Új privát üzeneted érkezett!

Hahó Csajok!

Mizujs Veletek? Nagyon hallgat mindenki.
Mikor hozunk össze végre egy találkozót?

Athiz remélem Te is és a Pocaklakó is jól vagytok!

Jelentkezzetek!

Pusza
Ildi

Kép
ildi35
 
 


Athiz, Rachel!

Sziasztok!
Ti nem akartok velem szóba állni? :cry: :cry: :cry:
Mindennap bekukkantok, de soha nem írtok egy sort sem. Valami baj van? Esetleg megharagudtatok rám? :roll:

Ildi

Kép
ildi35
 
 


Szióka!

Már hogy a csudába haragudnék rád? :shock:
Erről szó sincs, ne haragudj, de mostanában ritkán írogatok a Babanetre, valahogy se kedvem, se időm, itt a karácsony a nyakunkon, stb, stb. Meg igazság szerint nem nagyon történik velem semmi lényegretörő. :roll: Jövő héten megyek kedden UH-ra, remélem minden simán megy majd, és nem lesz baj a bébimmel. Mostanában sok rossz történetet hallok ismerőstől, rokontól, hogy a pocilakóval valami gondja van. Most is történt egy ilyen eset, és elég megrázó, főleg, hogy én is benne vagyok most ezekben, miszerint ugye én is babát várok.

Szóval nem tudom, mit is írhatnék.

Ildi, nektek már minden aji megvan? És karifát vettetek már?
Vendég
 

 
 

Szia Athiz!

Nem akartam erőszakos lenni, és meg is értelek, hiszen igazából velem sem történik semmi, de talán pont ezért vágyom arra, hogy valakivel pár szót válthassak. Imádom a gyerket meg minden, de néha úgy érzem, hogy az idegbaj szélére sodor ez a bezártság, illetve az, hogy egésznap nincs kihez szólnom.

Az UH-n biztos nem lesz semmi baj, ilyenekre nem is szabad gondolnod!! Egyél-igyál ami jól esik, ne idegeskedj és pihenj sokat, lehetőleg Szilit már ne nagyon emelgesd, és akkor tuti, hogy minden rendben lesz.

Hát az ajándék vásárlással még sehol nem tartok, majd talán az utolsó pillanatban. Pedig ez nem jellemző rám, korábbi években karácsony előtt már hetekkel dugdostam az ajándékokat, de idén még semmi. Igazából nem is nagyon érzékeltem eddig, hogy mindjárt karácsony van, valószínűleg a nagyon jó, szokatlan meleg miatt is, ami eddig volt. Megaztán idén - mivel nem dolgozom - az anyagi keretink is szerényebbek, de azzal vigasztalom magam, hogy elvégre a karácsony a szeretetről szól.....

Fát sem vettünk még. Mindig a Coránál szoktunk venni, de most hallottam egy ismerősömtől, higy itt a Kikánál is nagyon szépek vannak és megfizethető áron.

Egy kicsit hagy dicsekedjek: Hannának kibújt az első foga. Igaz, hogy érdekes módon nem alul az első kettő valamelyike, hanem felül jobb oldalon a szemfoga. A keze állandóan a szájában van a nyála folyik ezerrel, ha látom, hogy nagyon szenved, akkor kenegetem az ínyét.

Hát valójában ettől több tényleg nem történt velem sem. Azért, ha hamarabb nem is, de az UH után írj pár sort!

Kép
ildi35
 
 


Hát igen, engem is zavar, hogy nincs kivel kommunikálni, este meg ha a párom hazajön, vagy dolgozik a gép előtt, vagy lemegy fecserészni az apjával, vagy csak simán elalszik, mert fáradt, így aztán vele sem túl sűrűn beszélünk. Viszont legalább kevesebb az esélye, hogy összeveszünk,hihi. :lol:
Mondjuk amióta terhes vagyok, valahogy annyira nem érzem, hogy magányos lennék. Elég furi, nem? :shock:

Hát nálunk szerencsére már szinte mindenkinek megvannak az ajik karira, de még mindig olyan hiányérzetem van. Igaz, én totál beőrülök, ha vásárlásról van szó, nem mintha pénzem lenne rá sajna. :lol: Úgy szeretnék mindenkinek örömet szerezni, de mindig azt érzem, hogy ezzel az ajival még nem lesz boldog. Tudom, hogy a szeretetről szól elvileg ez az ünnep, de én úgy imádok adni, na meg persze kapni is azért! :mrgreen:
A férjemmel meg külön nem tudok mit kezdeni ajándékügyileg. Végülis vettem neki egy 5 lityis söröshordót persze sörrel, de nem tudom, egyátalán szereti-e ezt a fajtát. :roll: Na mert ugye az nem mindegy, milyen az íze! :P Meg egy DVD-t, amit szeret, és mellé egy Adidas tusfürdőt megy hozzávaló kencés hónaljbüdösség ellni deo-t. :lol: Dunsztom sincs, hogy ez így elég lesz-e, vagy még kéne neki valami, de ha kellene, azt sem tudom, hogy mi. :idea:

Hanna baba is gyorsan nő, biztosan fáj neki az a vacak fogzás! Szili érdekes, hogy nem nagyon nyáladzott anno, viszont nem nagyon evett olyankor. Főleg keményebb dolgokat, inkább csak pépes cucc volt a nyerő. Igaz, hogy neki elég későn bújtak a fogacskái, 8,5 hónaposan jött az első!!!
Vendég
 


Szia Athiz!

Mi volt tegnap az UH-n? Lehet már tudni a baba nemét?

Na, úgy-ahogy megvagyok én is az ajándék vásárlással. A sör jó ötlet volt Tőled, én is vettem egy 5 lityiset. Nálunk sem mindegy, hogy milyen a sör márkája, bár szerintem mindegyik sör tök egyforma: keserű.

A fát is megvettük. Baromi vastag törzse van, úgyhogy Apa megint faraghat ezerrel. Természetesen a kezét is elfogja vágni, - hiszen ez így van minden évben - és rettentően fog szakrázni, hogy miért nem elég nekem egy kisebb fa. :lol: :lol: Na de, ez nálunk már hozzátartozik a karácsonyi készülődéshez.

Kép
ildi35
 
 


Szia, szerencsére minden oké a babámmal. Igaz, nem mocorgott, éppen alukált, és csak a hátát mutatta nekünk. De így is mindent láttunk, amit szerettünk volna. A tarkóredője nagyon szép, és 5,88 cm-es a CRL-je, úgyhogy nem is picike. Olyan jó volt látni.
A tickeremen te is láthatod. Először rendesen megnézte, aztán a gépet átváltotta 4D-re, és megkuksizhattuk úgy is, és ebből lett ez a kép. A nemét még nem láthattuk.

A fát már mi is megvettük, kb. akkora, mint én, de nekünk lefaragták :) .

Más egyéb nem nagyon történt. Majd még írjunk! Pusz
Vendég
 


Athiz, már többször akartam kérdezni, de mindig elfelejtem: fent vagy az iwiw-en?

Kép
ildi35
 
 


Igen. De inkább privátban írom meg az adatokat.
Vendég
 


Na akkor, most segíts nekem az antitálentumnak. Megkaptam a babanettől, hogy privát üzenetem jött Tőled, de én ott nem találok semmit. Vagy egyáltalán mit kell ott néznem, csinálnom? Bocs, de nagyon sötét vagyok eezekhez a dolgokhoz... :oops: :oops: :oops:

Kép
ildi35
 
 


Hahó, rájöttem, hogy mit kell néznem és csinálnom!!

Kép
ildi35
 
 


Már megin itt vagyok. Válaszoltam is de hogyan küldjem el? Nem találok "küldés" feliratot.

Kép
ildi35
 
 


Szia, látom megbeszélted magaddal. :lol: De sikerült is, igaz?

Minden okés nálatok? Én tegnap nagyon ki voltam, este megint rókáztam egy "jót", és egész nap fájt a fejem rettenetesen. Szóval katasztrófahelyzet.
Vendég
 


Szia!

Hát nem sikerült, mert végül is arra nem jöttem rá, hogy a privi üzenetedre, hogyan tudom elküldeni a válaszomat. Alkalomadtán léci avass be.

Szegény Te, gondolom a frontok is jól meggyötörnek! Ma is hallottam a híradóban, hogy ma hidegfront volt, de holnap már melegfront jön. Nem csodálkozom, hogy majd szétszakad az ember feje. Egyébként fejfájás ügyileg mi is ki vagyunk, nem győzzük kapkodni a bogyókat és vedelni a kávét. Ráadásul Te most nem is nagyon szedhetsz fájdalomcsillapítót?

Most olvastam a Kútvölgyis topicban, hogy a csajok milyen serények. Sütnek-főznek, takarítanak, miegymás. Hát én egy lusta disznó vagyok, mert én csak addig jutottam, hogy bevásároltam oszt jóccakát. Pedig kéne nekem is takarítani, arról nem is beszélve, hogy még semmit nem csomagoltam be. Az idén valahogy nagyon levagyok lassulva.

Valahol fejjebb túlsúlyt említettél. Athiz, miről beszélsz??? Az esküvői képen baromi jól nézel ki, nagyon csinos csajszi vagy! Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy deka súlyfölösleg is lenne rajtad.

Na megyek, mert lassan fürdetni kell a porontyomat.

Kép
ildi35
 
 


Szió!

A privire ugyanúgy tudsz válaszolni, mintha sima üzit írnál. Szóval ha a privimet elolvastad, lejjebb mész, és ott az üres rész, ahol tudsz választ írni nekem. Ennyi. Ha nem érted, szólj!

Hát a frontokra sajna amúgy is érzékeny vagyok, meg a fényre is, meg hát ott a jó öreg migrénem. :? Néha beveszek Algopyrint, mert ha jól tudom, azt szabad. Sajna most is fáj. Meg vettem egy illóolajos bedörzsölőt, elvileg nem szabadna terheseknek használni, de mivel gyógynövény a tartalma, remélem, nem ártok vele. De muszáj, mert iszonyú rosszul tudok lenni a fájdalomtól!

A csomagolással stb. nagyjából én is így vagyok, egyedül a férjemnek csomiztam be a dolgokat, a többi még várat magára. Holnap remélem sikerül megejtenünk a férjemmel a dolgokat! Már ideje. :roll:

Hú de kedves tőled, hogy csininek látsz, de sajna az esküvőnk óta jó sok kilcsit felszedtem, most inkább görögdinnyére hasonlítok, mint egykori önmagamra. :lol: Na, majd a baba után, a szoptatás befejeztével nekiállok fogyizni, de alaposan. Csak sikerüljön!

Puszókázlak
Vendég
 


Kedves Athiz!

Békés, boldog ünnepeket kívánok Neked és a Családodnak!


Ildi[/b]

Kép
ildi35
 
 


Ildi, viszont kívánok boldog ünnepeket nektek, és minden szépet és jót!

Puszi
Vendég
 


Kedves Fórumosok! Anyukák és Apukák! Tartsátok nálunk, a Szülők Házában fórum találkozótokat és egyéb családi rendezvényeiteket (szülinapi buli, stb). Kétszáz négyzetméteren, óriási játéktéren, sok-sok játékkal, beszélgetős és kávézós sarokkal, óriás csúszdával várunk titeket! Címünk: XI. kerület Eleven Center, Rétköz utca 7. Előzetes bejelentkezés alapján árainkból 10% csoportos kedvezményt adunk. Állandó programjainkat a http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_programok.html honlapunkon olvashatod. Amennyiben csak Ti szeretnétek aznap játszani, az egész játszóházat is kibérelhetitek, sőt, még szakértői, illetve egyéb programokat is szervezünk nektek.
szulokhaza
 
 


Sziasztok!

Én Júliusra várom a babát, és Érden lakom! Hogy vannak a mamák és a babák? Hova járok játszótérre, orvoshoz, bölcsibe, oviba? A környező telelpülésekről infozok, mert nem vagyok kibékülve az érdi körülményekkel.

Anikó
h anikó
 
 


Szia Anikó!

Hát nem gondolom, hogy Érdről Budaörsre fogtok járni játszótérre, kivéve, ha autóval tudtok majd jönni. Itt elég sok jó játszó van, és köztük vannak egészen újak és modernek is. Sajnos nekünk gyalogosan azért messze vannak, de ha jó volt az idő, akkor szinte minden nap mentünk.
A dokikkal nem annyira vagyok kibékülve, nekünk házhozjövő dokink van nem B.örsről. Bölcsi és ovi terén sem annyira tudok segíteni, habár elég sok ovi van. Azért van köztük olyan, ahova lehet, hogy szívesen adom majd Szilimet.
De nálunk még kérdéses, hogy idén vagy csak jövőre lesz ovi.
Kamaraerdőn van egy magánovi, ami nagyon szimpi, csak éppen nem tudnánk kifizetni. :lol:

Egyébként gratulálok a babádhoz! Én júni vége felé várom a 2. babócánkat. Hol fogsz szülni? Mesélj kicsit!

Ildi, ejnye, hát hová tűntél? :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

athiz!

Én csak autóval tudom elképzelni mindennapjaimat és ez szerintem így is marad! Szeretném sok helyre vinni a gyereket, majd, hogy lásson világot, ismerkedjen más babákkal, én meg más anyukákkal, mert fontos más tapasztaltát, véleményét meghallgatni, és lehet, hogy én is tudok segíteni másnak! Te a 16. hétben vagy, ez szuper én a 17. ben. Honnan van ilyen jó képed a Babócádról? Nekem olyan furák vannak! Szilárd nagyon édes gyerek lehet! Én battára járok orvoshoz és ő a Rókusba tartózik! Egyenlőre még nem tudom mi lesz, nem tudnak semmit az orvosok, mit zárnak be, hova helyezik az orvosokat! Te hol szülsz? Hova jársz orvoshoz? Hogy vagy? Tudsz pihenni Szili mellett?

Anikó
h anikó
 
 


Hát most éppen betegeskedünk itthon, Szili épphogy kilábalt egy kruppból (kórházas dolog), meg utána egy alapos szorulása volt, még mindig fáj a hasa tőle, most nekem megy apának van valami bacink. Fáj a torkom, köhécselek meg csupa ilyen boldogság. :? Pihenést meg csak alvásidőben tudok néha beiktatni. Ez van. Majd meglátod te is. Neked Ő az első bébi?

Én éppen most készülök egy autósiskolába beíratkozni, meglátom, lesz-e merszem hozzá. De muszáj lenne!

Bp. XI. kerületbe járok dokihoz magánrendelésre. Ott van az UH vizsgálat is, és ott adták ezt a klassz kis képet. Nem kértünk még 4D-s vizsgálatot, de a végén mégis megmutatta nekünk ezzel a módszerrel Babócánkat, és a képet is megkaptuk.
A Szt. Imrében fogok szülni, nagyon tuti a szülészet és a gyerekágyas rész. A Rókusban egyszer jártam mással kapcsolatban, de nem mondanám, hogy el voltam ragadtatva. Most milyen?
Vendég
 


Sziasztok!
Athiz!

Én sajna, még nem ismerem ki magam ebben a kórházas szikukban! Én úgy tudtam eddig, hogy az határozza meg melyik kórházban szülök : ahova az orvosom tartozik, illetve a lakhely szerint melyik kórházhoz tartozom ! ? De nem így van ? Én jelen pillanatban battára a rendelőbe járok, nem magán orvoshoz. Még nem beszéltem az orvossal a szülésről, de még ő sem kérdezett rá! Akikkel eddig beszéltem ők is hasonló cipőben járak. Keresgettem már kórház honlapokat - hogy meg lehet-e nézni a kórtermeket, a szülőszobát, de egyik sem tért ki ezekre a részekre, mi alapján találjam ki, hova akarok menni ? Te hogy döntöttél a kórházak között?

Anikó
h anikó
 
 


Szió!

Vannak kórházak, sőt, talán már a legtöbb jófajta kórházban tartanak pl. találkozást a szülésznőkkel, vagy felkészítőtanfolyamot szerveznek szülésre, kispapáknak, stb. Mint pl. a Szt. Imrében is. De ha felhívod a kórházat, és megkérdezed, hogy van-e ilyen náluk, akkor megbeszélheted, mikor tartják a programokat, és elmész megtekinteni a választott helyet.

Ezeken kívül van pl. a Kismama újság ill. a honlapja, ahol pl. részletesen bemutatgatják időről időre a szülészeteket. Meg ott van a Szülőszoba c. film, illetve annak is a honlapja, ott is nagyjából kiszűrhető, hogy hová érdemes menni.

Én főleg, mivel már szültem az Imrében, ezért tudom, hogy milyen is, és mondhatom, hogy eléggé a topon vannak, mind felszereltségben, mind hozzáértésben, és tényleg a szobák is kényelmesek, jól felszereltek, újszerűek.
Egyetlen gond számomra a látogatás dolog volt ott, ami zavart, hogy senki nem jöhetett be, hanem nekem kellett kimenni a társalgóba hozzájuk, viszont a bébit akkor le kell adni a csecsemősöknek, vagy a lengőajtó ablakába tudod elhelyezni a kiskocsival, csak akkor nem tudsz leülni. Pedig eléggé hulla voltam akkor. Tehát ez nincs tökéletesen kialakítva sajna. Viszont sokan ennek örülnek, hogy legalább nyugtuk van a sok látogatótól. Mert így csak azt fogadsz, akit tényleg szeretnél.

Hát nagyjából ennyit tudok segíteni ebben. Ha netán dokit keresel ebben a kórházban, abban is tudok segíteni.
Vendég
 


Szia Athiz!

Jól esett, hogy hiányoltál! De tudod, rossz pénz nem vész el....

Sajnálattal olvasom, hogy Szili beteg. Jól értettem, kórházban is voltatok? Persze az sem jó hír, hogy Ti is takonykórban szenvedtek. Nálunk is végigsöpört a nátha mindenkin, szegény Hanna volt a legbetegebb. Éjszaka is félóránként porszívóztuk az orrát (gondolom mennyire örültek a szomszédok) és annyira köhögött, hogy majdnem mindig hányás volt a vége. De szerencsére már túl vagyunk rajta. Ma voltunk 4 hós oltáson, a múlt héten kellett volna, de nem volt oltóanyag. Hogy ilyen hogy fordulhat elő?? :shock:

Voltál mostanában orvosnál? Minden rendben a pocaklakóval? Mekkora már? Te hogy érzed magad?

Anikó, üdv.!

Rachel Te végleg eltüntél?

Kép
ildi35
 
 


Szia Ildi!

Már nem tudtam, hová tűntél, örülök, hogy mégis benéztél!

Hát igen, sajna voltunk kórházban kruppal, szerencsére nem maradtunk sokáig, mert saját felelősségre végülis hazajöttünk. De jobb is volt így. Aztán itthon jó sokáig Szilikémnek szorulása is volt, most kezd javulni végre, most meg sokszor jár WC-re kaksi ügyben. Most mi döglődünk apucival.
Szegény Hanna, Szili is gyakran hányt a köhögéstől. Borzalmasak ezek a betegségek. Az oltóanyag dolog ismerős, nálunk is volt ilyen, hogy éppen hiány volt belőle. Hihetetlen ez a M.ország! :roll:

Na pusz, mennem kell, férjem ide ül.
Vendég
 


Jaj, arra nem válaszoltam, hogy köszi, elvileg jól van a Babócánk, múlt hét csütörtökön voltunk nődokinál, de nem is vizsgált meg, csak meghallgattuk a szívhangját a picikémnek, Szili fogta a kis gépecskét. Nagyon jó érzés volt. És tegnapelőtt éreztem, ahogyan mocorog, és egyet rúgott a kezembe. Tegnap nem éreztem egyátalán, rossz is volt. De ma megint éreztem, és már többet rúgdosott. Persze még nagyon gyengén, de olyan megnyugtató tud lenni.
Úgy néz ki, hogy autóssuliba kéne mennem, de már jövő hét hétfőtől. Csak be vagyok tojva, hogy le tudom-e tenni.

Pusz
Vendég
 


Szia Athiz!

Hogy bírtad ezt a szeles éjszakát, vagy semmilyen hatással nem volt rád? Hanna jóformán semmit nem aludt.

Mi az, hogy letudod-e tenni a jogsit?? Naná, hogy megtudod csinálni, ez nem lehet kérdés!! Itt Budaörsön mész tanfolyamra, hová? Engem is szapul Apa állandóan, hogy lekéne tennem a jogsit, de nekem nem fűlik a fogam hozzá egyáltalán. Megaztán van nekem saját sofőröm!! :lol: :lol: (Apának ez a foglalkozása)

Voltatok valahol szilveszterezni? Mi sok-sok év után először itthon voltunk és bámultuk a TV-t. Hát, rég nem láttam olyan szar műsort, mint ami aznap este volt.

Kép
ildi35
 
 


Szió!

Hát nem szeretem az ilyen orkánféléket! Szili rosszat álmodott, így egész éjjel felsírogatott és alig aludtunk. Szegénykém, még ma is félt délután, amikor aludni vittem, végül a nagyszobában aludt mellettem.
Sajna ma meg végig görcsölt a hasam (a méhem), még most is, lehet, hogy ez is az időszartól van.

Kár, hogy nem jössz te is jogsiszerzésre, olyan jó lenne, ha nem kéne egyedül végigcsinálnom ezt a kálváriát!
Egyébként már hétfőn kezdődik a tanfolyam, most voltam házidokinál, megkaptam a szükséges papírost, már csak igazolványképet kell csináltatnom. Csak tudnám, azt hol lehet hétvégén? :roll:

A szilveszterem ritka pocsékul alakult, persze nem így terveztem, épp ellenkezőleg. Anyuékkal voltunk délután cirkuszban, az nagyon tuti volt, csak valahogy szarul voltam akkor egész nap. Aztán hazajöttünk, anyuékat meghívtuk, hogy töltsék velünk a szilvit, de hát kisebb viták voltak, hogy legyen-e éjféli koccintás, meg hogy anyósomékhoz lemegyünk-e akkor, meg hogy tévénézés, gyerekaltatás hogyan és mikor lesz, stb. Anyám azt akarta, hogy legyen csak fenn Szili akár egész éjjel, én meg nem hagytam. Szerintem még nem neki való a bagolykodás. Majd pár év múlva bánja fene, sőt. De még nincs 3 éves sem, mi a fenét akar. Na mindegy, szóval én elaludtam, meg a fiam is, anyuékat a páromra hagytam, aztán anyuék is végül bealudtak, a férjecském meg lehúzta a csíkot az anyósékhoz. Én meg közben felébredtem, szinte végszóra, éjfél előtt kicsivel, na mondom akkor már koccintsunk is, meg lelkiismeretfurdalásom is volt, hogy így telik a szilveszter , erre a férjem sehol. Szerencsére éjfél előtt felbukkant, úgyhogy végülis felkeltettük szegény anyut+aput is, és koccintottunk. Aztán mindenki ment szunyálni.

Szóval összegezve nagyonis el tudtam volna képzelni egy jó szilvesztert, de sajna ember tervez...

Bocsi, hogy sokat írtam, de te kérdeztél :lol:

Puszpusz
Vendég
 


Szia!

A Tescoban a bejárat mellett volt egy fotóautomata, de őszinténszólva nemtudom, hogy most is ott van-e még. Más ötletem nincs sajna.

Na hallod, akkor a Ti szilveszteretek sem sikerült valami fényesre. Abban totál egyetértek veled, hogy egy ilyen kisgyereknek nem kell még éjszakáznia. Majd ha nagyobb lesz.

Ha a kezedben lesz a jogsi, eküszöm én is beiratkozom! :wink:

A héten volt nálunk a védőnő és teljesen kiakadt amiért a Hannának már adok bébikaját, gyümölcsöt, tejpépet. (Egyébként egy normális nő, mondhatom, hogy csípem is). De most mégis pipa vagyok, mert annyira tudálékosan mondta, hogy "ilyeneket csak 5 hónapos kor körül szoktunk adni". Először is ki az a "mi" akik "szoktunk" adni?? :evil: Végül azt mondtam neki, hogy maradjunk annyiban, hogy meghallgatom amit mond, de cselekedni a saját belátásom szerint fogok. Na, erre se köpni, se nyelni nem tudott. Biztos, hogy ha szoptatnék, akkor nem erőltettem volna még más kaját, de mivel 6 hetes korától tápszeren él, így jónak láttam elkezdeni. Arról nem beszélve, hogy a gyerek szívesen eszik ilyesmit. Ha meglátja a kiskanalat hangosan visong, fülig ér a szája, és "repdes" a kis kezeivel. Na nem is érdekes, csak elakartam mesélni.

Még mindig nem tudjátok a babóca nemét? Akkor most újra a Szent Imrében fogsz szülni? Azért kérdezem, mert fogalmam sincs, hogy most már életbelépett a kijelölt kórházakban való szülés? Olyan nagy csend lett erről, vagy csak én nem figyelek eléggé? :roll:

Majd valamikor talizhatnánk is végre, ha van még kedved. Persze a szabadtéri programnak nem nagyon kedvez a most kezdődő szar idő. De továbbra is áll, hogy hozzánk is lehet jönni.

Kép
ildi35
 
 


Szia!

Hát először is köszi a taliötletet, de remélem, nem haragszol meg érte, ha most beiratkozom az autósisibe, nem tudom, mire is lesz időm, mert valószínűleg még levegőt venni sem! :?
Úgyhogy ezt inkább halasszuk el akkorra, ha már túl vagyok ezeken, jó?

A Camponában sikerült a fényképet megcsináltatni. Csak úgy festek rajta természetesen, mint egy 60 éves nyanya. Mondjuk sosem volt jó fényképarcom, sőt, inkább rémes!
Na de sebaj, ezen nem tudok változtatni!

Mivel még nem voltam UH-on azóta (majd 30-án megyünk, a férjem szülinapján!!! :D ), így nem tudom, hogy lány lesz-e Babóca, meg azt sem, hogy jól van-e egyátalán. :(
Egyenlőre nem hozták be azt a hülye kórházrendeletet, úgyhogy ott szülünk, ahol akarunk. De ha behozzák, hogy 3 közül lehet választani, akkor is benne lenne valószínűleg a Szt. Imre. Úgyhogy maradok ennél.

Nem tudom, ki a védőnőtök, de az biztos, hogy az enyémnél nem lehet tudálékosabb! Úgyhogy ezért nem is megyek hozzá a gyerek születéséig, az fix. Ha megsértődik, akkor cinkes, de úgy fel tud húzni idegileg, hogy nem szeretnék emiatt korábban megszülni! :evil:
Én már sokszor gondolkoztam azon, hogy lehet, hogy nem kellett volna olyan korán nekikezdeni Szilinél a hozzátápláláshoz, de mindig úgy voltam vele, hogy ha szívesen eszi a baba, és látom, hogy ízlik neki, akkor miért fosztanám meg. Ráadásul soha nem szopizott annyit, mint kellett volna, igaz, jóval többször etettem, mint kellett volna. :lol:
Én amondó vagyok, hogy döntse el az anyuka, hogy mikor mit ad a csemetéjének ösztönei szerint, meg végülis te látod, hogy mitől gyarapszik és boldog a csemetéd, nem?

Na cuppantalak
Vendég
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
szulokhaza
 
 


Sziaszto!
Már régota olvasgatom a Budaörsi topikot.Hát gondoltam,mostmár én is írogatok kicsit ide.
Csak pár szó magunkról.Budaörsön nőttem fel,van egy 11éves(múlt)lányom,és egy 1éves fiam.Pár hónapja Érden lakunk de,a lányom B.örsre jár suliba(a sárgába),és az anyum hugoméh is maradtak Budaörsön.
Hozzá tápiról csak annyit.A lányom 1évig szopizott,és 4-5hóssan már adtam neki főzeléket.Bár csak nagyon kevéskét de,hasfájós volt,és ez oldotta meg a pocakfájást.
A fiam 7hós koráig nem fogadott el,semmi más kajcsit a cicin kívül,és még most is szopizik,kb 4-5x.
De szerintem,ha valaki nem tud szopiztattni,akkor 3-4hóssan el lehet kezdeni az ismerkedést,más kajcsikkal.Ha nem okoz gondot,szivessen eszi a gyerek,és nem üti ki.Akkor szerintem lehet próbálkozni.
De amúgy azért,mondják az 5hós kor,mert a babák bélrendszere még fejlettlen,és előfordúlhatnak állergiás reakciók.Tehát nekünk kell tudnunk,látnunk,hogy a gyermekünk hogy reagál a kajcsikar.
Amúgy egy pl tejallergia,okozhat folyamatos náthát,megfázásos,köhögéses tünetet is,sőt tüdőgyuszit is.És mi anyák látjuk,hogy reagál a gyerekünk.A védőnő csak néha néha látja a gyerekünket,így sok rálátása nincs a gyerekre.
Ja amúgy én az Orsihoz(a Kossuth u.-ba)jártam védőnőhöz.De a fiamhoz nem ő játr ki,mert épp Pesten laktunk.

mimi12
 
 


Szia Mimi!

Üdv itt!
Igen, ez tényleg így van, mi anyukák ismerhetjük a legjobban a saját gyermekünket, ezért is utálom, ha az, aki nem tölt vele minden pillanatot, sőt, még neki nincs is gyermeke, olyanokat mondd, hogy így csináljam, úgy csináljam. Pedig ő csak azt tudja, amit a könyvből tanult, vagy látott más gyereken esetleg. És ez nem azt jelenti ugye, hogy az én bébimnél is az a módszer válik be, sőt. Na mindegy.
Persze sokféle tanácsot meghallgatok, és tényleg van hasznos köztük. Csak az előadásmód nem mindig tetszik. :roll:

Amúgy akkor most otthon vagy Szabolccsal, ugye?

Ildi, szépen elmaradtál innen! Nincs időd, vagy már bele sem szagolsz a topicba? Írj, ha látod!
Vendég
 


Sziasztok!

Athiz, itt vagyok ám. De az az igazság, hogy az ég egy adta világon semmi nem történik velünk. Mindennap meg nem akarlak azzal fárasztani, hogy mennyit evett, kakált, stb. a Hanna. :lol: :lol: Én meg mosok, főzök, pelenkázok, sétálunk ha jó idő van, egyébként meg punnyadok itt a lakásban. Bár azért annyi történik velem, hogy elég gyakran beugrom a melóhelyemre besegíteni, mert nagyon sok a meló. Ennek mondjuk nagyon örülök, mert legalább kiszabadulok a négy fal közül, de ilyenkor meg késő délután érek haza.

A fiam megírta központi felvételijét, amin halálra izgultam magam. Végül 63 pontot írt, hát hogy ez mire lesz elég, az ördög tudja. Két hét múlva lesz a szóbeli, abban nagyon bízok, mert nagy dumás a gyerek és nagyon jól eltudja magát adni.

Hanna tegnap délutántól ma reggel 6-ig folyamatosan lázas volt, sehogy sem tudtam lehúzni neki. Úgyhogy ma éjjel nagyon keveset aludtam, most olyan vagyok, mit egy kifacsart citrom.

Inkább Te mesélj!! Hogy vagy? Babóca? Most már lehet tudni a nemét? Szili nem kapta el ezt a nyavajás vírust? Na és hogy megy a tanfolyam?

Szia Mimi!

Gondolom a lányodat fuvarozzátok mindennap a suliba, nem túl fárasztó? Mivel foglalkozol ha éppen nem babázol? A fiad még mindig szopizik? Ez igen!!!

Kép
ildi35
 
 


Sziasztok!
Athiz,hát bizony a védőnők a suliban és a könyvekből tanúlnak.Tapasztalatuk akkor lesz,ha ők is anyává válnak.Adig meg tanácsolják azt amit a suliban tanultak.
Igen itthon vagyok a Szabival,és tengetem a kismamik szokványos életét :D

Ildi.Hány éves a fiad?Hannának mielöbbi gyógyulást.Csak egy tipp a lázra.A hugom megrögzötten ragaszkodik a természetes dolgokhoz.Azt mondja,hogy amíg hideg a vádlija adig megy fel még a láz,ha már meleg a vádli akkor elérte a láz a csúcsát.Ilyenkor már könnyebb a lázcsillapítás.Elötte nem sokat ér a hűtőfürdő,borogatás,stb.
Hűtőfürdőnél érdemes maszírozni közben a gyerek testét,hogy az erek kitáguljanak,így hatásosabb.

A lányomat a párom viszi reggel suliba,és ő is hozza haza.És az anyukámhoz megy suliból a kiscsaj.Ott megírja a lecót,én meg ha hazajött leellenőrzöm(ha nem sumákolja el :D )
Amúgy persze,hogy fárasztó a fuvarozgatás de,van aki sokkal többet utazik.Sőt ha belegondolok,minket anno,nem vittek el a suliba,és Pestre is busszal jártunk.De sosem okozott gondot :D
Hát míg nem babáztam,adig a családi vállalkozásban(anyumé) úgy csináltam mint aki dolgozik :)
Igen még szopik a Szabi,és szerencsésnek is érzem magam ezért.
Bár néha azért tudnék aludni éjszaka 4-5órát :D

mimi12
 
 


Szia Ildi, örülök, hogy jelentkeztél. Ismerős ez a napi fárasztó programsorozat, jó ideig nekem is csak ennyi volt. De most nagyon felhalmozódtak a programjaim, úgyhogy lassan örülnék, ha picit unatkozhatnék!
A fiadnak nagy drukk a sikerhez, Hannának meg üzenem, hogy gyógyuljon meg minél hamarabb.
Mi most gyógyultunk ki úgyahogy egy vírusból. De amióta kruppja volt Szilkónak, azóta szinte folyton gyötri valami nyavalya.
Majd a pocijával kell elvinni gasztroenterológushoz 28-án, mert még mindig fájlajgatja. A gyerekdokink szerint csak pszichikai a dolog. Hát mi is arra gondolunk, de azért nem árt, ha speckó doki is látja.

Képzeld, az utsó UH-on azt mondták, hogy megint fiam lesz. Azért még kételkedem, bár tényleg látszott valami apró kiálló lifity. :lol:
4D-vel nem láttuk, csak a hátát, így jövő hét péntekre máshol kértem időpontot, hátha addigra megmutizza magát teljesen.
Amúgy már pár napja olyan szépen rúgdosott, most meg 2 napja nem mozog. Úgy aggódom! :cry:

A tanfolyam jól megy szerencsére, bár még sok mindent nem vettünk, és 27-én meg már vizsga lesz. Szóval csak reménykedem, hogy mázlim lesz. Azt írtam, hogy gyakorlatra nem mehetek, mert addigra betöltöm a 6. hónapot, és akkortól már nem ajánlatos biztonsági övet használni? Ezért a tanfolyamgóré nem engedi, hogy járjak. Viszont ha megszültem, még kb. 1,5 évem lesz lerakni azt is.

Na, hát nagyjából ennyi. Ja, és sajna volt egy temetés is közben, párom szegény nagypapija meghalt.

Puszkány, és írj csak bátran.
Vendég
 


Szia Athiz!

Hannánál a láz nem jelentkezett tovább, bármi volt is egy nap alatt elmúlt. Már arra is gondoltam, hogy a foga miatt volt. Úgy látom már nem túl sok kell, hogy a két alsó kibújjon, szegény mindig mindent rág és állandóan folyik a nyála.

Lehet, hogy butaságot kérdezek, de a krupp az gyógyítható vagy kinövi a gyerek? Hogyan kezelik? Gyógyszert kell szedni? A hasfájással kapcsolatban nekünk 2004-ben volt szörnyű 3 hetünk. Egyik napról a másikra elkezdett fájni a Norbi hasa, de olyan szinten, hogy összegörnyedt és üvöltött a fájdalomtól. A kórházban tényleg lelkiismeretesen a fejebúbjától a lábujjáig kivizsgálták, de nem találtak semmit. Miután szervi baja nem volt, pszichológushoz kellett vinnünk, de ott is mindent rendben találtak. Végül a harmadik hét végére magától elmúlt, de hogy mi volt az valójában a mai napig nem tudjuk. De borzasztó volt nézni, hogy a gyerek szenved, üvölt és senki nem tud tenni semmit. Gyakran együtt bőgtem vele tehetetlenségemben, ezalatt a 3 hét alatt 20 kilót fogytam, akkor gondolhatod....... Persze volt úgy, hogy az idegességtől napokig nem aludtam és csak kávén és cigin éltem.

Szóval úgy tűnik még egy pöcsös lesz a családban? :lol: Gondolom nagy az öröm, vagy most kislányt szerettél volna? De úgy sem ez a lényeg, hanem hogy egészséges legyen. Bár én dumálok, aki most is annyira fiút szerettem volna, hogy amikor kiderült, hogy lány bezárkóztam a fürdőszobába és jól kibőgtem magam, annyira csalódott voltam. :oops: Természetesen most mát 10 fiúért nem adnám!!!!

Az UH-ról meg annyit, hogy egy barátnőmnek végig állították, hogy lánya lesz, és a szülőszobán derült ki, hogy még sem. Ott álltak egy halom rózsaszín és sárga babacuccal, el lehet képzelni a döbbenetet.

A babóca miatt ne aggódj, teljesen természetes, hogy nem virgonckodik mindennap!!!!

Ha megvan az elméleti vizsgád azt ugye már nem kell újra csinálnod szülés után? És a vizsgától nehogy már belegyél rezelve!!! Figyeld meg simán kirázod majd a kisujjadból!!!!


Szia Mimi!

A fiam 14 éves, most nyolcadikos. A Kesjárba jár, de átkozzuk azt a napot amikor odaírattuk! Most már mindegy, már nem sokáig kell odajárnia.

Látom nálatok is 10 év van a két gyerek között. Tudatosan vagy a lánykád csak véletlenül jött? Bocs, nem akarok személyeskedni, csak azért kérdezem, mert rám néha úgy néznek, mintha valami marslakó lennék, amiért ekkora korkülönbség van a gyerekek között. Bár nemértem mi ebben a furcsa, hiszen manapság már teljesen kitolódott a szülés ideje, teljesen természetes, ha valaki 35 felett szüli az első gyereket.

És kismamaként nem rossz az új környezetben? Már úgy értem, hogy vannak ott ismerőseid, barátnő akivel lehet egy pár szót váltani? Ezt már korábban Athiznak is mondtam, hogy én nagyon szenvedek ettől a bezártságtól. Hiába lakunk Budaörsön 13 éve, mégsincs a környezetemben kisgyerekes barátnő, vagy kismama és bizony amíg Apa haza nem jön a melóból, nem nagyon van kihez szólnom, és ez nagyon rossz.

Hozzátáplálás: már mindent adok Hannának, zöldség, gyümölcs, tejbegríz. Most fogom megkóstoltatni vele a husis zöldségeket is. Hát igen, a védőnő nekem is sápítozott egy kicsit, hogy már három és fél hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást és, hogy ezt később kellett volna, stb. Azt mondtam neki, hogy maradjunk annyiban, hogy én meghallgatom amit mond, viszont cselekedni úgyis a saját belátásom szerint fogok. Természetesen, ha szoptatnék nem kezdtem volna el ilyen korán, de mivel 6 hetes kora óta tápszeren él, úgy voltam vele, hogy itt az ideje.

Egyébként melyik kórházban szültél?

Húú, most látom jó hosszúra sikeredtem, úgyhogy most már lelövöm magam!

Sziasztok!!

Kép
ildi35
 
 


Szia Ildi!

Hát a kruppot csak kezelgetni lehet igazából, kúppal, hidegpárával, sós levegővel, fűtetlen helyiséggel, ilyesmi. Mást nem nagyon alkalmaznak, még olyan porlasztót. És akkor csak várni és reménykedni lehet, hogy jobbra fordul a dolog. Általában kinőhető nagyjából az iskoláskorig, de hallottam olyat, hogy még 11 évesen is ettől szenvedett a gyerek. :shock: Remélem, nálunk nem így lesz!

A pocakfájás nálunk is így zajlott, borzalmas volt, hogy nem tudtam rajta segíteni, látni a picikém szenvedéseit.

Én nagyon kislányt vártam, és szerettem volna, és tényleg majd lefordultam az ágyról, mikor beközölték, hogy kukaca van a lányomnak, de mindegy, csak ne legyen kutya baja sem.
Főleg, hogy most jól lebetegedtem. Torokfájás, láz, stb. Nagyon megijedtem, mert a hasam is igencsak elkezdett furin fájni, de most már jobb azért. Nagyon bízom benne, hogy nem lesz baja a bébimnek. Meg hogy Szili nem kapja el, de ez valószínűleg úgysem megakadályozható dolog. Azért remélek!
Vendég
 


Sziasztok!
Ildi!
Bizony 10év van a gyerekek közt.Hát a lánykám apukájával elváltunk,így jött 10év után a Szabi :) De tudatossan jött a lányom is,és a Szabi is.És most tervezzük a kistesót :)
Amúgy ne átkozd a napot,hogy a Kesjárba jár a fiad.Ismerem a szóbeszédet a suliról de,hidd el a többi Budaörsi suli még rosszabb.
A lányom a sárgába jár,és kész katasztrófa az a suli.Rossz a tanulmányi áttlaguk,és szörnyü milyen gyerekek járnak a suliba.Vagy a többibe is annyi nevelésileg elhanyagolt gyerek jár?
Amúgy a páromnak van egy 14éves fia,ő is most felvételizet,és ha jól rémlik talán 52-53pont volt a határ,amivel felveszik a suliba.Ő valami vízvezetékszerelős,középiskolába jelentkezett(meg nem mondom,mi a rendess neve a sulinak).De a neten azt hiszem,meg lehet nézni,hogy ki mennyi pontot ért el.
Hát kicsit furi itt lakni,de itt vannak kisgyerekesek,és nem is kevesen,így hála égnek van kivel dumcsizni.No meg Budaörsre is járok át rendszeressen.No meg vannak a barátnők ismerősők,és hála égnek mindenki a közelben lakik.
Ja és a Shöpf-Méreiben szültem.

mimi12
 
 


Mimi, én meg abba a kórházba megyek pénteken 4D-s UH-ra. Ott jártál? Milyen az a kórház? És milyen a szülészete? A Szt. Imrében szülök majd, előzőleg is ott szültem, és elég tuti az a része. A többi az katasztrófa!
Akkor drukkolok a 3. gyerkőchöz! Lányt, vagy fiút szeretnél inkább majd?
Vendég
 


Szia Athiz!
Hát a Shöpfi elég lepukkant,sőt nagyon lepukkant.De viszont jók az orvosok,és nekem specc.a csecsemős résszel sem volt gondom.Sőt velem rendessek voltak.
A szülészet az kicsit maradi de,ha valakinek jó dokija van,akkor ez nem gond.Hát szülésznő akinél szültem az szupi rendi,és segítőkész volt.De napközben kifogtam,olyat is akit jól meg tudtam volna ráncigálni.
Szerintem pont olyan ez a korház mint a többi,vannak nagyon jó dolgok,és vannak viszataszíto dolgok is,épp mint bárhol másut :)
A 4D-s uh,viszont szerintem nagyon szupi.Én láttam sok 4D-s uh képet,és bár lehet elfogult vagyok de,nekünk nagyon jó kpéeket csináltak.Arrol nem is beszélve,hogy akik csinálják az uh-t,azoknak ez a szakmájuk,és nem csak mozit csinálnak,hanem genetikailag is megnézik a babát.Ja és,nekem még a súly saccolás is bejött.3300gr-ot saccoltak a 33.-héten,mondták is,hogy szép nagy baba lesz,és 3900gr-al született a Szabi a 37.hétre :D
Ja és hát kistesó,nekem mindegy volna,hogy fiu-e vagy lány,csak egészséges legyen.Nekem van egy lányom is de,a páromnak nagyfia van,hát ő nagyon örülne egy kiscsajnak de,neki is mindegy.

mimi12
 
 


Sziasztok!

Én a Schöpf-Mereiben voltam genetikán. Hááát..... Maga a kórház tényleg nagyon lepukkant, és akkor még finoman fogamaztam. De mindezek mellett még a tisztaság is hagy némi kívánni valót maga után. Lehet, hogy éppen emberileg rossz dokikat fogtam ki, de nem tudok szebben fogalmazni, úgy bántak velünk, mint valami marhával a vágóhídon...... Persze, biztos nem ez a jellemző, de az én tapasztalatom ez volt.

A Kesjár pedig olyan, mint a versenyistálló. Olyan, mintha az lenne az elv, hogy "hagy hulljon a férgese". Aki valamiben gyengébb a többiektől, nem az a cél velük, hogy felzárkóztassák őket, hanem, hogy eltávolítsák a suliból. És nagyon sok a "futtatott gyerek", biztos értitek mire gondolok.

Norbi, Törökbálintra jelentkezett a Bálint Mártonba, nem tudom ismeritek-e? Az egy számítástechnikai és vendéglátó szakközép. A nulladik évben a nyelven van a hangsúly, első-másodikban ugyanazt tanulják, majd harmadikban kell eldönteni, hogy melyik szakot választják.

Athiz, hogy vagy? Mivel ma péntek van, ezért kérdezem, hogy mi volt a 4D-n? Szili hogy van?

Mimi, én is drukkolok neked a 3. babócához. Nem haragszol, ha megkérdezem, hogy hány éves vagy?

Kép
ildi35
 
 


Helló!

Hát megvolt a 4D, és hoztam nektek képeket is. A kórházban nem láttam semmi tragikusat, habár csak a földszinten jártam.

Kép Kép Kép Kép

Szóval a képek tartalma: az egyiken csicsikál, a másikon látni keresztben a lábacskáit, aztán mosolyog, és azt, hogy kukaca van, tehát fiú. Amúgy 372 gramm, nagyon intenzív volt, még ásított, magzatvizet kortyolt, integetett, vakarta a fejecskéjét is. Egy tündér. Mondjuk már többnek kéne lennie súlyra szerintem.

A suli ígéretesen hangzik Tbálinton Ildi, remélem, sikerül!

Pusza
Vendég
 


Szia Athiz!

Döbbenetesek ezek a képek! Mármint, hogy mire nem képes a technika! A mosolygós csuda helyes! Egyébként jól vagy?

Nagyon reménykedem én is a Törökbálinti suliban, de hát........ Most szombaton lesz a szóbeli, remélem jól produkál a gyerekem.

Micsoda gusztustalan idő van ma!! Ráadásul még hideg is van és állítólag ezen a héten már havaseső, havazás is várható. Pedig én azt hittem, hogy ennyivel már megúsztuk a telet és végre jön a tavasz meg a langyi idő!!!! Utálom a telet!!!!!

Kép
ildi35
 
 


Ildi!Nem haragszom ,71-ben születtem :D
Hát én a Shöpfiben is szültem.És hát,bár a dokim nagyon rendi,szülésznőből is jót fogtam ki.De tény,maga a korház,hát tényleg nagyon lepukkant,és a takarítás sem az erössége a takarítóknak,és az ágyak minőségéről ne is beszéljünk.Bezzeg a fizetős részen,ott hipi szupi ágyak vannak,tv a szobákban.Csak itt nem olyan kedvesek a nővérek.Ki tudja miért?
A suli jól hangzik!Bár én még nem hallottam róla de,majd megkérdem,hátha valaki tud róla valami infót.
Ja amúgy a lakótelepi sárga suliban sem jobb a helyzet :(
A lányom most 5.-es,hát az előző tanárnő is,a kitünőket kettő kézzel nyomta előre,a gyengébbekkel meg alig foglalkozott.
De most úgy néz ki,jó tanárnőt kaptak,és ő nem igen törődik azzal,hogy az előző kiket futtatot.Sőt,van olyan aki edig kedvencke volt,ami érthető is,hisz az anyuci épp a Kesjárban talán alsós angol tanár(van egy ősz tincs a hajában).No és a kislány ezerrel nyomta előre a tanár.De most csalódótt a kiscsaj,mert az új ofőnek,nem ő a kedvence,sőt néha be is olvas neki,mert mindenbe beleokoskodik :)
Tehát sajni mindenhol,hasonló a helyzet.

Athiz!Nagyon aranyos a vigyorgós kép :D
Amúgy persze,hogy nem láttál semmi elborzasztót a korházban.De mentél volna fel a 2. emeletre.Na ott aztán,vannak ám érdekes egyéniségek.

mimi12
 
 


Helló!

Örülök, hogy tetszettek a képek. Sajna én visszaestem ugyanabba a nyavajába, torokfájás. Szerencsére láz nincs, viszont párosult egy jó kis orrfolyással. De tán így ürül ki a baci, remélem! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Mimi, én is 71-es vagyok, nem rossz évjárat! :lol: :wink:

A fiam osztályfőnöke pont így néz ki ahogy leírtad: a hajában van egy vastag ősz tincs, és van két kisebb gyereke, egy fiú, egy lány. Lehet, hogy egyről beszélünk? Bár róla semmi rosszat nem tudok mondani, alapvetően az igazgatőnővel és helyetteseivel van a probléma. Na de mindegy, mostmár úgyis csak pár hónap és nem kell odamennie a fiamnak.

A Schöpf-Mereiről még annyit (már mondtam, hogy ott voltam genetikai vizsgálaton és ezért bent kellett töltenem egy éjszakát) ennyire még nem láttam sárbatiporni, megalázni kismamát, mint ott tették. Ha nem a saját szememmel látom és a saját fülemmel hallom nem hiszem el! Egy kismama mondta a dokinak (egy magas, vén szivar volt), hogy éjszakára nem szertné maga mellé vinni a babát, mivel előző éjjel szült, vele volt egésznap, de este már szeretne egy kicsit pihenni. Hát Csajok az a szerencsétlen amit kapott a képére! Mit képzel ez nem szanatórium, ide nem pihenni jönnek a nők, gondolta volna meg hamarabb, hogy gyerek vagy lustálkodás, stb. stb. Én levoltam döbbenve!!! velünk sem bántak jobban!! Maga a vizsgálat nem fájt, de ahogy beszéltek velünk....!!
Tudjátok, nem kell, hogy engem szeressen az orvos, az sem, hogy tisztelje bennem a nőt vagy a kismamát, de azt már igenis elvárom, hogy emberként kezeljen!!! Nahát itt erről szó sem volt........... Úgyhogy nagyon remélem, hogy abba a kórházba mégcsak látogatóba sem kell mennem.
Bocs Mimi, tudom, hogy ott szültél, de sajna nekem ezek voltak a tapasztalataim.

Na és mikor vágtok bele a következő babaprojektbe???

A nagylányod hogy jön kia kisöcsivel? Persze hülye kérdés, gondolom imádják egymást!


Athiz!
Mond csak kedves, nem kellenne esetleg mostmár orvoshoz menned, ha már visszaeső vagy? A fiókáddal minden rendben? A krupp nem kínozza mostanában? Na és mit szól az öcsihez?

Kép
ildi35
 
 


Ildi, drága, már látott doki a múlt héten, ő írta fel az antibiot! De köszi. :D
Szili úgy ahogy jól van hála az égnek, és nagyon örül a tesónak, akkor is, ha öcsi, nem hugi, ahogy azt tervezte. :D
Meg szokta simogatni, olyankor olvadozok.
Vendég
 


Ildi!
Szerintem ő lehet az a tanárnő.Alapjába véve tök normális,vele nincs is semmi baj.Csak a lányát sikerült úgy nevelni,hogy kislányom te vagy a leg szebb a leg jobb,és a leg ügyesebb.És ezt a kislány tudatja is a többiekkel.Egy helyes kiscsaj de,olyan szinten beképzelt,hogy csak na.Szomorú,mert kezdik nem csípni a gyerekek az osztályban.
Hát én a szülés után baba-mama szobába kértem magam.Velünk tök rendik voltak,és szó szerint lesték a kívánságainkat.De én is láttam,hogy akik nem ilyen szobában voltak,azokkal még a csecsemősők is kekeckedtek.Szó szerint volt egy mumus csecsemős,akit mindnki szídott,hogy milyen szenya.Velünk meg tök rendi volt,és napjában többször jött be,hogy kell-e segítség.
Szóval nem kicsit különböztetik meg az anyukákat.Ha fizetősben vagy az sem jó,ha nincs veled a gyerek az sem.Ki érti ezt?
Amúgy nekem eszembe sem jutott volna oda menni szülni,ha a dokim nem ott dolgozna.

mimi12
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: