Új privát üzeneted érkezett!

Jadey!A boholy vizsgálatot lehet kérni?Minden kórházban csinálják?Mennyibe kerül?Bocs hogy ilyen tájékozatlan vagyok...olvasgattam ugyan ezekben a témákban,de 13 éve szültem,akkor ilyenekről még szó sem volt,csak az uh meg az afp volt a támpont...

anne80
Vác
 
 


Anne80, szerintem kérheted, bár lehet, hogy nekem azért mondták, mert 40 elmúltam, de kérdezz rá. A Bajcsy kórházban csinálják és ingyenes. Pont most beszéltem velük :) 061-432-77-64 a számuk. Ingyenes :) Azt mondták, mert én is rákérdeztem, hogy a buszjegy ára, amivel odamész ;) 12 hetes korban csinálják majd, de előtte van egy konzultáció és uh egy genetikussal.

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Megcsináltam a Gendert, háááát, nekem hármat "pislogott" néhány buborékl :) Akkor most mi van?? :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 

 
 

Anne
Kérsz beutalót genetikai szakrendelésre. Ott el tudják dönteni, hogy kell-e és akkor ingyenes.
De van lehetőség fizetős vizsgálatra is. (etikán elgondolkozom)


Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 



Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok! Köszönöm a bíztatást! :) Én is bízom a legjobbakban, ráadásul mostmár 5 napja erősen émelygek, szagundor meg minden. Bár a pisiliési inger alábbhagyott jócskán, ti hogy álltok vele? Nekem a kombinált teszt rossz élmény, nálam magas down kor kockázat jött ki, 1:70-hez, de ezt már akkor tudtam meg, mikor már nem dobogott a kisfiam szíve. :( Annak ellenére, hogy a 12. heti ultrahangon minden rendben volt. Bár azóta látta más orvos is az erdményeim és ő azt mondta, hogy nem lehett beteg olyan értékekkel amik az ultrahangon derültek ki. Én már nagyon sok álpozitív eredményről halottam... Egyébként hétfőn megyek vissza ultrahangra. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ancsi85 2015.09.25 11:41-kor.
ancsi85
 
 


Baba neme
Engem most olyan nagyon nem izgat. 2 lány és 2 fiú után alapvetően mindegy, hogy mi lesz
Azért majd mondogatom a gyerekemnek a 12. heti UH előtt, hogy mutassa meg a lényeges részt! Hátha még hallgat rám!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Úgy látom hétfőn izgulhatunk pár anyukáért :)

Szerintem majd a védőnő mindenkit útba igazít, mikor, milyen vizsgálatra menjen...legalábbis nálunk így szokás.

Lombikbaba: utána néztem annak a tesztnek, de Magyaro-on nem lehet hozzá jutni. Ahogy olvastam néha licitálós oldalakon előfordul, de tizenezer Ft. Akkor már egy 4d uh. :)
Jó neked, h ilyen jól eloszlanak a nemek ;)
Nekünk ez az utolsó lehetőségünk, így nem kicsit izgulunk!

Ancsi:
Pisilési ingereim nincsenek.
Hányinger, émelygés, undor annál inkább. Hirtelen éhes leszek, elkap a hányinger, aztán eszek, utána még rosszabb.
A szemetet visszatartott lélegzettel viszem ki, de a hűtőt ugyanígy nyitom ki.
De "örülök" a tüneteknek, tudom, van értelme!

Kép
helgus22
 
 


 Butaságot írtam , nem pisilési inger, hanem gyakori pisilni járás, volt, de már nincs.
ancsi85
 
 


Nekünk is mindegy a baba neme, csak egészséges és jó alvó legyen :) A gyerekeknél persze nem mindegy. Kislányom lányt akar, kisfiam fiút ;) bár a fiam tegnap már azt mondta, hogy lehet, hogy jobb lenne, ha lány lenne, mert akkor nem törik meg az egyeduralma :D

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Helgus
Másik fórumon a lányok ebay-ról, amazonról, ali expresszről rendeltek.
UH-nál meg nem biztos, hogy a gyerek megmutatja a magáét!
Biztos úgyis a születésekor lesz a nem!

Mi bármilyen nemű gyereknek örülni fogunk, egy a lényeg... legyen egészséges!

 

Szagokra én is érzékenyebb vagyok. Érdekes így a kisfiam pelenkáját cserélni. Most abba is hagytam a mosható pelenkák használatát.

Jadeybenyjaz
Jó alvó Azt lehet rendelni?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Azt nem tudom, hogy lehet-e, de két rossz alvó (szörnyen rettentően borzasztóan rossz alvó, állandóan szopizó :) )  után megérdemel egyet ;)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


megérdemlek :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Ancsi,
Én 12 hetesen megcsináltattam a kombinált tesztet, nekem Edwards-ra lett magas a kockázat 1:330, a genetikai tanácsadó szerint ez éppen határeset. 10 nap múlva megismételtettem, akkor már 1:4590 lett a kockázat Edwards-ra.
Nem szabad erre hagyatkozni, nekem úgy tűnik.
Üdv, Heni
pppheni
Miskolc
 
 


Enyéim is szopiztak folyamatosan. Adam még most is úgy alszik el... Éjszaka is keltek rendszeresen. Szerintem, ez a normális (anyatej 1,5-2 óra alatt felszívódik, tejcukor gyors szénhidrát, gyakori ébredés megelőzheti a SIDS-et).
Mi leginkább együtt is aludtunk/alszunk

Én már nem hiszem, hogy valaha is fogok éjszakát átaludni!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Én nem adom fel és bízok benne, hogy most alvós babát kapok :D Bár kicsi rá az esély;)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Alvós baba
Férj szerint olyant csak a játékboltban lehet kapni!


Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Köszi nagyon az infókat!Igen,nyilván útba igazít a védőnő,de ha nem tájékozódok előre,kérdezni sem fogok tudni...

Nagy drukk a dokihoz menőknek!! :-)

Nekem az émelygés szinte teljesen elmúlt...csak a feszülő,fájó cicik vannak meg a sok pisi...Ami új,reggelizek!Soha nem tudtam enni reggel...most legkésőbb 9 kor ennem kell.És rengeteget iszok!

anne80
Vác
 
 


Lombikbaba, a párom meg a kislányom.akit nevelek is ilyen, múltkor délelőtt 11kor felmentem hozzá megnézni a pulzusát, esküszöm :D

anne80, na a reggelivel én is pont így vagyok, de én ma fél9ig bírtam csak és addig is néztem hogyan vánszorognak a percek ;) Aztán 11hkor az ebédem felét betoltam :) Nem eszek többet, csak sokszor keveset.

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Lombikbaba, a párom meg a kislányom.akit nevelek is ilyen, múltkor délelőtt 11kor felmentem hozzá megnézni a pulzusát, esküszöm :D

anne80, na a reggelivel én is pont így vagyok, de én ma fél9ig bírtam csak és addig is néztem hogyan vánszorognak a percek ;) Aztán 11hkor az ebédem felét betoltam :) Nem eszek többet, csak sokszor keveset.

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Hol kell leadni a rendelést a jó alvó gyerekre? :)

Én elmondhatom...van egy rossz evő, jó alvó fiam és van egy jó evő, rossz alvó fiam!
2 évesünk minden éjszaka ébred, aztán megjelenik nálunk. Jobb esetben visszaalszik, de sajnos gyakoribb, h órákat fent vagyunk...ez mindig más időpontban fordul elő. 5 napja nem szopizik egyáltalán, egyenlőre nem jobb a helyzet. Annyi, de annyi mindent kipróbáltunk. 2 hónapos korától egészen fél éves koráig végig aludta az éjszakákat...aztán beindult a fogzás :(
Azért is vállaltuk most a tesót, h már benne vagyunk ebbe a hullámba

Kép
helgus22
 
 


Lombikbaba: rólad elmondhatjuk, h 5 éve nem alszol rendesen???
Le a kalappal előtted!

Kép
helgus22
 
 


Az érzés amikor a 17 éves lányod bulizni ment és ezért vagy fent szinte egész éjjel, felbecsülhetetlen... Lányok, azt hiszem ez a sírig tart :D

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Jadey: nah...ezzel teljesen egyetértek! Így van ez rendjén :D

Nekünk volt egy 6 éves időszak gyerekkel, mikor fantasztikus éjszakáink voltak...aztán ennek vetett véget a legkisebb :)

Kép
helgus22
 
 


Az én kétévesem még mindig nem alussza végig az éjszakát, pedig most már lassan 2 hete nem szopizik. Azt hittem, hogy ha sikerül elhagyni a szopit akkor végigalussza :S
Én is szeretnék egy olyan gyerkőcöt, aki végigalussza az éjszakát már az elejétől. Nem lenne vicces két babucival éjszakázni, elég eggyel :)

Kép

Kép
katus85
 
 
 




Látható a kép?
Milyen színű nektek?

Ez lett a mai káposzta tesztem eredménye.

Még párszor kipróbálom azért :D

Kép
helgus22
 
 




Ez egyértelműen lila :)

Nah befejeztem!

:D

Kép
helgus22
 
 


Huh lányok!Én már teljesen el is felejtettem az éjszakázást...pedig volt benne részem vagy 4 évig.Az idő tényleg megszépíti az emlékeket... :lol:

Helgus akkor ez most nunist jelez?? :-D

anne80
Vác
 
 


@jadeybenyjaz:
Még van kb 3 évem ezt megtapasztalni...de már a gondolattól isráz a hideg! :oops:
Valóban sírig tartó aggódás egy gyermek...de az anyák már csak ilyenek... ;-)

anne80
Vác
 
 


Igen :D :D :D

Jó móka!

Kép
helgus22
 
 


:lol: az!Legalább egy kicsit elszórakozgat az ember lánya.
Káposzta még mindig nincs itthon hogy kipróbáljam,viszont mindjárt kipróbálok egy új receptet...vajas sajtos kifli. ;-) Egyedül maradtam,a fiúk buliznak...Párom osztálytalálkozóra ment,a fiam meg ottalvós partin van az osztálytársánál...úgyhogy ezzel szórakoztatom majd el magam .Aztán a végeredményen nem osztozom senkivel!!! :-D :-D

anne80
Vác
 
 


Én is a héten nézegettem ezeket a geetikai teszteket. Kombinált tesztet nekem mind a két gyereknél a 12. hetes UH-al együtt csinálták. Levették a vért az UH rendelőben.

De 4 év alatt a Heppynetnél nagyon felemelték az árát. vagy az én emlékeimben van olcsóbb...

http://www.hepinet.hu/4d_ultrahang/uhar ... ndelok.php

Én itt csináltattam. A Péterfy kórházban ők csinálják délelőttönként a TB-s UH vizsgálatokat is.
Majd csütörtökön megkérdezem személyesn is, mert amit igazán megérné az cc. 32 ezer de ebbe benne van 2 UH 2 vérvétel (AFP-vel együtt).

A hasbaszúrós vizsgálatot én nem kockáztatnám, amíg vannak más lehetőségek.

A fiú-lány kérdés nálunk is nagyon kérdés... 1-1 a losztás most, és az alapján, hogy mit össze szenvedünk a kiscsajjal, inkább fiú :D

Éjjelente mostanában én keltem saját magam, szinte minden éjjel felkelek ara, hogy pisilni kell és éhes vagyok mint a farkas... :S És ugyanez van délelőtt is meg délután is. KB a napközbeni 5-szöri étkezés lenne ideális a gyomromnak...

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


A szódabikarbónás teszt nekem meg se moccant... Szép... Még egy kiscsaj

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


A szódabikarbónás biztos működik? Nálam sem pezsgett. Ha jól olvasom, még senkinél sem itt közülünk. Vagy mindenkinek lánya lesz? :lol:

dabida
Németország
 
 


Lessétek meg ezt is :) Èn leellenőriztem egy csomò embert és mind bejött :) persze lehet, hogy csupán véletlen, hisz 50-50... http://m.blikk.hu/blikk_eletmod/mukodik ... et-2403165

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Mindenesetre jò mòka :) Nekem a szòdabikarbònás egy picit pezsgett, ùgyhogy picit fiù :P Ez alapján meg lány... Az egyik csak jò ;-)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Nekem egy reggeli szódabikarbónátos pisi pezsgett. Persze gondoltam, hiszen egész éjszaka tartogattam.:)

Egy napig minden pisikor "káposztáztam"...az összes lila lett...nagyon kíváncsi vagyok, h bejön :D

Kép
helgus22
 
 


@jadeybenyjaz:
A kínai kalkulátor szerint lány...viszont aszerint 2 lányom van:(

Kép
helgus22
 
 


@molme82:
Fehérváron közel 3 éve mi 9000-et fizettünk a kombinált tesztért.

De jó neked Melinda, h tudsz enni!
Én kínkeservesen...semmi sem esik jól, mindentől undorodom. Ráadásul kaja után még jobban hányingerem lesz.
Kilók szempontjából nem bánom, mert 5kg plusszal kezdem ezt a terhességet. Viszont a hasam rettentő nagy. Ma megrémültem...mi van, ha ikrek???

Kép
helgus22
 
 


Vagy hármas ikrek :D Èn holnap megyek reggel dokkerhez és eszméletlenül izgulok...

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Anne
Szerintem, érdemes rászokni a rendszeres étkezésekre! Nálunk napi 5-6 étkezés van a gyerekek miatt is és az én IR-emnek is jobb. Ha éhes vagyok, erősebb a hányingerem
Vajas kifli receptet megosztod?

Helgus
Étkezésre egyik gyerekemnél sem panaszkodhatom. Adam még szopizik.  
Bizony, 2010 júliusa óta rendszeres az éjszakai programom. Bár, engem nem nagyon zavar, mert pillanatok alatt visszaalszom. És előtte is elég sokszor éjszakáztam és akkor még jobban ébren, eszemnél kellett lenni! (ügyeltem)
Ikreket szülni meg egy nagy élmény! Szerintem, nem rosszabb, mint egy gyerekkel!

Jadeybenyjaz
Egy kedves ismerősöm (lombikos) mondogatta mindig, hogy a pozitív teszt nem a megnyugvást, hanem legalább 40 évnyi aggodalmat hoz!
Egy anya mindig tud valamin aggódni!

Katus
Az éjszaka átalvására van remény! Chloe már nagyon ritkán ébred! (vagy, ha ébred is, egy csomó dologhoz már nem kellek neki...iszik, pisil egyedül).



Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Aki volt már ultrahangon vagy tapasztalt anyuka, attól szeretnék kérdezni. Egy hete voltam az első vizsgálaton, elvileg 7 hetesek voltunk akkor. Az uh képen a pici mellett volt egy másik folt is, amire a doktornő azt mondta, abból lesz a méhlepény. Ezen azóta is agyalok, meg próbáltam neten képeket nézegetni. Anyukám is furcsállotta. Szerintetek? Anyukám egyébként iker.

dabida
Németország
 
 


@dabida:
Szerintem bízz a doktornőben....biztosan felismerné, ha 2 embrió lenne :)

Kép
helgus22
 
 


Dabida
UH-n legkorábban a petezsák látható. Utána a szikhólyag, majd a szikhólyag és az amnion érintkezési felületén alakul ki az embrió.




Ha szemből nézed a képet, a bal oldali petezsákban látszik egy kis "piszok" és mellette egy karika. A "piszok" az embrió, a karika meg a szikhólyag. (kép a saját gyűjteményből való)
Másik petezsák alján levő kis vonalkaszerű a másik baba. (nála ebből a nézőpontból nem látszódott a szikhólyag)

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Bocsánat az off-olásért, de amikor felugrott Lombikbaba neve... GRATULÁLOK az újabb spontánkához :D (és egy csöppent meglep, hogy ezúttal nem egyszerre vagyunk terhesek :D De mi már eljutottunk a lombik-lombik-spontán baba után a "muszáj védekezni" fázisba :D )

Mindenkinek jó kerekedést! 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok, voltam dokinál, május 11 és annnnyira cuki kis gombòc :) Sajnos telefonròl nem megy fel a kép. Többen is voltatok ma, kinek mit mondtak? :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@jadeybenyjaz:
Mekkora?:)

Jajj, de jó nektek! Gratulálok!

Legközelebb mikor kell mennetek?

Kép
helgus22
 
 


19mm ;) Szerintem két hét mùlva megyek, akkor kell a pajzsmirigy miatt is és ha már ott vagyok, megleshetem tán ;) Olyan jò volt látni :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


A köszönöm lemaradt :) szòval köszönöm :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@jadeybenyjaz:
Kis babszem :-) Annyira izgalmas ez az időszak...egyben felfoghatatlan, hihetetlen, csodás!

Többiek? Semmi hír?

Mi holnap megyünk! ;)

Kép
helgus22
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: