Új privát üzeneted érkezett!

Enibogyo! Isten hozott, jó babavárást! :)

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Enibogyó: Szia, üdv. köztünk!

Kértem ma reggel időpontot a 18 hetes uh-ra... hát ápriis 30-ra kaptam is  nagyon sokára lesz még, akkor kezdjük a 20. hetet... és május 14-én a nőgyógyászhoz is megyek... Hosszú lesz ez a négy hét... remélem, hogy most már majd érzem rendszeresen a mozgásait, mert egy kicsit parázok

De addigra már talán nagyobb eséllyel mutatja majd meg magát, ha szerencsém van


Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Sziasztok! Tegnap voltam az amniocentézisen, a félelmem és az izgalmam nagyobb volt, mint a fájdalom. Most pihengetek, a helye még eléggé fáj, de inkább így belenyilal amikor köhögök, nevetek vagy forgolódok az ágyon. Azt mondta a doki, hogy nem kell vele szigorúan feküdni, de pihennem kell, nem emelgethetek, meg ilyesmi. A 18-20. hét közötti UH-ra jövő héten kérek időpontot, de szerintem inkább magán dokihoz megyünk tekintve, hogy jobb a készüléke, meg ugye a körülmények miatt is inkább nézze meg jobban. Azt mondták, hogy az eredmény iránt 4 hét múlva lehet érdeklődni. Olyan sok idő :(. Próbálom lefoglalni magam meg pozitívan hozzáállni a dologhoz. 


Köszönöm a bátorítást, kellemes ünnepeket mindenkinek. 

boxangel
 
 

 
 

Boxangel, visszaolvastam a bejegyzéseidet és én is szorítok érted. Kitartást, meglátod gyorsan el fog telni az a 4 hét. Én még várom a vérvétel eredményét, az UH-n minden rendben volt, de azért picit izgulok (mint szerintem mindenki :) )

Lilypie Pregnancy tickers
enibogyo
 
 


Sziasztok!
En is jelen vagyok, bar meg nem irtam. B-) Szeptember 6-ra varom a masodik babamat, aki meg titok, higy fiu lesz e vagy lany (bar ha a megerzeseim nem csalnak, csajszi). Van egy 21 hos lanyom, Julcsi, aki egy imadnivalo akaratos kis okostobi.. sajna volt egy masodik terhessegem, ami a 10. Heten elhalt... Kb marcius elejen szultem volna... De ennek igy kellett lennie, es biztos vagyok, h konnyebb lesz, mint most lenne a lannyal.
Nekem ez a terhessegem is problemamentesen indult, se hanyinger, se emelyges, csak hasszurka, es azota sincs panaszom. Tudom... Mazlista :-P
Majd 24en megyek a 20 hetesre.
nyalanka
 
 


Sziasztok.
Én szeptember 16.-ra vagyok kiírva. Első baba, ugyhogy nagyon izgalmakkal teli számomra ez az időszak. :)
15.-én megyünk apával a 18.heti genetikai uh-ra, leírhatatlanul várom már, olyan rég láttam a kicsikémet.
Jó, lenne már megtudni, hogy kisfiút vagy kislányt hordok a szívem alatt. 
Már elkezdett nőni a hasam, aminek nagyon örülök, mert azt hittem, így, hogy van súlyfeleslegem, majd csak 7 hónaposan fog bármi is látszani.
Mozogni, még nem éreztem a picurt, bár egyszer-kétszer mintha lett volna valami, de nem vagyok benne biztos, nem is nagyon tudom mit kéne éreznem. Hiába olvasgattam, hogy milyen érzés az első megmozdulás, de mégsem vagyok biztos benne.
Ti, hogy vagytok? Milyen tüneteitek vannak? Tudjátok már a nemét?
Kellemes húsvétot Mindenkinek.
Melánia

Kép
dmelania
 
 


Sziasztok. Bocsi,h eddig nem jelentkeztem,de Örülök ha a naplót meg tudom írni. Mondjuk ott ugye olvassátok o is h mi a helyzet velem. Én szerdán megyek a 18hetesre,bár akkor már épp a 19.hetet töltjük.
nagyon Örülök h ilyen sokan lettünk a csoportban. Sajnos nem tiudom már utólag zárttá tenni a vsop opr. Csopit. Bocsi telóról irok és vmiért nem enged javitani.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sikerült visszaolvasnom a bejegyzéseket is. Hát vannak itt izgalmak rendesen! Név szerint nem tudom már ki volt,de a pocak mérete miatt ne izguljon senki! Teljesen eltérő mindenkinél! Az is számít,hogy hanyadik terhesség,na és főleg a genetikai adottságok. Van akin rögtön észrevenni,van akin 4-5 hónal posan kezd el látszani mintha lenne ott vmi :) nekem most a 11-12 héten ugrott egy nagyot,illetve 16.óta folyamatosan nő. Most már olyan cuki kerek simiznivaló :) Tényleg mindjárt itt a félidő, is lesz azért még olyan soknak tűnik. Még 2 hónap suli,aztán 3 hosszú hónap nyáriszünert. De vhogy majd csak eleelk. És végre lesz egy lányom :) annyira boldog vagyok! De egyben fura

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuszka88 A felhasználói vezérlőpultodnál a zárt topik fül / zárt topikok kezelésénél nem ajánlja fel neked a szerkesztés opciót, mert én ott tudnám megváltoztani a topikom beállítsát

Ivett

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
mikivett
Ausztria
 
 


Úgy tudom a tulajdonos / indító zárttá tudja tenni a topikot.
Legalábbis az októberieknél így csináltuk.

Lilypie Pregnancy tickers
enibogyo
 
 


Nézegettem már de nem. De akor megnézem gépen is hátha csak telón nem engedi

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok! Van olyan, aki esetleg állandó enyhe felfázásszeru tünetektol szenved? Kaptam rá Monuralt, de nem igazán segít, ha nem tudok azonnal mosdóba menni (elég sokszor kell... :D), akkor jön a csipo, feszíto, ego érzés... Ez úgy 5 hete tart. :S Plusz normális az állandó pisilhetnék még ilyenkor? Ez végig megamard?

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Sziasztok!! :)


Mogyoro11 ! Ne is mondd,folyamatosan pisilni járok, van, hogy 5 percenként szaladok ki az irodából :D
Én ma reggel voltam a 16. hetes AFP vérvételen, és 21-én megyünk a 18. heti UH-ra ! Nagyon várom már, mert a 12. héten láttam utoljára a kicsikét, és azt is jó lenne már tudni hogy fiú vagy lány boldog anyukája leszek ?? :)

viivienn
 
 


Vivien. Én is ugyan így vagyok. 12 hetesen láttam utoljára. Én 15.-én megyek. De már alig bírom kivárni. Remélem meg tudjuk,hogy ki lakik odament.
Csak legyen már jövőhét :lol:

Kép
dmelania
 
 


@viivienn: Huh, akkor jo! :D Marmint nem orulok, h mas is ´szenved´ ezzel, de azert kicsit megnyugtato. :D Itt nincs AFP, es 18. heti UH se. Mult heten, a 16. heten voltunk, legkozelebb a 21. heten megyunk, ott majd mericskelnek jo sokat ugy tudom. :) (A 13. hetin - tarkoredo stb - meg a vervetel alapjan minden rendben volt - Down kockazat alacsony meg az Edwards is.) :) Ti mentek majd 4D-sre? Nekem az a bajom azzal, hogy ott nem adnak leletet, nem nezik a fejlodest, csak ´mozi´ van, legalabb is itt.

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Az AFP már itt sem kötelező, de eddig 2 kórház van talonban tartva a szülés szempontjából, és egyikben kérik, a másikban nem, így inkább az a biztos ha megvan csinálva !! :)
Úgy tervezzük, hogy a 18. heti után megyünk majd valamikor, szerintem a 20-25. hét környékén, akkor már jól látható, persze ettől függetlenül megyünk majd rendesen orvoshoz is mert hát igen, itt sem adnak leletet hozzá, csak az élményt kapod, hogy láthatod !! :)

viivienn
 
 


 Na,lányok, akkor én megyek a legkésőbb a 18 hetes uh-ra. 30-ára van időpontom, akkor kezdjük a 20. hetet  Jó sokára kaptam, pedig a 16. hét 0. napján kértem, mégis ilyen sokára adtak. Sebaj, ha ügyes lesz a doktorbácsi, akkor legalább meg tudja már mondani, hogy ki lakik a pocakban
Rá két hétre, május 14-én mennem kell itt helyben is nőgyógyászhoz, addig csak védőnőhöz majd.

A 4d- t mi most kihagyjuk,nincs rá pénzünk. Van itt is kétféle lehetőség rá: az egyik a mozizós, ahol csak nézel, tényleg mint a moziban, mert aki csinálja, sokat nem ért hozzá, de kapsz képet, leletet értelemszerűen nem (ilyenen nem voltam, csak hallottam). Dáviddal voltam rendes 4d-n,részletesen megnéztek mindent, mint a 18 hetes uh-on, szivet, áramlást stb., képet is adtak, papírt is és dvd-t is kaptunk az egész vizsgálatról. Én úgy tudom, hogy a 4d a 24-26. hétig a legjobb, mert akkor még ráfér egyben a baba a képernyőre , utána már csak részletekben (na, ez így hülyén hangzik).

A mocorgást egyre gyakrabban érzem, sőt,tegnap a párom is érezte már  A nagyot is sikerült nagyjából leszoktatni a ciciről, így éjszaka is csak egyszer kel átlagban, ami szuper.

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Sziasztok!
Az én pocaklakóm is jelt adott magáról a napokban végre, még nagyon gyengén érzem, na de fog ez még fokozódni rendesen
Ma kértem én is időpontot a 18 hetes uh-ra, május 5.-re kaptam csak, akkor már 20 hetes lesz :( Mikor megkérdeztem nem lehetne-e hamarabb, azt mondták ez így még jobb, mert több eséllyel látszik a neme. Hááát, nem győztek meg...  már találtam egy csomó babaruhának való méteráru lelőhelyet és számolgattam a napokat, mikor támadhatom le a boltokat a színek biztos tudatában, erre nem hogy két hetet, de még egy hónapot várhatok

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


kisa: nekem is még 3 hét... győzze kivárni az ember.  én is nagyon kíváncsi vagyok már, hogy ki lakik a pocakban.


Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Csajok ! 


Mikor nekem mondta a doki a 12. héten, hogy mikor kell mennem következőnek UH-ra, egyből az jutott eszembe hogy az hol van még ?!
Aztán végül telik az idő elég gyorsan, mert jövőhét utáni héten megyünk :)
Vásárolni csak nyár közepe- vége táján fogunk, addig semmit sem veszek, és semmit sem fogodok el ! :)
Mostanában csak ritkán érzem,hogy mozogna, aztán majd remélem erősödik és megmutatja hogy itt van !!

viivienn
 
 


Sziasztok kismamik!

Én is csak április végére kaptam volna időpontot a "18. heti UH-ra", így inkább elmegyek magánhoz. Ma este megyünk, szerencsére a 3. magándokinak volt időpontja :D. Nem csak a neme érdekel, (bár arra is nagyon kiváncsi vagyok már) hanem azt is szeretném tudni, hogy így az amniocentézis után 1 héttel minden okés-e odabent. Izgulok, remélem megmutatja magát a pici és minden rendben is lesz. A mozgolódást nem tudom, talán mintha egyszer-kétszer éreztem volna valamit, de olyan bizonytalan vagyok, hogy az volt-e. AFP nálunk sincs, azt mondta a védőnő, hogy azt már nem csinálják, mert elavult dolog. Mi majd szeretnék menni 4D-s ultrahangra, de majd csak a 25. hét körül, úgy hallottam az a legjobb időpont :).

Enibogyo: Köszönöm szépen a bíztatást, aranyos vagy :).

Szép napot kismamik!


boxangel
 
 


Sziasztok!
Én ma voltam a 18 hetes UH-on, hát megint nem volt túl jó élmény. Vissza rendelt egy hét múlva, mert nem látja a köldökzsinórt...
Egyébként mindent megnézett, az összes szerve (külső, belső) normális, sőt még azt is mondta, hogy valószínűleg kislány, nem lát fiúra utaló jeleket... :)
De ha ezt mind látta, akkor mi van a köldökzsinórral... nem igazán értem.
A férjem is kicsit pipa lett, mert múltkor meg a méhlepényt felejtette el megnézni, és így már nem is vagyunk biztosak abban, hogy amit elvileg megnéz, azt valóban meg is nézi-e, úgyhogy bejelentkeztem és jövő hétre kaptam is időpontot Budára egy magzati központba.
Ott szépen megnézik, készítenek róla videót, fényképet és apuka is bent lehet a vizsgálaton...

Addig marad egy kis izgalom, de érzem h minden rendben, csak kicsit elkeserítő, hogy az embernek van magán orvosa, aki berendeli a kórházba, majd ott nem nézi meg 100%-osan, aztán mehet pestre... csak hogy megnyugodjon...
Pedig nem érzem azt h túl nagyok lennének az igényeim...

Kitartás mindenkinek, örülök h lassacskán mindenki eléri a 16-20 hetes kort :)
gadar
 
 


boxangel: mi volt az ultrahangon?

gadar: sajnálom, hogy így jártatok. Biztosan megvan a köldökzsinór is,  nem is értem, hogy nem látja az orvos  Szerintem sem nagy igény, ha az ember fizet, akkor alaposan vizsgálják. Úgy gondolom, hogy mondjuk ezt külön juttatás  nélkül is megtehetik.
Én itt járok helyben a nőgyógyászhoz, nem magánrendelés, de eddig elégedett vagyok voltam, a fiammal is hozzá jártam. A nagyobb uh-ok vannak a kórházban.

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Sziasztok! Szuper volt a tegnapi UH, látszólag minden rendben van, nagyon rendes volt a doki is, aprólékosan elmutogatott mindent, adott képeket is, szóval jó volt :). A pici nem mutatta meg magát, nem elég, hogy a lábát összezárta, még a kis kezét is odatette, hogy még véletlen se láthassunk be :P. Úgyhogy a neme még rejtély, de legalább minden rendben :). 1 hét már eltelt az amniocentézis óta, szóval még van kb 3 hét. 

gadar: Ne aggódj, biztos minden rendben, csak takarásban volt a köldökzsinór, vagy a doki bénázott :/.

Szép napot kismamik!
boxangel
 
 


Jaaj f. Gadar sajnálom,de biztosan minden rendben lesz


boxangel a lényeg h rendben van odabent, kis szégyenlős akkor lehet kislány :)

én is tegnap voltam a 18hetesen,atólzéig mindent megnézett a doki,szuper egészséges kiscsaj :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


De jó olvasni a sok jó hírt :)

Én ugye bőven mögöttetek járok a 14 hetemmel, úgyhogy csak május elején lesz a következő UH, május közepén pedig a genetikai. De igyekszem türelmes lenni :) Én legnagyobb meglepetésemre érzem a Babóca mozgását :) Múlt hét pénteken tapasztaltam először valami bizsergés szerűt, amit egyre gyakrabban ismétel és ha a férjem odarakja a kezét akkor rögtön rákezd :) Imádom <3

Az én dokim egyébként nagyon lelkiismeretes. Gadar, nem is értem az olyan dokit akit írtál :( Nálunk mindig bent lehetett a férjem, mindig bőszen megmutogat mindent részletesen ahogy halad. Mindig hallgatunk szívhangot és kapunk kinyomtatott képet (úgy hallottam ez sem jár mindenhol). Úgyhogy mi mindig pozitívan jövünk el tőle :)

Lilypie Pregnancy tickers
enibogyo
 
 


Sziasztok Kismamik! :)


Jó olvasni a sok hírt az ultrahang vizsgálatokról ! 
Én jövőhét utáni hetet már alig bírom kivárni ! :)
Remélem,hogy mutatni fogja magát, mert nagyon kíváncsiak vagyunk már rá !

Gadar, biztosan minden rendben van ! Csak a doki bénázott !Nyugalom ! 

viivienn
 
 


Hello, nekem csak a 21. héten lesz ultrahang, szerintetek ez gond? Mármint otthon néznek valami olyat, amita18. héten érdemes ellenorizni? 


Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Mogyoro!
Szerintem nem probléma, mert van aki itthon is csak  később jut el ultrahangra, mert annyira csúszós időpontokat kapnak.
Itt is olvastam több hozzászólót is, akik írták,hogy a 20-21. hetet töltik és akkorra kaptak időpontot a 18. hetesre. :)

viivienn
 
 


@viivienn: Köszi, akkor jó! Bár legszívesebben minden héten mennek! :D Tegnap voltunk védononél, meghallgatttuk a szívhangját, mint egy kis versenyló! :D, én ezen is elsírtam magam!  Azt hiszem a legjobban a szívhangját szeretem hallgatni!

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Sziazok Kismamik!!! :)
Micsoda jó hírek vannk itt! ^_^
Szuper, örülök ogy mindenki rendbe van! :)
Már rég írta , bocsika, de nem történt úgy semmi különös...
Tegnapra volt időpontom a dokihoz, teljese be oltam zsongva, mert mindig csinál uh-t is. Férjem is kivett egy napot, hogy elkisérjen, hátha ezúttal bejöhet (mert nem engedik be, ha a másik szobában is van rendelés... -.-'). Na hát nem elég, hogy másfér órát késett a doki, csinált egy rákszűrést és mondta, hogy végeztünk, mondom UH nem is lesz? Erre ő: most nem.. Aztán rávettem, hogy legalább csak lessük meg, hogy jól van-e, mert olyan rossz most még,hogy nem érzem.. Gyorsan egy perc alatt meglestük és ennyi. Uram megint nem látta és nem hallhatta a szivecskéjét... Meg azt gondoltuk, hátha megmutatja mi van a pici lábai közt.. Hát nem erre számítottunk, nagyon el voltam keseredve tegnap mert úgy be voltam zsongva..,

20-án megyekna 18. Heti UH-ra, 23-án meg megyünk 4D-re. Bár ott is csinálnak mindent, rendesen megmérik meg ilyenek. Már nagyon várjk, ott legalább apa is láthatja, úgy várom, hogy lássam a reakcióját ^_^

A pocakom szépen nő, még nem éreztem mozgást, bár ma egész nap csikizést érzek lehet, hogy ő?

Mindenkine kitartás a következő UH-ig! :)
Legyen szép napotok! :*

hutundi
 
 


Hello! Hogy van mindenki?

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Szia mogyoro!

Nálad mi újság?  Itt a nagy semmi. Uh 2 hét múlva. A picur sokat mocorog (éppen most is). A hasam mostanában nem nőtt, legalábbis én nem látom rajta. Amilyen látványosan nőtt kb. egy hónappal ezelőtt, most ugyanakkorának látom már egy ideje. De majd kiderül

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


@anya34:


Szia! A semmi is jó néha. :D Nálam orültes fejfájás van, ma is arra ébredtem! :S Egyébként itt is nyugi. 3 hét még a következo ultrahangig. En mintha érezném a babát, aztán elbizonytalanodom. :) A pocak nálam is kb ugyanakkora, bár nekem szép nagyra nott elotte. :D Gondolom akkor a legtöbben a köv ultrahangra várunk. :)

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Sziasztok! 

Itt sincs semmi különös, 2 hét telt el az amnio óta, de még aggódni sincs időm az eredményen, mert szombaton lesz az esküvőnk és rohangálok egyfolytában, persze közbe meg dolgozom is. Úgyhogy zajlanak az események, mintha néha én is éreznék valamit a pocakban, de olyan kis bizonytalan még. Süt a nap, már tologatnám a babakocsit :)). Szép hetet nektek!
boxangel
 
 


Sziasztok. Nekem ma megvolt a 18. Hetes genetikai.
Minden a legnagyobb rendben van.
Megtudtuk,hogy kisfiúnk lesz. :oops:
szuper élmény volt. :)

Kép
dmelania
 
 


Melánia, gratula!!! :)

Boxangel, biztos minden rendben lesz! Szép esküvot nektek! :)

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Sziasztok Kismamik! ^_^
Ahogy látom, valóban mindenki a következő ultrahangra vár :)
Nekem jövőhéten lesz 2 is, már nagyon várom :)
Mogyoro11 hány hetesek vagytok? Én is néha azt gondolom/gondoltam, hogy a picurit érzem, de én is bizonytalan vagyok, még nem igazán ő az, vagy nem tudom, de már nagyon türelmetlenül várom, hogy konkrétan őt érezhessem :)

Boxangel nagyon sok boldogságot nektek, legyen csodás a nagy napotok!
:*

Az én pocakom most szép kerek, egyre kismamásabb :)

Melánia nagyon nagy gratula a kisfiúhoz! ^_^ :*

Legyen szép napotok!
Sziasztok

hutundi
 
 


Amúgy hogy kell olyan vonalzót csinálni, ami kiírja hogy hány hetes vagyok...

hutundi
 
 


Hello Hutundi!

17 hetesek és 3 naposak! :)

Vonalzó: Rá kell kattintani mondjuk az én vonalzómra, akkor egy új lapon megnyílik a vonalzó készítő oldal, klikk a pregnancy-re és akkor el lehet készíteni, ami tetszik!  Ha kész, akkor adni fog a végén egy linket, amit be kell másolni a profil/aláírásba! Ha kettőt szeretnétek, akkor a Development stages-ből és a Days and weeks-ből lehet egy, ugyanabból a témából kettő nem!

A pocakomat pont most dicsérték meg, hogy milyen szép!  Bár mindenki tapizza, ezt nem annyira bírom, de hiába morgok. :D

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Melánia, gratula, de jó!

Nálam már nagyon egyértelmű a mozgolódás, főként ha fekvő helyzetben vagyok, vagy leülök.
Így, hogy lekerül a nagykabát, egy poncsóban közlekedem... látom az embereken a vizslató tekintetet, de nem nagyon mernek rákérdezni

Bea



Kép

Kép

Kép
anya34
 
 


Köszönöm szépen :-) kitartást nektek. Tudom nagyon nehéz kivárni. De mindjárt eljön mindenkinek a vizsgálat ideje. :-)
szurkolok hogy mindenkinél minden rendben legyen. ;-)

Kép
dmelania
 
 


Nekem még 3 hét a következo uh!!! Itt nics a 18. héten, csak a 21-en. :( Na de csak kibírom addig! :D

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Valahogy sajnos muszáj lesz kibirni. De annál nagyobb lesz az öröm :-)

Kép
dmelania
 
 


Sziasztok ! :)


Boxangel ! Gratulálok az esküvőhöz, legyen csodaszép a napotok! :)

Én kedden megyek ultrahangra, de már nagyon nehezen bírom, pedig már nincs sok addig.
Melania! Gratulálok a kisfiúhoz ! 

viivienn
 
 


Na vajon sikerült? :)

hutundi
 
 


Igeeen :) köszi Mogyoro11! :*

hutundi
 
 


Hihi, örülök Hutundi! :D

Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Boxangel mi is holnap házasodunk.
remélem szép napunk lesz. Sok boldogságot :)

Kép
dmelania
 
 


Szia Mogyoro!

írtam Neked privit, de nem igazán bízom benne, hogy át is megy, kérlek jelezz majd!!!

Köszi
Lilka
lilka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: