Új privát üzeneted érkezett!

öüóõúéáûí
Névtelen
 


Pildi

Elnezest amiert itt valaszolok. De talan masik topicba elegge off lenne.

Szoval a problema a pontos vesszo volt. Gep csak odaig ertelmezte a linket.
Ha ezt a formazast hasznalod akkor a problema megoldodik

ewurl {`URL`,`szöveges leírás`}`

Termeszetesen ` jel el kell hagyni olyankor, de remenyeim szerint igy lathato lesz mire is van szukseg, es newurl utan nem kell a szokoz.

Kiscica
Kiscica
 


Kiscica, köszi!!!
Ildi
PIldi (pildi)
 

 
 

Sziasztok lányok!

Most hallottam a babanetrõl,és gondoltam megnézlek titeket.Bejött!
Remélem sikerül feljelentkezni.

PRÓBA::::::
Victory
 


Andi

Gyere ide. Ird le hogy lepsz be? bookmarkbol vagy baloldali ablakban valasztod elozo heti vagy napi uzeneteket?
Szeretnek segiteni hogy kitalaljuk mi az amit ez elo fordul nalad

NApocska
napocska
 
 


Szia Klári !
Nem talállak sehol.
Névtelen
 


Szia Napocska!

A kedvencekbõl bejön a Babanet Társalgó. Onnan behozom a fõoldalt. Onnan újra a Társalgót. Ezután a bal oldalról az elmúlt napi hozzászolásokat.

Lehet, hogy bennem van a hiba!

Segítsetek!

Ti hogy léptek be?

Köszi

Andi2
andrea (andrea)
 


Andi

Ahogy leirod en is igy csinalom, utana kivalasztom mi erdekel es ott utolso hozzaszolo nevere kattintok, vagy arra akinek a hozzaszolasa erdekel. Te utana hasonloan valaki nevere vagy a tema cimere kattintasz? Milen bongeszot hasznalsz? En tobbnyire explorert ott also savba mig nem tolt be rendesen fut egy kis kek csikom. Ez tovabb szokott tartani mint ameddig hiszem hogy tolti az oldalt. Minden temanal igy jarsz? kene keresnunk egy nagyon keves hozzaszolasosat hatha az jo. Mast mar eleg nehez igy tavolbol kitalalni. De azert igyekszek hatha sikerul megfejtenunk az okot neked miert mukodik ilyen lokottul.


Napocska
napocska
 
 


Szia Napocska!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de nem tudtam géphez jutni korábban.
A lányok a szerkesztõ rovatában az Internet Explorerre gyanakszanak. Megnézetem én is a férjemmel!

Majd jelentkezem, hogy mire jutottunk.

Köszi, nagyon rendes vagy, hogy segíteni probálsz nekem.

Szia

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!

Napocska megcsináltam! Letöltöttem a 6-os I. Explorer-t és müködik a dolog!

Köszi

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!
Segítségetek szeretném kérni kép feltöltéséhez! Az archívumot végigolvastam, de ilyesmivel nem találkoztam.
Amint látjátok, sajnos már volt néhány próbálkozásom (próba terület), minden mûködik, Netscape 6-ost használok, megjelenik a "browse" is, de amikor a "feltöltés"-t választom, nem küldi el.Kiír valami hibaüzenetet, hogy vmi túl hosszú.
Elõre is köszi:
anilla
anilla
 
 


Anilla!

Nem lehet, hogy túl nagy a kép? (Domi baba is a tiéd?)
A méretét állítsd át: megnyitod a saját gépeden, aztán Image, azon belül azt hiszem Resize. Mentsd el más néven és próbáld meg megint feltölteni.

Hami
Hami
 


Ismét én Kép
mea culpa, most sikerült, de hogy tudom lekicsinyíteni??
Köszi:
anilla
anilla
 
 


Még mielõtt felteszed, akkor kell átméretezni. Kép
Ahogyan az otthoni gépen meg szoktad nézni, úgy nyisd meg és a fentebb leírtakat kövesd.

Hami
Hami
 


Kedves Hami!
Ezer köszönet a sok segítségért!
Az a baj, hogy csak a "D" meghajtóból fogadja el a tallózást. Tehát amikor átméretezem, lemezre mentem, már nem.Kép
Biztosan nagyon béna vagyok.Kép Egyelõre a saját profilomon próbálkozom, hogy ne foglaljak el sok helyet...
anilla
anilla
 
 


Hát akkor mentsd a D meghajtódra, csak más néven, mint az eredetit! Csak nehogy összekeverd azután! Kép) Mindenki így kezdte...

Hami
Hami
 


Kedves Hami!
Köszi a biztatást!
Sajnos a D meghajtó a CD Kép
Azért igyekszem kitalálni vmit,
anilla
anilla
 
 


Hogyan tudok jelszót és azonositót változtatni? Nem tudom regisztráltatni magam? {egy kezdõ}
Névtelen
 


Kedves Kezdo!

A tarsalgo bal oldalan van egy ablak ahol talalhato egy olyan sor hogy
Regisztracio, Profil A lenti link oda vezet ha eleg ugyes voltam. Egyre figyelj Teljes nevedet akkor toltsd csak ki ha szeretned ha latszana. Kulonben oda is csak userneved ird.


Napocska

[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/board-profile.cgi" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/board-profile.cgi[/url]
napocska
 
 


Hogyan tudok képet és weblapcímet csatolni a hozzászólásomhoz?
Névtelen
 


A weblapcímet [url=http://-rel" TARGET="_top]http://-rel[/url] kezdd és akkor automatikusan alá fogja húzni, ha elküldted az üzenetedet, csak a végén üss egy space-t mielõtt tovább írod a szöveget; képek beszúrásáról itt oldalt a Formázás, Egyéb formázások, Képek, mellékletek és jelzések címszón belül találsz. Vagy visszaolvasol itt a topikban. Kép

Hami
Hami
 


Na, valahogy így húzza alá. Kép

Hami
Hami
 


Ja, bocs: most esett le, hogy talán a nevedre kattintva elõjövõ címre és képre gondolsz. Azt is itt oldalt a Profilban.

Hami
Hami
 


Hali!

Lenne egy kérdésem. 9 hónapos a kisfiam, karácsonyra kapott egy bébicompot. Nagyon jól érzi magát benne, szivesen mászkál benne. Ti használtok-e ilyet, illetve próbáltátok-e már? Szereti-e a babátok?

Üdv
T.Andi
t_andi
 
 


Szia t. Andi!
Nekem eddig mindkét gyerekem használta és szerette is. A nagyobbiknál viszont azzal a hátránnyal járt, hogy nem kezdett el mászni miatta. Ezért mikor ez kiderült, hogy a hasonló korú gyerekek akik nem kompoztak már másznak, együttes erõvel kúsztunk másztunk a férjemmel a lakásban és úgy tanítottuk meg mászni nagy nehezen. Erre figyelni kell! A második lányomnál viszont nem járt ilyen hátránnyal, kompozott és mászott is felváltva. A kisfiamnál is használni fogom, mert szerintem a mienk nagyon biztonságos, egyszer sem borult fel vele egyik sem, megtanultak hamar átkelni vele a küszöbökön is. Az volt már veszélyesebb, mikor megtanultak kimászni belõle. Igaz ugyan, hogy a magasságát is lehet állítani, de volt, hogy már a legmagasabb fokozatúból is kimásztak, és azt hiszem akkor vetettünk véget a kompozásnak.KépKépKép

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Andi!

Én csak csatlakozni tudok Norcsihoz. Mi is használtuk Vikinél - vagyis Ö használtaKép)- és nagyon meg voltunk elégedve vele. Igaz hogy én kettõt vettem mert az elsö az a hagyományos kicsi volt, na abban kapásból felborult, de vettem Cam-ot és az már nagyon jó volt.
A mászással nem volt nálunk gond, mert már mászott mikor kompozni kezdtünk, és csak akkor használtuk a kompot, ha valami dolgom volt, és nem tudtam "tejesen" vele foglalkozni. Amúgy hagytuk sokat mászni.
0611viki
 


Bocsi.... lemaradt a vége Kép

Szia: Hajni
0611viki
 


Sziasztok,
az indexrõl kaptam az alábbi emilt, de azt hiszem, nagyon illik ide is:


1. Keresd meg a bemutatkozás, vagy a bemutatkozás2 topicot,
*olvass bele* és szólj hozzá. Azaz mondj el Magadról 1-2 dolgot, amit
fontosnak tartasz.

2. Nézd végig a topicok tartalomjegyzékét, minimum 10 napra
visszamenõleg. Olvass bele azokba, amelyikhez a legtöbben szóltak
hozzá.

3. Mielõtt hozzászólsz valamelyik vitához, célszerû az egészet
offline elölrõl végigolvasni, nehogy feltaláld a spanyolviaszt, azaz
olyat mondj, amit elõtted esetleg már húszan kijelentettek, negyvenen
pedig ízekre szedtek.

4. Olvass el néhány olyan topicot is, ami 3-4 hozzászólással
elsüllyedt. Lehet az ilyenekbõl okulni!

5. Mielõtt topicot nyitnál, alaposan bányássz utána, hogy a
témádban nem volt-e már korábban vérre menõ vita. Célszerû nagyon
körültekintõnek lenned, mert sokszor a topic címe nem fedi
pontosan a tartalmát.

6. Soha ne térj el a tárgytól (ne legyél offtopic), csak ha nagyon muszáj,
azaz igyekez
a *témához* hozzászólni. Ha mégis offtopic vagy, akkor kérj elnézést
a többiektõl.

7. Nem muszáj a hejesírás szabályaihoz tartanod magad, de két
szóra ügyelj. Az egyik a muszáj, a másik az egyelõre.
Ezeket sokan balhéból következetesen rosszul írják, de még többen
nem hiszik el nekik, hogy ez csak poén.

8. A vitában elõbb *figyelmesen* olvass, vagy ha úgy nem tudsz,
akkor inkább ne szólj hozzá. Sokan rabolják mások idejét fölöslegesen
azzal, hogy õk döntik el másokról, hogy mit is mondtak, és nem az
eredeti közléssel szállnak vitába, hanem a saját feltételezésükkel.

9. Ne lepõdj meg az indulatokon. Itt sincs belõlük kevesebb, mint
másutt.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsoka

Nagyon jo ez a level. Lehet Gabieknak is kene ilyet kuldeni a jelszoval egyutt. Akkor legalabb a regisztralt hozzaszolok kicsit figyelmesebbek lennenek. Habar azert azt hiszem legtobb topicnyitogati, durva hangnemu hozzaszolas a regisztralatlan hozzaszoloktol szarmazik.

NApocska
napocska
 
 


Ez tényleg nagyon jó! Mikor társalogni kezdtem veletek, pont ilyenre voltam kíváncsi (AZ öreg motorosok topicban próbálkoztam, bár lehet, hogy off volt)
Szerintem a segédletekhez: (N) ETIKETT címmel be lehetne rakni kiegészítve az azonosító használatával, a megszólítással, és a " tudomásul vétellel". (itt arra gondolok, hogy tudatni kell-e a másikkal feltétlenül, hogy olvastam amit írt, vagy megköszönni az infot, tehát ha semmi újat nem mondok, illik-e beírni?)
Az is érdekelne, hogy hogyan viszonyultok a topicgazdákhoz (ha valaki indít egy vitát és más irányba terelôdik, nem illetlenség-e az off-témának egy új oldalt nyitni és megkérni az illetôt, hogy ott folytassa?) Szerintem egy csomó kérdés lenne, amit egy újdons?lt netezô tuti, hogy feltesz.
Szofi
 


Sziasztok,
Napocska, az ötlet jó, megírom Gabinak a topikjában.

Szofi,
Szvsz nem volt off, pont ma olvastam, ha elõbb olvasom, válaszoltam is volna Kép: De most itt a válasz Kép.
Szerintem ha az offolás nem ismétlõdik, csak egy-két "alkalomra" szól, akkor az oké. Viszont ha "tartós", akkor igenis nyitni kell rá egy új topikot. Ez már többször megtörnént. Én attól kapok idegbajt különban, amikor ugyanabban a témában ész nélkül nyitnak topikokat (éjszaka átalvása, alvás, alvászavarios gyerek, stb stb. Meg ugye a keres-kínálban az autósülés, pelenka...) És megsértõdnek, ha megírod nekik...
Szerintem, ha név szerint nekem ír vki, akkor illik megköszönni, vagy legalább egy Kép-t beírni neki...

üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka! Köszönöm. Kép
Szofi
 


Kép

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!
Biztos nem jó helyre írok,de azért próbálkozom.
Hogyan tudok képet úgy bemásolni,hogy ne olyan nagyban jelenjen meg.És a gépen hogy tudom úgy elmenteni,hogy normális méretben jöjjön elõ.
Most kaptam kölcsön egy scannert,és ebben a témában elég béna vagyok.
Elõre is köszi a segítségeteket.
zmariann
 
 


Kedves Mariann.

Milyen programmal scannelsz? Elmeletileg valahol kell kepmeretezes vagy resample menunek lenni. Altalaba image menuben.
A kepernyot legtobben 800*600 pixelbe hasznaljak, de meg nagyon elterjedt a 640*480. Tehat celszeru ennel kisebb meretu kepet kesziteni.

Napocska
napocska
 
 


Marian tettem profilomba en is kepet az 640*480 meretu. Igy talan konyebb lesz tajekozodas mekkora meretet szeretnel.

Napocska
napocska
 
 


Szia Napocska!
MGI photoSuiteIIISE.Azt hiszem erre gondolsz.
Az a bajom hogy még nemigen ismerem,és el vagyok benne tévedve.Meghát nem ártana egy csöppnyi angoltudás.
Mariann
zmariann
 
 


Marian arra gondoltam, de okosabb nem lettem mert sajnos nem ismerem.
Angol nyelvtudas nem sok kell. En programomba Image alatt Resample menuben van a kepmeretezes.

Ha maskent nem megy akkor probald esetleg meg PAINT programba IMAGE menuben STRETCH AND SKEW menupontnal. Igy nem tul egyszeru mert szazalekot kell megadni, es nem pontos kepmerete mekkorara szeretned, de ha egyszer rajossz hany szazalekara kell kicsinyiteni akkor mar gyorsan tud menni.
Paint programot pedig Start programok Accessories-ben talalod meg.

Napocska
napocska
 
 


Szia Napocska!
Folyamatosan bírkózok ezzel az izével.
Már nem sokat adok neki,és feladom!
Még írok hogy mit bénáztam.
Amiket te írtál,nálam olyat nem találok.
Emilben tudok képet küldeni,ott meg lehet adni egy számot,gondolom ez a százalék.Elég kicsi lett,megpróbáltam mégegyszer elküldeni,és megjelent a fejlécen hogy üzenet nem lett elküldve.Nem értem miért?
Na megyek még egy kicsit bénázni!
Mariann
zmariann
 


Mariann!

A beszkennelt képet meg tudod nyitni a saját gépeden?

Hami
Hami
 


Úgy látom sikerült a próbaterületen, csak nagy lett.

1. Nyisd meg a képet a saját gépeden!
2. Valahol a felsõ sorban biztosan van Image menüpont, azon belül Resize/resample. Abban átállíthatod a méretet, úgy,a hogyan Napocska írta.
3. Mentsd el más néven! (File/Save As...)
4. Ezt a képet próbáld feltölteni!

Hami
Hami
 


Szia Hami!
Az Image pontban csak olyan van hogy next,previoust,first,last.És ennyi.
Na azt hiszem mára is ennyi.
Köszi a segítségeket,holnap visszajövök,de érzem ha még 5 percet itt bénázok,a gépnek is annyi lesz.
Puszi,Mariann
zmariann
 
 


Még egy dolog,nekem ACDSee v3.0 van.
Ezt ismeritek?
Mariann
zmariann
 


Szia Mariann

Annyira sajnalom, hogy ennyit kell szenvedned a programoddal. Sajnos elkepzelheto, hogy abba a programba nincs lehetoseg kep atmeretezesre. Vannak egyszeru programok amikbol ilyen kenyelmi funkciokat kihagynak. Foleg az ingyen programok ilyenek, hogy vedd meg ugyan annak a programnak a teljes verziojat amibe ezt is tudja. Sajnos ezek a programok nekem ismeretlenek. En Corel kepszerkezto programjait hasznalom.

Meg egy otletem van. Nekem scanner program tud olyat hogy nem 100% scannelek hanem 50% vagy 25%. Igy kisebb lesz a kep.
Milyen operacios rendszert hasznalsz? Win95 vagy win98 vagy win2000?
Paint program amirol irtam az windows alap programja annak valahol meg kell lennije gepeden, nagyon ritka az amikor anelkul telepitik a programot.

Ha gondolod irhatsz maganba is, profilomba megtalalod mail cimem.

Ja es egy jo tanacs probalj meg nem ideegskedni, tapasztalatbol tudom idegeskedve nehezebb megoldani a problemakat.

Napocska
napocska
 
 


Mariann

Rakerestem a neten az ACDsee re csak 4.0 verziot talaltam , de annak megtalaltam a leirasat is. A 124 oldal kornyeken van leirva kb ebbe a programba hol talalod. A RESIZE gombbal lehet atmeretezni a kepet. Ha jol olvastam akkor a
TOOLs menube kell keresned.

Napocska

[url=http://files.acdsystems.com/english/acdsee/manuals/acdsee40-userguide.pdf" TARGET="_top]http://files.acdsystems.com/english/acdsee/manuals/acdsee40-userguide.pdf[/url]
napocska
 
 


Na jo bena vagyok.... szoval talaltam 3.1 es leirast is ebbe pedig EDIT menube van szerintem a resize, es elkepzelheto hogy van valahol egy kis gombod is a keprenyin ami direktbe hivja ezt a menut. A Gombnak ugy kene kinezni hogy van egy kicsi feher kocka benne egy zold pont es van egy nagyobb feher kocka es benne egy nagyobb pont. a ketto kozott egy oda vissz amutatao nyil talalhato.

Remelem valamelyik leiras hasonlit a te programodhoz.
HA nem akkor meg van otletem ne add fel.
Napocska
napocska
 
 


Sziasztok Hami&Napocska!
Köszi a tippeket,sikerült!
Már nagyon el voltam kenõdve,mert nem nagyon értek a géphez,mindig csak annyit tudok,amennyire rájöttem magamtól.
Meg amiben segítenek.Már lassan programot is írok.(hihihi)
De csak összejött.Eddig dig.cam-mal csináltam a képeket,az meg 640x480,és nem kellett semmit csinálni vele,egy az egybe fel tudtam rakni.Most meg kölcsönkaptam egy scannert,és megpróbáltam tudásom szerint csinálni,és láttátok az eredményt.
Na száz szónak is egy a vége,köszi nektek,hálából ide is rakok egyet.(bocsi érte)
Puszi,Mariann

Kép
zmariann
 


Marian

De edesen nevet picurkad a furdesnek.

Orulok hogy sikerult megcsinalnod.

Minden jot nektek nagyon jo egeszseget es sok boldogsagot.

Napocska
napocska
 
 


Szia Napocska,köszönöm és viszont kívánom!
Mariann
zmariann
 


Vegre sikerült
Maci
 

Vissza: Útmutató a babanet társalgó használatához

Jegyzetfüzet: