Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! 
Nekem volt a hétvégén egy hátborzongató élményem, a tanulság miatt megírom, hátha valakinek segít majd megnyugodni hasonló helyzetben.

Tegnap délután minden jel nélkül távozott belőlem egy darab szövet! Semmi barna, semmi vér, semmi görcs, csak úgy egyszerűen kijött. Olyasmi, mint egy darabka méhlepény, vagy ilyesmi. 
Gondolhatjátok mennyire megijedtem, hogy megint vége lesz... Alig bírtam összekaparni magam a nap hátralevő részében. De reménykedtem, mert semmi más jel nem utalt rosszra, a tüneteim is megvannak, sőt.

De ma hajnalban mint az őrült rohantunk a dokihoz, aki váratlanul is készségesen megvizsgált és hála az égnek minden nagyon rendben van, a pici fejlődőtt és szuper erős a szívhang is!  Semmi nem utalt elváltozásra, bajra. Óriási kő esett le a szívünkről, ahogy néztük az UH-t és láttuk a kis "ebihal" mocorgásait. 
A dokival beszélve arra gondoltunk, hogy simán lehetett a 2. elmaradt mensesszel összefüggő jelenség. Vér is lehetett volna, az is normális lett volna. Viszont egyúttal felirattam jó sok progeszteront, hogy legyen a következő hetekre.

Húúú, senkinek sem kívánok ilyen izgalmakat! De jó tudni, hogy nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni! Vigyor 

Picnicky

picnicky, csodálom a türelmedet, én akkor hétvégén azonnal rohantam volna az ügyeletre... Hála Istennek, hogy minden rendben!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers

@picnicky: Örülük, hogy minden rendben van! 

@noja82: Szerintem ez nem is kérdés, hogy maradj-e 

Lilypie Maternity tickers

@aletheia:

Nem igazán akartam kipróbálni a helyi SZTK-s ügyeletet, meg a "kedves" orvosait...
Meg hát mit tudtak volna tenni, ami nem várhat másnap reggelig?! Nagy veszélyt nem érzékeltem, progeszteront eddig is szedtem, ilyenkor meg nem tudnak mást, csak azt adni. Ha vérzés van, vagy már zajlik a vetélés, az más tészta, akkor én is siettem legutóbb a kórházba, munkaidőben, halálra váltan... Szerencsére ez nem volt ilyen vészhelyzet.
Köszi az együttérzést! Vigyor

Picnicky

@borstyan:

Köszönöm! Vigyor De jó Neked, hogy már túl vagy a legkritikusabb időszakon! Én is szeretnék ott tartani és végre lazítani kicsit... Zavarban van

Picnicky

@aletheia:
Nah a szembejott lehetőségek végett, lehet hogy én se várok 12. Hét utáni a ruha vásárlással.
A Lidlben csütörtöktől nagyon jó áron lesznek kismama ruhák, és jónak tűnnek kép alapján, uh kicsit megelőlegezve, hogy minden rendben lesz, veszek.. :D

Úgy látszik megy a kepfeltoltes

@fanni89:

Hmm, jó lenne előre gondolkodni, de nehéz úgy, hogy nekem még semmi hasam nincs...  És szerintem egy darabig nem is nagyon lesz, mert alapból sem vagyok az a "hasas" típus. Úgyhogy erről az akcióról most eléggé lemaradok. Talán később is lesz ilyen...remélem. 

Picnicky

fanni, hogy a túróba csinálod? Nekem a mosolygós fej melletti ikonnal (beágyazott média beszúrása / szerkesztése) a következő lehetőségeim vannak a listában: videó, hang, flash, quicktime, shockwave, windows media, realmedia, iframe (keret). Ezek a "típus" nevű legördülő menüből választhatók ki. Te látsz mást is?

@picnicky:
Szia, kb 2 havonta van valami akció..;) Én husi vagyok és pocakos, nekem már most nagyon kényelmetlen minden, pedig valszeg csak felfúvódás még.. Mindenesetre egy nacim se tudom begombolni :D

@aletheia:
Én ezt látom, a mosolygós fej mellett csak az ikon helye van, de ha rakattintok, a lenti opciók jönnek. Utána a fájl lehetőségre kattintok.. Nekem se mindig engedi.. Csomószor errort ír.. :D

Jah és telefonról nézem, nem gépről :)

Hurrá, köszi! Mobilról sikerült, gépről még mindig nem. :) De akkor itt a múlt hétfői 3.5 centis sztárfotó. <3

Vagyis elkiabáltam... Feltöltés folyamatban, de megállt a végén. Na mimndegy, majd egyszer. :) Legalább már azt tudom, hol keressem... :D

@aletheia
Nekem a kamera utáni kép kivalasztas nem ment, csak a fájlból való feltoltes.. Drukkolok nektek!!

Sziasztok lányok Tegnap voltam genetikán, mindent rendben talált a doki orrcsont látható,nt 3 mm alatti 57 mm a kis csodánk,12+5 naposnak mérte a gép, 2 nappal idősebbnek
Vettünk szívhang figyelőt, és délelőtt meg is találtuk Annyira jó volt

@charadine:
De jó!!! Nagyon örülök!! Húuu már majdnem 6 cm.. Az már valami :D örülök, h minden rendben ment :D Én is anyyira de annyira szeretnék már túl lenni rajta (mi 2 hét múlva hétfőn megyünk) :)

Sziasztok!

Voltam a védőnőnél, van kiskönyvem. :) 

charadine, nagyon örülök nektek! Nagybabáid mit szólnak egy szívhanghallgatáshoz? :) 

Ma 6 éves Alízkám. 6 éve ilyenkor már fájdogált :)

@aletheia:
Juhuuu! Level 2
Boldog szülinapot a nagylánynak

@aletheia:

Akartam is kérdezni, hogy nem lehettek annyira rossz élményeid az előző 3 gyerkőc születését illetően, ha még egy 4-iket is bátran vállalsz!  Én még itt állok az első próbatétel előtt, nem tudom, mi vár rám, de már elterveztük, hogy 2-t szeretnénk. Az úgy jó, ha van kistesó. Méghozzá hamar.  Na de legyünk szépen, egészségesen túl az elsőn, az most a lényeg! 

És milyen az a kiskönyv? Csak 30-án fogom megkapni, de nem sok fogalmam van róla. Olyan, mint egy ellenőrző, vagy oltási könyv? Kis rubrikák a vizsgálatoknak? Vagy vannak benne leíró információk is a kismamáknak?

Picnicky

@charadine:

Szia!
Nagyon jó, hogy minden rendben van!  Jó lehet látni UH-n, hogy már olyan nagy! Gondolom már egészen bébiszerű, igaz? 
És milyen az az otthoni szívhangfigyelő berendezés? Nem is hallottam róla, hogy van ilyen! De milyen jó ötlet! Megnyugtató lehet, hogy otthon bármikor hallgathatod a picid szívverését.

Picnicky

@aletheia:
Boldog Szülinapot a nagylánynak Fanni89 gyorsan elrepül a 2 hét
Picnicky az igazság, h most épp semmit nem láttam belőle, a fejem mellett volt a monitor, a doki ő 5 perc alatt lezavarta a férjem ugyan ott volt de egyem meg semmit nem tudott kivenni, mert rázummolt a Babára ahogy vizsgálta, úgyh.részleteiben látta, és csak nézte kikerekedett szemmel vicces volt.
A szívhangfigyelő AngelSound, Benetton bababoltban vettem, nem bántam meg melegen ajánlom mindenkinek tegnap is hallgatóztam, most a másik oldalon találtam meg, a köldököm alatt 3 cm kb,kicsit balra agyon megnyugtató

Sziasztok! :)

Én is új vagyok mind babatéren, mind pedig itt a csoportban.

Legfőbb kérdésem az lenne, hogy ti már választottatok nőgyógyászt-orvost?

Mi alapján lehet? És szülésznőt is kell választani? vagy elég az egyik? 
Valószínűleg a Kistarcsai kórházba szülnék augusztusban, ezért ott keresnék orvost is, azonban ott sem ismerem őket, és sokan vannak.
Ti ezzel a témával hogy álltok?

Sziasztok!
Gratula mindenkinek a növekedéshez!

@22eszti:

Üdv köztünk!
Ha még nincs nőgyógyászod, akkor ideje elkezdeni néezlődni. Nálunk 12.hétig vállalnak a dokik. Utána már általában nincs náluk hely, meg nem is szívesen veszik, ha később próbálkozol, mivel nem tudta követni az elejétől a terhességet.
Mi alapján válassz? Azt igazából te tudod eldönteni, h ki a szimpatikus, és kinek milyen a "híre", illetve milyen költséget tudsz bevállalni.
A szülésznő témában most nem vagyok otthon. Amikor a lányom született 4,5 éve, akkor nem volt kötelező, de ha felkértél szülésznőt, akkor kellett, hogy legyen dokid is. Ez most nem tudom hogy van!

Nekem van most egy dokim, akihez járok, de mivel ő nem dolgozik a kórházban, nem is vállal szülést, így van egy megállapodása egy másik dokival, aki a 20. hét után átvesz, és vállalja is, hogy ott lesz a szüléskor. Szülésznőn még gondolkodok, de mivel nem tudom, hogy aki Csengénél volt, dolgozik-e még, így nehéz a döntés, főleg, hogy nagyon valószínű, hogy most is császár lesz a vége, így max lelki támogatást tud nyújtani a szülésznő, és azért nem kevés a pénz, amit neki is kifizet az ember.

Holnap mindenki a Lidl-ben kezd? Én igen! A puffadás miatt már én is pocakos vagyok, ami hihetetlen így kb. 7 hetesen, de ami még durvább, hogy a cickóm is nőtt egy méretet, és baromira fáj!
A farmerruha és a farmergatya nagyon mozgatja a fantáziámat, legginseket meg egyébként is kell vennem. :D

A szívhangfigyelővel azért vigyázzatok! Annak idején nem ajánlották, hogy túl gyakran "zaklassuk" a gyereket. Az ultrahangot sem szívesen csinálják napi szinten, mert árthat a babának. Szóval ne napi rendszerességgel hallgassátok! 

Én tegnap voltam a védnőnél, megkaptam a kiskönyvemet. Háziorvoshoz majd hétfőn megyek, bár azt mondta, hogy még csak felvesz kismamának, de a vizsgálatokat még korainak tartja, majd a 10. hét körül, aztán adja a laborokat is.
Nagyon elkeseredtem, hogy a védőnő közölte, hogy eltörölték a tesztreggelis cukorterhelést! Nem tudom hogyan fogom magamba erőltetni az a cukros löttyöt! 

Korban van köztetek, aki kb annyi idős mint én? Arról a bizonyos genetikai tanácsadásról kérdezni, hogy mi a fene az, és mit lehet róla tudni!

Sziasztok!

fanni, köszi. :) 

Picnicky, hát, szerintem a szülés maga nem olyan nagyon befolyásolja, hogy az ember akar-e következőt vagy sem. Max az idejére lehet hatással - rossz élmény a szülés, akkor talán több időnek kell eltelnie, hogy begyógyuljanak a sebek. Míg ha jó élmény, akkor könnyebb. :) Kiskönyv inkább oltási könyv jellegű. Adataid vanank benne, meg majd minden vizsgálatot feljegyeznek. De kapsz mellé csomó tájékoztató anyagot meg könyvecskét.

szívhangfigyelő: szerintem inkbább azért nem jó, mert mikor majd nem találjátok a szívhangot, jól meg lehet őrülni, hogy mi történt, pedig csak szimplán elég nehéz néha megtalálni. :) 

22eszti, szia. Nézelődj olyan topikokban, amik kifejezetten kórházak orvosairól szólnak. Vannak ilyenek. Ott olvashatsz dokikról jellemzéseket. 

noja, rosszullétek enyhülnek már?
Hát nekem mindig a cukros lötty volt, és gyűlölöm. Minden alkalommal rosszul leszek, egyszer majdnem elájultam. 
82-es vagy? Milyen genetikai tanácsadásra gondolsz? Asszem 35 fölött szoktak több mindent javasolni, de talán semmi sem kötelező. Szerintem az a genetikai tanácsadás, hogy elmondják,mmilyen típusú vizsgálatok vannak, és te választasz. Nem? 

Ma reggel, vezetés közben, észrevettem, hogy a bal szememmel homályos a perifériás látásom. Azóta talán helyreállt, de eléggé fáj a fejem. Remélem, hogy csak valami frontdolog...

@aletheia:

Szia! Köszi a válaszokat! 

Nekem a nyáron pont ilyen esetem volt, mint most Neked: egyik oldalra szinte teljesen megszűnt a perifériás látásom, közben baromira fájt a fejem. Elég ijesztő volt az egész, de előtte egy elég stresszes sziklamászáson voltunk túl, a megerőltetésnek tudtam be. Aznap még kirándultunk is, és néhány óra alatt fokozatosan csillapodott a fejfájásom, majd teljesen visszajött a látásom. Mai napig sem tudom pontosan, mi a fene volt ez. 
Veled nem történt valami előtte? Megerőltetés, vagy ilyesmi?

Picnicky

Ez a tescós reklám a zöld háttérrel nagyon bezavar nálam az oldalon. Alig látni a betűket, nem tudok beszúrni mosolygós fejeket és még kilépni sem enged! Nektek normálisan működik az oldal?

Picnicky

@aletheia:

Rosszúllétek, egyik nap jobb, másnap rosszabb. Tegnap volt a rossz! Végsőkig ment. :( Fáradt is voltam nagyon, gyerkőc nem aludt egész éjszaka, most is volt pár óra ébrenlét. 
Nálatok rendben voltak a gyerekek? Front van, vagy a telihold?? Hulla vagyok!

Cukros löttyel nekem alapvetően az a bajom, hogy ha ébredés után éhgyomorra sima folyadékot iszom, legyen az csak egy pohár víz, akkor kb 5 percen belül a WC-n kötök ki, és egy darabig nem is fogok szabadulni. Szóval nem tudom ezt hogyan fogom kivitelezni a terheléskor. :(

Igen, 82-es vagyok, és tegnap a védőnő mondta, hogy van vmi genetikai tanácsadás, ami nem kötelező, de koromból adódóan ajánlott. Bp-n van, időpontot kell kérni. Először felveszik az adatokat egészségügyi dolgokat, kockázati tényezőket, családi anamnézis, stb. Ha itt látnak vmi kockázatot, akkor ajánlanak vizsgálatokat, mint pl. ugye a magzatvízvételt, amit biztosan nem fogok engedni. De ezek a vizsgálatok sem kötelezőek. 
A Nifty-n gondolkodom egyékbént is, csak kíváncsi lennék, hogy vki tud-e bővebben ezekről, hogy mik vannak, árak, stb.

Eléggé ilyesztő, amit a szemetekről írtok! Kíváncsi lennék mi lehet a háttérben! Én azt vettem észre, hogy rohamosan romlik a szemem.

Ja, és mivel a doki azt mondta,hogy nem kell abbahagynom a testmozgást, így hétfőn voltam zumbázni. Gondoltam csak light-osan, semmi ugrálás, csak tingli-tangli. Felvettem a férjem pulzusmérős óráját. Hááát! 
A nyugalmi pulzusom olyan 90 körül volt, csak a bemelegítés alatt felment 144-ig. Ez ugye annyira nem jó! Nem tudom hogyan lesz ez így! A mozgást jó lenne megtartani, de kb semmit nem tudok csinálni, hogy ha 140 alatt kell hogy maradjon a pulzus. :(

@picnicky:

Nekem a tesco-s reklám csak van bal oldalon, de nem csinál semmit.
Gépről nézve legalábbis!

Sziasztok,

Remélem még csatlakozhatok a csoporthoz. 35 éves vagyok, 2. babámat várom. Jelenleg 12 hetes várandós vagyok, a nagyobbik 8 éves leányzó. Tegnap voltunk a 12 hetes UH-n, mindent rendben találtak a picikémmel. Illetve a kombinált teszthez levették a vért.
Valószínűleg én ufo vagyok a várandósok között, mert semmiféle tünetem, rosszullétem nincs. Az elején fájt a mellem kb. 3 hétig, de azóta sem semmi.
A terhesgondozást a Medicover végzi, szülni a fehérvári kórházban fogok. Orvos váltás alatt vagyok éppen, mert akihez jártam és a terhességet megállapította, ő nem rendel itt Fehérváron. Még első körben nem érdekelt, mert az elsőnél sem fogadtam orvost, de sokat gondolkodtam, meg a Medicover terhes protokollja is rásegített, hogy kértem rakjanak át olyan orvoshoz, aki Fehérváron is rendel. Itt ugyanis a 36. hétig tart a terhesgondozás, utána gyakorlatilag kitesznek az utcára. Szóval jobbnak láttam egy helyi orvost választani. De hozzá csak február elején megyek, úgyhogy kíváncsi leszek milyen lesz.
Amúgy teljesen be vagyok zsongva, mindenhol a babaholmikat, felszereléseket nézem, tervezgetek. Sok mindenünk megvan még a kisasszonyról, meg a családban is van baba, csak akkor van bökkenő ha tényleg fiú lesz a pocaklakó (márpedig tegnap ezt tipplete az uh-s orvos), mert nagyon kevés az unisex, felhasználható darab.

@noja82:

Szia! Sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy, nekem sem egy leányálom. De én örülök neki, hogy vannak tüneteim! :) Egyszer meg csak véget ér ez az időszak.

Igen, a mozgás most nem olyan egyszerű és körültekintést igényel. Talán csak az a baj, hogy a zumba pillanatnyilag túl intenzív mozgás Neked. Próbálj meg valami nyugodtabb, gyaloglósabb, lassab - "low impact" - mozgásformákat. Az is nagyon jó, ha időt tudsz szakítani hosszú sétákra, kiváló cardio! Pici súlyokkal meg erősíthetsz is. Nekem sem megy az intenzív, a légzésem rögtön jelzi, ha sok. Egyébként már egy hosszabb lépcsősoron felfelé is asztmásnak vagy láncdohányosnak érzem magam tüdőkapacitás szempontjából... :-S Úgyhogy csak nyugodtan, kellemesen mozogjál, hidd el, azzal is sokat teszel magadért és bizony égnek azok a kalóriák! :)

Picnicky

@vivi83:

Üdv itt!
Ki lesz a fehérvári orvosod?

@picnicky:

Nyugi, engem is az éltet, hogy elvileg hamarosan vége lesz a rosszúllétnek, bár ugye sajnos ez nem mindenkinél történik meg! :P

Persze sétálgathatnék is, meg ilyenek, csak nekem a táncos mozgás az,amit szeretek, és ami jól esik. Ezért is választottam a zumbát. Az érdekes az, hogy még csak meg sem izzadtam, nem volt légszomjam, semmi. Telejesen jól éreztem magam, csak az a hülye óra mutatta néha, hogy a 164 talán már sok, és ezek miatt álltam meg rövid időre, amígy visszaesett, aztán folytattam tovább.

noja, keress hastáncot! :) 
Vízzel így vagyok én is kb., ha éhgyomorra megiszom egy pohár vizet, én 2 perc múlva kihányom. Ez minden alkalommal így van. Nem terhesen. 

picnicky, én arra gyanakszom, hogy lehet, hogy migrén. Az járhat látáscsökkenéssel is akár. Dehidratáltság, talán? Passz. De elég ijesztő. A bajom az, hogy holnap konferenciára mennék Szegedre, két napra. De így nem biztos, hogy bevállalom.

vivi83, üdv itt! :) Egyre több a fehérvári itt köztünk. :) Az én legnagyobb lányom is 8 éves. 
Én is be vagyok már zsongva a babacuccokra, de még egy hétig visszafogom magam. Akkor majd nekiesek. Nem mintha olyan sok minden lenne, ami nincs. :D 
A fiúnak látott dolgokból ritkábban lesz már lány, mint fordítva, nem? :D

Van egy táblázatunk, ha gondolod, írd bele magad. 
Ez mindenki másnak is szól :D 

mat, látom, bekerült az Abigél. Én azt a nevet úúúúgy szeretem!

Noja: dr. Schwarzinger-hez megyek. Húgom és ismerősöm is nála szült. Nem ömlengtek róla, de a produktum jó lett.
Én úszom heti 1-2 szer. Jól esik, bár nem hiszem hogy sokat ér. Előző terhességnél cukorbeteg voltam, most IR. Szeretném elkerülni az inzulint mindenképpen.
Aletheia: a nemére a szeméremcsont állásából tippelt, nekem annyira nem volt meggyőző. Még várok a 18-19 heti uh-ig.

@aletheia:

Áááá, a hastánc nem lenne most nekem való. A puffadt pocakom attl tutira még inkább befeszülne. :)
Ha hányinger jönne rám a víztől, még lehet, hogy könnyebben venném az akadályt, de nekem hasmenést okoz. 

@vivi83:

Ismerem Swarczingert, mármint nem jártam hozzá, csak volt hozzá szerencsém, amikor a lányom született, illetve a barátnőm húga járt hozzá az első terhességkor. Háát, maradjunk annyiban, hogy több okból kifolyólag a második gyerek már nem nála született, és összeteszi kétkezét, hogy mindketten túlélték az elsőt. :(

@noja82: Szerintem minden nőgyógyászról lehet jót is, rosszat is hallani. Egyelőre nem tervezem megfogadni. Az első terhességnél sem volt fogadott orvosom és nem éreztem hátrányát. Remélem ez most is így lesz.

Sziasztok!

Dúl a boldogság nálunk. Pozitívat tesztelem, kétezer is. Elsőre nem akartam elhinni. Merre induljak és mikor? 5. hetes vagyok az utolsó mensim első napja alapján. Magán vagy elég sima rendelésre időpontot kérni kinek mi volt jobb? Boldog vagyok de aggódok is hiszen jövő hónapban 36 leszek és ez az első várandósságom.

Sziasztok!

Eleg maceras nalam az iras, ne haragudjatok. Most is munkabol irok, de itt meg nincs ekezet, valami oskori szamitogep ez.:))
Tegnap voltunk a 12 hetes UH-n. Mensi szerint tegnap 12+6, de a gep most is, mint az elso UH-n, 4 nappal kisebbnek merte, igy ma 12+3. A szules datuma is modosult igy aug. 5-re, hamarosan javitom is.

En az elso UH-n nem hallottam a szivvereset, csak lattam, igy most amikor felhangositotta, elkezdtem sirni oromomben. Ez csodalatos <3

Egyebkent babszemmel minden rendben van, hala istennek, 5.3 cm, boldogan lubickolt. Van orrcsont, es a tarkoredo ertek is szuper, 0.13 cm. Vettek vert is, abbol szurnek meg nehany genetikai betegseget, de a doki azt mondta, hogy legyunk nyugodtak, egeszseges ez a baba, mint a makk. 
A nemere nem mondott semmit, de hat amugyis korai. Legkozelebb marcius 8-an kell mennem, azt mondta nem latja indokoltnak a surubb latogatast (orulok, mert eleg messze van a dokim, 70 km-re), nincs amiert zaklatni a babat. Akkor a 18 hetes UH-n majd megnezi a szerveit, es 90% hogy a neme is kiderul.

Jaj, annyira de annyira vagytam mar erre a babara, es annyira csodalatos volt latni, ahogy fejlodik, mocorog. Ennel szebb dolog nincs a vilagon.

Nekem amugy egyik percrol a masikra elmultak a rosszulletek, akkor van emelyges ha hagyom magam es kiurul a gyomrom, de figyelek hogy gyakrabban egyek keves mennyiseget.

Rendeltem Bonprixrol egy terhes nacit, jaj legszivesebben csak azt hordanam, annyira kenyelmes. Es beszabadultam a Lidl-be is, nalunk multheten voltak a kismama cuccok, ott is vettem par rucit. Nem vagyok sovany, de nem voltam alapjaraton hasas, inkabb a fenekem nagy, a combjaim vastagok. Igy mar teljesen egyertelmuen latszik, hogy lakik ott valaki. Szivesen toltenek fel kepet is, de igy gepen nekem meg sem jelenik az opcio. :(

Lassan el kellene mondanom a fonokeimnek is....

@vivi83:

Teljesen igazgad van! Én sem annál a dokinál vagyok, akinél az elsőt szültem, bár a terhesség és a szülés kezelésével is maximálisan elégedett voltam! Csak hát öregszik, és az elmúlt 1,5 évben nem igazán volt a segítségemre!

@ariola:

Üdv itt! Graulálok! Ne aggódj, én idén a 37-et töltöm! :D Igaz nekem a második, de akkor is!
Szerintem ahhoz a dokihoz menj először, akihez eddig is jártál. Ha nem volt állandó dokid eddig, akkor kérdezz körbe, hogy milyen dokik vannak, mik a vélemények róluk, de igazából úgyis annál fogsz kikötni, aki neked szimpatikus.

@mat92:

Gratulálok! Úgy irigyellek benneteket, hogy már a nehezén túl vagytok! Annyira várom má én is az a 12. hetet, de még nagyon messze van! :(
Na meg azt is nagyon várom, hogy én is túl legyek a rosszúléteken is!

Na bevásároltam a Lidl-ben én is! Farmergatyát vettem, sztem innentől kezdve azt fogom hordani, nagyon kényelmes. Ha esetleg később a hátsófelem túlnőné magát, akkor majd lesz másik, de most megváltás. Begyűjtöttem rövidujjú polót, leggings-et és abból a farmer ruciból is egyet! 
Ja, és az egyik ovis anyuka megdobott két szatyor kismama ruhával, abból is válogattam. Szval már van 3-4 gyatyó, meg felsők is.

És a MonaMama boltbezárós kiárusítást tart jövő hét elején pár napig. Sztem érdemes megnézi! A webáruházban is lesz ilyen akció. Nézzétek meg a face oldalát, ott láthattok több infót!

Ariola:gratulálok a picihez, üdv a klubban;) ne aggódj, minden rendben lesz! Én boldog, stresszmentes babavárást kívánok :)

Mat: de jó neked h már túl vagy a 12 hetesen.. Nekem meg másfél hét, de már tűkön ülök. Elsőre mi is csak láttuk a kis szíve pulzálását, lehet én is elvogom magam ha még is halljuk majd végre.

Voltam Lidlben kismama cuccok ért, mert ugyan 12. Hétig akartam várni.. Nem túl kényelmes kigombolt nadrágban járni és azt várni mikor esik le

Véletlen elküldtem... Na tehát.. :d
Vettem farmert, 2 szett pólót, egy leggingset. A leggings öl nem tudom miért nem vettem meg egyet, mert itthon szinte csak abban vagyok képes létezni.. Nah majd megpróbálom orvosolni. A nadrággal bajban vagyok, mert ugyan tok kényelmes, de én inkább pocis típus vagyok(is) és a fenekem alatt már most gyűrődik az anyag.. Ha nyúlik kicsit tuti le fog esni, a kisebb méret meg sztem kicsi lenne... Nem tudom hogy hol fogok találni igazán jó kismama nacit.. :/ pedig olyan boldog lettem volna ha ilyen jó áron találok.. :D
Ha sikerül képet töltenem mutatom a baba+felfuvodas+háj kombomat a kismama cuccokban, nő meg a zéró derék elvét érvényesülni :D

A másik.. Ma icipicit elkezdett kaparni a torkom.. Benyomtam most cvitamint meg csinaltam hagymateat(mindenki esküszik rá).. Ha rosszabb lenne (remélem nem lesz) van egyéb ötlet?

Ji hogy

Megint elkuldtem tehát ki hogy állja a sarat az influenza szezonban? :D

Lidl nálam is pipa. 2 legging 1 farmer ruha beszerezve. Nagyon örülök nekik.
Influenza szezont csak reménykedem, hogy megúszom. Lányoméknál fél osztály hiányzik, ő még bírja. Munkatársam ma hazament, mert lázas volt, busszal
közlekedés. Szóval ki vagyok téve rendesen a fertőzés veszélynek, hát csoda lesz ha megúszom. És ma reggel mondták a rádióban, hogy még csak most jön a java :-(. Úgyhogy szedjétek a vitamint rendesen.

@fanni89:
Szia! Egyelore minden oke, de en is tomegkozlekedek minden nap, ferjem is hazahozhatja barmikor a korsagot... Nagyon szeretnem kibirni influenza nelkul legalabb az 1. trimesztert, mert nem akarok semmilyen gyogyszert beszedni, a laztol meg elegge tartok. En is ugy vedekezem, hogy minden nap nagy dozis c-vitaminnal es terhesvitaminnal kezdek, aztan mindenfele zoldseg-gyumolcs, foleg alma-banan parti vagyok, de egy jo ideje valamiert nagyon kivanom a szolot. Ugyhogy az is akad rendszeresen. Meg hat minden nap kis mozgas, torna, friss levego, az is segit. Ezen tul mar csak remenykedni lehet... :-/ De mindenkinek nagyon drukkolok, hogy megussza! Igy is van eleg bajunk. En most pl. baromira emelygek, ugy erzem barmelyik pillanatban kidobom a taccsot. De nem jon am, csak kinoz. Mar lefekves utan is. :(

Picnicky

Picnicky
Én is minden nap BKV, plusz háziorvos hoz kellett mennem, h megcsinalja az EKG-t, tele volt a rendelő betegekkel.. Jön mindenhonnan az áldás bőven :D ma itthon vagyok, nem akarom h rosszabbodjon a helyzet. Torokfájás, gyengeség épp elég. Tolom a teát, c vitamint és D vitamint.. Remélem segít
Kitartást a hanyingerrel.. Én ezt szerencsére megúsztam.. Szag érzékenység van, és néha némi oklendezes, de ez semmi az állandó hanyingerhez és emelygeshez képest.. Csak jobb lesz valamikor

Nekem a hátam fáj az elejétől kezdve.. Most volt kB másfél hét szünet. Megijedtem h rosszat jelent, aztán megszoktam a jólétet.. Tegnap meg megint nagyon fájt.. Most meg azt hittem ez jelenti azt h baj van... Ideggyenge vagyok.. Meg egy hét és 12 hetesek vagyunk, másfél hét az uh.. Csak jussunk már el odáig

@fanni89:

A hátfájás is elég rossz lehet, nekem a derekam érzékeny, de lényegében mindig az volt, így nem nagy különbség. :)

De jó Neked, hogy már csak egy hét a 12. hétig! Én is nagyon várom, de még csak most töltöm be a 9. hetet, legközelebbi UH-ra meg csak február 4-én megyek. Nehéz addig kibírni, szeretném már újra látni, hogy nőtt, fejlődött a picike és sebesen dobog a szíve! :) De legalább előtte még eljutok a védőnőhöz, az már jövő héten megtörténik.

Picnicky

@picnicky:
Mi is február 4-én megyünk az uhra én a védőnőt, a labort és a háziorvos tudtam le, jövőheten meg egy fogászati ellenőrzés lenne, ha meggyogyulok :) én is kíváncsi vagyok, h mekkorát nőtt

Sziasztok,

vivi, ja, azt hittem, hogy látott valamit, azért mondta, hogy fiú :) Akkor te már most ch-diétásan étkezel? Kell menned extra cukorterhelésekre? Úszás tök jó, azt lehet terhesség alatt is végig, praktikus. :)

noja, hát én is csak azokat a mozdulatokat csinálom, amik nem esnek rosszul. A hastánc nem csak hasmozgatás :D

mat, de jó, hogy jöttél! Hát igen, elkezdheted terjeszteni a hírt. Tök jó, hogy a második trimeszterbe léptél. Én még a 4. szívhangján is sírok, még mindig...

lidl: ma bemegyek én is. Kismamabandázst rendeltem, az ma jött meg. 
Ez a hét telik a leglassabban. Vagyis a 10. hét utáni vizsgálattól a 12.  hétig, a két hét. Komolyan, olyan lassan telnek a napok...

fanni, van olyan torokizé, amit lehet terhesen. Ilyen gyógynövényes. Kérdezd meg a gyógyszertárban. Én az elején szedtem, mert vacakolt a torkom. 

ma elmegyek a háziorvoshoz.

Na, képzeljétek. Írtam ugye a látáskiesést. Csütörtök-pénteken Szeegden kellett volna lenni egy konferencián. Elő is adtam volna, ma. Erre tegnap reggel még brutálisabban kiesett a bal perifériás látásom. Nem  utaztam le. Végül a szemem visszatért rendesbe, de olyan migrénem lett, hogy estig szinte fájt kinyitni a szemem. Persze a nagylányom pont most fájlalta a fülét, ezért itthon volt velem. Mára egy kicsit jobb lett. Aztán rájöttem, hogy ez is lehet terhességi tünet. Mármint a migrén. 

Nekem a fogorvos még hátra van, csak oda olyan sokat kell várni...

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

X
EZT MÁR OLVASTAD?