Új privát üzeneted érkezett!

@deiss:
De jóó egy kislány!és semmi baja!!Gratula!

Most mindenkinek beindultak az események!!!! I
szanimanika
 
 


Nálam most az erőteljes alakulás időszaka indult meg.Úgy feszül mindenem a méh környékén, mint egy lufi amit slagról vízzel töltenek.Eldöntöttem,két hét múlva kiiratom magam,akkor leszek babák szerint 23 hetes,mensi szerint 22+2.Már kényelmetlen 8 órát gép előtt ülni+ a fix időbeosztás,mikor néha ahhoz sincs erőm,hogy létezzekés agusztus 6.an vizsgázom,amire még nem tanultam kb semmitNehéz kicsit “kiszállni” ilyen hamar, de most megengedem magamnak, hogy ne beleessek a szülésbe, hanem szépen rá tudjak hangolódni. Rendeltem babanaplót is 2-t,hogy ne egyen kelljen majd osztozniuk a fiúknak.

Ti mikor kezditek a babaszoba-babaholmi rendezését?Én nem akarom elkezdeni hamar, viszont nem hagyhatom sokáig,mert lehet hamarabb befektetnek és 36 hét körül itt is lesznek. Nehéz belőni a megfelelő időt
szanimanika
 
 


Na ezt jó megszívtam... Deiss majd írd meg nálad hogy zajlott a terhelés.

Nálam itt most új. Eddig mindig ujjbegyből nézték meg az éhgyomrit,utána lötty majd 60 és 120 perc után vérvétel.
Most vettek egy kis fióla vért fél óra az eredmény. Ha jó az éhgyomri cukor terhelnek. Ha nem jó akkor megbeszéljük a továbbiakat. Tehát 8ra volt idő pontom és most csak fél 9 után indul a 2 órás terhelés ha jó a cukrom.....

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 

 
 

Sziasztok! Már rég jelentkeztem. Nálunk is úgy tűnik minden rendben. 24-én megyünk 18 hetes ultrahangra, még nem tudom a nemét. Mindegy is, csak egészséges kisfiú legyen. :-D annyira jó olvasni ezt a sok kisfiút és én is annyira szeretném :oops: persze a kislányomat is imádni fogom. ;-) minden reggel a kismanóm ébreszt, nagyon virgonc, folyamatosan helyezkedik és igazi kis kéjenc, ahogy simogatom a reggeli puklimat úgy húzódik egyre jobban oda. Imádnivaló már most. Örömmel olvasom, hogy mindenki jól van. ;-)
kismano20
 
 


@gina9:
Én úgy jártam,hogy pénzekenként nem csinálnak terhelést,úgyhogy potyára mentem.Jó hogy tájékoztatva vannak erről a betegek.
Majd írj hogy hogy viselted!
Szanimanika,két babával sztm egész nyugodtan megengedheted magadnak a pihenést,sőt!Nekem egy babával is fárasztó már az ülő munka.Mikor derült ki hogy két fiad lesz?Valahol kettőt lapoztam
deiss
 
 


@deiss:
Szia,nekem már 12. Heti Uh alkalmával szemérmetlenül lobálták amilyük van és a doki le is tudta kapni őket,aztán csináltattam Panoráma tesztet mivel lombik babák és ott a DNS sem cáfolt rá erre
szanimanika
 
 


Deiss Gratulalok a kislányotokhoz
Nekem szerdán lesz a második genetikai vizsgalat, akkor már biztosabbra fogják mondani h kisfiu-e
Rajtam ez a fázas 3 napja van, olyan erzes mint amikor az ember beteg lesz..Nekem a pisilessel vanbak még gondjaim..Probalom tartani a 2 liter folyadekot, viszont delelott keson kelek igy csuszik a napom, kesobb kezdek el inni, kb 11kor..igy delutanra igyekszem behozni a lemaradast..Viszont igy hogy sokat iszok, allandoan pisilnem kell, de ha elmegyek pisilni, akkor meg keves mennyiseg jon..Viszont ha kicsit elhuzom a pisilest, akkor meg elkezd huzodni a hasam, föleg pisilesnel..Viszont ezt nem mimden pisinel erzem..Lehet a baba nyomna a hólyagot? Nagyon lent van még, par napja már nem is bal oldalon talalom keg, ahol altalaban lenni szokott , hanem kozepen.
Csajok nekem tudjatok mi.jutott eszembe a cukorterhelesrol?Akinek az ehgyomri eredmenyet nem nezik meg egybol, es veletlen mar az tobb lesz, mint a normal, utana megissza a cukros löttyöt, az nem gaz hogy annyira felmegy? Mivan ha nagyon felmegy? Egyebkent mennyire cukros az a cucc? Én gondolkodtam, hogy viszek majd magammal citromlevet, azt csak tehetek bele, es kicsit jobb lesz az íze..
Én meg semmit nem érzek a baba mozgásabol, a méretei alapján ma vagyok 17+4 ..Remélem hamarosan érezni fogom Őt( Jó lenne már nevén nevezni a gyereket) Ti nevekben gondolkodtatok mar? Nálunk ha marad fiú, akkor Noel lesz, ha mégis lánnyá változik akkor Zoé vagy Lara, Laura
Mostanában nézegetem a baba oldalakat, ruhakat, de még semmit nem mertem venni, majd a genetikai után..Pedig sokszor úgy elkap a hév, amikor meglátom a kis ruhácskákat
lispa1217
 
 


Éhgyomrim 5.4 lett. A fél óra helyett 1 órát vártam az eredményre és hívtak be végre, hogy megigyam a löttyöt.
Nem volt 1 órás vérvétel csak 2 órás. Ez is újdonság volt. Igaz most máshova járok terhes gondozásra mint a lányokkal, mert a dokim már nem ott dolgozik, de ugyan ott fogok majd szülni, és majd másnál. A dokim sajnos már nem vállal eü okok miatt, pedig fiatal.

Lispa ha az éhgyomri cukor eleve magas nem terhelnek. Mert akkor már kapásból diabéteszről beszélünk.
Mennyire cukros? Nagyon! 75g (szölő) cukrot oldanak fel 3dl vízben amihez jobb esetben engednek citromlevet hozzá adni. De ezt jobb ha előre megkérdezed, ha nem tutod előre megkérdezni, viszed és ott akkor kérded meg engedik e mert van hely ahol kapásból nem engedik..

Szóval megittam, bedugtam a fülest felnyomtam a zenét, beállítottam az ébresztőt és gyakorlatilag aludtam a váróban így szarul is csak utána lettem. Félidőben 1x arra riadtam, hogy majdnem leestem a székről

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


És az éhgyomrit, akkor helyben megnezik,hogy mennyi az eredmény?
Én parazok,hogy majd rosszul leszek.
Te mit éreztél? Szédules vagy hanyinger?
Remelem.engedik.majd a citromlét, mert különben nem.tudom hogy fogom ugy meginni, hogy ne jöjjön visszaEgyebkent sem.nagyon szeretem az edesseget
lispa1217
 
 


@lispa1217: Elviselhető a lötty. Tömény cukorszirup íze van. Le kell hajtani. Én rosszul voltam tőle úgy egy óra után, gyengeség jött rám, meg mintha be lettem volna nyomva. Nem volt erőm semmihez, remegett a kezem. De aztán elmúlt egy két órán belül. Nem szabad mozogni, az a lényeg. Nekem mikor voltam ilyenen pár éve, másnapra volt eredmény azt hiszem, nem azonnal. De lehet máshol máshogy van.
nokli
 
 


@deiss: Gratula (itt is!) Én szívesen megtörtem volna a fiúuralmat.. Nekem majd csak augusztus 12-én derül ki a neme.
nokli
 
 


@lispa1217:
Elég cukros az a cucc,bár én ma megúsztam,de voltam már ilyenen.Percekig kell kevergetni,hogy az a rengeteg cukor fel tudjon benne nagyjából oldódni.Cukor szirup lesz belőle.
A kislányunkat Zoé Bellának fogják hívni.
Ma elkezdtem nézelődni cuccokat,amik majd kelleni fognak.Szeretnék szoptatós pizsamát venni,de nincs túl nagy választék.Fura nekem hogy pocakos kialakításúak.Félek hogy lötyögne a nadrág.Ötleteket szívesen fogadok klassz pizsilelő helyre!
deiss
 
 


Lispa cukorterheléskor remegek, szédülők, hányingerem van.

Deiss sajnos pizsi témában nem tudok segíteni. Én Pécsre járok, van egy kis bolt ahol varrónő készíti a terhes rucikat akár méretre is, ott szoktam beszerezni a gatyát ami amúgy mocskos drága.. Innen van 2 db szoptatós hálóingem, nővérem meg Németországban dolgozik innen hozott nekem anno szoptatós pizsit.
Nekünk amit most be kell szereznünk az a kiságy.. Cumisüveg. Eredetileg 2 db kiságyam van. De oda "kellett" adnom sógornőméknek. Még használják, de amúgy a francnak kell tőlük vissza és akkor gondolhatjátok..
Ha kislány lesz nem sok mindent kell vennem. Ha kisfiú akkor ruhát.
Nevekben nem vagyunk előrébb.
Nekem továbbra is a Lióra tetszik férjemnek a Lia - de ez lett volna eredetileg a 2.kislányunk neve.
Fiúban továbbra sem találok olyat ami tetszik. Férjemnek a Lénárd tetszik.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok lányok!

Ti hogy csináltatjátok a cukorterhelést ilyen hamar? Mert nekem csak a 24. Hétre van előjegyezve, félek az meg már késő ha ennyire fontos az eredmény és a diéta.

Nálunk a nevek :Áron, Alex;ha lányok lettek volna: Mira és léna
szanimanika
 
 


..elment hamarabb...

@deiss,H&Mwebshopban láttam szoptatos pizsit.
@gina, szép és különleges nevet talaltatok!!

Nekünk semmink nincs még, ezért probalok”bár tutti lesznek haszontalan megvett cuccok”praktikusat venni.Baba ágyból is ami átalakítható gyerekbággyá, és nem dekoralt bútorokat, hogy azok a későbbiekben is jok lehessenek...

Hogy vagytok ma? Erre az esős időre sokat fáj a fejem
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Nekem azért van előrehozott cukor terhelés,mert előző terhességeknél is cukorbeteg voltam és ezért idokolt.Már két hete ettől függetlenül vezetem az étkezési naplót és próbálom beállítani diétával a cukrom,mert sajnos a mérések alapján nem jó.
Nem tudom az időjárás miatt van e,de fáj a derekam ma.
Én nem merek olyan helyre menni ahol babaholmit kapni,mert tuti nem bírnám megállni hogy ne vegyek.
Most én a mozgásra fókuszálok nagyon.Várom hogy mikor kezdem érezni.
deiss
 
 


Nekem az IR és a családi amnézis (apukám és testvérei mind cukorbetegek) miatt volt most előbb terhelés. Ha nincs indok akkor csak a 24.héten van terhelés.

Én nem vagyok jól cukorterhelés óta. Péntek este elkezdett fájni köldöktöl lefelé az egész alhasam,és bár folyamatos laza székletem van alig tudok elmenni wc-re, gázképződésnél meg egyenesen majd szét megy a belem. Hiába kezdtem el péntek az antibiotikumot a belemre, semmit sem javul. Nem görcs hanem folyamatos fájdalom. Pénteken először azt hittem együttlét után, hogy a hegem fáj vagy az együttlét miatt fájok, de nem.
Igazából eléggé megrémíszt mert ez most nem olyan mint mikor beszoktam gyulladni. Mindig a bal oldalamnál gyulladok - itt van a kitágult szakasz is - de most minden köldök alá koncentrálódik.
Szóval most az ebédet csinálom ülve férjem maszekol, és amint haza esik ha minden jó ebéd után, megyek a sürire. Félek egy újabb csavarodástól vagy összenővéstől, vagy a köldöksérvnél beültetett háló miatt

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Hűha,ez elég komolynak hangzik!Írj hogy mi volt az orvosnál!
deiss
 
 


Még a sűrin vagyok, lassan 4 órája. Még csak most kötötték be az infuziót ami 1 óra..
Szóval a baba jól van. Keresztbe tett összeszorított lábbal sztrájkolt
A doki nagyon fájdalmasan nézett meg kacsával, hüvelyi uh-val sima hasi uh-val. A hegem nem túl vastag..

Sima hasi uh szerint egy új szakasz van gyulladásban de minimális és a crp (gyulladás) se olyan emelkedett, gogy ilyen fájdalmaim legyenek. Pár nap emelt gyógyszer mellett ha nem múlik akkor laporoszkópia összenővéseket néznek

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Sajnálom! Eljöhetsz vagy bent kell maradnod?
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Már itthon vagyok. Lrment az 1 L infuzió fájdalomcsillapító görcsoldó. 1 fokkal jobb.
De a jó isten áldja meg a kedves nővért aki nem tud se vért venni se kanült betenni..
A bal kezemben nem sikerül soha senkinek, így kapásból a jobbot nyújtom.
A szentem.. Nem. Maajd ő fog tudni venni.. 3x szúrt kotorászott mire hajlandó volt feladni, hiába kértem..
A jobb kézbe nem ám kézfejbe vagy felül hajlathoz tette a kanült.. Neeeem. Az alkarom közepébe azt is rohadt balfaszul.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


És még így is alig tudta levenni a 2 fióla vért mert alig folyt..

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Hogy vagy? Remélem már jobban!

Kinek hogy telt a nap?
szanimanika
 
 


@szanimanika: Nekem extra sz*r napom volt ma. Ma van a szülinapom ott kezdődik, alig köszöntött fel vki, olyan értéktelennek érzem magam most, hogy nem jutottam senkinek eszébe.. Ma volt a 16 hetes időpontom. A 20 hetesen meg lett beszélve a védőnővel, hogy ő lesz végig a védőnőm és a mai időponton is nézi már a szívhangot. Azt mondta személyes időpont lesz(itt sok a telefonos időpont még mindig), ugyanoda menjek. Erre ma odamentem, nem akartak beengedni. Próbáltam hívni, ki volt kapcsolva. Azt mondták kintaz utcán kell varnom, amíg nsm hívnak. Úgyhogy ott álltam és vártam. Aztán hívott egy védőnő (nem az enyém) megkérdezte hogy vagyok, ajánlották e már az oltásokat. Mondtam neki, kinn állok az épület előtt, nem engednek be, pedig az lett mondva, hogy személyesen lesz. Mondta, mostmár bemehetek. Bement, megmérte a vérnyomásom és megkérdezte, jó e a viszonyom a partneremmel. Mondtam, igen.. Erre kijelentette, akkor készen is vagyunk... Épp hogy ki nem rugdosott az ajtón. Én meg ilyen rossz nem éreztem magam... Se a szívhang nem lett megnézve, sem megmérve nem lettem. Alig tudtam kérdezni valamit. Úgyhogy nagyon elkeseredtem.. Remélem a következő időponton a saját védőnőm lesz, mert ez szánalmas volt. Ha ez a terhesgondozás, akkor ezt én otthon is meg tudtam volna csinálni magamnak... Nagyon rosszul érintett, eddig olyan jó tapasztalataim voltak.. Szóval egész délután itt sírtam.
nokli
 
 


Bocsi 10 heteswn lett megbeszélve, elírtam..
nokli
 
 


@nokli:
Boldog szülinapot!!
Azt, hogy ma kevesebben köszöntöttek fel, ne vedd fel!Sajnos manapság mindenkinek sok baja van( bár ez nem magyarázat)és valószínű átsiklottak a dátum felett , biztos nem a személyednek szólt ! Én amennyire megismertelek ezalatt a pár hónap alatt, értelmes értékes embernek látlak!

Sajnos akármerre van az ember ütközik ilyenekbe! Nem veszik túl komolyan ott a terhesgondozástés gondolom sokszor 0 empátiával állnak az egészhez.Azt javaslom neked, hogy ilyenkor meg tudd nyugtatni magad, vegyél otthonra egy doplert (Itthon kb 15e)és azzal rá tudsz “nézni“ a babádra.
Kitartás, holnap már biztos jobb lesz, ha túl leszel a mai napon!
szanimanika
 
 


@szanimanika: Köszi szépen. Már jobb kedvem van kicsit. Gondolkoztam a dopleren, de itt nem lehet kapni. Emiatt egyébként leveszik a fejét itt az embernek, ha csak megemlíti, hogy venne. Nincs rendes terhesgondozás, de te veszélyezteted a gyereked, ha a magad módján próbálsz tenni vmit.. Nagyon ellenzik itt, mivel szerintük hamis biztonságáérzetet ad és stresszel. (mert az nem stresszel ha rá sem néz a védőnő a szívhangra, akinek a dolga lenne és ért is hozzá ) Szóval itt az a bajuk, hogy ha pl kevésbé érzem majd a baba mozgását, ahelyett hogy bemennék a kórházba, otthon megnézem és lehet amiatt nem megyek be, mert hallom, hogy ver a szíve és ez megnyugtat. De közben, ha nem lenne a doplerem, bemennék mert keveset mozog és lehet pont azzal menteném meg a babát. Értem a logikát egyébként, csak nem tudom, ki nem megy be mindenképp, ha keveset vagy nem mozog a baba.. A dopler nem helyettesíti az esetleges vizsgálatot... Szerintem ez egyértelmű. Mindegy, szóval itt nem kapható, vagy csak nagyon drágán. De most mérges vagyok rájuk nagyon, úgyhogy lehet otthonról rendelek egyet.
nokli
 
 


Meg a másik,hogy megveszem, meghallgatom néha és ha nem hallom, nem tudok mivel bemenni, hogy nézzék meg, mivel
nokli
 
 


... ha nincs vérzés, görcs, itt nem nézik meg. Patt helyzet.
nokli
 
 


@nokli:
Szerintem ha a helyén van kezelve ez az eszköz, egy értelmes ember azt felfogja, hogy se nem orvos se nem orvosi kütyüt birtokol, akkor segíthet áthidalni azt az egy egy hónapot a kismamának, mikor csak sejti mi történhet bent 2 Uh között!És a nyugalom is fontos! Amúgy is nekünk! a legfontosabb a babánk(ink) élete, ennek megfelelően döntünk ha bármi van!....szóval kitartást neked!!!
szanimanika
 
 


Útolag is nagyon nagyon Boldog szülinapot Nokli!
Sajnálom, hogy ilyen oda kint az ellátás.
Én amúgy mindkét gyerekemmel rohantam a a kórházba mert kussban voltak. Az egyikkel 30.héten a másikkal 35.héten.

Én továbbra sem vagyok jól, tegnap már véres nyákos volt a nehezen megküzdött székletem. Ami eléggé elkeserít és megrémíszt, hisz elvileg nem olyan baromi magas a gyulladás értéke, hogy vérezzek, ennek ellenére új szakasz lévén gyorsabban érte el a kritikus pontot. Férjem a héten itthon marad, hogy tudjak pihenni.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@szanimanika: Én is így látom. Szerintem itt azért van úgy ahogy bannolva mert itt egyébként rengeteg a nem annyira értelmes, önálló döntésre képtelen ember (ezt most minden túlzás nélkül) és lehet volt pár per. Egyébként is sok mindenben észrevettem, hogy fordítva ülnek a lovon. (lásd a progeszteron pótlás ördögtől való, vagy nem ismerik el az IR-t, mint kezelendő állapotot - egyébként nem csak itt van így). Én ezeket már az évek alatt egyébként megszoktam.. Végülis vannak lehetőségek beszerzni a tiltott dolgokat..
nokli
 
 


@gina9: Eddig egyébként mindig nagyon normálisak voltak velem, ha kórházba kellett menni. Most is azért érintett rosszul, mert a saját védőnőmmel mindent megbeszéltünk, mi lesz ezen az időponton, a helyettes meg épp hogy ki nem rugdosott az ajtón. A szívhang hallgatásra is úgy vártam, pont azért mert lett mondva. Nagyon boldog lettem volna. Az a baj, mindent rá tudnak most fogni a covidra. Nagyon cifra dolgokat hallok. Csak a védőnő jóindulatán múlik minden. Nem baj, ha megyek a következőre remélem a saját védőnőm lesz ott és akkor mondom neki majd ezt.

Néha nálam is vannak ilyesmi jellegű problémák (nem ilyen durva persze), de nem tudta eddig senki, mitől. Magától elmúlik egy idő után, pedig nem változtatok semmit. Aztán megint előjön, pár hétig tart, majd megint elmúlik. Mostanában szerencsére nyugtom van. Nekem olyan érzés, mintha be lenne gyulladva a beleim környéke éseettől faj a hasam folyton. Meg néha random hasmenés. Teljesen véletlenszerű. Nem lehet, hogy nálad esetleg valamilyen autoimmun betegség okozza ezeket? Nem akarok okskodni, csak egy ötlet. Jobbulást neked, próbálj pihenni sokat.
nokli
 
 


@nokli:
Mivel minden vizsgáltom negatív és ennek ellenére gyulladok, sőt most új szakasz ami nincs kitágulva! Én is erre gondolok már jó ideje.
De mivel voltam reuma artritis immunvizsgálaton így kizárták az autoimmunt mert ez is elsősorban összefügg a bélgyulladással.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@nokli:
Én má nagyon utólag köszöntelek Téged szeretettel!Ne érezd úgy,hogy nem gondolnak Rád!Aki fontos (a család) biztosan felköszöntött.Ha nem lenne fb,senki sem köszöntgetné egymást egyáltalán.Én a családon kívül senki szülinapját nem tudom.
Hamarosan amúgy lesz egyértelmű jelzés babódtól,hogy minden rendben vele.Hiszen elkezd érezhetően is mozgolódni.Én is sokat vívódtam emiatt,de már kivárom.Ma vagyok 17 hetes és ma mintha már éreztem volna egy pirinyót.
Gina,remélem jót fog tenni neked a pihenés!Azon gondolkodom,hogy vlmi emésztést elősegítő csodaszer nem segítene?Vagy valami legalább arra,hogy könnyebben legyen székleted?Régen hallottam az anyalevél teáról és kipróbáltam,amikor szülés után székrekedésem volt és nagyon jól rendbe tette.Csak azt nem tudom terhesen fogyasztható e.
Én tegnap el is csábultam és vettem 3db leértékelt ruhadarabot a picinek.Nem bírtam megállni.Lassan beindul a fészekrakó ösztön.
deiss
 
 


@gina9: Megértem, hogy rossz, mert tehetetlen vagy, ha minden negatív. Egyébként nagyon sok esetben egyszerűen azért nem tudják, mi a baj,mert többféle dolog összeadódva okoz tüneteket, viszont a vizsgálatok külön külön negatívak, mert önmagukban pl határértéken belül vannak az eredmények. Szerintem. De lehet tévedek.
nokli
 
 


@deiss: Köszi szépen! Ó csak amiatt volt olyan rossz kedvem, mert amúgy is rossz napom volt, ahogy bántak velem az időponton... Egyébként nem viselt volna meg ennyire. FB-on nincs kitéve az oldalamon semmi ilyesmi infó, pont azért, mert pl a régi barátok csak akkor kerestek, ha a fb kiirta nekik, hogy szülinap van. Én meg ezt úgy utáltam... Én mindig próbáltam keresni a régi barátokat régebben, aztán egy idő után, mikor már a sokadik nem is válaszolt, eldöntöttem, hogy nem írok többet senkinek.. Azóta senki nem keresett. A (volt) "legjobb barátnőm" válaszára 3 éve várok... Gyerekkorunktól voltunk barátnők, de úgy, hogy egy padban ültünk végig, én miatta mentem abba a gimibe ahova őt felvették. Engem meg felvettek egy jobba, én hülye meg mentem vele a rosszabba inkább.. Szóval eddig is a családom köszöntött fel csak. No hát érzékeny voltam nagyon hétfőn...

Én is már úgy vásárolnék, de mindig meggondolom...
nokli
 
 


Sziasztok,ki hogy van ma?Itt rettenetesen fülledt az idő!

Tegnap bementem egy bababoltba pocak tartó övet venni.Elcsábultam és megvettem a fiúk első ruha darabjait (44) hogy ha kis súllyal jönnének:)
szanimanika
 
 


szanimanika
 
 


Nekem soha sincs székrekedésem, hanem vagy lágy vagy egyenesen hasmenésem. Teljesen mindegy mit eszek, és ez a gáz, hogy így nincs kitéve a belem nyomásnak mint egy székrekedésnél, még is baj van.
Ez 2009 óta van. A másidok császárnál mikor feloldották az összenővéseket a megcsavarodott belemet 4 hónapig volt normális székletem és azóta se.. Aztán mikor megkezdtem a fruktóz diétát megint 1 kis ideig aztán azóta se.
A béresnek van egy nagyon jó probiotikuma, azt szoktam szedni ha gond van vagy beteg vagyok.
Most vasárnap az ügyeletes nődoki még a omega 3 és omaga 6 javasolta. Ezt fogom most majd megpróbálni. Állítólag ezt szedik a colitis ulserolások.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok
Nokli.utolag is.Boldog Szülinapot
En ma voltam a 18.heti ultrahang vizsgalaton, ahol megmutatta a kis.drágánk a kukacát A doki azt mondta minden rendben, szepen fejlodik.
Itt Ausztriaban sajnos ez a belso szervekre is.kiterjedő genetikai.ultrahang nincs..Illetve van csak fizetős. Ma megnezték a méreteit, fejkörfogat,haskörfogat, a húgyholyagját, a szívmukodest, magzatvizet, a köldókzsinort,hogy hany érből áll, a mehlepényt. Azt hiszem ennyi..Kérdeztem a dokitol hogy ő ajanlja e ezt a reszletes genetikai vizsgalatot, azt mondta h ezt nyilvan nekunk kell eldonteni, de ö nem.latja szükseget, mert mindent rendben talalt.Nem.lát olyan eltérést, ami.miatt szukseges lenne, de a mi.döntesunk.
Most tanácstalan vagyok..Szerintetek?
Annyira cuki volt a kis.babóka, ma.láttam róla először 3d képet, ahol mutatta a kis.arcátMár most szerelem
lispa1217
 
 


@lispa1217: Köszi szépen! Nálunk sincs ilyen szerintem.. Az a neve, hogy anomaly scan itt, 20 hetesen van és különböző betegségek jeleit keresik, ha jól láttam. Ott is van fizetős. Szerintem ha valami nagyon nem stimmelne, azt most látta volna az orvos. De ez az én véleményem. Lehet más mást mond. Itt is lehet külön privát menni, az még egy plussz biztosíték. Én megyek majd a 30.hét körül valószínűleg, mert nálunk 20-40ig semmilyen ultrahang nincs...
Örülök hogy láthattad az arcát. Én is várom már nagyon
nokli
 
 


@lispa1217:
Gratulálok a kisfiúhoz!:) erősítve lett ismét a fiús tábor!
szanimanika
 
 


Sziasztok! Kicsit el vagyok keseredve. Ma voltam 18 hetes ultrahangon. Azt írta az orvos a leletemre, hogy "susp hyperchogén magzati belek". 4 hét múlva vissza kell mennem kontrollra. Azt mondta a doki, hogy lehet, hogy nincs jelentősége, de utalhat fejlődési rendellenességre is. Beparáztam eléggé. :-(
kismano20
 
 


@kismano20:
Ne aggódj. Egyik ismerősmőmnek is most ugyan ez volt. Ő ráadásul kapásból a nifty trsztet csináltatta a kora miatt is (41) a baba egészséges kislány. A fia viszont 2.5 éve úgy született, hogy a húgycső nem a helyén volt. Most műtötték 3x a fütyijét. Nála viszont mindig minden rendben volt.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Köszönöm szépen, hogy ezt leírtad! Nagyon sokat olvastam a témáról, többeket érint. Van akinél eltűnt és vannak negatív példák is. Nagyon remélem, hogy mi is pozitív példa leszünk. Hétfőn megyek orvoshoz, remélem ő is megnyugtató, nagyon bízok benne. Egyébként nem derült ki a neme sem, pedig nagyon kíváncsi voltam. :-)
kismano20
 
 


Sziasztok!Na most vált egyértelművé számomra,hogy szerda óra a pici mozgását érzem odabent.Ma este kézzel is enyhén érzem a mocorgását.Anyira örülök,mert végre lesz egyértelmű jelzés odabentről Tőle.Szerdán megyek a 18 hetes újabb ultrahangra.Jó lesz újra látnom!Csak elkezdtem apránként beszerezni amik,kellenek majd (meg azt is ami nem csak cuki).Rendeltem szoptatós pizsit meg kismam leggingset a náhány db apró ruhácska mellé.Ti hogy vagytok?Tuti nem csak én vásárolgatok!
deiss
 
 


@deiss:
Én nem vásárolok. Majd ha esetleg fiú. Nekem minden el van rakva a lányok után, és valahogy 99% biztos vagyok, hogy ismét kislány lesz. Amit venni fogok biztosra az a textil pelus, cumisüveg.
Kiságyat lehet kapok akkor csak matracot veszek.
Az egyedüli amiben gondolkozom az egy csatos hordozó. A lányokat nem tudtam hordozni és épp ezért vagyok bizonytalan,hogy most vegyek e egyet. Igaz náluk kengurum volt ami hiába volt "derék barát" kialakítású nem bírtam és lányok se szerették. A kicsinél meg a hasfalam nem bírta.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9: Én a hátam miatt nem merem a hordozót.. Eszméletlen hát/nyak fájásom van elég gyakran
De lehet kölcsön kérek egyet testvéremtől majd, próbának.
nokli
 
 


Sziasztok lányok!Kivel Mizu?Nagyon el van tünve mindenki.H&M ben most sok kismama pizsi van és méretek is vannak belőlük.

Mi vasárnap voltunk dokinál és jelentem a fiúk jól vannak,bár a doki most pár nappal kisebbre mérte őket, a legutóbbi alkalomhoz viszonyítva.
szanimanika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: