Új privát üzeneted érkezett!

@nokli:
Gratulálok tesódéknak, nekik már jó :-)
Hasi vagy hüvelyi ultrahang volt?
kismano20
 
 


@kismano20:
Igen, megszenvedett szegény. Hüvelyi, itt a 10.hétig azt csinálnak.
nokli
 
 


Gratulalok tesódeknak
És nagyon örülök,hog, nálad is minden rendben
lispa1217
 
 

 
 

@lispa1217: Köszi, kicsit aggódtam a tegnapi extra halvány teszt után, most már bevallom.
nokli
 
 


@nokli:
Gratula tesódéknak! Nálunk is ez az év baby boom nak nevezhető. Tesómèk ( fiú tesó) október végére vannak kiírva és uncsi tesóméknál is jön a baba No.2

Ez nagyon jó hír, minden rendben nálad!!!!!!!!
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Köszi! Igen nagyon sok baba, meg terhesség van körülöttünk is!
nokli
 
 


Sziasztok lányok!
Kivel mi újság?
Én az éjszaka fejfájással küzdöttem,most meg a reggelim bent-maradásáért!
Nem bírok kikelni az ágyból....pedig ma munka van!
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Szia. Én ma reggel (bocsi, hogy leírom) epét hánytam. Jól indul a nap.
nokli
 
 


Nálam semmi extra...a puffadás,hasfajdogalas es a mellfajdalmon kívül nem sok minden érzek...A hanyinger nálam már nagyon minimális,nagyon ritkán van..Remélem nem.jelent rosszat
lispa1217
 
 


Sziasztok!Ne haragudjatok,hogy nem írok,de egyrészt nem szeretnék hangulat romboló lenni az állandó nyavajgásommal,másrészt úgy döntöttem,hogy addig nem tekintem magam kismaminak,amíg 100%-ig nem biztos,hogy a baba van,élő és velem marad/maradhat.
Szerdán megyek orvoshoz.Nagyon izgulok!
deiss
 
 


@deiss:
Megértelek teljesen. Izgulunk veled.
nokli
 
 


@lispa1217:
Sokaknak nincs egyáltalán hányinger. Vagy csak egyszer-kétszer. Te mikor is mész megint orvoshoz?
nokli
 
 


En pénteken megyek, utálom ezt a bizonytalansagot 3 hete nem tudom,hogy mi újság odabent,hogy nőtt e a babó,rendesen fejlődik e..Félek,hogy mit fogok látni
lispa1217
 
 


Ma végre megállapították a terhesség et, a számolt 10+2 helyett csak 9+2 vagyok. Minden rendben vele egyébként, egész babaformája van már. :-)
kismano20
 
 


@deiss:
Szerintem azért is vagyunk egymásnak, hogy nyugodtan nyavajogjunk. Véleményem szerint itt egy olyan kis közösség van, hogy senki nem veszi nyavajgásnak senki aggodalmait, ez teljesen természetes és nekem nagyon jó érzés, hogy hasonló helyzetben lévőkkel tudok együtt akár nyavajogni is. Mondjuk nekem borzasztóan erős émelygős hányingerem tüneteim vannak, de sokan ezen csodálkoznak, mert ez a ritkább. Majd szerdán kiderül, hogy mi a helyzet bent, addig hiába is idegeskedés, inkább csak ártasz vele, fél a fejjel, csak a jóra gondolj.
kismano20
 
 


@kismano20:
Cuki vagy!Köszönöm!Az is pont ok,hogy azért a beszélgetések alatt összebarátkozik az ember meg beleéli magát,aztán meg búcsúzni kell...Nekem is minden nap van hányinger,émelygés,rossz közérzet,újabban gyomorsav is.Csak hát nekem mellette itt van az állandó alhasi fájdalom és a barnázás.Utolsó vizsgálaton csak üres petezsák volt két hete meg egy méhszáj polipom.Magamban itt felkészülök a legrosszabbra,hátha pozitívan csalódom.Ennyi rosszullét után nagyon remélem,mert ez nem életminőség...
deiss
 
 


@kismano20:
Küldtek téged vizsgálatokra is?
deiss
 
 


@deiss:
Védőnőhöz és kaptam időpontot a 12 hetesre, ennyi egyelőre és persze fel kell keresnem magánrendelésen még a kettő között a dokit :-D nem tudom mit tud csinálni, de biztos gyűjt valamire. ;-)
kismano20
 
 


@deiss:
Természetesen teljesen megértem az aggodalmadat, biztos hogy én is így érezném, és nagyon nehéz a környezetedre hallgatni mikor nem az ő fájdalmuk és veszteségük a tét. Én csak próbálom kívülről reálisabban látni, hátha picit is nyugtat vagy erősít rajtad, mert most ez a legfontosabb. Egy egészséges babucinak egészséges anyucira van szüksége. Lelkileg is. Azt olvastam hogy a barnázás nem feltétlenül jelent gondot, elég gyakori, akkor van gond, ha vérzés és görccsel jár. Úgyhogy szerintem nincs minden veszve, szerdáig még erősödtök is.
kismano20
 
 


@lispa1217:
Ugyanígy voltam, két hétig nem látott orvos, és a két hét alatt a kis sunyi manó megötszörözte magát!!!!!
kismano20
 
 


@nokli:
Én szerencsére még mindig nem hánytam, de minden fogmosás kínszenvedés, akkor be is könnyezek rendesen és nagyon közel vagyok hozzá. Ma keserű ízt éreztem a számban hirtelen és egyből eszembe jutottál. :-D borzasztó volt.
kismano20
 
 


@kismano20:
Minden alkalom fizetős neked,hogy írtad a gyűjtést?
Ez az ötödik terhességem,de nem volt még két egyforma.Ma mondtam is,hogy biztos hogy próbálkozni sem fogok többet!Előre félek hogy fogok így buszozni?
Viszek zacskót.
Amúgy reggel pisilés előtt ha megtapogatom a hasam,érzek kis puklit.
Ti szoktátok nézni?
deiss
 
 


@kismano20: Örülök, akkor minden rendben! Borzasztó rossz volt, még mindig nem szedtem össze magam reggel óta. Eddig ez a legszörnyűbb napom. Ráadásul a boltba szaladtam le és onnan épp visszaértem, mikor jött. Nem tudom így hogy induljak el bárhová.

Deiss:én semmit nem érzek a hasamon, de már várom.

Lispa1217: Nem lesz semmi baj..
nokli
 
 


@deiss:
De tényleg írj nyugodtan!!!!Azert vagyunk itt egymásnak hogy átvészeljék ezeket a dolgokat!!!!!Amúgy meg nem lesz semmi baj,ne aggódj!
szanimanika
 
 


@nokli:
Te most hanyadik hétben vagy?
Nincs semmi,ami picit enyhítene?
Nekem segít a gyömbér,hideg gyümi joghurt.Picit enyhül az émelygésem tőle.
deiss
 
 


Én sem érzek semmit a hasamon,pedig mar 8+3 hetes vagyok..csak a puffadast..De ma még azt sem nagyon..most ilyen vihar elotti csend van
A puklit hol érzed pontosan?
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Szerintem ezt nem lehet bírni !Mint az óvodások számolom hogy mennyit kell még aludni a következő Uh (nekem 3-t)ig,de közben félek is tőle!!!!!!
szanimanika
 
 


@szanimanika: Ezzel én is így vagyok..Nekem még 4-et..Multkor is amikor felfekudtem az ágyra,a torkomban dobogott a szivem..Aztan még ugye picike volt,2mmes, eloszor nem láttam semmit..Áá mondom kesz vége,ures a petezsák,es pont akkor mondta a doki,hogy ott van és látja a pulzálast...Egy mázsa kő esett le a szívemről..És annyira reménykedem,hogy most is minden rendben lesz, és már sokat nőtt a kis borsóm
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Én a köldököm mellett bal oldalon srégen lefelé,de csak reggel,amikor még tele a hólyagom és nem mindig.Elvileg arrafelé látták a petezsákot is.Aztán lehet csak bebeszélem magamnak.
deiss
 
 


@deiss:
Magánrendelésre járok, mert itt így szokás, ha nincs választott orvosom, akkor le sem sz@rnak. Ez alkalmanként 14 ezer forint. Most kéthetente visszarendel. Ez van.. A hasi uh és a vérvétel ami nem magán. Ennyit tudok spórolni. De most ez mindent megér.
Egyébként én sem érzek puklit, csak kezd kis pocakom lenni, eddig tök lapos volt, most meg alul megjelentél egy csík már :-D
kismano20
 
 


@deiss:
7+5. Ma nincs sajnos. Nem is az émelygés, hanem ez az öklendezős inger, ami most ugye még rosszabb, mert a reggeli hányás óta kivan a gyomrom, torkom. Savat is érzem nagyon megint. Már vettem be 2 renniet is. Eszegettem ezt azt, de hát ugyanolyan. Megpróbálom a gyömbér teát még..arra még nem tudtam rávenni magam ma.
nokli
 
 


Annyit nézegetem a képeimet,nekem van egy babám és egy grill csirkém Ha ezt az Uh képet veszem alapul(már ha fel tudom tölteni)
szanimanika
 
 


szanimanika
 
 


Jah és megtaláltam álmaim iker babakocsijat(habár még nem lenne szabad ilyeneket nézegetnem)
szanimanika
 
 


szanimanika
 
 


@szanimanika:
Sztm az egyik babód alulnézetből van,azért olyan,mint egy grillcsirke.Nagyon klassz verda.Hauck?Nekem legutóbb Hauck viper volt,azt imádtam.Igaz csak egy személyes verzióban.

Kismano20
Hát jó kis lóvét legombol a doki rólatok,mire megszülsz.
Hol is laksz Te?
deiss
 
 


Sziasztok!

Becsatlakoznék hozzátok,ha nem baj.

Eredeti dátumom január 1. de programcsászáros leszek, így én arra tippelek, hogy a 2 ünnep között érkezik majd a 3.manónk.

Szóval röviden: 33 éves vagyok. Van egy 5 és 2 éves kislányunk, mindkettő sürgős császárral született 2 nagyon nehéz komplikált terhesség után. Mindkettőnél rengeteget véreztem, progeszteron hiány miatt majd rosszul tapadó lepény miatt másiknál hematoma miatt. Mindegyiknél volt bélgyulladásom, az egyiknél toxémia másiknál a hegemet alig 2mm tartotta majd kiderült nagyon súlyos összenővéseim vannak.
Nagyon bizakodom, hogy a 3. probléma mentes lesz vagy legalább fele annyira se komplikált mint az első 2.
Ma elvileg 7+3 tartok, uh szerint 1 héttel később fogant mint én gondoltam. Csütörtök megyek a védőnőhöz.
Alap pcos-ir vagyok magasvérnyomásom van (már szedem a dopegitet)

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Szia!Minden új tagnak örülünk!Nem semmi két terhességed volt.Gyakorlatilag végig idegeskedhetted,szenvedhetted.
Drukkolok,hogy a mostani egy tankönyvi terhesség legyen!Merre laksz?
deiss
 
 


@kismano20:
Uhh jó sok lesz így a végére!És legalább rendesen(alapos,kedves...) “bánik” veled?
szanimanika
 
 


@deiss:
Thule.Viszonylag keskeny ez fogott meg benne és mindkét baba egy szinten van (nem előrébb -hátrább vagy alul- felül)De majd meglátjuk akarok-e ennyit áldozni rá.

Dejó,akkor gondolom megvan még neked!
szanimanika
 
 


@gina9:
Szia,üdv a csapatban! Te már kimaxoltad a lehetséges komplikációkat,úgyhogy reméljük most már nem jut több neked belőlük! ;-)
szanimanika
 
 


@gina9:
Szia! Dehogy baj! Mi itt mindenkit szívesen látunk! Kb egyidős a terhességünk. Nekem os jan 1 volt a kalkulál, ami mostmár dec. 30. Hu hát nem lehetett könnyű a két terhesség.. Reméljük most minden rendben lesz!
nokli
 
 


@szanimanika:
Nagyon cukik!
nokli
 
 


Pécs és Mohács között lakunk. A jelenlegi legnagyobb dilemmám, hogy fogalmam sincs még kinél fogok szülni. A dokim sajnos leadta a szüléseket műtéteket, eü gondok miatt, csak terhes gondozást vállal és általános nőgyógyászati vizsgálatokat, ráadásul nem kórházban dolgozik már hanem eü központban.
Szóval ha végig is viszi velem a gondozást, akkor is muszáj lesz a kórházat is elintéznem. Még sem állíthatok be, hogy Csókolom, szülni jöttem, programra ki ér rá?

Első lányunkra 2 évet vártunk. 10x véreztem. Az utolsó 3 hetet bent töltöttem, ő a toxémia miatt sorvadt babaként született. 5 percet láttam majd átszállították Pécsre a Picre. 4 napig oxigéninkubátorban amúgy 1 hetet volt az osztályon.

A kicsinél viszont fenyegtő hegszétválás miatt toltak a műtőbe. De felnyitás ut@n derült ki, hogy megcsavarodott a vastagbelem, rosszul tapadt rossz helyre. Bármikor elhalhatott volna. 2 órát műtőttek. Mindkét petevezető összenőtt a méhem mindennel összetapadt, ki se tudták emelni, úgy nyomták ki a lányom.
Másnap bélgyulladást kaptam.

De most minden oké.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Először is üdv itt köztünk
Hát neked kijutott a problémákból,az első 2 terhesseged során..Aki még várt babát,azt hinné,hogy milyen egyszeru az egesz..megfogan,majd 9 honap mulva megszületik...Pedig mennyi minden van,ammiért mindíg izgulhatunk..
Kívánom hogy ez a terhesseged problémamemtes legyen
lispa1217
 
 


@deiss:


Az a baj, hogy nálunk sztk rendelésre csak (már bocsánat) de a legalja megy....mocskosak büdösek igénytelenek, és ehhez van igazítva az orvos hozzállása is. Állítólag egy mészáros. Ez Salgótarján. Így muszáj magánorvoshoz mennem, nagyon brutális áron dolgozik, viszont nagyon közvetlen, kedves, alapos, figyelmes, telefonon bármikor kereshetem, vissza is hív ha nem veszi fel stb....
Szívesen eljárnék én sima rendelésre, de bárkit megkérdezek, mindenki a fejét fogja, itt még a szegényebb réteg normálisai is magánba mennek, csak mondjuk olcsóbb orvoshoz, aki 8 ezret kér alkalmanként.
kismano20
 
 


Azt szokták mondani a gyerek nincs ingyen. Hát tenyleg nincs

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Igen igen, és elvileg a szülés a magánrendelés 10szerese, drága gyerek lesz az biztos. De inkább megspórolom magamon, majd eléldegélünk, végül is azért dolgozom, hogy a pénzt arra költsem amire szükségem van, és nekem ez most a világon a legfontosabb.
kismano20
 
 


Szanimanika, Neked már nagyon szépen kivehető a magzat formája, biztos a grillcsirke sem grillcsirke ha megfelelő irányból nézzük. :-D szóval nagyon kis formás. Alig várom, hogy én is ezt lássam, én egyelőre plüss mackót láttam, két hatalmas szemmel és négy végtagkezdeménnyel. Még jó, hogy fürgén mocorgott. :-D
kismano20
 
 


szanimanika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: