Új privát üzeneted érkezett!

Szilcsi!
Köszi,nem tudtam,hogy az a gyakorló! Már írtál privit?( Csak mert nem jött át)
Nem lehet, hogy a bölcsi miatt van így Lali? Mert én már mindent annak tudok be, pedig 1 hete járunk csak. Hát őszintén, nagyon rossz, azon agyalok, hogy kéne megúszni, de nem látok megoldást. :oops: Pedig csak csütin sírt,mi lesz még?! Lali meddig sírt? Málna jó náthás, pénteken még hasmenése is volt, meg én is tiszta nátha vagyok,szerinted így menjünk hétfőn? Ha jövő hét kimarad,utána hét szívás, mert én sulis lennék,nem hiszem,hogy anyut rá tudom venni, Ő vigye. Na, majd én is írok privit, ha nem megyek az agyadra a bölcsis gondjaimmal!
20140113113746
 
 


Üdv.

Anett, akkor tényleg passz. Én kipróbáltam, ha most megnyitom a programot, kapásból frissít verziót és árat is... Én Médiában sosem rendeltem képet, vagy DM vagy Rossmann, ott a főbb időszakokban van olyan akció, hogy 100 fotó 1900 Ft mindennel együtt, ha egyedül nem is, de a barátnőmmel közösen mindig össze tudjuk hozni a mennyiséget. :D Most is van, ha jól tudom, de annyi képünk nincs, meg most olcsóbb a Cora, de pl. újévkor tuti megint fogunk rendelni egy kazal képet.
És a párod nem tudna segíteni? Nálunk úgy volt, hogy két hét volt a beszoktatás, egyik héten én vittem, a másik héten a férjem.

Szilcsi, nagyon érdekes, ugyan minden gyerek más, de annak idején én innen kaptam a fejemre, hogy majd jól odaszokik Peti hozzánk, és nem. Át sem jön közénk, pedig csak fél méterre vagyunk tőle, és jóideje már rács sincs az ágyikóján, de jól alszik, illetve ha mégsem, akkor szól, kérdez, hogy jöhet-e. :)
Jövőt még nem tudom, de amit most látok: igen, ha jó szakmája van valakinek, jobban meg tud belőle élni, mintsem szerez egy diplomát, és teng-leng az álláskeresők piacán. OK, kimehet külföldre is, ha akar, de ennél több lehetőség nincs sajnos. És ez, ha már ezt említetted, az orvosoknál is így van, a zsírosabb szakmák kihalásos alapon telítődnek be, a többi meg...de még Isten tudja mi lesz, de inkább azt akartam mondani, hogyha ő azt mondja, hogy szakmát akar tanulni, engedni fogom, nem az lesz a cél, hogy ráerőltessek egy oklevelet.
Féléves kontroll? Szerintem már ne menjetek, vidd el kétévesen, azt jónapot.

Enikő, az én suliban sem volt kötelező tanulni, mégis kitűnő lettem, és van diplomám is. Lehet, hogy ettől még jó iskola az Arany, csak Marci jó képességű, ezért nem kell sokat görnyednie a könyvek felett. Szerintem ez igenis jó, én marhára elítélem azt az intézményt, aki kötelezi a gyereket a tanulásra, hiszen az intézmény feladata a tudás biztosítása. OK, hogy ez valakinek könnyebben a fejébe megy, valakinek kevésbé, de annak nincs értelme, hogy xy este tízkor még a nyelvtan leckéjén törje a buksiját, nem?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szilcsi! Norbi járt utána még uszni, de kb másfél éves koráig, utána már nem hordtam. Igen költséges, viszont azóta is merül viz alá, türi hogy viz alatt "usszon" stb. szóval ezért már nem fizettem volna szívesen, úgy éreztem hogy már újat nem tudtak ott mutatni.
Orsi úszik heti 2x, mivel a füle amugy nem beteg, legalábbis ami gyulladást illeti, hogy a hallása mégis mitöl rossz azt ugye senki sem tudja. A doktortnö akihez nem megyünk vissza többet csak annyit csinált hogy felnyitotta a fülét, hátha van ott valami, de semmit nem talált igy tubust sem kapott, ill. rutinból kivette az orrmandulát. Most hogyan lesz tovább elképzelésem sincs. Arra a rémségre is gondoltam, hogy lehet újabb mütét vár rá, mert ugye hogyan másképpen lehetne kideríteni és orvosolni a gondot:( Vagyis nem hurut v. fülgyulladás szokott lenni a rossz hallás hátterében, ez már biztosnak tünik, föleg hogy nem is szokott beteg lenni csak ritkán.
Egyébként régen nem uszott akkor is ugye rossz volt a hallása, én arra is gondolok, lehet mindig így volt. MErt amugy nem lehet észrevenni, ugyanis a mély hangokat nem hallja jól, a magasakat már igen, ill. az javult a mütét óta, de elötte is jobb volt mint a mély hangokra amit adtak eredményt. Mivel mi amugy sosem vettük észre, csak rutinvizsgálatra vittem saját megnyugtatásomra orvoshoz, igy az is lehet hogy mindig is rosszul hallott és akár születése óta fennáll ez. :cry:

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

 
 

Karmen!

Irtam neked priviben egy gyerek fül -orr gégészről.

Andi

Andi
Kép
mucska
 
 


Timika, Szilcsi, köszi a bíztatást! :)
Tudom, itt már mindenki túlélte az első heteket, de vannak olyan pillanataim, amikor elképzelni sem tudom, hogy hogyan, vagy hogy meddig lesz ez ilyen nehéz.
Tesóm azzal nyugtatott, hogy az alvás megvonása bevett kínzási módszer, még a legharcedzettebb katonákat is pár nap alatt megtöri, ne csodálkozzak rajta, hogy ki vagyok készülve. :D
És még csak öt hetes lesz a kis Babszem, ráadásul hasfájós is, puffadt a hasa és gázosak a belei, pedig Infacolt adunk neki.
Van valami jobb ötletetek?
Mostanában nagyon sokszor kakil és elég híg is.
Honnan tudom, hogy meddig rendes anyatajes széklet és mikortól hasmenés?
A doktor nénink küldetett székletmintát az ÁNTSZ laborba a biztonság kedvéért, de még nincs eredmény...
Mindenki aggódós kismama volt az elején? Mert én eléggé az vagyok. :(

Szilcsi, megpróbálok képet felrakni, remélem, rájövök, hogy kell. :)
Kép Lilla három napos

Kép Itt pedig már három hetes :)

Sikerült! :)
Mindenkinek további szép napot!
Monka
monka79
 
 


Sziasztok!

Csak röptében...

Én is próbálkozom a Corás képrendeléssel, de nekem is 35 ft-ra számolja darabját! Mit cseszek el?
Ti is a képfeltöltő szotverrel csináltátok? Vagy a síma képfeltöltéssel? Azzal az én 110 képem minimum 2 órahossza!
De mindkettővel 12 ft kéne hogy legyen, nem???

Bocs, az offért.... :oops:

Kép
Kép
zituska28
 
 


Monka!
Nagyon kis tündér Lilla! :D
Mi Gripe Water-t használtunk hasfájásra anno és nagyon jó volt. Azt hiszem 1 hós kortól mehet, de patikus megmondja. És az nem gyógyszer.
Anyatejes kaki híg szerintem ,mivel csak folyadékot visz be, nem is lehet más, de majd ha lesz eredmény megnyugodhatsz teljesen.
Én szuperaggódós voltam,de olyan szintem, hogy mikor 8 órát aludt egyfolytában és nem kelt fel mentőt hívtam. Az első oltás előtt 2 napig hánytam az idegtől,hogy mi lesz. Minden új dolog előtt,ami még sose volt, parázok, hogy hogy mint lesz, még most is. De idővel majd csökken ez az érzés.
Segítséged nincs? Nekem anyukám az első 1 hónapban itt volt, így sokat aludtam Málnával,főzni, takarítani nem kellett,így könnyen átvészeltük az elejét. Szóval alapjában nekem nem volt nehéz, meg a férjem sokat segített/segít mindig. Belejöttök, csak élvezd,ne kötelességnek vedd. :)
20140113113746
 
 


Monka!
Nagyon szép a kislányod!!! :lol: :lol:
Nem akarlak ijesztgetni, de nálunk kb az első 6 hónap volt gáz.
Mindkét gyerek hasfájos volt, Márk nagyon rossz alvó, mindkettő rossz evő, bukós, szoval minden.
Én annyit sose bőgtem, vagy ordibáltam, mint abban az időszakban.
Egyszerűen kiboritott, hogy nem alszik, nem eszik, ordit. :roll:
Szóval szerintem is ha van segitséged, próbáld meg kihasználni.

:wink:

Iskola téma.
Én Újszegedre járta az Odessza II-be(ma Vörösmarty).
Ez Sporttagozatos suli, nem egy olimpikon került onnan ki.
A sportosztályban kőkemény volt a kézilabda tanitás.
Én sima osztályba jártam, kb 4-es voltam.
Kb fele-fele arány volt, a szakmunkás és a szakközép, gimi aránya továbbtanuláskor.
Én szakközépbe mentem, és már munka mellett diplomáztam.
Mikor 7 osztályba jártam, kiköltöztünk Deszkre.
Ott is egy sima általános van, és egy jó pár embert ismerek, aki jogász, ügyvéd, orvos lett, és oda járt Deszkre.
Az egyik kedves ismerősünk az Odessza II-be járt, sima osztályba, utána a Ságváriba járt, majd elvégezte a Műegyetemet, és most egy nemzetközi szállitmányozó cégnél dolgozik Pesten, nem kevés pénzért.
Nálam 4 évvel fiatalabb, van Szigetszentmiklósón saját háza, és csaj. :wink:
Férjem is egy kisvárosi általánosba járt, ma 2 diplomája van, és szerintem megcsinálja még a közgázt is.
Szóval Én is azon a véleményen vagyok, hogy a gyerektől függ!
A gyakorlókba, meg a Madáchba nagyon jó képességű gyerek menjen szerintem, mert ha kicsit gyengébb mint a többi, kin-keserv lesz Neki a 8 év.
És akkor hol van maga a gyerek? Mikor lesz még ideje, energiája gyereknek lenni, játszani? :shock:

Mucska!
A leirtak alapján Nekem is a második iskola szimpi!! :wink:

Exi!
Most Én is azt mondom, hogy lehet jobban jár majd anyagilag, egy jó szakmával(asztalos, villanyszerelő, központifűtés szerelő, stb) mint egy bölcsész vagy tanári diplomával.
De reméljük az majd idővel kiderül, hogy ,mihez van érzékük, kedvük. :wink:

Karmen!
Milyen gyórsan gyógyult meg anno Norbi szájában az afta?
Szandinak tele a nyelve, széja, vért izzadok, hogy legalább igyon, szegény annyit sirt már, hogy berekedt, nagyon szenved.
:cry: Doki látta még csütörtökön.

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Anett, nagyon aranyos, amit írtál! :)
Én ennyire (még?) nem vagyok aggódós, de azért folyamatosan parázok mindenen, a nem fázik-e, nem éhes-e, elég-e a tejem, megfelelően fejlődik-e, fel ne riadjon, aludjon már el témakörökben főképp.
Most legutóbb az egy hónapos vizsgálatkor azt mondták, hogy a 600 grammot hízott hazaadás óta, és az inkább a minimum hízáshatárhoz van közel, ezért két hét múlva lesz egy kontroll mérlegelés, nem várnak egy hónapot.
Előtte meg egyik héten 210 grammot hízott, utána következőn csak 130 grammot, és emiatt meg két napig megint méregetni kellett, hogy hány grammot eszik, mert ha nem eleget, tápszer pótlás kell. Naná, hogy végigparáztam azt a két napot, hogy van-e elég tejem, jóllakik-e, de végül a mérleg szerint is volt.
Ha éppen megnyugodnék, mindig van valami újabb para, most épp a kaki téma. :)

Zita, ha ez még öt hónapig fog tartani, kihullik a hajam. :D
Én is annyit bőgtem már, mint kb. életemben eddig soha, nem ismerek magamra sokszor.

Sajnos segítségem nem nagyon van, mert én pesti lyány voltam, és az esküvő után is még ott dolgoztam, csak a babavárás utolsó hónapjaira költöztem Szegedre fixen, addig távkapcsolatban ingáztam a munka és a férjem között. Így baráti kört itt nemigen tudtam még kialakítani, a családom és a régi barátaim meg mind Pesten maradtak, szóval nem egyszerű. Azért anyukám és tesóm jönnek, ahogy tudnak, de jelen lelkiállapotomban szívesen ide is költöztetném őket. :D
Sokszor az a legrosszabb, hogy nincs kihez szólni, tanácsot kérni, csak egyedül vagyok a síró babával a négy fal között, ezért is regisztráltam ide többek között, hogy ez egy picit változzon. :)
monka79
 
 


Zituska, én letöltöttem a programot. Szvsz próbáld meg, hogy bezárod, "elveted" a kosarat, és elölről kezded. Mert nekem is többért számolta először, de aztán valamit nyomtunk neki, és jó lett...
exdeus
 
 


Monka!

enyim babám 7 hetes, ha tudok valamiben segíteni, írj nyugodtan! van egy 4,5 évesem is, talán van egy kis tapasztalatom. (Bár minden baba más és más...) a lányommal én is végigparáztam és idegeskedtem nemcsak az első fél évet, hanem az első 1,5 évet. :lol:
simcsike@freemail.hu

ha egy környéken lakunk, tudunk talizni is!!

E.
seri
 
 


iskola téma :)
én gyakorlóba jártam. az osztályunkból 1, azaz egy kivételével mindenki egyetemet/főiskolát végzett.
sztem az általános iskola megalapozhatja a jövőjét egy gyereknek! nekem a két legjobb barátnőm az általános iskolás barátnőm, pedig gimibe nem egy helyre jártunk, mégis.

a gyakorlókba kizárólag kőkemény hátszéllel lehet bejutni, és nem feltétlenül a legjobb képességű gyerekek járnak oda, de tény, hogy szinte csak értelmiségi családok gyerekei vannak ott! ami már alapból maga után vonz egy szintet. ami egy gyengébb képességű gyereknél is húzóerő lehet.

ne értsetek félre, nem lenézni akarok bármiféle iskolát, mert a legkisebb falusi iskolából is el lehet jutni bárhová, de igenis rengeteget számít, hogy hová jár a gyerek!

mi is nagy dilemmában vagyunk. Jozsó szinte biztos, hogy diszlexiás. ami nagy hátrány számára. jelenleg fejleszti egy gyógypedagógus. az IQ-ja magas, ami előny, mert gyorsan halad, a matematikai készsége jóval átlagon felüli. nekünk majd olyan sulit kell találni, ahol ezt kezelni tudják. de még van 2 évünk szerencsére eldönteni a dolgot :D
én szívem szerint Juhász Gyulába vinném, de ha az adott évben nem a legtutibb a tanító néni, akkor nem fog oda menni.
Vendég
 


és 3 kép, mert már rég voltak :)

Jozsó, a nagyfiú
Kép


Bobi, a bohóc:


Kép

Giligeli a kisangyal:

Kép

együtt:
Kép [/img]
Vendég
 


Sziasztok!!!

írni már nem szoktam,de ahogy van időm,mindig olvaslak benneteket!!!! :lol: :lol: :lol:

Dancsi,hogy telik az idő,Gellért is már ennyi idős!!!!!!!!!!!!!!!!
Jozsó,és Boldi,mennyire hasonlítanak egymásra!!!!

Monka,nagyon édi a lánykád!!!!
Hidd el minden kezdett nehéz.................

Szilcsi,Barni szokott közöttünk aludni,még mindig,lehet érte megszólni............... :oops: :oops: :oops:

Kép
bibi226
 
 


Kép Kép
Dobok fel én is egy pár képet!!!!

Barni nagyon szereti az ovit,nincs vele semmi gond,bár igaz hogy volt már büntibe.....................

Kép
bibi226
 
 


Üdv.

Dancsi, akkor Jozsó ezek szerint nem jövőre megy suliba, csak utána?
Az utolsó képről egyértelmű számomra, hogy Gellért mindjárt utoléri Bobit. :)

Bibi, szerintem nem szól meg senki...ahogy írtam, néha még Peti is beférkőzik közénk. Úgy gondolom, hogy amíg ez a szülőket nem zavarja, addig úgyis hagyják, ha meg már szűk a hely, úgysem fogják hagyni a hosszabb távú köztük alvást a szülők. (Én sem szeretem, amikor törpe már ötödjére rúgja le a vesémet, vagy épp amimet.)
Milyen nagyfiús már Barni...telik az idő.

Végül én is egy fotó, amelyen Peti belemerült a gyertyaszámolásba:
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi,
csalóka a kép :) Bobi nagyon megnőtt a nyáron, már nem lóg ki a sorból. továbbra is girnyó, de ez alkati dolog :)
amúgy Gellért most akkora, mint Bobi volt 1 évesen, de ő akkor volt nagyon beteg...

Bobi is velem alszik 99%ban és néha Jozsó is :)

amúgy Bobi beteg, lázas, klassz hetünk lesz, tuti elkapják a többiek is, meg én is, és csak imádkozom egy kis időeltolódásért :?
Vendég
 


Zita! kb 1 hét volt mire elmúlt neki. Én csak Tamtumot fujtam rá, neked mit javasoltak?
Iskoláról én is ezt hallottam, igaz azt mondják Orsi jobb képességü az átlagnál, ennek ellenére a M. mint iskolát már elvetettem. Én is azt gondolom, ne arrol szoljon hogy csak hajtás van éveken át.

Monka! kitartás, nekem ORsival az elsö 3 hónap volt kökemény. Segitségem nem volt.

Dancsi! Jozsó is már nagycsoportos, ugye? Akkor ö sem kezdi még jövöre az iskolát? A 2 nagyfiú szerintem is nagyon hasonlit egymásra! Betegség remélem gyorsan múlik!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


karmen,
Jozsó májusi, amúgy is határeset, ő tuti marad még egy (azaz az ideivel 2) évet az oviban. most nagy csoportos.

Bobi egyre szarabbul van, ki akartam hagyni az ügyeletet, de nem merek így nekivágni az éjszakának. :(
Vendég
 


Szépek a gyerkőcök :D

Exi: Igazad van, nem kell az egész életének a tanulásról szólnai (jó esetben) de azé nem is arról, hogy egyáltalán nem tanul, szal egy középút kéne, azt gondolom! Amúgy ez csak egy kiragadott példa volt, van még más is (több dolog) ami miatt nem iratnám oda a gyerekem, csak nem akartam részletezni :D :wink:


Csajok tudtok olyat aki geotermikus energiafelhasználással épített magának házat? Pl hőszivattyú, napkollektor, falfűtés, passzív ház és társai :) ????? Kéne nekem elérhetőség, esetleg cím, köszönöm!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Dancsi: Jobbulást nektek!++++++++++++++++++++++++++++

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Dancsi!
Hanna is dyslexiás..,de van még két évünk.
Jobbulást Boldinak!!Remélem nem kapjátok el!!
Három szépszál legényke!:)

Exi!
Nagypapának volt szülinapja? Csak a gyertyák sokaságából gondolom...

Üdv az újaknak!Sok erőt kitartást a picikhez!

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Karmen!
Hát kb egy hete ugy kezdődőtt, hogy lázas volt, de más tünet nem volt.
Szerdán elvittem dokihoz, mondta, hogy afta van a manduláján.
Irt fel antibigyót.
Csütörtökre megjelentek a nyelvén, meg a száj belsején, kb 10-12 afta.
Visszavittem, mondta hogy Tantumot fujjak rá, menjen az antibigyó meg a fájdalomcsillapitó.
Persze az antibigyótól megy a hasa, lehet abba kéne hagyni, nem tudom. :roll:
Már nem lázas, kaptunk valami zsibbasztót is, ecsetelni, de annyira fáj neki minden falat, minden korty.... :cry:
Az éjszakáink 5-6 napja iszonyuak, kb minden félórában felül, és ordit.
Gondolom mivel cumizik, fáj neki az is.Olyan kis büdi a szája reggel, gondolom emiat a szarok miatt.
Persze szerdán mennénk Gyulára , nem tudom mi lesz igy. :?

Dancsi!
Gyógyulást Nektek!!!!!!!
Nagyon szépek a fiúk. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Szilde, igen, a tatám volt 80 éves, kétszer negyven gyertya. :D

Dancsi, javulást Boldinak!

Zitaaa, aftát sajnálom, tényleg nagyon gáz, Petinek is volt, mi nem kaptunk AB-t (nem is értem, hogy nektek miért adtak), csak tüneti kezelés kellett: Tantum, az érzéstelenítő ecsetelő, fájdalomcsillapító.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exi!
De nem tudod meddig mehet a Nurofen? Mert én már 1 hete adom Neki, és az van ráirva, hogy 3 napnál tovább orvosi rendeletre.
De akkor adjak Neki Panadolt, vagy más fajtát?

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zita! AB én sem értem miért adtak neki. Gyulai szállást elküldöd, tudod nyáron mi is oda mennénk vissza. Bevált a tavalyi de lehet van jobb is:) Láz nem múlik ilyen régóta?? Ez durva:(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Nem lázas, fájdalomcsillapitóként adom a Nurofent.
Ab-tszerintem azért adta, hogy nehogy tüszös mandula legyen, bár akkor gondolom köhögött volna. :roll:
www.napfenyapartman.eu
ide megyünk, ha megyünk. :?

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zitaaa, gondolom, azért dokinál voltatok, és gyanítom, ő is javasolta a fájdalomcsillapítást. Szerintem egy hét még nem a világ, de egyébként a Panadolon is rajta van, hogy 3 napon túl orvosi utasítás nélkül nem adható (mondjuk nem értem, hogy miért, biztos ez valami kötelező szöveg). Esetleg próbáld meg, hogy sűrűbben adsz kevesebbet, nekünk ezt javasolta a doktornőnk, hogy pl. felezzem az adagot, így kétóránként adhattam Petinek gyógyszert, tartósabb volt a hatása. Ill. napközben az előírtnál kevesebb mennyiséget osztottam be, estére viszont mindig max. adagot kapott, hogy tudjon aludni.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


A. T. Zita

Hédinek is volt ilyen. 3 napos folyamatos magas láz, aztán hólyagok. nálunk kb másfél hét volt. de rendes kajálás 2 hét.
nekünk azt mondta a dokink, hogy vírusos eredetű. és homeós bogyóból a Bórax 5Ch-ból napi 3×3golyót adtunk meg Sol. acriflavint (sárga ecsetelő, de fertőtlenítés miatt). és mivel mi is a 3 nap láz miatt már tök sok Nurofen, Panadolt beadtunk a gyereknek és mivel piszkosul fájhatott neki ezért Cataflam cseppeket (receptes) is adtunk.alig kajált, szerencsére ivott(szopi) és rémes éjszakák voltak. kitartást!!!

kösz a hiányolást. vagyok, de csak olvasok, ha van időm. nem sok van, és egy jó fórumba ált. úgy a jó, ha reagálás is van. na, az nekem már nem megy. arra pont sosincs időm. de jól vagyunk meg minden!! :D

szilde
tej tojás mentes süti. nagyon fincsi kóstoltam és egyszerű. hátha még nem ismered
http://www.szamoca.eoldal.hu/cikkek/ede ... jas-nelkul

minden jót. puszipá
toncsi

toncsi80
 
 


Bobinak mandulagyulladása van, kapott augmentint. még mindig lázas :( köszi a ránk gondolást! :))) jövő héten el kell vinnem a házidokihoz is
Vendég
 


Toncsi: örülök, hogy írtál. Apátokat szoktam látni amikor megy dógozóba, de benneteket nem, hol vagytok eltűnve??? :D

Dancsi, Zitaa gyógyulást nektek, úgy láccik, most a mandula-torokgyulladás a "sláger", mindenki ettől szenved. :roll: :( Sajnálom őket nagyon, gyógypuszik mennek++++++++++++++++

Vius meg reggelt ült a kis székén a kis asztalánál és rajzolt, közben volt egy rohama és "leesett a feje" és beverte a száját az asztalba, felrepedt az ínye a felső fogsora felett! Ömlött a vér, üvöltött, még most is sírdogál, pedig egy órája történt... Remélem nem halnak el a kis fogacskái.....
Szép napot Nektek!
Üdv E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, nagyon sajnálom Viust! :cry: Most már ennyire látványosak a rohamok? Kiskorában nem volt ennyire durva, nem?

Betegeknek gyógyulást, mi is maradunk itthon még egy hétig. :roll: Ospamox, Sinupret, infralámpa... :roll:

Bibi, mért pont nekem mondtad, hogy Barni veletek alszik? :shock: Én nem ítélek el ezért senkit sem, más dolog, hogy én nem akarom, hogy Lali köztünk aludjon. Inkább átmegyek hozzá, ha sír és összebújok vele a szobájában a kanapén, és ha elaludt, visszateszem a kiságyba és megyek vissza a helyemre én is.

Jók a képek, mégmégmég! :D

Kép
szilcsi
 
 


Sziasztok!

zsuzsu, és mindenki más, találka: csütörtök vagy péntek délelőtt jó lenne nektek a Pulcz u-i játszóházban?

A nagy eszmecseréhez :wink:

Néha komolyan gondolom ezt az idegbetegséget részemről. Haragosi, teljesen egyetértek veled abban, hogy a gyereknevelés komoly és hatékony önismereti, személyiségfejlesztő gyakorlat és folyamat egyben (mi is nevelődünk, nemcsak a gyerek), és abban is, hogy vannak mélyvölgyek, csak én úgy érzem, hogy tartósan mélyrepülésben vagyok. :cry: Egyre kevesebb türelmem van hozzájuk, egészen apró dolgokkal iszonyúan fel tudnak idegesíteni, akkor is, ha mondjuk előtte egész nap semmi, de semmi gond nem volt velük. Azt hiszem, elegem lett az itthonülésből :oops: , tudom, hogy a gyerekeknek szüksége van erre és rám, de nekem már elég volt ez a 4 és fél év gyerekekhez igazodó napirend és tevékenység. Nem vagyunk egyformák: van, aki szereti a spenótot, és van, aki nem; van, aki szeret irodában dolgozni, más munkát el se tud képzelni magának, és van, aki megőrülne, ha napi 8 órában egy asztal mellett kellene ülnie néhány négyzetméteren, minden nap ugyanott; és ugyanígy van olyan, aki kitűnően elvan a gyerekekkel otthon hosszú évekig, és van, akinek egyszerűen elég egy idő után, hogy mennyi ez az idő, az megint egyéni. Amikor szilcsi arra válaszolt, hogy miért adta bölcsibe Lalit, és miért szeretne visszamenni dolgozni, azt is írta, hogy szeretné egy kicsit visszakapni a régi életét és önmagát ezzel; én ebből egy kicsit azt olvastam ki, hogy a gyereknevelés és a pelenkázás-betegség-etetés-altatás-mondókázás-stbstb jegyében otthon eltöltött idő azért nem igazán ő maga. Ezt most azért idéztem, mert valahol én is így érzem, végülis ezt írtam az előbb is.

Haragosi, bármit is értesz szabad gondolkodáson, nem hiszem, hogy abból minden gyerek, aki állami oviba jár, ki van zárva. Még akkor is, ha sablonok szerint alkotnak. Én is úgy gondolom, mint szilcsi: lehetek én akármilyen kreatív, türelmes anya és teremtsek bármilyen szeretetteljes környezetet, az nem fogja ugyanazt adni, ugyanarra felkészíteni a gyereket, mint az az élethelyzet, hogy sok gyerekkel együtt van nap mint nap, annak minden pozitív és negatív hatásával. Mert ugye egyszer csak meg kell indulnia a többi gyerek közé, és szerintem ez igenis problémás, ha nem volt ovis, legalábbis az gyerekek nagy részénél az lenne. És a tesók közössége nem ugyanaz azért…
És még valami ahhoz, ahogy a szabad gondolkodást definiáltad: sokszor az a folyamat, hogy lemásolsz valamit, nem önnön meggyőződésből, hanem kizárólag csak azért, mert akit másolsz, az úgy csinálta, előre vezet.
A másik, hogy amikor van egy szélsőségesebbnek számító elképzelésünk a világról, amit persze a gyerekeinken is érvényesíteni akarunk, akkor érdemes belegondolni, hogy ők is akarják –e majd, jól járnak –e ezzel, ha majd esetleg nem úgy gondolkodnak, mint mi… Van egy közeli ismerősöm, 45 körüli férfi, anyukája merő jószándékból nem járatta oviba, aminek az lett a következménye, hogy nem tudott beilleszkedni a közösségbe egyik iskolában sem, ma pedig azt mondja, mekkora hiba volt ez az édesanyjától. Természetesen mindig a legjobbat akarjuk, de nem feltétlenül az a jó a gyerekeinknek, amit mi annak gondolunk (nem azért írok tsz 1. személyben, hogy általánosítsak, hanem mert magamra is érvényesnek tartom).

Fertőzések: ma hazajöttünk a sétából, és Dóri még játszott egy kicsit a belső udvaron, jött haza a szomszéd kislány a szüleivel, odament megnézni, mit rajzol Dóri, kábé 3 centire az arcához, és nagy svunggal, jó hurutosan köhögni kezdett. :evil: Ennyit arról, hogy hol (nem) kapják el a nyavalyákat.

ATZita: Marcsi is nagyon keveset mesél, akkor is, ha konkrétan kérdezek, nemcsak úgy, hogy mi volt az oviban, pl. soha nem emlékszik arra, hogy mit ettek. Ahogy Enikő írta, sokszor akkor kezdi, hogy képzeld anya, amikor mellé fekszem az ágyba este. Afta: kipróbálhatnátok a grapefruitmag-kivonatot ecsetelésre. :roll:

szilcsi: mi dokinénink rendszerében 3 éves kortól mehetnek az olajos magvak, ezt nem tartottam be, csak kábé kétéves korukig. Tali: nekem jó, most úgy tűnik. Foglalj asztal 4 főre, tuti húszan leszünk. :lol: :lol:

Zituska: Na, én ezért írok word-ben, és onnan átmásolom, ha kész a litániám. :wink: Boti milyen nagyfiús lett! Nagyon szépek!

szilde: sikerült megtudnod, hogy Sövény Márta helyett ki a körzeti orvos Bp.-i krt-on? Kéne egy beutaló, de nem tudom, ki a körzeti orvosom… :oops: Más: Sztriha prof nagyon jó szakember, mi is voltunk nála, de ne várj mézesmázos stílust. Honnan tudjátok, hogy Hanna dyslexiás?

Körzeti orvos: tud valaki valamit ezekről az orvosokról? Ezek vannak közel hozzánk, talán át kéne hoznom a kártyámat Tarjánból. :roll:
:?: Deim Beáta, Stumpf Gábor, Paróczi Katalin, Chappon András, Barna Ilona

Waldorf: szép, hogy van ovi, általános, és mostmár gimnázium is, de Waldorf-élet nincs sajnos, és 20 év múlva sem lesz. Valahol valamikor egyszer csak sor kerül arra a különbözeti vizsgára, amit haragosi említett. Magánvélemény, kéretik nem nekem esni, ha mégis, hát így jártam, állok elébe.

Antibiotikum: az ab-ok komolyan károsítják a szervezet „saját” bélflóráját, így (főleg, ha nem pótoljuk vissza a kezelés után) felborulhat a mikrobiológiai egyensúly, és gyengül a szervezet fertőzésekkel szembeni védekezőképessége, így újabb fertőzést kap el (amit mondjuk az ab-kezelés negatív hatása nélkül nem is kapott volna el), ha erre újabb ab a válasz, akkor ez egy ördögi kör. :(

Monka: Üdv itt! Jól tetted, hogy regisztráltál, szerintem sok működő, kipróbált jótanácsot és bátorítást fogsz kapni! Nehéz kérdéseket tettél fel, senki sem fog tudni válaszolni pontosan. A Gripewater nekünk is bevált, és a hasmasszírozás még jobban, csak meg kell mutatni valakinek, hogy hogy kell jól csinálni. Mikor a dokinéni megmutatta, el voltunk szörnyedve, hogy ennyire durván, ennyire mélyre??? Akkor mi eddig csak simogattuk ahhoz képest! De tényleg használt.

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Mindenkinek köszönöm az eddigi biztatásokat. :)
Próbálom magam kirántani ebből a kifacsart citrom állapotból...
monka79
 
 


Sziasztok! :)

Monka :)
Üdv! Nagyon szép a babád! :D
Kitartás!! Segítség nélkül tényleg nincs könnyű dolgod, én segítséggel is néha ki voltam bukva.
Nem is kezdeném most előlról az egészet! Ha valaki csak említést tesz hármaskáról, már borsózik a hátam! :oops: :lol:
Talán pár év múlva változik a véleményem....talán... 8)

Ilcsi :)
Talira én passzolok.
Szívem szerint mennék, de hulla vagyok. A kölkök 6-kor kelnek - én éjfél előtt nem kerülök ágyba soha - , onnantól nekem sincs alvás, még akkor sem, ha Apánk éppen nem meg délelőtt sehova ((de ilyen nincs..)
Meg az anyagi helyzetem is így hó végén...... :?

Bibi :)
Jó, hogy előkerülsz azé' néha! :D
Barni továbra is nagyon vagány pasi! :D

Enikő :)
Szegény Vius! :( Remélem, nem lesz baja a fogacskáknak!

Dancsi :)
Jobbulást Boldinak!
Nagyon helyesek a pasijaid! :D Boldit szoktam látni a mamával, oviból jöhetnek?

Gyakorló: én is odajártam, engem az ének-zene tagozat miatt vittek oda a szüleim, anno még csak ott volt, ha jól emlékszem.
Az én osztálytársaim is kivétel nélkül orvos, ill. több diplomás emberkék gyerekei voltak. Nem is volt gond a társasággal, való igaz, hogy húzóerő, ha az osztály 80%-a 4-5-ös tanuló, és volt az osztályban született zseni is, bakker, neki a csodájára jártunk, tényleg mindent tudott zsigerből! :shock:
Na szóval amiatt nem kellett aggódni Anyuméknak, hogy rossz társaságba keveredek, sőt!
De azért volt hátránya is, számomra, és a szüleim számára is érezhető volt, hogy különbséget tesznek a dokik, és egyéb elit szülők gyerekei és a mezei dolgozó polgár gyerekei közt.
Anyum mesélte, hogy anno a szülői értekezleten az oszt. főnök a dokik és egyebek seggét nyalta, őt gyakorlatilag le se szarta.
Mondjuk tény, hogy anyámék nem voltak soha az ajándékcsomaghordós, tanár fenéknyalós banda tagjai...
Sajnos ez már anno is érezhető volt, ahogy hallom, most meg mégjobban...
Én erre nem vágyom... Ahogy Anyumban is mély nyomok maradtak evégett, belőlem sem lett akkor a valaki csak azért, mert gyakorlóba jártam. Tisztességgel továbbtanultam, de inkább szakmát választottam, mint diplomát... Lehet, nem túl jól sikerült, de ez már más kérdés.
Természetesen nem mindegy melyik, és milyen suli, de a két végletet kihagyom. A gyakorlókat biztos, és nyílván aszerint sem fogok dönteni, hogy mi van a legközelebb, bár igyekszünk a környéken maradni, ha lehet.
A hozzánk legközelebb esőt tuti nem választom, arról csupa rosszat hallok mostanában, pedig a Párom meg odajárt, és ő sem lett elveszett emberke..
Eddig a Tiszapartit nézegettem, de még nem ástam bele túlzottan magam a témába, majd két év múlva okosabb leszek - talán!

norus :)
Szívemből szóltál, ami az idegbajt illeti....
Mintha én írtam volna a soraidat.
Pedig alapvetően jó és jól kezelhetőek a gyerekeim, néha sajnálom Őket, hogy én vagyok az anyjuk...
Sokszor, miután elaludtak, ott símogatom Őket az ágyukban, és szidom magam, amiért megint türelmetlen voltam, vagy kiabáltam velük. :(
Én most februártól terveztem dolgozni menni, de kiderült, hogy megszűnik a munkahelyem. :(
Itt kereskedelmi végzettség nélkül dolgoztam, anno nem volt követelmény a papír. Most már szinte csak ehhez értek,de ahhoz, hogy hasonló helyen elhelyezkedjek, kell a papír, amihez el kell végezzek egy 7+2 hónapos tanfolyamot, aminek az elméleti része heti 3 nap, a gyakorlati része pedig heti 5 nap, amit meló ,ellett lehettlen megcsinálni, ha egyáltalán találnék valami melót papír nélkül... És támogatás nélkül 210E Ft, az, pedig, hogy lesz-e rá támogatás talán január környékén kiderül...
Szóval kissé elvagyok keseredve emiatt is. :(

Mennem mekk, később folyt...

Kép
Kép
zituska28
 
 


Üdv.

Petinek meg torokgyulája van, kapott AB-t is, a fülészeten fejeztük be a napot. :(

Enikő, szegény Vius, remélem, ezeket elfelejti valamennyire...

Norus, mamámék a Chapponhoz járnak, rosszat még nem mondtak, és ha a tatámat elviseli, akkor nem lehet rossz.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Zita! Aftára még eszembe jutott Cataflamot is kapott Norbi

Monka! Engem ezzel a nem eszik, nem hízik eleget nagyon kikészítettek, a többiek már kivülröl fujják annyiszor leirtam, szóval a végén már megtiltottam a rendelőben hogy megmérjék a gyereket. Onnantól békén hagytak és kész. Azóta sem nagyon eszik, vékony, de most már azt mondják ha viszem oda hogy hát anyuka sem egy vastag alkat:) Amig a pici jol van, egészséges addig ne foglalkozz ezzel hogy ki mit mond, miért lenne igaza az orvosnak hogy a gyereknek meg kell ennie naponta X ml adagot? Persze kapja meg amennyi az átlagos, de ha nem akarja elfogadni mert nem kiván annyit, akkor nem kell eröltetni. Ha nem hizik annyit mint más akkor meg ez van. Na Norbinál magasról leszartam mikor mennyi lesz a súlya, jó kis idegölő lecke volt Orsinál ez

Enikö! Szegény lányka!!:( Azt hittem a gyógyszer belötték már ugy hogy rohamok nincsenek:(

Szilde! Engem is nagyon érdekelne ebben a korban hogyan tudják valakiröl hogy dyslexiás? Amugy marha érdekes én felnött koromban jöttem rá, mióta pc van és sokat gépelek hogy amikor irom le a gépen ill olvasom nem ismerem fel a d,b,g-ket, megvallom elég gyakran összekeverem. Vagy többször átolvasom a szót amit leirtam mire észreveszem hogy hibás. De könyvet v más szövegét persze jol olvasom, ugye én nem betüket, hanem már szavakat olvasunk, de ha én irok le valamit akkor is a szót látom és ha ilyen betük vannak benne, mármint ezek közül min.2 akkor van gond hogy nem tudom felismerni hogy igy v. másképpen kell irni. Azt mondta nemrég valaki hogy rejtett dyslexia, pedig hidd el egészen 30 éves koromig nem volt ilyen problémám. Most meg azt hiszik ha rosszul irok szöveget hogy elgépelem:) Persze nem minden szóban rontom el, de sajnos elég gyakran, már észrevettem, föleg hogy ha töbször kell egy szót elolvasnom mire rájövök hogy igy v. ugy kellett volna leirni

Dancsi! Jobbulást Boldinak!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Nórus!
Nekünk a csütörtök tökéletes!!!!!

Bea???????? Többiek??????????Játszóházba???????????????


folyt. köv.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Norus!
Még régebben megírtam,de most nem ugrik be.. :oops:

Toncsi!
Végre,előkerültél! Legalább egy Hédibébi-fotót dobsz? :wink:
Olyan régen láttuk.
Köszi a receptet,meg hogy gondoltál rám .Megnézem.

Enikő!
Nagyon sajnálom ami Viussal történt!
Ez az új gyógyszer hatása?

Minden betegnek gyógyulást!

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Karmen!
Kacsintási próbával.Amelyik gyerek nem tud jól kacsintani egyik vagy mindkét szemével(persze külon-külön),az már gyanús.
Meghát irogatta a nyomtatott betűket,és sokszor tükörképet csinált..
Fordítva vette fel sokszor a nadrágját..stb,pedig százszor elmondtuk miről tudja melyik az eleje.,mégis és meg volt győződve,hogy ő jól csinálta..

Az ODU-ban alátámasztották a meglátásomat,de kezelési módot bem nagyon tudtak mondani.
Egyedül a Lexi könyveket ajánlották..
Én meg a Vésike játékot ismerem még...

Érdekes amit írsz,tényleg erre utal..,de sztem gyerekkorban is jele kell,hogy legyen vmi.
Sok felnőtt kűzd ám dyslexiával,és nem tudják miért nem sikeresek.
Vért izzadnak,pedig tehetségesek amúgy..
Az engem is érdekelne ilyen korban hogyan lehet tesztelni,és kezelni..
Jó lenne találni egy specialistát pl.

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


zsuzsu: akkor csütörtökön a Pulczban! Mi olyan 10 körül érnénk oda. Kivéve, ha lebetegszenek addigra (Marcsi köhögött kettőt délután), de akkor megírom ide.

toncsi: gyertek ti is!
Meg mindenki, akinek kedve van! Gyerekes találkozó csütörtökön!

Monka: Karmen nagy igazságot írt, ne idegesítsd magad a grammok miatt, ha a babád szemmel láthatólag jól van!!! Ha gondolod, megírom, a csajok mennyiket gyarapodtak, főleg Dóri, ő is nagyon keveseket nőtt. Amikor elmúlt féléves, már a kutyát nem érdekelte, csak addig izélgetett miatta a dokinéni.

Zituska: hát én is pont így vagyok. Általában egy perc múlva, vagy rövid időn belül nagyon megbánom, hogy kiabáltam, türelmetlenkedtem, túl szigorú voltam velük :oops: , de legkésőbb este, amikor alszanak. Nézem őket és arra gondolok, hogy lehetek ilyen ezekkel a tündérekkel, és megfogadom, hogy másképp fogom csinálni, de nem nagyon megy. :cry: A saját vállalkozásotokban nem tudsz melózni valamit? Papírmunka, ilyesmi? :roll:

Exdeus: köszi!

szilde: Welchner Anna lenne az? Kacsintási próba??? :shock: Marcsi egyik szemével se tud kacsintani, mind a kettőt becsukja.

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Na most sikerült visszaülnöm a gép elé...

Norus :)
Persze, gondolkoztunk azon, hogy esetleg az étteremben dolgozhatnék, de a vendéglátáshoz végképp nem értek, a papírmunkát Robi csinálja, azt tuti nem adja ki a kezéből. Még tudnék pultozni, de igazából pultosra csak este van szükség, akkor meg ki lenne a gyerekekkel... szóval nem jó. :(

Exi :)
Valahogy végül sikerült, hogy 12 ft-ba kerüljenek a fényképek, fogalmam sincs, miket nyomkodtam össze, de jó lett a vége! :lol: 1520 ft mindenestől 110 kép! :D

Ma voltunk Botival a védőnőnél státuszon, így decemberben nem kell mennünk.
19,5 kg, 108 cm. :D
Meg akarta nézni a szemét is a védőnő, azt a villás táblát kellett volna visszamondania, de nem tudta, vagy nem akarta...
Nem nagyon tudom eldönteni, hogy szórakozott, vagy nem értette. De azt a táblát sem mondta vissza, amin ábrák vannak.
Semmi jelét nem látom rajta annak, hogy rövidlátó lenne, nem hunyorog, nem fekszik a papíron rajzolás közben, egyedül a tv-t akarná tök közelről nézni, de ha rászólok, nézi messzebbről.
Messziről felismer embereket, észre veszi, hogy hol parkolunk az autóval, szóvqal kicsit meglepett, hogy ennyire nem tudta megmondani, mit lát a táblán.. :shock: Majdnem mindenre azt mondta, hogy "nem tudom, mondd meg te", a villákat meg összevissza mondta..
Elvileg 6 évesen kéne mennünk szemészetre, de lehet, elviszem most megint.

Na lépek, álmos vagyok
Dobok képet :D

Kakaó ivászat este Anyáék ágyában :D :

Kép

Noémi megtalálta Boti régi leszoktatós pelusait, és gondolta, jó lesz sapkának :lol: :lol: :

Kép

Kép
Kép
zituska28
 
 


Mi nem megyünk a csütörtökire, nehogy Lali lefertőzzön valakit, bár nem köhög, de az orra nagyon folyik. Akkor a pénteki is kilőve, senki nem akar jönni Nórán kívül... :(

Zita, Lali is hatkor kel, sőt, általában hamarabb, 5.45 és hasonlók, és én is éjfél körül fekszem, van, hogy bőven később, mert tanulnom kell, most meg bejött a meló is, amit itthonról csinálok a kiadónak. Kérdezte is tegnap apa, hogy mikor fogom megcsinálni? Hát majd éjszakánként... :roll: De ha nem mozdulok ki néha, bekattanok tutira. :oops: Múlt héten 9-11-ig voltam este barátnőmnél, és rövid volt, de olyan jólesett!!!
Hú ez a melódolog kemény, és ha a szakmádban próbálnál meg valamit? Csak kéne valami gyorstalpaló az újdonságok miatt, nem? Az nem lenne olcsóbb? És akár otthon is berendezhetnél kozmetikát...
Gyerkőcök édesek! :lol: Noémi nagy zsivány, a szeme sem áll jól, egyébként meg pont úgy mosolyog, mint te. :) Boti szép méretekkel rendelkezik! :shock: :)

Kiabálás: dettó, néha föl tudnék köpni és aláállni, olyan szarul érzem magam utána. :oops: Nálam most az a baj, hogy beleéltem magam, hogy megyek melózni és ehelyett már két hete itthon ülök, pedig tudom, sokat leszünk betegek még, főleg télen, csak nem számítottam rá, hogy rögtön több hétnyi táppénzzel kezdek. :roll: Na nem mintha ez mentesítene a kiabálás és türelmetlenség alól... :roll:

Nóra, akkor mért nem mész el dolgozni, ha már ennyire elég volt az otthonlétből? Nem lenne jobb a lányoknak egy kiegyensúlyozott, jókedvű anya napi pár órára este meló után, mint egész napra egy házisárkány?

Lali jól van amúgy, csak ez az orrfolyás, rettentő sűrű cucc jön belőle, be van dugulva az egész feje. :roll: Iszonyú sokat beszél, néha rimánkodok egy kis csöndért, be nem áll a szája egész nap, már 2-3 egyszerű szót össze is fűz mondatba, csak a ragozás nem megy, pl inni kérsz, boltba pelenka... De mindent mond már, sőt, mondókázik. :shock: A boci-bocit énekelem neki, és ő mondja a sorok utolsó szavát éneklő hangsúllyal. :shock:

Kép
szilcsi
 
 


Karmen!
Ma este adok neki cataflant, mert 1 hete senki nem alszik miatta. :roll:
Nurofen, Panadol szart se ér! :shock:

Szilde, Norus, Zituska!
Hát nem nagy vigasz, de Én is idegbeteg vagyok.
Az a baj, hogy én olyan agressziv leszek, ordibálok, csapkodok, rángatom Őket. :?
Nagyon szégyelem magam, de mikor Márkot többször direkt megkérem valamire, és nem mozdul, vagydirekt tovább csinálja, hát elszakad a cérna. :(
Meg Márk borzasztó türelmetlen, és ha azonnal nem ugrok, hogy segitsek neki, vagy odaadjam neki, amit kér, hát borzasztó tud lenni.
Nem érti azt a szót, hogy mindjárt!
Azonnal kellene Neki minden.
Utánna meg mikor bunkó vagyok velűk, arra gondolok, hogy felnőtt korukban erre fognak az anyjukból emlékezni.
Hogy ordit velűk!! :oops: :cry:

Egyébként Márk is beteg, tegnap este belázasodott, fájt a hasa.
Doki nem nagyon talált semmit, gázosak a belek.
Espumisant javasolta. Szerintem ráment a megfázás a gyomrára.
Szóval ugy nézz ki ugrott a Gyulai pihenésünk. :cry: :cry:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zituska: mi a végzettséged egyébként, hol dolgoztál, ami most megszűnik?

szilcsi: ez jó kérdés, hogy miért nem megyek el dolgozni. Nekem az anyaság tele van feldolgozhatatlan kettősségekkel :( , pl mint az, hogy már nem akarok itthon lenni, de Dórit is nehezen adnám ki a kezeim közül, rosszul esne, ha muszáj lenne beadnom bölcsibe. Valami olyasmi átmeneti megoldást keresek, hogy délelőttönként otthagynám valahol (fizetős családi napközi vagy ovis minicsoport), és addig dolgoznék, ügyintéznék, vagy először is néznék ki a fejemből egy kicsit. :wink:

ATZita: sajnálom, jobbulást!

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Sziasztok!


Zituska, leszoktatós pelus bevált nálatok??? Csak mert már hetek óta ezen rágódom, hogy vegyek-e ilyet, vagy se? A fiam egyszerűen még hajlandóságot se mutat a szobatisztaságra :(
Vagy ha esetleg valakinek lenne ötlete hogyan lehet leszoktatni a pelusról, akkor szívesen venném...

Monka, az én kislányom is egy hónapos, pontosabban 5 hetes. Hát nem könnyű az első időszak, kitartáááááááááás!!! Nekem is most sokkal nehezebb, a fiammal valahogy egyszerűbb volt, vagy legalábbis az emlékek megszépülnek?! A súlyával kapcsolatban ne aggódjál, ne méregesd. Ha jó a kedve, jól néz ki, akkor semmi gond. Merre laktok?
szerika
 
 


Szilde! Kacsintani Orsi sem tud, de egyébként semmi jele hogy nála is lenne olyan gond.

Zita! nagyon jók a képek:)

Monka! Hidd el itt nálunk egy gyerek sem volt vékonyabb még mint Orsi, és szerintem kizárt pont ti gyöznétek le :lol: MI az ovit 3,5 évesen kezdtük 12 kg-al:) De nem beteges, néha rettentö sokat eszik, de ált. keveset. 1 évesen még amugy alig evett szilárdat, öklendezett, de pépesen sem kellett neki, csak szopin élt még jóideig. Engem nem idegesitett akkorra már tulvoltam ezen hogy más mit mond.

Zita! Néztem a weboldalt, de a gyulai szállás árakat nem irt. MEg ugy látom csak egész házat ad ki, mi jövöre 4-6an mennénk, érdekelne most mennyi lett volna igy nektek. Igaz ez ujabb épités mint ahol mi laktunk, de is a fürdö közelében volt. Márknak jobbulást!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Zita :)
Nálam detto így van. :( Nekem is mindig az jut eszembe, hogy erre fog emlékezni felnőtt korában. :roll:

Norus :)
Az eredeti szakmám kozmetikus, de már évek óta - pontosan 7 - nem dolgozom kozmetikusként.
Nem igazán érte meg egyéni vállalkozóként, bérelt helyen dolgozni - sajnos. Pont ezért hagytam abba, és abban az időben tök véletlenül találtam rá arra az állásra, ahol eddig dolgoztam. Nem nagy valami, egy papír- írószer boltban voltam eladóként, később már sok minden rám volt bízva, nagyon jó bizalmi viszony volt a főnököm, és köztem.
Ráadásul egy műszakban dolgoztam, 6 órában (volt váltótársam), és hétvége szabad volt.
Fix fizetésem volt, sok szabadidővel, jó időbeosztással. Ilyet tuti nem találok még egyszer. :(

Ilcsi :)
A kozmetikát imádom, de nagyon nehéz lenne újra kezdeni. A felzárkózás az új dolgokhoz nem volna gond, tudnék is hová menni tanulni, gyakorolni.
De egy új üzletet berendezni, gépekkel stb. hogy versenyképes legyen, nagyon sok pénz, annyi nekünk nincs.
Ráadásul újra el kellene indítanom egy kisvállalkozást, ami jelen időnkben öngyilkosság. Egy vállalkozásunk már eszi a pénzt...
Itthon nem tudnék kozmetikát csinálni, nincs hely hozzá.
Másrészt kozmetikába mikor járnak az emberek? Munka után, este, hétvégén, ünnepnap... Pont ezek kellenének nekem is, meg a gyerekeknek is...

Hát ügyes vagy, hogy így bírod alvás nélkül, én már biztos öregszem. :lol:
Én ha elmegyek éjszakázni, másnap összeesem.
Voltunk hétvégén Apával vendégségben barátoknál. Noémit lepattintottam mamához :oops: , Botit vittük, de őt nem is láttuk, elvolt a háziak 3 gyerekével. Így egy kicsit kikapcsolódhattam, felnőtt társaságban voltam, és nem is éjszakáztunk, mert délben mentünk, és este jöttünk haza. Jó volt! :D

Szerika :)
Hát nem tudom, hogy a leszoktató pelus érdeme-e, de anno Boti 2 hét alatt lett szobatiszta, a semmiből.
Előtte nem volt hajlandó egyszer sem bilire, vagy wc-re ülni.
De drasztikus volt a módszerem, egyszerűen nem adtam rá pelust. Párszor bepisilt, átöltözés, stb, aztán elkezdett szaladni a vécére.
Mi ezt a pelust már inkább akkor használtuk, mikor csak éjjelre kellett már pelus, és a végén már sokszor szárazan dobtam ki.

Na lépek, nálunk ma ünnep van, Apával töltjük a délutánt!

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!

Szerika: Ezek szerint kb. egy időben szültünk. Én 21-én, 16-kor született Lilla. Lehet, hogy találkoztunk is a klinikán. Voltál babafürdetési bemutatón, ott esetleg? :) Melyik szobában voltál?
A József Attila sgt. elején lakunk, közel a Novotelhez. :)

Norus: írtam választ! :)

Karmen: Oké, elhiszem! :D
Azt látom rajta, hogy hízik, kitelt a kis arca, hurkásodni kezdett, evés után nyugodt, elalszik, stb. Gondolom, ha éhes lenne, menne a feszkó. :) Ettől függetlenül rossz, ha tankönyvi adatoknak kell megfelelni, mikor minden baba egyéni és más.

Seri: mél ment! :)
monka79
 
 


Sziasztok!
Látom a munka a téma, nekem is ajánlottak munkát, ezért ma körbetelefonáltam néhány bölcsit és van hely :D Holnap megyek beírtani és ahogy mondják viszem a pöttömöt. (sok anyuka lemondta a bölcsit a gyerekének, mert az ígéretek ellenére nem veszik vissza a munkahelyre vagy megszűnt a munkahely :( , ezért van sok üresedés a bölcsikben!)
3-4 gyerek mellett munkát kapni nagy mázli és soha vissza nem térő alkalom, ilyet nem fogok kihagyni az tuti. Ráadásul emberekkel kell foglalkoznom, beszélgetni meg minden, kötetlen munkaidő, estéim-hétvégém szabad, pont nekem találták ki :D
Részletek később ha télleg összejön :D

Zituska: Tök igazad van a vállalkozással kapcsolatban kész anyagi csőd, őrületes ez az adóztatás, járulékfizetés, ilyen a világon nincs másutt!!!!!!! :shock: :evil:
Milyen szakma kerül ennyibe????? (amiről álmodozol)

Monka: Hát kitartás az első időkhöz,az eleje kemény!Később könnyebb lesz :) Nekem se volt segítségem mégis itt vagyok :wink:


Szerika: Képzeld Zazi, anyukámnak (ha pl egész nap ő vigyáz rá) hajlandó pisilni bilibe, szinte mindig szól, nekem meg nem :D :lol: Én le se vagyok tojva, együtt jött a szobatisztaságra való megérés és a dackorszak Zazinál! Kell pisilni, kérdem? Nem pisilek, nem akajok pisilni :D Jön a válasz, és úgy feszíti magát, hogy pajszerrel se tudnám bilire vagy vécére kényszeríteni (és nem is akarom)
Majd eljön az ideje, nem aggódom mert érzi a pisit tudja is tartani, este lefekvéskor pl mindig rájön a pisilés, persze addig se kell alundi menni :lol: :lol Rafkósak ám ezek a törpök :)

Ilcsi: Gyógyulást+++++++++++++++++++ és nyugi,neked biztosítva van a helyed odabent, biztos a munkahelyed, nem kell azon rágódni, kirúgnak-e vagy sem ha otthonmaradt a beteg gyerekeddel, szal gondolj erre, és sok erőt :)

ATZita: Én gyetlen embert ismerek a földön aki minden szituációban haláli nyugodt tud maradni és nem kapja fel semmin a a vizet ha a gyerekek akármit csinálnak és az a párom :D Mindenki más, szokott picit "idegbeteg" lenni ahogy te fogalmazol, szerintem ez egy teljesen normális emberi reakció, előbb utóbb szakad a cérna, telik a pohár, emberből vagyunk, ennyi :) Ne hibáztasd magad, én is most tanulom Karesztől a nyugalmat :wink:
A gyerekeidnek gyógyulást!++++++++++++++++++++

Pusz........... fürdetés :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: