Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ildi!
Nálam csak burkot próbáltak repeszteni, de az sem jött össze nekik (három orvos matatott ott lent), aztán miután a szívhangok nagyon rosszak lettek, felgyorsultak az események és nem telt el 5 perc sem már elaltattak. De az elsö méhösszehuzódás és a császár között végül is 12 óra telt el. Igazából mintha egy bábu lettem volna nemigen világosítottak fel semmiröl, eléggé ki voltam szolgáltatva, még a vajudásra sem engedtek be senkit, most már ezt nem csinálhatnák meg velem az biztos. Ezért is jöttem el a Schöpf-Mereiböl, igaz kikaptam a legeslegbunkóbb szülésznöt.
Egyébként én 154 cm vagyok és csak 7 kg-ot híztam, de a doki mégis a téraránytalanság miatt akar müteni.
Evey
Evey
 


Evey,
nekem is téraránytalanság az egyik oka a császárnak, és én úgy tudom, ez nem mindig függ össze az anya külsõ paramétereivel. Én sem vagyok magas, sem kövér (bár azért szülés után maradt rajtam jócskán....), de vékony sem - szóval kívülrõl semmi nem 'figyelmeztetett' a téraránytalanságra. A medenceméreteket meg kimondottan az elsõ császár után nézik, mielõtt a második mellett döntenek. Az orvosodat nem ismerem, de egyébként hihetetlen, hogy mennyi orvos van a Péterfyben (lehet, hogy máshol is, de most feltûnt). Én a Zacher Pálnál fogok szülni. Vasárnap kell bemennem, hétfõ reggel mûtét, ez az utolsó idõpont. Én viszont már jócskán ki vagyok tágulva, kimondottan azért néz gyakran, hogy nehogy túl elõrehaladjon a dolog még mûtét elõtt. A múlt héten 24-en voltak az osztályon (mamák-babák), most éppen 7 újszülött van összesen, lehet válogatni a szobák között. Én fizetõsbe megyek, mondta, hogy válasszak és lefoglalják. Te megnézted már az osztályt? Szerintem azért számít nagyon sokat a saját szoba, mert csak azokhoz van Wc+zuhanyzó, a többi szobából ki kell járni a folyosó végébe, ahol nem igazán tetszettek nekem az állapotok. Fõleg, hogy a látogatók is ugyanazokat a mellékhelyiségeket használják!
Ok, késõbb folyt. köv. Kitartást. ANdi
andi
 


Szia Andi!
Nekem a doki megkérdezte, hogy hányas a lábam és amikor mondtam, hogy 34 és 1/2, akkor azt mondta, hogy 98% császár, mert a 35 alatti lábméretü nöknek a méhe, medencéje, stb. minden kicsi és nem valószínü, hogy átfér rajta a baba.
Nem hiszem, hogy találkozunk, mert a méhszájam teljesen zárt, valószinü, hogy kivárja a baba az idöt.
Az osztályon csak a szülöszobákat láthattuk, mert az elöadás után mentünk be és már este 7.30 volt, így nem zavarhattunk senkit a kórtermekben.
Mindenképpen szeretnék az egyágyas fizetösbe menni, de ezt nem tudtam, hogy le is lehet elöre foglaltatni!? Vajon telefonon keresztül is lehet?
Semmi kedvem ezért bemenni Pestre.
Az árakat gondolom tudod? Még mindig 7000 Ft?
Még egy kérdés: Hogy hívják a kislányod?
Az én fiam Krisztián és március 21-én volt 3 éves.
Üdv. Evey
Evey
 

 
 

Szia Evey,
elvileg nem lehet a szobát elõre foglalni, de van egy olyan érzésem, hogy ez az orvostól is függ. De ha tele vannak, akkor úgysem fognak senkit 'kitenni', csak azért mert szólt az ember elõre, de mihelyt van üresedés, átmehetsz. Egy egyágyas van, a többi kétágyas, de ismét, ha nincs teltház, és kéred, akkor a kétágyasban is lehetsz egyedül. Kb. 7000, a kétágyas meg 4500-5000. MInt mondtam, a héten szinte üres az egész osztály!
Az én kérdésem pedig az lenne, hogy szülésért te adsz pénzt az orvosodnak, és ha igen, mennyit? Én akarok adni, de nem igazán tudom, hogy mennyit, megkérdezni pedig szintén nem akarom tõle.
A lányomat Kamillának hívják és december 21-én volt 3 éves. Olyan édes, teljes izgalomban van a kistesót illetõen, számolja a kezén a napokat és mindenkinek elmondja, hogy mennyit kell még aludni. Tegnap már félig aludt amikor kinyitotta a szemét és csak annyit közölt még velünk, hogy 'folyton csak Emmáról álmodok'. Ezenkívül szeretné látni, hogy a doktor bácsi hogy vágja fel az anya hasát, és 'de jó, hogy nekem is lesz saját kisbabám'. Hát, kíváncsi vagyok.. A te fiad hogy éli meg ezeket a dolgokat? Hol laktok egyébként?
Ja, még annyit, hogy azt mondta az orvosom, hogy a különszobába bejöhetnek a családtagok látogatni bármikor, kistesót is beleértve. Andi
andi
 


Szia Andi!
Biztosan édesek a kislányaid (a hasadban levő is) és gyönyörü nevük van! A Kamilla nekem is fel volt írva. Tök jó, hogy ezek a régi nevek újra előtérbe helyezödnek.
Krisztián várja a babát, de nemigen szokta emlegetni, néha mondja, hogy vigyázz rám, mert nekem is baba van a hasamban. Egyébként hallottam egy tök jó dolgot, hogy venni kell a gyereknek egy csecsemő babát és ő is szoptasson, tegye tisztába, fürdesse, altassa stb. Így állítólag ki lehet küszöbölni a féltékenységet és talán nem is esik vissza annyira a csecsemöszintre.
A has felvágást azt nem is kommentálja, csak annyira, hogy ott vágjanak, ahol a régi vágás van.
A dokinak nem tudom még mennyit adjak, én minden vizsgálatnál szoktam adni egy 2000-t, de ez nem magánrendelö. Ha ezt összeszámolod, már jó kis összeg, föleg, hogy szerintem nemigen kap ebben a rendelöben, ezért valószínüleg kb. 20000-25000 kap. Azért nem kérdezem meg a dokit, nehogy többet mondjon. Eszedbe ne jusson megkérdezni! Érje be annyival, amennyit kap, úgyis rengeteg pénzbe kerül egy gyerek. Aztán az altatóorvosnak is kéne adni, de szerintem elég egy 5000, a szülésznövel vagyok bajban, nem tudom annak mennyit kellene adni, meglátjuk mennyire lesz szimpi. Van egy Cser Kati nevü, gondolkodom rajta, hogy felkérjem-e. (Tudod én fogok vajudni is) Ha igen, akkor biztosan kellene egy 10000-t adni, mert hát egy szülésznö azért elég sokat tesz az érdekedben. Erre gondoltam.
Egyébként Szentendrén lakunk, ti Pestiek vagytok?
Evey
Evey
 


Andi!
Nem tudom, hogy elnézel-e errefelé még, de kívánom Neked, hogy minden gyorsan és zökkenömentesen menjen és mindkettötöknek jó egészséget és sok-sok tejet!
Hétfön délelött gondolok Rátok!
Ahogy tudsz, írjál, bár lehet, hogy akkor meg én nem tudok egy darabig válaszolni!
Evey
Evey
 


Sziasztok!
Az utobbi napokban már csak én írogatok ide, azért talán még mások is járnak erre?! Van valami másik topic, ahová jártok? Soha nem tudok nyugodtan leülni és végignézni mindent.
Andi már túl vagy a nehezén, ha minden igaz, most már nagyon valószinü, hogy nem olvasgatom a híreket Rólad, mert pénteken be kell feküdnöm, pedig úgy volt, hogy csak hétfö reggel megyek be és akkor még aznap meg is mütenek.
Remélem mindenki jól van és egészséges!
Evey
Evey
 


Sziasztok!

Névtelenként írok, mert most vagyok itt a babaneten elöször, s még nem kerestem meg, hogy hol kell feljelentkezni. Ez a topic nagyon megtetszett, remélem nemsokára engem is érinteni fog ez a második szülés kérdés.
Azért pár dolog az eddigiekhez kiegészítésképp:
2000. szeptemberben szültem váratlan császárral a kicsifiamat a 33. héten. Szívhang gondok miatt kellett a császár, altatásos volt.
A Szent István kótházban szültem, alapítványi szobában voltunk, elötte 24 évvel gyerekként láttam utoljára kisbabát, tehát semmi tudásom nem volt, csak eltökéltségem. Ennek ellenére a mütét után 6 órával már elötejet nyalogatott Mátyás a melleimröl. Ez két dolognak volt köszönhetö: én nem tudtam, hogy egy császárosnak nem lehet teje az elsö napokban, a csecsemösnövér pedig amikor megjelentem a koraszülöttosztályon, hogy szoptatni akarok, nem elhajtott, hanem masszírozni kezdte a melleimet. Fél óra mulva jött az előtej, s fiam hat hónapos koráig nem is evett mást, csak engem. Három hónaposan ivott elöször teát. Addig ha éhes volt, ha szomjas, csak anyatejet kapott.
Az orvosomtól egyébként a gyermekágy végén kérdeztem, hogy mi lesz a következö szülésnél, előre nem mondta, hogy kötelezö császár. Majd meglátjuk.
Más:
Nekem is 35-ös lábam van, de minden régi rákszürési leletemen is az szerepel, hogy "rendes nagy méh". Meg a csípöm sem mondható kicsinek. Megdöntöm a cipöméret-szabályt?

Üdvözöllek benneteket:
Piroska

Örülni fogok, ha mondotok még jó topic-okat!
Nagymamák hiányában vagyunk. Ezért sok idöt nem tudok tölteni a weben. Nagyon örülök, hogy megtaláltalak titeket, szeptember óta hiányoltam egy ilyen oldalt.
Névtelen
 


Kedves Piroska

Mig nem regisztraltatod magad addig, ha csak azonositohoz irsz nevet es nem irsz jelszot es nem katintod be nevtelen kalitkat akkor nevvel tudsz irni. Regisztraltatni a szerk@babanet.hu -ra irt levellel tudod magadat. Ok valaszolnak neked. Igazabol szerintem minden erdekes itt amikrol irunk. En a bal oldalon elmult napon vagy almult heten szovegre szoktam kattintani es az akkor az epp aktualis temakhoz jutok. Ha valami uj dologrol szeretnel olvasni es nem latod napi temakba akkor erdemes a kereses szovegre kattintani es megprobalni megnezni nem e volt mar szo rola. Barmelyik regi topicba bele irhatsz ha elokerul megjelenik mindenki ott is. Szeretettel varunk a Chaten is, sok otthon levo kismamaval es epp babat varo mamaval lehet csevegni ott.

Kisfiadhoz meg grtatulalok jo egeszseget neki, nektek

Napocska
napocska (napocska)
 


Köszi Napocska!
Piroska
 


Szia Evey!

Egy ideig nem kerültem gép mellé, most olvastam el az elmaradottakat.Ha lehet, én ajánlanám neked Cser Katát, nekem ő volt a fogadott szülésznőm és fantasztikus emberke.A szülés után is, ha dolgozott mindig bejött hozzám és volt pár jó szava.

Bea
bea (bea)
 


Evey és a többiek,
nagyon rövid leszek: Emma megszületett pénteken, 18-án, 3200g, 49cm, gyönyörû. Már itthon is vagyunk. A Péterfyvel maximálisan meg voltunk elégedve, a kímélõ császárt a régihez képest csodálatos, mûtét után 4 órával már lábon voltam (azóta sem álltunk meg...). Majd írok egy részletes beszámolót késõbb. Andi
andi
 


Szia Andi,
gratulálok a picihez!! Mindkettõtöknek jó egészséget, neked sok pihenést! A beszámlót várjuk, de ráérsz vele!
üdv
Zsóka
(2 császárral a háta mögött)
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
Holnap megyek be, ezért ma még benézek hozzátok, ha sikerül, akkor este is.
Andi!!!!!
Gratulálok Neked és örülök, hogy minden rendben van! Egész hétfön csak rád gondoltam, ezek szerint már pénteken "kellett volna". Várom a beszámolódat, lehet, hogy akkor már én is beszámolok.Nagyon jó egészséget Nektek!

Piroska!
Szeretettel üdvözöllek! Ha még nem olvastál volna rólam: Van egy 3 éves kisfiam és most megyek be holnap a kórházba és hétfön mütenek.

Bea!
Kösz az ajánlást, de azt hiszem már lemaradtam a szülésznö választásról, de gondolom mindenki aranyos lehet odabent. Csak jókat hallok a szülésznökröl.

Puszi Nektek!
Evey
Evey
 


Szia Evey!

Egy nagy-nagy zsák szerencsét mindkettőtöknek!
És üdvözletét küldi a kisfiam is: www.perfektpower.hu/matyas

Piroska
Piroska
 


Sziasztok!
Köszi minden jó szót és biztatást!
Jövök majd, ahogy tudok!
Mindenkinek minden jót!!!
Evey
Evey
 


andi

Jo egeszseget es sok boldogsagot nektek.
Kép

Napocska
Napocska (napocska)
 


Kedves Mindenki!
(és Ildi, aki gyûjti a császáros sztorikat Kép)

Az indexen az egyik topikban (magamat erõsítendõ) megkérdeztem, hogy ki mit hallott két császr utáni csásázrról, normál szülésrõl, és hogy egyáltalán hány császárról hallottak mostanában (mennyi lehet max.)
Bemásolom ide a válaszokat:
Ill. elõször a kérdés:
Mindkét gyerkõcömet császárral szültem, és bár az orvosok hármat "engedélyeznek" császárral, mi nagyon szeretnénk négy csemetét. Hamradik biztos hogy lesz. A negyediket meglátjuk (féltem a tyúkszaros kis életemet egyfelõl, viszont nagyon szeretnénk nagy családot...) A kérdésem: hallott vki közületek olyan "extrém" esetrõl, ahol négy császár volt egy mamánál? Netántán két császár után normál szülése volt?

válaszok:
Hallottam, éspedig arab országokban, ahol nincs semmiféle fogamzásgátlási módszer, akár tizet is szülnek császárral, csak az a titka, hogy a 37. hét körül elvégzik a mûtétet, hogy ne feszüljön túlságosan a méhfal. Azért itthon biztos nem
fog lelkesedni a szülészorvosod.

Én is 2x szültem császárral, és a 2. után megkérdeztem a dokimat, hogy lehet-e még és mennyit.Azt mondta, a következõre nyugodtan vállalkozhatom, és az õ praxisában az 5 volt a csúcs. De hangsúlyozta, hogy mindig függ az
elõzõ történésektõl, tehát van, akinek nem ajánlja már a 3.-kat se. Amúgy az unokatesóm 2 császár után szült egyet rendesen, de csak azért volt, mert bármilyen bután hangzik, de nem voltak igazi fájásai, és mire szólt, hogy érez valamit, már a baba fejét látták a vizsgálatnál. Amúgy nem lett volna szabad.


A barátnõm (balett-táncos, aztán túl jók a hasizmai szegénynek)két császár után szült még két gyereket rendesen. Szóval szerintem minden lehetséges.

üdv
mindenkinek
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok Lányok!
Röviden: Május 28-án megszületett Adrián nevü kisfiunk (2900gr és 49cm). Jól vagyunk. Késöbb bövebben!
Puszi, Evey
Evey
 


Kedves Evey

NAgyon sok boldogsagot nektek es jo egeszseget.

Napocska
Napocska (napocska)
 


Kedves Evey,
Szeretettel gratulálok, mindkettõtöknek jó egészséget, a családnak sok boldogságot kívánok
ZSóka
Zsóka (zsóka)
 


Evey!
Itt is gratulálok, és sok tejcsit kívánok!

Zsóka, köszi a sztorikat!!!!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok Lányok!
Végre eljutottam a géphez!
Köszönöm nagyon szépen köszönöm a jókívánságaitokat. Jól vagyunk mindketten, hála istennek van tejem is bőven, még fagyasztani is tudok.
Most láttam, hogy nyílt egy új topic a Péterfyről, azt hiszem oda fogom a tapasztalataimat leírni.
Mindenkinek minden jót és remélem azért gyakran jövök, amint kialakul valami rendszer.
Sziasztok!
Evey
E
 


Ezt a két linket találtam nektek:

császár
[url=http://www.orvosok.com/korhaz/peterfy-szul-no/misgav.html" TARGET="_top]http://www.orvosok.com/korhaz/peterfy-szul-no/misgav.html[/url]

császár
[url=http://www.ambulancia.hu/klinika/szuleszet/csaszarmetszes.html" TARGET="_top]http://www.ambulancia.hu/klinika/szuleszet/csaszarmetszes.html[/url]
bigacsiga
 


Sziasztok!

Most lettem érdekelt a témában, merthogy az elsö baba császárral született nálunk, és szeretnénk legalább 4 gyerköcöt. Most, hogy olvastam, amiket irtatok, reménykedem, hogy nem kell lemondanunk errol az álmunkrólKép Kösz az infókat!

Szile
Szile
 


Sziasztok!
Köszi a segítséget, hogy ide találhattam. Sajna már csak 2 hétig lesz netem, mert elköltözünk.
Ildi: a szüléstörténetemet megtalálod "mp" csatornája alatt.
Üdv:
Bogarka_
Névtelen
 


Sziasztok!

Aki még nem találkozott velem a babaneten, annak elárulom, hogy altatóorvosként dolgoztam a babám születése(05.30.) előtt a Rókus kórházban. A rollereseknél javasolták, hogy mondjam el nektek a tapasztalataimat.
A kórházunkban az az általános, hogy aki már volt a csasziműtőben, de normál úton szeretne szülni, az megpróbálhatja, de jobban figyelnek rá. Asszem EDA-t sem kaphat hozzá, hogy biztosan érezze, ha valami baj van a méhen lévő hegvonalban. Ha azonban már több császármetszés volt, akkor sokkal inkább az újabb műtétet javasolják. Végülis egy hegszépválás seninek sem jönne jól...
Ami még fontos, hogy a többedik hasi műtétnél, ami éppen császármetszés lényeges lehet, hogy a mama beleeggyezzen a gerincközeli érzéstelenítésbe. Merthogy a műtét után jelentkezhető összenövések oldásához idő kell, az altatás esetén pedig éppen ebből van kevesebb,mint ahogyan azt a nőgyógyászok szeretnék.
A legrosszabb ilyen a praxisomban egy akkor 5. császármetszésére váró anyuka volt, aki teljesen elzárta az agyát minden észérv elől, minthogy a babának, neki, a nőgyógyásznak és nekem is jobb lenne pl. a spinál érzéstelenítés és a javaslatra nem mondott mást, mint:NEM,NEM,NEM,NEM,NEM. Szóhoz sem hagyott jutni.
Mindenki aggódott, de szerencsénkre ő kevés összenövéssel gyógyult az előzőekből, így a babát gyorsan ki lehetett menteni.
Sajnos nőgyógyászatilag nem tudom, hogy mi az ajánlott határ. Érdemes lenne megkérdezni Erazmuszt, végülis ő illetékes a kérdésben.

Snoopy
snoopy
 


[url=http://www.babapont.hu/pages/aktu/hir.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/pages/aktu/hir.html[/url]

Méhrepedés császármetszés után
Egy friss amerikai kutatás részletesen vizsgálta, hogy mekkora a méhrepedés esélye a császármetszés utáni hüvelyi szülések esetében. Az eredmények szerint átlagosan minden 1000 ilyen szülésből 4-5 nőnél történt méhrepedés, de az arány (mindössze 1-2) jóval kedvezőbb volt azoknak a nőknek a csoportjában, akik korábban a szülés megindulása nélkül estek át császármetszésen. A legtöbb méhrepedés abban a csoportban történt, amelyben a császármetszés a szülés spontán megindulása után történt. medscape
(forrás: Medscape)
kik korábban a szülés megindulása nélkül estek át császármetszésen. A legtöbb méhrepedés abban a csoportban történt, amelyben a császármetszés a szülés spontán megindulása után történt. medscape
(forrás: Medscape)

[url=http://www.babapont.hu/pages/aktu/hir.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/pages/aktu/hir.html[/url]
bigacsiga
 


[url=http://www.babapont.hu/babavar/szul/csaszarmetszes.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/babavar/szul/csaszarmetszes.html[/url]

Miért végeznek császármetszést?

Bizonyos esetekben császármetszés nélkül a babát egyáltalán nem lehet megszülni, bizonyos esetekben viszont vannak orvosok, akik automatikusan, míg mások csak körültekintőbb mérlegelés után alkalmazzák.
Előfordul, hogy a mama maga kéri a császármetszést, mert azt gondolja, hogy ez a legjobb módja a fájdalom elkerülésének, vagy mert fél például attól, hogy a hüvelye túlságosan -és maradandóan- kitágul a szülés után. Ebből a meggondolásból az orvosok többsége NEM végez császárt, de van aki igen - néha jobb meggyőződése ellenére is.

Egyre több szülész-nőgyószász konferencián hangzik el, hogy nem csak világszerte, de Magyarországon is egyre magasabb a császármetszéssel szülő nők aránya és ez nem feltétlenül jó. Ezt részben azzal magyarázzák, hogy fejlettebbek lettek a vizsgálóeljárások, így biztosabban észreveszik, ha szükség van a műtétre. Emellett még három másik okot szoktak felsorolni:

Sok orvos nem várja meg, amíg vészhelyzet jön létre, hanem inkább "megelőzésképpen" alkalmazza a császárt, időnként feleslegesen.
A korábbi császármetszés után már csak 50% az esély arra, hogy valaki hüvelyi úton szülhet.
A műhibaperektől félve, sokan az első "gyanús" jelre inkább császármetszés mellett döntenek.
Ugyanakkor az orvosi statisztikákból az derül ki, hogy bár a császármetszések száma nőtt, a magzati halálozás és az oxigénhiány miatt károsodott érett újszülöttek száma gyakorlatilag nem változott. Az anyák viszont gyakrabban betegszenek meg a műtéttel összefüggésben és időnként halálesetek is előfordulnak.

A császármetszés leggyakoribb orvosi okai:

Téraránytalanság:
Vagyis a baba túl nagy a mama medencéjéhez képest. Lehet, hogy a baba nagy, esetleg a medence túl kicsi, vagy akár mindkettő együtt. Ez általában csak szülés alatt derül ki, tehát bár előbb is lehet gyanakodni arra, hogy császárra lesz szükség, a döntés szinte mindig csak szülés közben születik meg.

Túlságosan elhúzódó szülés
Szintén csak a szülés alatt derül ki és csak akkor van szükség császármetszésre, ha a baba már nem jut elegendő oxigénhez. Van, hogy az első szakaszban a méhszáj nem vagy csak nagyon lassan tágul, például gyenge fájások miatt (első gyereknél, negyedik gyerek után, vagy ha az anya idősebb, gyakoribb). Lehet, hogy a méhszáj eltűnése után túl sokáig tartanak a tolófájások - például mert a baba elakadt a szülőcsatornában, túlságosan rá van tekeredve a köldökzsinór vagy egyszerűen az anya merült ki túlzottan.

Magzati oxigénhiány
Azaz a baba nem jut elegendő oxigénhez. Előfordulhat, hogy már szülés előtt megtörténik (pl. leválik a méhlepény vagy nem működik megfelelően), de gyakoribb, hogy csak szülés alatt. Három figyelmezető jele van: magzatszurok a magzatvízben, változások a baba vérének ph-értékében, illetve a magzati szívhangok megváltozása. A folyamatosan 160/percnél gyorsabb, vagy 120/percnél lassabb pulzus például jelezhet oxigénhiányt. A baba pulzusa általában lassab lesz a fájások alatt aztán gyorsan újra normalizálódik - ha azonban ez túl sokáig tart, az szintén az oxigénhiány jele lehet. Ez azonban még nem feltétlenül jelent bajt, ahogy a magzatszurok megjelenése sem. Ezért vannak országok, ahol az azonnali császármetszés helyett először inkább vért vesznek a babától - ennek savassága vagy lúgossága ugyanis egyértelműen jelzi a magzati oxigénhiányt.

Farfekvés vagy harántfekvés
A babák körülbelül 2-3%-a farfekvéses, azaz nem fejjel, hanem popsival lefelé helezkedik el. Ezt általában már a babavárás alatt is kiderül. A 32. terhességi hét körül még a babák negyede farfekvéses, de nagy többségük megfordul, mire a szülésre sor kerül. A farfekvéses babát hüvelyi úton is meg lehet szülni, de előfordulhat, hogy a baba feje beszorul, miután a teste már megszületett. Ezért vannak orvosok, akik farfekvésnél rögtön szívesebben alkalmaznak császármetszést. A harántfekvésnél viszont nem a fej vagy a popsi van alul, hanem a baba keresztben fekszik, tehát először a válla jelenne meg. Ez nagyon ritka és a baba nem születhet hüvelyi úton - mindig császármetszésre van szükség.

Egyébb, a magzati pozicióval kapcsolatos problémák:
Ilyenkor ugyan a baba feje van lent, de nem jó helyzetben. A leggyakoribb, hogy arccal nem a mama háta, hanem a hasa felé néz. Ritkábban fordul elő az arctartás. Bár nem feltétlenül szükséges, gyakori a császármetszés, mert a szülés nagyon elhúzódhat.


Placenta Praevia:
Elölfekvő méhlepény, ami nem azonos azzal, ha a lepény a méh mellső falán tapad. Ilyenkor arról van szó, hogy a méhlepény részben vagy egészen fedi a méhszájat. Ritka, de életveszélyes állapot, amikor csak császármetszés jöhet szóba, mivel olyan erős vérzést okozhat, amely mind az anyát mint a babát veszélyezteti. A legtöbb esetben az ultrahangvizsgálatnak köszönhetően, már a terhesség alatt kiderül, ha az állapot fennáll.

Előrecsúszott köldökzsinór:
Ilyenkor szülés közben a köldökzsinór a hüvelyben a baba elé kerül és amiért vészhelyzetnek számít az az, hogy könnyen összenyomódik, elzárva ezzel az oxigén útját. Ilyenkor szokás fogót is alkalmazni, ha a méhszáj már eltűnt, vagy pedig azonnali császárra van szükség.

Egyéb okok:
Koraszülés
Bizonyos esetekben korábbi császármetszés után
Ha a szülés még nem indult meg, akkor is szükség lehet császármetszésre, ha a baba oxigénellátása rossz, ha hirtelen fogyni kezd a méhen belül, vagy ha más szövődmények, például preeklampszia vagy méhlepényleválás lép fel.

Hogyan végzik a császármetszést?

A császármetszést altatásban vagy gerincközeli érzéstelenítésben végzik. Az utóbbi esetben a mama ébren van, látja és esetleg azonnal megkaphatja a babát.

A műtét elején a hasfalat a szeméremszőrzet felett megnyitják. Általában vízszintes metszést használnak, de néha hosszanti irányút. Ezután félretolják az útban lévő húgyhólyagot, majd átvágják a méhet illetve a magztburkot. A nyíláson át kiemelik a babát, leválasztják és kiveszik a méhlepényt, majd a méhet és a hasfalat összezárják. Eközben szoktak egy vékony csövet (drént) behelyezni, hogy a váladékot vagy vért le lehessen szívni, ha szükség van rá.

Vannak újabb eljárások (pl. Joel-Cohen féle vágás, Misgav Ladach-féle módszer), amelyeknél általában rövidebb a műtét, a tapasztalatok szerint kisebb a műtét utáni fájdalom, hamarabb fel lehet utána kelni és általában hamarabb el lehet hagyni a kórházat. A konkrét műtéti technikáról az orvosnál kell érdeklődni.

A császármetszés lehetséges szövődményei:

A lehetséges szövődményeket három csoportba szokták sorolni, aszerint, hogy műtét közben, illetve rövid vagy hosszabb idővel utána lépnek-e fel.

Műtét alatt:
Megsérülhet a húgyhólyag, a húgyvezeték, a belek vagy különböző idegek. Nagyon ritkán előfordulhat erős vérzés és emiatt lehet, hogy vérátömlesztésre van szükség. Ha nagyon erős a vérzés, előfordulhat, hogy el kell távolítani a méhet.
Röviddel a műtét után:
A leggyakoribb szövődménynek a különböző fertőzések számítanak, előfordulhat, hogy a seb csúnya heg hátrahagyásával gyógyul vagy szétnyílik, ez utóbbi esetben vagy például erős méhfertőzésnél nem kizárt az újabb műtét. A fertőzés nagyon ritkán meddőséghez is vezethet.
Szintén nagyon ritka, de előfordul, hogy véralvadék képződik, amely érelzáródást (embólia) okozhat például a tüdőben.
Hosszabb idővel a műtét után:
Császármetszés után nő a méhen kívüli terhesség, a vetélés és az elölfekvő lepény kockázata. Ha akár sokkal később, de nőgyógyászati műtétre van szükség, a császármetszés után keletkezett le- és összenövések, valamint hegszövetek miatt jóval nagyobb a hólyag és a húgyvezetés sérülésének kockázata.
Orvosi vélemények

Abban minden orvos egyetért, hogy a császármetszésre igenis szükség van, de egyre többen gondolkodnak azon, hogy hogyan lehetne a császármetszések arányát csökkenteni az összes szüléshez képest. Ebből a szempontból nagyon lényeges, hogy egyre több orvos ismeri fel, hogy milyen nagy jelentősége van a kismama önbizalma erősítésének és a szülés előtti, szakemberekkel törénő beszélgetéseknek. Klinikai adatok igazolják ugyanis, hogy azokban a csoportokban, ahol az anyák érzelmi segítséget kapnak a szülésznőktől és az orvosoktól, fele olyan gyakran van szükség császármetszésre, mint azokban a csoportokban, ahol a szülést mechanikusan "vezetik le".

[url=http://www.babapont.hu/babavar/szul/csaszarmetszes.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/babavar/szul/csaszarmetszes.html[/url]
bigacsiga
 


Sziasztok!

Az elsõ idézet elgondolkodtatott. Szóval hogy a repedés (hegszétválás?) esélye miként függ a korábbi szülés menetétõl. Ha jól rémlik, egyszer már foglalkoztunk azzal, hogy általában terveztett csaszinál is szeretik, ha a mama már tágul (2 ujj), mert ez különbözõ okok miatt hasznos. Most akkor az ilyen esetek (amiket esetleg provokálnak és nem spontán) hova sorolhatók? Úgy általában ez a statisztika hol húzza meg a határt: ott, ahol már a kitolás közelében alakult csaszivá a dolog, vagy totál ott, hogy teljesen nulláról indult a csaszi(egyáltalán ez utóbbinak milyen a gyakorisága). Gondoltam utánanézek majd az eredetinek, de egyelõre rájööttem, ezügyben nagy nulla az angol tudásom, még a csaszit sem tudom angolul. Enélkül meg keresõzni...

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ildi,
keresd a Ceasarian vagy C-section alatt. Andi
andi
 


Én a Vaginal Birth After Cesearian-ra kerestem rá.
Moni
moncaberta
 


Bocs, Ceasarian.
moncaberta
 


Sziasztok!

Annak, aki tud egy kicsit angolul. Történetek császár utáni természetes szülésekrol.
[url=http://www.plus-size-pregnancy.org/BBWBirthStories/bbwvbacstories.htm" TARGET="_top]http://www.plus-size-pregnancy.org/BBWBirthStories/bbwvbacstories.htm[/url]

Tami
Tami
 


Sziasztok!

Még egy link angolul tudóknak: itt is vannak történetek, gyakran feltett kérdések, fórum stb.

[url=http://www.childbirth.org/section/VBACindex.html" TARGET="_top]http://www.childbirth.org/section/VBACindex.html[/url]

Itt (vagy valahol masutt a neten?) azt olvastam, hogy a heggszetvalas eselye akkor nagyobb, ha fuggolegesen vagtak a mehet (amit ma mar szinte nem is nagyon csinalnak.
Tovabba, hogy olyan noknek is repedhet a mehe, akiknek nem volt csaszarmetszesuk. Ha jol ertettem elsosorban azok a veszelyeztettek, akiknek korabbi gyulladasok miatt heggek keletkeztek a mehfalon.
Es a heggszetvalasnak is kulonbozo tipusait kulonitettek el: volt a teljes, amit valoban veszelyesnek minositettek, es volt vmi kisebb szakadas, amit a szerzo nem tartott olyan veszesnek, allitolag a nok nagy resze eszre sem veszi, csak amikor megis mutetre kerul a sor, akkor derul ki.

Nem tudjatok, nalunk ket csaszar utan vallalna orvos huvelyi szules levezeteset?
Es egy "nema" heggszetvalas vajon azt jelenti, hogy a kovetkezo terhessegek/szulesek eseten is ez tortenik majd?

Martianyu
mártianyu (m&aacut
 


Sziasztok!

Tami által adott linken kóboroltam, mindenkinek ajánlom. (angoltudásom a témában rohamosan fejlõdött tõle). Itt van elbeszélés VBA2C-rõl és VBA3C-rõl is! (A Kódok: Vaginal Birth After itt a darabszám Caeserian.) Azaz 2 és 3 csaszi utáni normál szülés is volt. Persze ez nem Mo. De bíztató!!!!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Ideteszem a másik (szerintem felesleges és csak zavaró, amúgy tévedésbõl nílt) csaszis topikból Kinga történetét (VBAC!!!)
Ildi


Az els? 5 kg 4 dkg-mal érkezett. Mindenki azt hitte, hogy menni fog rendesen is. Este mentünk be elfolyt magzatvízzel,
reggelig semmi fájás, békés szundikálás. Reggel jött az oxytocin, fájások ezerrel, jó kis tágulás, du. fél három körül már
tolófájások, elt?nt méhszáj. De gyerek feje még mindig kimozdítható. Hát irány a m?t?. aztán kiderült hogy
mekkora...M?tét után hamar rendbejöttem, nem volt semmi gubanc. Egy évig szoptatás, ahogy vége lett, gyakorlatilag
azonnal terhes lettem. Nagy az öröm, de a végére azért jött egy kis izgalom. Mekkora ez a gyerek? merthogy én sem
vagyok kicsi.Több orvos több véleménye szerint a gyerek súlya 3.2 kg és 3,6kg közé tehet?. Persze hozzáteszik, lehet,
hogy több, de az UH ennyit mutat. Hát akkor próbáljunk hüvelyi úton nekiindulni, aztán majd meglátjuk, mi lesz a vége.
Nem féltem, tudtam, hogy jót akarnak és hogy jó kezekben vagyok. A terhességnek nem a császár a normális befejezése,
hanem a hüvelyi szülés.A két gyerek között napra pontosan 22 hónap van. Ez utóbbi terhességnél nem indul spontán a
szülés. Méhszáj már 4 cm-re nyitva, mégis hazamegyünk. Kétnaponta CTG, minden rendben, áramlási viszonyok jók, de
már nagyon szeretnék szülni. Aztán egyik vizsgálaton azt mondja az orvos, megindítjuk. Már éppen ideje, túlhordtam.
repesztik a burkot, meconiumos a magzatvíz. Fájás megint nincs. És vajon végül mekkora is a gyerek?Jön az infúzió,
fájások megint ezerrel, jó kis tágulás. Végig remek szívhangok, gyors haladás. (11-kor bekötött infúzió fél háromkor
gyerek!)Végül szépen haladó szülés, délután fél háromra megszületett Réka. 4,24 kg!
Hogy melyik volt könnyebb? A császár vége és az utána való felépülés NEKEM könnyebb volt. Rékánál elég jól repedtem,
kb. három hétig nehezen mozogtam, fájt mindenem, még feküdni sem volt jó. És persze ne felejtsük el, hogy mikor
hazajöttünk, itthon már várt egy alig 2 éves gyerek. Talán ez a része volt igazán nehéz. Összességében jó volt ez így,
örülök, hogy olyan kórházban szültem, ahol nem természetes, hogy egy császár után a következ? is csak az lehet. Lehet,
hogy a császármetszés pillanatnyilag a könnyebb megoldásnak látszik, de akkor is egy m?tét, akkor is egy hasi vágás,
mégha mégoly kíméletes, és elterjedt is. Javaslom mindenkinek, hogyha nincs komoly akadálya, próbálkozzon a
természetes megoldással!
Üdvözlettel: Kinga (anyuka és véd?n?)
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Köszi Kinga, hogy megírtad és köszi Ildi, hogy beraktad.
Remélem nem hal el ez a topik...
Ildi téged foglalkoztat a két szülés között eltelt idõ jelentõsége. Az orvosom esküszik rá, hogy egy évet kell várni. Egy év alatt tökéletesen gyógyul a heg, utána már nem változik. Ha gond van vele, akkor meg öt év múlva is gond lesz.
Kár hogy ezzel egy csomó orvos nem ért egyet. Van ugye a minimum két év a szülések között, aztán, a minimum három (ez a kettõ a legelterjedtebb), de hallottam/olvastam már a három hónap után teherbe lehet esni -tõl a négy évig mindent. Így legyen az ember lánya okos.
moni
moncaberta
 


Szia Moni!

(dobjuk fel a topicot, ne haljon ki!)
Azt hiszem ma ebben az országban nincs általánosan elfogadott mérce arról, hogy mikor lehet megpróbálni a normált. Nagyon sok függ az orvostól, és attól tartok még több a kórháztól, annak vezetõségétõl. Olvastam negy egy sztorit 4 kg fölötti babákról, akik megszülethettek normál. Kikérdeztük több doki véleményét a hegvastagságról is. Idõ szempontjából az én dokim anno azt modnta, 2-3 évig most tartsak szünetet, igaz, nekem dupla baba volt elõtte (enenk már 6 éve). Mr. Spock szokta írni (indexen), hogy 1 % esélye van a hegszétválásnak. És ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy vállalja-e. Nehéz ügy.
Vajon mi a helyzet Viráganyával???
Ildi
PIldi (pildi)
 


Sziasztok,
Nem babaügyben voltam nemrég nõgyógyásznál (lásd egy másik topikot), akitõl újra megkérdeztem, két császár után mikor jöhet az újabb baba. Nos, a kislányom 14 hónapos, õ azt monbdta, hogy 3-4 hónapot szerinte még várjunk, és utána akár jöhet is. (Õszintén szólva nem is akranánk elõbb). Szülésrõl: annyit monsdott, hogy száz százalékra nem mondja azt, hogy császár lesz, elvégre bármi lehetséges, de készüljek fel, hogy káét császár után már valószínû. Sote I-rõl van szó egyébként.
Gondolom a semmi sem biztos-at úgy értette, hogy esetleg egy megkezdõdött szüléssel érek be a kórházba. Vagy ilyesmi... (Elsõ vajúdás utûán történt, másodikat vajúdás, indítás nélkül, programozva csinálták).
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok.
Most mondta a szomszédasszonyom, hogy a barátnõje egy császár után egy évvel szült babát spontán, gond nélkül. Szeretek ilyeneket hallani.
Sokat gondolkoztam ezen a dolgon, hogy válljam e a normál szülés rizikóját vagy inkább a biztonságos császár mellett döntsek a következõ gyereknél. A riziko nekem egyértelmûen azt a fajta hegszétválást jelenti, amikor a baba is veszélybe kerül.
Miután hónapokon keresztül végigrágtam magam minden általam fellelt netes anyagon és amerikai szakirodalmon a témában, arra jutottam, hogy megfelelõ felszereltségû kórházban, egy jó orvos mellett megpróbálnám. Mert nekem ez fontos és azért annak az esélye, hogy akkora baj történjék, hogy már ne lehessen segíteni, elhanyagolható.
Ezekbõl az anyagokból azt szûrtem le,hogy a második császár szövõdményeinek valószínûsége (anyai rizikó) nagyobb, mint a normál szülés rizikója a gyerekre. Tehát leginkább magamat és egy harmadik gyerek vállalását teszem kockára ezzel. Már csak azt kell elfogadnom, hogy én is vagyok olyan fontos, mint a gyerek (ezt elég nehéz.) Az orvosom szerint egy császár még nem feltétlenül oka egy következõ császárnak , bár indikációt könnyû találni, ha valaki nem akar spontán szülni. Szóval én eldöntöttem, hogy belevágok, de kicsit jobban felkészülök, mint erre a szülésre. Aztán ha most se sikerül, legalább elmondhatom, hogy én megtettem mindent.
Van egy könyvem a VBAC témában, még nem volt erõm elolvasni, most készülök rá. Fõleg statisztikák (USA), ha érdekes adatokra bukkanok, majd megosztom veletek.
Üdv mindenkinek, Viráganya sajnos nem jár erre úgy látszik, remélem minden rendben van vele.
Moni
moncaberta
 


Drága Mindenki!
Mivel pár órája jöttünk csak haza, a lényeget tudom leírni: Máté hüvelyi úton született!!! Óriási élmény volt, mindent leírok majd részletesen, de most tényleg nagyon fáradt vagyok. Az orvosom nagyon büszke volt rám, azt mondta, jó reklám vagyok a Sote I-nek, mert lám, lehet császár után is rendesen szülni. Szóval késõbb jelentkezem...Kép
Puszi: Viráganya
Viráganya
 


Viráganya!

Ha hiszed, ha nem, könnyes szemekkel ülök itt a monitor elõtt (munkahelyen) és ilyet a babanet történetében (pedig akik ismernek tudják, szinte mindent elolvastam) tán még sose tettem!!!
Nagyon nagyon örülök ennek a hírnek! És valóban, szuper reklám vagy a SOTE I-nek (és a dokidnak is! én csak titkon reménykedem, hogy mivel az én dokim anno helyettesének szabin a te dokidat jelölte, ez bíztató azért õrá nézve is)!
Mégegyszer nagyon gratulálok és sok boldogságot kívánok az elkövetkezõkben is!
Ildi
PIldi (pildi)
 


Kedves Viráganya!
Ismeretlenül is nagy szeretettel gratulálok kicsi Mátéhoz! Külön örülök, hogy sikerült a normál szülés, az effölött érzett örömödet azt hiszem mi itt ebben a topikban igazán tudjuk értékelni! Várom a beszámolót! Írj majd a babáról is, milyen, Virág hogy fogadta?

Egy icipicit zavar (de ez Tõled független), hogy ezt a SOTE I-en ezt olyan nagy dolognak tartják (orvosi szempontból természetesen, tudom, hogy ez a mamának mindenképpen nagy dolog!). Ez egy kicsit azt sugallja, hogy nagy szerencse, ha sikerül... Az én orvosom szerint semmi akadálya a hüvelyi szülésnek császár után (ha nem lenne valami más okból amúgy is császár) de úgy látszik, ez itthon még valahol olyan "nagy szónak" számít..
Na mindegy, nektek nagyon örülök, sok boldogságot és jó egészséget kívánok!!
Moni
moncaberta
 


Viráganya!

Gratulálok a kisfiadhoz, és jó egészséget Nektek! Annak külön örülök, hogy sikerült normál úton szülnöd. Nekem nem, de nem bánkódok ezen. Látod, egyszerre voltunk kiírva, és majdnem egyszerre is szültünk KépKép De jó Kép
Ha van kedved, írj e-mail-t, címemet a nevem alatt megtalálod!

Puszi:
Gabi
bgabi
 
 


Viráganya!
Grtulálok itt is Nektek!
Beszámolód kiváncsian várom, mivel én is császárral szültem a kislányom, de szeretném a második babócát normál úton szülni. Nemrég jártam az orvosomnál, aki megnyugtatott, hogy Õ azért nem végez a császárt, mert az elõzõ baba így született.

Gyöngyöske
gyöngyöske (gy&
 


Viráganya!

sokszoros gratula tõlem is, aki szintén átéltem azt, amit Te! Ugye milyen fantasztikus! Mert mi császárosok talán kicsit hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a császár nem is volt igazán szülés.(Javits ki, ha tévedek!)
Szóval nekem is nagyon felemelõ érzés volt Rékát amúgy rendesen a világra pottyantani, mégha százszor jobban megviselt is a "project", mint Barnusnál. Igaz, csak ami utána volt. Nos, remélem jól vagytok, nõjetek nagyra, és legyetek egészségesek!
Sziasztok: Kinga
Kinga
 


Drága Mindenki!
Bár nem mondhatnám, hogy idõmilliomos vagyok Kép, megpróbálom röviden elmesélni, mi is történt november 21-én.
Elõzõ héten csütörtökön mentem a szokásos vozsgálatra, és az orvosom egyenesen a szülõszobába küldött, mert egyujjnyira nyitva volt a méhszáj, és görcsölgettem. A szülõszobában megfigyeltek (a szokásos ctg, fájásmérõ, stb.), és mivel nem indult be drámaian a dolog, felvettek a terhesosztályra. Minden nap rengeteget keményedett a hasam, de ez jó volt, mert szép lassan tágult a méhszáj. Az egész terhesosztályon szinte az egyetlen voltam, akinek semmi baja sem volt, mert a Sote I-en tényleg nagyon nehéz ágyat kapni (azt hiszem, Zsóka vagy Ildi is megerõsítette ezt). Minden reggel elmondták a viziten, hogy operálható vagyok, minden ehhez szükséges vizsgálaton átestem, a baba nagy, "be kellene már fejezni ezt a terhességet". Szerencsére a méhen esett heg vastagsága 6 mm volt, és mivel a két szülés között kerek 5 év telt el, az orvosom szerint vállalkozhattam a normál szülésre. Szinte csak õ bízott bennem, és ezért nagyon hálás vagyok neki. A következõ héten szerdán reggel volt megbeszélt randevúnk az adj. úrral, aki - miután megvizsgált - boldogan közölte: ma baba lesz! Elõkészítés után bejöhetett Attila, ctg, megfigyelés. 11.30-kor megrepesztették a burkot, az egész szülésnek ez volt a legfájdalmasabb pillanata, ezután sírdogáltam is egy kicsit. Nem egyszerûen csak szúrtak, de a doktor úr kézzel "kanalazta ki" belõlem a vizet. Mit mondjak, volt már nagyobb élményben...folyt. köv., vár a kötelesség...Kép
Viráganya
Viráganya
 


Na, most folytatom: szóval a burokrepesztés után látványosan beindultak a dolgok, 3 óráig három ujjnyit tágultam. A fájásokat elég jól viseltem, egy hangom nem volt, próbáltam jó nagy levegõket venni. Attila közben ott nyavalygott, hogy éhes, álmos, fázik, mintha nekem olyan szuper lett volna (õ is csak férfiKép ). 3 órakor kaptam meg az epidurált, hogy legyen erõm a végére, meg hogy a méhszáj szépen elsimuljon, minél lassúbb tempóban. Közben infúzión kaptam egy kis oxitocinos rásegítést. Két óra hosszáig hatott az érzéstelenítés, nagyon tompa fájdalmakat éreztem, közben pedig jókedvû voltam, még aludtam is. Innentõl kezdve viszont csak háton fekhettem, nem kelhettem fel. Kb. 5 órától kezdett elmenni az epidurál hatása, visszajöttek a már kellemetlenebb fájások. A székelési inger elég borzasztó volt, ahogy szállt le a kisfiam koponyája, alaposan leizzasztott...Kép Éppen kezdtem volna elhagyni magam, amikor 5.30 kor az orvosom beöltözött, az ágyból pillanatok alatt kengyeles széket csináltak, és elkezdõdött a haddelhadd. Nagyon sokat nyomtam, az orvosom ült mögöttem, átölelt, és adta az instrukciókat, a szülésznõ a lábaim között, Attila meg mellettem a széken. Az utolsó három nyomásnál úgy éreztem, mintha nem is én lennék, valami hihetetlen mélységben éreztem magam. De olyan jól sikerült ez az utolsó szakasz, hogy 5 óra 37 percre meg is született Máté. Attila még a legutolsó pillanatban odasúgta a szülésznõnek, hogy õ ugyan nem vág semmit! Szegény teljesen rosszul volt, ahogy ott szenvedni látott. Az elsõ szavam az volt, hogy én ezt most nem hiszem el! Utána bejött néhány medikus, végignézték a méhlepény kitolását, meg a varrást. Közben odatették Mátét, és mi gyönyörködhettünk benne. Tényleg csodálatos kisfiú, nézelõdött, fintorgott. A 4 órás megfigyelés után kaptam finom tejbegrízt, teát, és pihenhettem. Mátét csak este 10 felé vitték el, mert a gyerekágyon nem volt szabad ágy, így az elsõ éjszakát fent töltöttem a nõgyógyászaton. De ez nem is volt baj, mert nagyon kivoltam. A vérnyomásom 80/ 60 volt, kaptam egy kis emelõt, de az is csak 100-ra vitte fel. Amikor felkeltem, és megnéztem az ágyat, az leginkább egy mészárszékre hasonlított. De a team olyan természetesen takarított, hogy megnyugodtam. Attilának jutott még a jóból: zsákba tették a placentát meg a többi finomságot, szegény még soha nem látott ilyet...de hamar összekapta magát. Utána egyetlen kellemetlen dolog volt még: az epiduráltól remegtem egy fél óráig, amikor pedig lehúzták a hátamról a ragasztócsíkot, kicsit sziszegtem. Pisilni nem tudtam, kétszer is katétert kellett kapnom. De ezek már eltörpültek a boldogságom mellett. Az orvosom egyszerûen fantasztikus volt, nem lógott ott egész nap, de amikor kellett, ott termett. Másnap mentem Mátéért, a csecsemõsök már jókedvûen fogadtak: nagyon szép hajas baba, már mindenki megdédelgette! Már a második napon szopizott, nagyon nyugodt kisbaba. Mindenkinek kívánom, hogy tapasztalja meg a hüvelyi szülést (nem mintha a szülés módja minõsítené a kismsmát), mert gyönyörû. Mindez pedig a Sote I-en történt, dr. Sziller István, Boros Tímea és szegény férjem közremûködésével. Köszi, hogy elolvastátok!
Viráganya
Viráganya
 


Szia Viráganya,
de jó volt téged olvasni! Szinte kedvet kaptam! Kép
Akkor az 5 mm-es hegvastagság tényleg vízválasztó lehet, mert nekem 5 mm volt, és azt mondták, határeset...
Nagyon szépen írtál egyébként, az adj.-ról írtaknak pedig külön örülök. Kép
Még egyszer nagyon jó egészséget mindnyájatoknak (a kispapának pedig gyors felépülést Kép)
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: