Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mit szólnátok egy júli.10-ei (csütörtöki) talihoz az Alsóparkban? Nekünk a du 4 óra után lenne jó, mert a fiaim akarnak menni a Játékboltos Peti bácsihoz, és akkor a kellemest összekötjük a hasznossal.KépKépKép

Véleményeket várom!!!!

Sziasztok! Zsuzsa

beababa
 
 


halihóó

Zsuzsa, már Neked mondtam,én benne vagyokKép
Időpont is jó, a hely is...

Többiek??

Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok mindenkinek!

Mobil számom: 20-338-9557
Ha szerencsétek van akkor meg is hallom az utcán.KépKépKépMondjuk a fiaim megszokták hallani, akkor már csak ki kell varázsolni a táskámból. Kép

Zsuzsa

beababa
 
 

 
 

Sziasztok!

A nagy fiam is ott lesz velünk, a Miki középsőm meg ott fog csatlakozni hozzánk egy kis osztálytárs barátjával, mert holnap (szerda) reggel elmegy hozzájuk, és ők ott laknak a lakótelepen.

Pontosítás:
A palotakerti ovi mögött van egy kis domb, és arra gondoltam, ott kéne talizni.
Megközelíthető:
A Műv. ház mögötti kis sétáló járdán, illetve a buszpályaudvarról Reménykedjünk, hogy nem fog sni az eső.

Sziasztok Zsuzsa

Eddigi jelentkezők:
Hajnii. simine (Kinga), Zsuzsa (Rzsuzsa), és még egy barátosném, akinek van egy 7,5 hónapos kislánya, és még van egy valaki, akivel beszélni kéne, és neki is kb ennyi idős a kislánya.

beababa
 
 


Sziasztok!

Mi csak ma jöttünk meg a szüleimtől, úgyhogy csak most olvastam a talit! Jaj de jó, mi is ráérünk, úgyhogy csatlakoznánk Ádámmal. A dombot OK, tudom hol van. A 4 óra is jó, most nincs olyan meleg. Zsuzsát és Elődöt már megismerem a minitalinkról. Kép

Zsuzsa, képekre nagyon kíváncsi vagyok!Kép

Jó éjt mindenkinek!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Hú de jó, akkor mégis csak összejön a tali? HURRÁ!!!KépKépKépKép Mi is igyekszünk odaérni időben, de attól függ, hogy mikor ébred a kisasszony. Ja, és drukkokat kérek, hogy ne legyen beteg a Bea, mert ma lázas volt, amikor lefektettem.KépKépKép Remélem csak egy fogacska, vagy a fáradtság a ludas ebben.

Zsuzsa

beababa
 
 


Zsuzsa!

Drukk megy, de remélem azóta már jól van Bea!

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Kriszta!

Köszi a drukkokat, a mai délelőttöt sikeresen átéltük, majd holnap elmondom, egy kicsit megijedtem, de délutánra semmi baja (csak el ne kiabáljam) nem volt a Beának.KépKépKép

Holnap sietek nagyon a Parkba, de lehet, hogy egy kicist késni fogunk, mert még el kell intézni egy-két dolgot.

sziasztok
Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Ha lehet akkor én is csatlakoznék, már ha odaérünk időben, mert pont négy körül hozza haza anyukám a Gergőt és nem biztos, hogy odaérünk.

sziasztok
Kata
Katalin
 


Szia Kata!
Honnan viszi haza anyukád Gergőt? Az oviból? Miért nem találkoztok ott a Parkban anyukáddal és Gergővel?

Egyébként szerintem ott leszünk egy darabig, jöhetsz egy picit később is. A telcsi számom fentebb.KépKépKép

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Amint látom Hajni már feltöltötte a képeket, én meg most kezdem töltögetni a Fotoalbumot.KépKépKép

Én jól éreztem magam, hulla fáradt vagyok. A Bea is elfáradhatott, mert csetlett-botlott itthon, és feltűneően csendes volt, de nem betegségtől, ez biztos.KépKépKép

Fáradt Beababáék

beababa
 
 


Sziasztok!

Mi is jól éreztük magunkat!! Apa is tudott jönni értünk a végére. Még fagyiztunk isKép
Viszont Mimikém drága még este 10-kor is kukorékolt, szerintem Apával mi már rég aludtunk mikor Ő is elaludt köztünk... nem igazán volt fáradt--habár a kavicsozástól hogy fáradthatott volna el??Kép
Örülök hagy taliztunk! Remélem leszünk még így a nyáron, és amíg még megszülökKép

sziasztok
Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Nekem ma a lányom azt mondta, hogy "anya én jól éreztem magam mikor a gyerekeknél voltunk". Kép) Nem aranyos? Én is jól éreztem magam és még Csenge baba sem visított.

simine
simine
 


Sziasztok!

Én is csak csatlakozni tudok, mi is jól éreztük magunkat! (Azért csak most, mert hétvégén nagyszülőknél voltunk.) Remélem még megismételjük nyáron a randit! A képeket merre keressem?
Én is beleolvastam a Friss kismamákba, hát elég kegyetlenül hangzik!

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Hova tünt el mindenki? Csak nem nyaral mindenki?

Zsuzsa
Köszönjük a köszöntést! Kép
Szombaton meg is ünnepelte a rokonság, a Nóra névnapját és a Gergő szülinapját(kicsit előbb). Volt kaja pia, minden finomság, és persze Süsüs torta.


Ma a Nóra majdnem egy teljes üveg bébiételt megevett! Ja és ha látja, hogy hozom a tányérját teljesen beindul, jár a keze lába, tök aranyos.
Az éjszakáink sajnos még mindig rosszak. Sokat felkel(ünk) Kép

Ma voltunk Egerben a várjátékokat megnézni. A Gergő nagyon élvezte, tetszett neki nagyon a bemutatók, a korabeli ruhákban beöltözött emberek, és az egész tényleg klassz volt.

Kriszta
Kedden megyünk a dokinénihez. Ti nem jöttök?

Kata
Katalin
 


Sziasztok!

RZsuzsa,
Kicsit megkésve, de boldog hófordulót Elődnek! Legközelebb már boldog szülinapot kívánhatunk! Képeket végre feltöltöttem, úgyhogy majd küldök mailt.

Kata,
Jó lehetett az egri kiruccanás. Mi tavaly ott nyaraltunk utoljára kettesben (bár tulajdonképp már hármasban Kép).
Nekünk legközelebb csak szeptemberben kell menni, a dokinéni szabadsága után. Az még jó messze van. De jó, hogy Nóri végre elkezdett eszegetni!Kép Remélhetőleg az éjszakák is javulnak majd. Talán a meleg is zavarja Nórit.
Nálunk sajnos pont az ellenkezője van: pillanatnyilag Ádám csak a körtés rizspépet hajlandó elfogadni. Már a gyümölcsök sem kellenek. Kép Láthatólag nem a kanállal van baja, mert a száját kitátja, de csak az első kanálnak (kivéve a rizspépnél). Nem tudom, mi lesz így az evéssel!
Egyébként aranyos, stabilan ül, mindenhol feláll, kapaszkodva lépeget, sokat dumál, szóval más téren minden OK.

Hajni,
megvolt már a 4D? Ha igen, mesélj!Kép

Szörnyű megint ez a hőség, remélem nem tart soká. Aki nyaral (vagy készül): Jó pihenést!

Sziasztok,
Kriszta

Ja, ha minden igaz, tettem új képet a profilomba Ádámról az új etetőszékben.

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok,

Zsuzsa
Ez igen! Úgy látszik Előd érzi, hogy már egy éves nagyfiú lesz hamarosan, és persze egy nagyfiú már eszik mindent.
Tegnap volt a Gergő négy éves. Tök fura, öregszik a fiú. Kép

Kriszta
Lehet, hogy a meleg miatt nem eszik. Majd változik, csak ki kell várni.

Hali Kata
Katalin
 


Sziasztok lányok!

Bírjátok még a hőséget? Én már úgy úúúúnom!

Zsuzsa, Kata
Lehet, hogy igazatok van és a meleg miatt nem eszik Ádám. Végülis ilyenkor mi, felnőttek is kevésbé vagyunk jó étvágyúak. TEgnap délelőtt egyébként megevett fél üveg szilvát, du. meg két barackot. Úgyhogy azért van remény!
Ti nem kaptatok meghívót az anyatej-világnap alkalmából a védőnőtöktől vmi ünnepségre?

Kata, Gergőnek utólag is boldog szülinapot, tényleg nagyfiú már! Kép

Zsuzsa, Neked pedig köszönjük a köszöntést! Eszméletlen, hogy megy az idő. Már egy éve itthon vagyok!

Képzeljétek, a munkahelyemen az eljövetelem után felvett mindkét lány terhes. Akinek a helyére én mentem dolgozni annak idején, ikreket szült. Most ő megy vissza az egyik lányt váltani. Főnöknőm nem tudja megunni a beosztottjait!

Azt hiszem elmegyünk fagyizni, sziasztok!

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
Előd, a kis versenyző!Kép
Hétvége köszönjük, jól telt.
OK, találkozzunk az ünnepség előtt. Én csak Ádámmal tudok menni, nem is tudnám kire hagyni. Tényleg, a sok kocsira nem is gondoltam!
Képeket küldhetem mailben? Kb.4 darab. Tényleg, még mindig nem találtam meg a talis képeket. Árulja el valaki hol lehet mekukkolni! KösziKép
Fagyiztunk, nagyon jól esett. Ma meg ez a kis eső, végre Kép. Ma du. 1,5 órát sétáltunk!

Ha valakit érdekel, még egy fa-játszóteret felfedeztem (a Kossuth utcain kívül): a Patak térről induló garázssor túlsó végén, a nevét nem tudom.

Sziasztok, jó éjt!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
A képeket itt találhatod meg:
http://babanet.hu/album/main.php?album=617
http://babanet.hu/album/main.php?album=616

A Patak tér mögötti játszótér, ha minden igaz, akkor az a Rönkvár elnevezésű játszótér. A suliból oda szoktak menni a gyerekeim, oda szokta vinni a tanító néni őket.KépKép

Mi sem vesztünk el, csak melózom, és estére már csak csetelni szoktam jönni. Most is dolgozni kéne, de nincsen kedvem. Kép Hétvégén megyünk nyaralniKépKépKép, és ilyenkor nekem már nagyon nincs kedvem melózni, Kép de muszáj.

Zsuzsa!
Nagyon jó az a gif Elődről.

Sziasztok! Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Beababa-Zsuzsa,
Köszi a kép-lelőhelyet, megnéztem őket, nagyon jók! Jó nyaralást, pihenjetek sokat és felejtsd el a munkát kicsit! Kép

RZsuzsa,
ott leszünk! Én is kíváncsi vagyok/

Jó éjt!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


SziasztokKép
Sok dolgom volt mostanság, s.o.s. költöznünk kell.
Szept 1-e helyett már most hétvégén kell a lakás a bérlőknek így belehúztunk a házikóba amennyire csak lehetett. Igaz ott aludni még pár napig nem tudunk, így anyunál leszünk addig, de a cuccainkat már ki tudjuk vinniKép
Már minden el van csomagolva, a ruháka zsákokbam már kint is vannak, most aludtunk itt utoljáraKép FuraKépKép
El köszönök, mindjárt indulunk
puszi Nektek!!!!!
Nem tudom mikor lesz netem Veresen, majd jelentkezem.
Sziasztok
HAjni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Tegnap hallottam, hogy a Sziesztába /átriummal szembe/ha 3 cipőt veszel csak a legdrágábbat kell kifizetniKép

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Bocsi téves volt az info, kettőt fizet hármat vihet

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Kata,
hogy bírtátok a tegnapi napot? Mi délután kisétáltunk a parkba, de iszonyú hangzavar volt. A lakótelepnél meg még rosszabbnak tűnt, mert oda a dübörgő basszus-hangok hallatszottak főleg. Jobban alszik már Nóri? Ádámnál a múlt hétvége volt az eddigi mélypont. Kép Most már jobb.

Zsuzsa,
megnéztem alaposabban a szalvéta-technikás képet, nagyon ötletes. Még egyszer köszönöm! Kép

Hajni, reméljük, mielőbb lesz neted, várunk vissza! S.O.S. költözés nem semmi!

Becsi, köszi az infót, mi majd megnézzük a cipőket. Bár azt hiszem egyenlőre csak egy párat veszünk. Ádámot amúgy is vissza kell vinni az ortopédiára, ha majd stabilan jár. Az orvos fog cipőt javasolni.

Sziasztok, írjatok néha!

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok,
Kriszta
Szerencsére nem voltunk itthon délután, csak este jöttünk haza, azt a 2,5 órát pedig kibírtuk. Délelőtt itthon voltunk, de akkor még a nagyszínpadon nem volt semmi, persze a Gergővel ki kellett menni, fel is ült egy csomószor a hintákra, persze az autósokra.
Sajnos az alvásban semmi javulás, sőt már nem ötkor kel fel 2 órára hanem már egykor, de ha alszik is akkor is kétóránként megébred. Kép
Ma vettem észre, hogy kijött az első foga, pont ma amikor nyolc hónapos, persze lehet, hogy már tegnap is kint volt. Kép

Csajok, voltatok az anyatejes napon? Milyen volt?

Sziasztok
Kata
Katalin
 


Sziasztok!

Kata,
első fogacskához és 8 hónaphoz gratulálok! Ádám még fogatlan, ha a fogzási hajlam örökletes, akkor még az is lesz egy darabig. Hú, nem semmi éjszakáitok lehetnek! Nálunk kb. egy hete volt két ilyen ejszaka egymás után, hogy 1,5-2 órán keresztül próbáltam visszaaltatni, hát én már ettől is totál kivoltam!
Anyatejes napon voltunk Zsuzsával (és persze ElőddelKép ), volt egy kis műsor, köszöntés, tombola aztán büféasztal. Szerintem kedves gesztus volt az anyukák felé. Az anyatejet leadó anyukák külön ajándékot kaptak, de közülük meglepően kevesen voltak ott.

Ádámra most (is) nagyon büszke vagyok: Tegnap és ma 3 ingatlanirodában voltunk vele, és 3x voltunk lakásokat megnézni, és nagyon aranyosan, türelmesen bírta. Mindenki csak ámuldozott rajta. Mi meg virultunk!

Na, megyek aludni, jó éjt!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok,
az éjszakánk megint rossz volt, óránként megébredt. A tesómék kisfia (2 hónapos lesz) pedig csak egyszer kel fel, hajnalban, leteszik este és négyig alszik, mondtam, hogy ne is mondják, mert csak még idegesebb leszek.

A Gergőnél még én is adtam tejet két vagy három hónapig.

Ádám tényleg nagyon ügyes és jó kisfiú, nem csoda, hogy büszke vagy. Lakáscserére készültök? Bocs, hogy ha már írtad csak esetleg nem figyeltem.

Zsuzsáékkal mi van, hogy nem ír?

Múlt héten felsétáltunk a Nórival az Erzsébet parkba (vagyis én sétáltam a kisasszony kényelmesen feküdt a kocsijában Kép ) gondoltam eszik egy jó kis fagyit, már rá is hangolódtam, jó ráfaragtam, mert zárva van, az APEH megbüntette őket úgyhogy azt hiszem az utólsó zárvatartott nap 19-e.

Jó éjt mindenkinek! Magamnak is Kép
Kata
Katalin
 


Sziasztok!
Gyorsan írok én is, mert holnap elmegyünk anyuékhoz és csak vasárnap jövünk vissza.

KÖltözést tavaszra terveztük, most kezdtünk körülnézni, amíg a Gábor szabin van. De hát eddig nem túl bíztató a dolog, nincs túl sok új lakás/ház megfizethető áron. A Fenyvesben még inkább lennének, de az nagyon messze van. Már azon is gondolkodtunk, hogy mégiscsak használtat veszünk, vagy telket. DE a telkek is baromi drágák, a bank a hitelt pedig a végén adja csak. Szóval még nem olyan közeli az a költözés sajnos!

Fagyizóról már akartam írni, hogy 19.-ig zárva, mi is hoppon maradtunk a múltkor.

Zsuzsa, örülök hogy tetszenek a CD-k! Ádám is jókat táncol, ülve is meg állva is rázza magát.Kép

Kata, nálunk Ádám 4 hónapos koráig átaludta az éjszakát (kb. 11-től 6-ig), éjszakánként egyszer kellett felkelni hozzá és hasra fordítani. Ehhez képest most rosszabb a helyzet, mert ő is sokszor megébred, néha ott kell ácsorogni mellette egy darabig, viszont 9-től kb. 7-ig alszik. (10 körül még megetetem félálomban)

Na megyek aludni, mert reggel 7-kor kezdik felbontani az utat előttünk, úgyhogy ébresztés lesz. Vasárnap megpróbálok benézni, addig is sziasztok!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok Lányok! (Anyukák)

Örömmel fedeztem fel a topikot, épp létre akatram hozni egy Veresegyházi anyukákat.
Magamról annyit, hogy majd 20 évig éltem Gödöllőn és a kislányom születéséig ott is dolgoztam.
Sajnos itt a környékemen bezárkóznak az anyukák, pedig rengeteg kisbaba van. Úgyhogy nagyon örülök nektek.
A kislányomat Flórának hívják, holnap lesz 7 hónapos. Már 5 ½ hónaposan egyedül ült és rá két hétre elkezdett mászni és állni. Kicsit megijesztett ezzel a gyors fejlődéssel, de szerencsére találkoztam velünk egyidős babával aki ugyanezt produkálta. Így megnyugodtam. Ja, páran mondták vigyem orvoshoz a gyereket, hátha valami baja van.

Fkata
Azt hiszem mi ismerjük egymás, ha minden igaz a Makó Adrinak voltál az osztálytársa. Ha nem bocsánat, ha igen örülök hogy te is repdesel a neten.

Hajni
Melyik részére költöztök Veresnek?

Van még Veresi lakosú anyuka?
Ha írtátok akkor bocsi, de nincs időm végig olvasni az archívumot.

Kriszta
(Látom van már egy Kriszta ezért átnevezem magam Krisz-nek)

Sziasztok!
Krisz
Kriszta
 


Javítom az azonosítomat!
Az az igazság már másfél éve böngészem a babanetet, de még csak most szólók hozzá. Majd belejövök....
Krisz
 


Sziasztok!
Hát, nem túl nagy a forgalom, azért írok, hogy legyen mit olvasgatni.
Visszaolvastam nagyjából a beszélgetéseteket.

Fülbelövés
Flóra 3 hónapos korában kapott fülbevalót, épp húsvét előtt, végül is a nyuszi hozta neki. A Palotakerti drogériából kaptam egy telefonszámot és egy nevet. A hölgy házhoz is kijön, én ennek külön örültem, mert nem kellett a boltban várakozni az akkor még 2 óránkét szopizó bébivel. Nagyon kedves középkorú hölgy, mindenkinek ajánlom. 1500,- a lövés és a fülbevaló + 500,- a házhoz menetel. Ha valakit még érdekel a telefonszáma 06 30 972-3011 Mészáros Katalinnak hívják.

Kérdés! Babaúszásra jár valaki Csömörre? Hátha valakivel már találkoztam ott. Mi szombatonként járunk.

Megpróbálok képet felrakni, remélem sikerül.

Kép
Kép
Kép

Szép hétvégét mindenkinek
Krissz
krissz
 
 


Sziasztok,

Örülök, hogy találtam egy helyet, ahol gödöllői Kismamákkal cseveghetek.
Most született meg a második kisfiam, és nem repestem a ténytől, hogy 2 évig megint a 4 fal közé leszek zárva.
A nagyobbik fiam most 2,5 éves és irtó eleven. Most próbáljuk a szobatisztaságot, de nem megy könnyen. Van nap, amikor semmi baleset nem esik, van olyan nap, hogy csak baleset van. Ti hogy estetek át ezen az időszakon?
Sziasztok:
Gabi
gabóca
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Talált, süllyedt! Jó a beazonosítás! Múlt héten találkoztam pont az Adrivál, tettünk egy sétát együtt a babákkal. Gondolom Te vagy az a Kriszta aki ott volt a lánybúcsúztatón és egyszer korábban még a hamvayban is találkoztunk, sőt már a lányoddal együtt is, amikor az Adri még egyben volt. Kép
Nem semmi a lányod! Azt mondják a lányok előbb csinálják a dolgokat, mint a fiúk, bár erre Zsuzsáék, és Krisztáék is rácáfolnak, na meg mi is, mert mi még csak most kezdjük a mászást, nem kapkodja el a Nóra a dolgokat, bár a Gergő is ilyen volt, azt hittem, hogy nem is fog már soha megtanulni járni, most meg nem tud egy fél percig a fenekén maradni.

Gabóca
Üdv Téged is. Írjál minél többször, ahogy az időd engedi, bár gondolom a két gyerkőc eléggé lefoglal.

Zsuzsa
Gondolom Te készülsz Előd első szülinapjára? Lesznek vendégek, vagy hármasban (Esetleg már négyesben Kép ) ünnepeltek?
Meg is ragadnám az alkalmat és
nagyon boldog születésnapot kívánok Elődnek!
Majd beszámolsz remélem, hogy sikerült!

Sziasztok Kata
Katalin
 


Sziasztok!

Zsuzsa
Igen, olvasgattam azt a topikot, de időhiány miatt csak átfutottam. Na, meg ez hely közelebb áll a szívemhez.
Boldog 1. születésnapot Elődnek! Igazi kisfiú!

Egyébként mindenkinek tündéri a babája, és szerintem nagyon jók ezek a talik, mert úgy nőnek fel a gyerekek, hogy rengeteg barátjuk lesz. Remélem szerveztek egy újabb találkozót, mert mi is mennénk!

Kata!
Igen az a Kriszta vagyok! Úr isten de rég voltak ezek a dolgok! Még mind a ketten pocisak voltunk!
Szerintem senki ne bánja, ha a babája később, vagy pont időben kezd mászni, állni. Addig is kevesebb a baleset. De ezt már tudod, hisz ott van Gergő, aki biztos nap mint nap mutat valami csínytevést, amitől a hajad égnek áll.
Ha már mászik a kislányod, akkor készülhetsz, hogy a napokban kapaszkodni is megtanul, utána már egy „lépés” és áll.
Hogyan telnek a napjaitok?

Gabóca
Gratulálok a fiúkhoz! A picúr mikor született?

Kriszta
Mi is Gödöllőn szerettünk volna maradni, de a telek, lakás, ház árakkal teljesen el vannak szállva. Így lyukadtunk ki Veresen, ahol egy gödöllői 50-60 nm lakás árából 110 nm.-es sorházi házat, kis telekkel vettünk. 2-3 gyereknek paradicsomi a nagysága. (Még csak 1 gyerek van). Remélem sikerül a ház vásárlás, tudom mennyi ideggel jár.

Sziasztok Krisz
Krissz
 


Sziasztok,

A két gyermek valóban sok elfoglaltsággal jár, de megéri (remélem:-)).
A kicsi 2003.06.16-án született.
Most kezdi átaludni az éjszakát, de most éppen felébredt és éhes, úgyhogy bocs, de nem leszek most valami hosszú.

Üdv:
Gabi
gabóca
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa
Örülök, hogy jól sikerült a szülinap, majd várom a képeket! Aranyos lehetett Előd, ahogy megilletődött.
Hát a mászás még csak hátráfelel megy, felemelkedik négykézlábra és valahogy hátra teszi a popoját, vagy a másik, hogy hason van és körbe-körbe megy maga körül.

Képzeljétek, Nóra kezdi behozni a lemaradását, már ami a fogakat illeti, mert egy hét alatt kijött neki 3 foga.

Most hirtelen ennyi!
Sziasztok
Kata
Katalin
 


Sziasztok!

Az elmúlt napokban csúcsot döntöttünk a buksi beütésében. Flóra annyira izgága, hiába vagyok mellette, egy másodperc, és kész a baj. Ilyenkor szidom magam, hogy miért nem tudok jobban odafigyelni. A járókában van mikor fél órát is elvan, de kintlétet jobban szereti. Ilyenkor ezer szemmel próbálok figyelni rá. Virágokat, veszélyesebb dolgokat próbálom eltüntetni, de hiába. Kedvence az állólámpa talpa, kapcsolója, távirányító, a papucsom, ja és a babakocsi kereke. A b. kocsi bosszant a legjobban, mert nem hagyhatom kint.
Ti, hogy próbáljátok megoldani ezt a problémát?

Kata
Tegnap voltunk az Adrinál, és szegény páfránya megsínylette a látogatásunkat. Pedig folyamatosan mondtam, hogy nem szabad, fáj a virágnak, elhúztam onnan, próbáltam mással lekötni, de amit egyszer kiszemel, annak vége. Ja, és hisztizik (még nem azaz igazi hiszti, szerencsére) ha nem engedem neki a tiltott dolgot. Gratula a fogakhoz, nekünk még nincs.

Zsuzsa
Jó kis buli lehetett. Előd biztos izgalomba volt egész nap, azért nem aludt rendesen.

Sziasztok Krisz
krissz
 
 


Sziasztok!

Először is kissé megkésve ugyan, de nagyon boldog 1. szülinapot kívánok Elődnek!
Zsuzsa, szerintem nála már az számít furának, ha nincs egy-két zöld foltja, nem?
Pihenés köszönjük jól telt, holnap megyünk a férjemékhez 4 napra, megint eltűnök.

Krisz, Gabi: Üdv itt, minig örülünk az új mamiknak!
Krisz, aranyosak a képek, és Flóra nagyon ügyes, látom Te sem unatkozol! Papucsok lámpák, kapcsolók, távirányítók: nálunk is kedvencek! Nem is tudom, miért van annyi gyerekjáték, Ádám igen ritkán játszik velük!

Kata, Nóri tényleg belehúzott (vagyis a fogacskái Kép )! Gergőről nehéz elképzelni, hogy lusta baba volt valaha!

Nálunk a szobatisztaság még a jövő, de a gyerek első szava lehet hogy a kaka lesz! Kép
KÖltözéssel kapcsolatban nincs újság, én is megállapítottam, hogy kicsit messzebb már majdnem fele árak vannak. De mivel mindketten Bp.-n dolgozunk, messzebb már nem akarunk menni. A férjem már így is oda van, hogy elköltözünk a központból!

Zsuzsáék még nyaralnak? Jó nekik, jobb időt nemigen választhattak volna! Ha hazajön hátha bedob egy talit! Kép

Na, megyek pihizni, sziasztok!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


SziasztokKép
Jelentem megvagyunk, beköltöztünkKép
Ugy néz ki lassan alakulunk is, csak még az udvar, kerítés van hátra..szerintem nekünk van a legrumlisabb-koszosabb kertünkKép Végül is még az éptési törmelék-hulladék van itt. De holnap hoznak már konténert...
Lányok is szokják, tetszik Nekik, én meg kezdem nem ugy érezni hogy "mintha nyaralni lennénk"KépKép
De bent egy két apró bútorról eltekintve megvagyunk. Igaz hoztuk magunkkal sokmindent:o) Még a konyhaszekrényről hiányoznak az ajtók, de állítólag jövőhéten meglesz az is.
Próbálok képbe jönni, igaz már két hete van netünk- nagyon hamar áthozta a vnet- de még csak most kezd időm leülni olvasni, írni is.

Elődnek először is NAGYON BOLDOGSÁGOS ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!
Kép

Zsuzsáék asszem hétvégén jönnek haza. Jó lenne egy tali mielőtt szülökKép Bár ide hozzánk is volt szó rőla, nem felejtettem el, de amíg nincs kerítés addig nem merem vállalni.

KriszKép sorház??? Csak nem Revetek??KépKép Pharmavit fölött?? Mert mi ide jöttünk, és hát tényleg így van...kb egy közepes gödöllői telek árából kész van a ház itt.Két hete vagyunk itt, igaz egy hete üzemelünk rendesenKép addig nem volt még készek a fürdők sem és így nem folyt bent a víz sem. Anyuhoz jártunk fürdeni Bottyánba.Meg a lányok sokat voltak Nála közben.
Nekem a férjem gödöllői, az üzletünk maradt is ott így minden nap átjár dolgozni, de hát 10 perc az egész....

Most próbálunk valamit intézgetni...Vikit nem vették fel az oviba ide. Gödöllőre felvették ugyan, de hát innen nem hordanám már át. amíg nem születik meg a kicsi nem akarjuk megkérni a lakhatásit itt, így most bejelentkeztem a gyerekekkel Apuhoz, ide Veresre addig is, mert hát fellebbeztem, indok az hogy túl sok a ygerek, én meg itthon gyeden...na ja de két hónap és itt a csepp is, Vikike meg már igényi a gyerektársaságot!
Apu miatt sem vették fel...az oviban dolgozik, mint gondnok..nehogy elfogultság legyen...:-/
Na de bízom benne hogy sikerül majd.
most ennyi hirtelen, igyekszem majd jönniKép

cupp
Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok,

Bocs, hogy csak most írok, de az internet elérésünk az esti órákra korlátozódik, és akkkor nem mindig tudok eléülni, hisz elég sokszor megy a "műsor", vagy elalszom.

zsuzsa:
Köszi, aranyos vagy.
Palota kerti lakótelep népes lakosait gazdagítjuk.
És Ti merre leledzedek?

Szabó Kriszta:
Nem tudom, Ti merre laktok, de nálunk ezt a lakótelepi lakásban sikerült úgy megoldani., hogy még az előző tulaj lezárta a folyósó végét tárolónak. A lakással együtt annak a használati jogát is megvettük, így a babakocsitól kezdve a nagyobbik motorjáig minden ott van.

Hajnii:
Gratulálok az új házhoz. Biztos nagyon szép, vagy az lesz.
KKrisztát is megértem, mert a munkahely elérhetősége csak az egyik ok amiért mi is relative a központnál lakunk, a másik az, hogy ha majd a gyermekek megnőnek, iskolába járnak akkor ők is tudjanak közlekedni.
Nem biztos hogy lesz arra lehetőségünk, hogy sofőrt játszunk a központból hazáig, ha haza akar jönni. Persze lehet, hogy mire felnőnek, már nem itt fogunk lakni, de ez a mostani szememmel nézve, igencsak irreálisnak tűnik.

A bölcsi-ovi kérdés itt is elég érdekes. Bálint 2. szülinapja után vissza kellett menjek dolgozni, így a kicsi bölcsibe kerüt. Most nyitott meg a bölcsi a nyári szünet után, és én vittem a Bálintot, mert Ő is akart menni, és nekem is könnyebb így. Tegnap közölték, hogy mivel itthon vagyok a kicsivel, ezért legkésőbb 1/2 4-kor vigyem el. Persze Botondom mikor is szopizna, ha nem 1/2 4-4-kor? Érdekes felállás, de majd megoldjuk. Hozzá tartozik, hogy amikor dolgoztam 3/4 5-re értem mindíg haza, és Bálint ritkán volt egyedül. Kérdem és, ha van olyan gyermek aki miatt 3/4 5-5-ig vannak a gondozók, akkor miért baj, ha én 4-kor megyek a gyermekét?

Jó éjt Nektek:
Gabi

Ui: Csatlakozom a többiekhez, és én is sok boldog szülinapot kivánok a kicsi Elődnek.
gabóca
 
 


Sziasztok !

Tegnap fen voltunk Gödöllőn a kastélyparkban „piknikezni”. Vittünk pokrócot, labdát, vödröt. Az én drága kicsi lányom a pokrócon szinte nem is volt, a játékok nem érdekelték. A fű, fű és megint a fű, a virágok, ezek teljesen lekötötték a figyelmét. Teljesen belemélyedt a játékba, ilyenkor annyira aranyos az arca, hogy majd megzabálom.
Tüzijátékot otthon a teraszról néztünk. Nagyon szupi elsőnek Őrbottyán indított, jött Veres és Csomád. Teljesn felesleges a tömegbe nyomorogni. Apával azt beszéltük, hogy jövő aug. 20-án egy nagy bulit csapunk és egybekötjük a fényjátékkal. Még pénzbe sem kerül, mármint a pirotechnika.

Kriszta
Látom belehúztok a pihenésbe! Használjátok ki még ezt a szupi időt.

Hajni
Csak nem szomszédok vagyunk? Esetleg ti laktok a két roti kutya mellett? Mi az egyszintes zöld színűben lakunk, kék-fehér napernyő a teraszon és egy hinta.
Jövő hét szombaton össznépi sütés- főzés lesz a Harangvirág utcában. Búcsú a nyártól címszóval, és egy jó ok hogy bulizzunk. Ha van kedvetek gyertek ti is, nagyon jó a csapat.
Az oviban és más közintézményekben, semmi jóindulat nincs. No meg az a nagy bürokrácia!

Gabi
Gondolom nagy segítség lenne, ha nem időre kéne rohangálni Botondért, ráadásul egy csecsemővel! Mit gondolnak mit csinál otthon egy anya?


Sziasztok
Krisz
krissz
 
 


Sziasztok!

KriszKép Csak nem Ti laktok a kertünk végében?? Ismerős volt a kupi a kertünkben???KépKépKép
Igen, mi vagyunk a két roti mellett.
Melyik is a Harangvirág??Kép Én még csak a Hóvirágot tudomKép Eddig ugy néz ki hogy nem leszünk itthon, de megdumálom apájával:o)
Állítólag a férjeink már egy este ünnepeltek együtt... vagyis mikor a kislányotok született. Na de még Robim sem biztos benne, hogy a párod az akire gondol. Oroszi Viktort ismeritek?
Vele volt Robi akkor.

GabócaKép köszi...alakulunk. de van mit tenni még bőven, és hát pockom nől egyfolytában:o))
Hát igen, ez a fuvarkázás, nekünk is kell gondolkozni valami kis autón, hisz innen elvinni bármelyik oviba is -föleg ha a pici is megszületik- képtelenség gyalog. arra menne az egész napunk.

Tüzijátékot nem is láttam:o) csak hallottam a durrogást... Robi elment moziba este - a második szomszédunkkal - és a lányok már aludtak. Én meg lusti voltam kimenni.

Oviban eleve közölték, hogyha fel is veszik Vikit, kizárólag csak ebéd utánig. Aludni már nem maradhat ott. Ez kikötés, mert itthon vagyok.
Mindegy , ez is elég lenne... csak mehessen, ma is kiborítottuk egymást Vikikémmel. Én nem merem kiengedni csak ugy itt az utcára, hiába van kint a többi-vele egyidős gyerek. nekemmeg még bőven van dolgom, a kocsibeállót lezártuk Nekik, de azt meg kevesli:o(

Most el...vacsit kellene csinálni...
Később felnézek még.

Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Hajni
Örülök, hogy jelentkeztél, épp tegnap gondoltam rád, hogy vajon hol tartotok, de ezek szerint minden kezd a helyére kerülni.

Gabóca
Mi is a Palota-kerten lakunk. Ti melyikben? Mi a négy emeletesben.
Nekem Gergő elsején megy oviba, tavaly ott aludt, alvás után mentem érte. Remélem az idén nem mondják azt, hogy menjek érte ebéd után, mert nekünk is rosszul jönne ki, mert a Nóra 11 körül elalszik, ilyenkor alszik egy hosszabbat, ha felkel kaja, úgyhogy át kellene változtatni az egész napját.
Egyébként én úgy tudtam, hogy bölcsibe csak akkor mehet a gyerkőc ha a szülő igazolja, hogy dolgozni megy vissza. Ezek szerint tévedtem!

Zsuzsáék merre nyaralnak?

Gergő megtanult kétkeréken bringázni, olyan ügyes, és olyan hamar ment neki.

Mi az erkélyről néztük a városi tüzijátékot, de szerintem máskor jobb volt.
Jók legyetek!
Sziasztok
Kata
Katalin
 


Hajni
Csak most olvastam, hogy te vagy a szomszéd kismama.
Tegnap locsolás közben gondolkoztam átkurjantok, de inkább megvártam a levelet. O. Viktor a férjem legjobb barátja, és januárban tényleg együtt ünnepeltek. A szemétdombbal meg ne törődj, nálunk is ugyan ez volt!
Ma megpróbálok elsétálni felétek és akkor személyesen is dumálhatunk! Tök muris itt lakunk pár lépésre és chatelünk!

Kata
Gergő mennyi idős? Nagyon gyorsan két kerékre váltott! Gratula!

Krisz
krissz
 
 


Sziasztok Mindenkinek!

Köszönöm, hogy hiányoltatok, nagyon jól esett, de azért én nagyon örültem, hogy pont most voltunk a Balcsin 3 egész hétig!KépKépKépKép
Beus az első héten úgy üvöltött a vízben, mintha nyúzták volna, csak az ölemben volt hajlandó bejönni, és ezt játszottuk napokig, míg kb. a 4. napon már hajlandó volt belemenni a vízbe, és kisétálni a vízből, de azt is csak úgy, hogy fogta a combomat, és hüppögött. Ez szerencsére napról napra javult, majd amikor apa is csatlakozott a nyaraló családhoz az első hét végén, akkor már legalább már belemert jönni, és már nem is sírt, amikor sétáltunk a vízben. Az utolsó napon meg már annyira bátor volt a lelkem, hogy úszógumi nélkül ugrált, természetesen ott is úgy akart, ahol már nem ért le a lába. Addigra semmi veszélyérzete nem volt.KépKépKép
Még nem nagyon olvastam vissza a topikot, de azért Kriszta figyelmeztetését vettem a talira, és ha gondoljátok, akkor a szeptemberi első hét valamelyik délután napja okés lehet talira. Akár mondjuk a Rönkvárhoz, a játszótérre. A Rönkvár a Szent János utcai lakótelepen van. Az azért is jó lenne, mert akkor a pici fiam oda tudna jönni suli után, és együtt tudunk hazajönni.
Véleményeket kérek a tali helyszínéről, illetve időpont megjelölését is várom. 100 %-osan mondjuk csak elsején tudok nyilatkozni, amikor már tudom, hogy mikor lesz szülői értekezlet, és mikor érek rá. Előreláthatóan mondjuk a 3-a szerda biztosan nem jó, mert akkor a Beát a mamához szeretném küldeni.

Kata!
Balatonakarattyán nyaraltunk a nyaralónkban, és nagyon-nagyon jó volt.KépKépKépKép Készült egy-két kép is, majd éjjel, vagy holnap felteszem őket a netre.

Zsuzsa!
Elődnek nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is természetesen, és képek készültek a nagy napról?

Hajnii!
Hurrá! Nem igazság, előbb lett netetek, mint ahogy haza értünk volna.KépKépKép De azért örülök, hogy már van netetek.KépKépKép Hogy vagy? Pici pocaklakó lányka mit csinál?

Gabóca!
Üdv köreinkben általam is.KépKépKép Bálint fiad melyik bölcsibe jár? Csak nem a palotakertibe? Szeptembertől a Bea is megy oda, és előreláthatólag 2 évig fogja boldogítani a gondozónéniket, mert évvesztes a lelkem.

Krisz!
Természetesen neked is örülök itt a topikban.KépKépKép

Ja, még valami rólunk!
Beuson egész 3 hét alatt csak alvás alatt volt pelus, így a nyaraló rendesen úszott a termeléstől, mert a bilibe, még véletlenül sem sikerült beletalálni, viszon, mikor végzett a pisivel, akkor diadalittasan közölte, hogy "pisiiitem.." Erre ma, amikor hazaértünk, és pakoltunk kifelé, akkor letépte magáról a pelust, és egyszercsak ráült a bilire, és én már csak a csobogásra lettem figyelmes.KépKépKépKép Hát a bili véreskardként lett végighordva a lakásban, és mindenki megcsodálta, megdicsérte, hogy milyen ügyes volt a kislányka.
Beszélni még csak szavakat mond, de reggelente azzal ébreszt, hogy mindenkit végig sorol a családból. Magára azt mondja, hogy "Bia".KépKép:

Na, most ennyit magunkról, holnap szólok, és megírom, hol vannak feltéve a képek.

Sziasztok
Zsuzsa, aki nagyon kipihenten tért haza.KépKépKép

beababa
 
 


Hahó!!! Ébresztő!!! Senkit nem villanyoztam fel a talival????

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek pénteken kullancsot találtam a Flórában, nagy volt a riadalom. Nem voltunk erdőben, fogalmam sincs, hogy került bele. Szerencsére időben megláttuk, még ici-pici volt. Szombaton telefonáltam az ügyeletre, elmeséltem, hogy mi történt, megnyugtattak, hogy ebből semmi gond nem lesz. Erre tegnap belázasodott, teljesen kivoltam, (fogytam 1 kg, egész nap hasmenésem volt az idegeskedéstől) gyorsan doki, elmeséltem mi történt velünk. Állítólag vírusos nyavalya, kullancsnak semmi köze hozzá. Éjjel többször felkelt, brümmögve sírdogált, és nem volt hajlandó lefeküdni. Ölbe, kézbe, babahordozóba próbáltam altatni. Végül 2 óra kukorékolás után az ágyában szépen elaludt.

Zsuzsa
3 hét a Balcsin?????? Jól bírtátok!
Tali, iiiiiiiiigen! Remélem jövő hétre már elfelejtjük a betegséget.

Lányok merre jártok???

Krisz
krissz
 
 


Hellósztok!

Mit szólnátok egy jövő csütörtöki (09.04.) talihoz? Mondjuk, délután 4 óra magasságában. Remélem nem jön közbe semmi, még egy szülői sem.

Véleményeket várom!

Krisz!
Nem tudom mennyire vígasztal, de az én lányom sem teljesen oké, alvás szempontjából.Kép Ő is csak sírva alszik el, és éjjel többször nyöszörög.Kép Lehet, hogy valamelyik nemtudom hanyadik fogával kínlódik.

Képek a nyaralásról:
http://babanet.hu/album/main.php?album=369&page=3

Sziasztok! Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, üdv itthon! Kép Szuper lehetett 3 hét a Balcsin, ebben az időben! Képek aranyosak, nagyon gyors vagy! Nekünk az albumkészítés mindig sokáig húzódik!
Tali jövő csütörtökön nekünk egyenlőre jó! A helyszín is. Tudtam én, hogy kézbe veszed a dolgokat! KépKépKép

Krisz,
Szegény Flóra Kép, meg persze Ti is! Remélem, azóta már meg is gyógyult.

Hajni,
jó hogy újra itt vagy! Kép És rögtön egy szomszédra bukkansz a neten! Kép Szerintem én sem mernék kiengedni egy Viki-korú babát egyedül az utcára, főleg új helyen. Tényleg jó lenne, ha felvennék bölcsibe!

Na megyek uzsonnáztatni, sziasztok!

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: