Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsa,
na ez az a helyzet, amikor nem nekünk, hanem neki kellett volna jó alaposan kidühöngnöd magad!
Kíváncsi
(azért az se baj, hogy nekünk elmondtad! Kép)
kíváncsi
 
 


Kiváncsi
Hogyharcolja ki magának az apját, ha sosincs otthon?
"segíts magadon, Isten is megsegít"
Zsuzsa, hümmhüm, férjednek idézted már? Kép
najó vivccet félretéve ez tényleg így van és az is igaz, hogy az embernek elöször magában kell békét teremtenie. Viszont amig ezt nem teszi meg mindkét fél, addig nem lesz harmonikus jó kapcsolat. Ha meg már megtették, akkor számíthatnak egymásra. Vagy nem?
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Érdekes kérdéseket írtok. Pl. barátság. Nekem vannak fiú és lánybarátaim is, és megmorognám a páromat, ha emiatt megjegyzéseket tenne. Én is elfogadom az ő barátait. Megtanultam többszörösen, hogy másik partnere lehet az embernek, de a barátok azok állandóak jó esetben.

Kedves Müzli!
Én a helyedben megkérdezném a férjemtől, hogy ő mit csinálna szívesen a családért, mi az ami nem okoz neki gondot. De nem ikszelgetnék, nem tennék megjegyzéseket. Amit bevállal az ember - nem amit megmondanak neki - azt sokkal nagyobb lelkesedéssel és felelősségtudattal csinálja. Ráadásul érdemes odafigyelni arra is, hogy amikor lágytojást szeretnénk ha főzne, akkor ne azt mondjuk: "Mi lenne ha lágytojást reggeliznénk", hanem helyette "Kérlek főzzél nekem lágytojást".
Ugyanis az első mondatot ők úgy értelmezik, te azt szeretnél, ő közli mondjuk, hogy én nem kérek. De ebből nem érti, hogy te mit is akartál tőle. Mint ahogy ha dühöngeni, mérgelődni akarsz egy adott problémával kapcsolatban, de nem vársz tőle megoldást, csak megértést, akkor közöld vele.
Nálunk ezek az apró trükkök nagyon bejöttek:-))

Hajrá
Andri
 

 
 

Andri
Olvastad ezt a könyvet? John Gary: A FÉRFIAK A MARSRÓL JÖTTEK A NÖK A VÉNUSZRÓL
pont arról szól, amiket Te írtál, szerintem nagyon jó kis könyv. Kép
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Müzli, én egyet értek veled abban, hogy nem hiszek a férfi-nő közötti barátságban. Ez előbb utóbb valamelyik részről még ha gondolati szinten is, de átmegy másba. Nincs olyan példa az ismerettségemben, ahol működött volna ilyen barátság. Viszont ha csak munkahelyi haverságról van szó, az talán elmegy. Nekem voltak a munkahelyemen férfi "haverjaim", de eszembe sem jutott családi dolgokat megbeszélni velük. Az meg főleg nem jött szóba, hogy a férjemet is elhívjam a munkahelyi bulikba. Tulajdonképpen nem tiszta, hogy meg akarod ismerni a férjed "barátnőit", vagy nem akarod elfogadni hogy vannak. Az, hogy normális e, hogy új barátnői vannak, szerintem a haversági szintig normális, ha már bizalmas jellegű, akkor az inkább a függetleneknek való.

Más téma, lehet hogy kinevettek, de ha kérdezi valamiről a férjem a véleményemet, pl: fehéret vagy a feketét vegyük meg, én az ellenkezőjét választom mint amit gondolok, így aztán oda jutunk amit eredetileg akartam, mert ő persze a másik mellett dönt. Ezt képzeljétek el nagyban is: milyen színű legyen a fal, melyik padlólapot vegyük meg, stb. stb.

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Nyanya:

Őszintén szólva nem. A Nők Lapjában volt nemrégen erről egy cikk, és akkor beszélgettünk róla hosszabban a párommal. Ő mondta, hogy milyen gyakran beleesek én is a lágytojás hibájába, én meg neki, hogy fordítva is amit leírtam milyen gyakori. Azóta figyelünk, és amikor valamelyikünk kiejti a lágytojás szót, már nagy vigyorgás van:-)
A férfiak házimunkájával kapcsolatban pedig az én okos barátnőm mesélte, hogy ő így csinálja. És nagyon bevált náluk. Amíg azt mondta a férjének, hogy kérlek vid ki a szemetet, ment a morgás. Amióta megkérdezi, hogy mit szeretnél inkább kivinni a szemetet vagy elmosogatni, azóta nincsen ebből gond.
Andri
 


Andri
Ha elolvasnád a könyvet, hülyére röhögnéd magad
Tele van pl. olyanokkal hogy ha egy nö azt mondja hogy......, akkor azt úgy gondolja hogy..... de a férfi úgy értelmezi hogy......
ezeregy vicesebbnél viccesebb példamondat. Kép
Kriszta
Nyanya
 


Andri, ez a példa szemétkivitellel... Pont, mint ahogy egy három-négy-ötévesnél. Mindig adj neki választási lehetőséget, de mindig csak kettő közül választhasson, és akkor - talán - nem szakad rátok az ég. Naponta ötször. Kép

sofka
sofka
 
 


Andri! Azt hiszem nagyon hasonlokat irtam fentebb. Teljesen egyetértek Veled.Kép

Nyanya! TENYLEG olvastad azt a könyvet???????????????????????????? Ne csinaaald!!!

Zsuzsi! Ne magadban dühöngj, szerintem jobb, ha ö is tud rola, ha nem vagy elégedett!!! De ezt mar fentebb leirtam.Es, mint fentebb irtak a csajok, köss békét Magaddal!!! Ez nagyon fontos. Es nem igaz, hogy mindig Neked kell alkalmazkodnod!!! Puszi, ügyi légy!!! A hümmmhümmm jobb, mint a dolog neve, nem???Kép

Par napja irtam a férjemröl, hogy milyen szuper apa. Nos, tényleg az, de ma majdnem infarktust kaptam... Jövök haza a training-röl (jarok 1 tanfolyamra), mar lent, a lhazban hallom, egy baba nagyon kajabal, de nem sirva. Ahhh, nem lehet az én fiam. Nnnnna, felérek a masodikra, IGENCSAK tölünk jön a mamamapapapa mama! papa! mama! Megyek a Fiam szobajaba, ott all a Picur az agyaban, és kiabal. Mondom Neki, itt vagyok, hol a Papa??? Ma ö hozta el a bölcsiböl. Latom, csukva a haloszoba ajtaja. Ahhh, elaludt. Benézek:senki. Bejarom a lakast. Senki. ahhh, biztos csak a szemetet vitte le. De amikor mar fél ora mulva sem volt itt, remegni kezdtem. Hogy lehet 1 babat egyedül hagyni? Nem lehet rabizni??? Mi történt?Nos, az történt, hogy latvan, be van csukva a szobaajto, azt hitte,hamarabb hazaértem és bent alszom. Lefektette a Kicsit, Aki elaludt, ö meg elment vasarolni. Gondolta, ha sir a Baba, ugyis felébredek...Még mindig nem tértem magamhoz. Rögtön jöttek a milettvolnaha... kezdetü mondatok...Kép Jajjjjjjjjajjjjajjjjjjjj. Szoval nalunk sem tökéletes minden...Kép Kb fél orat lehetett egyedül a Fiam...
Vendég
 


Jajjj Kukacz még jó, hogy nem történt semmi Kép
Te is olvastad?
Kriszta
Nyanya
 


Hello Nyanyom!Hat igen, szerencsénk volt... Micsoda hülyeség. Még mindig remegek!!! Talan nem kéne tulzasba vinnem a dolgot, de el sem akarok menni itthonrol többet!!!KépKép
Nem nyiiilik a friiimééélem. Azt is megeheti a Fene!!!Kép
Csak beleolvasgattam...Kép Haaat, nem igazan nyerte el a tetszésemet!!!KépKépKép
Vendég
 


Sziasztok!

Kukacz tanácsára látogattam el hozzátok, egy másik topicban ami kezd kihalni ott emlitette, hogy ti éppen a párjaitokról társalogtok, gondoltam kapok jó ötleteket, hogy még jobb legyen a kapcsolatunk.

Magunkról annyit, hogy most várjuk az első babánkat (jövőhét vasárnapra vagyok kiirva: új tanmese, nálunk a mikulás hozza a bébit).

Az igazi próbát számomra, most az jelenti a kapcsolatunkban, hogy egy hónapja előbbrelépett a ranglétán a párom, és ez persze azzal járt, hogy a fizu nővelése mellett, ami persze a lehető legjobbkor jön, a munkaaidej is látványosan megnött. Reggel korán elmegy és későn este jön haza, kezdek edzésbe lenni a dologtól, de valahol felütötte bennem az aggódás is a fejét, hogy lesz majd az eltervezett babuci nevelés együtt? Még azért bizom benne, hogy mivel ő is annyira várja a fiát, ahogy én a családját nem fogja feladni a munkájáért. Amugy mindketten bőven benne vagyunk a korban, én 36 vagyok ő meg 39.

Nekem elég jól bevált bizonyos dolgokban az elfogadás dolog: ezt most kifejtem röviden: A kapcsolatunk elején sokat járt el a haverjaival, ami engem alapból abszolut nem zavart, csak egy dolog, ha nem szólt hogy esetleg később jön haza, én meg aggódtam. Elsőre a szokásos reakciót hoztam, jól összevesztünk, de rájöttem nem ez a megoldás, taktikát váltottam, megkértem őt hogy ha elmegy csak küldjön egy smst, vagy hivjon fel, hogy később jön, én igy megnyugszom és nem fogom tűkön ülve várni, de egyszer sem mondtam neki hogy mért ment el. Kb kéthónap kitartással elértem, hogy mindig felhivott, sőt egy idő után egyre kevesebbet lógott velük, sokkal több időt töltött velem. Azzal hogy nem tiltottam, megtalálta a maga egyensúlyát. És ez szinte minden életterülten müködik nálunk: elfogadom, nem akarom megváltoztatni és ezzel mégis változik, jó kis ördögi körKépKép

Csak ezzel az új felállással nem tudok még mit kezdeni, mert sajnálom is őt a sok munka miatt, és valahol én biztattam arra, hogy probáljon előbbre lépni, és látom rajta, hogy többet lenne velem, sőt mostmár nagyon izgul is miattunk.

Nah elsőre ennyit, remélem sok jó dolgot tanulhatok majd még tőletek.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Kukacz
Nugyi-nyugi most már Ö is jobban fog figyelni, biztos tanult belöle.
Képzeld én sem tudtam tegnap megnyitni a freemail-emet. Írtam a rendszergazdának, hogy nézzék meg, mert valami nagyon nem stimmel, szerintem virus a szerveren vagy ilyesmi, mert a gépem jó, a más freemail-re be tudok menni és a jelszót sem gépelem el. Kb 15x próbáltam hiába. Aztán egy óra mulva ismét megpróbáltam. sikerültKép 15x rosszul írtam a user nevet Kép elég ciki Kép pedig aznap kb 5x léptem be elötte. Na jó nem reklámozom a hülyeségem Kép

Ági
Nekem úgy tünik ez egy tök jól müködö kapcsolat Kép
Várd meg mi lesz, ha megszületik a baba

Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Ági, szerintem próbáld meg azt elérni, hogy legalább az esti fürdetésnél legyen otthon, abból ki tudja venni a részét. Plusz ha hétvégeken tud segíteni az is nagyon jó. Ha este 7-8-ra teszitek a fürdetést, akkor nem elérhetetlen.
Megmondom őszintén, nekem inkább az anyukám volt nagy segítség, aki két hónapig nálunk volt szülés után. Neked lesz nagymami segítséged?

Lányok, tegnap csoda történt a párom már 4 előtt otthon volt, játszott a gyerekkel és fürdetett. Mondjuk az úgy néz ki, hogy én készítem a vizet és én veszem ki, ő csak pancsol vele egy negyed órát. Mindenesetre ennek is örültem. Szivecske a naptárraKép

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


SziasztokKép

Conti én is így gondolom, vagyis beszélgettünk róla, hogy ha nem megy másként, mert a főnökei elvárják, hogy sokáig bent legyen, legalább majd azt oldja meg, hogy az esti fürdetésre mindig legyen otthon, a hétvége fogalma nálunk sajnos relatív, mert folyamatos munkarendben dolgoznak így sokszor a szabadnapja nem hétvégre esik, de majd amikor pihenő napos akkor azt fogjuk szombat vasárnapnak kinevezniKép De ez még majd december zenéje, meglátjuk, hogy fog összejönni. Meg igazán nagyon kiváncsi leszek, hogy hogyan fogunk változni miután egy babóci átveszi a családi irányitástKépKép

Hála az égnek elég közel van anyukám, így nem aggódom, lesz segítségem, és eléggé gyakorló nagyi, mert az öcséméknél már van két lurkó, és ott is segített, persze csak annyit amennyit kértek tőle, vagy most kérnek, mert nem szeret senkinek se a terhére lenni. De valljuk be öszintén én mégis a lánya vagyok, kicsit másként áll ezért a dologhoz, most is nagyon sokat segített amikor költözködtünk a rámolásban. Anyósom is nagyon odavan hogy végre lesz unokája, mert náluk a fiunk lesz az első unoka, így biztos lesz akire számítsak, és bizom a női megérzésemben, hogy a páromban még jobban feléled majd a családi ösztön, ha a kezébe foghatja a fiát. (Igaz, hogy néha olan lökött is tud lenni, a terhesség felénél jártunk amikor közölte, hogy ha megérkezik a bébi akkor ő kibérli a fürdőkádat éjszakára és tuti fog aludni, azóta is huzom ezzel amikor esténként nyakig engedi a kádat és úgy relaxál, hogy edzi magátKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok Csajok!!!Agi! Szerintem is jol müködik a kapcsolatotok! Es ez szuppper!!! Ha több a munkaja, de mondja, hogy többet szeretne Veled lenni, ez azt jelenti, hogy nem az a tipus, mint Müzli, vagy Conti férjecskéje, azért marad tavol, mert hivja a kötelesség...Kép Talan ez késöbb majd valtozik, ha mar belerazodott a vezetö szerepbe. Amugy mivel foglalkozik??? Remélem, nem vagyok indiszkrét...
A kadban jol lehet relaxalni, de ha elalszik a kedves, megfazik...Kép

Conti!KépKépKép Na, hurrrrrra!!! Lehet, hogy észrevette magat az Apjuk, vagy szoltal Neki, hogy ugyan, legyen mar többet Veletek? Mindenképp haladas ez a pancsolas!!!Kép Csak igy tovabb!!!

Zsuzsa! Nalatok van haladas? Hogy vagytok???Kép Es Kivancsiék?Kép

Puszi.
Vendég
 


SziasztokKép

Párom egy multi cégnél lett, az egyik élelmiszerrel foglalkozó szegmens vezetőjének helyettese, januártól suliba küldik, továbbképzik, májusig tart ez a státusz, utána várható további előrelépésKép
Arra azért figyelek, hogy nagyon ne tudjon elaludni, mert ha nincs mellettem az ágyban akkor én alszom el sokáraKép

Visszatérve egy régebbi témátokra: a barátságra, én annyit jegyeznék meg hozzá, hogy nekem sok fiu barátom van, aki csak barát a szó egyszerű értelmében. Nagyon sok problámánkat tudjuk megbeszélni, és általában mindig számithatunk egymásra. Hála az égnek én annak a hive vagyok, hogy ha lehet a barátok legyenek közösek, vagy egy idő után válljanak mindkettőnk barátjaivá.
A párkapcsolatunk elején azért sokat kellett harcolnom, hogy elhigye a párom, hogy az adott illető tényleg csak a barátom és nem "házibarát".
De a kitartás meghozta gyümölcsét, megismerte őket és elfogadták egymást, és ebben van a lényeg.

Nah ma megyek be a városba egy kicsit még, utolsó szabad napokKépKép

Mindenkinek szép napot

pusziiiii

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ágiboszi
Barátsággal kapcsolatban, nagyon egyformán gondolkodunk. Én már a kapcsolatunk elején törekedtem arra, hogy elfogadja a fiú barátokat is, mint ahogy engem sem zavar, ha lányokkal barátkozik. Számomra csak az a fontos, hogy ismerjük egymás barátait, akik egyre inkább közös barátok lettek. Miért ne bíznánk egymásban, hisz egy kapcsolatnak ez az alapja.

Kriszta
Nyanya
 


Nyanya, Agi! Igen, igen, a bizalommal egyet is értek, meg azzal is, hogy nem szamit a baratok neme. Most közös barataink vannak az urammal. Sok régiröl viszont le kellett mondanom, majd mélben részletezem, miért. A lényeg az, hogy sok baràtsàgnak hitt kapcsolatom tönkrement-az egyik 25 év utan. Nagyon sokat szenvedtem ettöl, együtt nöttem fel az illetövel, mindent megbeszéltünk, aztan el akart venni feleségül...Kép Na, majd maskor...
Pusza.
Vendég
 


Kukacz
Mindenféle elözmény nélkül?? Nagy barátság, semmi hümmhümm aztán egyszer csak a nagy vallomás?? És hogy bírta ezt 25 évig titkolni?
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya! OFF, mint mindig...Kép Voltak néha kitörései, de sose vettem komolyan. Kép Nem, semmi hümmmmmmmhümmmmmmmmmmmmmm...KépKépKép
Vendég
 


Müzli,
mi van veletek, minden rendben? Most én vagyok kicsit megzakkanva, írhatnál pár vígasztaló szót! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kiváncsi, mi a baj???????????Kép

Süti

Off,
nekem sem írsz Kép

Süti
süti
 
 


Áááá, csak a férjem beteg (hűha állapot, férfinál az már halálközeli: náthás! Kép), ennek ellenére késő estig dolgozik, ha meg hazajön, ágynak dől, marad minden rám... és hát kiborultam kicsit.
Majd írok ám, csak most alig van időm, öt percekre ugrom be a netre is, aludni meg - csak jó lenne...
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi! Vigyázz arra drága férfira, nem lehet semmibe venni egy illlyyyyen súúúúllllyyyyos betegséget!KépKép
Amúgy részvétem, nem sok egy kicsit a 6 gyerek?Kép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Kivancsi!Kép Kitartas!!!Kép Az én férjem is nathas, ö is haldoklik... Veled vagyok!
Zsuzsa! Nalatok mi a helyzet? Volt nagy beszélgetés, vagy minden a régi?
Müzli??? Többiek???
Vendég
 


Már túl vagyunk a nehezén...Kép Megvolt tegnap a nagy patália is, úgyhogy most csönd van, psssszt! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Ezt meg kell írnom nektek! Ma reggel jött ugye a mikulás, és mit találtam a csizmámban? A Stahl könyvét, ami már egy éve megvan, és szintén a férjemtől kaptam. Időközben gyakran láthatta a kezemben, valamint vírított a polcon is a szép zöld színével. De ez nem tartotta vissza attól, hogy még egyszer meglepjen vele. Egyébként említettem neki, hogy megjelent az új (!) könyve, és megvehetné karácsonyra, erre ez lett belőle. És nagyon csodálkozott, hogy nem örülök neki. Aztán szó szót követett és majdnem kidobta a kukába. Végül délelőtt visszavitte az üzletbe, ahol nem volt már az újból, ezért majd felhívják ha lesz. Micsoda tortúra ez szegénykémnek, pedig ő jót akart!!! Mellesleg nem ez az első eset, az Utolsó mohikán videokazettát is kétszer vette meg nekem. Pedig egyébként rendkívül éles elméjű, persze ha nem rólam van szó.
De egy jót is írok róla, kedden elvitt Bécsbe, és bevásároltunk játékokból a gyerekeknek. Ja meg vett magának: nacit, kabátot, pulcsit, zoknit, övet, cipőt. Végül is jó hangulat uralkodott végig, miután odafelé nem mertem megszólalni a kocsiban, nehogy összevesszünk. Volt már olyan, hogy már az utcánkban összevesztünk és fordultunk haza.
Puszi
Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Conti,
elhiszem, hogy ez a történet most bosszant, de valahol olyan kedves! Kép Csak jót akart a szerencsétlen! Azt hiszed, nézi azt egy férfi, hogy éppen milyen színű könyv van a kezedben? Még jó, hogy Stahlt vett, és nem mondjuk Oliver-t - bár azt mondják, az is jó! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Conti! Kép Szerintem is aranyos a történet. Hihihi. Kép Jot akart szegény, gondolt RAD, ez is 1 szuppper dolog!!!KépKépKép Majd ird meg, milyen a Stahl uj könyve, ha megkapod!!!Kép
A történetedröl eszembe jutott 1 hasonlo, ami nalunk történt.Kép Kedvenc Férjem egyetlen1x lepett meg ruhaval, jobb is, hogy nem probalkozott többször... Nos, latott 1 leértékelt, csodaszép lila kosztümöt (nagggyon olcso volt!!!), véletlenül. Nem jar butikokba, de valami nagy bevasarlo centrumban ez a kosztüm ki volt téve az üzlet elé---nem véletlenül... Nos, Kedvesem meglatta, és aszonta magaban, hogy ez a szin nekem szuper jol all, hopp, meg is vette... Hozza haza örömmel, én kicsomagolom...KépKépKép 38-as méretü vagyok, voltam akkor is. A szoknya 36-os volt, a kabat 42-es... Elkapott a röhögögörcs, Kedvesem pedig majdnem elsirta magat, hogy ö jot akart... Mondtam, meg kell am nézni a méretet is, nem csak a szinét 1 ruhanak. Erre megsértödött.Kép A kosztümöt vissza nem vették, mivel le volt értékelve, ajandékba nem adhattuk senkinek, kinek van 36-os popoja, és 42-es felsöteste??? Ment a cucc a Vöröskereszthez...Kép

Ennyit a férfiakrol, akik örömet akarnak szerezni parocskajuknak...Kép
Vendég
 


Kiváncsi, én nagyon szeretem a S.Juditot, a receptjei is jók. Majd beszámolok a könyvről ha meglesz. Egyébként mióta a Spektrumon nézem a Nigella falatozóját, rájöttem, hogy erősen hasonlít a karakterük. Lehet, hogy Nigellát koppintja? J.O. is szimpatikus, imádom, ahogy összedobálja a dolgokat és kaja lesz belőle.
Kukacz, szerencsére még ruhával nem próbálkozott a párom. Viszont egész jó parfümöket szokott választani, hát csak van benne valami jóKép

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Hello!Kép Conti! En is szeretem S. Juditot, bar csak a Nök Lapjabol ismerem, de imadom a receptjeit, elég könnyü öket elkésziteni, és biztos siker mindegyik!!! Ezért kérlek, hogy ird meg, milyenek a könyvei (1enlöre csak az elsö, aztan, ha meglesz Neked a 2.is, arrol is beszamolot kérek!!!)(Ha jok, megvetetem Anyukammal öket!!!Kép)
Az én Paromban is van jo, nagyon sok!!! Csak ajandékozni nem nagyon tud...Kép Pusza!!!
Vendég
 


Sziasztok,

bejelentkezem ismét. Február végén már jártam itt, akkor kb. 6 hetes terhesen osztottam meg veletek félelmeimet a jövőről. Pár nappal később sajnos elvetéltem. Most ismét terhes vagyok, megint a 6. hétben járok, remélem, most nem lesz semmi baj, habár mindenki riogat... Mondjuk lassan 37 vagyok, van egy 1 cm-es miómám a méh hátsó falában, császárral szültem a fiamat, volt ugye egy tisztázatlan vetélésem, szóval biztos nagy a rizikó, én igazából nem érzem. Az előző terhességemnél végig volt egy bizonytalan érzésem a teszt után, hogy ez nem megy majd végig. De most ezt nem érzem. Szóval remélem, ezentúl hosszan együtt leszünk :-)
elle
elle
 


Elle
az érzések soha nem csalnak Kép
Én 35-36 évesen szültem az elsö babámat.
Mit mond a dokid a miómára?
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok! Elle! Remélem, minden rendben lesz!!!Kép Allitolag ha ilyen pici 1 mioma, akkor gond nélkül ki lehet hordani a babat. De engem is érdekelne, mi erröl a nögyogyod véleménye!!!Puszi, drukkolok!!!
Vendég
 


Elle! Én is drukkolok nekedKép

Lányok, tegnap elvittem este apjukot a tescóba, katasztrófa volt. Már a cdknél lemaradt, majd 1-2x összefutottunk, a tejnél felhívtam, hogy nem hiányzom-e. Később odajött, majd ismét elhagyott. Végül kijelentette, hogy fogalma sincs minek jött el velem. Hát pakolni, meg fizetni. De ezt nem közöltem vele, nehogy kitegyen a kocsiból. Most újabb fél évig nem fog jönni, mire ezt elfelejti.

Kukacz, Stahl1. könyv: Én az ő hatására vettem egy csomó új konyhai eszközt, előtte fűszernövényeim sem voltak, most mindig van a konyha ablakomban 2-3 fajta. Vettem muffinsütőt is. Apám nyáron Olaszországban nyaralt, én fenyőmagot rendeltem tőle S. hatására, szegény alig találta meg, pedig beszél olaszul. Nagyon sok az olaszos kaját ír, de én ezt is imádom. Én sosem voltam egy konyhatündér, de a stílusával annyira megfogott, hogy kipróbáltam új dolgokat és beváltak.

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!Conti!Amiket a Nök Lapjaban talalok S. Judittol, mindig kivagdosom, és elkészitem, altalaban nagyon finom szokott lenni!!!KépEgyszerü és majdnem mindig egészséges kajak!!! En is az ö hatasara kezdtem mindenféle füszernövényeket növeszteni, azelött csak porokat hasznaltam.

Az én Férjecském is utal vasarolni, kb 3 perc utan faj a feje, a hata, a nyaka, stb... Ma meg akart ebéddel lepni a Dragam, ugy döntött, melegszendvics lesz... Nos oda is rakta öket sülni........1 fazékban... Amikor hazaértem, mar a liftben füst volt...Kép Kedvesem pedig ült a füstölö labastol 2 méterre a konyhaasztalnal, és ujsagot olvasott...Nem tudtam, siiiiirjak-e, vagy nevessek...Kép Joszandék mindenesetre megvolt, igy nem szidtam le...Kép Este melegszendvicset csinaltam.....a sütöben...Kép
Vendég
 


Elle, én is drukkolok! Szewreintem higgy az erzéseidnek!!!KépKép

conti! Hát nem semmi embered van! Akkor én ne is panaszkodjak, az enyém legalább kaja ügyben otthon van (meg is látszik rajta - de rajtam is, úgyhogy ne morogjak) Ha vásárlásról van szó, akkor azt képes kivitelezni (már ha van ozzá kegve, mert manapság ált. én megyek), sőt még piacon is. Mondjuk gyümölcsöt nem vezs, de húst, szárazárut egyebeket igen.
kukacz! fő a jó szándék! mindenesetre elég bizarrr melegszendvicset sütni fazékbanKép Most megint dícsérni kell az enyém embert, ő ugyanis ha meg van szorítva, csinál magának kaját. Amikor még dolgoztam én is, ő nem evett a menzán, otthon sem volt mindig kaja, de mindig megoldotta. Főzött paprikáskrumplit, virslit, vagy a fagyasztóból vett elő vmit, de egyedül elintézte.Kép
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Kukacz, ez a fazék aranyos volt! Jót röhögtem!
Enyém max. virslit tud főzni.
Ja azt elfelejtettem írni, hogy a SJ-ban az az egy nem tetszik, hogy mindent megborsoz. Nekem ez sok. Eszembe nem jutna a rántottát is megborsozni.

Zsuzsa, én apjukom meg csak gyümit szeret venni. Van egy jó zöldséges a munkahelye közelében, és időnként meglep és vesz egyszerre több kiló gyümölcsöt. Húst nem bíznék rá, de nem is ismeri.

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Hello Conti és Zsuzsa!
Na, Többiek is, ha erre jartok!!!Kép Kééépzeljétek, Anyukam kitalalta, mit szeretnék, és elküldte nekem a Stahl 2. könyvét!!!Kép Tök jooo, Conti, igy nekem megvan a 2., Neked az 1. Nagyon örültem a csomagnak, amit ma reggel kaptam meg!!!Kép A borsos dolgokat én is IMAAADOM, mint Stahl!!!Nyammm.A rantottat is borsozom!!!Kép Most, hogy mar nem szoptatok, olyan jooo ujra füszeresen fözni-enni!!!
Zsuzsa! En valamiért azt hittem, Te dolgozol, tanitasz most is... Nem tudom, miért...Kép
Az én Férjem csak cd-ket tud jol valasztani! Szerencsére tökegyforma az izlésünk zeneileg!!!
Pusza!
Vendég
 


Sziasztok!

Kukacz, ha már a zenéről írtál.. Nagyon-nagyon szeretem a zenét, hülyén hangzik, de a legjobban a rap és hip-hop zenét, lehetőleg amerikai előadóktól. Plusz odavagyok a dallamosabb rockért is, mint pl. manapság a Rasmus. Tök jó, hogy a 14 éves nagylányommal azonos zenéért rajongunk, az én időmben anyám a Szécsi Palit szerette, eszébe nem jutott Hobót vagy Piramist hallgatni, ami akkor "sztár" volt. Ebből a szempontból jó fej a férjem, ő is a feka zenét szereti, sajnos a rockot már nem.
Azért remélem megkapom a 2. részt, plusz megjelent egy videokazi is csokis sütikkel. Azt is megszerzem!
Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Kukacz! Már hogy egész napos állásban dolgoztam, nem csak két du. Meg aztán a nappalis iskola többet kivesz az emberből, mint az esti gimis órák.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Hello Lanyok! Conti! En a rock-ot szeretem. Kedvencem a U2, meg a Midnight Oil, meg még 1 csomooo. A hip-hop-ra tancolni(ugralni) szeretek fitnessteremben, de itthon nem hallgatnam!Kép

Zsu! Ok, értem...Kép
Vendég
 


Sziasztok, a nőgyógyászom következőket mondja a mióma/közelmúlti vetélés/császármetszés együttesről: halmozottan veszélyeztetett terhesség áll fenn. Elvileg a terhességem felismerése pillanatától nem szabadna dolgozni járnom. De én ezt nem tudom megtenni, mert ha nem járok dolgozni, akkor pszichésen kerülök veszélyeztetett helyzetbe Kép(szeretem a munkámat)
A mióma a méhem hátsó falában van, ha a magzatot körülvevő petezsák ott akarna megtapadni, akkor gyakorlatilag 100 százalék a vetélés esélye. Na most ezt valószínűleg nem szakszerűen irtam le, és nem biztos, hogy a petezsák tapad meg, de talán érthető a lényeg. Ha valahol máshol, akkor ki tudom talán hordani. Fennáll annak a lehetősége is, hogy a mióma a méhem növekedésével egyidejűleg növekedésnek indul, és így a növekvő magzatot nyomja, amiből szintén lehetnek komplikációk. Az utolsó harmadban már biztos nem lesz egyszerű eset, és kb. tutti, hogy ismét császár lesz belőle. Lehet az is, hogy a mióma nem változik, és semmi gáz nem lesz. Az orvosom szerint bármelyik irányba elindulhat a folyamat.

Más: fenn beleolvastam a "férj és az ő új barátnői" témába. Véleményem: a férjnek lehetnek barátnői, még találkozhat is velük időről-időre, de egy családos embernek ne legyen egy nő a legjobb barátja, akivel rendszeresen találkozgat. Egy férfi és egy nő között (saját tapasztalat) mindig van a szexuális vonzódásnak valamilyen szintje, ami igenis nőhet a gyakori együttlét során. Minek kockáztatni.
elle
 


Elle
Teljesen érthetö amit leírtál, csak egy dolgot nem értek. Lehet, hogy nagy marhaságot kérdezek, de írtad, hogy ha a mióma növekedésnek indul elnyomhatja a magzatot. Akkor ez ikerterhességnél miért nincs így, vagy ez a mióma nagyobb, mint egy magzat? Miért írtad, hogy kb tuti a császár? Nem 100%? Azt hittem császárnál egyben a miómát is eltávolítják. Bocsi ha sok hülyeséget írtam.
Drukkolok neked, biztos nem lesz semmi baj, csak bízz a megérzéseidben és azért ne dolgozz túl sokat.
Kriszta
Nyanya
 


Elle!
En is drukkolok!!!Remélem, nem lesz semmi komplikacio!!!KépUgye szüléskor azért kiveszik a miomat???
Férfi-nö baratok között nem mindig van vonzalom, de sajna elöfordul...A legkinosabb, ha csak az 1ik vonzodik a masikhoz...


Nyanya! Mar hianyoztal!!! Ménem irsz???Kép
Vendég
 


Mióma kérdéskör: nem tudom, miért veszélyesebb a növekedésnek indult izomköteg, mint egy növekedő ikermagzat. De a kérdés nagyon jó, nekem legalábbis megnyugtató gondolatot vetett fel: lehet, hogy egyáltalán nem veszélyesebb! Kedden megkérdezem róla a doktoromat.
A császármetszést az első gyereknél farfekvés miatt csinálták, nem egyéb szervi probléma miatt. Ha a mióma nem kezdene növekedni mégsem, tehát nem lép fel komplikáció, hanem egy kb. sima terhességem lesz, akkor lehetséges a hvelyi szülés, ahogy más korábbi császárosoknál is. Én mondjuk őszintén megmondva ezt illúzórikus elképzelésnek tartom a magam hétköznapi eszével, de az orvosok nem. Arról ne esett szó, hogy mi lesz a miómával. Az eltávolítása szerintem nagy műtét, nem hiszem, hogy a szülést ezzel komplikálnák. De ebben a kérdésben teljesen tájékozatlan vagyok, utána fogok kérdezni.

Vonzalom: na ja. De egyikük biztos vonzódik, és akkor már bibi van...
elle
elle
 


Mióma kérdéskör: nem tudom, miért veszélyesebb a növekedésnek indult izomköteg, mint egy növekedő ikermagzat. De a kérdés nagyon jó, nekem legalábbis megnyugtató gondolatot vetett fel: lehet, hogy egyáltalán nem veszélyesebb! Kedden megkérdezem róla a doktoromat.
A császármetszést az első gyereknél farfekvés miatt csinálták, nem egyéb szervi probléma miatt. Ha a mióma nem kezdene növekedni mégsem, tehát nem lép fel komplikáció, hanem egy kb. sima terhességem lesz, akkor lehetséges a hvelyi szülés, ahogy más korábbi császárosoknál is. Én mondjuk őszintén megmondva ezt illúzórikus elképzelésnek tartom a magam hétköznapi eszével, de az orvosok nem. Arról nem esett szó, hogy mi lesz a miómával. Az eltávolítása szerintem nagy műtét, nem hiszem, hogy a szülést ezzel komplikálnák. De ebben a kérdésben teljesen tájékozatlan vagyok, utána fogok kérdezni.

Vonzalom: na ja. De egyikük biztos vonzódik, és akkor már bibi van...
elle
elle
 


Kukacz
én írtam, de mindig visszapattan a mailed. Írtam a freemailes címre is Kép

Elle
kiváncsi vagyok a dokid mit válaszol
Nyanya
 


Elle, mit dolgozol, hogy olyan fontos a meló? Nekem is volt egy terhességem 2001-ben, ikrek lettek volna, de 9. héten elhagytak. Nagyon fájt, mert a férjem is iker, és szerettünk volna ikreket. Fél év múlva lettem ismét terhes, és az eredményt megnézheted a profilomban. Na ezt csak azért írtam, hogy bízz a megérzésedben! Én az első pillanattól legszivesebben otthon maradtam volna, végül a 7. hónapig dolgoztam.

Lányok, végre kicserélte a férjem a könyvet, úgyhogy megvan a kettes! Belelapoztam, nagyon tetszik!

Puszi
Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: