Új privát üzeneted érkezett!

viivienn: Szuper, hogy meg tudtátok beszélni! :)

Ezek az egyszer kisfiú, aztán kislány tippek kikészítőek  Nekünk is azt mondták, hogy inkább kislány... ami úgy nem azt jelenti, hogy 100%, hogy kislány. 14-én megyek itt helyben is az orvoshoz, majd őt is megkérdezem, hátha éppen jó passzban lesz (az orvos)

Kiságyat már beszereztük, becsomagolva várja a nyár végi összeszerelést.  Bár, ha ez a baba is olyan lesz, mint az előző kettő, akkor nem lesz agyonhasználva...
A babakocsikat nézegetem egy ideje, több típus tetszik, de ha tényleg kislány, akkor valami lányosabb színt szeretnék, persze nem full rózsaszínt, mondjuk szürke- halvány rózsaszínnel, vagy bézzsel. Mert eddig kékeket nézegettem, meg pirosat...

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Vivienn, de jó!!! Nagyon örülök! :)

Nálunk akkor a babakocsi piros lett végül, eddig én bézseket nézegettem. Kíváncsi vagyok, majd hogy kapjuk meg, a spanyol posta nem egyszeru. :D

Kiságyat mi kapunk ajándékba, múlt héten odajött hozzám egy magyar kolléga, hogy ok is ajándékba kapták, ha gondolom, szívesen elhozza, majd én is tovább adom. :)

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Kisfiúnk lesz! :)

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 

 
 

Gratulálok 

Kép
dmelania
 
 


Köszi!

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Kisfiút szerettél volna? Vagy teljesen mindegy volt? Apuka örül, hogy kisfiú?

Kép
dmelania
 
 


mogyoro: Gratulálok! :)

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Köszi Bea! :)

Melánia, hát én egy picit fiút, apuka meg egy picit jobban kislányt. :) De már múltkor is mondogatta, hogy azért jó lenne majd második baba is, ne legyen egyke Mogyoró (aki egyébként úgy néz ki, Dávid lesz! :)), most meg aztán foleg! :) Nem vagyunk fiatalok (mármint baba szempontból csak! ), én 35 leszek majdnem, amikor a baba születik, o meg 36, tehát majd ´´gyorsan´´ kell alkotni.

De én is nagyon szeretnék egyébként egy Anna-Pannát is (persze tudom, simán fiú lehet a 2. is, de majd meglátjuk. :) )

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Hát a lényeg, hogy nagy boldogság van  bármi lett volna a neme az lett volna, de legalább már tudjátok 

Kép
dmelania
 
 


Igaz Melánia, a férjem is ezt mondta, ´´az´´, aminek lennie ´´kell´´, ebbe nem sok beleszólásunk van. :) Egyébként tényleg olyan boldogság!!!

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Lányok egyébként ti hogy vagytok? Engem picit megvisel ez a hirtelen meleg. Imádom a meleget, de olyan gyengének érzem magam, és szédülgetek is kicsit. Van valakinek hasonló?

Kép
dmelania
 
 


Detto ugyanígy!!! Vasárnap 81/46 volt a várnyomásom. Ma úgy 96/57, kicsit jobb, De ugyanaz, mint nálad, gyengeség, bágyadtság.

Képzeljétek, megérkezett a babakocsi is nem sokkal ezelott!!! Nem tudom kivenni egyedül a dobozból, de este ´összerakjuk´, jipppiii! :)

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Majd csinálj fotót ha sikerült összerakni. :-)

Kép
dmelania
 
 


mogyoro: szuper névválasztás!  A mi pici fiúnkat is Dávidnak hívják  (Aki, csak így zárójelesen jegyzem meg, 2 év, 4 hónap, 2 nap után végre először teljesen átaludta az éjszakát!!!!  )
Az Anna is szép, nekem is tetszik már kb. 12 éve. De a volt férjem egyik húgának volt a második keresztneve, aztán a mostani párom vezetékneve a-ra végződik, úgy pedig nem annyira nyerő.

A babakocsi biztosan tök jó lesz.  Olyan izgalmas így vásárolgatni a dolgokat.


A vérnyomásom nekem is alacsony picit, mondjuk nem ennyire, ahogy ti írjátok. Néha le szoktam feküdni délben a fiam mellé, amikor alszik. Csak hát mire én elalszom, addigra ő felébred, s utána csak rosszabb, olyan kómás vagyok, mint akit fejbe vertek  de ha kimarad a "déli szendergésem", akkor meg du. már érzem, hogy majdnem elalszom.

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Szia Bea! Igen, láttam, hogy te a fiad is Dávid! :) Es az Eszter is nagyon szép (én is Eszter vagyok...  )

De Dávidka majd 2,5 évig nem aludt át egy éjszát sem? 

Babakocsi csak ma este, vagy holnap lesz összerakva, kispapa nagyon dolgozik, nekem meg túl nehéz így terhesen. :) Tudom, hogy akinek már van gyereke, több kilót emelget, de nálam úgy 1,5 kiló a határ most, annyi esik jól max. 

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Sziasztok! :)
Ez a meleg engem is kikészít, a fejem 3 napja görcsöl, úgyhogy már kezdem unni kicsit...de egyébként meg nagyon szeretem a nyarat, és vártam is !
Nekünk a kiságyat kell beszerezni, ami valószínűleg a következő hónapban fog megtörténni, minden más megvan, és ezután már csak aprsógáok kellenek.....na meg a kicsikénk !! :)
viivienn
 
 


jav.: a te fiad is...  + éjszakát...

Elso babásokban nincs egy kis szorongás egyébként, hogy jól fogják csinálni, hogy meg tudják ´´védeni´´ a babát? Bennem vannak ilyen gondolatok, annyi borzalmas hír van mindig. :S

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Köszi, szerintem is jó névválasztás volt, mindegyik

Most aludta először végig az éjszakát  Amikor pici volt, az ágy melletti nagyobb papasanban aludtam vele éjszakánként, mert a mellkasomon szépen aludt, a kiságyba, ha letettem egyből sírt. Nagyon sokat hordoztam kendőben, kb. egy éves koráig, addig nagyon igényelte a közelséget  Most is kis bújós, de már nem cipelem kendőben. Kb. 2 hete hagyta el teljesen a szopizást. Amikor kiderült, hogy babát várok megint, próbáltam megértetni vele, hogy napközben nem cicizünk, többé-kevésbé sikerült. Aztán egy idő után este kérte csak, meg éjszaka, aztán kb. 2 hete már nem kérte éjjel sem, helyette be van készítve neki a víz.
Azt hittem, hogy soha nem fog már leszokni a cicizésről. Most már tudja, hogy az a pici babáé lesz, csak néha hozzábújik, olyan édes!

Ja, az éjszakai alvás úgy zajlott, amikor pici volt, akkor két óránként ébren volt, elég sokáig. Ilyenkor cicizett, aztán aludt tovább, de sokszor kelt. Januárban volt ugye 2 éves, addig is kelt 5-6x, de volt olyan is korábban, hogy vagy 10x megébredt, sírt, vagy cicizett egyet és aludt tovább. És nem túlzás, amit írok. Elég fárasztó volt, de teljesen hozzászoktam már

Szorongás nem csak első gyerekeseknél van, ha ez vigasztal! :) én most is úgyanúgy izgulok minden egyes vizsgálat előtt, hogy minden rendben lesz-e. Rettegek a császármetszésnek még a gondolatától is  
Az elején egy picit nehéz, de biztosan minden menni fog a babával, ne aggódj!  

Nálunk a kórházban a hétvégén született egy kisbaba 26. hétre. Szerencsére itt nagyon jó a koraszülött osztály is, a szülészetet, a gyerekágyas részleget ősszel újították fel teljesen.

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Én is tartok tőle, hogy mindent jól fogok-e csinálni.


Nekem is császáros lesz, múltkor épp ment a tv-ben a Jön a baba Hadas Krisztával...nahát sokkosabb állapotba kerültem  mint azelőtt.
Azóta kiderült,hogy csak altaqtás alatt császározhatnak, hát nem tudom,hogy most ez jobb vagy sem, már persze biztonsági okokból jobb :)

viivienn
 
 


viivienn: Miért lesz császár?

Nekem mindkettő szülésem normális szülés volt, most is arra készülök

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Sajnos van egy betegségem, ami miatt nem szülhetek természetese :(
De ettől meg rettegek.....:D
viivienn
 
 


Bea, em lehet semmi két pici meg egy a pocakban! De drága bogara megérti, hogy a ksitesóé lesz a cici!

AZt gondoltam, hogy ugyanúgy parázik az ember akárhányadik terhességnél, és nemis azon izgulok nagyon, hogy a pelenkázás meg ilyesmik menni fognak-e (még nem izgulok ezeken nagyon legalábbis :D), hanem inkább hogy a világban annyi szörnyuség van... De amikor ´´látlak´´ benneteket többgyerekeseket, hogy vállaltok új babát, ez valahogy megnyugtat.

Vivienn, hú, hát öszintén megmondom, én is félnék picit, ha tutira tudnám, hogy császár lesz. Ha esetleg olvasol pozitív császáros születéssztorikat, az nem segítene?

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


mogyoro: a nagy már lassan 11 éves, ő már nem olyan pici, vele másfajta nehézségek vannak (kiskamaszkor). Dávid meg nem rossz gyerek (még), el lehet menni vele szinte bárhova, szótfogad, nem nyekereg. Itthon néha keményebb dió, főleg, ha mindkettő itthon van.
Picit azért parázok, mert Eszter szeptembertől 5. osztályos lesz, akkor már nincs napközi, így ő is itthon tanul majd, ugye a pici is szeptemberben fog születni, és Dávid is csak 2,5 éves lesz akkor.

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Majd kipróbálom, hátha lesz valami, ami nyugtató hatással lesz rám :)
Anya34, akkor szeptembertől sűrűsödtök......
viivienn
 
 


En csak annyit tudok mondani, hogy minden tiszteletem három gyerekhez!!!

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Köszi, lányok  Reméljük, hogy megbírkózunk vele

Ki mikor megy legközelebb orvoshoz?
Én jövő héten csütörtökön megyek a nőgyógyászhoz, ő 9 hete már nem látott, mert a genetikai uh-ot a kórházban csinálták. 20-án megyek a védőnőhöz :) Utána gondolom, a terheléses cukorvizsgálatra

Aztán hogy megy már az idő!!!

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


a nagylány a nagylány a nagylány

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Nagyon szép gyerekek!!! :) A középso fotó nagyon aranyos!


Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Többiek amúgy merre vannak eltunve? Hahó! :)

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Nagyon szép gyerekek :-) gratulálok hozzájuk.
én 2 hét múlva megyem cukorterhelésre, aztán pünkösd után az orvosomhoz. Nekem egyre többet mocorog a kicsim. Aztán juniús végére tervezem a 4d ultrahangot.

Kép
dmelania
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, szinte minden nap elolvasom az új bejegyzéseiteket, mindenkinek nagyon gratulálok!
Velem igazán nem történt semmi az elmúlt időben, a 20 hetes genetikai UH óta. Jövőhéten megyek a terheléses cukor vizsgélatra, már kértem időpontot és megvettem a glükózt hozzá... :) Fini lesz :)

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de annyira gyorsan megy az idő... szinte most volt h karácsony előtt kiderült a pici érkezése.. és már szinte az egész nyarunk be van táblázva...

Lesz egy hétvége nyaralásunk, szeretnénk laminált padlózni a gyerekszobát a mostani padlószőnyeg helyett. Aztán jöhet a babholmi vásárlás, addig nem szeretnék venni nagyobb dolgokat, míg a szobába nem tudjuk betenni.

Aztán itt a nyár vége, szeptember eleje, és jön a babuka.

Még javában járok dolgozni, és szeretnék is, ha a pici is úgy akarja, így talán még gyorsabban telnek a hetek.

Amúgy nagyon cuki a mi kis Vivikénk, már egyre nagyobbakat rugdos, apukának és a nagyinak is megmutatta már többször is, mit tud. Van, hogy éjjel is felébredek a finom boxra :) Imádom :)

Remélem mindenki jól van, szerintem nem érdemes parázni etőtl az egésztől (bár mivel még nincs gyerekünk, lehet h könnyelmű ez a kijelentésem), de most úgy érzem, mindent meg fogunk tudni oldani, lányok, erre születtünk! :)

Mindenkinek szép hétvégét!
gadar
 
 


Sziasztok Kismamik! 

Bocsánat, hogy eltűntem, vagyis csak nem írtam, de a bejegyzéseket olvasom ám :). Gratulálok mindenkinek :).  Jövő héten megyek a védőnőhöz, aztán itt is kezdődnek az újabb vérvizsgálatok meg persze a cukorterheléses vizsgálat is. Bejelentkeztem 4D-s ultrahangra, a leghamarabbi időpont június 4. volt a dokinál, de nembaj számítottam rá, direkt előre felhívtam, így azon a héten 26. hetes leszek, ami szerintem egy jó időpont :). Vikibaba jó sokat mocorog már a pocakomban, nagyon élvezem :). És reagál az apukájára is, nagyon édes, alig várom, hogy megszülessen :)). A hétvégén bevásároltuk a laminált parkettát, festéket, stb-t, a jövő héten mi is kezdjük a babaszobát, addig én sem akartam vásárolgatni, hogy minél kevesebb cuccot kelljen kerülgetni a felújítás alatt, így is lesz mit :D. Közben persze már nézelődünk, hogy miből milyen kéne. Van választék bőven :D. Szép napot :).
boxangel
 
 


Sziasztok én is régen jelentkeztem nàlunk csak kb. 1 hete derült ki hogy kisfiunk lesz. Mindenki nagyon boldog. így teljesült a terv 1 làny 1 fiú !
bettee
 
 


Sziasztok! De jó, hogy írtatok!

Gadar, nálatok a 20. hetin milyen méreteket mértek (BPD, FL stb), érdekelne, ha nem gond! Amúgy hanyadik héten jársz? A 14. hét óta nekem is elég gyorsan telik az ido, kicsit meg is ijedtem, mennyire!

Boxangel, mi is majd a 27. héten szeretnénk menni. Te egyébként Vikibabát mióta érzed?

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Gratula a kisfiúhoz Bettee 


Kép
dmelania
 
 



Kép
dmelania
 
 


Gratula Bettee!!! :)

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Melánia, szép a pocakod!!! Nekem most akkorát nott az elotte sem pici pocak, hogy csak na! Kicsit rémiszto, mekkora lesz még? Pedig csak 1 kilót híztam az utóbbi egy hónapban, a védono meg is dicsért, a 20 hetes UH-n pedig azt mondták a magzatvíz mennyisége normális, minden OK, nemis értem, hogy lehet ekkora.

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Hát igen, még most jön a java a pocaknövekedésnek 
Köszönöm 

Kép
dmelania
 
 


Sziasztok bújkálók!

melania: nődögél az a pocak

mogyoro: kérünk képet a gigapocakról
Én sem híztam sokat, mondjuk az előző hónapban 2 kg-t, de összességében csak 1 kg plusznál tartok. De lesz ez még így se...

Nem engem kérdeztél, de én is a 20. héten voltam a 18. hetes uh-on (20+0-nál). Nekem ezeket az adatokat mérték:
BPD: 48 mm
OFD: 62 mm
HC: 174 mm
ABD1: 48 mm
ABD2: 52 mm
AC: 156 mm
FL: 28 mm
HL: 29 mm
CRL: 19,3 mm
Becsült súly: 323 g

Csütörtökön megyek megint, akkor kezdjük a 22. hetet  Sokat mocorog szerencsére, remélem, hogy most is minden rendben lesz.

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Szia Anya!

Rakok majd ma fel képet, de ne szörnyülködjetek! Egy hordó lettem az elmúlt napokban!!! :O

Köszi az adatokat, milyen szépen részletesen mérték.

Nálam a következok voltak:

A baba méretei:
becsült súly: 352g
BDP: 49 mm
OFD: 65 mm
OC: 185 mm
AD: 152 mm
FL: 33 mm
Meg a többi szokásos szöveg, hogy minden rendben! :)

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Mi is készítettünk a lányommal friss képet (nekem a pocakomról, neki meg a gipszelt kezéről  )
Íme 21+5

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Nagyon szép pocak Bea

Kép
dmelania
 
 


Nagyon csinos vagy, Bea! Neked is nagynak tunik a pocak, de te nem vagy hordó!

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem én is mostanában, ilyenkor tavasszal sokkal több az önkéntes meló a menhelyeken, mint máskor, de most pihenésre ítélt a doktor néni :( .
20. héten voltunk ultrahangon, szerencsére a kicsi tökéletesen van, hibátlan volt minden méret és egyéb, csak a méhlepényem egy kicsit lent van. Nem zárja el a méhszájat, de most sokat kell pihennem, nehogy gond legyen. Vasárnap még bringatúrán voltam a fiammal (terepen), a doktornéninek fennakadt a szeme mikor elmeséltem. Mostantól nincs emelgetés (még a felmosóvödröt sem), nem bringázhatok, nem dolgozhatok, nincs "házasélet" és sokat kell feküdnöm, ami nekem egy pokol, de nincs mese, most vigyázni kell, legalább 1-2 hónapig, amíg a méhlepény feljebb megy és rendesen megtapad. Sokat keményedik a pocakom is, egy marék magnéziumot és kálciumot szedek a terhesvitamin mellett, elvileg a pihenéssel együtt ez majd megoldja a dolgot.
Persze mi is felújításban vagyunk, nem egyszerű kimaradni a pakolásból, de a férjem még a ruhákat sem engedi most felemelnem és mászkál utánam, mint egy testőr, nehogy csináljak valamit, nagyon aranyos, de az agyamra fog menni :D
Látom milyen szépen gömbölyödtök és nőnek a pocaklakók is és már azt is tudjátok sokan, hogy milyen színű kelengyét kell venni. Gratulálok mindenkinek és jó babavárást!


picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Hello Kisa!!! Wao , te aztán nagyon aktív voltál!!! Biciklire én már régóta nem ülök, pont a héten nosztalgiáztam, hogy milyen jó lenne! :D

Pihenjél sokat, és biztosan minden rendben lesz!!!

A férjes sztori nagyon cuki!!! :)



Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Sajnálom Kisa, nem lehet egyszerű így, de legalább a párod mindenben segít. Remélem hamar feljebb megy a méglepény, és nem leszel sokáig ennyire lekorlátozva. Nagyon vigyázz magatokra. Kitartás 

Kép
dmelania
 
 


Kisa, nem akartam félváalról venni a problémád ám, csak olyan viccesen írtál! :)

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Kisa, nekem is lent van, nekem rajta is van a méhszájon. De egy 22 hónapos mellett lehetetlen a pihenés, nememelgetés, a férjem sokáig dolgozik sőt néha ha jó idő van és van kedvem is, rövidtàvokat tekerek is a lánnyal, a házasélet meg hát... Csak csökkentve lett. 8)
Nekem jövőhéten cukorterhelés, aztán belgyógyi, kövi héten doki, remélem ott már mondani fogják, h feljebb ment a lepény. Amúgy már nyomja a gyomromat a pocak, van, h alig bírok inni, enni, az előzőnél ilyen.nem volt. Sőt, olyan hülyén is áll, valahogy nagyon kitüremkedik de már a terhesség eleje óta. Én eddig 4 kg-t híztam, de a doki azerint ez rengeteg... Pff... De letojom, előtte a 16 hetesen már 6 kg volt rajtam, de a vége 11 lett csak... Remélem most se leszek nagyon nagy.
nyalanka
 
 


Köszönöm a bíztatást, nagyon aranyosak vagytok! <3
Mogyoro! Semmi bántót nem olvastam ki a soraidból, igyekszem humorral kezelni én is a dolgokat :)
Igyekszem lekötni magam, amivel tudom. Reggel is hazafelé a suliból (nagyfiamat vittem) elhatároztam, hogy majd most jól elolvasom a reklámújságokat, amik eddig idő hiányában a postaládából egyenesen a szelektívben landoltak. Az egyik kutyámnak előbb jutott eszébe, így mire hazaértem ő már néhány centis darabokra olvasta az egész kupacot, megkímélve engem a sok felesleges reklámtól, utálja a multikat, ez van :) Aztán feltakarítottam a fürdőszobát, mert hét évesen még mindig sikerül a fiamnak néha a wc mellé találni, pedig még célzóka is van rajta, na de mindegy, aztán ismét lemostam a fogrémet a tükörről és a csempéről, mint minden nap (el sem tudom képzelni hogy csinálja), végül gondoltam bekapcsolom a tv-t pihenésképpen és hogy megnézzem, melyik lehet az a lebilincselő sorozat, ami miatt reggel majdnem fellökött egy nyugdíjas néni a pénztárnál sorban állva, mert őrülten sietett. Nem állítom, hogy értettem belőle bármit is, de most már tudom, hogy Brazíliában mindenkinek legalább 3-4 keresztneve van (ezt majd a kicsi névadásánál megfontoljuk), a főszereplő nagyon szegény, de topmodell külsővel rendelkezik, a szerelme kőgazdag és mindenki szenved valamilyen neurotikus betegségben, ami főleg sírásban és cirkuszolásban nyilvánul meg. Hááát nem vagyok meggyőzve, viszont azt is megtudtam (a reklámblokkból), hogy minden második embernek körömgombája van, a maradék meg prosztata problémákkal küzd...szép kilátások. Most már biztos, hogy Apa hazaérve a padláson kezd és lehoz nekem néhány könyvet az ott helyhiány miatt bedobozoltakból, addig vacsorát sem kap, különben harakirit követek el.

Nyalanka! Akkor ezek szerint jól rámijesztett a nőgyógyász, talán mégsem kell annyira szót fogadnom. Ma délután elvileg jön hozzám a védőnéni, ha átjut a sittes konténeren, talicskán, sóderen és a két 50 kilós kutyámon. Majd jól kifaggatom, hogy mi a véleménye/tapasztalata a dologról, azért vigyázz magadra, amennyire tudsz, az biztos nem árt. A pocakom érdekes formában nő nekem is, mondjuk az elsőnél is ilyen volt; hátulról semmi nem látszik rajtam és szemből is csak közelről, oldalról viszont olyan, mintha egy szabályos félgömböt ragasztottak volna a hasamra, de már úgysem tart sokáig, lassan felvesszük mindannyian a bálna formát :D

Na, jó hosszú voltam megint, bocsiiii

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: