Új privát üzeneted érkezett!

Hajny,
én tudom a gyerekek vércsoportját, mert én B- vagyok, és a negatív anyák gyerekének nézik szülés után, mert ha ők pozitívak, akkor kell egy plusz szuri. Én a vetélés után kaptam, mert ott ugye nem lehetett tudni még a vércsoportot, de már okozhat gondot.
Amúgy nem ilyen egyszerű, hogy vagy apáé, vagy anyáé.
Domináns öröklésmenettel öröklődik. Az én gyerekeim B- ak, én B-, apa B+, de hogy heterozigóták, vagy homozigóták, azt nem tudom. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Húha!
És ebben a nagy domináns-recesszív öröklésmenetben mekkora volt az esélye, hogy én, mint 0+, apa nem tudja mi, (de anyja szerint biztos nem 0) mind a két fiú 0+ lett? Szerintem max. 1/9. Akkor most ők a 9. és 18. gyerekünk? De akkor Emese micsoda?
Csak vicceltem :lol:
Megmutatom Nektek egy óvatlan mozdulatom következményét. :oops: Kép

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Ez klasszul tapadós popsikenőcs. :roll:

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 

 
 

Micuska,
szerintem 75% minimum volt az esélye a 0-nak :lol: Mert ha te 0 vagy, az csak úgy lehetséges, hogy 00-t kaptál, tehát a 0 tuti, hogy homozigóta. Apa bármi más, ha a gyerekek is nullák, akkor apa csak úgy lehet bármi más, hogy mondjuk B0, vagy A0, tehát heterozigóta, mert ha nem, a gyerek sem lett volna 0-s. Amikor megfogantak, tőled csak 0-t kaphattak, apától meg 50%-ban 0-t, 50%-ban mást.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Köszi!
Ez még a biológiaórákról van vagy szakmabéli vagy?

Ezek szerint Emese is nagy eséllyel...? (Á! Nem. Ilyen rosszul egyikkel sem viselkedett a szervezetem, mint vele.)

És KÉPZELD EL! Se apám se anyám nem 0. (A,B) Akkor én hányadik gyerek vagyok? :wink:

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Micuska,
hát hogy hanyadik, azt nem tudom, de 25% esélye volt :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Én sem tudom, h milyen vércsoportúak a Gyerekek....azt mondták, h ez nem annyira fontos. :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gadevi
 
 


Sziasztok!

Először is Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Lina
ez igen!Te aztán tudod ám!Akkor jó lesz utána nézni ilyeneknek!Nem árt ha tudom a vércsoportját!

Micuska
tyű,a kis testfestő! :lol: Gondolom meggyűlt vele a bajod mire lejött róla!

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Boldog és illatos húsvétot kívánok én is mindannyiótoknak!

Bizony, Hajny. Azt hittem, semmi gáz. Az ágyneműből ki is jött a kenőcs, de a hálózsák éppen most ázik másodjára, mert besárgult (a zöld). Most mosogatószerrel kentem be. remélem O.K. lesz. + mosószóda. +mosószappan.

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Apropó! Az arcát folyékony szappanos mosogatószivaccsal kellett lemosni. Visította végére. :D

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Tegnap volt Levi keresztelője, teszek képet.
Református lett, és képzeljétek, egy 7,5 hónapos terhes kismama papnéni keresztelte :lol: Levike végig berregte, köpködte, és persze a reflux is bemutatkozott a templomban, szóval elég vidám keresztelőre sikerült, végül már nem bírtuk se mi, se a gyülekezet visszatartani a nevetést. Aztán meg akarta matatni a virágot a szószék előtt, szóval megizzadtunk a végére :lol:
Kép

Kép

Holnap hajnal 4:30-kor indulok dolgozni, és csak szerdán jövök haza. Hát nem tudom hogyan fogjuk kibírni Levivel egymás nélkül. Lili miatt nem aggódom, ő már sokat volt nélkülünk, de Levinek ez lesz az első éjszakája nélkülem.
Én meg itt fogom múlatni az időt: www.szentorban.hu :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Lina
nem rossz kis hotel!Sőt,tutti jó!
Mi majd jövőhéten megyünk Hajdúszoboszlóra 3 napra,apával kettesben.Már naon várom!
Nemsemmi keresztelő,de legalább emlékezni fogtok rá mindig.Lili is református ? Anna igen,ő féléves volt,és végig aludta az egészet.

Micuska
csinált egy kis melót neked,a popsikenőcs makacs !

Elvoltam ma vért adni,valami kezdő kiscsaj lehetett,vagy nem tom,de egy kicsit vacakul szúrt.Csupa lila lett a karom, :lol: .Kell nekem vért adni mi?Barátnőm eljött hogy ad vért,első alkalommal tette volna.Nem adhatott,mert kevés a vörös vérsejtje.Minimum 120 kell,neki 119 van.Elküldték egy vérvételre,hogy megnézzék nincs e valami baja.Szegény.Azért remélem nem ment el a kedve a véradástól.Mondtam neki igyon sok vörösbort.Vagyis napi egy decit. :lol: Remélem nem lesz komoly baja.

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Sziasztok!

Lujza vagyok,
Ha tud valaki infót az Izsáki uti szülészeten történt változásokról mostanság,az légyszi tudassa velem!
Gondolok itt az állítólagos baba-mama szoba 5.000ft/nap díjjára meg h 2000ft ha mész szülni és hasonlók.
Én a 23.héten járok most,már van egy 20 hónapos kislányom de akkoriban még mesze nem így zajlottak a dolgok mint mostanság ezzel az új főorvossal,
állítólag több nőgyógyászt is menesztenek.
Nálunk Jakabszálláson Nyirády Tomi a körzeti és az én priv dokim is Ő és tán őt is elküldik.
köszi bárki is tudósít.
abmonika
 
 


Sajnos nem tudok semmi okosat mondani.

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Én augusztusban szültem, akkor még minden a régi volt. Nem kellett fizetni a baba-mama szobáért. Ellenben 3-szor volt tökfőzelék :lol: Mi ez a "2000Ft, ha mész szülni"?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Én sem tudok semmi használhatót mondani, húúú de rég szültem.... :roll:

Milyen kihalt lett a topik, mondjuk én sem voltam túl aktív.... :oops:

KépKép
erszényes
 
 


Én mindig bekukkantok, de magammal miért vitázzak? :lol:

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Én szoktam magammal is... :lol:

KépKép
erszényes
 
 


Sziasztok!

Erszényes
helló,hát milyen rég írtál tényleg!Jana hogy van?

Abmonika
sajna nem tok segíteni én sem,de durva lenne ha így lenne.Állami kórház és ilyenekért fizetni.
Én lehet nem is kérném a baba-mama szobát,hizy a nőnek ki kell pihennie magát szülés után,e tejcsinek el kell indulnia,a fáradtságtól meg lehet nem fog.Pár nap és egy életre veled a baba.Ez az én szerény véleményem,nem haltam bele hogy 3 éjszaka nem aludt mellettem.

Micuska
te egy rendes ,kitartó vagy,nekem soxor nincs időm bekukkantani.Még a szabim alatt is akadt tenni való.De legalább elvoltunk egy kicsit kettesben apával. :lol:

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Hú, Hajny!

És a nagylány? Eladtátok?

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Sziasztok!

Micuska
áááá,anyukám vigyázott rá Bácsalmáson.Minden évben kellene egy pár nap kettesben.Ha tudjátok,próbáljátok ki! :lol:

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Ez így van.

Úgy tanultuk, hogy hetente 1 este, havonta 1 hétvége és évente 1 hét. Ennyit kellene a házaspároknak (szülőknek) minimum csak kettesben egymással foglalkozniuk, de ahogy telnek az évek egyre több mindenen múlik, így ---el is múlik. :wink: (nagyon lírai vagyok)

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Sziasztok!

Ez tök jó,így jó lenne ,meg is lennék elégedve.Bár nyáron egy hetet mamázik Anna,a nyári szünet miatt.De ilyenkor mi dolgozunk! :cry:
Szokunk olyat csinálni,hogy egyszerre eljövünk szabadnapra,és akkor pihizünk meg miegymás! :lol: Na ez olyan jó!

Nehogy azt hidd ám hogy a lányommal nem foglalkozom,csak még mindog imádom a férjem és hát nem tom minden időmet vele tölteni már!Így hát hárman szokunk összebújni!

Nyaralás lesz valahová?Mi még nem tudjuk,vhová menni kellene.

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Hááát....

Nyaralás? Talán a hűvösön.

Most vettem át a kikapcsolási értesítőt a Démásztól, és várom a többit. Férjem dolgozik látástól-mikulásig és a (ide bármilyen aljas emberre illő jelzőt képzelhettek) cégek nem fizetnek. De úgy higgyétek el, hogy egyik sem.

Először nem hittem el, majd dühös voltam, azután kétségbe esett, most már mély letargiában várom a sorsunkat. Egyszerűen nem látom, hol lehetne rajtuk fogást találni. :shock:

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Micuska
háát,ez borzasztó! :cry: Nagyon sajnálom!Illllyet!Ha tudok segíteni valamiben,szólj!Előző párommal én is voltam ilyesmi szituban,tom milyen rossz.

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Sziasztok!

Idejutottam én is.

Micuska,
sajnos nem nagyon tudtok mit tenni, mert a behajtás is egy csomó pénzbe kerül. Mi is lassan egy éve várunk pénzt, csak az a szerencsénk, hogy amúgy van rendes havi fizetésünk is.

Hajny,
én meg ki sem bírtam volna, ha nem velem vannak a gyerekek napközben. Éjszakára úgyis elvitték őket, aludni tudtam. Na meg napközben is jórészt aludtak. Már néha alig vártam, hogy felébredjen, és babázhassak :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Valóban! Nekem is az a tapasztalatom, hogy az első napokban még annyit alszanak a manócskák, hogy nem fárasztanak le bennünket. Sőt! Ha mellettem van, akkor kap cicit, amikor sír, és nem megitatják a csecsemősök, aztán meg amikor kihozzák, akkor bealszik, és indul a tejszaporítás ördögi köre. stb...

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Sziasztok!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


felvették Atticy-t az ovikába.Ma jött az értesítő.Nagyon boldog vagyok.

Az össze Timinek boldog névnapot kívánok!!!!!!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Rohan az idő ezerrel....

Micuska-sajnálom ami veletek történik.Mi se állunk jól, egy fizu van és munka számomra még diplomával is 0!!!!!!!!!!És Júniusba lejár a GYES-em.Nagyon pipa vagyok.Rengeteg helye beadtam az önéletrajzom, de xarnak a fejemre.Még egy szaros árufeltöltőnek s a Tescoba verekedni kell.ez vicc!Nagyon belefáradtam már a keresésbe és a pénztelenségbe.Így nemhogy még egy gyereket nem merünk vállalni, hanem még a nyaralás gondolata is nagyon távol áll, sajnos.... :cry:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Timci
Nagyon boldog névnapot utólag!
Gratula az ovihoz,de jó!Remélem tetszeni fog Atikának!

Lina
valóban,én is alig vártam hogy babázhassak,de akkor ott a kórházban össze kellett szednem magam,én nem voltam felkészülve teljesen.Nekem egy hónappal korábban jött Anna,még inkubátorba is kellett tenni,szoknom kellett mindent!Másodiknál lehet minden másképp lenne!Nemtom. :lol:

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Nálatok lehet látni a vonalzómat?Egy piros X jelenik meg a helyén.

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Hajny!

A vonalzódat nem lehet látni, de itt egy ikon van a helyén.
És a sajátjaimmal is ez a bajom.
A többiekét látom.

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Köszönöm Hajny!!!!! :wink: Én bízok benne,h.tetszeni fog neki,mert imád társaságban lenni.Imádja a gyerekeket.Beíratáskor nem akart hazajönni. :lol: Én se látom a vonidat.

Nem tudsz valakit akinek kéne egy használt de gyönyörű kifogástalan állapotú Chicco Trio For Me babakocsi hordozóval és bázistalppal?Minden kiegészítője megvan.Gyönyörű almazöld szűrkével.
És van egy vadi új még a bababoltból megmaradt Top Rider kék-szürke sport babakocsink,meg egy szürke kék autóülésünk 9-25 kg-ig? Ezek mind újak és nagyon szépek.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Képek és leírás a kocsiról:

Ha valakit érdekelne a többi termék,írjon és teszek föl képet róla.

Eladó egy igazán megkímélt szuper Chicco Trio For Me Olasz gyártmányú babakocsi hordozóval és bázistalppal.Igazán könnyű kezelni,kis helyen elfér, magától megáll összecsukás után,nem nyílik szét.Szuperkönnyű irányítani,tolni.

A kocsi színe gyönyörű almazöld, ami unisex.Kislánynak is és kisfiúnak is tökéletes.
A hordozó sötétkék vajszín keveréke, ami a vázra simán rákattintható, anélkül,h.a sportrésze rajta lenne.

A huzata könnyen levehető és mosható mosógépben is 30 fokon.

Újszülött kortól 3 éves korig használható. Clik-Clak System.Hát klasszis a javából! 4 kerekű babakocsi előre-hátra néző sport ülőrésszel,(2 irányba lehet fordítani a sport részt) szűkítő Synthesis talpas hordozóval (0-13kg-ig), kupolával, esővédővel,5 pontos párnázott biztonsági övvel, lábtakaróval,bevásárló kosárral, a tolókarokat összekötő pótelemmel

Papírjai megvannak.

A babahordozó újszülött szűkítővel. Praktikus és biztonságos mert csak a talpat kell fixen az autóba a biztonsági öv segítségével bekötni és utána magát a hordozót csak bele kell csúsztatni.

A huzata könnyen levehető és mosható mosógépben is 30 fokon.

Nagyon könnyű a hordozó, papírja is megvan!

Szeretném felhívni a Chicco egyedülálló markolat megoldására a figyelmet!

1. Úgy lehet vinni a hordozót, mint egy táskát, és nem kifordított kézzel. Kb. fele olyan nehéznek tűnik benne a lurkó, mint a hagyományosnál! :)

2. Az autóba rakásnál viszont két kézzel lehet megfogni, ami szintén jelentős könnyebbség a hagyományosokhoz képest.


Új bolti ára 100.000 Ft körül mozog vagy még több.

Csatoltam 2 db videót, ahol meg lehet nézni,h.miket is tud ez a kocsi:


http://www.youtube.com/watch?v=1CqnjE8WqRA

http://www.youtube.com/watch?v=eJrS1v7iT1s


Én inkább a személyes átvételt javaslom, de postázom is, ha nagyon akarod, de garanciát nem tudok érte vállalni, ugyanis nincs akkora dobozom,h.a kocsit is meg a hordozót is beletegyem.Jobb megnézni,élőbe,h.mennyire gyönyörű.


A kocsi huzata frissen mosva!Tisztán adom át az új gazdinak.Még a kerekeit is lemostam.Mintha új lenne.
A képek tisztítás előtt készültek.


Személyesen Nagykőrösről vihető el.

Kép Kép Kép Kupolát telyesen be lehet húzni Kép
Fekvő pozició

Kép
hordival

Kép
összecsukva pici helyet foglal

Kép

Ime a bizonyíték

Ha érdekel írj a timcike81@yahoo.com- ra
Vagy hívj: 06204941003

Ára: 53.000 Ft plusz posta, ha muszáj

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Timci
nemtom,kérdezősködöm,hátha kell vkinek. :lol:
Szerencsére nekem nem kell!

Micuska
sztem törlöm ,és újat fogok csinálni.Mármint a vonalzót.De most nincs kedvem hozzá,majd holnap.

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Hajny!
Nekünk kettőnknek babafalvás vonalzója van, Timinek pl. nagyonbaba és mamanet. Lehet, hogy nálunk törölték a vonalzó szolgáltatást? Egyáltalán nem találom az oldalukon.

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Hajny-köszi előre is.

micuska-szerintem már nincs ott voni ezért inaktív a tietek.

Atticy alig lábalt ki a hűlésből, máris elkapta ezt a frány hányás-hasmenés bacit....Már unom a sok kezelést meg a dokihoz való járást. :evil:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Hát Timi! Nem egyszerű az élet. :?

Nekünk annyival volt könnyebb dolgunk, hogy 2 hete hányt, 1 hete hasmenése volt, most pedig tüszős mandulája. Szépen beosztotta. Na, meg 3 foga bújt ki az elmúlt 5 napban. :shock:
Így most a doktornénink sem aggódta túl, mert ugye a súlya az még midig pille. (7.30)

Homeo bogyókat használtok, és pl. Normaflore-t kaptatok?

micuska
Kép

Kép

Kép
micuska
 
 


Micuska-nem használunk semmit, csak Normaflore-t.

Látod?Mi egy hó. alatt estünk mind ezekbe bele.Neki is tüszős volt a mandulája, ahogy elmúlt, jött ez a fránya vírus...És én is meg a férjem is elkaptuk.Szuper...

Jobbulást nektek!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Jobbulást minden babócának!Hála égnek minket elkerült.

Anna megtanult két keréken bicajozni.Hát,a lába csupa kék-zöld folt.Olyan,mint akit vernek. :lol: Ráadásul esik-kel a lelkem.Nem tom mi lehet vele.Nem volt ilyen.Ja és egyre kisebb az önállósága.Nálatok nem hagyják el magukat a gyerekek?Újra öltöztetnem kell mint egy kisbabát. :lol:

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Hajny- mi nem bicizünk még, de neki is kék-zöld foltos a lába. :lol: Ha minden jól megy most kap majd mamáéktól egy bicit a születésnapjára.
Ugyanis jönnek most 25-én és 28-án megünnepeljük. 8)

A babakocsit eladtam.

Ati most abba a stádiumba van,h.mindent egyedül akar csinálni.Most kezdem a bili wc dolgot nála.A pisi sikerül, de a kaki sehogy se, pedig traktort meg verdát is ígértünk érte.Ráül és mondja "nem megy,nincs verda!" :lol:

Olyan édes.Tudja Ő, csak nem jön még össze.

Mi már hála meggyógyultunk.Kezd jó lenni az étvágya is.

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Ne haragudjatok hogy zavarok! szeretnék ajánlani nektek valamit.

Eladó HYDRO ZSELÉ GOLYÓ!!

Most nagyker áron a tied lehet!!!!

Amíg a készlet tart!!!!
Amilyen színű a zacskón az "Art Deco" felírat,olyan színüek lesznek a benne található golyócskák!!!
Amire szükséged van:

- egy üvegváza

- egy gyökeres növény (de lehet szálas is)

- és hydrozselé (több színben kapható)

A dolgod annyi, hogy a hydrozselét egy tálba szórod, felöntöd vízzel, és 8-10 órát hagyod, hogy megszívja magát. A végeredmény egy gumicukorhoz hasonlatos, gömböcske. Ha ezekkel a golyókkal feltöltöd a vázát, és belerakod a virágot, a gyöngyök biztosítják a növényke tápanyag és vízszükségletét.




Rendelés: gyermekules77@.gmail.com

ÁR:250ft/csomag
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

További színeket emailbe tudok kűldeni!!!
További szép napot nektek!!!!
linus77
 


Sziasztok!

Bocsánat a bepofátlankodásért, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy oldalt. Szerintem nagyon jó kezdeményezés, érdemes megnézni: http://www.anyatanya.com/main/rtreq12/189681
eperke21
 
 


Csak gyorsan két kép erejéig: ma megvolt Levi első hajvágása :lol:

Ilyen volt:
Kép

Ilyen lett:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Hűűű,de rég jártam erre.Látom más is!

Lina
de kis cuki lett!Nem ellenkezett naon a hajvágástól?Engedte?Ti vágtátok vagy fodrász?Milyen szép kisfiú! :lol:
Lili nem jár oviba igaz?Ősszel megy majd?Hová ha igen?

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Hajny,
fodrász vágta, én fogtam, anyu bohóckodott neki, úgyhogy elég jól ment.
Lili most úgy jár oviba, hogy az a hét gyerek, aki eljött márciusban, meg a kirúgott óvónéni együtt vannak az egyik kisgyerek otthonában. Szeptembertől majd megy ide az államiba, majd ha felveszik a kicsibe, ha nem, akkor Kecskemétre viszem. De majd csak június 22-én írják ki.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Lina
az nem semmi!Remélem fel lesz véve valahová!Én Annán észre vettem hogy jót tett neki a közösség,kell nekik!Drukkolok!
Nyaralás lesz valahová?

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Nagyon aranyos lett Levi Baba!! :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
gadevi
 
 


Gadevi,
köszi neked is!

Hajny,
megyünk két hét múlva Rigába, augusztusban meg Szlovéniába.
Ovit még mindig nem tudjuk, ma van 22-e, de persze nem írták ki, majd pénteken elvileg. Az biztos, hogy felvették Lilit a kis oviba, de hogy melyik csoportba, hányan maradtak együtt, ki az óvónéni, szóval csomó fontos kérdés még megválaszolatlan.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: