-d46-gPMI

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Na én most ettöl vagyok kiborulva. Facebookon egész nap ez megy, hogy agyhalott nőben hetekig nőtt a baba, végül a 27.hétre 1420g-mal született. Nekem meg a múlthéten a dokim azt mondta , h 70-80dkg.....na most akkor mivan?? Kezdek parazni,hogy nem hogy kicsi lesz ,de eléri e egyáltalán a2kg-t!? Mert hogy ilyen korban van pár deka különbség az oké,de majd egy kg?? Legközelebb 32.héten megyek uhra, nagyon remélem,h addigra megnöveszti magát. Pedig tökre emlékszem, h az esküvőnk után voltam uh-n Mátéval,32.héten,akkor volt 2200 gr . Elég nehéz elhinni,hogy fog nőni 5-6hét alatt 1,5 kg-t! Szóval parázok most már rendesen. Állìtsatok már le! Könyörgöm!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuzska!!!ÁLLJ LE!!!

:D

Így jó?

:) Egyébként tényleg ne parázz!!!Nekem azt mondta a doki,hogy 5.hónapig növünk,utánna hízunk!
Én még mindíg csak a 23.heti súlyunkat tudom.Az akkor 566g volt.Azóta eltelt egy hónap!Tuti kiló felett vagyunk,mert már most érzem a derekam.
De mondjuk nincs akkora pocim mint Andzsnak :( ami elszomorít!,mivel az ő Babyje későbbre várható ahogy látom. 

Megnézem a videókat. :)

Kép
bogi422
 
 
 


zsuzska: Ne aggódj, nekem okt. 29-én azt mondta a doki, hogy kb. 600 gramm, de csak így saccolta, erre mos ta  gép a méretekből pontosan kiszámolta, hogy 1098 gramm. Akkor 2 hét alatt 500 grammot hízott, vagy a dokik nem tudnak, nem hajlandók normálisan számolni, szóval nyugi van!! :)

Lilypie Pregnancy tickers
eszti33
 
 


Aha, jó lesz, köszi :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Andrix,Eszti!Ezeket a fürdetős videókat láttam már egy pár nappal ez előtt a szülőklapja.hu-n.
Gyönyörű!!!Én megfogadtam,még akkor,hogy nem csak a kezemmel fogok fürdetni,hanem a szivemmel is!Aztán nagyon remélem,hogy ugyan így élvezi majd a kis cseppem! :)

Csiripori!Ez a videó még nekem új :) de nagyon tetszik!Remélem majd rólam is így beszél a fiam! :)

Ja!Zsuzska,még most volt alkalmam a cikket is elolvasni az agyhalott anyukáról,és a babájáról.
Azért nagy öröm a gyermek,de mekkora fájdalma lehet a családnak???!!!

Kép
bogi422
 
 
 


Ne aggódjatok se a baba súlya, se a pocak mérete miatt, nem egyforma ütemben nőnek, ennyi. Majd utolérik egymást ! :)

Lilypie Pregnancy tickers
csiripori
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: