Új privát üzeneted érkezett!

@eszterandris:


Dehogy nevetünk ki! Ez a világ legszebb és legmeghatóbb pillanatainak egyike, gratulálok! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Lányok, köszönöm! :)

eszterandris
 
 


Szia mindenki! 

Üdv az újaknak....  Mi is túl vagyunk egy újabb uh-n, hétfőn 28mm-es volt a kis drága. :)

Nektek néztek az első labor alkalmával TSH hormont? 

Linduss89: én is fehérvári vagyok! :) ki az orvosod? Ráadásul nagyjából egyidősek a babák is...10+1

Közelítünk a 12. héthez, alig várom már, hogy mindenkinek elmondhassuk, nálunk eddig csak a szűk család és 1-2  nagyon közeli barát tudta. Lekopogom az émelygés alakul, és visszajött az étvágyam is. Ti hogy vagytok csajok?

eszterandris: nagyon örülök az örömötöknek....:) 


Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 

 
 

eszterandris: abszolút megértem az euforikus hangulatodat, mi is pontosan így érezzük magunkat minden alkalommal, amikor uh-n látjuk a picikénket. Mi is sokáig (4 évig) vártunk rá, így a babavárás minden percét élvezzük!!

szoszke35: hatodik baba?? Nem semmi, gratulálok nektek! minden tiszteletem a tiéd, hogy ennyi gyermeket felnevelsz. szép dolog. anno én 3 gyereket terveztem, mivel az első baba nem jött olyan gyorsan, ahogy vártuk, így nem tudom, "belefér-e" az időnkbe majd a 3 baba. de jó lenne!

rolorcsi: én 10+0 voltam kedden, amikor ultrahangra mentem, akkor a mi bébink 36mm volt. én is nagyon várom már a 12. hetet, annál is inkább, mert egyre jobban látszik a pocakom, néhány ruhát már nem tudok hordani, mert a vak is látná, hogy terhes vagyok...  a tünetek nekem is múlnak, múlt héten minden reggel émelyegtem és szédültem a buszon, ezen a héten már jobb volt a helyzet.

Nekem néztek TSH hormont az első labornál, mondjuk én szedek gyógyszert a pajzsmirigyemre, szóval nem tudom, emiatt kérte-e az orvos az ellenőrzést vagy egyébként is a protokoll része.
tengerszem13
 
 


@tengerszem13:


Az az igazság,hogy a két legidősebb gyerek már kirepült a családi fészekből,az uton lévő kis manó pedig nem tervezett baba volt,tudom akkor mér nem védekeztem.....,még 1-2 éve volt tervbe hogy legyen még egy,de nem akart összejönni,így ugy voltam vele akkor most keresek vmi védekezési módszert,hát nem kellett :)

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Köszi szépen Lányok! Bocsánat hogy csak most írok, de csütörtökön elmentem a házi dokihoz megcsináltatni az EKG-t és meglátogatni anyumékat. Este férjem jött értem, és haza érve egy csokor virág és egy vibrácios baba pihenőszék várt itthon . Nagyon édes a kis székecske. Viszont sikerült valamit benyalnom, mert dögrováson vagyok.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, mert teljesen tanácstalan vagyok.
Ma voltam a nőgyógyásznál (körzeti), elmondtam neki, hogy sikerült a lombik program. Azt mondta, akkor csinálunk egy rákszűrést. Előtte hüvelyi ultrahangot csinált, de annyit szöszmötölt, hogy azt hittem baj van a babával. Mikor rákérdeztem, azt válaszolta, minden rendben van, csak nem tudom meghallgatni a szívverést, mert elromlott a gép, de ő látja, hogy minden oké. Ez után életem legszörnyűbb rákszűrése következett, borzasztóan fájt. Amikor szóltam neki, akkor azt mondta, hát, akkor kissebbre kell cserélnem az eszközt. Vizsgálat után megkérdezte, van-e már kiskönyvem, és mikor mondtam, hogy nincs, akkor azt mondta, hogy itt az ideje beszerezni egyet, és a védőnő minden kérdésemre válaszolni fog. Mondtam neki, hogy gyakran fáj a fejem, és nagyon, de nem mertem gyógyszert szedni rá. Algoflexet ajánlott, de arról azt olvastam, hogy kismamáknak nem ajánlott, inkább a Panadolt javasolják (net). Ezek után visszarendelt a 12. hétre kontrollra, csakhogy én úgy tudom, akkor már genetikai vizsgálat kellene. De arról szó sem esett. Mire hazaértem kevés barna váladékom volt, gondolom, jól felsértette a hüvelyt (remélem nem mást).
Szerintetek a fentiek megfelelnek egy normális nőgyógyászati vizsgálatnak?
Előre is köszönöm, ha válaszoltok!
eszterandris
 
 


@eszterandris:



Szia! Nekem nem csinált a dokim rákszűrést, de nem is hagytam volna neki!  Egyébként is nekem a lombik előtt csináltak rákszűrést. Neked nem?

Nekem eddig a következőket csinálta:

5-6. Hét: terhesség megállapítása uh, labor papírokat kiadta, megvolt sz első trimeszter laborja
7. Hét: védőnő első találkozás, kiskönyvet kiadta, elmondott mindent
8. Hét: lombikos doki is rámnézett uh
9. Hét laboreredmények kiértékelése, uh már nem hüvelyit csinált hanem hasit. :)

ami most fog következni:

13. Hét: genetikai uh, kombinált teszthez vérvétel
15. Hét: ismét dokival való találkozás

Remélem tudtam segíteni! Javaslom a védőnőt! Ő valóban sokmindent elmond!  Bár én tökéletesen
elégedett vagyok a magándokimmal! Oep-es dokihoz nem is járok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 


Sziasztok!

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani a hirdetésemet.
Még szeptemberben ingyen posta! :)

http://www.jofogas.hu/budapest/Kismama_ ... 3.htm?ma=1
seszi
 
 


Fejfájásra nekem azt mondta a doki, hogy paracetamol tartalmúak mehetnek, ha nagy a fájdalom Algopiryn is egy szem! De gyógyszertárban a gyógyszerészek nagyon segítőkészek! :) Nekem is szokott fájni a fejem, de én inkább szenvedek, nem veszek be semmit! :) fejmasszázs is szokott segíteni :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 


@eszterandris:


Szia!


Rákszűrést szoktak csinálni, kivéve ha voltál már az éves rákszűrésen. A barnás folyás előfordulhat utána, ez önmagában nem jelent bajt.


A hüvelyi uh-t használják Mo.-n általában a 12. hétig, de ha úgy helyezkedik a pici akkor már korábban is lehet hasit készíteni (mondjuk egy jobb géppel és ügyesebb doki által).

Ahogy rolorcsi is írta a 11-13. hét között van egy genetikai uh, ami kötelező.
Fejfájásra az én orvosom szerint is Algopirynt és paracetamolt lehet szedni, de a paracetamollal nagyon kell vigyázni, mert nagyon könnyen túladagolható.

Az orvossal kapcsolatos kérdésedre pedig azt tudom mondani, hogy ha benned kétség van, úgy érzed nem ő a te embered, akkor mindenképpen keress másik orvost! A terhesség és a szülés alatt is az a legfontosabb, hogy maximálisan megbízz az orvosodban. Illetve, ha tudod már, hogy melyik kórházban szeretnél szülni, akkor érdemes onnan orvost (és esetleg szülésznőt is) választani.


Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok LÁnyok!

@eszterandris mindenképp keress másik orvost ha úgy érzed, nem figyel rád eléggé.
Én is anno nagyot csalódtam a nődokimban akihez már jó pár éve jártam és 100% megbíztam a szaktudásában.  Amikor kiderült a pco-m (amit hozzá kell tennem meg sem nevezet, el se mondta hogy na kedves hölgyem önnek ez a baja, az inzuliról ne is beszéljek.) aláhúzgálta ami nem volt jó, majd megkérdezte mikor akarok babát, amíg nem szedjek fogamzásgátlót és viszont látásra. Aznap voltam nála utoljára.
Nem vagyok híve a magándokiknak, félre ne értsétek, mert ha már fizetni kell azért hogy rád figyeljenek ott már gond van.. és persze nincs is garancia így sem rá hogy rád figyelnek.
Én szerencsésnek mondhatom magam, mert én a dokimmal szomszédi viszonyban vagyok, tehát nem kell  fizetnem, és bármikor tudom "zaklatni"  Épp holnap szeretném felkeresni, vagy legkésőbb szombaton mert meg kell beszélni lassan a 12. heti uh-t, és már nagyon szeretném látni a picurt hogy minden rendben van e. Viszont még beteg vagyok, és nem biztos lesz annyi erőm hogy elkússzak a rendelőig. Hétvégén nagyon leterített ez a megfázás.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok,

Gratulalok mindenkinek, mar par hete nem neztem be ide. Szepen megnott a csoport:)
Mi most jarunk a 13 hetnel, holnap toltom. Eddig minden rendben. Aprilis 8-ra vagyok kiirva/

Halistennek nekiallhatok vegre tornazni, jogazni. Mar nagyon vartam.

Aki jart mar elozo babavarasok alatt. van esetleg valami tuti tippetek, hogy hova erdemes menni?
Video is erdekel.
Elore is koszi 

Vera

Lilypie Pregnancy tickers
veroo
 
 


Sziasztok Lányok!
Mára rendbe jöttem, a barna váladék is majdnem teljesen elmúlt, a lelkiállapotom is sokat javult. Azt hiszem tegnap tipikus tünetét produkáltam annak, amikor az első gyermekét várja az ember lánya, és mindentől beijed.  Én is pánikoltam rendesen, de a férjem meg tudott nyugtatni, és ma csak pihentem egész nap.
Jó is történt velem, végre megkaptam a komplex vizsgálat eredményét, leszázalékoltak. Ez azt jelenti, hogy lesz rendes jövedelmem, nem egy fizetésből kell megélnünk. Nagyon nehéz 5 hónapon vagyunk túl, de szerencsére ez megerősített bennünket.
Üdvözlök Mindenkit!
eszterandris
 
 


Sziasztok,


Eszterandris, fúúú, én teljesen kész vagyok ettől a sztoritól, mármint az orvosodtól. Cseréld le kérlek
Örülök, hogy jobban vagytok, testileg- lelkileg is


Én elég húzós héten vagyok túl, és ez a hét se lesz jobb, még most is bent vagyok Mi 13-án megyünk a 13.heti genetikai uh-ra és kombinált tesztre. Izgulok...
Persze már nagyon várom, hogy újra láthassam én is Minimanót Nekem már elég sokat nőtt a pocak, de a kollégáim mindig kinevetnek, hogy csak olyan, mint ha meghíztam volna
Kismama jógán, vagy terhestornán gondolkoztok-é? Én igen De nem tudom hogyan fogom besűríteni a 24 órába, ami így is kevés...

MIGRÉN: Én amúgy is eszméletlen fejfájós vagyok, de babástól még extrább... De nem szedek semmit, mert az orvosok csak találgatnak... Ez jó, ez talán, ez nem, a fájdalom még rosszabb, blablabla... Úgyhogy én múltkor hajnal háromkor sírva mentem ki a mélyhűtőhöz és jégakkuval jegeltem a fejem.. Na az bevált. Most meg a munkahelyemen lettem mingrénes, a bioboltba leszaladtam és van náluk egy ún. Migraine Relief for head roll on. Ez úgy néz ki, mint egy hónalj stift Nem büdi, (én a kínai balzsamot nem bírom a szaga miatt) elég erős mentol illatú, és hatott!!!!





Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@jadeybenyjaz:


Az vajon megfelel terhestornának, hogy mire összepakolok a lányaim szétpakolnak mindent, tehát kezdhetem előlről? :)

Sajnos én is migrénes vagyok, az algopyrin néha segít. Egy barátnőm javasolta a borsmenta olajos bedörzsölést tarkóra és halántékra, és néha az is beválik. Mivel elfogyott a borsmenta, így napok óta jégzselét használok - és az is jó. :)



Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Oh, és ma végre megszereztem a kombinált teszt eredményét, és szerencsére jó, 1:6700 lett. Azért volt bennem egy kis para.

Egyébként van még rajtam kívül valaki, akinek szokott fájdogálni a hasa? Engem kicsit megijeszt néha, de remélem nem lesz belőle gond.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Én gyerekkorom óta vagyok migrénes, és mikor migrénról beszélünk akkor a nagyon extrémről hányástól az teljes mozgásképtelenségig..és kb 6 különböző fájdalomcsillapítóról. Én mindkét frontra érzékeny vagyok. Az egyik legdurvább rohamom 3 hétig tartott, akkor már azt hittem megörűlük.
Most péntek óta volt migrénem,tegnap múlt el,  lekopogom,  pocak óta nem olyan durva mint szokott, de azért ez is kivett jócskán az erőmből és a tűrőképességemből.
Még mindig beteg vagyok, de már lábalok kifelé ebből a megfázásból.
Jövöhéten mehetek be az apeh-hez, mert mint minden évben ismét eljátszották hogy tavalyi évről 3 hónapom nincs befizetve , idei évről  meg 4. hónaptól nem vagyok szerintük biztosítva.. A vicc az egészben hogy 4. hónapot még én fizettem be, hó végétől vagyok munkaviszonyban, és rögtön  05.02.-tól munkáltató álltal biztosítva vagyok, sőt még kaptam az apehtől levelet hogy nem kell magamnak fizetni már a tb-t. A munkahelyemen meg olyan okos emberek dolgoznak, hogy annak ellenére hogy minden ide az ideiglenes címünkre vagy kérve, anyukámékhoz küldték az igazolást, szóval ma még este mehetek a papírért.. 

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@andi1982:


Igen, elég jó kis sport az is Én a nagylányom mellett fogytam le úgy, hogy mindenki biztos volt benne, hogy sportolok valamit titokban, pedig csak az örökmozgó hercegnőm után rohangáltam

Kombinált teszt, én is para vagyok, de nekem még odébb van... Örülök, hogy megnyugodtál!!!

Hasfájás: bizony, szokott és én is aggódok ilyenkor (is). Meg ha tök jól vagyok éppen, na akkor van a legnagyobb para, hogy miért vagyok tök jól??



gina9: Migrén. Tudtad, hogy műtik a komoly migréneseket? Van egy agysebész ismerősöm, aki rutinműtétként beszél róla, ha gondolod majd utána kérdezek. Véglegesen megszűnteti a migrént. Nyilván nem azoknak kell, akik néha-néha migrénesek és egy gyógyszerre vagy egy sötét szobában való pihire elmúlik, de ahogy írtad, Neked lehet, hogy jól jönne majd. Nem most, majd baba után.

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@gina9:


Uhh... Ez nagyon durva, nekem egy hétig tartott a legdurvább, és rendszeresen ügyeleten kötöttem ki injekcióra, az is nehéz volt, de ez a 3 hetes...
Én fejfájásambulancián kaptam valami lórúgáshoz hasonló cuccot, de attól csak tompa lettem.

Sajnálom, hogy plusz intéznivalód lett. Én is szoktam így járni, hogy a legegyszerűbb ügyekben is dupla köröket kell futnom...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


@jadeybenyjaz:


Igen, ez érdekes dolog, hogy az ember akkor is aggódik, ha vannak tünetei és akkor ha nincsenek.
Én 2 veszélyeztetett terhességen vagyok túl. úgyhogy nagyon parázós vagyok. Azt hiszem akkor fogok megnyugodni, ha már a karjaimban tartom és látom, hogy minden rendben van vele.
Tudom utána meg majd jön az a furcsa hiányérzet, hogy senki sem mocorog a pocakomban. :)

A kombinált teszthez szorítok neked, de rendben kell lennie mindennek! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


A 3 hetes rohamnál mentem el neurológiára, ct-re, ahol közölték sajnos túl érzékeny vagyok mindkét frontra.. ekkor szinte önkivületi állapotban pofán röhögtem a dokit hogy ezt én magamtól is megmondtam volna nem kell ehhez ct.. Aztán kiszúrták a szemem Divascannal amit nem csak migránre de a cukor betegek is szednek mikor már a látásukkal gond van, napi 6 szemet lehetett szedni belőle, annyit értem el vele hogy nem fáj a szemem annyira.. Szinte az összes fájdalomcsilapítót kipróbáltam már.Gyerekkoromban  Kefalgint (KIMONDOTTAN MIGRÉNES GYÓGYSZER ) szedtem ovis korom óta! de mára már annyit ér mint fájásnak a pofon... Ezért van az hogy ha jön a roham, akkor 6 félét köztük az advil cataflan dolgit kombo a leghatásosabb. Sajnos ez nálunk családi örökség nálunk mindenki migrénes, de én vagyok a legsúlyosabb kategória.
Most meg pocak miatt nem lehet azt és annyit amit előtte hát eléggé nehéz.
Olvastam én is a műtétről, de nekem ne turkáljanak sehol :D főleg a fejemben ne.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok! 

JBJ! Mi is 13.án megyünk 13.heti genetikai uh-ra, meg kombi tesztre...  Majd gondolok rátok is.

andi1982: nekem is fájdogál a hasam, kb hetente 2x, sőt néha beleszúr, de az ritkább, ettől én is totál para tudok lenni. A doki szerint normális. Tágulnak a dolgok odabent, nyúlnak a szalagok....hm...próbálom elhinni neki

Fájdalom csillapító: Ma voltam kedvenc gyógyszertáramban, rákérdeztem. Azt mondták 1 termék van ami bevállalja a kismamákat tájékoztató szerint. A gyógyi neve: Paramax. paracetamol tartalmu, itt minden kismamának ezt javasolják! Bár lehet, hogy csak üzleti érdek ki tudja



Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 


@rolorcsi:


Köszi a fájdalomcsillapítót megnézem!
Mondjuk az itteni patikától kikészültem. Totál nátha a család és a férjem rendelt nekem hétfőn orrcseppet, amit terhesen is lehet használni. Erre mára sikerült olyan változatot beszerezniük, ami nem terheseknek van. Erre vártam 2 napot...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Tudtátok  hogy az erdei réteges mizo joghurt pisztáciával és naranccsal nagyon finom??
 Ti nem szoktatok ilyen jó kis dolgokat megkívánni??

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:


Érdekes amit írsz Világ életemben úúútáltam a joghurtot, most szeretem, tök mindegy milyen ízű
Ami nálam az örök kedvenc: sajtos tallér! Hmm.... Pedig soha nem ettem ilyen bolti tartósítós izéket, fura egy gusztusa van ennek a gyereknek......

amúgy arra gondoltam csajok, hogy le kellene zárni a topikot, ilyen jelentkezős félére tenni, mert akkor kicsit " meghittebben" tudnánk beszélgetni. Mit szóltok hozzá? Én nem nagyon értek hozzá hogyan kell ezt csinálni, de hátha vki tudja... Ötletek, vélemények?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 


Férjem nagyon reménykedett hogy majd torta hegyek és sütemény alagutak fogják várni ha terhes leszek, mert ő rettenetesen édes szájú, én viszont nem.. hát szegényem porul járt , mert a pisztáciát tudnám enni reggeltől estig. Ezelőtt is szerettem, de most még jobban.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Nekem nincs kimondottan olyan amit kívánnék, viszont mindent sózok. Félek is, nehogy gond legyen, de ma voltam vérvételen, majd talán kiderül a sózás oka. Egy nagyon pozitív dologra ma jöttem rá, a mi gyerekünk utálja az édességet, egyszerűen felfordul a gyomrom, ha ránézek egy sütire vagy egy csokira.
Jövő hétre kaptam időpontot a védőnőhöz. Légyszíves segítsetek abban, hogy mire számítsak? Szeretek felkészült lenni, ezért kérdezem.
eszterandris
 
 


A mi gyerekünk utálja a diétás ételeket. Már egy jó ideje ch csökkentve étkeztem, és az első jelek között volt az, hogy a szagát sem bírom az egészséges kajáknak... Pedig vissza kell térnem lassan rá, mert az előzőn terhességem alatt terhességi diabéteszem volt.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


@eszterandris:


Nem kell izgulni. Kitölti majd a kiskönyvet, meg egy rahedli papírt, és minden a terhesség alatt  várható vizsgálatról tájékoztat.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


@eszterandris:


Én ugyan így vagyok. Nem tudok ránézni az édesre, a sütire pláne, ma is a férjem valami édes tésztát kért én viszont húst hússal ennék, ha már eszek. Én is csak a sósat kívánom, ezért is eszem a pisztáciát, én most kb 2 hete kezdtem el ismét főzni mert eddig még azt sem tudtam, reggeltől estig émelyegtem mindentől.Addig meg hordtam a menűt. Még most sem vagyok annyira jóban az étellel,  sőt ha rám jön hogy pl : hú 2 napja zuza pörköltöt kívántam meg, mire megcsináltam már alig tudtam ránézni. A sót meg hiába kívánom, nem merem az ételt nagyon sózni, inkább most teljesen íztelenül főzők és utána lehet még ízesíteni, mint elsózzam.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@andi1982:


Nekem sajnos nagyobb az esélyem hogy kifog alakulni nálam, benne is van a kiskönyvemben. Apukám cukor beteg, én inzulin rezisztens..

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Ha minden jó akkor következő pénteken megyek a 12. heti uh-ra és vérvételre. Én kérem külön  a down szindróma vérvételt, bár az én részemről nincs, és nem is volt, férjem család történetét meg nem ismerjük.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:


Ha ennyire ki vagy téve a hajlamnak, akkor érdemes tartani a ch diétát. Gondolom jársz az IR miatt amúgy is orvoshoz, ő biztosan meg mondja mi az a mennyiség, ami az esetedben ajánlott.
Nekem egyébként a 26. héten még határértéken belül volt a terheléses eredményem, de a dokim a 30. héten szokott még egyet kérni, akinél a felső határon van. Akkor már rossz volt és inzulint is kellett használnom.
Most nagyon haragszom magamra, amiért nem tudom tartani a diétát, de remélem egy-két héten belül jobb lesz a gyomrom és újra menni fog.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ha megengeditek, szeretnék csatlakozni hozzátok!
 Budapesten élünk, 34 éves vagyok, a Férjem 39, van egy 5,5 éves kisfiunk és egy 2,5 éves kislányunk s április 7-re várjuk a 3. babánkat.

Én is IR-es és PCOS vagyok, pajzsmirigy alulműködéssel. Elvileg 160 gr ch diétán vagyok régóta, de mostanában nehéz tartani. (Azért igyekszem, mert amúgy is van túlsúlyom, és az előző terhességek alatt sokat  híztam, most az a cél - persze a szigorú kontroll mellett -, hogy ne  hízzak. Eddig oké, de nyilván a vége a nehezebb.)
Kedden töltöm a 14. hetet, most lesz a második terheléses cukor vizsgálatom (az első reggelis volt a 8.  héten, most 75 gr cukoroldatos lesz).
Véreztem elég sokszor és néha erősen, így kaptam utrogestant és duphastont is. Ezt még szedem, a keddi vizsgálatoktól függ, hogy kell majd elhagyni. 

Voltunk genetikai vizsgálaton is, ott mindent rendben találtak, alacsony kockázat jött ki mindenre.

Ildi
mlildi9
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek Boldog Babavárást, könnyű szülést kívánok!

Egy picit zavarnálak titeket.
Az én kislányom 10.14-én lesz 6 hónapos, így a már kinőtt babarucijait folyamatosan el szeretném adni.
Esetleg lenne érdeklődő közületek?
Nem agyon használt ruhákról van szó, gyönyörűek! Főként lányos rucik, de van pár unisex darab is. Mellékeltem egy kis ízelítőt. :) (body-k 200Ft-tól, rugik 500Ft-tól, kocsikabát 800Ft-tól, stb.)

Ha igen, kérlek jelezzétek.

Köszönöm. 

Üdv: Emi
email4
Budapest
 
 


Üdv MLIldi9
Tegnap írtam egy hosszú litániát, de elszállt :( úgyhogy most röviden beptótolom. Én alapjáraton nagyon édesszájú vagyok, de most a nutellás tejszínhabos palacsintától émelygek. A szemem kívánja, de a baba úgy tűnik nem. Viszont mi eddig annyira nem szerettem a sós dolgokat, csípős tortilla csípős szósz, na azt nagyon szereti. És a spenót is elég gyakori, ami eddig évente egyszer volt :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


NEkem ismét neki állt égni a gyomrom..akármit eszek, hétégén is 4-5 savlekötőt rágtam el 1 nap alatt.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok!
Szed valaki közületek Gravidát? Nekem azt mondta a doki, hogy ha elfogy az INOFOLIC, már nem kell az, viszont jó volna egy komplex vitamin, és a Gravidát javasolta. Tegnap délután vettem be az első szemet. Ma reggel 6.30-kor reggeliztem, mert olyan éhes voltam, hogy nem bírtam tovább várni (idáig kibírtam 8-ig). Aztán 8.30-kor ettem egy almát, mert nagyon éhet voltam. Aztán 11-kor megint alma, délben ebéd, és most megint éhes vagyok... Ez lehet a Gravidától, vagy csak véletlen egybeesés, és attól van, hogy 9 hetes lettem, és többet kellene ennem, mint eddig?
Most úgy látszik, hogy lesz egy rendes orvosom is Pesten, ahol szülni szeretnék, csak most szabin van. Nagyon ajánlották, úgyhogy megvárom, de rövidesen rendeződik a helyzetem.
Gina9, nem próbáltál tejet inni a gyomorsavra? Nekem is sokat ég a gyomrom, de a tej mindig segít, néha pár szem háztartási keksz társaságában.
Üdvözlök Mindenkit!
eszterandris
 
 


@eszterandris:


Én inofolicot szedtem és most gravidát, már akkor elkezdtem mikor elkezdtük tervezni hogy ismét elmegyünk dokihoz, tehát teherbeesésem előtt 1,5 hónappal.
Annyit javasolok, hogy mindenképp este vedd be vacsi után lefekvés előtt, nekem az első szemtől mivel délelőtt vettem be nagyon begörcsölt a gyomrom, utána olvastam csak a tájékoztatót, azon is az esti bevételt javasolják.
Én is az első pár szemtől farkas éhes voltam de ez hamar elmúlt, és szerencsére székrekedésem is max az első 2-3 szemig volt.
Refluxos vagyok alapjáraton, tehát nekem a gyomorégés nem újdonság, de a tej nálam csak fokozza.



Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Még annyit hogy én a femibiont akartam szedni, de megmondom őszintén nagyon drágállom hogy csak úgy kipisiljem :D
A dokim is a Gravidát ajánlotta, mellé szedek még plusz sima folsavat, c vitamint, és napi 3x2 magne b6-t

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok lányok!  Én az elöző terhességemnél szedtem Gravidát heti 2-3 szemet,én is mindig farkas éhes voltam,híztam is 30 kg -ot  Gyomorégés,hát igen az már van,habár még nem vészes,nekem mindegyik  terhességnél volt,és mindegyik babámnak hatalmas haja volt .Én hol édeset,hol sosat ennék,felváltva

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Én az elsőnél Femibiont szedtem, aztán a végén Ladeevit-et. A másodiknál Hipp Natalt ittam, mert a tablettáktól rosszul voltam. Most is azt fogom inni, mert most sem bírok mást.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok kismamik! Jo olvasni,hogy a legtöbetekkel minden rendben van,aki meg nem igy erzi probaljon nem izgulni...en sokat izgultam ugyanis ezen a heten hiszen 12. heti ultranahgra mentem (az elözö vetelesem a 12.heti uh-n derült ki), de hala istennek semmi baja a manomnak,söt a 10 heti uh.ota 2x akkorat nött igy mar 54mm-esek vagyunk es ficankolunk....sajnos kell par gyogyszert szednem amit sosem szerettem meg fejfajasra sem..pl:folyamatos szekrekedesem van,amire kaptam hashajtot,de ez sem segitett igy külsö aranyerem kezdett kialalkulni...aztan erös fejgörcseim vannak napok ota,de nem mertem bevenni semmilyen tablettat nehogy artsak,de a dokineni irt fel algopirint...folyamatosan teazok mert mindig tüsszögök es folyik az orrom,raadasul magnesium citricit kell szednem mert a hasam alul sokszor szurkalodik,ez mar regebben is volt a menstruaciom megelözöen... egy honap mulva ujra UH es mar alig varom,hogy mekkorat nött :) nmegkerdezten dokinenit a nemeröl,tenyleg csak a 20. hetnel tudjuk meg?en ugy olvastam,h mar a 16. hettöl kimutathato ha engedi a baba,csakmert a 16. heten lesz a szülinapom,jo kis aji lenne :D vigyazzatok a picikre es magatokra kismamik es szep napot!
izabella87
Győr
 
 


@izabella87:


Szia!


Én az előző két terhességemnél is fejfájós/migrénes voltam és szedtem az Algopyrint, a vérnyomásom miatt Verapamilt, a haskeményedésekre magnéziumot és szerencsére tökéletesen egészséges babáim születtek. Szóval emiatt ne izgulj! Ahhoz, hogy a babád szépen fejlődjön odabent, kell az is, hogy te jól érezd magad.
A nemét már simán lehet látni a 16. héten is, ha ő is úgy akarja. Az én elsőm csak a 40. héten volt hajlandó megmutatni magát (41. hétre született), de a másodiknál a 16. héten már tudtuk, hogy kislány. :)


Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én ma töltöm a 12. hetet, ez nagy fordulópont, de igazán csütörtökön fogok megnyugodni, ha a doki az UH után azt mondja, hogy minden rendben van. Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy ha úgy fekszik a bab, ő már a 12. heti UH-n sokszor meg tudja mondani a baba nemét. Mi nagyon szeretnénk tudni, jó lenne, ha csütörtökön kiderülne!

Femibiont szedek, és mivel hétvégén elfogyott a 800-as, már 400-ast vettem, amit a 13. héttől a szoptatás végéig ajánlanak. Volt egy akció: kettőt vettem egyszerre, amihez ajándékként kaptam egy előkét. Így meg van a baba első saját cucca! (igaz, hogy csak 7 hónapos kortól lehet használni...)

Ami a kajálást illeti: én is több tejterméket eszem, és úgy általában is többet eszem, mint korábban. Az édességek eléggé mennek, bár próbálom korlátozni a fogyasztásukat, és amit még megkívánok 2-3 hetente, az a sús csipsz. Pedig az sem egészséges kaja, de néha-néha belefér talán...

tengerszem13
 
 


@rolorcsi:


Szia! nekem a Berzsenyi az orvosom, de nem fogadott csaj hozzá járok évek óta :)

linduss89
Székesfehérvár
 
 


SZIASZTOK,

SAJNOS ÉN, MI BÚCSÚZUNK TŐLETEK. TEGNAP KIDERÜLT, HOGY MEGHALT A KISBABÁM  REGGEL BARNÁZTAM EGY PICIT, AKKOR MÁR SEJTETTEM, HOGY BAJ VAN. AZTÁN SOS ELMENTEM A GENETIKAI UH-RA, AMIRE HÉTFŐN MENTEM VOLNA. OTT DERÜLT KI EZ A SZÖRNYŰSÉG. ÉJJEL MEG IS MŰTÖTTEK... MINDENKINEK JÓ BABAVÁRÁST KÍVÁNOK, REMÉLEM HAMAROSAN ÉN IS CSATLAKOZHATOK EGY KÉSŐBBI CSOPORTHOZ ÉS AKKOR BELESEK IDE IS, HOGY MI VAN VELETEK. MINDEN JÓT!!! KRISZTI

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@jadeybenyjaz:


Szia! Szívből sajnálom,ami veled történt,kitartást,erőt kívánok  hogy mielöbb túl legyél ezen a megrázkodtatáson

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


@jadeybenyjaz:


Nagyon sajnálom :(

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: