Új privát üzeneted érkezett!

Novemberben lesz 1 éves a keresztlányunk, a sógornőm már nagyon szabadulni akar a cuccoktól....már összekészítette őket. Pedig nekik is a 20. héten derült ki, hogy nem fiú, hanem lány lesz. 
Tudom, melyik oldalra gondolsz, mint beutaló. Nekem is lepecsételte ès aláírta, de nem mondott semmit. 
Én is hallgatok zenéket, relaxációs zene kismamáknak! A baba is szereti elvileg! :)
Még nem néztem alaposabban utána, hogy hol kellene a 4D-t megcsináltatni. Jöhetnek a tippek! ;)

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


Itt voltunk ( http://www.4dgenesis.hu ), mert most akcios volt a 4D, de valami irto cuki volt a no is, aki vizsgalt, mar miatta megerte odamenni. Mondta, hogy a 28. het korul eri meg elmenni ujra, mert akkor mar husisabb lesz, kb 1,5 kg es szep kepeket lehet majd latni a pofijarol :D tuti ide megyunk vissza, pedig nekunk kisse a vilag vegen van ( Aszodon lakunk ).
Na az Emma ezert nem tetszik a Ferjemnek, mert most elegge divatos nev, tavaly volt talan a 3. legtobbszor valasztott nev...
Igy is, ugy is jo lenne elmenni szemeszetre, kijott valami franya allergia rajtam, akkor megvizsgaltatnam magam terhessegi szempontbol is. Artani nem art. De erre a vedonofele beutalasra en is kivancsi lennek, hogy tenyleg eleg e a kiskonyv, mert az itteni haziorvost lehetetlen elkapni, vagy tobb orat kell varni ra...... :(

Es most orulok, hogy nekem nem kell a nagybevasarlason tulesnem, mint pl babakocsi, kisagy, stb. Mindent hozok el tesomtol :D

Anyumat felhivtam este a 4D utan, elmondtam, hogy nagyon nem lett igazuk, kisfiu lesz. Rendesen ereztem a hangjaban az elszontyolodast, bar persze orult. Szerintem jobb is igy, mert en iszonyat fius vagyok, soha nem voltam egy balerina fajta es velem nem valoszinu, hogy jol jarna egy kislany...
Ugy orulok, hogy kis pöcsös :D

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


Sziasztok! Megint nagyon eltűntem, de most bepótolom a lemaradást... kezdtem a visszaolvasással, hát olvasgattam egy ideig 

Örülök, hogy időről időre vannak új kismamik is és mindenkinek gratulálok!!! 
Mi, ahogy már írtam korábban, egy genetikai vérvételt csináltattunk az amniocentézis helyett.

twinner, te kérdezted, hogy melyiket: nekünk a lombikos klinikán a NACE tesztet ajánlották, ha jól tudom, ez amerikai, ezt csináltattuk, mert ikrekre is érvényes adatokat mutat. Hála a jó égnek, minden rendben van az eredmények alapján!!! 

Egyébként az egyik babánk nemét már a genetikai uh-on megtudtuk, és a teszt is ezt támasztotta alá, majd pedig a tegnapi uh-on kiderült, hogy a kisfiunk mellett egy kislány rugdalózik a pocakomban, úgyhogy akkora boldogság van most itthon, hogy csak na!  Apropó, rudgalózás... én már kb. 5-6 napja érzem a mocorgásukat (16+1 vagyok most) és igen, valóban olyan érzés, mintha buborék, vagy hullámzás lenne odabenn, a párom is érzi mostmár, ha simogtja a pocimat. Egyébként olvastam, hogy a 14. és a 20. hét között kezdik el érzékelni a kismamim a mocorgást, meg azt is, hogy aki ikrekkel várandós, az valószínűleg előbb megérzi...

caroline4, kicsititi ami a kilókat illeti én 4-et szedtem fel eddig, habár főleg a pocakomra ment, nekem már javában látszik, és idegenek is észreveszik. 

Én is használok striák elleni krémet, biztos, ami biztos, de nem tudom, mit lehet tenni a hajszálerek pattogása ellen, mert mindkét combomon megjelentek elpattant erecskék, ezzel egyedül vagyok??? Tudtok erre valami megoldást esetleg? Engem kissé zavar...

Említettétek a vásárolgatást... mi még semmit sem vettünk a babócáknak, viszont már több oldalról is biztosítottak róla, hogy kapni fogunk babacuccokat, és nem csak ruhácskákat, hanem pl. kiságyakat és talán babakocsit is, úgyhogy nagyon, de nagyon szerencsés vagyok. 

A vitaminokkal kapcsolatban nekem tegnap az orvosom azt mondta, hogy felesleges a terhesvitaminon kívül mást is szedni, mert abban minden benne van (eddig magnéziumot, kálciumot és D vitamint szedtem pluszban), viszont én még mindig iszom pl.az utrogestant, nekem az orvos azt mondta, igyam, pedig itt olvastam, hogy a többségetek már abbahagyta...

Ti egyébként hogy álltok az alvással? Melyik oldalatokon szundikáltok? Mármint mindenhol azt olvasom, hogy a bal oldal az ideális, viszont én mindig a jobb oldalamon aludtam eddig, vagy háton. Most háton nem is tudok, mert máris úgy érzem, hogy nyomják a szerveimet a babák...

trish82
 
 

 
 

Ti milyen kremet hasznaltok? En meg nem kezdtem el...

Szemely szerint mindig hason alvos voltam, vagy a balomon fekudtem. A bal oldal maradt, csak a hasam ala mar teszek a paplanbol is, ugy valahogy kenyelmesebb :) a haton fekvessel meg baratkozok, muszajbol...... Na jo, haton se olyan rossz, mert akkor mindig pocakfogassal alszok el :D

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


@mse6:


Most én is ezzel próbálkozom, mármint a bal oldallal, meg a pocak kitámasztással   jó neked, hogy ez nálad alap  én még szenvedek vele...
trish82
 
 


Hello.

Szerencsére az oldaltfekvés megy. Háton nem érdemes, főleg ha nagyobb a babó, mert romlik a keringése.

Éjszaka teljesen kivoltam...az eső miatt nem aludtam és 4x mentem ki pisilni, ja és a melleim viszkettek, bizseregtek, feszültek.
Most napközben sem sokkal jobb...megyek is elterelem a figyelmem, sütök egy meggyes piskótát, legyen holnapra desszert ebéd után, ha jönnek anyósomék. ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Sziasztok!  Én mindig csak oldalra fordulva tudtam aludni és ez most sincs másként. :D  A 12. héttől elmúlt a mellfájdalom (a terhesség elejétől kezdve nagyon fájt), az utóbbi 2-3 napban, mintha kezdene visszatérni ez a tünet!

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


Sziasztok!

Olvastam a sok jó hírt, jó eredményeket, babamozizást! 
Megkérdeztem két orvost a vérképemről, megnyugtattak, de oda kell figyelni, rendszeresen nézni kell az értékeket. Így is elég sokat járok laborba az ir miatt. Viszont próbálok nem stresszelni, mert azzal ártok.
A genetikai vérvétel eredménye jó lett, és az is kiderült, hogy a két picúrból legalább az egyik kisfiú. Ma elmentünk megkukkolni őket, de csak az egyikük, a biztosan fiúcska mutatta meg magát, a másik szégyenlősködött. Valószínűleg lány, de nem láttuk a bizonyítékot. Trish82, örülnék, ha nálunk is egy-egy lenne a felállás! :) Talán majd a 20. heti uh-n kiderül.
Én Rossmannos Babydream mamaolajjal kenem a hasamat, mert már eléggé növöget. Melltartót is hamarosan nagyobbat kell majd vennem. Az alvás nekem sem megy túl jól, hasonló okokból, mint mindenkinél. A bőröm elég csúnya, sok kis piros pötty van a karomon és a dekoltázsomon, nem nagyon érdekel, úgysem mutogatom magam. Vitamin: a Gravidán kívül nekem kell MagneB6-ot, C és D vitamint, kalciumot szednem. A szemem mintha nekem is romlott volna, de lehet, hogy nem most kellene új szemcsit csináltatnom (ezt írtátok).
További szép hétvégét mindenkinek!

twinner
Budapest
 
 


Nekem is kb. a 12. héttől múlt el a mellfeszülés, azóta nincs is, viszont a viszketés időről időre előjön, a krémezés azonban segíteni szokott ezen.
Amit mondjuk még észrevettem, és tünetnek tekinthető, hogy megnőtt az étvágyam. Soha nem voltam valami nagy étkű, gyakran egy almától is elteltem, de most...  és ami a legrosszabb, hogy főleg esténként jön rám az éhség... ti hogy vagytok ezzel? Hasonló tapasztalata van valakinek?
trish82
 
 


Twinner, szorítok Nektek, hogy úgy legyen, ahogy szeretnétek, és egy fiú meg egy lány legyen a te pocakodban is, bár biztos vagyok benne, ha két fiú lenne, azon sem keserednél el, ahogy mi sem tettük volna.  Legközelebb már biztosan kiderül ez is. Stresszelni tényleg nem tanácsos, de tudom magam is, hogy van ez, én pl. minden uh. előtt nagyon ideges vagyok valamiért. Tudom, hogy minden rendben lesz, és mégis rengeteg félelem van bennem. Odáig szokott ez fajulni, hogy általában a vizsgálat előtt és után is sírni szoktam, előtte a feszültség miatt, utána meg az öröm miatt (persze csak itthon, vagy az autóban, nem a rendelőben, ott azért összeszedem magam). 
Mondjuk a látásromlástól és hasonlóktól én is tartok egy kicsit, nekem nagy a dioptriám, és kontaktlencsét viselek, viszont mióta állapotos vagyok, egy napot sem birok ki vele, szóval inkább a szemüveg dominál most nálam, amit viszont sehogy sem tudok megszokni...
trish82
 
 


Nem lehet, hogy csak a faradtsag miatt erzekelnek egyesek latasromlast?
-6-os szemem volt, amig 4 evvel ezelott meg nem mutettem, bar egy kedves optikus ismerosom ova intett, mert mondta, hogy a tanulas es jovobeli terhesseg eseten visszaromolhat konnyen.
Annyit mindig is erzekeltem azota, hogy estenkent nem szeretek mar vezetni. Addigra elfarad a szemem, es homalyosodik a latasom. Szerintem ezt anno a szemuveg valamennyire kontrollalhatta.

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


Sziasztok!
kicsititi
nekem ugyanez volt, nem kaptam beutalót az orvosomtól sehova, nem is mondta hogy menjek gyorsan védőnőhöz. épp utolsó pillanatban, az első trimeszter utolsóelőtti napján kerestem meg a védőnőt. mint kiderült, ez elég kockázatos, mert ha nem mentem volna, lemaradhattam volna minden állami juttatásról (gyes, gyed..). a védőnő mondta, ha nem kaptam a kötelező kiskönyvben lévő vizsgálatokra beutalót, menjek el a háziorvosomhoz, ő ad. neki is kötelező kiadni ezeket a beutalókat. lehet h az orvosod elfelejtette.
borka
 
 


A GYED a fizetés után jár, a Gyes alanyi jogon. Eleve valakinek később derül ki a terhessége....
Az egyszeri anyasági támogatást nem kapja meg valaki, ha nem jár terhesgondozásra. Azt hiszem 4 pecsétnek kell lenni.

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


A védőnőnél rákérdezek 13.-án azért erre.
Laborba úgyis csak 23.héten megyek (teljes vérkép, vizelet és terheléses cukorvizsgálat)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Judit, mondjuk ez így elég logikus. kaptam egy félreérthető cikket és egy ismerős megerősítette azt. kicsit fura is volt így. lehet csak egy ilyes közszájon forgó félreértés.
borka
 
 


@borka: Igen, félreértés. Az egyszerit (64000 ft) tényleg megvonhatják, de a többinek nincs köze a terhesgondozáshoz. :)

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


Sziasztok!
Visszatérve az alvós témára, miért nem jó a jobb oldalon feküdni? Én mindig a hasamon aludtam, vagy oldalasan, kitámaszva a testemet, de pl ma reggel is úgy ébredtem, hogy hason voltam. Pedig már látszik a pocakom, de így is kényelmes. Persze csak amikor nem eszem tele magam :)

picibaba.hu vonalzó
csillag89
 
 


A szem romlásához kapcsolódóan pedig: lejárt a jogsim, ezért voltam orvosi alkalmasságin, ahol ugyebár olvasni kellett a tábláról, hááát én a felső két számokat és betűket tudtam leolvasni, a többit tippeltem, mert kb semmit nem tudtam kivenni belőle. Az orvos meg is kérdezte, hogy maga meg mit olvas? :) Végül megadta az alkalmasságit, de mondta hogy menjek el szemészetre. Tudja, hogy babát várok, de erről nem mondott semmit, hogy köze lenne a várandóssághoz. Egyébként egész nap monitor előtt dolgozok, azért is romolhatott..

picibaba.hu vonalzó
csillag89
 
 


Sziasztok,
végeztünk az orvosnál, azt mondta, h KISLÁNY a Pocaklakó.
186gr, és nagyobb, mint 20 cm.
Én nem tudom, h igaz-e , mert én még mindig fiút érzek?!Miért?
De mindegy ,a lényeg, h egészséges
sandra84
 
 


Ti mennyi idosek vagytok, hogy mar ilyen nagy? :D
Nekem 16+0 hetesen mondta a no a 4D-n, hogy kb 16 cm es 156 g. Egybol arra asszocialtunk a Ferjemmel, hogy a boltban epp 15 deka parizert szoktunk venni :-D :lol:
mse6
Aszód
 
 


@sandra84:


Gratulálok a kislányhoz! :) 
Eddig nekem is úgy tűnik, hogy kislány. Bár én is fiút érzek első perctől. A sikeres hónapban (még nem tudtam róla, hogy az) is kisfiúval álmodtam. Majd kiderül, hogy mennyire erősek az ösztönök.

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


Sziasztok!
Ti elkezdtetek már vásárolni babacuccokat? Én most nézegetem a babakocsikat, de kicsit tanácstalan vagyok, hogy mégis milyen márka legyen, hány funkciós, stb.
Ti hogy álltok ezzel a kérdéssel? Persze van még idő decemberig, de azért jó lenne tájékozódni, meg nem akarom az utolsó pillanatra hagyni a dolgokat. :)

picibaba.hu vonalzó
csillag89
 
 


@sandra84:
Gratulálok a kislányhoz! :-)

@csillag89: Mi is nézegettünk babakocsikat. 3funkciósat minimum. Pl.egy ilyet:

http://www.brendon.hu/Products/Details/84247

De a vásárlást majd szeptember-októberre elég lesz beiktatni. Babacuccokat remélhetőleg kapunk. Ja, és ne aggódj én is jobb oldaon alvó vagyok... Háton nem érdemes aludni, főleg amikor már nagyobbacska lesz a picúr!

Most viszont jó lenne majd eljárni kismamatornára vagy jógára. ;-)
Ti jártok ilyesmire? Ha igen hova?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


@kicsititi:


köszönöm

A babakocsit mi is nézegetjük, Párom a chicco márkát részesíti előnyben.(Ő mindig elolvasgatja a véleményeket, alaposan utánanéz mindennek)
Nekünk mindent venni kell, nincs kisgyermek(a nővérem lánya már 17 éves).

csillag89:Tegnap beszélgettünk a dokival a méhszájról, 24.héttől fogják szorosan ellenőrizni(minden alkalommal 2 perc soronkívül UH-val).Ha nyílni kezd, akkor sem kell megijedni(szerinte), mert van a pesszárium, illetve fekvés.

kicsititi:Én még a terhességem előtt megfogadtam, h amennyiben terhes leszek, ezt a 9 hónapot kiélvezem(32 évig sportoltam), ez a Picúrról szól.Utána lesz időm sportolni újra.Illetve a méhszájam miatt is nagyon félek.Ha baj történne soha nem bocsátanám meg magamnak.Természetesen ez rám vonatkozik, sokan jógáznak, kismamatornáznak..., biztosan jó, egészséges, de én ezt is kihagyom.
Hát, tiszta paramami vagyok, aztán nagy szájjal mondtam mindig, h a "terhesség nem betegség", most, h kismama vagyok, másképp gondolom.
Sétálni szoktam sokat.
sandra84
 
 


@csillag89:


Én azt olvastam, hogy nem ajánlott a háton és hason fekvés, a jobb oldal pedig állítólag azért nem javasolt, mert a baba elnyomhatja a vesét és a hólyagot összekötő húgyvezetéket, ami elvileg vesemedence gyulladáshoz vezethet.... ugyanakkor én is gyakran kapom magam azon, hogy az éjszaka folyamán átfordultam a bal oldalamról a jobbra 
A babakocsikat mi is nézegettük, és el is kedvetlenedtünk kissé, mert ugye nekünk ikerkocsi kell, de azok szinte egyike sem fér be a csomagtartónkba  úgyhogy ezt még meg kell valahogy oldanunk.

@kicsititi: én is jártam tornázgatni a várandósság előtt, és biztos voltam benne, hogy majd ha áldott állapotba kerülök, akkor is fogok valamit csinálni, vagy kismamajógázni, vagy terhestornázni, utána kiderült, hogy két babóca van a pocakomban, és ez a tény szinte minden esetben kizárja a komolyabb mozgást. Viszont hiányzik... sokszor érzem pl., hogy fájdogál a hátam. Mondjuk sétálni én is szoktam. Szerintem egyeztess az orvosoddal, ha ő azt mondja, csinálhatod, akkor szerintem nyugodtan 
trish82
 
 


Sziasztok.

Igen, mindenképp egyeztetek a dokival, mielőtt tornázni kezdek.  Tudom, hogy jó dolog. Illetve majd a szülésznőt akit választok majd (29.héten találkozok személyesen is vele) tőle is megérdeklődöm, hogy mire érdemes járni még. Van a Szent Imre Kórházban egy gyógytornász aki tart mindenféle tornát, illetve vannak egész jó szülésfelkészítő előadások.  De ez még kissé messze van. Most a rövidtávú célok megfogalmazása/elérése a cél 

A jobboldalon alvás hátrányait nem hallottam, de utánanézek.
 Nehéz lesz bal oldalon elaludni és aludni egy notorius jobb oldalon alvónál  



Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Csajok! Ma a kicsi Fiam kezzel foghato jeleket adott magarol, csak ugy mozgott a pocakom fel oran at :D ez valami csodalatos! Elsirtam magam... Csak sajnalom, hogy Apa mar dolgozni volt mire elkezdte...

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


@mse6:


hűűű, ez csodálatos dolog! Örülök Nektek! 

Van valaki közületek, aki alacsonyan hordja a babáját? Mint tegnap kiderült, az enyémek lent vannak, ezért mostanság gyakrabban érzek enyhe fájdalmakat az alhasamnál. Az orvos azt mondta, nincs baj, de jobb, ha többet pihenek (fekszem) és pocaktartó övet/pántot is kell viselnem. Ez összességében nem olyan nagyon vészes, tekintve, hogy a babákkal minden rendben van, de azért ma cudar hangulatom volt, iszonyat érzékeny voltam egész nap. 

@kicsititi: én szintén évek óta a jobb oldalamon aludtam, úgy volt a legkényelmesebb, de most igyekszem a balon aludni, mert ugye az infók szerint így a jobb, a páromtól kaptam egy ún. kismama párnát, ami nagyban megkönnyíti a dolgom. Kényelmes és nem mellesleg vele nem olyan könnyű forgolódni sem álmomban, mert ki van támasztva a hátam is  
trish82
 
 


@mse6:


Szuper! :D 
Enyhe rúgások voltak vagy inkább bugyborékoláshoz hasonló valami? 

Én is érzem már egy ideje ezeket a bugyborékolásokat, de sokszor elbizonytalanodtam, bár korábban sosem volt ilyen. Viszont, ma reggel és kedd éjfél körül erősebb és határozottabb mozgásokat, rúgásokat is tapasztaltam 

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


De jó hogy már érzitek.:-)
Én még nem igazán érzek mozgást. Sokszor a beleimre hiszem hogy biztos ő mocorog, de nem hinném...
Tegnap lefekvéskor volt olyan a köldököm alatt közvetlenül, mintha nagyon gyorsan remegett volna belül vmi 1-2percig. Nem tudom az mi volt. :oops: :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Sziasztok! 

Tegnap este egyértelművé váltak a mozgások! Ez már nem a bugyborékolás volt, amit régóta érzek, hanem rugdosás. Csodálatos érzés! 

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


Olyan rugdosasok voltak, hogy mar Apa is erezte! :D azota amugy folyamatosan bulizik, szerintem ez a gyerek nem is alszik ! :D IMADOOOM!

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


De jó Nektek csajok, én még nem éreztem.Remélem hamarosan....
Olyan, mint Apuka állandóan alszik
sandra84
 
 


@sandra84:
Ne aggódj. Nekem sincs azóta sem semmi. Lehet hogy később, egyszerre, mondjuk 2hét mulva érezzük majd. ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


A méhlepény helyzetétől is függ, hogy ki hanyadik héten kezdi érezni.  Az én babám még nem mozog olyan sokat. Persze, rögtön aggódni kezdek, ha nem érzem vagy nem olyan erősen...Pénteken megyek orvoshoz, 18. heti kontroll. A genetikai a 20. héten lesz.

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


Szoszerint nehezebben kelek fel tedtileg az agybol...
Na meg a talpaim. Kicsit tobbet allok es orakra kepesek fajni, foleg a saroknal. Tegnap delelottom a konyhaban toltottem, mert most jott haza a kiscsalad nyaralasbol es valami magyar kajara vagytak. 7tol delig robotoltam es annyira megfajdult a labam, hogy nem birtam raallni. Mar egy hete erzem, hogy sajognak, foleg reggel mikor felkelek es felallok, de ez valami iszonyat őrjítő... Mas is van ezzel igy?

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


@mse6:


Én 3 napig alig bírtam hajlítani a bal térdemet. Izületi fájdalmaim nekem is kezdődtek...ujjaim a kezemen és lábamon is.

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


Sziasztok!
Most kéne majd mennem a 18 heti genetikaira és eddig nem tudtak időpontot adni, mivel nem tudták, hogy az orvos mikor ér rá. Most hívtam őket, hogy már aktuális lenne, erre közölték, hogy az orvos aug. 11- ig szabadságon van, úgyhogy nem tudják megcsinálni a vizsgálatot. Hát köszi!!! Előbb is mondhatták volna!
Nem tud valaki ajánlani Veszprém megye közelében ilyen intézményt, ahol csinálnak genetikait?
Amúgy Győrbe mentem volna a Kyncshez.

picibaba.hu vonalzó
csillag89
 
 


@csillag89:
Szia.

Sajnos nem. Próbálj meg egy másik magándokit Győrben vagy Veszprémben, hátha. Mondanám Pesten van egy rakat ilyen hely, de az neked kiesik. :oops:

Lányok, hogy vagytok?
Kinek mikor lesz a genetika, mikor kiért kell izgulni? ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


@kicsititi:


Holnap megyek 18. heti kontrollra a saját orvosomhoz. Holnaphoz 2 hétre pedig lesz a genetikai!
Izgulok 

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@kicsititi:


Nálunk ilyen nincs itt Svájcban, a múlt heti UH akart szerintem az lenni, az az 5 perc, a még be nem töltött 18. héten.
DE mi vasárnap indulunk Magyarországra, és már hétfőn van is időpontom az Istenhegyire a Hajdú drnőhöz.Már alig várom!!!
Nekem ott azt mondták, h a 20.hét már késő, ezért időzítettük a nyaralást mostanra.
Tudtok Budapesten jó baba boltokat???
Nálatok nézték ezt a CMV-t, tudtok esetleg róla valamit?Illetve akinek a Toxoplasma negatív volt(Igg és Igm is) azt kell ismételni?

Remélem Mindenki jól van
sandra84
 
 


@sandra84:
Akkor rád hétfőn gondol mindenki. ;-)
Majd mesélsz.
Multkor anyuval shoppingoltunk és bementünk a Pepco nevű boltba. Nem kizárólag bababolt, mert minden van benne. :-D Jól kinéző és jó minőségű baby és kisgyerek rucik vannak, olcsón. De jó a h&m is gyerekholmik terén, kicsivel drágábbért, de mégsem Brendon áron.
Úgy tudom ha negatív a toxoplasma és nincs kisállat a közelben akkor nem kell. Jobb félni mint megijedni.
CMV-nem néztek, de nem is mondták...
Írd össze a kérdéseket, Hajdú doktornő biztos segít ;-)

@judit0702:
Majd mesélj mi volt ma. ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


@kicsititi:


Jajjj, igen hétfő, nagyon remélem, h mindent rendben találnak, izgulok.
Köszönöm a bolt ajánlásokat.Én a Tesco-t tudom ajánlani, mert az nálunk nincs, és Németországban sincs(nővérem ott él, és ismerősének mindig kell vinnie a Tescoból baba ruhákat, mert nagyon meg vannak vele elégedve).Ott akarok vásárolni, és árak is barátiak.
Háát ugye decemberi születésű babák lesznek, úgyhogy téli cuccok kellenek inkább.
Te/Ti mikor mentek genetikaira, mikor lehet izgulni Értetek?
sandra84
 
 


@sandra84:
Igen a a Tesco is jó. :-)
Mi 26.-án megyünk genetikára. Még nem izgulok...majd előtte nap. ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Miert kene izgulni a genetikai miatt? En mindemhova halalnyugalommal megyek... Max azert izgulok, hogy vegre ujra lathatom :D
Amugy hetfon megyunk reggel a kistarcsai korhazba. Addigra 18+5 leszunk :)

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


Sziasztok!

Közben visszatértem én is, voltam otthon Magyarországon. Elintéztük a TB-met, jelentkeztem a védőnőnél, voltam a háziorvosnál, aki EKG-t csináltatott, és találkoztam a szülész nőgyógyász doktorommal is. Mindenki nagyon kedves volt és sokat foglalkoztak velem. A doktor úr nézett uht is, hát majd elsírtam magam, a picúr keze lába járt, csak épp a lábacskáját nem nyitotta szét, egyelőre nem tudjuk a nemét. A feje 3,9 cm. 
Mse: én dr. Blaskó Ervinnél fogok terv szerint szülni a Kistarcsaiban, lehet emlékszel, korábbi hozzászólásokban beszéltük, hogy én is Kistarcsán fogok. 

A visszaút eléggé lefárasztott, a melegről nem is beszélve. Otthon én kimondottan kellemesnek találtam az időt, itt törökben csak pihegek. 42 fok és páratartalom, napi min. 3x zuhany.

Mocorgást még én sem érzek, pedig nagyon figyelek, szurkálások nekem is vannak, de nem vészes, időnként érzem. Az itteni dokim most szabadságon van, két hét múlva megy vissza dolgozni, alig várom már, remélem akkor már megmutatja magát a bébi. Az otthoni orvos a lelkemre kötötte, hogy mivel otthon szülök, így az otthoni kötelező vizsgálatokat csináltassam itt is meg, márcsak azért mert lehet is más a rendszer. Amúgy vittem a korábbi leleteimet és nagyon megdícsérte az itteni dokimat, mert tényleg mindent megnézett. 

Én is szedek terhesvitamint: Biovital Mom&Baby-t, ezenkívül CA és MG pezsgőtablettát is iszom naponta, felváltva.

Vigyázzatok magatokra, most már én is gyakrabban fogok erre az oldalra látogatni

picibaba.hu vonalzó
selvi
 
 


Sziasztok!
Szeretnek en is csatlakozni a topichoz, 34 eves vagyok es decemberre varom a masodik babamat, dec 15-re vagyok kiirva. A kislanyom 3,5 eves es nagyon varja mar a kistesot :-) Amerikaban elunk. Azert is olvastam a forumot mert kivancsi vagyok, hogy otthon milyen a babavaras, milyen vizsgalatokat csinalnak stb.
Most vagyunk a 18. hetben, de sajnos meg idonkent vannak rosszulleteim. Foleg a nagyon meleget nem birom, de azert mar jobb mint az elso trimeszter volt :-D
Mindenkinek boldog babavarast kivanok!
ancsipancs83
 
 


@ancsipancs83:
Üdv itt! Itthon, látod egész jól ellenőrizve vagyunk. Odakint milyen a rendszer! :-)

Lányok, érzem ahogy mocorog a picúr. Most már egyértelmű. Ezekszerint 1hete is ezt éreztem esténként, csak azt hittem a beleim mozognak. Olyan érzés mintha bizseregne belül a köldök alatt, néha meg mintha pukkanna egy buborék belül és olyankor mintha megmozdulna kívülről is a pocakom. :-D
Ma reggel is éreztem amikor ébredeztem, és este is a kanapén eldőlve vacsora után nem sokkal, és tegnap is este felé. Inkább a bal oldalon. Lehet oda kucorodott be a kis manócskám. ;-) :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire árt ha utazás közben rázkódik a busz?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


@kicsititi:
Itt is hasonloak a vizsgalatok, de a kombinalt teszten kivuli genetikai teszteket csak akkor vegzik el ha bizonyos kor felett van a kismama vagy egyeb specialis helyzetben. Az ujabb vervetelbol kimutathato genetikai szureseket itt nem annyira ajanljak mert nagyon sok a hamis pozitiv ertek (legalabbis az orvosom ezt mondta)
Nekem a Down 1:12000 es a Trisomy 1:35000 (lehet otthon mashogy hivjak) igy nem csinaltam masik tesztet. Az anatomiai uh 18-20 kozott van, gondolom otthon is.
En mar egy-ket hete erzem a magzat mozgasat, az elso terhessegemnel csak kb 20 hettol ereztem.
Busszal mar egy jo ideje nem utaztam, de szerintem a babanak nem art, inkabb a kismamanak kellemetlen a razkodas.
ancsipancs83
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: