Új privát üzeneted érkezett!

Malena!
Tényleg nagyon édes Dalma. 4 kiló az szép súly, különösen egy ksilánynak. Nekem Vilmosom 4520 g és60 cm volt, szóval átérzem milyen egy nagy babócát világra hozni Kép és persze hogy megérte. Mondjuk nekem anno a fájdalom ellenére nagyon euforikus élmény volt Vili szülése, születése. Senki nem hitt benne hogy normál úton jön világra, de én nagyon szülni szerettem volna, sikerült Kép
A következő szülés könnyebb lesz, nekem Tama másfél óra alatt kint volt Kép (A lepény már nem de az másik történet)

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Nagyon tündéri ez a csöpp lány! Ilyenkor midnig nosztalgiázom, hogy de jó is volt amíg ilyen picik voltak a gyerkőcök! De ezt persze akkor nem érzi így az ember, mert az a normális hétköznapi, hogy akkorák, de amikor a 10éves fiam bevágja maga mögött az ajtót vagy folyamatosan felesel hogy az övé legyen az utolsó szó, hát akkor jön a nosztalgia... Jó babázást mindenkinek.

Zsú
berzebub
 
 


Szia Norci!

Milyen idős Vili és Tama?
Most, hogy elolvastam Vilid születési adatait, már nem is tűnik olyan vészesnek Dalma startja. Én is bízom a következő könnyebbségében, bár perpillanat nem tudom elképzelni, hogy még egy csöppséget pátyolgassak. Dalma most is 24 órát igényel (illetve csak 12-t, mert 12 órát rendesen végigalszik), nem tudom, hogy lehet kettővel bírni (férjről már nem is beszélve... mármint, hogy vele is foglalkozni kellene).

Szia Zsú,

én most olvastam Vekerdy Tamástól (kedvenc gyerekpszichológusom) egy könyvet a kamaszkorról. Nagyon érdekes dolgokat ír. Szerinte a gyerekek maguk is tökre szenvednek a kamaszkortól.
Elsőgyerekes anyaként jó sok könyvet bújtam/bújok, valahogy igyekszem felvértezni magam a jelenre és a jövőre nézve.
De hát hova forduljon az ember a millió kérdésével, főleg az első bébinél? A védőnőm, pl. sityy-sutty elment másfél hónapra szabira, és nem vette fel a telefonját...

Lányok, ti dolgoztok, vagy otthonra vagytok bezárva?

És hol vannak a képek a tökmagokról? :o)

Léna

Léna
malena
 
 

 
 

Léna!

Vili három és fél, Tama másfél éves.
Vekerdy jófej, de szerintem néha túlzásokba esik (igaz a jobbik irányba) Kamaszkor, te jó ég kicsit leőre szaladtál az időben Kép

kérdésekkel szeintem a legjobb tapasztalt kismamikhoz fordulni, legalábbis nekem ez jött be. Erre a babanet tökéletes. Szóval kérdezz bátran!
Képek http://vitya.abmm.hu oldalon

Én itthon vagyok, bár Vili már ovis, Tama majd csak szeptembertől megy bölcsibe. Akkor megyek vissza dolgozni.

Norci
norci
 
 


Sziasztok Anyukák!

Hát egy ideje elmaradoztam, az ok:
hogy december 9.-én a 0 óra 56 perckor világra jött a pici lányunk Anna!
3050 grammal és 55 cm-el a Szt Imre kórházban.
Jól vagyunk ! Kopp-kopp!
És már egy kis időm is van netezni,
mint látjátok!
Épp holnap leszünk 1 hónaposak!

Mindenkinek hatalmas mézespuszedli!
napsugárn
 
 


És Boldog Új Évet Mindenkinek!
napsugárn
 
 


Sziasztok!

Napsugár! Gratulálok a kislányotokhoz, ez igazán jó hír! Rendben ment minden? Jól vagytok, hogyan telnek a napjaitok???

Malena: Az tök jó, hogy sok könyvet olvasol, én is azt tettem, tanultam is pszichológiát és pedagógiát is egy keveset, de az élet és az ember saját gyerkőce mégis állandóan új kihívások elé állítja az embertKép
Malena, bezárva érzed magadat??? Én dolgozok mert már nagyok a gyerkőcök (7 és 10 évesek), de amikor otthon voltam akkor én is volt hogy cefetül éreztem magamat... Akkor még kispesten laktunk egy panel lakásban és nemigen volt kivel összejárnomKép A barátnőim még mindig nem szültek, van akinek nem jött el a herceg, van aki még nem érzi itt az idejét, úgyhogy eléggé átalakultak így a kapcsolataink...

Norci: Mi újság penész ügyben? Sikerült gátat szabnotok neki és megszabadulni tőle???


Sziasztok!

Zsú
berzebub
 
 


Sziasztok!

Én is szívesen csatlakoznék hozzátok. Kisfiam Lackó, aki pont ma 1 éves.
Párommal 2 éve költöztünk Gyálra (pontosabban vissza Gyálra, mert a családom itt él, csak engem elsodort az élet innen, aztán férjhez mentem, és visszatértem a gyökerekhez :-)

Mi Gyál legszélén lakunk (Vecsés felé) a Dankó P. utcában. Hát sajnos elég messze mindentől (központ, játszótér), és hát sajnos nem is ismerek kismamákat a környéken. De majd most!!! Kép

Léna kérésére, megpróbálok egy képet felvarázsolni:

Kép

Hát, dióhéjban ennyit magunkról, és örülök, hogy rátok találtam.

Judit

Kép
Kép
Kép
rejudit
 
 


Sziasztok!

Rejudit!
Akkor mi viszont nagyon közel lakunk egymáshoz! Mi a Mikszáth Kálmán utcában lakunk!
A magyar utca (Coopnál) 3. kerszteződése.
(A Cooptól 5 perc.)
napsugárn
 
 


Sziasztok!

Judit: nagyon aranyos ez a kis legény!Kép örülök, hogy Te is színesíted a társaságot és amint látom találtál is a közeletekben egy kismamát! Hát szuper ez a számítógépes dolog! Mit szoktatok csinálni napközben? Szüleidhez vagy csak a közelükbe költöztetek? Az jó ha van egy kis segítség és van aki néha tud vigyázni Lackóra, meg hát ő sem egész nap csak téged lát...Kép
Na sziasztok

Zsú
berzebub
 
 


Sziasztok!
Szia Judit üdv itt.

ZSuzsa!
Penész ügyben nyitott ablaknál fütök sokat (no nem cisnálok túl meleget) így nem nagyon vna, ahol meglátom hogy kedene lenni pl. vizesedik a fal már fújom is le a gombaölő csodaszerrel és én nyertem. Ez alól kivétel az észkai fekvésű gyerek szoba ott az északi falon a sarkokban vívjuk a meccset, ott is gomba ölözök, abban a szobában tuti egész náyron nyitva tartom majd az ablakot. Összességében nem veszélyes a dolog.
Nálatok?
Hol tanultál pszichológiát?

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Norci: Nálunk még semmi változás, majdnem az összes helyiségben tombol a penész... még nem vettem ellenszert. Megvárom a tavaszt és akkor indítok ellentámadást, mert festeni is kellKép

Pszichológiát, főleg gyermekpszichológiát a Bárczi Gusztáv Gyógyped fősulin tanultam, két évig jártam,de nem fejeztem beKép

Zsú
berzebub
 
 


Sziasztok!

Látom feléledt a topik. Kép Nagyon örülök! Kép

Az újaknak rólam:
Áprilisra várom első gyerekünket, én 3 éve költöztem Gyára a páromhoz. A Csontos József utcában lakom a Széchenyihez közelebb eső részénél.

Napsugár! Gratula a kislányhoz! Kép

Baba-mama torna a Szarvascsárda ténél van, azt tudom, de közelebbiről még én se hallottam. Kép

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Hűűű, de jó, hogy ilyen sokan összejöttünk!

Napsugár,
üdv Annának a kinti világban! Milyen az anya-élet?

Judit,
boldog szülinapot Lackónak!

Norci és Zsú,
mi tavaly alakítottuk át a házat, és hála az új hőszigetelésnek, hozzánk is beköltözött a penész. És pont a már kijelölt gyerekszobát nézte ki magának.
Frissen volt tapétázva, így kissé ijedten fogadtam a hipós ötletet az ismerősöktől. De vízpermetezővel rányomattam néhány naig, és tökéletesen kipusztult, ráadásul a tapéta sem látta kárát. Volt, nincs. Ollé! (A hipó-víz arányra már nem emlékszem pontosan de ha érdekel valakit, megkérdezem újra.)

Igazad van Zsú, mert sokszor bezárva érzem magam. Mi azelőtt Budán laktunk, én előtte pedig Szegeden, így elég unalmas hangulatban rovom sokszor Gyál utcáit, míg Dalmával sétálgatok.
Nehéz eset Pestre bejutni a barátokhoz, mert mire beöltöztetem Dalmát, és háromegyed óra alatt bekocsizunk, addigra szegény már rég elfárad, és tiszta nyügi.

Most néztem meg a Köz.Házat, hogy szerdán 15-18 óra közt van a baba-mama klub. (A szomorú, hogy a védőnőt hiába kérdeztem, fogalma sem volt róla.)
Volt már valamelyikőtök ott? Van valami tapasztalat, vélemény...stb?

Eszter
hajrá április-bébi!
Melyik a Szarvascsárda tér?

Léna

Léna
malena
 
 


Zsu!
Én is Bárczit végeztem első körben (szoc. m. szakon)
most csak ennyi, tamától csak olvasni tudok
norci
 
 


Léna, Eszter!
jó hogy vagytok megint Kép

Eszter!
Engem érdekle a csodaszer receptje, főleg han em jött azóta vissza! "Csak hőszigeteltetek" a házon vagy nyílászárókat is cserétletek? (Szóval múanyagok?)

Zsú!
amit vettem csodaszert az eltúntnei, szóval nem kell utána festeni. Bár volt hogy én is átkentem már. Amúgy mi direkt fehérre festettük a falakat, hogy lehessen javítani. Két apróság mellett el tudod képzelni, hogy bizonyos felületeket már kentem újra és fogom is. Elég szép így is, szóval nem festettem ki az egész házat újra emiatt.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a gratulácikat Mindenkinek!

Még mi sem voltunk a Baba-Mama klubban! Lehet tudni, hogy mi történik ott? Beszélgetés és információcserén kívül?

Nekünk is volt penész az egyik szobánkban és sikeresen megszabadultunk tőle. Kopp-kopp.
Azt csináltuk, hogy 20%-os ecetsavas vízes szivaccsal eltávolítottuk a penészt a falról, és rendesen befűtöttünk, hogy teljesen kiszáradjon a sarok. Azóta minden nap szellőztetünk és normál hőmérsékleten fűtünk és semmi gond, nem jött vissza.

Egyébként jól vagyunk (kopp-kopp) 1 hónap alatt 1030 grammot gyarapodtunk. Jó sokat...

Csajok, nekünk az emeleten műanyag ablakok vannak.Szellőzőrés nélküliek. És semmi gond nincs vele, nagyon szuper.Kizárólag arra kell figyelni, hogy rendszeresen szellőztessen az ember és ne legyen a szobában hideg és nedvesség!

Na eldugulok!
napsugárn
 
 


Sziasztok!

Léna! Ahogy nő a kicsi egyre könnyebb lesz minden majd meglátod és ha egy kicsit jobb idő lesz, többet tudtok kint lenni és ismerkedni is.
Szóval még egy kis kitartás! Addig meg próbáld meg megszervezni a rokonokkal akiket szívesen látsz + a barátokkal, hogy esetleg hozzátok menjenek gyakrabban!
Hogy van Dalma, miket csinál már?

Napsugár: köszönjük a penészes tanácsokat! Valamelyik módszerrel már csak neki állok valamikor, de időm az nem sok van... Egy kg-ot hízott a baba? Ez igen, sajnos mostanában én is emígyen indultam gyarapodásnak...Kép na de ez már nem olyan dícséretes...

Jó babázást mindenkinek és szép napot!

Zsuzsa
berzebub
 
 


Norci!

A csodareceptes nem én voltam, hanem szerintem Zsu. Kép

Maléna!
82-es vonalán van, ahol a rendőrség is van, meg jár az 50es villamos. A rendőrség mellett van egy áruház szerűség és annak az emeletén van a hely. Ugyan az csinálja, mint a gyáli Fitnesst a postánál, csak oda többen járnak és több minden van. Kép

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Nem jöttök??? ide:
www.nlc.hu/forumkifejt.php?forumid=40180

Hm?
napsugárn
 
 


Napsugárn!
Én kevésbé szeretem az nlc-t (nekem ez áttekinthetőbb). Másrészt nem hiszem, hogy jó ütlet, átpártolni mikor végre kezd itt éledezni a topic.

Norci
norci
 
 


Szia Norci!
OK! Akkor maradjunk itt!

Képzeljétek hogy jártam.
Tegnap voltunk Annával a Heim Pál Gyermekkorházban hasi és koponya UH-n,amikor végeztünk (épp 1 óra)és mentem vissza a kocsimhoz, kaptam egy szívrohamot,kerékbilincs volt az autómon. Ott helyben megdermedtem. Piros cédula volt a szélvédőre ragasztva, amin volt egy telefonszám, illetve hogy 15 000 Ft a kerékbilincs eltávolítása. És az ablakmosó lapátra meg a csekk betűzve. Hát tök hideg is volt, ott állok Annával babakocsival.
Felhívtam őket, mondták menjek be a legközelebbi postára fizessem be a 15 000 Ft-ot, faxoljam le és amint átment a csekk másolata, szólnak a szerelőknek és jönnek leszerelik.
A legközelebbi posta az Ecseri úton volt úgyhogy Annával elmetróztnk a nagy postára,
( hát az a sok lépcső babakocsival!!!! Az emberek nem segítőkészek, de persze nem rösteltem leszólítani emberkéket, hogy segítsenek!!!)
szóval megjártuk a hadak útját.
Mire visszajutottunk az autóhoz, le is szerelték a kerékbilincset.
Ja és tudjátok miért bűntettek meg??? Nem "Parkolni tilos" helyen parkoltam, hanem mert felmentem a járdeszegélyre.
Még ha tilosban lettem volna!!!
Kerestem is a táblát, azért kérdeztem rá, nem értettem mire föl??? Még jó, hogy volt nálam annyi pénz.

Hát szívom a fogam...

Ti belövettétek már a pici lányaitoknak a fülét? Milyen idős korában? A védőnéniknél mennyit kell fizetni a fülbelövetésért?
napsugárn
 
 


Napsugárn, ez nagyon durva, egyszer minket Lentiben a strand előtt bűntettek meg hasonlóan ok nélkül. Egyszerűen ott nem volt tábla, máshol igen, szerintük az ránk is vonatkozott, közben egy napszurásos két évessel, meg egy két hónapossal álltunk értetlenül. Mondjuk kerékbilincs nem volt.

Fülbelövét védőnők csinálnak? Nekem ez új Tama füle nincs kilyukasztva, én nem vagyok híve neki.
norci
 
 


Sziasztok!

A múlt héten szerdán voltunk Dalmával a baba-mama klubban. A szervező védőnéni nem volt ott (úgy hallottam, hogy egy műtét után lábadozik), de így is összejárnak az anyukák. Egy kisebb, és jól befűtött szobában van az összejövetel. Szabad beszélgetés és játék folyt, amikor mi mentünk. Állítólag szervezetten folyik, ha ott a védőnéni is. Dalma volt a legkisebb, a többiek már mind rendeltetésszerűen használták a lábukat. Jó volt kimozdulni egy kicsit, de jó lenne, ha több ilyen kisbébis anyuka is jönne.

Szóval, kisbébis anyukák!!! Gyertek a klubba! Olyan jó lenne hasonló korú gyerkőcösökkel találkozni!

A fülbelövés egyéként engem is érdekel. Az egyik barátnőmék már 3 hónaposan megcsináltatták, és kb. ilyen idős gyerekeken már többen is láttam fülbevalót.
Én már voltam fülbelövésen (saját részre), így legalább tudom, hogy tényleg nem fáj, mert nagyon gyors az egész, csak egy nagy csattanást hall az ember, és utána egy kis húzást érez a fülében.

Zsú,
köszi a bíztatást, hogy az ottonmaradástól mégsem golyózik be az ember. Egyénbént minden nap sétálok Dalmával, és távolról látok is néhány anyukát, de ki meri leszólítani őket? Rokonok meg Szegeden leledzenek.
De azért nincs depi, jól elszórakozunk a kiscsajjal.

Léna

Léna
malena
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Norci!
Miért nem vagy híve a füllyukasztásnak?
Hiszen olyan szép amikor egy pici lány fülében egy aprócska fülbevaló van. Igazi kislányos!
Azt viszont én is nagyon utálom amikor bumszli marha nagy fülbevalót tesznek be a kisbaba fülébe.
Mi kimondottan baby fülbevalót vettünk, kis picike. :-)))

Malena!
Akkor mi kezet foghatunk! Anna még csak 6 hetes de én már most nem tudok a sejhajomon megmaradni. Muszáj néha valahová mennem, mert úgyérzem begolyózok. Úgyhogy ha van időm, lehetőségem, türelmem, nagy ritkán akkor próbálok kiszabadulni,(nem nagy távokra) természetesen Anna babával együtt.

Ti hallgattok zenét a babával?
nekünk ugyan van Babazenénk de nem. Épp csak annyit, ami a TV-ben illetve az autóban a rádióban megy.

Hmm..., lehet, hogy nekünk is meg kéne várni a 3 hónapos kort a fülbevalóval kapcs. :-)))

Na majd meglátom!
Készülődünk a védőnénihez.

Mézespuszedli Mindenkinek.
napsugárn
 
 


Maléna!
Ha az ember szervezz programokat, akkor tényleg nem golyózik be az otthonmaradástól. Nekem könnyű volt mert lakótelepen laktunk míg ici picik voltak és ott ha nincs dermesztő hideg és nem esik az eső mindneki kimenekül, szóvla egyszerűbb volt ismerkedni. Először séta közben, aztán a játszótéren. Majd játszóházbaj ártunk, meg babanetes társasággal összejártunk. + a netezés miatt sem volt az az érzésem hogy el vagyok zárva a külvilágtól.
Baba mama klubba egyszer mi is voltunk, de nekünk épp a délutáni alvás idejére esik, így azt kihagyjuk. Viszonmt Imrén is van ám egy csomó program, pl. babadúdoló )zenebölcsi), mi arra járunk, szóval pár hónapot cseperedik a gyermek és ti is aktív életet élhettek Kép

Napsugárn!
Fülbevaló: születés után rögvest ki lehet lyukasztnai (kórházbna is megcsinálják). Én a saját péládm miatt nem vagyok híve (igazx ált. iskolás koromban lyukasztották ki, mikor már én szerettem volna), de folyton begyulladt, szóval vége az összeforrás lett. Engem zavart is, szóval picit balesetveszélyesnek is tartom. ÉN megvárom míg majd ő akarja.

Zenét szoktunk hallgatni, míg kicsik voltka addig nem babazenét hanem ami nekünk tetszett (volt hogy a Hotel Mentholra ringattam a fiamat hordozókendőbe és úgy aludt el). Mostanában meg gyerekdalokat, ajánlom a www.egyszervolt.hu oldalt.

Jó hétvégét!
norci
 
 


Sziasztok
Csatlakoznek hozzatok en is.
Mi is Gyalon lakunk, a fiam 2005.04.02 szuletett, es szetunom az agyam mert senkit de senkit nem ismerek, 2 hettel szules elott koltoztunk ide, Zsanaval mar ismerjuk egymast a tavaszi topicbol
Reka


Kép
vaktyuk
 
 


Szia Réka!

Üdv közöttünk!
Gratulálunk a kisfiadhoz!
Merre laksz?
napsugárn
 
 


Szisztok gyáli kismamák!

Méghogy nincs itt senki... Tök jó olvasni, hogy egyre többen vagyunk!

Fülbevalóról: Én az egyik oltása alkalmával (talán 2-3 hósan)a védőnővel szúrattam ki a kislányom fülét és nem bántam meg! Azóta már nagylány (7 éves) tornázik úszik, egy igazi örökmozgó de semmi gond nincs vele. Persze ezt is mindenkinek egyénileg kell mérlegelnie...
Hú de nem várom a jövő hetet! Ezek a kemény mínuszok megrémítenek, hogy fogok így autóval közlekedni... két gyerkőcöt időben isibe vinni + magamat a munkahelyemre. Jó nagyon a csend meg a kertes ház, de én ettől a sok utazástól, az ezzel járó időveszteségtől és egyéb kalandoktól már kezdek néha elszomorodni...

Sziasztok,

Zsuzsa
berzebub
 
 


Szia Zsuzsa!

Ne legyél szomi!
Hát igen autóval mostanában vigyázni kell, mert csúszik!
Mi pl téli gumit sem raktunk az én autómra és úgy közlekedek. Mondta is a férjem, hogy 10 éve még azt sem tudtuk mi az a téli gumi.
Szóval nem tettünk föl télit, de csak mert nem olyan sokat járok az autóval, csak hetente 2-3 alkalommal!
Tegnap voltam a nagy CBA-üzletházban (Vecsésen) nem nagy szám de azért jó az!

Puszi

Napsugár
napsugárn
 
 


Sziasztok

Mi GYál régi részén lakunk Brassoi Erdösor sarok nem tudom ,mond e valakinek valamit erre jar valami busz de gozom sincs milyen????
Napsugar konkretan igaza van a ferjednek amig nem volt a hatam mogott egy torpe akiert en vagyok a felelos ugyanezt mondtam....


Kép
vaktyuk
 
 


Igen Vaktyuk!
Ezzel én is így vagyok!
Nem bánnám azt a téli gumit...
napsugárn
 
 


Sziasztok!

Hát most lehet, hogy vitát indítok, de legyenKép Szerintem felelőtlenség téli gumi nélkül autózni. Mint tudjuk a közlekedésben nem csak magunkért vagyunk felelősek... és most nem is csak a hátunk mögött utazó csöppségekre gondolok, hanem a többi autósra is! A téli gumin kívül sok minden nem volt még egy pár éve, hogy csak az autóknál maradjunk: katalizátor, ABS, légzsák stb. de azért nem fogjuk őket kiszerelni a kocsiból, ha olyan szerencsénk lesz, hogy ilyen autót tudunk venni!

Sziasztok!

Zsuzsa
berzebub
 
 


Napsugár!
A mi utcánkban, a Bercsényi és a Kőrösi sarkán van egy jó autógumis. Ha jól emlékszem, kb. 7300.-Ft volt egy gumi, felrakásostól. Nagyon gyorsan adtak időpontot, és pillanatok alatt feltették a téli csodát. Ha esetleg érdekel, a telefonszáma: 29/341-837.

Norci!
Nagyon jól hangzik ez a babadúdoló-dolog! Hol lehet ennek utánanézni?

Léna

Léna
malena
 
 


Sziasztok!

Berzebub!
Cseppet sem kell győzködnöd.
A Téli gumi ügyben egyetértek persze,
nekem is piszkálja a csőröm a dolog.
Bár hál Istennek fagyos, csúszos időben nem megyek sehová!
Amúgy is alig van beindítva szegény autó...
Viszont nem kell átesni a ló túlsó oldalára. Ugyann már! - Abs, légzsák stb - miért szereltetnénk ki??? Senki nem mondta, hogy mindez felesleges! :-DDD

Malena!
Ez az ár (felrakásostól) nem rossz!
Köszönöm szépen az infót!

Lányok!
Nincs meg valakinek a Rapülők CD-n vagy kazettán?
Át tudná Nekem valaki másolni???
napsugárn
 
 


Napsugár!

A legolcsóbb gumikat a Vecsési úton találod, ahogy elhagyod Gyált (ugye most már körforgalom). A gumis a Körősin nagyon szuper. A papa meg a fia csinálják. Évek óta oda járunk gumit cseréltetni. Kép
Sajna csak az új album van meg a bratyeszomnak és az naaaagyon katasztrófális lett. Kép De körbekérdezek, hátha van valakinek. Egyszer megvolt még kazin, de azóta.... :D

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Napsugár!

Nekem megvan kazettán a Rapülők - azt hiszem - második lemeze. Azaz kazettája. Vagy hogy is mondják...
Majd elődúrom valamelyik régebbi dobozunkból. Találtam egy régi kétkazettás magnót is, azzal át tudom neked venni kazira, ha kell.
Érdekel?

Lányok,
tegnap voltam baba-mama klubban, és úgy tűnik lesz szervezett program is. Ha jól emlékszem, a jövő szerdára ... ó, a fene, elfeletetettem, hogy mi lesz a program...:o(, de az azt követő szerdán, azaz két hét múlva bábszínházasok jönnek. Később lesz majd pszichodoki néni is, akitől mindenfélét lehet kérdezni.
Ha a köv. szerdai eszembe jut, megírom :o)

Léna

Léna
malena
 
 


Sziasztok Mindenki!

Vok! Nagyon kedves vagy! Köszönöm szépen a gumis infót!!!

Malena!
Esetleg CD-re át tudod Nekem másolni???

Amiért jöttem!
A gyerekorvosnál ki van rakva:

___________________________________________
___________________________________________

" GYÁLI BABABÖRZE

2006. MÁRCIUS 25.-ÉN SZOMBATON
8-13 ÓRÁIG
A BARTÓK BÉLA ÁLTALÁNOS ISKOLA AULÁJÁBAN! "
_____________________________________________
_____________________________________________


Üdv Nektek!
napsugárn
 
 


Sziasztok!

Segítsetek, adjatok tanácsot!
Milyen programokra, helyekre lehet/érdemes a közelben eljárni egy 8 hós kiscsajjal?

Üdv és köszi, ha segítetek!
Malena

Léna
malena
 
 


Sziasztok!

Szomorúan látom, hogy lassan teljesen leáll a kommunikáció ezen a csatornán.

Biztosan sok oka lehet ennek, nálunk például ahogy nő a gyermek, úgy jut egyre kevesebb idő minden másra, így a netezés igencsak háttérbe szorul. Gondolom nem vagyok egyedül ezzel a dologgal.

Én két dolog miatt csatlakoztam fel ide. Az egyik, hogy konkrét kérdéseimmel forduljak hozzátok, és sokszor sok segítséget is kaptam.

A másik dolog: ismerősöket,barátokat keresek.

Mi néhány éve költöztünk ide, és éltük a dolgozó emberkék életét, azaz reggel be Budára dolgozni, este pedig vissza. Így most abban a nem túl szerencsés helyzetben vagyok, hogy senkit nem ismerek Gyálon. Napi 24 órát egyedül szórakoztatom a lányomat, és tök egyedül rovom az utcákat, ha sétálni megyünk.

Mi, Dalmával (a kislányommal) szeretnénk másokkal barátkozni, másokat is megismerni. Olyanokat, akik szívesen vesznek egy kis közös sétát, közös játékot, egy kis összejárást.
Lassan teljesen besavanyodunk a napközbeni egyedüllétbe.
Úgy gondolom, mivel sokan költöztek ki mostanában, mások is lehetnek hasonló helzetben.

Ha van kedvetek, vagy van olyan ismerősötök, aki szívesen barátkozna egy 8 hónapos kislánnyal és az anyukájával, akkor írjatok az lmagyarossy@deepforest.hu címre, hogy felvehessük a kapcsolatot.

Bízom benne, hogy sikerül néhány jó ismerettséget kötni.
Úgyhogy BARÁTKOZÁSRA FEL!

Léna

Léna
malena
 
 


Szaisztok

Maléna én is ebben a cipöben járok sajnos senkit sem ismerek szinte Gyálon ill akit igen nekem nagyon messze vanKép


Kép
vaktyuk
 
 


Szia Vaktyuk!

Küldtem levelet az e-mail címedre. Remélem, megkapod.

Ha nem, akkor jelezz vissza, légyszi az én e-mail címemre.

Üdv,
Léna

Léna
malena
 
 


Sziasztok!

Remélem, azért néhányan még be-benéznek erre a fórumra.

Aki tudja Dömötör Ildikó védőnő, azaz volt védőnő mobil-telefonszámát, az légyszi írja meg S.O.S.

Nagyon köszi!

Léna
malena
 
 


Kádúszás otthoni környezetben 2 hetes kortól; Babaúszás 3 hónapos kortól a dunavarsányi Igazgyöngy Babauszodában szerdán és vasárnap 9.00-12.00. Szakmai felvilágosítás: Viczkó Andrea 30-407-8301, bejelentkezés: Álló Zsuzsa 20-377-8690; www.babauszas.atw.hu, www.esemenyrogzites.hu - video


Babaúszás 3 hónapos kortól Monoron a Városi Uszodában kedden 8.00-8.30-ig és szombaton 8.30-10.00-ig. További információ: Viczkó Andrea úszóoktatónál 30-407-8301; www.esemenyrogzites.hu – video; www.babauszas.atw.hu – képeim a foglalkozásról

Viczkó Andrea
Úszóoktató
30-407-8301
viczkoa
 
 


Sziasztok!

Gyáli kismamák, anyukák!!!!!
Hol vagytok??? Jó lenne néha beszélgetni itt a neten, összehozni egy csapatot. Sok más helyen, pl. Pesterzsébeten, vagy Gödön (most csak mondtam két példát, mert ott vannak ismerőseim), tök jól összetartanak a kismamák. Viszik együtt sétáltatni a gyerkőceiket, stb. Én meg alig találkozom itt Gyálon anyukákkal.

Annyi ötletem lenne, pl. van egy unokatesóm, aki Gödön lakik, és olyan jó kis programokra jár a gyerekei mellett. Pl. népdalkörbe, meg kézilabdázni. De csak sétálni is olyan jó lenne más gyáli kismamákkal, vagy egyszerűen csak itt beszélgetni a neten. Jó lenne ha feléledne ez a topik.

Gyertek!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Évi

Kép
evisan
 
 


Szia Léna!

Most olvastam vissza a 2006. április 18-i hozzászólásodat. Szoktál még jönni ide??? Vagy valamelyik topikba? Sajnos én két évvel később tudok reagálni erre a "megkeresésedre".


Évi

Kép
evisan
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bezavargok ide, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy babákkal, gyermekekkel, szüléssel, szülőséggel kapcsolatos portált.

A portál elérhetősége: http://portal.lilimode.hu

Találtok is sok érdekes dolgot, például cikkeket, (cégek tömény mennyiségű hirdetéseitől mentes) apróhirdetési rendszert, fórumot, szakértőket, recepteket, meséket és verseket, ajánlókat.

Ezen kívül egy különleges dolgot is találtok: egy ingyenesen letölthető havi magazint, amely teljesen reklámmentes.

Minden hónapban nyereményjátékot is indítunk, ami például most az iskolakezdéssel kapcsolatos, így akinek iskolába menő, vagy iskolás korú gyermeke van, azt biztos érdekelni fogja!

Azok, akik szeptember 15-ig regisztrálnak sorsoláson is részt vesznek, ahol értékes nyereményeket sorsolunk ki.

Kérlek nézzétek meg a portált, és ha tetszik, regisztráljatok!

Köszi,

hanee
hanee
 
 


Sziasztok Gyáli Kismamák és Anyukák!

Keresem azokat az anyukákat Gyál térségéből, akiknek van kedvük beszélgetni, barátkozni (elsősorban e-mail formájában). Én 31 éves vagyok, második babám november végén szülöm.

Az anyaság és a babázás mellett sok más téma is szóba kerülhetne, könyvek, hobbik, női dolgok, vagy közös poronyt sétáltatás.

Szóval ha úgy érzitek, hogy néha jó lenne valakivel beszélgetni (nemcsak kismamaként és anyukaként, hanem barátnőként), akkor írjatok, sok szeretettel- és kiváncsian- várom leveleiteket!

Üdv, Holdacska :)

holdacska2008@hotmail.com
holdacska2008
 
 


Szia Holdacska!

Írtam neked e-mailt.


Üdv

Kép
evisan
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: