Új privát üzeneted érkezett!

liló írta:
Wbb mi nagyon közel lakhatunk egymáshoz!! :)



Liló! Jujj,ne csigázz!Hol laktok és mit lehet tudni rólatok?? :D De jó,lehet,hogy ismerjük is egymást? 8)

Kép

Kép
wbb
 
 


:D :D Wbb a Bartók sulinál lakok jobbra a piac felé!Lehet, hogy márt taliztunk is :D :D

Favorit éjszaka még nem volt olyan,hogy ne lett volna Moncsin pelus, de általában nem pisil be, persze van mikor igen, éppen ezért nem merem levenni róla.


Teszek fel pár képet, de előbb ezt, mert már egyszer újra kellett írnom...

Kép
Kép
liló
 
 


Kép Kép

Kép
Kép
liló
 
 

 
 

Ő az én Életem!!!!!!

Kép
Kép
liló
 
 


Hát pedig a Babits nincs messze a Kun Bélátol!
És mi bizti hogy akkor taliztunk, mert a mamám is ott lakot, ill oda jártam oviba!!!!! :lol:
Utánna meg a Bartokba suliba!

KépKép

Viki
viki23
 
 


Liló!
Gyönyörű a kislányod!!!!

Viki!
Ebben az utcában 8-éve lakunk,előtte Gyál másik végén éltünk.Nemtudom lehet,hogy látásból már ismerjük egymást...Mjuk ha jól gondolom,Te azért jó pár évvel fiatalabb lehetsz Tőlem ezért is lehet az,hogy még nem ismi egymást 8) :wink:

Kép

Kép
wbb
 
 


Szia Andi!

Igen simán rá jöttem volna az előbbi írásaidból is ,hogy ki vagy de mivel én az utsó hozzászólástól kezdem a vissza olvasást ezért még könnyebb dolgom volt!

Liló szép kislányod van!

Üdv Mária
süsü
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Hol vannak a többiek?Remélem lesz élet ebben a topikban,olyan jó lenne! :roll: :D

(Nektek sem küld értesítést a babanet ha jön új hozzászólás?Ez így olyan rossz,mert ha nem lépek be,azt hiszem nem is írt senki,közben meg...) :?:

Kép

Kép
wbb
 
 


Szia Andi!

Nektek sem küld értesítést a babanet ha jön új hozzászólás?Ez így olyan rossz,mert ha nem lépek be,azt hiszem nem is írt senki,közben meg...)

Nem sajnos nem küld és tényleg nagyon rossz,és ezért van hogy napokig nem lépek be :cry:

Szép napot nektek
süsü
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is, csak elhavazódtam a héten.. jövő hét szerdától szabin vagyok és nem igen volt időm írni az előkészületek miatt.
De szerdán már jövök és tudok értelmesen is írni.

Ha jó idő lesz szerdán, nincsen kedvetek játszózni egyet??
Nekem mindegy melyik játszóra megyünk, mert biciklivel az összes közel van. :)

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?Látom nem nagy mozgás van...csütörtökön és pénteken nálunk lesz Bogi barátnője,mi vigyázunk rá.Bogi már be van sózva...na meg a barátnője is :lol:

Lenne egy kérdésem.Nem tudtok a Balaton környékén vagy a Velencei-tó környékén nyaralót,ami nem túl drága és nem csak egy hétre hanem akár 3-4-napra is kiadó?

Köszi!

Kép

Kép
wbb
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltüntem, de mostmár előkerültem a nagy nyaralásból. Kissé esősre sikeredett ugyan a nyaralás, de jó volt. Balatonnál voltunk az északi parton. Minden délután esett az eső, de csak azután hogy megérkeztünk a szállásra. Ahogy betettük az ajtón a lábunk, leszakadt az ég.
A nagylánynak nagyon tetszett a pancsi a Balatonba, ellenben a kicsivel. Ő mint egy kismajom kapaszkodott belém és próbált a fejem tetejére mászni, nehogy a vizbe érjen. Pedig itthon szeret pancsolni.

Úgy látom pár napja eltünt a társaság, remélem nyaraltok!!!!!!

Pusz
mindenkinek
Era
favorite
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni, ha lehet. Van egy 2 évesem, s szeptemberre várom a 2. gyerekem. Igaz, hogy már 3 éve Gyálon lakunk, de nem ismerek itt senkit. Jó lenne ismerkedni :)
semi84
 
 


Szia!

Üdvözöllek itt köztünk! Pár szót írj magadról/magatokról. Hogy hivják a nagy gyermekedet? És a jövevény fiú lesz vagy lány?
Honnan költöztetek ide?

pusz
Era
favorite
 
 


Favorite, köszönöm a kedves üdvözlést! Pestről költöztünk ki. A nagyom Dani, márciusban volt 2, a kicsi szintén fiú lesz. Volt egy bölcsis próbálkozásunk Pesten a munkahelyem közelében, de amikor összejött a pici, akkor ki is vettem az állandó betegeskedés miatt, így itthon vagyunk. Azt viszont látom rajta, hogy a társaság már hiányzik neki. Mi az alacskai játszira járunk, mert a gyáli játszik sincsenek közelebb, egészen Gyál szélén lakunk, az Alacskai úthoz közel. Elvileg a Tulipán oviba fogunk tartozni, de csak 1 év múlva szeptemberben szeretném beiratni, ha felveszik egyáltalán... Addig is viszont jó lenne, ha el tudnánk járni valahova (játszóház, baba-mama klub), ahol vele egykorúakkal játszhat. Gyálon milyen programokról van tapasztalatotok?
semi84
 
 


Szia!

Az én nagylányom, aki 3 éves most szeptembertől jár a Tulipán oviba, rengetegen lesznek egy csoportba 30-32 fővel indul. De mivel látom én is hogy kell a gyerektársaság beirattam. Egyébként még itthon vagyok a kicsivel aki 1 éves. Ő jövőre fog járni ide Gyálra bölcsibe, már beirattam mikor 4 hónapos volt, mert ott is olyan várólista van, hogy jobb minél hamarabb.

A közösségiházba sok gyerekfoglalkozás van. Nézd meg a gyal.hu-n. Mi egyszer voltunk Csiri-biri tornán az tök jó volt, csak hát a kicsit nem tudtam hova tenni így nem mentünk többet, pedig szívesen mennék még. Most már a kicsit fogom vinni mert már tud járni, de még azért várok egy kicsit hogy stabilabb legyen.

Van baba-mama klub is szerdánként, itt előzőleg írta már valaki hogy vannak játékok és a gyerekek elfoglalják magukat, míg az anyukák beszélgetnek.

Van még baba-mama jóga, bár azt nem tudom milyen.
És most nézem, hogy van ecset klub 2-4 éves korig. Ezt még lehet kipróbáljuk.

Közülünk többen járunk az új Árpád téri játszira. Próbáljátok ki azt is.

pusz
Era
favorite
 
 


Era!
Jó volt ma látni benneteket! :D:D
Bocsi, hogy ilyen gyorsan leléptünk... :? Holnap ki szeretnék menni :D
Nagyon édesek a csajok!!!!! :D:D

Szia Semi!
Üdv tőlem is. :D
Akkor mi jó közel lakunk egymáshoz. :)
Mi a Csontos Józsefben lakunk, a focipályától kb 1 percre :D
Hanna is a Tulipánba fog járni. :)

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Igen Eszter jó volt látni téged és a kis "ördögödet". Csütörtökön nem biztos hogy játszózunk mert egy bádogos úr jön csinálni az ereszt. Pénteken meg megigértem Loncinak hogy pogácsát sütünk együtt az meg vele kb 3 óra lesz mert ő szokta öntözni a dolgokat, meg nyújta, szaggatja. De olyan lelkes nincs szivem letörni én egy óra alatt is végeznék vele.

Kérdést intéznék hozzátok. Eddig tápszereztem az én kisebb lányomat aki egy éves múlt, azt gondoltam áttérek a tejre, mert hát az sokkal elérhetőbb és olcsóbb. A védőnő ijeszteget és nagyon ellene van. Szerintetek mit tegyek? Ti mikor adtatok/adnátok tejet a gyermeknek.
A Loncinál ez nem volt gond, az akkori orvos és védőnő is a tej mellett volt.

pusz
Era
favorite
 
 


Sziasztok!

Semi,jó hogy idetaláltál.Oviról csak annyit,hogy túljelentkezések vannak mindegyikben,így nem biztos,hogy felveszik a kisfiad,persze próba szerencse,márciusban szokott lenni a beíratás.
Ahogy favorite írta sok foglalkozás van a közösségibe a kicsiknek.Mi ebből már kinőttünk,sajnos 5-6 éveseknek nincs semmi így marad az ovistársakkal összejárás stb...

Favorite Én a lányomnak és anno a fiamnak is majdnem 2 évesen adtam először tejet illetve tejterméket is,addig tápszer volt és természetesen a "rendes" étel...Én is ellene vagyok a tejnek amíg pici a gyerek sajnos egyre rosszabbakat hall az ember így jobb az elővigyázatosság.

Kép

Kép
wbb
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a kedves üdvözlést! Mindenképpen elnézünk majd a Közösségi Házba. Azt nem tudjátok véletlenül, hogy az ottani programokban is van-e nyári szünet? Mert a ringatón pl. szeptemberig nyári szünet van.
Tej: én 1 évesen adtam a fiamnak, s 3 hónap volt, mire rájöttünk, hogy attól náthás egyfolytában. Nem konkrétan tejallergiás, de tejfehérje-érzékeny, így azóta tápszeren van. 3 éves koráig nem is kísérletezek újra, addigra jó eséllyel kinövi. Ennek fényében megfogadtam, hogy pocaklakóm 2 éves korig nem fog tejet kapni. Persze ez alkat kérdése is, de a családban nincs ételallergiás, ezért nem is számítottam rá.

Vok: nem tudom, melyik a Csontos J. utca, nem vagyok otthon az utcanevekben:) , de szerintem nem lakunk közel, mert mi a Gárdonyiban lakunk.

Igen, olvastam, amit az oviról írtatok, még jó, hogy van időm eldönteni, mi legyen. De elvileg 2010 máj.-tól kötelező lesz mindenkit felvenniük... Most családi napközit nézegetek, hogy heti 2x fél nap, vagy hasonló időtartalomra beadnám. Kipróbáljuk, mert ma is emlegette a bölcsit, hiányzik neki (csak sajnos ott tényleg egyfolytában beteg volt).

Valamikor kinézünk az Árpád játszira! Ti mikor jártok?
Szép napot mindenkinek!
semi84
 
 


Sziasztok!

Era
Sajnálom, hogy nem jöttök, de majd legközelebb :D
Tej... hááát, én most se adok még a Hannának tejet. Egyáltalán.
De mi nagyon allergiásak vagyunk és mivel a tej nem túl jó a szervezetnek, így nem erőltetem.

http://www.ize.hu/click.php?id=12415&ur ... %2Ftej.htm

Én úgy gondolom és érzem, hogy a tej nem jó az embernek. És mint a fönti cikkben is olvasható, nem is egészséges. Amíg Hanna szopizott én se ettem semmi tejes dolgot. Amikor ő 1 évesen elkezdte kapni a tejtermékemet, akkor ettem én is. A savanyított termékek nem annyira gázak, de így se jók. Sok bennük a cukor. Hanna szerencsére nem szereti a tejterméket, max a túró rudit eszi. :D és néha joghurtot, de nem hiányolja, ha nincsen itthon.
Én, ha végre a kávéról leszoknék, akkor egyáltalán nem kerülne mégcsak tejpor se a szervezetembe :D Küzdök is érte erősen. Főleg azért, mert amióta Hanna miatt nem ettem tejet, azóta nem szereti a belem. Eléggé gázosít... inkább hanyagolom :D Nem akarom kiírtani a körülettem lévőket a szagommal :D:D:D

Semi!
Dehogynem. :D a Gárdonyi gyalog 5 perc tőlünk :D A Gárdonyi 34 vagy 37 alatt van egy adag ikerház, oda szoktunk járni Hannával, mert vannak barátaink :D

Mi ma is megyünk délután. :D Elküldöm a számom, üzenj, ha jöttök ti is :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Semi!
Ovitéma:Én azt mondom,hogy hiába hoznak törvényt meg akármit,hogy kötelező felvenni a gyereket ugyanis kérdem Én,hogy hova?Mivel nálunk is az összes csoportban (Liliom óvoda ami 9 csoporttal üzemel) 32-33fő a létszám,(amit nem is lehetne elvileg éppen a törvényben foglaltak miatt) és az idei 130 gyerekből a felét tudták felvenni nem azért mert nem volt kedvük,hanem azért mert ennyi hely lesz.A Tulipán oviban is két új csoportot készítenek ahol a már felvételt nyert gyerekeknek fognak helyet biztosítani,de még nem tudni,hogy pontosan mikor lesz készen.Ott is rengeteg gyereket elutasítottak éppen a helyhiány miatt,illetve a Tátika oviból is.Egyáltalán nem rózsás a helyzet és totál feleslegesen hoznak törvényt.Inkább óvodákat és bölcsődéket kellene építeniük ehelyett a törvény helyett....persze ez csak az Én véleményem,de szerintem nem vagyok ezzel egyedül.

Kép

Kép
wbb
 
 


Sziasztok!

Semi!
Mi is a Tulipán óvodába járunk. WBB-nek teljesen igaza van, nagyon durva a mostani helyzet is... Az ovi 7 csoporttal indult... Tavaly kialakítottak még 1 csoportot a másik óvoda bezárása végett... Most a nyáron 2 csoportot építenek hozzá, kb. 60-an gyereket vettek fel, 60-an gyerek várólistára került, mert a 2 csoport nem fog elkészülni szept. 1-re. :( Idén még volt lehetőség erre, de az óvodavezető már most fogja a fejét, hogy mi lesz jövőre... Úgy tudom, hogy jövőre is 2 csoport fog felszabadulni, akkor max 66 főt tud felvenni, a másik felét pedig el kell utasítania... Általában a testvérpárosokat és a hátrányos helyzetűeket részesítik előnyben és fontos, hogy körzetes legyen...

Andi, különben a múltkor azt olvastam valahol, hogy egyesek abban is találtak kifogást, hogy mások 6 évesen nem viszik iskolába a gyereket... Szerinted? Az ilyentől lobog a hajam... Gondolom ha vki nem viszi 6 évesen iskolába a gyerekét, annak meg van az oka... :evil: Arról meg tényleg a gyerek tehet, hogy évvesztes??? :evil: :evil: :evil: :evil:

edna79
 
 


Edina,nem mondod?Pedig Én sem akarom 6-évesen vinni Bogit suliba,de ugye azt mondják az óvónők,hogy tuti iskolaérett lesz és akkor csak rontok rajta ha "visszatartom"... azért kíváncsi lennék,hogy az aki ezt kifogásolja,akkor amikor majd az Ő gyereke lesz 6-éves vajon ugyan ezen az állásponton lesz-e.Természetesen nem fogok foggal-körömmel ragaszkodni ahhoz,hogy oviban maradjon Bogi,de van olyan is aki mindenképpen rá kell,hogy húzzon még egy évet.Nem tudom,sajnos sok olyan ember van akinek nagy a szája csak nem gondolkodik... :oops: :roll: :evil:

Kép

Kép
wbb
 
 


Ez valószínű annak nem tetszik, akinek a gyerekét nem veszik fel az oviba. Szomorú ez az egész világ, gusztustalan a helyzet... Még jó, hogy az iskolába Levit jövőre mindenképpen fel kell venniük és szerencse, hogy oda tartozunk, ahova íratni szeretném... Nem szeretnék még egy óvodai beíratást, esküszöm az egyetemre könnyebb volt bekerülni... :oops:

edna79
 
 


Ne is mondd az iskolát...tudod,hogy mi is épp abba az iskolába szeretnénk járni csak épp nem oda tartozunk.Ahogy írod,gusztustalan az egész és már az óvodával elkezdődik a gond,hogy vajon hova mikor és hogyan tud majd bekerülni a gyerek... :cry: :evil:

Kép

Kép
wbb
 
 


Hát igen, meg még az óvoda előtt... Aztán meg a többiről már ne is beszéljünk... :oops:

edna79
 
 


na jah...(egyébként a babaneten miért van egy órával kevesebb mint valójában?) :roll: 8) :D

Kép

Kép
wbb
 
 


Nem tudom, nekem nem késik az óra..

edna79
 
 


Sziasztok!

Ovi, suli:
Teljesen egyet értek! Ne rendeletet hozzanak, hanem ovikat, meg bölcsiket! Kis létszámmal, nem 30 felettivel. Nagyon gáz! Szerintem az alsó tagozat végéig a max 15fő lehetne egy osztály/csoport, utána meg max 25, de max! Még középiskolában is jó, ha kis létszámú csoportok lennének. Nekem nagy szerencsém volt, hogy német szakos vagyok és mindig bontott óráim voltak. Így is volt csoportom, ahol 17en voltunk... gáz volt. El se tudom képzelni hogyan tanítanak 35 fővel...

Iskola érettség: Hát, ez már egy kicsit nehezebb téma. Valaki akkor is beadja suliba, ha nem érett, valaki akkor is visszatartja, ha már tud olvasni... Persze ezek extrém helyzetek. Szerintem ez gyerek függő és nagy általánosságban elmondható, hogy ezt az óvónők tényleg meg tudják mondani, hogy szerintük iskola érett-e a gyerek. A szülő nem biztos, hogy úgy látja. Főleg azért, mert ugye az oviban másképp viselkednek...

Én is már be vagyok tojva a sulitól. Nagyon durva híreket lehet hallani a kisebbség többségbe kerülésétől kezdve a leszarom tanárnőkig. Nem egyszerű. Nem vagyok rasszista. Nagyon sok kisebbségi tanítványom volt és nagyon szeretem őket, de vannak nem olyanok is. Akikkel nem szívesen engedném össze Hannát.

Mennem kell, gyermek hamit kér :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tejes hozzászólásokat, mérlegelek még egy kicsit a témán. Még van itthon 2 doboz tápszer úgyhogy kb 1 hetem még van rá. Ezért gáz nála a tápszer mert annyit eszik belőle.

Óvoda, iskola téma.
Tényleg elképesztő és is elképedve hallgattam, hogy az anyuka menjen dolgozni és a gyerek menjen bölcsibe, oviba.
Kelenföldön laktunk és ott is bölcsi problémák voltak, volt olyan anyuka aki még pocakkal ment beiratni a bölcsibe, hogy biztos legyen helye. És ez rendszeres volt, a pár hónapos babákat is vitték. Az ovodahelyzet is ilyen volt, több gyermeket utasítottak el háromévesen, pedig hát akkor már a gyesnek vége. És nem mondanak rá semmit, csinálj amit akarsz, apuka, mamák stb. családtag vigyázzon rá, de hát azért ez nem úgy van.
Mikor ide költöztünk és megszületett a kicsi már vittem is beiratni a bölcsibe, mert a vezetőnő ezt ajánlotta így kétévesen lesz helye biztosan.
Az iskola dologban pedig hát most olvastam a gyáli újságban hogy nem indul első osztály a Bartók suliban mert az óvodába maradnak az oda tartozó gyerekek. Szinte hihetetlen, a másik két suli pedig nem győzi felvenni a gyerekeket. Vajon miért nem iratja oda senki a gyerekét, rosszak a tanárok??

És manapság miért nem érett egy hatéves gyerek az iskolára? Mit jelent hogy nem érett? Hát hányévesen kellene elkezdeni az iskolát?

pusz
Era
favorite
 
 


Sziasztok!

írtam egy hosszút, s elszállt :twisted: Szóval, igazatok van ovival - bölcsivel kapcsolatban, örülök, hogy ég van 8 hónapom eldönteni, mi legyen. Mert nem is ragaszkodnék hozzá, hogy a nagy menjen, csak a társaság és szocializásciós igényét kell valamilyen formában megoldanom.

A suli témára is reagáltam, de lusta vagyok újra begépelni :oops:

A vonalzóval megpróbálkozom:

Kép

Kép
semi84
 
 


Favorite!Most ez komoly?Mi az,hogy nem indul első osztály a Bartókba?Van ismerősöm aki idén megy elsőbe és oda tartozik.Mi is oda,de csak jövőre kezdjük a sulit,de Én nem akarom abba a suliba :oops: Viszont körzeten kívülit meg nem is vesznek fel másikba,így nem értem :shock: :roll:

Kép

Kép
wbb
 
 


De szépen megfogalmaztam...bocsánat! :oops: :lol:

Kép

Kép
wbb
 
 


Semi!

Jók a vonalzók! :wink:
Hol fogsz szülni?Már nem sok van hátra... :D Mit szól a kistesóhoz Dani?

Kép

Kép
wbb
 
 


Sziasztok!

Hogy telt a hétvége?

Wbb, az Istvánban fogok szülni, de még nem tájékozódtam igazán. Danit a Nyírőbe szültem, de az magánkórház lett.
Dani várja, de nem tudom, mennyit ért belőle. Néha mondja, hogy MArci bújjon ki, meg néha csak úgy ránéz a hasamra, s megkérdezi, mozog-e, de volt, hogy köszönt neki, hogy Szia Marci :) Szóval aranyos. Krémmel rendszeresen ő kenegeti a hasam, azt nagyon élvezi :) Meg már tudja, hogy amik a padláson várnak cuccok: kiságy, babakocsi...stb, azok Marci dolgai, s mondja is mindig, hogy az MArcié. Aztán ha megszületik, mi lesz, arról fogalmam sincs :) Fel vagyok készülve a féltékenységre meg a rosszalkodásra, amennyire lehet, aztán kiderül... Azért reménykedek :)
semi84
 
 


Sziasztok!

Nekünk nagyon jól telt a hétvége vidéken voltunk, strandoltunk meg minden. A gyerkőcök nagyon élvezték!

Semi én is az Istvánban szültem és már egy éve hihetetlen mintha most lett volna.
Nálunk 2 év 3 hónap a különbség a csajok közt és ki a féltékeny nagy meglepetésemre a kisebb. Úgy odavág a nagynak ha az akar az ölembe ülni, hogy csak lesek. Igyekszem leszerelni, kisebb nagyobb sikerrel.

Ma rossz dolgok történnek velem, de remélem mára vége van és csak jó következik.

pusz
Era
favorite
 
 


Sziasztok!

Era!
Mi történt?

Semi84!
Édes lehet :D Okosak ezek a törpék :)

Wbb!
A barátnőm lánya is oda tartozna, ő szerette volna, ha oda jár, mert idén jó tanítónő lett volna, de nem lesz. Át kéne vinnie a másik suliba, amit meg nem akar, de nem nagyon tud mást tenni.
Én úgy gondolom, hogy csak abban az évben tudom eldönteni, hogy hova írassam be a agyereket, amikor épp ott az ideje, mert akkor derül ki, hogy melyik tanárnő lesz. Nem egyszerű :? Én már az ovi miatt is bajban voltam, mert szívem szerint a Liliomba írattam volna a csajt, de mivel a Tulipánba se vették fel és a protekciós gyerekeket SE vették fel a Liliomba, így nem volt esélyünk se...
Azt szokták csinálni, hogy átjelentkeznek ismerősökhöz ideiglenesen és akkor mehet a gyerek abba a suliba, hova szeretnéd.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Nekünk is jól telt a hétvége,szokás szerint zajlott az élet és gyorsan elrepült a két nap.Ma voltunk állatkertben Bogi ovis barátnőjével és anyukájával,utána meg apával voltak a Dínó kiállításon.Azt mondta a párom,hogy ha nem lett volna VIP-jegy és pénzt kellett volna kiadni ezért a kiállításért,hát nagyon szomorú lett volna.Így gondolom egyértelmű,milyen is lehetett...mjuk ma csak a VIP-megnyitó volt,elvileg a közönség holnaptól mehet de szerintem ugyan ilyen marad minden...
Eszter!
Igen,már tájékozódtam suli ügyben,tudom,hogy így szokták ezt a körzetes dolgot "megoldani"...A hátsószomszédom azt mondta,hogy a kisebbik fia (a nagy is oda jár) a Bartókba fog kezdeni idén elsőt így most már abszolút nem értem...vagy Ő nem tud erről,hogy nem is indul első?Ez kicsit fura lenne,nem? :roll: :?: Na mindegy,Én csak az Adyra pályázok,ha Gyálon gondolkodunk... :oops: 8) :lol:

Kép

Kép
wbb
 
 


Naná,hogy lemaradt... :o :oops:

Semi!Én nem ismerek ott senkit,Kútvölgyis vagyok,vagyis voltam mert ott van a dokim akihez 16éve járok... 8) :lol:
Szerintem ha ugyanannyi figyelmet kap majd Dani mint idáig akkor is amikor megszületett Marci,akkor nem lesz féltékenység.Majd a párod és a nagyszülők kicsit többet "kell" hogy dajkálják a nagyfiút,hogy érezze Ő is fontos.Jó ötletnek tartom ilyen kis korkülönbségnél,hogy amikor megszületik a baba kap valami kis ajándékot a nagytesó mintha a kicsi hozta volna...

Kép

Kép
wbb
 
 


Sziasztok!

Megkerestem a cikket az újságba.

"Eötvös József Ált. Iskola és KSZKI első évfolyamára 8 gyerek iratkozott be.........körzetébe 29 gyerek tartozik.....nem kellene odáig eljutni, hogy általános iskolába nem indul első osztály"

Lehet hogy én keverem a sulikat, de azt hittem hogy az Eötvös az a Bartók suli. Szóval ha nem ugyanaz akkor bocsi.

Eszter
Két rossz hírt kaptam és elszomorított nagyon.

wbb-nek igaza van az összeszoktatás kapcsán, hogy a nagynak több figyelem kell, hogy ne érezze tehernek a kicsi érkezését. Lehet hogy mi túlzásba vittük.

pusz
Era
favorite
 
 


Megyünk holnap állatkertbe.
Csatlakozik valaki? :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Sajnos nekünk sem telik jól a hét, a hétvégén elkezdett kiütéses lenni Dani feje, s már nagyon csúnya. Ezért sem jár bölcsibe, ugyanis fél éve vizsgálják, s nem tudják, mi baja, de havonta 1-2 hetet pöttyös. Voltunk már 3 dokinál, most elvittem egy 4.hez is csütin, de romlik az állapota, mert már gennyes is és fáj neki, úgyhogy ma megyünk egy 5. dokihoz. Kicsit megvisel lelkileg, remélem valahogy a végére jutunk, már olyan reménytelen vagyok.

Favorite, mi történt? Remélem a mai nap már jobb!
Az én fiaim között pont 2,5 év lesz, elvileg :)
Kérdezgethetek az Istvánról? Mert akkor írok privit! Pl. lassan megnézném a szülőszobát, de a szülésfelkészítőre nem tudok menni, mert Danit nem tudom hova tenni. Szóval annak a végére mennék oda, de mikor van vége? Na meg egy csomó kérdésem van még, ha nem gond...

Vok, milyen volt az állatkert?

Wbb, köszi a tippet, ezt a védőnőn is javasolta már. Lassan el is akarok menni megvenni a meglepit, hogy jól indítson tesó :)
semi84
 
 


sziasztok!

Semi milyen dokikhoz jártok? bőrgyógyász? vagy valamire allergiás?
hihetetlen hogy nem találják az okát, főleg ha romlik is.

vok mi is készülünk az állatkertbe, de sajna apa dolgozik és nélküle nem akarunk menni, úgyhogy most nem tudunk csatlakozni.

pusz
favorite
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyorsra jöttem(vendégeink vannak) ezt egy másik topikban olvastam:

megszületett ALex baba 2750g és 56cm császár lett a vége

Nos,Ő Viki23 babája!Nagyon nagy gratuláció,legyenek egészségesek boldogok! :D

(kicsi a világ,úgy találtam rá,hogy van egy közös ismerősünk iwiwen és onnan jöttem rá,hogy Viki az Viki23...) 8) :lol:
Remélem jön majd ide is,nem csak a másik topikba...

Kép

Kép
wbb
 
 


Sziasztok!

Ismeretlenül is gratulálok Alex babához!

Vok, milyen volt az Állatkertben?

Sajnos tényleg fél éve szenved Dani a pöttyöktől, s már mindenütt voltunk. SOk mindent kizártunk, pl. a bakteriális fertőzéseket, parazitát, de van 2 szindróma és a mélygomba, ami szóba jöhet. Most vettek ezekre keneteket, remélem lesz vmi eredmény! Bőrgyógyászokhoz járunk elsősorban, de voltunk már gégészeten, gasztroenteorológián, szemészeten, hasi uh-on, röntgenen, s ma épp hallásvizsgálaton. Tehát a gyerek tetőtől-talpig meg van vizsgálva, amit nem is bánok, csak épp eredmény legyen vmi!

Tapasztaltabbakhoz egy kérdés: Dani 2 hónapja szobatiszta, du-i alvásnál 90%ban ágytiszta is, de éjjel bepisil. Volt, hogy száraz volt a pelus, s volt egyszer, hogy szólt éjjel, hogy pisilni kell, de nem ez a jellemző. Szerintetek mikor kellene elkezdenem az éjjeli szoktatást? Érdemes tesó születése előtt, vagy úgyis vissza fog esni, s majd csak később. Vagy lehet, hogy még nem is lenne érett rá?

Köszi a válaszokat!
semi84
 
 


semi84 írta:Tapasztaltabbakhoz egy kérdés: Dani 2 hónapja szobatiszta, du-i alvásnál 90%ban ágytiszta is, de éjjel bepisil. Volt, hogy száraz volt a pelus, s volt egyszer, hogy szólt éjjel, hogy pisilni kell, de nem ez a jellemző. Szerintetek mikor kellene elkezdenem az éjjeli szoktatást? Érdemes tesó születése előtt, vagy úgyis vissza fog esni, s majd csak később. Vagy lehet, hogy még nem is lenne érett rá?

Köszi a válaszokat!


Semi!
Először is gratulálok,hogy már szobatiszta Dani,ez nagyon jó! :) Én személy szerint elég sokáig adtam még éjjelre is pelust Bogira mivel Ő szeptemberben lett szobatiszta és féltem,hogy éjjel ha bepisil,megfázik...szóval tuti tippet nem tudok adni,az az egy biztos,hogy még így is nagyon ügyesek vagytok és nem kell aggódnod,hogy éjjel még bepisil(mellesleg azt mondja a nagykönyv,hogy az éjjeli bepisilés 5-6 éves korig "megengedett" :shock: 8) :D ) Amikor levettük éjjelre a pelust,onnantól egyszer sem volt "baleset".Ezt megelőzően egyébként már régóta teljesen szárazon maradt éjjel a pelus.Szerintem a nappali alvásnál egy-egy bepisiléssel semmi gond!Este alvás előtt már ne nagyon igyon és mindenképpen pisiljen,ha csak egy cseppet akkor is...gondolom majd jönnek a többiek és mondanak tapasztalatot!Csak így tovább!(visszafejlődés is valószínüleg lesz,mármint ha kistesó cicizik,Ő is akar,vagy pelust,vagy cumit/üveget stb...ez tök normális!) :wink:

Kép

Kép
wbb
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Hogy éltétek meg a tegnapi vihart, szerintem nagyon félelmetes volt. Szerencsére nálunk nem történt kár.

pusz
Era
favorite
 
 


Sziasztok!

Wbb, köszi a választ! Miután éjjel bepisil még, akkor nem is erőltetem az ágytisztaságot. Du-i alvásnál úgysem pelusozom, kezdetnek elég :)

Vihar: nálunk elég nagy károkat okozott: cserepek leszálltak-beázott a padlás, garázstető elszállt, összedőlt a kerti hintaágy...stb... Már hívtuk a biztosítót, napokban küldenek valakit...

Dani fejével haladtunk, vmi autoimmun betegsége van, úgynevezett Ofuji-betegség. Elég ritka és ismeretlen, szóval kicsit el vagyok keseredve, hogy mi is lesz vele. Vmikor el fog magától múlni, állítólag, addig viszont időről-időre pöttyös lesz, s miután ezek a pöttyök pont a rossz immunműködése miatt jönnek ki, hamar elfertőződnek, tehát komolyabb közösségi élet kizárva. Remélem azért vmi délelőtti játszóba be tudom szoktatni heti 1-2 alkalomra, ahol lehet abban a pár órában sapiban is, mert akkor nincs gond.
Holnap megyek uh-ra, kiváncsi vagyok, mekkora pocaklakó!

Vki tud nekem abban segíteni, hogy hogyan és kinél kell intézni a házassági anyakönyvi kivonatot? MErt a szüléshez kell kérnem egy frisset...
Köszönöm!
semi84
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: