Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,
7-én megyek még a régi dokimhoz terhesgondozásra, rá kell kérdeznem a dokiváltásra.
No, igen, elgondolkoztam már azon, ha harántfekvés miatt császármetszés kell a szüléshez,
hogy eshetek be bármelyik szülészetre?! Valamelyik dokinak fel kell vállalnia a műtétet, nincs
nálam olyan, hogy majd beesek szükség esetén. Nektek van ilyen tapasztalatotok?
bár ahogy olvastam, ti (többes-anyukák) rendes úton szültétek meg a csemetéket.
Van aki császáros volt illetve lesz?

A büdös kifejezést Petim is megkapta tegnap a nagyobbiktól, csak nem ennyi fül hallatára :)
Szegénykém már három napja haldoklik, mert megfázott, és hol leizzad, hol meg fázik. 

A gyerekek aranyköpéseit régebben felírtam egy füzetbe, hogy bármikor vissza lehessen
olvasni. Élvezet :) Ajánlom nektek is!
Nálunk az egyik vezető sztori, hogy a nagyobbik még 2 évesen felvette a cipzáros nadrágját egyedül. Beáll a konyhaajtóba és csodálkozva kijelenti nekünk, hogy eltünt a cipzárja.
A drága fordítva vette fel a nacit 

Nektek van hasolnó történetetek?

Liliommanó, sajna mégsincs közel a mamád háza, én az Eötvös utcában lakok, egészen közel
Budakalászhoz.

sziasztok, Évi
szandralau
 
 
 
 


Hát, akkor most töredelmes vallomás következik: én nem olvastam a Gyűrűk ura trilógiát. Elkezdtem, de kiesett a kezemből a könyv. Állítólag később indult volna be, de nem volt türelmem kivárni.
Filmen jó volt mind. A hobbit első részét 3D-ben néztük, az úgy nagyon jó volt, a 2. csak simán ment, mert így játszották a Sugárban. Nem volt rossz, de azért ficeregtem a végére rendesen.  A párom letöltötte, neki is tetszett.
Eragon 4. részére vágyom már több, mint fél éve, de vhogy mindig odázódik. Majd meg meglepem magam vele szülinapomra, karácsonyra, most épp vizsgaidőszak utánnál tartok...

Ez a hol lehet szülni valszeg intézmény függő, mert a fiam anno a II. Nőin született, 2 éve az előző terhességemnél kérdeztem az orvost, h mi ez a hol szülök mizéria, azt mondta, h simán mehet a II. Női megint (a gödöllői mhely miatt  most messze lett, de 16 éve ismerem, bátran ajánlanám bárkinek) akkor jött a Gödöllői-Bolgárkertész dokibá - na, neki voltam túl bonyolult, kettőször találkoztunk. A Bajcsiba küldött vérvételre és szülni is ott szültem volna. Mikor fenyegető vetéltem 8 hetesen, akkor kerültem a Flór Ferencbe, ott mikor telefonáltam, h vérzek, megkérdezték, hogy hol lakom, mert ügyeletben csak az az intézmény fogad, ahová területileg tartozom. (itt is ragadtam).
Az, hogy melyik orvos mennyire lelkiismeretes tapasztalatom szerint egyén és nem pénztárca függő. Az a dokibá, akihez a kórházban kerültem közelharcot vívott velem amikor adtam neki a borítékot előtte pedig 1! órán kereszztül vizsgált úgy, h nem tudta, h kap-e a végén vmit. A II. Nőis is nagyon lelkiismeretes (többször volt, h inkább kihívott az SZTK-ba, mert az ott ingyen van), a másik meg 2 hét alatt 30ezerért közölte velem, h nem érdekli, h mitől barnázok

Tévé: megkövezhettek, de nálunk mennek a mesék. Sőt, 4 éves korától moziba is járunk heti-2 heti rendszerességgel. Eleinte szinkronos filmek mentek, mióta tud olvasni csak feliratosra megyünk. A mostani hobbit volt az elmúlt 5 évben az első szinkronos, amit megnéztünk (ezt fájlaltam is, sztem ezek felirattal az igaziak) Az így neveld a sárkányodat pedig jó mese, még Rikoltónk v Sikítónk v mink is van itthon és könyvünk is (postázzam? kinőttük...)

Renáta: kinek-kinek érdemei szerint: egyeseknek isteni pasi jut, másoknak isteni szikra
Azért én kíváncsiságból összeengedném azt a kutyát a macskával... (pszichológus vagyok, szeretek hülye kísérleteket végezni)

Én mondjuk annyira nem is csípném, ha anyám itt lenne 3 napon keresztül nálam. Haza jönnék pici babástul a kórházból és még utána is rámolhatnék... Ha kihúzom a szülést nyári szünetig, akkor lehet, h beviszem magammal. Ő már 12 felett van, alapítványi szobában maradhat velem. De ez csak minden kötél szakad terv.

Nem szoktak a gyerekek nagyon hiányozni a 3. napra? V jól esik pihizni?

Az utóbbi pár hétben én is ébredtem úgy, h most palacsinta lesz reggelire. Én mondjuk csak 10 db-ot sütöttem széken ülve, de maradandó élmény volt... Jelenleg a kakaós csiga a menő.

Nekem egyszer szóltak be Patriknál idegenek a villamoson. Nagyon sírt és egy nő közölte velem, h "azért sír, mert vmi baja van." Na, nem mondod? Ki gondolta volna...!

Másik játszót nem próbáltál a gyerekeknek? Elevenparkot mondjuk?

Réka: sztem tök jó lesz neked egy kisfickó harmadiknak. Mindenki őt fogja abajgatni Ha pedig nagyobb lesz, akkor megvéd titeket és totál beléd lesz bújva. Márcsak az ödipusz komplexus miatt is...

Nem írod Szaffi aranyköpéseit? simán ki lehetne adni belőle egy könyvet. Szeretem, mikor jössz az élménybeszámolókkal.
Remélem nekem is ilyen csicseri kiscsajszim lesz. Eléggé beleéltem magam ebbe a lányom lesz dologba, tartok tőle, hha mégis töke van a menyasszonynak, akkor le leszek konyulva pár napig. (igen, tudom, csak egészséges legyen. De akkoris!!!)

Valaha kint laktam Csepelen a sétányoknál. A lakástól 10 percre volt a munkahelyem gyalog, van némi rálátásom a csepeli SZTK-ra, oda jártak a klienseim anno, szülni pedig v a Bajcsy-ba v a dél-pestibe vitték őket.

Ikeában sajna van mese nézés, ez engem is felháborított. Jó, ajándék lónak ne nézd a fogát... de akkor is.

Jégbor. Tudsz élni. Nekem is az egyik kedvencem. Meg az abszint és a griotka (öh, bár ezt nem így írják és csak prágában isszuk) és a gintonic és a gyümölcsborok, a meggypálinka... Azért mindig akad itthon egy-két üveg jófajta bor. Üh, most alkesznek tűnök, de igazából havonta kétszer jártunk vacsizni, akkor ment egy gintonic és egy pálinka, itthon pedig többnyire a vendégek miatt tartok alkoholt. Bár az utóbbi időben a rosszulléteim miatt a vacsikból ebédek lettek...

Hová mentek wellnessezni?


Szandra: már aggódtam érted, rég jelentkeztél. Cukik a lánykáid a méricskéléssel. A nagyobbikban nincs félsz?

Alexa: kívülről érzed a böködést v belülről? Enyém konkrétan leszarja, ha vki a hasamhoz nyúlkál, nem túl kommunikatív jelenleg.

Álmatlanságra vmi ötlet? Már a sokadik éjszakát virrasztom át... Ja, tudom, edzek az etetésekre...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


jááááj, banyek, mennyit írtam...! Sry...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 

 
 

Krampampuli Csepel – sétányok??? ’87 óta lakok itt a Pulin, pár év megszakítással 8). Csak nem az anyaotthonban voltál? Ott volt a nővérem egyetemi gyakorlaton (szocpolt végzett). Álmatlanságra megoldás ide is jöhet. 4kor felébredek Mesó etetésre, majd fél7kor vissza alszom, Szaffi 7kor ébred… Egy ideig írtam Szaffi köpéseit, de betelt a lap a Baba-könyvében. Majd a gyerekrajzok helyére is írok inkább :D Pár napja a nagyapjából csinált hülyét családi körben. Etették Hanna hörcsögjét, Szaffi boldogon visongott, hogy „Néjd Papa, a höjcsög a szájával eszi a kaját!”, apám kicsit lefitymálva válaszolt, hogy „persze, hogy a szájával, mindenki a szájával eszik, mindenkinek van szája.” „Nem Papa, a pingvinnek nincsen, ő péjdául a csőjével eszik.” :lol: Hát apám köpni-nyelni nem tudott (a szájával :D)


Jövendő apát nem lehet rávenni 3 nap nagyfiú-felügyeletre? Mi Szaffival alapítványi szobában voltunk, háááát az azért leginkább egyszemélyes, nem kettő.
Én Szaffinál akartam nagyon, hogy végig lány maradjon :D Mesónál már nem izgatott a dolog. Most se igazán, csak a két lány után sztem könnyebb lenne megint lánnyal. No meg a családban mindenki (nagyszülők, nagybácsik stb.) fiút akar már végre, jól megérdemelnék, hogy lány legyen megint :lol:


Szandralau Tyű, császárral tényleg nem triv a spontán beindult szülés produkálása :roll:. A délpestivel mi a legnagyobb baj, a távolság, vagy a kórháztól tartasz?


Reni Irigyellek, hogy orvos nélkül lenyomod a terhességeket – meg ki a gyereket. Én ha meghallom a „természetes terhesség-szülés” témát, rosszul leszek, mert a sok komplikációm miatt az jut eszembe, hogy se lányaim nem lennének, se én nem lennék már itt :roll:. Most már érdekel az „így neveld a sárkányodat” :lol: (eddig nem is hallottam róla :roll: ). Szaffi a bölcsiből a Dühös Madarak-at hozta haza, na én arról se hallottam előtte :oops:. Kineveli az anyját :D

Mesó 1,5 hét után rájött, hogy a Karácsonyfáról le lehet vadászni a "abda"-kat (gömb díszek). Cuki, ahogy ugrál értük, majd elterül döglött-béka pózban 8) de nem adja fel. Oké, most leszedett valamit és labdázik vele. Remélem, nem üveg :roll:


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nekem az Így neveld a sárkányod nagyon tetszett. Lányaim annyira rá tudnak cuppanni egy-egy filmre, hogy egy hétvégén keresztül csak az az egy megy. Szó szerint harcolnom kell, hogy láthassak egy híradót. Legutóbb Percy Jackson filmeket töltöttünk le és ment két hétvégén keresztül. egymás után a két rész. Még az a szerencse, hogy a görög mitológia szépen bele van szőve, így talán töri órára is marad valami a filmből.
A mi karácsonyfánkkal a macska játszik. Annyira édes, amikor bebújik alá egyik oldalt, és kúszva átmászik a fa másik oldalára. Persze az alsó ágakon levő habkarikák megsínylették már a játékot :)
Ti meddig tartjátok meg a karácsonyfát?
Évi
szandralau
 
 
 
 


krampa:kívülről. eléggé kommunikatív.Ma voltam édsapámnál megsimiztem hasamat, neki kinyomta magát. Mondta Picuromnak most nagypapád simiz.Ne nézz ketyósnak. Szoktam beszélni hozzá. Te is?

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Réka:Csikó sétány deeee, anyaotthon. Én egy gyakornokot ismertem meg a két év alatt, aztán mikor idén októbertől én gyűrtem a nagy gyakorlatot egy teljesen másik helyen, ott az ő nyakába varrtak bele, csak már férjezett volt és más lett a neve. Utsó héten derült ki, h mi ismerjük egymást. (szőkéből lettem fekete és megváltoztatta nagyon az arcomat) Egyébként ő is szocpolt végzett és a lányod druszája.

Szaffinak igaza van, nanáhogy a csőrével. Okos kiscsaj.

Pedig az Angry Birds nagy játék, én is nyomtam pár " robbanj már fel, b+!" órát. Repülőre, vonatra tökéletes szórakozás.

Valszeg a párom fog csőszködni Patrik felett, de ez is felmerült bennem, mint opció.

Uh, szegény Mesó. Ezek szerint ő nem kövön koppan...

Szandra: Mit is mondtál, mekkorák a gyerekek?
Ha jól emlékszem Percy Jacksonban azért voltak mitológiai csúsztatások, de lehet, h tévedek. Régen láttam nagyon.
Tavaly nekünk is megtépte a macska a fát. Ő nem bajlódott körbemászással, helyből ugrott másfél métert, aztán levadászta a díszeimet. Eleinte vicces volt, aztán rámozdult az üveg díszekre... Előző évben vásároltam be egy csomót Philanthiában, mondván, h legyenek iparművész díszeim, az érni fog vmit 20 év múlva a gyerekeknek is.
Tényleg. Kisgyerek mellett hogyan oldjátok meg a karácsonyfát? Renit láttam, h felrakta vmire...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Alexa: miért néznélek kettyósnak? Nekem a párom és a  barátnőm - ő a masszőröm is- szokott vele dumálni. Tegnap talpmasszázs közben pont kérdezte, h nem mozog? Mondtam, h de. Azt mondta, h most a méhem akupresszúrás pontját simizte és rászólt a gyerekre, h " Élvezed, mi? Ne félj, pár hónap és jössz te is!" 
Én rámeditálok. Nekem ez vhogy kézzel foghatóbb...(igen, elvont vagyok)
Nekem nem mozog kívül, csak kuporog.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Krampampuli Nővérem ’77es születésű, sztem jóval előtted lehetett ott gyakorlaton. Azért az tényleg kemény hely, rájön az ember lánya, hogy egész normális családja van, meg hogy én is normális vagyok :lol:. Nálunk a karácsonyfa a földön van, elég magas (kb. 2 méter) és jól kikötöttük a fenti fűtéscsőhöz piros spárgával. Mivel a fal is piros, így beleolvad 8). Valahogy nem izgatta őket a fa szétszedése, pedig én is azt hittem, harcok lesznek :roll:. Majd Hármaska jövőre :).


Alexa Sztem tök jó, hogy tudsz kommunikálni a bébivel 8) Szaffi mindig elmenekült, ha az apja rátette a kezét a hasamra, Mesó meg abbahagyta a mozgást olyankor. A babák igenis érzik, ki van kint, te hogy reagálsz arra, aki épp „fogdos” (én amúgy rosszul viselem, ha a hasam tapizzák, kb. apa és a lányok érhetnek csak hozzá).


Szandralau Én a mai tv-harcot elveszítettem Szaffival szemben. M3-on ment vmi ’60 évek beli táncdalfesztivál, azon mulattunk apával, mire a csaj közölte, hogy menjünk be a tv-be és dobjuk ki onnan a bácsit, mert nagyon unalmas. Szerintem inkább mókás volt, de mind1 :) Fát jövő hétvégéig akarom megtartani, én szeretem a nappaliban. Amikor dolgozni járok, olyankor lebontjuk a szünet végén, mert frusztrál, hogy még áll a fa és én már dolgozok :roll:. Most maradhat Szaffi szülinapjáig nyugodtan :lol: (január 15, de az utána levő hétvégén tartjuk).


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jaaaj, de sokat írtatok

Szülés témakörben....
Ha az ember a könyv szerinti protokoll szülést elfogadja kb. tökmindegy melyik kórház, melyik orvos. Ha olyan nagyigényű, mint én, akkor jönnek a gondok. Én nem akartam se fekve szülni, se oxytocint, se fájdalomcsillapítást se gátmetszést, se.....először szülők miatt nem folytatom Az első két szülésemnél pont ezért fizettem orvosnak/szülésznőnek. Lucánál is ezért választottam AZT az orvost, akinél végül nem szültem :D nekem totál felháborító és kétségbeejtő érzés volt, hogy velem történik és engem irányítanak én vagyok a totálisan alárendelt a szituban. Nem tudtam milyen lesz ez, de valahogy éreztem, hogy nem az a normális, ami zajlik a kórházakban. És mior megtapasztalatm azt, hogy én irányítom a szülésemet, akkor aztán végleg megértettem, hogy miért is vágytam erre (totálisan jogosan) mindig. HA egy először szülő bevetődik a kórházba az ügyeleteshez kb. semmi esélye arra, hogy a fentieket elkerülje. Ha jól választ dokit és ezeket jól át is beszélik, hogy dokinak mi a véleménye ezekről, akkor van esélye. Kemény csaj vagyok. Lindánál ordítottam a dokival és a szülésznővel. Picit használt. Nem szültem meg a folyosón és mégsem tök síkban kellett kitolnom a gyereket. De a többi szarságot nem úsztam meg Tudom, a lényeg az egészséges gyerek és minden mindegy. Hát azért nem. Lehet élni boldogan attól, hogy az embernek nem egy tüzijátékos érzelmi elsöprés a szülése, hanem túllett rajta. De miért legyek túl valamin, amikor az nekem jó is lehetne, nem csak kínlódás...
Az esetek többségében lehetne így. De a protokoll miatt nem lesz

Aki császárral szült vagy csak azzal szülhet az ilyenkor értem, hogy fanyalog vagy bánkódik. De ez olyan, hogy bnőmnek van gazdag amcsi nagybácsi, így járt New Yorkban. Nekem meg nincs és én nem fogok...
És azt is értem, hogy mikor az ember kűzd egy gyerekért, hogy egyáltalán legyen, ez totálisan eltörpül. Az esetek nagytöbbségében viszont járható út lenne, hogy az szülő nő irányít és nem a doki.

Krampa
Kutya-macska találkoztak. Hülye kutya ment barátkozni a vicsorgó, fújó, szőrét borzoló macskához. Mondom, mint Garfield és Ubul A kutya szívná meg ez fix.
Mikor Luca született Anyu volt a nagyokkal napig. Aztán hazajöttem a kórházból, Zsolti nem kapott szabit csak egy hétre rá, anyu meg elfáradt és másnap már inkább a húgommal kávézott tőlünk 10 percre...Én meg bőgtem reggel 10-kor az éhségtől....Mert hegyekben állt a szennyes, mosni kellet már senkinek nem volt ruhája, Lindát egyedül hagyni nem lehetett, mert ki akarta venni Lucát és egyáltalán, a nagyoknak nagyon hiányoztam - ők is nekem, hiába napi 15 perc látogatás -  ebéd nem volt, főzni kellett...megfőznivaló se nagyon...Szóval az én drága 5 éves kisfiam kikúszott a konyhába és készített nekem szendit párizsival és szalámaival, reggeliző pelyhet tejjel és egy pohár vizet. Mint meglepi. Az 55 éves anyámnak ez nem jutott eszébe, csak az, hogy fárasztó 2 napja volt, megérdemli a cseverészős kávét a tesómmal. No comment. Ezt nem tudom megbocsátani.
A három nap meg sok a kórházban. Én olyan 36-48 órát tartanék szükségesnek, normálisnak. Attól függően anyuka hogy van és délelőtt vagy délután-éjszaka szült-e. Luca hajnalban született, szóval nekem a 36 óra pont elég is lett volna. Végülis Lindánál is, ő este született.

Réka
Imádom Szaffit Trükkös csaj...passzol hozzá a neve

Tv
Én se nézek tv-t. Készülék van, csatornák nincsenek :D Mondjuk 2 hetente vagy 3 nézünk együtt 1 filmet Zsoltival. Gyerekek, meg ahogy írtam. Havi 1 vagy szünetben kicsit több.
Így neveld a sárkányodat nem láttam. Az tök elég volt nekem, amiket a 4 éves mesélt róla. Nem az a baj, hogy rossz vagy mittomén, hanem, hogy még nem neki való

Karácsonyfa
Én Vízkeresztkor leszedem. Pontosabban a hozzá legközelebb eső napon, mikor Zsolti itthon van és tud segíteni, mert lehetetlen helyen tartjuk az év többi napján (műfenyő). Macska rágja, díszek nem érdeklik. Mozogni kéne hozzá (Grafield). Azért van kisasztalon, mert a 2méteres fa is kicinek tűnik egy 4méteres belmagasságnál...De Luca már tavaly is elérte az alját, 1 évesen. VAlamint törékeny díszt egyáltalán nem használunk Szalma díszek, anyagdíszek :D Ha gömb, akkor műanyag. A z üveg meg a doboz alján várja, hogy felnőjenek a gyerekek.

Alexa
Hülyéskedsz? Én már akkor beszéltem hozzá, mikor csak sejtettem, hogy ott van (szex után 2-3 nappal) Ha ott van, akkor a lelke már az aurádban, szóval veszi a lapot ( én is elvont vagyok) De férjem is dumál neki.

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Reni Anyád "érdekes". Nálunk apa vett ki szabit, így csak a szülés idejére volt anyám befogva. Most is gyűjti a szabikat, sok is jár nagyon idén neki (kora miatt, 3 gyerekre +7 nap, szülésre +5 nap, összesen valami 42-t számolt 8)). Én a helyedben bizti rendelnék az első hétre foodexpressből kaját magamnak meg a nagyoknak :roll:. Annyival nem drágább, mint amennyi idegességet megspórolsz. mikor Szaffi született, 2 hónapig azon éltem, van "diákmenü", ami akkoriban 6-800 Ft volt, igaz, tényleg 1 adag, de 1 főre amúgy se éri meg főzni. 
Szülés kórházfüggő is. Az Istvánban, tök mind1 ki az orvosod, van-e választott, olyan pózban szülsz, ahogy akarsz, nincs beöntés, nincs oxitocin, nincs automatikus gátmetszés, borotválás, gyereket még köldökzsinórostul rád teszik, 5’ perces Apgarnal vágja el a zsinórt apa (nálunk sose vállalja be). Akkor viszik el lemérni, öltöztetni (nem fürdetik le a magzatmázat róla, csak ha nagyon „koszos” lett). Utána visszahozzák és még 1-2 órát ott vagytok a szülőszobán a babával, közben megszülöd a lepényt (már akinek leválik :roll:), összevarrnak (gyerek rajtad fájdalom-csillapítónak). Elvileg egy, de akár két ember is bent lehet (barátnőm szült ott a férjével és a leendő keresztanyával együtt hármasban). Mondom, ehhez nem kell választott orvos vagy szülésznő, náluk ez a protokol, ami kórházonként változik. Szülés-indítás ballonos, nem oxitocinos (ezt csak két kórház vállalta fel az országban, a többiek barbárkodnak az oxitocinnal, ahogy a dokim mondta). Szóval elvileg ez OEP alapon jár ott. De persze mikor a barátnőm dec 24-én délben bement szülni, hát simán belenyomták az oxitocint, hogy a választott orvos-szülésznő szentestére hazaérjen :lol:. Mondta is, hogy jobban járt volna az ügyeletessel, mert az nem rohan haza :roll:.


Én az első terhességnél elhatároztam, hogy 4kézláb szülök, mert olvastam, hogy az milyen jó stb. Hát mikor ott tartottam, arra is alig bírtak rávenni, hogy az oldalamról a hátamra forduljak és nagyjából esélytelen lett volna 20 óra vajúdás után megtartanom magamat :lol:. Pedig én tudtam, mit akarok :lol:. Vágni meg nem vágtak, repedtem én magamtól mind2x, nem volt gond vele, egyáltalán nem érezni, nem fáj (pedig rettegtem tőle). Borotválni leborotváltam magam indulás előtt (szülés utáni napokban rengeteg vér ürül, ami beleragad a szőrbe, jobb ha borotvált vagy). Beöntés nélkül is ürül minden, azzal együtt is, mert a gyerek feje kinyomja a tartalmakat (szülésznő szerint 100ből 1x nincs semmi). Én mondjuk végig pisiltem az utsó 1-2 órát emiatt :lol:.


Szerintem is a szülés a legnagyszerűbb élmény a világon, apa szerint is. És nem azért, mert élményszegény életünk volt/van amúgy. Egyszerűen akkora adag adrenalinnal jár, hogy élvezed, mint egy belőtt drogos :lol:.


Én is gáznak érzem, hogy nem minden kórház így csinálja. Egyáltalán nem jelent többletmunkát vagy macerát ez a szülésznők, dokik számára.


Kutya-macsak: anyósom fiú kutyája egyszer egy egész karácsonyi látogatáson át kefélte sógorom fiú macskáját :lol:. Nálam az a csúcs a témában :lol:.


Szaffi azt játsza, hogy a lovacskának hánynia kell, de csak öklendezik :oops:. Ezt aszem tőlem tanulta el :roll:. Legalább kijátsza magából :lol:. Na megint sokat írtam :)


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Réka
Mivel egész decemberben rendeltem, tuti, hogy nem feledékenységből lett így. ANyu azt is ígérte, hogy főz a 2 ünnep között. Végül nem főzött. Míg itt volt valamit rittyentett, de az elfogyott. Meg nem gondoltam, hogy azzal véget ér a "törődés", hogy kijövök a kórházból. Azt mondta, hogy ne rendeljek, majd főz...Ilyenkor, mmint szülés előtt és nyári szünetben is mindig rendelek :P Sőt, nyaraláson (Zamárdi) is rendeltem az apartmanba, és bazijókat ettünk Zsolti kereskedelemben dolgozik egy 5 fős boltban. Nem tudnak bármikor szabit adni ebben az időszakban és ezt tudtuk is előre. Hiába van 100 napja, decemberben nincs szabi! Három gyerekre nem 6 nap jár amúgy? Gyerekenként kettő, de max 7 nap jár, én így tudom. Szóval nálunk most lesz 7 nap...
Óóóóóó, az István tudom, hogy ilyen, de asszem ez az egyetlen ilyen kh. a városban....
A szülési póz az szerintem olyan, hogy az aktuális szitutól függ, hogy Neked mia  kényelmes! HA fekve, hát legyen, de legyen muszáj! Én 3 kórházban szültem 3 féle protokoll mellett. Még itt a MArgit volt a legkirályabb, de sok függ a dokitól, hogy ő mit gondol!!!! Ha ő nem vállaja be, hogy aládfekszik, mikor te 4kézláb szülsz, akkor édesmindegy, hogy a kh protokolljába beleférne, ha gyorsan túl akar lenni, akkor bizony elvág. Remélem amúgy azt a sok dolgot nem nekem írtad Asszem van már tapasztalatom Nekem nincs időm tökig borotválkozni szülés előtt és terhesen annak is örülök, ha a bugyiból kilógó részt leszedem Férj engem ne borotváljon!!!! Nem azért, mert nem bízom benne, vagy nincs köztünk elég intimitás vagy mert frigid vagyok. Egyszerűen nekem nem fér bele. A fenekemet se törölje ki...Nálam ez a kategória. És belőlem nem igazán folyik túl sok cucc, ami beragadna. Ivánnal nagyon véreztem első nap, de aztán nem volt vészes. A többieknél kb. alig...beöntésre nálam se idő, se szükség, mert már egy héttel szülés előtt non-stop klotyóra járaokDe ha jön is valami, azt nekem úgy törölték le, hogy kb. észre sem vettem nem voltam nyakig "cuccos"
Most mi lesz nem tudom. Kicsit fosok attól, hogy egy gyepesedett dokihoz kerülök. Volt osztálytárs azzal bíztat (aki ott szülésznő), hogy 4. gyerek...el is várják majd, hogy sitysutty megszüljek és nem fognak cseszegetni. Így legyen ÁMEN Remélem, hogy épp ott lesz a dokinő....Vagy Éva legalább.
nekem férj nem ugrál a szülés élémyényéért. sszem tök feleslegesnek érzi magát. Végülis megértem. Bemegyünk nyomok kint van. Itt nem sokat tud tenni. Meg azt hiszem neki túl stresszes ez az egész. Minden rendben lesz-e, beérünk-e időben...leginkább ez...

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Kedves Kismamák!


Ne haragudjanak, hogy ezzel zavarom Önöket.


A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának végzős szülésznő hallgatója vagyok.


Diplomamunkám elkészítéséhez kérném a segítségüket egy kérdőív kitöltésével. Témája az alternatív vajúdásra / szülésre irányuló ismeretek és igények felmérése.

Körülbelül 5 percet vesz igénybe, teljesen anonim, az adatokat összesítve mutatom be szakdolgozatomban.


Köszönöm, hogy a kérdőív kitöltésével hozzájárulnak munkámhoz! :)

https://docs.google.com/forms/d/1yH9JHe ... 4/viewform

queenbee
 
 


krampa:jársz masszázsra?

Krampa, rekuja, hrenata: amikor beszélek hozzá és simizem teljesen kinyomja magát. Olyan édes. Nagyon jó érzés. Párom is szokott hozzá beszélni.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Apukám szokott hallgatni komoly zenét és tegnap is hallgatott komoly zenét. Picurom úgy elkezdett mozogni mintha táncolt volna. :)

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Nekem szülésből kettő volt, csak gyerekből van egy
Az indukáltnál 3 napig vajúdtam, a végén semmi nem érdekelt, csak szedjék ki belőlem a gyereket és legyen már az egésznek vége. Pszichésen viselt meg, fizikai fájdalmat akkor valszeg a sokkhatás miatt nem éreztem. Borzasztó volt...
Patriknál sem volt fájás, csak 1 órán keresztül a kitolási szakaszig. Na, akkor ott szintén nem érdekelt semmi, csillagokat láttam. Ültem a zuhany alatt és vártam, h legyen már 4 ujjnyi a méhszáj. Ha vki azt mondta volna, h változtassak helyet, mert az úgy jobb, becsszó elküldöm az anyjába. Tehát az én tapasztalatom azt mutatja, h NEKEM lényegtelen, csak legyen egy nyomorék zuhany a szülőszoba közelében.

Réka: én egy másik anyaotthonból mentem át, ott teljesen más hozzáállást láttam a gondozók részéről (akkor költöztem ki ide és Érd nagyon messze lett volna). Nagyon elszomorított a végén, h a dolgozók a pénztelenség miatt erkölcsileg nem hozták azt a hozzáállást, ami egy szoc. szférában dolgozó embertől elvárható lett volna. Én pedig féltem, h korpa közé keveredve felfalnak a disznók.

Macskát dugó kutya. Üh... Most megyek hányni...

Van M3-as tévécsatorna?

Reni: sajnálom, h anyukád így áll hozzátok. Sajnos az enyém kb. ugyanilyen, csak adj hozzá egy tonnányi írigységet és butaságot. Csúnyán hangzik, de inkább megveszem a hátországot magamnak, de nem vagyok már hajlandó idegeskedni a baromságai miatt. (bébiszitter, takarítónő)


Én úgy tudom, h te eljöhetsz, csak a gyereket kell bent hagynod az előírt ideig.

Épp akartam kérdezni, h nagy pocakkal hogyan oldjátok meg az intim szőrtelenítést. Reni sehogy

Egyébként amit te itt az epilálásról írtál, na, az nekem a szülés. Hagyjon engem mindenki nyugiban szenvedni és ne lássanak fájdalomtól vicsorogva. Tekintve, h apás szülést szeretnénk, inkább átlépem a konfortzónámat.

Szétkarmolt orrú kutyát terhesen v újszülöttel orvoshoz vinni kihagyható élmény...


Alexa: aham, járok ( 2 óra 3000 pénz), Patrik is jár. Sztem kell stressz levezetni. Nekem pedig most a sok fekvéstől nagyon fáj a hátam, úh nagy szükség van rá.
Cuki a babád. Enyém vagy éjjel ficánkol v lusta.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Náltom a végén mindenki ugyaoda lyukad ki :D Ahová én is Minden mindegy, csak HAGYJÁK BÉKÉN azt csinálni ami jól esik Ez a lényeg.

Krampa
Irigység....ezért nem szeret nálunk karácsonyozni, mert rossz látnia, hogy mi boldogok vagyunk ő meg nem az Én is megvenném, de nem fér a keretbe....Nem várom anyutól már, hoyg segítsen csak bosszant, hogy eszébe sem jut. Hogy a gyerekekre vigyázzon azt is csak speciális helyzetben vagy baziritkán kérem...
Gyerek nélkül NEM jönnék ki a kórházból!!!! Soha. Úgy értem idő előtt. Nem én szeretnék itthon lenni, hanem hogy együtt legyen a család. Belepusztulnék ha az újszülöttem a csecsemőosztályon bömbizne meg cumit adnának neki és tápszert...Tejem se lenne...
Én csak borotválok, az nem kín, de az ember azért tezsi első sorban, hogy szexi legyen a végeredmény Higiéniai okok....hát pont az a szőr célja, hogy a bacik fennakadjanak és ne jussanak olyan könnyen a szeméremtesthez De az a szint, hogy guszta legyen, de ne őserdő, az megy. Csak a szexi szint nem A lényeg, hogy nem olyan vonzó látvány az, ahogy az ember vonó csajt csinál magából :) A szülés az más. Szerintem az nem akkora baj, ha apuka látja is élőben (nem csak hálivúdi szülést képzel el). Engem meg pont az zavarna, hogy a vadidegen szülésznő turkál a motyóm között, hogy igyak, zsepit adjon. És senki nincs akivel igazán megoszthatom az örömöm és az a meghitt 2 óra, amit együtt tölthettek 3-an a szülőszobán...az annyira fontos szerintem. Apukának is más látni, hogy miáron van az a baba a kezében. ÉS amíg téged foltoznak, addig apuka kezében van az újszülött. Ennek mind szerintem kapcsolatépítő hatása van. Komfort zóna? Nem esik ettől csorba a büszkeségeden És párod sem hiszem, hogy azt gonoldán, hogy gyenge vagy mert látszik, hogy kínlódsz.

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Renáta: most jutott eszembe: ugorj be amikor van időd a családsegítőbe, mondd, h mész szülni és mikor haza jössz szükséged lenne segítségre, tudnának-e vmi megoldást javasolni. Régebben volt olyan, h kimentek segítettek takarítani, gyerekeket levitték játszótérre, ilyesmik. Lehet, h azóta eltörölték, de egy kérdést megér... eleinte nem jön rosszul néhány segítő kéz.

Szülést én is tudom, csak azért egy kicsit fura. Mindketten az a típus vagyunk, aki szeret szépen csendben egyedül szenvedni.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Köszi Krampa :) Most nem érdekes, mert Zsolti vesz ki szabit, május az nem kereskedelmi dömping időszak, mint Lucánál a karácsony ;) Elvileg van olyan, hogy otthon segítünk szolgálat. Alég kicsi a kapacitásuk, de 4 kisgyerekkel már simán beleférek a rászorulók körébe :P Csak én meg olyan vagyok, hogy enm szeretem ezeket a dolgokat. De belemennék. Ők viszont mindent együtt. Az is jobb, mint a semmi, persze. Családsegítőt néztem, most...itt a kerületben pszichomókus van meg jogi tanácsadás. Szerencsére a bnőmék itt laknak a házban. Ők nagyon sokat segítenek. De tőlük sem szeretk kérni, nekik is 3 kicsi gyerek, mind fiú :D De ők segítenek a legtöbbet. Mikor Linda és Luca született, akkor pont bnőm is szült, így náluk is volt ramazuri :) Most viszont tud majd olyanokat, hogy nagyokat leviszi játszóra vagy fel hozzájuk én meg kicsit szuszoghatok a pincurkával. KAri előtt is azért tudtam kitakarítani normálisan, mert felvitte az összes gyerekemet az ő összes gyerekéhez 2 órára. Imádtam érte. Anyám meg wellnest nyomott a fürdőkádban...És mikor meséltem neki, még örült is, hogy le a gond erről is, nem cikinek érezte :O
Ah, jó lesz, ha nem dúlnak majd a hormonjaim, mert mostanában sokat bosszankodom miatta

A gyerekeim tündérek ♥ Egész nap gubbasztanak a szőnyegen, legóznak, játszanak :)

Ez az egyedül szenvedős típus ismerős :) Gyerekkori bnőm is ilyen :) Konkrétan a kitolásra beengedte a férjét, de mindenkit elkergetett még a szülésznőt is

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Reni Nem, nem neked írtam, gondoltam, hogy van tapasztalatod :lol:. Nekem első szülés előtt minden barátnőm ködösített, hogy „ne ijedjek meg a fájdalomtól” :evil:. Hát ez egy baromság, mert emiatt néhány tök természetes dolog is megrémisztett, hogy más bizti nem pisil be stb… Férj engem se borotváljon :evil:. Nekem a 20 vagy 12 órás vajúdásba belefér egy zuhany-borotválás még szülés előtt/közben :lol:. A 39. héten amúgy is beviszek egy tükröt a kádba, aztán jön a maci-irtás :roll: :). Én menstruáláskor is utálok szőrös lenni, úgy koszosnak érzem magam :oops:. Apát meg nem érdekli a fazon. Mi apával mindkét szülésnél azt hittük, hogy nem volt kaka, aztán mikor rákérdeztem a szülésznőnél, akkor mondta ezt a statisztikát. Fogalmam sincs, hogy csinálja, de addig trükközött a takarókkal, amíg tényleg nem látta még apa sem, pedig ő aztán szemből nézi mindig, nem a fejem mellől :lol: (először fej mellől akarta, de aztán kíváncsi lett…)


Kaja-rendelést azért írtam, mert néhányan nagyon ódzkodnak tőle, sztem tök jó dolog és baromi sok terhet levesz a válladról, de ezek szerint te is így vagy vele :). Nálunk anyám szívesen főz ránk, miközben ez pont olyan, amit meg tudunk oldani, és más segítségnek jobban örülnénk (mondjuk sétálnak Szaffival egy nagyot). De hát annak örülünk, amit adni tudnak (most pl. a vasárnapi ebéd dobozban hazahozása lesz a holnapi ebédünk Mesóval 8)).


Én se tudom elképzelni, hogy gyerek nélkül elhagyjam a kórházat. Koraszülés nekem emiatt is horror (főleg így 3.ra)


Apa szülés közbeni jelenlétét úgy látom, mint te. Inkább ő adogassa a zsepit, hozza az ágytálat, darabolja a szőlőcukrot, mint a szülésznő. Így családiasabb is. És igen, LÁSSA, élje át, mivel jár a szülés! Nem azért, hogy hős legyek a szemében, de szerintem ez erősen építő élmény. Mikor nem vált le a lepény és eltoltak a műtétre, bő órán át apán aludt az alig fél órás Mesó. Meggyőződésem, hogy ennek köze van ahhoz, hogy a kicsi ennyire apás lett. (Szaffinál amíg varrtak, rajtam volt a gyerek,és őt puszilgattam, hogy ne érezzem a fájdalmat :)).


Apa a szabikat a céges körlevél alapján számolta. Nekik azt írták, hogy 1. gyerek +2 nap, 2. gyerek +4 nap, 3. gyerek +7 nap és utána nincs több :roll:. Remélem, tényleg így van :roll:.


Alexa Komolyzenét még sokáig jobban szerették a lányok, mint a gyerekzenéket. Szaffival a pocakba rengeteget jártunk komolyzenei koncertre, imádta 8). Szülés közben Lisztet hallgattam, az 6. rapszódiát hallva ma is érzem a fájásokat :lol:. De ettől még az maradt a kedvencem :).


Krampampuli Részvét a baba miatt :( Meg a hosszú szülésnért is. Nekem az elsőnél, ami hosszabb volt 20 óránál még nem jött el az a határ, hogy nyomjanak be oxitocint és legyünk túl rajta, de az igen, hogy valaki vágja ki belőlem és legyek túl rajta :roll:. A másodiknál meg muszáj volt az oxi, mert zöld elfolyt magzatvíz veszélyeztette a gyereket :( Hát én Szaffi után úgy voltam, hogy tök mindegy a csicsa szülőszoba, egy pincében is ugyanígy fájt volna a szülés, akkor meg nem mindegy, van-e Anna geeds kép a falon?!


Pont ezért van bébiszitterünk: apának elege lett a nagyszülői „szívességek árából”, inkább fizet a segítségért :roll:.


Van egy fürdős kis tükrünk, Szaffi szokta nézni magát hajmosás közben (is) benne, én azzal szőrtelenítek pocakkal. Mondjuk a minap Szaffi is megnézte a tükörrel a punciját, akkorát röhögtem magamban (nem mertem hangosan, nehogy szexuális frusztrációt neveljek bele). Kis kíváncsi :lol:. Te 2 órán át maszíroztatod magad?! Uhh, én kb. fél óránál tovább nem bírom, hogy fogdosnak :oops:. Meg én azt szeretem, ha fáj :oops:. Mármint nem mazohizmusból, a váll-nyak-hát felső izomzatom elég gáz, azt pedig sportmasszőr tudja csak felhozni, ezek az illóolajos terápiás fogdosások csak büdössé tesznek :D (én nem bírom a szagát).


Ha apa felkészül rá, hogy nem segíthet majd rajtad és nem azért van ott, sztem mindkettőtöknek könnyebb lesz. Nálunk ő félt először, hogy „útban lesz, nem lesz dolga”, aztán csak elvolt :lol:. Ja, és ha veszel homeos bogyókat, azt negyed óránként kell adagolni, az pl. nagyon leköti az apákat :lol:. Hasznuk tapasztalatom alapján semmi, de jó játék :lol:.


 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


krampa:az nem is sok. hova jársz masszőrhöz? te pocaklakód is cuki lehet.

Réka:Picuromnak nagyon tetszik a komoly zene. Január 20-án megye a 19.heti uhra azt mondták, hogy akkor már megtudják mondani a nemét ha nem lesz szégyenlős.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Renáta: nekem egyébként ez a barátnős dolog hiányzik nagyon. Elég messze kerültünk mindannyian egymástól - a legtöbbünkkel térben, másoknál pedig megjelentek olyan tulajdonságok, amik az én értékrendembe nem férnek bele.
Én is úgy terveztem, h a kitolásra jön be apa, de ragaszkodott ahhoz, h végig bent legyen.
Réka bogyós ötlete jónak tűnik, majd bevetjük.

Réka: hát, majd kipróbálom a trükkös tükrös megoldásodat.
hehe, vigyázz, h Szaffi szex közben ne nyisson rátok, miket mondana/művelne akkor
Aha, 2 órát. Én is csak pár embertől viselem el.

Alexa: Gödöllőtől 20 p kocsival.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Krampa: én pesti vagyok.

Ma voltam AFP és Hepatitis B szűrésen kb 2 hét múlva lesz eredmény. Meg pisit is kellett vinnem .Nézzik az acetont.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Mindenikinek nagyon boldog új évet kívánok amiben a kis pocaklakóink biztos segíteni is fognak...

Ivás terhesen: én se terhesen se szoptatás alatt nem iszaok semmi alkoholost néhe igen ritkán bünözök 1-1 Cherry Queent azt ennyi...

Beteges űnnepek: Zsombornak tűdőgyulladása lett 23.-án délutánra amiből majdnem kórház lett, de mível ennyi gyerek mellett már tapasztaltak vagyunk tüdőgyulladás kezelésben 1 hét múlva kontrolon már teljesen egészséges volt! 

FB: Én nagyon semmit se osztok meg fb-n még képeket se a gyerekekről ez a párom reszortja én arra használom, hogy nézem kivel mi van és játszok rajta...

Pisilés: Hát változó milyen sürűn járok ivás mennyisége és napszaktól se függ van hogy hélóránként, de van hogy dléelött csak 1x-1x szerintem ez csak attól függ hogy hol vann éppen a legapróbb...

Magán kontra sztk: Én mindig sztékába jártam ahol 1. gyerekesként is mindig mindent ki tudtam beszélni a dokival! És mint most megtudtam, hogy akut esetnek számít ha késik a havi terheség gyanú ellenére is így soron kívül fogadniuk kell ez se lehet gond és csak e miatt nem kell magánba járni. Itt nálunk újpesten nagyon jól müködik a nőgyogyászat és terhesrendelés! Szinte minden egy helyen van így csak genetikai uh-ra kell a kórházba menni, meg majd szülni...


Zsiráfcápa - Gratulálok, hogy kis lány lesz, igaz nem tudom mi volt a vágyatok, de nem lehet annyira rosz a nemek egyenlősége szépen felváltva... 

Rekuja - Akkorákat tudok nevetni a lányaid beszólásaidon, meg ahogy meg tudod fogalmazni a szövegeidet (jó értelemben) hogy felkel a kis pocaklakóm... :D

Renáta - Kicsit én is melepődtem a hintás képen, mondjuk Ákosból is simán kinézném, csak nekünk műanyag hintánk van amibe ha beleült segítség nélkül ki se tud jönni...
Nagyon jók a karácsonyi képek (orrturással ) is! Szerintem majdnem lehetetlen egyszere lekapni őket úgy hogy az normális is legyen...

Barbi - Az Afp azért tart ennyi időbe, mert leveszik itt a vért az sztk-ban  elküldik ha jól emlékszem a Balcsiba ott megcsinálják az eredményt  és onnan jönn vissza ezért kerül hosszabb időbe... Tényleg érdekes, hogy neked ilyen pik-pak kész lett...
Érdekes nekünk akkor se voltak így felpörögve a rokonok, hogy már így a terheség elején ruhahegyekkel, stb lássanak el első gyereknél se, pedig családomban Alexander 1. unoka, dédunoka... Mondjuk nem is szokás mondhatnánk babonából se (nem mintha babonások lennénk) csak sok rossz tapasztalat volt a családban 20 hetes fölötti terheségek is haltak el...
Azért utolsó 1-2 hónapban elkezdtük begyűjteni a ruhákat, hogy mennyit kapunk, kell e venni és ha igen miből mennyit, de neki még vettünk, mondjuk nem is voltak ilyen horror árak mint most!!! Zsombornál döbentem le, hogy kellet szerezni a 2 nyári gyerek után rugikat melegebb ruhákat és szintén elmentünk az Auchan-ba de 4 év alatt 3x-4x annyiba kerültek Alexandernek 600-800.- kaptunk gyönyörű rugikat akkor meg 2600.- alatt nem is volt és a badyk is nagyon megdrágultak...! Jó csak ruguk kelletek, merg sétához valami, de így a végén itt egy adok-veszek használt ruhásnál vett apa mire hazajöttünk 3-4 db-ot (igaz én már kinéztem őket...)

Évi - Gratuálok az isteni fiúkcskához! Gondolom jó érzés ez első pasis ruhákat nézegetni... Kicsit közelebb hozza a dolgot még jobban...
Én még azt tudom ajánlani ha mész a kórházba, hogy azért érdeklőd meg telefonon milyen dokik vannak mikor rendelnek, mert lehet tudok jó inókat szerezni róluk, de Spánik dokit császáros és nem császáros anyukák is istenítették!... ;) Meg ha nem változott akkor minden hónap 1 Szerdáján van szülőszobalátogatás! Nagyon jó! Lehet kérdezni, meg látni milyen szupi hely. Én nagyon örülök, hogy annó elmentem, mert így szülésnél gyorsabb egyszerűbb volt minden, mert azért el lehet tévedni, ha rossz bejáraton megy be az ember lánya...
Itt vannak az elérhetőségek: http://www.mavkhbp.hu/szul.htm ez még a máv kórházból maradt, de a számok nem változtak és az egyéb leírások is nagyából megfelelnek a mostaninak...
Szerintem nem fognak semmit mondani ha elmész és elmondod mi a helyzet a honvédba a lakcímed miatt se és, ha esetleg elmondod mi a helyzet akkor meg főleg nem fogják a szájukat húzni...! De szerintem a margitba se nagyon köthetnek beléd csak a címed miatt... És nem hinném, hogy kell a dokitól ajánlást kérni...

Mi egyébként most jól vagyunk pocaklakóm rengeget mocorog amit nagyon élvezek! És sajnos valaki kidobta a magnéziumom persze, hogy most kellet volna hétvégén amikor nincs nyitva a gyógyszertár... (tudom, hogy elvileg szeptember végén lejárt, de azt mondták most is szedhetem nincs annak semmi baja... Valaki túlbuzgó volt... nem volt már benne sok csak 5-10 db, de akkor is zavar 1 kicsit)
Jaj lányok már annyira várom 15.-ét mostanába nagyon sokat gondolok rá, hogy vajon fiú, vagy lány az én gyerekeim nem jósló típúsok... Réggebben lánynak gondoltam aztán volt egyi idő amikor határozottan fiúnak most meg nincs semmi megérzésem, csak a nagy nagy kíváncsiság! Már többen mondták ha lány adnak majd ruhákat, hát ismerve őket azok nem túl hordható álapotúak lehetnek...


Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Ááááááááááááá van 9.oldal jól benéztem Majd holnap írok ezekre is amiket itt beszéltetek, de rohanok szószerint a 3 csemetért!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Én is voltam ma AFP-n. Az orvossal összefutottam a folyosón, mondta, h beszól, h vegyenek előre. 4-en voltunk összesen + a terhelésesek, sürgősségiek, befekvősök. Ahogy elindultam az ajtó felé, az előttem lévő 3 ember felugrott és beállt a labor ajtajába, de úgy, h senki nem tudott menni se ki, se be. Annyi előnye volt, h lett helyem. Az asszisztens 3X szólt rájuk, h nyugodtan le lehet ülni. Időnként még most is megdöbbenek, h milyen emberek vannak.  9-től 11-ig vártam 1 db pirítóssal a bendőmben. Aszittem lefordulok a székről...
Nekem is azt mondta az orvos, h pár nap alatt meglesz az eredmény, a HEPA később készül el.

Liliom:Üh, neked sem volt akkor egyszerű karácsonyod...
Az a helyzet, h én burzsuj genyó vagyok és maradok a magánnál. Neeem, igazából engem megnyugtat, h uahhoz a dokihoz járok és veszek egy szolgáltatást. Tehát lehetnek felé elvárásaim, míg ez egy eü-i szakellátásnál nem biztos, h megvan.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Krampa: nekem azt mondták két héten belül lesz eredmény. a pisi az már ma kész van. AFP és a Hepatitis B eredménye a terhesrendeésen lesz

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Liliommanó: én is kíváncsi vagyok már hogy milyen nemű a Picurom de én lányt érzek.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Az AFP-ben nem bízok, tehát akkor is lesz bennem félsz, ha a normáltól nem tér el az érték, de olyan félelem van bennem pár napja miatta, h az már lassan a neurózis kategóriába is belefér.

Eggyel ezelőtti vizsgálatnál bejött a szonográfus nő és szólt az orvosnak, h az egyik kismamának nem szólt, h szív fejlődési rendellenessége van a babának, mit csináljon? Az orvos pedig azt válaszolta rá, h mivel nincs ez esetben mit tenni (nem volt élettel összeegyeztethetetlen), inkább érje szülés után a szülőket hidegzuhany, minthogy a stresszel veszélyeztesse a terhesség kihordását (esetleges koraszülést). Most az a helyzet, felmerült bennem, h hiába mondta a doki 30-án, h minden okés, de hozzátette, h majd a genetikai uh lesz a döntő. Na ehhez még hozzájön a korábbi negatív élmény és totál paff vagyok. Álmomban nem gondoltam volna, h ennyire paramami leszek.

Most ott tartok, hha 1-2 napon belül nem hagy alább v múlik el, akkor keresek egy uh rendelést és nézzék át a babát. Volt vki, akinek 17 hetesen végezték ezt a vizsgálatot? v kisebbnek mérték 1-2 héttel a babát?
Az istenhegyire mindenképp kimegyünk, de 23-a kib.szottul messze van...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Sziasztok, 

ha nem bánjátok csatlakoznék hozzátok, mint újabb nagycsaládos kismama. 
A legkisebbünk, aki a nagyobbakat hűen követve szintén kislány lesz május végére, június elejére várható. 
Május 30-a és június 2.-a a dátumaink mensi és 12. heti uh alapján. 

3 oldalt visszaolvastam a topikból, megpróbáltam felszívni magam belőletek :-D 

AFP eredményem még nekem sincs, mert bár december 19.-én levették hozzá a vért, az ünnepek miatt nem rendelt a dokim, most meg már túl vagyok a genetikai uh-n (az Istenhegyin voltunk, és mindent rendben találtak), így nem is vagyok hajlandó kepeszteni érte, 23.-án megyek dokihoz, majd akkor megkapom. 

Krampa, nekem úgy jött ki, hogy karácsony előtt 17+5 naposan mehettem volna uh-ra, vagy január 2.án 19+2 naposan, én az utóbbit választottam, de az Istenhegyin azt mondták a korábbi is már megfelelő lehetne, ha belefér nektek, hogy max. visszahívnak még egy körre, akkor hívd fel őket és mond el, hogy már szétvet az ideg és nem tudsz tovább várni. 

Rekuja, megkérdezhetem ki a dokid? Én nem magándokihoz járok, hanem a százhalombattai sztk-ba, ott nagyon profi terhesgondozás van, sokkal alaposabb, mint az első két várandóságomnál, mikor magánba jártam. Viszont az ott dolgozó dokik a Sote 2-n vezetnek le szüléseket, amiből én többször nem szeretnék kérni, nem jön be, hogy a szülőszobáról elviszik a babát és másnap reggel 9-ig nem adják vissza. Az első lányom az Istvánban született, ami pont nekem való volt, de aztán elsodort onnan az élet, mert a második lányom nehezen, lombikkal sikerült, és paramamiként olyan kórházat kerestem, ahol van PIC. 

Na most, hogy ennyit rizsáztam így kezdésnek, remélem nem mondjátok azt, hogy nem is fogadtok be 



KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


Elvileg ma megtudjuk, puncis vagy kukis van-e bent. Mondtam Szaffinak, kicsit gondolkodott, majd közölte, hogy „Akkoj a doktojúj ma mondja meg, hogy Hájmaska kislány?” :lol: Mondom lehet, hogy azt mondja, hogy kisfiú. Összehúzta a szemöldökét: „Anya, hogy lehet egy kislány kisfiú?” :lol:


Krampampuli Enyim dokim genetikából írta a phd-jét, magzati diagnosztika specialista. Valami Czeizeles fórumon találtam, hogy a Czeizel hozzá szokta küldeni diagnosztikára a problémás eseteket. Mi mondjuk azért hozzá járunk, mert jókat tud beszélgetni apával a gombászásról, de ez más kérdés :lol:. Minap apa elég le volt amortizálva, mikor mentünk hozzá, miközben a doki az uh-t csinálta, végig arról beszélgetett aggódva apával, hogy mért néz ki ilyen rosszul, beteg-e. Na mondtam bammeg én vagyok a páciens, nem ő!!! :evil: :lol:


Szóval a dokim tuti megmondja előre, ha talál valamit (engem eléggé kiakaszt ez az orvosi eltitkolás :evil: Hadd készüljek már fel, ha van valami!!!). Egyébként létezik egy 18. heti genetikai uh is, mi ma arra megyünk. Nálunk ilyenkor szokták nézni a szívet, méghozzá elég alaposan (marha érdekes, ahogy átkapcsolgatja a gépet és látod a 4 pitvart, ahogy pumpálják a vért! Tiszta futurisztikus!). Szaffinál meg is van valamelyik DVD-n a kicsi 18 hetes szíve, ahogy ver 8). Ja, és rögtön mond eredményt, pontosabban flegmán közli, hogy ez rendben és a kezedbe nyomja a papírt, hogy töröld le a zselét a hasadról :). Kedd-csütörtök estefelé rendel, mikor októberben felhívtam csütörtök délután, a következő keddre (5 nap múlva tehát) kaptam időpontot. Árakat nem tudok, minket régről ismer, zsebbe 5000 / alkalmat adunk, ha nem kapunk dvd-n 4D-t, de tudja, hogy szüléskor megkapja a borítékját úgyis.


Még egy apa-feladat eszembe jutott a szülésre :) Nekem fekve kellett vajúdni a folyamatos szívhang figyelés miatt (mivel hosszú volt, nem bántam, úgyis elfáradtam). Apának kellett szólnia, hogy 3 fájásonként forduljak át a másik oldalamra, hogy egyenletesen terhelődjön és táguljon a méhszáj. Szóval rá anyáztam, hogy még nem volt 3 fájás, hagyjon békén a baromságaival, nincs az az isten, amiért én megmozdulok ebből a magzati pózból :lol:.


Liliommanó Könnyű úgy sztk-ba járni, hogy jól működik :lol:. Tüdőgyulladás nekem nagy parám, egyszer egy nyáron 3 hétig feküdtem lázasan tüdőgyuszival úgy 10 évesen, hát azóta pánikolok, hogy a lányaim is így járnak :(. Ügyesek vagytok, hogy gyorsan túl lett rajta! Ha ez megnyugtat, nálunk senki sem dobja ki a gyógyszert, én vagyok olyan béna, hogy akkor sose találom, amikor sürgősen kéne, majd 2 nap múlva a fejemre esik, mikor kiveszem a kakaót a polcról :evil:.


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Duckylion Üdv itt! Nem láttam a bejegyzésed, de megválaszoltam, ki a dokim 8) Dr. Gasztonyi Zoltán, az Istvánban is rendel heti 1x. De ha a terhesgondozást úgyis otthon csinálod, „olcsóbb”, ha szülésznőt választasz az Istvánban és az ügyeletes dokinál szülsz. Hogyhogy pont a 2. gyerek lett lombik? Találtak is valamit? (Nálunk mindkét lány lombikos, Hármaska meg az „elfogyott a koton”-baba :D). Éljen a négy kiscsaj :lol:. Mond, te hogy viseled a „nem baj, csak egészséges legyen” megjegyzéseket ilyenkor? :evil:. Annyira rúghatnékom tud lenni ettől :evil: (már Mesónál is megkaptam :shock:).


 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszi!

Hát ennél a számnál már ez egy finomabb megjegyzés, van még a lesajnáló arckifejezés mellett, jaj szegények, meg majd a lányok hoznak fiúkat, legalább egy ember lett volna köztük stb... stb... A legpipább akkor vagyok, mikor ott áll mellettem a három csaj és valaki ezt kb. úgy adja elő, mintha tényleg Isten kegyetlen tréfája lenne csak, hogy ők vannak nekünk és boldog ember csak az lehet, akinek van legalább egy fia... Na olyankor szívesen elküldeném az illetőt a búsba, ha a helyzet olyan finoman meg is teszem... 


Lombikstory: A nagylányom után elég hamar elkezdtünk újra próbálkozni, mert ő se jött könnyen, egy korábbi méhen kívüli miatt már csak egy petevezetőm volt/van, de ő Clostizás után végül spontán érkezett. 
Aztán nem jött össze így újra dokihoz mentünk, aki hydrosalpinxot látott a meglévő vezetőben, így műtétre küldött. Hydrot nem találtak, de egy orbitális méretű dermoidcisztát igen, meg azt hogy átjárhatatlan ez a petevezeték is. Egy évvel később volt még egy műtét, hátha sikerül megnyitni, de nem tudták, és még pluszban minden össze volt nőve mindennel,pl.  a petefészkek a belekkel. Ezt próbálták oldani, de az elzáródás miatt a végkövetkeztetés másodlagos meddőség lett. 

Így lett lombik, aztán készültünk már egy újabb lombikra 2012 januárjára kaptunk időpontot, de októberben meglepetésszerűen beköltözött Léna, most meg mi se terveztük, védekeztünk is krémmel meg peteérés környékén gumival is mégis bekaptam a legyet... meg mondom őszintén elsőre mind a ketten sokkot kaptunk, de most már azt mondom, így van ez jól. Legalább a szerencsétlen lányos szülők megjegyzések után nem kell azt is végighallgatnunk, hogy a páratlan számú gyerek az nagyon nem jó  

Köszi a doki infót, hallottam már róla. 
Szülésznőt készülök csak fogadni, de már kétszer terveztem ezt, aztán a végén mégis inamba szállt a bátorságom és nem mertem fogadott orvos nélkül szülni... most még nagy a szám és azt mondom majd most, de aztán április táján lehet megint bepánikolok. Pedig a 3-ból kétszer megszívtam a fogadott dokival, egyszer csak le se tojt, a másodiknál meg átadott másnak, mert ő váratlanul szabira ment, a helyettese meg oxitocint adott, kézzel tágított, császárral fenyegetett végig, mert már szeretett volna hazamenni... 




KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


Duckylion De jót röhögtem a „Legalább a szerencsétlen lányos szülők megjegyzések után nem kell azt is végighallgatnunk, hogy a páratlan számú gyerek az nagyon nem jó” részen :lol:. Na, ezt is mondogatják már nekünk is :evil:. Meg én is sokkolom ezzel apát :lol:. Nálunk is a lányok előtt emlegetik mostanában, hogy „reméljük, végre fiú jön” :evil:. Még a saját családom is :evil:. Igazság szerint Hármaska hozzánk is úgy érkezik, mint nektek a 3. gyerek, mert nekünk is megvolt már tavaszra a lombik-időpont :) És én is azzal szívatom folyton apát, hogy a 4-hez meg már szexelnünk se kell majd, figyelje meg :lol:. Ja, és Mesót 2012 februárban rakták össze, kb. akkorra terveztétek ti a Hármaskátokat :wink:.


Gasztonyi nem fog kézzel tágítani, hogy siessen, mert ott se lesz :lol:. A végére jön csak be (nekem totál nem hiányzott addig), akkor meg mosolygósan nyugtat. Még azt is lassan és halkan mondja, hogy „vegyen már levegőt, mert így a baba nem jut oxigénhez”, vagy, hogy „ne nyomjon, már kint van” :lol: :lol:. Írtam valahol korábban, hogy baromira nem oxitocin-párti, de azért dec 24-én benyomta barátnőmnek :roll:. Meg, ha a protokol szerint kötelező (mondjuk a 4 helyett 7 órát várt elfolyt mekóniumos magzatvízzel, tehát kicsit lazán vette azt a protokolt). Nem vizsgál meg „alaposan” csak hogy az ügyeleti idejében szülj, nekem ez is szimpi. Egy héttel hagy túlhordani max (ez az István protokolja is). És a jelenleg legfontosabb: augusztusban szokott szabira menni, nem júniusban 8) (aszem van iskolás korú gyereke, legalábbis egyszer összefutottunk vele a CsoPában egy 6-7 körüli kisfiúval, aki apának szólította). Bár Mesónál kifejtette, hogy jobb, ha a szabadsága alatt szülök, mert az ország bármelyik pontjáról 2 órán belül az Istvánban van, de csúcsforgalomban rendelési időben nem biztos. Majd megbeszélték apával a lapföld jellegzetes gombáit :roll:. Onnan sztem nem érne vissza :D


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Emília Sára <3 imádom a kis puncisomat <3

Dokinak boldogan mondtuk, hogy Emília Sára lesz, mire közölte, hogy ne használjuk fel mindkét nevet, mert mit adunk majd a negyedik lánynak?! :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Üdv köztünk Ducky:) Mi kb egyszerre szülünk. Én június 3-ra vagyok kiirva, de plusz 3 napot mondtak legutóbb. 4 csajszi??? Hát nem semmi, a férjed elnyomásba lehet otthon. Ennyi nő:) De Réka ti sem vagytok semmik, harmadjára is csajszi:) hátha majd a 4. fiúcska lesz.:)
Holnap megyünk genetikára, remélem mostmár fiú is marad!:)

Végre elkezdett teljes gőzzel mocorogni. Főleg amikor pihizek. MOst is, az ölembe a laptop ő meg ficereg. Most már akkorákat mocorog, hogy az apukája is érzi. Olyan büszke rá. Megkaptam tegnap a kelengye listát a védőnőtől. Szegény párocskám teljesen kiakadt. Azt mondta hogy ő nem fogja idegileg birni, hogy állandóan bababoltba kell menni:) Inkább odaadja a bankkártyáját csak ne kelljen velem jönnie:) Kinéztük a babakocsit is, de majd csak májusba veszük meg, tarson sokáig a garancia. Most éppen a babaágyat kutatjuk. Szeretnénk kombináltat venni, de nem feltétlenül újat.
Ti festettetek a babaszoba falra esetleg? Az egyik barátunk szivesen festene a gyerekszoba falára, csak nem tudom milyen festék kellene hozzá, ami jó a fürészporos tapétára. Esetleg tempera?

Jah és az ünnepek alatt sikerül hiznom egy kicsit, úgyhogy most igy a huszadik héten az eredeti súlyom+ fél kilónál tartok. Ohjeah. 

Grátiszba csináltam fotót.

13-17-19. hét :):) Krampli tőled előre is elnézést kérek



pocika

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Tegnap már írtam nektek kisregényt, de elszállt, én meg voltam olyan hülye, h nem kopipasztáztam automatikusan. ...bár az oldal sem jött be jó sokáig utána (pedig itt virgonckodtam nektek)

Ducky:  Örülök neked és a 4. kiscsajnakEgyébként amikor ilyen előzmények után spontán teherbe esel nem fordult még meg a fejedben, h rákérdezel a dokitól, h ez mégis hogy...? Mikor az enyém azt mondta, h PCOS-m van, megkérdeztem, h mivel jár, az volt rá a válasza, h nem tudok teherbe esni spontán, csak jóesetben gyógyszerrel. Megkértem, h ne nézzen már hülyének. (előtte vetéltem spontán a 4! terhességemet, emiatt mentem hozzá kontrollra)

Ha enyém gyereknek vki megjegyezné, h de szar neki, mert páratlan számú gyerek, akkor kb ilyen fejet vágna, csak a szája is kerek lenne:
Tegnap reggel én is megkaptam a buszon, h " osztan, anyukám, ez mostan mi lesz? Ember vagy jány?" Mindezt megelőzte egy 'de szép bauxit' stílusú monológ (youtube, ha nem ismernéd). Első gondolatom az volt, h benyögöm, h tündérke, de nem tettem.

Ennél már csak annak fogsz jobban örülni, mikor kiskamasz korukban megkapod, h a fizetésedet tamponra és terhességmegszakításra költheted... 

A II. Női sztem jó kórház, szívesen szülnék megint ott. Tőlem is elvitték szülés után a gyereket, de nekem azt mondták, h azért, mert fázik. Én meg elhittem, mert lila volt. Emlékszem reggel ott toporogtam a csecsemősöknél, h adják már vissza őt

Tegnap reggel bennünk is felmerült, h kimegyünk az istenhegyire és elvégeztetjük kétszer u.azt a vizsgálatot (nekem Hajdú drnő kifejezetten a 20. hetet javasolta)

Réka: Emília Sára 'Hájmaska'- látom az anyakönyvi kivonatát Ne búsulj, a következő lehet, h fiú lesz... (lesajnáló arckifejezés) Gratulálok a lánykához. Mit szóltak a gyerekek? Szaffi-sztori?
Én is szemeztem az Emília névvel, de apának nem tetszett. és az Izabella sem, úgyh most itt vagyunk névtelenül.
A páromról tudni kell, h MMO-zik, Star Wars jedi. Mondtam neki, hha fiú lesz, akkor Lukácsnak fogják hívni, de csak azért, h asztmatikus hürgéssel eldörmöghesse neki, h 'Luk, én vagyok az apád!'

Mi sok évvel ezelőtt konkrét fejlődési rendellenességgel kerestük fel Cz, akkor volt pont a gyerek-rendőrség problémaköre, akkor javasolták Hajdú dr-nőt, bevált, nem cseréljük le

Én tudom, h mi terem lappföldön: rémszarvasgomba

Barbi: jó a tempera, de művészellátóban vegyétek, az nem annyira vizes.
De jó a mocorgás! Nálunk még megy a " hú, gyere, gyere, ezt érzed?" és én látom is, de ő nem érzi
Hát igen, a képeidet már nem is kommentálom, csak csendben sárgulok...

Tegnap azért csak kitúrtam egy UH-t. Kiderült h még a BM kórházból ismertem az orvost. Megnyugtatott, megnézte a gyereket, mondta, h minden okés, nem vízfejű, nem nyitott a gerince, hasa is okés, eszik-iszik, ujjai, ujjpercei rendben. 4D-re nem alkalmas és girhes. Etessem meg, mert 2 nappal soványabb, mint a kora. Úgyhogy reggel 6kor meggyes-mákost tolok (cukrázdást, habosat).  A nemét azt nem láttuk, mert törökült. Meditál

Hoztam én is képeket, de hát, na... Nekem a melleim nőttek, nem a hasam (deeee, az is)





1 1

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Szia Duckylion! Gratula a babához. 

Barbika: csini a pocid. Jól áll.

Krampa:te is csini kismama vagy.

Nekem mocorog de csak érzem párom még nem. Éjjelente alig alszok valamit.

Réka: írd meg, hogy fiú vagy lány lett.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


ja, nekem álmatlanságra bejött a citromfű tea. Ha meg tudjátok inni, akkor levendulával lehet keverni, azt én már nem tudtam meginni.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


krampa és végig alszod tőle az éjszakát?

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Kinek hol a vége? 5-kor kelek és max egyszer ébredek fel. Pár napja iszom, korábban ez éjjel többszöri felébredést és nehéz visszaalvást jelentett. (egyébként gyereknek is adható)

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Sziasztok,

Rekuja, gratulálok a szép nevű kislányhoz! 
Szegények 3 lány, ajjjaj 

Krampa, örülök, hogy megnyugtattak az uh-n. Mi is Hajdu doktornőhöz járunk uh-ra, én is benne bízok leginkább. Persze a legideálisabb pillanat a 20. hét, de azért egy kicsit korábban már majdnem olyan jó főleg, ha akút parázás van. 
Csinos vagy, a pocak meg mint aki jól bevacsorázott , de nem az a lényeg, hanem hogy adabent minden ok! 

Barbi, te hol fogsz szülni? 

Na megyek, elhozom a nagyot az iskolából és viszem fül-orr-gége kontrollra a Bethesdába, jó program lesz úgy délután 4-ig biztos....




KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


Reggel megint hánytam. Közben elégedetten gondoltam rá, hogy hány embertől hallottam, azért ennyire más ez a terhesség, mert most biztosan fiú lesz :lol:. Bizti én vagyok rosszmájú, de tényleg örömöt okoz, hogy visszavághatok, hogy ez is lány :D


Krampampuli Dokimat tegnap kifaggadtam a szívről, ha már annyi ideig nézte. Azt mondta, ő kétszer nézi meg alaposan, egyszer ilyenkor, egyszer a 20. hét után, mert ugyan az a biztosabb, de már most is sok minden látszik. Nálam meg nem sokat látott, mert bezavart a lepény, azt mondta, bármerről nézi pont ott van (mellsőfali). Szóval amit látott, az okés, de 4 hét múlva megint ugyanezt végigcsinálja. Mesélt még a véráramról, meg ilyesmik, az is izgi volt, de most nem részletezem :).


Te nem ugyanazokat a fotókat töltötted fel, mint a múltkor? :P


Tamponra költött fizetésen de jót röhögtem :lol:. Inkább tamponra, mint borotvahabra :wink:. Ja, hogy a lábukat is borotválják? :roll: De legalább nem fognak kurvázni :lol:.


Lány Jedik is vannak, lehet még Leila is :)


Barbi Én is kb. visszaértem az eredeti súlyomhoz 8). Innen nincs megállás :wink:. Szobafal-festésbe kalkuláld bele, hogy a ceruza használatot függőleges falfelületen gyakorolják be a gyerekek (és nem, nem elég egy álló tábla, mikor annyi fal van a lakásban!).


Vagy a hasad nő, vagy a csíkos kiemeli a méretet :wink:.


Alexa Megírtam már tegnap este pár bejegyzéssel feljebb, bizti nem frissítettél: lánykánk lesz megint <3


Duckylion Tegnap dokihoz menet meséltem rólad apának, hogy a 4. lányt várjátok, meg hogy volt ott lombik, spontán baba meg védekezés melletti. Hazafelé közölte, hogy felejtsem el, hogy lesz negyedik lányunk is. Akkor inkább nem szexelünk többet :lol:. Akkorát röhögtem rajta :lol:.


Ilyenkor, ha a nagyot viszed valahová, a kicsi is megy veletek, vagy van valami segítséged?


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 



Rekuja, az álláspontja apának nálunk is ez volt a 4. lányról, gyerekről, de a nem szexelés nem jött össze  Ő mindig azt hangoztatta, hogy még egy gyerek az már válóok, most már nem mondja, biztos fél a tetemes tartásdíjtól 

Hányást sajnálom.  Én Lénával hánytam a 16. hétig, most megúsztam. 

A tamponos beszólás mi már megkaptuk, úgy hogy a fél fizetésünk tamponra fogjuk költeni, férjem azt válaszolta a másik felét meg samponra. 

Sajnos segítségem az semmi, az én szüleim már nem élnek, férjemnek meg csak az apukája, de ő egy 70+-os férfi, Lénát nem bíznám rá, a nagyobbakkal már el van, de csak havonta max. egyszer jön egy-két órára. 

Kellene egy babysitter, de még nem szántam rá magam, vagyis keresgélésig már eljutottam, de senki se felelt meg, aki meg esetleg szimpi lett volna az 1000Ft/óra/gyerek díjat kért volna, na az kicsit sok. 

Barbi, csinos vagy, szépen nő a pocakod! 

Nálunk felmerült a Lejla név, de férjem pont azért nem akarja, mert szerinte mindenkinek Leila hercegnő jutna róla az eszébe, na nekem egyáltalán nem... egyelőre mi így állunk a nevekkel, ami nekem tetszik, azt ő vétoza meg, ami meg neki, azt én.... 



KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat, hogy beleírok a topikotokba...
Gabi ( Duckylion ), én már hetek óta kérdezgetlek a másik topikban, hogy mi van veled, olyan régen voltál, mi lesz a 4. baba, kislányt mutatott e az ultrahang, és most megláttam a neved itt... Minden rendben?

Viki

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
1baba2baba3baba
 
 
 
 


Ducky: Mi volt a Bethesdában? Az egyetlen gyerekkórház, ahol csak jó tapasztalatom van.

Igen, tényleg olyan, mintha felszedtem volna pár kilot. Bántja is a hiúságomat rendesen... Már gondolkodtam, h csináltatok egy pólót 'Terhes vagyok, nem kövér' felirattal. De ha leülök, tök szép gömbölyű

Segítség nélkül 3 és fél gyerekkel??? Már rég megőszültem volna. A védőnő nem tud ajánlani vkit olcsón?

Réka: Ha a következő UH-n is meditál, akkor tutira Lejla lesz. Bár én hamarabb asszociáltam a Clapton féle Lejlára - bár azt sztem nem így írják
Van ott más női dzsedáj is: Ashoka - nekem csak Ásóka (a körömgomba után szabadon), ettől viszont a fiúk kapnak idegrohamot mindig. Vagy Mara Jade ( Jáde Maris). A többieket nem ismerem.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Nekem miért nincs a nevem alatt gyerekfejem? Hol kell beállítani?

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


:) Túl vagyunk az ultrahangon. Szupi volt. Maradtunk fiúk, mostmár vitathatatlan. Most sem nagyon akarta megmutatni magát. :) Az apjára hasonlit
Az egyetlen érték az agyában az egyik kamra 8 helyett 8,2 mm. Mondta h annyira nem para, de hivjam fel az orvoson hogy ő mit javasol. Mondta, hogyha probléma lenne, akkor az agyába a többi méret is nagyobb lenne.
De minden más értéke szuper lett. Megint +3 napot mondtak, szóval május 31-et mondtak.

Ducky, Szent Imrébe szülök majd. Legalábbis remélem:D Nálunk lánynévnek ezek jöttek szóba: Liza, Luca, Milla. De nálunk sem volt egyetértés. Még szerencse hogy fiunk lesz:) Az előbb megvolt mint a terhesség.

Réka: Te ezzel a terhességgel annyit hánysz, mint Mesóval és Szaffival együtt összesen :D Pocak... hát karácsony után a kedves kollégágáim azzal piszkáltak, hogy jól bezabáltam karácsonykor....:D:D:D

Jah és hogy ne unatkozzak most azon megy a vita anyósékkal hogy az amugy is lowcostos esküvőre kiket hivunk el...
Az agyvizem felforrt... legszivesebben még őket hivnám meg....

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Este 7re mentünk oltásra a lányokkal (influenza, mindig beadatjuk), háromnegyed8ra már sorra is kerültünk (oké, csak tegnap kértem időpontot). Egy hónapja várjuk, hogy legyen olyan szerda, amikor egyikük se beteg. Szaffi legnagyobb baja az volt, hogy nem tudja megpuszilni az új bibikéjét, és így hogy fog meggyógyulni?!


Barbi Nekünk nem voltak anyósék az esküvőn ;-) Igaz, anyámék sem, mi tényleg olcsón lerendeztük 8) Azért jót mosolyogtam a „Maradtunk fiúk” megjegyzéseden :lol: Ahhoz képest, hogy fiú vagy, jól nyomod a terhességet :lol:


Krampampuli Ha nagyon akarsz egy levágott gyerekfejet a neved alá (amúgy tök perverz sztem), a személyes beállításoknál add meg, hogy már van egy gyereked, aki fiú :wink:. Én meg a Leilán kívül nem hallottam egyetlen jedi-lányról sem :roll:. Még jó, hogy nem fiaim vannak! :D


Duckylion Én a Micimackó bébiszitter-szolgálaton keresztül találtam Ági nénit, óránként 1000-et kap, gyerekszámtól függetlenül, de általában 1 gyerekkel van, én a másikkal, vagy úgy van kettővel, hogy én is itthon vagyok (és ilyenkor próbálom napi fél-egy órában betartani az egész napi fekvés előírásomat :lol:). Neten írtam nekik a paraméterekkel, aztán hívogatni kezdtek a némberek. Tök felesleges volt elvárásokat megadni, mert a város másik feléről (pl. Zugló) is hívtak, és egyáltalán nem a megadott korosztályúak.


Tartásdíjjal én is szívattam apát, hogy ezentúl tehetek bármit a házasságban, esélytelen lesz úgy elválnia, hogy aztán megéljen abból, ami a tartásdíj után a fizujából marad 8). Kicsit gondolkodott, majd közölte, keressünk valakit, akinek beadjuk: valamely gyerekünket ő nemzette, és most azonnal fizessen nekünk tartásdíjat :shock: :lol:. Hát érdekes fordulat lenne :lol: Főleg a két lombiklánynál :lol:.


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Barbi: fizessék ők az esküvőt és probléma megoldva.
0,2 mm eltérés lehet attól is, h máshová tette a keresztet...Lehet más szonográfusnál, másik gépen más értéket kapnál. Cool a kisfickó, remélem azért nem cserélsz topicot

Réka, ragadós a hányingered: fél órája erősen koncentrálok, h ne hányjak.
A gyereket regisztráláskor már beírtam, de úgy tűnik, h engem diszkriminálnak... vagy túlkoros a kölköm. Már pelyhedzik a legénytolla
Uh, szuri. Nem volt hiszti?

Hehe, pereljétek a kórházat...vagy a dokibát. Ő csinálta őket, ti csak a sejteket adtátok

Ducky: a Micimackót én is ismerem, nekem is az a tapasztalatom, ami Rékának (Budafokon laktunk, Rákosborzasztóról is jött jelölt). De én kiraknék főiskolákon (óvónőképző, tanárképző) pár flyerzt, biztos vagyok benne, h lesz olyan diáklány, aki bevállalja a gyerekeket - egy 20 éves lányra már rá lehet gyeret bízni. Nekem még egy gyerekorvos-jelölt is jelentkezett...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: