Új privát üzeneted érkezett!


Szandra,

Jöhetsz erre is:)
Vendég
 


Szandra!
Nálunk kezdhetnétek, mert aztán mennénk cinire.

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 

 
 



Szandra, megvár a pakk, még addig hízlalom :-)
almi
 
 


Hála Anikónak hoztam pár képet a légtornász-jelöltemről:) Gyengébb idegzetű olvasóknak nem ajánlom:)
Kép Kép Kép
Vendég
 


Judit,
:D

Hoztam én is :)

Tamara után :-)

Kép

A 3 gyerek (szegény 2 kicsi):-)

Kép

Lesifotós:-)

Kép

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 



Szandra,

Pedig a legmeredekebb pillanatok meg sem lettek örökítve:)
Pl egy gyerek lefele, egy felfele mászott a létrán egyidőben...Vagy Tamara láblendítése a létra tetején:)
Vendég
 



Sziasztok!

Sikerült szombattól tegnapig eltöltenem egy kis időt a kórházban, mert elkezdtem újra vérezni.... A probléma, ami sajnos még mindig fennáll, IKERBABÁKAT vártam, de az egyik baba nem fejlődött rendesen, elkezdett felszívódni... emiatt volt a vérzés, tulajdonképpen az egyik babával elvetéltem, DE A MÁSIK BABA SZERENCSÉRE REMEKÜL VAN!!!! Vetélés közben keletkezett még egy vérömleny is, amitől még újra elkezdhetek vérezni, de az is lehet, hogy felszívódik magától - remélem így lesz! Mindenesetre végre hazaengedtek, de sokat kell pihennem... Bízom benne, hogy most már minden oké lesz!

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Judit,
Tami nem semmi!!

És hát Ákos barátunk sem kutya!!!!


Szandra,
gyűjtögetek :wink:

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 



Orsi!

Pihenj sokat! Szurkolunk neked! Reméljük minden rendben lesz veletek!
Meg a többi pocakosnak is!!! :wink:

Judit!

Nekem is meredek, biztos lekaptam volna, ha látom...., de azért gratula, hogy ilyen bátrak vagytok!
mankalak
 
 


Orsi,

Vigyázz Magadra, minden rendben lesz a babóval!!!
Vendég
 


Kata,

Remélem elsőként:) BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!
Kép
Vendég
 



Köszi Csajok, Rátok mindig lehet számítani! :wink:

Orsi, pihenj sokat, és vigyázz magatokra!

Lányok, tudtátok, hogy itt Vecsésen, az Attila utcában is lehet szupinált talpú gyerekcipőket venni? Tegnap voltunk, nagyon klasszakat vettem a srácoknak, link: http://www.szupercipo.hu/
K.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Kata,

Én nem tudtam, tök jó, hogy írtad, mert a Supy meg a Salus nem gyárt 30-asnál nagyobb méreteket, Zorkának meg 31-es a lába és ovis cipőnek ilyen kell neki. Köszi!!!
Vendég
 


Manka!
Érdeklődnék,hogy mi van a kelesztő tállal?A múltkori akció él még?
Az egyet fizet kettőt kap,sikerült még találni valakit akinek kell,mert akkor felezhetnénk az árat:))Még egy kérdés,hogy mekkora a tál?


Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 




Adri,
Dóri kezdte az ovit? Kész lett a csoportszoba?

Emőke,
Hogy tetszik Ábelnek az ovi?

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Sziasztok!

Már megint egy kérdéssel jöttem :-( Az imént tudtam meg, hogy március óta van valami új szabály, miszerint nem mehet az ember bárhova kórházba.
Ti tudtok erről valamit??? Ez tényleg így van??? A furcsa, hogy Ati is az Uzsokiban született, és tudta az orvosom, hogy nem zuglói a címem. Erre most lenne egy vizsgálat, de közölte, hogy lakcím nélkül nem megy :evil:
Azon töprengek, hogy merre induljak. Hova tartozunk mi hivatalosan? Tudtok jó nődokit ajánlani? Azt sem tudom, hogy ez a szabály minden kórházra vonatkozik? Adri, Orsi, Katus, ti most benne vagytok, tényleg így van?
Bocsánat a kifakadásért, de teljesen kiakadtam az imént...
almi
 
 


Orsi, vigyázz magadra!
almi
 
 


Orsi, vigyázz magatokra! Hogy vagytok most?

Kata, köszi a címet. Ma megyünk mi is próbálni, venni Ábelnek.

Anikó, köszi kérdésed. Ma volt 3. alkalommal. Első nap 10 körül pityergett kicsit, azóta semmi gond :-) Bátran ment be, játszik, jól elfárad :-) Ami kicsit zavar és bánt, hogy napjában többször megkérdezi, hogy "anya, miért hagytál ott egyedül?" :-( Minden alkalommal elmondom elmagyarázom neki, de mindig újra és újra rákérdez. Negatív dolog nincs más ezen kívül. Jól lefárad és nincs gond a du-i altatással :-) És egy aranyos mai sztori: a délutáni altatás előtt hallom, hogy "dankens...". Jobban odafigyeltem, kiderült "Danke schön" lenne :-) Nagyon aranyos, ahogy jár az agya, dolgozza fel az aznapi "történést". :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Reni,
szülni bárhol lehet.
Milyen vizsgálat?

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Emőke, egészen elérzékenyültem :roll: Mit mondasz neki, amikor megkérdezi, hogy miért hagyod ott?


Katus, én is így tudtam. Bár lehet ez csak a szülésre vonatkozik. Ma tényleg sokkot kaptam, amikor mondta a doki, hogy legalább tartózkodási helyként benne kell lennie a lakcímkártyában a kerületnek :evil: Én semmit nem hallottam még erről!! Nem tudom mit gondoljak a dokiról ezek után.
Vagy csak szülni lehet bárhol??!! Tényleg nem tudom. Nekem átjárhatóságit csinálta volna október elején, de most így mégsem....
almi
 
 


Reni,

Én tudok erről a szabályról. A dokira nem kell pikkelni, gondolom az ő hátsóját rúgdalják, ha külsős betegeket fogad...DE:
Vannak kórházak akik fogadnak máshonnan is betegeket, nem csak a kerületből. A MÁV kórház pl ilyen. Legalábbis a szülészete. Én magánorvost tudok ajánlani, aki MÁV kórházas. A magánrendelőjébe ugye bárki járhat jó pénzért, a MÁV kórházba pedig csak a genetikai UH-ra kellett mennem, a kombinált tesztre és szülni:)
Vendég
 


Anikó!
Sajna még nem mindig nem kezdtünk, de ha minden igaz október 3-án kezdünk végre.
Dóri eddig nagyon várta, de mikor ma megmondtam neki, hogy 10 nap és mehetünk az oviba, közölte, hogy oké, de ő csak egyszer akar odamenni, többször nem.
Háát, nem tudom mi lesz, főleg, hogy a pocaklakó is egyre jobban feszeng, jó ha október végéig ki húzzuk, legalábbis az elmúlt éjszaka után nagyon úgy érzem, azt hittem itt a vég, de megúsztuk.

Reni!
Én klinikára járok, eddig még mindent megcsináltak ott, de a vérvételeket én kértem direkt Vecsésre.
És ha jól tudom, akkor a klinika egyébként is körzeten kivüli.
Egyébként mi eddig még szinte mindig ajánlott dokihoz mentünk, ha gondunk volt, és 99%-ban nem a körzetes kórházban volt. Lehet, hogy mostanában a drágább, vagy ritkább beavatkozásoknál figyelik, hogy ki hova tartozik?????

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Kata!
Utólag is sok boldogságot kívánunk mi is!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Hát, Judit, én elhiszem nektek, hogy így van... De annyira gerinctelen dolognak tartom, hogy magánban megbeszélünk mindent, természetesen látja a kartonomon a címet, ahol lakom. Éppen rá is nézett apuka vizsgálata miatt. Szóval rájöhetett volna akkor :-( És mondhatta volna, hogy búcsúzzunk el egymástól. Egyébként szül ott télen egy ismerősöm, aki szintén nem helyi lakos.... Ezért sem értem mi alapján válogatnak. Biztos a szülesztés jobb "biznisz" :-)

Inkább nem is mondok semmit a rendszerre, úgy gáz, ahogy van. A lényeg, hogy az ember fizessen.... Hihetetlen összegeket tudnak beszedni... :evil:

Holnap hív fel elvileg a doki... nem tudom mit fog mondani. És hogy hogyan. Ha az ember elbizonytalanodik, akkor már nagyon nehéz... Egyszer ezt mond, egyszer azt, szerintem ma azt sem tudta kivel beszél :-( Így nehéz bízni :-( Most megint visszább vet pár hónapra. Amúgy is nehezen jutottam el eddig, bíztam benne, hogy nem lesz rá szükség....

Adri, köszi neked is :-) Most nézem, már tényleg nincs sok hátra. Gondolom, hogy nem lesz könnyű a kezdés... minden téren :-) Remélem Dórinak tetszeni fog az ovi!!! Sajnos nálunk is eltelt már annyi idő, hogy inkább már nincs is kedve menni. Nyár végén belelkesítettem, mostanra meggondolta magát :-)
almi
 
 


Reni, háát valóban szívszorongató kérdés. A válaszom mindig u.az, erre nagyon ügyelek. "Kicsim, nem hagylak egyedül. Ott vannak az óvónénik és a gyerekek. Látod, egyetlen más anyuka sem maradhat ott, így én sem.". - ezt a választ (legalábbis úgy érzem) elfogadja, megérti, hiszen valóban nincs ott más anyuka. És ugye ez a kérdés igazából lefordítva a"miért nem vagy velem az óvodában" kérdés.
Még elő szokott jönni az a változat is, hogy "miért járok óvodába"
Erre pedig az a válaszom, hogy "azért, hogy tudj játszani más gyerekekkel is. Tudod a játszótérre lassan nem mehetünk,mert jön a rossz idő, hozzánk sem fér be annyi gyerek, ahányan a csoportban vagytok, így mindig lehet játszótársad. Nagyon sok érdekes mondókát, dalt, játékot fogtok tanulni az óvodában"

Reni, a lényeg tényleg az, hogy Te magadban állítsd úgy be, hogy Attinak az nagyon jó lesz, hogy oviba megy. (tényleg keresd a pozitív oldalát, még ha nagyon félted, akkor is) A beszoktatás 80%-ban az anya érzésein múlik. Soha ne hallja, hogy kételkedsz. Dicsérd előre az ovit, még ha vannak is kételyeid, akkor is. Mi az összes rokonnak eldicsekedtünk, hogy mi lesz a jele, együtt rajzoltuk fel Edére (vigasz hóember figura), amit majd magával vihet minden nap. Váltócipőt stb... szóval 1 hónapon keresztül minden nap téma volt, bevontam az előkészületbe. Ha itthon lett volna, akkor bejártunk volna az udvarra játszani is, amikor a csoportja kint van (ezt meg is engedték), így még a környezetet is szokja.Nagy előny, hogy az óvónénik voltak családlátogatáson, így már "személyesen ismerte" őket, legalább egyszer beszélgetett velük.
Bocsi, ha nagyon alap dolgokat írtam volna, mi ezeken mentünk végig.
Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Reni,
bocs, tegnap csak ennyi telt :)

Szóval tényleg nem szép dolog a dokitól, hogy a magánban fogad és elfogad(ja a pénzt), de kh-i hátteret nem tud biztosítani, ezt tényleg tudnia kellene. Én ugyanúgy, mint Judit és Adri, magánrendelésre jártam és a kórházban simán fogadtak UH-ra, CTG-re, szülésre :)

Szülni egyébként tényleg bárhol lehet, fogadott doki sem kell hozzá, beeshetsz az utcáról is. Kívánom, hogy mihamarabb ott tartsatok!

Emőke,
nekem tetszett, hogy ezt így leírtad, bár Ancsi ilyeneket sosem kérdezett, de egyrészt kérdezhet még, másrészt, meg vannak nehezebb eset gyerekeim is :D

Kata,
nem elég még a személyi kultuszból? Akkor itt is hepibörzdéj, még 8 napon belül ;)

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok.

Tegnap Katus a szememre vetette,hogy nem írtam meg mi lett az állásinterjú eredménye:Köszi mindenkinek a drukkolást!!Sikerült a férjemnek,már 1 hete dolgozik is:)))
Vissza kell szoknom,ahhoz,hogy egyedül vagyok a lányokkal,és,hogy megint minden rám marad,de nem bánkodom,mert már nagyon kellett a férjecskémnek a munka.

Az orvosokról annyit,hogy én a II.sz Klinikán szültem mind a két csajt,és nekem ott megcsináltak minden vizsgálatot pedig akkor még nem is oda tartoztam(igaz ez mér 2 éve volt,még lehet,hogy nem volt ilyen szabály)
Egyszerűen hihetetlen ami az egészségügyben történik,csak fizetünk,fizetünk és nem kapunk érte semmit......... :( :(

Az ovi kezdéshez mindenkinek sok-sok sikert és kitartást kívánok,nem könnyű elengedni a gyerkőcöket,még ha csak egy fél napról is van szó...De olyan jó nekik és nekünk is:))
Igaz Emőke? :D

Szép napot mindenkinek

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Vigyázz magadra!

Judit!
Semmi különös nincs abban amit Tamara csinált - mondom én akit Sára edzett :lol: :lol: Ha ilyeneket hagysz a lányodnak majd megkapod Te is azt amit én a játszón más anyáktól: ne másszon fel a mászóka tetejére, mert rossz példát mutat a kicsiknek :lol: :lol:
Szuper a kiscsaj - tök ügyes, ügye Te is büszke vagy rá ilyenkor? :lol: :lol:

Lányok holnap Káposztafest - vonulnak a Mariék is! Remélem találkozunk!!

Puszi Gyöngyi
ágyöngyi
 
 


Gyöngyi,

Hál' Istennek edzettek az idegeim, nem rohantam a létra alá, csak amikor már piruettezni készült a tetején:) A játszótéren sem szoktam leszedni sehonnan. Szoktak is furcsán nézni rám, meg kérdezni, hogy mennyi idős Tamara, mikor eliszkol a mászókán a 3évesek mellett, akiket anyuka vezetget felfele:) De ezen kívűl be még nem szóltak.Majd fognak gondolom:)
(egyébként rosszul gondolom, hogy a MÁSZóka arra való, hogy felMÁSSZanak rá?:) )
Ja, büszke vagyok rá, de elég nehéz volt hozzászokni, hogy van egy ilyen vakmerő gyerekem is a mindentől félős mellett:) Főleg, hogy arra a létrára még én sem merek végig felmászni:)
Vendég
 


Na jó, hát Szara egy külön fejezetet érdemel. neki fordítva nőttek a végtagjai mert arra hajlik amerre nem kéne :) :lol: :wink:
Egyébként biztos én is azért jajajjozok mert nekem az már nem menne :)

Milyen volt a Feszt? Ki nyert? Gyöngyi fénykép? (Judittól csak azért nem kérek mert fent van fészen :)). Majd azért reklamálnak a nemtagok.

szandrakiss
 
 


Szandra,

Nem tudom ki nyert, azt már nem vártuk meg:)Családilag tömegiszonyunk volt, úgyhogy a felvonulás után hazajöttünk.
De állati hülyén éreztem magam, hogy én vittem a táblánkat, aki be sem voltam öltözve...ennek fényében csodálkoznék, ha mi nyertük volna:) Egyébként Zorkán kívűl még egy kislány volt a csoportunkból és slussz.

Kb 10 km-nyi autózással sikerült hazaérni, ugyanis nem engedtek sehol vissza, ki kellett menni a 4-esre, de ott is csak ugye Üllő felé engedtek, aztán Ecser felé rá a nullásra és azon vissza. Majd a körforgalom-építés miatt ugye zötykölődés a földúton. Jó kis rutin-gyakorlat volt...(két kocsival voltunk, mert itt voltak anyukámék is)
Vendég
 


:) Nahát, mégis van valami haszna, hogy Atti ennyit biciklizik :) Tudott egy földutat, 5 perc alatt itthon voltunk! Ez a tömeg nem nekem való egyébként... :S

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Mi is kint voltunk a feszten,de hát ez a tömeg...
Nem is értem miért csak 1 napos volt? Nekünk már a kijutás is elég sok időbe telt,hazafelé meg olyan helyekre irányítottak ahol még soha nem jártunk(de legalább már tudom,hogy hol van a temető)
A lányok nagyon jól viselték,az Irigy mirigy koncert nagyon tetszett nekik-meg nekünk is:)

Judit!
Nem gondolod rosszul,a mászóka tényleg arra való,hogy felmásszanak rá.A Diát én se szoktam sehonnan levenni,ő sem fél semmitől,mindig meg is jegyzik,hogy milyen bátor,mert tényleg sokkal nagyobbak se mernek egyedül felmászni.
Jó ,hogy ilyen bátor lányaink vannak)
A létrával én se vagyok túl jóban de a lányok nem félnek,de szerintem inkább ilyenek legyenek mint gyávák....

Szép napot

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Kedves Kata!

Utólag, utólag is Sok Boldogságot Kívánok és Neked!

Hajni!
Bocsi, hogy csak most, de egyeztetnem kellett...
A kelesztőtál 7,5 L-es és az egyik db szabad. Partit szívesen tartok délelőtt is, pénteki nap kivételével bármikor. Várom a jelentkezőket!!! De, ha gondolod akár csak neked is meg tudom mutatni a termékeket. Szervezhetsz te is partit nekem, akkor máris tied a vendéglátói ajándék, és még számos előny..stb. Ehhez csak pár kedves szomszéd kell, akinek van max. fél-1 órája. Ha érdekel majd egyeztetünk. Most úgyis szülinapi hetek lesznek (hatalmas akciókkal!)
Na elég a reklámból..

Pénteken volt első alkalommal úszáson Bogi, nagyon tetszett neki, és belement a vízbe úszógumi nélkül...



Szép napot!
mankalak
 
 


Manka.

Köszi akkor kérem azt ami szabad.Mikor elmentél ma ciniről akkor jutott eszembe,hogy nem kérdeztelek meg:9)Hiába öregszem.....

Hát a szomszédaim nehéz esetek,az egyik utál minket valamiért,Emőke meg szerintem ismeri a termékeket..De majd érdeklődöm és megbeszéljük.

Addig is köszi.Beszélünk.

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 




Szia Szandra.

Tudom,hogy le kéne sz.rni őket,de hát ezt mondani könnyű...
Egyszerűen még nem voltam ilyen helyzetben,és nagyon rossz,hogy nem tudom az okát annak miért utálnak.Itt lakunk pár méterre egymástól,nyár elejéig még minden oké volt azóta meg mi vagyunk a szemét szomszédok.Kicsit lelkisebb vagyok mint kéne,de majd elmúlik....

Hajni...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Kérdezd meg, Hajni! Hátha válaszol ;)

Szandra, bár tuti nem rám gondoltál, de köszi, nagyon szép kép :)

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Fel a fejjel Hajni, legalább az ikerszomszédotok jó fej :lol:

Itt is felteszem a kérdést, hátha vki nincs a "féjszbúkon" :-) Papír alapú társasjáték elkészítéséhez keresnénk gyártót. Van vkinek esetleg tapasztalata, vagy csak ötlete milyen irányban érdemes elindulni? A google-ba már beírtam és találtam néhány csomagoló céget, hátha ők. De más nem jut eszembe :-(
köszi

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Katus.
Próbáltam kérdezni erre az volt a válasz,hogy inkább azzal foglalkozzak,hogy megnevelem a gyerekeimet...Ez sok minden elmond róluk..
Na mindegy,ma már jól kipanaszkodtam magam,és most már kicsit jobb.

Emőke.
Mesélte a Gábor mit szeretnétek,nem rossz gondolat....

Jó éjt mindenkinek.

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: