Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok
Én nemsokára megyek a dokihoz,nagyon izgulok
A magnézium ellazzítja a méhizomzatot.Akkor kell bevenni,ha görcsölsz, fajdogál a hasad..Folyamatosan is szedheted pl naponta 3×1
Vagy csak akkor ha elkezd fajdogalni a hasad..Én már annyi bogyót szedek,hogy rosszul vagyok már a tablettáktól,így én akkor veszem be,amikor fajdogal
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Mindenképpen írj, ha haza értél!!! :-)
kismano20
 
 


Dorina,
Szerintem a tünetek hullámzóak(legalább is nálam),hol erősebbek hol gyengébbek. Várj pár napot csinálj meg egy tesztet,lehetőleg ugyan abból a markából aztán ha erősödik nyert ügyed van.Ha nem tudsz/akarsz várni a negerősítéssel jelentkezz be a dokihoz 5-6 hetesen már petezsákot láthat a doki.7-en meg szívhang is lehet
szanimanika
 
 

 
 

@lispa1217:
Mindenképp írj majd!!!!
szanimanika
 
 


dorina1022: Nekem Március 28-án jött meg utoljára, szóval kb ugyanott tartunk. Ne aggódj, szerintem ez teljesen normalis, én is úgy keltem ma, hogy nem igazán érzékenyek a melleim, tegnap meg rettenetesen fájtak. Émelygés nálam, már napok óta nincs. Jönnek mennek a tünetek nálam. Viszont rettenetesen érzékeny vagyok néha cserébe. :) Orvoshoz mikor mész?
nokli
 
 


@lispa1217:
Köszönöm, beszerzem akkor!!
Jelentkezz hamar, hogy mi volt!
nokli
 
 


Vegeztem
10.5 mmes petezsák,2mm-es embrió,es van szívhangja,amit hallottam is Nagyon boldog vagyok
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Aztaaaa, nagyon örülök neki!! Annyira jó lehetett hallani :-)
kismano20
 
 


@nokli:
Szia
Majus 6-ra kaptam időpontot. Elégge aggódó típus vagyok.
dorina1022
 
 


@nokli:
Szia
Majus 6-ra kaptam időpontot. Elégge aggódó típus vagyok.
dorina1022
 
 


@dorina1022:
Az mindjárt itt van, szerintem ha gond lenne, akkor inkább lenne tünete!!!!! Szerintem ha nincs vérzésed vagy durva fájdalma, akkor nem lehet gond, inkább szerencsés vagy.
kismano20
 
 


@dorina1022:
Az mindjárt itt van, szerintem ha gond lenne, akkor inkább lenne tünete!!!!! Szerintem ha nincs vérzésed vagy durva fájdalma, akkor nem lehet gond, inkább szerencsés vagy. Szerintem ne stresszel ezen, mert inkább azzal ártasz, próbálj meg arra koncentrálni, hogy minden rendben lesz. :-)
kismano20
 
 


@lispa1217:
Nagyon örülök!!
nokli
 
 


@dorina1022: Én is aggódós vagyok, voltak előzmények is, amik miatt. De én úgy fogom most ezt fel, hogy amíg nincs görcs, vérzés, próbálok nyugodt maradni. :) Már nem kell sokat várni és látod majd, hogy minden rendben. Egyébként a testvéremnek, aki mindjárt szül, szinte semmilyen tünete nem volt a gyakori pisilésen kívül.
nokli
 
 


@lispa1217:
Gratula! Ez jó hir!!!!
szanimanika
 
 


@lispa1217:
Örülök, hogy nálad is minden rendben. Kb ugyanott járhatunk a méretek miatt. Nekem is 10,5 mm-es a petezsák és 3 mm-es az embrió. Nem mondta hány hetes vagy? Nekem nem mondta a doki. :(

Sajna, én hiába szedem a gyógyszert.. Még mindig barnás és hasam is szurkál. :( Nagyon szeretném, hogy velünk maradjon a picur.

Reni
nutita
 
 


Nem mondta,de az ultrahang papirra az van irva h 6+0, en azt hittem több,mert a multkori vizsgalatnal 5+1 volt ráirva,es igy kiszamolva ma lenne a 6+4..Gondolom meret alapján kalkulalta igy ki..
Egy kis idö kell,mire hat a gyógyszer..Én kedden bevettem,szerdan nem volt semmi,csutortokon piros pecsetelesem volt,penteken voot egy pici barna, es szombatra mult el teljesen..Viszont ma mielott mentem dokihoz,megint volt egy kis pirosas pötty a tisztaságin..mondtam a dokinak,de ő nem.latott verzest..Kerdeztem nem e kell megemelni a gyogyszeradagot,azt mondta hogy nem latja indokoltnak...Fekudjek,igyak sokat,szedjem a magneziumot..
Szedsz magneziumot?
lispa1217
 
 


Igen, azt is szedek. (Béres MagneB6) Mostmár többet, mert eddig naponta 1 db-ot szedtem, most azt is 3X1.

Az a baj, hogy nem tudok megnyugodni, folyton azon jár az eszem, hogy minden rendben van e.

Te nem görcsöltél? Mondjuk, ez nem is görcs, hanem ilyen kis enyhe valami, de ijesztö. Sokkal enyhébb, mint egy menstruációs görcs.

Reni
nutita
 
 


@nutita:
Dehogynem..Ma pl eleg sokszor,meg szurkál mindenhol..ez kb fel-1 percig tart...
Azt momdjak a Magnerot sokkal jobb mint a.b6..jobban hasznosul a magnezium..es szerintem erosebb is..
Én eddig összevissza szedtem..csak akkor vettem.be,amikor fajdogalt..De mostanában gyakrabban faj,ugyhogy szerintem 3×1 et fogok szedni en is.
Teljesen megértelek,én is nagyon izgulok,es allandoan ezen jar az agyam hogy csak rendben legyen minden..Mindig van miért aggódniMost pl a méret.miatt aggódom,hov, jo e..Meg hogy mivan a szikhólyaggal,mert azt nekem meg sem emlitette,a papiron sincs rajta..
lispa1217
 
 


@lispa1217:
A Magnerot az vényköteles? Vagy recept nélkül kapható? A MegneB azt mondják, azért jó, mert van benne b6 vitamin, ami ugye hányingerre jó. Már egy komplett étkezést simán helyettesíthetek a sok bogyóval. :D De nem baj. Csak maradjon a baba ott, a hol van! :)

Én pl az embriót nem láttam :D és nekem nem mutatta meg a szivhangot

Reni
nutita
 
 


Lányok nekem is így görcsölget. Igen ijesztő, de szerintem ez még nem baj, amíg nem menzis érzés. Nekem amikor gond lett 2 és fél éve, akkor emlékszem hogy tényleg olyan menzisen görcsölt és egyre erősebben.. Ez más, olyan nagyon enyhe, ahogy nutita leírta. Minden rendben lesz mindenkivel!
nokli
 
 


Én is keresgéltem ezt a magnerotot, de itt nem lehet kapni.. Csak ilyen sima mezei magnéziumot.
nokli
 
 


Lehetne máshol az "Elküld" gomb, telón nagyon érzékeny, mindig elküldöm véletlen. De láttam, más is járt így. :D

Szóval én nem hallottam szívhangot, csak kérdezte az orvos, hogy látom e hogy villog. Azt láttam, szépen, egyenletesen pulzált. Én is kérdeztem, hogy rendben vannak e méretek?! Azt mondta:

"A gyerekektől mindig többet várunk, mint kellene. Itt van most egy 3 mm-es embrió és azt várjuk, hogy dobogjon a szíve. Dobog? Igen! Aztán majd amikor nagyobb lesz és iskolába megy, azt várjuk majd tőle, hogy integrálódjon..."

Szóval a méretek miatt nem kell aggódj, ha most le is vagyunk maradva picit, azt majd úgyis behozza menet közben. :)

Én most azon agyaltam, ha 6 hetes a picim, akkor jó esetben karácsony előtt pár nappal fog érkezni. Vagy pont karácsonykor. Szegénynek nem lesz normális szülinapja.

Reni
nutita
 
 


A Magnerotot recept nélkul.is lehet kapni
A babukát en láttam,de még csak egy félkör alakú kis "paca"volt A szívhangot nem értem miért nem hallhattad.
Pedig nagyon jó érzés,es egyben furi is
lispa1217
 
 


@nutita: Nekem a papirra dec 25 van írva szülésre,pont karácsonyigen ez így elég furi,hogy karacsonykor lesz a szulinapja,de annál.nagyobb ünnep lesz
lispa1217
 
 


Kinek mi a következő lépés? Vérvétel, védőnő, uh vagy bármi más? Engem sehova nem küldött, csak adott két hét múlva időpontot (akkor leszek majdnem 10 hetes).
kismano20
 
 


Én védőnőt meg nem keresek,mert én majd ugye megyek vissza Ausztriaba,ott is fogok valószinű szulni..
Nekem eloszor azt mondta h junius 14en menjek amikor.mar 12 hetes leszek
Na azert addig még van 6 hét..kicsit nem sok? De aztan mondtam neki h en mar akkor valoszinu nem leszek itt,ugyhogy szeretnék hamarabb jonni..
Azt mondta akkor jöjjek Majus 17-20 korul
Csajok én úgy megfáztam,mint annak a rendje..pont ikyenkor..Remelem nem árt a babának..
lispa1217
 
 


Ja vért még nem vettek,nem tudom mikor szoktak..Tőletek sem?
lispa1217
 
 


@kismano20:Nekem még az első lépés sem volt meg... Le vagyok maradva.
17-én megyek az első ultrahangra (7 hetesen), június 1-én lesz az első időpontom a védőnővel. (itt védőnőhöz kell járni, nem nőgyógyászhoz) Telefonos időpont lesz a vírus miatt. Ő majd akkor szervezi le a vérvételt, pisi tesztet, vérnyomásmérést, stb. 6. hét után kell kérni az időpontot a 12.heti ultrahangra.
nokli
 
 


Én már beszéltem az orvosommal a magzati genetikai tesztekről! Mi valószínűleg a Prena-t fogjuk választani! Nem olcsó, de minden rendellenességet kiszűr, sőt vérből már meg tudják mondani a baba nemét is!  Elvileg a 9 héttől már le tudják venni!
hilton201
 
 


Nekem majd 12-én kell visszamennem a nődokihoz. Remélem, addig minden rendben lesz. (Ma is véreztem kicsit. :( ) Aztán védőnő, Ő fogja mondani a következő vizsgálatokat. Mi a 12 hetes UH-t valószínű a Rózsakert Medical Centerben fogjuk megcsináltatni. Ott vért is vesznek utána pedig addig ultrahangoznak, amíg mindent meg nem mérnek, ha az 2 óra, akkor 2 óra. Ott 54.000 Ft ez a kombi vizsgálat, nagyon-nagyon alapos és pár óra múlva küldik mailben a véreredményeket is. A Prena-t én is néztem, de basszus, 176.000 Ft... Komoly. Mivel én hétfőtől táppénzen vagyok, ez sajnos nem fog beleférni.

Reni
nutita
 
 


Sziasztok lányok,ki hogy van?
Nekem éjszaka annyira feszült a hasam,hogy párom is felkeltettem,hogy lehet be kellene menni az ügyeletre, de szerencsére kicsivel később enyhült ez az érzés.
Én szerdán voltam védőnőnél(9 hetesen) és tök aranyos volt.Mondta ha bármi kérdésem van nyugodtan hívjam bármikor.Nekem a következő időpontom a 12. Heti genetikai UH május 21.én, de addig még ki akarok próbálni egy másik orvost és 12.e körül ránézni a babákra.Meg intézni kell a haziorvossal beutalót a laborra.
szanimanika
 
 


Én megvagyok.Ma jobban, mint tegnap..Egész sokat sikerült ennem,bepótoltam a tegnapot
Viszont ez a megfazás nem a legjobbkor jött..Nem tudom ti hogy vagytok a mellfájdalommal de én megőrülök annyira fáj..Napközben még elvagyok,de ejszaka,amikor forgolódok,az borzalmas,mintha késsel döfködnék,és le akarna szakadni..Már gondolkodtam rajta,hogy ejszakára sportmelltartót kellene felvenni,ami tartja egy kicsit..
Nekem.is van ooyan ,amikor jobban görcsölök,olyankor mindíg ugy megijedek,főleg ha mensis tompa fájdalom jön..Ma.szerencsére csak szurkálo érzésem volt,de szorgalmasan szedem a magbeziunot..Éjszakara mindig veszek be..
Nekem annyira bizonytalanok ezek a vizsgalatok...Elvikeg 29en nyit a hotel a hol dolgozom,de irtak tegbap emailt hogy még nem biztos,mert ha nem.nyitják meg a határokat,akkor 2 hetet csuszik..Nekem pedig ott körül lenne a 12 hetes genetikai Uh..Viszont ha visszamegyek Ausztriaba,még nem lesz TB-M Ottnoedig egy magandoki rohadt draga
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Biztos jó ötlet visszamenni? Vagy kinn éltek már?

Reni
nutita
 
 


@nutita:
Igen,mert ha nem megyek vissza,akkor itthon szinte semmi támogatást nem.fogok kapni..Tesom is igy jart..Kint meg ha elkezdek.dolgozni,akár 1 napot is,megkezdodik a szerzodesem,igy nem kuldhetnek el..Még az 1 evhez ott is hianyzik pár hónapom,hogy kapjak munkanélkulit stb..Úgy gondoltuk,majd ott fog összejönni,arra nem.gondoltunk,hogy elsőre sikerül
lispa1217
 
 


Értem. Nem okoskodni akartam ám. :) És akkor kinn is maradtok? Tervben van, hogy ott fog születni a kicsi?

Reni
nutita
 
 


Nem.vettem okoskodasnak Igen ,ott szeretnék majd szülni.Párom.ragaszkodik annyira külföldhöz..Én már annyira nem,szívesebben laknék itthon,de elvagyok ott is
Majd meglátjuk mit hoz a jövő.
lispa1217
 
 


Hát csak vigyázz majd magadra és onnan is írj majd nekünk! ;)

A fáradékonyság nálatok is megvan? Frankón le kell feküdnöm ebéd után, mint a gyereknek. És alszok is egy-másfél órát.

Mondjuk azt sem értem, hogy ugye mióta voltam dokinál, szinte csak fekszem, akkor miben fáradok el? :D

Reni
nutita
 
 


Persze,hogy fogok írni
Én már olyan durván nem vagyok faradt mint a 4-5.héten..Na akkor állva el tudtam volna aludni
Na nem mondom azért,mostanában is szoktam délutánonként szundítani
Hanyingerem 2 napja nem volt,ugyhogy ma ia lakomát rendeztemMondom.feltárazok arra az időre,amikor előjön a hányinger

Ti hogy vagytok ezzel a hányingerrel?
A mellem továbbra is leszakad,a hasam is szurkál,fájdogal..Nalam gyakori pisilés nincs..
Nutita.ugye már nem.barnázol?
lispa1217
 
 


@lispa1217:
A mellem nekem enyhült. Csak reggel meg este fáj, mondjuk akkor brutál.
A hasam nekem is szurkál, hol kevésbé, hol jobban. Hányingerem nincs, szerencsére bármit tudok enni. A mennyiségre kell figyelnem, mert ha sokat eszek, akkor utána baromira ég a gyomrom, felpuffadok.

Ma nem volt barnázás. Halvány rózsaszínes volt reggel. De már nem érdekel. Szedem a gyógyszert, aztán ha nem múlik, majd felhívom a dokit hét vége felé.

Reni
nutita
 
 


@lispa1217:
Nálam most van olyan álmosság, hogy ma kétszer lefeküdtem aludni. Valamint ma megjött az első róka is hozzám... Olyan gyomorégésem, gyomorsavam volt egész nap, mint még soha. Ez durva hányingerrel párosult, aztán persze vissza is jött a reggeli....Alig ettem. Szörnyű volt a mai nap. Hányás ellen van valakinek valamilyen tippje?
nokli
 
 


Hányós témában nem igazán vagyok otthon,de a Magne b6ot szokták javasolni
lispa1217
 
 


Sziasztok!

Jól mondja @lispa1217, hányingerre a B6 vitamin a nyerő. :) Suliban a buszos kirándulásokon mindig volt valaki, akit előre ültettek, mert hányingeres volt, emlékszem, a tanár mindig B6-ot diktált beléjük.

A hasábosról találtan egy cikket, ami engem egészem megnyugtatott, ha gondoljátok, olvassátok el:

https://www.babaszoba.hu/articles/terhe ... 0308133719

Én ma egészen jól vagyok, kicsi hányinger, de bírható.

Annak, aki ugyanúgy folyton aggódik, mint én:

Reni
nutita
 
 



Reni
nutita
 
 


Én sem vagyok otthon semennyire. 10 évesen hánytam utoljára.. Köszi, megpróbálom a B6-ot, bár azt hiszem van az is a terhesvitaminomban.
nokli
 
 


@nutita:
Én is nagyon aggódós vagyok,azt momdják nem jo,mert bevonzom..Probalok már nem olvasgatni a neten,de nem mindig sikerul visszafognom magam
lispa1217
 
 


Sziasztok lanyok,
Nekem a citromos víz kortyolgatása segít ha néha napján(mint ma) rámjön a hányinger.
Az görcsölésről/aggódásról meg annyit,hogy én mindig spirálba kerültem,mert hogy azon aggódtam hogy nehogy aggódjak mert annak következménye lesz. Én úgy kezelem most már,hogy elfogadom hogy ilyen vagyok és megengedek magamnak napi pár perc aggódast amíg fel nem sorakoztatom az érveket,hogy miért Van minden rendben! Pl;a vetélés már csak 5% ban fordul elő a 6-12 heten ha már volt szívhang.Es mert pont én lennek benne ebben,mikor szedem a vitaminokat,vigyázok magamra,nem cigizek......ez az én taktikam!
szanimanika
 
 


Ez jó taktika! :) Alkalmazni fogom! ;)

Tényleg, ti cigztetek előtte? Én igen. Vannak napok, mikor nehezebb, de amúgy elvagyok nélküle.

Reni
nutita
 
 


Kipróbálom a citromos vizet is! Bár ma jobb, fele annyit ettem reggelire és nincs gond most. Köszi szanimanika! Én nem cigizek, kb 10 éve leszoktam. Cserébe túlsúlyos vagyok kicsit (15 kiló plusz), meg kezdődő inzulinrezisztenciám van. Ezek miatt aggódom kicsit, nehogy problémát okozzon. Úgyhogy próbálok egészségesebben enni. Próbáltam fogyni, mielőtt jött a baba, de mindig visszajött. Visszatérve a cigire, egy idő után már eszedbe sem fog jutni nutita. Nekem életem egyik legjobb döntése volt, hogy leszoktam.
nokli
 
 


Én hálistennek nem cigizek
Ti a kávéval hogy álltok? Ugy halkottam a koffein sem jó
lispa1217
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: