Új privát üzeneted érkezett!

@zsuzsinnyoo:
Gratulálok!
Úgy fest eddig csupa kispasi van itt

Hétfőn kell mennem a dokimhoz uh-ra.
Kiakadt a másik dokin, engem baromira megrémisztett.
1x már írtam 20.hét után alakul csak ki a toxémia. Ez a doki még is ráírta a papíromra 15.héten,hogy középsúlyos preeclampsia.. Dokim nyugtatgatott ahogy a védőnő is 20.hét alatt nincs retardáció - tehát mint nagylányom is 20.hét után kezdett elmaradozni de 30.hét után volt nagyon látványos.
Védőnő is azt mondja ne aggódjak az a biztos ha 1 doki mér végig mert mindegyiknek más a technikája.
Ez mind szép és jó, de ha 1x már átélsz egy toxémiát akkor nem tudod csak úgy ezeket a szőnyeg alá seperni. Nem szeretnék még egy elszállítást átélni, sePic osztályos látogatást megélni. Borzalmasan nincs jó emlékünk erről.

Eredetileg fejfájásra paracetamolt lehet szedni. A kórházban algopitint kaptam injekcióban.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok. Eddig inkább csendes megfigyelő voltam, mert elég babonás vagyok, a nagy genetika előtt nem is igazán beszélek senkivel a terhességemről. Jelenleg a 16ik hét közepén járok, program császárom lesz a korom és az előző császár miatt.

Gina: én megcsináltattam a preeklampsia szűrést az első trimeszterben, ott alacsony kockázat jött ki ( az előző babámmal a végén a kórházba kellett mennem magas vérnyomás miatt ezért is szűrettem magam). A nőgyógyász nem bízza a véletlenre így hiába lett alacsony kockázatom ezért mindennap kell szednem aspirin protectet A 35. hétig, hogy megelőzzük a toxemiát. Neked nem írta fel a doki?

Timi
titimee
 
 


@gina9:
Én azt olvastam valahol,hogy a 2.trimeszterben a fejlődése a magzatoknak,már jobban genetika függő,itt már jobban kijönnek a gyerek adottságai és a méret táblázatok egy átlagár vannak ráhúzva.
Nagyon nehéz lehet most neked,nem is tudhatja senki mennyire szerintem, csak az aki már átélt ilyet vagy hasonlót.Ennek ellenére próbálj meg nyugodt és pozitív maradni,ezzel sokat segíthetsz mindkettőtöknek.

@zsuzsinnyoo,Gratula a kis tököshöz! Nem tudom mi van a levegőben,de ez az év nagyon a fiúknak kedvezA közvetlen környezetemben 5 fiiúra jut 1 lány.
szanimanika
 
 

 
 

@titimee:
Én nem láttam értelmét elvégeztetni. 1 toxémia után vagy lesz vagy nem.
Amúgy vicc az egész abból a szempontból, hogy tök megoszlanak a dokik körében a vélemény kialakul e újra vagy sem.
Volt genetikus aki közölte kizárt, hogy többedik terhességnél kialakuljon a toxémia. Ismerek anyukát akinek mindkettő terhessége toxémiás volt. (1 apától)
A dokim szerint 1 apától származó gyerekeknél minden terhességnél csökken az esélye, hogy újra kialakuljon.
Neten egyedül a rárakódásos vérnyomásnál írják, hogy újra kialakulhat. Nekem az van.

Amúgy nem, nem kaptam aspirin protectet.
Az a baj, hogy alapjáraton nagyon ingadozik a vérnyomásom, csak terhesség nélkül nem szalad le 130/80 alá alá- ami nekem már alacsony.

Elsőnél 4x2 dopegit meg verapamil doxilek és a fene tudja mivel tömtek még, stabil 160/100 volt a vérnyomásom. 34.héten nagyon nagyon durván feldagadtam, mindenem, a szemem helyén csak 1 csík volt. 37+4 indítottak ekkor jelent meg a fehérje is.
Második terhességemnél is vacakolt a vérnyomásom, de 52 cm majdnem kerek 3 kg lányom lett. A nagy meg 45 cm és 2240g volt.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@szanimanika:
Majd figyeld meg jövök én a 3.lánnyal

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Számomra ismeretlen terep a terhességi toxémia,de kívánom,hogy sikerüljön kordában tartani és szépen kihordani a babót!
Én most várom a férjem hogy jöjjön értem.Ma volt a chioron boholy biopsziám.Lehet én vagyok nyafka,de nekem fájt.Ezt leszámítva úgy tűnik rendben van minden.1hónapon belül lesz eredmény,de elvileg hamarabb.
Grstulálok a kisfiúhoz!Igen,valóban sok a fiúcska idén.Na meg is uöttek értem.
deiss
 
 


@deiss:
Pihenj sokat! Vigyázz magatokra, most hagyd, hogy kiszolgáljanak

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Na én végre megnyugodhatok.. Megmarad a munkám. Ma volt a konzultációm a főnökséggel. Szerencsére nem küldenek el, sőt az egyik legjobb pontot értem el 150 emberből, azt mondták... Hát most nagyon megkönnyebbültem.. Augusztusban vissza kell mennem dolgozni, vége a veszélyhelyzetnek onnantól. Újraindul a cég teljesen. Hosszú volt ez a pár hónap "maradj otthon"..
nokli
 
 


@deiss: Akkor túl vagy te is végre a nehezén. Biztosan egy hónap az eredmény? Miért olyan sok? Addiga majdnem 20 hetes leszel..
nokli
 
 


@nokli:
Örülök hogy megmaradt a melód,bár sejtetted,mert írtad is hogy a jobbak közzé tartoztál.A hivatalos tájékoztatón van írva az egy hónap és gondolom lenne is annyi,ha telhes gőzzel működne a kórház,de a kovid miatt kirlátozva vannak a vizsgálatok számai még,így nem gyűlnek úgy fel a minták.Meg azt mondta a genetikus hölgy,hogy egyedül ő csinálja a kiértékelést,szóval nem unatkozik szegény.
deiss
 
 


@deiss: Áá ertem.. Remélem azért hamarabb megkapod, hogy minden rendben és akkor tényleg megnyugodhatsz!
Igen, a teljesítményem alapján reméltem, hogy benn maradok, csak ugye ilyenkor a terhesektől azért sok helyen próbálnak megszabadulni. Volt azért bennem félsz. De szerencsére korrektek voltak.
nokli
 
 


@nokli:
Ez nagyon jó hír! Ha már meg akartak volna szabadulni tőled megtették volna,úgyhogy tessék kicsit lelazulni és élvezni a várandósságot meg dolgozgatni kicsit:)

@gina,
Neked sok sok kitartást!Jó hogy azért úgy érzem, nem hagytad el magad és nem szidod az univerzumot meg akit érsz,hogy “miért pont te” mert annak úgy se lenne ertelme!
szanimanika
 
 


@gina9:
Szia Gina,a kővetkezőt találtam, és lehet neked is megérne egy próbát:” A Q-enzim,terhesség alatt is szabályozza a vérnyomást, így elkerülhető a preemclapsia nevű betegség”.Ha gyúrós boltban veszed, nem olyan egetverő az ára és nagy dózisban van benne hatóanyag.
szanimanika
 
 


@szanimanika: nagyon szépen köszi, hogy vetted erre a fáradtságot.
Az a helyzet, hogy ezt étrendkiegészítőben lehet venni. Viszont a beleim nem bírják a vitaminokat meg az étrendkiegészítőket. Most se tudok semmilyen terhes vitamint szedni. Mai napig nincs 100% diagnózis mitől kapok bélgyulladást,ez miatt eléggé érzékenyek a beleim. Voltam több terhelésen. Egyedül a fruktóznál volt gond. Az alsó határt 1 pont híján fújtam meg, így hivatalosan negatív. Ellenben ahogy megittam a löttyön 5 perc után kifostam aznap 10x a lelkem 2 napig szó szorosan..
A vastagbelem egy szakasza megtekeredett ami kitágult - diverculitis - ez ia okozhatja a bélgyulladást, de az IR is. Szóval nincs diagnózisom. Csak nagyon érzékeny beleim.
Szedem a vérnyomáscsökkentőt, ez mellett nem szedek olyat amit nem a doki ír elő.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Ja az lemaradt, hogy túl vagyok már 3 béltükrőzésen + biopszián is.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok Csajok
Regen jelentkeztem
Nokli nagyon örúlök,hogy megmaradt a munkahelyed,most már biztosan nyugodtabb vagy

Gina nagyon sajnálom,amin keresztül mész, de hidd el hogy nem lesz semmi baj.Kitartás, ölelés

Nekem ma olyan fura erzes van a hasamban,mintha vmi mázsás követ cipelnék.Reggel kikeltem az ágyból,es a bal oldalamon,ahol a baba szokott lenni,ott volt ilyen nehézség érzés..picit ahogy felhuztam a lábam a hasam felé,ilyen kis gombócot ereztem a hasamban..Egy darabig ott volt,majd kb negyed ora mulva mar nem éreztem.A baba lehetett?
lispa1217
 
 


Zsuzsinyoo gratula a kisfiatokhozNekünk is úgy tűnik,hogy fiúcska lesz,de biztosabbat a következő uh-n fog mondani a doki
lispa1217
 
 


@gina9:
Nagyon vigyáznod kell akkor magadra a te esetedben!Gondolom az étrended is elég speciális.Én a sima diétát is alig tudom külön kezelni.Minden elismerésem,hogy ennyi mindent képes vagy koordinálni!
Lispa1217 gratulálok neked is a kisfiadhoz!Gondolom azért érzel gombócot,mert ott gömbölyödik a babád.Most én nem érzek ilyet,mert a háj miatt másképp érződik minden,de előző babáimnál én is így éreztem.A harmadik babámat kis gombócnak hívtam ezért és mai napig sokszor hívjuk így.
Ez a pihenős dolog nekem annyira nem megy.Tegnap kellett főznöi,mosni,takarítani és estére fájt is a hasam.Pedig egyébként nem éreztem semmit.Ma megpróbálok többet pihenni,de ez borzalmas!!Ez a semmittevés,haszontalan heverészés.A fekvéstől már fáj a derekam.Holnaptól megyek dolgozni.Kíváncsi leszek hogy fogom bírni.
Csütörtökön megyek ismerkedni egy orvossal,akit szimpatikusnak találtam és nagyon jókat írtak róla.
15+4-nél járok most elvileg.Mozgást még nem érzek.Helyette minden nap van fejfájás mostanában.
Ki hogy van?Kinek mozog a bébi?
deiss
 
 


@gina9:
Uhh..sajnálom,nehéz lehet így nagyon!

Nálunk már mozognak a fiúk,de még párom nem érzi őket.
szanimanika
 
 


@deiss:
Nem. Nem tudok semmilyen speciális diétát tartani, mert senki nem tudja megmondnai mi okozza, így meg diétát felállítani se tudtak. 11 éve vannak bélgondjaim,éa azóta sincs diagnózisom. 2009ben állandó hasmenéssel (fogyás nélkül) és bal borda ív alatti fájdalommal kezdődőtt. 1 évig jártam mindenhova. Azonkívűl hogy emelkedett volt a crp (gyulladás) semmit nem találtak. A gyomortükrőzésen a hasi ct-ig vérvétel uh röntgen semmi. Ráfogták biztos ibs idegi alapon.. Belefáradtam. Évekig jött ment a fájdalom,de akkor még elviselhető volt. Aztán 2012 elkezdett durvulni, de igazából 2014-ben mikor pozitívat teszteltem nagylányommal rá 3 napra kaptam az első bélgyulladást amire ki is jelentették,hogy az. Azóta meg jön megy időszakonként, és eddig semmilyen kapcsolódást nem találtam ami kiválthatja.
Még én magas is csak tapogatózok a sötétben. Vannak dolgok/ételek amivel nagyon vigyázok. Ilyen pl a kel és a sima káposzta (pedig imádom) a párolt hagyma, a gomba brokkoli, hüvelyesek, tehát ami mikondottan puffaszt. Zsíros nehéz ételek, a fűszerekből is nagyon vissza kellett vennem, az erősből is. Gyerekek előtt pl patkányméreg erőset toltunk férjemmel.
Közel 1 évig doki javaslatára le kellett nyomnom egy antibiotikum kúrát, minden hónapban, ha volt gyulladás ha nem, mellette szedtem gyulladáscsökkentőt, 2 félét. Az elsőt nem tudtam letenni, ahogy elhagytam már jött a gyulladás, majd sikerült váltani másikra amit letudtam tenni. Próbáltam a fruktóz diétát de abból sem a teljes nullásat, ezt is doki javaslatára 1 évig. Baromi nehéz, mert ok a cukrot teljesen leváltottam ez az Ir-nek is kedvez. De én nagyon imádom a zöldségeket bármennyi mennyiségben formában. Fruktózt össze hangolni az ir meg aztán végképp vicc.
A második császáromkor feloldottak minden összenővést. 4 hónapig teljesen jó volt minden,aztán kezdődőtt minden előről. 2 éve novemberben műtőttek köldöksérvvel. 1 hónap múlva kaptam az addigi legdurvább gyulladást. 6 nap alatt 10 kg fogytam,konkrétan le se tudtam szállni a wcről mert folyamat véres hasmenésem volt és olyan fájdalmam ami mellett elbújhat a vajúdás.. Akkor tényleg azt hittem nem élem meg a másnapokat.
Szeptemberben lesz 1 éve hogy volt biopsziám. Akkor annyit tudott a doki javasolni ha újra és újra kialakul a gyulladás, akkor sebészetileg távolíttassam el a kitágult vastagbél szakaszt mert elfog jutni arra a pontra mikor kilukad a belem. Ennyi.


Én nagyon megvagyok ijedve most az ügyelet óta. Holnap lesz uh a dokimmal.
De 13/14 hétbóta nem igazán érzem a babát pedig 8.héttől már éreztem ahogy csikiz matat.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Ja és az elmaradt.
A GÖRCS! a k. görcs 2 napja nem múlik a combomból hiába szedem a magnéziumot duplán. De tegnap reggel azt hittem beszarok megint. Nagyon szar.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Esetleg nem gondoltál orvos váltáson?Keresni vlmi szakembertajánlás alapján.Biztos vannak ilyen témában is csoportok.Lehet ott táplálkozással kapcsolatban is lennének hasznos dolgok.Ez azért nem vicc!Rettegésben,fájdalommal nem lehet élni!
Nem tudom milyen a nőgyógyászod,de próbálj vele beszélni erről,hátha tud vlkit ajánlani a témában.Elég sokrétű és összetett problémáid vannak.Lehet hogy ezeknek van egy közös pontja is.Majd írj hogy mi volt a dokinál!Biztos rendben van a babócád csak még picike.
deiss
 
 


@deiss:
Oh már nem 1 belgyógyászt,gasztrós jártam meg az évek alatt.. Most kimondottan a gyulladásos bélbetegségekre specializálódott gasztrosom van. Voltam már immunológián is.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Már megint elküldte. A nődokim endokrinológus is.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Szaisztok!

Túl vagyok az uh.
Dokim nagyon kiakadt a másik dokira.
Az ügyeleten ugye 2 héttel kisebbre mérte és 15.héten ráírta a középsúlyos toxémiát..

Nos a baba jól van. Hátsófali aminek nagyon örülők,talán nem lesz gebasz a hegemmel.
Ciklus szerint 16+2 vagyok, uh szerint 15+4. A nemét majd talán 31.én megtudjuk - de szerintem lesz az majd 30. hét is 139g

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Ezék szuper értékek és hírek!!!!!Minden rendben lesz azzal a babával!!!

Én mostanában nem tudok aludni rendesen,ezért olyan vagyok mint a mosott kaki napközben
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Napközben szoktál pihenni, aludni?

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Örülök hogy végül rendben van a baba és a lepény is!Kellet egy kis jó hír is már!A vérnyomásodra mit mondott?
Szanimanika,nekem is vannak ilyen napok,mint most is,hogy éjjel felkelek és nem bírok aludni.Személy szerint nagyon bosszant a dolog,mert így nehezebb dolgoznom is.Jó lenne erre vlmi tuti recept!
deiss
 
 


@gina9:
Szia,mikor aludhatnékom van napközben(13-14) akkor dolgoznom kell,keső délután pedig nem fexem már le mert akkor tutti nem aludnék ejszaka

Ez csak úgy jön megy,alapjáraton is rossz alvó vagyok,ezen az első trón Eszter segitett csak
szanimanika
 
 


@deiss:
Túl jól ismer a dokim tegnap megkaptam, hogy kevesebben stresszeljek, meg idegeskedjek. Pedig eskű sokkal nyugodtabb vagyok mint az előző 2nél.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@szanimanika:
Én minden nap mikor leteszem a kisebbiket aludni én is lepihenek. Addig a nagy mellettem játszik vagy mesézik.
Este fent vagyok fél 12ig. Egyrészt mert este van én időm kikapcsolni, férjemmel kettesben lenni,imádok filmezni, másrészt a 4. vérnyomáscsökkentőt is ekkor kell bevennem.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok lányok! Kivel mi újság? Hogy telik a nyár? Ki-mikor megy vizsgálatra? Nekem legközelebb 26-án(vasárnap ) kell menni kontrollra.Addig meg 25-én összecsapunk egy lepapirozós esküvőt!Tulajdonképpen már 13. éve együtt vagyunk,6 éve eljegyezve,összekötve egy lakáshitellel,csak sosem éreztem ingerenciát esküvő szervezésre.De most legalizálnunk kell a kapcsolatunkat a fiúk és a kezdvezmények érdekeben..ebből nem jó romantikus film lennebár engem nem zavar egyáltalán
szanimanika
 
 


Én 22-én megyek dokihoz, a masodik genetikai vizsgálatra, nagyon izgulok, remélem.itt is minden rendben lesz.
Mi Októberben fogunk összeházasodni,ugyanezen okok miatt
Csak.nem tudom,haza tudunk e majd menni,mert ugye mi Ausztriaban vagyink,és nem tudom mi lesz ebből a koronavírusból..
Tegnap egesz nap hányingerem volt, eddig elkerult, a legelején volt csak.parszor hanyingerem..Azt hittem megusztam.ennyivel,erre 17 hetesen elkapott
Enni sem nagyon tudok..Én gondolok a vitaminra is,bár azt is mar csak minden masnap veszem be..
lispa1217
 
 


Itt minden rendben. Jövőhéten hétfőn megyek a 16 hetes időpontra. Ott igazából nem lesz semmi extra, súlymérés, vérnyomásmérés, pisi, vérvétel. Valamint ha rendes a védőnő, meghallgatja majd a szívhangot is. Aztán Augusztus 13-án megyek a 20.heti ultrahangra, ahol felmérik a magzat állapotát. Itt ennyi. Mi nem vagyunk házasok és ha nem lesz muszáj valami miatt, nem is leszünk. Itt nincsenek nagyon kedvezmények hazasoknak sajnos.
nokli
 
 


Sziasztok lányok,nektek volt már olyan hogy egyik napról a másikra elkezdett fájni a derekatok de leginkább csak az egyik oldalon?Nem görcs csak közepes feszülése.Jajj én annyira parás vagyok, Nem maga a fájdalom miatt,hanem hogy ez ne valami bajt jelentsen a babáknál...most pocaktámaszon gondolkozom,lehet meg kicsit korai 21 hetesen bár már a két baba több mint 700g-t nyomhat+a többi anyag.
szanimanika
 
 


Sziasztok!

Jön a front. Ti nem érzitek?

Holnap lesz cukorterhelés, 23.-án védőnő, 31.-én uh.
Félek a cukorterheléstől, nagyon nehezen tolerálom. Mindig rosszul vagyok tőle. Hétfőn kell majd hívnom a dokit az eredményért.

Szanimanika. Én amire tudok gondolni az egyoldalú derékfájásról. Helytelen testtartás (akár akaratlanul is) esetleg elfeküdted? Ne talántán rosszul mozdultál?
Nekem anno a nagynál a forgóim voltak a mumusok. Aludni alig bírtam de menni is. A jobb forgómnál meg is maradt, ha rosszul mozdulok. De van, hogy csak magától időszakosan előjön. Egy ideg becsípődik vagy nyomja valami. Na olyankor nehezen tudok menni,annyira fáj.
A derekam nekem leginkább a vége felé fájt a lányoknál.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Gina a cukorterhelestol en is felek, nekem az még picit odebb van, 22en megyek még csak a 18.heti uh-ra Nekem kisgyermek koromba csinaltak 2szer is cukorterheleses vizsgalatot..Hát nagyon rossz elmenyeim vannak..le kellett feltetniuk, majdnem kihanytam az egesz löttyöt, remegtem minden bajom volt..Egy sima vervetelnel is rosszul szoktam lenni, nemhogy egy cukorterhels ahol 2szer 3szor vesznek...
Csajok valoszinu nalam a 18.heten is megcsinaljak a rakszurest, mert otthon nem a PAP besorolasosat csinalták , hanem egy masikat..Felek tőle, nehogy a babának baja legyen, vagy elkezdjek verezni...Az 5.heten is amikor megcsinaltak vereztem utana..
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Ne aggódj a terhességre nem jelent veszélyt a rák szűrés.
Nekem a lányoknál az utolsó trimeszterben csinálta meg a dokim szülés előtt mikor volt a kenet vétel is nincs e vmi hüvelyi fertőzés ami természetes szülésnél antibiotikumot igényelne a baba esetében.
Most pedig rögtön az első uh-n megcsinálta. Védőnő szetint azért mert lejárt volna novemberben bőven szülés előtt.. De ha meg azt nézem fél év sem telt el a 2 rákszűrésem között.
A minimális vérzés pedig sajnos ilyenkor normális én is pecsételtem utána,hisz felsértik a vérbő méhnyakat.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Lányok, a cukorterhelést nálatok alapból megcsinálják? Kötelező vizsgálat? Én amiatt aggódom, hogy itt csak indokolt esetben csinálnak. Viszont azt olvastam, hogy nemigen lehet észrevenni a tüneteket, jelentős szerepe van a, szűrővizsgálatnak s felismerésben.. Azt hiszem erre rá fogok kérdezni az időpontomon, mert nekem nem világos, ha nem csinálják ezt a terhelésest meg, akkor mégis milyen jelekre kellene figyelnem.
nokli
 
 


@lispa1217: Ne félj a rákszűréstől, ha picit vérzik is, az a nyálkahártya sérülése. Már túl vagy az első, nehezebb trimeszteren, az a vérezgetés a méhed belsejéből jött a progeszteron hiánya miatt.
nokli
 
 


@nokli:
Igen kötelező. Eredetileg a 24-28 hét között végzik. Indokolt esetben előbb és 2x mint pl nálam. Mert most hiába lesz negatív illetve normál az eredményem 24.héten újra megcsinálják

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9: Na most itt olvastam az itteni szabályok szerint, akkor utalnak erre be, ha már volt előző terhességemnél ilyen, ha a családomban van diabéteszes, vagy ha Afrikai-Ázsiai vagyok. Na én azt nem értem, hogy ha első baba, akkor mégis hogyan lett volna már ilyenem? Úgyhogy most nagyon elkeseredtem, nem értem, komolyan hogy lehet ezt ilyen felelőtlen módon csinálni. Azt hiszem megpróbálom kiharcolni valahogy, vagy elmegyek privát, ha nem hajlandóak megcsinálni..
nokli
 
 


@nokli:
Az a helyzet hogy Mo-n kívül nagyon nagyon kevés országnak van olyan terhesgondozási /védőoltási protokolja mint nekünk.
Unokabátyáméknak pl Írországban született az első gyermekük ahol akkor még nem volt legális az abortusz még akkor sem ha a gyerek genetikailag beteg, de még akkor se voltak hajlandóak sok esetben ha az anya élete múlt rajta. Náluk baromi magas a down és egyéb rendellenességgel született gyermekek száma ez miatt. Sokat panaszkodtak, hogy még magánban is baromi nehezen tudták elvégeztetni a genetikai szűréseket,külön szívultrahangot mert van a családban lukas szívvel született 2 is, van immunrendszer nélkül született, és sajnos van unokaöcsém aki 3 évesen halt meg, neki is gond volt a szívével. Nem értették minek akarják, hisz így is úgy is tilos az abortusz.. De ha beteg lett volna a baba hazajöttek volna elvetetni. A második Angliában született, de csak szülés előtt mentek ki.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9: Igen emlékszem erre az írországi dologra... Egy nő belehalt talán és utána változtatták meg a törvényt, ha jól emlékszem. Már nem tudom, pontosan, hogy volt, de nagy botrány volt, meg tüntetések. Itt Angliában is nagyon sok a Down kóros és egyéb sérült ember. Nem is nagyon értik az emberek a kombinált tesztet, ahogy észrevettem. Mindenkinek fel van ajánlva, viszont nem vagy köteles menni rá. Ultrahang sem kötelező. Én amiatt vagyok most mérges, mert a terheléses cukor teszt nem egy drága teszt viszont ha nem kezelik, nagyon veszélyes ugye mint tudjuk. Én úgy gondolom, fel kellene legalább ajánlják, ha kérem kérem, ha nem nem.. De ez így nagyon felelőtlen szerintem. Mert nem csak az elhízott nőknél alakul ki, ahogy ezek állítják itt.. Mindegy, mondani fogom, kíváncsi vagyok elküldenek e rá.
nokli
 
 


Meg a másik a Down kórral kapcsolatban, hogy itt azt mondják, nem érdekli őket, ha beteg a baba, akkor is szeretni fogják. Meg olyat itt nem hallottam, aki elvetette volna.
nokli
 
 


@nokli:
De nem ám. Volt osztálytársnőm vékony, családban 0 cukros még is terhessegi cukros lett,kapásból nagyon durván, és sajnos meg is maradt neki utána is. 6 éve inzulinos.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@nokli:
Én nem vagyok még most sem elhízott,annak ellenére hogy van rajtam 15kg plusz,de 57kg-osan is terhességi diabéteszem volt!
Sziasztok,rég jelentkeztem.Valahogy rohannak a napok mellettem.
5 munkanap alatt meg lett a chorion boholy biopsia eredménye!Egészséges kislányunk lesz!Ma megtaláltam az orvosom,akire számíthatok innentől.
Holnap pedig én is cukor terhelésre megyek.
Sajnos muszáj is,mert már napok óta mérem a cukrom és nem jók az értékek,pedig próbálok diéta szerint étkezni.Délben védőnőhöz is megyek.Aztán a 18hetes uh lesz július 29-én.
Olyan jó,hogy lassan a felénél járunk!
deiss
 
 


@deiss:
Gratulálok! Megtörted a fiúk uralmát látod mondtuk, hogy minden rendben lesz!
Kitartást Neked is a holnapi cukorterhelésre!
Én most azon agyalok mit csinálok reggel? Ma reggel is magas volt a vérnyomásom. Ugye reggel se inni se enni, illetve már ma éjféltől nem lehet,de a gyógyszerem meg a magnéziumot be kellene vennem reggel.. Nem emlékszem a csajoknál bevettem e akkor vagy eltoltam a terhelés utánra. Esőt mond.. Tegnap már fájt a fejünk férjemmel.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Köszönöm!Mondjuk éppen nem bántam volna ha nem töröm meg az uralmat,de boldogság van végre!Megint csak hánykolódom ahelyett hogy aludnék...
Éjjel 1-kor felkeltem pisilni és olyan hidegrázás jött rám,hogy,csak pislogtam.Sosem volt még ilyen.Reszkettem a takaró alatt pár percig,aztán elmúlt.Most valahogy nagyon izgulok a terhelés miatt is.Amúgy már mindenki tudja itt a babája nemét?
deiss
 
 


@deiss:
Én este fáztam mint a vadászkutya. Dupla takaróval aludtam. Sosem voltam fázós. Van bőven tartalékom, de ennél a terhességnél rendesen fázós lettem.
Én még nem tudom.. És gynaítom 30.hét alatt nem is fogom megtudni.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: