Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lizának boldog szülinapot kívánunk!

Kép

Bibis

Bíborkád nagyon édes kiscsajszi :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Bibis
nagyon édes kiscsjszid van. :P

Valaki kérte, bocs de már nem emlékszem ki, és nincs időm visszaolvasni, hogy dobjam fel a képet a Márk Adventi naptárjáról.
Nem egy nagy szám így képen, élőben sokkal mutatósabb. :oops:

A másik kép pedig az unokaöccsel készült.

Sziasztok

Kép

Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Kismama2004
A te manóid is aranyosak!Jól néz ki az adventi naptár még így fényképen keresztül is!

Anyapoc
Köszi szépen!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Lizus szülinapi köszöntéseit köszönjük szépen!

Szilvi
nagyon jól néz ki a naptár! Remélem, megbecsüli Márk és nem szaggatja le az egészet!

puszi mindenkinek ezen az esős napon

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Sziasztok!Tud valaki kenyérsütőhöz jól bevállt receptet?Megyek rakodnom kell,olyan kupi van.Szép napot!
nikidor
 
 


Sziasztok!

Nikidor
Nem tudok, de a nővéreméknek van kenyérsütőjük, majd holnap találkozom vele, kérek tőle receptet.Jó rakodást!

Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Nikidor! Én mindig magam sütöm a kenyeret (van amikor kenyérsütő gépben, van amikor a villanysütőben), van is egy csomó receptem, amik jók. Amikor a gépet vettem, ahhoz adtak egy receptkönyvet, abból sütök. Meg a netről szedtem össze egy csomót... Ha megírod, milyen jellegű kenyereket szerettek (fehér, vagy magos vagy teljes kiőrlésű...), akkor szedek össze párat, és átküldöm neked.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!Nekem is megvan a kiskönyv,de az az igazság hogy amit én eddig próbáltam annak olyan nehéz lett a tésztája.A fehér kenyér nálunk az elfogadott mert nagy a válogatás igy aztán nem gyötröm magam.De ez mindennel így van.Se főzelék se tészta,van egy egy kivétel de katasztrófa...Mégyek éhes a legkissebbem.(Ő még nem válogat)A rakodás meg sem látszik mert az összes babát áthozta a Niki (Ő a középsőm)Na mindegy is,ne unatkozzam...Sziasztok
nikidor
 
 


Nikidor

Szt ez egy jó oldal:
http://gportal.hu/gindex.php?prt=132433

anyapoc
 
 


Nikidor!
Mi meg fehérkenyeret pont nem eszünk, úgyhogy abból van a legkevesebb receptem. Talán egyszer max. kétszer sütöttem, de azt a receptet, amit a géphez mellékeltek. Eleinte az én nagyfiam sem akarta elfogadni a nem fehérkenyereket, de aztán látta, hogy mi felnőttek milyen jóízűen esszük, meg állandóan azt hallotta, hogy ez milyen egészséges, és rákapott, rájött hogy még finomabb is egy napraforgómagos v. többmagvas kenyér. Most meg már mindent (nemcsak a kenyereket) úgy eszi meg, hogy előtte megkérdezi, mennyire egészséges :D . Kijelentette, hogy ő sokáig akar élni :D :D :D ...

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Már megint sehol senki?

Kriszta
Így utólag is Enikőnek Boldog Születésnapot! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Enikőnek BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT kívánunk!

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntést!!!!! Aranyosak vagytok!!!! :D :D :D

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Hardik
Enikőnek boldog szülinapot!!! :P

Petra
Nem éri fel :lol: És már azt is megtanulta, hogy a naptár "kibontása" apa és az ő feladata, így már nem nyafog reggel, hogy kér tölcsért :) .

Bibis
csak a nagyobbik az enyém, az Ábel a sógoromék kisfia.


Szeretnék közvéleményt kutatni :roll: Mindenki véleménye érdekel!
Kinek mi jut eszébe a Nilla/Níla névről . Itthon az utónévkönyvben Nilla van csak.Nekem úgy tetszik,hogy Níla és szeretném ha ez lenne a neve a picinek ha kislány lesz. Párom fél egy kicsit, hogy esetleg csúfolnák, mert hogy a Vészhelyzetben van egy ilyen nevű csajszi. Tény, hogy nekem is ott tetszett meg, de valahogy nem tudom vele azonosítani. Nem úgy mint mondjuk anno a Pamelát. :roll:
Persze még kérvényezni kell. Van valakinek erről valami infója? Hogy folyik a menete, hol lehet elintézni stb?

Sziasztok

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Neked is köszönjük a szülinapi köszöntést! :)
Nekem tetszik a név :) !!! Az én keresztlányom neve Titanilla, de nem csúfolják sehogy... egyébként ha csúfolódni akarnak a gyerekek, akkor nem kell hozzá név, találnak más útját/módját :wink: Azt, hogy olyan nevet szeretnél, ami nincs az utónévkönyvben: én úgy tudom, a névválasztást a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Nyelvtudományi Intézetében kell elfogadtatni. De az anyakönyvi hivatalban biztos pontosabb infókat tudnak adni. :wink:

Pussz:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Szia Kriszti!

Köszi, egyébként én is ezt a nézetet vallom, ha akarnak úgyis találnak valamit amivel tudják egymást csúfolni.
Köszi a névválasztással kapcs. infót, már megtaláltam a neten. Az illetékes anyakönyvvezetőnek a feladata kérni a szakvéleményt, amennyiben ő az igénylőket tovább küldi, akkor írásban kell kérvényezni, 2-3 hét múlva adnak választ. Csak arra vonatkozóan nem találtam infót, hogy vajon ha elfogadják, mennyibe kerül.

pusz

ui: többiek továbbra is várom a válaszokat, még akkor is ha negatív. :)

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Kismama2004
Akkor is aranyosak!
Édes a fiad, micsoda nagy legény!
Szép nevet választottál, nekem nagyon tetszik!

Többiek merre vagytok?
Vendég
 


Sziasztok!

Szilvi

Akkor én leszek a negatív :oops:...bár írtam priviben is,de itt is megírom :roll:...
Nem maga név nem tetszik,hanem én a vezetéknévvel nem tudom összeegyeztetni.
Bővebben olvasd a privit :)!És hát bocs :oops:...
A csúfolással kapcs is uezt írtam,mint ti... :roll:



Mi túl vagyunk a hányás-hasmenős víruson,épp ideje volt,hogy valami ránk törjön :?...szerencsére a gyerkőcök jól viselték,nem is volt nagy gáz,én kevésbé bírtam,pedig nem is hánytam :roll:...

na megyek,mert még holnapig beadandókat kell véglegesítenem :?...

Puszi!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Kinyomoztam a vezetékneveteket :wink: ... így már sajna én is csatlakozom Anyapochoz, mert vezetéknévvel együtt nagyon idegenül cseng az én füleimnek... :( Bocs a negatívságért! :!: :oops:

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!Manapság már annyi féle név létezik hogy csuda!Nem egyszerű dolog kiválasztani a legmegfelőbbet,hiszen az egy olyan dolog mit egy életen át viselünk,nem mindegy hogy hogyan.Büszkén vagy kevésbé...Gyermekeinknek az egyik legmeghatározóbb dolog mit adhatunk.Amúgy a gyerekek vagy nagyon toleránsak vagy nagyon "gonoszak"tudnak egymással lenni.Én akkor izgultam mikor a nagylányom szemüveges lett.Akkor még csak ovis volt kis középsős.De nem lett semmi baj.Amúgy egy hagyomanyos névvel is lehet"viccelni".Olyan is volt már...Szép hétvégét!
nikidor
 
 


Sziasztok!

ugyan, dehogy sértődöm meg. Odaírtam, hogy a negatív vélemények is érdekelnek.
Nekem mondjuk azért nem hangzik már idegenül, mert sokat ízlelgettem. De majd meglátjuk. Anno, ha a Márk kislány lett volna, Réka nevet adtuk volna neki. Lehet, hogy maradok ennél a verziónál.
Majd meglátjuk, végülis időnk, mint a tenger. :roll:

Most indulunk Keszhelyre, majd jelentkezem.
Pusz mindenkinek
Sz.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok :oops: .
Képzeljétek, Gergő múlt hétfő óta ott alszik az óviban! Annyira ügyes, teljesen akadály- és könnycseppmentesen történt már az első alvás is: lefeküdt, mondta az óvó néninek, hogy pihenek kicsit, aztán már aludt is. Én teljesen ki voltam itthon borulva, hogy biztos, megtörik a gyerkőc, hogy nem hozom haza, erre azzal fogadnak, hogy úgy aludt, mintha mindig is ott feküdt volna le délutáni szunyókálásra. Már mondta hogy én mindig ott alszok az óviban. Szóval, teljes siker, hála Istennek.
Zsófi egyre bátrabban mendegél, ha odafigyel, akkor már egész nagy távokat megtesz, tegnap pl. kijött a konyhából, küszöbön keresztül, aztán észbe kapott, hogy mit csinál és az előszoba közepén lehuppant :lol: . Szóval, ő is nagyon ügyes.
Ja, és én is nagyon ügyes voltam :oops: az óvis mikulás-váró délutánon, nagyon szép díszeket készítettem és eredményesen közreműködtem a gyerkőc-ajándékok készítésében is. Meg is lepődtem magamon :roll: . A délután nyoma még a kézfejemen, sikerült a tagasztópisztojjal közelről megismerkednem :evil: .

Szilvi :D
A Níla név nekem is tetszik, de nekem mindig a vészhelyzet-beli szereplő jut egyből az eszembe róla, aki szimpatikus, de túl törékeny a világra. Persze ez nem jelent semmit, csak hát én ehhez kötöm a nevet... De ennek alapján csúfolni biztos, hogy nem fogják, az a tapasztalatom, hogy ez nem a nevén múlik.
Jó lett a kalendárium, tetszik! Már már igazi nagyfiú!

Anyapoc :D
Akkor Ti sem úsztátok meg, rengeteg ismerősöm átesett ezen a víruson, szerencsére minket elkerült.
Már kellemetlenül érzem magam, hogy a rucikat még mindig nem vittem vissza, most meg ráadásul kocsink sincs, de ígérem, hamarosan odaérünk vele. Lehet, hogy szombaton sort kerítünk rá...

Petra :D
Milyen volt a Gryllus koncert? A szőnyegtisztító telefonszáma: 88/460-354 és 20/976-3161. Most is jó munkát végzett, szőnyegeink, mint az újak. Öcséméknél az ülőgarnitúrát is tisztította, az is csilli-villi lett. szóval, hívd, nem okoz majd csalódást.
Mikor jöttök???
Lizának utólag is nagyon-nagyon boldog szülinapot!!!

Kriszta :D
Karácsonyra hazajöttök? Gondolom Ákosnak biztos nagyon szupi karácsonyi-ünnep készülődik a suliban. Havat lehet Felétek látni? Az erkélyről készíthetnél megint képet, olyan szépek a hegyek!
Én is e-bay-os vagyok, vásárlói oldalon. Már sok mindent vettem, szuper dolgokat, szuper áron! Van egy nagynéném No-ban, hozzá küldetem a cuccost, aztán ha jön valaki, elhozza. Legutóbb anyuék voltak kint látogatóba, ők hozták haza nekem, amit vettem. Unokatesómékhoz is küldettem már, de ők most ritkán jönnek, kisbabájuk született. A postaköltséget nem vállalom be, horror összegeket kellene ezért kifizetnem. Inkább várok többet, míg ideér a szerzeményem.
Enikőnek is kívánok, így utólag, nagyon-nagyon boldog szülinapot!

Bibis :D
Köszi a képeket, nagyon tündéri kiscsajod van! Szerdán lesz Almádiban bababörze a Pannon Kultúrális Központban, nem jössz??? 9-17 óráig, szóval szinte egész nap. Én megyek :wink: .

Na, megyek, szia Mindenkinek!

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Na,én is itt vagyok,bár ezerrel készülök a vizsgákra,mert rendesen teletömték a decemberünket...Azt sem tudom,hogy mikor fogom a karácsonyi bevásárlást csinálni,pláne,hogy Apa csak 23-án érkezik :?...na mindegy...

Meg persze za oviban is akad tennivaló,szervezzük az ajándékgyűjtést, a Gyermekosztály nagyon örül neki,úgy tűnik,a többiekkel még nem beszéltünk... :)

Közben az oviban is lesz karácsony, a suliban is szervezzük a műsort,szl akad tennivaló bőven,most egy kicsit soknak is érzem,de még 1-2 hét és csillapodik :).

Szilvi

Örülök,hogy nem sértődtél meg :wink:!
Jó utat!

Kriszta

Én is szándékozok kenyérsütőt venni,majd akkor szt vevő leszek a receptjeidre!!!mert akkor ezek tuti beváltak!Ja,és milyen kenyérsütőd van????

Andi??????


Móni

Ok,ok,majd jössz a ruhákkal! :) Egyenlőre ráér :wink:!
Látod,mondtam én,hogy nincs sutakező ember,ha már iylen ügyes voltál!!!! mondjuk a ragasztópisztoly más kérdés,azzal néha én is hadilábon állok :?...
Ügyes Gergő,hogy így ott laszik,ezek szt könnyebben ment a leválás,mint gondoltad.De ha emgvan a bizalom,akkor miért ne menne? :) És persze neki is fontos ám már a közösség :).
Zsófi is ügyes,hajrá-hajrá :).


Akkor én is dicsekszek :):)!

Bulcsúnak kiesett az első foga,igazi nagyfiú lett :).A hétvégén,mire mentem értük,azzal fogadtak,hogy kettő mozog.már vártam,néha nézegettem neki,de eddig semmi.azt hittem,ez hetekig fog húzódni,de hétfőn emg azzal fogadtak az oviban,hogy beleharapott a kenyérba ( :lol:) és a tányérban landolt :).Szl most nagy az öröm,nekem ez nagy esemény :).

Villőről csak annyit,hogy ő is az apja memóriájával rendelkezik,nekem úgy tűnik.Közel 20 mondókát-verset tud, elég neki kb 3szor elmondani és már fújja...
Mostani kedvence a Billeg-ballag mikulás (stílusosan),ami azért is édes,mert amiko az a sor jön,hogy "fehérszárnyú anagyalkák mennek a nyomában",azt úgy mondja,hogy fehér szárnyú angyalkája... :) mert ugye a papinak ő az angyalkája :).


És egy szösszenet:
Reggel felhívom tesómat,hogy a céges postafiókot meg kell hosszabbítani...mire Bulcsú megkérdezi:
- hogyan kell meghosszabítani,hogy több levél férjen bele? :D:D:D

Na,eldugulok,mert sok elsz a jóból :)

puszi!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is csak sok minden összejött mostanában,két hét betegeskedés és úgy néz ki /Anyapoc segítenél, úgy emlékszem neked volt/szeméremtáji visszér kínoz, néha alig tudok lépni:(.
A kicsit Gergőnek fogják hívni/Lilla sze4rint Gárfild:)

Anyapoc

Gratulálok Bulcsú fogához,fogtündér is járt nálatok??
Villő is nagyon ügyes, hogy már ennyi mondókát tud.
Minden csodálatom tiéd, hogy ennyi mindent csinálsz :oops:

Szilvi

Nekem tetszik a Níla/de ha agyonütnek se jut hirtelen eszembe a vezetéknevetek :oops: /így nem tudom összecseng -e.

Móni, Petra,Kriszta

Rátok később kell sort kerítenem mert anyós szólít :(

KépKépKép
bambika
 
 


Andi

Igen,nekem volt iylen,kézzel is jól tapintható,sőt látható volt.De nem csak külső tájékon lehet,hanem belső szeméremtáji is lehet,így azt mondanám,hogy mutasd meg orvosnak.Sokat mondjuk nem lehet vele csinálni,esetleg-ha olyan helyen van-,akkor krémmel kenegetni,de sokra nem mész vele.
Amint megszülsz,tk azonnal elmúlik :).Tudom,nem nagy vígasz,de ez is valami :).Azért dokinak mutasd meg!
Ha esetleg egyéb dolog érdekel,akkor írd emg :).
Igen,járt fogtündér és nem pénzre "váltotta" a fogacskát,hanem egy icipici csokira :).Persze reggelre el is felejtette a fiam,hogy odatetette velem a fogacskát a párna alá,így még reggel szert tettem a cserére és én figyelmeztettem,hogy ugyan nem nézné meg? :) Nagyon örült egyébként....
Gergő és Gárfield :).Hát ez tuti :D!Na,én a tesóm révén majdnem Leonardo da Vinci lettem :shock:!

Na megyek,mert tanulni kell :?...

anyapoc
 
 


Sziasztok

Anyapoc
Ügyik a nagy gyerkőceid!!!!

Szilvi
Nekem tetszik a név. Az egyik ismerősöm nemrég született fiát Vulkán keresztnévvel ruházta fel. Az is elég feltűnő és ki nem szarja le, hogy mit gondolnak a többiek. Ha neked tetszik, neki is tetszeni fog. Nekem egyébként tetszik. Réka se rossz. Rita is jó, nem?

Móni
Gratulálok az ügyi gyerkőceidhez! Ezen a héten itthon van Nóra, hurutos, úgyhogy inkább nem vinnénk a bacijainkat. Meg aztán egyre több a karácsonyos ügyes-bajos dolog, gondolom neked is. Majd egyeztetünk azért.

Röviden az elmúlt néhány programunkról: Gryllus koncert jó volt. Nóra énekelt, tapsolt, nevetgélt sokat. Bár Vili bácsi dumált egy csomót, amit annyira nem értékelt.
Anyukám elvitte a Fővárosi Nagycirkuszba. Kinai artisták voltak. Élvezte nagyon.
Mikulás is jött ugyebár 4 helyre.
Aztán most hétvégén voltak apával a Mega játszóházban a Vetésiben. Volt valaki? Nórának nagyon tetszett. De úgy kiizzadt, hogy most köhög és piros a torka, ezért is van itthon.

puszi

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Móni
Köszi azinfot, de sajna nem tudok menni, mert a héten jönnek az UPC-ek kábelozni, úgyhogy itthon kell várnom őket.
Ügyesek a gyerkőceid!

Petra
Nórának jobbulást!

Anyapoc Kéz és lábtörést a vizsgákhoz. Bulcsú már ilyen nagy fiú?!
Villő meg nagyon ügyesR!
Vendég
 


Sziasztok!
Már megint sehol senki, bezzeg mikor nem érek rá jönni akkor meg annyit írtok!
de szép tájra ébredtünk ma reggel, mindent belepett a hó!
Vendég
 


Sziasztok!

Túl vagyok az első igazi vizsgán :). Szl ténylegesen elkezdődött a vizsgaidőszak... :roll:

Petra

Jó kis programok :).Gondolom, Nóra élvezte a nagyi kitüntetett figyelmét,Te meg csak Lizáztál :).
Húúú,hallod,aza Vulkán név azért nem semmi... :shock:
Az egyik kolléganőm kislányát hívják Jadrankának(Adriácska magyarul...)
Nem is tudtam,hogy volt ilyen játszóház.Ki szervezi az ilyesmit?

Bibis

Köszi a drukkot :).
Hát bizony,mennek az évek,az ember észre sem veszi.Szerencsére még majdnem két év van az oviból,szl még nem kell nagyon felnőnünk,de már előre félek a naptól,amikor iskolás lesz :(...
Felétek milyenek az állapotok?Tudtok sétálni?

Csajok,tessék előbújni!!!!!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk. "Sokat" sétáltunk (ált. esett az eső) és a Márknak az Interspár :roll: volt a kedvence. Minden nap ezzel a felkiáltással fogadott minket, hogy menjünk vásárolnia, a kis hamis. Amíg én vásároltam (önellátók voltunk) addig ő a játékosztályon nézegette mindig uazt a markolót. :lol: Laza 11e ft. Megbeszéltük vele, hogy már írt a Jézusknak, így biztos, hogy markolót fog hozni, de nem azt amit most annyira nézegetett. Már megvettük neki a másikat.
Voltunk Egerszegen is "cickánykodni" a plázában. Kellemes meglepetésben volt részünk, mert volt ott játszóház, és egy szó nélkül ottmaradt (apának néztünk cipőt, és nem igazán tudtam véleményt alkotni, mert mindig a Márkot kellett lesnem), így onnantól kezdve nem volt gond a vásárlással. Kár, hogy itthon nincs, mert az ember szívesebben menne oda is, ha le tudná rakni helyben a kőcöket. Egyébként 100 ft volt minden megkezdett tíz perc. Hévízre ugottunk még át, egszer szeretném kipróbálni a gyógyfürdőt úgy, hogy közben hull a hó. 8) Most ez több okból sem lehetségeg, egy mert nem hó esett, kettő, mert velünk volt a Márk és három mert terheseknek ellenjavalt. :?
Múzeumot, ilyesmit nem néztünk, mert nem hiszem, hogy egy két éves gyereket lekötne. Pedig Keszthely bővelkedik ilyen jellegű programokkal.
Ami nagy szám, hogy egyedül aludt rendes ágyon, így már nem félek a kiságy cseréjétől, mert egyszer sem jött át iccaka. Lefekvésnél is egyeszer volt olyan, hogy kijött, de akkor is simán megértette, hogy alvás van, nincs mászkálás és onnéttól kezdve minden ok volt. Igaz, szegényem az első hajnalon leesett az ágyról :oops: Pedig amennyire a körülmények adva voltak, körülbástyáztam, de a lényeg hogy ez sem okozott maradandó traumát neki.

Anyapoc
Nem is mondtad Bulcsú nagy eseményét. Gratula a foghullatáshoz. Nem is gondoltam volna, hogy ez ennyire nagy szám, de ha oda jutunk biztos másképp fogom látni. Villő memóriájához is gratula. Márk nem mond végig egy mondókát sem. Mi inkább ilyen felelgetős formában mondjuk el. Én egy sor, ő egy sort. A kedvenc még mindig a Török és a tehenek, de már egyre többet kell énekelnem mikulásos, karácsonyos dalokat. Huh, az én hangommal :oops: :lol:

Petra
nem semmi bevállalós szülők az ismerőseid. Mivel indokolták a kérelmüket?
Egyébként a Níláról letettem, nagy a nyomás. Most az Emesével szemezgetek.

Bambika
szép neve lesz a fiatoknak. Nálunk ezen a fronton még semmi eredmény. Eddig a Gellértet gondoltam, de ki tudja. Ati rábólintott, de nem a szíve csücske, tudom mert én már a Márkot is így neveztem volna el. Bár nem bánom, hogy Márk lett.
Nem túl bíztató amit Anyapoc írt neked a visszérrel kapcsolatban. :( Kitartás!!

Megyek enni, kész az ebéd.
sziasztok

Sz.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Most rövid leszek, csak dobok pár képet a tegnapi szülinapról :wink: :

Kis egyévesem :D
Kép

Anyuékkal a négy unoka, csináltam egy csomó képet, de egy sincs, amelyiken mindenki rám nézne :lol:
Kép

Torta
Kép

Gergő a házikójával
Kép


Majd még jövök ám...

sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Zsófinak boldog első szülinapot :):)!

Kép

Így jár az,aki ritkán jelentkezik :lol: ...nem látjuka vonalzóját és lemaradunk a köszöntésről :D!Pusz!

anyapoc
 
 


Zsófinak boldog szülinapot! Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


sziasztok!
Zsófinak bolgog szülinapot!
Vendég
 


bolgog=boldog
Vendég
 


Sziasztok!

Na, sehol senki??? Már nagyon nyakunkon a Karácsony, gondolom, mindenki lót-fut, az előkészületek javában zajlanak...
Ma én is bejártam a várost, szombaton még lesz egy kör...

Ha benéztek, ezt mindenképp kukkantsátok meg!
Ezzel kívánok Mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt!!!
http://www.elfyourself.com/?id=1618468175

Köszönjük a szülinapi jókívánságokat!

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!


Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Békés,boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Holnap utazunk haza az ünnepekre, készülődök ezerrel... Szeretnék nagyon boldog karácsonyt kívánni nektek Kányádi Sándor soraival:

"Hisz az ünnep csak úgy szép, ha képes vagyok szeretni még,
mert nincs karácsony, ha magam lezárom, és nem teszem ki eléd"



Kép
hardik
 
 


Kép

Békés boldog karácsonyt kívánunk!

KépKépKép
bambika
 
 


Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!
Vendég
 


BUÉK!!!

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Boldog új évet kívánok mindenkinek!
Vendég
 


Kép

anyapoc
 
 


B.U.É.K.

Kép

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Látom,mindenki az újév fáradalmait piheni ki :).

Nálunk egész jól sikerült a Karácsony,azt leszámítva,hogy aznapra kapott el a hányós-hasmenéses vírus :?... Nagy nehezen éjjel tudtam hányni,attól jobban lettem,de még másnap sem volt az igazi.Aztán Villő is elkapta,bár őt annyira nem viselte meg :roll:...aztán anyumék elkapták tőle,mindketten Szilveszterkor szenvedtek.
Így itthon maradtam a 2 gyerkőccel és pizsamapartiztunk :).Éjfélkor koccintottunk kölyökpezsgővel,megnéztük a tüzijátékokat,aztán irány aludni...azt hittem,majd jó sokáig alszanak,de fél 9-kor felkeltek :?....

Az ajándékoknak nagyon örültek,úgy érzem,idén végre csupa jó és hasznos dolgot kaptak :).



Kinél mizu????


Kriszti

Itthon vagytok még vagy már kint? Milyen volt a Karácsony????


Többiek? :)

Képek a Kariról:

Kép

Kép

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

a karácsony nálunk is jól telt /a holdhomokot azóta 100* megbántam,külön takarítóbrigád kell mellé/,dédi is itt volt szenteste.Éjjel Lilla belázasodott, másnapra Bence is , orra olyan szinten eldugult, hogy nem tudtunk mit csinálni vele.27-én doki, antibio., orrcsepp, aznap éjjel már nem aludtunk ,mert Bence egyszerűen nem vett levegőt a száján és rázogatni kellett,ez így ment még 4 éjszakán át.Végül egy barátom ajánlotta a tengeri sós fürdőt ,a második után már nem volt gond, szépen elkezdett kitisztulni az orra. Szilveszter szintén pizsomapartis volt,11 körül elaludtak ,még a szomszéd tüzijátékára sem ébredtek fel.

1-én lementünk a balcsira csúszkálni,alig bírtuk hazahozni őket.

Anyapoc azóta már jól vagytok?

Többiek?

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Először is: Békés, örömteli, boldog új évet kívánok mindenkinek!!! :) :)

Nálunk is nagyon jól teltek az ünnepek, mindenki egészségesen karácsonyozott és szilveszterezett... kivéve engem :roll: . 23-án csúnyán beleszaladt az üveg a kezembe (még itt No-ban), így kipróbáltam a német egészségügyet. Röntgen, tetanusz stb., szerencsére műteni nem kellett, mert nem maradt bent szilánk. 23-án itthon karácsonyoztunk négyesben, másnap utaztunk haza. Jó is volt a 24-i út, mert rajtunk kívül alig volt autó az utakon, nagyon jól lehetett haladni. Persze ehhez az is kellett, hogy az időjárás is kegyes volt hozzánk... A szentestét már a szüleimnél töltöttük. Jól sikerült, igazi családi bensőséges ünnep volt :) .
Aztán a nagy karácsonyi kajálást nem tolerálta a gyomrom, két éjszakát végigvirrasztottam nagy fájdalmakkal :( . A koplalás segített, de azóta sem merek bátran enni :? .
Szilveszterkor anyuméknál voltunk, mivel nem szerveződött a baráti társasággal semmi idén. Ahhoz képest, hogy az utóbbi 10 évben nem töltöttük otthon a szilvesztert, sokkal-sokkal jobb volt, mint számítottunk rá. A gyerekek elemében voltak, élvezték, hogy nincs korai takarodó. Enikő szerintem kidőlt volna, de 10 körül látott pár fellőtt tűzijátékot (először életében :) ) én nem voltam ott, mikor látta, de jött újságolni: "Anya!!!! Tűz volt és lőtték a csillagokat!" :lol: :lol: Annyira magával ragadta a tűzijáték, hogy várta a többit... persze éjfélig már többet nem lőttek, így a koccintás után költözött az ablakpárkányra, és egészen addig el sem mozdult míg tartott. Utána még jobban felpörgött az élmény hatására, alig bírtuk ágyba dugni :) .
Másodikán indultunk vissza, mert Apának menni kellett dolgozni tegnaptól. A suliszünet 7-én ér véget (itt jan. 6. is ünnep), akkortól Enikő is ovis lesz :) :wink: . Ma voltunk orvosi vizsgálaton, mert kell az ovinak papír, hogy egészséges a kiscsaj. Viszont a váróban annyi beteg gyerek volt, hogy tuti valamit összeszedtünk :evil: :?
A hó hiányzik nagyon a gyerekeknek, ugyanis itt nálunk egy szál sincs belőle...
Képeket majd én is teszek fel, de még kicsinyítenem kell...

Puszi mindenkinek:
Kriszta
hardik
 
 


Sziasztok!
Hát a karácsonyunk egy kicsit mozgalmas volt 23-án megfáztam, belézasodtam, meg fájt is a vesém.kúrálgattam magam, aztán 25-re helyre jöttem. A szent estét itthon töltöttük.aztán 25-én délelőtt "Irány Veszprém!" anyuéknál, meg a nővéreméknél voltunk.Délután meg rukonok hada jött hozánk.26-án meg anyósom idehívta a fél családot, úgyhogy volt felvonulás,gyerekzsivaly.a két ünnep között pihiztük ki magunkat!
A Bibi nagyon élvezte az első karácsonyát, tetszett neki a fa, a csillagszóró, az ajándékok s , de különösen a csomagoló anyag.

A szilvesztert itthon töltöttük, csak délelőtt mentünk babalátogatóba Fehérvárra a barátnőmékhez.Mondták, hogy maradjunk ott, de nem volt kedvünk, meg hát anyósom is egyedül árválkodott itthon, meg mondtuk is neki, hogy jövünk hazam, úgyhogy délután 4-re itthon voltunk. Vártuk az éjfélt, de már halálra untuk magunkat, a Bibi se aludt el.Koccintottunk. A férjem vett tüzijátékot, úgyhogy éjfél után tüzijátékoztunk, még a Bibi is megnézte és élvezte, a hangra se ilyedt meg.

Pussz mindenkinek!
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: