Új privát üzeneted érkezett!

Mi külön szobában gondolkodtunk, a hálónkkal szemben, ez van legközelebb. Tervezek oda magamnak is ágyat, így nem zavarnánk Apát, ha éjjel nagy lenne a nyüzsi :-D
rabanoemi
 
 


Miért van az üzenetek ideje egy órával hátrébb????
rabanoemi
 
 


@rabanoemi:
Lehet,hogy itt nem volt mèg óraátállítás :lol:

Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 

 
 

Nálunk is úgy lesz eleinte,hogy egy szobában leszünk. De nagy a szoba,kb 25 nm,így azèrt picit mègis külön lesz,úgy tervezem lesz egy kis válaszfal azèrt a kiságynál, így velünk is lesz,de mègis picit külön. Aztán meglátjuk majd,hogy a gyakorlatban hogy fog működni..

Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


Ági, ez jó hír!

Nálunk egy szobába lesznek a tesók, egyenlőre nem költözünk. 
De szeretnék olyan kiságy szerű dolgot, amit ide tudok tenni a hálóba az ágy mellé. 

Ha annyit kel majd, mint a nagyobbik, akkor gyakorlatilag a nappaliban leszünk, nálunk az első hónapok még rendben voltak, de amíg szopizott minimum 3-szor kelt éjszaka, utana is egyszer legalább. 
Ezek az éjszakázások nem hiányoznak, pedig még most is sokszor kelt a 4 évesem.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Mi eleinte a saját szobánkban fogjuk tartani, de ha nagyobb lesz, szeretnénk, ha átkerülne másikba. Helyhiányunk lesz, az tuti, mert csak két szoba van, de addig majd kiokoskodunk valamit. Reméljük, hogy 5 év múlva építkezhetünk... :)

2 napja szoktam érezni kicsi aktivitásokat. De csak egy-egyet. Nem vagyok benne biztos, hogy ő mocorog, de ma reggel egy nagy tüsszentés után is éreztem, szóval lehet, hogy mégis. :)
suni1710
 
 


Suni, biztos ő az! Én is ritkán érzem, napi 1-2 alkalom..

Niksi, éjszakázás...huh, ezt én sem várom.

Lilypie First Birthday tickers
gabrill
Budapest
 
 


Az adójóváíráshoz az igazolást a nőgyógyásztól kell kérni?
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


igazolás - igen, én ma meg is kaptam a 91. napon, a 12. heti genetikai uh után :) már csak be kellene a munkahelyen jelenteni... de még megvárom a kombinált vér eredményét.
mandurka88
 
 


@niksi28:
Terhesgondozáson, a 12. heti UH alapján.
suni1710
 
 


Sziasztok!

En is szeptemberre varom az (elso) babat!:)
Erdeklodni szeretnek h kinek mi a velemenye a kombinalt ill. integralt tesztrol? Mennyire lehet hinni nekik?

A kombinalt teszten tul vagyok es kicsit megijedtem mert kozepes kockazat jott ki (26 eves vagyok) bar a doki azt mondta h az Uh rendben van ,ne izguljak, de ha akarok csinaltassak integralt tesztet.

Koszi a valaszokat!:)
nk66
 
 


@nk66:
Nekem még nem jött meg a kombinált eredménye, de ha bizonytalan lesz (persze ha az orvos is rossznak ítéli) én elōször genetikust keresnék és azt hiszem a magzatvíz vizsgálatot választanám.Nagyon nehéz döntések ezek, fōleg, hogy rengeteg rossz példa van, itt a babaneten is, olyan esetek ahol halálra rémültek nagyon rossz eredmények hallatán, majd kiderült, hogy minden rendben van. Nyugodj meg, az orvosod azonnal küldött volna tovább, ha vészt sejtene. Hallgass az ösztöneidre és rendben lesz minden!
rabanoemi
 
 


@nk66:


Most a nifty és a prenatestet szokták ajanlani, azok megbízhatóbbak az integrál tesztnél. 
A magzatvíz vétel a babára nézve veszélyes. 

A nyaki redő rendben volt, jól le tudták mérni?
Kombinaltnál az nagyban beleszámít az eredménybe.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


@niksi28:
Valóban 1-2 % a vetélés kockázata, viszont az eredmény megbízhatóbb és a nifty, prena 160-200 ezer Ft. Nekem ennyit nem érne egy újabb bizonytalanság. Persze, mint írtam nehéz döntés, mindenki maga dönt mi az ami kockázat beleér.Te is eredményre vársz?
rabanoemi
 
 


Sziasztok!
Ma voltam a 14 hetesen a saját dokimnál. Háát... Ficánka szegénykém nagyon kis csúnya, tök el is szomorodtam rajta, mint egy UFO. :O :( De azért a testecskéje szép fejlett, meg mindene rendben van. Azt mondta, már 15 hetes nagyságú. :) Remélem, szebb lesz, mire megszületik. :D És most lányosnak nézte. Férjem jól fel is kiáltott a rendelőben, hogy "de ő fiút akart"! :D
suni1710
 
 


Sziasztok,

Egy ideje már olvaslak Titeket és jó látni, hogy milyen kis szuper csapat jött itt össze. Ha nem bánjátok szeretnék csatlakozni hozzátok.

Röviden a történetünk:

Jelenleg 15+2-nél járunk, szeptember 20 körülre vagyok kiírva, úgy néz ki egy cuki kisfiút várunk, de a doki még nem mondta 100%-ra a nemét :)

Az utunk nem volt zökkenőmentes, egy kis IR+PCOS+PM alulműködés kombóval kerültem a mostani orvosomhoz, aki nagyon hozzáértő és felelősségteljes, így sikerült a mi kis csodánk :)

Remélem nem gond, ha szeretnék csatlakozni!

Szép napot Lányok!
lizzzy
 
 


@lizzzy:
Üdv és gratulálok! Gondolom elsō baba neked is!?
rabanoemi
 
 


Igen első babánk :) de 2 szeretnénk, de ahogy alakul majd. Jelenleg ő is egy nagy ajándék, mivel eleg kicsi eselély volt rá, hogy spontán sikerül. De itt van és ennek nagyon örülünk!

Most már lassan ideje nekem is kismama ruhák és kelengye után nézni. Mi úgy néz ki júliusban tudunk beköltözni az új lakásba, ahol lesz külön szobája a babának, addig viszont csak az apróbb dolgokat tervezem beszerezni :)

Hogy vagytok, hogy bírjátok a "hirtelen tavaszt"?
lizzzy
 
 


@rabanoemi:


Nem, én már a 16+3-nál járok. A 34 évekhez képest, jó 1:10000-hez lett az arány.

ház igen, ezek a tesztek nagyon sokba kerülnek, a prena tesztré én 75e-ret láttam, de az is sok 

niksi28
Budapest III. kerület
 
 


@lizzzy:


Üdv a csoportban. 

niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Csajok! Lizzzy, Nk66 üdv itt! :-)
Lizzzy, a mi dátumunk is szeptember 20. a legutóbbi ultrahang alapján. :-) Először mèg 19 volt,szóval kíváncsi leszek,hogy a jövő heti 4D-n mit mondanak majd. Mi mèg nem tudjuk,hogy fiú vagy lány,de remèlem jövő hèten ez is kiderül.. Te már èrzed a mozgást? Èn mèg nem.. :-(

Nk66, èn az integrált tesztet csináltatom meg,jövő kedden lesz a 2.vèrvètel,aztán elvileg 10napon belül lesz eredmèny. Izgulok picit èn is,de remèlem minden rendben lesz. Szerintem csináltasd meg az integráltat,az csak plusz egy vèrvètel,kockázata nincs,az ára sem olyan vèszes,de kèt vèrvètel+az uh eredmèny már csak pontosabb kèpet ad,mint egy..

Suni,persze hogy mèg kis ufo,ilyenkor sztem mèg minden baba az,szóval ezèrt szerintem ne keseredj el. ;-)

Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


@agi8699:


Ez milyen izgi, biztos szuper érzés lesz megtudni a nemét :) mi nagyon izgultunk a tippek előtt, de igazából mindegy is volt mit mondanak, a lényeg az egészség :) fiú vagy lány felé húz a szívetek? :)

Mozgást még nem érzek, de már várom, addig marad a szívhang hallgató, persze csak heti egyszer, családi program, nem akarjuk zavarni a babát.

Mi 18-án megyünk gondozásra, ha ott nem nézik a babát (a doki magán rendelőjében egy ezer éves uh gép van) akkor mi is megyünk egy 4D-re, ahol most már tutira kiderülne a neme, ha mégis ránézne a doki akkor szerintem csak később mozizunk. Apának gondoltam szülinapjára, hogy egy rendes nagy 4D-re befizetem magunkat. Amikor a 11. Héten voltunk azt is imádta, de az csak egy kis állapotfelmérés volt a kórházi uh előtt.

Írd meg mindenképp mi volt a dokinál! ;)

@Suni
Nyugodj meg csodaszép babád fog születni a 40. Héten :) ilyenkor még kicsit amorfak, de napról-napra tökéletesednek, szóval ezen ne izgulj!
lizzzy
 
 


@lizzzy:
Igazából teljesen mindegy,hogy fiú vagy lány lesz,csak minden rendben legyen,egèszsèges legyen. Amúgy a megèrzèsem az,hogy fiú lesz,de majd egy hèt múlva kiderül. :-) Már nagyon várom,nem voltunk mèg 4D-n meg már olyan règ láttam a kis manókát. Az èn dokim nem híve annak,hogy sűrűn járjak uh-ra,a 12.hèt után nekem legközelebb csak a 19. hèten kell mennem. De èn meg nem bírok ki,majd kèt hónapot,hogy ne lássam,ezèrt most megyünk babamozizni. :)
A szívhang hallgatóval neked mik a tapasztalatok? Nekem első alkalommal nagyon nehèz volt megtalálni,halkan is hallotam. Másodszor már sokkal könnyebben megtaláltam,jól is hallottam,de mindig menekül,pár mp-ig hallom aztán odèbb úszik,tök máshol találom meg. Szóval èn is a heti egy alkalomnál nem akarom többször,mert nagyon utálja tènyleg.

Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


Mizu Csajok? Nagy a csend.. :-)
Kinèl mi újság? Hogy vagytok?
Mi hètvègèn festettünk,tapètáztunk,szóval elèg húzós volt,de legalább kèsz van vègre. :-)

Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


Sziasztok!

Röviden első terhesség és 15+5 naposak vagyunk. Most mar a sajat nadrágaimtól faj  apocim estere, igy ma kismama nadragokat valogattunk. Ti hordjátok már? 

Illetve holnap ki szeretném próbalni a Baross utcai terhes tornát, van aki jar közületek? Vagy máshova esetleg? Hogy tetszik?

üdv. Petra
freepetra
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap voltam egy vizeletvizsgálaton, mert felfázásos tüneteim voltak, és az derült ki, hogy glükóz van a vizeletben! :( Annyira kétségbe estem! :( Ez egy bevitt minta volt, és a házidoki arra gondolt, hogy esetleg sérült a minta, vagy valami hiba volt, mert tök magas lett :( így ma újra itt vagyok a laborban, éppen várakozok, vért is vesznek... annyira aggódom!! :( Nekem sosem volt baj a cukrommal, szoktam is néha mérni otthon és mindig rendben van, ezért nagyon váratlanul ért a dolog... drukkoljatok, hogy rendben legyen minden!! Majd délután lesz eredmény, addig szerintem megőrülök...

Kép
diengyongy
 
 


Sziasztok!

@agi8699

Persze, fő az egészség. Ami a szívhang hallgatót illeti mi is először csak nagyon halkan hallottuk es alig találtuk meg a 13. Héten, de most már tudom pontosan hol keressem és így pikk pakk megvan, most már szépen lehet hallani :)

@freepetra
Nagyon Gratulálok a babához! :) Boldog várakozást és jó egészséget!

@diengyongy

Szurkolok, hogy csak valami tévedés legyen a dologban, de ha van is problémád a cukorral ne aggódj diétával szépen kordában lehet tartani, csak fő a nyugalom ;) a stressz is emelheti a vc szintet és a babának sem tesz jót ha ideges vagy, gondolj arra, hogy minden rendben lesz! Szorítok nagyon!

Ami a kismama ruhákat illeti... Hát lányok én azt hittem, hogy szépen apránként nő a pocak... Erre úgy keltem szombaton, hogy semmi de tényleg semni ruhám nem volt ami kényelmesen rám jött vola, egyszercsak lett egy gombóc a hasam helyén :D annyira nem nagy de egy elnyűtt cicanaciba rongyoltam be szombaton a városba, hogy adj uram, de rögtön ruha kell :D szerencsere az egyik boltban 50%-os kedvezmény volt így 9 ezerből megúsztam a kezdő szettet, nem kimondott kismami rucik, de lenge polók meg tunikák cicanacik. Jövő hétfőn pedig a Lidl-ben is lesz kismama ruha arra lecsapok :)

Úgy összességében jól vagyunk, mozgást még nem érzek de szégyen szemre alig van időm napközben a babára figyelni mert ha nem nyelvsuliba vagyok akkor vagy vmi dokinál dekkolok vagy bankba vagy ügyvédnél vagy most éppen a kocsit kell szerelőhöz vinni... Bele se gondolok mire lenne időm ha még dolgoznék...

Szombaton lesz itt egy bababörze, oda azért indulok venni pár cuki apróságot.

Veletek mizujs?
lizzzy
 
 


@lizzy 
de jó neked, hogy mr nem dolgozol
nekém zárás van, párom külföldön, azt se tudom hol áll a fejem

@diengyongy 
drukkolok, hogy csak a rossz minta miatt legyen az eredmény 

@freepetra
üdv itt!

nekem még van olyan farmerem, ami kényelmes, meg van 2 kismama nadrágom is, ami jó, az egyiket most vettem, a masikat meg turiztam a szülés után
van még pár nadrágom az első terhességből, de azok nagyok, nem is akarok belehízNi egyikbe se
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


@niksi28:

Hát én szerettem volna dolgozni de az 5. Héten csodásan bevéreztem lett egy jókora henatómám és választhattam, hogy vagy befekszek a kórházba vagy otthon szépen kifekszem... A doki egyből tp-re vett, nem is enged vissza dolgozni :) szerencsére a főnököm jófej és inkább velem örül, pár hét alatt le is rendezte a pótlásomat és mondta, hogy most egy pár évig nem szeretne az alkalmazottaként viszont látni ellenben minden hónapban be kell jelentkeznem pocaknústrára meg uh-kép nézegetésre az irodába, amikor viszem a tp papírt. Szóval teljesen mázlim van pedig csak 4 hónapot dolgoztam a csapattal :) azért belátom jobb itthon, csak olyan hülye anyagias vagyok, hogy lelkifurkán van hogy pont most veszünk lakást én meg itthon hesszelek és gondolatban már a világ összes vagyonát elköltöttem a gyerekdolgokra :)
lizzzy
 
 


@diengyongy:
Van már eredményed?? Nagyon szorítok, hogy tévedés legyen!
rabanoemi
 
 


Üdv.Petra! Gratulálok :-)
rabanoemi
 
 


@diengyongy:


Én a 12 hetes vizsgálat után, vercukorszintem tökéletes volt. Aztan rá 3napra mentem a vedőnőhöz, aki a beszelgetes után kèrt vizelet mintát, ami pozitív lett. Azóta szintén semmi problemam, lekopogom remelem igy is marad.  Drukkolok, hogy nalad is teszthiba legyen.  

Üdv. Petra

lizzy:

ne legyen lelkiismeretfurdalásod, most az a fontos h. egeszsegesek legyetek. Hasznaltan eleg jo cuccokat be lehet szerezni, vagy netről rendelve, azzal tudsz sporolni. Én dolgozok végig, es sajna alig van időm mahamra, szerintem sokkal rosszabb igy. De probalok legalabb 4 kor mar felállni a munkatol, es naponta setalni, levegőzni.

Én azon szenvedek meg, hogy takarjam el a pocim, meg jo lenne ha nem én lennénk mindenütt a téma. Vezetőség tudja, de nem akarom meg, h. az 50fős gárda témaja  én legyek. De alig van mar miit felvennem. Hetvegen glamour napk, és a H&MRE számitok hátha lesz valami jo. Mangorol mar amugy is lemondtam

Nekem még szoknom kell h. nő a pocó.  Es van már harom plusz kilom.


freepetra
 
 


Sziasztok!
Diengyongy, ne aggódj! Akármi van, ez nem halálos, a cukros dolgokon nagyon könnyen lehet segíteni, minden rendben lesz! Esetleg diétázol kicsit, aztán biztosan helyreáll! :)

Lizzy, tényleg nem kérdés, hogy most mi a fontos! Nem te lustálkodsz, hanem épp táplálgatsz valakit, növekszik benned, a szervezeted ezer százalékon dolgozik. Aztán meg ami lesz belőle, azt senki nem fogja tudni kifizetni. Szóval ér ennyit a várandósságod, pihenj csak. :))

Üdv itt, Petra! :) Az egész országban a hádák a héten új árukészlettel nyitnak, én erre akarok most rástartolni, hátha találok valami jót. :) Én is csak a vezetőségének mondtam el, de már aznap mindenki tudta, aztán most mindenki a hasamat bámulja! Még meg kell szoknom, elég idegesítő...

Valahogy most mindent olyan sötéten látok, minden balul sül el, nyűgös vagyok, folyton sírok, megint hányingerem is van... :( Közben meg ma csomót kalimpált a baba, és már azon sírtam, hogy biztos rosszul érzi magát, és nem tudok rajta segíteni. :cry:
Este elmentem a dm-be, már tegnap megrendeltem a várandós bőröndöcskémet, kérjetek szerintem ti is. Na persze nem olyan nagy cucc, de jó érzés volt ilyesmiket fogdosni a sok negatív dolog után. :) És még cumikupon is volt benne, az a legkirályabb! :D
suni1710
 
 


Sziasztok! 

De jó sokan lettünk! :)

Gyöngy, van eredmény?

Látom, nem csak nekem kihívás a várandós ruhák beszerzése... Farmert még mindig nem találtam sajnos, lehet, hogy muszáj lesz próba nélkül a netről beszerezni. Bár Háda itt is van, nem tudom van-e ott terhes ruha, de kb. olyan árak voltak benne, mikor ott jártam, hogy annyiért már kb. újat lehet venni.

Én is érzem már egyre többször a magzatmozgást, az egyik éjjel rendes buli volt odabenn! 

A hétvégén hozzájutottam egy csomó medvehagymához, én nagyon szeretem, jó sokat ettem, utána olvastam, hogy nem ajánlott várandósan. Remélem nem lesz gond. Annyi mindent írnak, amit nem szabadna várandósan, hogy kb. semmit sem ehetnék. Mindenesetre azóta csak pár levelet eszem naponta. Szerintem megsütöm pogácsának a maradékot, mert nem tudok ellenállni.  A másik az almapaprika, amit mostanában szinte minden nap "muszáj" ennem. 

Előkerestem az övterelőt a hétvégén, remélem kibírja a mosást. Ti használtok már?

lavande
 
 


Sziasztok!

Zárttá tenni nem tudtam, de csináltam egy zártat, gyertek:

viewtopic.php?f=405590&t=444381
panndi
 
 


2017. szeptemberi babák - zárt neven fut :)
panndi
 
 


Panndi, köszi a zárt csoportot, én már jelentkeztem is

Lilypie First Birthday tickers
gabrill
Budapest
 
 


Lizzy, Nk, freepetra üdv itt!

Lizzy, köszi, hogy szóltál a Lidl-ről, már ki is néztem ezt-azt a katalógusban ;-)

SUni, én is felvettem a várandós bőröndöt.

Dilen, mi lett?? Minden oké?

Lilypie First Birthday tickers
gabrill
Budapest
 
 


Szia Panndi, jelentkeztem a zárt csoportba, biztosra vettem, hogy Gabrill hozta létre, így ōt szólítottam meg. Ne haragudj, figyelmetlen voltam !
rabanoemi
 
 


Semmi baj, beengedtem mindenkit, aki eddig jelentkezett :)
panndi
 
 


@panndi:
Hogy működik? Nekem annyit ír ki, hogy sikeresen jelentkeztem a topikba és a tegfelvételt a csapat adminisztrátorai intézik.
rabanoemi
 
 


Gabrill be tudsz lépni?
rabanoemi
 
 


@panndi:
Szuper,köszönjük! :-) Jelentkeztem èn is már! :-)

Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


@rabanoemi:
Nekem is ezt írja,èn sem tudok mèg belèpni..

Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


Sziasztok, én már be tudok lépni a zártba. Aki még, nem, az v.szinü még nem kapott jogot Pannditól. Biztos jön majd és ad, csak kitartás!

Lilypie First Birthday tickers
gabrill
Budapest
 
 


@gabrill:
Elméletben adott jogot, írta, hogy aki kért annak megadta. Mindegy, várok :-D
rabanoemi
 
 


Sziasztok!:)

Koszi a valaszokat jovo heten megyek az integralt tesztre annak mindenkepp megvarom az eredmenyet de ugy allok hozza h nem lesz semmi baj☺

Tovabbi szep napot mindenkinek!☺
nk66
 
 


@nk66:
Nagyon szorítok, én hétfōn megyek a kombinált második részére, a vérteszt eredményt is csak akkor tudom meg. Én is így állok hozzá, hogy minden oké :-)
rabanoemi
 
 


Én is bejelentkeztem a zárt csoportba, várom, hogy tag lehessek! :)

Kép
diengyongy
 
 


Sziasztok! Kicsit eltűntem, nagyon sokat melózom, de néha igyekszem bejelentkezni :-) Remélem mindenki jól van, a babucik is szépen nőlnek. Itt hála égnek a kezdeti gondok után minden oké. 19 héten járunk. Lassan kicsit több időm lesz, visszaolvasok és felveszem a fonalat.
drazse
BUDAPEST
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: