Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Nem találtam ilyen topikot, így nyitottam egyet.
Most keresünk házakat, pillanatnyilag egy gyáli ház látszik befutónak.
Tapasztalatokat szeretnék cserélni, óvoda, gyerekorvos, vásárlási lehetőség tárgykörben.

Sziasztok: Kata
maszat
 
 


Szia Maszat!

Mi most költözünk Gyálra, nálunk is egy gyáli ház lett a befutó Kép Vasárnap költözünk, egyelőre nagyszülőkhöz szintén Gyálra, és kb. május júniusban saját ikerházi lakásunkba.
Ha van kedved írj mail-t. Poén lenne, ha a mi ikrünk másik fleét vennétek meg Kép
Gyerekorvosról még nem tudok. Iskolákról, anyósom tanár, ő nem mmodn rosszat, de az úri gyerekekt a XVIII. kerületbe a Kapocs utcába hordják, angol tagozatos, onna egyenes azú t a kéttannyelvű gimibe.

Norci
norci
 
 


SZIASZTOK GYÁLON ÉN IS LAKTAM.SZÉP HELY.LEGALÁB IS A KÖSZPONT. A BANYA TANYÁBAN SOKAT TÁNCOLTAM HAJDANÁNT.
kolas
 
 

 
 

Sziasztok el meg ez a forum?Kép En is Gyáli lennek de sajnos keves azaz szinte egy kismamaval sem taliztam eddig max a vedononel


Kép
vaktyuk
 
 


Sziasztok!

Én is remélem, hogy él még ez a fórum, mert meg vagyok ijedve, hogy egyedül vagyok gyáli kismama. A tavasz eljöttével már sok gyerekkocsi tologatót láttam, de gömbölyödő pocakok sehol sem bukkantak fel.
Már épp a védőnőt kérdezgettem, hogy játszótér van-e vagy lesz-e itt, mire megépítettek egyet a Millenium parkban (remélem, ez a neve :o).

Jó lenne, ha tudnánk infókat cserélni, mert itt én nem nagyon ismerek senkit, és gondolom egy bébi esetén nem nagyon jön be a tapasztalat útján gyermekorvos-.. stb. kipróbálás, ahogy az állatdokinál tettük.
Üdv!

Léna
malena
 
 


Sziasztok!
Hú azt hittem nincsenek is gyáli netezők Kép de jó, hogy jöttetek.

Vaktyuk, Malena merre laktok?
Mi majd a Csokonai utcába költözünk hamarosan. Imre Gyál határában, közel a 82-es végállomásához. Most nagyszülőknél vagyunk az Engels utcában kb. február közepe óta lakunk itt.
Gyerkorvos: szerencsére nem betegesek a gyerekeim, hű de nagy tapasztalatom nekem sincs, Bérczes Enikőt ajánlották, így őt választottuk. Szimpatikus, szopihoz való hozzáállása normális.

Nekem két csemetém van, egy háorm és egy egyéves. Férjem családja kb. 11 éve gyálon él. Kérdezzetek, ha tudok szívesen válaszolok.

A játszótér nem a legszerencsésebb, így inkább Imrére meg Lőrincre járok, mivel az itteni kicsi zsúfolt és semmi árnyék nincs rajta, szóval éppeszú embernek kánikulában max. a kora reggeli és a késő esti órákban használható.

Norci
norci
 
 


Szia Norci!

De jó látni gyáli hangokat! (ez ugyan kicsit képzavaros...)

Mi lassan két éve költöztünk ide a Bercsényi utcába, mert anyósomék Gyálon laknak, míg az én szüleim szegediek. Gondoltuk könnyebb lesz, ha legalább valamelyik szülőpártól néha segítséget tudunk kérni.

Te már valódi tapasztalt anyának tűnsz két gyerkőccel, úgyhogy biztosan bombázlak majd néhány gyakorlati kérdéssel! :o) Én még a pocakomban hordom az első bébit, már 7 hónapja.
Bérczes Enikő nevét már én is hallottam, úgy emlékszem, őt ajánlotta a Védőnőnő: Daragóné. Azt hiszem, bemegyek egy rendelésére, a személyes találkozás elég meghatározó tud lenni.

A játszótérrel kapcsolatban teljesen igazad lehet, a hétvégén láttam ott valami banzájt, és nem igen tolongott a kellemesen hűvös árnyék. Én abban is bízom, mire mi játszótérre megyünk, hátha építenek még néhányat itt Gyálon, hogy ne kelljen hurcolni a bébit.

Ti találtatok már valami kedves vasorázós vagy kávézós helyet itt Gyálon, ahova délután vagy este szívesen beül az ember? Régen (amíg Budán laktunk) szívesen sétáltunk esténként, főleg, ha egy ilyen üldögélős hely volt a végcél.

Üdv!

Léna
malena
 
 


Szia Malena!
Nem igazán találtunk vacsizós helyet Gyálon, bár nem is kerestünk. Azt láttam mintha a Pesti úton lenne egy kis étterem. Meg az Ady Endre úti buszmegállóban láttam (Banya-Tanya melletti udvar), hogy nyílt egy Pizzeria, de még nem voltam bent. (nem a Tipp-topp melletti látványpékséges és pizzázóra gondolok)
Amúgy mi annyira Gyál szélén leszünk, hogy teljesen kiesünk a város vérkeringéséből (bkv szempontjából is mi 82-esesek, nem 94-esesek leszünk), így ovit is inkább Imrén találtunk. ÉS oda sikerült bejutnunk is. (Manapság ez sem túl egyszerű.)
Nekünk is anyósék vannak itt, mi azért kötöttünk ki itt (Persze az árak miatt is. Budai oldalon az én családom közelében csak a nagyobb panel lett volna a perspektíva, de épp a panelból akrtunk menekülni)
Nem tudom Gyálon építenek e még játszóteret, jó lenne. Imrén most építettek egy újat, ott hármat kapásból tudok.
Bercsényi utca melyik részén laktok, ha jól emlékszem az is jó hosszú. Talán ott is néztünk házat.

Dolgozol még? Élvezd a pocakosságot! Szeirntem az a világon a legjobb dolog az első babát várni.Azt az örömteli várakozást v.mi és v.ki ismeretlen felé soha nem éli át újra az ember. Egy köv. terhességnél is már csak egészen másként.

Norci
norci
 
 


Sziasztok

Norci örülök hogy itt vagy, mi is a Csokonai utcába fogunk költözni, ha minden jól megy. Panelböl menekülök vagyunk mi is. Nekem két kisfiam van egy majdnem négyéves és egy másfél éves. A nagyobbiknak még nem kerestem óvodát. Ti mit ajánlatok? Picit tartok ettöl a Gyáltól, egyáltalán nem ismerem a környéket most a III. kerületben lakunk de itt már megfizethetetlenek az ingatlanok. Remélem jó lesz! De itt már lesz egy pici kertünk amire mindig is vágytunk! Jó hogy vannak itt Gyáliak és Norci mi azt hiszem majdnem szomszédok leszünk.

Sziszka
sziszka1
 
 


Sziszka!
Szia, Csokonai hány szám?
Hú szerintem u. attól a vállakozótól vettük a házat (ikerfél)! De jó, hogy hogy írtál!
Állítólag 16 gyerek lesz, a vállalkozó 10 lakásába, pedig még el sem adta mindet!
Ovi ügyben, hát amit ajánlanék az esélytelen. Nekünk Imrére is úgy sikerült bejutnunk, hogy ideiglenes lakcímre Imrére jelentkeztünk be rokonokhoz. Mi 11. kerületből jöttünk.
Én egyre jobban szeretem a környéket, bár mondom inkább Imrére járok, mint Gyálra. nekem egyedül a bejárás lesz húzós majd munkába, de egyelőre 6 órában tervezem.
Ti hogy álltok a befejezéssel?

Nézz be a 18.-19 kerüelti topicba elég sok az Imrei ott is! Bár haldoklik a topic, de hátha találsz használható infókat.

Norci
norci
 
 


Szia Norci!

Csokonai 15, ha jól emlékszem, a négy egymás melletti házból a legutolsó lakás lesz a miénk az amelyik mellett folyik egy építkezés. Sok ilyen ikerházat megnéztünk a környéken aztán emellett döntöttünk pont ez volt az egyik ok, hogy fiatalok lesznek és sok gyerköc. A szomszédunk egy pár akiknek autósiskolájuk van. Múltkor más átkukucskáltunk hozzájuk hogy néz ki. ök szerintem nem terveznek babát, teljesen átalakították a lakást a legbelsö kisszoba lett nekik a konyha. Csak azt akartam ebböl kihozni, hogy szegények retteghetnek, megyünk a két rosszcsont fiúval, söt még egy harmadik is tervben van. Mi valószínü csak augusztusban vagy szeptemberben szeretnénk költözni, még most áruljuk a lakás, a befejezést augusztusra tervezzük, akkor lesz pénzünk rá! Tietek melyik? Láttam már belülröl egy párat lehet hogy a ti lakásotokban is jártam. Kép Bocs Kép
Hová kell majd bejárnod munkába? Én a Moszkva téren dolgoztam mielött eljöttem, azt hiszem nekem is mást kell keresnem.

Sziszka
sziszka1
 
 


Sziszka1!
Én is a Moszkva tét közelében, Margit krt.-on dolgoztam. Végén még az is kiderűl, hogy kollégák vagyunk?

Mienk a Csokoani 17. bal oldali, ahol az oldalsó üvegfal helyett ablak van. Nekünk is két gyerekes a szomszédünk. Mi még csak a ti szomszédotoknál jártunk, kb. 2-3 héten belül költözni szeretnénk. 3 egymás melletti van, közte egy építkezés melette még egy és mögöttetek a kétsizntes, ti mögöttetek van a kétsizntes szintén iker.
Én egyelőre 6 órában tervezem a visszamenetelt, akkor talán műkszik a dolog a távolság ellenére is.
Lakás eladáshoz drukkolok, mi nem mertünk foglalózni amíg nem adtuk el a lakásunkat, így viszont kétszer kellett költöznünk. Amúgy a kert szerintem nem olyan kicsi, bőven elég, rendbetartani meg pláne.

Norci
norci
 
 


Szia Norci, szia Sziszka!

Már most irigyellek benneteket, hogy ilyen fiatalos környékre költöztök. A mi szomszédunk csupa nyugdíjas néni és bácsi, de szerencsére elég aranyosak (és süketek i egy kicsit, ami mindig jól jöhet). Nem csodálom, hogy inkább P.Imrére húztok, mert Gyálon nem igazán látni a fejlődés jeleit.

Ha esetleg a már a kertetekkel foglalkoztok, akkor lehet, hogy tudok segíteni jó tanáccsal, ha kell, mert nekünk kertépítész cégünk van, és a férjem profi a kültéri dolgokban, én pedig a beltéri növényekhez konyítok.

Malena

Léna
malena
 
 


Malena!
Na azért nem akkora a kert, hogy nagyon építnei kelljen. Viszont milyen fát javasolsz ültetni, ami nem nő hatalmasra, de mégis gyorsan megnő és jó lombos, tehát ad árnyékot és nincs olyan termése ami nagoyn szemetelne. + nem mérgező a levele?
Hol érdemes jó fűmagot beszerezeni?

Remélem leaszfaltozzák a Mátyás Király utat előbb utóbb, ha azon tovább mész túl a Pesti úton a PAcsirta u., Csalogány utca környékére, ott csak új építésú házak vannak az még inkább fiatalos környék. Majd járj arra sétálni a picivel, úgy azért lehet ismekredni. Tapasztalat Kép Bár ez a lakótelepen egyszerűbb volt, mivel jó időben rendeszeresen mindig u.azok ott voltak a téren. Kertvárosi övezetben a játszótereknek nincs annyira fixen, rendszeresen állandó közössége, mivel a kertben is lehet levegőzni.
A közösségi házbna szerdánként van Baba-mama klub, de még nem voltam, pont a csemetéim délutáni alvás idejében van.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Eltüntem egy picit, vizsgaidöszakom van. Kicsit kivagyok.

Norci!
Hogy Ti hogy álltok a befejezéssel? Úgy néz ki van vevönk úgyhogy sínen van nekünk is a dolog. Igazából az érdekelne hogy kivel csináltatjátok a festés, burkolást meg a konyhát? Azokkal akiket Bicskei Laci ajánlott vagy mással? A tietek a baloldali, úgyhogy abban még nem jártam.
Mondom mi csak augusztusban kezdjük el. Hétvégén lehet hogy kimegyünk, a Bicskei azt mondta színezik a lakásokat. Kíváncsi vagyok hogy néznek ki.

A gyerköceim egyébként kötöhártyagyulladástól szenvednek. Én egy elhúzódó náthával immár két hete, vizsgáznom is kéne, lakás ügyeit is intézni. Nem unatkozok.

Sziszka
sziszka1
 
 


sziszka!
írj a mail címemre (profilomban van), mindent leírok majd ott. ok. te címed nem tudom.
Ha kijöttök gyertek be hozzánk, szerintem szombaton tuti kint lesz a férjem. Majd egyeztetünk idépontot.

Mit tanulsz?

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
anyatigris2
 
 


Sziasztok!
Én már egy éve lakom a két lányommal Gyálon, viszont a net csak most került bekötésre. Mi van veletek lányok elmentetek nyaralni?
rocklady
 


Sziasztok!
Én is Gyáli lennék. Most költöztünk ide 3 hónapja, a nyolcadik kerületből, a férjemmel, és a három és fél hónapos fiunkkal, Ádámmal.

Látom, hogy nem nagyon él ez a topik, de remélem, hogy azért szót tudok majd váltani valakivel.
Szilvia
hüpi
 
 


Sziasztok!

Üdv itt a friss kiköltözők köréb en. na eddig engedte a lányom, jhogy írjak. hiába net.
én is szeretném ha éledezne a topi9c.
norci
 
 


Hüpi, Rocklady!
ÉS hogy tetszik nektek itt? Merre laktok.
A művelődési házban szerdánként fél háromtól vna kismamaklub. Múlt héten megnéztük mi is.

Norci
norci
 
 


Szia Norci!
Én már elég rég óta ismerem Gyált. Kb 10 éve. Akkor még nem volt ennyire kiépülve mint most. Mi a Károlyi Mimály utcában lakunk az egyik új ikerház egyik felében. Aki ismerős erre, az talán sejti, hogy merre.
Én is voltam már egy ilyen délutánon, amikor a babamasszást lehetett elsajátítani.Az jó volt. De azóta sem mentem arra.Pedig nem lakunk messze.
Neked hogy tetszett? No és te merre felé laksz? Írj magadról!Kép
Szilvi
hüpi
 
 


Hüpi!
Mi is új iker egyik felében vagyunk. Csokonai utcában a 82-es busz végállomás fele. A Károlyi M. utcát pont nem tom merre esik. Ja és én is kb. 10 éve ismerem Gyált, mikor a férjem családja itt építkezett.
2 csemetém van nagyobbik most megy oviba, kicsi 15 hónapos.

Norci
norci
 
 


Norci!
A Károlyi M. utca a művelődési ház után a második utca, még vecsés felé. Igaz ismerem Lőrincet, mert ott nőttem fel, bár egy kicsit beljebb mint te laksz most.Bár a Csokonai utcát én sem tudom pontosan, hogy melyik. Na és a ház már rendben van, élvezik a gyerekek? Azért kérdezem, mert mi 3 hónapja költöztünk ide a 8.ker-ből, és ezidáig még mindig rengeteg tennivaló van a házban, és körülötte.Mi talán jövőre fogjuk élvezni a kertesház örömeit.
Szilvi
hüpi
 
 


szia Hüpi!
Bocs mindig közbejött v.mi és nem tudtam válaszolni.
Mi is gyáliak vagyunk nem Lőrinciek. P.Imre gyál határában gyáli oldlaon vagyunk.
A ház nagyjából rendben van egy két apróság persze hiányzik, visoznt a kert katasztrófa Kép elől már füvesítettünk és a virágok is nyílnak de hátul még katasztrófa. Cigány putri volt itt elöttünk az utcában, hát rémes mi van a föld alatt Kép nem győzi kiásni a férjem a trabant daraboktól kezdve az egész téglákon át a félpár cipőig mindent talált már.
norci
 
 


Sziasztok Gyáli Anyukák és Gyerkőcök!

Öröm a városból kiköltözni ide. Mi két éve költöztünk ki egy elég barátságos és csendes helyre a Madártelepen. A mi ikerházunk is "Bicskei Laci" féle... Várom mindenki hozzászólását!

Sziasztok!
berzebub
 
 


Szia Berzebub!
Akkor nem vagytok messze tőlünk. Írsz magadról is kicsit többet? Vannak e gyerekeid, mekkorák, stb.

Norci
norci
 
 


Szia Norci!

Örülök, hogy Te még itt vagy!Kép

Hú, hát az én gyerkőceim már egy kicsit nagyobbak, a lányom 7 éves (most lett nagy első osztályos) a fiam pedig 10 éves (4. osztályba lépett). A környékünk és az utcánk azonban telis tele van 2 év alatti gyerkőccel, nekik sikerült jól időzíteni a költözést és a gyerekvállalást. Ez egy teljesen új telep, azt említetted, hogy ismered. Jártál már erre??? Mi a Fecske utcában lakunk, na ez az egyetlen még földes utca, most elkezdték ásni ugyan az árkokat (amit rémesen utálok),de a röhej az, hogy nem az egész (kb. 150 méteres) utcát fogják megcsinálni! Na ettől a kis kellemetlenségtől eltekintve tényleg öröm itt lakni. A szomszédok barátságosak és mindenki segítő kész. Figyelnek a másikra, ezért elég biztonságos is!

Hát egyenlőre ennyi!
Nálatok mi újság? Gyerek, gyerekek??

szia, Zsú
berzebub
 
 


Szia Berzebub!
Egy közel három és fél éves fiú, most kezdte ovit, Imrén, és egy közel másfél éves kislány, vele még itthon vagyok.
A mi utcánk is a Mátyás királyból nyílik, eggyel befele a Nagykörösi fele párhuzamos a PEsti úttal. Szóval jó közel a madár telephez és az első kiszemelt házikó a Pacsirta utcában volt, ami sizntén földeút még és a mienk is.
Hova járnak a gyerekek suliba?
Merre dolgozol, miylen a bejárás?

Norci
norci
 
 


Szia Norci!

Tegnap hazafelé kocsival elgurultunk a Csokonai utca felé, kíváncsi voltam a házaitokra... Tök szép kis utca, klasszak a szép kis új hézak!! És nagyon szép a kerítésetek is. Nekünk még nem kőkerítést csináltatott a B. Laci.Kép
Amikor megláttam az utcát, hogy még az sem szilárd burkolatú, jót nevettem, hogy én sajnálkozok. De most, hogy esett az eső borzalmasan nagy sár van felénk. A Pacsirta utcát szerintem a tavasszal már megcsinálták.
A fiam Kispestre jár suliba (onnan költöztünk ki), a lányom pedig Lőrincre az ETALON Sprotiskolába, hogy ne legyen túl egyszerű... Két autóval közlekedünk négy felé...Kép másképp el sem tudnám képzelni.Kép Én a repülőtéren dolgozok, sajna most is bent vagyok egész hétvégén.(két nap munka két nap szabad, reggel 8- este 8-ig!)
Ti mikor költöztetek ki és megszoktátok már, a gyerkőcök ésvezik a kertet??? Kutya van?

Szia, Zsuzsa
berzebub
 
 


Szia Berzebub!
Nekem anyósomék Gyáliak, így februárban hozzájuk költöztünk, mikor eladtuk a lakásunkat. Igaz ők a vasút másik oldalán laknak. Aztán július elején költöztünk be a Csokonaiba.
Pacsirta még most nyáron is sáros volt. Max. talán járdát csinálhattak, de utat nem.
Én szerintem az a legjobb, ha kis eső esik és nem szikkad fel teljesen, akkor se nem poros, se nem sáros Kép Ma már olyan volt. A kertünk még nem készült el, cska elől. Kutyus nincs, ha láttad a vizslát, akkor az a szomszédunké.
A gyerekek élvezik a kertet, de mivel még nincs kész, én kevésbé élvezem a kertezés utáni mosást Kép úgyhogy sokat mászkálok velük játszóterekre is (ALacska, Kandó tér, Imre, stb.)

Norci
A reptér az jó meló lehet Kép na meg inne autóval elég egyszerű eljutni, nincs dugó. Én a Margit krt. -on dolgozom, így kénytelen leszek bkv-zni.
norci
 
 


Szia Norci!

Bianka lányom éppen tegnap lett 7 éves, úgyhogy jövő hét szombatra bulit szervez. Hatalmas a készülődés, meghívók és egyéb kellékek... nekem már égnek áll a hajam! Ez lesz az első bulija az "új" házban az új barátokkal, eddig megúsztam!Kép
Irigyellek, hogy van a közelben segítséged, nekem Zuglóban és Óbudán vannak a nagy szülők, ráadásul anyukám még dolgozik, úgyhogy nagyon ritkán tud eljönni. Jó lenne néha eljutni moziba, vagy sportoli! Ti hogy vagytok ezzel? El szoktatok járni valahová?
Mikorra tervezed, hogy vissza mész dolgozni és mivel foglalkozol???
Megcsináljátok most ősszel a kertet hátul is?
Szia, Zsuzsa
berzebub
 
 


Szia Zsuzsa!
Buli Kép Eddig még mi is megúsztouk, gondolom nem sokáig.
Anyósékhoz heti egyszer két órára viszem a gyerkőket, azalatt kitakarítok. Szüleim Budaörsön vannak, na az sem a szomszéd.
Én még nem nagyon tudok mozdulni a kicsi nélkül, mivel még szopizik. Na jó pár órára, azért elszabadultunk már. Pl. pénteken házassági évfordulót ünnepeltünk, addig nővérem vigyázott rájuk.
Szeretnénk a kertet megcsinálni idén, csak nagyot szívtunk vele Kép mivel tiszta szemét, állítólag itt cigány putri volt, meg a sittet is elásták, nincs is rendesne kiszintezve, lejt, szóval fel kellett ásni, szemetet kiszedni, kell földet hozatni, most már egyengetünk, jövő hét végén jön a föld rá, és elvetjük a fűmagot. Tujákat talán csak jövőre, no meg sufnit is.

Nálatok nem penészedett be a ház? Újépítésűeknél előfordul, főleg ami ilyen tuti hőszigetelt + múanyagok a nyílászárók. Mondjuk mi rengeteget szellőztettünk, sőt most is, így nincs gond. Viszont ha esténként befűtünk annyira párásak reggelre az ablakok. Nálatok is? Ezzel lehet v.mit kezdeni?

Kérdezted mit csinálok, idegenforgalmi referens a titulusom (ez jól hangzik), de egyik központi közigazgatási szervünknél művelem ezt a tevékenységet. Jövő szeptemberben készülök visszamenni dolgozni és reményeim szerint csak hat órásnak.
Te mit csinálsz a reptéren?
Amit a szomszédokról írtál az megnyugtató Kép Nálunk is ilyesmi a helyzet, remélem. Most modnjuk én figyelek, mivel én vagyok itthon, ha én is dolgozni fogok majd, meg a másik kismama is, akkor nem tudom mi lesz. Remélem azért biztonságos marad. Múlt hét végén jöttek a cigányok (talán azok akik a ház helyén laktak régen) és érdeklődtek, hogy ez hány szám lett és mennyibe került. Persze nem adtunk egyértelmú választ, a férjem szerint körül akartak nézni Kép Kép Kép ami nem túl bíztató.

Norci
norci
 
 


Szia Norci!

Kitartás a kerttel, ha készen lesztek mindenért kárpótol majd, hogy tudnak játszani a gyerekek és Te is mindig találsz majd elfoglaltságot. Tudom, hogy ez közhely, de egy kertesházban mindig van mit csinálni! Szerintem ez ad erőt, ez kihívás, hogy mindig van valami megoldandó feladat, ami azután persze nekünk lesz szép, vagy hasznos. Most is van kb. öt dodog amit szép lassan szeretnénk véghez vinni a ház körül és biztosan azután is akad majd. Hát a füvesítés az nekünk sem volt egyszerű... De ez egy hosszú történet. Nincs még szerszámos házikónk nekünk sem, nincs redőnyünk, szeretnénk a teraszt befedetni, szeretnénk normális kerítést, elektromos kapunyitóval stb. stb. De még bent a házban is van mit csinálni, pl. most, hogy erről írok jutott eszembe, hogy a mai napig nincsenek belül ablakpárkányaink. Jó mi?
A párásodással mi is úgy voltunk, nem mindegy, hogy mennyit süti a nap a házat (milyen fekvésű), de ha majd teljesen kiszárad ez el fog múlni. Penészedéssel szerencsére mi nem találkoztunk. A mennyezeten viszont egyre mélyebb repedések húzódnak minden egyes gerenda mentén... Hát nem hiszem,hogy ez mintának készült...Kép

Én ügyfélszolgálaton dolgozok itt a repülőtéren. Jó, csak kicsit fárasztó család mellett ez, hogy két napig egyáltalán nem vagyok otthon, aztán meg takarítás, mosás, főzés látástól... de hát ezt te is tudod.

Két éves lesz a kicsi, amikor vissza szeretnél menni??? Irány a bölcsi vagy tud rá valaki vigyázni?? Hógy hívják a gyerkőceidet? A nagyobb nem féltékeny a picire, tud már vele játszani?

Szia, Zsuzsa
berzebub
 
 


Szia Zsuzsa!
Mennyezet Kép
A házzal tényleg így vna, amit flesoroltál mi is szeretnénk mind megcsináltatni, sőt kocsibeálló fölé tetőt, stb. ezek sem holnpa lesznek. Holnap viszont tényleg érkezik a föld Kép
A reptéri ügyfélsozlgálat az az információ ha jól értem? Biztos nagoyn jól beszélsz nyelveket.

közel kettő és fél lesz a kicsi és igen irány a bölcsi. ÕT Tamarának hívják, ovis fiamat Vilmosnak. Közel két év van köztük. Már játszadoznak együtt, de még nem az igazi. Most az ovi kapcsán féltékeny is lett a nagyobb. Igaz csak napi három órát na ott az ovibna és már egy hónapja jár, de két napja őrült hiszti megy reggel, hogy ő nem megy oviba. Mondjuk ma nagoyn hamar megnyugodott, aztán egésznap csacsogott az oviról. Evett, ivott rnedseen, tegnap dacból azt is kihagyta Kép majd alakul, de v.hol ki kell jönni a feszültségnek.
Kiderült hogy az egiyk kislány az oviból itt lakik (szintén ilyen ikerben) a velünk eggyel párhuzamos utácban.

Te gyerkőceidet, hgoy hívják? Mit sportol a lányod? Miben nyújt pluszt ez a sport suli?

Norci
norci
 
 


Szia Norci!

Hát igen nehéz az anyut és a kistesót otthon hagyni játszani és elmenni az oviba az új pajtásokhoz, meg tudom érteni!
Remélem hamr megkedveli az ovit mert a legtöbb gyerek azért szeret más gyerkődökkel játszani és ha jó az óvónéni akkor biztos nem lesz gond!Kép
Nem az infóban dolgozok (szerencséreKép) hanem a parkolóüzemeltetés ügyfélszolgálatán. Ez egy kicsit azért nyugisabb, kevesebb az ügyfél inkább az adminisztráció a több. Nem vagyok egy nyelvzseni, sajnos! Angolul beszélek. A többit metakommunikációval segítemKép A legtöbb külföldi beszél angolul...
Most jó idő van még a füvezéshez, de azért húzzatok bele, nehogy nagyon hideg legyen hirtelen...
A fiam Bence Barnabás, a lányom Bianka Boglárka és mindehhez még a vezetéknevük is "B" betűvel kezdődik!Kép
A kislány Ritmikus Gimnasztikát tanul a suliban. Egyébként is emelt szintű testnevelést oktatnak. Heti öt torna óra + 1 úszás + 3 edzés a programjuk. A fiúknak mindez csak ők fociznak. Már hét éve működik ez a program, elsősorban egészségvédő és nem versenysprort. Majd meglátjuk, egy-két év múlva többet tudok mondani. Mint írtam, a fiú nem ide jár, úgyhogy lesz összehasonlítási alap.
Csak nem már most az iskola választáson töröd a fejedet??? Hát igen nem lehet elég korán kezdeni.Kép

Ha jól értem, ebéd után haza hozod Vilmost az oviból? Otthon hajlandó aludni?

Zsuzsa
berzebub
 
 


Szia!
Szeret ő oviba járni, csak azt a részét nem szereti, hogy mi "ott hagyjuk". Elmagyaráztuk, hogy nem hagyjuk ott, hanem elvisszük, elkísérjük Kép

A parkolóüzemeltetésnek is van ügyfélsozlgálata? Metakommunikációval segítés Kép a gyed alatt én is úgy leépültem nyelvtudás ügyileg, lehet nekem már úgy se menne.
Jelentem a fűvet hátul is elvetettük. Családi és szomszédi összefogással leraktuk a 8m3 földet egy nap alatt, ma este 1/2 10-re már locsolhattuk is az elvetett fúmagot. Egyedül a kocsibeállónál a pázsitrácskő maradt ki, de míg nő hátul és oldalt a fű, legalább a kocsibeállónál motorozhatnak a srácok.

Igen, hazahozom ebéd után Vilit és persze alszik itthon. Kivéve ha épp a tesóját nem tudom elaltatni, de az ritka.

Iskolát csak kérdeztem, nem lehet elég korán kezdeni az informálódást.

Pénteken Imrén összetörte egy vadállat a kocsinkat Kép
Férjem vezetett, balrakanyarodáshoz középre húzódott, leállt, indexelt, várta a helyzetet, mögötte jövő dettó u.így szabályosan akart balrakanyarodni, csak utána jött egy őrült 70-nel, és belerohant a mögöttünk álló autóba az meg belénk. Mindez közvetlen játszótér, iskola és zebra előtt, simán lett volna helye kikerülni is, ha már gyorsan jött. Közölte bocs, nem figyeltem, lehajoltam a telefonomért. Persze mindkét gyerekünk ott ült hátul. Szerencésre nem lett bajunk. Hiába ismerte el a hibáját, ragaszkodtam, hogy hívjunk rendőrt, mivel szabálytalan volt. 40 perc volt mire egyáltalán elértük a rendőrséget (kerüelti kapitányság, 112, 107 amit próbáltunk), majd újabb 30 perc, mire kiértek a rendőrök. Srác kapott búntetőpontot, meg 10ezer Ft szab. sértési bírságot. ezzel megúszta.

Mindkét gyerekem taknyos megmutatnám a doktornőnek, meg ha nem visszük Vilit holnap oviba akkor muszáj is lenne, de az orvos az egyetlen ami ebből az irányból autós távolság, többit megtudom oldani gyalog, busszal. Azért itt két gyerekkel hiába kertes ház autó nélkül elszigetelve érzem magam nagyon. Reméelm hamar kikalapálják a kocsit.

Norci
norci
 
 


Szia Norci!

Tegnap jó későn írtál, még ilyenkor fent vagy? Én sokszor még 10-ig sem bírok fent maradni...Kép
Hát az elég nagy baj, hogy az autót összetörték, de tényleg az a lényeg, hogy nektek se és a gyerekeknek se lett semmi baja! Azért nagy volt az ijedtség?
Sajnos a közelmúltban nekem is volt kisebb ütközésem, de szerencsére én egyedül voltam. Pár hónapja ilyen "hátulról megtoltak az előttem lévő autóra" típusú ütközésem is volt,az előttem lévő autó vonohorgár akadtam fel elég rendesen. Úgyhogy az én autóm most elég ramaty állapotban van, mi még karosszérialilag nem rakattuk helyre, különböző csúnya anyagi okok miatt. Már tíz éve vezetek és eddig soha nem volt semmi gond, hát ez az év most összejött sajnos!Kép
Az országunkban és főleg Budapesten eluralkodott vezetési morálról gondolom Neked is az a véleményed, hogy borzasztó.

Túléltük a szülinapi bulit!Kép Bár az egyik kislány szombat helyett vasárnap jött, mert elnézték a naptárban az időpontot!Kép Sebaj, így legalább vasárnap is volt kivel játszani a Biusnak!Kép

Remélem nem lesztek jobban betegek, eza kis taknyosság sajnos már az őszi időszak velejárója. Reggel nagyon hideg van, délben meg kapom a letolást a fiatalúrtól, hogy kabátot merészeltem rá adni amikor "dög meleg van". Hátigen, így elég könnyű megfázni.

Nagyon örülök, hogy készen vagytok a nagy munkával, most már csak locsolgatni rendszeresen és hamarosan gyönyörködhettek a szép zöld gyepben. Mondom gyönyörködhettek, mert ugye rálépni csak a jövő évben tudtok.

Minden jót!

Zsuzsa
berzebub
 
 


Szia Norci!

Tegnap jó későn írtál! Én sokszor még 10-ig sem bírok fent maradni!
Az elég nagy baj, hogy az autótokat összetörték, de azért remélem nem nagyon! De a legfontosabb az, hogy a gyerekeknek és nektek sem lett semmi baja, persze az ijedtségen kívül.
Sajnos nekem is volt idén két kisebb balesetem, nem az én hibámból, de az autób most úgy néz ki mintha állandóan törném. Még nem tudtuk megcsináltatni, a piszkos anyagiak miatt. (A biztosítótól kapott pénzt beépítettük a kerti játszó térbe, az mégiscsak fontosabbKép)

Remélem nem lesznek a gyerekek jobban betegek, az a kis taknyosság már sajnos az őszi időszak velejárója. Reggel nagyon hideg van, délután pedig még elég meleg. Ilyenkor nagyon nehéz a megfelelő öltöztetés. Ráadásul a nagyon önérzetes kiskamasz fiam délutánonként rendszeresen letol, hogy minek kellett neki reggel kabátot felvennie amikor: "Dög meleg van"!
Hova jártok orvoshoz a gyerekekkel? Gyálra?

Mi még kispestre hordjuk őket, ott egy nagyon megbízható doktor nénire akadtunk, úgyhogy maradtunk nála. A kislányommal sajna elég sűrűn felkeressük, nagyon gyakran van mandulagyulladása. (Bizonyos időszakokban 3-4 hetente)
Örülök, hogy készen vagytok a "NAGY MUNKÁVAL"! Mostmár csak rendszeresen locsolgatni kell a magocskákat és hamarosan gyönyörködhettek a szép zöld gyepben. Én annyira szerettem a kikandikáló kis füvecskékben gyönyörködni! Szerintem egyszerűen elbűvölő ahogyan napról napra növekednek és sokasodnak a kis fűszálak és mindez a mi két gondos kezünk nyomán! Jövő tavasszal pedig már lehet rajta hancúrozni a gyerkőcökkel.
Nálunk a foci az mindennapi a szomszéd gyerekekkel, hát úgy is néz ki a kert. Nincs benne sok növény, de néha még azt a pár bokrot is letörik.Kép Hát igen ez a fiús szülők átka.
És akkor még a kutyusról nem is beszéltem. De ő már szerencsére másfél éves komoly kutya lévén egyre kevesebbet garázdálkodik.Kép

Minden jót nektek!

Zsuzsa
berzebub
 
 


Sziasztok!

Én két és fél éve költöztem Gyálra, a Csontos József utcába. Most vagyok 14 hetes. Kép

Norci: Ki a védőnőd? Volt már nálatok? Mit nézett meg?

Sziasztok!

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Eszter!
Gratulálok! Első babóca?
Volt nálunk a védőnő Horvátné Rapcsák Erzsébet a becses neve egyszerű, beszédes kedves és még értelmes is.
Mit tanítasz és hol?

Zsuzsa!
Az orvosunk itt van Gyálon, anyósomék háziorvosa javasolta, én nagyon meg vagyok elégedve vele. Sajna mióta az egyik doktornő meghalt két körzetet lát el, így nagy tömeg van nála, de mindig lehet időpontot kérni, akár beteg akár egészséges rendelésre megyek, így sosem kell várni. Nem antibiotikum párti, nem kezeli le a sokáig szoptatást, sőt Kép és a homeos dolgokhoz is ért v.mennyire.
Csak az az átkozott váró ne lenne olyan undorító. Kicsi, kevés székkel, sok és köztük sok primitív emberrel. Azt nagyon nem szeretem, de szerencsére tényleg nem kellettm ég ott dekkolnunk, csak egyszer mikor helyettes doktornőhöz mentem. A mi orvosunk fogta is a fejét hogy a helyettes miért adott a lányomnak antibiotikumot. Azóta megfogadtma hogy helyettes dokihoz soha többet nem megyek.
füvescskét locsolom, de még nem növöget, férjem szerint jobban kellene locoslni, mivel a hozatot föld már szívja rendesen a vizet. Jó lenne némi eső is.
Nekted nincsneek képek fent valahol a neten házról, kertről, gyerekekről?

Üdv.
Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok a babához, jó hogy Eszer is csatalkozott egy kicsit a fórumhoz. Te mégy akkor dolgozol igaz?

Norci: Azért remélem nem kell sokszor orvoshoz mennetetk. De szomorú, hogy ilyen a helyzet kishazánkban...Kép A fű legalább két hét ilyen időben míg kijön, de hiszen tudod, mert elöl már végigcsináltátok egyszer. A közvetlen szomszédunk is egy hete füvezett be egy nagyobb területet a háza mellett, ő nem iker és még volt rendezetlen része. Már ők is nagyon várják, hogy kibukkanjanak a füvecskék.

Zsú
berzebub
 
 


Sziasztok!

Igen, az első babánkat várjuk. Németet tanítottam a Szász Ferenc Kereskedelmi Szakközép és Szakiskolában egészen múlthétig, amikoris sikeresen begörcsölt a pocim és a dokibácsi eltanácsolt a munkától. Az volt a baj, hogy tanítottam a suliban és még mellette délután jöttek, vagy mentem a magántanítványokhoz. És ez sok volt a szervezetemnek. Kicsit kifáradtam. Mondhatni inkább nagyon. Kép De most már sokkal jobban vagyok. Kép A törpe egészséges, jól dobog a szíve és mozog. Kép Cuki volt az uh-n! Kép

Szóval most már csak magántanítványok vannak. Ez nem terhel le annyira. Kicsit többet tudok aludni. Kép

Norci,
Szóval a gyerekrendelő rosszabb, mint a felnőtt? Kép Annak nem örülök... Kihez jársz? Oda kell majd vinni a törpét oltásokra, ugye?

Jajjj, néha úgy érzem, hogy még ooolyan messze van az, hogy a kezemben tartom...

Nektek azért már egy kicsit más gondjaitok vanak, mint nekem. Kép

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!
Zsuzsa! Igen nagyon jó hogy Eszter is csatlakozott Kép Míg nem jöttél úgy éreztem, hogy csak belőlem áll a topic, aztán meg kettőnkből Kép pedig gondolom errefelé is laknak értelmes kismamik, kisgyerekesek és én olyan szívesne ismekredek, cserélek információt. Nekem főleg a kismamaság elején a kezdeti bioznytalanságokban nagyon sokat segített a bababanet. Mindig akadt v.ki aki válaszolt az aktuális problémáimra és v.hogy a (több) kisgyermekes tapasztalat értelmes embereknek jobban hittem, mint az akkori védőnőmnek, gyerekorvosnak.



Eszter!
Igeon ott kapja az oltásokat, de azt az egészséges rendelésen, ott eggyel jobb a helyzet. Mivel oda szintem midenki tutira időpontra megy nincs tumultus.
Dr. Bérces Ebikő a gyerekorvosunk.
Persze messze van hogy kezedben tartsd, de eljön az ideje. Szerintem legjobb dolog az elős babát várni Kép lehet, hogy pont ebbne a topicban írtam már v.kinek.
Más gondjaik vannak persze, de neked is u.ilyneek lesznek majd.
Hol van ez a szaközép iskola? Sokat utaztál? Milyen volt a bejárás?

jó éjt!
Norci
norci
 
 


Szia Norci!

A védőnővel és a dokival kapcs egyetértek. Én se bízom minden dolgukban, főleg a dokim részéről. Oké, hogy LÁTOTT már csomó szülést, de átélni még nem élte át, és ezért ő nagyon sok mindent (szerintem) félvállról vesz, ami viszont nekem fontos lenne. Pl ha nem kérdezek rá, nem mondja, hogy szedjek vitamint, nem mondja meg, hogy mikor kell legközelebb menni, meg ilyenek.... Na, de mindegy. Erre vannak a barátok, akik most szültek, vagy hamarosan szülnek és ezek a fórumok. Kép

Úgy örülök, hogy én meg rátok találtam, mert kicsit nehéz Gyálon ismerettséget kötni. Lehet, hogy csak azért, mert már nemvagyok tini, de mintha ez Mátyásföldön könyebb lett volna...

A suli a Stadionnál van. Hááát, tömegközlekedve másfél óra, kocsival dugóban max 40 perx. Szóval inkább a kocsit választottam. Kép Télen persze maradt a busz, de akkor úgy is mindenki késik. Kép

A topikkal lehet, hogy az a baj, hogy valamiért ezt nem rakja abc sorrendbe, csak úgy oda van dobva a végér. Nekem is úgy kellett átböngésznem, mire megtaláltam. De meglett. :D

azért sokan voltak itt, csak elkoptak. Azokkal akik mellétek költöztek nem találkoztál?

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Eszter!
Hol fogszsüzlni, ki az orvosod,
Nagyon emlékeztet az én orvosomra, viszont én nagyon nagyon bíztam/bízom benen, csak ismerni kell a stílusát. És tudom, hogy nagyon nagoyn jó orvos. Õ is itt lakik Gyálon. Nemrég építkezett itt.
A szomszéd lánnyla, dehogynem találkozunk mindennap együtt játsznaak a csemeték, de ő cska olvasni szeret, írni nem Kép

Jó éjt.
Norci
norci
 
 


Sziasztok!

A kicsilányom tegnap és tegnapelőtt nem mehetett suliba, elkapott valami torokbacilust. Még jó hogy a szabadnapjaimra időzítette a betegségétKép Ma már isiben van! Olyan nehéz megoldani, ha betegek és ő sajnos a torkával sokat van itthon... Elképesztő az is, hogy két nap alatt mennyi bepótolni valója gyűlt össze, pedig még csak elsős, vagy éppen azért.
Eszter: a Szász Ferenc suliról még az én középiskolás éveim alatt (ami ugyebár nem tegnap volt) nem sok jót hallottam, azóta javult valamelyest a helyzet, nem volt ott nehéz nyelvet tanítani?
Már te is érzed a mozgásokat, vagy csak az UH-n láttad?

Norci: Meggyógyult a fiad, a pici nem szokta elkapni ilyenkor tőle? Füvecske növöget???

Zsú
berzebub
 
 


Sziasztok!

Dr. Abkarovics Géza az orvosom és a Péterfyben fogok szülni. Nem hinném, hogy gyáli lenne. Kép Egyébként én is megbízom benne, csak az elmúlt 1 évben megváltozott és ezért van bennem a bizosntalanság.

A Szász javult, meg romlott is. A "kurva nevelde" megszűnt, de sajna a gyerkőcök agyi szivonala csökkent nagyon. Kép Most már többszintű a képzés, szóval eléggé vegyes a társaság. Szerettem ott nyelvet tanítani, mert az a kihívás. És ha már egy picit megszerette a nyelvet az ifjú, akkor már nyertem valamit. Kép

Hova jár a lányod suliba?

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Pestszentlőrincre jár suliba a kislányom az ETALON Sportiskolába. Egyébként ő is németet kezdett el tanulni, bár a családban senki sem tud németül. De a német tanárnő sokkal szimpatikusabb ember, ezért választottam őt és nem a nyelvet tulajdonképpen. Szerintem mindegy, hogy melyik nyelvvel kezdi, a mostani gyerkőcök már úgyis legalább két nyelvet fognak megtanulni.

Eszter: Mivel töltöd a napjaidat? Nem vagy sokat egyedül? Nem hiányzik a mindennapos elfoglaltság amit a suli nyújtott?

Zsú
berzebub
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: