Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Én ma voltam dokinál, még mindig egybe vagok és nem is mutatkozik semmi jel arra, hogy szülni kéne :( Nagyon várat magára a picúr! Ha csütörtökig nem jön a világra, akkor kell mennem be a kórházba és majd ott döntenek, hogy mi lesz tovább!

Moncsih2: Szívből gratulálok a picihez, nagyon vigyázzatok magatokra, legyen benne sok örömötök és várjuk a képeket :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok, örömmel tudatom Veletek, hogy 2015.január 16.-án megszületett a kis Martin, 3550 grammal, 52 centivel!! Gratulálok mindenkinek, jó babázást!!!

Kép
minka87
Győr
 
 


Minka87: Szívből gratulálok a picihez, vigyázzatok nagyon magatokra :)

Én még mindig egyben vagyok a kis pocaklakó nemigen akar kibújni, már a kórházba kell járnom minden nap, ott figyelnek meg és ha nem fog elindulni magától akkor jövő héten fognak befektetni :( Sajna a pici feje nincs beékelődve, de hát majd csak eljön az ideje :)

A többieknek nagyon jó babázást puszi nektek :)



Kép
csollaredina
Komárom
 
 

 
 

@csollaredina:


Köszönjük!
Babucid nagyon jól érzi akkor magát még odabent... Nemsokára eljön a Ti időtök is, nyugi!

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok!

Mindenki jól van? Hogy megy a babázás?

Csollaredina, Szilvi16 veletek mi újság?




Kép

Kép
kismacko81
 
 


Hello! Hát mi még mindig egybe vagyunk! Pénteken voltam a kórházban megint, vizsgáltak és már a babócám feje beilleszkedett :) A leletek is jók voltak, azt mondta a főorvos, hogy mostmár jöhet bármikor. De ha a hétvégén nem lesz meg, akkor hétfőn már úgy néz ki hogy befektetnek és beindítják! Már nagyon várom hogy a kezembe tartsam a kis drágát :) Mondjuk a derekam ma annyira fáj mint még soha, éjjel alig aludtam olyan görcseim voltak, de aztán az el is múlt! Hát már lassan én is túl  leszek rajta remélem :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Mi nagyon jól elvagyunk a babával, tündéri gyönyörűség. Tejem sajnos csak napi 30 ml körül van, ami se több se kevesebb, pedig iszom mindenféle gyógyhatású italt, de igazán semmi sem akarja beindítani. Fejek és minden etetésnél mellre rakom a Kicsit. Ennek ellenére nem lesz több. :( Nem akarok ezen görcsölni, mert még az is elmegy ami van. Ti hogy álltak a tejjel? Nekünk muszáj tápszert is adni. Kb. 3 óránként 60-70 ml-t eszik Hunor baba. Edina, Szilvi, drukkolunk nagyon és várjuk a fejleményeket!
viktria
 
 


Sziasztok!

Én még mindig egyben, pedig naaaagyon nehezen viselem. Már lassan mindenki babázik. Persze én csak jövő héten töltöm a 40. hetet, de már iszonyatosan várom, h kibújjon.

Jó babázást nektek, Edina neked drukk!

Sziasztok!
szilvi16
 
 


Sziasztok! Edina , Szilvi kitartást , drukkolok Nektek!
Mi is jól vagyunk a pocakfájást leszámítva, már minden "csodaszerrel " próbálkoztunk , de remélem a 6. hétre kinövi. Vannak jobb napok , vannak rosszabbak, néha odamondom neki , hogy jó lenne ha elmondaná mi a baj :) Az éjszakák viszonylag jól telnek , de lekopogom egyenlőre :) Röviden ennyi. Többiek hogy vannak? Puszi Mindenkinek!

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok! Ma megint voltam a kórházban, hát szülni még mindig nem fogok :( Már kezdek elszomorodni, de hát türelemmel kell várni a kis pocaklakó bizti tudja mikor kell jönni! :) Hagyjuk magunkat meglepni! De amúgy minden oké a leletek jók, jól érzi magát oda bent a luxus szálóban! :) Szerdán megint kell mennem majd a kórházba! Ma vagyok 40+5 hetes!

 A többieknek jó babázást kívánok, mindenki nagyon vigyázzon magára :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Edina, Szilvi kitartást! Biztos hamarosan már ti is babáztok, vagy már lehet, hogy meg is történt
Hannah is kicsit hasfájós, de csak most kezd kialakulni a normál állagú széklete és péntek este elkezdtem adni neki a Biogaia nevű készítményt az orvos és védőnő javaslatára, remélem ez is segyt majd. Főleg a császáros babáknak ajánlják mert ők nem mennek át a szülőcsatorna természetes közegén, anyatejből nyert baktériumtörzs van benne és olajok.
Tejem van, remélem elegendő, napi 2x iszom dm szoptatós teát és majdnem minden nap 1 db Karamalz maláta italt, no meg persze igyekszem meginni a min. 3 liter folyadékot+rendesen enni. Nekem azt mondták, hogy ne kezdjek el fejni, mert az csak összezavarja a tejtermelést inkább hagyjam, hogy a baba "állítsa be" a kereslet-kínálatot. Még mindig nagyon fájnak néha a melleim, de megy a szopizás, még ha számomra néha szenvedések árán is...Használom a Garmastan kenőcsöt és többnyire bimbóvédővel eszik.
Pénteken kiszedték a varrataimat, tegnap este levettem a kötést és szembesítettem magam a vágással...Hát ez kicsit mindig nehéz és persze kérdéses, hogy 6 hét múlva milyen lesz a hasam, addigra ugye lemegy a méh a helyére és a heg is szépen gyógyulgat még. Alapvetően jól vagyok, néha jönnek csak rám ájulásos tünetek...
Az éjszakáink mikor jobbak, mikor kevésbé, nappal viszont olyanokat alszik, hogy alíg tudom felébreszteniDe egyre aktívabb, mosolyog, szórítja a kezünket és továbbra is szabaduló művész:) ami azt jelenti, hogy bármilyen ruhát adok rá a lábait mindenből kihúzza, általában "törökülésben" alszik órákig:) a rugikban, kisnadrágokban mindenben átpakolja a két lábát egy szárba:)
No megyek mert lassan ébreszteni kellene Hannah-tSzép napot és írjatok ha van pár percetek.

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!

Szilvi, Edina mi van veletek? Szorítunk nektek!

Többiek hogy vannak?

Moncsih2: Hogy megy a császár utáni felépülés? Csütörtökön szedte ki a dokim a varratokat, úgy, hogy nem is éreztem. Remélem a 6 hetes kontrollon mindent rendben talál majd. A löttyedt hasamra nem szívesen nézek, nem túl szép látvány. Majd idővel ez is helyrejön, tudom.

Nálunk is előfordul hasfájás, de inkább csak este. Próbálom kerülni a puffasztó ételeket. Tejserkentő teát nem iszok, szerencsére a tejtermelés beindult rendesen (a kórházban még nem sok jelét láttam), viszont én fejek is. Kb. 3 óránként etetem. Tegnap éjjel pelenkázás közben lekakilt.

Ha van időtök, írjatok!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok kettővel feljebb részleteztem a mai kórházi látogatásom :) Öröm olvasni, hogy minden oké veletek, ha lesz időtök képet is csatolhattok a babócátokról :) Nagyon vigyázzon mindenki magára :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


ElsőPercek PárÓr

az ígért képek, pár percesen és pár órásan a kis hajas babáról;)
Ki hogy vagy? Nekünk jó, nyugis éjszakánk volt, kicsit tudtam én is pihenni. No de lassan ébresztem álomszuszékot legyen fent nappal is, meg már ideje a pelus cserének és 10 órainak;)
Várom a híreket

Kép
moncsih2
 
 


@moncsih2:


8naposan

na és még 1 amin már 8 napos

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok! Edina, Szilvi mi a helyzet felétek? Nagy a csönd :) Moncsih gyönyörű leányzó.
Egy kis helyzetjelentés magunkról: Növünk, nagyon is : már 4 kg felett vagyunk. Anya , apa jó fáradt, jó sokat énekel, sokszor éjszaka is. :P Kristóf borzasztó jó baba lenne, ha nem lenne ez a francos pocakfájás. Persze a "csodaszerek" lassan már elérik a tízezres tételt, de bánja a fene , csak neki jó legyen. Most az utolsó reményünk a Bio Gaia csepp. Valakinek van tapasztalata vele? Sajnos csak akkor alszunk jót , ha rásegítünk a lázmérővel , úgyhogy attól tartok be kell szereznünk egy szélcsövet.. Hoztam pár képet , sajnos a felbontás nem a legszebb , de szerintem így is nagyon aranyos :) Puszi mindenkinek!

Kép
baudry
 
 
 


Sziaztok!
Gratulálok a picikhez, nagyon cukik! :)
Viki-baba nagyon szépen nő, már 3 kg felett van (2450grammal jöttünk haza), nagyon jó baba, csak sajnos pocakfájós lett. Tejem ncsére rengeteg, már több mint 1 liter van a fagyasztóban, úgy, hogy 80 ml az mindig lecsúszik neki :) Éjszakáink attól függ, hogy milyenek, hogy épp fáj-e neki a pocak. Ha minden rendben akkor van h 9kor eszik utána meg csak fél2-2kor aztán meg már csak reggel! :)
Nektek hogy telnek a napok? :)

Itt van pár fotó a KicsiKincsemről, születésétől a mai napig, ahogy szépen fejlődik. :) 




További szép napot nektek! 

Viki-Benő
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Edina és Szilvi? Veletek mi újság?

Örömmel olvasom, hogy szépen fejlődnek a babák.

Nálunk is minden oké, a súlyát nem tudom, mert nincs mérlegünk, de szépen fejlődik és 80-90 ml-t is megeszik már.




Kép

Kép
kismacko81
 
 


Gratula csajok!

Az a sok-sok szép baba, gyönörűűűű! Én még mindig a pocakomban hordom. Ma voltam dokinál, méhszáj még zárt. Sok jósló van, de semmi komoly. Mindenki vigyázzon magára és  a babájára.
Edina drukkk!!!!
szilvi16
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyönyörűek a babucik. Én tabletről írok ès itt nem enged kèpet csatolni a babámról, de ígérem, hogy amint számítógép közelébe kerülök, mutatok képet.
Nagyon szépen fejlődik Hunor baba, tejem az napi 60-80 ml-re nőtt plusz még amit szív a ciciből, de ez csak kb. 1x étkezésre elég neki, a többit még mindig pótolni kell sajna. Azt észrevettem, hogy ha többet iszom, akkor a tejem is több, de ezen kívül nem tudom mit lehetne mèg tenni. Mellre rakományt gyakran és fejek is. Ma hajnalban ruhacsere volt, mert akkorát kakilt, hogy még a háta közepe is olyan lett. :D
Tegap óta 100 ml lecsúszik neki és utána még mindig kérne, de nem merek még annyit adni.
Edina, mi újság? Szerintem Te már babázol! :-)
Szilvi, Neked is drukkolunk, már nemsokára anyuci leszel, csak gondolom nehéz már így a végén, hogy mindenki babázik már.

Császáros Anyukák! Hogy vagytok?
Nekem már viszket a seb, hasam már nem fáj, csak picit érzékeny. Érdekes, hogy a vérzés hol teljesen elmúlik, hol meg kicsit visszajön, de már nem számottevő.

Puszi Mindenkinek!
viktria
 
 


Viktria: A heg nekem  nem viszket, csak érzékeny, főleg egy hosszabb séta után. A vérzés az első napokban volt erős, azóta alig van, de még nem merek szimpla tisztasági betétet használni. Neked mikor lesz a 6 hetes kontroll?

Várjuk a híreket a leendő anyukáktól.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy ide bekotnyeleskedek, de nembírtam ki. Én júniusra várom a babám, egy másik topikban vagyok.

Muszáj gratulálnom!
Megnéztem a képecskéket, és nagyon egészséges, gyönyörű, cuki Babáitok születtek!

Sok-sok örömötök legyen Bennük!

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Sziasztok bocsi, hogy eddig nem jeleztem, de szeretném megosztani veletek, hogy január 29.-én este 20:20kor megszületett az én drága kicsi kincsem Bajcsi csongor Dávid 3300g és 50 cm-el :), sürgősségi császár lett a vége, mivel két nap próbálták beindítani a szülést és sajna nem indult be és már 9 nappal túlléptem a dátumot, és a szívhang is kezdett lassulni. Kedden engedtek haza, mind a ketten jól vagyunk! Csak még nagyon nehezek a napok, de majd összeszokunk! :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Edina! :-) Gyönyörű baba, gratulálok! Mindegy, hogy hogyan született, a lényeg, hogy egészséges!

Akisz, köszi a többiek nevében is! :-) Június is hipp hopp eljön ám.

Kismackó, majd február 24-én kell mennem a 6 hetes kontrollra, már 3 hetesen múltunk szerdán. Olyan gyorsan megy az idő.

Tejem sajnos egyre kevesebb van, már csak napi 20-30 ml és kicsit el is vagyok keseredve miatta.
Hunor baba gyönyörűén fejlődik, fél kilót hízott 2,5 hét alatt. Mostmár tényleg igyekszem képet is mutatni.

Szilvi, Veled mi a helyzet? Többiek?
viktria
 
 


viktria:

Nem tudom hányadik Babád, de Én 2 babát szoptattam 1-1 évig.
Még régen a dokim javasolta, hogy igyak nektár sört. Gyümölcs sört. Lakto herb teát sokat. Ezeket ittam. A sörtől különösen erősen "bedurran" a mell, rengeteg tej képződik. Illetve Én igény szerint szoptattam, volt úgy, hogy ha nyűgősek voltak, akár óránként cicire tettem a Babákat. (Sőt, mondta a doki, hogy ne úgy képzeljem el a mellett, hogy olyan mint egy csap, és amit felül megiszom az ott kijön. Javasolta, hogy időnként 1-1 pohár igazi sör csodákra képes. Ha szereted, próbáld ki nyugodtan! :) )

Eénézést, nem kioktatni akarlak, csak hátha tudok adni vmi tippet.


Sok Sikert!

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Sziasztok!

Edina: gratulálok a gyönyörű gyermekhez!

Reméljük, hogy Szilvi is hamarosan jelentkezik az örömhírrel.

Akisz: köszönjük mi is. Gratulálok a harmadik babához! Hány év van a testvérek között? Nálunk elég kevés a korkülönbség, ezt a vonalzóból is láthatod.

Viktria: Nekem is február végén telik le a 6 hét. Ahogy Akisz írta, még lehet több tejed, ne idegeskedj. Vannak napok, hogy úgy érzem kezd apadni a "megszokott" mennyiség, olyankor több folyadékot iszom. A kézi mellszívót csak esetenként használom.

Többiekkel mi újság?

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Köszönöm a tippet és egyáltalán nem veszem kioktatásnak, sőt megköszönök minden tanácsot.
Már sokmindent kipróbáltam, bár én karamalz nevű alkoholmentes sört iszom, laktoherb és fitolac teákat is rengeteget és cicizik is a baba amíg nem kezd el hisztizni szegénykém, mert nem jön neki elég. Kb. 2-3 óránként kézi mellszívóval pumpálom, de azt érzem, hogy csak nyúzom a mellem, de sajnos sosem jön több tej napi 20-30 ml-nél. Eddigi rekord 70 ml volt. Nagyon szeretném ha lenne elég tejem, de egyre inkább azt érzem, hogy csak erölködöm. :(
viktria
 
 


Sziasztok! 
Gratulálok mindenkinek! Remélem mindenkinek szépen fejlődik a kis Csodája! :)
Nálunk Viki-baba eszméletlenül hízik... 2600grammal született, 2450 grammal hoztam haza, tegnap volt 3 hete hogy hazahoztuk és már 3500gramm... mondjuk eszik rendesen, van hogy a 120-150 ml is lecsusszan, ami miatt szenved is a pocakkal rendesen, de mivel szoptatom így csak etetés után tudom, hogy mennyit is evett amikor lemérem. Ha meg nem engedem annyi ideig szopizni, akkor kitör a háború és addig nem nyugszik amíg nem kapja meg amit akar, nem tudom se a cumival se a vízzel átverni... :D Tejem szerencsére van, 1,5 liter van a fagyóban eddig. Már gondolkozom rajta, hogy tejleadó leszek, vagy keresek tejtesót a kiscsajnak, állítólag aránylag sokat lehet kapni literenként, meg annyit amúgy is hiába fagyasztok, fél évig lehet csak fagyasztani állítólag, kiönteni meg nincs szivem. Nem tudom miért de valami miatt a kicsi a bal cicimből szeret enni a jobbat így jobbára fejésre "használom" a balt meg az etetésre. A vágás szerencsére szépen gyógyul, a vágás maga teljesen érzéketlen, nem érzek ott semmit, de körülötte eléggé érzékeny, mondjuk lehet, hogy a szétszakadt bőröm miatt is. 
Kicsit hosszúra sikerült, bocsi. Csak kevés időm van gépezni, mert sokat van ébren a manó, ilyenkor tudom kiírni magamból a dolgokat.
Nektek hogy telnek a napok? Milyenek most a babók? Tehetnétek fel friss képeket esetleg, hogy lássuk mennyit változtak! :)
Szép napot nektek!

Viki-Benő
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok! Edina gratulálok Csongorhoz! Nekünk is nehéz volt az első időszak, bevallom nagyon is , de egész  jól megszoktuk már egymást, meg mostmár a pocak is kezd helyrejönni. :) Ettől függetlenül vannak napjaim amikor kiborulok és vagy két órán keresztül bőgök , de elmúlik :) Már várom,hogy jobb idő legyen és többet mehessünk ki vele! Most a szájpenészt kezeljük, szinte nem is csodálkozom ,hogy előjött neki ,valahogy szegénykémnek nincs szerencséje ezekkel a kezdeti nehézségekkel szemben és persze nekünk sincs:P Ha van valakinek pocakfájós babája, akkor én a BioGaiat ajánlom, legalábbis én attól látom a javulást, kicsit húzós az ára, de nekünk megérte.. Éjszakákat van ,hogy egy evéssel megússzuk és reggel 8 ig oda se, de van mikor széttáncoljuk vele a lábunkat :) Tejcsi hála az égnek nekem is van , én is azt a Karamalz nevű nektár sört iszom néha. Már 4,5 kg felett vagyunk:)

Szilvi is nagyon eltűnt , lehet már ő is babázik! ? :)


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Edina és mindenki más aki eddig kimaradt, gratulálok. Én még mindig a pocakomban hordom az én ráérős fiamat. Ha nem indul me, jövő hétvége környékén megindítják. Nagyon nehéz látni, h már mindenki babázik én meg itt maradtam , de már nincs sok nekem sem, csak legyen minden rendben a picivel. Holnap újra doki, de már herótom van tőlük.

Kitartást és sok tejcit!
Puszi mindenki, majd jelentkezem
szilvi16
 
 


Kismackó,

igen, látom elég jól belehúztatok!  A két nagy között 21 hónap van. Egy fiú, egy lány, nagyon jó testvérek, mindenhova együtt mennek. Ők már 18 és 16 évesek.
Sztem nagyon jó a kis korkülönbség. Ideális.

Most újra fiatalkorom élem, 40 vagyok ezzel a 3. terhességgel, és nagyon élvezem. Valahhogy jobban átélem a szépségét ennek a csodának. Amúgy különbség nincs, a kezdeti hányós korszakkal együtt teljesen probléma mentes az egész. Egészségesek vagyunk.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Sziasztok!!


 


Ne haragudjatok hogy eddig nem írtam!! 


Jajj de szép babák vannak itt :D :D :D Gratulálok mindenkinek!!!! Gyönyörűek!!! 


 


Az én drágaságom is végre megérkezett sőt hamarabb a ki írt időpontra :P :P 


próbálom leírni röviden a történetet :D január 20án kezdődött a fájások de a dokim és a szülésznőm szerint jóslófájásaim voltak! De én mégis úgy döntöttem hogy befekszek!!! Másnap 11:30 körül megvizsgáltak és közölték hogy én szülni fogok!! Hát hirtelen köpni nyelni nem tudtam!!! jah és hozzá teszem nem volt rendszeres a fájásom.


fél1kor burok repesztés!!! Fél3ra meg lett volna a kislányom de sajnos közölte a dokim sürgősen meg kell császározni!! nh gondolhatjátok milyen rossz volt pedig már annyira szerettem volna látni. Így a kislányom 15:20kor született meg 3400 grammal és 54 cm-vel :) :) Nagyon nyugis baba ( le is kopogom) a kórházba is csendes volt nem hisztizet! :) Holnap lesz 3 hetes angyalom :D :D


Nem bántam meg hogy császár lett belőle! A szülés így is szép volt :) A párom mellettem volt mig nem vittek be a műtőbe! 


most mennem kell hiv a kislányom :) :)


jó babázást mindenkinek!!! :)












angyali88
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a babák, Mindenkinek gratulálok! 
Én is bepótolom most a kép csatolást Hunor babáról. Továbbra is minden oké Velünk, látom már Mindenki nagyon elfoglalt, kezd lassulni a fórum. Bizony be kell nekem is osztani az időmet, mert egyre többet van ébren a kis Manóm és olyankor le kell foglalni, különben reklamál. 

Puszi mindenkinek és jó babázást!

Hunor alszik


Hunor alszik


Hunor alszik
viktria
 
 


Sziasztok!

Viktria, Angyali88: nagyon szépek a babák!

Többi anyukával mi újság? Szilvi16 veled?

Ma voltunk az 1 hónapos státuszon a védőnőnél. Zsombi már 4700 gramm és 57 cm. Szépen fejlődik. Képet majd csatolok. A kilók ugrálnak le rólam rendesen, de egy örökmozgó 14 hónapos és az 1 hónapos baba mellett ez nem csoda. Néha nagyon fáradtnak érzem magam, be kell, hogy valljam.

Írjatok, ha van időtök. Jó babázást!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok csajok!

Eltüntem, mert el voltam foglalva a szüléssel. Kisfiam február 12. megszületett. Teljes egészségnek örvend és egy nagyon nyugodt baba, imádom. Tejci hála Istennek van és Milán baba 5 nap alatt vissza nyerte vissza születési súlyát plusz 150 gramm gyarapodást is mérhetünk már.
Szülés nem volt könnyű, de sajnos indított szülés volt és el is húzódott, de már én is sokkal jobban vagyok és minden szenvedés megérte ezt az érzést.
Csatolok képet is az én tünemény kisfiamról.....
szilvi16
 
 


Szilvi16: Szívből gratulálok a picúrhoz nagyon édes :)

Velünk is minden oké, szépen gyarapodunk mi is, nagyon gyorsan mennek a napok, az ember észre se veszi mert a csöppség minden figyelmemet elveszi :) Enni nagyon szeret, csak az alvással vannak gondok, de majd csak rendeződik az is. Mi már kijárunk sétálgatni ebben a szép időben, nagyon szeret kint aludni :)

Remélem a többiek is jól vannak, majd jelezzetek!

Csatolok egypár képet a picúrról:

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!
Szilvi16 gratulálok Milánhoz, csak megérkezett ő sem maradt bent;)
Örvendek, hogy mindenki jól van és jól gyarapodnak a babák.
Én is meglehetősen fáradt vagyok, de ma is mondta a gyerekorvos, hogy "Anyuka enni és pihenni kell feltétlenül", közben a nyomatékosítás kedvéért a férjemre nézett Nekünk az utóbbi napjaink pakolással teltek, mert a tegnap költöztünk Budapestről Bécsbe. Az út teljesen jól telt, most meg ülök a doboz rengeteg között, de örülök, hogy túlvagyunk az első gyerekorvosi viziten és minden rendben Hannah babával. Sajnos már napok óta kicsit meg van fázva, de megbeszéltem vele az orrszívó-porszívózást és egész jól viseli;)

@viktria, hogy állsz a tejjel? Nekünk sem ment könnyen, de úgy látom, hogy most "stabil" a tejhelyzet, ki sem eszi mindet:)Leírok pár gondolatot, hátha találsz benne hasznosíthatót. Dm-es szoptatós teát iszom, Karamalz-ot is, de nagyon sok folyadékot egyébként is (víz, gyümölcstea). Úgy érzem, ha pl. fél napig keveset iszom már rögtön érzem, hogy tejben is apadok. Evés is nagyon jól megy én inkább azon aggódom, hogy fáradtság miatt ne apadjon el. Időnként szenvedtem, de nem vetettem be a mellpumpát, mert próbáltam kialakítani a kereslet-kínálatot. Amíg nem volt elég tejem napi 1-2x adtam tápszert, ez olyan szempontból is jó, hogy "kicsit megpihentem"+következő etetésre meg már pattantak szét a melleim. Ja és 2-3 óránként etettem, ha esett ha fújt. Felébresztettem éjjel is, mert egyébként is aluszékony volt nappal a sárgaságtól. Nekem lett igazam, mert beállt a rendszer Vannak napok amikor nyugtatom időnként egy kis cicizéssel, meg már olyan is, hogy alszunk 4-5 órát ébresztés nélkül éjjel. Nagyon lassan kezdett el újra gyarapodni, de az elmúlt 8 napban sikerült neki 220 gramot. 
Megyek megnézem mert már felsírt kétszer, közeledünk a pelus csere, etetéshez.
Vigyázzatok magatokra is, nem csak a babákra, vagy azzal is rájuk, hogy ti is jól legyetek;)


Kép
moncsih2
 
 


Moncsih!
Tejjel egyre jobban állok, de most a teán és vízen kívűl nem iszom mást, de azz bőven. Sajnos még kell tápszer, mert 120 ml-t eszik 5 hetesen. Ennyi tejem sajnos nincs, de megtanult bimbóvédő nélkül szopizni és így azt érzem, hogy sokkal hatékonyabban szív, emiatt több tejem is van. Lehetne több is, de legalább van. Ti babátok mennyit eszik? Dokinő ma azt mondta, hogy nem sok a 120 ml a 4300 grammjához. Két napja amúgy hasfájással küzdünk, mert olyan mohón eszik, hogy rengeteg levegőt nyel, de holnap megvesszük az Infacol-t, remélem segít. Éjszaka nincs baj, csak nappal nyugtalan.

Na megyek is, mert ébredezik. ☺
viktria
 
 


@viktria:


Szuper, hogy beindult jobban a tejtermelés, a folyadék tényleg rengeteget számít. Én már nem merem levenni a bimbóvédőt, de lehet, hogy most újra felbátorkodom...Enyém nem tudom mennyit eszik most, már nem mérem vagy 1-1,5 hete. De nem is bánom, mert tegnap mérték és 7 nap alatt 240 gramot gyarapodott:) a minimum 100 lenne, szóval most túlteljesített. Az én lányom is néha mohón eszik, én elveszem tőle a "tejcsatornát" többször is, ha éppen nagy sietségben van a tápszeres kiegészítésnél is ezt tettem, üvegből 90 ml evett 3 hetesen, de egyszer kísérleteztem vele és 50 ml szopizás után bevágott 90 ml tápszert, nem mindig tudja hol van a megállj Vigyázni kell ezzel különben jön a hasfájás és az rosszabb mindkettőnknek Hasfájás nálunk pár napja sokat javult. Kapja második héttől a Bio Gaia-t a bélflórára, illetve kimondottan hasfájásra harmadik héten kezdtem el adni neki a Colief-et naponta 1-2x (most 2 napja nem kapott), ez állítólag erősebb a többinél, igaz drágább is.
Vidám és nem túl fárasztó napot mindenkinek!

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok! Mizujs veletek? Gondolom senkinek nincs már annyi ideje ide feljárni, nekem is csak akkor sikerül ha a pici elalszik! Velünk minden oké, gyorsan telnek a napok, és szépen gyarapodunk. Vannak jobb és rosszabb napok. Aludni nemigen szeret a kicsinkó és sokszor sírdogál, de sajna már magam se tudom néha hogy mi lehet a gond. De majd csak jobb lesz mindig :)

Ha lesz egy kis időtök azért jelezzetek mi van veletek :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Remélem minden baba és mama jól van!

Szilvi16: gratulálok, nagyon szép kisfiad van!

Ma voltunk a kötelező csípőszűrésen, szerencsére minden rendben. Ti már voltatok? A koponya és hasi ultrahangra csak március vége felé kaptam időpontot.

Írjatok!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok! Gyorsan repül ám az idő, vasárnap már 2 hónaposak leszünk! A tejcsivel mi is hadilábon álltunk az elején, a kórházba bőgtem is sokat miatta , mert bénák voltunk mindketten , aztán a bimbóvédővel sikerült. Na aztán mikor először kisebesedett és próbáltam újra bimbóvédővel persze már nem fogadta el :) Azóta is bőven van tejcsink! Mi a hasfájással küzdünk folyamatosan. Edina nem lehet ,hogy nálatok is az a gond? Kismacko nekünk a csipőszűrés 3 hónapos korban van.

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Tényleg repül az idő. Hogy vagytok?

Baudry: érdekes, hogy egyes vizsgálatok időpontja között mennyi eltérés van. A koponya és hasi ultrahang elvileg 4 hetes kor után javasolt, Zsombi már kb. 9 hetes lesz, mire megtörténik a vizsgálat, mert csak március 20-ára kaptam időpontot.

Tejem szerencsére nem apad, de előfordul, hogy két mellből kell etetnem a fiamat, mert nem elég neki a tej.

Ha van időtök, leírhatnátok gyermeketek érkezését.
Nekem a vajúdás és ezáltal az igazi szülésélmény a programozott császár miatt nagy bánatomra kimaradt. Reggel fél 7-re kellett a kórházba menni, bejelentkeztünk a betegfelvételen és megvettük a páromnak az "apás szettet". Felmentünk a szülészetre, ahol az ügyeletben lévő szülésznő felvette az adataimat, ctg-re rakott, bekötötte az infúziót. Ezután kezdődött a többórás várakozás. Reggel 9-re ígérte az orvosom a műtétet, de olyan zűrzavar volt, hogy negyed 2-kor kerültem csak a műtőbe. Addig lement 3 infúzió, néha voltak kósza fájásaim is, de lényegében nem indult be a szülés. A műtét maga hamar lezajlott, 1 óra 37 perckor kiemelték a hasamból Zsombort, aki rögtön felsírt. Teljesen meghatódtam, még sírtam is. A párom végig bent lehetett a fejemnél, így sokkal jobb volt, mintha a folyosón várakozott volna.



Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok Lányok!

Velünk is minden rendben. A hasfájásra nekünk a végleges megoldást a Colief csepp adta. Nagyon mohón eszik Hunor és emellé jön a tápszerben lévő tejcukor ami felfújja. Szegénykém szenvedett, de ez a csepp tènyleg egy kincs. Tejem nagyon kevés van és sajnos valamiért már nem is akar cicizni. Lehet, hogy el kell fogadnom, hogy nem tudom sajnos szoptatni a Picit... Ami volt, azt megkapta eddig, de már annyira vízes a tejem, inkább szomjoltásra lehet jó és van kb. napi 20-30 ml. Mindegy, a lényeg, hogy jól vagyunk. :-) Nekünk még nem mondtak a csípőszűrèsen kívül más vizsgálatot, pedig jövőhéten már 8 hetes lesz.

Én azt hiszem, már leírtam korábban a szülés történetemet, de röviden leírom azért.
Január 14-én bementünk a szokásos ctg vizsgálatra, de már készültem, hogy esetleg lesz szülés, mert aznapra voltam kiírva és 2-3 napja valami víz szerű folyadék szivárgott belőlem. Ctg után a dokim jött, hogy megvizsgál és látta, hogy már nem áttetsző az a folyadék. Mint kiderült, belekakilt a baba a magzatvízbe és valóban az szivárgott. Mondta, hogy császármetszés azonnal, fájásom nem volt, szűk ujjnyira voltam csak nyitva. Szokásos eljárás nálam is megvolt. Beöntés, zuhanyzás, 3 infúzió. Lilás színben pompázott az én drága Kicsikém, de hamar rózsaszínű lett szerencsére. :-) Odatették a fejem mellé, rám nézett és a mai napig emlékszem arra a csodára amit akkor átéltem. Férjem is ott volt végig velünk. Az utána következő pár napban úgy fájt a sebem, mintha izzó vassal égették volna, de ma már tökéletes. :-)

Remélem Ti is jól vagytok? Majd csatolok képet ha nem a tabletről netezek.
Írjatok!
viktria
 
 


Sziasztok, velünk is minden oké szépen gyarapodunk, nagyon sokat eszik a kis Csongor. tejem még van de neki sem elég szóval muszáj tépszereznem, aludni nemigen szeret, van hogy egész éjjel fent van aztán egész nap alszik, vagy épp fordítva. Ritka a jónak nevezhető nap.

Én is megosztanám veletek a szülésem: Január 27én mentem be reggel fájásokkal, kkor már bőven túlhordtam a picit, de ahogy beértem a kórházba a fájások el is múltak, vártak fent a szülészeten hétha beindul de sajna semmi, ezért délután le is küldtek az osztályra. Másnap reggel megint fel adtak ilyen zselés tablettát hogy beinduljon a szülés, de megint semmi. Harmadnap megint fel megint tabletta és megint semmi nem indult be nem is nyitódtam semmi jele nem volt a szülésnek. aznap este csináltak ctg-t, uh-t és hát irány is a mútőbe, mert nem voltak jók a leletek. Így január 29én 20:20 perckor megszületett az én drágám császármetszéssel, 9 napot hordtam túl!

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Remélem a topik belassulása csak azt jelzi, hogy mindenki jól van!

Tegnap Zsombi megkapta a 2 hónapos oltásokat. Szerencsére nem lázasodott be. Már 5560 gramm és 60,5 cm. Szépen növekszik. Pénteken viszem a kötelező uh vizsgálatra vissza a kórházba, ahol született.


Ha van időtök, jelentkezzetek! Jó babázást!



Kép

Kép
kismacko81
 
 


Bocsánat hogy én is beleszólok itt a dolgokba. Látom páran írtátok hogy kevés a tejcsi.
Erre nekem nagyon jó volt a citromos sör de ami még ennél is sokkal jobb volt az a Urnica urens nevű homeopátiás golyók. Merem ajánlani mert nekem is betegség miatt alig volt tejem de ez helyre hozta 2 nap alatt. Kb 600ft-ba keül nepi 5x is lehet szedni de nekem elég volt napi 4x.
Amúgy kisfiamat már lassan 6 hónapja szoptatom.
További sok sikert, ügyesek legyetek csajok. Csak egyre jobb és könnyebb lesz.
ivi1014!
Kazincbarcika
 
 


Sziasztok! Remélem mindenki a lehető legjobban van és élvezitek a babázást:)
Nálunk végül a hasfájásra a Colief csepp + Bio Gaia vált be. Azért néha még mindig van egy kis szenvedés, de legalább már nem evés-sírás-alvás az életünk:) Igazi mosolyalbumok vagyunk, növünk szépen és szép hídakat is tud már kreálni a hisztiben :)
Szerencsére nekünk is csak hőemelkedés volt az oltás után. A nagy idegeskedés közepette kezdett kevés lenni a tejcsi, de mindent megtettem ,hogy visszajöjjön (többek között amit ivi1014 írt homeo golyókat is szedem.) , így újra elég egy cici egy evésre :)
Az éjszakákat általában végig alusszuk ( le is kopogom) volt már többször olyan hogy este 9 - től reggel 9 - ig egy evéssel, de általában a 10- től reggel 7-8 - ig a jellemző :) Remélem így is marad :)


Most egy kicsit sikerült megfázni , de igyekszem kikúrálni hamar belőle! :)
Írjatok veletek mi a helyzet!


 



Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Remélem jól telt a Húsvét. Hogy vannak a babák?
Mi jól vagyunk. 20-án lesz a 3 hónapos állapotfelmérés, addigra stabilan kell, hogy tartsa a fejecskéjét hasonfekve. Védőnő szereti túllihegni az ilyesmit, engem ez stresszel. Nagyobbik fiamnál semmi se az elvárt időben történt, mégis lassan egyedül lépeget.

Írjatok, hogy mi van veletek.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!

Velünk minden oké. Csípőszűrésen voltunk, minden rendben volt. Nekünk kedden lesz a 3 hónapos állapotfelmérés és nekünk is eröltetik ezt a hasonfekve buksi tartást. Azt mondta a doki, ha nem megy, akkor elküld minket Dévény tornára. Most 3 napja már rövid 20-30 mp-ig tudja egyedül tartani. Nem tudom, hogy ez elég lesz-e nekik, de tényleg stresszes. Már sinlac-kal kell sűrítenem a tápszert, mert sokat liftezett a tápszer a nyelőcsövében és sima AR tápit nem ehet, mert ekcémás lesz. Szóval zajlik az élet, de amúgy egy tündér cuki baba. Nekünk 7 hetesen volt egy nagy megfázás, orrszívásos, köhögős, azóta Cebion cseppet iszunk és nincs nátha. :-) A pocakfájás nálunk abbamaradt kb. 2 hete, de nem tudom, hogy a tápszerváltás vagy a pocak érettsége miatt, de nagyon örülök.

Végre itt a tavasz, legyetek sokat a szabadban!
Írjatok!
viktria
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: