Új privát üzeneted érkezett!

Gratulálok a babókhoz Nagyon örülök,hogy jol vannakNálunk is a párom.teljesen biztos benne,hogy minden rendben odabentÉn pedig teljesen bizonytalan vagyok.Nade pénteken kiderül
lispa1217
 
 


Nálunk a párom szemmel láthatóan örül, viszont azt érzem, hogy óvatos még kijelenteni bármit biztosra.
Közben én is lefoglaltam az első ultrahangot. Végül május 17-ére 10.30-ra foglaltam. Majdnem minden időpont be volt telve a következő hetekre..
nokli
 
 


Sziasztok!
Gratulálok mindenkinek!
Nekem Március 20 volt egy hónapja,hogy megjött a havim utoljára.
Teszteltem összesen 4szer mind pozitív lett szerencsére.
Voltam dokinál ő nem látott semmit csak  megvastagodott nyálkahártyát!
Szerintetek baba van a  dologban vagy még korai örülni?
ancsa8710
 
 

 
 

Szia!! Ha a tesztek pozitívak, akkor lehet csak túl korai volt az orvos még. :) Bízzunk benne!!
nokli
 
 


@ancsa8710:


Szia! Szerintem is túl korán mentél, nekem március 8 volt az utolsó, de csak a héten megyek dokihoz, szándékosan meg akartam várni legalább a 7.-8. hetet.
kismano20
 
 


Nekem marc 23án volt meg utoljára,viszont nekem rövidebbek a ciklusaim..Most pl a 9.napon volt ovum azt hiszem..Amikor kimaradt a mensi,rá egy hétre mentem,es akkor már látszodott a petezsák
lispa1217
 
 


Nekem 5 hetesen azzal kezdte az orvos az UH-t,hogy ne ijedjek meg ha nem fogunk látni semmit mert ilyenkor teljesen rendben van ha még nem látszik.Ekkor csak egy petezsák volt még.Szerintem ez attól függ mikor volt ovulaciód,ha ez elég késői volt akkor még nagyon fiatal a baba.A pozitív tettek nagyon biztatoak!:)
szanimanika
 
 


Szia ancsa8710! Üdvözöllek köztünk! :)

Nektek is Sziasztok Csajok!

Nekem ma nagyon rossz napom van. Eddig ugye semmi émelygés, hányinger... Na, ma szeriintem bepótolom...  :D
Nagyon sz@rul vagyok. Minden kajától rókázni tudnék... A fejem szétszakad... reggel óta és nem múlik... :(

Ma kellene megint megjönnie, lehet azért vagyok ennyire romon? 

Nekem március 11-én jött meg utolojára. 

ancsa8710 szerintem is megnyugodhatsz, mert nekem is mondták, hogy ne menjek túl korán, mert csak megijedek. (csütörtökön megyek először dokihoz) A pozitív tesztek szerintem nem hazudnak. :)

Reni
nutita
 
 


@nutita:


Üdv az undorodók és mindentől hányni tudók klubjában. Nekem ez az állapot egy hete tart, néha erősebben, néha gyengébben, elmondhatatlanul rosszul vagyok, ma alig bírtam elmosogatni, mert a szagokra is olyan érzékeny vagyok, hogy nem sok kell a rókához. Alig ettem, éhes vagyok, de rosszul vagyok még a látványtól is. 
kismano20
 
 


Köszönöm a biztató sorokat
Ma nekem sincs túl jó napom :-(

Feszült vagyok,fáj a  hasam és sugárzik lefelé :-( Ma így inkább pihenek :-)
Mellem is feszül és  fáj..........Remélem holnap már jobb lesz :-)
ancsa8710
 
 


@kismano20:
Hát remélem, nem tart hetekig. Azt nem bírnám ki. Őszintén sajnállak, mostmár átérzem, miről beszéltél.
A fejem még fáj, de már jobban vagyok.
Neked is jobbulást.

Reni
nutita
 
 


Tutti,hogy tegnap valami fronthatás volt,mindenki kinlódott!!!
Ma már jobban vagytok?
szanimanika
 
 


Csajok nektek Minden nap szokott fajdogalni hasatok?
Én kb 3 napja szedem folyamatosan a.magnéziumot, ma nem vettem be,mert mar herótom.van a sok.bog,ótol..És ma.még nem.is nagyon ereztem a hasamat
Bajt jelezhet ez?
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Nálam nem mindennapos a hasfeszülés.A tünetek hol jönnek,hol mennek...
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Akkor megnyugodtam.Van olyan nap,amikor puffadok,es szurkal a hasam,es van olyan amikor meg semmit nem érzek..Kicsit.megijesztett
lispa1217
 
 


Nekem nagyon változó, minden nap hasfájás, de nem mindig ugyanolyan. Van mikor szurkálás, van mikor puffadás, volt már többször gyomorrontásszerű fájdalom is. De nem volt még nap amikor jól érezném magam huzamosabb ideig. Nagyon nehezen viselem az undort, az émelygést, teljesen kikészít, állandóan aludnék és nehezen kelek fel. Nem tudom mikor lesz vége ennek az időszaknak. :cry:
kismano20
 
 


Én ma jobban vagyok. A fejem még fura, de lehet, az idő miatt. Nálunk egész nap borús volt, most esik az eső. A gyomról émelygős, ma még nem sok mindent ettem. De nem olyan, mint tegnap. Nekem eddig nem volt a hasammal semmi, max tényleg a puffadás, viszont ma kicsit szurkál lent. Nem erős és nem olyan nyilalló, csak "bökdös" valami. :) De bírható. Alig várom már, hogy túl legyek ezen a kritikus időszakon. Olyan jó lenne végre a szépséget is látni benne és élvezni a terhességet... Bocsánat, várandósságot. ;)

Reni
nutita
 
 


Én egyébként elég szarul vagyok ma..Émelygek,semmi étvagyam, pedig eddig meg allandoan csak ettem..Közérzetem sem a legjobb..
lispa1217
 
 


Reggel este én bekapok egy magnerotot(doki írta elő) ami segít a görcsölésen,meg szedem az aspirin protektet, aminek verhigitó szerepe van mert a progeszteron hormon sűrűsíti a vért állítólag.
szanimanika
 
 


Én jól vagyok, tegnap volt nagyon erős fejfájásom. Meg kis görcsölés este. Ma semmi. Kiderült, hogy egy héttel később kell visszamennem dolgozni, aminek nagyon örülök. Még egy hét nyugi.
lispa1217: szerintem az nem jelent bajt semmiképp, ha nem fáj, görcsöl.
nokli
 
 


@nokli:
Na kellett nekem hianyolni a görcsöt, most megjottek a görcsök egy pár perc erejeig
lispa1217
 
 


@szanimanika:
Orvos javaslatára szeded az aspirint is vagy véralvadás zavarod van?
kismano20
 
 


@kismano20:
Orvos mondta, nincs vérslvadas zavarom szerencsére!
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Most olvasgatom, hogy mire jó, eddig nem is hallottam róla, meglepett. Neked biztos jó orvosod van, ha még ilyen dolgokra is figyel. Remélem holnap nekem is ajánlani fog valamit a tüneteimre.
kismano20
 
 


@nokli:
Nagyon jó hír, hogy később mész dolgozni:)
szanimanika
 
 


@kismano20:
Ez a meddőségi klinikai orvos, sajnos nem vihetem magammal szülni!

Már vágom a centiket,hogy leteljen az első 12 hét,lassan megy az idő mivel az edzem csak e körül a téma körül forog. A felszínen le kötöm magam(munka,olvasas..) dehát a melyben ez munkalkodik
szanimanika
 
 


Nutita! Majd írj, hogy mi volt a dokinál!
kismano20
 
 


Sziasztok. :)

Nem indult jól a napom. Alig aludtam valamit, úgy izgultam. Reggel felkeltem, szokásos rutin, pisi.... Bakker vérzek!!!! Neeeeeeee!!!! Remegett kezem lábam. Nem rendes menzesz volt, annál sűrűbb és sötétebb. Inkább bordó. Áhh, ezt el sem hiszem, pont, mikor időpontom van dokihoz. Mindegy. Elmentem, elpanaszoltam neki. Halál nyugodtan, kedvesen, megértöen fogadta. UH vizsgálat eredménye: 10,5mm mm-es perzsák, 4,8 mm-es szikhólyag, benne egy 3 mm-es embrió ÉLÉNK SZÍVMÜKÖDÉSSEL. De nem nyugodtam meg. Írt fel 2 féle gyógyszert, amiből elég sokat kell bevennem. (3x1db és 3x2 db) Én még nagyon aggódok, a hasam lennt szúrkál tegnap este óta. Nem éles fájdalom.

Ja, dolgozni már nem mehetek.
A diagnózis :veszélyeztetett terhesség. Egyik szemem sír, másik nevet.

Reni
nutita
 
 


@nutita:
Minden rosszban van valami jó!!!! Pont mára volt időpontot, legalább időben orvoshoz jutottál. Minden rendben lesz!!! Megkérdezhetem, hogy mit mondott, mitől lehet a vérzés és miért nyilvánított veszélyeztetettnek?
kismano20
 
 


Akkor biztosan te is azt a bogyót kaptad,amit én,progeszteronpótlásra
Ezek azért nagyon jó hírek a babórol
Hanyadik hétben is vagy?
lispa1217
 
 


@kismano20:
Annyit mondott, mikor kérdeztem, mitől lehet, hogy:-Sokmindentől. Pontosan nem tudja. Ami fontos, hogy dobog a pici szíve és haematoma nem látható. :) Te is ma mész orvoshoz, ugye?

Reni
nutita
 
 


@nutita:
Igen, fél 5re, de már nagyon ideges vagyok. :-(
kismano20
 
 


@lispa1217:
Az egyik a Duphaston 10 mg filmtabletta, a másik a Rutascorbin tabletta. Te is ezeket kaptad?

Reni
nutita
 
 


@nutita:
En Utrogestant kaptam,meg Progesteron Exeltist..A Rutascorbin azt hiszem ilyen érerősitő..
Hanyadik hétben vagy?
lispa1217
 
 


Nem mondta, hányadik hétben vagyok. A kalkulátor szerint a 7. Május 12-én újra mennem kell. Akkor gondolom már többet lát, jobban tud mérni stb.

Reni
nutita
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a csoportra, Én december 15-re vagyok kalkulálva! 
Először is gratulálok mindenkinek és boldog babavárást kívánok! 

Röviden Rólam/Rólunk...mi 4 éve próbálkozunk, sajnos előző évben volt vetélésem, így most veszélyeztetett terhes vagyok. Amint pozitív lett a tesztem rohannom kellett a dokimhoz, mert egyből felírt Utrogestan hüvelykapszulát és Clexane vérhigító injekciót, hogy maradjon a baba! 
Mi már az 5. hétben voltunk UH-n az előzményekre való tekintettel, akkor már 10mm-es petezsákot látott egy picike embróval. Tegnap voltunk megint UH-n, ahol már 5x4 cm-es petezsákocskában egy 12mm-es babócát talált szívhanggal!  Szóval nagy a boldogság!

Nálam az összes terhességi tünet előjött előbb vagy utóbb, kezdődött a mellfeszüléssel (azóta már 1 méretet nőttem apa örömére), illetve a hírtelen fellépő álmosság, fáradtság! Majd jött az állandó pisilés, az émelygés és a kajaundor, jah és a szuperszaglás!  Ez most a legújabb! Hasfeszülés Nekem is szokott lenni, de jön-megy, ha picit kellemetlenebb veszek be magnéziumot! Én már az 5. héten észrevettem, hogy nehezebben gombolódnak be a farmerek, de az itthonlét nagy előnye a melegítő és a pizsamanadrág! 

Én egyből hívtam a főnökömet, miután teszteltem (nem mertem kockáztatni), hogy babát várok! Pasi létére oda-vissza van!  Nagyon örül! Én előtte is home office-ban voltam, csak heti 1x kellett irodai ügyeletet vállalni, de így most nem vagyok beosztva! A kollégák nem tudják kivéve egy kolléganőt, akivel együtt dolgozom!

Mi Budapesten élünk, hát itt elég húzósak az árak, egy UH 25.000 Ft, igaz magánklinikán, magánorvosnál! Mivel veszélyeztetett vagyok nekem 2. hetente mennem kell vizsgálatra, hogy megnézzék odabent minden rendben megy-e?!

Bocsi, hogy picit hosszúra sikeredett! 


@szanimanika:


Üdv, ebben a csoportban is! 


hilton201
 
 


Túl vagyok a vizsgálaton, de nekem méreteket meg ilyesmit nem mondott. Kaptam egy képet a hüvelyi ultrahangról, de igazából nem tudom hogy mit kell rajta nézni. :roll: Annyit mondott, hogy élénk szívdobogás. Két hét múlva vissza kell mennem. Alig várom. :-D
kismano20
 
 


@kismano20:
Jujjjj de jo,nagyon orülök
Te hanyadik hetben vagy?
lispa1217
 
 


7 hetes és 4 napos, tehát ez a 8. hét, ugyanúgy számolt a doki ahogy én, remélem a 10 heti ultrahangon már több minden látszik. Nagyon jó érzés volt látni a pulzálást ;-)
kismano20
 
 


@kismano20:
Én holnap leszek, 6+4 es holnap megyek dokihoz,nagyon izgulok hogy mi lesz
lispa1217
 
 


Biztos neked is minden rendben lesz. Nagyon izgultam és féltem és nagyon jó érzés a megkönnyebbülés. :-)
kismano20
 
 


@hilton201:
Ez nagyon jó hír!!!!!Most már belevetheted magad a kismamaruha vásárlásba
szanimanika
 
 


@hilton201:
Üdv közöttünk!
nokli
 
 


@kismano20:
De jó!! Örülök, hogy minden rendben!!
nokli
 
 


@nokli:
Nekem sokat számít, hogy van kivel/kikkel megbeszélnem, hogy mi történik velem és viszonyítani más hasonló helyzetben lévőkkel. Megnyugtató mikor ugyanazokat érezzük
kismano20
 
 


Holnap Lispa1217 lesz a soros az orvoslátogatásban, nagyon kíváncsi vagyok Neki mit mond az orvos. Egyébként nekem azt mondta még, hogy napi 2 liter folyadék és szedjek gravida optimát és mágnes b6ot.
kismano20
 
 


@kismano20: Én is így vagyok. Nagyon megnyugtató nekem. Én ugyan picit utánatok vagyok, de így legalább tudom mire számítsak kb pár héten belül..
A magne B6-ot mire mondta? Csak vitamin pótlás, vagy valamilyen tünetre? Azt vajon mindenkinek javasolt? Én Gal babaváró vitamint szedek, nem sokat tudok amúgy a többi márkáról.
nokli
 
 


Semmi tünetet nem kérdezett, csak mondta, hogy ezeket szedjem, szerintem ez vált be a "betegeinél" (vagy ez a gyógyszergyártó szponzorálja :-D )
kismano20
 
 


@kismano20:
Á értem. Ártani biztosan nem árt.
nokli
 
 


Sziasztok :)
A segítségeteket szeretném kérni.
Március 27.-n jött meg az utolsó menzim. Nyolc napja tudtuk meg, hogy terhes vagyok. Tüneteim 2 napig voltak (mellfeszülés, hányinger, szédülés) és azóta semmi...
Több pozitív teszten túl vagyok, de a tünetek elmúltak.
Azt szeretném ebből kifolyólag kérdezni, hogy ez mennyire normális, vagy ez mit jelent, hogy a tünetek hamar elmúltak?
dorina1022
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: