Új privát üzeneted érkezett!

@shrita914:


Egyébkénént azért nem ijesztgetett a doki emrt zat mdonta hogy normál esteben 3cm a külső méhszűáj, nekem msot kb 2 volt, szóval 1cm. elvielg nem nagy dolog csak oda kell figyelni. Én ezért nem ijedtem meg eennyire...

candy83
Baja
 
 


Sziasztok! 

Mostanában nektek is kevesebbet mozog a baba? Nekem tegnap óta nem rúg olyan sokszor és nem is olyan erőteljesen. Remélem ez csak a nagy meleg miatt van.

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
pokrisz
Kántorjánosi
 
 


Sziasztok!
Pokrisz nekem nem. Sőt az utóbbi 1 hétben fokozódott a mozgolódás viszont egy darabig az én babám a hidegfrontot nem bírta. Ne aggódj nincs semmi baj csak lehet belustult a nagy melegbe ;-)
Én nagyon szarul viselem főleg az éjszakákat :-(
azumichan
 
 

 
 

Sziasztok Csajok!

Képzeljétek a kisfiamnak cukorbetegsége van. Ez pénteken derült ki, úgyhogy most kórházban van. Teljesen kikészültem, elkezdtem barnázni, úgyhogy tegnap a nőgyógyászati ügyeleten voltam. Minden rendbenvan. Erősebb magnéziumot kell szednem,meg írtak fel nyugtatót, amit nem mertem bevenni.

Pokrisz én is egyre többet érzem a Babót de csak akkor ha nyugiban fekszem.

Vigyázzatok magatokra!


Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
shrita914
Kecskemét
 
 
 


sziasztok. nekem is a melegből aktivabb. Én is nyűgösebb vagyok. Otthon nincslégkondi, madj 30 fok van. Most érzem először mennyire nehezebb minden. Próbáltam feküdni egész vasárnap de attól meg úgy eltunyultam hogy a wc-ig elgyszivesebben négykézlább mentem volna el. Nem is tudom elképzleni milyen lenne ha téynleg végig kellene feküdnöm a maradék 3 hónapot...Én estére vagyok mindig rosszabbul. Akkorra keményedik be a pocakom, meg olyankor egész lent van a kicsikém... 
Szombaton próbálkozunk a kórházban a 3D ultrahangal de csak nem akrt ugy forgolódni hogy redeen látszódjon. A kezét folymatosan az arcocskája előtt tartotta.
shrita kitartás. Csak jóra fordul minden! Bár én egyeltalán nem rétek a gyerekekhez se a betegségekhez de a jóban kell bizni! 

Kinek mi a véleménye amugy a légzésfigyelőröl? Állitólag sokszor rá tudja hozni a frászt az emberre. Nem tudok dönteni ezen a téren,
Na meg az őssejt dolog. A nődokim javasolja, vagyis ő levetette a gyerekének.  Barátnőm dokija szerint pénzkidobás... Gáz hogy ennyire szélsőségesek a vélemények....

candy83
Baja
 
 


Shrita kitartást és jobbulást nektek. Én úgy tudom a gyerek cukorbetegséget jó esetben ki lehet nőni. Vigyázz magadra mert a pici is érzi hogy valami nem stimmel.
Candy mi bérelni fogunk légzésfigyelőt. Álítólag a posztó környékén van valaki aki beméretett légzésfigyelőkkel is foglalkozik. Annyi hogy én szeretnék csecsemőelsősegély tanfolyamra menni. Csütörtökön megyek a védőnőhöz akkor utánakérdezek.
A köldökzsinórvér levételére nincs pénzük sajnos. Nagyon drága :(
Manócska egyre aktívabb már van egy napi rutinja amit tudok követni.  Ma du 1 óra után úgy mozgott mint eddig soha. Rajta volt a pocakomon mindkét kezem és úgy produkciózott hogy még a kezem is hullámzott. Persge ezeket akkor csinálja amikor nincs senki a közelbe akinek meg tudnám mutatni. Hiába anya az anya ;)
Párom tegnap este kapta el a mocorgát erre azt mondta idézem "dobog a hasad" :D ezt se hallottam még!
Mikor voltam 3 hete dokinál azt mondta legközelebbi találkozásnál vigyem a cukorterhelés eredményét. Úgyhogy pénteken 24+4 hetesen túlesek rajta :( ne  várom egyáltalán de ahogy párom mondaná HERO VAGYOK!!!!!!!!!! :D
azumichan
 
 


@azumichan:


Okés. tájékoztass majd róla hogy hol van ilyen tanfolyam és hol lehet bérelni ilyen készüléket pontosan.
Köszönöm

candy83
Baja
 
 


Sziasztok!

Nálunk is egyre gyakoribb és erősebb a mozgolódás. Sokszor már feküdni sem kényelmes olyan erőseket rúg, és elég érzékeny helyeken   Most már apának is produkál amikor beszél hozzá. Mondjuk csak ha fekszem akkor érzem ennyire intenzíven hogy rámol a drágám odabenn,  ha jövök-megyek akkor szinte észre sem veszem a mozgolódást. Én azt vettem észre hogy evés után aktívabb. Biztos felpörög a cukortól 

@shrita914:
Nem tudom menniy idős a kisfiad, de én is úgy tudom hogy a kiskori cukorbetegség 'kinőhető' a megfelelő diétával, a cukor elhagyásával. Kitartást és jobbulást kívánok nektek én is!

Jó hogy felhoztátok a témát, van valaki aki gondolkodik az őssejt levételen? Mi szól ellene és mi mellette? Ha valakinek vannak tapasztalatai, vagy jobban körbejárta már a témát, lszi ossza meg.
Légzésfigyelőt én mindenképpen szeretnék, inkább riogasson tévesen valami, semmit ...
Egyelőre azon gondolkodom hogy veszek egyet - persze csak ha kölcsön nem kapok - mivel szeretnénk majd kistesót is, illetve családon belül is tovább tudom adni, vagyis ki lenne használva.
cinkepongo
 
 


Jaj csajok én már nem bírom ezt a meleget!!!!!!!!!!!
Ma voltam védőnőnél. A szokásos vér megint volt a vizeletemben. Már jezdek hozzászokni. Manócska szívverése jó gyors volt (pont fent volt) egyből megtalálta a védőnő :-) Megkaptuk az apasági nyilatkozathoz a papírt. Hétfőn aláíratom a dokimmal aztán megyünk az anyakönyvezetőhöz.
Jövőhét szerdán megyünk 4D babamozizni :D már alig várom!!!!!! Remélem ott már kiderül a neme.
Candy megkérdeztem a védőnőt a tanfolyammal kapcsolatban. Konkrét ilyen nincs viszont szeptemberben indul egy szülésfelkészítő tanfolyam ahová jön egy gyerekorvos is és elmondja megmutatja mit hogy kell csinálni. Én biztos megyek!!!!! Majd érdeklődj a védőnődnél de jó lenne ha te is jönnél ;-)
Annyi vasalni valóm van már hogy nem látszok ki belőle de ebbe a hőségben nem visz rá a lélek :-(
Ti hogy bírjátok?!
azumichan
 
 


@azumichan:


szia. detto, én se vasaltam egy hete...  tegnap este minden nyitva volt a viharra, lehültünk 2 fokot. olyan jót aludtam...Mindenféleképp megyek majd a tanfoylmra. barátnőm si krédezte már. Én ma megyek a terhelés eredményéért, remélem minden rendben lesz.
Aztán kedden védőnő.

Nekem anynira keményedik este a hasam... szerdán semmit nem aludtam. Anynira leereszekdik a gyerek éjszakára, hihetelten, nem is rétem mit keres ott. és én annyira de anynira puffadok. Beszedtám már mindent, eszek gyümölcsöt, nem sokat segit semmi...csak én küzdök ezzel? van hogy alig forudlok emg éjjel az ágyban :(

candy83
Baja
 
 


@cinkepongo:


az én dokim zanácsolta az őssejtet, ő is levetett a saját gyerekének. Máshol meg azt modnták orvosok hogy hülyeség... telehjsen tanácstalan avgyok mert nem kevés pénz, de a gyerekért mindent, szóval foglamam sincs. lehet az utolsó pillanatban fog eldőlni...nem tudom

candy83
Baja
 
 


Sziasztok!

Szerdán végre hazajöhettünk a kórházból. Azóta én adom az inzulint. Kezdem megszokni.

Nekem is az volt az első kérdésem hogy kinőheti-ea gyerek, illetve hogy mikor lehet áttérni gyógyszerre. A válasz ez nem kinőhető és nem is lehet gyógyszerrel kezelni. Ez élete végéig így marad. A kisfiam egy HŐS! Szó nélkül tűri a napi 9 vércukorszint ellenőrzést és a két inzulinus szurit!

Candy én erősebb magnéziumot kaptam (magnézium citrátot), amiből 3x2-t kell szednem. Azóta egyáltalán nem keményedik a hasam, és valahogy a gyerekek körüli teendőket is jobban birom, viszont ez a meleg...... megőrülök tőle!

Vigyázzatok magatokra!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
shrita914
Kecskemét
 
 
 


@shrita914:
En is most beres magneB6ot vettem. 250mgot ir. Az jo lehet? Nem lehet ezt tuladagolni? Egyelore igy tunik nekem is mar most jobb tole.

candy83
Baja
 
 


@shrita914:
Kitartás és sok pozotiv érzést a kisfiadhoz!! Megis mitol alakulhat ez igy?? En nem is értem....

candy83
Baja
 
 


Sziasztok!

Olyan számomra ez a lehülés mint egy életmentés!!!!! :-)
Igaz megkínlódtam vele mert ugye hidegfront és én azt nem bírom. Csütörtök este óta fájt a hasam alja. Sok magnéziumot ettem ma még érzem kicsit de enyhén.
Voltam pénteken cukorterhelésen. Meglett az eredmény. Éhgyomri 4.4 utána a 120 perces 5.4 úgyhogy megnyugodtam. Ennek örömére megettem egy csokis csigát :D nem volt vészes az a lötty. Rosszabra számoltam mondjuk belenyomtam egy citrom levét.
Ma megyünk estefelé a havi vizsgálatra a dokimhoz szerdán pedig 4d!!!!! Alig várom mindkettőt :-)
Tegnap megrendeltem a babasarokba a faltetoválást is. Micimackó és barátai. Olyan cukik nagyon várom hogy megjöjjenek ;-)
Ki hogy van?
azumichan
 
 


Sziasztok!

Velünk is minden rendben, mi szombaton megyünk 4d-re, már várom, jövő héten meg cukorterhelés, azt kevésbé. Remélem nem lesz magas. Mi még semmit nem vettünk meg, igaz a kisfiamról majdnem minden megvan. Maximum, ha végig lány marad, akkor veszünk neki pár rózsaszín kis ruhát. Ti miket vásároltatok már meg? Ki mennyit hízott eddig? Nálam most nagyon beindult a hízás, remélem nem szedek fel sokat a végére.

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
pokrisz
Kántorjánosi
 
 


Helló-belló!

Voltunk ugye hétfőn dokinál. Nagyon szépen nől most fejvégű és nár 750gramm. Olyan hihetetlen hogy nemrég még icike-picike volt pár grammal most pedig lassan 1kg. A hasfájásra azt mondta hogy mivel első terhesség lehet feszesebbek a dolgok és nehezebben tágulok. Azóta már nem konkrétan a hasam fáj hanem a szeméremcsontom és az sugárzik ki a hasamba meg a combomba. Nem egy jó élmény :-( emelt adagban szedem a magnéziumot. A vérképem alapján van valami gyulladásom ma voltam reggel a kórházban nála csinált pár vizsgálatot amiknek hétfőn lesz eredménye. Méhszájam teljesen zárt ezért megnyugodtam.
Eddig összesen 2.5-3kg híztam mondjuk alapból nem kevés + volt rajtam.
Nekünk egy csomó mindenünk megvan már mondjuk nagyrészét keresztfiamról örököltük. Augusztus közepétől elkezdünk vásárolni meg készülődni. Október elején kimosoko kivasalok mindent mivel november10 a kiírt dátumom benne van az október vége. Mindennel időben akarok végezni!!! :-)
azumichan
 
 


Megint lemaradt a vége!
Ha ma megjártuk a 4d-t majd szólok ;-)
azumichan
 
 



25 hetes pocak ;-)
azumichan
 
 


nálunk ez a 27 hetes pocak :) Emeltem a Magnézium adagot mert a Sanofis kék dobozos nem ért semmit, igy áttértem én is Béres 250mg-ra.  eddig +8kg a mérleg nyelve... és hol van még a vége :( Van aki megy 30 hetes genetikára? Mennyire tartjátok ezt fontosnak?  Esetleg tudja valaki hol mennyi? Mert PEsten ahova mi jártunk eddig ott 30 000 , az meg elég sok... 
Mi megrendeltük a babakocsit, Bebetto lesz. kiságyat kapunk ehhez kell majd vennünk pelenkázót. Kádat kaptunk a többit meg madj szeptemberben. Addig még vár ránk egy hálószobafelújitás. nem kis meló...

candy83
Baja
 
 


Mi nem megyünk 30 hetesre. Havonta néz a dokim uh-n tegnap id megnézte a 4d a doki és mindent rendben talált sőt ez a gép valami spéci így 90dkg mért a hétfői 75dkg-hoz képest :D
Egyébként van egy gyönyörű KISLÁNYUNK :D 100% mert a párom előbb látta a nuncit mint a doki ;-) Van boldogság!!!! Életem párja már a sörétes puskát tervezi!!! A nagy védelmező :-)
azumichan
 
 


Nagyon csinik vagytok. :) Nekem ilyen a 24 hetes pocakom. Ez a kép egy hete készült. De most se nagyobb. Mi ma voltunk 4D-n és most is kislány még. :) Nekünk 700 gramm körülire tippelte a szonográfus. Az jó méret egy 25 hetes babának? Remélem ő nem lesz 4 kiló, mint a bátyja és meg tudom szülni természetes úton. Szerencsére a cukorterhelésem is jó lett, de azért szerintem egy kicsit fogok diétázni, hogy ne hízzak sokat.  Mi sem megyünk a 30 hetes genetikára, szerintem ez a 4D is kimutatta volna, ha baj van.

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
pokrisz
Kántorjánosi
 
 


Örülök hogy jól vagytok.
Jön vissza a meleg...hurrá :-( unom már nagyon jöhetne a kellemes szeptember vagy legalább is a 25-28 fok. Megelégednék vele.
Pokrisz szerintem jó súly az. Nálunk benne van a pakliban hogy nagy baba lesz mert apuka is 4kg született. Pedig nem tömöm mindennel a picit eskü!! Mindegy az a lényeg hogy egészséges legyen.
3 napja rengeteget fecereg. Hullámzik a hasam viszont levideózni csak tegnap tudtam mert mintha megérezné mikor készülök rá mert abbahagyja :D apa is egyre többször kap a kezébe.
Voltam bababoltba vettem 1-2 rózsaszín holmit. Keresztfiam cuccaiból kiválogattam a tényleg brutál fiús holmikat és hát pótolni kellett a hiányt ;-)
Jövőhéten anyuval megkezdjük a körutakat hogy beszerezzük a maradék cuccot. Legalább is egy részét. Szeptemberbe díszíteni megálmodni szeretném a dolgokat szeptember végén októher elején kimosok mindent meg összepakolom a kórházi cuccot aztán azt a maradék pár hetet nyugiba akarom tölteni.
Így is nehezen megyek úgy fáj a szeméremcsontom. Kisugárzik a hasamba is :-( elég kellemetlen éjszaka is a fordulásnál! És ez még csak a 26. hét. Mi lesz ezután?! Remélem nem dőlök ki. De ha kell én bottal megyek szülni :D
azumichan
 
 


sziasztok. Hát a meleg engem is kiakaszt teljesen bár most még legalább éjszakára lehül... Mi hétvégén kipakoltuk a hálót, felújitjuk, festünk, jövő héten jönnek a festők...örökkévalóság. Hétvágén pedig még lagziba is kell menni ebben a remek időben. Ötletem sicns mit vegyek fel mert amit terveztem már nem biztos hogy előnyösen állna. 
Nekünk megjött a babakocsi, beindultunka  bezserezéssel. Kiságyat kapunk, ahhoz rendeltünk egy pelenkázó komódot és egyelőre ennyi. Megvárom a védőnőtől a listát hogy majd az alapján vásároljak be de lehet csak szept lesz belőle. Annyi minden van augusztusra.Nem akarok elkapkodni semmit, de nincs is értelme ameddig otthon ekkkora kupi van. 
Nekem az éjszakai puffadás továbbra is fennáll, de talán már annyit nem keményedek estére mert délután próbálok végig feküdni...hozzátezsem, nagyon rosszul esik...de azért igyekszem :)

candy83
Baja
 
 


Sziasztok !

Én is novemberre várom az első kisbabám, fiú lesz. :)

Kegyetlen ez a hőség, ma a védőnőhöz kellett volna ellátogatni, de inkább kerülöm ezt a dél és 2 óra közötti elmászkálást.

Voltam két terhelésen is, 16. hetesen illetve most 24. hetesen.
Nagyon alacsonyról indultam (3,8 ) , a 120. percben pedig 2,8 lett.
Az endokrinológus szerint normális.
Járt már valaki így?



Kellemes babavárást kívánok mindenkinek :)

Orsi
oorsy
Budapest
 
 


Sziasztok!

Velünk is minden rendben. A cukorterhelésen én is szerecsésen túl vagyok, jók lettek az eredmények (3,6 és 5,8) úgyhogy nyugodtan falom ebben a dög melegben a fagyit

Így 27 hetesen már kezdenek előjönni a nyavajáim. Valószínlűeg amiatt mert a baba jókorát nőtt, elértük az 1 kilót, így a mozgása is jóval erősebb, határozottabb. Nálam is elkezdődtek az ilyen-olyan derék fájdalmak, konkrétan egy hete a keresztcsotnomnál becsípődött egy idegszál, ami sajnos nem múlik. Úgy járklok mint valami hadirokkant, főleg estére, reggelre picit  jobb az éjszakai pihenés miatt. Mondjuk mostanában nem sokat alszok, egyrészt a meleg,  másrészt pedig egy tücsök miatt ami az udvarba költözött és hajnalig nyomatja teljes erőből a ciripelést...megőrülök tőle!
Az orvosom gyógytornászt javasolt a derékfájdalomra, és megnyugtatott hogy ez sokkal rosszabb lesz, pláne hogy nálunk a családban 3,5 - 4kg körüli súllyal születnek a gyerekek, szóval én is számítok a nagy babára.

30 hetes genetikára mi megyünk, ekkor lesz a 4d is. A genetikai vizsgálat ára ott ahova én járok ugyan annyi mint a szokásos vizsgálatoké, plusz pár ezer forint a 4d.Valaki írta hogy 30 ezer, ezt nem is értem miért ilyen sok...?

Keményedés és menstruációs jellegű görcseim nekem is voltak múlt héten, kicsit meg is ijedtem, mert ez nálam újdonság. Szerencsére minden rendben, zárt a méhszáj, csak a magnéziumot kell emelnem, az eddigi 500 mg-ról 750 mg-ra. MOst béres magnéziumot szedek, de az orvosom ajánlotta a magnesolvot, ez valamivel jobban szívódik fel. Napi 2 az ajánlott adag, lehet áttérek rá.

Mi még semmit nem vettünk meg, a családban szerencsére van bőven cucc amit megörököltünk. Szeptemberben vár még ránk egy fincsi kis felújítás, mire azzal megleszünk, mehetek is szülni
cinkepongo
 
 


Sziasztok!

Én feladom. Nem viselem már a meleget sehogy sem :-( Teljesen ki vagyok tőle. Pedig ki sem mozdulok a lakásból. Ma már olyan szinten hányingerem volt a melegtől hogy féltem kidobom a taccsot. Szép...terhesség elején nem hánytam akkor majd most?
A pulzusom is szórakozik ebben a melegben úgyhogy emelnem kellett a Betaloc adagomon sajnos :-(
Sokszor azt kívánom hogy csak egy hónappal lennék öregebb hogy ősz legyen :-)
Manócska rengeteget mozog. Ha a fiúkra azt mondják focista lesz akkor a lányokra mit mondanak? Mert hogy álmában is rengeteget mozog az tuti. Újabb szokása hogy éjszaka ha a melegtől birnék is aludni ő nem hagyja. Ha a bal oldalamra fordulok a kezeivel bökdös ha a jobb oldalamra akkot meg rugdos. Hanyatt fekvésben meg egy idő után fáj a hasam. Most éjjel belülről a kislányom nem hagyott aludni kívül pedig az apja horkolt meg rángatózott. Apja lánya... Én meg nem tudtam sírjak vagy nevessek :D
Én vásárolgatok. Fiús cuccokat lányosra de szerencsére minden hol akciós cuccokat találtam. Anyuval szombaton megyünk a bababoltba már alig várom :-)
Oorsy nem tudok sajna segíteni nincs a környezetembe aki így járt volna.
Na csajok kitartást a melegbe reméljük nincs sok már belőle hátra aztán lassan készülhetünk mi is a kisbabáinkra ;-)
azumichan
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is! 
A meleget én is rettentően nehezen viselem. Szúr, fáj, hasogat, nem tudok aludni. És nálunk is este 10 körül indul be a móka a pocakban.
Én 28- án megyek 4D-re remélem ott már látunk bizonyítékot is a nemével kapcsolatban. Fiút mondanak, de mi még nem láttuk. Bevallom reménykedtünk hogy a két fiú után lányunk lesz, de...
Ezerrel keressük a nevét is, de sajna még nem sikerült kiválasztani
Cukorterhelésre is 28-án megyek. Nagyon félek tőle, mert 8-ra kaptam időpontot, tehát 10-ig biztos nem ehetek semmit. Ki lehet azt bírni? Milyen az a lötty, amit meg kell inni? Eddig Kecskeméten nem csináltak löttyös cukorterhelést. Egy zsemlét kellett megenni és utána egy órával levették a vért egyszer. 

Oorsy szerintem az a 2,8 nagyon alacsony érték, de ha doki jónak látta akkor biztos ok.

Kitartást a melegben, állítólag 19-én jön a hűvösebb idő.

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
shrita914
Kecskemét
 
 
 


Én is aggodtam a cukorterhelès miatti èhezèstől, de kàr volt. Előtte este 8ig lehet enni, hàt èn meg is adtam a mòdjàt.Jò adag gulyàslevest ettem fehèr fehèr kenyèrrel, plusz aznap mèg egy egèsz csinos adag fagyi is lecsúszott. :roll: :D Úgy voltam vele, nem diètàzok a vizsgàlat előtt, inkàbb derüljön ki most ha valami nincs rendben. Nekem meg kellett vennem a terhelèshez a cukrot, ès este el kellett kèszitenem a löttyöt. Előiràsnak megfelelően 2 dl vizbe kevertem el, ès facsartam bele egy fèl citromot. Azt kell mondjam finom lett, olyan volt az ize mint egy izmosabb limonàdènak. Ès ami èrdekes volt, hogy ettöl a cucctol màr nem is èreztem èhsèget, a 2 òràt szenvedès nèlkül kibirtam. Szòval nem vèszes, hamar túl leszel rajta ne aggòdj. :)
cinkepongo
 
 


sziasztok.
Ha minden igaz a héten belépünk a 30.hétbe. Mondhaom az elmúlt pár nap elég nehéz volt. Kezdek nyűglődni.De legalább már itthon vagyok, hétégén befejeztük a hálót, vége a teljes felújitásnak...ma viszont vissza kellene pakolni meg átválogatni a ruhákat.
Hétvégén még babacuccoat is vásároltam. Mostmár nem érne váratlanul a dolog de még mindig iányoznak dolgok. Rengetg féle cumisüveg melegitőt lehet kapni, találtam egyet ami sterilizál is egyben. Elgondokoztam rajta, Vajon érdemes no-name vagy inkább márkásat venni ebből is? azért legalább 5000 ft különbség van közte...
A héten pontot kellene tennünk az ősejt dologra. Én szeretném de még tele vagyok kérdőjellel. Meglátjuk.Talán kijön egy képviselő és akkor választ kapok a kérdéseimre.Ti hogy álltok a témához?
Ami visznt elég zavaró hogy egy hete miinden délelőtt, meg ébredé utn hasmenésem van... nem tudom aggódjak vagy ne. A dokimat minden héten zaklatom vmi kérdéssel, sztem már elege van belőlem :D
Talán most nőtt nagyobbat a gyerkőc mert elkezdett fájni a gyomorom. Nem tudok már olyan kényelmesen előredőlni mint előtte, úgy tűnik el kezdett nyomni mindent amit lehet.
Jövő héten végre vizsgálat stb... már nagyon várom. nagyon kiváncsi vagyok mekkora lehet :)

candy83
Baja
 
 


Azumichan , mondtad hogy Baján valahol lehet bérelni légzésfigyelőt meg ilyen cuccokat. Hol is van az pontosan?Szétnéznék. köszi :)

candy83
Baja
 
 


Sziasztok!

Candy mi mindenképpen levetetjük az őssejtet. Olyat választottunk, ahol vesznek a köldökzsinórból, a lepényből sőt még a köldökzsinór egy részét is elteszik. 
Nem olcsó, de lehet részletekben fizetni, és a tesó is fel tudja használni. 
Mivel nálunk beteg lett a legnagyobb nem volt kérdés. Képzeljétek lehet hogy ezzel majd valamikor gyógyítható lesz a gyermekkori cukorbetegség is. Jó lenne, ha nem kellene szurkálni szegénykémet.

Nekem nagyon jót tett ez a lehülés. Jókat alszom. 

28-án 4D már alig várom. Nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen a mi kis Pocaklakónk és hogy mekkora lehet. Nem láttuk még így. És cukorterhelés, na azt nem várom

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
shrita914
Kecskemét
 
 
 


Mos nézem, hogy már "csak" 99 napunk van!

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
shrita914
Kecskemét
 
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok? Már régen írtam, mert eddig nem igazán történt semmi. Mi pénteken voltunk orvosnál, akkor már 1400 gramm körülire tippelték a picit. Nektek mekkora? Ki hogy bírja az egyre nagyobb terhet? Nekem elviselhető, szerencsére csak ritkán van gyomorégés vagy légszomj, így minden dolgomat el tudom végezni. Meséljetek Veletek mi újság? Képeket is szivesen látnék, kinek mekkora már a pocakja. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
pokrisz
Kántorjánosi
 
 


nap kezdik!Én már csatlakoztam egy másik csopihoz is mivel november 30-ra vagyok kiírva,amiből lehet december is,de hamarabb is érkezhet a Manó,így remélem nem baj ha csatlakozok ide is:)Dóri vagyok,2 gyönyörű kislányom van és most egy fiúcskát várok akinek még nincs neve,mert nagyon sokat vagyunk Ausztriában így nem kizárt h egyszer kiköltözünk.Ezért van a lányainknak olyan neve amit külföldön is használnak és a pocaklakónak is ilyet keresünk.Ma voltam UH-n,Manó(így hívjuk a kishercegünket) kb most olyan 950 g,és elég jó erőben van mert rug rendesen:/Egyelőre ennyi remélem szívesen fogadtok és gratula mindenkinek:)Jaa és a nagyobbik lányom holnap kezdi az ovit így nagyon izulunk máár,remélem minden jól megy majd:)és itt egy pocifotó máról,27 hetesen:)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
dorimummy
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!Én már csatlakoztam egy másik csopihoz (decemberi babák)is mivel november 30-ra vagyok kiírva,amiből lehet december is,de hamarabb is érkezhet a Manó,így remélem nem baj ha csatlakozok ide is:)Dóri vagyok,2 gyönyörű kislányom van és most egy fiúcskát várok akinek még nincs neve,mert nagyon sokat vagyunk Ausztriában így nem kizárt h egyszer kiköltözünk.Ezért van a lányainknak olyan neve amit külföldön is használnak és a pocaklakónak is ilyet keresünk.Ma voltam UH-n,Manó(így hívjuk a kishercegünket) kb most olyan 950 g,és elég jó erőben van mert rug rendesen:/Egyelőre ennyi remélem szívesen fogadtok és gratula mindenkinek:)Jaa és a nagyobbik lányom holnap kezdi az ovit így nagyon izgulunk máár,remélem minden jól megy majd:)és itt egy pocifotó máról,27 hetesen:)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
dorimummy
 
 
 
 
 


ezzel a babanettel meggyűlik a bajom,még új vagyok itt:/úgyh bocsánat de béna vagyok://

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
dorimummy
 
 
 
 
 


sziasztok. Én ha minden igaz msot tartok a 32. héten. Kétszer próbálkoztunk a 3D uHval de sajnos nem volt hajlandó megfordulni, a hátán meg a fülecskéjén kivül nem láttunk semmit :) ugyhogy feladom. Látjuk mikor kijön :)
Viszont a 30. héten farfekvéses volt. Kicsit reménykedek hogy igy is marad, ne forogjon mostmár...
Első terhesség lévén alapból görcsölök a szülésen, a fájdalmakon, én ugy érzem talán ez a kevésbé rossz és szerencsére nicns ilyen érzéem hogy nekem márpedig akkro is át kell élnem a szülési kinlódás örömeit.
Lehet önzőség, vagy nem tudom ki hogy áll hozzá, remélem nem itél el miatta senki :)
Egyéblént semmi extra nincs, semmim nem fáj, már kevesebbet keményedek, 10kg hirtam eddig, a pocakom se hatalmas. Ez a kép a 7. hó végén készült, kb két hete, sokat nem nőtt azóta se. nálam akkro mértek 1,5 kg. Szerintem igy nem lesz nagy baba, mert olvastam hogy volt akinek ilyenkor már 2 kg felett volt. 
Amievl gondban vagyok hogy miben aludjon az ujszülött pici. Van aki a pólyát javasolja, szépen oldalt lehet fektetni benne és biztos stabil, vagy a hálózsákot amiben nyugodtan mozgohat... kinél mi vált be?


candy83
Baja
 
 


Sziasztok! 

Üdv dorimummy! Na, hogy ment az első hét az oviban? Úgy volt, hogy az én nagyfiam is megy az éven, de sajnos nem akarta letenni még eddig a pelust. Viszont nem is bánom, mert a pici miatt úgyis itthon maradok, szóval nem baj, ha csak jövőre megy. Nekünk már be van fordulva a pici, de ez nem jelent semmit, Janika is a 40.héten még megfordult farfekvésbe, majd a 41.héten vissza, ezért is lett császár. Én most szeretnék természetes úton szülni, de nem ragaszkodom annyira hozzá, csak szülessen meg egészségesen. Én nem használtam pólyát Janikával sem és most sem fogok. Szerintem a hálózsák könnyebben levehető pelenkázásnál is. Ti már elkezdtétek berendezni a babaszobát? Mi még eddig semmit nem csináltunk. Itt 29 hetes voltam

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
pokrisz
Kántorjánosi
 
 


A kép lemaradt. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
pokrisz
Kántorjánosi
 
 


Sziasztok;)
haat kozben en korhazban voltam,mivel elkezdtem verezni,kb harom napot voltam bent,valoszinu h a bebi nyomja a mehlepenyt es elpattanhat egy egy erszal.Igy Apa vitte Szonjat oviba kisebb nagyobb sikerrel,de boldogult es hat holnap mar nem is megy a dragam mert ma belazasodott:/ez nem hianyzott mondjuk,ha az oviban kapta el akkor lesz bajunk mert alig fog igy ott lenni,amugy en ettol feltem h ha kozossegbe kerul folyton beteg lesz.
Babaszoba,haaat meg el se kezdtuk,jovoheten megyunk butort venni meg csak,ugyh sehol se vagyunk,de vettunk mar babakocsit,mert a csajszik utan elajadtuk h minden baba uj babakocsif kaphassson:)
Ja es mi sem hasznaltunk polyat de nem is tervezem,a halozsak a tuti nekunk:)akartsm kepet kuldeni,de telorol vagyok es itt nem sikerul:/
Jo ejt,nyugis ejszakat puszii

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
dorimummy
 
 
 
 
 


sziasztok!Kivel mizu?
Mi jól vagyunk,átestem a gyerekkel én is vmi víruson,rendeltünk bababútort is(megálmodtam h mégsem kell az a bútor ugyh a férejm ki van mert nem tudjuk lemondjuk e a rendelést)október közepén költözünk az úúj házunkba:)
Ti hogy vagytok?régen írtatok:(

tegnapi 29 hetes poci♥ és gondoltam bemutatom a manóimat:)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
dorimummy
 
 
 
 
 


sziasztok. Növögetünk,növögetünk. most tartunk a 34.héten. És hát most kijött már minden probléma. Lassan kezdek nem aludni, sehogy nem jó ahogy fekszek, és a hasam is fáj éjjelente. Pedig eddig annyira jó voltam. Még ugy éreztem si hogy milyen szerencsés vagyok :) Idáig :)
Csajok, akik gyerek, vagy több gyereke meleltt csináljátok végig, le a kalappal! 
Kedden megyek UH-ra. Kiváncsi vagyok mekkora és változtat e a doki a szülés időpontján. Én kibékülnék egy 38 hetes szüléssel :D
Na meg hogy biztos fiú e, mert júius óta senki se igazolta vissza hogy tényleg kukis :)
Tegnap a jógán egy anyuka azt modnta hogy neki végig fiút mondtak, és mikor emgszületett lány lett. Hát volt döbbenet. Pedig elvielg a fiút nem tudják férenézni .
Kinek hogy áll a pocakja? Én kenegetem már 3 hónapja egy olajjal ami pont erre van, és egyenlőre nem is látok csikot, de sajnos hátul a hátamon vagy derekamon igen :( volt ott régen is, de most aztán főleg...:(
Amugy sem voltam kicsi mikor megindultam , nem tudom hol fog megállni. Ez a 34 hetes pocak

candy83
Baja
 
 


Sziasztok !

Én a 32. hétben járok. Mi voltunk elsősegély tanfolyamon, a Magyar Gyermekmentő Alapitvány szervezte, nagyon tetszett, viszont havonta egyszer van, elég hamar betelnek a helyek (120 fős ).
Légzésfigyelő mellé szerintem szuper.
Kinek hogyan sikerült felébreszteni a babát, az ultrahangra? Mindig olyan időpontokban megyünk amikor alszik..:)

Üdv, Orsi
oorsy
Budapest
 
 


Sziasztok!!
Orsi:a csoki tuti,nalunk bevalt vagy valami edesseg:)
Most nincs kedvem irni ugyh csak ennyi...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
dorimummy
 
 
 
 
 


Megpróbálom :)
Jajj ne is mondd, én is olyan fáradt vagyok, szerintem a front..vagy a terhesség :D
oorsy
Budapest
 
 


Na, aktív volt a kicsikénk, viszont azt mondta az ultrahangos, hogy mérsékelten kevesebb magzatvizem van. Soha nem volt még gond ebből, mondta hogy a magzatvíz is szivároghat , vegyek magzatvíz szivárgás kimutató betétet, és számoljak be a nődokinak erről, amikor megyek jövő hét után.

Egyébként sokat szoktam inni napközben, viszont tegnap reggel kevesebbet ittam, lehetséges, hogy attól mért ilyet ? Mert egyébként úgy olvastam, ,hogy 3 óránként cserélődik a magzatvíz.

Egyébként a pici a korának megfelelően fejlett, tartjuk a 32. heti méreteket.
oorsy
Budapest
 
 


Sziasztok! Már régen írtam ide. Mi is ma voltunk ultrahangon. Már 2300 gramm körüli a baba. Remélem ő nem lesz 4 kg, mint a bátyja. A magzatvizet nem tudom, hogy miért kevés.Nekem azt írta a papíromra a doki, hogy átlagos a mennyisége. Ti hogy vagytok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
pokrisz
Kántorjánosi
 
 


Kedves Leendő Anyukák!

A segítségeteket szeretném kérni, mert valami olyasmire készülök, ami nélkületek sajnos megoldhatatlan. Már van két csodás kislányom és egy olyan "hobbim", ami nemcsak nekem, hanem remélhetőleg a jövőben sok más szülőnek is örömet szerez. A gyes alatt elkezdtem a filmes világ felé kacsintgatni, mert megtetszett, hogy a párom a családi felvételekből "sikerfilmeket" vág össze itthon, melyeket a lányaim még a Tom és Jerrynél is szívesebben néznek. A kisebbik születését is sikerült megörökítenünk, ez pedig az én személyes kedvencem. Bármikor megnézem, ugyanazt az örömet érzem, mint azon az 5 évvel ezelőtti napon, amikor megszületett. Elhatároztam, hogy megtanulok felvételeket készíteni, vágni, hátha más is szeretne ilyen életre szóló emlékre szert tenni. És itt az én nagy kérdésem, kérésem hozzátok. Voltak már sikeres filmes próbálkozásaim (ballagási videó, reklámfilmek, születésnap, pályázatok), de egy pici élet születésének megörökítésére eddig még nem nyílt lehetőségem. Olyan vállalkozó szellemű kismamát keresek, aki (és a fogadott orvosa is) beenged a szülőszobába, hogy ott az anyuka elképzeléseinek megfelelő felvételeket készíthessek, melyekből egy zenés kisfilmet vágnék össze. Garantálom, hogy a felvételeket rajtam kívül senki sem látja, csak a megrendelő, és azon csak az szerepel majd, amire ő felhatalmaz (indulási vagy az érkezési oldalon álljak stb.) A kész filmet a nyersanyagokkal együtt díjmnetesen átadom, csak annyit kérnék cserébe, hogy a legszebb, publikus részek szerepelhessenek egy pár másodperces referenciafilmben. Természetesen csak az, amire az anyuka rábólint. Nagyon örülnék neki, hogy lenne egy "bátor" jelentkező, akivel szeretnék megismerkedni, felvételeket készíteni a pocakjáról, a babaszobáról és mindarról, amit fontosank tart, hogy egy csodaszép film kerekedhedhessen ki belőle. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok privátban, a jegvirag321@gmail.com címen. Köszönöm, hogy meghallgattatok.
help
 
 


Kedves Leendő Anyukák!

A segítségeteket szeretném kérni, mert valami olyasmire készülök, ami nélkületek sajnos megoldhatatlan. Már van két csodás kislányom és egy olyan "hobbim", ami nemcsak nekem, hanem remélhetőleg a jövőben sok más szülőnek is örömet szerez. A gyes alatt elkezdtem a filmes világ felé kacsintgatni, mert megtetszett, hogy a párom a családi felvételekből "sikerfilmeket" vág össze itthon, melyeket a lányaim még a Tom és Jerrynél is szívesebben néznek. A kisebbik születését is sikerült megörökítenünk, ez pedig az én személyes kedvencem. Bármikor megnézem, ugyanazt az örömet érzem, mint azon az 5 évvel ezelőtti napon, amikor megszületett. Elhatároztam, hogy megtanulok felvételeket készíteni, vágni, hátha más is szeretne ilyen életre szóló emlékre szert tenni. És itt az én nagy kérdésem, kérésem hozzátok. Voltak már sikeres filmes próbálkozásaim (ballagási videó, reklámfilmek, születésnap, pályázatok), de egy pici élet születésének megörökítésére eddig még nem nyílt lehetőségem. Olyan vállalkozó szellemű kismamát keresek, aki (és a fogadott orvosa is) beenged a szülőszobába, hogy ott az anyuka elképzeléseinek megfelelő felvételeket készíthessek, melyekből egy zenés kisfilmet vágnék össze. Garantálom, hogy a felvételeket rajtam kívül senki sem látja, csak a megrendelő, és azon csak az szerepel majd, amire ő felhatalmaz (indulási vagy az érkezési oldalon álljak stb.) A kész filmet a nyersanyagokkal együtt díjmnetesen átadom, csak annyit kérnék cserébe, hogy a legszebb, publikus részek szerepelhessenek egy pár másodperces referenciafilmben. Természetesen csak az, amire az anyuka rábólint. Nagyon örülnék neki, hogy lenne egy "bátor" jelentkező, akivel szeretnék megismerkedni, felvételeket készíteni a pocakjáról, a babaszobáról és mindarról, amit fontosank tart, hogy egy csodaszép film kerekedhedhessen ki belőle. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok privátban, a jegvirag321@gmail.com címen. Köszönöm, hogy meghallgattatok.
help
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: