Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kriszti !

Én babás szobába voltam, amit nagyon élveztünk.

A látogatók nem mehetnek be, Nekünk kell kimenni. Van minden szobába telefon, oda betud szólni a férjed, vagy bárki aki látogatni megy Téged !
De bármikor kintről is feltudnak hívni. ( Te nem tudsz a szobából telefonálni. )
Első nap megmutatják a babát a közeli hozzátartózoknak, ( de volt hogy én hátulról felvittem a gyerekeim és kitoltam a picit a folyósóra, éppen sehol senki nem volt, úgyhogy néhány percig a hátsó lépcsőnél megtudták nézni, megsimogatni. Különben csak ablakon keresztűl mutatják meg a babákat.
A babás szobákban reggel 10-től du-án 4-ig vannak Veled megszakítás nélkül.
Most röviden ennyit, hív a lányom. DE írj e-mailt, és ott hosszabban is írok, bármiről ami érdekel.

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Kedves Rita!

Ismét köszi a választ. Amúgy csak azért vagyok "névtelen" mert nem tudom, hogyan lehet regisztrálódni. (Tényleg, hogyan lehet?) Ha megkérdeznéd a barátnoded szülésznoválasztás ügyben, nagyon hálás lennék, mert egyáltalán nem vagyok képben.

Üdv:

Eniko
Névtelen
 


Ritasol!

Laczát mi még akkor fogtuk, amikor messze nem volt föorvos (több mint 12 éve). Nögyogyász akart lenni, és nem vették fel,oszt-származásilag. 8 évig dolgozott egy textilfestögyátban, mindig felvételizett, és mire eléggé munkásoszt.lett, felvették. Kitarto ember.
A beceneve "forgatos". Volt hogy összekonziliumoztak egy rosszul fekvö baba miatt, hogy biza császározni kellene. Ö meg benyult, beforgatta a jo helyzetbe, és a kölyök megszületett annak rendje s módja szerint.
1 oránál sose megy messzebb a kórháztol, hogy a mamáihoz be tudjon menni szülésre. (kiveve amikor nyaral, de azt elore megbeszeli, tudja mikor. nekünk egy gyerekorvos ismerösünk ajánlotta. Én eddig ugye 5x ugrasztottam ki az ágyból, esténként, éjjelenként. Nem nagyon ápolgatja a kismamák lelkét, de ha baj lett volna, akkor jo kezekbe adom a feleségem.
Na, ennyi.

Névtelenül: csak arra utaltam, hogy sikerult névvel ide irnod, az azonositonal.
Mátra szép.

üdv: Zsolt
Zsolt
 

 
 

SDára, engem érdekelnének a SOTE I-es tapasztalataid, ha van idod, légyszi, írd meg oket!
Köszi elore is! Kata
kata (kata)
 


Sziasztok
engem a Péterfy érdekelne,illetve dr.Boros Judit
érdekelt volna ,ha közben nem lépett volna be ő is
a friss kismamák klubjába.Mint megtudtam ő egy
Rappai nevü doktornőnél szült-és ez eléggé indok nekem hogy őt keressem meg a korházban.Az érdekel-ne még, kinek milyen negativ tapasztalata volt a
fent emlitett Péterfy-vel kapcsolatban ,illetve ismeri-e valaki Rappai doktornő paramétereit:van-e
valahol magánrendelése és egyálatlán mik a vele
kapcsolatos észrevételek

köszi az infókat

Ági
Névtelen
 


Lányok ! KI tud a Szt.István-ról bármit is?
Sajnos nem ismerek ott senkit,de sok jót hallottam.
Az 1 ágyas megoldásról mit tudtok.Én előzőleg 6 ágyasban voltam,ezért érdekelne!
Előre is köszi:
Annamari
Annamari
 


Szia Ritasol!

Ha jól emlékszem a sok levél elolvasása után,Te a Margit Kórházban szültél.
Én most keresek kórházat ,mert röv9d időn belül szeretnék még egy /két/ babát.Most nem szeretném a véletlenre bizni hogyan fogok szülni.
Az érdekelne,hogy a szülés után azomónnal megkahaton.e a babát,milyen módon folyik a fürdetés és a saját orvosod dönt-e a szülésed menetérol.
Valamint nem tudsz -e egy kedves,szimpi orvost?
Nagyon kiváncsian várom a válaszod.
Udvozozl:
Annamari
Annamari
 


Szilvy, köszi az infokat.
Sára, Neked pedig az invitálást. Már végigolvastam az ikres oldalt archívostul, ha kérdésem lesz, jövök!

Kriszti
Névtelen
 


Kedves Annamari!
Szimpi és főleg jó orvost tudok, akinél én szültem: Dr. Ruzsvánszky István. NAgyon jó, nekem nagyon szimpatikus, nem beszél sokat(feleslegesen), elmondja a lényeget, mindent elmagyaráz, és ami fontos (szerintem) van humora.Ez jól oldja a feszültséget, ami bennem legalábbis elég sok van mikor nála járok. A szülés menetét ő irányítja, és ha a babával minden OK., akkor azonnal odaadják a mamának szülé után. Én császárral szültem, és a baba nem sírt fel, meg elég kék volt, úgyhogy nem kaphattam meg rögtön, csak miután "rendbe tették".
Ha a mindennapos fürdetésre gondolsz a kórházban, hát azt a csecsemős nővérek végzik, és ha úri kedvük úgy tartja, megmutatják a mamának is.Na,a csecsemősök az egyetlen társaság, akik ebben a kórházban kilógnak a sorból.(Profik, de mogorvák) A többi személyzet tényleg szuper.
ritasol (ritasol)
 


Kedves Annamari!
Még nem sokat tudok a Szt. István kórházról, de ez várhatóan rövid időn belül meg fog változni. Egyenlőre csak annyit tudok, hogy elnyerte a bababarát kórház címet, a szülésznők állítólag nagyon kedvesek, /akiket eddig láttam valóban azok voltak/, s 24 órás rooming-in van. Három egyágyas szülőszoba van, melyekből az egyik alternatív szoba, vagyis az általad kiválasztott pózban szülhetsz.
Sajnos többet még nem tudok, de megyek szülőszoba látogatásra, ahol mód van kérdezni is.
Ha gondolod írj a saliah@freemail.hu címre
Emese
Mse
 


Szia Krisztina!

Bocs, hogy csak most, de nem voltam net közelben. Szóval Rákóczi profnál fogok szülni, de róla senki semmit nem tud mondani, már olyan értelemben, hogy milyen szülés közben, kedves-e, van-e nála érzéstelenítés stb... Még 7 hetem van vissza, nem nagyon félek a szüléstõl, de mivel elsõ baba, kicsit bizonytalan vagyok, meg alapban a gondoskodást szeretem. Ezért szeretnék mindenképpen olyan szülésznõt találni, aki kedves, barátságos és türelmes, mert én kérdezõs fajta vagyok. Az igazság az, hogy midenki megszült vhogy, hát én is meg fogok. A lényeg a végeredmény. De, ha bármit tudsz nekem mondani, bármivel kapcsolatban (értem ezalatt a kórházi szokásokat) szívesen veszem.
Geri
 


Geri !

Írj emilt, és írok Neked bővebben a kórházi szokásokról, ici-picit a profról is.

Szia

Szilvy

yoshti@matavnet.hu
Szilvy
 


Emese!

Kinél és mikor fogsz szülni?
Én is az Istvánba szültem és szerintem a legjobb kórház!!!

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Kata!
A kórházak, szülések, orvosok topicba most írtam valamennyit a gyerekágyról, majd írok még ha lesz időm, de nem bánom, ha vannak esetleg konkrét kérdéseid.
Ha oda jársz, kihez, és hol tartotok?

Sára
Sára
 


Sziasztok!

Én szintén a Margitra szavazok:-)))

Piglet
Piglet
 


Én a Tétényiben szültem, ajánlom mindenkinek.

Dia
Dia
 


Szia Kanga!

Örülök, hogy ilyenjó véleményed van az Istvánról!
Várhatóan február 26-án fogok szülni, dr. Lázár Erikánál. Te mikor szültél?
Ha van rá lehetőséged kérlek írd meg hosszabban tapasztalataidat, különösen érdekelne a csecsemősnővérek hozzáállása az emberhez, de az egész kórházban töltött időről érdekelne a benyomásod. Szerencsére eddig én csak látogatni voltam kórházban, de éppen ezért egy kicsit félek is tőle.

Emese
Mse
 


Szia, Sára, elolvastam mindent a másik topicban, köszi ezt a sok infót, bár nem vagyok lenyugözve az általad és Zsóka által vázolt helyzettol. :-(
Nem tudod, hogy ott a SOTÉ-n nincs-e arra lehetoség, hogy bizonyos összeg befizetése után külön szobát kapjatok, ahol az Apuka is bent maradhat? Én eddig az Istvánba jártam, ott van ilyen, sokáig ez tartott ott, de eddig nem bántam meg a váltást.Bár azt nagyon rühellem, hogy a Papákat nem engedik be az ultrahangra.És közben meg nagyon segítik a papás szülést tervezoket, szóval ez kicist fura. Nincs valami jó trükköd ezzel kapcsolatban?
kata (kata)
 


Szia Emese!

Gergőm 99.június 15-én költözött ki a pocakomból.
A szülésznők kedvesek voltak és figyelmesek! Én aznap reggel megkértem az egyiket (már régóta szimpi volt), hogy ő maradjon végig velem. Neki pont aznap reggel járt le a műszak , de délre visszajött amikor elindultak a fájások. Végig ott volt velünk és mindent elmondott nekem is és a férjemnek is!
Ami tetszett , hogy nem volt beöntés!
A Kicsit rögtön a pocakomra tették és amíg ott pihizett addíg elvágták a köldökzsinórt. Ezt felajánlották a férjemnek , de Ő nem kívánt ezzel élni! Apuci fürdette meg és már felöltözve Ő is hozta vissza! Amíg engem foltoztak addíg ők mellettem "beszélgettek"! Varrás után rögtön megszoptathattam.
A osztályon három ágyas kórterembe kerültem , ahol bent volt a tusoló és a WC. A baba állandóan velem volt.
Ami nagyon tetszett az az , hogy a manócskákat ott a kórteremben veled fürdetik , akár a apuci is jelen lehet!
A csecsemősök kedvesek és segítőkészek. Ha volt idejük akkor óránként is jöttek és megmutatták a helyes cicire helyezést!
A vizitelő dokik kedvesek voltak , mindíg megkérdezték van-e valami próblémád , panaszod.
A kaja rossz , mint a bűn , de gondolom ez mindenhol így van! :o)
Én kedden 17 óra 45-kor szültem és szombaton mehettünk haza.
Felszívódó cérnával varrnak , de vannak dokik azért ezt is kiszedik. Az enyém is ilyen volt és tényleg jobb lett miután kiszedte!

Ha van még kérdésed írj!

Üdv
Kanga
Kanga-zsebibaba
 


Emese!
Azt még elfelejtettem , hogy a szobába kéretheted a gyógytornászt (aki a terhestornát is vezeti) és kicsit megmozgat. Nem kell félni csak óvatosan és finoman , az ágyban.
Később meg lehet majd babával is tornázni járni! Ott tartja ahol a terhestornát.
Csak ennyi!
Kanga
Névtelen
 


Kata!
Külön egyágyas, fizetõs szobák vannak, de hogy a férj is bent maradhat-e, nem tudom. Az árát sem tudom... Egyébként ilyen, hogy egyágyas szoba és a papa is ott alhat, ha jól tudom, a íMÁV-ban is van.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia, Geri!

Rákóczi proffal kapcsolatban sajnos én se tudok semmi infoval szolgálni, de szerintem nyugodtan kérdezd ki õt mindenrõl, ami érdekel! Az elsõnél nekem még eszembe se jutott, de most, a második babámnál már kerek perec megkérdeztem a dokit már az elsõ vizsgálat alkalmával arról, hogy hogy viselkedik szülés közben, pl. csak a szülés végére jön-e be, vagy már az elejére is, lehet-e kérni epidurált, férjem velem lehet-e, mi az állásfoglalása a gátmetszésrõl, milyen pózban szülhetek stb. Sõt, közöltem is vele az igényeimet (ezt szerintem te is mondd el a dokidnak), miszerint szeretnék lehetõség szerint beavatkozásmentes szülést, pl. ne adjanak szülés gyorsítót (oxytocint), ne tágítsanak kézzel (akkor se, ha elvileg ez lerövidíti a vajúdást), hadd szüljek olyan pózban, amilyenben szeretnék, és hogy már a vajúdás alatt is elvonulhassak külön szobába a férjemmel.

A szülésznõk sokat számítanak, fõleg az elsõ szülésnél. A Nikoletta nevû tétényis szülésznõt semmiképp se válaszd! Amikor én szültem a Tétényiben, akkor nem is igazán volt vajúdó helyiség, hacsak a sok ágyas nagyobb termet nem nevezzük annak, de oda a férjem nem engedték be. Ha a férjemmel akartam lenni, ki kellett mennem hozzá a folyosóra. Ha van rá lehetõséged, kérd magad az IKEA szülõszobába, az nagyon kellemes, franciaágy, bordásfal, labda, sarokkád van ott, viheted a kedvenc kazettád, és azt hallgathatod vajúdás közben. Nekem csak azért volt pechem, mert nem volt tiszta mûtõsruha a férjemnek, ezért tök egyedül kellett szenvedkéznem az IKEA szobában. Én meg ahelyett, hogy megbecsültem volna, hogy ott lehetek, inkább nyafogtam, hogy a férjemet akarom, és ezért kicsit kiakadtak rám a szülésznõk. Egyedül vajúdni azért nem jó, akárhol legyen is az ember.

Viszont ahogy megjelent az orvosom, és beengedték a férjem, sokkal jobb lett minden. Szimpatikus dolog, hogy a baba megszületésekor nem vágják el egybõl a köldökzsinórt, hanem a hasadra teszik a picit, és hármasban hagyják az újdonsült családot egy negyed órára. Csak ezután vágják át a köldökzsinórt, majd a méhlepény megszületéséhez áttámogatnak a mûszeres szülõszobába, amíg a férjed a babával lehet. Méhlepény megszülése és összevarrás után vissza az Ikea szobába, és csinálnak egy közös polaroid képet is az újdonsült családról, ami a szülészet ajándéka. Egy óra megfigyelés, majd ágytálazás (ha nem sikerül, katéterezés). Ezután mehetsz a kórterembe, ha tudsz, saját lábon. Ja, szülésznõtõl függ az is, hogy borotválás és beöntés van-e, nekem mindkettõ volt. Újszülött pelust vinni kell, bár az elsõ napokban még adnak. A hálóing kórházi. A WC elég messze van a kórtermektõl. Csecsemõsök nálam kedvesek voltak, szoptatást szépen megtanították. Van tejleszívó gép is. Ha fürdetést akarsz látni, kérni kell. Lefejt anyatejet le lehet adni, azzal etetik az újszülötteket, amíg nem szopnak. Teáztatás is van. Éjszakára elviszik a babákat, elvileg ki lehet kérni, ha felébredsz éjszaka, de ezt nem nagyon szeretik. Látogatás délután, újszülötteket talán fél öttõl mutatták tévén keresztül, lehet kérni név szerint az újszülöttet. Látogatóhelyiség egy nagy közös szoba székekkel, asztalokkal - nem túl kényelmes. Mindez az 1997-es év végi helyzetekre vonatkozik. Azóta nem jártam a Tétényiben. Nem tudom, tudtam-e segíteni, ilyen infokra gondoltál? Ha van még kérdésed, várom!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia ZSóka!

Találtam egy mail-címet valahol hozzád, nem tudom, érvényes-e.
Egyenlõre még nincs saját orvosom; most a 26. hetet kezdem, a védõnõ csodálkozik, hogy egyetlen teljes vérképet kértek csak a legelején, vizeletet nem, egy ellenanyag-vizsgálat volt (Rh- vagyok), és most, hogy megyek a terheléses cukorra, nem kértek más vizsgálatokat, meg nem hallgatták meg a baba szívhangját. Ez azért van, mert nem is kell, vagy elfeledkeztek róla, és nekem kell szólni?
Emlékszem, valahol Te is írtad, hogy neked kellett szólnod valami vizsgálat miatt.

Mónika
adgj
 


Piglet!
Kinél szültél a Margitban?Mikor?
Rita
ritasol (ritasol)
 


A Ruzsvánszkynál és 1999-ben is, és 2000-ben is egyet-egyet:-)))
A harmadikat is nála szeretném:-)))

Piglet
Piglet
 


Szia Piglet! Judó vagyok, írtam Neked e-mailt, nem tudom megkaptad-e. A friss Margitos tapasztalataidról szerettelek volna kérdezni, mert én 97-ben szültem, és jövõre szeretnénk a másodikat. Szivesen venném, ha írnál a szülészetrõl, mert amikor mi bent voltunk, még nem volt kész a felújítás.
Mikorra tervezitek a harmadikat? ha jövõre, lehet, hogy összefutunk! :-)))
Szia: Judó
Judó
 


Szia Mónika!
Vizeletvizsgálatot (laborítóriumit) nem csinálnak, hanem minden egyes vizgsálatkor megmérik a vérnyomésod, és megnézik a vizeleted. A 36. héttõl ehhez még hozzájön a CTG, és csak utána mehetsz a dokidhoz.
A baba szívhangját nekem egyszer sem nézték meg. Úgyhogy a védõnõnél hallgattam nagy boldogan Kép. Tudod, vhol ez a klinika nagyon alapos, vhol viszont egy csomó olyan vizsgálatot kihagy, ami máshol alap...
Egyébként én is RH neg. vagyok, úgy kellett szólnom, hogy nézzék meg újra (mindhárom trimeszterben meg kell nézni). Szóval (ezt mindig elismétlem) annak ellenére, hogy valszeg legközelebb is a klinikát fogom választani, bár remélem, hogy néhány dolgot addigra másképp csinálnak (jobban).
Második emiled is megkaptam, válasz majd megy
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Krisztina (Krisztina)!

Nagyon kedves vagy, hogy ilyen részletesen leírtad milyen a Tétényi, bevallom őszintén nagyon felvidított. Remélem nem orvos függő amit leírtál, hanem általában alkalmazzák is. A Rákóczi prof. az osztályvezető, remélem őrá is vonatkoznak ezek a dolgok, vagy inkább ő vezette be őket. A jövő héten megyek hozzá és szeretnék részletesen beszélgetni vele. Köszönöm a tippeket, hogy miket kérdezzek és "jelentsek" ki. Az IKEA szobában már lehet férjjel együtt vajúdni, legalábbis én így tudom. Bár nekem lehet, hogy Anyukám lesz ott, a férjem majd csak a folyosón dönti el hogy mi lesz. Lehet, hogy külső szemlélődő lesz. Majd meglátjuk. Nem szándékozom több 10 órát vajúdni, próbálom megbeszélni a babámmal, hogy hamar bújjon ki. Ne idő előtt, de amikor itt az ideje, akkor csússzon gyorsan hozzánk. Neki is jobb meg nekünk is. A szüléstől még mindig nem félek, fantáziálgatok arról hogyan fog megindulni, mikor és észre fogom-e venni. Azon sokat gondolkodom, hogy tudok-e majd olyan erős lenni, hogy a kórházban az "akaratomat" véghez tudom vinni, értem ez alatt a szülés körülményeit, a szoptatás megtanítását, a pici körüli teendők megbeszélését. Sok könyvben olvasom, hogy ilyen meg olyan jogai vannak a kismamának, a Kismama újságban is sokat olvastam arról, hogy igenis kérni kell azt amit mi szeretnénk. De a valóság az más. Egy szülés nagyon kiszolgáltatott helyzet, bár ez orvos függő is.
Még egyszer nagyon köszönöm a tanácsokat, jelentkezni fogok még. Amit az orvosommal nem tudok majd megbeszélni (időhiány meg hasonlók) úgyis megkérdezem.

Apropó. Mikor szeretnél második bébit?

Szia

Geri
Geri
 


Szia Krisztina (Krisztina)!

Újra olvastam. Bocs, ezek szerint már útban van a második bébi. Vagy már megszületett? Kíváncsi vagyok. Megint a Tétényibe jársz?
Geri
 


Piglet!
Mikor szültél 2000-ben? Én februárban és szintén nála!
Rita
ritasol (ritasol)
 


Szijasztok, én is a Margitban szültem szeptemberben:o)
(szia Piglet)
Most tervezzük nyáron a következõt, szintén ott.

sziasztok
Vickie
Névtelen
 


Sziasztok!

Kanga:
Köszönöm válaszodat az Isvtán kórházzal kapcsolatban, igazság szerint én nem is a szüléstől félek, hanem attól a ténytől, hogy kórházba kell mennem. Szerencsére eddig csak látogatnom jártam, s eléggé rémít a gondolat, hogy most több napot bent kell töltenem. Ugye jól tudom, hogy ha minden jól megy ez ott csak négy nap?

Zsóka és Mónika:
Mivel én is RH- vagyok, s férjem természetesen nem az, örülök, hogy találtam másokat is akik hasonló cipőben járnak. Én a 35. hetet kezdem hétfőn, s eddig 3 ellenanyagszűrésen voltam (úgy tudom, legalábbis a vért vevő nővér azt mondta, összesen négy alkalommal kell), de csak egy teljes vérképet csináltak (állítólag ezt is háromszor kell). Nagyjából ennyit a kötelező vizsgálatokról, én bízom benne, hogy minden rendben lesz. Állítólag akkor kezdenek el igazán odafigyelni az emberre, ha van valami gond, ha minden rendben van, kissé hanyagolják. Kép


Mse
Mse
 


Szia, Geri!
Ezúton üdvözlöm a pocaklakódat...Kép Én azért azt javaslom, hogy próbáld rábeszélni a párodat, menjen be a szüloszobába Veletek. Életre szóló élmény! (Nem mintha nekem megadatott volna: amikor vajúdtam, és a férjem be akart jönni, a doki megkérdezte: "Aztán minek?" ). Mivel nekem már volt részem egy (jó hosszú) szülésben, azt gondolom, hogy a párod rengeteget segíthet majd. Más kérdés, hogy az ember lánya imádja az anyját, de egész más a szülés szituja... Kép
Sok puszi: Viráganya
Viráganya
 


Szia Mse!
Igaz! Én kedden este szültem és szombaton reggel mehettem haza!
Üdv
Kanga
Névtelen
 


Általában úgy számolják a kórházi napokat, hogy ha délelött 12-ig szülsz akkor az az elso nap ha délután a következonap az elso nap és onnantól kezdve normál szülésnél 4 vagy 5 nap.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Ági!
Én is a Péterfiben fogok szülni március elején, Dr. Zachernél. Nem jársz be a kórházba?
Ha van kérdésed írj emilt, válaszolok.
Friderika
friderika
 


Szia Kata!
Bocs, hogy csak most írok. Nekünk úgy sikerült egyszer papástúl az UH, hogy a legvégén voltunk este, és akkor már a másik vizsgálóban nem voltak. A többi esetben meg maradt a video. De igazság szerint láttam én már bennt papát délelőtt is, úgyhogy ha nem utálod a folytonos visszautasítást, akkor kérdeztd meg minden alkalommal, ha amúgy is elkísér a párod. (Nekem csak egy alkalommal jutott undok UH-s a többi nagyon rendes volt.)
Sára
Sára
 


Kedves Geri!

A Tétényiben szerintem (az Ikea szobás szüléseknél mindenképpen) ez a gyakorlat, amit leírtam. Amikor én szültem, akkor is bent lehetett a papa vajúdás közben az Ikea szobában, de csak steril mûtõsruhába jöhetett be, és pont nem volt tiszta mûtõsruha, ezért nem jöhetett csak be a férjem. Egyébként papucsot vinni kell a férjednek is, cipõben nem jöhet be a szülõszobába! Szerintem is mindenképpen vedd rá, hogy legyen ott a szülésnél! Az én férjem amióta benn volt Olivér születésénél, azóta vallja, hogy bent kell lenni a nagy eseménynél. Az újszülöttel is kezdettõl fogva meglepõen ügyesen bánt, és ebben biztos volt szerepe annak is, hogy ott volt a szülésnél, és már pár percesen is a kezében tartotta Olivért. A kórházban töltött napoktól ne félj, nálam a csecsemõsök nagyon rendesek voltak, pedig nem adtam pénzt. A szoptatást is jól megtanították, és nem is volt vele bajom egész végig. Én akkor még nagyon tapasztalatlan voltam, nem is tudtam, mit kérdezzek, mégis elmondtak mindent. Pelenkázni is mindig bepelenkázták a fiam, mindig megkérdezték, segítsenek-e, vagy megpróbálom magam. Ha fürdetést akarsz megnézni, azt kérni kell viszont. Te mikorra várod a babát? Én május 23-ra vagyok kiírva Dominikkal. Egyébként most a MÁV-ban fogok szülni. Nálatok kislegény lesz vagy kishölgy?

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Krisztina!

A babuci elvileg március 6-án fog megszületni, ill. akkorra vagyok kiírva vele. Én azért reménykedem benne, hogy az lesz a végső időpont és nem mondjuk két héttel később. Két unokanővérem szült eddig 4 babát és mindegyik 1,5 v. 2 héttel később bújt ki. Nem hiszem, hogy jelent ez vmit és sikerül megtörnöm a "családi hagyományt". Állítólag összefüggésben van a menstruációs ciklus pontosságával is. Hát nekem óramű pontos mindig. Nekik nem volt az. Mindegy, az a lényeg, hogy már nagyon várjuk.
Nem tudjuk, hogy mi a neme, a szobája úgy készül, hogy egy kicsit fiús és egy kicsit lányos is. Egészséges, nyugodt, kiegyensúlyozott, vidám babát szeretnénk. Remélem bejön. A terhességemmel nem volt semmi probléma, szerintem a szüléssel sem lesz. Nem félek és ez fontos. Fantáziálgatok rengeteget, hogy milyen lesz a szülés megindulása és maga a szülés, hogy milyen érzés lesz mikor meglátom először stb...
Én is gondolkodtam a Máv kórházon, mert jókat hallottam róla. Hogyhogy most ott fogsz szülni? Orvos miatt vagy a jobb körülmények? Milyen érzés, hogy megint kisfiút hordasz a szíved alatt? Vagy midegy? Esetleg harmadik baba is lesz?

Szia:

Geri
Geri
 


Szia Zsóka és Mse!

A mail valóban mûködik. :-)
Velem semmi gond nincs, ezért hanyagolnák az ellenanyag szûrést? És terheléses, az hányszor lesz? Nem mintha olyan szörnyû lenne, de ha nem kell, én nem erõltetem!
A védõnõm szerencsére nagyon rendes, én is ott hallgatom a szívhangokat.
Hogyan csináljátok a mosolygó színes figurákat?
Mónika
adgj
 


Szia Mónika!

Én úgy tudom, hogy ellenanyagszűrés akkor is kell ha nincs semmi gond, de lehet, hogy ezt is orvosa válogatja. A lényeg, ha minden igaz, hogy a szülés után megállapítsák a baba vércsoportját, s ha szükséges akkor kap a mama valamilyen ellenszert, hogy az esetleges vércsoportkülönbség a következő gyermeknél ne okozhasson gondot. Terheléses cukor vizsgálat nálam összesen egyszer volt, az is a 25. hét táján, de ez egyéni adottságoktól függ. Ha pl. volt a családban cukorbeteg akkor hamarabb, vagy esetleg többször is ellenőrzik, nehogy gond legyen.
A lényeg, hogy megbízz az orvosodban, s nyugodt legyél a várakozás hónapjaiban, heteiben.
Szívhangot mi is csak a védőnőnél hallgatunk, de ott egy alkalommal sem hagynám ki, kicsit "kézzelfoghatóbbá" teszi a babát.
A mosolygó színes figurának csak szeme : és szája van ) s mikor elküldöd a levelet akkor lesz szines.

Mse
Mse
 


Sziasztok!

Meg tudja nekem adni valaki dr. Herczegh Szabolcs (a MÁV-ból) mobilszámát vagy a magánrendelésének a számát? Szült nála esetleg valaki? Én jókat hallottam róla!

Köszönöm: Andrea

Még valami szült esetleg valaki a Budai Honvédban? Ha igen kinél és milyenek a körülmények?

Még egyszer köszi: Andrea
Névtelen
 


Sziasztok!
Tudja valaki, hogy milyenek a MÁV-ban a vajúdó, ill. a szülőszobák (vannak egyágyasak is?)? És a kórtermek?
Lehet a MÁV-ban szülésznőt választani?

Mi a helyzet ugyanezekkel az Istvánban?

Előre is köszönöm a választ/válaszokat!

Andi
Névtelen
 


Kedves Andrea!

Herczeg Szabolcshoz a MÁV kórházban úgy tudom, a 475-2600/1249m. számon lehet bejelentkezni. Én is jókat hallottam róla, de nem nála fogok szülni. Sajnos a magánrendelõje számát nem tudom.

Kedves Andi!

Én a MÁV kórházban fogok szülni, állítólag (még nem láttam) a vajúdó szoba egy nagy terem, fotelokkal, tévével, de szülõszobában is lehet vajúdni, és természetesen van egyágyas szülõszoba is. A kórtermek 3 ágyasak, a 2 ágyas úgy tudom, fizetõs. Minden kórteremhez fürdõ-wc tartozik, ha jól tudom. Viszont pelenkázót nem láttam a kórtermekben, az ágyon tették tisztába a piciket. Mindazonáltal nekem jobbnak tûnt a helyzet, mint a Tétényiben.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kedves Krisztina!

Köszönöm az információt, Tétényinél mindenképpen jobbnak tűnik a MÁV-ban a helyzet, legalább is első látásra.
Te kinél és mikor szülsz?

Andi
Névtelen
 


Szia Mónika!
Ellenanyag szûrés háromszor kell, minden trimeszterben egy. Mindenképpen megcsinálják, ha nem csinálnák, szólj! Ui. mi van, ha pl. vmikor kaptál vért vagy ilyesmi, ellenanyag termelõdött a vérdedben, a baba akkor most veszélyben van.
Nekem anno kiderült, hogy ugyan ellenanyag a véremben nincs, viszont csak csoportazonos vért kaphatok vérátömlesztéskor - pedig soha nem kaptam elõtte vért, a fene tudja, hogy alakult ez ki. Ugye mire jó az ellenaynyag szûrés... Kép Aztán szülés után (mindkettõ után) megkaptam a bökést a hátsó felembe, az anti-D-t, itt a sotén még kis kártyát is adnak róla.
Terheléses: nekem 1x csináltak, de épp elég volt... Ki lehet bírni, nem is olyan szörnyû, de per pillanat a világból kirohannék, ha meg kellene innom akár csak fél deci olyan löttöyöt is Kép.
szia
Zsóka
zsóka (zsók
 


Mse!
Kösz a tippet, meg is próbálom: Kép
Az ambuláns orvoshoz járok, a kérdéseimet cetlire fölírom, nem idegeskedem. Persze azt sem csinálom, mint - ápolónõ - anyukám, akit orvos nem látott a 6. hónap után, csak a vizeletét meg a vérnyomását nézték meg. Amikor 5 perces fájásokkal megjelent, akkor hüledeztek, hogy egy héttel túlhordott, fordítva fekszem, szívhangot nem figyeltek, ezt hogy képzeli!? Erre õ, hogy mozgott a gyerek, és csak megszületik valahogy - és lõn, hüvelyi úton meg is születtem. Kép

ZSóka,
Majd szólok, hogy nézzék már meg - bár jobban örültem volna, ha letudom a terhelésessel egy idõben. Most majd azt kérem, tegyék már ugyanarra a napra, mikor van a 3. UH, hogy ne kelljen már kétszer bemennem.

Azért Téged mindenképp meglátogatlak! Kép

Mónika
adgj
 


Szia, Andi!

Én május 23-ra vagyok kiírva, és Dr. Banczik Zoltánnál fogok szülni. És te? Döntöttél már, vagy még tájékozódsz?

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátok tatáltam. Én most lettem terhes,teljes tanácstalanságban vagyok orvos, s főleg kórház terén.
A hozzászólásokból kiderül, hogy sokan jó véleménnyel vannak a Margit Kórházról is. Nekem e kórház kapcsán Dr. Latca Tibort ajánlotta valaki. Egyrészt szeretném kérdezni, hogy van-e valaki akinak van róla valami infója, másrészt ha még írnátok nekem a kórházról, akkor azt is megköszönném.
Még valami: ha valaki tudja a doktor úr elérhetőségét, akkor azt is várom. (Azt hiszem én a kórházi elérhetőségét kaptam meg, de kíváncsi vagyok, hogy van-e más is.) Tudja-e valaki, hogy van-e magánrendelője?


Ritasol és Piglet!

Ti is a Margitban szültetek, mindeketten a Ruzsvánszkynál. Róla mit érdemes tudni?


Köszönök előre is minden választ!

Manka
Manka
 


Szia Manka!

Én a Ruzsvánszkyról csak jót tudok mondani. Már 7. éve járok hozzá.A baba nem könnyen jött össze, gyógyszert kellett szednem, és minden pontosan úgy történt, ahogy ő mondta. A 15 héten megmondta, hogy ez valószínűleg császár lesz, hát az lett.Nekem nagyon szimpi, közvetlen, kedves, de nem tartja a markát érte. Bár, hallottam már panaszt is a modorát illetően, kicsit morcosnak titulálta valaki, de én ilyet nem tapasztaltam.
A Laczáról valaki azt mondta egyszer, ha ő megvizsgál, tuti, hogy még aznap megvan a baba.Rövid, tömpe ujjai vannak állítólag. Engem ő soha nem vizsgált, pedig jártam épp eleget a kórházba a terhesség alatt, mert terhességi cukrom volt. Ennyi, ha bármire kiváncsi vagy, szívesen válaszolok. Mikor aktuális a szülés?
ritasol (ritasol)
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: