Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Ficánka,
minden rendben. Kép Most asszem 29+2 vagyunk mensi szerint. Jövő héten szerdán megyünk UHra, bejön is apa is, ha nem jön semmi közbe neki. Még nem látta a gyerkőcöt. Olyan gyorsan nő a hasam, hogy néha elvétem a távolságot, és "lehasalom" a falat, hűtőt. Kép Bízom benne, hogy a bőröm is bírja a strapát.
Ez a gyerök még mindig keresztbe fekszik, remélem a finisre "megjön az esze". Kép
Holnap írok neked emilt séta ügyben.

Dory,
szerintem is jogos a jutalék. Kép

Köszönöm az infókat babakocsi ügyben.
Szerintetek mikor leszek nagyon fáradékony? Mert addig még sok mindent el kéne intéznem. Szóval, ha mindent az utolsó napokra időzítek, akkor meddig fér bele? Kép
potter_76
 
 


Sziasztok!

Ági!
Akkor majd kuksizom az e-mailemet. Most eléggé kaki az idő, de hátha jövő héten megint melegszik, és akkor nagyot sétázhatunk. Mi tegnap is lementünk a Dunapartra, de ez a szél gyilkos volt, visszafelé nem a parton jöttünk, hanem beljebb a Haller-Mester u. útvonalon. Viszont így felfedeztem egy igazi békebeli cukrászdát. Kép A fáradékonyság sztem a hasad növekedésével egyenesen arányos, a 9. hónapban nekem már gyakrabban meg kellett pihennem. Ezért azt javaslom, hogy igyekezzél mindent mostanában intézni, hogy a végén tudj pihenni. Hidd el, a szülés és méginkább az egész babázás előtt nagyon fontos minél többet pihenni és feltöltődni!

Andi!
Továbbra is drukkdrukkdrukk!!!!!!!! Kép
ficánka
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyunk, bár már nem sokáig! Tegnap voltunk a szülésznőnél és a kézzel történő vizsgálat után mondta, hogy bármikor jöhet, akár a vizsgálat is beindíthatja. Eredetileg pénteken mentem volna hozzá, de a vizsgálat után azt mondta, hogy ma este feltétlenül látni akar. Ki tudja, lehet, hogy ma már lesz Boginak testvérkéje?!
Balázs a takarítást vállalta a szobaátrendezéssel együtt, de a főzést már nem, majd a szülőkhöz megy kajcsizni, Bogi is a nagyszülőknél lesz, amíg én a kórházban leszek. Apa addig dolgozik és amikor hazajövük, akkor veszi ki a szabit. Az első két hétben lesz segítségem, anyukám és anyósom jön majd egy-egy hétre Bogira vigyázni.

Köszönöm a drukkokat, ha lesz valami, Dórinak megy az SMS!

Ági, szerintem is a 8. hónap végéig szerezzetek be mindent ami kell és a kórházi csomagot is állítsátok össze. Nagyon sokan már a 36. héten szülnek, ezért nem jó, ha Apára marad fontos dolgok beszerzése. Vigyázz magadra, ez a hasbeütős sztori nálam is sokszor előfordul, ezért nem érdemes nagy irammal menni, kanyarodni stb. Kép!

Puszi
Andi
liginé
 
 

 
 

Szia Andi!

Mi volt a szülésznőnél?

Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Andi most írt. Kép Tegnap 23:33-kor megszületett Hajnika. 53centi "magas" Kép és 3160gramm. Gratula nekik. Kép Remélem ha majd "unatkozik", akkor többet is ír. Kép

Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

jajdejóóóóóóóóóóóóóó! KépKépKép

Gratulálok Andinak és Hajnikának! Igazi kislányos méretek! Kívánok sok-sok boldog és nyugodt percet, órát, napot, hetet és aztán hónapot! Kép Sok tejecskét, kevés nyügit!

És várunk vissza a fényképekkel és az élménybeszámolókkal!

Én meg újra nagylány lettem ... az örök körforgás ... Kép

Cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a jókívánságokat, a pihi és a nyugalom most tényleg nagyon hiányzik! Hát, nem teljesen úgy alakulnak még a dolgok, ahogy szeretném, de Boginál is ugyanezekkel a bajokkal küszködtünk az elején. Méghogy nincs két egyforma gyerek Kép!
Vasárnap jöttünk haza a kórházból, bár már akkor is sárga volt a pici. Keddre visszarendeltek minket kontrollra, de még egyelőre nem indult meg a bilirubin szint csökkenés, úgyhogy most csak reménykedek, hogy nem lesz még sárgább, mert akkor néhány napot lehet, hogy vissza kell vinni kezelésre. Szóval szurkoljatok Ti is!!! A vérvételkor úgy összeszurkálták a picit (kb. 5-6-szor próbálkoztak), mert nem akart jönni a vére és már mindenhonnan próbálkoztak. Pont a sárgaság miatt még egy kicsit lusti és sokszor cumisüvegből hajlandó csak enni. A tejci is későn indult meg, ezért még egy kis pótlást is kell kapnia, amíg megerősödik. Én ezerrel iszom a szoptatós teát, megpróbálok pihenni, fejek, szóval nem egyszerű a dolog. Olvastam, hogy vannak homeós bogyók tejserkentésre, szerintetek ott a kerület belső részén lehet most kapni? A Páva u.-i gyógyszertárról hallottam, hogy az homeós. Igazából nem is a tejcsivel lenne a gond, hanem inkább az aluszékonyságával. Összességében azért mindig belediktálom a kellő mennyiségű kajcsit, csak hát így 2-3-szor több időbe telik az etetés.
De egyébként tündéri egy kislány, iszonyú nagy fekete haja van és hosszú "zongorista" ujjacskái. Már egyre jobban hasonlít Bogira, de ő azért világosabb hajú és bőrű is volt. Képeket majd holnap tudja kiváltani Balázs, és szkennelés után tudok majd felrakni nektek.

Puszi
Andi
liginé
 
 


Bibibí, én láttam Hajnikát. Kép Nagyon szép kiscsaj. Rózsaszín zokniban volt és már fülbevalója is van. Kép Olyan jó Andinak. Kép
doryy
 
 


Sziasztok!

Dóri!
De jóóóóóóóó Neked, hogy láttad a kiscsajszit! Kép

Andi!
Tényleg jó Neked! Kép
Igen, vannak homeós tejserkentő bogyók, ha akarod, utánanézek! Sajna itt a kerületben beszerezhetetlen, a Páva u.-i homeós volt, de már nem vállalják még rendelésre sem. Gazdagréten van egy patika, ahol viszont minden van, autóval nincs messze az sem. Érdemes amúgy is a manócska miatt is egy mini házipatikával felszerelkezni. Csak nem tudom, mennyire ismered a homeót, és hogy akarod-e avval gyógyítani a lánykát. Bogicánál próbálkoztál?
Sajna fel kell ébresztgetni, és gyakran cickóra tenni, hogy a sárgaság elmúljon. Nehéz egy ilyen csöppel szigorkodni, de most kell. Ha elmúlt a sárgaság, majd annyit és akkor ehet, amikor csak akar, nem igaz? Kép
Gyönyörű lehet Hajnika. Bogica mit szól hozzá?

cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok!

Itt a lakótelepen a Börzsöny utcai és a Ijfúmunkásban is homeós patika van. Én az Ifjúmunkásban vettem a tejserkentőt. De bent egy vitrinben a pénztár mellett ki van rakva egy csomó más is. Megfázásra szirup is van meg mindenféle.

Andi, jöttök ma klubba Hajnival. Kép
doryy
 
 


Sziasztok!

Próbáltam feltenni képet, de a maximális 600x600-as felbontással annyira kockás lett, hogy alig látszik belőle valami. Megpróbálok majd ide a babanet-es fotóalbumba berakni, hátha sikerül.

Dóri, köszönöm a homeós bogyókat már be is vettem őket, majd megpróbálok még szerezni innen a patikából. Hajnika még mindig lusti a szopizásban, 40 percig csak alszik rajta és amikor visszateszem az ágyába, akkor jön rá, hogy ő mégiscsak éhes. Felébreszteni csak egy-két szívás erejéig lehet, egyébként úgy alszik, mint egy kis mormota. A sárgaság már kezd múlni, szerintem nagyobb baj már nem lesz ezzel.
Zsuzska, Boginál még nem próbálkoztam a homeopátiával, akkor még nem tudtam, hogy létezik tejserkentő, meg hogy babák is szedhetik a bogyókat feloldva. De majd be szeretnék szerezni náthára is bogyókat, hogy ha szükség lesz rá, akkor egyből legyen.
Hát, a klubba valószínűleg egy darabig nem tudunk még lenézni, de már nagyon várjuk a bemutatkozást!

Puszi
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Zsuzska
Te homeós bogyókat használsz Vincikének, ha kell valami? Tényleg használnak amúgy? Sajna én a tejserkentőről akkor hallottam csak, amikor már szinte késő volt. Szedtem egy ideig, aztán közben Balu feladta és abbahagyta a szopizást. De akinek amúgy azért van teje, annak bevált. Illetve tudok egy anyukát, aki szedi és bevált neki. Már 9 hónapos a baba és még mindig napi 4-5 alkalommal szopizik. Persze nem főétkezésnek, hanem reggelire meg vacsira, napközben meg nasinak.

Andi
Csak viccnek szántam, hogy jöttök-e a klubba. Hajnika azért még kicsi lenne oda. De majd ha egy kicsit nagyobb lesz és jobb idő lesz, akkor már hárman jöhettek. Kép
Tényleg. Mikorra tervezed az első sétát?

puszi
Dóri
doryy
 
 


Baluról raktam fel új képet a profilomba. Kép
doryy
 
 


Andi!
Egy profi anycitól kértem tanácsot, aki a fia mellett még egy ikerleányt is ellát tejcival már 9 hónapja, íme:
több fajta homeo van első lépésben az Urtica Urens 5 CH a javasolt napi5X5 golyócska előtte utánna nem szabad enni inni kb 20 percig semmit
ha ez nem használ aKkor az UU-t lehet kombinálni a Ricinussal szintén 5CH-val
elvileg ennek segitenie kell...van még az Agnus Castus is bár sokak szerint nem errevaló de egy ismerősömnek megduplázta a tejcsit szóval...szerintem érdemes kipróbálni...
szoptatás előtt próbáljon meg melegvizes borogatást alkalmazni sokszor az is segit...
szóval ezeket tudom tanácsolni... ja és az akoholmentes sör és a cikoria kávé is serkent..

Szóval hajrá! Örülök, hogy múlik a sárgaság, biztosan minden rendben lesz ezután!

Cikória kávé és sörital nálam is bevált, én nem homeóztam, így is van elég tejcim. Vince elmúlt 8,5 hós, és neki főétkezés az anyatej, nem nagyon fogad el mást. Kép

Dóri!
Igen, én használom a homeót Vincének is, és igen, használt általában, már amikor eltaláltam, hogy mi is hiányzik neki.

Bocs, most nem tudok bővebben írni, mert lassan indulunk tornázni, és én még mindig köntösben ...
cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 


Zsuzska
Én direkt megkérdeztem a gyógyszertárban, mert már nem voltam benne biztos és 2*5 golyót mondtak az Urtica Urens CH5ből. Erre emlékeztem én is, de nem akartam Andinak rosszul mondani. Én úgy tudom, hogy többet nem jó szedni belőle, mert akkor akár el is mehet a teje.
doryy
 
 


Sziasztok!

Végülis a profilomba raktam fel Hajnikáról képet, hiába csináltam egy új albumot is itt a babaneten, valamiért nem menti el (lehet, hogy a bescannelt képek ide túl nagyok).

Nagyon köszönöm a tanácsokat, az Urtica Urens-ből napi 2x5-öt szedek és tényleg segített. Hajnika most már 90-eket szokott szopizni Kép.
Már nagyon szép a bőre, csak nyomokban látszik rajta, hogy sárga volt.

Dóri, nagyon édes Balu a képen, igazi nagyfiú már. Te hogy bírsz otthon vele? Mi Bogival mostanában elég sokat szenvedünk, egyfolytában rámolni kell utána és lesni, hogy mit akar kiszedni a szemetesből, mikor rámolja ki a pelenkákat, ha nyitva felejtjük a fürdőt, akkor mikor kaparintja meg a WC kefét stb....

Zsuzska, Nektek nincs újabb fényképetek? Kíváncsi lennék a kis díjbírkózóra Kép.

Puszi
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Remélem még emlékeztek rámKép.

Andi! Gratulálok gyönyörűséges Hajnikádhoz, megcsodáltam a profilodban a képét. Látom te is a Söfiben szültél, felismertem a "csini" réklit, Jack is ilyenben pompázott nem is olyan régen(holnapután lesz 6hós, el sem hiszemKép).

Ficánka! Mindig nézem a babakocsis anyukákat a Dunaparton, ma is elsétáltam a Müpáig, ti merre szoktatok járni?

Dóri! Nagyon helyes Balu, milyen nagyfiú már.

Potter! További jó pocakoskodást!

Üdv:

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Halihó!

Dóri, Andi!
Én nem szedtem urtikát, úgyhogy az a tuti, ahogy Ti tudjátok. A csajsziban, akitől az infó származik én bízom, neki így volt a tuti. Kép Megnéztem a profilokat, Hajni gyönyörűséges pólyibaba, Balu meg már kész férfi, el sem hiszem!

Manka!
Hát persze, hogy emléxünk, üdv újra itt! Kép Mi össze-vissza sétálunk, szeretem én is a Dunapartot nagyon. Ha rossz az idő, és eddig sajna ez volt a jellemző, csak kiraktam az erkélyre Vincsenzót, ott volt neki a legjobb, levegőn, de mégis a hatodikon, széltől, hótól óvva. De most, hogy ITT A TAVASZ, éljeeeeeeeeeeeeen Kép, megyünk mindenfelé, úgyhogy összehozhatunk egy közös tologatást a Dunaparton, lesz belőle dumapart. Kép

cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok!
Dóri, úgy néz ki, hogy egyelőre még nem merem bevállalni egyedül a sétát, mert egész nap csak kajcsiztatás van (hihetetlen, de Hajnika egész nap csak enni akar, egy igazi éhenkórász, de persze a cicin egyfolytában elalszik). Mire elindulnánk, szerintem 40 perc is lenne, szóval most még elég gáz a dolog, így apával sétálunk, amikor hazaér. Jövő héten kedden muszáj lesz összeszednünk magunkat, mert akkor tanácsadásra megyünk. Remélem, hogy azért hamarosan beállnak legalább a 3 órás evések és tényleg tudunk menni majd sétálni!

Zsuzska, Manka, irigyellek benneteket, hogy jókat sétálhattok a Dunaparton Kép! Használjátok ki a jó időt, holnapra mondtak még esőmentes időt, aztán megint jön a zuhé.

Puszi
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Andi, megértelek, tutira nem könnyű most neked, de azért olyan nagyon jó is. Kép Ha kedden kell segítség, akkor is szólhatsz ám.

Mit szóltok, hogy milyen klassz napos idők is vannak mostanában? Ma fél 9-től egyig kint voltunk. Balu kint ebédelt a játszón. Kép

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

Éljen a tavasz, várjuk nagyon vissza!!!!! Kép

Azért tűntem el, mert voltunk egy nagyot pihizni, kipróbáltuk Alsópáhokon a Kolpingot (csúcsszuper) és voltunk a zalakarosi nyaralónkban is. Az égiek kegyelméből lubickoltunk a napsütésben, nomeg a medencékben is, jókat ettünk és jókat aludtunk és sokat nevettünk. Kép

Most itthon kicsit fura, mindig mehetnékem van, de ez nem gond, Vincsenzó nagyon élvezi már a sétákat, végig nézelődik előredőlve a kocsiban. Van új könnyű brevi kocsink.

Vendégeket várok, úgyhogy gyors bekukkra futja most csak. Remélem, mindenki jól van!!!

Ma megyünk a Ferencvárosi MűvHázba (Haller u.) lesz zenekaros gyerektáncház 18-19 óra között. Ha van kedvetek, gyertek el!

Most cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok!

Hú, tök jó lehetett az "előnyaralás" Zsuzska, hát bizony ránk is ránk férne egy nagy pihi és kényeztetés, de talán majd nyár végén...
A Kolping-ról én is hallottam már, nem volt túl drága?
Mi kedden voltunk tanácsadáson (szerencsére nem volt vészes a lejutás a 6.-ról) és 3750g volt Hajni. Most már azért nem mindig foglalja le az egész délelőttöt, de azért még mindig sokszor eszik. Ha jön a jobb idő, csak kimerészkedünk sétálni, majd akkor rácsörgök Dórira, hátha ők is kint lesznek Kép.
Mi is várjuk ám a tavaszt, a húsvétot. Most már Bogit is meg fogja apa locsolni (Hajnit csak egy pici vízzel), és ajándékba most nem csokit fog hozni a nyuszi, hanem mesekönyvet Kép.

Puszi
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Mi végülis vettünk Monapel mosható pelenkákat és azzal valószínűleg el leszünk egy darabig Kép! Nekünk nagyon bevált, csak akkor kap eldobhatót Bogi, ha elmegyünk valahová. Hajnira még nem adtuk rá, de a hónap végén rá is ki fogjuk próbálni. Ja, és vettünk mosószódát is az ökoszolgálat boltjában (a Kossuth tértől nem messze) és ott vettünk a Monapelből is jópárat és ott sokkal olcsóbb volt a külső, mint a Brumimaciban. A mosószóda egyébként tényleg szintén jó, fehér por alakú és 1-2kg-ot kiszerelésben árulják, csak egy evőkanál kell egy mosáshoz a mosószer mellé.

Puszi
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Mi meg szinte már teljesen leszoktunk a Monapelről, mert Balu nem tűri meg magán. Folyton le akarja cibálni magáról,hiába nem pisis. Úgyhogy végül megint eldobhatót használunk, de ez legalább ökopelus (a pelus és a csomagolása is lebomlik) és semmivel nem rosszabb, mint amit eddig használtunk. Előtte Babylove-ot használtunk, abból a maxi méret most 43Ft, ebből meg 38Ft darabja. Főleg, hogy napi 10 pelus is elfogy Balunál, így nem mindegy hosszútávon. Egyik anyuka meg UP&GO pelust használ a Liberotól, annak 63Ft darabja, itt meg 53Ft egy ilyen pelus.
Andi, ez a Kossuth téri üzlet érdekelne, mert mosószódát én is akarok venni. A Bioboltban nem mosószódaként, hanem Sodasan néven lehet kapni fél kilót 720Ft-ért, de gondolom ott az is olcsóbb. Ott mennyibe kerül és mi a pontos cím?

Azt tudtam, hogy a Monapelt olcsóbban is meg lehet venni máshol,valahol Budán 1-200Ft-tal olcsóbb a külső, de csak 3db kellett belőle, azért nem mentünk el odáig, főleg, hogy hétközben meló után mentünk el megvenni. Majd ha jön a kistesó, akkor vele már textilpelussal kezdek szerintem.

Szült valaki császárral? Utána hány héttel kell visszamenni a dokihoz? Olyankor hamarabb kell, mint sima szülésnél, nem?

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Dóri, az Ökoszolgálat Zöldbolt a Nádor u. 34.-ben van, ez egy ház udvarában van, tehát kapucsengőn be kell csengetni. Ha a Kossuth téren leszálltok, akkor befelé kell menni egy utcasarkot és ott jobbra a Nádor utca. Kb. 2 perc gyalog a metrótól. Ha jól emlékszem, akkor mintha 500,- Ft körül lett volna két kiló, de nem 100%, mert sokmindent vettem. Az biztos, hogy nem volt drága.
Császárral én nem szültem, de tudom, hogy a szobatársamnak a szülés után 8 nappal kellett visszamennie a dokihoz, és akkor szedte ki a varratot a sebéből. Gondolom, utána azért a 6 hetes kontrollra is kellett mennie.

Tényleg, Balu a body-n keresztül is le tudta magáról szedni a pelust? Nekünk Bogi csak a pelenkázáskor huzogatja a tépőzárakat, de szerencsére még nem szedte le magáról a pelenkát. Jut eszembe, a Kék Kobráról sikerül infót megtudni még a többiektől?

Puszi
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!
Na, majd veszünk akkor mi is ilyen mosószódát, ha kicsit jobb idő lesz. köszi.

Ja, azért annyira nem megy még neki, hogy azon keresztül is, csak folyton nyúlkál oda és cibálja, meg hisztizik, hogy nem jó neki. Nem tudom mi baja vele. De úgyis sokszor alig vagyunk itthon, mindig megyünk valahová, hogy nem is nagyon van már alkalom napközben, hogy ráadjam, mert már megint indulunk valahová és annyi időre kár ráadni, főleg, hogy most már nem tetszik neki.

Balunak végül Dr. Leo cipőt vettük és tök jó. Tartósnak is néz ki és nem drágább, mint a többi jó minőségű cipő. 6390Ft volt, de a Rákóczi úton vettük, mert a Rádayban nem volt méret. Szandált még nem vettünk, mert az annyira pont jó rá, hogy lehet, hogy lassan inkább a nagyobbat kéne megvenni,de az akkor meg majd ráér, ha szandálos idő lesz. Itthon egyelőre mezítláb mászkál.

puszi
Dóri
doryy
 
 


Kellemes ünnepeket mindenkinek! Kép
doryy
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy csak most tudok írni, de az ünnepek egy őrültek háza volt a sok rokonlátogatás miatt. Annyit kajcsiztunk, hogy úgy érzem, lesz majd mit leadni a szoptatás után...
Mi is most készülünk újra szandált venni Boginak, a Salusnál mondták, hogy csütörtökön kapnak új árut, remélem lesz csatos szandijuk, mert a Dr. Leo-ban csak tépőzáras van és külön lehet náluk csináltatni csatosat, de az 10 ezer Ft fölött van és az egy kicsit húzós lenne.

Puszi
Andi
liginé
 
 


Hello Lányok,
bocs, hogy így eltűntem, de leginkább tanultam a nyelvvizsgára. Ma lesz a szóbelim, tegnap volt az írásbeli. A 7végén még egy uccsó utazás haza, Anyuékhoz, aztán várom a bébit, pakolok, készülődök, punnyadok, ilyesmi...Kép
Képzeljétek, már 35+6 vagyunk!!! Kép A 30. heti UH-n kiderült, hogy fütyije nőtt a "kislányunknak". Kép Nevet még nem választottunk, nincs olyan fiúnév, ami egyből bejön mindkettőnknek. Na, majd a legvégén feldobunk egy pénzt. Kép
A babaszoba egyelőre "raktárhelység", a bútorok (ikeás pelenkázó, ajándék kiságy) még összeszereletlenűl, az én kórházi cuccaimat is be kell szerezni még. A 7en szétment a papucsom, hálóingem egy darab sem, pizsipárti vagyok, de most azért be kell szereznem 1et. Szerencsére a baba semmi hajlandóságot nem mutat még a kijövetelre, vagy ha igen, azt legtöbbször a jobb oldalam felé teszi.
Jól viselkedik, a feje van lent, hagy aludni, nem vagyok punnyadt, ellenben már 80 kiló! Kép 68ról kezdtük. A lábam ha sokat lógatom vizes lesz, de már az ujjaim is, a jegygyűrűt le kellett vennem. A 7. hónap végén elkezdett fájni a medencém, derekam, de valahogy 1-2 hét alatt megszűnt, úgyhogy cakpakk egész jó most. A szüléstől még nem parázom, majd a nyelvvizsga után! Kép

Ficánka,
bocs, hogy nem írtam mailt, de pótolom. Babakocsit amúgy sem vettünk még, és sétálni is szeretek. Gondolom ti is. Kép

Andi,
(így utólag) nagy gratula Hajni babához!!!!!!!!!
KépKépKépKépKép Bogi hogy fogadta a kistesót?
potter_76
 
 


Sziasztok Csajok!

Isteni az idő, tiszta nyár van! Kép Remélem, mindenki jól van! Mi nagyon is, sokat jövünk-megyünk, internetezni keveset szoktam mostanság. Amikor ébren van Vincsenzó, akkor nagy figyelmet igényel, mert ezerrel kotor mindenfelé, nomeg azt szereti, ha vele játszom, és nem a számítógéppel. Kép

Andi,
igen, Kolping nem volt olcsó mulatság, de én úgy éreztem, hogy megérte az árát. persze van ennél kedvezőbb árú lehetőség is, ha érdekel, adok tippet! Kép hogy vannak a csajok? Te hogy érzed magad mostanság? vettetek szandit már Boginak?

Dóri,
Balu már biztosan nagyon nagyfiú! van róla friss kép?

Ági,
hogy repül az idő! már nagyon a végefelé vagy! tényleg hozzunk már össze egy randit, olyan kíváncsi vagyok Rád! és igen, imádunk sétázni!!!! Kép nincs a profilodban mélcím, pedig dobtam volna telószámot. így csak várok, és várok ... Kép

cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 


Zsuzska,
írtam a ficmami-ra. Kép
potter_76
 
 


Sziasztok!

Ági, örülök, hogy nálatok is minden rendben van! Tényleg iszonyú gyorsan megy az idő, már csak néhány hét és megláthatod a picit, biztosan izgulsz már, hogy milyen lesz, kire fog hasonlítani stb... A bútorokat ráértek még összeszerelni, nálunk is úgy volt, hogy amíg én a kórházban voltam, apa összerakott mindent. Szerintem egy hálóing kevés lesz, legalább 2-őt vigyél! Ha a kórházi cuccokkal kapcsolatban van kérdésed, szívesen írok, hogy mi kellhet. Jaj, el is felejtettem, köszönöm a gratut!

Zsuzska, sajna én most kicsit betegeskedem, 2 napja nincs hangom, úgyhogy a párommal jelbeszéddel kommunikálok, a piciknek meg csak suttogok, de iszonyú érzés ez a kukaság. Nem tudtok valamit, amit szoptatás mellett is szedhetnék? A Homeogene-9 tablettákat már szedtem 3 napig, a torokfájást megszűntette, helyette jött a némaság... A lányok jól vannak, Boginak ma vettünk a Salusnál szandit és cipőt is. 21-es kellett neki, még nőhet is bele egy picit. Hajnika most 4220g volt, hosszát nem tudom, de remélem, hogy jövő héten kedden lemérik, mert akkor megyünk a 2 hónapos oltásra is. Bizony, jövő héten már 2 hónaposak leszünk! Már sokszor mosolyog és szereti nézni az ágyán lévő forgót és a zenélő felhúzható macit. Bogi is sokat fejlődött, mindent megért és sok új szót is tud. Szerencsére most újra megjött az étvágya, úgyhogy meg vagyok nyugodva.

Puszi
Andi
liginé
 
 


Andi,
nem vagyok egy nagy hálóing rajongó, ezért vettem 1et, a szüléshez. Utána rövidnaci, laza vékony gatyó, ilyesmi. Hálóingben még elvagyok az ágyban, de a folyosón, büfében már necces. Kép Mármint nekem.
Még nem pakoltam össze, ezért megköszönném, ha írnál pár dolgot, ami a kórházban feltétlenűl kell. Babacuccot adnak, csak azt kell bevinni, amiben hazavisszük, meg pelust.
Előre is köszi. hp76bp@lycos.com
Most már sokat gondolok a picire, érzem, hogy mindig egyre erősebb, kedden voltam ctg-n először, az nagyon felturbózta, még sosem mozgott ilyen erősen a hasam. Remélem a férjem "olaszos" külsejét fogja örökölni, nem az én sápadtságomat. Kép De még leginkább csak pocaklakóként tudok gondolni rá, és nem mint egy kis kapálódzó rózsaszín pisis-kakis bőgőmasinára. Kép Na, fura lesz így elsőre, az biztos. El sem tudom képzelni, hogy érett baba fog kijönni belőlem. Kép Igaz, eddig még csak 2Dben láttam. Kép De azt tudom, hogy teljesen el leszünk olvadva. Kép

Írnátok vmit a szülési fájdalomról is? Pl hogy milyen jellegű: éles, tompa, görcsölő, az egész hasad fáj olyankor vagy csak egy része? Nehogy azt írjátok, hogy olyan, mint egy erős mensis fájdalom, mert nekem nem volt még olyan Kép
És a gátvarrat után először nem kellemetlen a szex? Szülés után meddig folyik a cuccos a méhemből? Mennyi ideig punnyadt utána az ember lánya? Mennyi időt kellett bennt lennetek a kórházban?

Ági, a mindigkérdező
36+5
potter_76
 
 


Andi, hogy van a hangod? Kép
potter_76
 
 


Potter
Csak azt tudom írni, ahogy én éreztem. Szerintem nem mensis érzés volt, bár már baromi régen volt olyanom, de azért emlékeznék rá. Hát a vajúdás az olyan tompa, izzasztó, saját levedben fővő (nem feltétlenül az izzadásról beszélek), meg fogok halni mindjárt érzés. Kép Legalábbis ahogy erősödik és sűrűsödik, akkor belegondol az ember, hogy mi a jobb, végigcsinálni vagy meghalni. Kép Persze végigcsinálni jobb, de azért megfordult a fejemben, hogy inkább hagjyuk az egészet a fenébe és inkább kutyát akarok. KépAmúgy szerintem tompa érzés, de nagyon erős. Az éles nem jó kifejezés rá, csak annyira erős, hogy jajajaj. Nekünk a felkészítőn mondták, hogy lazítsunk közben, figyeljük, hogy fájdalmunkban ne szorítsunk semmit. Se kezünket, se hasunkat, lábujjunkat ne feszítsük, ne ráncoluk a homlokunkkat stb, mert úgy nem tudunk ellazulni. Szerintem aki kitalálta ezt,az még nem szült vagy legalábbis az ötödik gyereknél már biztos lehet így is. Kép Maga a tolófájás a végén az emlékeim szerint már nem fáj, sőt, talán kezd enyhülni is az egész és más jellegű dolgok jönnek. Olyan nyomhatnékod lesz egyszerre, de csak a dokid "parancsára" nyomhatsz. Amikor meg kibújt, akkor minden király, az összes fájdalom egyszerre megszűnik...amíg a méhösszehúzódások el nem kezdődnek egy napon belül kb. Na, az már alhasi görcsnek hívható szerintem, ami elég fájdalmas és én fogtam is a punnyadt hasam olyankor. Ez pár nap, aztán még 2-3 hétig néha rádjön.
A vérzés az első 2 hétben egy erősebb mensi (eleinte elég sok, én éreztem, ahogy folyik ki, aztán nyilván csökken), aztán a színe is kezd változni, a mennyisége is. Szerintem ez egyéni. 6 hét alatt szerintem nagyjából mindennek meg kell szűnnie, mire visszamész a dokidhoz. Addig semmi szex, legalábbis hüvelyi nem, de valószínűlelg nem fogod akarni te sem még, mármint lelkileg igen, de fizikailag nem. Addig vagy semmi, vagy más módszerek. Az orgazmus nem tilos, hiszen csak segít összehúzni a méhet. Kép Nekem nem volt túl jó, de inkább csak aggódtam, hogy mi lesz fél centi meg fél cenit meg fél centi múlva...de aztán sikerült.. Kép Kb úgy izgultam, mint az elsőnél, hogy mi fog történni. Mondjuk úgy 5 alkalom után már nem aggódtam előtte.

Én vasárnap szültem és csütörtökön mentem haza.

Mit értesz azon, hogy mennyi ideig punnyadt? Kép A 6 hét után már lehet fürdeni, kádban, sok vízben, az már önmagában felüdülés, közben alakul a szex is, kezded magad újra normálisnak érezni, aztán életmódodtól, hasbőröd rugalmasságától, segítségedtől függ, hogy meddig érzed magad punnyadtnak.
Ja, meg persze a kezdeti éjszakázások sem tesznek jót az ember lányának, de én már megszoktam. Balu másfél éves és még egyszer kelek hozzá este, de akkor csak peluscsere van.

Kérdezz bátran, azért (is) vagyunk. Kép Remélem kicsit biztosabb vagy már abban, hogy mi fog történni veled.
Dóri
doryy
 
 


Dóri,
köszi...jó őszinte volt. Kép A meghalós, kiskutyás rész nagyon tetszett. Kép A kiskutyával az is jó, hogy nem kell neki babakocsi. Kép
Az a helyzet, hogy már láttam pár szülést, hát, azok is általában olyan meghalósak voltak, 1-2 volt lazább. Mondjuk utóbbi időben csak olyan szüléseket láttam, ahova azért kellett mennünk, mert edát kértek. Utána teljesen megkönnyebbültek. Lehet, hogy én is kérek majd, akkor eldöntöm.
A punnyadtat úgy értettem, hogy magától a szüléstől meddig kimerült az ember lánya, nem az éjszakázástól. Vagy szét sem lehet választani? Kép

Köszönöm a hosszú válaszodat.
Ági
potter_76
 
 


Ági
Hát, nagyon mellébeszélni nem akartam, meg azt sem, hogy majd engem szidj, mikor te is kutyát akarsz inkább, úgyhogy készülj fel valami hasonlóra. Nem volt kellemes, de edát nem fogok kérni másodjára sem. Én úgy vagyok vele, hogy ha megadatik, hogy végigcsináljam és nem kell császározni, akkor végigcsinálom majd másodjára is, mert úgy az igazi. Akkor nem így gondoltam, de egy nap múlva már igen. Én sajnálom, ha valaki császárral szül vagy edával és nem érezheti át, hogy milyen csodálatos fájdalom ez. Nyilván valakinek muszáj, de aki "hobbiból" meg gyávaságból ezt kihagyja, azt nem tudom megérteni. Hát én hajnalban szültem és utána nem tudtam aludni egész nap, csak éjjel. Napközben nem nagyon tudtam, mindig szoptatás volt, kínlódás a zuhanyozással meg egyéb dolgokkal, amiket ide már nem írnék le, de e-mailen nagyon szívesen. Kép Este meg nyugisabb volt, tudtam hason feküdni végre...amíg be nem indult a tejem. Úgyhogy ahogy megszülsz, vágd magad hasra azonnal, mert csak pár napod lesz, hogy kiélvezd. Kép

Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Ági, írtam az e-mailedre! Bocsi, hogy most nem írok többet, de a pici ordít és Bogit is hamarosan le kell fektetnem. Egyébként a hangom már jó, most már várjuk a jó időt... Ha lesz időm, persze írok többet.

Puszi
Andi
liginé
 
 


Dóri,
A hasrafordulás jó ötlet. Kép

Andi,
köszi a listát. Kép
7végén hasi fájdalmaim voltak, azt hittem, szülök...de csak egy kiadós bélnyavalya volt, fáztam meg aludtam, meg ültem a vécén. De mostmár jó. Kép

Remélem van még 1-2 hetem, a lakásban jó nagy a felfordulás. Kép

Ma voltam dokinál, gyerek saccra 3 kiló és jól van. Kép Asszem megtartjuk. Kép

Szép napot. Kép
potter_76
 
 


Csajok,
mennyire kell egy május végi kölöknek vastag hálózsák meg hősugárzó a fürdőszobába???

Ági
38+5 Kép
potter_76
 
 


Mi egyáltalán nem használtunk hősugárzót a fürdőszobába. Amikor volt fűtés, akkor nyilván nem kellett, amúgy meg a víztől meleg lesz a fürdőszobában (előtte begőzölöd forróvízzel a fürdőszobát és párás lesz), fürdés után meg a mosógépen fekve megtörölgeted. Akár ott fel is öltöztetheted felülről, aztán a köldököt leápolni meg pelus+ egyéb ruha már a szobában is mehet, akkor már nem fázik meg. Mondjuk attól is függ, hogy hány fok van a lakásban, mert nálunk nyáron is tök hideg van. Balunál még használtunk hősugárzót kb egy hónapig, hogy fürdés után ne a hideg szobába vigyük, mert a fürdőhöz képest ott hidegebb volt, de az tényleg csak a téli hónapokban volt.
Szerintem nem baj, ha egy újszülöttnek fürdés körül 25-27 fok is van, aztán persze alváshoz nem kell ennyi.
Hú, mindjárt anyuka leszel. Hogy érzed magad? Pihenjél sokat, most már ne nyüzsögjél, mert véget nem érő fáradtság jön el nemsokára. Aludjál néhány hónapra előre is, meg ilyenek. Kép
Dóri
doryy
 
 


Hello Lányok,
baba még pocakban, a máhszájam is zárt, jövő keddig kaptunk haladékot. Amúgy semmi extra. :)

Ági
40+3
potter_76
 
 


Veletek mi a helyzet? Mindenki eltűnt. Élvezitek a jó időt?
Hova mentek nyaralni???
potter_76
 
 


Sziasztok!
Mi megvagyunk. Ma voltunk az állatkertben és utána meg piknikeztünk egyet. Nagyon szuper volt. A nyaralásról még nem tudok semmit. Van valami tippetek? Én nem igazán vagyok híve annak, hogy valami extradrága bababarát helyre menjünk. Baluval 9-10 hónapos korában voltunk nyaralni és egy hétig meg tudtuk oldani a teljes ellátását mindenféle bababarát eszközök nélkül és nem is volt kényelmetlen. Cserébe 1-2 ezer forint volt egy éjszaka fejenkét magánháznál saját fürdőszobával és konyhával és a magunk ura voltunk. Bármikor elmehettünk kocsival kirándulni és nem a programokon spóroltunk, hanem a szálláson. Úgyhogy idén is valami ilyesmit tervezünk.
Arra gondoltam, hogy Pécs környékére mennénk, de miután elolvastam ezt a cikket, meggondoltam magam. :)
http://www.weborvos.hu/cikk.php?id=95&cid=72263

Ági, most jó kis időjárás változás van, most már bármikor anyuka lehetsz. :) Hajrá. Ha nagyon fáj, és eszedbe jut, hogy jobb lett volna kutyát venni, akkor már nincs sok hátra. :) Szorítunk.
doryy
 
 


Hello Lányok,
büszkén jelenthetem, hogy a mai napon...még mindig egyben vagyunk... :lol: 8)
Azt mondják, baba még bent nem maradt...ha az enyém mégis, akkor szívesen elajándékozom a zsír új babakocsinkat. :)

Na, az a helyzet, hogy holnaptól már megszülethetne, akkor visszajön a dokim. Engem nem zavar ez az egyben állapot, csak az, hogy a méhszájam ennyire nem műkszik együtt. Esetleges keddi szülésmeindításkor is jobb helyzetben lennénk, ha már nem lenne tök zárt. Nnna, nekem sem kellett volna belenéznem a szülészet tankönyvembe. :?
Szóval elvagyok, de szeretném, hogy meginduljon magától. A lepényem egyelőre tök oksi (babát még hízlalja...remélem nem fejre , :shock: ), a ctg is jó.
Na, szurkoljatok, hogy történjen vmi kedvező.

Ági
40+6
potter_76
 
 


Sziasztok!

Ági, a dokid mit mért, hogy most mekkora a feje? Az én dokim azt mondta, hogy 10-11 centis átmérő még kifér, de utána már semmit nem garantál. :) Barátnőmnek 13centis átmérővel indították el, pedig az már nem igazán férne ki és menet közben császárra váltottak.
Most már mondogasd a babádnak, hogy kijöhet nyugodtan, szép helye van meg már megölelgetnéd. Nem tudom, hogy mennyire lehet hinni az ilyesminek, de állítólag megérzik és megértik a babák, hogy mit szeretnénk. Próbáld ki, hátha. :) Mondjuk én anno mondtam Balunak, hogy a délutáni sorozatomat még szeretném megnézni és megengedte. :) :) :)

Dóri
i.sz. 18hó+20 :)
doryy
 
 


Halihó Csajszik!

Tudom, kicsit eltűntünk, de élveztük a jóidőt, és az internetezés mostanában háttérbe szorult. Hogy vagytok? Meséljetek! Képzeljétek, találkoztunk Ágival már kétszer is, most már igazán nagy a pocakja, és én drukkolok, hogy elinduljon magától a babácska. Nálunk ez úgy történt, hogy 10 napos túlhordásnál befeküdtem, és be is indult magától. Úgyhogy nekem működött az, hogy akkor már nagyon hívogattam kifelé őt, minden rendezett volt, hát el is indult.

Egész addig a napig nekem is zárt volt a méhszáj, akkor kezdett kicsit puhulni csak. Úgyhogy drukkolok ezerrel Áginak ... ööö... lehet, hogy már túl is van rajta?

Ági!!!!!!!! Ha még túinván vagy :D , akkor jelentkezz!

Mi jól vagyunk, Vincsenzó még mindig a kúszás és mászás határán lévő mozgásfajtát műveli, el is küldtek minket a Dévény Alapítványhoz, persze csak nagyon sokára kaptunk időpontot. Tényleg, van jó gyógytornász vagy neurológus a tarsolyotokban? Esetleg "dévényes" terapeuta?

Nyáron mi a balatoni és a zalakarosi nyaralóban fogunk hávájolni, kihasználva szerencsés helyzetünket, nomeg megyünk Horvátországba Krk szigetre az egész családommal, ami nagyon jóóóóóóó lesz. Tehát jönnek a szüleim, a két öcsém, a nagyobbik menyasszonya és mi. Azért jó lenne, ha addigra már lépegetne Vincsenzó, még ha segítséggel, akkor is. Szerintem fog is! :)

Mostanában fogzunk ezerrel, és az utóbbi napok frontjai erősen megviselték a kiskőcöt, elég nyűgös volt, nomeg én menstruálok, szerintem ez is megérzi. Még mindig az anyatej a fő tápláléka, de már mindenféléket kóstol. Ahogy sok mindenben, ebben sem vagyok túl erőszakos, inkább elválasztódunk, mint elválasztunk. Én ilyen vagyok, lehet, hogy Ketteskénél már más lesz, de most nagyon liberális szülő vagyok.

Na jó, befejezem a szófosást :D .

cuppppppppppp,
Zsuzska
ficánka
 
 


Ja, és Vince 11 hó + 9 nap. Hihetetlen, nemsokára egy éves lesz.
ficánka
 
 


Hello Lányok,
na, még egyben. Holnap kell befeküdnöm a kórházba, zárt a méhszáj, és kapok majd gyógyszeres finomságot, hogy legyen vmi. Kedden, szerdán, nemtom?
Valszeg holnap még nem lesz bébi.
Majd jelentkezem.

Ági
41+2
potter_76
 
 


Ági,
semmi gáz, drukkolunk mindnyájan nagyon! én azért lehet, hogy nem fogok magammal bírni, és kiváncsi sms-ekkel bombázlak. már nagyon várom, hogy együtt babázzunk! :lol:

Vince 80 cm és 12,8 kg, és ma látta egy dévényes csajszi, majd elmesélem, csak most leragad már a szemem.

cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: