Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsuzsi!

Miért lenne baj Kép
Ha érdekel van nagyon jó habcsók, kókuszcsók receptem fára..vagy mézeskalács fára(nagyon puha).

Nekem meg sok tejem van, de a védőnő lebeszélt a tejadásról, mondván körülményes. Szerettem volna másnak segíteni, de senki nem volt a közelünkbe. Kép
Napi 4dl feleslegem volt, tele raktam a mhűtőt, de nem használtam fel. Most osztogatnám(ingyen).
Mostanra 2dl felesleg van, de már nem fejegetek, inkább csak tejet adok még mindig a 7 hónapos babámnak Kép

Ha kell tejserkentő süti recept szólj.

Kellemes készülődést karácsonyra, sok boldogságot a babához.

Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Szoptatás: Laktoherb tea tényleg jó, én mindig melegen termoszban tárolom és szoptatás alatt el kortyolgatom.
A legfontosabb, hinni magunkban. Nem szabad görcsölni,lazítani kell..nem idegeskedni.
Pl. meleg vízzel lezuhanyozni szoptatás előtt-ez jól ellazít
Sok gyümölcs is jótékony hatású.
Ami bevállt még az a kesudió.
Szoptatás alatt is inni kell, este is.
Folyamatosan mellre rakni és, ha nincs is elég csak mellre tétel után kapjon mást is.
Ha fejésnél csak pár csepp is jön eleinte nem számít ennek minden cseppje aranyat ér-erre kell gondolni.
Sokan fejés után elbizonytalanodnak, de nem szabad,minden babának más étvágya van..a babának meg pici a gyomra eleinte,a tejci meg laktató

Serkentők:
Homeobogyó: Urtica Urens 5CH (nehogy 15CH legyen, mert az a tej elapasztására van már!).
3 NAP 3*5 GOLYÓ, 2 NAP 2*5 GOLYÓ, ÉS 1 NAP 1*5 GOLYÓ.Ez egy kúra , és ha fogyóban van a tejci akkor kell újból csinálni egy kúrát.

Rengeteg levest eszek, szintén forrón, azaz amilyen melegen csak bírom. Minden folyadékot, amit csak lehet, jó melegen kell elfogyasztani, mert az még jobban serkenti a tejcsitermelést.

Remélem tudtam segíteni.

Kép
sziszike1000
 
 


Zsuzsi,

Ezt most találtam a babaszobán:

ANYATEJCSI

Szívesen odaadnám a lefagyasztott lefejt anyatejemet egy pici babának akinek szüksége van rá.Cserébe csak egy Milka desszertet szeretnék.

Papírom: a János kórházból biztos ki lehet kérni,vagyis gondolom hogy lefénymásolják ha kérem,mert oda jártunk a meddőségi centrumba,ahol teljesen kivizsgáltak.Ott minden vérvétel eredmény megvan.

Avent steril kis zacsikban van lefagyasztva az anyatej,dátummal ellátva.
Kisfiam 2005.07.22-én született.2 hónapos korától kiderült hogy tehéntej allergiás és amit addig eltettem anyatejet,azt már nem adhatom neki főzelékbe sem,mert azóta szigorú tejmentes diétát kell tartanom mert még csak szopik.

Tel:06-20-316-18-08
Budapest

Remélem még időben szólok.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 

 
 

Zsuzsi, Még ma is hirdeti a lány a tejet. Remélem hamarosan benézel és sikerül felvenned vele a kapcsolatot. Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Szia Zsuzsi!

Én is szívessen odaadom a tejcsit csak írj!

Szeretnék kellemes, szeretetben gazdag, békés karácsonyt kívánni mindenkinek.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok
Szeretném ha segítenétek abban, hogy van e valahol 100%-os pamutharisnyát árusító bolt Budapesten vagy a környékén,esetleg Dorog,Esztergom, mert Balázs bőre nagyon érzékeny és kipattog a műszálas holmiktól.
Előre is köszi,puszi mindenkinek:

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Kinga, nekem ugy remlik, h. a regi tipusu szlovak harisnyak tiszta pamutok. Azokon kantar is van. Ha jol emlekszem. Gyartani meg gyartanak, mert lattam. Talan Parkanyban van?
Ennyit tudtam segiteni.
Rahel
rahel
 
 


Köszi szépen Rahel,majd körülnézek odaát.

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Harisnya: Tesco-ban vettünk pamut harisnyát.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike
100%-os pamut?Mert ott én is láttam,de nem volt 100%-os.Kép

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Kép
MINDENKINEK NAGYON BOLDOG UJ ÉVET KIVÁNOK:
Kinga

Kinga
skinga
 
 


Szia Kinga!

Ott találtam..olyan anyaga van,mint a body-nak.
Nekünk van 2 is.Kép Mekkorák vagytok?
Legközelebb, ha megyek megint megnézem.
Télt mi úgy oldottuk meg, hogy vettünk meleg kezeslábast, s alatta rugi meg body.
Rugival nem tudod helyettesíteni a harisnyát?
Arra meg bármit adhatnál. Kép

B.U.É.K.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Sziszike
De igen,ugy oldottuk meg,hogy vettünk a Tescoban 100%-os pamut kezeslábast,és azt használjuk harisnya helyett.KépEgyenlöre bevált,de ha mész,megköszönném ha megnéznéd a harisnyát is,mert még mindig érdekelne.Közben persze én is nézelödök,de egyenlöre csak olyat találtam,ami nem teljes pamut.A Tescoban sem találtunk,pedig becsszó kutattam!KépKép

Köszi:Kinga

Kinga
skinga
 
 


Kinga!

Én karácsony előtt vettem a Marcinak a Cora-ban harisnyát. Úgy emlékszem 100% pamut és 350 ft!!! volt. Nézzétek meg!

Ja és lányharisnya, de tök egyszínű, úgyhogy szerintem mindegy.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Köszi Brigi!Kép
De jo,látom,azért olvasgatsz.Érthetö,hogy ritkábban jössz a manok miatt.Kép

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Szia Kinga!

Mekkora méretet hordtok?
Jhétre utánna nézekKép

Reméljük hamarosan jön a jó idő is Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike
Köszi,de a párommal arra jutottunk,hogy most inkább a 100%pamut kezeslábasokat adjuk rá(300ft volt a TescobanKép),aztán nemsokára it a tavasz(reméljük).De ha esetleg mégis kéne,akkor jelzem Neked!Azért köszi,nagyon rendi vagy.

Kinga

Kinga
skinga
 
 


TÖBBIEK!MERRE VAGYTOK??????Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Ide is benézek! Kinga, ez a kép nagyon jó!Kép
Én vagyok, de csak akkor ha a babócák alszanak. Ti hogy tudtok úgy gépezni, hogy ott nyüzsögnek körülöttetek?
Nálam ez nem megy, így marad az ebéd után vagy az este.
Kinga, írtad, hogy Balázs bőre nagyon érzékeny. Sajnos nálunk is mindkét Babó érzékeny bőrű, de inkább a nagyobbik. Balázsnak is ekcémája van?
Ha igen, ti mit használtok rá?

További szép napot!

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Skinga!

A másik egomi topic-on vagyunk (szülészetek,kórházak/egomban szültünk), gyere Te is!

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Kata
nem ekcémája van Balázsnak,hanem olyan csalánkiütésszerü valamik jönnek ki rajta,és nem mulnak csak nehezen.Kép
A doktornönk irt fel neki egy a patikában összekeverendö krémet,és azzal kenegetem,hellyel-közzel használ neki.A dobozán nem szerepel a neve.,ajd megkérdezem a doktornöt,és megirom Neked.
De én már kezdek gyanakodni,hogy a mososzerre is kényes a böre,már nem tudom elégszer öbliteni a ruháit.Kép
Most utoljára öblitö nélkül,naggyon kevés mososzerrel mostam a ruhácskáit.
Meglátjuk mi lesz....
TothzsuKép
benézek....Képköszi

Sziasztok:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


PRÓBAFÜRDÉS IGAZI ÉLMÉNYEKKEL!

Az Aquasziget Esztergom egyszeri, ingyenes kipróbálási lehetőséget kínál az Esztergomban és az Esztergom környéki településeken lakóknak.
Az ajánlat az alábbi települések állandó vagy ideiglenes lakosaira érvényes:
Annavölgy, Csolnok, Dág, Dömös, Dorog, Esztergom, Kesztölc, Leányvár, Máriahalom, Mogyorósbánya, Piliscsév, Pilismarót, Sárisáp, Tát, Tokod, Tokodaltáró, Úny.
A várható érdeklődésre tekintettel javasoljuk az előzetes időpont egyeztetést.
A fürödni szándékozók hétfőtől péntekig, 8 és 16 óra között regisztrálhatnak, a 33/511 - 131 telefonszámon.
Az ingyenes kipróbálásra hétfőtől péntekig, 8 és 20 óra között nyílik lehetőség.
A jogosultság igazolása a fürdőbe érkezéskor a lakcímkártya bemutatásával és igénylő lap kitöltésével történik.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

"szülészetek,kórházak/egomban szültünk"nevü topicban olvastam,gondolom Benneteket is érdekelne!!

Kinga

Kinga
skinga
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!!
Van még erre valaki?Kép
Kinga

Kinga
skinga
 
 


BRIGI és többiek!!!!!Merre vagytok???

kinga

Kinga
skinga
 
 


Mar nem leheet be lepni???
móncsi3
 
 


Szia Moncsi, üdv itt a topicon! Gyere a Szülészetek topicra, azon belül Esztergomra! Ott többen vagyunk! Ott találkozunk! Kép

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Eltűnt az esztergomi topik, remélem, csak átmenetileg :(
jamina
 
 


Sziasztok, én is kipróbálom!
Jami, hogy vagytok?
kata 77
 
 


Szia Kata,
köszi jól vagyunk :) Szerdán kiderült, hogy kislányunk lesz :D
Kép
jamina
 
 


Sziasztok.

Jamina gratulálok :!: Irigyellek :!: :!: Valen most született, és már 6 hónapos mult. Nem cserélnünk :?: :lol:

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Ez mát tuti? :D Nevet választottatok már? Azért készüljetek szerintem fiúnévvel is, sosem lehet tudni.
Nekem megvan a Ladó féle utónévkönyv, ha kell szívesen kölcsönadom.
Ja, és én is irigyellek ám! :P :P Tesók, hogy fogadják? :roll:

Kat

Kép
Kép
kata_77
 
 


Nem cserélek :P
Tudom, hogy nagyon hamar felnőnek, már nekem is hiányzott itthon a kisbaba, azért vágtunk bele a 3. bébibe.

Azt mondta a doki (Győrffy Mátyás a Praxisban), hogy 150%-ra lány. Sajnos nevet azt még nem találtunk, elég nehéz :( A Ladót majd lehet, hogy elfogadom, bár el vagyok látva netes táblázatokkal is. Majd még megbeszéljük, ha a 9. hónapban sem lesz neve, jó? :lol:
Tesók jól fogadják, sokat beszélnek róla, simogatják, meg puszilgatják a kisbabát -vagyis a hasamat :D
jamina
 
 


Sziasztok lányok! :)

Dejó, h. megint írogatunk. :)

Az átállás után még megvolt a topicunk, Kata írt utoljára, aztán mire legközelebb kerestem sehol :( Ki érti ezt? Hmmmm.

Jami,
Gratula a kislányhoz! :D
Mikorra vagy kiírva?

Anyaa,
Milyen nagy már a kicsi babó is, hát még csak most mentél szülni. :roll: :)

Kata,
Meddig jártok óviba? és miket csináltok a szünetben?

Remélem, h. a többiek is idetalálnak. :)

I.
ilduska
 
 


Sziasztok, Jó reggelt!



ilduska!

Pont azért szerettem volna egy cserét! :lol:

Jamina

Azért gondold át az ajánlatom! Kicsi édes nyüglődés helyett kapnál 1-2 mérettel nagyobbat :lol: Nem kell éjszakázni, .....stb
Ja, és Valen nagyon rendes baba. Nincs hiszti, türelmes :D

Többiek!

Gyertek

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Jó reggelt, tényleg jobb lett az új társalgó, most már itt is van vonalzóm! :D

Ildus, mi június 13-ig járunk oviba, utána már nem mehet sajnos, pedig nagyon szereti.
Szerintem a itt leszünk a parkban, motoroznak, hintáznak majd. És időnként bizti megyünk Máltaira.

Ha van kedvetek, gyertek Ti is! Ti miket csináltok majd,

Nem tud valaki valami családi vagy gyerekprogramot nyárra? játszóházra vagy valami hasonlóra gondolok.

A Többiek, tényleg merre járnak??????????????
:roll:

Kép
Kép
kata_77
 
 


Kata,
mi júni. 30-ig járunk oviba, aztán valahogy majdcsak elleszünk :P Én sajna nemtok ilyen gyerekprogramokat...

Ildus,
okt. 2. a célidő. Aztán majd meglátjuk, enyémek nem szokták kivárni az idejüket.

Továbbra sem cserélek :P

Ma búcsú van nálunk, gyertek, ha tudtok (még holnap is tart).
jamina
 
 


Sziasztok anyukak!

Nem tudtok veletlen olyan esztergomi panziot/szallast ajanlani amelynek az udvaran van jatszoter (vagy legalabb mozotozni lehet? :) ) 2 gyerekkel mennenk, akikre nem nagyon jellemzo az egy helyben ucsorges...
Koszi elore is!
Norka
norkini
 
 


Szia Norka, olyan szállásról, ahol játszótér van, nem igen tudok. :(

Viszont van egy nagyon klassz hely, a Szalma Csárda ( www.szalmacsarda.hu ) , ami a Duna partján van, jókat lehet sétálni, motorozgatni. A város másik végében van egy nagyon klassz játszótér :lol: , ahol nagyon sok biztonságos játék van. Oda még a motort se kell vinni, mert adnak. Ha hoztok útlevelet, 10 perc sétányira van Szlovákia, csak a hídon kell átmenni.

Böngésszél ezek között is: :?:

http://www.horvathkert.hu/site.php?mid=3
http://www.turanpanzio.com/
http://riapanzio.com/
http://invitel.hu/vitalij/
http://decsipanzio.hu/
http://gportal.hu/portal/sasipanzio/
http://vadregeny.hu/
http://www.panzioszentgyorgy.hu/
http://www.gizellagarten.fw.hu/

Remélem tudtam segíteni! :D

Kép
Kép
kata_77
 
 


Szia KAta!
Ezer koszonet a reszletes valaszert!!!! :)
Vegul szombaton voltunk es annyira pocsek ido volt,hogy a furdozes utana inkabb haza jottunk.De mivel semmit nem lattunk a varosbol hamarosan visszaterunk es akkor eloszedem majd a hasznos linkeket!
Hogyhogy adnak mocit a jatszosztes? Es melyik vegen talalhato a varosnak? Mindenkepp a furdo lesz a kiindulopont, attol messze van?
Koszi nagyon!!!! :)
Norka
norkini
 
 


Szia Norki, a játszóteret a Máltai üzemelteti, így felügyelik a játékokat is! Nemcsak moci van, hanem sok minden más is, amivel ott lehet játszani.
Hááát igen messze van egymástól a fürdő és a játszi. De gondolom kocsival jöttök, így végül is könnyen megoldható.
Majd referálj, milyen is volt!

Kép
Kép
kata_77
 
 


oksi, koszi az infokat!!!
Jo ejt! :)
Norka
norkini
 
 


Sziasztok


Egy különleges szolgáltatást ajánlok a ti figyelmetekbe is.
A pelenkák szuperek és nagyon jó áron vannak és házhozszállítják őket.
Rendeléseiteket nekem is leadhatjátok.
A honlap címe: http://gportal.hu/portal/manka-16
jó éjt mindenkinek
anna
torinka
 
 


Sziasztok!

Gyertek el június 27-én, kedden fél 10-re Szentendrére OKOSBABA-szemináriumra! Hihetetlen agykapacitást és barázdáltságot tudunk elérni ezzel a módszerrel a kisbabáinknál, mellyel felnőttkori sikereiket is megalapozzuk!!
Info: www.okosbaba.hu

Egy lelkes anyuka!
szani
 
 


Sziasztok el meg ez az oldal?
móncsi+3
 
 


móncsi+3 írta:Sziasztok el meg ez az oldal?
Ez az oldal él: Esztergomban szültünk.
jamina
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok.......




kopp kopp itt egy dorogi anyuka....... szabad a belépés? :lol:

Kép
zsenge
 
 


Szia Zsenge holnap baba borze?
Na es a tobbiek?
Jamina ott is kerestelek titeket!
Udv Mindenkinek!

Kép
móncsi+3
 
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: